Mi az elérhető egyi legjobb minőségű műanyag nyílászárót építettük be, nem estem tölük hasra.Ezek a profilok szerintem nem követik a tripla üvegezést.Ha nem lett volna "arany" áron már most kivágnám a házból.(Szülői ház 100+éves ablakai tovább fogják bírni.)
Nekem ez a téma hasonló a könnyűszerkezetes vagy bármilyen tégla+betontól eltérő építési módokhoz. A másodpiac a műanyagot tartja korszerűnek, lehet akármilyen gagyi is, a fa nyílászáróra egy problémaforrásként tekint a magyar piac
A gyártókhoz, márkákról szerintem sokan nem tudják(eddig én sem tudtam), de ugyanazt a márkát(gondolom licensz alapján) több gyártó is gyártja elméletileg ugyanazokkat a paraméterekkel. Normál esetben, önerős felújításánál nem kell hogy problémát jelentsen. Viszont OFP-nél nagyon számít, hogy amit kinéztünk ablak az annak ellenére hogy szerepel kulcstermékek adatbázisában, nem biztos hogy kiválasztott ablakos cégünk is attól a gyártótól szerzi be, hiába ugyanaz a neve.
Jo volt a video. A gagyi 1,4 millio, a jo 3 millio, tfh a gagyit 15 evente kell cserelni, a jot 30 evente. Jo lenne egy kristalygomb tudni, hogy az 1,6 millio kulonbseg, ami a ketto kozott van, finanszirozza-e mondjuk befektetve allampapirba a 15 even belul esedekes gagyi cseret akkori gagyira. Csak a komfort miatt megeri a +1,6 millio?
Abban az esetben lehetne ezen gondolkodni , ha egy ablakcsere egy nagyon egyszerű művelet lenne. El sem tudom képzelni nyílászáró cserénél a belsőoldali Ral szalagot hogy pótolják , külső belső párkányok , a hőszigetelés javítása újravakolás színezés . Rémálom kategória
@@gezaosztie2200 létezik kenhető ral membrán, belső és külső oldalra is. A belső párazáró, a külső páraáteresztő. Nálunk az ablakos azt mondta, hogy annyival olcsóbb és egyszerűbb, hogy ők az újaknál sem használnak már klasszikus szalagot.
A gagyira azt mondta hogy 10 év után már bajaid lesznek vele, persze még kihúzhatsz 5 évet vele és azt végigkínlódod. És akkor még ott van a macera mire az összes nyílászárót kicserélteted, amit nyilvánvalóan pl. egy festéssel majd össze kell egyeztetned. Nekem teljesen egyértelmű melyiket választanám, még ha a matek kihozná hogy az olcsóbbal jársz anyagilag jobban befektetve a különbözetet, ráadásul fogalmunk sincs hogy alakulnak az építőanyag árak és munkadíjak 15-20 év alatt.
@@LF1985 A bajok lesznek vele mit jelent? Csak, mert új házakba szoktak szellőztető rendszert telepíteni, ami miatt az ablakok egy része csak kb. takarításkor van kinyitva. Nyilván az ajtók meg pár ablak rendszeresen van használva, de lehet el lehetne gondolkodni a használat szempontjából való differenciáláson is...
@@andrasa7809 Nem értek hozzá hogy milyen problémák lépnek fel 10 év alatt, hogy ezek csak esetleg a mechanikát érintik. Szerintem még inkább ritkaság az hogy szellőztetőt építenek egy ingatlanba, még ritkább hogy ahol ablakokat cserélnek régebbi épület ott egyáltalán van. De ha van szellőztető és tudod melyik ablakokat nem fogod nyitogatni, lehet egyszerűbb eleve fixet beépíteni és abból inkább melegperemest, minél jobb hőszigetelőt.
Izlés kérdése is, de régi stílusú házhoz a fa illik jobban, legyen az új építésű vagy felujítandó. Mégis 90%ban a müanyag az elterjedtebb. Ami mellette szól az az ára, egy kádárkockában kizárólag müanyaggal találkozni ha csereélték a régi fa ablakokat, pedig a fa 100x jobban illene oda. Hiába az ár az elsődleges szempont. Hogy az anyagra is kitérjek, müanyagnak elég sok előnye van. 20éves T...a (francia) müanyag ablakok mint az újak. Nem sárgul, a beépítésnél jöttek 2x utánállítani azóta soha. A picit modernebb ma kapható 3 rétegű melegperemes csodák, hő és hangszigetelése jobb ez vitathatatlan, de cserébe nehéz mint a sár. Több figyelmet és utánállítást igényel. A 20 éves wink-Haus vasalat az nem csak a minőség és masszívság benyomásat kelti hanem az is. Nem mondom hogy régen minden jobb volt, de ma spórolnak ahol lehet gyártás során, ahol nem lehetne ott is. Műanyag nagy előnye, hogy nem vetemedik. A fáról már ugyanez nem mondható el, főleg egy nagyobb ajtó ablak, ahol mm pontosan kéne záródnia, a fa anyagából adódóan hátrányban van pontosság terén. A fa szebb természetesebb (izlések és pofonok) de foglalkozósabb, 20 évet nem bír ki felujítás nélkül. A hőátbocsájtási tényezővel is megy a marketing szöveg, tök jó ha csak az üveget kéne nézni parádés, de a müanyag keret és a tokon akárhány millió kamrás nagyságrendekkel szarabb, télen az ablakra rámérve 20 fok, keret 5, de van hogy 10 fokkal is hidegebb. Ezt nem szokták reklámozni. Meleg perem is tök jó, de parasztvakítás a kereten fellépő veszteséghez képest. Meg láttam már hullámosra lágyult/olvadt meleg peremet amin nyilván nem segít hogy fekete és nyáron a 2/3 réteg közt fel tud melegedni nem kicsit. Tehát itt is van előny hátrány nem lehet kijelenteni hogy az jobb.
Nézve a négyzetméter árakat, tűnődöm hol van ez az országban? Mármint hogy 112e/m2 a fehér és 135e/m2 a színes. Én jó pár helyen kutakodtam a gyerekek házfelújítása kapcsán, de mindenhol 50% feláras volt az egy oldalon színes, és dupla áron a kívül-belül színes!
2M-ból van föld-víz hőszivattyúm (szonda+gép), évi 1MWh primer energiával (27eHUF) fűtök 160m2-t, plusz napi 20Ft-ból hűtöm az egész házat 24C-ra, még a garázst is. Hatalmas előnye még, hogy nem csühög a kültéri ventilátora, mivel nincs.. A környéken sorra teszik be a levegős hőszivattyúkat, van is olyan csatazaj az utcában/kertben, hogy leszedi a fejed.
Erdekes modon nekem egy tavalyi hazamnal ket ceg is 10 es 11 millios ajanlatot adott a talajszonda+vizes hoszivattyura... elotte 3 evvel is 7M volt. Szoval meglehetosen szkeptikusan fogadom el, hogy ennyibol meglenne... Nem veletlenul raknak be levego-viz hoszivattyukat mindenhova, mert a jo minosegu megvan 4Mbol, mikozben a talajszondas ennek a duplaja minimum.
@@KomKel Mondjuk ez 10 éve volt, 900e volt a szonda, 850e a 8kW-os gép (még az Index fórumon, ahol Te is voltál ott ajánlotta K.J, alias Famulus a magyar gyártót. Teljesen jó, a koreai frekiváltót kellett kicserélnem benne, 70eHUF volt az új.
Tudtommal a melegperemes ablakok " peremjei" műanyagból vannak. A hidegperemes meg alumíniumból azt hiszem. A melegperemes természetesen jobb, nem húzza be a hideget annyira
Az üvegrétegek között fémszínű vagy szürke/fekete szegélyezést látsz? elég könnyen felismerhető , ha sötét /műanyag az meleg peremezés. Ez pár éve megy korábbi felújításoknál a két rétegű üvegezés hideg peremes ablak volt inkább jellemző. Az én tapasztalataim szerint...
A tokszerkezet anyaga/minősége, "márkája" alapján. Rengeteg gagyi szar van a piacon, amik 20 évvel ezelőtti gyártósort vettek meg és azokat gyártják a mai napig... Középkategória és felette szabad gondolkodni (bocs, de nem fogok márkákat irni kommentben és nem is hagyon jóvá más ilyen kommentjét sem)
Teljesen mindegy, nincs érdemi hőszigetelésbeni különbség egy 70-es meg egy 86-os keret között. Ha ki van nyomva purhabbal, az már számít valamennyit. Leginkább a kicsi ablakoknál érdekes, egy 100x100-asnál már szerintem elhanyagolható a keret vastagsága miatt kialakuló szigetelési különbség.
Említetted a tisztán alu nyílászárókat is. Azt is tedd hozzá hogy a Tisza alu az borzasztó rossz hőszigetelő mivel az alu remek hővezető. Egyébként ezért sem értem az aluredőny mániát. Teljesen odavannak érte közben mint hőszigetelő nem ér semmit sem. Oké értem hogy tartós de akkor is. Amúgy én sokat gondolkodtam ezen a fa vs műanyag kérdésen. Hogy ugye azt mondják hogy a fa lélegző anyag meg esetleg átereszti a párát stb. De ha lefestjük , márpedig lefestjük akkor onnan már nem igazán enged át semmit. A levegőt meg amúgy sem nagyon hiszen csak nagy nyomással lehetne átpréselni rajta. Mert elég tömör a szerkezete. Szóval ahogy mondod is így végülis tökmindegy melyik. Ja igen az árak amiket mondtál az csak az ablak vagy beépítéssel értendő? Én kb egy éve vettem igen jó minőségű műanyagot 2 rétegű 1 k s üveggel az 75000 volt. De mi raktuk be meg szedtük ki a régi szar román ablakot. Később vettem még egyet az már 3 rétegű az azthiszem 90 volt. És márkás minőségi műanyag keret. Nagyon ismert német gyártmányú.
Szia. Az alumínium profilban a külső és a belső oldal nem ér össze mert közötte egy hőhídmentesítő távtaró van. Így nem hőhidas. Az alumínium redőnylamellák hőszigeteltek legalább 20 éve .
Nekünk 30 éves a régi házunkban a fa nyilászáró, de semmi baja nincs a beépítés után festettük, meg utána 15 évvel. Kutya baja! A mostani házunkban is 20 éves fa ablakok vannak, itt már némelyik ablaknál szükség volt egy kis javításra, mert a mesteremberek az ablak felé ejtett a párkánya és ott megállta a víz, de alapvetően az ablakok 90%-a jó(nak látszik)
Mi egy használt házat vettünk korábban.Az egyik helyiségében kettő ablak van.Az egyik egy régi,jó gerébtokos kis aranyos egyszárnyas.Mellette 1 méterre egy ócsmány,taszító műanyag ablak borzolja az idegeimet.A műanyag szar állandóan párás míg a kis nagymama ablaka meg SOHA SEM...Mint asztalos én rendkívül utálom azt ami nem fából készült pedig abból is lehetett volna.A műanyag nálam sokszorosan megbukott..Ami érezhetően hideg is..Mert ugye a műanyag dupla üvegezése között van mennyi is...másfél centi légréteg..Ami lófasz..A gerébtokos meg 15 centis légréteggel dolgozik.Fel nem tudom fogni mit várnak el a másfél centi levegő rétegtől??A házakra aki (hülye módon) hungarocellt aggatnak azok is szelektálnak az 5 centi és a 30 centis réteg között és felfogják a különbséget.Ablak,ajtónál ezt valahogy átlépi minden bolond..Én biztos nem akarok még prémium kategóriás pillepalackot sem nyílászáró gyanánt..Az is egy szempont hogy milyen érzést sugároz magából a nyílászáró..Legalább is nekem az..Egy ocsmány műanyag ha színezik vagy okádék műerezettel csinálják akkor is baromi taszító és LELKETLEN! A fa az szép még ha kopik is..Majd befestem és olyanra ami épp nekem akkor tetszik..Rakok bele kedves,aranyos osztót mert a hatalmas üveg tábla is undortó!Egy lélekkel tele vagy egy rideg,halálos ridegséget sugárzó anyagot akarok?Engem meg is betegítene..Kis kitérő..No meg a ravatalozó jellegű vagy mondjuk krematórium sőt koncentrációs tábor szerű szürke nyílászárók pláne a ház maga..Na az a hülye gazdája meg a családja egészségét és a lehet nem is létező lelküket is meg fogja taposni!Annyi,de annyi élet nélküli hülye ember rondítja el a környezetét és sajnos ez a normális emberekre is hatással van!-Egy igazi jó orosz szibériai fenyőből készült fa szerkezet mellé oda sem lehet rakni a műanyagokat..Lehet magasztalni minősítésekkel is akkor sem tudja azt amit a természetes fa..annak kisugárzása van,lelke van még festve is..A fát lehet szép,szolidan,elegánsan díszíteni is..Ha van rá igény és ízlés is! Akinek tetszik egy karácsonyi képeslap egy utca részlettel azon soha sincs rusnya műanyag nyílászáró..És mindenki gyönyörködik benne...És sok embernek eszébe sem jut hogy hát izé...én is ilyen szép (ablakos,ajtós) házban akarok lakni egész évben és nem csak képeslapon bámulni.Magam ellen beszélek...a jutyubon rengeteg olyan fantasztikus videó van ahol maguknak csinálnak nyílászárókat..Láthatóan nem is sok szerszámokkal..Amik nagyon szépek és életképesek (!!!!)..Azoknak még több lelkük lesz mert magának csinálja..egy garázsban vagy hasonló helyiségben..A halál venne műanyagot!Az nem emberi környezetbe való..
Saját tapasztalatom hogy igenis van különbség fa és műanyag között! Ugyanabban a szobában az egyik ablak fa volt a másik műanyag! A műanyag párásodott, a fa nem!
meleg perem nél is hiába van 3 rétegű üveg ha csak 12es távtartót alkalmaznak, 70mm és profil mélységgel. láttam már olyat is hőkamerával, hogy semmi argon gáz nem volt benne. nagy üveg felületnél jelentős a hőveszteség.
Arra kíváncsi lennék hogy egy 70-es meg egy 82/86-os profil között (mondjuk egy 150x150-es ablakon) mekkora hőáram különbség van ismereteid szerint. Meg mondjuk a 12-es meg a 14 vagy 16-os távtartó között mi a különbség. Mi számoltuk, aránylag marginális. Háromréteg, melegperem, argon és dupla low-e esetén. Ha nincs lowe akkor valamivel számottevőbb a spacer.
Nagyon jók a videóid, laikusként is rengeteget lehet tanulni belőlük.
Laikusoknak készülnek. ;-) Igen, szerintem is nagyon jók!
Mi az elérhető egyi legjobb minőségű műanyag nyílászárót építettük be, nem estem tölük hasra.Ezek a profilok szerintem nem követik a tripla üvegezést.Ha nem lett volna "arany" áron már most kivágnám a házból.(Szülői ház 100+éves ablakai tovább fogják bírni.)
mi a konkrét kritikád?
Jó a téma! Mondhatni hiánypótló!
Köszönöm szépen! Nagyon jó és részletes infókat kaptam! Azonnal meg is osztottam a blogomban! Tisztelettel, Gyulapu
Nekem ez a téma hasonló a könnyűszerkezetes vagy bármilyen tégla+betontól eltérő építési módokhoz. A másodpiac a műanyagot tartja korszerűnek, lehet akármilyen gagyi is, a fa nyílászáróra egy problémaforrásként tekint a magyar piac
10 ablakosból 9 azt sem tudja mi az a RAL szalagos ablak beépítés.
Gratulálok a feliratos megoldás hoz!
Köszi a vidit!
A gyártókhoz, márkákról szerintem sokan nem tudják(eddig én sem tudtam), de ugyanazt a márkát(gondolom licensz alapján) több gyártó is gyártja elméletileg ugyanazokkat a paraméterekkel. Normál esetben, önerős felújításánál nem kell hogy problémát jelentsen. Viszont OFP-nél nagyon számít, hogy amit kinéztünk ablak az annak ellenére hogy szerepel kulcstermékek adatbázisában, nem biztos hogy kiválasztott ablakos cégünk is attól a gyártótól szerzi be, hiába ugyanaz a neve.
Köszönjük.👍
Jo volt a video.
A gagyi 1,4 millio, a jo 3 millio, tfh a gagyit 15 evente kell cserelni, a jot 30 evente. Jo lenne egy kristalygomb tudni, hogy az 1,6 millio kulonbseg, ami a ketto kozott van, finanszirozza-e mondjuk befektetve allampapirba a 15 even belul esedekes gagyi cseret akkori gagyira.
Csak a komfort miatt megeri a +1,6 millio?
Abban az esetben lehetne ezen gondolkodni , ha egy ablakcsere egy nagyon egyszerű művelet lenne. El sem tudom képzelni nyílászáró cserénél a belsőoldali Ral szalagot hogy pótolják , külső belső párkányok , a hőszigetelés javítása újravakolás színezés . Rémálom kategória
@@gezaosztie2200 létezik kenhető ral membrán, belső és külső oldalra is. A belső párazáró, a külső páraáteresztő. Nálunk az ablakos azt mondta, hogy annyival olcsóbb és egyszerűbb, hogy ők az újaknál sem használnak már klasszikus szalagot.
A gagyira azt mondta hogy 10 év után már bajaid lesznek vele, persze még kihúzhatsz 5 évet vele és azt végigkínlódod. És akkor még ott van a macera mire az összes nyílászárót kicserélteted, amit nyilvánvalóan pl. egy festéssel majd össze kell egyeztetned. Nekem teljesen egyértelmű melyiket választanám, még ha a matek kihozná hogy az olcsóbbal jársz anyagilag jobban befektetve a különbözetet, ráadásul fogalmunk sincs hogy alakulnak az építőanyag árak és munkadíjak 15-20 év alatt.
@@LF1985 A bajok lesznek vele mit jelent? Csak, mert új házakba szoktak szellőztető rendszert telepíteni, ami miatt az ablakok egy része csak kb. takarításkor van kinyitva. Nyilván az ajtók meg pár ablak rendszeresen van használva, de lehet el lehetne gondolkodni a használat szempontjából való differenciáláson is...
@@andrasa7809 Nem értek hozzá hogy milyen problémák lépnek fel 10 év alatt, hogy ezek csak esetleg a mechanikát érintik. Szerintem még inkább ritkaság az hogy szellőztetőt építenek egy ingatlanba, még ritkább hogy ahol ablakokat cserélnek régebbi épület ott egyáltalán van. De ha van szellőztető és tudod melyik ablakokat nem fogod nyitogatni, lehet egyszerűbb eleve fixet beépíteni és abból inkább melegperemest, minél jobb hőszigetelőt.
Bocs de mi az a melegperemes/ hidegperemes üvegezés? Köszönöm előre is😅
Ha alumíniumot látsz az üvegek között a peremek mentén, az a hidegperemes. Ha nem alu van ott, az a melegperemes.
@@peterkalmar3159 ès❓Ez nekunk laikusoknak mit jelent❓🙏
Nagyméretű nyílásoknál a teherbírás hogy alakul?
Izlés kérdése is, de régi stílusú házhoz a fa illik jobban, legyen az új építésű vagy felujítandó. Mégis 90%ban a müanyag az elterjedtebb. Ami mellette szól az az ára, egy kádárkockában kizárólag müanyaggal találkozni ha csereélték a régi fa ablakokat, pedig a fa 100x jobban illene oda. Hiába az ár az elsődleges szempont. Hogy az anyagra is kitérjek, müanyagnak elég sok előnye van. 20éves T...a (francia) müanyag ablakok mint az újak. Nem sárgul, a beépítésnél jöttek 2x utánállítani azóta soha. A picit modernebb ma kapható 3 rétegű melegperemes csodák, hő és hangszigetelése jobb ez vitathatatlan, de cserébe nehéz mint a sár. Több figyelmet és utánállítást igényel. A 20 éves wink-Haus vasalat az nem csak a minőség és masszívság benyomásat kelti hanem az is. Nem mondom hogy régen minden jobb volt, de ma spórolnak ahol lehet gyártás során, ahol nem lehetne ott is. Műanyag nagy előnye, hogy nem vetemedik. A fáról már ugyanez nem mondható el, főleg egy nagyobb ajtó ablak, ahol mm pontosan kéne záródnia, a fa anyagából adódóan hátrányban van pontosság terén. A fa szebb természetesebb (izlések és pofonok) de foglalkozósabb, 20 évet nem bír ki felujítás nélkül. A hőátbocsájtási tényezővel is megy a marketing szöveg, tök jó ha csak az üveget kéne nézni parádés, de a müanyag keret és a tokon akárhány millió kamrás nagyságrendekkel szarabb, télen az ablakra rámérve 20 fok, keret 5, de van hogy 10 fokkal is hidegebb. Ezt nem szokták reklámozni. Meleg perem is tök jó, de parasztvakítás a kereten fellépő veszteséghez képest. Meg láttam már hullámosra lágyult/olvadt meleg peremet amin nyilván nem segít hogy fekete és nyáron a 2/3 réteg közt fel tud melegedni nem kicsit. Tehát itt is van előny hátrány nem lehet kijelenteni hogy az jobb.
sérülékenységről csak annyit, h nézz meg egy 5 éves fa ajtót higy néz ki a kulcstól a szárny es a tok széle.
Nézve a négyzetméter árakat, tűnődöm hol van ez az országban? Mármint hogy 112e/m2 a fehér és 135e/m2 a színes. Én jó pár helyen kutakodtam a gyerekek házfelújítása kapcsán, de mindenhol 50% feláras volt az egy oldalon színes, és dupla áron a kívül-belül színes!
Szia! Az aluminium ablakok vagy fa- aluminium pusz amit felsorotál mia külömség?
A felújított vörösfenyő ablak, nap végén 3 réteg üveggel melyik kategóriába sorolandó?
2M-ból van föld-víz hőszivattyúm (szonda+gép), évi 1MWh primer energiával (27eHUF) fűtök 160m2-t, plusz napi 20Ft-ból hűtöm az egész házat 24C-ra, még a garázst is. Hatalmas előnye még, hogy nem csühög a kültéri ventilátora, mivel nincs..
A környéken sorra teszik be a levegős hőszivattyúkat, van is olyan csatazaj az utcában/kertben, hogy leszedi a fejed.
Erdekes modon nekem egy tavalyi hazamnal ket ceg is 10 es 11 millios ajanlatot adott a talajszonda+vizes hoszivattyura... elotte 3 evvel is 7M volt.
Szoval meglehetosen szkeptikusan fogadom el, hogy ennyibol meglenne...
Nem veletlenul raknak be levego-viz hoszivattyukat mindenhova, mert a jo minosegu megvan 4Mbol, mikozben a talajszondas ennek a duplaja minimum.
@@KomKel Mondjuk ez 10 éve volt, 900e volt a szonda, 850e a 8kW-os gép (még az Index fórumon, ahol Te is voltál ott ajánlotta K.J, alias Famulus a magyar gyártót. Teljesen jó, a koreai frekiváltót kellett kicserélnem benne, 70eHUF volt az új.
Ha valaki szeret/imád festeni az válassza nyugodtan a fát! ;-)
Részemről nincs az az Isten!
Hogyan tudom megállapítani, hogy a nálam felszerelt ablakok 3 rétegű hideg vagy meleg peremezésűek ? A meleg peremezésű a jobb ?
Tudtommal a melegperemes ablakok " peremjei" műanyagból vannak. A hidegperemes meg alumíniumból azt hiszem. A melegperemes természetesen jobb, nem húzza be a hideget annyira
öngyújtó próba. 2 v 3 lángot lát..
Az üvegrétegek között fémszínű vagy szürke/fekete szegélyezést látsz? elég könnyen felismerhető , ha sötét /műanyag az meleg peremezés. Ez pár éve megy korábbi felújításoknál a két rétegű üvegezés hideg peremes ablak volt inkább jellemző. Az én tapasztalataim szerint...
sztem minőségben azonos műszaki tartalommal mindig jóval drágább lesz a fa mint 10%...
Hogy tudom megkülönböztetni a jó és a gagyi nyílászárókat, fa vagy akár a műanyag ablakoknál? Pusztán az ár nem minden eseteben mérvadó szerintem.
A tokszerkezet anyaga/minősége, "márkája" alapján. Rengeteg gagyi szar van a piacon, amik 20 évvel ezelőtti gyártósort vettek meg és azokat gyártják a mai napig...
Középkategória és felette szabad gondolkodni (bocs, de nem fogok márkákat irni kommentben és nem is hagyon jóvá más ilyen kommentjét sem)
❤❤❤❤❤
Több mint szaz eves villaban meg mindig hibatlanok a fa nyillaszarok ! Szerinted mi lesz ennyi idö mulva a vacak muanyahokkal?
Mi lenne szerinted velük? A 100+ éves hibátlan fa nyilászáró milyen hőszigetelőképességgel rendelkezik?
kedvencem az amikor az erkély ajtókat ablak szárnyba rakják 3 rétegű üveggel. tuti a meghibásodás pár év után.
A laikus ezt miről ismeri fel?
Milyen vastag fa tok volt az ablaknak az árban? 68mm? Mert azért az sem mindegy!
Teljesen mindegy, nincs érdemi hőszigetelésbeni különbség egy 70-es meg egy 86-os keret között. Ha ki van nyomva purhabbal, az már számít valamennyit. Leginkább a kicsi ablakoknál érdekes, egy 100x100-asnál már szerintem elhanyagolható a keret vastagsága miatt kialakuló szigetelési különbség.
Említetted a tisztán alu nyílászárókat is. Azt is tedd hozzá hogy a Tisza alu az borzasztó rossz hőszigetelő mivel az alu remek hővezető. Egyébként ezért sem értem az aluredőny mániát. Teljesen odavannak érte közben mint hőszigetelő nem ér semmit sem. Oké értem hogy tartós de akkor is.
Amúgy én sokat gondolkodtam ezen a fa vs műanyag kérdésen. Hogy ugye azt mondják hogy a fa lélegző anyag meg esetleg átereszti a párát stb. De ha lefestjük , márpedig lefestjük akkor onnan már nem igazán enged át semmit. A levegőt meg amúgy sem nagyon hiszen csak nagy nyomással lehetne átpréselni rajta. Mert elég tömör a szerkezete. Szóval ahogy mondod is így végülis tökmindegy melyik.
Ja igen az árak amiket mondtál az csak az ablak vagy beépítéssel értendő?
Én kb egy éve vettem igen jó minőségű műanyagot 2 rétegű 1 k s üveggel az 75000 volt. De mi raktuk be meg szedtük ki a régi szar román ablakot. Később vettem még egyet az már 3 rétegű az azthiszem 90 volt. És márkás minőségi műanyag keret. Nagyon ismert német gyártmányú.
Szia.
Az alumínium profilban a külső és a belső oldal nem ér össze mert közötte egy hőhídmentesítő távtaró van.
Így nem hőhidas.
Az alumínium redőnylamellák hőszigeteltek legalább 20 éve .
Nekünk 30 éves a régi házunkban a fa nyilászáró, de semmi baja nincs a beépítés után festettük, meg utána 15 évvel. Kutya baja! A mostani házunkban is 20 éves fa ablakok vannak, itt már némelyik ablaknál szükség volt egy kis javításra, mert a mesteremberek az ablak felé ejtett a párkánya és ott megállta a víz, de alapvetően az ablakok 90%-a jó(nak látszik)
Mi egy használt házat vettünk korábban.Az egyik helyiségében kettő ablak van.Az egyik egy régi,jó gerébtokos kis aranyos egyszárnyas.Mellette 1 méterre egy ócsmány,taszító műanyag ablak borzolja az idegeimet.A műanyag szar állandóan párás míg a kis nagymama ablaka meg SOHA SEM...Mint asztalos én rendkívül utálom azt ami nem fából készült pedig abból is lehetett volna.A műanyag nálam sokszorosan megbukott..Ami érezhetően hideg is..Mert ugye a műanyag dupla üvegezése között van mennyi is...másfél centi légréteg..Ami lófasz..A gerébtokos meg 15 centis légréteggel dolgozik.Fel nem tudom fogni mit várnak el a másfél centi levegő rétegtől??A házakra aki (hülye módon) hungarocellt aggatnak azok is szelektálnak az 5 centi és a 30 centis réteg között és felfogják a különbséget.Ablak,ajtónál ezt valahogy átlépi minden bolond..Én biztos nem akarok még prémium kategóriás pillepalackot sem nyílászáró gyanánt..Az is egy szempont hogy milyen érzést sugároz magából a nyílászáró..Legalább is nekem az..Egy ocsmány műanyag ha színezik vagy okádék műerezettel csinálják akkor is baromi taszító és LELKETLEN! A fa az szép még ha kopik is..Majd befestem és olyanra ami épp nekem akkor tetszik..Rakok bele kedves,aranyos osztót mert a hatalmas üveg tábla is undortó!Egy lélekkel tele vagy egy rideg,halálos ridegséget sugárzó anyagot akarok?Engem meg is betegítene..Kis kitérő..No meg a ravatalozó jellegű vagy mondjuk krematórium sőt koncentrációs tábor szerű szürke nyílászárók pláne a ház maga..Na az a hülye gazdája meg a családja egészségét és a lehet nem is létező lelküket is meg fogja taposni!Annyi,de annyi élet nélküli hülye ember rondítja el a környezetét és sajnos ez a normális emberekre is hatással van!-Egy igazi jó orosz szibériai fenyőből készült fa szerkezet mellé oda sem lehet rakni a műanyagokat..Lehet magasztalni minősítésekkel is akkor sem tudja azt amit a természetes fa..annak kisugárzása van,lelke van még festve is..A fát lehet szép,szolidan,elegánsan díszíteni is..Ha van rá igény és ízlés is! Akinek tetszik egy karácsonyi képeslap egy utca részlettel azon soha sincs rusnya műanyag nyílászáró..És mindenki gyönyörködik benne...És sok embernek eszébe sem jut hogy hát izé...én is ilyen szép (ablakos,ajtós) házban akarok lakni egész évben és nem csak képeslapon bámulni.Magam ellen beszélek...a jutyubon rengeteg olyan fantasztikus videó van ahol maguknak csinálnak nyílászárókat..Láthatóan nem is sok szerszámokkal..Amik nagyon szépek és életképesek (!!!!)..Azoknak még több lelkük lesz mert magának csinálja..egy garázsban vagy hasonló helyiségben..A halál venne műanyagot!Az nem emberi környezetbe való..
@@peterstubnyai8047 hibátlan asztalos véleményt írtál. A valóság meg néha szembejön=minőség, néha nem=gagyi
Saját tapasztalatom hogy igenis van különbség fa és műanyag között! Ugyanabban a szobában az egyik ablak fa volt a másik műanyag! A műanyag párásodott, a fa nem!
Melegperemes üveg is megérne egy vidit..... 🧐
Jo ram ijesztettel...
meleg perem nél is hiába van 3 rétegű üveg ha csak 12es távtartót alkalmaznak, 70mm és profil mélységgel. láttam már olyat is hőkamerával, hogy semmi argon gáz nem volt benne. nagy üveg felületnél jelentős a hőveszteség.
Arra kíváncsi lennék hogy egy 70-es meg egy 82/86-os profil között (mondjuk egy 150x150-es ablakon) mekkora hőáram különbség van ismereteid szerint. Meg mondjuk a 12-es meg a 14 vagy 16-os távtartó között mi a különbség. Mi számoltuk, aránylag marginális.
Háromréteg, melegperem, argon és dupla low-e esetén. Ha nincs lowe akkor valamivel számottevőbb a spacer.
Az alumínium nagyon jó hővezető, családi házra még bortás anyagaként sem tenném fel.
Belgiumban az a nyero...Szerintem tobbet is tart az aluminium ;) Massziv
es szep
Páranyomásos hekységbe nem szerencsés fa nyílászáró.
Ennyi