Infrapanel - Tényleg olyan jó, és olcsó vele fűteni?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 ноя 2024

Комментарии • 489

  • @21szazalek
    @21szazalek 11 месяцев назад +81

    Mondanám a személyes valódi használaton alapuló tapasztalatunkat! Nálunk van a ház felső szintjén elég sok infra panel. A szobákban 600 illetve 700W-os méretek. Mindegyik szoba kb 8-10nm-nyi légteret jelent(22-26m3 ha így érthetőbb). Ha folyamatosan be vannak kapcsolva akkor a fűtési komfort tényleg nagyon kellemes. Az első telet az egész felső szinten az infrapanelekkel intéztük. Van 6KW napelem a házon tehát van miből meríteni. A gond nem a fűtési komforttal volt, hanem a villanyórával! Nem találtuk...eltűnt! A NASA jelentette hogy megtalálták. Már Föld körüli pályán keringett. Szóval tök jó meg minden, de csak másodlagos fűtési vészmegoldásnak javasolnám, de arra tényleg tök jó. Amúgy az egész házban már 3db klíma intézi a fűtést. Kb negyed áron tudunk klímával fűteni mint infra panelekkel. A panelek természetesen maradnak a falon. Minden ki van építve. Ha a klímával bármi bibi lenne, akkor legalább nem fagyunk halálra....csak szimplán földönfutókká válunk....

    • @sandorkovacs9863
      @sandorkovacs9863 11 месяцев назад +17

      Na,én meg 1 kandallóval diszítem a szóbát!!Leszakad a vill.vezeték(télen:fagyóka,hóvihar,szél)Gáz:már csak a havi határig!utánna klimák!!De,ha elzárják a gázt(drágább lesz,ill. betiltja az EU!)akkor a sufniban van 1-2kályha+2évi tűzelö háborústartaléknak!😅 Több lábon kell állni,de jelenleg a klima a legjobb!!!

    • @mariamiasnikovnekapor7748
      @mariamiasnikovnekapor7748 11 месяцев назад +12

      Istenem, de jót nevettem " csak szimplán földönfutókká válunk"😂

    • @mihalyturanyi6634
      @mihalyturanyi6634 11 месяцев назад

      ​@@sandorkovacs9863Szintén zenész! Beretta Exclusive Green kombi kondenzációs kazán. Két klíma, és 3 db BVF CP1 wifis villany radiátor + 11 Kw kályha. Most is kályházás volt összel. Meg tavasszal is az lesz, meg a klíma.

    • @miklosnyiri9766
      @miklosnyiri9766 11 месяцев назад +4

      A klíma jó! Az infra xar!

    • @21szazalek
      @21szazalek 11 месяцев назад +3

      @@miklosnyiri9766 Árban? Fűtési komfortban? Miben? Ez így egy értelmezhetetlen általánosítás volt. Az infra fűtési komfortra szerintem jobb a klímánál....viszont sokszorosa a fűtési költsége(ez bizony tény). Klímával fűtünk, de ha végtelen mennyiségű KWh-nk lenne, akkor csak az infrák mennének. Tehát mindegyiknek meg van a maga pozitívuma(és hát negatívuma is).

  • @solct
    @solct 11 месяцев назад +55

    Infra fűtés:
    Dupla hőérzet.
    1.x, amikor mellette ülsz.
    2.x, amikor kibontod a számlát. (Bár ez klimaxos hőhullámnak is elmegy…)
    😂

  • @lajosnebader8592
    @lajosnebader8592 11 месяцев назад +13

    Mi vettünk 3 éve. Egy párnapig próbáltunk befűteni vele,de ez egy nagy sz....r!

  • @gyorycsaba6597
    @gyorycsaba6597 11 месяцев назад +2

    Nagyon szépen köszönöm a hiteles és őszinte tájékoztatást!
    Annyit azonban megjegyeznék nagy elnézések közepette, hogy az idegen szavak nem igazán azt fejezik ki, mint amit mondani szeretett volna az Úr! De köszönet érte!

  • @_.DicE._
    @_.DicE._ Год назад +19

    Nagyon vigyázz arcmelegítésre használni ilyen infralámpát! Kb 5 éves voltam, amikor szétrobbant egy ilyen a fejem felett. 2 cm-en múlott, hogy nem a szemembe robbant, de a homlokomon egész életemben viselni fogom a nyomát. Szóval barkácsolj elé valamilyen fém hálót.

    • @retrobudapest
      @retrobudapest Год назад

      Hol látsz te itt infra lámpát ? 🤣 Biztos hogy nem mind a két szemedet szúrtka ki az a felrobbanó lámpa?

    • @_.DicE._
      @_.DicE._ Год назад +10

      @@retrobudapest nézd meg a videó elejét...

    •  Год назад +5

      Tényleg van benne egy infra lámpa kb az 1 percnél!

    • @FR_-ij4zz
      @FR_-ij4zz 11 месяцев назад +7

      @@retrobudapest A tipikus nagyképű lúzer, aki fel sem fogja, ami körülötte zajlik...

    • @retrobudapest
      @retrobudapest 11 месяцев назад

      @@FR_-ij4zz Így van jól megmondtad . A vicces hogy mielőtt megírtam a kommentet direkt átpörgettem egérrel a videót végére aztán elejére mert amúgy nem néztem végig felesleges és az elejét is valszeg csak halgattam. Pont azt a fél percet ugrottam biztos át amikor az infralámpát mutogatja. Amúgy ez félelmetes én soha nem hallottam olyanról nekem is volt ilyen égőm és hasnzáltam is de kurvára nem normális hogy felrobbanjon. Felrobbani a halogén izzók szoktak ha közvetlenük az áramforrásba dugják. Ezért kötelező védő üveglap az ilyen spotlámpák elé és lágy indító trafó is kéne csakhogy egy időben elkezdték árulni boltokban az E27 es foglalatú halogén izzókat amit bárki becsavarhat a 220 as lámpába aztán csodálkozik hogy puff. :D

  • @zsolthujbert6390
    @zsolthujbert6390 11 месяцев назад +109

    Előre elnézést kérek, nekünk nem infra van, hanem ezek a fali villany radiátorok, mi a Nordart-tól vettünk Adax Wifi Neo típusokat, ezzel fűtünk 3 éve, gondoltam leírom a tapasztalatokat, hátha valakit ez is érdekel. Van 3db 500W-os, 1db 800W-os, 1db 1000W és 1db 2000W-os a 70m2-es házban. Nálunk elég fázós mindenki, 23C-fokot tartunk,erre vannak beállítva egész télen. Az érzékelt hő alapján kapcsolgat ki-be, úgy vettem észre ha fűt, akkor 1 percből kb 10-15 mp-et működik összesen, aztán újra bekapcsol és így tovább, nem megy folyamatosan. Hőérzetre nekünk tökéletesek, viszont a fogyasztásuk nem annyira. Téli időszakban 2000KW-ot fogyaszt a ház, nyáron klímával mindennel együtt kb 300-at. Úgyhogy a havi átalányom 1100KW körülre szoktam belőni, ez most nagyságrendileg olyan 75000 Ft havonta, télen -nyáron. Nem kevés. Ja, be vagyunk szigetelve mindenhol, 3 rétegű üvegek a nyílászárokban, tehát az is megvan. Sajnos amikor megvettük a házat 3 éve, adódtak gondok a fűtéssel, kazán eleve nem is volt, így teljes villany hálózat felújítás lett a vége, 3x25 A -rel, hogy tuti ne legyen vele később gond. Mondjuk azzal nincs is. Csak gondoltam leírom mire számíthat. ha valaki ezen a megoldáson gondolkodik. Nem rossz, "tiszta" energia meg minden, csak drága.

    •  11 месяцев назад +16

      Korrekt vélemény. 😉

    • @zsolthujbert6390
      @zsolthujbert6390 11 месяцев назад +5

      ⁠Köszi, a Te videód meg szuper, köszönjük a munkádat👍

    • @petersarosi9204
      @petersarosi9204 11 месяцев назад +7

      Nekünk is van 3 adax neon-k , csak a fürdőszobába használjuk és csak fürdés előtt ! Iszonyat gazdaságtalan a klímához képest , lent 35 m2 en egy 3.5 kw os gree , az emeleten a hálóban egy ugyanilyen 16 m2 re + a közlekedő légteret fűti és 40.000 ft a villanyszámlánk 22 fokon stabilan ! Ha elektromos fűtés akkor a klíma nyer mindig kivitelezési összegben is és fenntarthatóságban is , amúgy meg a mai napig a gáz éri meg a legjobban , mindegy hogy mennyibe kerül a gáz . Ja és könnyűszerkezetes 10 centi szigeteléssel ellátott házról beszélünk , a kültér és a beltér között 26 centi van összesen tehát nagyon kevés 😂

    • @viktorszabo4467
      @viktorszabo4467 11 месяцев назад

      75E havonta, azaz 900E évente, ez döbbenetes! Nekem 100 nm családi ház van, kondenzciós kazánnal 933 m3/év, 5 cm EPSel mutatóban azaz évi 110E Ft, ebben benne a melegvíz, a sok sok sütés főzés. Egy éves fűtési költségből meg lehetne azt a klímás fűtést csináltatni, egy 4es COPot a legfosabb klíma is tudja, le lehetne azonnal negyedelni a költséget. Abban a tiszta energiában ne legyél biztos, jelenleg 65% energia importra szorul az ország, az Ukrán atom helyett most, Szerb és Lengyel szénerőművekből pótoljuk, tehát árammal fűteni. 1:1 árammal fűteni rettentő pazarlás, én büntetném a butaságot.

    • @Sulavezi
      @Sulavezi 11 месяцев назад

      Jo tudni! Thx

  • @mariaseres2709
    @mariaseres2709 10 месяцев назад +1

    Nekem más a tapasztalatom. Van légkondim, a konyhába viszont infrapanelt használok. Meg kell mondanom, hogy soha nem fáztam ott. Napelemmel fűtök. Amikor áttértem a radiotáros fűtésrendszerre nagyon megugrott a fűtési számlám Ezért visszatértem a légkondicionálásra. Mivel a meglévő infrapanel jól szuperál, ezért úgy döntöttem, hogy még egyet vásárolok belöle. Igy 2 infrapanellel és 1 légkondicilálóval elértem, hogy minden helységben normális a fűtés.

  • @kardosferenc3146
    @kardosferenc3146 11 месяцев назад +8

    Folytatnám a végszótól: nem rossz-nem rossz...hanem csapnivalóan borzasztó!
    Tökéletesen megfelel az ár/érték aránya egy hétvégi házban, ahol egész télen nem tartózkodik senki, esetleg lemegy valaki társasággal szilveszterezni.
    Viszont még nem láttam olyan hozzászólást, h a telekre akarta valaki kivinni, kivétel nélkül családi házban szerettek volna komfortos, élhető hőmérsékletet biztosítani. Valóban elképesztő dícséretektől bűzlik a reklámszöveg, nekem mindig Süsü és a sárkányfűárus jut róla eszembe.
    A hatékonysága pontosan akkora, mint a videóban elhangzott, kedvezményes áramot pedig nem lehet hozzájuk igényelni.
    A reklámszövegben mindig ott van/volt, h nem baj h mennyit fogyaszt, majd napelemmel kiváltjuk.
    Igen, amíg a szaldó elszámolás tart, a beüzemeléstől számított 10. év végéig.
    Pontosabban NEM, mert nem fér el a háztetőn annyi napelem, amennyire szükség lenne a fűtési költség nullázásához!
    Miért merem ezt így kijelenteni? Mert csak ilyen csalódott felhasználókkal beszéltem az elmúlt évek során.
    3-as COP volt megemlítve a videón, amivel tökéletesen egyet is értek, füllentenek a gyártók 4-5 körüli SCOP-t, csak ez a független minősítő intézetek mérésekor sehogy sem áll össze🙂
    A lényeg, h ahányas COP-val üzemel egy hőszivattyú, annyival kevesebb napelemre van szükség a kiváltási arány nulla értékre hozásához.
    Végtelen a tudatlanság a felhasználók oldaláról is gyakorta. Találkoztam esettel - hatósági törvényszéki vizsgálat során - h a felperes panaszkodott a hatalmas áramszámlára, elektromos konvektor és villamos fűtőbetét szolgáltatta a fűtést, utóbbi a padló vízkörein keresztül. És volt napeleme!!
    Pedig ott volt a falon 2 db fűtésre optimalizált klíma, az ajánlatban szerepelt, h - 20 °C-ig üzemképes (itt most ne taglaljuk a COP értéket ezen a külső hőmérsékleten, úgysincs ilyen hideg, talán már soha többé nem is lesz).
    Viszont eszébe sem jutott bekapcsolni a gépeket, amik ugye levegő-levegő hőszivattyúk, cca 1/3 fogyasztással.....
    Inkább elment pereskedni a bíróságra.
    Foggal-körömmel ragaszkodott a direkt elektromos fűtéshez egy olyan ikerházban, ahol a tető ÉNY-i tájolású!!
    Nem biztos, h az ügyfél magától volt ilyen félretájékozott, sok reklámot láthatott a RUclips-on.
    Még egy fontos tételt hadd említsek meg pótlólag, ami nem hangzott el, 20 percbe nem is fér bele minden fontos erről a parasztvakításról.
    Ez a "hőmérsékleti diszkomfort", ill. "hőmérsékleti asszimetria", ugyanis elég nehéz úgy felszerelni egy infrasugárzót, hogy a testünk minden oldalát egy időben melegítse. Van ugyan ilyen berendezés, úgy hívják, h szolárium🙂
    Vajon milyen érzés lehet a hálószoba mennyezetén, vagy bárhol elhelyezett infra sugárzó alatt aludni, ami ki-be kapcsol időnként? Amikor bekapcsol kitakarózol, amikor lekapcsol akkor meg magadra húzod a paplant.
    Mennyire lesz ez pihentető alvás?
    Teljesen más érzés egy olyan mennyezetfűtés alatt aludni, ami a teljes felületen sugároz 25-26 fokos felülettel, nem 90 fokkal, mint itt láthattuk. Az alacsony hőmérséklet nem érzékelhető, észrevehetetlen.
    Itt hadd említsek meg egy általános szabályt: az a tökéletesen komfortos fűtés vagy hűtés, ahol nem lehet megállapítani a hőáramlás irányát és a forrását.
    És befejezésül még egy fontos szempont, teljesen más műszaki megoldásokat használunk egy régi épület felújításánál, mint egy újonnan épülő háznál, lakásnál.
    Köszönöm figyelmed, ha végigolvastad.
    BUÉK!

  • @TouristAarchie
    @TouristAarchie Год назад +96

    Na végre egy elfogulatlan, szakmailag preciz beszámoló film erről a termékkategóriáról! Már elegem volt a bértollnokok reklámszagú, tömjénező ripacs videoiból! 😮😊😊

    • @gergelydosa4314
      @gergelydosa4314 11 месяцев назад +19

      Mi a precíz mérés nélkül??? Hasraütés szerűen bemondja hogy szerinte ez meg az hagyjuk már. Akkor lett volna releváns ha rendesen merte volna akár egy hónapos átlagot. 1000 W-os vagy két 500w azzal már kb. el lehetett volna indulni az összehasonlítgatás ban, 1 hónap átlagával. Nem védeni akarom egyik rendszert sem de ez így kuka

    • @minnesotaihighwayman1171
      @minnesotaihighwayman1171 11 месяцев назад +3

      @TuristaArcsi végre egy kommentelő, aki nem csak trollkodik, hanem kiáll az igazságot bemutató videósok mellett.

    • @TouristAarchie
      @TouristAarchie 11 месяцев назад

      @@minnesotaihighwayman1171 the truth has been spoken!

    • @sandorkovacs9863
      @sandorkovacs9863 11 месяцев назад +3

      ​@@gergelydosa4314NEM!Korrekt volt a film!!! Elmondta a hőszivattyús fűtés kb.4x több hőt ad le mint a hajszárítód!😅

    • @gergelydosa4314
      @gergelydosa4314 11 месяцев назад +6

      @@sandorkovacs9863 berendeltem tegnap 2*600W os infra panelt, hozzá termosztátot, okos fogyasztásmérőt, kinti és benti okos hőmérsékletszenzort.
      Ne az legyen, hogy persze mert nem volt alapból hideg az időjárás.
      6 hónapos adatot tárol visszafele.
      Kíváncsi leszek a kísérletre.

  • @zoltantalmacsi3361
    @zoltantalmacsi3361 Год назад +7

    Nagyon jó volt. Végre egy tárgyilagos érthető nagyjából minden körülményt számításba vett videó.
    Igen, rengeteg reklám videót lehet látni amikben csak dicsérik ezt a fűtési megoldást. Nagyjából igaz ez az e - autókra és napelem rendszerek esetében is.
    Én már úgy vagyok vele, hogy vissza menve a kályhához, "jó dolgoknak nem kell cégér" (reklám)!

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      Angliában vagy 5 éve meghalt a napelem üzlet, mert drága, aztán tönkremegy, aztán még te fizetsz a szállitásért, mert veszélyes hulladék.
      Tudod az a baj, higy rti magyarok, hiéba ugat nektek az ember olyan helyről, ahol ez meg az már le meg kifutott, csak leszarjátok! Hogy engem hány hülye magyar küldött a francba az elmúlt két évben, mert azt mondtam, hogy szar a napelem, azt számolni is nehéz. Aztán sirtok, hogy "nincs forrás"

  • @GMIKI83
    @GMIKI83 11 месяцев назад +13

    Üdv! Én Svédországban lakom és itt nagyon elterjedt a klimával való fűtés. Nagyon sok helyen nincs is más alternatíva kiépítve. Ez önmagába még nem is meglepő viszont itt mindenki meglepődik amkor elárulom hogy a klimával hűteni is lehet. Az egyik kollegám 20 éve fűt klímával és meg sem fordult a fejében hogy ezzel hűteni is lehet 😂.
    Apropo. Ami a klimában nekem nagyon szimpatikus hogy a meleg szintentartásához elcsendesedik, bezár az ajtaja, olyan mint ha ki lenne kapcsolva de mégis az ajtó alatti 2cm-es lyukon fújja a meleget. Ilyenkor 200W körüli áramot fogyaszt.

    • @gaborrajnai6213
      @gaborrajnai6213 11 месяцев назад

      Hát azt kétlem, hogy a svédeknél megérné klímával fűteni. 0 fok alatt a léghőszívattyúk hatásfoka a béka segge alá zuhan, és Svédországban kemény telek vannak ám.

  • @alex1173539
    @alex1173539 11 месяцев назад +12

    Nekünk is van 2db 750W gurulos kerekeken. Nem ér egy fillért sem fütésre nem alkalmas penészednek a sarkak... és csak közvetlenül előtte van meleg. Fürdőszobába megfelelő ha van központid persze😅

  • @SZLMCL1
    @SZLMCL1 11 месяцев назад +6

    Talajkollektoros hőszivattyú fix COP-val (hűtés, fűtés) + hővisszanyerős szellőző központi párásító modullal + 15 cm szigetelés. Szerintem ez a legjobb kombináció.

    •  11 месяцев назад +3

      Az tuti, de ez a legdrágább megoldás is!

    • @SZLMCL1
      @SZLMCL1 11 месяцев назад

      @Nem feltétlen, földmunka díjával több, ami kb. 7-800e volt évekkel ezelőtt, de ugyanennyivel, vagy még többel olcsóbb maga a hőszivattyú, mivel nincs kültéri egysége. Államilag támogatott napelem rendszerrel pedig a rezsi 0, így gyorsan visszahoz az árából. Hűtés pedig szinte teljesen ingyen van. Azt kell mérlegelni, hogy kezdeti nagyobb befektetéssel, majd később szinte 0 rezsivel és nagyon hatékony fűtéssel egy komfortos megoldást építesz ki, vagy kisebb kezdeti befektetéssel egy sokkal kevésbé komfortos megoldással fizetsz magas rezsi árakat.

    • @Superib974
      @Superib974 11 месяцев назад

      Új házba igen.

  • @nyulassybeatrix9465
    @nyulassybeatrix9465 11 месяцев назад +1

    köszönöm az infót, nagyon hasznos volt !

  • @hugohendel7084
    @hugohendel7084 Год назад +12

    Nálunk padlófűtés van de vettem 22 000 Ft-ért egy falra akasztható 500 wattos infrapanelt. Arra kell ha valamelyikünk hazajön átfázva bekapcsolja és elé tud állni melegedni.

    • @fanaticpass
      @fanaticpass Месяц назад +3

      azt forrózuhanynak hívják :)

  • @TheBuyankhishig
    @TheBuyankhishig Год назад +15

    Albérletben laktam egy házban. A fűtést nem akartam modernizálni, de egy klímára beruháztam. Klmával fűtöttem évekig és -10-ig teljesen jó volt. Nem alatta ültem, hanem a legbelső helyiségben volt és kifűtötte a házat. Piri pénzért a ócsa gázkazán helyett. Most egy kondenzációs kazános megoldásban fűtök egy űj házban, így persze nem is gondolkozok máson, mert most a leghidebb időszakban sem megy 20e-ig a gázszámlám úgy, hogy a melegvíz is azzal van. Szóval a klímával fűtés nem olyan rossz.

    •  Год назад +3

      Jó a klíma, de ahogy mondtam jó kell legyen a szigetelés, meg azért nem mindegy mekkora a ház és milyen az elrendezése. (Ha a klíma a ház egyik felében van a másik felében hidegebb lehet azért, persze lehet venni még egy klímát aztán annyi 🙂)

    • @TheBuyankhishig
      @TheBuyankhishig Год назад +1

      @ Én ezt több éves tapasztalatból írtam. Egy ócska kádárkocka volt. Az infrapanelben én sem hiszek.

    • @pjotr3374
      @pjotr3374 Год назад +5

      A klímás fűtés, pláne egy tényleg jó fűtésre optimalizált klímával, pláne h tarifával a legolcsóbb fűtés.

    • @Adani12345
      @Adani12345 11 месяцев назад +1

      Jelenleg 55nm2 lakás társasházi, gáz nincs bevezetve, a két szobában van inverteres klíma, fűtésnek tökéletes, fürdőben van egy törölköző szárító, ami elektromos, ha bedugom akkor van fűt, de szinte sose használom, konyhában pedig van egy elektromos fűtőpanel, azt is csak akkor kapcsolom be ha huzamosabb ideig ottvagyok. A két klíma H tarifás órára van kötve. H tarifával olcsóbb árammal fűteni, és ráadásul pillanatok alatt fel tudja fűteni a szobát, bekapcoslod és 5 perc múlva már meleg van.

    • @TheBuyankhishig
      @TheBuyankhishig 11 месяцев назад +1

      Én sima árammal fűtöttem klímával még a rezsi csökkentés előtt és akkor is megérte mínusz tíz fokig spóroltam vel, az alatt meg nem volt több mint a gáz egy rági kádárkockában. Ennyi. A nagyobb hidegekben (-10 alatt) az egy szerencsétlen klima a legbelső szobából nem volt képes felfűteni az egész házat.

  • @albertkonya3886
    @albertkonya3886 11 месяцев назад +9

    Teljesen reális értékelés. Lehet, hogy a beszerelés olcsóbb, de a villanyszámlán kemény összegek lesznek. Egy 60 m2 lakás kifűtéséhez kb. 42 kW teljesítmény szükséges, akár gáz kazánról, akár elektromos fűtés rendszerről beszélünk. És még egy: - Hőérzet szempontjából a padlófűtés a legjobb.

    • @gyorgyweszely7236
      @gyorgyweszely7236 11 месяцев назад +3

      Egy 60m2-es lakáshoz biztosan nem kell 42kw-os teljesítmény, hőszigeteléstől függően 6-20 kw kell.

    • @albertkonya3886
      @albertkonya3886 11 месяцев назад +5

      Várom azt a gyakorlatban létező lakás bemutatását, amit 6-20 kW teljesítménnyel legalább 23°C-ra minden helyiségben fel lehet fűteni.

    • @xider01
      @xider01 11 месяцев назад +6

      Családi házakba gáz kazánból a 24Kw-osat szerelik. Körülbelül az az a teljesítmény amivel biztos kitudod fűteni. Nekünk a 100m2-es házban 22Kw-os gáz kazán megy ami 1 a 10hez modulál 95%ban 3Kw-on ketyeg 23,5-24°C-on. 42Kw még vegyestüzelésű kazánból se kell. 60m2 hez akkor kéne 42 kw ha kiveszem az ablakokat és mondjuk fóliát rakok helyettük hogy ne legyen szellős.

    • @albertkonya3886
      @albertkonya3886 11 месяцев назад

      Ez nem elég. Pontos mérnöki mérést és számítást szeretnék látni!!!

    • @xider01
      @xider01 11 месяцев назад +1

      Ha lesz egy mérnöki számítás akkor mivel lesz jobb? Most egy hülye kiszámolja h x-y akkor elégedett? Google fűtés teljesítmény kalkulátor. 100m2 rossz szigetelésű falazat 20m2 ablak felülettel 24kw bőven elég. Még sok is az enyémnek is lejjebb van véve a max teljesítménye 60%ra. Amit valaki papírra vet és kiszámol az a való életben sose úgy van, hányszor belefutottunk már ebbe. De tény, hogy a jó tervezés és a megfelelő kivitelezés elengedhetetlen egy jól működő rendszer létrejöttéhez. Vékony csövek, kevés víz, jó hőleadó felület. A hőérzetre kitérve a padlófűtés az egy nagyon jó dolog mert nem fázik a lábunk. De radiátoros fűtéssel is el lehet érni a megfelelő és kellemes hőérzetet ugyanúgy mint a padlófűtéssel. Egy jó moduláris termosztáttal ami folyamatosan szabályozza és vezérli a kazán előre menő víz hőmérsékletét így szinten tartva a ház belső hőmérsékletét ez elérhető. Nyilván ehez kell egy jól moduláló kazán is.

  • @pmikeske
    @pmikeske 11 месяцев назад +15

    Rosszul csináljátok! Ezt le kell fektetni a nappali közepére és tüzet kell rakni benne! Simán befűti a lakást és még csak villanyt se fogyaszt! Hát mindent nekem kell kitalálni?

  • @AntonAnton-e6z
    @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +20

    Vannak olyan tesztek a YT-on melyek hosszútávon 10-15 év számolja az össz. költségeket, melyek ennyi év alatt kötelező jelleggel rárakódnak különböző fűtési rendszerekre.
    Sokan elfelejtik, hogy a fűtésiköltség nem csak az energiahordozó árából áll. Hanem minden költséget bele kell számolni ami pl. 15 év alatt keletkezik. (igen, bele tartozik a rendszer kiépítése, szervizelése, stb. is)
    Sok ember meglepődhet, de 15 éves időtartalom alatt, minden rendszer fűtésiköltsége közel egyformára jön ki.
    Aki nem hiszi nézzen ilyen videókat is, vagy számoljon utána.

    • @torpemonguz
      @torpemonguz 11 месяцев назад +4

      Ha nem értesz hozzá, akkor biztos... 😂
      Az elektromos áram a legdrágább, ezen csűrhetsz csavarhatsz, de így van...

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +10

      @@torpemonguz látom az értő olvasás nem az erősséged, segítek: "fűtésiköltség nem csak az energiahordozó árából áll."
      De röhögcsélj csak rajta, az idiotizmus egyik tünete épp az, hogy az illető minden röhög amit meglát.

    •  11 месяцев назад +6

      Igen sokan érvelnek e mellett hogy levezetik 10 évre a karbantartási igényt. Minnél újabb a kazán annál komplikáltabb szervízigényes, elvégre fogyasztói társadalomban élünk. A régi c21 est nagynéha ki kell savazni 1 liter sósavval aztán jólvan. Meg 20 évente kell egy hőcserélő bele. Szerintem is csak csűrik csavarják, de az áramos fűtés drága alapvetően. Olyan mintha vennél egy olcsó új autót ami cserébe 20 litert eszik, a drága meg csak 5 litert. És a kereskedő érvelne hogy jobban megéri az olcsó, mert hát most nem kell sokat fizetned.

    • @torpemonguz
      @torpemonguz 11 месяцев назад +1

      @@AntonAnton-e6z
      Wow..
      Feltaláltad egy rendszer bekerülési, karbantartási és üzeletetési költségét . Mik vannak.. kápráztass még!!! 😂

    • @torpemonguz
      @torpemonguz 11 месяцев назад +1

      @
      Alapvetően egy kondenzációs kazán 250ft/m3-ig rentábilis.. bármihez képest. Az felett ha marad ez az idióta árazás -ki tudja- akkor megtérül egy 2 milliós hőszivattyú, 5-6 év után..
      Ha a gázért 750ft-ot kell fizetned akkor már jobb egy gázolajégő is mint az infra.. szóval ez hónapról hónapra változik..
      De ez van, egy banánköztàrsaságban élünk ezt kell szeretni..

  • @norbertfeher713
    @norbertfeher713 Год назад +12

    Infrás az infrara klîmás a klîmára esküszik. " Minden kupec a saját lovát dicséri" ez régi igazság 😊

    • @janoslukucz2174
      @janoslukucz2174 Год назад +9

      Egy 2,5 kW-os klíma átlagosan 560 W és 850 W teljesítményt vesz fel ez a klíma márkától függ. Ezt a befektetett és leadott energia közötti hányados a COP érték ,aminek a jelentése 1 kW befektetett energiából mennyi kW hőenergiát tud előállítani , az EON az energia hatékonysága miatt ad kedvezményes tarifás mérőt a klímaberendezésekre.
      Csak is kizárólag klímákra és hőszivattyúkra. Ameddig 1 kW vill.energiából 1 kW hőenergiát állít elő egy fűtő szerkezet addig a klímához képest az olcsósága miatt lehet eladni. Remélem segítettem.

  • @rajtomi
    @rajtomi 11 месяцев назад +19

    A számításod, ahol a 10m3 napi gázfogyasztást próbálod infra fűtésre átváltani majdnem jó. De úgy inkább 2x, mert 10m3 gáz 100Kwh-val egyenértékű. Így pont 4x drágább mint a gáz. Kevésbé jól szigetelt házon horror villanyszámlát tud produkálni. A hőérzet a közelében valóban jó, így van értelmes felhasználási területe. Ágy közelében a falon, vagy plafonon. Íróasztalnál, meg bárhol ahol az ember sokat tartózkodik a lakásban. Erre jó, minden más megvezetés, marketing duma. Hívhatjuk átverésnek is, mert az. Lehet, hogy már van olyan nagyon "okos" rendszer, ami mozgásérzékelőkkel figyeli ki merre járkál, és csak ott kapcsolja be. Ezzel a hőérzet talán kipipálva, de 15 fok van a lakásban, ha gáz áron akarunk fűteni. A legszebb, amikor valaki a jól és korszerűen leszigetelt házát agyoncsapja egy ilyen rendszerrel... a videó többi része jó, és érthetően elmagyarázod csak a matek része nem

    •  11 месяцев назад +2

      Ok igen egy kicsit alul kalibráltam valóban a szükséges paneleket, valóban X2 inkább több kéne de akkor még rosszabb az infra.

    • @csabit113
      @csabit113 11 месяцев назад +3

      Gyönyörűen összefoglaltad! Nem is értem, hogy ilyen egyszerű ohmikus fűtést mit magyaráznak állandóan...

    • @tamaskovacs9915
      @tamaskovacs9915 11 месяцев назад +1

      A 10m3 gázból egy része a kéményen át távozik, azaz a fűtőrendszer hatásfokával szorozni kell.

    • @csabit113
      @csabit113 11 месяцев назад

      Kondenzációs gázkazán a "füsthőt" forgatja vissza a rendszerbe.@@tamaskovacs9915

    •  11 месяцев назад +2

      Ez így igaz de csak ha tudsz 40 fokos vízzel fűteni( pl padlófűtés), felette olyan a hatásfoka mint egy sima turbósnak.

  • @pjotr3374
    @pjotr3374 Год назад +10

    A gáz olyan 10kw/m3 ami mondjuk 100Ft, a régi rendszered hatásfoka lehet olyan 80-85%, vagyis kb 11-12Ft lehet egy kw hőenergia.
    Legyen 15, de akkor is a kb a harmada.

    • @markbenedek3944
      @markbenedek3944 11 месяцев назад +3

      Így van, lehet itt csűrni csavarni, de ha a befektetett villamos energia 1 az 1-ben hasznosul, akkor a szükséges hőmennyiség háromszor drágább lesz villannyal, mint gázzal. A hőérzeten lehet vitatkozni, különböző hősugárzó megoldások különböző hőérzetet adnak, de mindenképp háromszoros lesz az ár.
      Persze ez csak a kedvezményes árra igaz. Ha a gázt 700 Ft-tal, az áramot 70 Ft-tal számoljuk, akkor már jó lehet az áramos fűtés.

    • @expamandro
      @expamandro 11 месяцев назад +1

      @@markbenedek3944 továbbá a gáz fűtést karban kell tartani évente. Az áramosat nem...

    • @almaspite1234
      @almaspite1234 11 месяцев назад

      szerintem a 700ftos gázár annak idején ugy jött ki fent, hogy 1m3 gáz 10 kwh , 1kwh áram meg 70Ft, azaz aki tullépte a limitet gázból is és áramból is, ne érje meg nem hőszivattyús fűtéssel ősszeomlasztani a villanyhálózatot .

  • @Superib974
    @Superib974 11 месяцев назад +7

    Király
    De én jobbnak gondolom a régi házakba a vízteres sparheltet, rá tudod kötni ha már van a kp-i fűtést, a meleg vizet, és sütni főzni is lehet vele. Összességében a legjobb, de csak kertes házban tudod megoldani h fát vegyél, behordjad, kivigyed a hamut, stb.
    Viszont több vele a beruházás, a munka és a szemét is.

  • @istvanmolnar637
    @istvanmolnar637 11 месяцев назад +13

    A szakmailag akarok fogalmazni a hőt közölni kell, csodák nincsenek! nem lehet 400 wattal befűteni egy lakást. a videóban is arról volt szó hogyha jó a szigetelés akkor olcsóbb lehet az infrafűtés. Csak hogyha jó a szigetelés akkor az a gázfűtésre is pozitívan hat, az ugyanúgy olcsóbb lesz!
    Ráadásul közel sem elég napi 10 órát üzemeltetni ezeket az infrapaneleket hiszen nem bír 14 órát fűtés nélkül egy ház. Valóság az hogy ha a gázszámla mondjuk 20 000 ft akkor ugyanezt elektromos fűtéssel 60000 meg 70000!

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      nagyon jól mondod, mint mindent, pl a szennyezést is a teljesitmény szabja meg nem az hogy mitől keletkezik. Mellesleg az is baj hogy amig tudsz füteni pl egy radiátort negyven fokra addig ezek vagy forrók vagy nem. Nagy baromság ez a tűzforró a radiátor aztán egy órán át hideg, mert sokat foigyaszt ls egy órán át fázol aztán meg csuróg rólad a viz, úgyhogy minden olyna ren dszer ami ezen az elvenb fűt az egy shit

    • @antaltamasi9944
      @antaltamasi9944 11 месяцев назад

      Csak annyit fűznèk hozzá,H minnèl kissebb egy ház hőigènye,annál valoszinűbb,H összességèben jobban jár a tulaj egy egyszerűbb felèpitésű hőtermelő/hőleado megoldással. Hiszen kissebb hő igenynèl is kell kemény,gazterv,gazcsövek egy kazán valamilyen hőleadó...(.viszont a gaz olcsó) .........ezek elhagyhatók egy direkt elektromos fűtésnél, sokkal kisebb beruhazasigeny és kisebb járulékos költsegek ....viszont az áram drága......számolni kell. Egyedi számítások kellenek. Mindenkinél mások az adottságok...méret, hőigèny, napelem megléte stb....
      Sokan elfelejtik mikor fűtes fajtkrol van szó,H valamivel a fejenkénti nap i 50 liter használati melegvizet is elő kell állítani. Az sem utolsó szempont,H manapság már lassan több energia megy el a nyari hűtesre mint a tèli fűtèsre....szóval nem mindegy H arra külön rendszer kell e és milyen energiaigènnyel....

  • @melindareichenberger2458
    @melindareichenberger2458 8 дней назад

    Nekem 10 éve imfrapanel fűtésem van minden szobában és teljesen elégedett vagyok.

  • @blaskojanos2
    @blaskojanos2 Год назад +16

    Ez egy úri megoldás, vettünk egy lábakon álló nagyobb panelt, szerintem ugyan az mint a hősugárzó. Az biztos, hogy szebb de nem takarékosabb.

    • @viktormolnar
      @viktormolnar Год назад +1

      Így van. Pontosan annyit tud mint a hősugárzó vagy akár egy olajradiátor. Csak ezzel lehet bolondítani az embereket. De a fizika nem hazudik. 1kwh felvett áramból 1 kw fűtési energia. Ennyit tud mind. Egyedül a klíma vagy hőszipka tud jobb lenni. Ott ugye nem 1 a COP érték hanem 3-4 . Tehát 1 kwh felvett áramból 3-4 kw fűtési energia. A többletet a kültéri hő energiából vonja el. Tehát a kinti hidegből még hidegebb lesz. Bent meg meleg😊

    • @lajosvarga7992
      @lajosvarga7992 11 месяцев назад +2

      Egy hősugárzó melegít. Ezzel meg lehet fagyni még külső nulla fok felett és kis helyiségben is. Van egy 700 W panel, ha előte állsz egy méterre, akkor érzel egy kis meleget, de fűtésre alkalmatlan. A marketing szerint szuper jó, jó hőérzet, kis energiafogyasztás. Sajnos egyik sem jött be, de anlegszomorúbb, hogybezzel meleg nem lehet csinálni.

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад +1

      bizony

  • @firemann74
    @firemann74 11 месяцев назад +2

    Szia
    Nagyon köszönöm ezt a videót.
    Nemsokára le akartam váltani a gázkazánt , ami egy C18 fali cirkó.
    És fűtőpanelre , vagy klimára .
    Végre már valaki , tisztán beszél erről hogy ez nagyon költséges .
    És az is nagyon jó , hogy itt a hozzászólók is le írták , az igazat .
    Nekik is köszönöm.
    A videóban szó esett egy applikációról is , a gázfogyasztással kapcsolatban, ha le írnád a nevét előre is köszönöm.

    •  11 месяцев назад +2

      Szívesen. Én ezt az appot használom gázra és villanyra is: play.google.com/store/apps/details?id=at.topfen.ecas

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 Год назад +18

    Ha egy 600 W-os panel 100cm x 60cm, akkor az 0,6 négyzetméter. A felülete 100 celsius
    Egy 600 W -os kvarc cső 40cm hosszú 1cm átmérőjű, akkor az 0,013 négyzetméter.
    Tehát a cső 1/46 -oda felületen adja le ugyanazt a teljesítményt. Azért van kvarcból mert az 1700 fok körüli és üzem közben 1000-1200 fokos.
    (500 celsius meleg test még nem ad fényt...)
    Az izzásig hevülő kvarc csöves fűtőtest az valóban viselheti az "infra" megnevezést.
    Viszont a melegítő panel infra sugárzása kb. 50 szer kevesebb. Mitől "infra"??
    Mivel 600 W-ot felvesz a villamos hálózatból és azt hővé is alakítja, pont annyit fűt mint a kvarc cső.
    Akkor azt meg hogy?
    Hát úgy, hogy a panel a hő nagyobb részét konvekcióval adja át a levegőnek. Erre jó bizonyíték, hogy közvetlen felette igen meleg a fal és a plafon is.
    Ezt a felszálló forró levegő okozza.
    Ez könnyen belátható: Adott teljesítmény (600W) mellett, minél kisebb a felület, annál nagyobb részét kell, hogy leadja sugárzással (Infra). És minél nagyobb a felülete, annál kisebb a hőmérséklete és akkor a konvekció az ami a hőt átveszi, szállítja. A radiátor pld. pont fele olyan meleg mint a panel (50C fok) de a felülete 1-2 négyzetméter. A radiátor konvekcióval fűt nagyrészt. A panel a kettő között van valahol.
    Én ezt nem reklámoznám "infra" panelként....

    • @blaskojanos2
      @blaskojanos2 11 месяцев назад +4

      Ez egy hagyományos lakásba nem jó, ezt csak a hungarocell lakásokban lehet alkalmazni. Ezt tudomásul kell venni.

  • @kurucPista
    @kurucPista 11 месяцев назад +5

    Szomszéd az új házát . jól szigetelt - padló fűtőfóliával fűti.
    Jó a hőérzet - padlótól - mennyezetig tartja a 20'C-t - ami elég!
    De hidegben volt 100 eFt fogyasztása ... 120 nm.

    • @zoltanszuromi
      @zoltanszuromi 11 месяцев назад +1

      Miért gázzal nem lett volna annyi?

  • @sandorpecsi5845
    @sandorpecsi5845 Месяц назад +1

    Nagyon informatív , köszi !
    De az a ciccegés sokat ront a hangulaton .

  • @zoltanfarago3215
    @zoltanfarago3215 11 месяцев назад +12

    A "számítás nem releváns".
    Hát valóban. A lakást teljesítménnyel fűtjük, nem órára. Ha a kazánod 10 órát megy és ezzel 10m³ fogy, az cirka 100kWh. Ha a gázkazán hatásfoka 90%, akkor z egyéb vesztesèégek nélkül 90 kWh energia kell a ház kifűtéséhez. Abból, hogy a kazán 10 órát megy, nem következik, hogy a panel is annyit menne. A hőérzet miatt nem lesz fele a teljesítményszükséglet. 1-2 fokkal alacsonyabb hőmérséklet mellett, ha a höérzet jobb, meg lehet spórolni 5-10% energiát. Mivel a fűtés alapvetően a hő eszteség pótlását jelenti, adott szigetelés mellett azt meghatározza a külső és belső hőmérséklet különbsége. Ezért lehet spórolni alacsonyabb hömérséklettel. Más kérdés, hogy ha a falat melegíti az infra, akkor megint borul a matek.
    Miért érzi úgy mindenki, hogy neki oktatni kell? Mi alapján "számoltad" ki, hogy helyiségenként 1db 1kW panelt raksz? A fűtési igény számításának nem az a képlete, hogy a helyiségek számát megszorozzuk a fűtőtestek számával... Nem beszélve arròl, hogy a 3-4-ik napon lépi át a 210kWh limitet, utána 70Ft/kWh pénzért fűtöget.
    Klímás fűtés mellé a hőérzet javítására jó lehet. Csak ezzel fűteni is jó lehet, csak olcsó nem lesz.

    •  11 месяцев назад +5

      Mint mondatm a számítás csak egy mégis mondjak valamit dolg volt, nem teljesen releváns, aluméretezett panelekkel. A lényegen ez nem változtat, hogy sokkal drágább vele fűteni mint gázzal, és nem olcsóbb semmivel sem mint pl egy olajradiátorral.

    • @zoltanfarago3215
      @zoltanfarago3215 11 месяцев назад +1

      @ Értem, de az nem számítás, hogy minden helyiségbe bedobok 1kW-ot, az üzemórát megfeleltetem egy X-szer akkora fűtési teljesítmény üzemórájának és ebből mondok egy számot, hogy na, ez ennyibe kerül. Nem akkora teljesítmény, nem olyan hőfokon, nem annyi ideig. Ezzel így mit bizonyítunk? De amúgy nem is kell, mert egy háznak van egy adott hővesztése. Ezt tök mindegy, mivel pótolom, adott hőfokhoz adott fűtési teljesítményre van szükség. De ez eddig is tudott dolog volt. Egy teljesen hibás saccolással meg nem cáfolunk vagy támasztunk alá semmit.
      Már úgyértem, mi, szakemberek.

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +2

      @ Utolsó megjegyzésed cáfolom saját tapasztalattal. Volt egy átmeneti kényszer időszakunk, amikor egy szobát olajradiátorral fűtöttünk, zabálta a 3kW-ot rendesen, hogy tartani lehessen a hőmérsékletet.
      Most 2db 700W-os panel van ott, töredéke a havi fogyasztás, úgy, hogy a helységben tartózkodni ugyan olyan kellemes mint az radiátoros korszakban. Sőt megmerem kockáztatni, hogy még jobb a komfort érzet.
      Szerintem ha utána akarsz járni ennek, csakis tesztekkel tudod ezt megtenni, és nem hasra bökött adatokkal, és légből kapott számokkal ;)
      Attól meg szakadj már el, hogy gázzal neked olcsóbb, oké olcsóbb, de akkor ird át a videó címét arra, hogy neked miért nem éri meg az infra fűtés ;)

  • @EnergyDrinkRBR
    @EnergyDrinkRBR 11 месяцев назад +1

    Mi 2 éve használunk 2 szobában(350+700W) kiegészítő (10h-15h) fűtésre ilyen paneleket. Ugyanekkor telepítettünk napelemes rendszert, az első évben 1400 kw túltermelésünk volt (amit a 2. évben vissza bekötött villanybojler fel is zabált :D ). A hőérzettel kapcsolatban nekünk pozitív a tapasztalatunk, az egyik pl a szoba ajtóval szemközt kb 3 m-re van, de rögtön érzem, hogy fűt, ahogy belépek a helyiségbe. Könnyű volt telepíteni, nem igényelnek karbantartást, csendben teszik a dolgukat.

    • @kissl.e.6741
      @kissl.e.6741 11 месяцев назад

      és mennyibe fájt a napelemes rendszer?

    • @EnergyDrinkRBR
      @EnergyDrinkRBR 11 месяцев назад

      @@kissl.e.6741 1,2M

  • @attilavarga8204
    @attilavarga8204 11 месяцев назад +11

    Vettem,kiprobaltam,fos.

    • @rgrg77
      @rgrg77 10 месяцев назад

      Féláron, kis helyiségben, távolról bekapcsolva jó. Aki mellette fekszik, annak is jó, mert nem fagy meg. A ház fala és minden jéghideg marad, én a fagy elkerülésére használom, amikor nem vagyok otthon.

  • @zsoltfulop6390
    @zsoltfulop6390 Год назад +7

    Ezek a panelek kiegészítésnek jók lehetnek, főleg annak, aki szeret kísérletezni, és nem számít neki a pénz ..

  • @zodiatti1825
    @zodiatti1825 11 месяцев назад +1

    Szia mar regota kovetlek benneteket fokent a lakokocsizasok miatt de tetszik az egyeb jellegu tartalmaitok is. jelenleg a lakasom futesevel vannak gondjaim. Kozponti kazanrol uzelemtetek egy 3 szobas 80m2 teruletu lakast a fogyasztasom igy teli minuszos idoszakban 34kWh/nap ezt ultrahangos fogyasztasmerovel merem ez alapjan osztjuk szet a gaz szamlat. Szerinted ezen kwhnyi gazfutes villannyal kevesebb lenne? tehat ott nincs csoveszteseg nincs radiator veszteseg stb 1 az 1-ben a felvett kwh futesre forditodna. Kerdesem maradjak kozponti elszamolos gazfutesen vagy alljak at sima villanyfutesre szobankent egy 2 kwh-os smart WIFIs termosztatos futotestre gondoltam(kb 30€-50€ dbja obiban). A jelenlegi radiatorok nem tudnak leadni 2kwh-ot a feluletukon vogel and Noot adatlap alapjan de nagyobbak feluletre mint a fent megnevezett villanyos futotest(nem olaj radiator es nem is Infrapanel) Koszonom elore is a valaszodat es velemenyedet!

  • @karcsibenke6966
    @karcsibenke6966 11 месяцев назад +4

    Ez egy teljesen elavult kőkorszaki fűtés, felesleges ilyet venni , ugyanezt a hatásfokot tudja a sima hősugárzó is .

  • @gaborkovacsmentos8776
    @gaborkovacsmentos8776 11 месяцев назад +6

    Pont ugyan ilyen van a furdőnkben.. 1🎩💩 7 négyzetméteren.

  • @akiss1793
    @akiss1793 11 месяцев назад +45

    Az infrafűtésnél pont akkora a marketing duma, mint amikor a napelemesek arról beszélnek folyamatosan, hogy "ingyen áram".
    Persze ha a mikulás dobta meg őket egy többmilliós rendszerrel, akkor valóban ingyen volt nekik.
    Amúgy meg egész addig amíg nem termelte ki nekik a rendszer költségeit addig nincs ingyen az áram.
    Onnantól meg már csak az a kérdés, mikor kell neki új rendszert építeni a régi helyet, aztán indulhat újra a számolás...

    • @martongabor4791
      @martongabor4791 11 месяцев назад +5

      Egyetértek. Sőt, a fűtő klímát sem adják/szerelik ingyen. Nagyon nem.

    •  11 месяцев назад +5

      Mindennek van bekerülési költsege, legyen az gáz, villany (áramszolgáltatóil) vagy akár a napelem. Bár áram és gáz sok háztarásban rendelkezésre áll már a vásárláskor, újabb ingatlanoknál akár napelemrendszer is, ezeknek. Is van/volt bekötési díja. Ha pl egy új házba szeretnéd bekottetni a villanyt az sem kevés pénz, csak egy villanyóra doboz 100 eft nembeszélve még a kismegszakítók, f1 relé, munkadíj stb. több százezres tétel, a gázzal is hasonló a helyzet. Azért nem árt ezt sem figyelembe venni...

    • @macsekimacsekov1073
      @macsekimacsekov1073 11 месяцев назад

      ​​​@@LPeter38....jópár napelemes nem ebből indult neki. A mai hektikus, krízisekkel súlytott világgazdaságban nem akarja magát kitenni az idegeskedésnek, hogy melyik armaggedon szakad ránk évről évre. Megszűnik-e egy munkahely, elzárják-e gázcsapot, leállítják-e az atomerőművet... ezek mind valós fenyegetések.
      Hát a jó qrvaanyjukat...megoldjuk magunk.
      Na...itt egy újabb magyarázat neked. 🤪

    • @Mike_the_Croc
      @Mike_the_Croc 11 месяцев назад +3

      Habár nem a videó témája, de próbálok reagálni az 'ingyenes áram"-ra. Valóban, a rendszer pénzbe kerül. Manapság már lehet aránylag humán áron hozzájutni egy fotovoltaikus rendszerhez. Mi 11 éve szereltettünk be egy ilyen rendszert úgy, hogy már a ház kivitelezésénél be lettek építve a kábelcsatornák. 10 év üzemeltetés után 62%-ban térült meg a befektetés. Tavaly cserére került az inverter. Itt megemlítendő, hogy sokan, akiknek van ilyen rendszerük nem tudják, hogy az inverterek java része hálózati vezérlésű, tehát csak addig működik, ameddig van hálózati feszültség. Áramszünet esetén az egész egy drága technikai dísz, funkcionalitás nélkül. Nos, ezért került cserére az inverter, illetve beszerelése került egy moduláris energiatároló is. Az új hibrid inverter egy automatikus, sziget üzemmódba való átkapcsolóval lett beszerelve. Áramszünet esetén kb. 45mp alatt átáll sziget üzemmódba és ameddig van napenergia és/vagy az akkumulátorban töltés, addig van a házban elektromos áram. És itt kanyarodok vissza az "ingyen áram"-hoz: nem csak abban van a lényeg, hogy mikor amortizálódik a rendszer, hanem hogy milyen biztonságot tud nyújtani. Akkoriban beszéltem egy fickóval, aki egy előadást tartott a fotovoltaikus témáról. Azt mondta: felejtsd el, hogy mit javasolnak a rendszert kínáló és szerelő cégek. A rendszer "csak" akkora legyen, hogy a termelt energia nagy részét magad tudd felhasználni. Igaza volt... Egyébként, 11 év alatt nem tapasztaltam a pv-panelek gyengülését. És hogy "on topic" is legyek, fűtés kiegészítőként, tesztre, én is felszereltem egy 500W-os infra panelt. A12nm-es szobát fel tudja fűteni, a sugárzott meleg kellemesebb, mint a konvektorral való fűtés. Árban meg, a távfűtés az utóbbi 2 évben 150%-al, az áram a hétszeresére (7x!!) drágult. That's it! Üdv mindenkinek

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      pontosan igy van és állitom neked mert hogy itt élek hogy nyugaton rég megbuott a napelem az általad elmondottak miatt. A magyar épp mostanában csinál magából hülyét midőn nem hallgat azokra akik ezt már tudják. Gazdagok idióta játéka, azzal töltik az elektromos szemetüket :D

  • @donatbanki4982
    @donatbanki4982 19 дней назад

    Köszia a videot! A kerámiabetétes fűtőtestekről is tudnál esetleg egy rövideót készíteni? Köszi!

  • @zoltankorpai2677
    @zoltankorpai2677 11 месяцев назад +4

    Fizika. Egy helyiség hőn tartásához kell X mennyiségű kW. Hogy ezt a kW-ot mivel állítod elő, az a helyiség szempontjából mindegy. Az viszon nem mindegy, hogy 1 kW-nyi hőenergia gázból, vagy villanyból mennyibe kerül. A gázszámlán szerintem rajta van, hogy mennyi kW fogyott, és hogy mennyibe került. Azt a mennyiséget szorozd be a villany árával, és már tiszta is a kép...

    •  11 месяцев назад +4

      Ez igaz, annyi kiegészítéssel hogy a gáz elégetésénél az égéstermék elvezetése miatt van veszteség a kéményen, ez kb 10-20% általában, míg ha elektromosan fűtesz nem nem kell kémény és ez a 10-20% is bentmarad. De cserébe 3x drágábban jön ki 1 kw energia így még mindíg a gáz vezet.

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      🤎🤎🤎🤎

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад +2

      @ Még mindig hiányzik egy olyan összeállítás, ahol a teljes költségek össze vannak hasonlítva - mármint az energián kívül a teljes rendszer ára: készülék, rendszerkiépítés, karbantartás, szerviz, és biztos kifelejtettem még jó néhány kiadást. Megnéznék egy ilyen összeállítást.

    • @96illes
      @96illes 11 месяцев назад

      ​@@nem_er_a_nevem ezen kár erőlködni, mert a tisztán elektromos fűtés annyival gazdaságtalanabb, hogy nincs is értelme elgondolkodni alapfűtésre való alkalmazásnak.
      A fenttartásról meg csak annyit, hogy 20. éve fűtünk Vaillant gázkazánnal, ez idő alatt nem kellett javítani. Karbantartása pedig ha szakember végzi 20000/év.
      Egy átlagos háznak, aminek az éves hőigénye 10000kWh.
      Klíma H tarifaval: 6.66666Ft/kWh
      Gáz: 10-12Ft/kWh
      Klíma normál villannyal kb.:20,5Ft/kWh
      Villany: 65,6Ft/kWh

  • @Kakukkfly
    @Kakukkfly 11 месяцев назад +13

    Én se bírom ki okoskodás nélkül :)
    Először is, ne b*sszuk meg a fizikát. Az infra panel pont annyit melegít, amennyi teljesítményt felvesz, hatásfoka megegyezik az elektromos radiátoréval.
    Az egyetlen felhasználási mód, amivel spórolni lehet, ha hidegebb a lakás, és hogy közben ne fagyj meg, a testedet célzottan, és közvetlen melegíted az infra panel segítségével.
    Ez pont annyira nyomorult megoldás, mintha a radiátoron ülve oldanád meg, hogy ne fázz a hideg lakásban...
    Komolyan nem értem, az emberek, akik beveszik ezeket az idióta marketing dumákat a különböző csoda fűtésekről, nem jártak általános iskolába?!?

    • @realhet
      @realhet 11 месяцев назад +4

      Na meg a sok 'kW', aminek a végéről lemarad a 'h'. :)

  • @salvatoresalvataggio
    @salvatoresalvataggio 11 месяцев назад

    Hááát a bekerülési költség sem feltétlenül kicsi. Csak egy példa. Édesanyám egy régi kádár kockában lakik és 16 amper megy be hozzá, ami eddig elég is volt neki. De már sajnos az egyre több elektromos cucc miatt nem elég, így bővíteni kell. A kábel ami bejön, cserélni kell. A villanyórát át kell helyezni, mert más más a szabály , mint anno volt. Illetve ott van még maga az amperenkénti x ezer forint. Jó ha az egész móka kijön két misiből.

  • @nikolasb8855
    @nikolasb8855 Месяц назад

    Igazából ha ki szeretnék fűteni mondjuk egy üzlethelyiséget, akkor érdemesebb lehet klímával fűteni, mint mondjuk kiépíteni egy gázos, bojleres, radiátoros fűtő rendszert? Árban kb. mennyi lehet a különbség. 70m2 a helyiség.

  • @LaciDoszka
    @LaciDoszka 11 дней назад

    Üdv! Fürdőszoba rövid távú (napi maximum egy óra) melegen tartására milyen típusú elektromos fűtést javasolsz?

  • @inverter-doki
    @inverter-doki 11 месяцев назад +3

    A klímás fűtéshez annyit, hogy feljebb kell venni a hőmérsékletét és akkor meleg lesz távol is tőle. :) Persze ilyenkor mellette ülve pedig túl meleg., ha nagy az épület hővesztesége.

  • @pjotr3374
    @pjotr3374 Год назад +6

    Ezeknek az infra és hasonló elektromos fűtéseknek egy előnye van, hogy elvileg nagyon olcsó a bekerülésük és a telepítésük, abban az esetben, ha a ház villamos hálózata elbírja....

    •  Год назад +4

      Valóban a bekerülési költség relaite alacsony. Bár ha jobban megnézzük egy 1000w infrapanel kb. 70 eft ebből kb 5 db ára egy jó 3.5 kw os klíma ára beszereléssel együtt, szóval én már akkor inkább arra szavaznék.

    • @krisztinaruff9732
      @krisztinaruff9732 11 месяцев назад +2

      Nálam is ezért lett vásárolva. Gyerekszobába elromlott a konvektor és nem volt 150 ezrem rá + a munkadíj. Vettem akkoriban 40ezerért egy adaxot. Remekül működik. Amikor hazaér a gyerek, kiszellőztet és tekeri 20-23 közé. Este letekeri, mert este nem kell fűtés. Napi átlag max 7 órát megy. Ebbe benne van a hétvége, vagy a betegség, szünetek, amikor otthon van. A gáz fogyazstás is került ennyibe. Amikor váltottam, a gáz és villanyszámla összesen ugyanannyi volt, mint előtte. Így semmi nem változott. Most ez a sávos kicsit odab..z, de nyáron emg a klíma megy. Ha nem megy se fűtés, se klíma, akkor is 240 kW körül fogyasztunk.

  • @JanosRafael-ui2vg
    @JanosRafael-ui2vg 2 месяца назад

    Üdv! Éppen most szeretnék venni egy ilyen darabot,csak 2000 Wattosat
    Az kb mennyit dobna ft-ban télen a villanyszámlán?

  • @dezsodelbel5943
    @dezsodelbel5943 11 месяцев назад +3

    A közeli hőérzetet a kéz odatartása helyett jobban lehetne demonstrálni az 1 méterre, vagy fél méterre feltartott A/4-es papírlapon mért hőfok mérővel lehetne. Ez objektívebb és látványosabb lenne.
    A mellékletként mutatott hajlékony panel kb olyan mint egy utólagosan beszerelhető hátsó szélvédőfűtés. Tehát ilyesmi van a műszaki háttében. Ez ok! Jól érthető!
    Amúgy meg fennmaradt a kérdés, hogy mi benne az "infra", az infralámpához képest? Ami ugye attól "infra", hogy az "infravörös" színt adja, ám "csak" rövid kifejezéssel használjuk (Nap-hatás). Így inkább csak "hőpanel"-nek kellene neveznie a gyártóknak!
    A matekrész inkább csak az arányokat kell hogy tükrözze, nyilván nem matematikai pontossággal, hiszen sokváltozós. Nem lehet egzakt! Ezt az adott körülmények közé van értelme kalkulálni. Ezt szépen kifejtette a vége részben!
    Hasznos volt!!!

    • @AndrasLovasz-li7bv
      @AndrasLovasz-li7bv 11 месяцев назад

      "Infrább", mint az infralámpa, mert ez nem sugároz a látható fényben, csak az infra (az az a hő) tartományban. Ez alapján egy cserépkályhát gyakorlatilag lehetne "infrakockának" nevezni. A legfőbb előnye talán az azonnali hatás.

  • @LaszloLiszteseb
    @LaszloLiszteseb Год назад +13

    Szerintem ez a megoldás kizárólag fürdőbe, WC-be jó, egyéb fűtés mellé kiegészítésnek sugárzó hő a komfortérzet fokozására. Gázzal fűtünk, a rádiós termosztátot a fürdőbe raktam. Mindenhova hőfok szabályozós radiátor szelepet rakattam, kivéve a nappaliba, ahol tapasztalati úton úgy állítottam be a szelepeket, hogy kb. 15C fok legyen ha csak a gázkazánt használjuk. Van egy klíma a nappaliban, ami tulajdonképpen hőszivattyú, 1kWh-val 5kWh hőt hoz be, ezzel állítom be a nappali hőmérsékletét, 20-23 fok között, helyzettől függően. Nyáron lehet a klímával hűteni.
    A fa fűtés szerintem csak karácsonyi hangulati elem, tényleges fűtésre már most is drága, és csak drágább lesz. A beszerzés is macerás, folyton figyelni, miként b@nak át. Bár szerintem a gázzal és a villannyal is így van, annyiba kerül amennyibe szükséges, hogy kerüljön. Vésztartaléknak egy kályha és néhány köbméter fa az ok.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад

      Nálam az előremenő vízhőfokot tartja a pellet kazán. Teljesen felesleges (főleg a rádiós) termosztát, ha minden radiátoron termosztatikus szelep van.
      Ha kinyit egyik szelep, mert fűteni kell a helységet, akkor a vízhőfok csökken, és akkor az előremenőt mérő hőmérő emeli a tüzelési fokozatot.
      4 éve jól működik szoba termosztát nélkül.
      (A drága pellet árak miatt, ma már csak tartalék, a klímafűtés mellett)

    •  Год назад

      Nem rossz az előremenőt figyelni, persze ha thermoszelepesek a radiátorok, de gázkazánnál szerintem felesleges mert egy pillanat alatt ki-be kapcsol, a pelletkazánt gondolom nem olyan egyszerű leállítani.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад

      @ Nem áll le. Folyamatos üzemben van. Vissza veszi a a lángot minimumra. Miért állna le? Tél van, a hő folyamatosan távozik a házból. A leállítás utáni indulás maximum lángot igényelne, az meg nagyrészt a kéménybe távozna. Ilyen üzem mellett a kilépő kürtő hőmérséklet, 60-80 fok kürüli. Nem a környezetet akarom fűteni...

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      🤎🤎

    • @V_Atti
      @V_Atti 11 месяцев назад

      "1kWh-val 5kWh hőt hoz be" - ez csak ideális esetben van így (ezzel reklámozzák), de valójában ez a szorzótényező egyre romlik ahogy egyre hidegebb van odakint. Van erre egy jelleggörbéje a készüléknek, onnan kiderül, hogy nagy hidegben mondjuk csak 3-szoros és van egy végső határ is, ami alatt nem is működik, csak ha kimondottan úgy van tervezve.

  • @karolyandras
    @karolyandras Год назад +5

    A beépítési költsége is magas!!!!Nem tudod a mennyezetbe dug.aljba dugni, mivel az ingatlanok nagy részében nincs oda szerelve. Amennyiben oldalfalra szereled, nem hatásos.Mennyezeten, az átlag 20 nm-es helyiségekbe 3-4 db kell. Vagy a padláson csinálsz gordiuszi, laokon csoportos kábelrengeteget vagy kábel csatornázod a mennyezetet, Ja és kell plusz vezeték a termosztátnak is.Ezek egy ház esetében 100-200 eFt-t jelentenek, ha nem a többszörösét. Az amúgy is qrva drága panelek beruházása is sok pénz. A hatásfoka? Szigeteletlen ingatlanba pénz tenető!

    • @LaszloLiszteseb
      @LaszloLiszteseb Год назад

      Bizony így van! Néhány éve néztünk egy lakást vételi szándékkal, büszkén mutatta a tulaj, hogy felújították a fűtést infrapaneles megoldásra. Nézelődés közben felfigyeltem az előtérben a kb. 50 centiméter hosszú kismegszakító sorra, rákérdeztem, bővíteni kellett 64 amperre, áganként külön-külön biztosítva a fogyasztókat. Fűtés + háztartási gépek az bizony sok! Ez az átverés !
      Gyengén szigetelt ingatlanba pénz temető, a passzív házba mindegy mivel fűtesz !

    • @viktormolnar
      @viktormolnar Год назад +1

      Nem ez a drága hanem hogy a vill hálózatod el fog e bírni + 6-7 kw terhelést. Ha bővíteni kell na majd az lesz a drága. Viszont egy műhelybe ahol csak napi pár órát vagy arra jó. Én pl kutyaházat fűtöttem vele.

    •  Год назад +3

      Kutyaházra szerintem olcsóbb és jobb kis teljesítményű fűtőfólia. De végülis ez is az. 🙂

    • @viktormolnar
      @viktormolnar Год назад +1

      @ ja az volt. Fűtőfólia. De az kb egykutya. Mondjuk kissebb teljesítmény igen. 75-80w csak. Havi 1000-1500 ft ot fogyasztott el. Volt rajta termosztát és mérőműszer is.

  • @istvannecseh1746
    @istvannecseh1746 29 дней назад

    Szeretném megtudni, kinek a terméke és mennyibe kerül a 18 perc 49-nél emlitett hövisszanyerő szellőztetés ára és telepítése???

  • @zoltanrevesz5321
    @zoltanrevesz5321 11 месяцев назад +5

    1 kW villamos energia = 1 kW hőenergia bármilyen hiper szuper elektromos fűtésről beszélünk. Ez fizika. Nem lehet belőle többet kihozni. (max. az 1-2% -os veszteséggel lehet valamit mókuskodni, ami semmit nem ér). Nem szeretném itt részletezni a dolgokat, mert az nagyon hosszú lenne, de a fizikát nem lehet becsapni. Egyedül a hőszivattyús elven működő fűtések esetén (pl. klima) lehet elérni, hogy 1 kW villamos energia befektetéssel akár 4-5 kW hőenergiát nyerj. Amivel úgymond trükköznek pl. ami pozitívum, hogy próbálják a hőt irányítani előre, hogy ne a hátsó falat fűtse, de attól függetlenül az 1 kW az 1 kW amit fent írtam.

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +5

      Mennyi idő alatt melegszik fel 10l víz 100 fokosra, egy 50 éves villanyrezsón és egy indukciós lapon. Mindkettő fogyasszon 1000W-ot
      1kW az 1 kW, tehát ugyan annyi idő alatt lesz 100 fokos mindkettő esetben?

    • @zoltanrevesz5321
      @zoltanrevesz5321 11 месяцев назад

      ​@@AntonAnton-e6z Nem, gondolom a régi rezsó a környezetét is fogja fűteni mert nem tudja közvetlenül a víznek átadni a hőt. De az más téma. Izzószálak fűtőteljesítménye minkét esetben 1kW és az abból kinyerhető hő energiája a lényeg. Az már másik kérdés, hogy a kinyert hőt a környezetnek és/vagy a víznek adjuk át. Az indukciós jobban átadja a víznek a hőt ez értelemszerű. De a benne található fűtőszál (mint ellenállás) -t kell nézni minden esetben, ami adott 1kW (tehát mindkét fűtőszál ellenállása is ugyanaz). Egy adott feszültségen nem fog több elektron áramolni egyiken vagy másikon, hanem mindkettőn ugyanannyi. Ugyanannyi "elektronocska" ugyanazt a teljesítményt hozza adott feszültségen.

    •  11 месяцев назад

      Az indukciós sem a vizet fűti mint pl a a mikrohullámú sütő, hanem magát ez edényt anyagát melegíti, gerjeszti ezért hatékonyobb, gyorsabban felfő benne a víz.

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +1

      @ ohh tehát akkor hatékonyabb, mint a rezsó, pedig mindkettő ugyan annyi energiát zabál hozzá. De ügye azért az infra és az olajradiátor az egyforma ezen a téren, micsoda oximoron

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад

      @@zoltanrevesz5321 ohh tehát akkor nem csak az számít hogy mennyi a befektettet energia, hanem vannak egyéb feltételek is, pont mint egy árammal működő fűtési rendszernél. Nem mindegy az alkalmazott technológia.

  • @belakriska2871
    @belakriska2871 11 месяцев назад +1

    Nekem 900 wattos kerámia betétes van.25 fokon 5 percig nem állsz meg előtte😂😂

  • @tibortapai235
    @tibortapai235 11 месяцев назад

    És este milyen hangosan csattan a termosztátja.Nekem is ilyen van.

  • @norbist2
    @norbist2 11 месяцев назад

    Az infrapanel az egy radiátor. Ha felvesz 1 kW-ot akkor tud is legalább 0,9 kW -al fűteni. A hő is ugyanúgy keletkezik, mint a sima radiátoroknál. Talán csak a bekerülési költsége ami kisebb, mert ehez grafit alapú hőálló festékkel készítik a vezető részeket ami nagyon olcsó. Az elektromos fűtéseknél csak a hőszivattyús rendszerek amik nagyobb teljesítménnyel fűtenek mint a felvett teljesítmény.
    Persze alacsonyabb kinti hőmérsékletnél ezeknek is romlik a jósága, de vannak már olyan megoldások is hogy a kinti hőcserélőjüket tóba, folyóvízbe, vagy föld alá teszik, így, ha kint -10 fok is van, akkor is fel tud venni elegendő hőt a hatékony fűtéshez, persze ezek telepítése is drágább.
    Ennek a földalatti csőrendszernek van még egy olyan előnye is, hogy télen ugye lehűl a hőcserélők körüli föld ami egyfajta hatalmas hőtárolóként működik, mert nyáron nagyon hatékonyan lehet vele klímázni, miközben visszamelegszik, ezért télen sokkal melegebb lesz, így megint csak hatékonyan lehet belőle hőt kiszivattyúzni.

  • @k_peter_001
    @k_peter_001 10 месяцев назад

    Szia, ha egy kutyaházat szeretnék kifűteni vele (igazából csak pár fokkal legyen melegebb benne, mert amúgy a kutyus is felfűti magának a házát valamennyire) mi a véleményed egy kisebb panellel kapcsolatban? Kb 50w-os?

    •  10 месяцев назад +1

      Lehet jó, bár szerintem egy darab fűtőfóliával jobban jársz, olcsóbb és a kutya is alulról kapja a meleget, mondjuk ehhez kell egy külön thermosztát de még ígyis olcsóbb. Persze falappal le kell fedni hogy ne férjen hozzá az eb. Ha szeretnéd opcionálisan lehet egy mikrokapcsolót berakni súlyérzékelőnek és akkor csak akkor fűt ha bentvan a kutya, de ez csak extra.

    • @k_peter_001
      @k_peter_001 10 месяцев назад

      @ köszi

  • @csabaviglasi1770
    @csabaviglasi1770 11 месяцев назад

    Én is használok infrapaneleket, csak nem a gagyiból, 1cm vastag edzett üvegből vannak, 3 helyiséget fűtök velük az kb 40 nm2, az egyik előnyük még az alacsony fogyasztásuk mellett, hogy az üveg felmelegszik és még utána fél óráig melegít, tehát mint hagyományos fűtésnél, kikapcsolás után is fűt. 2-éve fűtök így, vegyesen gázzal a gáz a lakás másikfelét fűti ami 50nm2, 2év tapasztalata alapján a gázszámlám 3e forinttal csökkent a villanyé pont annyit emelkedett.
    Én váltani fogok, ha a gázfűtésem tönkremegy.

    •  11 месяцев назад +1

      Edzett üveg ide vagy oda 1-1 hasznosul az energia. Nemtudom milyen panelek ezek de hogy 3000 ft ból (kb 80 kWh) nem sokáig mennek az tuti. 1000 Ft/helyiség/hó. Ez még klímával is művészet lenne! 🙃

    • @csabaviglasi1770
      @csabaviglasi1770 11 месяцев назад +1

      Hogy szerinted mi művészet vagy mi nem, az számomra nem releváns. Én kizárólag nyers, száraz tényeket közlök kifelé, gyártói markec nélkül.
      Nálam minden panel külön program vezérel, okosothon megoldás, magam programoztam be, figyelembe véve néhány tényezőt, (ez kb: 1 fűtési szezont vett igénybe) de ezt tulajdonképpen az érzékelők figyelik, amiből a lakás legalább 6-7 pontján van, 0,1 tized C fokonként vannak beállítva az érzékenységük, tehát energiát feleslegesen nem fűtenek el a panelek. Igen, teljesen jól látod, hogy nagyon keveset mennek emiatt a panelek, feleslegesen.Jelenlegi számláim így alakulnak, villany 11,400, gáz 8800ft mindez 90nm2-es lakásmérethez. Azt tudni kell, hogy én betegesen, de lehetne úgyis fogalmazni, hogy tudatosan a passzív megoldások híve vagyok, a lakást extra szigeteléssel láttam el, így nyáron sincs elrugaszkodott hő, így í klíma sem megy annyit. Nálam minden extra kis fogyasztású, tudatosan kiépítve minden, az áramhálózatról már nem is beszélve.
      Tehát mikor valaki véleményt nyilvánít, vagy tesz ide valami eszement kommentet, érdemes lenne a körülményeket figyelembe venni, ezt mint mindent, rendszerben lenne érdemes használni, rendes szigetelés, szellőztető rendszer, jól megírt programozás stb, ja meg nem a gagyi panelekkel játszadozni.
      Tehát kiemelném a passzív megoldások erőltetését, az esztelen energia pazarló megoldások helyett, amit eléggé nehezen lehet a fejekbe verni (az a csodálatos fizika).

    •  11 месяцев назад +2

      El lett mondva a videóban is hogy fontos a szigetelés, de ha jó a sziegeteléses akkor gázból is töredékéből megvan vagy akár fából is.

    • @csabaviglasi1770
      @csabaviglasi1770 11 месяцев назад

      Akkor matekoljunk, hogy melyik bekerülési költsége, fenntartása olcsóbb, és a komfortról már nem is beszélve, az már csak hab a tortán, ha van napelemünk is. Most ne keverjük ide a fa, gáz, gyertya cseréppel, kizárólag az infrapanelekről volt szó.
      Lehetne pro-kontra naphosszat, mindenki ésszel fűtsön azzal amivel akar, vagy jónak gondol, csak tényleg figyeljünk már oda a részletekre is. Pls

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      :D te hülyeségeket közölsz mert 10 kilowattal pontosan 10 kilowattot tudsz fűteni és nem többet @@csabaviglasi1770

  • @rga7482
    @rga7482 11 месяцев назад +6

    Nem! Egy ismerősömnek (gazdag mint állat) milliós villany számlája volt két éve, az elmű mérte be neki, mire kiderült, hiogy ezek fogyasztanak ennyit, úgyhogy szerelte is le!

  • @ZoltanMRVarga
    @ZoltanMRVarga Год назад +2

    Hello
    Ha pl. én napi 20 órában 1 kw áramot fogyasztok folyamatosan, számoljunk ennyivel, akkor az 1 hónapra mennyire jön ki a villanyszámla, lakossági? kb. 20.000 ft villanyszámlát fizetünk havonta. köszi.

    •  Год назад +2

      20óra X 1 kW= 20 kWh naponta X 30 nap=600 kWh havonta X 35 ft=21000 ft/hó. De nem árt észbentartani hogy évi 2300 Kwh-ig 35 ft/kwh felette már 70 ft/kwh!

    • @lurdy27
      @lurdy27 11 месяцев назад +3

      Nem évi 2100 hanem havi 210kw. Tehát a havi 600 ból 390 et már 72forintal fizet! Tehát így 210x36ft + 390x72ft ami 7.700+28.000= 36.000.-ft.
      De ez csak 1kw ra számolva.
      Egy szobához kell minimum 2kw egy kissebb ház vagy lakáshoz ebből több, de mondjuk összesen 6kw, ami ugye 6x36.000.- ami 216.000.-/hó fűtés számla. Ez így egy nem túl nagy lakásra számolva irtózatosan sok 21-22C° ra!

  • @johngood8742
    @johngood8742 11 месяцев назад

    Nekünk volt több is egy kisbuszban. Nyilván álló helyzetben használtuk. Összességében 500-100W között lehetett. Én szinte alig éreztem a hőjét. Szerintem fos.

  • @monikabobak7651
    @monikabobak7651 11 месяцев назад

    Sajnos nekem az a tapasztalatom màr 2 éve van a lakàsbainfrapsnel. 300wos 2 db van az előszobàba és napinta 23-30kw ot figyaszt megeszi az áramot rendesen sajnos.

  •  11 месяцев назад +4

    Kömkel blogján, "Mivel fűtsünk gáz helyett?", számítással levezetve a költségek, érdemes rákeresni és elolvasni. Röviden: olajradiátor/infrapanel nappali árammal vs gáz esetén közel azonos a fűtés ára, H tarifával a klíma lényegesen olcsóbb. Inra panelról meg annyit hogy kb 30.000-ért lehet venni 300w-os infra panelt és 2700w-os olaj radiátort. Hatásfok ugyanaz, hőérzet ugyanaz, olajradiátor majd 10x annyi hőt tud termelni, valyon melyik éri meg akkor?

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      🤎🤎🤎

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад

      Jól értem, hogy az egyik kilencszer annyit fogyaszt, mint a másik, és "majd 10x annyi hőt tud termelni" kilencszer annyi energia elfogyasztása mellett, ami nem ingyen van?
      Ugyanannyi infrapanel (2700W) ugyan drágább a beszerzésben, de ugyanannyi hőt tud termelni és nem foglalja a helyet...
      A hőérzete nem ugyanaz, de ezen kár vitatkozni.
      Amúgy 51.800 Ft-ért látok olajradiátort jelenleg, infrapanelt 700W-osat 94 000 Ft-ért, abból kéne négy, hogy annyit (picivel többet fogyasszon, mint az olajos kollégája), az 376 ezer forint, elég egy közepes méretű közepesen szigetelt lakás különböző pontjaira elhelyezve, az olajost meg vezetheted pórázon sétálni a lakásban...
      De lehet, hogy nem figyeltem eléggé, vagy a "teljesítmény" fejezetnél hiányoztam az iskolából.

    • @scrotalis1
      @scrotalis1 11 месяцев назад +1

      @@nem_er_a_nevem 4 db 700W-os infrapanellel ugyanúgy nem tudod befűteni a lakást, mint 1 db olajradiátorral...
      Egy közepes szigetelésű lakásban minimum 2 db 700-as panelt fel kell szerelned egy 20 nm-es szobába, de inkább 3-at.

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад

      @@scrotalis1 Három 700W-ossal elég jól elvagyok egy 56 m²-es lakásban. Ez még mindig nem 2700W, mit az az olajkályha, ami legfeljebb egy fél szobát fűt fel...

    • @scrotalis1
      @scrotalis1 11 месяцев назад

      @@nem_er_a_nevem Már bocs, de ez még egy infrapanelárus weboldal teljesítmény kalkulátorával sem jön ki! Egy 56 nm- es lakást nem létezik, hogy befűtesz cirka 2kW-al. Ez minden épületenergetikai számításnak ellentmond. Ekkorát ne hazudjunk már!

  • @norbertnorbert4513
    @norbertnorbert4513 11 месяцев назад

    Üdv én egy 25 nm-es szobát fűtök elektromos Bonjour márkájú fűtő radiátorral 0-24 órában üzemel és 70 ezer Ft töbletet kell fizetnem 😢 most megprobálkozom a klímával 22,23 foknál nagyon nem kellemes a hőérzet 24 re állítottam és 40% hőkeverésre mert a 20%-ost nem is érezni. Pár nap kiderűl mennyivel lesz olcsóbb.

  • @monikabobak7651
    @monikabobak7651 5 дней назад

    Sajnos nekem 300w os van 4 db a plafonon nekem a régebbi fajra van és elmondanám hogy 18 óra alatt 19kw ot fogyaszt brutális só és nincs ojan hivatása mint egy konvektornak. Nem érezhető hogy melegíti a levegőt.

  • @zoltanszuromi
    @zoltanszuromi 11 месяцев назад +5

    Mondjuk azt senki nem állította, legalább is én nem hallottam hogy, ez egy csoda, de jó és szuper alternatíva a gáz fűtése kiváltására. Tulbeszelni felesleges. A lényeg hogy, legyen meleg.

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +1

      no igen, már itt csúsztatás van a videó címében - de hatásos clickbait cím lett

    •  11 месяцев назад

      Nincs itt clickbait, ugyanannyira hatásos mint egy régi olajradiátor, tehát parasztvakítás.

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +3

      @ "ugyanannyira hatásos mint egy régi olajradiátor" ezek szerint végeztél 1 hónapos tesztet mindkét fűtési rendszerrel, feldobnád a videót hogy okuljunk belőle?
      Szerintem te még ott tartasz hogy az egy 1kW-os 50 éves villanyrezsó is ugyan annyi idő alatt melegít fel adott vízmennyiséget 100 fokra mint egy 1kW-os indukciós főzőlap. Hisz mindkettő "árammal megy"

    • @ÁkosÁkos-d2e
      @ÁkosÁkos-d2e 11 месяцев назад +2

      A lényeg, hogy meleg legyen ,a számla meg 4x es!

    • @zoltanszuromi
      @zoltanszuromi 11 месяцев назад +1

      @@ÁkosÁkos-d2e Akkor legyen négyszeres, akkor elmondhatom magamról hogy, kurva gazdag vagyok, mert 4 X es számlát kitudok fizetni, hülyék el nem vitatkozom. Okos enged.

  • @husbestkft1074
    @husbestkft1074 Год назад

    Korrekt!!

  • @KacsaFacsaro
    @KacsaFacsaro 11 месяцев назад

    Kérdésem lenne az infrapanellel kapcsolatban. Tapasztalt valaki olyat, hogy a termosztát kikapcsolás után a panel az "huppogg"? Szóval forró a panel, kikapcsol a termosztát, és utána pár másodperc múlva a panel az behorpad kicsit egy elég fura huppanós hanghatás keretében. Nem vészesen zavaró, de jobb lenne ha nem lenne... (BVF a márka asszem)
    Amúgy nekem nincs róla rossz véleményem. Nekem helyhiány miatt tökéletes választás egy kis ház kifűtésére, mert nem foglal helyet, nem szükséges bonyolult infrastruktúrát kiépíteni hozzá. De nyilván nem a legolcsóbb megoldás.

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад

      Függőlegesen vagy vízszintesen van elhelyezve? Plafonon legfeljebb alig észrevehetően "lecsüng a hasa" , de azt azzal magyarázzák, hogy a domborodás folytán a hőleadás több irányba történik - mintha szándékosan lenne...
      Persze a hő hatására az alumínium is kitágul, ezért nem fér a keretbe, ettől a hasa, kihűlve visszahúzódik.
      Mindezt a plafonon hangtalanul, csak a termosztát kattanása hallatszik diszkréten, amikor időnként be-ki kapcsol.

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад

      @@Zsolt-ud7ol Azt meg hogyan? A mezei felhasználó nem épít be, megveszi a szegecselt árut (nem is olyan olcsón), és nem pepecsel, jogos elvárásai vannak.

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад

      ​@@Zsolt-ud7ol Ha jól értem, a teljes panelre gondolsz, tokkal vonóval (kerettel)...
      Én meg @ KacsaFacsaro problémafelvetését úgy értettem - mivel számomra nem derült ki, hogy a panel milyen felületen került bevetésre - hogy maga a panel a keretén BELÜL behorpad, ezért említettem, lásd fent (vagy lent) az infót a panelgyártó által tervezettnek mondott domborodásáról. Mert ugye bele van foglalva a lemez egy alú keretbe, ami össze van szegecselve emlékezetem szerint, és az általad is említett hőtágulás hatására nem fér meg a keretben.
      Na mármost a mennyezeten a gravitáció segít a lemeznek lelógni, de ha falon van, vagy a padlóra állítva, akkor meglehet, hogy a lemezt nem húzza kifelé a gravitáció, ezért esélyes, hogy behorpad a tágulás idejére.
      Bosszantó lehet, ha ez hanghatással is jár, könnyen meglehet, hogy a gyártás-összeszerelés folyamán történt mulasztás az oka, mert amúgy szerintem nem jellemző. Azt se felejtsük el, hogy emberek gyártották.
      De amit említettél, minden burkolásnál alap kellene, hogy legyen: a széleknél megfelelő résről gondoskodni a hőtágulás esetére.

    • @KacsaFacsaro
      @KacsaFacsaro 11 месяцев назад +1

      @@nem_er_a_nevem egy kb 20 fokos hajlásszögű mennyezetre van felszerelve "álló" helyzetben...a hőtágulás oké, de a hirtelen huppanást nem értem
      ráadásul kettő is van felszerelve de csak az egyik csinálta de mostanában mintha az is abbahagyta volna ezt a rossz szokását, szóval elég szeszéjes jószágok :P

    • @nem_er_a_nevem
      @nem_er_a_nevem 11 месяцев назад

      @@KacsaFacsaro Lehet, hogy nem szereti a 20 fokot... Vagy tényleg valami gyártási anomália.
      Érdemes talán rögtön az ügyfélszolgálatot megkérdezni, vagy nem is tudom, Magyarországon mennyire.
      Három BVF 700W-os lóg a plafonról, halk zizzenéssel fűtenek, halkan kattannak kapcsoláskor.

  • @LaszloRobertZsiros
    @LaszloRobertZsiros 11 месяцев назад +2

    Az infrapanel nem azért energiahatékony, mert valami fizikai csoda folytán egy 600 wattos panellel felfűtesz 22 fokra egy egész társasházat. Hanem mert ott, ahol sokat tartózkodsz (íróasztal, kanapé, műhely, stb.) egy kis teljesítményű panel is kellemes melegérzetet ad, és nem kell felfűtened a lakást. Persze aki egész nap mászkál össze-vissza a lakásban, annak nem lesz jó.
    Nekem a nap nagy részében a lakásban kb 16 fok van. Az íróasztalomnál meg kellemesen eldolgozom az infra mellett. A hangsúly a kellemesen van.

  • @pistajoska6318
    @pistajoska6318 Год назад +11

    szia. rosszul használod, használják. Az infra nem a helység befűtésére való , hanem a "megvilágított " felületet melegíti meg. Nagy csarnokokban használják. Ott csak a munkásokat , munkahelyet fűtik " világítják meg" és nem az egész helységet.

    • @steve_video
      @steve_video 11 месяцев назад

      A hirdetők viszont lakásfűtésre árulják és megmagyarázzák, hogy milyen kurvajó mert a napfénymelege blabla

  • @draskojozsi6261
    @draskojozsi6261 Год назад +6

    Az 5KW villamos fűtés az egész házra számítva csak arra elég, hogy ne fagyjon el a vízvezeték.

    • @pjotr3374
      @pjotr3374 Год назад +8

      Nem figyeltél.... Minden attól függ, hogy milyen a ház hőszigetelése. Nem lehet kimondani, hogy 5kw sok vagy kevés, van olyan ház ahol nagyon kevés van olyan ahol meg nagyon sok.

    • @draskojozsi6261
      @draskojozsi6261 Год назад

      ​@@pjotr3374Igen, azt nem írtam, hogy arra reagáltam, mikor a saját háza elektromos fűtését számolgatta.

    • @steve_video
      @steve_video 11 месяцев назад

      Ez attól függ mekkora a ház és milyen a hőszigetelése.

  • @gaborrunyo4321
    @gaborrunyo4321 11 месяцев назад

    Carbon film azaz szénréteg ellenállás ,csak kérdezném hogy ha az elektromos áram nem hővé alakul akkor vajon mivé.A legjobb tudásom szerint az elektromos fűtőtestek kb 98-99% os hatásfokúak,és ennél többet nem hiszem hogy bármi tudna.Nekem az infrapanel azt jelenti,hogy "1kg vas nehezebb mint 1kg toll"(ne má,tényleg?).Ám az elektromos áram igen drága fűtésre,egyébként tök szupi lenne.

  • @fanatikbitcoin5291
    @fanatikbitcoin5291 Год назад +5

    nagy szar az infra. 1000 wattos van a mellekepuletben. Kb csak alatta van meleg. Teruletfutesre jo, kb ahol allok alatta, meg egy kicsit mellette., de helyisegfutesre nem hasznalhato.

  • @Zoltan74
    @Zoltan74 4 месяца назад +1

    Az 1m3 gáz energiaértéke átlagosan 34Mjoule vagyis 9.3kWh Az országban változó, de kb ennyi! Tehát ha 10m3 megy el fűtésre, az biza ~ 93kWh! (csak érdekességként.... egy nagyon jó hőszigetelésű passzív ház esetében, elég húszad ennyi energia/nap a fűtésre télen, és ez nem vicc, és ott biza nincs penész!) Visszatérve...93kWh, ekkor valósul meg a lakásodban az említett 20-22 fok! Ez megadja azt is, hogy elektromos áramból mennyi kéne ugyanezen hőmérséklet kialakításához! Ugyanennyit! Hát igen, amúgy az a 4 centi hungarocell fali szigetelés, az igen karcsúcska! Az épp, hogy van kategória! Amúgy hogyha van pince rész kiépítve /vannak ahol elég nagy pincerészek vannak a ház alatt/ a klíma hőcserélő egységét oda kell telepíteni, és úgy simán megvalósulhat az SCOP 5 a földhő miatt! Télen is nagyjából +10-12 fok körül van a pincében, még kinti -10 esetén is! Nyáron meg hűvös van a pincében, és nem a kinti 35 fokban kell leadni a szoba melegét a hőcserélőnek, hanem a pince 20 fok körüli hőmérsékletében! Ezzel nagyban lehetne javítani a klíma fűtés és hűtés hatásfokát! Jelentősen csökkentve az áram számlát, és az eszköz üzemidejét a meghibásodásig! Persze csak akkor, ha nem 3négyzetméter a pince, hanem azért normálisabb méretű! :D

  • @ZoltánBuzás-r6y
    @ZoltánBuzás-r6y 11 месяцев назад +1

    Nem akarlak megbántani de az biztos hogy a régi fütésrendszerednél nem létezik, hogy 20-22 fokos hőmérsékletnél 10 köb gázt fogyaszt a rendszer lehetetlen, nekem is volt régi rendszer gázzal majdnem leesett a gázóra a falról ugy zabálta a gázt korszerüsítettem a rendszert csö csere radiátor csere kazáncser de így sem lehetett napi 10 köbbel kifüteni a házat és nálam sem volt 20-22 foknál melegebb erről ennyit.

    •  11 месяцев назад +2

      Nem csalás nem ámítás ennyit eszik. Nagy hidegben 15 körül de az elmult hónap statisztikája ez. 7 el indult elmult hetekben 10 naponta. Én is ismertem olyat aki korszerűsítette a fűtését, kondenz kazán, új csövek és radiátorok és bem volt jelentős csökkenés a gázfogyasztásban. A kondenzációs kazánokat is mindenki isteníti, csak azt felejtik el mondani hogy csak akkor jó a hatásfoka ha 40 fokos vizet csinálsz vele (padlőfűtéshez, falfűtéshez) ha radiátort hajt 60-70 fokos vízzel ugyanolyan a hatásfoka mint egy sima kazánnak. Szóval mindenképp a szigetelést kell elsőkörben javítani szerintem.

    • @leventedavid7400
      @leventedavid7400 11 месяцев назад

      Valószínű nem jól méretezték a radiátorokat. A általános radiátor méretezés hez képest legalább 30% túl kell méretezni hogy érvényesüljön a kondenzációs kazán elönye...stb

    •  11 месяцев назад

      @@leventedavid7400 Azokra az esetekre gondoltam ahol a meglévő rendszerten cserélték ki a kazánt, ott nem hozza a kívánt fogyasztáscsökkenést. Ha újat építet valaki már minden esetben törekszik az alacsony előremenő vízhőre.

  • @attilatoth8393
    @attilatoth8393 11 месяцев назад

    Azért ha elfogadom, hogy 5 panel elég és még esetleg hajlandó vagyok beszorozni 3-mal (mint ahogy nem) a fűtőteljesítmény érték miatt - akkor is csak 15 kw fűtőteljesítmény jön ki az meg elég elég halvány 70 nm-re. Mi a fűtéstechnikában ekkora lakáshoz (a ház rosszabb ennél) minimum 21 kw-ot minimum javasolni szoktunk de 24 volt a legelterjedtebb névleges teljesítménye egy átlag kazánnak de volt aki ennél nagyobbat vett - volt értelme ennek, ha egész nap kellett mennie a kazánnak akkor egy kisebb teljesítmény is elég volt mert nem hirtelen kellett nagy hőmennyiség. Ha még esetleg ehhez hozzáadom a villanybojler kötltségét akkor forintban katasztrófa' az eredmény úgyhogy igazat adok neked.

  • @tamasraffai5518
    @tamasraffai5518 Год назад +9

    Nekünk csak ez van, az egész lakást ezzel fűtjük 5 éve, nagyon jó.

    •  Год назад +18

      Nem az a kérdés hogy jó e, lehet vele fűteni az tény, hanem hogy: Milyen a lakás szigetelése, mekkora, és mennyi villanyszámlát fizettek?

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      :D

  • @norbertfeher713
    @norbertfeher713 Год назад +1

    Barátodhoz visszamehetnél véleményért hogy mennyire hatékony padlófűtés lett. Na meg hogy megéri e anyagilag😊

  • @buktatoni
    @buktatoni 11 месяцев назад +5

    Ha melegre vágysz, az orosz pufajkának nincs párja. Már eladtam...

  • @p.i8459
    @p.i8459 2 месяца назад +1

    El kell fogadni, hogy ingyen ebéd és olcsó fűtés nem.letezik

  • @gyulabujtor7378
    @gyulabujtor7378 2 месяца назад +2

    Befektetett energia mennyiségét 100 %-ra kihasználni a varázslat kategória. Ahhoz amit elmondtál, csak annyit fűznék hozzá, gáz fűtéshez kell egy nagyon jó termosztát. Nem szabad hagyni a lakás lehűlést, mert amit megspórolt a lehüléskor, elfogja fűteni a felfűtésre.

  • @eleonorakuran
    @eleonorakuran 11 месяцев назад +2

    Köszönöm az érthető magyarázatot.Így már el tudom dönteni,hogy kell e nekem az infra fűtés!Nem!😅

  • @sandors.5526
    @sandors.5526 2 месяца назад

    tégla lakást leszigetelheted totálisan, ha nincs hőhíd akkor nem penészedik.

  • @miklosnyiri9766
    @miklosnyiri9766 11 месяцев назад

    Bármilyen infra, radiátor stb jósàgi foka Maximum 1/1, mindegy mit mond a gyártó. Ez fizika. A lakóépületek energiaigénye adott, oda azt a teljesítményt be kell vinni ha meleget akarsz. Mindegy hogy 8db 300w-os megy éjjel nappal, vagy 23kw-nyi megy napi két órát.
    Ha kevesebb energiából akarsz többet előàllítani akkor csak és kizárólag hőszivattyú. Semmi más nem képes erre.
    Azok a dumák, hogy majd az infra csak rád sugàroz és nem az egész házat fűti csak téged, az ugyanolyan kamu mint amikor azt mondja neked egy influenszer hogy ha csirkerizsből eszed meg a napi 3 ezer kalóriát pacal helyett akkor majd nem fogsz hízni. Kamu. A fogyàshoz energiadeficit, a hőtermeléshez energia profit kell.

  • @Nagyhusi
    @Nagyhusi 11 месяцев назад +1

    Ezt 20mp alatt is meg lehet mondani

  • @jozsefkovacs5009
    @jozsefkovacs5009 10 месяцев назад

    Tesómék is infra panellel fűtenek, olyan 1-1,2 millió a fűtésük egy szezonban úgyhogy mindenki döntse el hogy ezzel szeretné e fűteni a házat... 24 db. panel van a kb. 10*10-es házban és nem is ezek a kis panelek. Előnye az hogy ha a panel alatt vagy ugyan azt érzed mint az infra lámpánál megfázva elég kellemesen melegíti a homlokod :) egyébként olyan 4 m belmagasság van a házban.

  • @TheSzabi79
    @TheSzabi79 5 дней назад

    Bevallom én meg direkt be sem vezetettem a gázt! (Kb egy egy kis fazék vizet is majd fél óra alatt ha felforral akkor meg minek alapon)
    Én BVF (1x700W;1x600W,1x200W helységekben) terméket használok igaz nekünk nincs rajta még kötötten a termosztát! Ház belül földszinten is eltolt magasságú és saját belső klímája (légáramlata) van melyre oda kell figyelnem s ráadásul legalsó a hálónk ergo egy 600W-os ott dolgozik szinte ilyenkor 24órában!
    20-22 fok között szeretünk létezni! Lassú gyan az átmelegedés de saját légáramlatot hoz létre s nem kevésbé azért kapcsolja ki nejem éjjel mert nagyon melege lesz ,hiszen sugárzik gyemgéden ami azt jelenti hogy hozzá közelebb eső bútort azon a műanyagot évek alatt sem kezdte meg de 2m-ről is érezni az ottlétét! Nekünk ez jó! Nálunk csak villamos áram létezik ,kéményünk is felesleg a házon!
    Nos nyáron kb kiderül hogy a hűtő a bojler a sütő/főzö,mikró.....stb alapon kb 250kw/hó család vagyunk. Télre ezt tetézzük a fűtésszezonban még egy Candy (tehát nem a márka a mérvadó) tipusú szárítógéppel is ! Most havazott odakinnt -1;-2 celsius van éjjel és bevallom 4év tele alatt a csúcs 1100kW volt de kb 1-2 hónapra nekem belefér az 1000kW ! A szárítógép megléte jelentősen pozitívan visszadobta ezt is! Télen fűtőhatása is van ,és nincs nyirkos hidegérzeted 22 fokban! Én úgy kezelem az infrapanelt mint egy konvektort, mert hasonló is a talajtól 1m-es szinten, hatása is hasonló csak lassabb viszont cserébe nem kamu gázt fizetek, meg bogarakat sem hozok a házba nem kell kint sem a fával sem vesződni! Tényleg egy kádár kockába télre való akácot szárazon ,daraboltan mennyiért vennéd mázsáját??Legyen az csak 4 havi! Aztán tárold ügyesen, meg trükközés a folytással a vöröshangyák meg kis zizegő lények meg a szobában kelnek életre! Marad az infra!
    S még valami! 2kutya 2 macska létezik velünk lakótérben, szobatiszták, kijárósak! Viszont "Balesetek" előfordulnak meg sokszor takarít feleségem port emiatt nejem amit mancsukon behoznak! A konyha hideg metlaki, a szobánk alatt nincs semmi védelem csak kb 6-os laminált parkertta talajon! Szóval hűs! Ez utóbbi nyári projektünk lesz! Erre még nem tudtunk fordítani 5év alatt ! Emellett még egyszer mondom bár évről évre jobbak vagyunk de így volt az 5 éves csúcs szárítógép előtt 1100kW!

  • @zoltanszuromi
    @zoltanszuromi 11 месяцев назад +6

    Buta vagy öcsém de nagyon, akkor én elmondom neked. Egy téli hónapban, 45000-50000ft a villany számlám. Ugy hogy elektromos tuzhelyem és villany bojler+ háztartási fogyasztás. Mutass már egy gáz fűtésu házat ami ennyiből kijön, és gáz számlám nincs.

    •  11 месяцев назад +5

      Végre egy okos valaki megmondja a frankót😄! El lett mondva, nem mindegy mekkora a ház és hogy van szigetlve, mennyire vagy fázós, mennyit főzöl a villanytűzhelyeden stb. Egy szigetelt panellakást pl napi évi 4-500m3 kifűtessz, ez egy hideg hónap alatt elmegy, szóval nem olyan egyszerű ezt összehasonlítani, főleg a lakás paraméterei nélkül...

    • @TheMzs1978
      @TheMzs1978 11 месяцев назад +2

      Zseni barátom nekem 164nm a házam 10cm szigetelessel 1400m³ az éves gázom használati melegvizhel az 140e/év havi 12 általányba 8000 a villanyom maximum, klimatizalt az egész ház , ne legyel okos nem áll jól , az infrafűtés drágább ez tény , nem mellesleg az elektromos sugárzása egy 20kw-os hálozatéval eggyenlő .

    • @daragolaszlo71
      @daragolaszlo71 11 месяцев назад +1

      Anyáméknak egy régi kádárkockája van gáz konvektorral (4db) gázbojlerrel, átfolyó vízmelegítővel, és évi 1600 m3 gázt fogyasztanak(160 ezer forint) és évi 80000 Ft villanyszámla. Szóval nem annyira király a te havi 50 ezres számlád

    • @Dominohazak
      @Dominohazak 11 месяцев назад

      kicsit elírtad,
      bocsi nem 20kW-os > 20kV-os! @@TheMzs1978

  • @Vlaci70
    @Vlaci70 11 месяцев назад +5

    Matek: Havi villany limit rezsicsökkentett 210 Kw/30 nap az napi 7 Kw. 55-7=48 Kw emelt áron beszorozva 72 Ft-al az 3456 Ft/nap. Ez 103 680 Ft havonta. Ennyit az olcsó infrapanelről. Hisense energ pro fűtésre optimalizált klímák A+++ 5,1 scop értékkel nálunk szuperül működnek.

    • @kurucPista
      @kurucPista 11 месяцев назад

      Mióta ? kijön a 1/3 - 1/4 ár?

  • @zoltanolah1986
    @zoltanolah1986 Год назад +1

    Akkor olcsó ha van napelemed és télen vissza kapsz az áramszolgáltatótól.

    •  Год назад

      Hát igen a szaldó elszámolás...
      Ezzel már hosszútávon vagy új belépőknek nem érdemes számolni, mert már nem tudod halmozni és átvinni télre.

    • @AntonAnton-e6z
      @AntonAnton-e6z 11 месяцев назад +9

      na jah, és mennyi lóvé egy olyan napelemes rendszer szaldo elszámolás hiányában ami a téli időszakban kifűti a lakást? 20 milla???
      20 millából inflációt követve is 20 évig elfűtök árammal ;)
      Hol lesz 20 év múlva napelemes rendszered, és közben hányszor kell szervizelni?

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      :D

  • @vead3213
    @vead3213 Месяц назад

    Nekem is van és egy normál szobát be lehet vele fűteni. Egy 350w-os infra az semmi. Ha egy kisebb olajradiátor is 1800-2000w körül mozog. Tesztelj egy 800 vagy 1000-t. Azok már tudnak fűteni
    Nekem 800w-os van és tökéletesen elég

  • @pjotr3374
    @pjotr3374 Год назад +1

    Nézzük az egyik ilyen infrás cég kalkulátorát, egy 75nm közepesen szigetelt ház energiaigénye, szerintük 6650W, az elekromos áramból 243Ft, ha a gáz 100Ft/10kw, akkor levonva a veszteséget, akkor legyen 80Ft, persze ezek elméleti számok....

    • @nagyandras9910
      @nagyandras9910 11 месяцев назад

      Mar az indulas rossz.
      Egy 75 nm kozepesen szigetelt haz energiaigenye magasabb !
      6650 W meg ott sem lehet eleg ahol 5 retegu ablakok es 20 cm szigeteles a falakon valamint a talaj fele es a mennyezeten.
      Talan egy 75 nm lakas egy tarsashazban ahol alul-felul es korben is futi a tobbi lakas.
      Akkor el lehet erni 21-22°C-t 6000 W korul.
      De a belmagassag se legyen tobb mint 265 cm !

    • @96illes
      @96illes 11 месяцев назад

      ​@@nagyandras9910 miért kell hülyeséget terjeszteni?!
      Én kiszámoltam a 70nm es ytong falazatú, födémszigetelt, fa 2 rétegű nyílászárós házunk hőigényét -15 fokban, 24 fokos belső hőmérséklet esetén, 6700W.

    • @nagyandras9910
      @nagyandras9910 11 месяцев назад

      @@96illes ha a szamla is ezt igazolja akkor tevedtem es 6-7 kW eleg hogy egy 70 nm hazat folyamatosan 24°C -on tartsunk.
      A gyakorlatban en ilyet nem lattam.

  • @kollaristvan941
    @kollaristvan941 11 месяцев назад

    Ez az órákból számolás nagyon gáz! Rendes hőtani számítás kéne.

  • @startempo1897
    @startempo1897 11 месяцев назад +1

    Ez semmi más mint egy bármilyen hősugárzó- jó sokat fogyaszt és még drága is. 360W-al mit lehet befűteni? XD 10 óra üzemelés alatt az már 3,6 KW és nincs meleged egy szobába egy darabtól.. Tehát hol van itt a matek? XD

  • @placi007
    @placi007 11 месяцев назад +2

    Ez egy komfort "Lámpa" már ha van tényleg infra sugárzása. Fűtésnek és főleg főfűtésnek eladni szimpla átverés. Hatékonysaga a 3700 Ft tesco hősugárzóval egyezik. Klímával fűtött házban a fűtetlen fürdő, Wc fűtésére ajánlatos maximum. Padlófűtésnek is csak komfortra ajanlatos egy 22 fokos padlon már nem fázik a láb és nem zabálja le a villanyórát, de ezzel fűteni 35-40 fokos padlóval, anyagi csőd lesz rövid távon. Amúgy ha muszáj lenne ilyet tennem valahová nyilván ez a wifis pontos szabalyzasú időzithető a legjobb megoldás.

    • @rga7482
      @rga7482 11 месяцев назад

      🤎🤎🤎

  • @zoltanbiro509
    @zoltanbiro509 11 месяцев назад

    Amikor kifizetjük a villanyszámlát, akkor energiáért (J, Joule) fizetünk. A teljesítmény az időegység alatt leadott energia (1W = 1J/s).
    1 kWh= 1kJ/s *h=1kJ/s*3600s =3600000J=3600kJ=3.6MJ.
    1 kW teljesítményű fogyasztó 1 óra alatt 1kWh energiát szabadít fel.
    Persze a lényeg az teljesen korrekt és az a fontos, de mintha az alapokban lennének bizonytalanságok. Köszi a videót.

  • @tothlaszlo145
    @tothlaszlo145 11 месяцев назад

    🙂👍

  • @Totya64
    @Totya64 Год назад +14

    Én pontosan ugyan ezt a típust használom, már 2 éve a fürdőszobámban (kb 4 m2). Tökéletesen működik, esetenként reggel este fürdésnél használjuk, észrevehetetlen a fogyasztása, viszont kellemes meleget csinál, mivel nem a levegőt hanem a környezetében lévő tárgyakat melegíti fel.
    De ez a videó nem az infrapanelről szól, mert kímáról, és egyéb fűtésről beszél, meg sokminden másról . Arról nem beszélve hogy mivel termosztátos az eszköz ezért nem megy non-stop a fogyasztás, csak időnként kapcsol be mikor csökken a hőmérséklet, (temperál)
    Tehát nem relevánsak a számok!!!!

    •  Год назад +1

      Ezért számolt 24 óra alatt csak 10 óra működési idővel.

    • @tihamerharmath-he8jy
      @tihamerharmath-he8jy Год назад +4

      Ha-ha, nem a levegőt fűti! Mikor ki-be kapcsol, minek a hőmérsékletét méri???

    • @draskojozsi6261
      @draskojozsi6261 Год назад

      ​@@LPeter38Tehát közvetett fűtés. Előbb a környező besugárzott tárgyakat melegíti fel, amik átadják a hőt a levegőnek, hogy ne csak akkor érezz meleget, ha a panel alatt ülsz. A hagyományos elektromos fűtés meg gyorsan felmelegíti a levegőt, ami majd lassan felmelegíti a környező tárgyakat. Az infra fűtés nem jó lakást fűteni. De minden szart el kell adni, és el is lehet, mert van aki megveszi. Ide sorolom a norvég fűtőpaneleket is. Szépek és iszonyat drágák, pedig hagyományos ellenállás fűtések.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад

      @@LPeter38 Ez a nagy rizsa azok részéről akik el akarják adni, és ezzel védekezik aki megvette és be kellen ismerni, hogy ez sem jobb a többinél.
      100 fokra melegszik nekem a fürdőben. A 2m re levő tárgyakat folyamatos működéssel sem melegít fel. van egy kis falszakasz előtte kb. 1,5m -re és az több órás fűtésnél sem langyosodik fel. Komoly sugárzó hőt csak a valóban izzásig felhevülő tárgyak bocsátanak ki (pld. kvarc csöves hősugárzó, gázos hősugárzó...)
      A helységet azért felfűti, de a hő nagy részét konvekcióval adja át a levegőnek. Felette a falfelület és a plafon baromi meleg.
      Tehát akármennyire erőltetitek ez a hősugárzásos elméletet, ez egész egyszerűen cáfolható, azzal, hogy igen nagy felületen oszlik el a teljesítmény és egy 100 fokos tárgy nem produkál számottevő sugárzást.
      Mivel azért az a 600W mégiscsak a helységet fűti, haszontalannak, rossznak nem mondanám, de nem azon a módon fűt, ahogy azt reklámozzák.
      És pontosan erről szólt ez a videó...

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 Год назад +2

      @@LPeter38 Igen. így kellene működni a reklámok szerint. Csakhogy ez 90-100 celsius fokon ezt nem igazán produkálja. Ha egészen közel mész hozzá akkor igen. De ugye nem állhatsz egész nap előtte. És a szobát ugyan befűti, de nem elsősorban a hősugárzásnak köszönhetően.
      A fal és a plafon igen-igen felmelegszik felette... aki tanult fizikát az azonnal tudja, hogy a hősugárzás nem kanyarodik. Akkor csak az lehet, hogy a hő igen nagy része konvekcióval kerül a szobába.
      Tehát felejtsd el a napot (az valóban izzik) , meg a reklámszlogeneket és gondolkodj a fizikáról...

  • @Zoli049
    @Zoli049 Год назад +2

    Dobott a YT... 1kWh elfűtött villany a mennyben és a pokolban is 3,6MJ Itt nincs mit matekozni, osztani-szorozni. Ezeket meg jó lenne, ha valaki ÉV szempontból egyszer meg is vizsgálná, mert némelyik egy vicc.

    • @pjotr3374
      @pjotr3374 Год назад

      Ha beszigorítanák a ce és hasonló vizsgálatokat, akkor ezek az olcsó cuccak nagyrésze menne a kukába...

    •  Год назад +5

      Igen az mindenhol annyi csak a hatásfok nem mindegy. Azt mindenki tudja hogy minden elektromos fűtőtest sokat zabál, de ezt az infra dolgot olyan forradlaminak és modernnek tálalják hogy ez sokakat megtéveszt, hogy ez valami "csodafűtés". Klíma az más tészta tényleg hatékonyabb.

    • @Zoli049
      @Zoli049 Год назад +2

      @ Ohmikus fogyasztónál nincs hatásfok különbség, ennél és egy 60 éves ETA hőtárolós kályhánál is ugyanannyi. Cos Fi= 1

    • @Zoli049
      @Zoli049 Год назад

      @@pjotr3374 Láttam ilyen vackokat, a "vezérlés" simán egyiknél másiknál veszélyforrás, mert még vádővezető sincs a hálózati kábelén. Nem azt mondom, hogy nem fút, fűt 750W-tal, amiket láttam. A Tesco-s 1500-as meg a dupláját. ...és még "földelt" is a fémház. Ennyi.

  • @magyartortenelem5425
    @magyartortenelem5425 11 месяцев назад +2

    Semmi értelme (fűtőértéke) egy ilyen panelnak. Az pedig kimondottan hülyeség, ha valaki a mennyezetre szereli, a meleg eleve felfelé száll, tehát a padlószintre semmilyen hő nem jut, hacsak nem a felső szomszédnak akar valaki padlófűtéssel kedveskedni.

    • @László-q8w
      @László-q8w 11 месяцев назад

      Nem úgy van! Ha a plafonra szereli, akkor a hősugárzás a padlót fűti, meg téged ha alatta állsz. A sugárzás iránya a lényeg!

  • @zoltann2151
    @zoltann2151 11 месяцев назад

    70m2-es ház 10 m3 gáz nem annyira kevés, a főzés mennyi ebből? Nálunk km kb 180 m3, tetőrbeépítéses, tető szigetelt, falazatat 30 cm Ytong 2cm szigetelés ami csak perlitvakolat más nincs, nem is tervezem a teljes szigetelést egyelőre. Nekem lazán elmegy most 15-16 m3 gáz a 30 éves kazánnal (20.5 fok, pólóban vagyok) és még nincs is annyira hideg, gyekerek percenként nyitogatják a bejárati ajtót. Árammal főzünk, melegvíz is gázzal megy. Kazáncsere lesz jövőre máskülönben a gatyánk rámegy. Szerencsére érint minket a nagycsaládos támogatás....ha az új kazán nem lesz elég akkor jönnek a fűtő klímák mindenhova. Nem értem hogy a nagytöbbség hogy fér bele a rezsicsökkentet részbe amúgy...Diktálunk minden hónapban miután annó átalányosként megküldtek júliusban egy 150 ezres számlát.... Így télen viszont nagyon magas lesz a számla most úgy számolom hogy most 120 ezer lesz...de nagycsaládos kedvezménnyel...Köszönjük kormányunknak az ún. rezsicsökkentést.
    Korábban kb 35 ezret fizettem havonta átalányosként, ismerős 20 ezret modernebb kazánnal és hőszigeteléssel hasonló házmérettel. Azt mondtam nem éri meg a kazáncsere ....de ezt így hirtelen rádobni a családokra nem tartom korrektnek pláne úgy hogy közben a hőszigeteletlen panelekben megfőnek az emberek...
    Érdekes hogy nálam 1.5 köbméter elmegy nyáron is csak a melegvízre naponta (ugye a hőszigetelés itt nem játszik), ebből is látszik hogy mennyire csereérett a kazán. Van egy 120 literes tárolónk azt mondjuk folyamatosan melegen kell tartani....azon agyalok hogy átfolyós kazán legyen vagy megint tárolós.....

    • @steve_video
      @steve_video 11 месяцев назад

      180m2-es nem túl jól szigetelt ház korszerűtlen fűtési rendszerrel, mekkora fűtésszámla lenne a megfelelő? Ha a demokratikus németek számláznának neked, ekkora fogyasztásra ha jól szerződtél egy éves hűséggel akkor 150ezret fizetnél, ha maradsz az alapszolgáltatónál akkor 180ezret (hűség nélkül). Ennyi a gáfűtés ára. A korábbi 35ezres volt az extrémalacsony és meg is lett az eredménye, nem érezted úgy, hogy szigetelni kellene, korszerűsíteni kellene.