Hu, mi már ezen túl vagyunk, de megnyugtat, hogy jól csináltuk. 120m2. Lapát, talicska, csákány. Kiástam 34cm földet a házból. Egy helységben volt csak beton, 4-5cm. Ez kb 4 hónap volt, a java részét egyedül csináltam. A válaszfalakat kiszedtük, bár volt alattuk vízszigetelés, de nem az általunk kívánt helyen voltak. Az összes válaszfal alá ástam egy 80-cm mély sávalapot, bevasaltam, és úgy lett kibetonozva. A "szerelőbeton" is kapott 15*6-os vashálót, és kb 10cm vastag lett. Erre jött a kellősítő, GV45-ös lemez. A főfalak meglévő vízszigetelése, és az új vízszigetelés közé pedig kenhető vízszigetelés került kettő három rétegben. 5 + 8cm lépésálló szigetelés, EP fólia, 10*5-ös vasháló, padlófűtés cső, 7cm estrich, és a burkolás került még le. Iszonyatosan nagy munka volt, nem csodálom, hogy ilyen ára van. Nagyon megérte a belefektetett munkát, de még egyszer nem kezdenék bele egyedül :D Azt hallottam, hogy nem csak talajpára ellen jó a vízszigetelés, hanem a talajból felszálló radon gáz ellen is. Nem tudom, hogy ez mennyi valós veszély, vagy ez csak olyan camtrail-es dolog :D Köszi a videót :)
Lehetne beszélni arról az esetről, amikor a fal bontás, aláfalazás nem lehetséges (szerintem minden lehetséges, csak pénz kérdése, ez lehet a gát) és nincs a falban vízszigetelés. Ilyenkor jönnek képbe az utólagos vízszigetelési módok. Ezeket körbe lehetne járni, ár, előnyök-hátrányok, mikor lehet, mikor nem, mikor melyiket válasszuk, stb? Ezek közül természetesen engem a lehetséges régi vályogházas esetek érdekelnek igazán. Vályogházak felújítása során gyakran felmerülő kérdés, és csak nagyvonalakban tudok az ügyfélnek nyilatkozni. Annyit tudok, hogy döngölt agyag alap esetén semmilyen utólagos vízszigetelési mód nem használható, de ebben sem vagyok biztos. Volt egy cég, akik azt állították, hogy az agyag alap szigetelhető injektálással, azt állították, hogy az injektálás nyitott pórusú pára áteresztő szigetelés, ezért alatta nem dúsul a nedvesség és nem fog rogyni. Mások azt állították , hogy ez kamu, akkor is alánedvesedik és rogyik, ha nyitott pórusú hidrofobizálásról van szó. Az ügyfelek kontójára nem merem javasolni, mert kétséges. Az én ismeretem szerint ha ilyenkor mindenképpen vízszigetelés kell a falba, az csakis aláfalazásos alapcserével valósítható meg teljes bizonyossággal, csakhogy ez egy horribilis munka. Nemcsak az ügyfélnek, de nekem is égnek áll a hajam tőle. Ha csak lehet, elkerülném. Te tudsz erről valami igazságot? Lehetne beszélni a páraáteresztő padlózat rétegrendekről, padlótípusokról is, az alkalmazhatóság feltételeiről. Ugye ezeket akkor kell választani, ha az jön ki, hogy nem lesz vízszigetelés a falban, hanem marad a régi műkődési mechanizmus
Kedves Kömkel! Említette az alsó vasalt aljzatbetonra kerülő bitumenes lemez és a falak alatt lévő bitumenes lemez összekötését. Így végülis létrejön az ún. teknőszigetelés. Mi a véleménye arról az esetről, amikor a végleges padlószint 10-15cm-rel alacsonyabbra kerül a falban lévő vízszigeteléshez képest, így a teknőszigetelés függőleges, falra felhajtott szakaszának egy része a végleges padlószint fölött is megjelenik? Származhat -e ebből később probléma? Az épületet egyébiránt utólagosan vízszigeteltük a szakaszos falkibontás módszerével, és modifikált bitumenes lemezt helyeztünk el a falban. A szakaszosan berakott szigetelőlemezeket 10-15cm-el átfedtük és gázlámpával összeolvasztottuk, az épület belső oldala felé pedig 10-15cm-el túllógattuk, így van mihez hozzáolvasztani az alsó betonra kerülő falaknál felhajtandó modifikált bitumenes lemezt. Köszönöm előre is a válaszát.
Kedves Kömkel! Köszönet a videóért! Egy vert falazatú háznál is ez a rétegrend az ajánlott, ha kivan emelve és bitumenes szigeteléssel van ellátva? Mi a véleményed a habüveg granulátum és újra hajópadlózásról? Ha megvan oldva a szellőztetés a házban? Köszönöm előre is!
Úgy láttam nem kérdezte még senki a gépi szellőztetést. Ugye azzal kezdted a videót hogy régen a fűtőtestek cserélték a levegőt, manapság ezt hővisszanyerős (nem páravisszanyerős) szellőztetéssel mennyire lehet helyettesíteni /áthidalni a pára problémát?
Köszi a videót, épp a napokban szedjük fel az aljzatot, padlófűtés lesz. A pincére (kb. 10 köbméter) nem lesz szükségünk, feltörtük a födémjét, abba és a teraszbővítésbe töltjük az aljaztot 15 cm-enként tömörítve. A két "nagyszoba" között lévő válaszfalat lebontottuk, nem is tervezzük visszafalazni. Viszont ki tudja mit hoz a jövő, ha pl. 5 év múlva szeretnénk visszaépíteni, de az is lehet, hogy 1 méterrel odébb, akkor erre hogy lesz lehetőség? Padlófűtés fölé utólag már csak gipszkarton válaszfalat lehet, vagy azt sem? Hőtükörről nem esett szó. Padlófűtés alá humbug? Előre is köszönöm, ha válaszolsz!
Padlófűtés fölé gipszkarton fal mehet (alul ragasztva a profil, NEM DÜBELEZVE!!!) nyugodtan. Ytongot nem javaslom, mert bármennyire is "könnyű", nem az. A padlófűtés alatti hőtükör fólia nem ér semmit, ugyanis a "hőtükörség" csak akkor működik, ha van légrés is, ami itt nincsen (lesz nemsokára külön videó erről)
@@KomKel Mikorra várható? Pont aktuális lenne. A pince fölötti rétegrenden túl érdekelne, hogy a pincézett és pincézetlen területek aljzatbetonját hogyan kell illeszteni.
Kedves Kömkel! A 6-8cm aljzatbeton/ vasalt aljzatot érdemes betüskézni a falba? 30-40 centinként szálvasakat befúrkálnék, majd vegyi dübel ragasztóval beragasztanám és ezekre a tüskékre fektetném fel az aljzatbeton vashálóját. Adhat ez nagyobb stabilitást az aljzatnak? Esetleg segíthet a főfalak összetartásában? Még egy kérdésem lenne. Aljzatbeton és a tömörített kavics közé érdemes építési fóliát tenni? Köszönöm válaszát előre is!
Ha nem megfelelően tömöritett az aljzat (ilyen pl a salak), akkor érdemes betüskézni, de a vegyi dübelezés erős túlzás. A kavicságyra azért szoktak fóliát rakni, hogy a betonból a technológia vizet ne szippantsa ki azonnal, így nem repedezik szét a beton a hirtelen nedvességvesztéstől.
Nem tudom szoktál e válaszolni kommentekre, régi házban aszfalt van beton helyett.. ez szokványos volt 60 ad években? Önkormányzati ember szerint igen, mert ha aszfaltozták az utcát pár liter borért leöntötték a földes szobát is. Itt is ez lehet, ahol lakunk. Am víz nem tud ájönni rajta.
Месяц назад
Kedves KömKel! én a meglévő parkettára tettem a laminált padlót, viszont a helyiség alatt egy kb három méter magas, fűtetlen műhely van. Most szigetelem a műhely födémet 15cm EPS-el, illetve fél métert leengedem a falakon is. Falak szárazak, a műhelyben is. Kérdésem, hogy így is probléma lehet-e a bezárt parkettával?
Üdv, ha felújításnál nem lesz felverve a szerelőbeton, hanem arra megy rá a pogácsás rendszerlemez hőszigetelésnek+padlófűtés, akkor ez mennyire lesz elég? Vastagabb már nem férne be, belmagasság és ajtók magassága miatt sem. Ha leviszem a lábazati szigetelést a belső padlószint alá 60 centire akkor ez kompenzálja a vékonyabb padlószigetelést?
nyílászárókkal foglalkozom 20 éve. értékesítő is voltam irodában. most saját céget viszünk tesómmal. kedvencem amikor..... hát ő műanyagot nem vesz mert az nem. lélegzik. a fa beszívja a párát :) 2 3 réteg felületkezeles biztos átengedi....
Kedves Kömkel! A legjobbkor jött ez a videó, épp padlófelújításban vagyok. Fürdő/wc-ben az elhangzott rétegrendet csináltam, viszont a többi helyiségben nem tervezem. Járólap fugában 4-6 százalékos nedvességet mérek, terveim szerint cementes vízszigetelés, aljzatkiegyenlítő és burkolat lenne a rétegrend. Viszont az elnagzott padlóhőmérsékletek elgondolkodtattak. A kérdésem, hogy 20 cm vastag, 60cm mélyen elhelyezett lábazati hőszigeteléssel mennyiben "helyettesíthető" a padló hőszigetelése...főleg a padlőhőmérsékletre gondolok.
helyettesiti a padló hőszigetelést. Azt szoktuk mondani, hogy 60-80 cm magas lábazati hőszigetelés már jó erre, de teljesen felesleges 10-15 cmnél vastagabb. A 4-6% nedvességtartalom mérése feltételezem, hogy olyan műszerrel történt, ami csak 3-5 cm mélyre tud bemérni. AZ ILYENEK NEM JÓK ERRE! Az a játékszer kategória, rendkivül megtévesztő adatokat szolgáltat. Csinálj egy feltárást, ahol lehet látni a tényleges rétegrendet.
@@KomKel az szuper. Igen, olcsó műszerrel történt. Feltárás a vizes helyiségeknél történt, vagyis nem feltárás, hanem ott kiszedtem a 25 cm-t. Feltételezném, hogy a többi helyiségben is ugyanaz a rétegrend. 1998-ban épült épület, fő és közfalaknál is van vízszigetelés, a padlóban a beton alatt csak agyagos homok van. Akkor marad azberedeti terv a padló hőszigetelés helyett lábazati hőszig és padló vízszigetelés a meglévó járólapra. ;)
Nekem mázlim volt, volt vízszigetelés a válaszfalak alatt, de igen csodálatos dolog, amikor egy lakható épületet szétver az ember és mindenki hülyének nézi, hogy hát miért nem dobott mindenhová lamináltat...
Kedves Kömkel! Jelen videód felvetett bennem kettő észrevételt, vagyis kérdést, mivel egy családi ház építésében vagyok pont benne. Az első a beton vastagsága, ami a videódban 6-8 cm. Nyilván ez függ a fesztávtól az építmény jellegétől, de nálam a statikus 7 méteres fesztávra simán kiírta a 15 cm vasalt aljzatot, ami így elsőre soknak tűnhet. A második a feltöltés. A tervezett otthonban 1 méteres lábazatot kell rétegesen tölteni és tömöríteni, majd a felső rétegben további 15 cm kavicságyazat van kiírva. Gondolom akkor a vizesedés ilyen magasságban már nem meghatározó, de a kavics réteg mégis szükséges. Meglátásod szerint indokolt vagy elhagyható ez a plusz réteg ilyen magasságban? Köszönöm!
ahol a válaszfalak alatt nincs vizszigetelés, szinte biztosan alapozása sincsen. Ha kiásol kétoldalt 30 cm-t, nem fog megállni amúgy sem a válaszfal. Az más kérdés, hogy az injektálásos szigetelést én szükségmegoldásnak tartom, mivel nem örökéletű, ismételni kell.
Mi a véleményed szint eltolás megszüntetéséről 20 cm különbség van a két szint között padlófűtés fölé lehet-e rakni 18 cm lépésálló hungarocellt fölé száraz padlót rárakni a habfóliát és arra a laminált parkettát természetesen a padlófűtés köreit elzárnám nem működtetném vagy a hagyományos esztrikes megoldás a jobb köszönöm a válaszod
Jó a szárazpadló (Rigips Rigidur vagy Knauf Vidifloor), ezek 2x10, illetve 2x15 mm-t vesznek el, plusz 1-1.5 cm a burkolat. Két dolog: 1. A szárazpadlóra max 30x30 cm-es ragasztott padlóburkolat mehet, nagyobb nem (gyártói ajánlás) 2. A lépésálló hőszigetelés MAXIMUM két rétegben menjen, a három réteg nem javasolt már.
ajjaj. Nem akartam feltöretni a 86 ban lerakott vizszigeteletlen, csempézett aljzatbetont, ezert ráraktam 6cm Pir szigetelest es laminaltpadlót. 2 eve nem látszik penész, de egyszer gondolom meg kell csináltatnom rendesen. 60.000/ nm ért 😢
Mi tegnap szedtük fel a következő "rétegrendet" egy régi de jó állapotú parsztházban. Laminált padló-padlószőnyeg-hajó padló. A padló teljesen ép volt, mintha csak tegnap tették volna le, pedig biztos, hogy sok ve létezik ez. Mi lehet az oka, hogy most csak felcsiszoljuk a régi felületet és kész...??
vannak szerencsés makroklímával rendelkező épületek, ahol ez a talajpára probléma AKKOR nem jelentkezik. De a talajvízszint folyamatosan változik, nincs semmilyen garancia arra, hogy 10 év múlva nem lesz más a helyzet.
Kedves Kömkel! Én nyáron jártam a házakat, mert "költözni vágytam". Még korábbról van egy Trotec BM31 dielektromos falnedvességmérőm, ami tudom nem egy profi készülék, de megfizethető és nagyon jó szolgálatot tett. A megtekintett kádárkocka házak több, mint felénél megmutatta, hogy a belső válaszfalak alatt nem volt vízszigetelés. De most nem is ez a lényeg. Az egyik számomra szímpatikus háznál teljesen száraz falakat mértem, 22-28 közötti értékeket. A nyugati oldalon a főfalak belső felületén az alsó sávban kb. 20 cm magasságig szemre és mérve is már kiszáradt, de korábbi vizesedési foltok nyomai voltak. Lehetséges, hogy a külső oldalon kb 4 cm-rel kijebb lévő lábazati síkon megülő víz szivárgott be valamikor a szigetelés felett? Látott már ehhez hasonlót és van tapasztalata, hogy mi okozhat ilyet? Válaszát köszönöm.
igen, okozhat. Lesz róla videó nemsokára, mert ez rengeteg háznál tud megtévesztő lenni, olyan, mintha alulról vizesednének a falak, miközben a pozitiv lábazatnál bejutó/felcsapó eső okozza.
Hu, mi már ezen túl vagyunk, de megnyugtat, hogy jól csináltuk. 120m2. Lapát, talicska, csákány. Kiástam 34cm földet a házból. Egy helységben volt csak beton, 4-5cm. Ez kb 4 hónap volt, a java részét egyedül csináltam. A válaszfalakat kiszedtük, bár volt alattuk vízszigetelés, de nem az általunk kívánt helyen voltak. Az összes válaszfal alá ástam egy 80-cm mély sávalapot, bevasaltam, és úgy lett kibetonozva. A "szerelőbeton" is kapott 15*6-os vashálót, és kb 10cm vastag lett. Erre jött a kellősítő, GV45-ös lemez. A főfalak meglévő vízszigetelése, és az új vízszigetelés közé pedig kenhető vízszigetelés került kettő három rétegben. 5 + 8cm lépésálló szigetelés, EP fólia, 10*5-ös vasháló, padlófűtés cső, 7cm estrich, és a burkolás került még le. Iszonyatosan nagy munka volt, nem csodálom, hogy ilyen ára van. Nagyon megérte a belefektetett munkát, de még egyszer nem kezdenék bele egyedül :D
Azt hallottam, hogy nem csak talajpára ellen jó a vízszigetelés, hanem a talajból felszálló radon gáz ellen is. Nem tudom, hogy ez mennyi valós veszély, vagy ez csak olyan camtrail-es dolog :D
Köszi a videót :)
Lehetne beszélni arról az esetről, amikor a fal bontás, aláfalazás nem lehetséges (szerintem minden lehetséges, csak pénz kérdése, ez lehet a gát) és nincs a falban vízszigetelés. Ilyenkor jönnek képbe az utólagos vízszigetelési módok. Ezeket körbe lehetne járni, ár, előnyök-hátrányok, mikor lehet, mikor nem, mikor melyiket válasszuk, stb?
Ezek közül természetesen engem a lehetséges régi vályogházas esetek érdekelnek igazán.
Vályogházak felújítása során gyakran felmerülő kérdés, és csak nagyvonalakban tudok az ügyfélnek nyilatkozni.
Annyit tudok, hogy döngölt agyag alap esetén semmilyen utólagos vízszigetelési mód nem használható, de ebben sem vagyok biztos. Volt egy cég, akik azt állították, hogy az agyag alap szigetelhető injektálással, azt állították, hogy az injektálás nyitott pórusú pára áteresztő szigetelés, ezért alatta nem dúsul a nedvesség és nem fog rogyni. Mások azt állították , hogy ez kamu, akkor is alánedvesedik és rogyik, ha nyitott pórusú hidrofobizálásról van szó.
Az ügyfelek kontójára nem merem javasolni, mert kétséges. Az én ismeretem szerint ha ilyenkor mindenképpen vízszigetelés kell a falba, az csakis aláfalazásos alapcserével valósítható meg teljes bizonyossággal, csakhogy ez egy horribilis munka. Nemcsak az ügyfélnek, de nekem is égnek áll a hajam tőle. Ha csak lehet, elkerülném.
Te tudsz erről valami igazságot?
Lehetne beszélni a páraáteresztő padlózat rétegrendekről, padlótípusokról is, az alkalmazhatóság feltételeiről. Ugye ezeket akkor kell választani, ha az jön ki, hogy nem lesz vízszigetelés a falban, hanem marad a régi műkődési mechanizmus
Nagyon szeretem a videóidat!!!!
Kedves Kömkel! Említette az alsó vasalt aljzatbetonra kerülő bitumenes lemez és a falak alatt lévő bitumenes lemez összekötését. Így végülis létrejön az ún. teknőszigetelés. Mi a véleménye arról az esetről, amikor a végleges padlószint 10-15cm-rel alacsonyabbra kerül a falban lévő vízszigeteléshez képest, így a teknőszigetelés függőleges, falra felhajtott szakaszának egy része a végleges padlószint fölött is megjelenik? Származhat -e ebből később probléma? Az épületet egyébiránt utólagosan vízszigeteltük a szakaszos falkibontás módszerével, és modifikált bitumenes lemezt helyeztünk el a falban. A szakaszosan berakott szigetelőlemezeket 10-15cm-el átfedtük és gázlámpával összeolvasztottuk, az épület belső oldala felé pedig 10-15cm-el túllógattuk, így van mihez hozzáolvasztani az alsó betonra kerülő falaknál felhajtandó modifikált bitumenes lemezt. Köszönöm előre is a válaszát.
nem lesz vele gond így.
Kedves Kömkel! Köszönet a videóért! Egy vert falazatú háznál is ez a rétegrend az ajánlott, ha kivan emelve és bitumenes szigeteléssel van ellátva? Mi a véleményed a habüveg granulátum és újra hajópadlózásról? Ha megvan oldva a szellőztetés a házban?
Köszönöm előre is!
inkább habüveget használnék, az ilyen típusú házakra az való.
@ köszönöm! Én is ezen az állásponton vagyok, de így akkor már nincs kérdés!
Úgy láttam nem kérdezte még senki a gépi szellőztetést. Ugye azzal kezdted a videót hogy régen a fűtőtestek cserélték a levegőt, manapság ezt hővisszanyerős (nem páravisszanyerős) szellőztetéssel mennyire lehet helyettesíteni /áthidalni a pára problémát?
a régi,szigeteletlen válaszfalak alá az injektált szigetelés szóba jöhet,az elbontás helyett?
Köszi a videót, épp a napokban szedjük fel az aljzatot, padlófűtés lesz. A pincére (kb. 10 köbméter) nem lesz szükségünk, feltörtük a födémjét, abba és a teraszbővítésbe töltjük az aljaztot 15 cm-enként tömörítve. A két "nagyszoba" között lévő válaszfalat lebontottuk, nem is tervezzük visszafalazni. Viszont ki tudja mit hoz a jövő, ha pl. 5 év múlva szeretnénk visszaépíteni, de az is lehet, hogy 1 méterrel odébb, akkor erre hogy lesz lehetőség? Padlófűtés fölé utólag már csak gipszkarton válaszfalat lehet, vagy azt sem?
Hőtükörről nem esett szó. Padlófűtés alá humbug?
Előre is köszönöm, ha válaszolsz!
Padlófűtés fölé gipszkarton fal mehet (alul ragasztva a profil, NEM DÜBELEZVE!!!) nyugodtan. Ytongot nem javaslom, mert bármennyire is "könnyű", nem az.
A padlófűtés alatti hőtükör fólia nem ér semmit, ugyanis a "hőtükörség" csak akkor működik, ha van légrés is, ami itt nincsen (lesz nemsokára külön videó erről)
Nagyon jó lenne egy olyan videó is amin az van bemutatva hogy mi a helyzet azoknál az épületeknék ahol pince van az épület alatt.
lesz ilyen is :)
@@KomKel Mikorra várható? Pont aktuális lenne. A pince fölötti rétegrenden túl érdekelne, hogy a pincézett és pincézetlen területek aljzatbetonját hogyan kell illeszteni.
Én is kiváncsi lennék rá!
@@gborsanyiugyan ebben a cipőben járok, nagyon kiváncsi lennék erre mit mond @KomKel
Kedves Kömkel!
A 6-8cm aljzatbeton/ vasalt aljzatot érdemes betüskézni a falba? 30-40 centinként szálvasakat befúrkálnék, majd vegyi dübel ragasztóval beragasztanám és ezekre a tüskékre fektetném fel az aljzatbeton vashálóját. Adhat ez nagyobb stabilitást az aljzatnak? Esetleg segíthet a főfalak összetartásában?
Még egy kérdésem lenne. Aljzatbeton és a tömörített kavics közé érdemes építési fóliát tenni?
Köszönöm válaszát előre is!
Ha nem megfelelően tömöritett az aljzat (ilyen pl a salak), akkor érdemes betüskézni, de a vegyi dübelezés erős túlzás.
A kavicságyra azért szoktak fóliát rakni, hogy a betonból a technológia vizet ne szippantsa ki azonnal, így nem repedezik szét a beton a hirtelen nedvességvesztéstől.
Nagyon köszönöm a választ!@@KomKel
Nem tudom szoktál e válaszolni kommentekre, régi házban aszfalt van beton helyett.. ez szokványos volt 60 ad években? Önkormányzati ember szerint igen, mert ha aszfaltozták az utcát pár liter borért leöntötték a földes szobát is. Itt is ez lehet, ahol lakunk. Am víz nem tud ájönni rajta.
Kedves KömKel! én a meglévő parkettára tettem a laminált padlót, viszont a helyiség alatt egy kb három méter magas, fűtetlen műhely van. Most szigetelem a műhely födémet 15cm EPS-el, illetve fél métert leengedem a falakon is. Falak szárazak, a műhelyben is. Kérdésem, hogy így is probléma lehet-e a bezárt parkettával?
nem lesz vele gond. A videó olyan aljzatra vonatkozik, ahol nincs alatta pince
Üdv, ha felújításnál nem lesz felverve a szerelőbeton, hanem arra megy rá a pogácsás rendszerlemez hőszigetelésnek+padlófűtés, akkor ez mennyire lesz elég? Vastagabb már nem férne be, belmagasság és ajtók magassága miatt sem. Ha leviszem a lábazati szigetelést a belső padlószint alá 60 centire akkor ez kompenzálja a vékonyabb padlószigetelést?
igen, kompenzálni tudja
nyílászárókkal foglalkozom 20 éve. értékesítő is voltam irodában. most saját céget viszünk tesómmal. kedvencem amikor..... hát ő műanyagot nem vesz mert az nem. lélegzik. a fa beszívja a párát :) 2 3 réteg felületkezeles biztos átengedi....
Kedves Kömkel! A legjobbkor jött ez a videó, épp padlófelújításban vagyok. Fürdő/wc-ben az elhangzott rétegrendet csináltam, viszont a többi helyiségben nem tervezem. Járólap fugában 4-6 százalékos nedvességet mérek, terveim szerint cementes vízszigetelés, aljzatkiegyenlítő és burkolat lenne a rétegrend. Viszont az elnagzott padlóhőmérsékletek elgondolkodtattak. A kérdésem, hogy 20 cm vastag, 60cm mélyen elhelyezett lábazati hőszigeteléssel mennyiben "helyettesíthető" a padló hőszigetelése...főleg a padlőhőmérsékletre gondolok.
helyettesiti a padló hőszigetelést. Azt szoktuk mondani, hogy 60-80 cm magas lábazati hőszigetelés már jó erre, de teljesen felesleges 10-15 cmnél vastagabb.
A 4-6% nedvességtartalom mérése feltételezem, hogy olyan műszerrel történt, ami csak 3-5 cm mélyre tud bemérni. AZ ILYENEK NEM JÓK ERRE! Az a játékszer kategória, rendkivül megtévesztő adatokat szolgáltat.
Csinálj egy feltárást, ahol lehet látni a tényleges rétegrendet.
@@KomKel az szuper. Igen, olcsó műszerrel történt. Feltárás a vizes helyiségeknél történt, vagyis nem feltárás, hanem ott kiszedtem a 25 cm-t. Feltételezném, hogy a többi helyiségben is ugyanaz a rétegrend. 1998-ban épült épület, fő és közfalaknál is van vízszigetelés, a padlóban a beton alatt csak agyagos homok van. Akkor marad azberedeti terv a padló hőszigetelés helyett lábazati hőszig és padló vízszigetelés a meglévó járólapra. ;)
98-as épitésnél már illett volna vizszigetelni a padlót, és egy minimális 4 cm hősziget belerakni
Nekem mázlim volt, volt vízszigetelés a válaszfalak alatt, de igen csodálatos dolog, amikor egy lakható épületet szétver az ember és mindenki hülyének nézi, hogy hát miért nem dobott mindenhová lamináltat...
Kedves Kömkel!
Jelen videód felvetett bennem kettő észrevételt, vagyis kérdést, mivel egy családi ház építésében vagyok pont benne.
Az első a beton vastagsága, ami a videódban 6-8 cm. Nyilván ez függ a fesztávtól az építmény jellegétől, de nálam a statikus 7 méteres fesztávra simán kiírta a 15 cm vasalt aljzatot, ami így elsőre soknak tűnhet.
A második a feltöltés.
A tervezett otthonban 1 méteres lábazatot kell rétegesen tölteni és tömöríteni, majd a felső rétegben további 15 cm kavicságyazat van kiírva.
Gondolom akkor a vizesedés ilyen magasságban már nem meghatározó, de a kavics réteg mégis szükséges.
Meglátásod szerint indokolt vagy elhagyható ez a plusz réteg ilyen magasságban?
Köszönöm!
új épitésnél más a helyzet. A 12-15 cm vasalt aljzat teljesen megszokott, és mivel a feltöltésed friss, illene a kavicságyazatot is alárakni
Válaszfalak esetében az injektálás nem megoldás ?
ahol a válaszfalak alatt nincs vizszigetelés, szinte biztosan alapozása sincsen. Ha kiásol kétoldalt 30 cm-t, nem fog megállni amúgy sem a válaszfal.
Az más kérdés, hogy az injektálásos szigetelést én szükségmegoldásnak tartom, mivel nem örökéletű, ismételni kell.
@@KomKel Ismételni kell? Erről nem nagyon lehet hallani máshol. Tudnál erről bővebben írni?
Mi a véleményed szint eltolás megszüntetéséről 20 cm különbség van a két szint között padlófűtés fölé lehet-e rakni 18 cm lépésálló hungarocellt fölé száraz padlót rárakni a habfóliát és arra a laminált parkettát természetesen a padlófűtés köreit elzárnám nem működtetném vagy a hagyományos esztrikes megoldás a jobb köszönöm a válaszod
Jó a szárazpadló (Rigips Rigidur vagy Knauf Vidifloor), ezek 2x10, illetve 2x15 mm-t vesznek el, plusz 1-1.5 cm a burkolat.
Két dolog:
1. A szárazpadlóra max 30x30 cm-es ragasztott padlóburkolat mehet, nagyobb nem (gyártói ajánlás)
2. A lépésálló hőszigetelés MAXIMUM két rétegben menjen, a három réteg nem javasolt már.
ajjaj. Nem akartam feltöretni a 86 ban lerakott vizszigeteletlen, csempézett aljzatbetont, ezert ráraktam 6cm Pir szigetelest es laminaltpadlót. 2 eve nem látszik penész, de egyszer gondolom meg kell csináltatnom rendesen. 60.000/ nm ért 😢
Mi tegnap szedtük fel a következő "rétegrendet" egy régi de jó állapotú parsztházban. Laminált padló-padlószőnyeg-hajó padló. A padló teljesen ép volt, mintha csak tegnap tették volna le, pedig biztos, hogy sok ve létezik ez. Mi lehet az oka, hogy most csak felcsiszoljuk a régi felületet és kész...??
vannak szerencsés makroklímával rendelkező épületek, ahol ez a talajpára probléma AKKOR nem jelentkezik. De a talajvízszint folyamatosan változik, nincs semmilyen garancia arra, hogy 10 év múlva nem lesz más a helyzet.
Egy egy ilyen beruházás az életben térül meg, főleg ha nincs nagy gond.
Kedves Kömkel! Én nyáron jártam a házakat, mert "költözni vágytam". Még korábbról van egy Trotec BM31 dielektromos falnedvességmérőm, ami tudom nem egy profi készülék, de megfizethető és nagyon jó szolgálatot tett. A megtekintett kádárkocka házak több, mint felénél megmutatta, hogy a belső válaszfalak alatt nem volt vízszigetelés. De most nem is ez a lényeg.
Az egyik számomra szímpatikus háznál teljesen száraz falakat mértem, 22-28 közötti értékeket. A nyugati oldalon a főfalak belső felületén az alsó sávban kb. 20 cm magasságig szemre és mérve is már kiszáradt, de korábbi vizesedési foltok nyomai voltak. Lehetséges, hogy a külső oldalon kb 4 cm-rel kijebb lévő lábazati síkon megülő víz szivárgott be valamikor a szigetelés felett? Látott már ehhez hasonlót és van tapasztalata, hogy mi okozhat ilyet? Válaszát köszönöm.
igen, okozhat. Lesz róla videó nemsokára, mert ez rengeteg háznál tud megtévesztő lenni, olyan, mintha alulról vizesednének a falak, miközben a pozitiv lábazatnál bejutó/felcsapó eső okozza.
@@KomKel Köszönöm.