для того чтобы люди не думали что это смотрят только украиноязычные. я рускоязычный и постепенно перехожу на украинский, поскольку это является частью моей гражданской и политической позиции. и ребят, язык реально важен! тому не цурайтесь і не бійтесь вчитись, бо лише ви впливаєте на те в якій країні живете)
Я вот тоже русскоязычный. Только принципиально отличаюсь от вас. Відрізняюсь тим, що не маю потреби вчити українську, бо давно її вивчив. А ще аж у 1995 вже носив вишиванку та вивчив і співав гімн незаленої, до того, як це стало мейнстрімом, до ідеологічних війн, до панування в Україні націоналістів. І от яка ситуація: моє знання української жодним чином не впливає на те, що розмовляю я російською. Коли до мене звертаються українською або англійською, то без проблем переходжу на них, але розмовляю я російською. Бо вона моя рідна мова. Я то українець, але колискові мені співали російською, перші свої слова та речення я вимовляв російською. Тож вільно володіючи українською, складаючи нею документи, пишучи вірші, і навіть читаючи нею лекції, я все ж залишаюсь російськомовним українцем. І таких як я - мільйони. То ж не треба асоціювати російськомовних українців із тими, хто не знає української, бо здебільшого то зовсім не так. І не треба робити побутове використання мови фетишем та фронтом ідеологічної війни, бо так ви нічим не відрізнятиметеся від російських імперських прихватів.
@@СергейШевченко-ы3у4н наша справа не гратися тільки а скликати молодь до лав ЛГБТ руху з Європи і США !!!__уже багато в Україні молоді прилучилися до ЛГБТ __
Единство Русского Народа и Русской Земли это одна из важных идей Владимирской Земли со средневековья. Когда Киевский Патриарх Всея Руси перебрался в Москву, когда русские полки со многих земель стеклись под знамёна Князя Дмитрия на Куликово Поле, это всё воодушевляло идею в людях. Московские Рюриковичи видели в этом одну из своих идей и крепко заложили её в российский легендариум, потом она расширилась на подчинение многих народов "белому царю" в рамках ведущей роли Русского Народа в Божественной Истории
Все, що я знаю про "фантастичну подібність і близкість української і російської мов" це те, що "глибинні" росіяни, які є носіями виключно російської мови, і ніколи не жили в україномовному чи близькому до такого середовищі, українців не розуміють. Для таких росіян "фантастично близька та подібна" українська мова звучить приблизно як польська чи чеська, тобто - незрозуміло на 90 відсотків.
Якщо брати лексичну спорідненість української та російською, то збігається близько 62% слів, для української це буде на четвертому місці після білоруської (84%), польської (70%) та словацької (68%). Для російської лексично найближча болгарська (73%), тепер питання - як це взагалі можливо? Тобто, найспорідненішою мовою є та, з якою ані територіальних, ані політичних зв'язків не знаходимо.
Вы не совсем правы. Способность исключительно русскоязычных русских украинский язык разница от человека к человеку. Полное понимание конечно не возможно, однако многие вполне могут понимать общий смысл.
@@oles_bohdan скиньте ссылку на первоисточник. Речь, насколько я понимаю, о культурной лексике. Встречал информацию по базовой (Сводеш), и там цифры были, мягко говоря, иные.
@@oles_bohdan ну так болгарский сильно влиял на русский в виде церковнославянского, а русский очень сильно повлиял на болгарский в 19 веке, когда после освобождения от осман начали создавать литературную норму новоболгарского
Я чесно кажучі в шоці, чому на уроках української повністю ігнорується вивчення мови в контексті її відокремлення від праслов'янської, розвитку з плином часу. Це ж як мінімум цікаво і без перебільшення дуже важливо. Саме ця інформаційна порожнеча дозволяє влити в голови нашого народу "великоімперську" маячню.
це є дуже цікавим у випадку якісного подання інформації. перед нами - природжений промовець, мова якого природна, невимушена, а навики промовця чітко сформовані (дуже перепрошую іншого ведучого каналу, але до остапа йому ще слід підтягтися!). а уявіть, як цю всю інформацію "випльовує" середньостатистична вчителька в ординарній школі. набір фактів, не приправлений харизмою лектора, не матиме такого ефекту просвітлення.
@@andriysynytsya9344 , згоден, харизма викладача важлива не менше ніж його знання. По хорошому деякі теми уроків можна дивитися у формі відео, а потім з викладачем розбирати на практиці. При чому, якщо у викладача є бажання і здібності цікаво донести тему, то може і не використовувати відео-доромогу. Знаю, що в деяких школах із власних ініціатив окремі викладачі вже давно так роблять.
Вивчення мови у школі - це суто зубрьожка правил літературної мови, і при цьому найбільша увага сфокусована саме на орфографії. Все інше у більшості випадків вчителем та програмою оминається) Мені, наприклад, прикро, що не приділяють достатньо уваги темі діалектів та того, як справжня жива мова відрізняється від літературного стандарту. Виховують, блін, грамарнацистів
@@happyelephant5384я не наполягаю, що саме на уроці української потрібно розповісти про появу і розвиток нашої мови, головним я вважаю, що в цій темі люди повинні бути проінформовані. Чому це важливо, бо є багато диванних спеціалістів, котрі заявляють, що сучасна мова зіпсована, а от раніше була ого-го. Також знання про історію нашої мови змінить ставлення до неї не як до сільської говірки, а як рівної іншим.
Вперше чую про віпчоруську від вас. Досі не знав про таку маячню, але хтось вірить. Дякую що розвінчуєте ці абсурдні імперські марення получити "братські" народи однією мовою
Дуже цікаве відео! Мене дуже цікавить українська історія. Я вивчав українську два роки. Це моя перша слов‘янська мова. мені дуже подобається ця мова і ця культура. Дякую за субтитри! Західники насправді не знають України. Вони розуміють Україну тільки через Росію. Я хочу, щоб це змінилося.
хотілося б , щоби вам вистачило наснаги зробити щось таке, але зрозуміле для дітей-школярів, особливо молодших класів. Коротко, стисло, правдиво - але для дітей.
Ранiше 10-11 класу не вийде, не вистачить лексичного запасу. Крiм того,шкiльнi програми й так страшенно перевантаженi, тобто в програму вже нiчого не можна додати . А можна створити книгу на кшталт книг Перельмана. Згадайте: "Цiкава астрономiя", "Цiкава математика" i т.д.
Вже вкотре передивляюсь ваше відео ,бо цікаве.Дякую за працю.Бережіть себе. Бо хто ж буде вчить наше суспільство мові?Це важливіше за багато справ.Неможна смартфоном дрова рубати..Ви дуже цінні.Пам'ятайте за це.
Дякую за відео. Дуже цікаво було б побачити сюжети на наступні теми: 1. Аналіз спільних та відмінних рис української, білоруської та російської мов на фонетичному, лексичному, синтаксичному тощо рівнях. Стикався (і поділяю особисто) з думкою, що білоруська та українська схожі між собою значно більше, а російська віддалилася від наших мов під впливом як тюркських, так і фіно-угорських мов. 2. Цікаві спільні риси всіх слов'янських мов -- що є спільного а що унікально відмінного між українською і, скажімо, польською, лужицькою чи хорватською. 3. Особливо чекаю на відео про діалекти української. Як загальний аналіз, так і докладно про найбільш (таке в мене склалося враження принаймні) особливі, відмінні від загальної літературної норми: лемківську, бойківську, гуцульську та русинську говірки.
Неперевершено!!! Щиро дякую вам за вашу копітку роботу! І дозвольте мені висказати декілька міркувань з приводу багато разів повторюваної вами тези про якусь загально індо-європейську прамову. Первісну мову, яку, начебто розуміли всі споріднені народи, етноси. Мені всеж не зрозуміло - в стародавні часи народи, родинні угрупування пересувалися по Землі не з такою швидкістю, як це було навіть в середньовіччя. А перемішувалися роди ще менше. Так, існувала якась торгівля (натуральний обмін), але здебільшого народи воліли до ізольованності, побоюючись загарбницьких війн (не безпідставно). Згідно вашої версії виходить, що якийсь первісний народ, що мав вже власну мову, так розрісся, що почав освоювати інші землі. І якщо там зустрічались інші народи, то вони змішувалися мирно, або не дуже. В усякому разі по-вашому виходить, що майже всі народи, нації, що зараз розселені в Азії і Європі мають одне єдине походження. Що мені видається малоймовірним. Я був би вам дуже вдячним, якщо б ви більш розлого висвітили це питання.
@@AK1SOC Жіночий голос "Ти кажи, кажи, ми потім відредагуємо" . Щось таке. Насправді ту версію знесли майже зразу, але мені в буфер завантажило то я вже додивився.
Шановні автори , я відклав всі свої заняття для прогляду вашого ролика. Внаслідок цього отримав матеріальний збиток! Вимагаю відшкодувати мені у грошовому вимірі!
Люблю Украину и украинский язык,хотя я еврей,после армии приехал в Киев. Ходил в Украинский театр,оперу.Слушал язык соседей,друзей ,песни и понимаю хотя писать не умею. Ганьба проклятым оккупантами.
1. Возможно, для зрителей было бы полезно также указать раздел «Peculiarities of the Proto-Ukrainian Dialects in the Common Slavic Palatalizational» из упомянутой монографии Юрия Владимировича Шевелёва «A Historical Phonology of the Ukrainian Language». Возможно, что это было сделано в одном из Ваших видео, но я запамятовал. 2. Вы могли бы назвать современных славистов и украинистов, из англо-американской академической среды или из континентальной Европы, которые бы разделяли рассматриваемую модель Юрия Владимировича? 3. Также, было бы интересно, если бы рассматривались современные воззрения на концепцию древнерусского языка в современной отечественной и зарубежной славистике и украинистике, со ссылками на библиографию.
для того чтобы люди не думали что это смотрят только украиноязычные.
я рускоязычный и постепенно перехожу на украинский, поскольку это является частью моей гражданской и политической позиции. и ребят, язык реально важен!
тому не цурайтесь і не бійтесь вчитись, бо лише ви впливаєте на те в якій країні живете)
о! поддерживаю, коллега! бачу я не один такий!я теж чим більше намагаюся розмовляти українською! .. но признаюсь - иногда употребляю!)))
@@alexwoods1488 Якщо в мене вдома з'являється "нове" слово, я намагаюся говорити її українською, щоб і інші українською говорили
@@alexwoods1488 нас багато, в Україні єдина державна мова є українська, російської не забуваємо, але перевагу даємо українській.
Народ, так тримати✊
Я вот тоже русскоязычный. Только принципиально отличаюсь от вас. Відрізняюсь тим, що не маю потреби вчити українську, бо давно її вивчив. А ще аж у 1995 вже носив вишиванку та вивчив і співав гімн незаленої, до того, як це стало мейнстрімом, до ідеологічних війн, до панування в Україні націоналістів. І от яка ситуація: моє знання української жодним чином не впливає на те, що розмовляю я російською. Коли до мене звертаються українською або англійською, то без проблем переходжу на них, але розмовляю я російською. Бо вона моя рідна мова. Я то українець, але колискові мені співали російською, перші свої слова та речення я вимовляв російською. Тож вільно володіючи українською, складаючи нею документи, пишучи вірші, і навіть читаючи нею лекції, я все ж залишаюсь російськомовним українцем. І таких як я - мільйони. То ж не треба асоціювати російськомовних українців із тими, хто не знає української, бо здебільшого то зовсім не так. І не треба робити побутове використання мови фетишем та фронтом ідеологічної війни, бо так ви нічим не відрізнятиметеся від російських імперських прихватів.
Дякуємо за вкрай необхідне відео! Вподобайка - за шикарну сорочку!)))
Сорочка жахлива. Зливається з фоном.
@@markiz1009 не погоджуюся!
Головне - суть відео, сорочка то для контрасності.
Коли заходиш на ютюб деградувати, але отримуєш більше корисної інфи ніж за 11 років школи.
А вчитися в школі навіть не намагався?
Ви неймовірні! Ось справжня Україна - молодь розумна, люди світлі. Удачі каналу і авторам!
у Києва пройде щорічний гейпарад одностатевого шлюбу свободи _ _ запрошую на веселощі всіх українців!!_Україна це Європа__слава Украине!
@@ВиталийАкининко-д2р ты у нас дурак по субботам или как?
@@СергейШевченко-ы3у4н наша справа не гратися тільки а скликати молодь до лав ЛГБТ руху з Європи і США !!!__уже багато в Україні молоді прилучилися до ЛГБТ __
@@ВиталийАкининко-д2р і що? Мені від вашого параду ні холодно, ні жарко.
👍
"Адиннарод" - це не пропозиція дружби, а концепція геноциду.
Адна страна, адін народ, адін царь
Щось це дуже нагадує
@@sasha38368
НАГАДУЄ ТРЕТІЙ РЕЙХ
Як це зараз ще більше актуально
Единство Русского Народа и Русской Земли это одна из важных идей Владимирской Земли со средневековья. Когда Киевский Патриарх Всея Руси перебрался в Москву, когда русские полки со многих земель стеклись под знамёна Князя Дмитрия на Куликово Поле, это всё воодушевляло идею в людях. Московские Рюриковичи видели в этом одну из своих идей и крепко заложили её в российский легендариум, потом она расширилась на подчинение многих народов "белому царю" в рамках ведущей роли Русского Народа в Божественной Истории
Усі, що знаходжу, Ваші попередні відео складаю в окрему папку. І матеріал цікавий, і мова звучить вишукана, музика для душі. Дякую.
"Русофобофоби" - маю підозру що когорта людей для якої це слово призначене, його ж і не зрозуміє.
P. S. - Самому півхвилини доходило.
А я сразу орнул))
@@dnipriansky мо очькнул?
@@legaladviser5683 "Орнул" - посмеялся в голос когда услышал. Автор молодец - прикольно придумал
@@dnipriansky завидую тебе, видать у тебя гектары не ораной земли
@@David-kq6ny Хах, не плохо)
Не Твоя Підпільна Гуманітарка, а Твоя Просвітня Гуманітарка. Дякую !
Все, що я знаю про "фантастичну подібність і близкість української і російської мов" це те, що "глибинні" росіяни, які є носіями виключно російської мови, і ніколи не жили в україномовному чи близькому до такого середовищі, українців не розуміють. Для таких росіян "фантастично близька та подібна" українська мова звучить приблизно як польська чи чеська, тобто - незрозуміло на 90 відсотків.
Якщо брати лексичну спорідненість української та російською, то збігається близько 62% слів, для української це буде на четвертому місці після білоруської (84%), польської (70%) та словацької (68%). Для російської лексично найближча болгарська (73%), тепер питання - як це взагалі можливо? Тобто, найспорідненішою мовою є та, з якою ані територіальних, ані політичних зв'язків не знаходимо.
Вы не совсем правы. Способность исключительно русскоязычных русских украинский язык разница от человека к человеку. Полное понимание конечно не возможно, однако многие вполне могут понимать общий смысл.
@@oles_bohdan скиньте ссылку на первоисточник. Речь, насколько я понимаю, о культурной лексике. Встречал информацию по базовой (Сводеш), и там цифры были, мягко говоря, иные.
@@ИванФедорчук-ц6н а по базовій лексиці цифри для мов однієї групи й не можуть бути іншими.
@@oles_bohdan ну так болгарский сильно влиял на русский в виде церковнославянского, а русский очень сильно повлиял на болгарский в 19 веке, когда после освобождения от осман начали создавать литературную норму новоболгарского
Коментар цілковитої підтримки почутого та для найкращого просування відео. Хай квітне Український ютуб!) 💙💛 Дякую за Вашу натхненну працю!
Я чесно кажучі в шоці, чому на уроках української повністю ігнорується вивчення мови в контексті її відокремлення від праслов'янської, розвитку з плином часу. Це ж як мінімум цікаво і без перебільшення дуже важливо. Саме ця інформаційна порожнеча дозволяє влити в голови нашого народу "великоімперську" маячню.
це є дуже цікавим у випадку якісного подання інформації. перед нами - природжений промовець, мова якого природна, невимушена, а навики промовця чітко сформовані (дуже перепрошую іншого ведучого каналу, але до остапа йому ще слід підтягтися!). а уявіть, як цю всю інформацію "випльовує" середньостатистична вчителька в ординарній школі. набір фактів, не приправлений харизмою лектора, не матиме такого ефекту просвітлення.
@@andriysynytsya9344 , згоден, харизма викладача важлива не менше ніж його знання. По хорошому деякі теми уроків можна дивитися у формі відео, а потім з викладачем розбирати на практиці. При чому, якщо у викладача є бажання і здібності цікаво донести тему, то може і не використовувати відео-доромогу. Знаю, що в деяких школах із власних ініціатив окремі викладачі вже давно так роблять.
Тому що відокремлення з праслов'янської має дуже опосередкованне значення в становленні української мови.
Вивчення мови у школі - це суто зубрьожка правил літературної мови, і при цьому найбільша увага сфокусована саме на орфографії. Все інше у більшості випадків вчителем та програмою оминається) Мені, наприклад, прикро, що не приділяють достатньо уваги темі діалектів та того, як справжня жива мова відрізняється від літературного стандарту. Виховують, блін, грамарнацистів
@@happyelephant5384я не наполягаю, що саме на уроці української потрібно розповісти про появу і розвиток нашої мови, головним я вважаю, що в цій темі люди повинні бути проінформовані. Чому це важливо, бо є багато диванних спеціалістів, котрі заявляють, що сучасна мова зіпсована, а от раніше була ого-го.
Також знання про історію нашої мови змінить ставлення до неї не як до сільської говірки, а як рівної іншим.
Крутий контент про українську мову українською. Велика вдячність!
це було неперевершено , вельми дякую за всю вашу працю !
0:30: Відео про австрійський генштаб - так - прорахувалися - вже 28 тисяч переглядів.
Бажаю вам часто прораховуватися саме так :-)
Дякуємо за ваше видиво
Дууже дякую, ви одні з найкращих)
Дякуємо за відео. Тепер сиджу і дивлюсь ваш канал❤
Велика повага
Чи не хотіли б Ви в кінці відео робити коротенький підсумок всього сказаного кількома основними тезами?
Щиро дякую вам за вашу працю!
Дякую за вашу працю.не зупиняйтесь і популізуйте рідну мову.
Вперше чую про віпчоруську від вас. Досі не знав про таку маячню, але хтось вірить. Дякую що розвінчуєте ці абсурдні імперські марення получити "братські" народи однією мовою
Наша слава - Українська держава.
Дуже цікаве відео! Мене дуже цікавить українська історія. Я вивчав українську два роки. Це моя перша слов‘янська мова. мені дуже подобається ця мова і ця культура. Дякую за субтитри! Західники насправді не знають України. Вони розуміють Україну тільки через Росію. Я хочу, щоб це змінилося.
Дякуємо за відгук! А звідки ви?
@@pidpilnahumanitarka Я з США. Українська - моя п‘ята мова. Але я ще недобре говорю.
@@Blastnikov пишете ви абсолютно правильно, так що годі й помітити, що українська для вас вивчена. Зичимо успіхів!
Величезна подяка за чітку і системну аргументацію у розгляді такої складної теми.
Успіхів каналу!
Чудовий етер! Дякую!
Цікаво,дякую за роботу!
Дякую за роботу
хотілося б , щоби вам вистачило наснаги зробити щось таке, але зрозуміле для дітей-школярів, особливо молодших класів. Коротко, стисло, правдиво - але для дітей.
Ранiше 10-11 класу не вийде, не вистачить лексичного запасу. Крiм того,шкiльнi програми й так страшенно перевантаженi, тобто в програму вже нiчого не можна додати . А можна створити книгу на кшталт книг Перельмана. Згадайте: "Цiкава астрономiя", "Цiкава математика" i т.д.
Дуже корисна і цікаво.
Дякую Вам за якісний україномовний контент.
цікава ,корисна підпільна гуманітарика-дякую
Підтримую : "Ви неймовірні! Ось справжня Україна - молодь розумна, люди світлі. Удачі каналу і авторам!"
Недавно знайшла ваш канал. Дуже потрібна праця для України!
Дякую Авторам!
Цікаво. Дякую за роботу!
Дякую за цікаву розповідь.
Дякую щиро! Чекаю на бароко!
Прекрасна розповідь
Ви стільки інформації передали і донесли таким зрозумілим чином. Навіть не уявляю скільки роботи було зроблено. Дякую!
Вже вкотре передивляюсь ваше відео ,бо цікаве.Дякую за працю.Бережіть себе. Бо хто ж буде вчить наше суспільство мові?Це важливіше за багато справ.Неможна смартфоном дрова рубати..Ви дуже цінні.Пам'ятайте за це.
Дякую! Слухав би i слухав
Дякую, дуже корисно.
Не забув про коментар: Ви - крутелезні! Дякую!
додивились до кінця, але мало що втопопали, проте намагались 😊 Остапе, у вас енциклопедичні знання і надпотужна карта пам'яті 😊 Хай береже вас Бог.
Остапе, ваші сорочки тішать мої очі😘
молодці!
Як бальзам для вух. Дякую.
Чудове,а саме актуальне відео!
Вподобайка та репост з мене.
Дуже гарна робота, дякую
Дякую за відео. Дуже цікаво було б побачити сюжети на наступні теми:
1. Аналіз спільних та відмінних рис української, білоруської та російської мов на фонетичному, лексичному, синтаксичному тощо рівнях. Стикався (і поділяю особисто) з думкою, що білоруська та українська схожі між собою значно більше, а російська віддалилася від наших мов під впливом як тюркських, так і фіно-угорських мов.
2. Цікаві спільні риси всіх слов'янських мов -- що є спільного а що унікально відмінного між українською і, скажімо, польською, лужицькою чи хорватською.
3. Особливо чекаю на відео про діалекти української. Як загальний аналіз, так і докладно про найбільш (таке в мене склалося враження принаймні) особливі, відмінні від загальної літературної норми: лемківську, бойківську, гуцульську та русинську говірки.
Дякую за такі цікаві відео🔝
дякую за роботу!
Дякую! Пізновально!
і справді дуже цікаво, дякую
Ура, відео нарешті успішно вийшло! Дякую за чергове цікаве відео
Неперевершено!!! Щиро дякую вам за вашу копітку роботу! І дозвольте мені висказати декілька міркувань з приводу багато разів повторюваної вами тези про якусь загально індо-європейську прамову. Первісну мову, яку, начебто розуміли всі споріднені народи, етноси. Мені всеж не зрозуміло - в стародавні часи народи, родинні угрупування пересувалися по Землі не з такою швидкістю, як це було навіть в середньовіччя. А перемішувалися роди ще менше. Так, існувала якась торгівля (натуральний обмін), але здебільшого народи воліли до ізольованності, побоюючись загарбницьких війн (не безпідставно). Згідно вашої версії виходить, що якийсь первісний народ, що мав вже власну мову, так розрісся, що почав освоювати інші землі. І якщо там зустрічались інші народи, то вони змішувалися мирно, або не дуже. В усякому разі по-вашому виходить, що майже всі народи, нації, що зараз розселені в Азії і Європі мають одне єдине походження. Що мені видається малоймовірним.
Я був би вам дуже вдячним, якщо б ви більш розлого висвітили це питання.
Дуже інформативно, дякую!
Дякую дуже за класну роботу! За тонку іронію особлива дяка!
Дякую за працю та інформацію 👍😊👏
Дуже корисне відео!
Дякую, дуже цікаво було слухати )))) Все по полицями розкладено. Але хотілося б почути про народні говірки за часів козаччини 15 - 18 ст.
Дуже дякую!!!
Два, ні три рази дивитися!
Хоча можна і більше...
дякую за відео! вподобайка!
Дякую!
якось дуже важко для сприйняття. кілька разів передивлявся деякі моменти. проте - дякую за працю. дуже пізнавально.
10:40 тут був топовий момент, але його вирізали. Підпільники такі підпільники.
Відредагували редакторку? :)
@@MrDoomBom ця фраза ще складніша для розуміння ніж русофобофоби))
який бо теж слухав, але перевантажив сторінку і все зникло
Що саме було?
@@AK1SOC Жіночий голос "Ти кажи, кажи, ми потім відредагуємо" . Щось таке. Насправді ту версію знесли майже зразу, але мені в буфер завантажило то я вже додивився.
люблю вашу квантову філологію
унікальна за своїм змістом та користю робота
такого на ютубі я ще не бачив
дякую, друзі)
Не знаю, скільки разів ще подивитися, щоб я змогла щось із цього переказати)) наче я словами не вмію користатися - ну й відчуття
З поверненням!
Остапе, ґратулюю вам!
Коментар для підтримки чудового відео
Дякую Вам. Іду читати Шевельова
Оксана Забужко всім рекомендує читати статтю Шевєльова ,, Москва ,Маросєйка" , невелика за обсягом і не зовсім про мову....
Дякую вам
Це просто прекрасно))
Незрозуміло, чому немає аналогу слова "общій", окрім "спільний"? А як же "загальний"?
Мабуть тому, що це польська. 😊
Дякую Вам ВЕЛИКЕ!!!!! 👍👍👍😀
0:10: Закігчуємо? Та ладно. Цю тему не можливо закінчити. Вона, як ремонт, нескінченна
Дякую за відео!
Ок, я розуміл шо воно віпчеруське, але ж чула весь час "вівчоруськє"
Вона вібчоруська 😊
@@ОленаСтефанова
Ви про русину?
Я про правильне написання слова, не "віпче-", а вібчо
Ви мене заспокоїли :) Не я одна його так почула :)
Шановні автори , я відклав всі свої заняття для прогляду вашого ролика. Внаслідок цього отримав матеріальний збиток! Вимагаю відшкодувати мені у грошовому вимірі!
Дякую, класний контент. Але він якийсь занадто концентрований, треба переслуховувати, щоб все усвідомити.
Ви - неймовірні! Все, що кажете, немовби музика для мого слуху. Дякую!
"Чоловік у сорочці агресивно цитує Шевельова 20 хвилин підряд"
Дуже круто до речі
Де ж тут агресія? Сама доброзичливість.
Не так - "український агресивний праворадикал здійснює акт геноциду російськомовних снігурів". ))))))))
@@ЮрийНерода запиває кров'ю трусиків?
@@legaladviser5683 трирічної витримки. )))
Уваров(узваров) це предок Кісільова?
Обычный имперец имеющий власть. Кисель же ни на минуту не верити не верил в то, что говорит. От того и куда мразотней.
@@ИванФедорчук-ц6н Измельчал народ?
Різний рівень, і світосприйняття і самоусвідомлення. Уваров - свідомий імперець-ідеолог, а Кісєльов - свідомий пропагандист-кон'юктурник.
Все одно компот.
Субтитри англійською було б чудово додати (не лише до цього відео, а й для всього контенту на вашому каналі)
Пхе! І чого раптом я мав не додивитися відео до кінця?
Люблю Украину и украинский язык,хотя я еврей,после армии приехал в Киев. Ходил в Украинский театр,оперу.Слушал язык соседей,друзей ,песни и понимаю хотя писать не умею. Ганьба проклятым оккупантами.
Дякую, ну дуже цікаво
6:40 краще б Уваров в унітаз злився.
Було б добре цей матеріал та й в шкільну програму старших класів додати.
Чудовий канал! Дуже актуальна інформація! Дякую!
Вівчоруський - топ))
Віпчо
Вібчо
Вівчо... від вівці іже..?
Дякую за працю.
1. Возможно, для зрителей было бы полезно также указать раздел «Peculiarities of the Proto-Ukrainian Dialects in the Common Slavic Palatalizational» из упомянутой монографии Юрия Владимировича Шевелёва «A Historical Phonology of the Ukrainian Language». Возможно, что это было сделано в одном из Ваших видео, но я запамятовал.
2. Вы могли бы назвать современных славистов и украинистов, из англо-американской академической среды или из континентальной Европы, которые бы разделяли рассматриваемую модель Юрия Владимировича?
3. Также, было бы интересно, если бы рассматривались современные воззрения на концепцию древнерусского языка в современной отечественной и зарубежной славистике и украинистике, со ссылками на библиографию.
Хороші тези.
Дякую. Дивитись вас значно цікавіше ніж будь-який серіал або фільм. Дякую за інформативність, за вашу працю, за те що ви у всьому прекрасні.
🇺🇦
Авторам респект.
Дуже шкода, що поширенням історичної правди займаються тільки ентузіасти, а держава пасе задніх, або зовсім не пасе.
Я русофобофіл
Кек)
@Михайло ПоніМаю Ні
@@empty_set_ чому?
@@ОлександрПалій-х5и Є ще Білорусь.
А я не русофоб - чего их бояться то..
Я русо-хейтер и русо-дисгастер))
Вот те слова, которые ближе описывают моё отношение ко всем этим русо)))