Sosem érdekelt különösebben a repülés világa de ez a csatorna és a tartalmak felkeltették az érdeklödésem és már igyekszem potolni a lemaradásom mert egy rendkivül izgalmas rendszer ez.
@@aeroparkbudapest köszönöm a reakciót! Ez pláne megnyerö hogy a tartalom gyártás mellett jut energia a kommentek kezelésére is! 🙂 A müsorvezetö hangja lassan egyet jelent számomra a repüléssel. Mint anno Szaloczy Pál a Vasutazással 🙂
Ezek a történelmi részek lenyűgöznek. Belegondolni, hogy micsoda kihívás volt feltérképezni majd lerepülni ezeket a távolságokat azzal a technikával, ekkora, mármár nevetséges hatótávval, amiket már egy nagyobb dízel autó is tudott 25 évvel ezelőtt. Az meg a másik elképesztő tény, hogy ugyanazt a távolságot most 1 felszállással teljesítik a mai gépek, tizenpár óra alatt. Hihetetlen. Köszönjük ezt a részt is!
Hogy a bánatban nem fogytok ki az ilyen témákból, amit az ember egyszerűen nem tud "letenni"... :)) Az (utólag) színes kép a régi Fokkerről valami gyönyörű... Köszönjük!
@@aeroparkbudapest egy kérdésem még lenne. A Lujó riportfilmről jutott eszembe, hogy Révi László munkásságát is be lehetne mutatni, ha még nem tettétek meg. Sokat tett a magyar repüléstörténet fennmaradásáért!
Mi a közös Amsterdamban, Budapestben és Jakartában? Pofon egyszerű, mindhárom városban éltem éveket 😀. Mikor Jakartába költöztem, egyik Dubai-i átszállásnál volt egy mini kiállítás, és a Dubai reptér történetét mutatták be, képekkel, makettekkel. Ott volt egy London - Sydney (ahova később szintén volt szerencsém pár évet élni) járat plakátja. Sok nap, sok leszállás. Azóta vártam hogy egyszer talán feldolgozza majd ez a csatorna is ezeket az útakat. Köszi a videóért, személyesen nagyon jól esett :-) .
Hát valóban, ez is egy izgalmas aspektus a három város szempontjából! Gratulálok hozzá! :) Jövőben még foglalkozunk a hosszútávval, hiszen az is mérhetetlenül érdekes terület. Köszönjük szépen. :D
Jó videó lett, mindig nagyon tetszenek az archív felvételek, amiket bevágtok a videókhoz. Akit érdekel van egy könyv ebben a témában, a címe "Wings Across Continents (the K. L. M. Amsterdam-Batavia line), RUSMAN, E, 1935", pár perce be is húztam egyet egy külföldi aukciós oldalról, elvileg még a térképmelléklet is benne lesz :). Nem tudom ez megfelelő hely erre, már régóta akartam javasolni egy videó ötletet. régen valahol olvastam, hogy elvileg Air Koryo egészen 1995-ig megállt Budapesten is, szívesen látnék erről archív felvételeket ill. hallanék történetek (már ha igaz egyáltalán). Egy 20-30 perces videónak ez önmagában valószínűleg kevés lenne, de lehet egy "különleges/ritka járatok Ferihegyen" videóra fel lehetne fűzni jó kis archív felvételekkel megtámogatva.
A Fortepan-on van fenn egy fotó a szombathelyi repülőtér kezdeti időszakából. Ott is szamarak húzzák a benzines hordót, meg a hasra szállt Junkers-nél is látható, ahogy lefejtették az üzemanyagot. Akármilyen csotrogánynak és lassúnak tűnnek ezek a régi repülők, akkor is jóval gyorsabbak voltak, mint egy hajóút. Ugye a dugattyús motorok miatt hívhatók igazi repülőgépeknek. Láttam én is a Graf Zeppelin-es felvételeket a világkörüli útjáról. Durva volt, amikor rendesen le kellett metszeni a száz, vagy 200 literes víztartályokat, hogy a hegyek fölé tudjon emelkedni. Mikor várták vissza New York-ban, a kamerás emberke az épülő felhőkarcoló acélvázán ott egyensúlyozott a háromlábúval, aztán fogta magát és rágyújtott. Meg nem csak a léghajó volt nagy szám, hanem a hangár is, mivel azt jóval nagyobbra kellett építeni, hogy beférjen. A repülőhajóknál a Do-X-re 12 db V12-est szereltek.
Nagyon jó lett! Ha valakit érdekel a kor repülése, mindenképpen nézzen be egy nyílt napon az egykori londoni Croydon repülőtérre. Innen indultak az Imperial járatok. A terminálépület és az irányítótorony is látogatható.
Szuper video ismét. Nagyon érdekes. (Örültem a találkozásnak a kéklámpás napon az Aeroparkban, köszi a szelfit):) No és Zainko Úr is pont ott volt legnagyobb örömömre.
Érdekes volt ez a videó is! Nos, bizony ők fektették le a mai transzkontinentális repülés alapjait. A fejlett navigációs rendszerek világában sokan megmosolyogják az akkori próbálkozásokat, pedig le a kalappal ezen aviatikusok és szervezők előtt...👍
Micsoda kaland lehetett a repülés hőskora is! Akár csak a vitorláshajók kora. Az Imperial Airways Handley Page gépei de gyönyörűek voltak a maguk kissé groteszk módján. A FW-200-as azért egészen másról lett híres, pár évvel később...
Szia Balázs! Lesz valami tartalom a tegnap esti/ma hajnali rendkívüli eseményekről? Két Emirates A380, két 777. Kemény lehetett és izgalmas. Jó lenne belátni a kulisszák mögé.
Informatív, érdekes, lenyűgöző, elgondolkodtató - magyarán szuper. Ki lesz az, aki feltámasztja a régi repülést és az eredeti stílusban létrehozza a Lassú Repülés Korabeli Légitársaságát, hogy a földrészek átrohanása helyett épp az alacsonyan, lassan repülés szépségeit élvezhesse az utazóközönség transzkontinentális távolságokon - ismét ?
Szia Balázs. Imádom a videóidat, és igazából az érdekelne (nem tudom hogy volt e már ilyen adás, ha igen kérlek linkeld be) hogy Bécs, reptér. Sokat járok arra es látom, hogy a repülők az OMV felett szállnak konkrétan le. Van e erre bármiféle biztonsági dolog, amire figyelni kell a pilótáknak, illetve miként van erre engedély? Mindannyian tudjuk, ha ott valami nem adja ki, hatalmas katasztrófához vezethet, mondjuk ha egy repülő nem tud leszállni és becsapódik az olajfinomítóba. Engem izgat ez a téma. Ha esetleg van rá igény én szívesen kiváncsi lennék rá, mire kell odafigyelni stb :) további szép estét!:)
@@aeroparkbudapest az tuti! Utoljára az akkoriban újonnan átadott terminálban úgy eltévedtünk Baliról hazafelé tartva, h csak a szerencsének (+ az indonéz nejemnek + egy grab sofőrnek) köszönhettük, h haveromat sikerült feltenni a Qatar dohai járatára. Szerintem nélkülük azóta ott bolyonganánk 🤣 [Jakarta-t szeretem de, nekem Yogyakarta a favoritom Jáván.]
@@fajos19820426 Jakartát szeretni igazán hardcore, sok élmény, és nagy tolerancia szint kell hozzá, de azon kevesek között vagyok akinek sikerült 😀. Az én személyes kedvencem Java-n Bandung ... Yogya nekem kicsit már túl túristás, ennek ellenére kevésbé modern, és (ez nagyon szubjetív) de a helyi kaják (az édes ízek) nekem borzasztóan nem jöttek be ...
Múlt hónapban voltak budaörsi sétáink. Ott is igyekeztük megidézni azt a hangulatot, amikor megérkezett oda a batáviai járat. :) Nagyon érdekes volt pont abban a környezetben mesélni róla.
Lányomnak lesz októberben egy nagy turnéja. ahogy vége a párizsi divathétnek megy londonba London-Perth Perth- Sidney ott pár napig van Sideney-Auckland ott is pár nap Auckland-Tajpej ott 3 nap Tajpej-Szingapúr és Szingapúr-New York haza(neki) Ma is fárasztó lesz de akkoriban ez hetekig tarthatott volna
Ha lenne idöutazás a gyüjteményemből kivennék egy flawless - Lupenrein 3 karátos brillt azt elmennék hajoval az USA-ba 1934-be aztán az USA-ban felülnék egy Boeing 247 - re és New-yorkból lemennék Floridába. Mekkorát szolna márt mekkorra élmény lenne? Ráadásul a Boeing 247 az márt 2 motoros volt két elsö behuzható fütomüvel rendelkezett. Az 1950-es években nem szeretnék a világ elsö sugárhajtásu repülön utazni. Egyépként a De Havilland Comet ugyan azt tudta mint a mai repülök de az anyaguk elfáradt és 1953-1954-ben sorba lezuhantak.
Nagyon érdekes volt a videó. Nekem az a kérdésem, hogy ha a film elején elhangzik az, hogy a járatok Amszterdamból akkori nevén Batáviába mentek, akkor a járattérképen a megállóhely városok nevét miért a jelenlegi államokban levőnek tünteti fel? Európát elhagyva ugyanis a KLM - Sziámot kivéve - az angol befolyás alatt álló országok városaiban szállt le, beleértve 1927-ben Irakot és Iránt is. 1927-ben sem Izrael, sem Pakisztán még nem létezett és Mianmart is Burmának hívták (Jugoszláviáról nem is beszélve, de ez még Európa).
Jogos a felvetés. Az animációs program sajnos csak a mai országokat ismeri, az 1930-as állapotokat sajnos nem, ez az oka annak, hogy nem teljesen "korhű" az útvonal ábrázolása. De léptékek és a távolságok érzékeltetésére talán megteszi. :)
@@aeroparkbudapest Köszönöm, értem, érzékelhető volt a filmből az a hatalmas erőfeszítés, amit tettek a repülés érdekében. A videótényleg nagyon érdekes volt
@@aeroparkbudapest És akkor még beszélgettünk is! A repülőtér éjszakája előtt, amikor egy fél óráig esett az eső, én kérdeztem, melyik fanatikus csatornarajongó mire kért már dedikálást? Változatlanul fenntartom ama kijelentésemet, miszerint ennek a csatornának a videói magasan vernek is tv-s műsort. Szerintem lazán el lehetne adni a kész videókat helyi kábeltévéknek, vagy akár nagyobb csatornáknak.
Ohhh, igen! :) Így már emlékszem. Köszönjük szépen! Egyébként van néhány kábelcsatorna rendszeresen adja az epizódokat. Remélem, hogy egy újabb reptérlátogatáson is találkozunk majd!
@@aeroparkbudapest Egy éjszakai jövőre tervben van. Az egész aeroparkos csapat nagyon empatikus volt. Még egy kicsit sajnáltam is, hogy nem budapestiként limitált volt az idő, amit eltölthettünk ott.
Istenem! Most nézem, hogy már 5 éves ez a videó is, pedig mintha tegnap láttam volna! Szörnyű ilyen tempóban öregedni! 😪 ruclips.net/video/eJP93u7n5Ok/видео.htmlsi=syNwmNvaOZiq63xF
De repülik, sőt az lesz az érdekes, amikor valamikor a közeli jövőben elindul menetrend szerint is a szingapúri leszállás nélküli London-Sydney és New York-Sydney. 2020-ban három kísérleti járatot csináltak a pandémia előtt. Akkor a Dreamlinerek több, mint 22 órát voltak folyamatosan a levegőben. Project Sunrise ennek az elképzelésnek a címe. :)
Na, a Hercules az nagy FORMA volt. Eszembe is jutott, hogy miért is ne lehetne ugyanilyen formában restomod gépeket csinálni? Vagy akár le is gyártani.... 😉
Kedves Kránitz Balázs! Már sok filmjét megnéztem. Rendkívül érdekes volt mindegyik. Ez a történeti visszatekintés meg különösen értékes! Én nagyon értek a repüléshez, rengeteg papírrepülőt hajtogattam már gyermekkorom óta. Ez nem vicc, ebből (is) lehet tudni, hogy a repülés nem egyszerű dolog! Az Ön filmjeit nézve csak ámuldozok! Műszaki ember vagyok, tudom és értem, hogy mitől repül. Ennek ellenére amikor egyszer a frankfurti reptéren alulról láttam egy hatalmas Boeinget, akkor minden érzékem azt kiabálta, hogy ez a "háztömb" nemhogy repülni nem tud, de még elmozdulni sem! Aztán az üvegportálon keresztül láttam, ahogy nekilódul a pályán, és könnyedén "felugrik" az égbe! Ennyit az érzékekről. A tartalmas és igényes filmjeihez csak gratulálni tudok! Sok ilyet kérek még! Olvasgattam alant a kommenteket, s a néha nagyon agresszív és bunkó hozzászólásokat... Külön elismerésem Önnek az ezekre adott mértéktartó és kulturált válaszokért!
Ezek a hősies tettek számomra azért elismerésre méltóak, mert a legnehezebb a része a repüles végrehajtásnak a navigációs kihívások voltak. Nem volt VOR/DME hálózat. Nem volt GPS Nem volt Inetciális navigációs rendszer Nem volt Weather radar És Flight .Management Computer se. Ja és robotpilóta se segítette a pilóták munkáját.
Ne felejtsük el a Concord hihetetlen sebességét megemlíteni ami igazán az ilyen transzkontinentális utakon lekörözött mindenkit. Azóta se tudott a nyomába lépni senki. A kanyarban sincs az Airbus és a Boeing se hozzá képest. Az tény hogy fele-harmada sebességgel repülve és többszörös utaslétszámmal sokkal gazdaságosabbak.
Egy kicsit árnyaltabb a dolog. A Concorde csak és kizárólag az Észak-Atlanti útvonalakon repült menetrendszerűen, az angol-francia együttműködés pedig megágyazott az Airbusnak. A Boeing kanyarban volt hozzá képest, de kiszállt a versenyből, mert látta, hogy nem hoz majd hasznot.
Nagyon sok a felesleges információ. Ha a repülés hőskoráról akarunk hallani, akkor nem a modern gépmadarakkról akarok információt felvenni. A felesleges költői kérdések is csökkentik az érdeklődést, ha nem megfelelően vannak használva.
Köszönjük. A modern gépek azért kerültek be az anyagba, hogy érzékelhető legyen, hogy egy hasonló útvonalon hol tart ma a technika, és mekkora bravúr volt akkoriban a rendelkezésre álló gépekkel a fél világot körberepülni.
brutális belegondolva hogy mennyi üzemanyagot eléget a repülö egy ilyen ut alatt.mennyi olajat elégetünk szinte feleslegesen.csak azért hogy pár tehetös ember elmehessen nyaralni.
Nem is használják mások repülőgépeket , csak a tehetősek és azok is csak nyaralásra 😂 ( Mennyi olajat használtak el arra -IS- , hogy ruházkodj , étkezz stb stb és arra is, hogy megnézd ezt a videót és kommentess ) 🤔
Sosem érdekelt különösebben a repülés világa de ez a csatorna és a tartalmak felkeltették az érdeklödésem és már igyekszem potolni a lemaradásom mert egy rendkivül izgalmas rendszer ez.
Ennek igazán örülünk! Köszönjük szépen. :)
@@aeroparkbudapest köszönöm a reakciót! Ez pláne megnyerö hogy a tartalom gyártás mellett jut energia a kommentek kezelésére is! 🙂 A müsorvezetö hangja lassan egyet jelent számomra a repüléssel. Mint anno Szaloczy Pál a Vasutazással 🙂
@@kozlekfantube4178 Hasonlóképpen voltam/vagyok én is 😄
Ezek a történelmi részek lenyűgöznek. Belegondolni, hogy micsoda kihívás volt feltérképezni majd lerepülni ezeket a távolságokat azzal a technikával, ekkora, mármár nevetséges hatótávval, amiket már egy nagyobb dízel autó is tudott 25 évvel ezelőtt. Az meg a másik elképesztő tény, hogy ugyanazt a távolságot most 1 felszállással teljesítik a mai gépek, tizenpár óra alatt. Hihetetlen. Köszönjük ezt a részt is!
Hogy a bánatban nem fogytok ki az ilyen témákból, amit az ember egyszerűen nem tud "letenni"... :)) Az (utólag) színes kép a régi Fokkerről valami gyönyörű... Köszönjük!
Szerencsére nagy az a tarsoly, a repülés szerintünk kimeríthetetlen témakör. :D Köszönjük szépen.
Ebben a témában ilyen csodálatos összefoglalót még nem láttam. Nagyon alapos, szépen összegyűjtött munka.❤Köszönjük szépen!😊
Köszönjük szépen! :)
Ez megint egy igen színvonalas rész lett! Köszönöm szépen!
Örülünk, ha tetszett. :) Köszönjük szépen.
@@aeroparkbudapest egy kérdésem még lenne. A Lujó riportfilmről jutott eszembe, hogy Révi László munkásságát is be lehetne mutatni, ha még nem tettétek meg. Sokat tett a magyar repüléstörténet fennmaradásáért!
De jó volt látni a hőskort. Remek videó, köszönöm! 🙂💯🔝
Köszönjük szépen. Egy rendkvül izgalmas időszakot próbáltunk megidézni. Mai szemmel szinte elképzelhetetlen az utazás ilyen formában. :)
Úgy vártam már egy Zainkó-videót. Köszönöm, remek volt!
Tolmácsoljuk Gézának! ;)
Ma már hihetetlennek számító kihívások' nem is gondolnánk!
Remek videó' köszönjük!
Komoly felfedezők voltak az expedíciós járat emberei, az biztos. :) Örülünk, ha tetszett az epizód.
Mi a közös Amsterdamban, Budapestben és Jakartában? Pofon egyszerű, mindhárom városban éltem éveket 😀.
Mikor Jakartába költöztem, egyik Dubai-i átszállásnál volt egy mini kiállítás, és a Dubai reptér történetét mutatták be, képekkel, makettekkel. Ott volt egy London - Sydney (ahova később szintén volt szerencsém pár évet élni) járat plakátja. Sok nap, sok leszállás. Azóta vártam hogy egyszer talán feldolgozza majd ez a csatorna is ezeket az útakat. Köszi a videóért, személyesen nagyon jól esett :-) .
Hát valóban, ez is egy izgalmas aspektus a három város szempontjából! Gratulálok hozzá! :) Jövőben még foglalkozunk a hosszútávval, hiszen az is mérhetetlenül érdekes terület. Köszönjük szépen. :D
A legjobb csatorna
Köszönjük szépen! :)
Már remegés volt mikor jön az új rész... .tartalmas és nagyon érdekes rész volt ez is..mint mindig 🙏🙂
Ismét egy nagyon érdekes adás lett! 🙂
Köszönjük a videot
Nagyon szívesen. :)
Jó videó lett, mindig nagyon tetszenek az archív felvételek, amiket bevágtok a videókhoz. Akit érdekel van egy könyv ebben a témában, a címe "Wings Across Continents (the K. L. M. Amsterdam-Batavia line), RUSMAN, E, 1935", pár perce be is húztam egyet egy külföldi aukciós oldalról, elvileg még a térképmelléklet is benne lesz :). Nem tudom ez megfelelő hely erre, már régóta akartam javasolni egy videó ötletet. régen valahol olvastam, hogy elvileg Air Koryo egészen 1995-ig megállt Budapesten is, szívesen látnék erről archív felvételeket ill. hallanék történetek (már ha igaz egyáltalán). Egy 20-30 perces videónak ez önmagában valószínűleg kevés lenne, de lehet egy "különleges/ritka járatok Ferihegyen" videóra fel lehetne fűzni jó kis archív felvételekkel megtámogatva.
Ez ismét remek lett! Mlnt midig...👍Köszönet!❤
Köszönjük szépen! :) Örülünk, ha tetszett.
Ez nagyon szép volt!
Köszönjük szépen, örülünk, hogy tetszett. :)
A Fortepan-on van fenn egy fotó a szombathelyi repülőtér kezdeti időszakából. Ott is szamarak húzzák a benzines hordót, meg a hasra szállt Junkers-nél is látható, ahogy lefejtették az üzemanyagot. Akármilyen csotrogánynak és lassúnak tűnnek ezek a régi repülők, akkor is jóval gyorsabbak voltak, mint egy hajóút. Ugye a dugattyús motorok miatt hívhatók igazi repülőgépeknek. Láttam én is a Graf Zeppelin-es felvételeket a világkörüli útjáról. Durva volt, amikor rendesen le kellett metszeni a száz, vagy 200 literes víztartályokat, hogy a hegyek fölé tudjon emelkedni. Mikor várták vissza New York-ban, a kamerás emberke az épülő felhőkarcoló acélvázán ott egyensúlyozott a háromlábúval, aztán fogta magát és rágyújtott. Meg nem csak a léghajó volt nagy szám, hanem a hangár is, mivel azt jóval nagyobbra kellett építeni, hogy beférjen. A repülőhajóknál a Do-X-re 12 db V12-est szereltek.
Elképesztő! Köszönjük!
Nagyon jó lett! Ha valakit érdekel a kor repülése, mindenképpen nézzen be egy nyílt napon az egykori londoni Croydon repülőtérre. Innen indultak az Imperial járatok. A terminálépület és az irányítótorony is látogatható.
Nekünk is rajta van a bakancslistánkon! :)
Szuper video ismét. Nagyon érdekes. (Örültem a találkozásnak a kéklámpás napon az Aeroparkban, köszi a szelfit):) No és Zainko Úr is pont ott volt legnagyobb örömömre.
Nagyon klassz. 👍
Szia Balázs! Megkérdezhetem hogy lesz e a Wizz Air el videó? Amúgy megint egy nagyon összeszedett videót kaptunk. Köszönjük!
Igen, várható! :) Örülök, ha tetszett a mostani epizód is! :)
Érdekes volt ez a videó is! Nos, bizony ők fektették le a mai transzkontinentális repülés alapjait. A fejlett navigációs rendszerek világában sokan megmosolyogják az akkori próbálkozásokat, pedig le a kalappal ezen aviatikusok és szervezők előtt...👍
❤koszi Balazs es az Aeropark Budapest osszes kozremulkodoinek!👍🇭🇺❤️ 💯💗❤️💗❤️
6:05 remek animáció :)
Micsoda kaland lehetett a repülés hőskora is! Akár csak a vitorláshajók kora. Az Imperial Airways Handley Page gépei de gyönyörűek voltak a maguk kissé groteszk módján. A FW-200-as azért egészen másról lett híres, pár évvel később...
Szia Balázs!
Lesz valami tartalom a tegnap esti/ma hajnali rendkívüli eseményekről? Két Emirates A380, két 777. Kemény lehetett és izgalmas. Jó lenne belátni a kulisszák mögé.
Informatív, érdekes, lenyűgöző, elgondolkodtató - magyarán szuper. Ki lesz az, aki feltámasztja a régi repülést és az eredeti stílusban létrehozza a Lassú Repülés Korabeli Légitársaságát, hogy a földrészek átrohanása helyett épp az alacsonyan, lassan repülés szépségeit élvezhesse az utazóközönség transzkontinentális távolságokon - ismét ?
Transzkontinentális távolságokon? Nem tudom elképzelni, hogy erre lenne valós igény. Sétarepülésnek egy kicsit durva :)
Szia Balázs. Imádom a videóidat, és igazából az érdekelne (nem tudom hogy volt e már ilyen adás, ha igen kérlek linkeld be) hogy Bécs, reptér. Sokat járok arra es látom, hogy a repülők az OMV felett szállnak konkrétan le. Van e erre bármiféle biztonsági dolog, amire figyelni kell a pilótáknak, illetve miként van erre engedély? Mindannyian tudjuk, ha ott valami nem adja ki, hatalmas katasztrófához vezethet, mondjuk ha egy repülő nem tud leszállni és becsapódik az olajfinomítóba. Engem izgat ez a téma. Ha esetleg van rá igény én szívesen kiváncsi lennék rá, mire kell odafigyelni stb :) további szép estét!:)
Jakarta! Wow. Decemberben megyek ismét!
Jó utat! :) Izgalmas hely.
@@aeroparkbudapest az tuti! Utoljára az akkoriban újonnan átadott terminálban úgy eltévedtünk Baliról hazafelé tartva, h csak a szerencsének (+ az indonéz nejemnek + egy grab sofőrnek) köszönhettük, h haveromat sikerült feltenni a Qatar dohai járatára. Szerintem nélkülük azóta ott bolyonganánk 🤣
[Jakarta-t szeretem de, nekem Yogyakarta a favoritom Jáván.]
@@fajos19820426 Jakartát szeretni igazán hardcore, sok élmény, és nagy tolerancia szint kell hozzá, de azon kevesek között vagyok akinek sikerült 😀.
Az én személyes kedvencem Java-n Bandung ... Yogya nekem kicsit már túl túristás, ennek ellenére kevésbé modern, és (ez nagyon szubjetív) de a helyi kaják (az édes ízek) nekem borzasztóan nem jöttek be ...
Nagyon érdekes volt a hőskor, kalandos lehetett akkoriban egy "long hól" repülés, az biztos!
Múlt hónapban voltak budaörsi sétáink. Ott is igyekeztük megidézni azt a hangulatot, amikor megérkezett oda a batáviai járat. :) Nagyon érdekes volt pont abban a környezetben mesélni róla.
@@aeroparkbudapest Jól hangzik, érdekes túra lehetett. Remélem, lesz lehetőségem majd részt venni egy budaörsi sétán, ha lesz a jövőben.
Lányomnak lesz októberben egy nagy turnéja. ahogy vége a párizsi divathétnek megy londonba
London-Perth
Perth- Sidney ott pár napig van
Sideney-Auckland ott is pár nap
Auckland-Tajpej ott 3 nap
Tajpej-Szingapúr és
Szingapúr-New York haza(neki)
Ma is fárasztó lesz de akkoriban ez hetekig tarthatott volna
Ohhhhhh. Ez aztán a túra a kék jelzésen!!! :D
Ha lenne idöutazás a gyüjteményemből kivennék egy flawless - Lupenrein 3 karátos brillt azt elmennék hajoval az USA-ba 1934-be aztán az USA-ban felülnék egy Boeing 247 - re és New-yorkból lemennék Floridába.
Mekkorát szolna márt mekkorra élmény lenne?
Ráadásul a Boeing 247 az márt 2 motoros volt két elsö behuzható fütomüvel rendelkezett.
Az 1950-es években nem szeretnék a világ elsö sugárhajtásu repülön utazni.
Egyépként a De Havilland Comet ugyan azt tudta mint a mai repülök de az anyaguk elfáradt és 1953-1954-ben sorba lezuhantak.
Elég vagány időutazás! ;)
❤❤❤❤❤
Nagyon érdekes, köszi! Annyi észrevétel csak, hogy Israel akkor még nemigen létezett.
Nagyon érdekes volt a videó. Nekem az a kérdésem, hogy ha a film elején elhangzik az, hogy a járatok Amszterdamból akkori nevén Batáviába mentek, akkor a járattérképen a megállóhely városok nevét miért a jelenlegi államokban levőnek tünteti fel? Európát elhagyva ugyanis a KLM - Sziámot kivéve - az angol befolyás alatt álló országok városaiban szállt le, beleértve 1927-ben Irakot és Iránt is. 1927-ben sem Izrael, sem Pakisztán még nem létezett és Mianmart is Burmának hívták (Jugoszláviáról nem is beszélve, de ez még Európa).
Jogos a felvetés. Az animációs program sajnos csak a mai országokat ismeri, az 1930-as állapotokat sajnos nem, ez az oka annak, hogy nem teljesen "korhű" az útvonal ábrázolása. De léptékek és a távolságok érzékeltetésére talán megteszi. :)
@@aeroparkbudapest Köszönöm, értem, érzékelhető volt a filmből az a hatalmas erőfeszítés, amit tettek a repülés érdekében. A videótényleg nagyon érdekes volt
Az elején reklámozott reptérlátogatás valóban páratlan látványosság. Aki teheti, nézze meg!
Örülünk, ha jól éreztétek magatokat! :)
@@aeroparkbudapest És akkor még beszélgettünk is! A repülőtér éjszakája előtt, amikor egy fél óráig esett az eső, én kérdeztem, melyik fanatikus csatornarajongó mire kért már dedikálást? Változatlanul fenntartom ama kijelentésemet, miszerint ennek a csatornának a videói magasan vernek is tv-s műsort. Szerintem lazán el lehetne adni a kész videókat helyi kábeltévéknek, vagy akár nagyobb csatornáknak.
@@aeroparkbudapest További sikeres és jó munkát kívánok!
Ohhh, igen! :) Így már emlékszem. Köszönjük szépen! Egyébként van néhány kábelcsatorna rendszeresen adja az epizódokat. Remélem, hogy egy újabb reptérlátogatáson is találkozunk majd!
@@aeroparkbudapest Egy éjszakai jövőre tervben van. Az egész aeroparkos csapat nagyon empatikus volt. Még egy kicsit sajnáltam is, hogy nem budapestiként limitált volt az idő, amit eltölthettünk ott.
A Qantas már nem repüli a hosszú járatait? Sydneyből Londonba meg New Yorkba?
Istenem! Most nézem, hogy már 5 éves ez a videó is, pedig mintha tegnap láttam volna! Szörnyű ilyen tempóban öregedni! 😪
ruclips.net/video/eJP93u7n5Ok/видео.htmlsi=syNwmNvaOZiq63xF
De repülik, sőt az lesz az érdekes, amikor valamikor a közeli jövőben elindul menetrend szerint is a szingapúri leszállás nélküli London-Sydney és New York-Sydney. 2020-ban három kísérleti járatot csináltak a pandémia előtt. Akkor a Dreamlinerek több, mint 22 órát voltak folyamatosan a levegőben. Project Sunrise ennek az elképzelésnek a címe. :)
És jelenleg közvetlen járat van Perth London között a Qantasnak. Ami 16 órás út majdnem. Naponta repülnek át a magyar légtér felett.
Hihetetlen 2 hét ? 2 hetente megyek fodrászhoz😊 Remek video 😊
:D :D
Na, a Hercules az nagy FORMA volt. Eszembe is jutott, hogy miért is ne lehetne ugyanilyen formában restomod gépeket csinálni? Vagy akár le is gyártani.... 😉
Kedves Kránitz Balázs! Már sok filmjét megnéztem. Rendkívül érdekes volt mindegyik. Ez a történeti visszatekintés meg különösen értékes! Én nagyon értek a repüléshez, rengeteg papírrepülőt hajtogattam már gyermekkorom óta. Ez nem vicc, ebből (is) lehet tudni, hogy a repülés nem egyszerű dolog! Az Ön filmjeit nézve csak ámuldozok! Műszaki ember vagyok, tudom és értem, hogy mitől repül. Ennek ellenére amikor egyszer a frankfurti reptéren alulról láttam egy hatalmas Boeinget, akkor minden érzékem azt kiabálta, hogy ez a "háztömb" nemhogy repülni nem tud, de még elmozdulni sem! Aztán az üvegportálon keresztül láttam, ahogy nekilódul a pályán, és könnyedén "felugrik" az égbe! Ennyit az érzékekről. A tartalmas és igényes filmjeihez csak gratulálni tudok! Sok ilyet kérek még! Olvasgattam alant a kommenteket, s a néha nagyon agresszív és bunkó hozzászólásokat... Külön elismerésem Önnek az ezekre adott mértéktartó és kulturált válaszokért!
13:55 azt alighanem csak repülő csónakokkal vállaltam volna akkoriban ... habár, azokból is sok eltűnt menetközben
Azért azokkal egyszer csapatni, hatalmas élmény lenne. :)
@@aeroparkbudapest Ebben egyetértünk. Csak azért nem óceánátkelést, hanem valami kisebb vízen.
Azokon a Fokkereke volt budi?
Ezek a hősies tettek számomra azért elismerésre méltóak, mert a legnehezebb a része a repüles végrehajtásnak a navigációs kihívások voltak.
Nem volt VOR/DME hálózat.
Nem volt GPS
Nem volt Inetciális navigációs rendszer
Nem volt Weather radar
És Flight .Management Computer se.
Ja és robotpilóta se segítette a pilóták munkáját.
Ne felejtsük el a Concord hihetetlen sebességét megemlíteni ami igazán az ilyen transzkontinentális utakon lekörözött mindenkit. Azóta se tudott a nyomába lépni senki. A kanyarban sincs az Airbus és a Boeing se hozzá képest. Az tény hogy fele-harmada sebességgel repülve és többszörös utaslétszámmal sokkal gazdaságosabbak.
Egy kicsit árnyaltabb a dolog. A Concorde csak és kizárólag az Észak-Atlanti útvonalakon repült menetrendszerűen, az angol-francia együttműködés pedig megágyazott az Airbusnak. A Boeing kanyarban volt hozzá képest, de kiszállt a versenyből, mert látta, hogy nem hoz majd hasznot.
Szuper lett, mint az eddigi anyagok is. Nagy grat!
Köszönjük szépen! :)
Az az angol gep erdekes.
Nagyon sok a felesleges információ. Ha a repülés hőskoráról akarunk hallani, akkor nem a modern gépmadarakkról akarok információt felvenni. A felesleges költői kérdések is csökkentik az érdeklődést, ha nem megfelelően vannak használva.
Köszönjük. A modern gépek azért kerültek be az anyagba, hogy érzékelhető legyen, hogy egy hasonló útvonalon hol tart ma a technika, és mekkora bravúr volt akkoriban a rendelkezésre álló gépekkel a fél világot körberepülni.
brutális belegondolva hogy mennyi üzemanyagot eléget a repülö egy ilyen ut alatt.mennyi olajat elégetünk szinte feleslegesen.csak azért hogy pár tehetös ember elmehessen nyaralni.
Nem is használják mások repülőgépeket , csak a tehetősek és azok is csak nyaralásra 😂
( Mennyi olajat használtak el arra -IS- , hogy ruházkodj , étkezz stb stb és arra is, hogy megnézd ezt a videót és kommentess ) 🤔
Ezek a piloták nem voltak semmik