Якщо ви хочете подякувати за витрачений на підготовку час і підтримати "Квантову філологію" та "Уроки літератури" фінансово, це можна зробити за реквізитами: 4731 2191 1710 5423. Дякуємо, що ви з нами!
Цікаве й дотепне відео, можливо, варто як Артем Албул, лишати посилання на ключові першоджерела? А щодо тем: 1) Не здивуюсь, якщо "Слово о полку Ігоревім" таки потрапить під ваш "мікроскоп" і буде препаровано. Як на предмет достовірності, так і на предмет ймовірного авторства. 2) Зав'язла у зубах формула "Котляревського - зачинателя української літератури". У головах нефілологів (моїй, наприклад) з того періоду крім Квітки-Основ'яненка хіба ще Гулак-Артемовський старший зачепився. І чорна дірка між Григорієм Сковородою - і "новою літературою". Це насправді трохи не про фейк, а про лакуну. Невже не було жодного вартого уваги імені українського автора? Дякую за увагу.
Нам розповідали про Котляревсього не як про зачинателя української літератури, а _сучасної_ української літератури. Бо якщо Ви відкриєте того ж Сковороду, то побачите значну різницю з Котляревським - перший писав у дусі вже існуючої традиції письмової мови освідченої кляси, а другий - брав за основу усну мову простолюду. У результаті другий нам зрозуміліший, ніж перший, бо, наскільки я розумію, мова Сковороди була трохи застарілою вже навіть на момент написання. Але цікаво було б глянути видиво від Гуманітарки на тему "первородства".
@@Zvenygora різні задачі: наукове приколупування та научпоп для натхнення та подальшого вгризання. Ви ще порівняйте роботи Шварцшильда і наукову візуалізацію в інтерстеларі ;-)
У нас є... А я від Т. Г. Ш. відписався. В мене є "Історія Русі". Мені цікаво. Декілька разів перевіряв Автора - питань із достовірністю не виникло. Наразі "придивляюся" до цієї гуманітарки. Перші враження гарні. Перевіряти ще не намагався.
@@Ustash88 , коронавірус теж ніхто не бачив. Але він є. Здається було кілька фото, якщо не плутаю. І ніхто не казав, що вони на папері. А значить, всі згодні, що це дерево.
@@Ustash88 , це не доведено на 100%. І навіть, якщо їх не було, не зрозуміло, з якою метою тоді їх створили. Щонайбільше, їх треба вивчити і відкласти до моменту, доки не буде знайдено щось іще.
Чесно, страшнувато було відкривати відео з такою назвою рубрики, але деякі назви роликів на каналі вказували на адекватність, тож вирішив, що якщо десь і зможу остаточно вирішити для себе, про що канал, так це ввімкнувши саме це відео. Перші кілька секунд -- це краще, чого я міг очікувати, вмикаючи відео! Просто безцінно! Підписався. Радий, що почали з'являтися адекватні українські канали з лінгвотематикою, бо трохи й стрьом бере з прескриптивістською монополією пана Авраменка.
Дуже цікаво! Ба. Всі аргументи промовляють. Прозоро, легко, з гумором і, що важливо, аргументовано. Дякую. Лайк, комент і підписка. Наснаги бажаю! Чекатиму на наступні Ваші фільми.
@@JanPrahne Теж суміш усього підряд, зокрема вигаданого. Мабуть щодо пісні чи художнього роману не можна сказати "псевдонаука", "фальсифікат", крім того невпевнений що взагалі можна з пісні багато сказати, але автор роману, на якому вона заснована, здається і "науково" захищав свою "гіпотезу"
Здаєтьс Миролюбов такий самий віднахідник Велесової книги, як Калашніков створювач автоматичної зброї. Партія сказала - треба "укореніться в глубіньі історіі замешав всех славян в еще большую общность для облегчения ассимиляции захваченньіх после 1945г ерриторий восточнойЕвропкі" - Міролюбов отвєтіл "єсть".
Це дуже смілива конспірологічна теорія, зважаючи на те що Миролюбов воював у війську Центральної Раді і Денікіна, а після цього жив все життя в еміграції. Крім того, радянські експертизи визнавали текст підробкою. Є якісь підтвердження наказу партії?
запозичені слова vs питомо українські слова - і коли слово переходить з першої категорії в другу? дотично до цього - наскільки доцільно шукати/створювати українські відповідники всіляким "менеджерам", "айтішникам" і тому подібне
ВЕЛЕСОВІ ОНУКИ Не вітри то в полі грають, Що змінає луки: То словами світ тримають Велеса онуки. Стогнуть ідоли триглаві - В плечі небо тисне. Через нав сюди, до яві, Ллється дивопісня. Там де посох дерев'яний В землю увіткнеться - Там зросте, умить повстане, Квітом розгорнеться. Зареве ведмедем діду - Аж до гір лунає, І по колу, і без сліду Вмить усе минає. Хто візьме чарівний голос, Хто відкриє книгу, В того весь чорнявий волос Обернеться снігом. Що було, що є і буде - Велесові думи, Як знання виходить в люди - Засіває сумом. І щоб людство не готове Не занало муки, Яві світ тримають словом Велесові внуки.
@@stefiksgames Пошукайте "Меч Арея". Пісня прикольна, жвавенька така, але повністю складається з псевдоісторичних казок. Яскраво ілюструє світогляд любителів Велесової книги як історичного джерела.
Я кидалась в людей статею Залізняка - вона не така вже й важка... Але шкода, що в мене не було ні тієї статті під рукою, ні цього відео, коли в нас Культурологію викладала Лозко 😒
Не знаю звідки ви узялися, але ви просто космос. Багато слів із вашого філологічного лексикону я не знаю, доводиться логічно сприймати текст загалом. Ви круті.
Найбільше на цьому каналі мені подобається все, що потрапляє до списку відтворення Квантова філологія. Але про Велесову книгу не дивилася бо. Ну що його дивитися? Я ж знаю, що то підробка. І знаю, що цей канал не може сказати нічого , крім того, що це таки підробка. Але всі відео на каналі вже переглянуті, ну то що робити - відкрила це - так цікаво і такі ньюанси. Круто.
Слухав, і здавалося. що потрапив до психлікарні ( я лікар ). Дуже важка форма захворювання, практично невиліковна. На кого фірма працює ? " Коментарі" вам допоможуть в цьому розібратися. Успіхів !
Дякуємо за фаховий діагноз, без вас не розберемося. Ми би насправді дуже хотіли, щоб в Україні знайшли достовірні дохристиянські писемні джерела. Чесно. Від цього би користь була всім, це би були безцінні джерела для істориків та філологів. Тому, якщо науковці заперечують достовірність ВК - це принаймні можна взяти до уваги, бо факт підробки насправді для нашої науки більш печальний і неприємний, ніж був би факт достовірності.
Коли дивився відео (точніше слухав) О. Баркової, то вона там приводила ще такий аргумент, що навіть людина, яка базово знає старослов'янську мову, майже без труднощів може читати так звану Велесову, тоді як гіпотетична праслов'янська мова 7-8 ст гіпотетично може бути доступна тільки для вузького кола фахівців.
Навіть у ворога можна знайти щось корисне. Для прикладу, праця чорносотенця й україножера Олександра Соболевського «История русского языка»: конспективний аналіз шляхів розвитку української та білоруської мов із «западноруского языка» та російської - із церковнослов’янської мови, кримінальні покарання за вживання «русского языка» в російській літературі XVII ст. замість церковнослов’янського і т. п. Заперечуючи українську мову через свої погляди, О. Соболевський (як і сполонізований німець Олександр Брюкнер), російський академік у своїх дослідженнях не може оминути мовні факти української.
Десь в 2007 році в нас в школі ще були підручники з української літератури, де було написано, що Велесова книга справжня. Підручники були досить нові. Тільки пару років тому випадково дізналась, що це підробка -____- Соромно.
Нажаль не всі ''не філологи'' можуть дочекатись висновку по темі. Популяризувати складні речі і доносити їх до пересічного глядача - це дуже складно, але всерівно Молодець.
Якщо ви хочете подякувати за витрачений на підготовку час і підтримати "Квантову філологію" та "Уроки літератури" фінансово, це можна зробити за реквізитами: 4731 2191 1710 5423.
Дякуємо, що ви з нами!
16:12, "твою приватну гуманітарку"? Ем, я щось пропустив чи шановний автор обмовився?
Отримую велику насолоду від чіткості думки, що Ви озвучуєте.
дуже цікаво! дякую за відео!
рада що в україномовному сегменті ютубу з'являються нові захопливі і корисні канали!
Сильна і переконлива доповідь, браво!
Дякую! Насолоджуюся красою Вашої української. Актуальна рубрика. Наснаги!
Цікаве й дотепне відео, можливо, варто як Артем Албул, лишати посилання на ключові першоджерела?
А щодо тем:
1) Не здивуюсь, якщо "Слово о полку Ігоревім" таки потрапить під ваш "мікроскоп" і буде препаровано. Як на предмет достовірності, так і на предмет ймовірного авторства.
2) Зав'язла у зубах формула "Котляревського - зачинателя української літератури". У головах нефілологів (моїй, наприклад) з того періоду крім Квітки-Основ'яненка хіба ще Гулак-Артемовський старший зачепився. І чорна дірка між Григорієм Сковородою - і "новою літературою". Це насправді трохи не про фейк, а про лакуну. Невже не було жодного вартого уваги імені українського автора?
Дякую за увагу.
Нам розповідали про Котляревсього не як про зачинателя української літератури, а _сучасної_ української літератури. Бо якщо Ви відкриєте того ж Сковороду, то побачите значну різницю з Котляревським - перший писав у дусі вже існуючої традиції письмової мови освідченої кляси, а другий - брав за основу усну мову простолюду. У результаті другий нам зрозуміліший, ніж перший, бо, наскільки я розумію, мова Сковороди була трохи застарілою вже навіть на момент написання.
Але цікаво було б глянути видиво від Гуманітарки на тему "первородства".
Слово о полку Игоревом справжнє і це науково доведений факт, що там препарувати?
@@пекельніборошна-т1в препарувати - в сенсі детально розбирати.
@@пекельніборошна-т1вКИМ і КОЛИ це "доведено"??? 😏😏
У нас є ім. Т.Г. Шевченка, а тепер ще і Підпільна Гуманітарка, дуже чудово, дуже круто
Гуманітарка фаховіша :-)
@@Zvenygora різні задачі: наукове приколупування та научпоп для натхнення та подальшого вгризання.
Ви ще порівняйте роботи Шварцшильда і наукову візуалізацію в інтерстеларі ;-)
@@uauser-ez5ye8mf4m та якби ж то. Мова не про примітивність, а про прямі помилки, на жаль.
У нас є...
А я від Т. Г. Ш. відписався.
В мене є "Історія Русі". Мені цікаво. Декілька разів перевіряв Автора - питань із достовірністю не виникло. Наразі "придивляюся" до цієї гуманітарки. Перші враження гарні. Перевіряти ще не намагався.
Oiko я насправді теж.
Дякую за досупний спосіб подання інформіції. Мені, як не філологу, було цікаво та зрозуміло.
аааааа, це довершено! Репетую!
Розбір на висоті. Дякую за проведену роботу!
Дякую.Було цікаво, в дитинстві завжди хотів знайти книгу на кшталт Велесової, тепер знаю, тре було написати))
Чув про цю книгу декілька раз і завжди в контексті, що вона справжня. Добре, що ви є )
Дякую за відео.
Просто обожнюю Підпільну Гуманітарку
Найкраще просвітницьке відео на RUclips загалом. Ці перші 25 секунд назавжди в моєму серці. Ну й фінал так само
так)
Дякую автору за наукове роз'яснення. Нажаль дуже багато людей довіряють творінню фантаста Миролюбова
Він текст нарізав?
@@Daniel_Poirot ймовірно що й не нарізав, бо тих дощечок ніхто в очі не бачив. Намалював на папері й сфотографував і видав це за дерев'яний артефакт.
@@Ustash88 , коронавірус теж ніхто не бачив. Але він є. Здається було кілька фото, якщо не плутаю. І ніхто не казав, що вони на папері. А значить, всі згодні, що це дерево.
@@Daniel_Poirot навіть якщо й були ті дерев'яшки насправді, це не спростовує того факту що це підробка.
@@Ustash88 , це не доведено на 100%. І навіть, якщо їх не було, не зрозуміло, з якою метою тоді їх створили. Щонайбільше, їх треба вивчити і відкласти до моменту, доки не буде знайдено щось іще.
Дякую, залипла на ваших відео і не можу відірватися
Як я пропустила таке відео?!
Шедевр👍
Краще пізно ніж ніколи
Дякую¡
Обожнюю ваші відео) я ніколи не думала, що філологія, питання мови чи літератури будуть мені настільки цікаві)
Чесно, страшнувато було відкривати відео з такою назвою рубрики, але деякі назви роликів на каналі вказували на адекватність, тож вирішив, що якщо десь і зможу остаточно вирішити для себе, про що канал, так це ввімкнувши саме це відео.
Перші кілька секунд -- це краще, чого я міг очікувати, вмикаючи відео! Просто безцінно! Підписався. Радий, що почали з'являтися адекватні українські канали з лінгвотематикою, бо трохи й стрьом бере з прескриптивістською монополією пана Авраменка.
Дуже цікаво! Ба. Всі аргументи промовляють. Прозоро, легко, з гумором і, що важливо, аргументовано. Дякую. Лайк, комент і підписка. Наснаги бажаю! Чекатиму на наступні Ваші фільми.
Цікаво, а музична тема з композиції "Меч Арея" наприкінці - випадковість, чи прихована іронія?
Ніякої випадковості у цих хлопів трапитись не може. Вони досить самоіронічні і вельми музикальні, особливо Євген Лір.
Поясніть, будь ласка
@@JanPrahne Теж суміш усього підряд, зокрема вигаданого. Мабуть щодо пісні чи художнього роману не можна сказати "псевдонаука", "фальсифікат", крім того невпевнений що взагалі можна з пісні багато сказати, але автор роману, на якому вона заснована, здається і "науково" захищав свою "гіпотезу"
Здаєтьс Миролюбов такий самий віднахідник Велесової книги, як Калашніков створювач автоматичної зброї. Партія сказала - треба "укореніться в глубіньі історіі замешав всех славян в еще большую общность для облегчения ассимиляции захваченньіх после 1945г ерриторий восточнойЕвропкі" - Міролюбов отвєтіл "єсть".
Це дуже смілива конспірологічна теорія, зважаючи на те що Миролюбов воював у війську Центральної Раді і Денікіна, а після цього жив все життя в еміграції. Крім того, радянські експертизи визнавали текст підробкою. Є якісь підтвердження наказу партії?
@@NickoOlimp чеки показать? секретно.
Причины по которой он написал этот фальш совсем намного проще ...слава и деньги. Да и еще он жил в США. Причем тут партия.?
Дякую за те, що цікаво, а за те, що з гарним гумором особливо дякую!
О, крутяк! Дивом натрапив на канал, а тут цікаво)
Вичерпне обгрунтування, дякую Вам за відео!
Дякую. Давно підозрював якусь маячню з цією книгою.
Браво!
Благодарю за доходчиво обьясненную проблему. Я верил в её достоверность, но вы простым языком мне, далёкому от лингвистики, разъяснил. Топ!
Дякую, адже в деяких навчальних підручниках ця книга згадується, як справжня!
Дякую, обожнюю філологію....це скарб, який треба викопувати та вивчати!
Дякую за відео! Дуже цікаво 😊
дякую
дуже круте та докладне відео по темі
Надцікаво! Дивлюся ваші лекциї усі підряд.
За українськість - лайк. По темі... По темі не переконали до кінця. А тема дуже цікава.
Дуже цікаво! Дякую за вашу працю!
Якщо вам сподобалося це відео і такий формат - напишіть, які ще квантово-філологічні теми ви хочете, щоб ми опрацювали)
Codex Seraphinianus. Хоча, мабуть, то буде не надто цікаво, бо мало інформації, тому мало матеріалу для розмови.
той момент, коли мав на увазі Рукопис Войнича =)
але зрештою про обидва твори було б цікаво почути.
Можливо не та сфера, але - чому ми не називаємо інші країни за їхньою самоназвою (напр., Лієтува - Литва, Есті - Естонія, Сакартвело - Грузія, і т.д.)
запозичені слова vs питомо українські слова - і коли слово переходить з першої категорії в другу? дотично до цього - наскільки доцільно шукати/створювати українські відповідники всіляким "менеджерам", "айтішникам" і тому подібне
@@foxpopuli8960 гарна тема, думала вже про щось подібне. Дякую!
спасибі, дуже цікаво!
Дякую за вашу працю
Дяка за відео! Давно хотіла розібратися в цьому питанні
ВЕЛЕСОВІ ОНУКИ
Не вітри то в полі грають,
Що змінає луки:
То словами світ тримають
Велеса онуки.
Стогнуть ідоли триглаві -
В плечі небо тисне.
Через нав сюди, до яві,
Ллється дивопісня.
Там де посох дерев'яний
В землю увіткнеться -
Там зросте, умить повстане,
Квітом розгорнеться.
Зареве ведмедем діду -
Аж до гір лунає,
І по колу, і без сліду
Вмить усе минає.
Хто візьме чарівний голос,
Хто відкриє книгу,
В того весь чорнявий волос
Обернеться снігом.
Що було, що є і буде -
Велесові думи,
Як знання виходить в люди -
Засіває сумом.
І щоб людство не готове
Не занало муки,
Яві світ тримають словом
Велесові внуки.
Дуже круто! Використовую ваше відео в якості матеріалу для доповіді про фейкову Велесову книгу для університету
очень лаконично и доступно .
Профи.
дуже цікаво! дякую за відео!
Дякую за відео! Давно це цікавило
Ггг, музика в кінці - хороший жартик) Реготнув, дякую
розкажете в чому кумедність? я музику не впізнаю
@@stefiksgames Пошукайте "Меч Арея". Пісня прикольна, жвавенька така, але повністю складається з псевдоісторичних казок. Яскраво ілюструє світогляд любителів Велесової книги як історичного джерела.
Прочитайте Меч Арея Івана Білика.
Дякую за цікаву інформацію!
Дуже гарне відео) мої шанування
Відмінно, дякую за працю, побільше б таких каналів👍
Дякую! Дуже цікаво.
У вас невиправдано мало підписників! Поширюю з усіх сил!
Супер... По більше таких відео ....
Дякую! То дуже цікаво та пізнавально!
,новий цікавий контент.мммм, смачно!
Дякую вам
Було цікаво послухати, дякую!
Ну і окремий лайк заслуговує Тінь Сонця в кінці відео)
просто до сліз! Початок порвав на шмаття.
Дуже цікаво!вам лайк!
Супер! дякую, дуже толково :)
Чоловіче, чудове відео! Як філолог, можу сказати, ти мене потішив. Bence videonuz çok ilginçdir ve bunu için teşekkür ediyorum!
Дуже цікава рубрика, тема ця цікавила завжди але руки не доходили прочитати, або хоча б про цю книгу. Дуже пізнавальне відео. Красно Вам дякую
Я кидалась в людей статею Залізняка - вона не така вже й важка... Але шкода, що в мене не було ні тієї статті під рукою, ні цього відео, коли в нас Культурологію викладала Лозко 😒
Ірина Фарион наводить "Велесову книгу" як справжній історичний документ:(
@@Echinacea_purpurea Вона ж йо*нута.
Звідки взяли, перше чую.
Я б за Тінь Сонця в кінці ще одного лайка поставив, та не можна...
Початок смішний. Дуже дотепно! )))
Чудове відео, дякую!
Дуже великий серйозний лайк.
Чуваче, ти робиш шикарну роботу! Продовжуй в тому ж дусі :)
Чудовий темп, радує детальність аргументації
Дуже гарне відео. Вже на 15-й секунді дається відповідь на головне питання.
Слава Роду нашому!
Окремий лайк - за згадку про Леоніда Львовича! До сліз)
Не знаю звідки ви узялися, але ви просто космос. Багато слів із вашого філологічного лексикону я не знаю, доводиться логічно сприймати текст загалом. Ви круті.
Дякую за відео!
дякую
Шалена вподобайка!
krasivyj nau4nyj podhod, respekt)
Спасибо.Хорошая работа.
дуже цікаво!!
Дуже добре!
Найбільше на цьому каналі мені подобається все, що потрапляє до списку відтворення Квантова філологія. Але про Велесову книгу не дивилася бо. Ну що його дивитися? Я ж знаю, що то підробка. І знаю, що цей канал не може сказати нічого , крім того, що це таки підробка. Але всі відео на каналі вже переглянуті, ну то що робити - відкрила це - так цікаво і такі ньюанси. Круто.
Слово "НІ" на 15-тій секунді заставило мене підписатися і вподобайкнути. Дивлюся далі - можлива зворотня дія
Дякую!
Дякую. Лайк. Поделиться!!!!!!!!!!!!
Крутяяяк
Зрозуміло!😮
Дякую. Лайк
Дякую.
Найс. Сподіваюся, це далеко не останнє відео в цій рубриці.
Ми теж сподіваємось. Говорити є про що, головне - писати сценарії до відео, бо це займає на лихо до біса часу.
топчик, дякую!
Слухав, і здавалося. що потрапив до психлікарні ( я лікар ). Дуже важка форма захворювання, практично невиліковна. На кого фірма працює ? " Коментарі" вам допоможуть в цьому розібратися. Успіхів !
Дякуємо за фаховий діагноз, без вас не розберемося.
Ми би насправді дуже хотіли, щоб в Україні знайшли достовірні дохристиянські писемні джерела. Чесно. Від цього би користь була всім, це би були безцінні джерела для істориків та філологів. Тому, якщо науковці заперечують достовірність ВК - це принаймні можна взяти до уваги, бо факт підробки насправді для нашої науки більш печальний і неприємний, ніж був би факт достовірності.
Ого,дякую за працю
Коли дивився відео (точніше слухав) О. Баркової, то вона там приводила ще такий аргумент, що навіть людина, яка базово знає старослов'янську мову, майже без труднощів може читати так звану Велесову, тоді як гіпотетична праслов'янська мова 7-8 ст гіпотетично може бути доступна тільки для вузького кола фахівців.
Остап, что по поводу самого Слово о полку.. Можно его разобрать.
Хороший формат.
За інформацію у ролику дякую. За згадку українофоба Залізняка ьуь
Навіть у ворога можна знайти щось корисне. Для прикладу, праця чорносотенця й україножера Олександра Соболевського «История русского языка»: конспективний аналіз шляхів розвитку української та білоруської мов із «западноруского языка» та російської - із церковнослов’янської мови, кримінальні покарання за вживання «русского языка» в російській літературі XVII ст. замість церковнослов’янського і т. п. Заперечуючи українську мову через свої погляди, О. Соболевський (як і сполонізований німець Олександр Брюкнер), російський академік у своїх дослідженнях не може оминути мовні факти української.
Десь в 2007 році в нас в школі ще були підручники з української літератури, де було написано, що Велесова книга справжня. Підручники були досить нові. Тільки пару років тому випадково дізналась, що це підробка -____- Соромно.
Авторам цих підручників має бути соромно.
цікава тема
дуже прикро, що прадавні палестинські козаки таку книгу не спалили, тож тепер треба доводити її несправжність
Як дотепно дякую, я щиро по мінялася
Спали нах. Біблію,вона не автентична
На 22-ій секунді вже лайк ))
Нажаль не всі ''не філологи'' можуть дочекатись висновку по темі.
Популяризувати складні речі і доносити їх до пересічного глядача - це дуже складно, але всерівно Молодець.
👍👍👍
Велесова книга вчиться, як єарт навіть у правників, але цікаво було почути цю історію і з іншої сторони) дякую)