Jenox Hobby - akumulator do głębokiego rozładowania - jak się ładuje ?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 июл 2024
  • Jak się ładuje akumulator do pracy cyklicznej ? Ze względu na fakt że jest to akumulator z płynnym elektrolitem - nie ma obawy przed wyższymi napięciami, jednak zbyt częste ładowanie w czasie intensywnego gazowania nie jest korzystne w przypadku pracy cyklicznej.
    Jak wiadomo gęstość = pojemność - w dużym uproszczeniu, ale niejednokrotnie pokazywałem że akumulator bez pełnej gęstości nie posiada pełnej pojemności.
    Jak to wiec jest z tymi akumulatorami - być może nie potrzebują pełnej, idealnej gęstości elektrolitu ?
    Tego się dowiecie z powyższego materiału.
    Spis treści:
    00:00 Wstęp
    02:37 Pierwsze rozładowanie
    04:40 Wyniki
    07:41 Drugie rozładowanie
    09:24 Wyniki
    12:34 Trzecie rozładowanie
    13:33 Wyniki
    17:00 Czwarte rozładowanie
    18:08 Wyniki
    18:32 Podsumowanie
    #akumulator #ładowarka #offgrid #jenox
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 148

  • @TadekMarczuk
    @TadekMarczuk Год назад +7

    Od 15 miesięcy mam doczynienie z akumulatorem 100Ah głębokiego rozładowania, ale dual, czyli dodatkowo i rozruchowy.W związku z tym, że kilka rzay rozładowywałem go prądem C20 5A do napięcia 10,5V mam pewne spostrzeżenia.Użytkowałem go w pierwszych miesiącach na ,,stole obserwacyjnym'' następnie w aucie z silnikiem diesla (z niskim napięciem ładowania w granicach 13.8V) nie był zamontowany w banku energii, czy tym podobnym środowisku.Napięcie spoczynkowe też obserwowałem po naładowaniu wówczas całkowicie nowego akumulatora i przykładowo 5.10.2021r po naładowaniu i odczekaniu kilku godzin przy gęstości elektrolitu 1.26g/cm3 napięcie wynosiło 13.7V poniżej 13V napięcie spadło dopiero 1.11.2021 gęstość elektrolitu wynosiła 1.285g/cm3.Temperaura otoczenia wynosiła w tym okresie średnio ok.10stC, akumulator podczas pomiarów nic nie robił tylko stał na stole.
    Akumulator z serii dual na pewno polecam kierowcom ,,wedkarzom'' lubiących bo połowach biwakować i grilować przy muzyce i większym poborze prądu, oraz miłośnikom Car Audio.

  • @HeniekBmw
    @HeniekBmw Год назад +3

    Bardzo dobra robota 👍

  • @MortimerKadaver
    @MortimerKadaver 9 месяцев назад +2

    2 takie akumulatory Jenox hobby mój kolega wykończył. Głęboko rozładowywał, później ładował prostownikiem bez kontroli napięcia. Jak je otworzyłem, to musiałem dolać po 0,6 litra wody do każdego i miały rezystancję 25 mOhm a drugi 50 mOhm i nie zeszły niżej podczas ładowania (gdzie ostro gazowały).
    Elektrolit czarny jak smoła.

  • @Legiazone
    @Legiazone Год назад

    Dzięki za materiał. Jenox hobby kiedyś miałem w kamperze ale musiałem go sprzedać. Z tego co wiem śmiga do tej pory

    • @A0marcel
      @A0marcel Год назад

      Jestem ciekawy w którym roku został zakupiony?

  • @pawelpawel5074
    @pawelpawel5074 Год назад +5

    Super odcinek.
    Mam ten aku od ponad roku. Używałem do silnika ekektrycznego(haibo M150) w łódce. Co mogę powiedzieć. W pierwszym roku używałem go do pływania 6 razy i byłem zadowolony (cena/jakość). Bez problemu opływałem całe jezioro(oczywiście nie na max obr.) W tym roku jestem zawiedziony. Bez dokładnych pomiarów aku stracił jakieś 40% swojej wcześniejszej pojemności. Ładuje zaraz po pływaniu Foxuerm 8A na programie agm. Nie używany doładowywałem co miesiąc. Trzymany w ciepłym garażu. Teraz bardzo szybko spada napięcie pod obciążeniem. Jak pływam na mninimalnych obr silinika jeszcze w miarę , ale odkręcenie obr na średnie i napięcie spada o wiele szybciej niż rok temu. Już niestety jeziora nie opłynę tak jak w zeszłym roku. Silnik ma maxymizer i na max pobiera 50A. Nigdy nie dałem maxa. Z reguły pływałem z prądem 4-20A , żeby nie forsować aku. Gdybym pisał ro kemu to bym piał , że jest super. W tym roku już tego nie powiem.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Dziękuję za informację 👍

    • @piotrzych6074
      @piotrzych6074 6 месяцев назад

      Niestety ale mam podobne obserwacje. Ja używam w garażu do oświetlenia plus w zimę do webasta po roku też obserwuje że pojemność spadła tylko ja nie ładuje na trybie agm tylko samochodowym ale też foxurem

  • @davidsanders9058
    @davidsanders9058 Год назад +5

    Generalnie sytuacja znana i często omawiana ,także na Twoim kanale,albo ładujemy bezpiecznym napięciem i czekamy na gęstość,albo buzujemy (mieszamy)elektrolit i mamy ją szybciej.Naprawiałem sporo ładowarek do profesjonalnych zastosowań przy akumulatorach trakcyjnych i w każdej był taki sam proces, ładowanie do osiągnięcia napięcia max i natychmiastowy zjazd do buforowego.Co jest ciekawe,to każda nowsza wersja np, firmy Signet miała obniżone max z ponad 16V (przeliczając na aku12V)w najstarszych wersjach do nieco ponad 15V w najnowszych.Co do utraty wody,jeśli jest centralny system uzupełniania wody,to nie jest,to uciążliwe i wg.mojego znajomego,który ma kilkadziesiąt sztuk sprzętów z napędem elektrycznym,na AGM już się nie zdecyduje.Najważniejsza w tej 'zabawie"jest jednak ilość cykli ile przeżyje akumulator spełniając jeszcze swoją rolę.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +4

      Tak tylko w przypadku zwykłego kwasiaka dostępna pojemność zaraz po naładowaniu jest zdecydowanie mniejsza niż w aku do pracy cyklicznej.

  • @piterstg
    @piterstg Год назад

    świetny materiał

  • @sharqi
    @sharqi Год назад +1

    Ja polecam, ale w ograniczonym zakresie. Do codziennych cykli postawiłbym na coś lepszego (lifepo4 czy li-ion z elektryka). Za to przy takim zastosowaniu jak u mnie - bateria pokładowa w t4 siedząca pod fotelem(żeby weszła setka trzeba odkręcić prowadnice fotela), przez 99% czasu zasilająca webasto lub lodówke i nic więcej. Rozładowanie do 12.2(bez obciążenia) zdążające się max kilka razy w roku. No to w takiej sytuacji naprawdę daje radę już ponad rok. I ładowanie do gęstości poza samochodem zrobiłem tylko raz - jak był nowy. Teraz będę robił solara, to się pokuszę o zrobienie mu gęstości, bo i tak fotel musi wylecieć.

  • @kamilbogus
    @kamilbogus Год назад +3

    Ciekawy odcinek i test

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +3

      Jak zawsze 😁

    • @Rob-Sam
      @Rob-Sam Год назад +2

      @@TomaszHudy oczywiście.
      Jak zawsze! 👍👍👍

  • @MrSzkworc
    @MrSzkworc Год назад

    Użytkuję vartę lfd 180 (coś jak ten jenox, czyli głębokiego rozładowania) od 9 miesięcy jako bank energi. Temperatura w pomieszczeniu stała, latem 20 stopni a zimą spada do plus 7.
    Zasila urzadzenia 12v, rutery internetowe oraz oświetlenie, maxymalny pobór wynosi 10 Amper.
    Ładowany jest 4 amperami na czasówkę w ciągu dnia, jak świeci słońce dodatkowo dochodzi ładowanie z UPS 10 amper. Chętnie zaproszę cię do testu alfabatem😁. Gdzieś pomiędzy Gliwicami a Opolem.
    W ciagu całego użytkowania raz był rozładowany do 10.5V- Ups wszczął alarm. A tak nawiasem istnieje przekonanie że jak se kupisz aku głębokiego rozładowania to jak się uszkodzi to jesteś sam sobie winien. Ale nikt do zakupu nie daje instrukcji użytkowania do akumulatora🤣
    Dzięki za twoje materiały, są cenne dla laików😉

  • @aarrttuurr1983
    @aarrttuurr1983 Год назад +1

    Posiadam ten akumulator 80ah już drugi rok. Działa podłączony do UPS-a Volta sinus pro 800e. Na 5 celach mam gęstość na poziomie 1.30 a na plusowej 1.18. działa normalnie i trzyma dobrze. Nie wiem dlaczego tak jest. Pozdrawiam serdecznie

  • @wrzos1974
    @wrzos1974 8 месяцев назад +1

    4 aku po 100ah do of grid padły po po roku! Jeden z nich wybuchł. Pieniędzy wyrzucone w bloto

  • @zbyszekkowalski1983
    @zbyszekkowalski1983 Год назад

    Może znajdzie się sponsor na ogniwa nmc, na olx można je kupić w pakiecie o pojemności 2,6 kwh za 600 zł cena za kwh rewelka w porównaniu do agm czy z płynnym elektrolitem.

  • @kawasakimax3797
    @kawasakimax3797 Месяц назад

    Co myślisz o zastosowaniu go w przyczepie kempingowej i ładowaniu z panela z mppt.

  • @Kubus_Puchatek443
    @Kubus_Puchatek443 Год назад +1

    Czy ten aku bedzie lepszy do upsa zamiast zwyklego kwasiaka?

  • @kolchoz42
    @kolchoz42 Год назад

    Mam 100Ah Volt serii marine, chodzi pod inverterem już 3 rok bezproblemowo (ładuje się, rozładowuje i podtrzymanie na sinus pro 800). Mieszkam na końcu świata więc prądu nie ma średnio kilka razy w roku, bywa że i kilka dni. Do podtrzymania laptopa, modemu i naładowania telefonów jak najbardziej. I lodówkę kilka razy podłączałem przez mocniejszą przetwornicę i aku daje radę. Nawet ciągnik odpalił jak orginalny zaniemógł :) . Swoją drogą ciekawe ile A może oddać taki aku? , podejrzewam że całkiem sporo

  • @pompidoo11
    @pompidoo11 Месяц назад

    Dzień dobry. Mam pytanie. Mam taki akumulator w kamperze. Ładuje go victron mppt 100I 30A . Jakie parametry ładowania ustawić ? Tzn napięcie ładowania, fazy float i absorpcji. Dziękuję za pomoc

  • @grzegorzw.1805
    @grzegorzw.1805 Год назад

    Witam, mam inwerter 24v czy ktoś co się będzie działo jak połącze szeregowo 2 akumulatory trakcyjne 200ah czyli na 24v i do tego drugi zestaw 2 szt szeregowo spiętych zwykłych akumulatorów rozruchowych 100ah. Jeden zestaw z drugim zepne równolegle i podłącze pod inwerter. Czy akumulatory trakcyjne nie będą robiły problemów akumulatorów rozruchowym??? Proszę o porady co kto o tym sądzi???

  • @RudgerMilBuschMoto
    @RudgerMilBuschMoto Год назад +2

    Witam, czekałem na film z tym Aku. Mam pytanie:jak ustawić tester akumulatorów konnwei kw650 żeby sprawdzić jego pojemność? Pozdrawiam.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +1

      Tester Konnwei nie sprawdza pojemności tylko prąd rozruchowy, tak więc nie ten przypadek.

    • @RudgerMilBuschMoto
      @RudgerMilBuschMoto Год назад +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 zgadza się myślałem inaczej niż napisałem. Chodzi mi dokładnie o SOC i SOH. Wiem, że Jenox hobby nie jest Aku rozruchowym ale czy przy pomocy tego testera można wykonać miarodajny jego test.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +2

      @@RudgerMilBuschMoto Nie bardzo. Nie mając zadeklarowanego prądu rozruchowego nie ma się do czego odnieść. Można tylko jakiś przyjąć, ale jak popatrzysz po aku rozruchowych 100Ah to jest rozpiętość od 700 do 900A, nie ma jednolitego standardu. Przy takich widełkach SOC może być podobny, ale SOH nie będzie miarodajny.

  • @alexr6135
    @alexr6135 Год назад +2

    Jaka jest waga tego aku bo to będzie świadczyć o jego żywotności . Mam też tego foksura i mój przy pierwszym użyciu funkcji rep. ładował aku 100 ah jakieś 15 godz. ale już w następnym ładowaniu ta funkcja pracowała tylko kilka minut . W obu przypadkach załączałem po wyświetleniu ,, fuul,, Nie bardzo rozumiem dlaczego to tak działa , może coś wiesz ?

    • @ThePatrykraw85
      @ThePatrykraw85 Год назад

      Mi też szybciej wyłącza się tryb repear tak jakby widział że aku już nie potrzebuje tego bo jest naładowany i rzeczywiście jest bo gestesc 1.28. Myślę że to dobra opcja żeby nie męczyć aku

  • @Bartiprog
    @Bartiprog Год назад

    Czy przeróbka ładowarki na przełącznik wymuszający temperaturę była opisana na kanale? Jeżeli nie, to gdzie szukać materiałów?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +1

      Chyba dokładnie nie pokazywałem co i jak, ale coś tam wspomniałem pod koniec tego materiału
      ruclips.net/video/_fYlzbH2rTM/видео.html

    • @Bartiprog
      @Bartiprog Год назад

      @@TomaszHudy Dziękuję bardzo, długo myślałem o takiej przeróbce ale nie wiedziałem jak się za to zabrać

  • @ukaszjurek3869
    @ukaszjurek3869 9 месяцев назад

    Czyli podpięcie pod solar 160W i kontroler MPPT Victron do użytku wekendowego w przyczepie kempingowej ujdzie?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 9 месяцев назад

      Zasadniczo tak jeśli pogodzisz się z faktem, że ze względu na technologię wykonania oraz jakość adekwatną do ceny jego trwałość nie będzie zbyt duża.

  • @filemon1315
    @filemon1315 Год назад +5

    Ciekawe czym ten aku różni się w budowie od zwykłego kwasiaka, bo odnoszę wrażenie, że całą robotę robi nalepka, ale to trochę jak kwiatek do kożucha.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +2

      Gdzieś widziałem film jak ktoś go pokroił i faktycznie miał wzmacniane płyty tylko nie pamiętam gdzie to było.

    • @filemon1315
      @filemon1315 Год назад +2

      @@TomaszHudy Masz miernik, żeby sprawdzić prąd rozruchowy i przeliczoną pojemność ? Może nadaje się zamiast rozruchowego skoro niska gęstość mu nie straszna. W aucie aku zwykle niedoładowany. Tak z drugiej strony to trochę loteria na jaką sztukę się trafi. Mam w 3 litry diesel jakiś Cartechnic, ładowanie równe 14V czyli mało i już 5 rok leci, jeszcze nigdy nie doładowałem, a kręci zawsze tak samo.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +1

      @@filemon1315 A jak sprawdzić w tym przypadku prąd rozruchowy? Co przyjąć jako punkt wyjścia?

    • @filemon1315
      @filemon1315 Год назад +1

      @@Tab7.6.Tab7.6 Jako punkt wyjścia trzeba przyjąć zakup odpowiedniego testera, który jest w stanie zmierzyć prąd rozruchu ☺️ Oprócz tego mierzy pojemność i rezystancję wewnętrzną.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +2

      @@filemon1315 Obawiam się, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

  • @TECHTRON_pl
    @TECHTRON_pl Год назад +2

    Sprawdzałeś pojemność w temperaturze ~20°C przy prądzie 16A?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +2

      Nie ale coś mi się wydaje że do tych 80Ah będzie daleko 😉
      Zobaczymy bo chyba sobie go zostawię 😁

    • @TECHTRON_pl
      @TECHTRON_pl Год назад +2

      @@TomaszHudy też mi się wydaje że coś mało.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +2

      @@TECHTRON_pl obliczyłem współczynnik Peukerta na podstawie C20 i C5 i wychodzi 1,19 - takiego niskiego współczynnika nie mają nawet niektóre AGM'y więc póki sam nie sprawdzę to jakoś w to nie wierzę 😁

  • @BartekZubr
    @BartekZubr Год назад +2

    Ja mam dwa takie jako backup prądu
    Naładowane raz i czekają na wypadek blackoutu :)

    • @inkoguto69
      @inkoguto69 Год назад +1

      miałem takie kupić do magazynu energii 8sztuk.
      ale w końcu padło na ogniwa LG z elektryka i to jest chyba lepszy wybór na takie zastosowanie.
      w chwili obecnej też są naładowane i czekają aż będą potrzebne, gdy zacznie lepiej świecić popracują jako bufor.

    • @BartekZubr
      @BartekZubr Год назад +1

      @@inkoguto69 Na pewno lepszy pod względem pojemności i wydajności. :)
      Ja na razie testowo poszedłem w kwasiaki żeby mieć jakiś backup za małe pieniądze. :)

    • @inkoguto69
      @inkoguto69 Год назад +1

      @@BartekZubr oczywiście, lepsze to niż nic.
      zawsze będzie można sobie jakoś radzić, gdy by coś .... :)

  • @LB-db8bv
    @LB-db8bv 9 месяцев назад

    I jak ten jonox hobby 100ah po uzywaniu w banku energii się spisuje? Poleca Pan czy odradza ich zakup do kampera i uzywanie do cidziennych cykli?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 8 месяцев назад +1

      Gdybyś poczytał komentarze pod tym filmem to byś się dowiedział, że autor testu wolał nie ryzykować i zwrócił ten akumulator. Szczególnie polecam komentarz opisujący użytkowanie w łódce, gdzie po roku akumulator znacząco utracił parametry. Biorąc pod uwagę producenta i technologię wykonania zdecydowanie nie warto.

  • @Robert-lk3kl
    @Robert-lk3kl Год назад +1

    Miałem taki w kamperze niestety po 2 sezonach ma tylko 20%pojemnosci wyjazdy od maja do września na dachu 160w+regulator pwm epewer 20a podczas jazdy doładowywanie z alternatora na testerze elekronicznym pokazuje ze wszystko super ale jak obciazysz 6a to wytrzrymuje trochę ponad 3 godziny do napiecia11,1v na tyle jest ustawione zabezpieczenie

    • @MrSzkworc
      @MrSzkworc Год назад

      Skoro sam piszesz że akumulatory już są kiepskie to ustaw napięcie końcowe niżej.

  • @6hotik
    @6hotik Год назад

    Właśnie chciałem taki akumulator kupić tylko że 230ah do kampera będzie ładowany przez panel 390W jeszcze jedno pytanie ile waży taki aku. Bo niewiem czy kupić 2x100 czy ten 230ah i czy w ogóle pchać się w tego janoxa?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +1

      Jeden akumulator 100Ah to waga ok. 30kg - przy pojemności 230Ah będzie nawet więcej niż 60kg. Ja bym chyba wybrał dwa po 100Ah chociażby ze względu na wagę pojedynczego egzemplarza

  • @user-wn3hh2xm5q
    @user-wn3hh2xm5q Год назад

    Witam,
    Którym trybem ładować akumulator mając ładowarkę Foxsur 8A model REPAIR-CHARGER-DM? Wydaje mi się, że klasycznie w opcji car/track, ale sprzedający sugerował, że w AGM?
    Proszę o odpowiedź.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Te akumulatory mają niższy próg gazowania elektrolitu więc tak klasyczny program w zupełności wystarczy 😉

    • @user-wn3hh2xm5q
      @user-wn3hh2xm5q Год назад

      Dziękuję za szybką odpowiedź. 🙂 Akumulator będzie stosowany do silnika łódki. W takim układzie raz na kilka ładowań zastosować tryb repair?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@user-wn3hh2xm5q wszystko zależy od tego jak często akumulator będzie pracował cyklicznie. Po zwykłym ładowaniu tego typu akumulatory same osiągają odpowiednią gęstość elektrolitu po kilku dniach. Jeśli akumulator ma być gotowy do pracy kolejnego dnia można zastosować tryb Repair aby szybciej odbudować gęstość.
      Najlepiej kupić sobie aerometr i badać gęstość i nie zapomnij o okresowym dolewaniu wody bo przez niski próg gazowania one sporo tej wody tracą.

    • @user-wn3hh2xm5q
      @user-wn3hh2xm5q Год назад

      ​@@TomaszHudy oczywiście, zgodnie z instrukcją tego akumulatora poziom elektrolitu powinien być 15mm powyżej krawędzi separatora, a dolewać należy najpoźniej gdy zbliża się do ich krawędzi.
      Czy trzeba odkręcać korki wlewowe celek przy każdym ładowaniu? Widzę, że Ty nie odkręcasz, więc mając dość dobrze wentylowany garaż nie ma takiej konieczności?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@user-wn3hh2xm5q nie ma takiej potrzeby przy klasycznym ładowaniu. W trybie Repair można lekko popuścić korki, ale nie wyciągać bo elektrolit wtedy mocno chlapie 😉

  • @b3rlin1988
    @b3rlin1988 Год назад

    Witam mam pytanko posiadam akumulator bezobsługowy akcel 12v 80Ah 740A w samochodzie opel insignia 2.0 cdti 160kw, przed podlaczeniem do prostownika srprawdzilem testerem akumulatora 12,3 wskaznik SOC 75% wskaznik SOH 45% tester pokazal "akumulator do wymiany" po naładowaniu prostownikiem 13,1v, SOC 98% SOH 55% tester "akumulator do wymiany" samochód odpala, ale teraz moje pytanie jest takie wskaznik "SOH" to wskaznik zywotnosci akumulatora skad mam wiedziec jaka jest minimalna wartosc tego SOH ? Zeby wymienic aku? Czy te 50% to juz czas czy moze 40%? 30%? Pozdrawiam.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Wyniki z testera powinno się wykonać po co najmniej 24h od zakończenia ładowania. Dodatkowo temperatura akumulatora powinna wynosić ok. 20-25 stopni.
      Najlepszym testem akumulatora jest test rozruchu - można go wykonać za pomocą testera.

    • @b3rlin1988
      @b3rlin1988 Год назад

      @@TomaszHudy ładowanie akumulatora odbywało sie w pomieszczeniu gdzie temp wynosila okolo 22 stopnie, ładowane prostownikiem LTC LX1205 ładowanie trybem "car/truck" okolo 4 godziny na full pozniej trybem "repair" dwa razy po okolo 15-16h, po podlaczeniu akumulatora do samochodu 12,8v "SOC" wynosi 98%,(przed ład. 80%) "SOH" wynosi 56%(przed ład. 45%) Rezystancja wynosi 4.1,(przed ład. 4.6) prąd rozruchowy EN 554 A (przed ład. 498A) jezeli chodzi o test rozruchowy przed ładowaniem było 10.13V teraz 10,75V napewno ładowanie akumulatora prostownikiem w jakims stopniu pomoglo ale tester pokazuje zeby go wymienić i teraz sie zastanawiam jak długo ten akumulator jeszcze moze wytrzymac na jaki parametr zwracac uwage? Pozdrawiam

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Jeżeli napięcie na akumulatorze podczas rozruchu zimnego silnika spada w okolice 10,75V nie masz się czym przejmować.
      Na wyniki testerów czasami trzeba sobie wziąć poprawkę, bo często jest tak że pokazuje że akumulator sprawny a w rzeczywistości brakuje mu sporo pojemności i odwrotnie.
      Jak podczas rozruchu napięcie będzie Ci spadać poniżej 9V to wtedy możesz zacząć się martwić 😉

  • @michalskand
    @michalskand Год назад

    Hej, mam do Ciebie pytanie. Kupiłem Jenox Hobby 100Ah który podłączyłem do APC Back-UPS CS 350 zamiast oryginalnej baterii 7Ah. Ma mi to zasilić w razie awarii pompkę akwariową około 15W. UPS naładował akumulator do 13.5V i cały czas pompuje około 100mA. Cała instalacja znajduje się w domu w temperaturze pokojowej. Czy takie warunki są odpowiednie dla tego akumulatora? Czy należy go co jakiś czas doładowywać? Jeśli tak to jakim napięciem i prądem? Posiadam zasilacz laboratoryjny.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      To typowe napięcie buforowe które jest utrzymywane w zasilaczach awaryjnych.
      Martwi mnie inna sprawa - mocno przesadziłeś z pojemnością akumulatora w stosunku do oryginału, wprawdzie to APC i teoretyczne nic się nie powinno stać, ale przy częstych zanikach napięcia i konieczności ładowania akumulatora, ten transformator będzie bardzo długo pracował zanim naładuje akumulator, co w efekcie końcowym może doprowadzić do jego spalenia.
      Wracając do akumulatora, to on spokojnie dojdzie do siebie przy takim napięciu, chyba że jak poprzednio wspomniałem, będzie dochodzić do częstych zaników napięcia zasilającego.

    • @michalskand
      @michalskand Год назад

      @@TomaszHudy Pracować będzie jako typowy UPS - zaniki zdarzają się nie częściej niż raz w roku. Rozumiem, że nie ma potrzeby cyklicznego doładowywania akumulatora z innego źródła?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@michalskand raz na pół roku możesz go nieco rozładować i podłączyć pod zasilacz ustawiony na 14,4V w temperaturze ok. 25 stopni i zostawić aż do spadku prądu ładowania poniżej 1%
      To w zupełności wystarczy a zapobiegnie rozwarstwianiu się elektrolitu 😉

    • @michalskand
      @michalskand Год назад

      @@TomaszHudy dzięki wielkie! :)

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@michalskand oczywiście ograniczenie prądu ładowania do 10% pojemności 😉

  • @paweostrowski1014
    @paweostrowski1014 Год назад +2

    Ciekawe jak wygląda sprawa w akumulatorach trakcyjnych .

    • @Rob-Sam
      @Rob-Sam Год назад +1

      Też bym prosił o taki test.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +1

      Muszę pogadać że Sławkiem czy mi pożyczy taki aku trakcyjny na testy 😉

    • @Rob-Sam
      @Rob-Sam Год назад +1

      @@TomaszHudy byłoby super. 👍

    • @paweostrowski1014
      @paweostrowski1014 Год назад +1

      @@TomaszHudy Mam w pracy akumulatory trakcyjne , dokładnie 2 zestawy . zajechane są do zera i ładowane . pracują 8 lat . często młody wodę dolewa . Zastanawiam się czy nie jesteśmy w konia robieni . Dlaczego ?. Kto kumaty ten załapie

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +2

      @@paweostrowski1014 trakcja to zupełnie inna liga no i cena niestety też waga i gabaryty.
      Tam płyty są pancerne więc duże prądy i częste cykle im nie straszne.

  • @ParagonDIY
    @ParagonDIY Год назад +2

    Hej, wiesz miałem te aku na samej początku przygody utopiłem w nich 1700zł, ale to była cenna lekcja nie wytrzymały jednego sezonu, dbałem i chuchałem i nic to nie dało po pierwszym roku jeden padł całkiem a reszta została z 40-50% pojemności bazowej tak więc dramat.
    Pozdrawiam Leszek...

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Niestety akumulator akumulatorowi nie równy - Jenox jest skrajnie tani więc trudno oczekiwać tutaj wodotrysków.
      Bardziej zawiodłem się tutaj
      ruclips.net/video/rKXVae8AiOU/видео.html
      bo to w końcu aku dedykowany do pracy cyklicznej, ale żeby całkowicie potwierdzić lub zaprzeczyć tezie że kwasy nie nadają się do pracy cyklicznej wziąłem kolejny egzemplarz na tapetę i zobaczymy 😉
      Pozdrawiam
      P. S. Twój projekt oglądałem z wielkim zaciekawiem - kawał dobrej roboty 👍

    • @ParagonDIY
      @ParagonDIY Год назад

      @@TomaszHudy Wiesz ja świadomie przyoszczędziłem, jakby to nie zabrzmiało myślałem że akumulator to akumulator to były moje początki i nie bardzo widziałem różnicy miedzy jednym a drugim, tak wiec to nie wina Jenoxa tylko moja, nie taki akumulator nie takie zastosowanie, nie było takich kanałów jak Twój teraz miałbym z górki dzięki za materiał.
      Dzięki też za miłe słowo, ja nadal uważam że moje filmy są nudne jakoś nie umiem tak ładnie tego wszystkiego streścić i przedstawić jakbym chciał, nie nadaję się na YT-bera ale jakoś leci :)
      Pozdrawiam serdecznie Leszek ....

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@ParagonDIY nie Ty jeden uważasz że własne materiały nie mają "tego czegoś" 😉
      Ja jak wracam do pierwszych moich materiałów to mi się śmiać chce, ale najważniejsze że inni to pozytywnie odbierają choć zawsze znajdą się marudy i trzeba się na nich uodpornić.
      Jak kogoś interesuje dana tematyka to sposób przekazu jest mniej istotny a bardziej wartościowa jest merytoryka a taką spotkałem u Ciebie na kanale dlatego projekt z ciekawością obejrzałem.
      Nawet miałem gdzieś tam w planach budowę małego power wall'a ale jak podsumowałeś przede wszystkim ilość pracy to odpuściłem 😉

    • @ParagonDIY
      @ParagonDIY Год назад

      @@TomaszHudy Wiesz słabo usłyszeć swój głos w filmie ja często oglądam tylko raz to co nagrywam bo nie mogę znieść tego co mówię hehe
      Wolę posłuchać innych ciekawych kanałów takich jak Twój :)
      Pozdrawiam i trzymam kciuki abyś jednak kiedyś temat PowerWalla ogarnął :)

    • @Mordorszmato1
      @Mordorszmato1 Год назад

      ​@@ParagonDIYCześć,na jakie aku wymieniłeś? Szukam czegoś do kupienia aktualnie.

  • @Em_Adventure
    @Em_Adventure 9 месяцев назад

    Witam ,.Mam Jenota Hobby 80aH. Akumulator pracuje jako Hotelowy do zasilania lodówki w aucie. Napięcie po naładowaniu oscyluje pomiędzy 12,5 a 12,4 v. Nie jestem w stanie uzyskać wyższego napięcia. Czy akumulator jest uszkodzony?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 9 месяцев назад

      Niekoniecznie uszkodzony, być może ma obniżony próg napięcia, również spoczynkowego, podobnie jak w akumulatorach Varta Black. Czym go ładujesz?

    • @Em_Adventure
      @Em_Adventure 9 месяцев назад

      @@Tab7.6.Tab7.6 Prostownikiem Volt ale 95% ładuje alternator ponieważ jest on jako akumulatorem „hotelowym” w L200.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 9 месяцев назад

      @@Em_Adventure Volt robi "prostowniki" automatyczne, czyli zwykłe ładowarki. Za ich pomocą można doładować, ale nie naładować akumulator. Alternator również nie jest w stanie utrzymać przez cały czas dobrej kondycji akumulatora, co więcej brak ograniczenia prądu ładowania też nie pozostanie bez wpływu na trwałość. Niemniej dopóki akumulator jest w stanie zasilać lodówkę przez wymagany czas nie można mówić o jego uszkodzeniu.

    • @Em_Adventure
      @Em_Adventure 9 месяцев назад

      @@Tab7.6.Tab7.6 Mam jeszcze ładowarkę do kampera Waeco. Może tym ładować?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 9 месяцев назад

      @@Em_Adventure Model mam sobie zgadnąć? 😉

  • @pasiczer
    @pasiczer Год назад +1

    Świetny materiał jak zawsze, ale czy osiągnięcie gęstości 1.28 ma pozytywny wpływ na akumulator? Wiadomo, że akumulator uzyskuje większą pojemność, ale czy to wpływa pozytywnie na jego żywotność? Najlepiej byłoby podłączyć taki akumulator do testera takiego jak ebc-a20, żeby automatycznie leciało ładowanie i rozładowanie, bo tak to masz dużo roboty i ciągle inne parametry ładowania. To mierzenie gęstości też nie do końca ma sens. Niestety algorytm google usuwa mi komentarza jak daję link do fajnego artykułu o gęstości elektrolitu.

    • @TadekMarczuk
      @TadekMarczuk Год назад +2

      ,,To mierzenie gęstości też nie do końca ma sens''.Nie zawracaj kijem Wisły.Pomiar gęstości zawsze ma sens jeżeli technicznie możliwe jest dokonanie takiego pomiaru.Komu zalezy na sianiu chaosu w materii gęstości odpowiedź jest bardzo prosta..... producentom pseudoładowarek, oraz producentom, którzy nie montują korków w akumulatorach, czyli handlują akumulatorami tzw.bezobsługowymi. Gęstość elektrolitu, a dokładnie skrajne jego gęstości tzn 1,28g/cm3 w sprawnym naładowanym akumulatorze i 1,10g/cm3 w sprawnym ale rozładowanym prądem C20 do napięcia 10,5V oznacza maksymalną pojemność, bo z gęstości 1.25gcm3 do 1.10gcm3 aku rozładowany C20 do 10,5V oznacza dużo mniejszą pojemność.Wniosek prosty.

    • @TadekMarczuk
      @TadekMarczuk Год назад +2

      Jest w sieci taki artykuł ,,Pana SP5MXF Czy gęstość elektrolitu ma istotne znaczenie ?'' może właśnie ten link YT kasuje?.Ogólnie w/w artykuł może w głowach namieszać.Gestość 1.28g/cm3 faktycznie nie oznacza, że akumulator ma wzorową pojemność, ale wykonanie dwóch pomiarów gęstości elektrolitu po naładowaniu i po rozładowaniu do np.10,5V prądem C20 juz daje pogląd jaką pojemność ma akumulator, czy tylko ok.50Ah ze 100Ah, czy 100Ah ze 100Ah.Akumulator nie musi być zawsze naładowany doskonale, czyli na ocenę szkolną 6 może być naładowany na 3, oba akumulatory i ten oceniony na 6 i ten oceniony na 3 tak czy siak są naładowane i odpalą auta, ale za wzór zawsze będzie i powinien być stawiany ten z oceną naładowania na 6.Co do artykułu to każdy człowiek ma prawo do wypowiadania się w danym temacie, ale na siłę wciskanie szczególnie młodym ludziom tego, że areometr jest reliktem przeszłości w serwisowaniu akumulatorów z dostępem do elektrolitu jest moim zdaniem niewłaściwą drogą, co innego jeśli tego dostępu nie ma.W praktyce możemy sie cieszyć jeżeli akumulator rozładowany w aucie np. przysłowiową żaróweczką w bagażniku ma napięcie 12V i gęstość 1.12g/cm3, gorzej jeżeli napięcie na słupkach akumulatora rozładowanego będzie 12V, ale gęstość 1.24g/cm3 lub 1.26g/cm3, ale do tego potrzebujemy reliktu przeszłości, z którego podśmiechujki robi SP5MXF.

    • @pasiczer
      @pasiczer Год назад +1

      @@TadekMarczuk Właśnie o ten artykuł mi chodziło. Ja myślę, że częściowo ma on rację. W innych technologiach np. AGM nikomu to nie przeszkadza, że nie da się sprawdzić gęstości i jakoś takie akumulatory pracują bez problemu. Według mnie żywotność zwykłych akumulatorów z płynnym elektrolitem jest tak mała, że po spadku poziomu elektrolitu akumulator jest już zużyty i dlatego producenci zrezygnowali z korków. W akumulatorkach trakcyjnych, które mają zwiększoną żywotność korki nadal występują aby można było dolać wody. Prawda jest taka, że aby naładować niższym napięciem akumulator kwasowy do pełna potrzeba kilku dni. Więc nie ma co się czepiać producentów ładowarek, bo nawet najlepsze ładowarki nie są w stanie naładować akumulatora w tak krótkim czasie żeby codziennie po głębokim rozładowaniu miał on pełną pojemność. Według mnie Tomek chce pokazać w swoich filmach, że akumulatory kwasowe nie nadają się do codziennej pracy cyklicznej.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +1

      @@TadekMarczuk w kwestii akumulatora rozruchowego jak najbardziej masz rację - różnica pojemności w zależności od gęstości elektrolitu jest znaczna, ale zwykły kwasiak po ładowaniu najprostszą ładowarką nie osiąga 1,2g/cm3 tylko zazwyczaj leży na podobnym poziomie jak po rozładowaniu.
      W aku do pracy cyklicznej ta gęstość elektrolitu wzrasta szybciej przez co różnica w pojemności nie jest już tak diametralna. Mało tego - co będzie lepsze dla takiego akumulatora jeżeli będzie on codziennie ładowany i rozładowywany ?
      Każdorazowo dążenie do idealnej gęstości dzięki której zyskami kilka Ah a przy okazji kilka godzin będziemy gotować zupę, czy po prostu zwykłe ładowanie i kolejne rozładowanie bez zamartwiania się o to jaką gęstość aktualnie mamy ?

    • @TadekMarczuk
      @TadekMarczuk Год назад

      @@pasiczer W tych moich komentarzach ogólnie to nie chodzi bardzo o akumulatory glębokiego rozładowania z płynnym elektrolitem, bo one akurat przyszłości nie mają wielkiej i długiej w off-girdzie.Chodzi głównie o rozruchowe z płynnym elektrolitem.W artykule Pana SP5MXF jest o Agm-ach i Gelach i areometrze i o gęstości elektrolitu z jednego akumulatora naładowanego, czy też rozładowanego i o wylaniu elektrolitu i znowu wlaniu z powrotem do cel jeszcze innego akumulatorach co to ma do rzeczy.Moim zdaniem nie ma co poruszać bezużyteczności areometru w odniesieniu do tych technologii, a czemu to chyba nie ma czego tłumaczyć.Jeżeli areometr ktoś stworzył do pomiaru gęstości płynnego elektrolitu to gęstości galarety raczej nie zmierzymy.Kto zapłapał o co chodzi z akumulatorami z płynnym elektrolitem to po prostu ich się nie boi i kupować je będzie obojetnie, czy będzie obsługowy, czy bez korków.Kto nie ma pojęcia co to spokojna elektroliza, a co to tzw.gotowanie elektrolitu zawsze i wszędzie będzie upowrzechniał takie małe herezje jak w tym artykułe SP5MXF.

  • @mariusz1850
    @mariusz1850 Год назад +1

    Po roku w off grid ledwo zipie u mnie

  • @pasiczer
    @pasiczer Год назад +1

    Popatrzyłem trochę i widzę, że firma siap robi takie małe akumulatory trakcyjne 12v. Fajnie by było gdyby jakaś firma ci udostępniła taki akumulator do testów. Chyba ostatnia nadzieja w trakcyjnych bo reszta to jakaś porażka. Chociaż patrząc na utratę pojemności przy większych prądach, to nadal tragedia. POJEMNOŚĆ: C5 - 56Ah
    POJEMNOŚĆ: C20 - 75Ah

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Tylko ile tej "trakcji" w takich małych akumulatorach ?
      Aku trakcyjne do zastosowań przemysłowych zazwyczaj występują jako osobne bloki po 2V o pojemnościach grubo ponad 200Ah

    • @pasiczer
      @pasiczer Год назад

      @@TomaszHudy Na takie pytania odpowiada właśnie twój kanał:) Chociaż z drugiej strony nie wiem czy jest sens testować dalej akumulatory kwasowe, bo chyba już pokazałeś wszystkie wady tej technologii przy częstej pracy cyklicznej.

  • @rafanowak3924
    @rafanowak3924 Год назад

    Czyli warto go kupić czy sobie odpuścić?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Trudno ocenić - opinie są podzielone. Ja wolałem nie ryzykować i oddałem aku.

    • @rafanowak3924
      @rafanowak3924 Год назад

      @@TomaszHudy a jakiego polecasz Agm lub żel?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@rafanowak3924 przyjrzyj się temu akumulatorowi ruclips.net/video/Z3NC7O5eABU/видео.html

  • @hobbysta3376
    @hobbysta3376 Год назад +1

    Kapke oliwy i wiatraczek cisza. Ui

  • @polluk32
    @polluk32 Год назад +1

    Jest to akumulator z płynnym elektrolitem głębokiego rozładowania. Moim zdaniem tak niska pojemnosc jaka wyszła w testach bierze sie z duzego prądu rozładowania. Jak wiadomo akumulatory kwasowe czy to klasyczne czy AGM im wiekszym prądem zostaną obciązone tym bardziej spada ich pojemnosc. Na etykiecie nawet widać ze ten Akumulator ma 100ah przy prądzie rozładowania C20 czyli 100ah/20 daje nam 5A prądu rozładowania powinien nam wtedy wytrzymać mniej wiecej 20h i pojemnosc powinna być zblizona do 100ah. Prąd C5 czyli znów 100ah/5 =20A prądu rozładowania i juz tylko 80ah pojemnosci uda sie uzyskać ale tylko w optymalnej temperatrurze czyli 25st C. Autor filmu rozładowywał prądem 16A ale w niskich temperaturach biorąc pod uwage te okolicznosci i fakt ze to jest tani akumulator wiec trzeba brać widełki ze prawdopodobnie nigdy 100ah nie da sie osiagnąc. Temperatura 7st prąd 16A i marginesy błędu jakim kazdy test jest obarczony uważam ze i tak pojemnosc nie wyszła najgorsza. Tylko akumulatory LifeP04 niezalenie od obciązenia generują deklarowaną pojemność. Pozdrawiam serdecznie.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      Zgadzam się ze wszystkim poza jednym, - C5 = 80Ah a więc obciążenie to nie 20A a 16A które zastosowałem 😉

    • @polluk32
      @polluk32 Год назад

      @@TomaszHudy masz racje zle policzyłem😉. Swoją drogą posiadam taki akumulator od miesiaca podlaczony pod regulator solarny mppt w sloneczne dni spokojnie go doladowuje tzn wg regulatora bo przechodzi w podtrzymanie 13.7 uprzednio doladowujac do 15V. Dziwi mnie fakt ze nawet po naladowaniu prostownikiem do pelnej gestosci akumulator po obciazeniu 5A bo tyle pobiera oswietlenie jakim obciazam ten akumulator po 6godzinach napiecie juz schodzi ponizej 12V. Zastanawiam sie czy to normalnr czy mam jakas trafioną sztuke🤔

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +1

      @@polluk32 Jak sam słusznie zauważyłeś jest to tani akumulator, który raczej ma kłopot z nominalną pojemnością. Inna rzecz, że nie należy się spodziewać długotrwałego utrzymania nominalnych parametrów przy pracy cyklicznej. Bądź co bądź jest to nadal akumulator kwasowo ołowiowy z płynnym elektrolitem. Przykładowo Yuasa dla serii Active Leisure & Marine (czyli coś w stylu Hobby) określa żywotność do 160 cykli i to przy rozładowywaniu do 50%.

    • @polluk32
      @polluk32 Год назад

      @@Tab7.6.Tab7.6 no wlasnie spodziewam.sie ze to za dlugo nie pozyje, a co bys mogl polecic dontakiej pracy cyklicznej? Te AGMy wszystkie po 1000zl za 100ah tez roznie wypadaja, jest sporo testów na youtube ze po pol roku pracy cyklicznej praktycznie nic z nich nie zostaje. Kupiłbym cos dobrego zeby to jakis czas pochodzilo w takich warunkach. LifePO4 bylby pewnie najlepszy ale cena zabija, a moze cos innego??

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +1

      @@polluk32 Do pracy cyklicznej to tak naprawdę tylko LiFePO4. Nawet jeśli mocno przewymiarujesz magazyn oparty na aku Hobby to i tak jest ślepy zaułek, nieadekwatny do poniesionych kosztów. Z testów AGM po pół roku widziałem tylko 1 na kanale Zeptobox, ale jak się rzuci okiem na kartę produktu to tam nie ma nic o pracy cyklicznej. Tanie AGM to loteria, a znowu te z wyżej półki kosztują prawie tyle co LiFePO4. No może niekoniecznie w tej chwili bo jest duży popyt, jak się rynek nasyci powinno być lepiej.

  • @musicfan3302
    @musicfan3302 10 месяцев назад

    Po roku mi wybuchł podczas ładowania 😢

  • @mokrispisopop
    @mokrispisopop Год назад +1

    generalnie wieczna robota przy tym typie......aku cykliczne ...ładujesz -używasz-ładujesz używasz.np..poj 100ah rozładowanie (min optymalne 50A ciągłe ) w cyklicznym aku ile wlejesz tyle wylewasz..a nie jakieś czekanie na gęstość elektrolitu lub 100ah ma na dzień dobry 60% pojemności ...nie wiem ale może 500kg ołowiu od wózka widłowego. znosi normalne prądy użytkowe typu 100A...a takie wypierdki dobre są do laptopa i lednej żarówki led...dobry do takiego nano off-gridu jako bank ale nie polecam przeliczać pojemności V x Ah

  • @Gwiazdka-en8cx
    @Gwiazdka-en8cx Год назад

    Gęstość akumulatora otrzymasz po 24h gdy napięcie spadnie

  • @przemysawlesniewski734
    @przemysawlesniewski734 Год назад +2

    A czy słyszał ktoś o dodawaniu dwutlenku krzemu do elektrolitu? Podobno daje to super efektu czyli około 6000 cykli, brak efektu zasiarczenia, większa wydajność w niskich temperaturach...

    • @tomaszt4045
      @tomaszt4045 Год назад +2

      Jestem za testem

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +7

      Niech blondyn sam zrobi jakiś test albo pomiar a nie każe robić to innym nie podając żadnych konkretów.
      Wybacz ale straszne nie lubię tego krzykacza bo jest znawcą wszystkiego i niczego.
      Jeszcze nie widziałem u niego żadnych pomiarów, testów czy doświadczeń - same paplanie okraszone sporą dawką emocji 😉

    • @tomaszt4045
      @tomaszt4045 Год назад +3

      @@TomaszHudy aaa ten z energii blondynto gadał?

    • @przemysawlesniewski734
      @przemysawlesniewski734 Год назад +2

      @@TomaszHudy No jest specyficzny :) ale jednak wiedzę techniczną (na pewno teoretyczną) ma :) Trochę mi nie pasuje to mieszanie połowy elektrolitu bo to spowoduje że elektrolit który wyjdzie będzie miał połowę stężenia niż ten odlany. A czy wylanie elektrolitu z pełni naładowanego aku nie uszkodzi akumulatora?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +2

      @@tomaszt4045 zgadza się 😉

  • @stachof9755
    @stachof9755 Год назад +1

    C5 = 20A

    • @andrzejdrozd966
      @andrzejdrozd966 Год назад +1

      Dla pojemności 100Ah tak dla pojemności 80Ah już nie.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад

      @@andrzejdrozd966 dokładnie tak bo mowa tu o czasie 5h a wiadomo że akumulatory kwasowo-ołowiowe przy większych obciążeniach mają mniejszą dostępną pojemność a gdyby C5 wynosiło 20A byłby to akumulator idealny 😁

    • @stachof9755
      @stachof9755 Год назад +1

      @@andrzejdrozd966 No właśnie akumulator ma 100Ah

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  Год назад +2

      @@stachof9755 akumulator ma 100Ah ale przy obciążeniu C20, przy C5 ma 80Ah 😉

  • @1ZGG
    @1ZGG 8 месяцев назад

    Jenoxy zeszły na psy.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 8 месяцев назад

      Nieee, utrzymują stały, budżetowy poziom 😉

  • @marek200k
    @marek200k Год назад

    Cześć, napisałem do ciebie na fb, jeśli możesz proszę odczytaj.

  • @A0marcel
    @A0marcel Год назад

    Ogromna szkoda proszę szanownego Pana, że dokonując tych wszystkich pomiarów nie dodał Pan jeszcze wartości SOC, SOH i rezystancji mierzonych jakimiś popularnymi testerami.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад

      Wyniki szacowania SOC, SOH i Rw w popularnych testerach bazują na wprowadzonym na początku prądzie rozruchowym. Jaki jest prąd rozruchowy dla Jenox Hobby 100Ah?