Przeróbka ładowarki ULGD 5A z Lidla Ulitimate Speed - czy Lidlówka podoła wyzwaniu gęstości?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 окт 2024
  • W tym filmie ładowarka z Lidla - Ultimate Speed ULGD 5.0 A1/B1 (następczyni Lidlówki ULGD 3.8 A1/A2).
    Pokażę Wam jak przerobić/zmodyfikować/oszukać tę ładowarkę aby kończyła tryb ładowania na takim napięciu, jakie będziecie chcieli - czy to 16V, czy 16,15V, 16,2V, 16,5V, w zależności jak wpłyniecie na dzielnik napięcia.
    Czym jest dzielnik napięcia? Co to jest? Jak działa dzielnik napięcia?
    W tym filmie pokażę jak działa w praktyce rezystorowy/rezystancyjny dzielnik napięcia, jak mikrokontroler mierzy napięcie na wyjściu przetwornicy - czyli naszej ładowarki/prostownika, oraz jak dobrać wartości rezystorów aby oszukać na dzielniku mikrokontroler - tak aby "myśląc" że na akumulatorze jest 14,7V rzeczywiste napięcie wynosiło np. 16V lub 16,2Valbo 16,5V ! :)
    To już drugie podejście do testu tej ładowarki w wyzwaniu gęstości.
    Czym jest wyzwanie gęstości? Robert z kanału mrAkumulator
    ( / @mrakumulator )
    testuje czy ładowarki, na których producent deklaruje pewne parametry, dadzą radę naładować rozładowany akumulator w ciągu 24h od podłączenia.
    Wbrew pozorom - mimo, że taki akumulator będzie w stanie uruchomić silnik/pojazd może być niedoładowany i eksploatacja akumulatora w takim stanie powoduje jego szybsze zużycie i najczęściej jego agonię w około roku/dwóch lat.
    Z czego wynika problem?
    Ładowarki są projektowane w sposób bezpieczny dla wszystkich typów akumulatorów - w tym AGM, które można ładować maksymalnie do 14,7V-14,9V i wyższe napięcie powoduje ich uszkodzenie. Natomiast akumulatory wykonane w starszej technologii - kwasowo-ołowiowe z elektrolitem płynnym (wapniowo-wapniowe Ca-Ca) potrzebują napięcia od 16V-16,5V w zależności od temperatury aby je w pełni naładować, czyli wysycić elektrolit (stąd pojęcie: wysycanie elektrolitu)
    W dużym skrócie w akumulatorze elektrolit to roztwór kwasu siarkowego o gęstości około 1,28g/cm^3 lub czasami 1,30g/cm^3, w zależności od przeznaczenia akumulatora w jakiej temperaturze/temperaturach będzie on pracować - czy klimat umiarkowany, czy Afrykański a może Syberia? :)
    Upraszczając - przy wyładowywaniu akumulatora siarka z elektrolitu łączy się z płytami wykonanymi z ołowiu i powstaje siarczan ołowiu (stąd określenie że wyładowane akumulatory lub zużyte określane są mianem zasiarczonego akumulatora - zasiarczony akumulator to nic innego jak wyładowany akumulator. Jeśli wyładowany jest bardzo "głęboko" czyli do napięcia poniżej 10,5V - i takie wyładowanie jest długotrwałe, to siarka krystalizuje się na płytach, zmniejszając bez powrotu powierzchnię działania płyt akumulatora czyli zmniejszając jego pojemność i utratę parametrów rozruchowych)
    Podsumowując - po wyładowaniu akumulatora siarkę chcemy z płyt odzyskać ponownie do elektrolitu i oczekujemy na koniec procesu ładowania gęstości 1,28g/cm^3 (bo takiej gęstości elektrolit jest najczęściej spotykany, choć bywają także 1,30g/cm^3)
    Aby uzyskać w pełni naładowany akumulator tego typu potrzebujemy więc napięcia około 16V-16,5V (w zależności od temperatury) aby szybko i skutecznie naładować akumulator
    Czym grozi jazda na wyładowanym/rozładowanym akumulatorze?
    Kolokwialnie porównując - niedoładowany/rozładowany akumulator jest "głodny" i przyjmuje wtedy duży prąd w instalacji pojazdu np. samochodu i alternator w samochodzie próbuje naładować go wysokim i szkodliwym natężeniem (dla porównania pełny akumulator w pojeździe pobiera na swoje potrzeby podtrzymania prąd raczej do 10A, w porównaniu rozładowany akumulator "ciągnąć" wielokrotność tej wartości np. 50A lub nawet do 100A - obciążając w ten sposób alternator, silnik i instalację elektryczną pojazdu)
    Tak duży prąd niszczy też akumulator i powoduje opad masy czynnej (spływanie płyt ołowiowych), co prowadzi do utraty parametrów rozruchowych akumulatora, zwarć celi akumulatora (zwarcia w celach), czyli jego powolnego rozpadu
    Zatem aby nie wymieniać akumulatora średnio co 2 lata - należy przyjrzeć się instalacji pojazdu:
    np. sprawdzić spadki napięcia (straty) na głównym przewodzie ładowania oraz masy (spadki na masie):
    • Grzech główny akumulat...
    • Jak sprawdzić alternat...
    Zadbać o odpowiednią kondycję alternatora (np. sprawny regulator napięcia, szczotki regulatora długości wystarczającej do dobrego przewodzenia prądu po pierścieniach ślizgowych - błędnie nazywanych komutatorem alternatora (komutator alternatora? komutator jest poprzecznie nacinany :) ). Poprawnie działające sprzęgło jednokierunkowe (sprzęgiełko bezwładnościowe) alternatora jeśli występuje
    Film do testu ładowarki z tego filmu na kanale mrAkumulator:
    • Ładowarka z Lidla da s...
    A tutaj wcześniejszy test (odpalić auto może i odpali, ale pełny nie jest i się niszczy - opisałem to zjawisko wyżej):
    • 3 ŁADOWACZKI. Lidl, Bi...
    • LIDL. Ładowarka Akumul...
    e-mail: rzezbiarz.tytus@gmail.com
    Instagram: rzezbiarz.tytus
    #mrAkumulator #Tytus #Rzeźbiarz

Комментарии • 1 тыс.

  •  Год назад +5

    @krismachn158 :
    ULGD 5.0 C1 Przeróbka 16,2v jest opanowana.
    Rezystor R21 [ 0 ] Ω wymienić na 11kΩ jest przy wyświetlaczu prawy dolny róg i do R50 [7502] jest przy micro kontrolerze dolutować szeregowo 11kΩ po tym zabiegu mamy w trybie autka około 16,2v a w ukrytym trybie ( * ) po przytrzmaniu przez dłuższy czas przycisku wejdziemy w tryb ładowania impulsowego około +- 3A przez cały czas do osiągnięcia napięcia według mojego multimetra 16,48v.
    Miłego przerabiania.
    @krismachn158 :
    ULGD 5.0 C1 The 16.2v conversion is mastered.
    Resistor R21 [ 0 ] Ω replace with 11kΩ is in the lower right corner of the display and to R50 [7502] is in the micro controller solder in series 11kΩ after this procedure we have about 16.2v in toy car mode and in hidden mode ( * ) after holding for a long time button we will enter pulse charging mode about +- 3A all the time until the voltage according to my multimeter is 16.48v.
    Have fun reworking.

    • @avenger850
      @avenger850 10 месяцев назад +2

      Witam. Domniemam, że ten prostownik dlatego zaniża napięcia bo został zaprojektowany z maksymalna możliwą prostotą użytkowania, chodzi o to, że można go podłączyć pod akumulator, który nie jest odłączony od instalacji auta. Po przeróbce rzeczywiste napięcie w końcowej fazie ładowania przekracza 16V . Podejrzewam że elektronika w starych autach to zniesie zresztą jaki problem odłączyć klemę ... Ale co jeśli pożyczę "prostownik" ( co już czyniłem ale teraz go przerobię ) koledze/koleżance, którzy maja znacznie nowsze auto np. 5 letnie i będą chcieli ładować bez odłączania klemy ? Mogę śmiało pożyczyć czy z zastrzeżeniem, że klema musi być odłączona ?

    • @E.Wolfdale
      @E.Wolfdale 2 месяца назад +2

      ​@@avenger850 Ja bym powiedział, że wyjęcie aku i postawienie go zładowaką z dala od łatwopalnych przedmiotów nie było by przesadą. 16V to gazy i ryzyko eksplozji + chińska ładowaczka zmodowana do pracy powyżej zakresu jaką nawet niestosujący się do europejskich norm chińczy przewidział.

  • @luispat451
    @luispat451 Год назад +22

    Gościu.. jesteś magikiem obecnych czasów. Gdzie się tego nauczyłes? CHCIAŁBYM Dysponować procentem Twojej wiedzy o umiejętnościach nie wspominając. Jesteś naprawdę mega kozak. Wielki szacun i ukłony. Niech twoje dzieciaki zdrowo się chowają bo naprawdę więcej takich rodaków którzy tłumaczą polskiej ciemnocie tego na czym obecnie opiera się rzeczywistość tym lepiej dla tego kraju. Dzięki że jestes

    •  Год назад +7

      Dzięki za ciepłe słowa 😉
      Podstawy to technikum i od tamtego czasu jazda internet, RUclips, Google, fora internetowe i latami jakoś się wiedzę zdobyło, potem studia jako dopełnienie teoretyczne ale najwięcej to praca własna 😉
      Dzieci jeszcze nie mam - ale dziękuję za dobre chęci 😀

  • @krzysiek-ep2vm
    @krzysiek-ep2vm 3 года назад +16

    Świetny filmik! Właśnie tak powinna być tłumaczona elektronika dla hobbystów/nie elektroników.

    •  3 года назад

      Dziękuję :)

  • @Irek_Poland
    @Irek_Poland Год назад +5

    Masz ogromną wiedzę w tym temacie.
    Jestem pełen podziwu.
    Lecę przerabiać ładowarkę.

    •  Год назад

      Dzięki :)
      Bardzo się cieszę ;)

  • @mrAkumulator
    @mrAkumulator 3 года назад +63

    PIERWSZY ;) Dziękuję Tytus za fantastyczną współpracę do tej pory. Prawdopodobnie zawdzięczam Ci znacznie więcej niż Ty mi :)

    •  3 года назад +13

      To działa w dwie strony :)
      Dziękuję ;)

    • @krzysztofwiczkowski6156
      @krzysztofwiczkowski6156 3 года назад +13

      @ Sympatyczne towarzystwo wzajemnej adoracji 😜 Byłoby fajnie gdyby Panowie ponownie występowali na filmie razem. Czekam na pomiary jak w tym samym aucie obciąża akumulator wyeksploatowany rozrusznik a jak po porządnej regeneracji. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

    •  3 года назад +1

      :)

    • @tomurbaniak6450
      @tomurbaniak6450 3 года назад +4

      Tak naprawdę , wszystko zawdzięczacie Kaczyńskiemu , pozdrawiam i pamiętajcie

    •  3 года назад +1

      Of course 😉

  • @pawed.4831
    @pawed.4831 3 года назад +27

    Kawał dobrej roboty, oglądam z przyjemnością, ile można się nauczyć, przy Pana pomocy😊👌

    •  3 года назад +2

      Super, bardzo się cieszę ;)

  • @janjanowski2891
    @janjanowski2891 3 года назад +9

    Dzięki za ten "myk" - wiele ładowarek zostanie uratowanych od śmietnika - Pozdrowienia !

    •  3 года назад +2

      Cieszę się :)

  • @trax1969
    @trax1969 3 года назад +7

    Super pomysł i wykonanie. Spróbowałem na swojej ładowarce i .... za bardzo mi się trzęsą ręce. 😁 To chyba wina wieku. Strasznie małe te rezystory. Gratuluję wiedzy i genialnego kanału.

    •  3 года назад +2

      Dziękuję - cieszę się 😉

  • @sawomirgemzik9258
    @sawomirgemzik9258 3 года назад +9

    Miło się ogląda waszą współpracę dziś to już żadkość. Pozdrawiam

    •  3 года назад +5

      Też mnie to cieszy :)
      Pozdrawiam!

    • @zyga5441
      @zyga5441 3 года назад +3

      rzadko
      Poprawna pisownia
      żadko
      Niepoprawna pisownia

    •  3 года назад +1

      :)

  • @zegar639
    @zegar639 Год назад +3

    Super robota jesteś jednym z nie wielu cierpliwych. Nie wiem czy będę chciał w to się bawić ale musiałem oglądnąć do końca. Pozdrawiam

    •  Год назад +1

      Super 😉
      Dziękuję za miłe słowa 👍✋️🙂

  • @leszekwojciechowski5510
    @leszekwojciechowski5510 3 года назад +16

    Super przydatne info Gratulacje za wspaniały wykład który przypomniał mnie stare dobre dawne czasy . ( mam 71 L)
    Przywróciłeś mnie wspaniałe wspomnienia za które dziękuje .
    Pozdro . W Nowym 2021 roku życzę zdrowia i samych sukcesów w Życiu prywatnym .
    Może jeszcze coś takich lekcji przypomnienia dać ?
    Pozdro Leszek

    •  3 года назад +6

      Dziękuję, bardzo się cieszę :)
      Planuję ponagrywać trochę napraw więc coś ciekawego raczej się trafi ;)

  • @mariuszb.8781
    @mariuszb.8781 2 года назад +3

    Tak powinno się uczyć w szkołach Świetna robota bardzo jasno wytłumaczone dla kogoś kto ma jakieś pojęcie jest wszystko zrozumiałe Dzięki wielkie

    •  2 года назад +2

      Dziękuję za miły komentarz 😉👍

  • @przemyslawmalesa3720
    @przemyslawmalesa3720 3 года назад +2

    Bardzo ladnie wszystko tlumaczysz alez wiedza.Dzieki

    •  3 года назад

      Dzięki za miłe komentarze :)

  • @Mak_lak
    @Mak_lak 3 года назад +4

    Z samego opisu pod filmem dowiedziałem się więcej niż z niejednego filmu o podobnej tematyce. Świetnie wytłumaczone. Dziękuję!

    •  3 года назад +1

      Super, w takim razie warto było go pisać ;)

    • @roohrooh7036
      @roohrooh7036 3 года назад +2

      Dokładnie udostępniam link do filmu znajomym i piszę żeby koniecznie przeczytali opis.

    •  3 года назад +1

      Super, dzięki :)

  • @euzebiuszw
    @euzebiuszw 3 года назад +10

    Tytus super rozpracowany problem i jeszcze lepszy efekt końcowy. Brawooo!!!! Ps.dzieki Tobie odświeżam powoli wiedzę dot. elektroniki oraz elektrotechniki :) dziękuję

    •  3 года назад +3

      Bardzo się cieszę :)

    •  2 года назад +1

      💪👍😉

  • @mateuszs429
    @mateuszs429 3 года назад +6

    bardzo dobra robota wszystko jasno przekazane. 💪👍

    •  3 года назад +1

      Starałem się ;)
      Niestety wyszło trochę przydługawo

    • @mateuszs429
      @mateuszs429 3 года назад +2

      mogles finalnie pozostawic przełącznik do zmianyb trybu pracy standardmodyfikacja. ale takie tam czepialstwo.

    •  3 года назад +3

      Nie zależało mi na takiej funkcjonalaności i nie miałem jak zamocować tego przełącznika ale wspomniałem o tym gdyby ktoś chciał sobie coś takiego zrobić ;)
      Warto też wspomnieć że w samej obudowie jest też dość ciasno upakowane wszystko :)

  • @sylwo_28_37
    @sylwo_28_37 2 года назад +2

    Prosto, przystępnie, ciekawie. Świetny poradnik 👍

    •  2 года назад

      Cieszę się 😉

  • @stanislawcwiek2966
    @stanislawcwiek2966 3 года назад +12

    No Gościu, pełen szacunek, ja wychowany na lampach (UBL, UY1N, EM84 itd), próbujący podołać SMD (przy pogarszającym się wzroku) ciągle dłubiącym w "wynalazkach" i próbujący nadążyć za postępem, z przyjemnością oglądam Tych którzy pokazują to w sposób czytelny (nawet dla mnie). Tak trzymaj!

    •  3 года назад +3

      Dzięki, cieszę się ;)
      Podobno zapłon Tyratronu to najpiękniejsze zjawisko w elektronice - chciałbym kiedyś zobaczyć na żywo :)

    • @stanislaw_m
      @stanislaw_m Год назад +1

      @ a pólmetrowej wysokosci magnetron stosowany w radarach to dopiero lampa.

    •  Год назад +1

      O kurde, to by mnie ugotowało chyba w sekundę 😱

    • @stanislaw_m
      @stanislaw_m Год назад +1

      @ 2 MW w impulsie.

    •  Год назад +1

      O Panie! To masakra, ciężka do wyobrażenia sobie

  • @tade769
    @tade769 Год назад +3

    Na tzw. "chłopski rozum", Twoje tłumaczenia są DOSKONAŁE BRAWO !!! Kiedyś miałem takiego profesora elektroniki (jedynie pół roku bo poszedł na emeryturę) i niestety pamiętam że później nasz poziom wiedzy i zainteresowania elektroniką nieźłe spadł... 😜

    •  Год назад +2

      Dzięki 🙂
      Staram się, żeby było tłumaczone jak ziomek ziomkowi 😉
      Albo jak krowie na rowie 😜

  • @darekkk691
    @darekkk691 3 года назад +11

    Witaj dzięki za mądre porady, takie porady i tłumaczenie to można słuchać godzinami bez znudzenia!!!!! Teraz czekam za przeróbką starej pierwszej
    lidlówki co z niej się wyciągnie . Pozdrawiam 💪👍

    •  3 года назад +5

      Dzięki ;)
      Jutro jedzie do Roberta na testy :)

  • @C-Fan_Moto
    @C-Fan_Moto 2 года назад +2

    Wczoraj sąsiadowi pożyczałem tę ładowarkę i sobie przypomniałem, ze można ją przerobić. Wiedziałem, że kiedyś oglądałem film na ten temat tutaj, ale nie wiedziałem, że również Ty go stworzyłeś! Co za zbieg okoliczności :)

    •  2 года назад +1

      Fajnie 😉
      Tylko rewizja musi być A1

    • @C-Fan_Moto
      @C-Fan_Moto 2 года назад

      @ Chyba taką mam. Ty ile bierzesz za przeróbkę tej ładowarki?

    •  2 года назад +2

      Z reguły nie przerabiam - nie mam za dużo czasu a i ekonomicznie jest to nieuzasadnione - polecam od razu kupić prostownik transformatorowy na e-moto.pl z kodem TYTUS5 na 5% rabatu - wspieracie w ten sposób Roberta z mrAkumulator czyli pośrednio też moją działalność na RUclips 😉

  • @bartekkowalczyk7231
    @bartekkowalczyk7231 3 года назад +3

    Dzięki za poświęcony czas !!! czekam na ,,biedronkę,,

    •  3 года назад +2

      Już niedługo :)

  • @inkoguto69
    @inkoguto69 3 года назад +2

    dzięki że Ci się chciało
    bardzo przystępnie wytłumaczone

    •  3 года назад +1

      Staram się ;)

    • @inkoguto69
      @inkoguto69 3 года назад +1

      @ i chwała Ci za to :)

    •  3 года назад

      Bardzo się cieszę że wysiłek nie idzie w las :)

    • @rajvan695
      @rajvan695 3 года назад +1

      @ Dobrze się ogląda materiały, które publikujesz.
      Filmy nie są za długie.
      Nie reaguj na propozycje skracania materiału !
      Dokładne wytłumaczenie omawianych kwestii wymaga więcej czasu, ale w ten sposób materiał trafia do szerszego grona widzów.

    •  3 года назад +1

      Muszę ten czas jakoś wypośrodkować ale też uznałem że tym razem pokażę pełny proces i tok rozumowania - żeby to było bardziej uniwersalne ;)

  • @michawyzlic1099
    @michawyzlic1099 3 года назад +10

    Bardzo dziękuje za fachowe i ciekawe dokumenty.

    •  3 года назад

      :)

    • @Cien_Swiatla
      @Cien_Swiatla 3 года назад

      fachowe?

    •  3 года назад

      Jak widać

  • @szymon7xx7
    @szymon7xx7 3 года назад +2

    Ciekawy materiał, dziękuję Rzeźbiarzu, zostanę z Tobą na dłużej. Pozdrawiam!

    •  3 года назад

      Super, dzięki - cieszę się ;)

  • @dawidadamczyk5966
    @dawidadamczyk5966 3 года назад +5

    Super filmik, mógłby być krótszy, momentami przyspieszałem. Szukałem info co zmienić i na jakie wartości :) teraz proponuję kolejny level, przerobić tak, żeby wskazywał poprawne napięcie

    •  3 года назад +4

      No niestety wyszło długo ale kolejne postaram się streszczać ;)
      Tak żeby wskazywał poprawne napięcie to albo przeprogramować albo manipulować z rezystorami w pętli sterowania a nie pętli zwrotnej - a tego wolałem nie robić. Uznałem że bezpieczniej oszukiwać wyłącznie feedback :)

    • @dawidadamczyk5966
      @dawidadamczyk5966 3 года назад

      @ może warto spróbować?

    •  3 года назад +3

      Nie chciałem jej spalić przy próbach modyfikacji :)
      Może kiedyś przy nadmiarze czasu, którego ciągle brakuje - ale chyba jednak wolę brać się za inne ładowarki i kombinować - tego typu przeróbki są wg mnie przewidywalne i stabilne ;)

    • @pawek3532
      @pawek3532 3 года назад +1

      nie da się przerobić na poprawne napięcie bez zmiany kodu źródłowego. Bez schematu programatora nie ma szans

    •  3 года назад

      Prawda :)

  • @pablox11NEW
    @pablox11NEW 3 года назад +2

    O kur majster poziom lux super materiał ładowarka ma swoich fanów niektórym standard to za mało.

    •  3 года назад

      Ano 😉

  • @TomaszHudy
    @TomaszHudy 3 года назад +9

    Aś uRzeźbił 😁
    Bardzo dobrze wytłumaczone 👍

    •  3 года назад +2

      Dzięki Tomku, cieszę się ;)

    • @zenekzenek176
      @zenekzenek176 3 года назад +2

      @ Po takim instruktażu jest to banalnie proste. Ładowarka leżała i kurz zbierała, teraz może się przydać. Dziękuję i Pozdrawiam. naforum.zapodaj.net/images/68b001e7f7ca.jpg

    •  3 года назад

      Elegancko ;)

  • @ostrowski4600
    @ostrowski4600 2 года назад +1

    Dzięki za ten film. Można się czegoś nauczyć w przyjemny sposób.

    •  2 года назад

      Dzięki! :)

  • @OptusThings
    @OptusThings 3 года назад +4

    Jesteś kozak. Łapa w górę i do przodu :)

    •  3 года назад

      Dzięki :)

  • @pyton7
    @pyton7 3 года назад +1

    Ładowarka przerobiona, złożona do kupy i działa prawidłowo. Trochę to trwa, ale skutek jest właściwy. Udało mi się też zainstalować drugi woltomierz, pokazujący rzeczywiste napięcie. Nawet nieźle to wygląda (jest niebieski, żeby bardziej pasował do wyświetlacza oryginalnego) i działa. Aż szkoda, że nie mogę tu umieścić zdjęcia. To dzięki Tobie, Rzeźbiarz. Dziękuję!

    •  3 года назад

      Dzięki 😉
      Zawsze fotkę można na maila podesłać lub forum pasjonatów mrAkumulator na Facebooku 🙂

    • @pyton7
      @pyton7 3 года назад +2

      @ Facebook'a nie mam i nie przewiduję mieć. Po prostu nie znalazłem dla niego zastosowania. Wyślę Ci na maila "admin@e-moto.pl".

    •  3 года назад

      rzezbiarz.tytus@gmail.com 😉

  • @muriwatch
    @muriwatch 3 года назад +3

    Opie kurde wielki szacunek za robotę! Super sie to ogląda! Pozdro!

    •  3 года назад

      Dzięki za komentarz :)

  • @KrystianBaranowski
    @KrystianBaranowski 3 года назад +1

    ULGD 3.8 A1 - PCB bardzo podobne, te same podzespoły, poradziłem sobie na podstawie Twojego filmu, wielkie dzięki Kolego!

    •  3 года назад +1

      Wiem, dla sprawnego oka na moim filmie można zauważyć na tej płytce sterującej opis "ULGD 3.8 A1" tylko zmienili kilka rezystorów na PCB i może wsad mikrokontrolera :)

    • @KrystianBaranowski
      @KrystianBaranowski 3 года назад

      @ mamy inne wersje PCB, na obudowie mam datę produkcji 2016-09 i nie mam membrany w dolnej obudowie.

    •  3 года назад

      To tak, się różni - ale porównywałem ULGD5.0 A1 do starej właśnie ULGD 3.8 A1 i różni się umiejscowieniem kilku elementów, i płytka sterujaca kilka rezystorów i pewnie program - ewentualnie trafko może mieć mocniejsze 5.0 ale to tylko moje gdybanie

  • @carburator52
    @carburator52 3 года назад +11

    Jestem pełen podziwu dla determinacji i poświęconego czasu dla sprawy, którą można w końcu załatwić innym prostownikiem, który Fabrycznie potrafi doprowadzić akumulator do takich wartości napięć i osiągnięcia właściwej gęstości elektrolitu i to bez żadnych większych ceregieli. Wielki "SZACUN"...
    goombay

    •  3 года назад +1

      Dzięki, fajnie że jest taki pozytywny odbiór tego wszystkiego :)

  • @robi1975ful
    @robi1975ful 3 года назад +1

    Bardzo dobra robota
    Mam przerobiłem i działa .
    Mój ako wapniowy bardzo dobrze działa

    •  3 года назад

      Super :)

  • @PawelB891111
    @PawelB891111 3 года назад +5

    Dzięki za opis.

    •  3 года назад

      :)

  • @Lukasz_Czekaj
    @Lukasz_Czekaj 3 года назад +8

    Bardzo wciągający film :-)

    •  3 года назад +2

      Trochę długi, ale chciałem WSZYSTKO dobrze wytłumaczyć krok po kroku :)
      Na szczęście na RUclips można przyspieszyć prędkość odtwarzania np. x 1,5 albo x 2 (Ja wszystko na x2 oglądam bo mi szkoda czasu :) )

  • @dominodominos8398
    @dominodominos8398 2 года назад

    Jesteś najlepszy jak Twój akumulator pozdrawiam Michał

    •  2 года назад

      A tam najlepszy od razu 😉
      Ale dzięki - też pozdrawiam! 🙂

  • @Prezes41
    @Prezes41 3 года назад +5

    Też zawsze chciałem nagrywać swoje rzeźbienie :) I akurat w czasie Pandemii znalazłem na tyle wolnego czasu żeby coś ciekawego nagrać :)

    •  3 года назад +3

      Ja ile mam nagrane i leżą na dysku i myślę czy to puścić w świat czy nie?
      Takie rzeźbienie dla rzeźby ;)

    • @Prezes41
      @Prezes41 3 года назад +3

      @ Moim zdaniem warto to puścić dalej w świat, wiedza z filmu może się komuś przydać :)

    •  3 года назад +2

      To po świętach już na nowy rok chyba najwcześniej ;)

    • @roohrooh7036
      @roohrooh7036 3 года назад +1

      Dawaj wszystko co masz.

    •  3 года назад

      Powoli będę montować ;)
      Pomiędzy bieżącymi tematami :)

  • @ryszardorowski7409
    @ryszardorowski7409 3 года назад +1

    Przypadek sprawił że tu trafiłem łapka w górę, dzwonek wcisnąć dobry materiał super instruktarz, już działem.

    •  3 года назад

      Dzięki, bardzo się cieszę ;)

  • @marcinreizer7755
    @marcinreizer7755 3 года назад +4

    Należy ci się szacun za mega przedstawiony sposób modernizacji. Po dokonaniu przeróbki na moim egzemplarzu wyciągnąłem gęstość nawet w Aku 120Ah na poziomie 1.30 po około dobie ładowania w temp około 5-10 stopni na garażu. Dzięki i życzę dalszych sukcesów w branży.

    •  3 года назад +2

      Dzięki :)

  • @pawekrajewski949
    @pawekrajewski949 3 года назад +1

    Dziękuję za wykonaną pracę, poświęcony czas i testy. Jutro zabieram się za przeróbkę. Sprawdzę na akumulatorze 100ah. Przydałoby się zwiększyć jeszcze trochę prąd ładownia.

    •  3 года назад

      Póki co nie chciałem kombinować z prądem - ale daj znać jak testy na 100Ah wyjdą ;)

    • @pawekrajewski949
      @pawekrajewski949 3 года назад

      @ musiałem zamówić z pewnego portalu rezystory. U siebie w graciarni nie znalazłem a w sklepach w Toruniu brak. Jeśli chodzi o prąd, miałem na myśli by dłużej ładował tym maxem 5A albo podczas wysycania było więcej niż 0,8A np 1,4A czy 1,6A

    •  3 года назад +1

      Aż tak nie udało mi się jeszcze zrozumieć zasady działania tych ładowarek - ale może z czasem, kto wie?
      Sposobem "na idiotę" można by bocznik do pomiaru prądu wlutować nieco głębiej aby zmniejszyć jego wartość i wtedy wszystkie progi prądowe powinny się lekko podnieść

    • @pawekrajewski949
      @pawekrajewski949 3 года назад +1

      @ przerobione według instrukcji. Testuje akumulator 56ah, mam jeszcze boscha 95ah. Tylko tutaj pewnie za mały prąd będzie te 0,8A. Ale będę próbował.
      i.imgur.com/cameMJb.jpg

    • @pawekrajewski949
      @pawekrajewski949 3 года назад

      i.imgur.com/cameMJb.jpg

  • @AmatorElektronik
    @AmatorElektronik 3 года назад +3

    Możesz dołączać te rezystory sygnałem sterującym mosfeta załączającego ładowanie, nie będzie przekłamania przy odczycie napiecia gdy nie ładuje :-) Mały przekaźniczek da radę :-)

    •  3 года назад +1

      Rozwiązanie genialne! Tylko czy tam jest stały sygnał czy przypadkiem nie jakiś PWM - wiesz coś więcej?

    • @AmatorElektronik
      @AmatorElektronik 3 года назад +1

      @ na 99% stały bo prąd jak i napięcie sterowane jest przez transoptor w feedbacku flybacka. Nawet jesli pwm to sie daje diode i r c plus mosfet jako klucz to przekaznika i pojdzie. Uśrednisz sygnal ktorym wlaczysz 2n7002 albo jakiegos bc546. Zmierz napięcie na bramce feta bedzie jasne - zakladam ze klucz jest na masie i to Nmos. Ale no jestem pewny ze jest stale :-)
      Gdybys jednak zmienil oporniki do masy to przekaznik bylby zbedny bo nmosem bym dolaczal te oporniki. 2x 2n7002 badz 2n7000 i git malyna. Sorka za chaos ale no pisze z pamieci.

    •  3 года назад +1

      To prawda :) Jesteś geniuszem ;)
      Dzięki za propozycje - sprawdzę i pokombinuję jak będę coś robić kolejnego.
      A najlepiej to jeszcze weź mi napisz maila lub zostaw kontakt do siebie to coś razem zdziałamy :)
      rzezbiarz.tytus@gmail.com

    • @AmatorElektronik
      @AmatorElektronik 3 года назад

      @ sprawdz @. Pozdro
      Aaa i no tak na szybko z twojego schematu wynika ze nie trzeba zmieniac obu tych opornikow ale za malo patrzyłem. Podeslij na @ szkic obmyślę temat.

    •  3 года назад +1

      Ok :)

  • @jaremawielman2287
    @jaremawielman2287 3 года назад +1

    Tytus -- za każdym razem- z reszta tak jak Robert -strzelasz w "10"- czyli w to, z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy przed obejrzenie filmu, a co po obejrzeniu staje się ważne, pomocne, przydatne...Walczcie dalej...

    • @jaremawielman2287
      @jaremawielman2287 3 года назад

      you tub skreślił mi strzelasz w 10

    •  3 года назад

      Dzięki, staramy się 😉

  • @smarcin
    @smarcin 3 года назад +25

    Nagrasz film o używaniu cęgów i multimetra? Robert mówił że się więcej od ciebie dowiedział. Taki pomysł na film, a pewnie zaciekawi :)

    •  3 года назад +11

      Planuję coś takiego ale nie mogę obiecać kiedy to będzie, póki co streszczenie jak używać cęgi chociaż trochę poprawnie było w filmie na mrAkumulator o pomiarach instalacji samochodowych:
      ruclips.net/video/ynR3-wglgfg/видео.html

    • @Andreeeba
      @Andreeeba 3 года назад +2

      A co tam jest do nauczenia?? Pierwszy multimetr dostałem w podstawówce i opanowanie tego jakże skomplikowanego urządzenia zajęło mi godzinę, w wieku 10 lat Xd

    • @smarcin
      @smarcin 3 года назад +5

      @@Andreeeba Super, dziękuję że tym się pochwaliłeś. Szkoda tylko że nie każdy dostał multimetr w wieku 10 lat i jest tak zdolny jak ty. Wyobraź sobie że są ludzie którzy nie rozróżniają czym jest napięcie a natężenie, ale wiedzą coś czego ty nie wiesz. Jeśli jest więcej tego typu filmów to widz zobaczy jeden lub więcej filmów i możliwie że więcej się dowie. Poza tym, jak oglądałeś materiał od Roberta to sam on przyznał że wie więcej dzięki autorowi tego filmu. Także fajnie byłoby dowiedzieć się czegoś więcej.

    •  3 года назад +3

      Spokojnie Panowie :)
      Myślę nad czymś takim ale póki co dużo tematów - więc raczej wyjdzie to spontanicznie ;)

    • @stanislaw_m
      @stanislaw_m Год назад +1

      Uzycie cegow jest bardzo proste. Chcesz zmierzyc prad,
      AC-zmienny i DC-staly ustawiasz przelacznik np. na pomiar pradu zmiennego.
      Kleszcze zazwyczaj maja jeden zakres pomiarowy, np. 100A, naciskasz kleszcze, obejmujesz nimi przewod z obwody w ktorym chcesz wykonac pomiar, zamykasz kleszcze i wartosc wskazania na wyswietlaczu.
      Pomiar napiecia wykonuje sie za pomoca dodatkowych przewodow (takie jak od multimetu), ktore wpinasz w gniazda na kleszczach. Pomiaru dikonujesz za pimoca koncowek przewodow, przelacznik w polozenie V-DC lun V-AC i na wyswiwtlaczu cegow masz wartosc mierzinego napiecia /sprawdzic zakres max napiecia przez cegi /. Najnowsze moga miec jeszcze jakies bajery - mozliwosci zobaczysz w specyfikacji i na przelacznikuf.

  • @KacperKacper-yu8yx
    @KacperKacper-yu8yx 2 года назад +1

    Cześć pozdrawiam z Tych super filmik i szacunek za pomysł i wykonanie.

    •  2 года назад

      Dzięki Kacper 😉
      Cieszę się, że się podobało

  • @arturgorniak3741
    @arturgorniak3741 3 года назад +7

    Drugi :-)
    Pozdrawiam Robercie i dzięki za namiary na ten kanał.
    Cześć Rzeźbiarzu, pozdrawiam :-D

    •  3 года назад +1

      Dzięki :)

  • @jackwar11
    @jackwar11 3 года назад +2

    Dzięki za te filmiki , dokładnie tłumaczysz co i jak . Chwała Ci za to ! Więcej filmików a szybko zwiększy się grono subskrybentów . Potrzeba jest zrobienia prostych filmików o miernikach i naprawach . Oczywiście trafiłem tu z mrAkumulator. Pozdrawiam

    •  3 года назад +1

      Postaram się ;)

  • @Rafa-ri9ew
    @Rafa-ri9ew 3 года назад +5

    To białe kółko, które pokazujesz na obudowie to tak jak powiedziałeś membrana wyrównująca ciśnienie. Z racji tego, że obudowa jest szczelna to w wyniku zmian temperatury, wewnątrz zmieniałoby się ciśnienie gdyby tej membrany nie było. Takie membrany znajdziesz m.in. w większości szczelnych elektronicznych modułów w samochodzie ;)

    •  3 года назад +1

      W automotive jeszcze nie widziałem takich ale się przyjrzę, dzięki :)

    • @zigfisher6592
      @zigfisher6592 3 года назад +2

      @ Popatrz na pierwszy lepszy twardy dysk, tam na pokrywie zobaczysz takie membrany, albo też spiralę, która pełni podobną funkcję - pozwala oddychać, jednocześnie utrudniając wejście pyłom i koronawirusom :)

    •  3 года назад

      Racja 😉
      Ale HDD raczej nie ma takiej klasy szczelności co te ładowarki - przynajmniej na papierze

    • @zigfisher6592
      @zigfisher6592 3 года назад +2

      @ Dokładnie! HDD musi być o wiele bardziej szczelny, co najmniej IP61, naprawdę nie wiem po co instalują w tych ładowarkach ten wentylek, sama obudowa jest klasy IP50 - przepuści wszystko. Kurz, kondensująca para wodna i wirusy chętniej przejdą przez szpary w tej obudowie, niż przez ten filtr. Sam kurz nie jest zbyt groźny dla elektroniki, chyba.że się nazbiera go tak dużo, że zablokuje kaloryfery i ustojstwo będzie się przegrzewało, albo też kurz nasiąknie wodą i zmieni wartości Tytusowych rezystancji, albo też wilgoć na nóżkach uC wyśle go w void null :)

    •  3 года назад +1

      Wg mnie te obudowy są naprawdę szczelne same z siebie - mają oringi na kablach wejściowych i wyjściowych, uszczelkę gumową po środku i panel przedni membranowy - ja bym im dał IP65

  • @AntonioZett
    @AntonioZett 3 года назад +1

    Temat "+", muzyka "-" =👍😉

    •  3 года назад +1

      Dzięki :)
      Ale teraz będą filmy bez muzyki bo już dostałem 2 roszczenia własności przez nią na filmy :(
      Niby "No Copyrights" ale problem jest

  • @sebek6543210
    @sebek6543210 3 года назад +4

    Są jeszcze takie chińskie zestawy bitów na giełdach i targach za 5 zł. Nie są może specjalnie wytrzymałe, ale czasami potrafią uratować skórę takim trójkątnym śróbokrętem.

    •  3 года назад +1

      Mam taki ale żadnego trójkąta nie było w nim :(

    • @bbzyq
      @bbzyq 3 года назад +2

      @ ja płaskim śrubokrętem mocno dociskam i odkręcam, bodajże 2,5mm :)

    •  3 года назад

      :)

  • @andrzejpawlik9992
    @andrzejpawlik9992 3 года назад +2

    Świetna robota.
    Zastanawiam się czy nie łatwiej było by zdobić na od razu wejściu małej płytki dzielnik napięcia który zmieszałby napięcie . Byłby wspólny dla regulatora prądu i regulatora napięcia.

    •  3 года назад +3

      Tam dalej jak jest filtrowane do masy przez kondensator ten sygnał idzie jeszcze na czerwoną diodę ostrzegającą o odwrotnym podłączeniu - to by zakłóciło jej pracę. Ale można by było odciąć ścieżkę do rezystora tej diody i poprowadzić sygnał z przed dodawanego rezystora wspólnego i też by było ok :)
      Chciałem zrobić to bez ingerencji w PCB aby każdy mógł w miarę łatwo to odwzorować nie umiejąc super lutować itp oraz posiadając chociażby jedynie transformatorową lutownicę ;)

  • @LordBlick
    @LordBlick 3 года назад +3

    Dla mocno upartych: opis µC dostępny jest na stronie producenta www.holtek.com/productdetail/-/vg/66F0175_185 i zamiast oszukiwania softu mozna go zmodyfikować, aby jednocześnie pokazywał właściwe napięcie na akumulatorze… ;)

    •  3 года назад +1

      Tylko po zgraniu wsadu to będzie jedynie bin/hex więc dochodzenie do tego co jest co to dopiero by była rzeźba :)
      Aczkolwiek wszystko się da, wiadomo ;)

    • @LordBlick
      @LordBlick 3 года назад +2

      @ github.com/agatti/disholtek Opis instrukcji i rejestrów jest w pdf, oczywiście ciężej jest z dostępem do programatora.

    •  3 года назад +3

      Prawda, dlatego proste i skuteczne rozwiązania są najlepsze :)

    • @LordBlick
      @LordBlick 3 года назад +1

      @ Ano wiadomix, na potrzeby pojedynczej przeróbki lepiej jest wymienić rezystor i świadomie używać z zaniżonymi wskazaniami, ale jak chciałoby się przerobić na przykład 1000szt. to lepiej soft, czy nawet całą płytkę z bardziej przystępnym µC zaprojektować i oprogramować… :P

    •  3 года назад

      To prawda :)

  • @supertrzy
    @supertrzy 3 года назад +1

    Świetny film, nawet laik zrozumie ;) aż mnie kusi żeby porzezbic lutownicą 😁

    •  3 года назад +1

      O to chodziło ;)
      Aby zaszczepić w innych chęć zrobienia czegoś :)

  • @bartoszrybka13
    @bartoszrybka13 3 года назад +16

    Już wiem czego brakuje w tym kanale. Przycisku "Wesprzyj" ;)

    •  3 года назад +4

      Dzięki :)
      Aczkolwiek wcześniej myślałem żeby tego nie włączać nawet jak będzie taka opcja - ale to chyba dopiero jest od 30k subów więc jeszcze mam trochę czasu aby to przemyśleć. Żeby brać trzeba najpierw dać ;)

    • @bartoszrybka13
      @bartoszrybka13 3 года назад +6

      @ Jest już sporo dane, to i dający by się znaleźli ;)

    •  3 года назад

      :)

  • @zbigf4823
    @zbigf4823 3 года назад +1

    W okolicach Świąt czytałem, że ULG 3,8 A1 poszła na testy. Trochę czasu minęło, więc szukam relacji z jej testów. Czekamy?
    Nie ukrywam, że w dobie akumulatorów Ca/Ca taka przeróbka to strzał w 10tkę. Dobra robota!

    •  3 года назад +1

      Tak, tylko trochę to wszystko trwa a jeszcze Robert ma dużo obowiązków w firmie więc się przedłuża - były też święta i nowy rok

  • @andrzejki1110
    @andrzejki1110 3 года назад +3

    Mam starą Lidlówkę bez wyświetlacza, wymieniałem w niej przycisk, bo przestał działać. Czekam na film o jej przerobieniu.

    •  3 года назад +1

      Super :)

    • @robertbitner
      @robertbitner 3 года назад +1

      @ To ja się przyłączam co by nie wyważać otwartych drzwi. Też mam tą starą, bez wyświetlacza z czerwonym przyciskiem. Działa ok ale używam jej tylko jak zostawiam aku na dłużej bez nadzoru. Kończę i tak prostownikiem... . Przydał, by się tutorial odnośnie jej "tuningu" :). Myślę że sporo ludzi taką jeszcze ma i by się z niego ucieszyło:) Pozdrawiam, no i Spokojnych Świąt.

    •  3 года назад +1

      Jest u Roberta na testach - za jakiś czas będzie :)

    • @robertbitner
      @robertbitner 3 года назад

      @ No i super:)

    •  3 года назад

      :)

  • @tomaszjar541
    @tomaszjar541 3 года назад +2

    Super filmik, aż się chce zajrzeć do swojej podładowywaczki i lutować:). Jakby Ci się udało oszukać albo podać rzeczywisty odczyt napięcia na wyświetlaczu do tego jeszcze podnieść progi obniżania prądu i jego delikatnemu zwiększeniu tak by nie przesadzić z obciążalnością. To byłby HIT. Patrzę na tego Volta. Podobna obudowa do mojej everActive CB-C4 z niesamowitym prądem 3,8A, a prawdziwym 3.0A:)) Pzdr/Tomasz

    •  3 года назад +1

      Zobaczymy w kolejnej - ale teraz testowałem ULGD 3.8 i niestety, bez oszukiwania uC dziwne rzeczy się dzieją z napięciem - więc podejrzewam że on na podstawie zamierzonego przez siebie napięcia, manipuluje sygnałem sterującym

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 3 года назад

      @ tak tez przypuszczałem, że łatwo nie będzie:) Udanych przeróbek i Wesołych Świąt życzę:)

    •  3 года назад +1

      Dzięki, wzajemnie ;)

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 3 года назад

      @ Thx:)

  • @sebastian_89
    @sebastian_89 3 года назад +8

    Teraz wyszła w lidlu nowa ladowarka ma czerwony wyswietlacz z fontu inaczej wyglada ciekawie jak w srodku...

    •  3 года назад +7

      Pewnie kwestia czasu i będziemy to wiedzieć :)

    • @euzebiuszw
      @euzebiuszw 3 года назад +3

      Jak czerwony wyświetlacz to pewnie będzie ostro 5A dawać i nawet nie będzie dymić ;)

    •  3 года назад

      :)

    • @kris856
      @kris856 3 года назад +1

      @ dzięki za fajny film. Trafiłem tu po "ładowarce z lidla" :)
      Kupiłem ją do naładowania akumulatora, który stał w garażu chyba z 3 lata nie używany.
      W międzyczasie kupiłem nowy, ale pomyślałem, że spróbuje - bez wiedzy jak to konkretnie zrobić, bardziej w formie eksperymentu - odratować stary. Ładowałem go chyba półtora roku (tak, 18 miesięcy!) ładowarka przez pierwsze kilka tygodni nawet go nie drgnęła, ale codziennie po przyjściu z pracy włączałem ją ponownie a rano odłączałem.
      To już był taki rytuał :)
      Po jakimś czasie rozpoczęło się ładowanie - tzn ładowarka coś zaczęła wskazywać.
      Po półtora roku (we wrześniu tego roku) w końcu wsadziłem akumulator do auta i zacząłem go używać w codziennej jeździe. Akumulator do dzisiaj - już trzeci miesiąc - pozwala na normalne odpalanie auta.
      Tak że udało się -przypadkiem, ale stary akumulator odżył :) dzięki ładowarce z lidla i mojej upierdliwości (zwanej cierpliwością:)

    •  3 года назад

      Robert to testował w jednym z filmów i w temperaturze pokojowej w 2 tygodnie naładował akumulator ;)
      Tak samo jeszcze rozmawiałem z jednym z widzów - 2 tygodnie i również do pełnej gęstości mu się udało :)
      Więc jednak nią można coś zrobić tylko czas gra drugie skrzypce

  • @zedcom_2
    @zedcom_2 3 года назад +2

    Jak zwykle świetnie 👍 Pozdrawiam

    •  3 года назад

      Dziękuję :)

  • @kriskros6589
    @kriskros6589 3 года назад +6

    Super robota Tytus! Mam starą Lidlówkę bez wyświetlacza, czy z niej też da się zrobić takie cudo?

    •  3 года назад +7

      Tak, zrobiłem coś takiego - niedługo pokażę jak i może Robert też ją przetestuje ;)

    • @kriskros6589
      @kriskros6589 3 года назад +2

      @ już nie mogę się doczekać

    •  3 года назад

      :)

    • @carburator52
      @carburator52 3 года назад +3

      @ Mam z kolei tą czerwoną ładowarkę "Lidlówkę" ale 3,8A. Doskonale jednak doładowuje akumulator gdy jeszcze nie spadnie zauważalnie gęstość elektrolitu. Myślę więc, że nie będę jej przerabiać bo gdy przyjdzie rozładować (serwisowo raz na rok) akumulator do 10,6V (tym tanim AlfaBatem dla ubogich ok. 5A lub Kulonem 912 -3A )w celu sprawdzenia jego parametrów w tym faktycznej, przybliżonej pojemności to naładuję go już z takiego poziomu rozładowania Kulonem 912.
      goombay

    •  3 года назад

      :)

  • @krzysztofc.1433
    @krzysztofc.1433 2 года назад

    Fajnie omówione i rzeczowo pokazane.

    •  2 года назад

      Dzięki, cieszę się 😉

  • @Tadek-n3g
    @Tadek-n3g 3 года назад +3

    Tytus w marketach Lidla otwórz punkty podrasowań ładowarek i kaśiejkę rozmnażaj.

    •  3 года назад +1

      Tadku, uwielbiam i kocham wręcz Twoją fantazję i ciekawe porównania :)

    • @marekm6172
      @marekm6172 3 года назад

      To naprawdę dobrym pomysł ,tylko co z gwarancją producenta po takim podrasowaniu?

    •  3 года назад

      Domyśl się :)

  • @darekk9312
    @darekk9312 3 года назад

    Zacnie pomyślane i wykonane

    •  3 года назад

      Dzięki :)

  • @MultiKomentator
    @MultiKomentator 3 года назад +3

    Nie róbcie tego, ale zróbcie sobie śrubokręt trójkątny do rozkręcenia ładowarki :)

    •  3 года назад +1

      Hehe, wiadomo ;)

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 года назад

      Jak nazywają się te trójkątne śrubokręty? Brakuje mi takich w warsztacie.

  • @tomaszt2730
    @tomaszt2730 Год назад +1

    Prawdziwy Rzeźbiarz 👍

    •  Год назад

      Tak, to ja 😉👍✋️

  • @KrzysiekGR-u7i
    @KrzysiekGR-u7i 3 года назад +3

    A z przeróbki tej najstarszej ładowarki bez wyświetlacza będzie film?
    POZDRAWIAM

    •  3 года назад

      Będzie ale teraz jest na testach u Roberta - zobaczymy jak wypadnie i najwyżej będziemy kombinować z nią dalej :)

    • @marcinlemanczyk6845
      @marcinlemanczyk6845 3 года назад

      I co z tym filmem? Miesiąc minął a widzowie czekają 😅

    •  3 года назад +2

      Nic nie poradzę że Robertowi pracownik się pochorował w szczycie sezonu akumulatorowego i zapierdziela jak koń na westernie ;)
      Ale wiem że już zajął się Senami z Biedronki a Lidlówka później ;)

    • @KrzysiekGR-u7i
      @KrzysiekGR-u7i 3 года назад +1

      @@marcinlemanczyk6845 cierpliwość podobno jest cnotą?
      Przyjdzie czas będzie film.
      Pozdrawiam

  • @DonPedro6901
    @DonPedro6901 3 года назад +2

    Strasznie skomplikowane liczenie - widać, że stosunek rezystancji jest 10:1, czyli razem jest na plusie 11 jednostek a na dzielniku 1 - dzielimy napięcia przez 11 i mamy co trzeba. Żaden program do tego nie jest potrzebny tylko elementarna znajomość matematyki. No ale takie czasy, bez komóreczki ani rusz :D
    Ale za całość generalnie w pełni zasłużona łapka ;-)

    •  3 года назад

      Można liczyć samemu ale po co 😉
      Bo co mi z tego że sobie coś wyliczę jak są rezystory o wartościach szeregu - no i omijam możliwość błędu obliczeniowego 😉
      A ja mega kiepsko liczę w pamięci - zwłaszcza takie rzeczy 😂

    • @DonPedro6901
      @DonPedro6901 3 года назад +1

      @ mi to zostało z młodości. Muszę trenować szare komórki 😉

    •  3 года назад +1

      Ogólnie to uwaga słuszna i naukowa 😉

  • @janpaweobrebski3305
    @janpaweobrebski3305 3 года назад +5

    statystyki :)

    •  3 года назад

      Dzięki za komentarz ;)

  • @patryk3279
    @patryk3279 Год назад

    Mega film a jeszcze lepszy opis filmu.

    •  Год назад

      Dzięki :) Cieszę się!

  • @Piotrekxxxl243
    @Piotrekxxxl243 3 года назад +6

    Kupiłem ostatnio w Lidlu taką oznaczeniem b2 zastanawiam się czym się różni?

    •  3 года назад +2

      Trzeba rozkręcić i sprawdzić :)

    • @biskuprb9007
      @biskuprb9007 3 года назад +4

      Zauważyłem, ze zachowuje się trochę inaczej niż poprzednia, która mam( 3,8A). Ta z czerwonym wyświetlaczem po zakończeniu cyklu ładowania i po spadku napięcia do 12,8, wchodzi w tryb bardzo długiego ładowania przy napięciu ~13,1V. Akurat nie miałem przy sobie miernika by sprawdzić jakim prądem, pewnie bardzo małym. Długiego, to jeśli dobrze zaobserwowałem, ponad 2 doby.

    •  3 года назад +1

      Zwrócę na to uwagę przy testach, dzięki za info :)

    • @Piotrekxxxl243
      @Piotrekxxxl243 3 года назад +2

      @@biskuprb9007 ja teraz ładuje gwiazdką fakt jest taki trzeba mieć cierpliwość, w trybie gwiazdka ładuje wyższym prądem 14,7 mam teraz 80procent. Ładowarka za te pieniądze jako do podładowania może być. W sumie cudów nie można się spodziewać, ale ma swoje plusy i minusy. Dużym plusem to taki, że ładuje w aucie i na warunki pogodowe nie muszę się obawiać na spadek temperatury czy wilgoć.

    • @grzesp9084
      @grzesp9084 3 года назад

      Witam. Rozkręciłem ostatnio taką ładowarkę ULGD 5.0 B1 i niestety zmienili płytkę. Wyświetlacz jest przylutowany do tej dużej płytki... I nie mogłem zlokalizować tych rezystorów... 😒

  • @rolo2057
    @rolo2057 3 года назад

    Super zabieram się do roboty .

    •  3 года назад

      :)

  • @edwardmadry4299
    @edwardmadry4299 3 года назад +3

    31:20 pytanie laika: nie wystarczy wymienić tą samą zerówkę tak by wbudowany woltomierz wskazywał prawidłowe napięcie a mosfet nie przełączał za wcześnie odczepu z trafo i dłużej ładowało wyższym prądem?

    •  3 года назад

      Świetne pytanie - prawdę mówiąc nie testowałem, ale to prawda że wskazanie będzie wtedy prawidłowe bo w innej ładowarce robiłem coś takiego ale nie zachowywała się stabilnie, już nie mam tej ładowarki ale może zrobić Pan testy i dać znać co będzie :)

    • @dariuszwrobel74
      @dariuszwrobel74 3 года назад

      he he, to nie jest pytanie laika. Panie Edwardzie czy może robił Pan te testy po wymianie samej zerówki? A może inny cierpliwy sie pokusił?

    •  3 года назад

      Ja później próbowałem ale niestety nie - uC musi mierzyć te napięcie i na jego podstawie wystawia sygnał sterujący

  • @romanjanicki6601
    @romanjanicki6601 3 года назад +1

    Ostatnie ponad 500 komentarzy mnie wykończyło. 🤢 A tutaj ich aż 729! 🙄 Nie podołam 😥
    Oczywiście, że z ogromnym zainteresowaniem obejrzałem. Nawet apkę znalazłem 😂 Dziękuję 👍 Praktycznie mi się nie przyda, ale chociaż się nią trochę pobawię. 😎

    •  3 года назад +1

      Zawsze coś 😉

  • @SQ9IWE
    @SQ9IWE 3 года назад +5

    Takim gwoździem lutować 😁😁😁😁😁😁😁😁😁

    •  3 года назад +2

      Mój najlepszy najukochańszy Weller ET-KN ;)
      Ale racja, już jest tak utleniony że aż się rozwarstwia :) Nie raz już myślałem żeby go zmienić ale zawsze coś ;)

  • @marekkusal7854
    @marekkusal7854 3 года назад

    Pozdrawiam serdecznie. Gratuluję wytrwałości i "upierd....wości" w dochodzeniu do celu. Też tak mam, choć wyniki nie zawsze satysfakcjonują. Obejrzałem ten odcinek i wiele innych, z uznaniem dla wiedzy i wytrwałości w przezwyciężaniu przeszkód.

    •  3 года назад

      Dzięki :)

  • @maciejduchu9883
    @maciejduchu9883 3 года назад +2

    Czyli przy mocnoroladowanym bedzie problem bo bedzie pierwszy etap impulsowe ladowanie utrzymywal az osiagnie kolejny próg. Pamientam kiedys nawed padniety aku ladowalo sie prostownikiem z ustawieniami 3A 12V i tak okolo 12godz. Aku mial korki odkrecone i elektrolit pod koniec bulgotal odgazowywal. Gestosc po zakonczeniu byla odpowiednia. A te ladowarki to wielkie G.. Swietny filmik i widac ze masz pojecie Pozdrawiam
    Ps swietnie zrealizowany film dobre zblizenia wyraźny obraz i dobry dźwięk. No i wszystko super wytlumaczone. Sam się dziwie ze zalapalem i zrozumialem sedno sprawy

    •  3 года назад +1

      Nie ma co się dziwić - ogólnie technika jest prosta, tylko ludzie komplikują ;)
      Jak się ma nastawienie że coś jest trudne to będzie trudne, jak się człowiek nastawi że coś jest proste to będzie proste :)
      A co do dźwięku to na niego kładę szczególny nacisk - w drugiej kolejności światło, ale to jest mi nieco ciężej uzyskać bez sprzętu oświetleniowego, blend itp
      Na audio poświęcam najwięcej czasu w postprodukcji :)

  • @amatorkombinator
    @amatorkombinator 3 года назад +2

    Poza tym, że kilku zer zapomniałeś przekreślić to "tjuning" elegancki i mimo iż lekko chaotycznie to jednak zrozumiale wytłumaczone oraz dobrze pokazane 😉 Czysta rzeźba 😜
    Ja bym chyba dał ten przełącznik na stałe aby móc sobie włączać tjuning od zapotrzebowania na to 😁
    Appka się przyda 👍
    To teraz będę kombinował z Hamronem 😜

    •  3 года назад +5

      To prawda, czasami nie kreślę - nie każdy jest zawsze stanowczy w swoich postanowieniach, mnie też się zdarzy ;)
      Raczej nie jestem dobry w tłumaczeniu rzeczy stąd nieco chaos i to że robiłem to "na biegu" a nie już po fakcie ;)
      Ale uznałem że taki materiał też pokaże jak sobie radzić z problemami i jak wyglądał proces myślenia podczas tych eksperymentów :)

  • @pablox11NEW
    @pablox11NEW 3 года назад +1

    Za każdym razem jak coś modyfikuje to rozkminia trwa czasem tydzień dwa a robota godzinę . Robota nie jest problemem ale rozkminić co chciał producent uzyskać i jak to działa to pochłania ogrom czasu .

    •  3 года назад

      Dokładnie tak - rysowałem ostatnio schematy tych ładowarek to 3-4 dni roboty

  • @pinki081282
    @pinki081282 3 года назад +1

    wygląda na papierek lakmusowy a hermetyczna obudowa wymaga zaworka wyrównującego ciśnienia czyli pełni dwie funkcję a w praktyce jedną aby odmówić gwarancji bo z zbiegiem czasu papierek zareaguje na wilgoć powietrza

    •  3 года назад +1

      Chyba właśnie o to chodzi - bo wcześniejsze były hermetyczne bez żadnych otworów czy membran ;)

  • @sp2fp
    @sp2fp 3 года назад +1

    Wiele ładowarek ma za cienki przekrój przewodów do akumulatora i dlatego mierząc napięcie w samej ładowarce może się okazać że na klemach jest 1 V mniej. Warto to sprawdzić. Przekraczanie 16 v to faktycznie hard-kor i to tylko uświadamia że w normalnym trybie jazdy akumulator nie jest doładowany na 100% . Z jednej strony źle ale z drugiej jest to dla niego dobre ponieważ wydłuża ilość cykli . Warto dodać że przy niskiej temperaturze otoczenia alternator daje wyższe napięcie aby szybciej i mocniej ładować , a w gorące dni obniża lekko aby nie potrzebnie nie gotować akumulatora.

    •  3 года назад +1

      Dokładnie tak, takie zmiany napięcia alternatora to kompensacja temperaturowa realizowana przez regulator napięcia - jak instalacja pojazdu idealnie sprawna to akumulator ma prawo być pełny ;)
      Co prawda tylko kilka aut z takim stanem akumulatora spotkałem ale były :)

  • @PM_170
    @PM_170 Год назад

    edit: Wszystko działa rewelacyjnie, dzięki za przepis na uratowanie złomu ;)
    do przelutowania od nowa miałem taśmę łączącą płytki...
    [Po przeróbce ładowarki z 2019 mam po podpięciu akumulatora naładowanego do 12,5V informację "error" :/
    Szukam przyczyn...]

    •  Год назад +1

      Coś musiało zostać źle zrobione/złożone - wróć do oryginału i zobacz czy tak samo - albo czy żabki są dobrze kolorami podłączone do płytki ;)

    • @PM_170
      @PM_170 Год назад +1

      @ przyczyna znaleziona, edytowałem częściowo pierwszy wpis ;) dzięki!

    •  Год назад +1

      Taśma się połamała od grzebania? 😀

  • @karolrybak6757
    @karolrybak6757 3 года назад +1

    Zrobione z mikro przełącznikiem jak na płycie głównej przy biosie;
    Przełącznika kołyskowego bałem się montować ze względu na gabaryty, a na mikro przełączniku dość estetycznie wyszło - miejsce na dłuższym boku - no i ten kolor przełącznika = błękit... niczym 16,20 volta dla akumulatora = zupełnie jak błękitna laguna...
    Dam znać jak owocuje współpraca z 12-15 letnimi aku 90-110Ah, które nadal u mnie pracują tylko, że nie dawałem rady z osiągnięciem 1,28 na pomiarach kwasu. Jestem dobrej myśli. No i fajne, że ułamek kwoty jak za Kulona, którego miałem w planach zakupowych.

    • @karolrybak6757
      @karolrybak6757 3 года назад +1

      Swoją drogą, ładowarka stała się "białym krukiem" na rynku wtórnym, a jeżeli już się pojawia to za cenę x2 niż w promocji lidlowej !!! Nawet i sam lidl zaczął końcówkę ze zwrotów sprzedawać aż 59,99 + 10,00 dostawa, a i tak rozeszło im się w tydzień !

    •  3 года назад

      Dokładnie, Lidl przywrócił ładowarkę do sprzedaży - miejmy nadzieję że to po moim filmie 😎

    • @pogromcasebixow3498
      @pogromcasebixow3498 3 года назад

      Super że wam działa . Kurczaczki moja przy programie na 3A dobija do 15,93 i przechodzi na 0,8A i napięcie max 15,12 .
      Może ja coś źle zrozumiałem , rezystor 0( zerowy) zamieniamy na 6,8kOhm i do rezystora 51k szeregowo 6,8kOhm ?
      Już wymieniłem i 5,1kOhm i 100 Ohm na wszelki wypadek .
      Pozdrawiam

    •  3 года назад

      Tak jak piszesz - rezystor zerówkę na 6,8k i taki sam w szeregu do dzielnika na uC czyli te 50+k
      W końcu się udało, poradziłeś sobie?

  • @tomaszbielecki6513
    @tomaszbielecki6513 2 года назад

    Film bardzo ciekawy pokazujący podstawy elektroniki i fajnie. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, chcieliśmy oszukać ładowarkę i rozumiem montaż rezystora w zastępstwie zworki. Tutaj oszukaliśmy op-amp żeby inaczej sterować mosfetem, ale po co oszukiwać uC który jest tak naprawdę jedynie multimetrem i pokazuje napięcie na aku. W tym miejscu nie należało robić żadnych modyfikacji.

    •  2 года назад

      Bo jak uC "widzi napięcie" to wyłącza sterowanie przetwornicy, czyli przerywa ładowanie :) Próbowałem zrobić tak, aby ładowarka pokazywała prawdziwe napięcie ale niestety, tak musiało być :)

  • @brogalaxy
    @brogalaxy 3 года назад +2

    Tytus-jak zwykle WIELKIE GRATKI za dzielenie sie wiedza,czasem i doswiadczeniem!Pozdro-Michał ze Swinoujscia.Dodaj prosze "Wesprzyj"chetnie wspomoge Twoj kanał!!!A czy nie mozna podbic wartosci wyswietlacza do realnych parametrow na multimetrze?

    •  3 года назад +2

      Dzięki :)
      Ten przycisk "wesprzyj" muszę jeszcze przemyśleć ;)
      Co do wskazań na wyświetlaczu - teraz sposób jest stabilny bo nie ingeruję w pętlę sterowania a jedynie feedbacku czyli sprzężenia zwrotnego - nie chciałem też spalić tej ładowarki przy testach więc uznałem to za najbezpieczniejszy dla niej sposób przeróbki. Nie wiem też jak dokładnie stworzony jest program i jak by się zachowywał gdyby na wyświetlaczu i nóżce mikrokontrolera by "widział" wyższe napięcie niż był zaprogramowany.
      Rozwiązanie jest trywialne ale skuteczne i raczej bezpieczne ;)
      Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa, i póki co bardzo dużym wsparciem są komentarze, wyświetlenia i wiedza, że to co robię jest dla kogoś istotne :)

  • @kazikkow6881
    @kazikkow6881 3 года назад +1

    Posiadam taką ładowarkę ,doładowuje akomulator AGM świetnie,ona do tego służy, natomiast do zwykłego akumuatora należy kupić inną.

    •  3 года назад +1

      Prawda - z tego właśnie powodu jest ona "bezpieczna" żeby nikt sobie AGMa nie ukatrupił

  • @kamilbogus
    @kamilbogus 3 года назад +2

    Jak zawsze dobry odcinek !!!!

    •  3 года назад

      Dzięki ;)

  • @grizzwold884
    @grizzwold884 3 года назад +1

    Rzeźbiarz da radę odkręcić te śrubeczki zwykłym malutkim płaskim śrubokrętem 😉Bez problemu. Nie trzeba przerabiać w trójkąt.

    •  3 года назад +1

      To chyba musi akurat idealnie szerokością przypasować żeby się zblokował jak należy ;)
      Ale dobrze wiedzieć, dzięki!

    • @grizzwold884
      @grizzwold884 3 года назад +2

      @ dokładnie tak. Jeśli jest za szeroki to lekko podpiłować i po temacie.

    •  3 года назад

      :)

  • @hammermetv4428
    @hammermetv4428 3 года назад

    Kupiłem go jako wspomagacz od biedy dla dotychczasowego prostownika.
    Nie jestem zadowolony. Często jest tak, że "uznaje" iż akumulator jest naładowany i przestaje go ładować (znika akumulator i poziom naładowania i tyle). Muszę dusić przycisk po 10 razy żeby zaskoczył

    •  3 года назад

      No to trzeba coś z nim zrobić ;)

    • @alfatangokilo
      @alfatangokilo 3 года назад

      Sprawdź czy masz dobry kontakt na zaciskach, zwłaszcza jak się masę łapie nie z klemy tylko gdzieś z auta.

  • @tkordus
    @tkordus 3 года назад +1

    Przełączniczek dodałem do mojej ładowareczki. Zastosowałem 6,2kOhm. akumulatory 6V ładuje do 8V, 12V do 16V i 16,4V na gwiazdce. Pozdrawiam

    •  3 года назад +1

      Super ;)
      Ja nie miałem takiej wartości bo to "nietypowy szereg" jedynie 5,6k albo 6,8k

    •  3 года назад

      Każda skończy, tylko przy innym progu - przy tym 6,2k będzie ten próg niższy, możesz policzyć - pokazałem jak

    • @pogromcasebixow3498
      @pogromcasebixow3498 3 года назад +1

      Dzięki wielkie .
      Właśnie leci test z 6,2kohma dla Aku 95 ah :).
      Zobaczymy czy jego sprawność pozwoli ładowarce dobić do auto zakończenia .
      Pozdrawiam

    •  3 года назад

      Spoko ;)
      Sam myślę czy kolejnych ładowarek nie zrobić na coś okolice 6,5kOhma i najwyżej puścić dwa razy lub coś - tutaj podejście było takie że na 6,8k człowiek ma kontrolować czas ładowania lub jak warunki będą sprzyjające to samo skończy

    • @pogromcasebixow3498
      @pogromcasebixow3498 3 года назад

      Pierwszy test nieudany , po około 5h ładowania jak by się zresetowała .
      Wcześniej była bardzo gorąca , obudowa była uchylona w celu chłodzenia .
      Kontrolowałem prąd i napięcie .
      Dochodzi do 14.6 v na multimetrze i jest reset ładowarki .
      Teraz ładuje chwilkę i resetuje .

  • @mariusz5906
    @mariusz5906 Год назад +1

    takie końcówki do srubokrętów są w orginale dostępne w sklepach😘

    •  Год назад

      Tak, tylko zwykle jako bity więc są za krótkie i nie wejdą 😉

  • @ryszardchuchro6468
    @ryszardchuchro6468 3 года назад

    Hejka
    Ja odnośnie membrany prawdopodobnie jest to zabezpieczenie przed wilgocią ,pozwala oddychać ,ale bez ,,wody " 😁 choć sam jestem zwolennikiem regulacji płynnej to robota ok ,pamiętać tylko trzeba , żeby nie robić tego samodzielnie w domu 😁😁😁👍

    •  3 года назад

      Na to wygląda :)
      Oczywiście ;)

  • @sebson1500
    @sebson1500 3 года назад +1

    Jesteś gość!😁👌

    •  3 года назад

      :)

  • @pyton7
    @pyton7 3 года назад +1

    Hej!
    Gratuluję udanego i bardzo pożytecznego filmiku. Niestety pożytecznego nie dla mnie, bo ja mam 5A ładowarkę firmy Volt. Jestem więc jedną z osób czekających, aż rozpracujesz ten temat (widziałem, że już leży u Ciebie na stole).
    Pozdrawiam.

    •  3 года назад +1

      Dzięki, no trochę z nim walczę bo nie mogę rozpracować jeszcze jak działa - dużo się przy nim już nauczyłem i jeszcze nauczę :)

  • @kociejsko
    @kociejsko 2 года назад

    Tam na tym schemacie to procesor zadaje napięcie referencyjne dla tego operacyjnego po przez wyfiltrowany sygnał pwm. Potem jest porównane z tym co przychodzi z dzielnika i leci do układu sprzężenia zwrotnego przetwornicy

    •  2 года назад

      Dokładnie

  • @AmatorElektronik
    @AmatorElektronik 3 года назад +2

    Jedynie na co trzeba uważać to na przeróbkę FLYBACKA, gdy mu podnosimy napięcie wzrasta napięcie rewersyjne na kluczu po stronie pierwotnej i często klucze na 600V nie dają rady :-)

    •  3 года назад +1

      Rozwiniesz ten temat? Bo nie do końca rozumiem co masz na myśli o przeróbce flybacka - chodzi Ci o zwiększanie wartości tego rezystora co mówiłem że to nie jego wartość będziemy ruszać jak ktoś kiedyś proponował?

    • @AmatorElektronik
      @AmatorElektronik 3 года назад

      @ Nie. Zwiększając napiecie wyjsciowe w przetwornicy o topologii flyback a na 99% taka jest w tej ladowarce wzrasta napiecie po pierwotnej stronie na kluczu transformatora. Mozna to posymulowac online na schmidt-walter-schaltnetzteile.de/smps_e/smps_e.html

    •  3 года назад +1

      Teraz rozumiem - masz całkowitą rację, dzięki że zwróciłeś mi na to uwagę ;)

  • @mirasm4081
    @mirasm4081 3 года назад +2

    Super rozwiązanie 👍 Zastanawiam się czy ctek mxs 5.0 też da się zmodyfikować w podobny sposób.

    •  3 года назад +2

      Jak się chce i umie to wszystko można ;)
      W starszych wersjach był potencjometr chyba nawet do kalibracji napięcia, hmm

  • @pyton7
    @pyton7 3 года назад +1

    Informacja - dziurka w dolnej części obudowy nie służy do sprawdzenia, czy ładowarka została zalana. Korzystając z okazji zamoczyłem ten "niby-czujnik" z obu stron. Pozostał biały, jak śnieg za czasów dinozaurów. To zresztą logiczne, bo ładowarka ma klasę odporności IP65, więc jest odporna na zalanie (ale nie zanurzenie). Natomiast próba przeciśnięcia wody na drugą stronę białego plasterka, nie udała się. Jest to więc membrana nie przepuszczająca wody, a jedynie powietrze, w celu wyrównania ciśnienia z atmosferycznym.
    Rozwiązanie takie jest zresztą logiczne, ponieważ obudowa jest dość szczelna, a panująca w niej temperatura bardzo zmienna. A więc ciśnienie też. Gdyby wzrost temperatury / ciśnienia wewnątrz spowodował wypchnięcie powietrza na zewnątrz (np. przez słabiej dopasowaną w którymś miejscu uszczelkę działającą jak zawór w jedną stronę), to powstające podczas spadku temperatury podciśnienie mogłoby spowodować zassanie do środka membrany przycisku sterującego, a może nawet jego wciśnięcie.

    •  3 года назад

      Super, dzięki Tobie już nie muszę robić eksperymentu ;)

  • @tomg8069
    @tomg8069 3 года назад

    Obwód pomiaru prądu działa tak że wzmacniacz operacyjny porównuje napięcie z dzielnika 51k i 5.1k z akumulatora z napięciem wystawianym zapewne PWMem z nóżki mikrokontrolera bo mikrokotroler zadaje też prąd w funkcji napięcia akumulatora. Po modyfikacji może pojawić się problem z przeładowaniem akumulatora bo prąd nie spadnie do bardzo niskiej wartości lub równej 0. Trzeba cały czas monitorować akumulator multimetrem...

    •  3 года назад

      Co rozumiesz przez pojęcie "przeładowanie"?
      Tak, ogólnie sprawa tak wygląda że jak akumulator nie dojdzie tak wysoko do progu wyłączenia to trzeba pilnować i np. odłączyć te ładowanie - i taki jest zamysł tej przeróbki, żeby coś co nie daje rady dawało radę - i tutaj tak trochę oszukujemy fazę wysycania elektrolitu - bo nawet gdyby próg był 16V lub 16,2V to samo osiągnięcie napięcia nie naładuje akumulatora i trzeba by było jakoś go na tym napięciu przytrzymać - a zanim osiągnie te 16,5V to już na pewno się wysyci albo człowiek odłączy za dzień lub dwa

  • @mgnet_8063
    @mgnet_8063 3 года назад +2

    Tytus. Zasadnicze pytanie. Jak zachowuje się przetwornica po modyfikacji? Nie piszczy jak szalona? Jak z temperaturą całego zestawu? Nie zauważyłeś żadnych niepokojących objawów poza pożądanymi 16.5v ;)? Leci kolejny sub że służbowego maila xD

    •  3 года назад

      Obserwowałem i nic takiego nie zauważyłem ;)

    • @mgnet_8063
      @mgnet_8063 3 года назад +2

      @ to zabieram się za podładywywaczkę volta. Zobaczymy co z niej się da wycisnąć. Super treść. Pozdro.

    •  3 года назад

      :)