Комментарии •

  • @andraskecso2134
    @andraskecso2134 4 месяца назад

    Jó utat bármerre is mész! Most jöttél velem szemben az M3on

  • @zozo76hun
    @zozo76hun 4 месяца назад +1

    Nalam DAIKIN van felszerelve (3db).

  • @attiladavid8430
    @attiladavid8430 4 месяца назад +10

    3m a minimális csőhossz, és gyári leírásban a klíma mögötti hely is elő van írva csak a telepítők 450 es konzollal erőszeretettel dobálják mindet többségében nincs meg emiatt a gyártói minimum.
    A videóban egy téliesített modellről van szó, fő fűtésre teljesen alkalmatlan mert a nagy hidegekben drasztikusan romlik a leadott hőteljesítménye.
    Átmeneti fűtésre vagy besegítésre elmegy, de senki ne higyjen a -25 meg hasonlóknak a videóban lévő klíma -20 nál 1kw hőteljesitményt jó ha lead és azt is csak 1,5 vagy 2 cop-al.
    Amíg az amber royal -25 nél is leadja a névleges teljesítményét.
    A Gree smart R csak téliesített az amber royal fűtésre optimalizált.
    Az amber royal kültérinek 2x akkora a súlya, és nem azért mert ólom van benne.

    • @attilasztrik2665
      @attilasztrik2665 4 месяца назад

      Igen több Gree típus létezik
      Nekem Comfort x van fűtésre.
      2 cop inverteresen még mindig jobb mint az 1 🙂

    • @mihalyturanyi6634
      @mihalyturanyi6634 4 месяца назад +1

      Nagyon jól mondod. De én láttam már olyan fűtésre tervezett klimát ami -25 meg -30 ig tud fűteni azt az SCOP érték meg 4 Nek adta meg meg 4,2 nek.

    • @mihalyturanyi6634
      @mihalyturanyi6634 4 месяца назад

      ​@@attilasztrik2665Ez igaz de a 4 még jobb lenne.

    • @mihalyturanyi6634
      @mihalyturanyi6634 4 месяца назад

      Az enyém a zöldbe 5,1😊 pirosba 5,6

    • @attilasztrik2665
      @attilasztrik2665 4 месяца назад +2

      @@mihalyturanyi6634 Létezik olyan is. De a cop érték nem fix, sok minden befolyásolja. Főleg a külső hőmérséklet. És ,hogy milyen készülékünk van. Márkán belül is nagy a szórás. Mint ahogyan az autóknál sem nidegy, hogy pl melyik ww -ről beszélünk.

  • @hooligandjbaro5822
    @hooligandjbaro5822 4 месяца назад +2

    a SMART R nem fűtésre optimalizált 🙂 de tetszetős kis gép ,nekem 2 db 2019-es comfort x van ,és meg vagyok velük elégedve ,csak ezek fűtik a házat, remélem te is meg leszel a SMART R el 🙂

  • @stevensteven5109
    @stevensteven5109 4 месяца назад +8

    Bocsánat, de 0 fok alatt a comfort x folyamatosan fűti 75 wattal a kompresszor olaját. Üzem közben is. Akkor is ha kikapcsolom. Akkor nem fűt ha kihúzom a konnektorból. Én ezt egy picit átverésnek érzem, mert erről egy szót nem ír sehol semmilyen leírás és dokumentáció, csak a service manual.

    •  4 месяца назад

      Majd kipróbálom ha lesz még fagy hogy ez a Smart R fűti e, elvileg mivel az AI üdvöskéje remélem csak indulás előtt fűti fel.

    • @attilasztrik2665
      @attilasztrik2665 4 месяца назад

      A fűtésre optimalizált klímáknál 0 fok alatt kültéri egység csepptálca fűtése üzemel (logikus) hiszen a kondenzvíz 0 fok alatt megfagy .és nem tud lefolyni, sőt, ha van kültéri kondenz víz elvezető azt is érdemes fűthetőre tervezni a jegesedés miatt.

    •  4 месяца назад +4

      Szerintem csak akkor üzemel a csepptálcafűtés ha leolvasztó ciklusba vált a klíma, mivel a hűtőborda alapból hidegebb a környezetnél így nem kell 0 fok alatt lenni a hőmérsékletnek hogy ráfagyjon a pára a levegőből. Szóval amíg rá van fagyva nem csepeg a kondenzvíz csak amikor megfordítja a kört és leolvaszt.

    • @attilasztrik2665
      @attilasztrik2665 4 месяца назад

      @Nem a hűtőbordák jegesedése a kérdés. A leolvasztott vízzel mi történik erős 0 fok alatt ?....... a fűtetlen cseptálcán ???

    • @fonix68
      @fonix68 4 месяца назад +1

      ​@akartel es tarcafútes nulla fok alatt elindul, ha kell, ha nem. Ez keszulekenkent olyan 30 es 100 watt kozöti a hideg függvenye. Nekem 4 keszülek van, oramkent 400 watt kikapcsolva, 24 órara 9,6 kWh kb minusz 5-10 foknal. Az 22 fornttal 6 ezer az utca fűtesre. Klímqt pedig 7 fok alatt nem jndítumk, ez alapszabály. Nekem is minusz 25 ig bírná. Gree. Pont azert borja, mert fűti a kültérit par szaz wattal. De en olyankor gázzal fűtenek. A megoldas a kiszmegszakítónál le kell kapcsolni. Arra nem kaptam választ, hogy ezt a keszúlék mennyire szereti. Ráadásul nekem nem h tarifa van, ìgy 70 el szamolhatok... mivel kikapcsolva a keszülek elvinne a kvótát. Szerencsere időben észrevetrem, kb 3 hónapig kerestem, hol a parazita fogyasztóm...

  • @Bonewerkz
    @Bonewerkz 4 месяца назад

    En a haboru elott par hettel mar lattan,hogy valami nem stimmel keleten.
    A megerzes nem csalt: a haboru elott 1 nappal jottek is bekotni a 2db 3.5es, RCool klimat.
    Nem bantam meg, internetrol,ha jol termel a napelem, es nincs tul hideg, effektive 2-300 Wattbol futom ki az egesz lakast.

  • @tothlaszlo145
    @tothlaszlo145 4 месяца назад

    🙂👍

  • @Olliver70
    @Olliver70 4 месяца назад

    Nekem amber royal van az hasonlo??

    •  4 месяца назад

      Hasonló...

  • @fchris82
    @fchris82 4 месяца назад

    Ezt most kevésbé éreztem kiegyensúlyozottnak, mint a korábbi videókat, pár nagyon fontos dolog kimaradt (a leglényegesebb a legutolsó pont)
    - A SCOP értéket - tévesen - sokan használják a megtérülés számítására, csakhogy ez több szempontból is rossz. Egyrészt ahogy te is mondtad, bár nem voltál konkrét, Magyarország bizony nem a középső régióba tartozik, hanem a szélsőbe, így azt az értéket kellene nézni. Így ha becsülni akarunk, akkor máris egészen más számok fognak kijönni, és megkérdőjeleződik, hogy az extra 200 ezer vha is megtérül-e a készülék élettartamán belül.
    - A jegesedés elég komoly probléma télen, ami már 2-3 fok körül elkezd jelentkezni. Ezt ugyan megoldják a gyártók, tehát a felhasználó ebből nem érzékel semmit, kivéve, ha nézi a villanyszámlát, és abból elkezd visszaszámolni. A jégtelenítésre nagyon sok energia tud elmenni. Angliában elég enyhék a telek a magyarhoz képest, egy brit házaspár mérte a hőszivattyús rendszerük fogyasztását, és bizony amikor beindul a rendszeres jégtelenítés, akkor a napi COP átlag bőven 2 alá esett, sőt, -5 alatt már inkább volt közelebb az 1-hez. Nem tudom pontosan hogyan van, de az COP érték valszeg csak a kompresszorra vonatkozik, és nem számolnak a jégtelenítés energiaigényével, hiszen az éghajlatonként eltérő lehet. Anglia nyilván párásabb, de ebből a szempontból Magyarország sem sokkal jobb, illetve Magyarországon hidegebbek a telek. Csodák nincsenek, a fizikát nehéz felülírni. Szóval én személy szerint kiváncsi lennék egy konkrét mérésre tőled a következő télen, hogy havi/heti/napi átlagban hogyan változott az áramfogyasztás. Ahogy hül az idő, nem csak a rendszer "hatékonysága" csökken, hanem a ház nagyobb hővesztesége miatt több energia is kell ahhoz, hogy ugyanazt a hőmérsékletet tartsa. Így könnyen kijöhet, hogy az átlag "COP"-od messze nem lesz olyan szép, mint a prospektusban. A brit házaspár is azt tapasztalta, hogy amint -5 alá esett a hőmérséklet, a vilanyszámla nem sokkal volt alacsonyabb, mint amikor még tisztán elektromos bojlerrel állították elő a melegvizet és tisztán elektromos fűtésük volt. (vmi pusztában laktak, csak áram volt mindig is)
    - Az AI is egy marketing fogás, mint az az UV fertőtlenítés dolog. Az akár 10% az nyilván azt jelenti, hogy a legrosszabb felhasználási módok esetén, akár 10% is elérhető. De valójában ez a felhasználók legtöbbjénél talán az 1%-ot sem éri el.
    - Egy nagyon fontos dologról nem beszéltél, ami a brit videóban szintén szóbakerült. Ez pedig télen a kültéri egység zaja. A brit videóban mondjuk használati melegvizet is abból állítottak elő, szóval az nyilván sokkal nagyobb rendszer volt, de csodák itt sincsenek, fizika. Ha kint hideg van, és mi ki akarunk vonni sok energiát a levegőből, akkor ahhoz rengeteg levegőt kell átfújni a hőcserélőn, hiszen a levegő hőkapacitása kicsi. Mivel te csak levegőt fűtesz fel vele, így a helyzet sokkal jobb, DE már én is jártam úgy, hogy a szomszéd átszólt, hogy jó lenne, ha kezdenénk vmit a légkondi külső egységével, mert nem tudnak tőle aludni, amikor fűtésrásegítésre használtuk, és főleg a jégtelenítésnél elég hangos volt. Ez nyilván függ a készüléktől, a korátol, stb, stb. De bizony szempont, lehet vásárláskor ÉS telepítéskor, hogy hova kerül és milyen kültéri egység. Egyrészt, hogy minket se zavarjon, másrészt másokat se. Nálad is lehet, hogy jobb lett volna a földre helyezni, gumilábakra. Téged is kevésbé zavarna bent, mert nem hallanál semmit, és valszeg a szomszédot is kevésbé zavarja, mert kevésbé terjed a hang a földről, mint a magasból, ahol a rezgést át tudja vezetni némileg a falra, ami még segíthet is hangosabbá tenni. Tipp: a legutóbbi légkondi beszerelésnél a tetőre került a készülék, szóltam a szerelőnek, hogy próbálja meg minél halkabbá tenni, úgyhogy dupla gumiharangot tett alá, és így semmit nem vezetett át a falra, lehet, hogy nálad is segíthet vmi ilyen megoldás.

    •  4 месяца назад

      Igen, sok szempontból lehetne boncolgatni a dolgot, nyilván jegesedik a kültéri,a leolvaszás sok
      energiába kerül, 0 fok alatti hidegekben és párás környezetben ez probléma, szerintem még a leg prémiumabb készülékeknél, egy talajkollektros hőszivattyú rendszernél nem de az teljesen más tészta. Majd jövő télen próbálgaton mivel így már 2 klímám is van így talán ki tudnám fűteni a házat nagyjából. Azt viszont eléh nehéz ppntosan megállapítani/lemérni hogy milyen külső hőmérsékletnél mennyi hőt ad le konkrétan a klíma beltéri. De majd megpróbálok méricskélni valamit hőkamera, külső hőmérséklet, fogyasztás adatokból összevetve.

    • @fchris82
      @fchris82 4 месяца назад

      @ Ha hagyod, hogy a rendszer tartson egy konstans hőmérsékletet ősztől, akkor csak a villanyfogyasztási, és regisztrált külső hőmérsékleti adatokból látszik, hogy mi történik a rendszerrel. A ház hővesztése közel lineárisan változik, az ugye a hőszigetelés R értékétől függ. Ha extrapolálod az őszi adatokat, akkor látni fogod, hogy a jégtelenítés hol kapcsolt be, és az mekkora ugrást jelentett az áram felhasználásban. Ebből szerintem vissza lehet becsülni a COP-ra, anélkül, hogy tudnád, mekkora a házad hőleadása (átlagos R értéke), vagy a készülék mennyi hőt termel.
      Ez persze csak akkor igaz, ha az otthon töltött idők és egyéb dolgok hasonlóak ősszel és télen is.

    • @makoado6010
      @makoado6010 4 месяца назад

      na ja. de angliában párs a levegő itt meg száraz. itt nem akkora probléma a jegesedés.

  • @laszlozaka4955
    @laszlozaka4955 4 месяца назад +2

    NEKEM MICUBISHI KLÍMÁM VAN ÉS NAGYON JÓL FŰT ILYEN IDŐBEN IS ÜDVÖZLÖM

    • @mihalyturanyi6634
      @mihalyturanyi6634 4 месяца назад +1

      Meddig fűt és mi az SCOP érték? Nekem 5,6 piros és 5,1 zöld területre és Hisense energy pro. 18 db. Éjszakai üzemmód.

  • @eszesfilms1651
    @eszesfilms1651 4 месяца назад +4

    Gree smart R klímám van. Nevetségesen szar. Zajos, rezgeti a falat, zabálja az áramot. Nem jöttem rá mi az ai funkció, szerintem parasztvakítás. :/

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 4 месяца назад

      Mert a Gree egy szar szerintem. Az egyetlen tipus amit sem telepíteni sem szervizelni nem vagyok hajlandó 3 éve

    • @eszesfilms1651
      @eszesfilms1651 4 месяца назад

      @@lemezlovagok megértem, sajnos akit mi találtunk klímatelepítő szakember 1 misiért felrakott két 3.5 ös gree smart r klímát. Hát csapnivaló lett a telepítés is és a klímák is ramatyok. Kint a gyári fehér csőtakaróval húzta be a rezet, elvileg megfogja enni az uv pár év alatt, de biztosan egy szakember más kivetnivalót is találna rajta.

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 4 месяца назад

      @@eszesfilms1651 100ezerért 2 gépet? 😱 Most a szendvics telepítés 100ezer/géptől indul

    • @fonix68
      @fonix68 4 месяца назад

      ​​@@lemezlovagokmelyiket ajanlod? Jó lenne friss levegős, rekuperatoros, wifis. Fúteskiegeszítes, kandallo es gaz mellé, fútesre hütesre. 7 fok felett hasznalnam jellemzóen.

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 4 месяца назад +1

      @@fonix68 Friss levegős a Daikinnak van a legrégebb óta. Én utóbbi időben szinte csak Mideát Telepítettem és adtam el mert ár érték arányban és minősége az egyik legjobb gép bár friss levegőt gépe szerintem. Nincs a Mideának. Én magamnak Mideát, Mitsubishit, Daikint, Samsungot raknék csak (Midea a hőszivattyúnk is úgy hogy klíma nem kell) Amúgy ha igazán jót akarsz és nem baj ha kicsit drága akkor a Midea Breezeless gépet nézd meg. Nagyon ott van mindenki imádja akinek raktam ilyet

  • @szabogergely1992
    @szabogergely1992 4 месяца назад +5

    Nem 5 méter hanem 3 a minimum!
    A gree a legrosszabb a piacon!
    Beleválasztottál...

    •  4 месяца назад

      Akkor lehet csak 3 m és én emlékeztem rosszul. És miért a gree a legrosszabb szerinted?

    • @rodecsaba
      @rodecsaba 4 месяца назад +1

      En is kivancsi lennek az indoklasra hogy miert ez a legrosszabb a piacon!Gyanitom a komentelonek van tapasztalata ezzel a markaval kapcsolatban 😊

    •  4 месяца назад +3

      @@rodecsaba Én is kíváncsi vagyok mi lesz az indok. Nekem volt már Midea korábban, 1 nyarat bírt, elektronika megfőtt benne, de valószínű nekem volt pechem vele. Olyan ez mint hogy van aki a német autóra esküszik, van aki a japánra a másik meg fordítva. Én is mondhatnám hogy a midea szar, de egy rossz tapasztalat alapján nem lehet általánosítani.

    • @rodecsaba
      @rodecsaba 4 месяца назад +1

      @ Remeljuk megtudjuk 😀

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 4 месяца назад

      @ Mideára van 5év garancia szóval ingyé cserélték volna, amúgy a panel beégés 99%-ban nem megfelelő hálozati védelem hiányában túlfeszültség miatt szokott történni. Gree: Hangos, wifi katasztrófa, applikáció egy fos, vélettlenűl sem tudja ami rá van írva. 3,5kW Gree teljesen normál üzemkörülményeket produkálva 26 fokot csinált az ügyfélnél folyamatos (24 órás üzem mellett), lecseréltem egy 3,5kW Mideára, kényelmesen tudta a 22 fokot, de próba üzembe megcsinálta a 19 fokot is