Nie uważam się za " wszystko-wiedzącego-bufona- z- przerośniętymi-ego " ;) i uznaję wyższość innych specjalistów w ich dziedzinach. Dlatego właśnie na kanale filmy z ekspertami, tam gdzie sam nie byłbym wstanie przekazać tak wiedzy ;) Mam nadzieję, że Wam się spodoba ! Co następne?
Witam! Z tego co widzialem na ktoryms z twoich filmow to miales zerwany biceps. W jaki sposob i jak dlugo zajelo Ci osiagniecie pelnego wyprostu w stawie lokciowym (pelnego rozciagniecia operacyjnie przyczepionego dwuglowego miesnia ramienia)?
Super film 🤗 Tomek, a czy masz jakąś wiedzę nt. Spłaszczonej kifozy piersiowej? Mam przez to ograniczona ruchomości barków i odstajace łopatki, nie wiem, czy można sobie z tym jakoś poradzić, pozdrawiam
Super, brakowało mi takiego filmu! W treningu najważniejszy jest trening, ale filmy na temat rozciągania, mobilności czy rozgrzewki jak najbardziej na plus!! Dzięki
Uważam ze jak najbardziej ma znaczenie jakie rozciąganie w danej kolejności zastosujemy, zwłaszcza u przeciętnego Kowalskiego. Pierwsze uwalnianie punktów spustowych, później rozgrzewka i dopiero możemy sie brać za rozciąganie. Statyczne rozciaganie raczej po części głównej treningu. Na koniec rolowanie w celu ukrwienia i odżywienia mięśni. Bardzo szeroki temat ale niezwykle ciekawy. Tez nie jestem ekspertem, ale jesli mamy świadomość naszej powięzi mięśniowej i tego jakie ograniczenia występują w naszej mobilności przez punkty spustowe. Ogólne Tomku Mega fajnie prowadzisz ten kanał. Łapa i Sub :)
jestem pod wrażeniem lekkości i swobody wymowy Pana Marcina :) świadczy to o ogromnej wiedzy popartej mnóstwem podopiecznych. Należy się ogromna łapka w górę hehe
Ja bym chętnie zobaczył od Ciebie Tomek konkretną rozgrzewkę przed treningiem z uwzględnieniem każdej części ciała, jak najlepiej się rozgrzewać, żeby się nie nabawić kontuzji, co warto robić, a co wręcz omijać ?
Ćwiczenie leżąc polecam robić z kijem/sztangą w dłoniach, by dłonie były na szerokości barków. Można też łokcie oprzeć o ławeczkę i pochylać się pogłębiając jeszcze bardziej zakres. Ćwiczenie od mojego fizjoterepeuty. Super materiał! Wykorzystam kilka elementów.
Owszem jest to dobra modyfikacja, ale wyszliśmy z założenia by maksymalnie uprościć przekaz- im więcej informacji tym więcej możliwych błędów lub zniechęcenia.
Fajny odcinek, dziękuje i proszę o więcej, jeśli jest taka możliwość; super wszystko wytłumaczone i zademonstrowanie; prosiłabym o więcej rozciągania nóg; pozdrawiam serdecznie :-)
Bardzo ciekawy materiał, fajnie jakbyś wrzucał więcej filmików na takie tematy ;) Może nagrasz coś z ekspertem na temat rollowania ciała poprzez wałek do masażu lub piłki? 😉 Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej! 👊
Bardzo fajny pomysł na serię coś nowego temat jak najbardziej istotny i przez wielu niestety olewany brawo Tomek co tu dużo pisać jak zwykle materiał na plus pozdro
Cześć Tomek. Jako nastolatek miałem wypadek samochodowy, w wyniku którego uszkodziłem kolana. Dodatkowo obracałem się wówczas w otoczeniu które mówiło że jak coś boli to po prostu tego nie robić. Jakieś 8 lat temu zacząłem ćwiczyć na siłowni ale że rozciąganie bolało to tego nie robiłem. Wielokrotnie z powodu bóli mięśniowych w okolicach ud i pośladków rezygnowałem z siłowni i wracałem po miesiącach ale odpuszczałem trening nóg bo bolał mnie pośladek. Byłem nawet u fizjo. Ten stwierdził, że mam pourazowe bardzo mocno napięte mięśnie pośladkowe i to dla tego bolą mnie nogi. Od około roku mam dużo większa świadomość i wiem że muszę pozbyć się napięć... Po długim wstępie pytanie - dotyczy ostatniego ćwiczenia. Kiedy siadam po turecku (dla mnie to już ból pośladka) i staram się pochylać to łokciami z wielkim bólem sięgam ledwo za linię kolan a ból jest przerażający (w prawym pośladku). Czy w takiej sytuacji robić to ćwiczenie i nie przejmować się żenującym zakresem czy zmienić je na inne ćwiczenia i zacząć od czegoś jeszcze "prostrzego" ? Jak byś sugerował?
Super film , naprawdę!!! Proszę Jeszce o informację, czy trzeba przed każdym rozciąganiem rozbijać najpierw mięśnie za pomocą piłki, jak można niektórzy fizjoterapeuci?
2:53, ok technika techniką, ale gdy masz gościa który pracuje w korpo po 8-10h i siedzi za biurkiem nie ogarnie wzorców bez mobility oraz rozciągania poczynając od biodrowo-ledzwiowego po czworoboczny dziwgacz łopatki etc
Co jeśli z nikąd pojawił mi się ból w kolanie? Zmieniłem buty, Może to, że mocniej trenuję ostatnio plecy też ma znaczenie Podobno kolano to wypadkowa stopy i biodra Jak zniwelować ból w kolanie?
Tomek, oddaję głos na więcej:) może porównanie PIR, ROLL, STretch statyczny, dynamiczny, i PNF ? czy nie ma sensu bo jak mówiliście "wszystko da efekt" ?
Ogólnie dla amatora nie ma różnicy. Podział merytoryczny z wytłumaczeniem poszczególnych technik znajduje się w opracowaniu: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3273886/
@@r00baczek2 mi normalnie działa. CURRENT CONCEPTS IN MUSCLE STRETCHING FOR EXERCISE AND REHABILITATION Phil Page, PT, PhD, ATC, CSCS, FACSM International Journal of Sports Physical Therapy 2012 Feb; 7(1): 109-119.
Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to osoba ćwicząca amatorsko na siłowni bez dolegliwości ze strony mięśni, stawów itp. nie musi wykonywać rozciągania statycznego przed/po treningu? A jeżeli wystąpią jakieś problemy to rozciąganie potraktować jako czynność nie związaną z treningiem?
Oby jak najwiecej takich merytorycznych filmow z Panem Marcinem bo nawet jak Ty przeczytasz kilka akrtykowów nie bedzie w stanie to sie równać z specjalista (nieumniejszając Tobie)
Dzięki Tomku za długo oczekiwany film. Ostatnio na innym kanale ukazał się film pt "rozciąganie nie działa" . Sam już jestem zdezorientowany i nie wiem czy rozciąganie w ogóle ma jakiś sens.
Tak jak mówiliśmy na samym początku - na stan dzisiejszej wiedzy; raczej nie, albo w małym stopniu :) aczkolwiek KAŻDA aktywność fizyczna i RUCH to dobry pomysł, więc jeśli ktoś lubi - jak najbardziej.
@@Tabrox22TomekGrzymski a czy to nie jest tak że to wszystko o czym mówi Pan Marcin w czasie 1:52 - 2:12 nie wpływa na zmniejszenie ryzyka kontuzji? Skoro m.in. zwiększamy zakres ruchu i wpływamy na elastyczność kolagenu to nie ma wpływu? Czy czegoś nie rozumiem?
Dla bezpieczeństwa wykonywania ćwiczeń potrzebujemy pełnych zakresów ruchu. W momencie kiedy dana osoba należy do osób z przykurczami warto zrobić rozciąganie przed jednostką treningową. Obecnie pogląd na odzyskanie ROM zmierza ku mobilizacjom czyli pracy na stawach (torebka stawowa). Żeby układ nerwowy zrozumiał, że po dobrym mobility przed treningiem ma do dyspozycji nowy zakres należy mu to pokazać treningiem silowym w nowym zakresie. Jeśli tego nie zrobimy za kilka godzin po mobility wrócimy do starego ROM i efekt nie zostanie utrwalony. Pozdrawiam
cześć Tomek, mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś nagrać materiał o ćwiczeniach w domu z gumą rozporową na różne partie? wierzę, że taki materiał przydałby się dużej ilości osób :) PS kozak materiał jak zawsze, kanał ładnie się rozwija i tego życzę w dalszym ciągu :P łapa w górę obowiązkowo :D Pozdrawiam
Super materiał ! Dwie sugestie dla poprawy odbioru: mikrofony dla prowadzacych + stabilizator do kamery co by odbiorca nie miał wrażenia, że oglada filmik na rozklekotanym kamazie w czasie jazdy na ukraińskich drogach 😉.
Super materiał, tylko dźwięk mógłby być lepszy :) Oby więcej takich wartościowych merytorycznych filmów! Pozdrawiam Nie żeby u ciebie takich brakowało oczywiście haha ;)
"Nie ma znaczenia czy rozciąga się przed ćwiczeniami, w trakcie czy po ćwiczeniach''. Super specjalista, Jezu... Właśnie dlatego sam ''tytuł'' nie przesądza o wiedzy, albo raczej o dobrej wiedzy. Niech ten pacan spróbuję porozciągać nogi i zrobić przysiady to nie dość że będzie miał 70% siły albo i mniej to najprawdopodobniej nabawi się kontuzjii. Każdy fizjoterapeuta Ci powie choćbyś miał najbardziej przykurczone mięśnie świata, powiedzmy zginacze biodra i dajmny na to miał ogromną hiperlordoze to pod żadnym pozorem nie można tego rozciągać a potem iść ćwiczyć... Amatorszczyzna...
czy w ostatnim ćwiczeniu nie powinno się robić tego na prostych plecach? mam wrażenie, że trochę się garbisz, ale być może to tylko ustawienie kamery :) materiał bardzo dobry, skorzystam na pewno!
Bardzo fajny film, wiele sie przez niego dowiedziałem, a jak wygląda sprawa z rolowaniem sie? Pamietam jak na Live odpowiedziałeś mi, że niedługo bedzie film o rozciąganiu i kwestia rollowania tez będzie poruszona w nim a niestety nic nie jest zawarte w tym filmie o tym ;c
Nie ma sensu. Lepiej przed treningiem w momencie kiedy masz jakieś braki związane z mobilnością. Tak aby wykonać dane ćwiczenie w pełnym zakresie ruchu. Nie ma sensu rozciągać się jeśli masz we wszystkich stawach dobrą mobilność. Rozciąganie po treningu może być swoistą relaksacją i uspokojeniem dla organizmu po treningu, natomiast moim zdaniem nie ma sensu zwiększać zakresu w stawach po zrobionym treningu bo potrzebny jest Ci ten zakres podczas wykonywania treningu a nie po jego zakończeniu
Teorii jest kilka. Według jednej z nich zwierzęta się nie rozciągają. Żyja zgodnie z naturą. Jeśli ludzie żyliby tak samo, byłoby mniej problemów. Niestety w takim trybie życia musimy poprawiać wszelkie zaniedbania. Każdy powinien sprawdzić na sobie co mu odpowiada. Fajna seria z fachowcami. Pozdrawiam.
NIe rozumiem jednego, jak to nie ma potwierdzenia naukowego, że rociąganie na stałe zwiększa zakresy ruchu itd. Co z osobami, które robią szpagaty itp? Raczej większa część z nich rozciągała się sporo czasu przed robieniem pierwszego szpagatu a teraz mogliby to zrobic bez żądnego rozciągania przed.
Przebudowa tkanki jeśli ma miejsce zajmuje miesiące. Np ITBS rozciąga się 1proc po przyłożeniu siły rzędu 1000kg- w warunkach klinicznych jest to niemożliwe. Raczej uważa się, że w przypadku biodra tak jak i innych mięśni zwiększa się granicę tolerancji układu nerwowego oraz rozciąga się więzadła stawu biodrowego.
Nie uważam się za " wszystko-wiedzącego-bufona- z- przerośniętymi-ego " ;) i uznaję wyższość innych specjalistów w ich dziedzinach. Dlatego właśnie na kanale filmy z ekspertami, tam gdzie sam nie byłbym wstanie przekazać tak wiedzy ;) Mam nadzieję, że Wam się spodoba ! Co następne?
o stawie barkowo-obojczykowym :-) Bo one najbardziej w "tyłek dostają zazwyczaj :-)
Rolowanie jak najbardziej
Bardzo przydatny materiał :D może coś dla osób które są ultra drewnem i np w pozycji skłonu stojąc nie są w stanie złapać nawet łydek?
Witam! Z tego co widzialem na ktoryms z twoich filmow to miales zerwany biceps. W jaki sposob i jak dlugo zajelo Ci osiagniecie pelnego wyprostu w stawie lokciowym (pelnego rozciagniecia operacyjnie przyczepionego dwuglowego miesnia ramienia)?
Super film 🤗 Tomek, a czy masz jakąś wiedzę nt. Spłaszczonej kifozy piersiowej? Mam przez to ograniczona ruchomości barków i odstajace łopatki, nie wiem, czy można sobie z tym jakoś poradzić, pozdrawiam
Jeden z lepszych materiałów pod względem sposobu przekazania wiedzy jak do tej pory. Zdecydowanie najlepszy kanał na YT !!!
Świetny film
Wypierdalaj stad
Super, brakowało mi takiego filmu! W treningu najważniejszy jest trening, ale filmy na temat rozciągania, mobilności czy rozgrzewki jak najbardziej na plus!! Dzięki
Uważam ze jak najbardziej ma znaczenie jakie rozciąganie w danej kolejności zastosujemy, zwłaszcza u przeciętnego Kowalskiego.
Pierwsze uwalnianie punktów spustowych, później rozgrzewka i dopiero możemy sie brać za rozciąganie. Statyczne rozciaganie raczej po części głównej treningu. Na koniec rolowanie w celu ukrwienia i odżywienia mięśni. Bardzo szeroki temat ale niezwykle ciekawy. Tez nie jestem ekspertem, ale jesli mamy świadomość naszej powięzi mięśniowej i tego jakie ograniczenia występują w naszej mobilności przez punkty spustowe.
Ogólne Tomku Mega fajnie prowadzisz ten kanał. Łapa i Sub :)
Super, że ktoś w końcu poruszył tak istotny aspekt jak rozciąganie. Dzięki !
jestem pod wrażeniem lekkości i swobody wymowy Pana Marcina :) świadczy to o ogromnej wiedzy popartej mnóstwem podopiecznych. Należy się ogromna łapka w górę hehe
Ja bym chętnie zobaczył od Ciebie Tomek konkretną rozgrzewkę przed treningiem z uwzględnieniem każdej części ciała, jak najlepiej się rozgrzewać, żeby się nie nabawić kontuzji, co warto robić, a co wręcz omijać ?
Ćwiczenie leżąc polecam robić z kijem/sztangą w dłoniach, by dłonie były na szerokości barków. Można też łokcie oprzeć o ławeczkę i pochylać się pogłębiając jeszcze bardziej zakres. Ćwiczenie od mojego fizjoterepeuty. Super materiał! Wykorzystam kilka elementów.
Owszem jest to dobra modyfikacja, ale wyszliśmy z założenia by maksymalnie uprościć przekaz- im więcej informacji tym więcej możliwych błędów lub zniechęcenia.
Zainwestuj w mikrofony krawatowe tego fizjo słabo słychać
a ja słyszę bardzo dobrze.....
A ja nie i tak możemy w kółko :) powinien brzmieć lepiej więc przydałyby się albo napisy albo mikrofon właśnie.
Tomek super, gratuluje! dziekujemy za swietny material z konkretnym gosciem. Obrales dobry kierunek;)
Fajny odcinek, dziękuje i proszę o więcej, jeśli jest taka możliwość; super wszystko wytłumaczone i zademonstrowanie; prosiłabym o więcej rozciągania nóg; pozdrawiam serdecznie :-)
Bardzo ciekawy materiał, fajnie jakbyś wrzucał więcej filmików na takie tematy ;) Może nagrasz coś z ekspertem na temat rollowania ciała poprzez wałek do masażu lub piłki? 😉
Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej! 👊
Merytoryka odwrotnie proporcjonalna do jakości dźwięku.
Świetny filmik. Jak zawsze masz dobry pomysł żeby coś urozmaicić i ciekawie przekazać.
Super sprawa
Dziękuję za ciekawy artykuł ✌👍
Świetny materiał, turbo przydatna wiedza! Dzięki!
Świetny film! Jestem za kontynuacją 😁
Bardzo fajny pomysł na serię coś nowego temat jak najbardziej istotny i przez wielu niestety olewany brawo Tomek co tu dużo pisać jak zwykle materiał na plus pozdro
Rewelacyjny material! Oby takich wiecej 🤗
Cześć Tomek. Jako nastolatek miałem wypadek samochodowy, w wyniku którego uszkodziłem kolana. Dodatkowo obracałem się wówczas w otoczeniu które mówiło że jak coś boli to po prostu tego nie robić. Jakieś 8 lat temu zacząłem ćwiczyć na siłowni ale że rozciąganie bolało to tego nie robiłem. Wielokrotnie z powodu bóli mięśniowych w okolicach ud i pośladków rezygnowałem z siłowni i wracałem po miesiącach ale odpuszczałem trening nóg bo bolał mnie pośladek. Byłem nawet u fizjo. Ten stwierdził, że mam pourazowe bardzo mocno napięte mięśnie pośladkowe i to dla tego bolą mnie nogi. Od około roku mam dużo większa świadomość i wiem że muszę pozbyć się napięć...
Po długim wstępie pytanie - dotyczy ostatniego ćwiczenia. Kiedy siadam po turecku (dla mnie to już ból pośladka) i staram się pochylać to łokciami z wielkim bólem sięgam ledwo za linię kolan a ból jest przerażający (w prawym pośladku). Czy w takiej sytuacji robić to ćwiczenie i nie przejmować się żenującym zakresem czy zmienić je na inne ćwiczenia i zacząć od czegoś jeszcze "prostrzego" ? Jak byś sugerował?
Dzieki za wiedzę!
Rewelacja , od razu wdrożyłem do mojego planu . Świetny odcinek
Super film , naprawdę!!! Proszę Jeszce o informację, czy trzeba przed każdym rozciąganiem rozbijać najpierw mięśnie za pomocą piłki, jak można niektórzy fizjoterapeuci?
Ogólnie "rozbijanie" jest bardziej efektywne długoterminowo niż rozciąganie więc owszem można, ale czy trzeba...
Bardzo przydatny i pouczający filmik 😊
2:53, ok technika techniką, ale gdy masz gościa który pracuje w korpo po 8-10h i siedzi za biurkiem nie ogarnie wzorców bez mobility oraz rozciągania poczynając od biodrowo-ledzwiowego po czworoboczny dziwgacz łopatki etc
Bardzo fajny film. Proszę o kolejne z tym specjalistą nie tylko o rozciąganiu. :)
Tak tak tak, chcemy więcej! Super materiał :)
Super, więcej takich materiałów Tomku
Co jeśli z nikąd pojawił mi się ból w kolanie?
Zmieniłem buty,
Może to, że mocniej trenuję ostatnio plecy też ma znaczenie
Podobno kolano to wypadkowa stopy i biodra
Jak zniwelować ból w kolanie?
Tomek musisz zainwestować w jakiś mikrofon Tascama do kamery bo słabo słychać :(
Dzieki . Extra film. Pozdrawiam!!
Ja polecam ''Bądź sprawny jak lampart'' Kelly Starrett. Mega duzo informacji na ten temat.
Super, tego mi właśnie brakowało 👍😉
Świetny materiał 👍
Więcej takich 💪
Tomek, oddaję głos na więcej:) może porównanie PIR, ROLL, STretch statyczny, dynamiczny, i PNF ? czy nie ma sensu bo jak mówiliście "wszystko da efekt" ?
Ogólnie dla amatora nie ma różnicy. Podział merytoryczny z wytłumaczeniem poszczególnych technik znajduje się w opracowaniu:
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3273886/
@@marcinzielonka6605 podasz ponownie link do tego opracowania bo pokazuje że strona niedostępna :( będę wdzięczny
@@r00baczek2 mi normalnie działa. CURRENT CONCEPTS IN MUSCLE STRETCHING FOR EXERCISE AND REHABILITATION Phil Page, PT, PhD, ATC, CSCS, FACSM International Journal of Sports Physical Therapy 2012 Feb; 7(1): 109-119.
@@marcinzielonka6605 o dziękuję
Troszeczkę przeszkadza brak statywu :) co wpływa na przyjemność z ogladania
Super materiał, tylko aby Pana Marcina było lepiej słychać :) Oby więcej takich filmów!
Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to osoba ćwicząca amatorsko na siłowni bez dolegliwości ze strony mięśni, stawów itp. nie musi wykonywać rozciągania statycznego przed/po treningu? A jeżeli wystąpią jakieś problemy to rozciąganie potraktować jako czynność nie związaną z treningiem?
Co myślisz o książce Pabla Tsatsouline'a: "Rozciąganie odprężone"??
Moim zdaniem bardzo dobra pozycja odnośnie rozciagania.
Ja tam zawsze dokładam 5 min rozgrzewki "w f" może to przypadek ale od tej pory już nie miałem problemów z naciągniętymi plecami i szyją po treningu
Oby jak najwiecej takich merytorycznych filmow z Panem Marcinem bo nawet jak Ty przeczytasz kilka akrtykowów nie bedzie w stanie to sie równać z specjalista (nieumniejszając Tobie)
dlatego też nagrałem z nim :) znam swoje miejsce, nie uważam się za alfe i omege i w kwestiach o których nie mam pojęcia się nie wypowiadam :)
@@Tabrox22TomekGrzymski I dzieki temu jesteś według mnie najlepszym youtuberem o profilu silownia, sylwetka, zdrowie na calym RUclips
Czekam na następny taki odcinek!!! 💓
Dzięki Tomku za długo oczekiwany film.
Ostatnio na innym kanale ukazał się film pt "rozciąganie nie działa" . Sam już jestem zdezorientowany i nie wiem czy rozciąganie w ogóle ma jakiś sens.
Tak jak mówiliśmy na samym początku - na stan dzisiejszej wiedzy; raczej nie, albo w małym stopniu :) aczkolwiek KAŻDA aktywność fizyczna i RUCH to dobry pomysł, więc jeśli ktoś lubi - jak najbardziej.
@@Tabrox22TomekGrzymski a czy to nie jest tak że to wszystko o czym mówi Pan Marcin w czasie 1:52 - 2:12 nie wpływa na zmniejszenie ryzyka kontuzji? Skoro m.in. zwiększamy zakres ruchu i wpływamy na elastyczność kolagenu to nie ma wpływu? Czy czegoś nie rozumiem?
Dla bezpieczeństwa wykonywania ćwiczeń potrzebujemy pełnych zakresów ruchu. W momencie kiedy dana osoba należy do osób z przykurczami warto zrobić rozciąganie przed jednostką treningową. Obecnie pogląd na odzyskanie ROM zmierza ku mobilizacjom czyli pracy na stawach (torebka stawowa). Żeby układ nerwowy zrozumiał, że po dobrym mobility przed treningiem ma do dyspozycji nowy zakres należy mu to pokazać treningiem silowym w nowym zakresie. Jeśli tego nie zrobimy za kilka godzin po mobility wrócimy do starego ROM i efekt nie zostanie utrwalony. Pozdrawiam
cześć Tomek, mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś nagrać materiał o ćwiczeniach w domu z gumą rozporową na różne partie? wierzę, że taki materiał przydałby się dużej ilości osób :)
PS kozak materiał jak zawsze, kanał ładnie się rozwija i tego życzę w dalszym ciągu :P łapa w górę obowiązkowo :D
Pozdrawiam
+1
Dziękuję
Super materiał !
Dwie sugestie dla poprawy odbioru: mikrofony dla prowadzacych + stabilizator do kamery co by odbiorca nie miał wrażenia, że oglada filmik na rozklekotanym kamazie w czasie jazdy na ukraińskich drogach 😉.
good stuff Panie Marcinie
Super materiał, tylko dźwięk mógłby być lepszy :)
Oby więcej takich wartościowych merytorycznych filmów! Pozdrawiam
Nie żeby u ciebie takich brakowało oczywiście haha ;)
Świetny film 😍🔥
Szybka ta niedziela 😂 super film !
Tomku jest jakis filmik o prawidlowej rozgrzewce ? Bo to też watpliwy temat ;)
Fajne video, dzięki bardzo 💎
Z chęcią zobaczę kolejny materiał najlepiej na rozciąganie zginaczy bioder, kulszowo-goleniowych głównie :D
Fajny film! Czekam na więcej ☺
Super odcineczek!
Super wiedza, dzięki :)
Sztos odcinek!!
"Nie ma znaczenia czy rozciąga się przed ćwiczeniami, w trakcie czy po ćwiczeniach''. Super specjalista, Jezu... Właśnie dlatego sam ''tytuł'' nie przesądza o wiedzy, albo raczej o dobrej wiedzy. Niech ten pacan spróbuję porozciągać nogi i zrobić przysiady to nie dość że będzie miał 70% siły albo i mniej to najprawdopodobniej nabawi się kontuzjii. Każdy fizjoterapeuta Ci powie choćbyś miał najbardziej przykurczone mięśnie świata, powiedzmy zginacze biodra i dajmny na to miał ogromną hiperlordoze to pod żadnym pozorem nie można tego rozciągać a potem iść ćwiczyć... Amatorszczyzna...
Polecam kanał i ćwiczenia !
Już przy minucie 1:25 napiszę. No jest różnica. Pasywne rozciąganie jest najgorsze i nie powinno się go robić.... To nie hejt, ale rada
Czy mogę trenować siłowo rano a robić rozciąganie (streching) wieczorem? Czy to ma sens?
czy w ostatnim ćwiczeniu nie powinno się robić tego na prostych plecach? mam wrażenie, że trochę się garbisz, ale być może to tylko ustawienie kamery :) materiał bardzo dobry, skorzystam na pewno!
Zależy czy komuś zależy na całej taśmie tylnej czy na rotatorach biodra (pośladki i nogi)
Super!!! Bardzo przydatny materiał :)
Bardzo dobry materiał , oby więcej takich :)
Super
Bardzo fajny film, wiele sie przez niego dowiedziałem, a jak wygląda sprawa z rolowaniem sie? Pamietam jak na Live odpowiedziałeś mi,
że niedługo bedzie film o rozciąganiu i kwestia rollowania tez będzie poruszona w nim a niestety nic nie jest zawarte w tym filmie o tym ;c
Będzie w następnym:)
Swietny Kanał.
Seperowanie węgli (czyli ostatniego posiłku dnia) od snu, czy to wpływa na wpływ
na wydzielanie HGH czy to mit?
Extra odcinek
Super przydatny film ;) .
Chcemy więcej z lepszym dżwiękiem +1
Martin Shmit, mistrz drugiego planu...
Może seria z rozciągania danych grup mięśniowych z omówieniem? Ćwiczenia pokazane wybiórczo
Mozna to robic codziennie nawet bez treningu na ogolne zwiekszenie zakresu ruchu ciala?
Można się codziennie rozciągać. Należy tylko wcześniej rozgrzać mięśnie. Wtedy rozciąganie jest bardziej efektywne.
Dzięki :) @@blackhunter1254
Tomku, czy ćwiczenia z filmu mogą być kompleksowa baza na rozciąganie mięśni dla osoby początkującej ?
a co z rozciąganiem po treningu? ma to sens?
z obserwacji widzę, że góra 10% osób ćwiczących na siłowni po treningu się rozciąga
Nie ma sensu. Lepiej przed treningiem w momencie kiedy masz jakieś braki związane z mobilnością. Tak aby wykonać dane ćwiczenie w pełnym zakresie ruchu.
Nie ma sensu rozciągać się jeśli masz we wszystkich stawach dobrą mobilność.
Rozciąganie po treningu może być swoistą relaksacją i uspokojeniem dla organizmu po treningu, natomiast moim zdaniem nie ma sensu zwiększać zakresu w stawach po zrobionym treningu bo potrzebny jest Ci ten zakres podczas wykonywania treningu a nie po jego zakończeniu
dobry filmik. pozdr.
Tomeczku powiesz mi jak się nazywa muzyka z intra?😀
Nr 1 na Y T BRAWO 👍👍👍
bardzo fajny, merytoryczny materiał ;)
Teorii jest kilka. Według jednej z nich zwierzęta się nie rozciągają. Żyja zgodnie z naturą. Jeśli ludzie żyliby tak samo, byłoby mniej problemów. Niestety w takim trybie życia musimy poprawiać wszelkie zaniedbania. Każdy powinien sprawdzić na sobie co mu odpowiada. Fajna seria z fachowcami. Pozdrawiam.
Czy trzeba sie jakos rozgrzac przed rozciaganiem
Chcemy więcej filmów z panem Marcinem!
Tylko zmień operatora, bo ten totalnie nie radzi sobie z kamerą ;d
👍🏻
Może jakiś film o rozgrzewce ? :P
Może mobilność stawów piodrowych?😃
Ja ty mnie zaimponowałeś tym filmikiem ;)
Merytorycznie świetnie, ale brak statywu/gimbala i chociaż jakiegoś przeciętnego mikrofonu, na dłuższą metę jest irytujące.
Nazwanie tego pirem to trochę nadużycie, polecam z zapoznaniem się z metodykom wykonywania tego zabiegu
Może teraz rolowanie?
spocona pacha
Dlaczego akurat 15 sekund napiecia?
No i runął świat WF-istów😂 Chociaż rozciąganie nawet lubię. Człowiek jakiś taki ruchliwszy się robi☺ Pozdrawiam.
W skrócie sztos. Oby Marcin był stałym bywalcem na kanale.
NIe rozumiem jednego, jak to nie ma potwierdzenia naukowego, że rociąganie na stałe zwiększa zakresy ruchu itd. Co z osobami, które robią szpagaty itp? Raczej większa część z nich rozciągała się sporo czasu przed robieniem pierwszego szpagatu a teraz mogliby to zrobic bez żądnego rozciągania przed.
Przebudowa tkanki jeśli ma miejsce zajmuje miesiące. Np ITBS rozciąga się 1proc po przyłożeniu siły rzędu 1000kg- w warunkach klinicznych jest to niemożliwe. Raczej uważa się, że w przypadku biodra tak jak i innych mięśni zwiększa się granicę tolerancji układu nerwowego oraz rozciąga się więzadła stawu biodrowego.
@@marcinzielonka6605 Dziękuje za wyjaśnienie.
ruclips.net/video/KabbVNzc_gQ/видео.html 15 minut napiecia? rozumiem ze to przejezycznie ...
wnosisz jutub na wyzszy poziom, dzieki
Teraz domowe sposoby na poprawę odstajacych lopatek
Sorry, ale skąd wiesz co myślę ? XD
Przyda się bardzo bo "Kłoda" że mnie straszna 😂