Це просто неймовірно, наскільки цікаво ви розповідаєте про мовотворення, навіть для мене, далекої від лінгвістики! Дякую за екскурс у дивовижний світ))
Неймовірне задоволення від спілкування з таким крутим лектором. Ваш внесок у розвиток українського сегменту ютюбу просто неоціненний. Уклінна подяка та побажання творчого зросту та натхнення 🌹🌹🌹
Пане Остапе, щира подяка за працю. Почитав коментарі і це мене розвеселило. Я є підписником як Вашого каналу, так і "голосу правди". Я вже не дивуюсь, як профани критикують людей , які мають відповідну освіту, а самі не прочитавши жодної наукової книги роблять свої особисті висновки невігластва.
Корабельна лексика повинна була бути і у скіфів, і у словʼян ще до вікінгів. Плавання по річкам та по Чорному морю ніхто не відміняв. Ви впевнені, що гарно пропрацювали історичні матеріали?
@@oxananoschenko3043 Човни і кораблі - це "трохи" різні речі. Крім того, де можна почитати про знайдені кораблі скіфів? І порівняйте це зі знайденими залишками кораблів їх сучасників греків.
@@Anton37-wc9sh Зачем вы себя позорите? Прекрасно знаете, что Днепр, в бассейне которого сформировалась Зарубинецкая культура, выходит к Чёрному морю. Да и скифские городища идут вдоль Днепра. А по Днепру испокон веков плавали к Чёрному морю и до Константинополя. Какой кайф во лжи? Платят? Продавая совесть, лишаетесь души.
@@Anton37-wc9sh Во-первых, Константин не основал, а переименовал Византий и стал его активно застраивать и раширять. На месте, через которое проходят торговые потоки, обязательно будет город. Место Константинополя - именно такое, стратегически важное для Европы и Азии. Во-вторых, по равнинным рекам обязательно плавали. Возили грузы, людей, рыбачили. В местах переправ или порогов обязательно были поселения, где снимали плату за проход и предоставляли услуги. Плавать на лодках и кораблях - это навык, профессия, а не национальность. Как среди татар, мордвинов, так и среди зарубинцев, скифов, русов были купцы, рыбалки, корабелы и все, кто обслуживал эту сферу деятельности. Это элементарная экономика. Странно, что такие очевидные вещи приходится объяснять.
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент! Чесно кажучи, на мою скромну думку, і не бажаючи образити нікого в коментарях чия думка відрізняється від моєї, але все ж, розглядаючи це відео під іншим кутом зору, в той же час, не опротестовуючи нічию позицію, і намагаючись бути об'єктивним, а також беручи до уваги всі без винятку, коментарі інших глядачів, щиро зізнаюся, що я цілком і повністю написав цей розлогий коментар,виключно для просування вашого чудового каналу .
Боже, якже я, виявляється, скучила за цими вашими випусками, коли потрібно запускати мозок на повну постійно, щоб хоч трохи складати, про що йде мова взагалі))) (після чого моя біологічна освіта деякий час погоджується, що вона не така вже й складна))
@@ashfoxuaу вас є сад, квіти? Наприклад чому троянди часом стають шипшиною... І плодові дерева треба щеплювати? (бо молода поросль- дички). Я до того, що якби европеоїди пішли від негроїдів(як стверджує теперішня наука) то в сім'ях слов'ян час від часу народжувалися б негри... Мови, раси, то Тайна, загадка до цих пір... Лиш тільки теорії.
Згадка трипільської культури була найбільшим сюжетним поворотом цього відео. Це ніби у тих фільмах-приквелах, де для фансервісу вставляють улюбленого персонажа глядачів у кульмінації.
Коли я розбирався з проблематикою походження індоєвропейців, то теж логічно поєднав анатолійську і степову теорії. Адже праіндоєвропейці були носіями відтворювальних форм господарства, які зародилися саме на території Родючого півмісяця. І тут виходить дослідження, яке підтверджує моя гіпотезу. Приємно
Цікаво було б дізнатись, так само, про мовні контакти та можливе спільне походження індо-європейської та афро-азійської мовних сімей. Зі схожим дослідженням, з мультидисциплінарним підходом.
@@alareiks742 спроби поєднати всі мови світу в прамову приречені на провал, через те що 99% мов були безписемними і назавжди втрачені. За умов низької мобільності населення на відносно невеликій території співіснує величезна кількість мов, буквально в кожному селі (долині) своя мова. Погляньте на Папуа-Нову Гвінею, на острові розміром трохи більше за Україну налічують до 1000 різних мов. Схожа мовна ситуація була в неолітичну добу на близькому сході. А тепер представте, що з тисяч безписемних мов на якомусь етапі виділилася мова-предок афразійських та індо-європейських мов.
А ще у грецькій є слово φεύγω(читається як фЕвго) і означає він покидати якесь місце, уходити😊 Дякую за працю❤ Підпільна гуманітарка то топ, завжди можна знайти щось цікаве і до цього мені невідоме👍👍👍
Дуже дякую. Як філолог за освітою дещо з Вашого викладу колись вчила. Як людина, яка володіє пʼятьма мовами, люблю аналізувати та порівнювати ці мови. Мені дуже подобається, як відповідально Ви відноситись до Вашої роботи. Хоч мені вже 73 роки, вчуся у Вас з задоволенням та ще з більшим задоволенням слухаю Вашу українську мову.
Так це цікава тема. Ірландці опублікували свої генетичні дослідження найстаріших решток. Жіночий череп має ті ж гени що і населення в степовій україні.
@@eugene5610 так, з Харкова. Почитайте повідомлення в спільноті на каналі, я щє пам'ятаю час коли переживала, що з ним на прчаьку війни, бо він з сім'єю виїжджав у село під Харків, а поруч були села в окупації. Але до них оккупанти не дійшли.
Дякую за дуже цікаве та інформативне відео. Описані вами гібридна теорія та дослідження, що її підтверджує, відповідають на багато питань стосовно виникнення та розповсюдження індоєвропейських мовних груп та окремих мов-ізолятів. Але ця теорія потребує корегування, адже сучасні генетичні та культурологічні дослідження показують, що носії анатолійської та степової великих гілок праіндоєвропейської мовної групи розійшлись раніше, ніж представники анатолійської гілки з'явились у верхів'ях Міжерічча. Представники ж трипільської культури були згодом асимільовані носіями індо-європейських мов.
Передивився із задоволенням і на одному подиху! 👍🥰👍 До речі, Остапе, пам'ятаю ви говорили, щоб хотіли оволодіти біблійним івритом, тож Teach Yourself Biblical Hebrew by RK Harrison може стати у нагоді. Особливо таблиці дієслів і займенникових закінчень на прикінці посібника 😌 Ще раз дякую за чудове відео! 👏👏👏
@@Karatel_Karas на мою думку тичка таки має відношення до огорожі, бо навіщо деревяну жердину було встромляти в землю? Для огорожі, чи позначення якоїсь межі. І так як тикати можна багато чим і багато в що а тичка це таки жердина і інших значень немає то логічно що тикати є вже похідним від тичка бо тичку втикають в землю тобто нею тикають. Але це чисто моя думка і я можу помилятись.
Остапе, велике прохання і ВИМОГА - більше випусків!!!!! Те, що Ви робите - неоціненно! Без шароварщини, без "сала в шоколаді"... Завжди залюбки переглядаю Ваші ролики. Пізнавально, доступно... Дякую Вам.
Що б ви не говорили - це лише ваша інтерпретація. Існує науково доведена теорія, доведена не менш визначними світилами науки, ніж ви. Яка локалізує точку походження індоєвропейців в області мешкання носіїв ямної культури. Ареал якої захоплює більшу частину сучасної України. І це єдине, що мають запам'ятати читачі.
Росіяни, як діти, брали слова з інших мов і скоро чували. Українське слово горобина, ягоди, які їдять горобці, росіяни назвали рябина, яке не має відношення до горобців, наше слово розум, перетворилось на ум, що не має зв'язку з розумінням, і т д
Дуже-дуже цікаво! Відео скінчилося дуже раптово) Я тільки налаштувалася і почала розуміти хто від кого і куди пішов)) Хочу продовження саме про нашу територію та як формувалася наша мова, чи напевно точніше - наші мови, або мови на нашій території. Окремо цікаво в цій теорії про росіянську мову. Бо усі зараховують її до слов'янської.... А тут на карті від нас стрілочка через усю ту територію пішла в Індію і Китай.... Але там у них свої племена були також. Ну. власне, як і у нас)
7531 рік тому в Індії завершилася війна та запанував мир. Завершення війни та встановлення миру на території від Греції та Єгипту до Індії і є насправді "сотворение мира". Слов'яни вважали переможців в тій війні своїми далекими предками. Народи, які населяли території Греції, Єгипту, Близького Сходу, Межиріччя та Індії не були переможцями в тій війні.
Тут ще варто підключити психологію) тікати -дія, а страх - абстрактне поняття, яке описує почуття, яке може змушувати до дії. Розвиток людства можна ототожнити з розвитком особистості від народження і далі, тобто психіка розвивалася схожим чином, зокрема пізнавальні процеси. Мислення дуже тісно пов'язане з мовою (особливо, абстрактне - те, що відрізняє нас від тварин). Тобто цілком природно, що слова, які описують, означають якусь просту дію, зокрема важливу для виживання, виникли раніше за абстрактні поняття, адже останні виникають на пізніших етапах розвитку людства. Простіше кажучи, до абстрактних понять людству потрібно було ще дорости)
історичне мовознавство топ
О котором автор имеет самые смутные представления
@@ИмянаФамиленкоНу так распишите подробно
@@ИмянаФамиленкоили это снова эффект Даннинга - Крюгера?
Вмістити такий пласт інформації в 20-хвилинний ролик - це треба вміти ❤ Дякую за лекцію, в мене голова вибухає від кількості нової інформації
Це просто неймовірно, наскільки цікаво ви розповідаєте про мовотворення, навіть для мене, далекої від лінгвістики! Дякую за екскурс у дивовижний світ))
Вітаю "мою" підпільну гуманітарку! Радію поверненню, сумувала без ваших розкішних оповідок-лекцій
Дякую🙏 20 хвилин гуманітарного підпілля вартує семестру спеціалізованого курсу ВНЗ
Вельми дякую пану Остапу та всій команді.
Неймовірне задоволення від спілкування з таким крутим лектором.
Ваш внесок у розвиток українського сегменту ютюбу просто неоціненний.
Уклінна подяка та побажання творчого зросту та натхнення 🌹🌹🌹
Пане Остапе, щира подяка за працю. Почитав коментарі і це мене розвеселило. Я є підписником як Вашого каналу, так і "голосу правди". Я вже не дивуюсь, як профани критикують людей , які мають відповідну освіту, а самі не прочитавши жодної наукової книги роблять свої особисті висновки невігластва.
це саме те, що я шукала! прекрасне пояснення та рівень абстрагування. дуже цікаво слухати мені як аматору лінгвістики
Є ще детальніші, але трохи затаріліші відео на каналі Scjold Skeffson
Корабельна лексика повинна була бути і у скіфів, і у словʼян ще до вікінгів. Плавання по річкам та по Чорному морю ніхто не відміняв. Ви впевнені, що гарно пропрацювали історичні матеріали?
@@oxananoschenko3043 Човни і кораблі - це "трохи" різні речі. Крім того, де можна почитати про знайдені кораблі скіфів? І порівняйте це зі знайденими залишками кораблів їх сучасників греків.
@@Anton37-wc9sh Зачем вы себя позорите? Прекрасно знаете, что Днепр, в бассейне которого сформировалась Зарубинецкая культура, выходит к Чёрному морю. Да и скифские городища идут вдоль Днепра. А по Днепру испокон веков плавали к Чёрному морю и до Константинополя.
Какой кайф во лжи? Платят? Продавая совесть, лишаетесь души.
@@Anton37-wc9sh Во-первых, Константин не основал, а переименовал Византий и стал его активно застраивать и раширять. На месте, через которое проходят торговые потоки, обязательно будет город. Место Константинополя - именно такое, стратегически важное для Европы и Азии.
Во-вторых, по равнинным рекам обязательно плавали. Возили грузы, людей, рыбачили. В местах переправ или порогов обязательно были поселения, где снимали плату за проход и предоставляли услуги.
Плавать на лодках и кораблях - это навык, профессия, а не национальность. Как среди татар, мордвинов, так и среди зарубинцев, скифов, русов были купцы, рыбалки, корабелы и все, кто обслуживал эту сферу деятельности.
Это элементарная экономика. Странно, что такие очевидные вещи приходится объяснять.
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент! Чесно кажучи, на мою скромну думку, і не бажаючи образити нікого в коментарях чия думка відрізняється від моєї, але все ж, розглядаючи це відео під іншим кутом зору, в той же час, не опротестовуючи нічию позицію, і намагаючись бути об'єктивним, а також беручи до уваги всі без винятку, коментарі інших глядачів, щиро зізнаюся, що я цілком і повністю написав цей розлогий коментар,виключно для просування вашого чудового каналу .
Боже, якже я, виявляється, скучила за цими вашими випусками, коли потрібно запускати мозок на повну постійно, щоб хоч трохи складати, про що йде мова взагалі))) (після чого моя біологічна освіта деякий час погоджується, що вона не така вже й складна))
також рада бачити шо вазон живий-здоровий
Ваш канал робить велику працю для розвитку українського простору, тому велика вам подяка, пане Остапе!
Дякую за вашу просвітницьку діяльність 👍💛💙❤️🖤
Лайк. Дуже важлива інформація. Дякую.
Слава Україні! Героям слава! Слава нації. Смерть ворогам!
Дякуємо за лекцію!
Дякуємо за вашу працю!
Слава Україні!
Дякую за те, що вводите глядачів в курс актуальних мовно-історичних досліджень! З нетерпінням очікую нових відео!
Щиро дякую за дуже цікаве відео. Хай квітне український ютуб.
Слава Українському Війську!
Дякую! Ваше дослідження дуже цікаве і важливо навіть для невигласів в цьому питанні, такій як я, наприклад. Щось чула, але непрофесійно.
Дякую! Дуже пізнавально! Ви розповідаєте речі, про які мало хто говорить.
Дуже цікаво. Дякую за вашу працю. Успіхів. Слава Україні!
А тим часом, козаки слухали, посміювались в прокурені вуса, і йшли копати Чорне Море 😊.
Так це і було. Поки козаки копали Чорне море, кацапи в цей час з відрами бігали і носили воду.
Дякую за роз'яснення в цій темі. Знав що наша мова відноситься до індоєвропейської групи і не більше. А тепер буду хизуватись отриманими знаннями.
Був у Трипіллі, не бачив там ніяких індоєвропейців)) Дякую за цікаве відео!
Говорите ніби ви там давніх трипільців побачили.
А прапрапрадіда ви свого бачили? Може його не існувало ніколи, якщо не бачили
@@ashfoxuaу вас є сад, квіти?
Наприклад чому троянди часом стають шипшиною...
І плодові дерева треба щеплювати? (бо молода поросль- дички).
Я до того, що якби европеоїди пішли від негроїдів(як стверджує теперішня наука) то в сім'ях слов'ян час від часу народжувалися б негри...
Мови, раси, то Тайна, загадка до цих пір...
Лиш тільки теорії.
Згадка трипільської культури була найбільшим сюжетним поворотом цього відео. Це ніби у тих фільмах-приквелах, де для фансервісу вставляють улюбленого персонажа глядачів у кульмінації.
Остапе, честь Вам величезна дяка!
Чудова і цікава, потрібна інформація. Дякую.
Вашу іронію з абракадаброю перед словами "а нам що з того" - зацінив.))
Відео вийшло дуже вчасно, якраз в університеті проходили гіпотези походження мов. Дякую за роботу)
Анатолійська гіпотеза - тотальна єресь! Це псевдоісторія!
Серденько радіє щоразу, коли виходить ваше нове відео! Щиро дякую!🇺🇦❤️
Коли я розбирався з проблематикою походження індоєвропейців, то теж логічно поєднав анатолійську і степову теорії. Адже праіндоєвропейці були носіями відтворювальних форм господарства, які зародилися саме на території Родючого півмісяця. І тут виходить дослідження, яке підтверджує моя гіпотезу. Приємно
Цікаво було б дізнатись, так само, про мовні контакти та можливе спільне походження індо-європейської та афро-азійської мовних сімей. Зі схожим дослідженням, з мультидисциплінарним підходом.
@@alareiks742 спроби поєднати всі мови світу в прамову приречені на провал, через те що 99% мов були безписемними і назавжди втрачені. За умов низької мобільності населення на відносно невеликій території співіснує величезна кількість мов, буквально в кожному селі (долині) своя мова. Погляньте на Папуа-Нову Гвінею, на острові розміром трохи більше за Україну налічують до 1000 різних мов. Схожа мовна ситуація була в неолітичну добу на близькому сході. А тепер представте, що з тисяч безписемних мов на якомусь етапі виділилася мова-предок афразійських та індо-європейських мов.
Север их прародина
@@ИмянаФамиленко 😂
Дякую вам за цікавий випуск!Ви справжній майстер своєї справи!
дякую, народе, що поповнюєте скарбничку розуміння себе!
дякую, народе, що підтримуєте цікавість до світу!
Ваші відео змушують мене сильно розумово напружуватися, і мені це страшенно подобається
А ще у грецькій є слово φεύγω(читається як фЕвго) і означає він покидати якесь місце, уходити😊
Дякую за працю❤
Підпільна гуманітарка то топ, завжди можна знайти щось цікаве і до цього мені невідоме👍👍👍
дякую, що тримаєте в курсі нових досліджень
Дякую за Вашу працю.
💙💛❤️🖤
Дуже дякую. Як філолог за освітою дещо з Вашого викладу колись вчила. Як людина, яка володіє пʼятьма мовами, люблю аналізувати та порівнювати ці мови. Мені дуже подобається, як відповідально Ви відноситись до Вашої роботи. Хоч мені вже 73 роки, вчуся у Вас з задоволенням та ще з більшим задоволенням слухаю Вашу українську мову.
Так це цікава тема. Ірландці опублікували свої генетичні дослідження найстаріших решток. Жіночий череп має ті ж гени що і населення в степовій україні.
За нові нагоди і дослідження!!! Дякую за майстерно подану інформацію!!!❤
Мега цікаво! Дякую за вашу роботу, і можливість доторкнутись до справжньої науки
Люблю цю тему, зацікавився ще з курсу первісної історії України від проф. Леоніда Залізняка у могилянці
Дякую. Це потребує глибшого розуміння
Сіра буденна неділя стала цікавою. Дякую за працю!
Доброго дня, пане Остапе! Про праіндоєвропейську слухала лише у Скьольда Скеффсона (ютуб-блогер з Харкова), дуже гарно пояснює.
Англійською раджу youtube.com/@JacksonCrawford?si=NjYU3cBqGwU4fxy3
Серьозно, Скьолд з Харкова? Воу, цікаво.
@@eugene5610
Мабуть фанатіє від Данії.
@@putinisakiller8093 та не в тому річ. Просто був здивований, що він з мого міста.
@@eugene5610 так, з Харкова. Почитайте повідомлення в спільноті на каналі, я щє пам'ятаю час коли переживала, що з ним на прчаьку війни, бо він з сім'єю виїжджав у село під
Харків, а поруч були села в окупації. Але до них оккупанти не дійшли.
Дякую за цікаве відео! Хай квітне український ютуб 💙💛
Остапе, цікавий, короткий, змістовний, спонукаючий до роздумів, випуск! Щира дяка!❤
Дуже легко і приємно вас слухати. Дякую.
дайош більше випусків із етимології!
6:38 - Ого! Неочікувано було побачити свою етимологічну схему в відео. Дякую.
Вітаю ))
@@Istoria-Movy та я і вам пане Андрію теж вдячний
@user-ee5zf6mc9o так, бачив я, про слово "пиꙁда" в давньоновгородській мові. Навіщо слідкуєте за мною?
@@Istoria-Movyо,і ви також тут)
@@nazzyyoo1192 а що ж!
Дякую за дуже цікаве та інформативне відео. Описані вами гібридна теорія та дослідження, що її підтверджує, відповідають на багато питань стосовно виникнення та розповсюдження індоєвропейських мовних груп та окремих мов-ізолятів. Але ця теорія потребує корегування, адже сучасні генетичні та культурологічні дослідження показують, що носії анатолійської та степової великих гілок праіндоєвропейської мовної групи розійшлись раніше, ніж представники анатолійської гілки з'явились у верхів'ях Міжерічча. Представники ж трипільської культури були згодом асимільовані носіями індо-європейських мов.
Як завжди гідний контент, дякую за вашу працю!!!
Чудове відео, дякую за такий контент!
Дякую за складний, але цікавий матеріал! Хотілося б більше наочності (схем, карт, ілюстрацій, тощо), якщо це можливо. Продовжуйте!
Дякую за вашу працю ❤
Топове відео! Дякую дуже за вашу роботу!
Дякую за Вашу цікаву і важливу роботу !
дякую за відео - вас дуже не вистачало на ютюбі, особливо на тлі загострення конфлікту донкіхотів із суржиком.
Дякую за чудове відео
Звичайно як на мій мужицький розум складнувато, але не неможливо.
Хай вам пощастить !
Передивився із задоволенням і на одному подиху! 👍🥰👍 До речі, Остапе, пам'ятаю ви говорили, щоб хотіли оволодіти біблійним івритом, тож Teach Yourself Biblical Hebrew by RK Harrison може стати у нагоді. Особливо таблиці дієслів і займенникових закінчень на прикінці посібника 😌
Ще раз дякую за чудове відео! 👏👏👏
Дякую за це об'єктивно етичне відео, я мало що зрозуміла, але як завжди дуже цікаво)
Дякую дуже за відео! Такого контенту потрібно якнайбільше!
Дякую за Вашу працю!
Читала цей тред в твітері, дуже рада що він трансформувався в відео:)
Обожнюю лінгвістику і нашу підпільну гуманітарку! Дослідження неймовірно цікаве, але без наукового ступеня самій розібратись важко. Дякую!
Ніколи не думала що такі теми будуть мені цікаві. Дякую вам❤
Слава Україні та її героям!!! Нехай квітне україномовний ютюб!!!
Просвітницькому каналу щонайшвидше
300 000 підписників.
Остап Українець топ
І філологія супер
Слава Україні
йой, як несподівано швидко закінчилося відео
Дууууже цікаво, бажаю розвитку та наснаги у цей непростий час.
Дякую вам за працю ви круті)❤
Prosto SUPER!!!!!!!!!! Do it again and again:))))
В селах на Житомирщині до цих пір говорять слово жердка на довгий тонкий стовбур обрізаного дерева
В районі Белза є слово тичка, похідне від тин. Якраз для позначення жердини.
@@RudyIvanтичка хіба не похідне від "тикати"?
@@Karatel_Karas на мою думку тичка таки має відношення до огорожі, бо навіщо деревяну жердину було встромляти в землю? Для огорожі, чи позначення якоїсь межі. І так як тикати можна багато чим і багато в що а тичка це таки жердина і інших значень немає то логічно що тикати є вже похідним від тичка бо тичку втикають в землю тобто нею тикають. Але це чисто моя думка і я можу помилятись.
Остапе, велике прохання і ВИМОГА - більше випусків!!!!!
Те, що Ви робите - неоціненно! Без шароварщини, без "сала в шоколаді"...
Завжди залюбки переглядаю Ваші ролики. Пізнавально, доступно...
Дякую Вам.
Що б ви не говорили - це лише ваша інтерпретація. Існує науково доведена теорія, доведена не менш визначними світилами науки, ніж ви. Яка локалізує точку походження індоєвропейців в області мешкання носіїв ямної культури. Ареал якої захоплює більшу частину сучасної України. І це єдине, що мають запам'ятати читачі.
А) відео цього не спростовує
Б) "що би ви не говорили" - поганий зачин для дискусії.
@@pidpilnahumanitarka А нема про що дискутувати. Э "курганна теорія" і це те, що має запам'ятати глядач. Все інше - лише гіпотези, фантазії....
І нове дізнався і настрій покращив. Дякую!
Дякую за те, що почали випускати випуски( вибачте за тавтологію). Дуже чекала ваші відео❤ дякую, з поверненням🎉 і біжу дивитись.
Слава Україні🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую. Дуже цікава думка. 👍✌️🇺🇦
Вдячний за цікаву інформацію та Вашу працю. Пізнавально, логічно, науково та зрозуміло.
Дякую, дуже цікава і корисна інформація 👍
Дякую, дуже цікава тема
Росіяни, як діти, брали слова з інших мов і скоро чували. Українське слово горобина, ягоди, які їдять горобці, росіяни назвали рябина, яке не має відношення до горобців, наше слово розум, перетворилось на ум, що не має зв'язку з розумінням, і т д
Ну росiйське слово такоеж маэ свiй сенс. Рябина вiд слова рябит, бо вона яскрава i кидаэться в oчi. В вас трохи дивний пiдхiд до етимологiì слiв.
Дуже-дуже цікаво! Відео скінчилося дуже раптово) Я тільки налаштувалася і почала розуміти хто від кого і куди пішов)) Хочу продовження саме про нашу територію та як формувалася наша мова, чи напевно точніше - наші мови, або мови на нашій території. Окремо цікаво в цій теорії про росіянську мову. Бо усі зараховують її до слов'янської.... А тут на карті від нас стрілочка через усю ту територію пішла в Індію і Китай.... Але там у них свої племена були також. Ну. власне, як і у нас)
7531 рік тому в Індії завершилася війна та запанував мир.
Завершення війни та встановлення миру на території від Греції та Єгипту до Індії і є насправді "сотворение мира". Слов'яни вважали переможців в тій війні своїми далекими предками. Народи, які населяли території Греції, Єгипту, Близького Сходу, Межиріччя та Індії не були переможцями в тій війні.
Так дуже важко розуміти , та уявляти де той Іран де Індія а от приклади більш доходить дякую лекція сильна
Складна тема з історії мовознавства, але було цікаво
Дякую за працю!
Вельми дякую, найулюбленіший канал. Мені здається я б із захватом слухав ваші розповіді навіть про найменьш цікаві для мене теми. Щасти.
Привіт, Гуманітарка! Чекала!!!
Тут ще варто підключити психологію) тікати -дія, а страх - абстрактне поняття, яке описує почуття, яке може змушувати до дії. Розвиток людства можна ототожнити з розвитком особистості від народження і далі, тобто психіка розвивалася схожим чином, зокрема пізнавальні процеси. Мислення дуже тісно пов'язане з мовою (особливо, абстрактне - те, що відрізняє нас від тварин). Тобто цілком природно, що слова, які описують, означають якусь просту дію, зокрема важливу для виживання, виникли раніше за абстрактні поняття, адже останні виникають на пізніших етапах розвитку людства. Простіше кажучи, до абстрактних понять людству потрібно було ще дорости)
Підписалась із задоволенням❤.
Чудова робота.
Дякую.
Дякую вам за відео!! Ви дуже цікаво розповідаєте, де мільйон переглядів 😢😢
Дуже дякую!
Дуже цікаво😊👍
Дуже вдячна за цікаву інформацію , викладену доступно 💙💛
Це дуже чітке розʼяснення, дуже дякую вам
друге відео гуманітарки за місяць? це свято якесь
Дякую за вашу роботу
Дуже цікаво! Чекаемо на нові випуски з цієї тематики! Але не тільки з цієї, взагалі на нові випуски!