CHOROBY Z AUTOAGRESJI cz.2 - PROBLEMATYCZNE PRODUKTY: UWAGA NA MIÓD, JABŁKA, MARCHEWKĘ, SOK Z BRZOZY

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 апр 2023
  • W dzisiejszym filmie ponownie nieco o chorobach z autoagresji!
    1. Produkty, które wchodzą w reakcje krzyżowe ze zbożami: miód, syrop klonowy, sok z brzozy, cukier trzcinowy.
    2. Po miodzie cukrzycy miewają wzrosty cukru we krwi większe, niż zawartość cukru w porcji miodu którą zjedli. Dlaczego? Ze względu na zawartość problematycznego białka (alergenu).
    3. Jeśli osoba nie lubi miodu ma istotną nietolerancję zbóż!
    4. Wszystkie produkty, które mają łatwość wchodzenia w reakcje krzyżowe ze zbożami mogą nasilać zapalenia w naczyniach krwionośnych w miejscach słabszych.
    5. Co wie alergologia nt. jabłek: zjedzenie jabłka w dzień "czyszczenia się" ze zbóż to jak zjedzenie „pół bochenka chleba”. Białka jabłek mają łatwość wchodzenia w reakcje krzyżowe ze zbożami.
    6. Baldaszkowate (marchewka, pietruszka, seler) - wchodzą w reakcje krzyżowe ze zbożami. Rosoły z udziałem tych warzyw ?, tzw. zupy mocy - wskazana rotacja.
    7. Psiankowate (bakłażan, ziemniak, papryka, pomidor, pieprz caenne, chili, jalapeno, jagody Goji, kolcowój chiński, tytoń szlachetny) - sprawdzaj objawy - często dają zespoły bólowe.
    Zakup nasz poradnik: www.ireha.pl/product/ciaza-se...
    Link do strony Karoliny: ctz-holistic.pl/
    FB Karoliny: / ctzholistic
    Więcej informacji znajdziesz na:
    WWW: www.ireha.pl
    FB: / irehalublin
    Instagram: / fizjoterape. .
    LinkedIn: / ireneusz-. .
    TikTok: @irehamed
    RUclips: ‪@karolinapawlikk‬
    #chorobyzautoagresji #łzs #rzs #gravesabasedowa #celiakia #leśniowskiegocrohna #hashimoto #wrzodziejącezapaleniejelitagrubego #chorobaaddisona #sm #stwardnienierozsiane #cukrzycaI #bielactwo #łuszczyca #łysienieplackowate #toczeńrumieniowaty #anemiazłośliwa

Комментарии • 25

  • @krystynapodobinska5052
    @krystynapodobinska5052 3 месяца назад +9

    To co jeść jestem załamana

  • @tomaszkurowski1947
    @tomaszkurowski1947 8 месяцев назад +8

    Wystarczy miód odszumować. Czyli podgrzać go, wtedy wszystkie alergeny wypływają na powierzchnię w postaci białej 'piany'. Zbieramy tę pianę dokładnie i całą wyrzucamy. Pozostały miód powinien być bezpieczny pod kątem alergenów. Wklejam jeszcze dokładną instrukcję z sieci:
    Jak odszumować miód? Miód w słoiku wstaw do garnka z wodą z tkaniną na dnie (aby słoik nie popękał). Wodę zagotuj i zbieraj tworzącą się pianę z powierzchni miodu (resztki pyłku kwiatowego i wosku), co jakiś czas go mieszając - im lepszej jakości miód tym mniej piany.
    Pozdrawiam i zdrowia życzę, Tomasz

    • @jolantawozniak2132
      @jolantawozniak2132 6 месяцев назад +3

      To jaki jest pożytek z takiego miodu? Nie ma alergenów i zostają same cukry? Zastanawiam się …. Stosowałam miód i mam pyłek pszczeli nie po to aby „ słodzić” ale ze względu na właściwości prozdrowotne, kupowałam miód nie podgrzewany ….Może po prostu lepiej zjeść łyżkę miodu raz na jakiś czas…..

    • @tomaszkurowski1947
      @tomaszkurowski1947 6 месяцев назад +3

      ​@@jolantawozniak2132
      Z tego co rozumiem podgrzanie miodu do ok. 45-50 stopni żeby go odszumowić nie zniszczy jego składników prozdrowotnych.
      Najważniejsze żeby zachowywać mniej więcej taką temperaturę w której miód robi się płynny, a nie go gotować czy przegrzać. Tak przynajmniej wynika z mojej wiedzy, nie jestem specjalistą w temacie.
      Dodam jeszcze, że moja wiedza o odszumowianiu miodu pierwotnie pochodzi z dzieł średniowiecznej wizjonerki, Świętej Hildegardy z Bingen której dzieła gorąco polecam gdyż nie raz pomogły mi na zdrowiu w kwestiach w których lekarze nie widzą już żadnych rozwiązań. Nic dziwnego skoro tę wiedzę dostała w objawieniach :D
      Współczesna nauka dopiero powolutku zaczyna potwierdzać fragmenty jej wiedzy.
      Może Pani jednak poszukać telefonu do jakiegoś prawdziwego współczesnego pszczelarza pracującego w swoim fachu z ojca na syna, od dziada i pradziada. Posiadają oni najprawdziwszą starożytną wiedzę której działanie potwierdzają całe stulecia ich praktyk. Z pewnością Pani lepiej doradzą ode mnie, czy modernistycznego dietetyka po pseudo naukowych studiach, jakkolwiek brzmi to z pewnością... conajmniej niemodnie :D Pozdrawiam i zdrowia życzę :)

    • @jolantawozniak2132
      @jolantawozniak2132 6 месяцев назад +3

      Panie Tomaszu, dziękuję za tak obszerną odpowiedź. Świat w którym żyjemy bardzo różni się od świata naszych pradziadków, ale pewne prawa natury pozostają wieczne. Mam więcej pytań niż znajduje odpowiedzi nie tylko w kwestii miodu. Czasami nie musimy rozumieć do końca mechanizmów działania danej substancji czy pokarmu, aby korzystać z jego dobrodziejstw. Pozdrawiam i zdrowia życzę, Jolanta

    • @valadilajla
      @valadilajla 15 дней назад +1

      To niszczy właściwości miodu!!!

    • @tomaszkurowski1947
      @tomaszkurowski1947 14 дней назад

      @@valadilajla Apropo ciekawi mnie do ilu trzeba ten miód podgrzać. Bo tam była jakaś temperatura max, [60st.c?] żeby go odszumowić, i nie zepsuć właściwości. Czyli można odszumowić bez zepsucia, jeżeli zrobisz to właściwie.

  • @magorzatajust9422
    @magorzatajust9422 20 дней назад

    Wartościowy wykład, dziękuję 👍

  • @AniaB75
    @AniaB75 2 месяца назад +2

    Ooo ta ja....nie lubię miodu.
    Jabłka mi...wyciągały plomby 😂😂😂 to przestałam jeść.
    Papryki surowej też nie lubię ale chili i jalapeno mniam

  • @martaklucha2861
    @martaklucha2861 Год назад +5

    Dziekuje 🍀pomału zaczynam rozumieć moje problemy🤔

  • @kanikula22
    @kanikula22 Год назад +3

    Jak to zostalo udowodnione ze my tak potrzebujemy roznorodnosci ? Kiedy zwierzeta dzikie jedza ciagle to samo i to im odpowiada i nic im sie nie robi. Czy my jesli nam cos odpowiada nie mozemy postepowac podobnie ? Jesli ktos ma Hashimoto, alergie na trawy, nietolerancje na zboza, mleko, jaja i inne to co ma jesc ? Jesli jyz cos to z waskuej grupy czyli ciagle to samo ? Jak Pani do tego sie odniesie ? Pozdrawiam

  • @rzezbiarzpl8678
    @rzezbiarzpl8678 4 месяца назад +1

    Pozdrawiam 😊

  • @ulaulala6722
    @ulaulala6722 Год назад +4

    Bardzo ciekawe informacje. Zwłaszcza że na reakcje krzyżowe mniej zwraca się uwagę. Rozumiem że tak często polecany pyłek pszczeli jako super foods jest mocno alergizujący?

    • @karolinapawlikk
      @karolinapawlikk  Год назад +4

      U tych co zboża jadają codziennie (czyli większa część społeczeństwa) pyłek pszczeli suplementowany codziennie - nie będzie lekiem. Wyjdzie szlakami, które ciężko namierzyć - pogłębionymi bólami stawów?, depresją?, alergią? wzmożoną astmą? zapchanym nosem (czyli nadmierną grą naczynioruchową)? podwyższonymi przeciwciałami? przyspieszonym starzeniem się?… W medycynie naturalnej nie uwzględniają jeszcze bezcennej wiedzy z dziedziny dosyć młodej jaką jest ALERGOLOGIA. Pozdrawiam. Karolina Pawlik

  • @dariuszmaciejewski
    @dariuszmaciejewski Год назад

    👍👊

  • @vr7095
    @vr7095 Год назад +2

    O kurcze ja piłem dość dużo soku z brzozy .

  • @annastanko8938
    @annastanko8938 Год назад +2

    Czy ,jeśli marchewka jest problematyczna, to pietruszka korzeniowa i seler -również??? Chodzi mi o to jak dobrać warzywa do ROSOŁU !!?

  • @iwonapastusiak3137
    @iwonapastusiak3137 Год назад +1

    Ciekawy temat wart kontynuowania 👍
    Mam pytanie... Czy mogłaby Pani poruszyć temat powstawania mechanizmu alergii na jad owadów błonkoskrzydłych ? Co inicjuje w organizmie tę nadwrażliwość i dlaczego?

    • @karolinapawlikk
      @karolinapawlikk  Год назад +1

      Myślę, że tak jak większość chorób nadwrażliwość na jad owadów jest powiązana z nieszczelnością błon śluzowych prowadząc do nierównowagi układu współczulno-przywspółczulnego i jest wywołana wieloma czynnikami - głównie dietetycznymi: alergeny, nietoleranty, nadmiary białek, węglowodanów, cukrów prostych… Trzeba namierzyć produkty żywnościowe - które dają słabe błony. Pierwsze czego uczę swoich klientów to obserwacji jak zachowuje się układ oddechowy i pokarmowy po pokarmie przy każdej chorobie. Samoobserwacja jest kluczem lub zostają te drogie testy na nietolerancje. Ich interpretację trzeba przepuścić przez wiedzę alergologiczną, botaniczną i doświadczenie osoby pracującej na tych testach. O szczelności śluzówek wspominam w niemal każdym filmiku i w przyszłych też będę 😊 Zapraszamy do śledzenia kanału lub na konsultacje on line. Pozdrawiam. Karolina Pawlik

  • @user-bc9ez9dd6g
    @user-bc9ez9dd6g Месяц назад +5

    Masakra.Prosze wypisac produkty ktore mozemy jesc- łzs.

    • @pro0pl
      @pro0pl Месяц назад

      Spoko da się ogarnąć, śniadanie boczek tylko jadłem 🤣

  • @user-yv5zn5hq2v
    @user-yv5zn5hq2v Месяц назад +1

    Przy jednym rodzaju białka na dobe nie jestesmy w stanie dostarczyć dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały, na przykład na wapń.

    • @MasterTunes92
      @MasterTunes92 Месяц назад

      Człowieku możesz jeść nawet 1 posiłek dziennie i dalej nie będzie niedoborów, uległeś propagandzie zachodniej i tyle.