Pont ezen gondolkodtam a napokban s most feldobta a youtube . Koszi , nagyon jo a video . Ami meg nem tiszta szamomra , az , hogy mi a kulombseg tulajdon keppen egy klima es agy hopumpa kozott ,
A klíma egyfajta hőszivattyú. Nincs különbség ma már szinte semmi.
10 месяцев назад+3
Nagyon jól magyarázol, szuper videó! Csak ebből értettem meg, hogy azért jó a klíma hatásfoka, mert mozgatja a hőt, és nem lehűti/felmelegíti. De ezen kívül is nagyon jól összefoglaltál minden fontos tudnivalót.
Elég laikus lett. Az SCOP számítás nagyon el lett nagyolva, sajnos a szabvány megengedi, hogy a gyártók trükközzenek: saját maguk választhatják, a névleges teljesítménytől függetlenül, hogy milyen terhelés mellett mérik a COP-t, amiből aztán számítják az SCOP-t. Ez a Pdesignh. Autós analógiával: ugyanolyan tömegű autók esetén az egyik elvesz 20%-ot a tömegből és méri az átlagfogyasztást, a másik viszont már 30%-ot vesz el. A COP: megadott teljesítményhez és a hozzá szükséges villamos energia hányadosa adott hőmérsékleten. Szó lehetne az euroventről is, ahol a különböző gyártói himi-humik lefülelhetők
Ezek a videók elsősorban végfelhasználóknak készülnek. Így nem nagyon akarok belemenni a szabványokba és a mérésekbe. Az SCOP-t nem a COPből számolják, hanem európai bevizsgáló cégek mérnek Cop-t különböző működési paraméterek mellett, és az alapján határozzák meg a szezonális hatásfokot. Ugyanakkor a gyártók és a kereskedők hajlamosak a sok érték közül a leg jobbat feltüntetni, ami éppen nekik a legkedvezőbb, ez igaz
@@epuletgepeszet Többé-kevésbé egyről beszélünk azt hiszem a COP kapcsán. Viszont hogy a gyártó mit tüntet fel, azt jogi környezet határozza meg, csak annyit tud trükközni, amennyit a szabvány megenged. (ilyen helyen dolgozom) Ezt az eu-s gyártók komolyan veszik, főleg a dízelbotrány óta
Eleg erdkes szamomra hogy a klima távirányítók meg mindig infrasak, lehetne wifi vagy Bluetooth hamar a taviranyito hőmérséklet érzékelőt figyeli. Ha van napelem elonyosebb lenne ha egy klima 3 fazisu lenne, de sajnos nem gyartanak otthoni kivitelben.
Köszönet az értelmes tanácsokat,de van amit nem tudok hogy hogy gondolod."vagy pedig kiszerelik az egészet és akkor az egészet a kertben vagy a kádban kitakarítják ezt az egész belső részt" A szűrő kimosása ez szóra sem érdemes egyszerű apróság,de ami igazán gond lehet az maga a hőcserélő.Ezt viszont nem lehet kiszerelni sajnos már csak azért sem mert akkor a hűtőközeg elillan,akkor mit vigyek a kertbe vagy a kádba?
Szia. Köszi a videót. Gázkazánomon két darab radiátor van egy körön, ezt szeretném fan coilra cserélni. Első körben szeretném az előremenő hőfokát 35-37 fokra csökkenteni. Illetve azt szeretném még, hogy a fűtővizem tiszta maradjon, jelenleg örökké rozsdás, illetve a kazánt féltem, hogy a hőcserélő eltömődik. Erre jó megoldás-e? ( A ház többi része, padló, és falfűtéssel müködik) Illetve az érdekelne, hogy szénacél tartály, az ugyanígy termeli-e ezt a fütőremdszerben megjelenő sarat? Van iszalepválasztó, meg durva szürő is, de ha nincs sár, nincs gond.. Ez egy másik ingatlan, ahol egy 850 literes puferre kötném a gázkazánt, a meglévő vegyes mellé.
Véleményem szerint egy mágneses iszaplevalasztót érdemes berakni, de ami fontosabb, hogy megfelelő fűtési rendszerre való adalékot kéne belerakni. (Pl sentinel x100)... Ezek megakadályozzák a korroziót. Igen minden vas korrodál, és igen tisztább lesz a fancoil.de ha csak ez a baj, akkor érdemes először kipróbálni az adalék adagolást, mert az hozza el a tiszta fűtővizet
10 месяцев назад
@@epuletgepeszet ha van egy 500 literes puffertartály is a rendszerben (radiátoros fűtés, gázkazán+vízteres kandalló, a két kör hőcserélővel összekötve), akkor milyen adalékokat javasolnál és mennyit? A termosztátos szelepek már nagyon gyatrán működnek (kettőt meg is kellett ütögetni, hogy nyissanak).
Üdv! Nagyon hasznos video volt! Esetleg levegő-levegő hőszivattyú vagyis egy légcsatornázható klímáról várható hasonló elv,legfontosabb alapjai stb ? Eddig nem sok videot találtam,pláne magyart nem. Válaszát előre is köszönöm!😊
Az igazság az, hogy nem vagyok a téma szakértője, de igyekszem nyáron tanulni a témában, és talán ősszel csinálok egy videót erről. Csak hülyeséget nem akarok mondani.
Kedves József! Nagy érdeklődéssel néztem az előadását. Tiszteletteljesn szeretném jelezni önnek, hogy a karterfűtés nem az olaj melegen tartása miatt szükséges. Tehát nem az olaj hőmérséklete a lényeg.
A hideg miatt a hűtőközeg ki kondenzálódik az olajba és rá. Mivel folyadék állapotban van ezért sokkal nagyobb a veszélye az induláskor egy folyadékütésnek. Amikor fűt a karterfűtés megemelkedik a hőmérséklet és a nyomás, elpárolog a hűtőközeg és az alacsonyabb hőmérsékletű-nyomású helyekre távozik, illetve ami kint van nem megy be a kompresszorba. Persze a kompresszor fajtája meghatározza a folyadékütésre érzékenységet, de egyiknek sem tesz jót. A hűtőgép olajok széles spektrumuk miatt minden hőmérsékleten ugyanolyan sűrűségűnek és viszkozitásúnak kell maradnia. Ezért a kenőképessége nem változik hőmérsékletre, erre találták ki. Ez nem egy gépjármű motor olaj. Természetesen egy folyadék állapotú hűtőközegben dús olajnak csökken a kenőképessége és ebben, ezért van igazság is abban amit mondott.
Pontosan én sem tudom, de próbálok következteni... Az alacsony hömérséklet és a nyomásviszonyok miatt esetleg folyadék közeg lenne a kompresszor kartelba és és ha azt a kompresszor beszívja akkor az végzetes. Ha fűtve van a kartel és egyben az olaj akkor az esetleg olajban elnyelődő gáz is kipárolog és a folyadék beszívás is kizáródik. Jó a következtetésem?
Szia Bár újdonságot nem tudtam meg belőle, de hasznos összefoglaló volt. Fűtésre mit ajánlanál. Mono vagy kombi készüléket? 4 helyiségről(háló, konyha, nappali, fürdő---előszobába mást használnék) lenne szó, mivel nem annyira mutatna jól 4 kültéri a falon, így 2 multiban agyalok, okos elhelyezéssel kb ugyanakkora csőhosszakat ki lehetne hozni. 1 kombit mindenképp ellenezném, mivel nagyon kiszolgáltatott lennék a meghibásodás esetén, így a 2 kültéri mégiscsak adna némi vésztartalékot. (3-4 beltéris kombi keszülékre 2 beltérit kötve valószínűleg még elég lenne a gáz is és nem kellene 100% mennie az egységnek) Mivel a ház hőszigetelése is most készülne, azon agyalok, hogy falba süllyesztett csövezés lenne, kondenzvízelvezetés is, így a fal hője és szigetelése védené a fagyástól. Szigetelést úgy képzeltem el, hogy a konzol alatt XPS lap lenne, hogy a terhelést is bírja (gép súlya). Illetve mivel nem szeretnék csatornázni, így a beltési mögött lenne átfúrva a fal (rejtett csövezés) Ez így szerinted jó irány vagy lenne esetleg jobb ötleted? Mivel ugyanaz van benne, nem értem mitől drágább a mennyezeti/álmennyezeti beltéri egység. Van ennek valami oka? Fali konzol esetén van-e speciális vibrációcsökkentő rögzítési megoldás a gumilábakon kivül? (Speciális csavar/dűbel...)
Huh... Bocsánat a késői valaszért. Szóval, én nekem nem számít a kinézet 😅, szóval én az olcsóbb megoldás felé mennék, ami a minél több külön klíma. Figyelj oda arra is, hogy legyen áram a külső egységnek, érdemes a szigetelés előtt odavezetni a megfelelő vastagságú kábelt. A sima EPS is elbírja nem kell aggodni, hosszú csavarokat használnak és is beinjektálható tiplit. Simán megtartja. A szigetelés alatti kondenz élvezetés jó ötlet szerintem.
Nekem ilyenek vannak évek óta. Nagyon tud fűteni. Hátránya, hogy nem túl okos a vezérlése, ha nem ideális a méretezése (és nem lesz az az év nagy részében) akkor leszabályozás helyett kikapcsol aztán megint be, ami azért zavaró mert a burkolata a lehülés/felmelegedés közben szeret pattogni mint egy konvektor. Viszont van rá kőbaltás kerülőút (ez minden gree gyártásu készülékkel működik) át lehet különböző tesztmódokba kapcsolni amikor a gép nem szabályoz semmit csak egy fix kompresszorsebességgel megy amig ki nem kapcsolod. Nekem szezon elején-végén megy P0-ban 150-190W fogyasztással egész nap, amikor kint már fagy akkor egyel magasabb fokozatba kapcsolva. A készüléknek is jobb ha kis teljesítményen megy folyamatosan mintha felpörög aztán leáll, nekünk is jobb, hogy folyamatosan megy. Max ventilátorfokozaton orkánt tol magából, quiet módban meg simán lehet mellette aludni.
Nem rosszabb, sőt sok esetben jobb is. A fűtésre optimalizálás nem exact tulajdonság, hanem van sok dolog amiből ha beleraknak egyet, már fűtésre optimalizáltnak lehet hívni. Ha a külső és a belső hőcserélő nagy, az hűtési oldalon is jobb hatásfokkal párosul. De rosszabb hatásfok nem lesz tőle sehogyan sem hűtésben
Illetve, az a karterfűtés, ami van a videóban nagyon avítt megoldás, a mai BLDc-s kompresszorok a saját tekercseiket gerjesztve fűtik magukat akkor amikor kell, és a ha jól emlékszem az olajfelhabzás elkerülése miatt kell melegen tartani az olajat. Egy modern klíma nem kezd el fűteni rögtön miután kihűlt. A multi klíma hátránya hogy, többször áll ki leolvasztásra, mivel kisebb felületen csapódik le ugyanannyi pára.
Az hogy van hogy sok fűtésre tervezett klimának rosszabb a hatásfoka mimt az én fűtésre ajánlott klomámnak. Monfjuk fűtésre tervezett klima -25 fokig tud fűteni SCOP érték 4,1 vagy 4 vagy 4,6. Az én klímám -20 ig tud fűteni és 5,1 az SCOP értéke. Ami -30 ig tud fűteni jobb értéknek kéne lenni mint az én klîmámnak.
Ez egy nagyon jó kérdés, az igazság az, hoyg erre én nem figyeltem eddig fel, de utána nézek, beszélek pár gyártóval hátha tudnak erre válaszolni, illetve megnézem ez milyen gyakori.
Az hogy nem csak a scop határozza meg, hanem hogy lehet hogy a tiéd a nèvleges teljesítményét már -5 be se adja le a fűtésre optimalizált meg -25 nèl is leadja vagy mèg többet mint a nèvleges. Nem a scop èrtèktől lesz fűtèsre jó egy klíma, az csak a hatèkonyságát mutatja. Pl comfort X -5 nèl már nem adja le a nèvlegest az Amber royal -5 nèl a nèvlegesnèl is többet letud adni.
Az SCOP értek besorolás is érdekes. Ez a tól ig. Most komkrétan a felső értékre emlékszem SCOP értek 5,1 ig A++ 5,1 től A+++. 😂 Nekem 5,1 A+++ van megadva. Nem úgy kellene 5 ig A++ 5,1 től A+++? És ez minden ugrásnál így van .
Q&A: Van-e extra hővesztesége a padlófűtésnek a radiátoros fűtéshez képest? Ui: köszönöm a videókat, üdítő a magyar youtube-on.
Pont ezen gondolkodtam a napokban s most feldobta a youtube . Koszi , nagyon jo a video . Ami meg nem tiszta szamomra , az , hogy mi a kulombseg tulajdon keppen egy klima es agy hopumpa kozott ,
A klíma egyfajta hőszivattyú. Nincs különbség ma már szinte semmi.
Nagyon jól magyarázol, szuper videó! Csak ebből értettem meg, hogy azért jó a klíma hatásfoka, mert mozgatja a hőt, és nem lehűti/felmelegíti. De ezen kívül is nagyon jól összefoglaltál minden fontos tudnivalót.
Köszönöm szépen.
Ha teheted ajánld a csatornát az ismerőseidnek
Elég laikus lett. Az SCOP számítás nagyon el lett nagyolva, sajnos a szabvány megengedi, hogy a gyártók trükközzenek: saját maguk választhatják, a névleges teljesítménytől függetlenül, hogy milyen terhelés mellett mérik a COP-t, amiből aztán számítják az SCOP-t. Ez a Pdesignh. Autós analógiával: ugyanolyan tömegű autók esetén az egyik elvesz 20%-ot a tömegből és méri az átlagfogyasztást, a másik viszont már 30%-ot vesz el.
A COP: megadott teljesítményhez és a hozzá szükséges villamos energia hányadosa adott hőmérsékleten.
Szó lehetne az euroventről is, ahol a különböző gyártói himi-humik lefülelhetők
Ezek a videók elsősorban végfelhasználóknak készülnek. Így nem nagyon akarok belemenni a szabványokba és a mérésekbe.
Az SCOP-t nem a COPből számolják, hanem európai bevizsgáló cégek mérnek Cop-t különböző működési paraméterek mellett, és az alapján határozzák meg a szezonális hatásfokot.
Ugyanakkor a gyártók és a kereskedők hajlamosak a sok érték közül a leg jobbat feltüntetni, ami éppen nekik a legkedvezőbb, ez igaz
@@epuletgepeszet Többé-kevésbé egyről beszélünk azt hiszem a COP kapcsán. Viszont hogy a gyártó mit tüntet fel, azt jogi környezet határozza meg, csak annyit tud trükközni, amennyit a szabvány megenged. (ilyen helyen dolgozom) Ezt az eu-s gyártók komolyan veszik, főleg a dízelbotrány óta
Eleg erdkes szamomra hogy a klima távirányítók meg mindig infrasak, lehetne wifi vagy Bluetooth hamar a taviranyito hőmérséklet érzékelőt figyeli. Ha van napelem elonyosebb lenne ha egy klima 3 fazisu lenne, de sajnos nem gyartanak otthoni kivitelben.
Hát igen. Mondjuk nekem a BT-s TV távirányítóval az a tapasztalat, hogy gyakran elveszti a kapcsolatot
Ha wifizni akarsz arra ott a telefonos app.
Köszönet az értelmes tanácsokat,de van amit nem tudok hogy hogy gondolod."vagy pedig kiszerelik az egészet és akkor az egészet a kertben vagy a kádban kitakarítják ezt az egész belső részt" A szűrő kimosása ez szóra sem érdemes egyszerű apróság,de ami igazán gond lehet az maga a hőcserélő.Ezt viszont nem lehet kiszerelni sajnos már csak azért sem mert akkor a hűtőközeg elillan,akkor mit vigyek a kertbe vagy a kádba?
Van egy "mokuskerék" nevezetű ventilátor, azt ki lehet szedni, és azt mossák le.
Szia.
Köszi a videót.
Gázkazánomon két darab radiátor van egy körön, ezt szeretném fan coilra cserélni. Első körben szeretném az előremenő hőfokát 35-37 fokra csökkenteni. Illetve azt szeretném még, hogy a fűtővizem tiszta maradjon, jelenleg örökké rozsdás, illetve a kazánt féltem, hogy a hőcserélő eltömődik. Erre jó megoldás-e?
( A ház többi része, padló, és falfűtéssel müködik)
Illetve az érdekelne, hogy szénacél tartály, az ugyanígy termeli-e ezt a fütőremdszerben megjelenő sarat?
Van iszalepválasztó, meg durva szürő is, de ha nincs sár, nincs gond..
Ez egy másik ingatlan, ahol egy 850 literes puferre kötném a gázkazánt, a meglévő vegyes mellé.
Véleményem szerint egy mágneses iszaplevalasztót érdemes berakni, de ami fontosabb, hogy megfelelő fűtési rendszerre való adalékot kéne belerakni. (Pl sentinel x100)... Ezek megakadályozzák a korroziót.
Igen minden vas korrodál, és igen tisztább lesz a fancoil.de ha csak ez a baj, akkor érdemes először kipróbálni az adalék adagolást, mert az hozza el a tiszta fűtővizet
@@epuletgepeszet ha van egy 500 literes puffertartály is a rendszerben (radiátoros fűtés, gázkazán+vízteres kandalló, a két kör hőcserélővel összekötve), akkor milyen adalékokat javasolnál és mennyit? A termosztátos szelepek már nagyon gyatrán működnek (kettőt meg is kellett ütögetni, hogy nyissanak).
Köszi
Offtopic kérdés: milyen módszerrel készíted a videóidhoz a feliratokat?
Van egy ismerősöm, aki készített egy mesterséges intelligenciás megoldást. Nem 100%os, de a célnak megfelelő.
Üdv! Nagyon hasznos video volt!
Esetleg levegő-levegő hőszivattyú vagyis egy légcsatornázható klímáról várható hasonló elv,legfontosabb alapjai stb ?
Eddig nem sok videot találtam,pláne magyart nem.
Válaszát előre is köszönöm!😊
Az igazság az, hogy nem vagyok a téma szakértője, de igyekszem nyáron tanulni a témában, és talán ősszel csinálok egy videót erről.
Csak hülyeséget nem akarok mondani.
A split klíma is egy levegő-levegő hőszivattyú, csak nem egy csőbe tolja a levegőt hanem a légtérbe.
Kedves József!
Nagy érdeklődéssel néztem az előadását. Tiszteletteljesn szeretném jelezni önnek, hogy a karterfűtés nem az olaj melegen tartása miatt szükséges. Tehát nem az olaj hőmérséklete a lényeg.
Köszönöm a kiegészítést, de akkor kérem írja meg, hogy miért van, mert lehet én ezt rosszul tudom.
A hideg miatt a hűtőközeg ki kondenzálódik az olajba és rá. Mivel folyadék állapotban van ezért sokkal nagyobb a veszélye az induláskor egy folyadékütésnek. Amikor fűt a karterfűtés megemelkedik a hőmérséklet és a nyomás, elpárolog a hűtőközeg és az alacsonyabb hőmérsékletű-nyomású helyekre távozik, illetve ami kint van nem megy be a kompresszorba. Persze a kompresszor fajtája meghatározza a folyadékütésre érzékenységet, de egyiknek sem tesz jót. A hűtőgép olajok széles spektrumuk miatt minden hőmérsékleten ugyanolyan sűrűségűnek és viszkozitásúnak kell maradnia. Ezért a kenőképessége nem változik hőmérsékletre, erre találták ki. Ez nem egy gépjármű motor olaj. Természetesen egy folyadék állapotú hűtőközegben dús olajnak csökken a kenőképessége és ebben, ezért van igazság is abban amit mondott.
Pontosan én sem tudom, de próbálok következteni...
Az alacsony hömérséklet és a nyomásviszonyok miatt esetleg folyadék közeg lenne a kompresszor kartelba és és ha azt a kompresszor beszívja akkor az végzetes.
Ha fűtve van a kartel és egyben az olaj akkor az esetleg olajban elnyelődő gáz is kipárolog és a folyadék beszívás is kizáródik.
Jó a következtetésem?
Szia
Bár újdonságot nem tudtam meg belőle, de hasznos összefoglaló volt.
Fűtésre mit ajánlanál.
Mono vagy kombi készüléket?
4 helyiségről(háló, konyha, nappali, fürdő---előszobába mást használnék) lenne szó, mivel nem annyira mutatna jól 4 kültéri a falon, így 2 multiban agyalok, okos elhelyezéssel kb ugyanakkora csőhosszakat ki lehetne hozni.
1 kombit mindenképp ellenezném, mivel nagyon kiszolgáltatott lennék a meghibásodás esetén, így a 2 kültéri mégiscsak adna némi vésztartalékot.
(3-4 beltéris kombi keszülékre 2 beltérit kötve valószínűleg még elég lenne a gáz is és nem kellene 100% mennie az egységnek)
Mivel a ház hőszigetelése is most készülne, azon agyalok, hogy falba süllyesztett csövezés lenne, kondenzvízelvezetés is, így a fal hője és szigetelése védené a fagyástól.
Szigetelést úgy képzeltem el, hogy a konzol alatt XPS lap lenne, hogy a terhelést is bírja (gép súlya).
Illetve mivel nem szeretnék csatornázni, így a beltési mögött lenne átfúrva a fal (rejtett csövezés)
Ez így szerinted jó irány vagy lenne esetleg jobb ötleted?
Mivel ugyanaz van benne, nem értem mitől drágább a mennyezeti/álmennyezeti beltéri egység.
Van ennek valami oka?
Fali konzol esetén van-e speciális vibrációcsökkentő rögzítési megoldás a gumilábakon kivül?
(Speciális csavar/dűbel...)
Huh... Bocsánat a késői valaszért.
Szóval, én nekem nem számít a kinézet 😅, szóval én az olcsóbb megoldás felé mennék, ami a minél több külön klíma.
Figyelj oda arra is, hogy legyen áram a külső egységnek, érdemes a szigetelés előtt odavezetni a megfelelő vastagságú kábelt.
A sima EPS is elbírja nem kell aggodni, hosszú csavarokat használnak és is beinjektálható tiplit. Simán megtartja.
A szigetelés alatti kondenz élvezetés jó ötlet szerintem.
tisztitó spry 🤣🤣🤣🤣kár volt edig megnézni.....
Hát... Szerintem a szakszerű tisztítás mellett sokat tud segíteni a gomba és baktérium ölő készítmény is.
Szerintem ha rendszeresen mondjuk havonta tisztítod te magad akkor ki lehet tolni a szakember általi tisztítások időtartamát.
Fűtésre Gree Amber Royal? Köszi
Szerintem jó választás.. Sőt az Amber Royal arra van optimalizálva, hogy extrém hidegben is tudjon fűteni
Nekem ilyenek vannak évek óta. Nagyon tud fűteni. Hátránya, hogy nem túl okos a vezérlése, ha nem ideális a méretezése (és nem lesz az az év nagy részében) akkor leszabályozás helyett kikapcsol aztán megint be, ami azért zavaró mert a burkolata a lehülés/felmelegedés közben szeret pattogni mint egy konvektor. Viszont van rá kőbaltás kerülőút (ez minden gree gyártásu készülékkel működik) át lehet különböző tesztmódokba kapcsolni amikor a gép nem szabályoz semmit csak egy fix kompresszorsebességgel megy amig ki nem kapcsolod. Nekem szezon elején-végén megy P0-ban 150-190W fogyasztással egész nap, amikor kint már fagy akkor egyel magasabb fokozatba kapcsolva. A készüléknek is jobb ha kis teljesítményen megy folyamatosan mintha felpörög aztán leáll, nekünk is jobb, hogy folyamatosan megy. Max ventilátorfokozaton orkánt tol magából, quiet módban meg simán lehet mellette aludni.
A fűtésre optimalizált hűtési üzemmódban rosszabb hatásfokú vagy ez csak azt jelenti hogy valamennyi felárért a fűtési hatásfoka, élettartama jobb?
Nem rosszabb, sőt sok esetben jobb is.
A fűtésre optimalizálás nem exact tulajdonság, hanem van sok dolog amiből ha beleraknak egyet, már fűtésre optimalizáltnak lehet hívni.
Ha a külső és a belső hőcserélő nagy, az hűtési oldalon is jobb hatásfokkal párosul.
De rosszabb hatásfok nem lesz tőle sehogyan sem hűtésben
Illetve, az a karterfűtés, ami van a videóban nagyon avítt megoldás, a mai BLDc-s kompresszorok a saját tekercseiket gerjesztve fűtik magukat akkor amikor kell, és a ha jól emlékszem az olajfelhabzás elkerülése miatt kell melegen tartani az olajat. Egy modern klíma nem kezd el fűteni rögtön miután kihűlt.
A multi klíma hátránya hogy, többször áll ki leolvasztásra, mivel kisebb felületen csapódik le ugyanannyi pára.
Szia!
Köszönöm az infókat. Erről a BLDC kompresszorrol nem nagyon tudok. Esetleg egy linket tudnál róla küldeni?
@@epuletgepeszet Ha nem valami áruházas klímát vesz az ember, akkor 99%, hogy BLDC (inverteres, szénkefe nélküli) kompressor lesz benne
Ha a kulteri lefagyogat ,az elparologtato teljesen , az mekkora problema ?
Normális, ha utánna leolvaszt
a klímáknál jó lenne ha a távirányító már nem infrás lenne, hanem rádiós. Nem kéne "rálátni" akadály nélkül mindig a klímára az "ifeel" funkcióhoz.
Egyetértek! nem tudom miért nem rádiós, mikor már a TV-khez is vannak ilyen távkapcsok...
@@epuletgepeszet valamivel el kell adni 5-10 év múlva is az új modelleket :D
Az hogy van hogy sok fűtésre tervezett klimának rosszabb a hatásfoka mimt az én fűtésre ajánlott klomámnak. Monfjuk fűtésre tervezett klima -25 fokig tud fűteni SCOP érték 4,1 vagy 4 vagy 4,6. Az én klímám -20 ig tud fűteni és 5,1 az SCOP értéke. Ami -30 ig tud fűteni jobb értéknek kéne lenni mint az én klîmámnak.
Ez egy nagyon jó kérdés, az igazság az, hoyg erre én nem figyeltem eddig fel, de utána nézek, beszélek pár gyártóval hátha tudnak erre válaszolni, illetve megnézem ez milyen gyakori.
Az hogy nem csak a scop határozza meg, hanem hogy lehet hogy a tiéd a nèvleges teljesítményét már -5 be se adja le a fűtésre optimalizált meg -25 nèl is leadja vagy mèg többet mint a nèvleges.
Nem a scop èrtèktől lesz fűtèsre jó egy klíma, az csak a hatèkonyságát mutatja.
Pl comfort X -5 nèl már nem adja le a nèvlegest az Amber royal -5 nèl a nèvlegesnèl is többet letud adni.
Az SCOP értek besorolás is érdekes. Ez a tól ig. Most komkrétan a felső értékre emlékszem SCOP értek 5,1 ig A++ 5,1 től A+++. 😂 Nekem 5,1 A+++ van megadva. Nem úgy kellene 5 ig A++ 5,1 től A+++? És ez minden ugrásnál így van .
hát lehet, de a besorolás függ a teljesítménytől is.. Úgy értem, hogy nagyobb gépnek alacsonyabb az SCOP határértéke ha jól emlékszem
Jancsi kályha...
Az is egy megoldás