1850. Fűtés klímával⚡ vs. vegyestüzelésű kazánnal🔥. Mi mennyi?💰 Leteszteltem.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 ноя 2024

Комментарии • 265

  • @Rakenro1
    @Rakenro1 Год назад +58

    Egy kis megjegyzés: a klímával való fűtés költségeinek számításánál a 18 C fokról történő FELFŰTÉST vetted figyelembe. Ennek energiaigénye nem egyezik meg a helyiség hőntartásának energiaigényével. Valós(abb) lenne a kép, ha pl. ugyanolyan kinti viszonyok mellett 1 héten keresztül klímával, egy héten keresztül kazánnal történő fűtés költségeit számolnád - ugyanolyan kiindulási és fenntartott hőmérséklettel.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +17

      Úgy látom, még mindig nem ismertek annyira, hogy tudjátok, igyekszem minden szempontot figyelembevéve elvégezni a méréseimet. :-) Ezt a videót megelőzően már a fűtési szezon beálltával elkezdtem minden fogyasztásunkat jegyzetelni, a fát és brikettet napi szinten méregetni. :-)
      Mivel nem volt több a fogyasztás az első 3 órában a 17 C fokról indulva sem, mint a szokásos átlag, ezért nem számított a mérésemnél. Ám úgy emlékszem 3 után, mikor beállt a klíma stabilan, akkor le is nulláztam a mérést és onnan indult a 10 óra. Mivel a vályog falak nehezen hűlnel le és nem lehet őket gyorsan felmelegíteni sem, ezért nem befolyásolják a mérést.
      A fa és brikett mennyiségek egy átlagérték volt, ami 1 hetes mérések átlaga.
      Ezek számok nagy hidegben akár duplázódhatnak is, és persze csak a mi házunkra érvényesek, nem érdemes saját épületekre adaptálni őket.

    • @pusztaitamas1078
      @pusztaitamas1078 Год назад +12

      4 éve klímával fűtök. Teljesen mindegy,hogy 18 fokról kell felfűtenie,vagy folyamatosan tart egy hőmérsékletet. Kw- ra pontosan ugyan annyi fogyott. 10 alkalommal teszteltem már

    • @rolandgavaller9179
      @rolandgavaller9179 Год назад +2

      @@pusztaitamas1078 Kizárólag klímaval fütesz, vagy van mellette más is? Teljes házat/lakást fűtesz vagy csak szobát? Szigetelés+ nyílászáró csere előtt állunk. Klimával való fűtésen gondolkodunk mi is, illetve mellé valami eco elektromos radiátor/vagy padlofutes.

    • @cody46
      @cody46 Год назад +1

      @@rolandgavaller9179 a klíma jó döntés lesz én most fűtök vele először.. eddig pozitiv de nagyon!

    • @zsigmondzhy
      @zsigmondzhy Год назад

      @@cody46 Helló! Mennyi helyiséget és hány darab klímával fűtesz és, hogyan!? (Gondolok arra, hogy központi helyen van - e a klíma és áramoltatva vagy csővel elvezetve, esetleg több darabbal!?)

  • @Brutaldt0
    @Brutaldt0 Год назад +11

    Köszi a videót, érdekes volt, mert van egy összehasonlítási alapon. Le is írom, hátha valakinek hasznos lesz.
    Nálam is klímás fűtés van. Eredetileg padlófűtéses és villanykazános rendszer működött, de azt nem kell részleteznem, hogy ez már nem így van, és hogy miért... :)
    A házam korszerű, jó szigetelésű, az ablakok üvege 3 rétegűek. Most kifejezetten a padlástéri lakrészt írnám le. Egyetlen 3,5kW-os klímával lett megoldva a fűtése, és azt kell mondjam a kezdeti aggályok ellenére teljesen élhető megoldásnak tűnik, bár hozzá kell tegyem, hogy egy kényszermegoldás volt. Távlati cél, hogy a padlófűtés kap majd hőszivattyút, de ennek magas beruházási költségei vannak.
    Tehát az emeleti lakrész nagyjából 95m2, van egy nagy nappali+konyhás légtér, és abból nyílik két szoba, kazánházból fürdő/wc. Novemberben még nem volt annyira hideg, akkor összesen 105kW kellett a melegen tartásához ami 22-23fokot jelent. A decemberi hónap is a jelek szerint kevesebb mint 10kW/napra fog kijönni. A klíma egyébként hasonlóan 1650W körül vesz fel, ha rá van tolva nagyon, de alapeset elduruzsol 700-800Wos teljesítménnyel. Hozzátenném, hogy a lenti lakrész 18 fokon volt tartva, tehát onnan nem nagyon nyert plusz meleget a felső szint.
    Nyilván komfortosabb a padlófűtés, és lehet még kedvezőbbek lennének a fogyasztási értékek, de azt kell mondanom, hogy még H tarifa nélkül sem olyan veszélyes a fűtés 70Ftal számolva. A jó szigetelés rettentő sokat számít.
    A lenti lakás nappalija teljes falmagasságban teraszoldali ablakokat kapott déli irányban. Amikor süt a nap az üvegházhatás, és a bejutó infra miatt gyakorlatilag be lehet vele fűteni a lakrészt.

    • @som19826
      @som19826 Год назад +1

      Szia! A karbantartása ezen klímáknak mennyire jön ki alkalmanként? Mert ez is hozzátartozna a történethez. Gondolom mivel hűtő/fűtő egységekről beszélünk évente 2x takaríttatod.

    • @Brutaldt0
      @Brutaldt0 Год назад +1

      @@som19826 ezt még nem tudom, mindkét klíma idén lett felszerelve így még karbantartás nem volt, a szűrők tisztításához nem kell szakember

    • @traube79
      @traube79 Год назад +1

      @@som19826 8000 Ft/ egység.

  • @21szazalek
    @21szazalek Год назад +5

    Látom Laci konnektorba dugod a klímát. Kezdetben én is ilyen fajta fogyasztásmérőt használtam, míg meg nem láttam egy videóban a Tapo P110-et. Okos konnektor saját alkalmazással és stabil kapcsolattal. Nagyon tökéletes kis eszköz.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +3

      Szia! Nekem is van HAMA okoskonnektorom, de lemértem és nem volt pontos sajnos. :-( Ez, amit használok ez vált be, mert ez viszonylag pontos. Van SilverCrest fogyasztásmérőm is na azok sem túl pontosak. Ezt amit javasoltál megnézem és kipróbálom. Köszi!

  • @antaldaroczi2277
    @antaldaroczi2277 Год назад +10

    Szia Laci,
    Engedd meg, hogy egy fontos dologra felhívjam a figyelmedet: időnként kevered a teljesítmény (W, kW) és a fogyasztás/munka (Wh, kWh) mértékegységeket.
    Nagyon fontos különbség !
    Sokak számára félrevezető, aki pedig kicsit ért hozzá, azt zavarja.
    10:22-től a számítás 2. sora: W/h mértékegység nincs. Talán Wh/h-t akartál írni (óránkénti átlag fogyasztás)
    Bocs ha már írták előttem, nem olvastam végig az összeset.🙂

  • @gyenisattila1069
    @gyenisattila1069 Год назад +5

    nálam bevált a klímás és hőszivattyús fűtés már öt év ezekkel fűtök, van egy vésztartalék vegyes kazán is de nem nyúlok hozzá még mínusz 15 fok ban sem...

  • @MzperX..
    @MzperX.. Год назад +6

    Nekem Midea Mission 3,5kw van már 4 éve. A lakás nagy részét kifűti. Ha nem vagyok otthon fűtési szezonban, akkor 18 fokon megy folyamatosan. Ha megyek haza akkor felveszem 24 fokra. Eddig tökéletesen működik ez a módszer. Fogyasztás tekintetében is. Tüzifát nem veszek....az ára miatt nem éri meg, plusz a munka vele...

    • @icecor72z25
      @icecor72z25 Год назад

      Szia! És mennyire jön ki így egy hónapra a fűtés klímával?

    • @MzperX..
      @MzperX.. Год назад

      @@icecor72z25 október elején szereltek fel egy második klímát is. Átalányt fizetek a villanyt a, jelenleg 363 kW havonta. Ebbe lehet majd mind a kettő klíma belefér, plusz a ház alapfogyasztása is. Tehát az összfogyasztás a fűtéssel együtt.

  • @GMIKI83
    @GMIKI83 Год назад +7

    Itt nálunk Svédorszågban már 20 éves múltra tekint vissza a klímás fűtés, rengeteg háznál semmilyen más alternatíva nincs kiépítve. Az emberek kB 60%-a fűt klímával és csak 10%-ahőszivattyúval, ellenben Norvégiával ahol a hőszivattyú sokkal elterjedtebb. Visszatérve a klimához, itt direkt fűtéses optimalizált klímák vannak, vicces de az emberek túlnyomó része nem is tudja hogy a klímával hűteni is lehet. Közvetetten kollégáim sem tudták. Egyébként itt Stockholmban a városban a füst sok helyen nem megengedett, gáz a lakossági részre egész Svédorszågban nincs bevezetve, marad a klíma. Amúgy a rendszer jól működik.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +4

      Itt is elterjedtebb lenne ha lenne 7GW atomerőművünk és 15GW vizerőművünk :)

    • @GMIKI83
      @GMIKI83 Год назад

      @@steve_video igen, eddig filléres költség volt az áram, a villanyszámla nagyjából egy átlagos fizetés 1%-át adta ki. Most kicsit emelkedett. Egyébként a geotermikus fűtés kezd nagyon elterjedni, nálunk 2 éve fúrták a lyukakat ezen a lakótelepen ahol lakom és egy lyuk 5-6 haztömböt lát el. Családi házaknál is kezd elterjedni, ott is kb 5-6 vagy 10 ház összedobja a lóvét és együtt furatnak lyukat. Viszont ebből a lyukból csak kb 15°C-os levegő jön és hőszivattyú konvertálja további melegre. De működik hiszen a múlt héten volt köszép Svédországban -34°C és ott a hőszivattyú nyílván csak ilyen rendszerrel képes jól működni.

    • @Thejano1998
      @Thejano1998 Год назад +1

      Nem okoskodás akar lenni, de a klíma is hőszivattyú. Levegős.

    • @GMIKI83
      @GMIKI83 Год назад

      @@Thejano1998 Igen, valóban csak Magyarországon így ismerik mint klíma és hőszivattyú. Ha svedről szó szerint fordítanám le akkor az egyik az levegős hőszivattyú a másik pedig levegő-víz hőszivattyú.
      Amúgy érdekesség még hogy itt bár nyílván a hideg éghajlat miatt de sokan nem tudják hogy klímával lehet hűteni is.

  • @karolytoth7735
    @karolytoth7735 Год назад +4

    Nekem is szinte hasonló paraméterekkel rendelkezik a ház, teljes mértékben meg tudom erősíteni a mérést.

  • @lipoczkipeter7360
    @lipoczkipeter7360 Год назад +8

    Érdemes lenne sokkal alaposabban kitérned a költségszámitásnál arra is, hogy miután ez egy levegö-levegö hőszivattyú ,a hatásfok jeleggörbéje drasztikusan csökken a kinti hömérséklettel. (És ez egy ideálisan teljesen leszigetelt termoszszerü házban is uilyen lesz, miután a kinti hőmérséklet lesz a döntő)
    Egy igazán jó fütö klíma (SCOP>5.1)
    Hatásfoka:
    7fokon 6cop körüli, -7nél már csak 3.5, -15nél pedig a legjobbak is jó ha megütik 2.8at. azaz töbszörösét eszik uakkora hömennyiség elöállitásához.
    Tüzelöanyagnál a fa vagy gáz kaloriatartalma fix marad, nem változik akárhányfok van odakint.
    Mostani árszabás mellett 3.5COP az az érték (és az ehhez az értékhez tartozo kültéri hőmérséklet) ahol ugyanazt a höt tudja uannyi pénzért elöállitani a klíma mint a gázkazán. Igazán ezen kinti hőmérséklet felett gazdaságos a müködtetése a gázzal szemben

    • @peterkovacs6787
      @peterkovacs6787 Год назад +5

      Korrekt, végre valaki valóban ért a témához. Azt is tegyük hozzá, hogy a mai klimatikus viszonyok között egyre enyhébbek a telek, tehát a klíma egyre inkább lekörözi a gázt. Magam is azt mondom a klímás érdeklődőknek évek óta, hogy általában, átlagos klíma esetében olyan - 5 fokig a klímának nincs vetélytársa hatékonyságban

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +2

      Igen igazad van, ezért nem is mondtam, hogy ez egy minden körülményre igaz mérés, ez csak egy teszt volt. Én magam is kíváncsi leszek mit produkál majd a klíma hidegebb időben. A ködös időről mi a tapasztalatod? Sokkal rosszabb lesz akkor is a hatásfok, mert folyton ki kell olvasztani magát? Most ma 5 C fok van kint és full pára, köd. Ám pont ilyen időben nem akar jól égni a kazánban a fa sem sajnos. Ezért most Klímával gondoltam fűteni ma.

    • @lipoczkipeter7360
      @lipoczkipeter7360 Год назад

      @@nepazarolj
      A tapasztalatom eddig az ,hogy ilyen 0-5 c fokos párás -taknyos időben nincsen leolvasztás, viszont a kifolyo kondenzviz az a napi 30l -t is elérheti.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      Ezért nézzük a SCOP-ot mert az a szezonális átlagot mutatja. Hogy évente pár éjszaka -15ben már nem olyan jó a klíma azt bőven kompenzálja, hogy a fűtési szezon nagy részében nagyon jó. Ha csak a pár tényleg hideg nap miatt tartana az ember üzemben egy gázfűtéses rendszert akkor a nyereséget instant elbukja azzal a 12ezer forinttal ami a gáz éves alapdíja. Nekem pl ebből az összegből megvan az október-november-december fűtése.

    • @lipoczkipeter7360
      @lipoczkipeter7360 Год назад +2

      @@placi007 Nem tudom egészen pontosan, hogy milyen részekből épül fel és azoknak az áramfelvételét sem tudom pontosan. Viszont mielött megvettem a sajátom, olvastam technikai adatlapokat (elsősorban azt a részt, hogy hogyan változik a felvett áram a külsö hömérséklet fügvényében) és gyártó által kötelezöen megadadando adatokhoz tartozó eus szabványt is.... A Te klimádat sem ismerem, igy, a sajátomrol tudok pontos adatokat adni. Ott is csak a megadott hivatalos adatokat tudom. Nekünk pl 3.5kw a klíma névleges. Ez 13A valós max. áramfelvétel ami viszont már csak 2.95Kw.
      SCOP 5.3 és ehhez 670Kwh éves fogyasztás tartozik ( gyári )
      Az áramfelvétel kinti hőmérséklettől függöen változik, mint alább látni is lehet a kezdeti érték többszöröse is lehet a magadott tartományban.
      SCOP számításhoz használt érték! Fűtés tervezett telj. 2.4 kW
      SCOP számításhoz használt érték! Fűtés +7°C / 0.88 kW / COP 6.4
      SCOP számításhoz használt érték! Bivalens hőfok -7°C / 2.12 kW / COP 3.5
      SCOP számításhoz használt érték! Fűtés min. üzemi hőfok -15°C / 2.82 kW / COP 2.36

  • @nandorkitka2016
    @nandorkitka2016 Год назад +1

    Nálunk faelgazosito fal+, padló +klíma kombó van, a klíma automatán megy, nincs semmi felesleges pára a lakásban. Nagyon. Kellemes.

  • @denkezotya5560
    @denkezotya5560 Год назад +8

    Rendkívüli mértékben függ az olvasztások időtartama a külső páratartalomtól, és a hőmérséklettől, értelemszerűen a hatásfoka is nagyban befolyásolódik ezektől.
    A vályognak nincs párja!😉
    (Esetleg a hűtőkamra panel!)😜

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +7

      5 évet húztam le vályogházban, a szigetelt B30 azért űrtechnika ahhoz képest.

    • @denkezotya5560
      @denkezotya5560 Год назад +1

      @@steve_video Hááát....relatív, biztos így van, én a vályog kontra habisol esetében azt mondanám hogy a habisol ból felhőkarcolót lehet húzni, de a szigetelő képessége....nulla.
      Már a vályoghoz képest is!
      B-30-as-t az Anyósoméknál a 10cm szigetelés váltotta meg...mondjuk nálunk meg a habisolt....🤭🤗😜

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      @@denkezotya5560 Erről a habisolról most hallottam először, lehet, nem véletlenül :)

    • @denkezotya5560
      @denkezotya5560 Год назад +1

      @@steve_video "Hát igen" kilencvenes évek remek termék újítása volt...leier...😬😁😜🤭🤣

    • @pgggabesz
      @pgggabesz Год назад +1

      @@denkezotya5560 csak halkan jelzem a vályognak nagyon, nagyon rossz a szigetelőképessége! A hőtároló képessége jó a nagy tömege miatt.... de a hőátbocsátása a béka feneke alatt van, ezért kell arra is jó szigetelés. (egy jól kivitelezett megfelelő szigeteléssel viszont tényleg nincs párja, mert akkor brutál jó lesz a hőtárolása és a hőátbocsátása is 😉😉😉 konkrétan nekem november elejéig nem kellett fűtést kapcsolnom, de ha most kikapcsolom is napi 1 c fokot eseik a hőmérséklet az egész házban) a házban keletkező hulladékhő is mind fel van használva, rengeteget fűt. Konkrétan ugy méreteztem minden szigetelést hogy paszivház szintetű követelményeket bőven teljesítít az épület. eredetileg 1957 be épül ujjá pedig 2020-2022 szakértelemmel :)

  • @GABOR84848744
    @GABOR84848744 Год назад

    A klíma belső hőmérője 2.2 M magasan más hőfokot fog mutatni..sima fizika...
    Mivel inverteres a klíma ezért mindent saját maga szabályoz!!
    Fontos... hosszútávon verhetetlen mivel akkor már csak a hőingadozásbol adódó hőmennyiséget kell pótolni.
    Én egy leszigetelt 55m² panelból tudok véleményezni ( a radiátorok még nem voltak bekapcsolva) 22.5-23.9 között mozog a hőmérséklet.
    Éves szinten a havi 210 kw/H simán tartjuk.. sőt Dec. 6 án 100 kw/H előre jártunk a diktalassal...👍

  • @dobcsab66
    @dobcsab66 Год назад +10

    Nem tudom Ti milyen házban laktok, de nálunk 11000 Ft a havi gázszámla/12 hó. 190 nm a fűtött alapterület ebből 80 nm padlófűtés, a többi radiátor. Kétéves kondenzációs kazánunk van. A ház 95 ben épült, nyilászárók tavaly lettek cserélve 3 rétegű üvegre.
    Nekünk is van klímánk kiegészítő fűtés ék használom is de főfűtésnek, csak klíma szerintem nem komfortos. A padlófűtéssel nem is összevethető. Zajos akárki akármit mond amikor a leolvasztász után beindul nem hallod? Dehogynem aztán később visszaszabályoz.
    Ahogy a hozzászólásokat olvasom kevesen használják kizárólag csak a klímát fűtésre. Szerintem a szigetelésre kell költeni az megtérülhet valamikor, a klímára való átállás soha. Egyébként ezt a fiam számolta ki aki energetikai mérnök tehát valamit ért hozzá.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +1

      Szigeteletlen vályogház, ez azért kiderül a videobol meg a kommentekből. "csak klíma szerintem nem komfortos" mihez képest, a padlófűtés tényleg komfortosabb, csak azt ki kell építeni a ház komplett szétverésével egy vagyonból és kell hozzá kazán, a klímákkal meg egy nap alatt telerakják a házat és kész. És nyáron még hűt is bár ennek sok jelentősége nincs szigetelt falak mögött. Hogy télen naponta kétszer leolvaszt az annyira nem zavar, főleg nappal, éjjelre meg leginkább le van kapcsolva mindegyik mert a szigetelt házban éjjel felesleges járatni.

    • @dobcsab66
      @dobcsab66 Год назад +4

      Bocs ha nem volt egyértelmű, nem aklíma hatékonyságát vonom kétségbe, de szerintem ebben a rezsiőröletben, nem egy másik fajta fűtésre való átállást kellene erőltetni, hanem az energetikai korszerűsítést. Kezdve elsősorban a szigeteléssel. Egy jól szigetetelt házban legalább felére lehet csökkenteni a fűtési költséget, és mindegy hogy mivel fűtöttél. Minél kevésbé volt szigetelt a ház annál több spórolás érhető el. Aztán van értelme a gépészet korszerűsítésének, de az már egyáltalán nem biztos, hogy megtérül valaha is. Gondolok itt a klíma, vagy hőszivattyú élettartamára+ éves karbantartási költségére. Nálam pl. min. 7 db klíma kellene és még mindig nem olyan komfortos mint most.
      A villamos hálózat fejlesztés költségeiről nem is beszélve.
      Egy meglévő fűtésről áltállni egy másikra, nem valószínű, hogy megéri anyagilag. A szigetelés egészen biztosan.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      @@dobcsab66 A szigeteléssel 100%-ban egyetértek, a leggazdaságosabb energiafelhasználás a nemfelhasznált energia. csak amig egy házat körbeszigetelni nem lehet egy decemberi délután és egy kádárkockán is sokmillió a végösszeg addig egy klímát fel lehet dobni pár óra alatt félmillió alatti összegből és ezzel jelentősen csökkenteni lehet a ház gázfogyasztásást azonnal. Miközben a villanyhálózatot annyira azért nem terheli meg egy max 1kW-os (3,5esnél izmosabbat úgysem tesz fel senki ilyen helyre) , hogy fogyasztó megjelenése. Most az elsődleges cél a gázfogyasztás minél jelentősebb csökkentése, az áramtermelésünkben 8% a gázerőmű, a konvektor meg 100% gázt éget brutál pazarlóan így minden klímára cserélt konvektor netto gázspórolás.

    • @peterk0203
      @peterk0203 Год назад +1

      @@dobcsab66 A szigetelés fontosságát valóban jobban kellene a köztudatban hangsúlyozni, csak így lesz csökkenthető az összes hőkibocsájtásunk, ami egy fontos társadalmi feladat (is), az unokáink érdekében.
      Azt, hogy "mi éri meg anyagilag" - értsd. mi térül meg belátható időn belül -, egy felújítandó ingatlanban leginkább a sorrend határozza meg. Akár szigeteléssel kezd valaki, akár fűtési módszert vált kedvezőbbre, az elején lesz a nagy költség csökkenés, hiszen az elején magasak a költségei. Azokból lehet nagyot spórolni. Amikor a költségek már leestek arra szintre, hogy évi 100 ezer körül lehet maximum megtakarítani, akkor már a további lépések - akár szigetelés, akár fűtés korszerűsítés maradt hátra - már belátható időn belül nem térülnek meg. Ezeket a lépéseket már azért csináljuk, hogy komfortosabb, szebb, jobb házban / lakásban éljünk, nem a spórolás az elsődleges cél.

    • @Alesi80
      @Alesi80 Год назад

      Pontosan, így igaz.

  • @kerekestamas
    @kerekestamas Год назад

    A Jó Isten áldjon meg. Köszönöm szépen. Hibátlan

  • @tommyjr83
    @tommyjr83 Год назад +6

    Nekem csak annyi megjegyzésem lenne, hogy pl. esetemben a kazán keringető szivattyús, így kb. fél óra után már kellemes meleget csinál és a kazános 22 °C-ot, a sugárzó hő miatt sokkal komfortosabbnak érezni. A klíma nem rossz, átmeneti időszakban szoktuk használni, de annak ellenére, hogy a miénk is halk, egy Philips, akkor is a klíma hangos, folyamatosan zajterhelés, amit nem kívánok egész nap a fülemben zúgva hallgatni. A vegyes tüzelés adta komfort érzettel nem nagyon van, ami felveheti a versenyt. Teljesen más érzete van a gázos/klímás 21-22 °C-nak, mint a vegyes tüzelésű kazánnak. Ha jól gyújtok be és megvan a megfelelő hő és levegő arány, akkor pedig olyan tökéletes az égés, hogy szinte füstje sincs.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      Ez a klímahangoszavaró akkor jelentkezik ha túl sok a teljesitménye a helyiséghez ezért nem tud eléggé lemoduláni hanem felpörög fűt lekapcsol felpörög fűt lekapcsol. Mióta beállítottam őket, hogy fix kompresszorteljesítménnyel menjenek kőbuta üzemmódban alacsony ventilátorfokozaton azóta folyamatosan elsusog halkan mindegyik a sarokban, a házban meg mindenhol egyenletes 22 fok van.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Háát ha neked feltűnik a klíma hangja, akkor ott valami nagyon nem stimmel. Nekem most is megy a háttérben és bár picit hallani néha, egyáltalán nem zavaró. Most megy a Xiaomi légtisztító is ami szintén szuper halk és majdnem, hogy hangosabb az, mint a klíma. :-)
      Nálunk érzetre pont a klíma a komfortosabb, mert jól lett elhelyezve vagyis nem fújja ránk a levegőt sosem. a sugárzó hőt a radiátorból csak 50 C fok felett lehet érezni, azt is csak ha mellette ülünk. Ez most pl. mikor enyhe kint az idő, akkor nem kell az 50 C fok előremenő vízhőmérséklet.
      Szerintem -5 fokig mehet a klíma, az alatt meg vegyes tüzelés már hatékonyabb, kellemesebb, gazdaságosabb.

    • @peterk0203
      @peterk0203 Год назад +2

      Embere válogatja. Tudom milyen a radiátoros fűtés, hiszen 20+ évig nekem is az volt. Van különbség tényleg. Picit más az egyik mint a másik. De azt nem állítanám, hogy a radiátor jobb, mint a klíma. Van amiben jobb - a sugárzó hő időnként kellemes plusz -, de van amiben nem. Számomra összességében a klíma kellemesebb eddig, mert a radiátoros fűtésnél számomra állandó probléma volt, hogy kellett az 50+ fok a radiátorokba, hogy az egész szoba meleg legyen, de a radiátor közelében - az íróasztalom pl. radiátor közelében volt - az 50+ foknál már megütött a hőguta. Home office-ban dolgozom, és amikor a család is ítthon volt, egy szauna volt dolgozni. Most be tudom állítani úgy, hogy a szoba is kellemes, és az íróasztalnál sincs túl meleg. Viszont a kedvesem azt mondja, hogy időnként érzi a klíma légmozgását. A zaj nem, de a légmozgás időnként zavarja. Nem nagyon, de érzi. Én meg észre se veszem egyiket sem, se a légmozgást, se a zajt. Szóval ahány ember, annyi féle, egyik ezt tudja tolerálni a másik azt.

    • @tamasdenem7892
      @tamasdenem7892 Год назад +1

      A vegyes tüzelés adta komfort érzetet jelentősen felül múlja, a wi-fis klíma távirányíthatósága. Meg, hogy nem kell időt tölteni a begyújtással.

    • @tommyjr83
      @tommyjr83 Год назад +1

      @@nepazarolj A mi klímánk egy alig 3 éves, 3,5 kW-os Philips inverteres klíma, a nappaliban van, szerintem egész jó elhelyezéssel, vagy legalábbis ettől jobban nem lehetett volna. Nem a legolcsóbb valami a piacon. Napközben a hangja nem vészes. A bajom inkább az esti órákban van, amikor odakint minden elcsendesedett, akkor megszűnik az az általános fehér zaj ami elnyomja a hangokat. Úgy, hogy a hálószoba ajtajával szemben van, nyáron szokott menni éjszaka is, meg átmeneti időszakban is legalább egy, másfél hónapot azzal fűtök és így éjszaka elviselhető, de akkor is hallani, hogy megy. Ha ezt a hálószobában kellene közvetlenül hallgatni éjszaka, akkor az már zavarna. Napelemes pályázatban szerettem volna levegő-víz rendszerű hőszivattyút, tök jó lett volna, sokkal jobb, mint a split klíma mindenhová, de arról meg kiderült, hogy legalább 12kW teljesítményű kellett volna és a radiátoros rendszerre nem is lenne annyira gazdaságos. Szóval szerintem biztos esetekben megvan a létjogosultsága a klímának, el sem tudnám nagyon képzelni nélküle a dolkokat, de aki lakott már zajos környezetben az tudja mit jelent a folyamatos zajterhelés, még ha csak halk susogás formájában is jelentkezik. Egyébként egy másik véleményre csak annyit, hogy nálam a kazán termosztát és a klíma is wifis, úgyhogy tudom mit jelent a távirányítóság és az okos vezérlés adta komfort, mert most is élek vele. És ennek ellenére mindom, ha itthon vagyok szívesebben gyújtok be a fatüzelésű kazánomba, mert az a 22 °C teljesen más hőérzetet ad, mint a klíma vagy a gázkazán. A hőmérséklet ugyan annyi, de a hőérzet teljesen más. De ez csak az én meglátásom.

  • @castel39
    @castel39 Год назад +16

    Persze, gyorsabb a klimas futes. Tisztelettel, de egy klimas futes javareszt csak a levsgot futi, apamnal tapasztaltam, ok is klimaval futenek es akarhogy megy, a laba lefagy a foldon az embernek.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +5

      Igen a levegőt fűti, mint minden más fűtés is ezt teszi. A levegő érintkezik a testünkkel, tehát attól érezzük jól vagy rosszuk magunkat, hogy milyen a levegő hőmérséklete, kivéve infrás fűtésnél, ott a testünket melegíti és nem csak a levegőt. Ám ilyen a radiátor is 50 C fok felett.
      Az, ha egy ház pl beton erőd és alulról sugárzik belőle a hideg az egy más kérdés. Nálunk döngöltföld padló van itt ez a jelenség nem jellemző. Ott akkor jobb a padlófűtés, vagy mennyezetfűtés, aminek az infra sugárzása felfűtő a padlót is.
      Sok körülménytől függ egy klímás fűtés hatékonysága és valóban nem mindenhová jó megoldás.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      Ha nem padlófűtés van meg szigetel padló akkor bármilyen fűtés mellett lefagy a lábad.

    • @castel39
      @castel39 Год назад +1

      @@steve_video Ja, nalunk egyik sincs, megse fagy le a labam a vegyes tuzelesu futes mellett. Mondjuk ez kadar kocka.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      @@castel39 Otthon felveszed a papucsot. Vagy ott valami csoda van. A radiátor pont annyit melegít a padlón mint a hajszárító. Nagybátyáméknál vegyestüzelés van, fateroméknál gázközponti volt, télen minegyikben hideg a padló.

    • @IlleesEndre
      @IlleesEndre Год назад +1

      Dehogy teszi ezt minden fűtés! Csak a konvekciósak. Ezekkel magasabb léghőmérséklet kell azonos komfortérzethez.

  • @rfactor1000
    @rfactor1000 3 месяца назад

    Hasznos videó , köszi szépen Milyen appot használtál amin látszik a szoba hőmérséklet ?
    A gree gyári app nem mutatja csak a beállított hőfokot .

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 месяца назад

      A Mideának sajéát appja van.

  • @saruszoltan3
    @saruszoltan3 Год назад +3

    Egy infrás hőmérővel hogyan lehetne megmérni a befújt levegő hőmérséletét? Azzal csak tárgyak felületének hőmérsékletét tudod mérni. Teljesen félrevezető azt mondani, hogy x fok a befújt levegő hőmérséklete, miközben lóbálod a kezedben az infrás hőmérőt.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Én a klíma felületeit mérem, pont azért, hogy a legmagasabb hőmérsékletűt megtaláljam. Kb. ennyi lesz a befújt levegő hőmérséklete is. A fém felületeken kevesebbet mér egyébként, tehát is kb. a levegő lesz ilyen hőmérsékletű.
      Na majd legközelebb megmérem egy levegő hőmérsékletmérővel is, hogy megnyugodhass. :-) Már most mondom nem lesz nagy eltérés, ezért is mertem így mérni. Autóban nem egyszer mértem már mindkét módszerrel.

  • @istvankiss5809
    @istvankiss5809 Год назад +17

    70 nm valyogház, csak az ablakok szigeteltek. Minden árammal megy hmv , főzés stb, nyáron 1800 nm fűnyírás két hetente , csak klímás fűtés.
    Éves rezsi 240.000 Ft.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +3

      Az nagyon szép szám.

    • @Trollpapa-s8e
      @Trollpapa-s8e Год назад +1

      ha ugyanez gázzal és kondi kazánnal lenne akkor megállna 200 alatt

    • @istvankiss5809
      @istvankiss5809 Год назад

      @@Trollpapa-s8e éves össz? Nekem semmi más nincs.

    • @Trollpapa-s8e
      @Trollpapa-s8e Год назад +1

      @@istvankiss5809 A 240 ezer egésze még a kb 37 forintos árral számolva ???

    • @istvankiss5809
      @istvankiss5809 Год назад

      @@Trollpapa-s8e nekem nem változott. A bojler vezérelt(éjszakai) a klíma H tarifa. A normál nappali pedig belefér a kedvezményesbe.

  • @szekreny0
    @szekreny0 Год назад +3

    Mindenkibek bevált a klíma, csak azt nem mondják, mivel fűtenek a wc-ben, fürdőben, hálószobákban.
    Csak a "nád náppálinkk ván ánejikajikonychával" szövegeket olvasom...

    • @peterk0203
      @peterk0203 Год назад

      A radiátorral/padlófűtéssel fűtők mivel fűtik a sajátjaikat? :) Komolyra fordítva, aki radiátort tesz a vécébe - mert kívánja ott is a meleget, vagy olyan a lakás/ház elrendezése, hogy anélkül a wc túlságosan lehűlne -, az ha klímára vált, akkor is megoldja valamivel. A maximalista tesz egy klímát oda is. A kevésbé maximalista pedig tehet egy elektromos fűtőtestet, ami azt a pici teret kifűti. Nálunk nincs semmi a wc-ben, mert fűtés nélkül is csak 2-3 fokkal van alacsonyabb, mint a lakás többi helyiségében, átfűtik a belső falak azt a pici helyiséget is. Amiatt a két fok miatt nekünk felesleges, nem igényeljük. Ha majd öregszünk és esetleg fázósabbak leszünk, akkor egy kis kiegészítő mennyezeti elektromos hősugárzót bármikor be lehet szerelni. Vagy egy hősugárzót, ami automatikusan bekapcsol akkor, ha ráül az ember a vécére és sugározza felülről rá a meleget. A fürdőben nálam elektromos fűtőtest van, 20 fokra állítva. Ott is meg lenne fűtés nélkül is a lakásnál 2-3 fokkal alacsonyabb hőmérséklet, de oda raktunk egy fűtőtestet, 20 fokra állítva, amit fürdés előtt fel szoktunk tekerni. Pontosabban a kedvesem fel szokta, mert ő kívánja a melegebbet fürdéshez. Nekem a 20 fok is elég, nem igénylek ennél melegebbet. A következő felújításkor (már itt az ideje, úgyhogy ahogy a büdzsé engedi minél hamarabb meg szeretnénk csinálni) padlófűtést (elektromos) és fűtésre alkalamas törölköző szárítót szeretnénk. A padlófűtést a kellemesebb közérzet miatt, a törölköző szárító meg praktikusabb, mint a "csak" fűtőtest. (Kiegészítő padlófűtést egyébkéánt az egész lakásba - szobákba és nappaliba is - tervezünk, ha felújítjuk majd őket, mert elég olcsón megoldható. Egy-két százezres tétel pluszban. Csak kiegészítésként menne, hidegebb napokon, amikor kellemes, ha az ember lába alatt is langyos a talaj.)

  • @Robert-ll2us
    @Robert-ll2us 11 месяцев назад +3

    Fűtés klímával ? Barátomék azt mondják , hogy a legrosszabb döntés volt életükben !

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  11 месяцев назад

      Nálunk kiegészítő fűtésként van és nagyon jó. Napelemről szokott működni, így nagyon megéri nekünk.

    • @Robert-ll2us
      @Robert-ll2us 11 месяцев назад +1

      Szeretném megkérdezni , hogy napelem meg klíma kiegészítő fűtésnek nem túl drága ? @@nepazarolj

  • @turulcsaba68
    @turulcsaba68 Год назад

    Üdv Laci..Nekem egy 5.2 klimám van.A lakás 52 m2.. A felfütési képessége brutál gyors. én kihosszabitottam a belső szenzort és le tettem 60 cm re a padlószintől. Mivel a fizika itt is meghatározza a fütési időt . Mivel fent mindig melegebb van hamarabb le is kapcsolna, de mi nem vagyunk denevérek. igy csaloka a mérés teszt. Nekem a külső 0 c foknál havi szinten kb 8000 ft a kőltségem.20 c fokon.

  • @Vaszilij80Szopjlejev
    @Vaszilij80Szopjlejev Год назад

    Szia Laci! Érdemes úgy fűteni klímával, hogy 17Ft/kw-ért kapom az áramot? MVM dolgozó! ☺️

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Szerintem igen, hiszen akinek H tarifa van, az is olcsón talán 23 Ft-ért kapja a delejt és bármilyen szám is jön ki, annak az egyharmada klímával, azaz háromszorosa bármilyen más elektromos fűtés.

    • @Vaszilij80Szopjlejev
      @Vaszilij80Szopjlejev Год назад

      @@nepazarolj köszönöm szépen! 🙂

  • @peterk0203
    @peterk0203 Год назад +12

    A költség összehasonlítást én is meg tudom erősíteni. A házam 125nm-es, a híhedt b30-as téglából épült. Folyamatosan újítom fel, födém szigetelés már van, újak a nyílászárók, de homlokzati szigetelés még hátra van. A házban vegyes tüzelésű kazán és radiátoros központi fűtés van (volt), és idén nyáron kapott klímákat. Folyamatosan írom a fogyasztásokat, és az eddigi bő két hónap alapján, rászámolva a januárra és februárra valamennyi pluszt, összességében olcsóbbra jön ki a szám, mint amennyibe tavaly került a teljes fűtési idényem. Mindez normál (70Ft) tarifával számolva, mert a H tarifát ugyan megigényeltem, de csúszik, még nem kötötték be. Szóval az eddigiek alapján úgy számolok, hogy ha meglesz a H tarifa, akkor klímával - az évi két karbantartást is beleszámolva - kevesebb, mint felébe fog kerülni a fűtésem, mint amennyibe szénnel/fával került.

    • @heterosapiens179
      @heterosapiens179 Год назад +2

      Nekem ugyanez a szitu, annyi különbséggel, hogy 3. telet fűtöm klímával!
      Viszon megmaradt a vegyes tüzelés, így mínusz 5 fok alatt fával fűtök.
      Kb másfél köbméter fa ment el egy idényben.
      Az ixén bővitettünk, így jelenleg kb 190 nm - t fűtök (3 generációs szigeteletlen tégla ház) 7db klíma van fent, 3 bojler, de a harmadik csak egyszer egy héten van bekapcsolva, illetve két elektromos tűzhely, elektromos sütővel, és van még egy szerelő műhely is!
      A 70 forintos árammal 80 ezret fizetek havonta.
      Gázt évek óta nem használok, mert azzal hidegben 20m3 is elment naponta!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Na éppen kérdezni akartalak, hogy hogyan váltak be az Aux klímák. Az a 80 e Ft teljesen jó. Nem kaptatok bővítést rezsicsökkentett árban a több generáció együtt élése esetében? Van, aki tudtommal kapott, csak külön konyha, fürdőszoba stb kell talán hozzá.

    • @heterosapiens179
      @heterosapiens179 Год назад +2

      @@nepazarolj Laci, nekem azd mondták, hogy csak gázra van csökkentett ár, áramra nincs.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Ja, hogy csak ott lehet bővítést kérni?
      Próbáld meg azt hogy Apudék nevére egy külön mérőórát szereltetsz be, mert ezt tudtommal lehet, csak aszem máshová kell bejelentve lennie lakcímileg és hátha akkor 2x 210 kW-ot tudsz használni.
      Nekem szerencsém van, mert két mérőhelyem van, így 2 x 210 kW van rezsicsökkentett áron. A napelemmel így szűken de ki tudtam jönni eddig, pedig alig volt még termelés. Nyáron nem tudom hová tenni majd a sok delejt. :-)

    • @peterk0203
      @peterk0203 Год назад +1

      @@heterosapiens179 80 ezret havi átlagban érted ugye? Vagy ilyenkor téli időszakban? Azért kérdezem, mert nekem normál tarifával decemberre több is lesz, mint 80 ezer, és csak 125nm-t fűtök, 5 klímával, 1 bojlerrel. Ha neked ilyenkor télen is kijön 80-ból, akkor az én házamnak falai sincsenek, úgy engedi ki a hőt, vagy a tiéd szigeteletlenül is jól szigetel :)
      (Nekem egyébként Gree Amber klímáim lettek, ezek -25-ig leadják a teljesítményük 100%-át a specifikációjuk szerint. Meglátjuk. A múlt heti csípősebb éjszakákat - -8 volt a leghidegebb - mindenesetre helyből ugorva átvitték, csak időnként kapcsoltak be hallhatóra. Szóval szerintem bőven van még bennük kakaó. Úgyhogy hosszú távon nálam a tervek szerint nem is fog a régi központi fűtés megmaradni. Helyette inkább elektromos fűtőszőnyegekben gondolkodom kiegészítésként. A padlózatot úgyis cserélni akarom, és akkor a szobák kapnának néhány centi alsó szigetelést, plusz a fűtőszőnyeget. Utóbbi csak kiegészítésként menne, a nagyobb hidegekben, hogy kellemesebb legyen a lábnak. (Nem szívesen írom le, hogy én az áram kimaradástól nem tartok, mert bár nem vagyok babonás, de ilyenkor szokott az történni, hogy jön egy hosszabb áramszünet. :) Mindenesetre a gáz ill vegyes tüzelésnél is függtem az áramtól, és nem emlékszem olyan kimaradásra, ami gondot okozott volna. Néhány órás kiesést kibírunk tartalék nélkül is, addig tartja a hőt a ház. A "világvégére" meg veszek 2 siesta pb-gázkonvektort, berakom a pincébe, és remélem, hogy sose kell elővenni őket. :) )

  • @laszlorideg5604
    @laszlorideg5604 10 месяцев назад +1

    Én egy 5,3 KW-s klímával fűtöm a 67m2-s vályogfalas lakásomat. Az elmúlt napokban a hajnali 3-4 C°és a nappali 10-12 C°-s hőmérsékletek mellett, napi 16KW fogyasztással. Most jön a lehűlés és a hajnali mínusz 6-10 C° és a nappali mínusz 1-2 C°-nál számolok napi 30-32 KW-s fogyasztásra számítok. Ami napi 2100 Ft körüli költség. Ha fával fűtenék, akkor az elkövetkező napokban elfogyna napi 50 kg fa. A kuglira vágott hasított akác ára jelenleg nálunk 65 Ft/kg-ra jön ki. A napi költség ebből levezetve 3250 Ft./nap. Tavaly fűtöttem először klímával és az éves fűtési költség 170000 Ft-ra jött ki. A te számításodba sokallom a 42,93 KW-t.

  • @s4s88
    @s4s88 Год назад

    A kérdésem az lenne hogy hogy nem hőszivattyú mellett döntöttél ?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад

      Ezt nem nagyon értem, hiszen ez a klíma is egy hőszivattyú.

    • @s4s88
      @s4s88 Год назад

      @@nepazarolj Lehet hogy kicsit korán kommenteltem.Még csak most ismerkedem az új fűtési lehetőségekkel.
      A hőszivattyús megoldásnál kaptam fel a fejem ,hogy levegőből nyeri a meleget ha jól értem . A tiédnél is igy van vagy a videóból nem jött ez le nekem .Nem egy sima split klima a tiéd.
      Egy következő videód témája lehetne ennek pontos bemutatása ?

  • @David.Frankenberg
    @David.Frankenberg Год назад +2

    Köszönjük a mérést és a részletes beszámolót!
    10:20 -tól látható számolás utolsó sorába viszont szerintem hiba csúszott: ha 9,6 kWh/50m2, akkor 81 m2-re ~43 helyett 15,5 kWh-val lehetne számolni.

    • @21szazalek
      @21szazalek Год назад +1

      Elnézted. Az 18nm volt aminek a térfogatát írta 50m3-re.

    • @David.Frankenberg
      @David.Frankenberg Год назад

      @@21szazalek valóban, köszi. Így ki is jön a matek 43 kWh-ra.

  • @istvan19672
    @istvan19672 Год назад +1

    Köszönöm a videót

  • @nemethpeterjanos1982
    @nemethpeterjanos1982 Год назад +1

    Melyik klímát használtad tesztelésre?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      A Midea Pro-t. Most éppen együtt tesztelem a Hisense klímával. Igaz kisebb helyiséget fűt a Hisense, de kb. ugyanannyit fogyasztanak egyenlőre. Defrost kb. 2-3 óránként van.

  • @laszloenzsol466
    @laszloenzsol466 Год назад +1

    Kedves László! nem hülyeségeket mutatott a klíma applikációja hanem az egységnél levő hőmérsékletet. és azért állt le 19 foknál, mert fent (ahol az érzékelő van) ott már beállította au ideáli hőmérsékletet. Sajnos az idióta klíma szerelők azt az egységet is fel helyezik ahol inkább fűtésre használják. Pedig az egszerű fizika a meleg levegő felfelé a hideg lefelé törekszik....Egyébként köszi a számításokat. Örülök, hogy évek óta klímával fűtök és mint ez úgy hogy naplopó vagyok.

  • @janosbogdan4617
    @janosbogdan4617 Год назад

    Sziasztok!
    Midea All Easy pro 3,5 klímám van!
    Egy 55cm-es vájog falazatú szigeteletlen kis házat fűtök vele!
    80 literes villanybojler, mikró, 2db kombi nagy hűtő,ami kb 180cm magas, 1db hűtőláda, tv, világítás...
    Fűtési szezonban kb havi 12 ezer, keményebb hónapokban, kb 20-22 ezer/ hónap a fogyasztásunk!
    Pontosan nyomon tudom követni,mert feltőltőkártyás mérőre cseréltem a villanyórám!
    ( nem véletlen)
    Nyáron nagyon keveset megy a klíma,mert hűvős van a házban!
    Mégvalami: a klímabekötésnél kb 1m bekötő csövet használtak fel, amit én szóvá is tettem, de nem orvosolta a vállakozó aki bekötötte,mondván,hogy: " jó az úgy.."
    Pedig tudom,hogy nem!
    Tavasszal 3 méterre fogom cserélterni a csövet!

    • @brigittabarath3335
      @brigittabarath3335 Год назад +1

      Mi a probléma azzal, hogy 1 métee csövet haaznált a bekötéshez?

    • @janosbogdan4617
      @janosbogdan4617 Год назад

      @@brigittabarath3335
      Utólag tudtam meg,hogy 3m alatt NEM szabad, mert a gép működésénék hatékonyságát is csökkenti, illetve a gép életartamát is! Pl kompresszornak odavág...!
      A Midea szakembere is,és több klímás ismerősöm is ezt mondta!
      Ha nincs szükség a 3m csőhosszra, akkor is minimum 3métert használnak fel, és a "felesleget" feltekerik karika formára, a kültéri mögött elhelyezve...!
      Nálunk egy nagyon régri ismerős kötötte be,akiben megbíztam, de utólag rá jöttem,hogy nem kellett volna!
      Úgy kezdte,hogy:
      1:Nem azt a klímát szerelték fel,amit rendeltem!
      2: A teljesen új villanyvezetékbe fúrtak.
      3: 1méteres bekötőcsövet használt fel!
      A klíma folyamat megy, nem áll meg akkor sem ha eléri a beállított hőmérsékletet.

    • @MadGangstaHUN
      @MadGangstaHUN 2 месяца назад

      @@janosbogdan4617 Klímaszerelőként mondom, hogy nem kell a 3m csőhossz... Az a régi on/off-os klímáknál kellett 15-20 évvel ezelőtt... Az új inverteresek másképp működnek és csak arra kell odafigyelni, hogy ne legyen megfeszülve a cső, mert akkor átviszi a rezgéseket és hangos lesz kint meg bent is... Amúgy meg a légáramlást rontja, ha felvan tekerve a cső mögötte és akkor még takarítani sem lehet őket... Azok a klímaszerelők, akik ezt mondták, azok nem fejlődtek és leragadtak az őskorban vagy szimplán segédmunkások lehettek klímások mellett...

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 Год назад

    Gázkazánunkra raktam elektromos fogyasztásmérőt ezen van keringtető szivattyú is nagyobb hidegben áramból 1 Kw is tud fogyasztani.

    • @davidnagy2894
      @davidnagy2894 Год назад

      @MrHakkelr Pontosan egész napi fogyasztás az 1Kw

  • @vikhersa3491
    @vikhersa3491 Год назад +10

    Olcsóbb a klíma mint a fa tüzelés. Még h tarifa nélkül is.

  • @droland1978
    @droland1978 Год назад +1

    Ha en meg tavasszal megvettem 3erdei m3 fat 90ert akkor mennyibe jon ki az ar?

  • @adambognar9628
    @adambognar9628 Год назад

    Akkor 81nm 1600 Ft/nap? Úgy, hogy kint 0 fok van? :) (bocsi a hülye kérdésért)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад

      Igen, kb annyi, de persze lehet ez ennek a fele is, mert éjszaka csak egy szobát fűtenék, a többit minek, maximum tartanék egy 13-15 C fokot, ami sokkal kevesebb energia lenne.

  • @tomszir6964
    @tomszir6964 Год назад

    Nem tudom, mennyi a többi elektromos készüléked fogyasztása, én 5 kWg/nappal számoltam. Az általad megadott számokkal 75 napnyi fűtéses időszakkal (a nyári légkondis hűtést nem számoltam bele) éves szinten az áramra kb. 320000 forintot kellene kifizetni, ennek kb. 2/3-a lenne a 75 nap fűtés, mert összességében a 3220 kWh-ból kb. 2500 kWh lenne piaci áras áram.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Eddig, amíg nem volt klímánk 250-400 kWh/ hó volt a fogyasztásunk. Tehát így sem úgy sem fértünk volna bele a 210 kWh-ba havonta. A kerámia tűzhely kiiktatásával majdnem sikerült 210 kWh közelébe vinni a fogyasztásunkat. A napelemrendszerrel ingyen van nap közben a klíma valójában, tehát nem is kérdés mivel fűtsek. :-) Ma dec. 28-án 15 kWh energia jött be, amiből 14 kWh-t használtam fel. Klíma nélkül nem is tudtam volna mire elhasználni. :-)

    • @tomszir6964
      @tomszir6964 Год назад

      @@nepazarolj
      Nekünk indukciós főzőlap és elektromos sütő van, 400 literes hűtő, 300 literes fagyasztó, mosógép, három tévé és a szokásos cuccok, „spejzba téve”: két kicsi elektromos fűtőkészülék és egy szárítógép. A fűtés gáz. A lakás egy 2007-ben elkészült négylakásos házban emeleti, nettó 102, bruttó 120 nm körüli, az akkori előírásoknak megfelelő: 30 cm Porotherm NF tégla+5 cm Dryvit, a födémben alattunk 4 cm polisztirol (az alattunk lévő lakás nem fűtött, azóta sem lakik még benne senki), fölöttünk 10 cm üveggyapot volt. Utóbbit első télen „kicsit” feljavítottuk, legurítottunk még 10 cm-t. A teljes gázfogyasztásunk 1000 m^3 közelében sincs, még ez a nem túl vastagon szigetelt lakás is tart 10 °C különbséget fűtés nélkül. Nyáron éjszaka két ventilátorral megküldött kereszthuzattal lehűtött és teljes árnyékolással védett lakás pedig akár 12-13 °C különbséget is tud tartani.
      A rezsikeret (2530 kWh) bejelentésekor megnéztem, mennyit fogyasztottunk áramból onnantól visszafelé egy év alatt. Kicsit sokkolt, hogy messze 4000 kWh fölött voltunk. Asszony és lánygyerek fázósak, a két hálószobába került egy-egy elektromos fűtőbigyó (max. teljesítmény 2-2 kW), meg van egy kondenzációs szárítógép. Na, ez a három cucc adta a közel 2000 kWh/év pluszt. A fűtést átalakítottuk (hogy nem az egész lakásban legyen vaskohó, csak a két kis szobában), a szárítógép helyett pedig visszatértünk a teregetés-kicsit több szellőztetés kombóra. Ezzel lementünk 210 kWh/hó környékére, eddig max. 20 kWh-val haladtuk meg.
      Napelem rendszert nem említettél a videóban (vagy figyelmetlen voltam), így azért más.

    • @Trollpapa-s8e
      @Trollpapa-s8e Год назад +1

      @@tomszir6964 Gratulálok, szép csökkentés. Érdemes megnézni még a 3 tv-hez tartozó set top box és a router fogyasztását. Nálam a felvevős set top box 40 W felett fogyaszt óránként, így napi 1 kwh-t zabál a kicsike azaz évi 365 Kwh-t. Többet mint a 370 literes kombi hűtőm (évi 250 Kwh). Standby módban csak 7-et, de amikor bealszok ez nem kapcsol ki mint a TV. A router ehhez képest "csak" 33wh-t azaz kb 0,8 kwh/ nap ami 290 kwh/ év. A fene se gondolta, hogy ez a 2 kis dög 650 Kwh/év 😂😂

    • @tomszir6964
      @tomszir6964 Год назад

      @@Trollpapa-s8e
      Köszi, megnézem.

    • @szabozoltan9725
      @szabozoltan9725 7 дней назад

      @@nepazarolj a baj sajnos az,hogy amikor a leghidegebb van és a legjobban kellene fűteni,akkor sajnos nincs nap.Este,amikor a leghidegebb van pláne nincs.Szóval fűtesz piaci áron klímával,ami zúg és kavarja a levegőt.Hát én biztos nem bírnám.Én estére már lezárom a cserépkályhát,ami reggelig szépen engedi ki a hőt,és biztosan nem fázom.Nem vagyok kitéve annak,ha esetleg elmegy az áram,vagy bedöglig a klíma,mert az benne van.A cserépkályha nem szokott bedögleni.Konvektoraim vannak,meg ez a kályha.A gázzal beleférek a rezsicsökkentett limitbe,fát meg egész évben szedek össze,amennyit csak tudok.Nyilván nem kényelmes fűtés,de nem is fázom.Nálam mindíg 23-25 fok van.És 140 nm a ház.

  • @kalozjack6563
    @kalozjack6563 Год назад +1

    Bár Magyarországon nincsenek kibírhatatlan telek,de a mínusz 4-5 fok meg szokott lenni. A klíma telepítésének ára,teljesítménye nagyobb hidegben és fogyasztása,nem annyira tűnik nekem jó boltnak,inkább kényelmesebbnek találom. És praktikusságban sem utolsó. Itt a vályog rengeteget segít,remek anyag.

    • @kisssdani
      @kisssdani Год назад +1

      Viszont a nyarak már nehezebben kibírhatóak, szóval egyre többen telepítenek légkondit. És ha már telepít valaki, akkor érdemes hűtő-fűtőt, az a pár tízezer Ft ráfordítás már mindegy. Így gondolkozva már nem olyan vészes az ára. Ha nincs is télen állandó használatban, van a háznak egy fűtési alternatívája. Ezen kívül eléggé dob a komfortérzeten, ha pl. elutazunk otthonról, lekapcsoljuk a gázfűtést és a hazaérkezés előtt egy-két órával wifiről beindítjuk a klímát, és a meleg lakás fogad minket, vagy ugyanennek az ellentéte nyáron.

  • @simcax6087
    @simcax6087 Год назад +3

    Az komoly hogy valaki még mindig ott tart egy bármilyen fűtőberendezésnél, hogy azt gondolja hogy ha magasabb hőfokra állítja a "termosztátot" akkor erősebben fog fűteni, nem pedig tovább?

    • @David.Frankenberg
      @David.Frankenberg Год назад +9

      A klímánál így van (legalábbis nálunk is). Minél nagyobb a hőmérséklet különbség, annál gyorsabban szeretné a beállított meleget elérni, és csak utána szabályoz vissza.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +2

      Helyesebben azt gondolom, hogy tovább fog erősebben fűteni. :-) Ja és tényleg ezt teszi. :-)

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      A klíma nem úgy működik mint egy olajradiátor és az ő termosztátja.

    • @tamasdenem7892
      @tamasdenem7892 Год назад

      Ezek szerint nem ismered a klíma működését.

  • @janospalklein5231
    @janospalklein5231 Год назад

    Addig eljutottam, hogy minden szobában van klíma. De abban kérném a segítségetek, hogy mitől lesz meleg a fürdőszobában? Oda is kell klíma??

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Ez függ a fürdőszoba elhelyezkedésétől is. Én oda inkább egy elektromos törölközőszárítót tennék + egy 1,5 -2 kW-os infrared hűsugárzót, amit míg ott vagyunk addig kapcsolunk csak be, ez minket melegít közvetlenül. Tehát kell egy alaphőmérséklet előállító berendezés és egy gyors minket melegen tartó.

    • @janospalklein5231
      @janospalklein5231 Год назад

      @@nepazarolj köszönöm!

    • @peterszigetvari5762
      @peterszigetvari5762 Год назад

      Nekünk elektromos törölköző szárító és padlófűtés is lesz. Mikor melyik kell azt fogjuk bekapcsolni.

  • @Zsoooooti
    @Zsoooooti Год назад +1

    Ennek örömére begyújtok, bár nagyon meleg lesz mert kint 3 fok van. Faragjuk a havi 102 köbméter gázt.

  • @bekespp0606
    @bekespp0606 Год назад

    Tehát olcsóbb a klíma (150-es brikettel számolj), köszönöm. A verandát meg aki fűti az se normális... :D

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Többszöri mérés, 12 órás is volt, 330 watt/h körül jön ki mindkét klímíával a fűtés szobánként. Tehát durván 7-8 kWh egy napi fogyasztás enyhe időben. Kb. 500 Ft még 70 Ft-os áramdíj esetén is.
      A verandám polikarbonáttal le van zárva és folyosóként működik, na meg kazánházként, továbbá így a ház sem közvetlen a külvilággal érintkezik. Ez miért ostobaság? Szerintem inkább zseniális ötlet.

    • @bekespp0606
      @bekespp0606 Год назад

      @@nepazarolj Szerintem ahogy leírtad meg is válaszoltad a verandás kérdést, ha nem hiszed olvasd hangosan újra...

  • @janyjozsef
    @janyjozsef Год назад +3

    Bakker! Én csak klímával fűtök. A legvadabb téli időszakban a legtöbbet fogyasztó klímám 179kW / hó -ra jött ki. 3 klímával fűtöm be a lakást. Az összesen 480kW / hó. (január vége február eleje)
    Ez 480 *70 = 33600 => 33600/30 => 1120HUF/nap Nem rezsicsökkentett áron.
    Novemberben 71kW + 67kW + 38kW Volt a fogyasztásuk a teljes hónapban. Nem napi 43kW.
    Azt viszont figyelembe kell venni, hogy nekem nem 2.5kW a klímám és kimondottan fűtésre van optimalizálva. Azaz a hatásfoka valamivel jobb.
    De a számításod hibás.
    Ha nem tudsz számolni, akkor tegyél be egy fogyasztás mérőt és mérj.

    • @zoltanvitai7861
      @zoltanvitai7861 Год назад

      Legalább a videó elejét nézd meg mielőtt idekommentelsz. Segítek neked ha nem látsz , fogyasztás mérőn keresztül megy a mérés 😄

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      Te is egy szigeteletlen vályogházat fűtesz?

    • @janyjozsef
      @janyjozsef Год назад +1

      @@steve_video Nem, de valóban nem egy modern ház. A szigetelést majd ha lesz rá pénz, megoldom.

    • @janyjozsef
      @janyjozsef Год назад +2

      @@zoltanvitai7861 Láttam, de mennyi ideig történt a mérés? Nem inkább az egész hónapot kellene végig mérni? A méréshez fűződő részt így értettem, de sebaj.
      Ha valaki mér pl 1 órát és az egy felfűtési állapot, akkor nyilván nagyobb fogyasztást fog mérni, mint egy hőn tartási állapot esetén. nyilván a felfűtési fogyasztást alapul venni a teljes havi fogyasztásra eléggé ferdítés. Ha szándékos az baj, ha nem, akkor meg kellene egy kicsit tanulni még.

  • @opalomahoe2201
    @opalomahoe2201 Год назад

    Én termoklímával fűtők negyed annyi fogyasztással persze nem fűt olyan nagy hőfokon olyan 30-32 fokot tud kiengedni de azt akár 5000 m2/órában is inkább a hűtés az erőssége ami akár 8-9 fokos hideg levegő de én nyáron 15 fokosra állítottam mert bőven 22 alatt volt a szoba hő de még az elő szoba is 23,4 en , én ezért használom , nem kel karban tartást fizetni nem kel gázzal tölteni nem kel attóll tartani hogy 5-8 év mulva a külső egység megadja magát - sem annak a takarítására gondolni , nem kel lyukat verni a falba , és még környezet barát , és mozdítható , egy klíma kamrából ál aminek több mérete van én egy 40 literes cellát használok és egy volcano termoventillátort oránkénti fogyasztásom 60-250 w ha maxon megy mindkettő berendezés a kamra fogyasztás olyan mint egy hűtőszekrényé hogy nem folyamatossan hűt vagy fűt , viszont egy ilyen cucc megvétele plusz egy jó hőmérséklet tűrő szivattyú-val együtt olyan 550000ft körűl mozog ha jobb minőségűt akar az ember ..

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад

      Kicsit bővebben vagy egy konkrét típust, márkát tudnál adni, mert nem nagyon értem, ez az általad javasolt rendszer, hogy is működik, mi is a különbség pontosan egy klímával szemben.

    • @opalomahoe2201
      @opalomahoe2201 Год назад

      @@nepazarolj Volcano gyártja ezeket a kütyüket én külföldről vettem mikor kint voltam , annyi hogy az a kütyű nem a gáz tágulás és sűrűsödés elvén működik hanem egy klíma cellából szívja a vízet az az egy hűtő fütő mini hűtőszekrény képzelj el ami 30-40 literes hőérzékelős abban egy nagyhőtűrésű szívattyú van és egy alu cső spirálisan tekerve ez a spirál a vissza ömlö cső végére van téve így a benti hideg vagy meleg légtér hűti fűti majd a vége bele ér a vízbe 20-30 cm hosszban ez megint a fogyasztás csökkentés , mivel 30 liter víz kering körbe körbe ami a termoventillátor kondenzátorába bemegy majd kijőn , kondenz víz ugyan úgy keletkezik hűtésnél mert nagy a hőkülőmbség a kondenz víz vödörbe engedem a cseptálcából mert nekem az a víz kel a szobanövényeknek persze ezt csak nyáron lehet , Részek: ventillátor klímacella szivattyú és a fordulatszám szabályzó kapcsoló illetve kibekapcsoló a termo energi kb 14 éve létezik de a mainapig is csak gyárak használják ezeket a csarnokok hűtésére fütésére ameik cég elkötelezett az ergonómiában munkavállalói iránt ... nehéz beszerezni az egész szettet mivel nem nagyon ismert itthon

  • @dualcoxazapiris
    @dualcoxazapiris Год назад +2

    Egyelőre az itthoniakkal küzdök, mert nem nézik jó szemmel, hogy klímával fűtök, pedig jó ha az általad mért értékeknek a negyedét elfogyasztom, igaz éjszakára marad az őrlángos gáz, és persze én sem szeretek ilyen melegben aludni, ahhoz nekem elég a 18-20 fok.
    De napközben azért jó, ha benn van legalább 24 fok, hogy ne pulóverben kelljen ülni.
    Egyébként is azt figyeltem meg, hogy itt vagy hígitják a gázt, vagy ennyire sz*r már a faablak.
    Sajnos ebben van valami, mert azt a meleget, amit még tavaly egy kettesre állított gázkonvektorral simán hozott, ma már inkább 3-ason 4-esen hozza, pedig minden konvektoromat szerelő látja minden évben.
    A napi fogyasztásom jelenlegi 8 órás futási idő mellett, kb 1,5-2kWh naponta.
    2 hetes tesztidőszakban eddig még 17-18kWh körül alakult a fogyasztásom, emellett a gáz az végig Őrlángon ment, vagy még azon sem.
    De nagyon nehezen tudom megértetni velük, hogy a max 70,1 Ft-os villany még mindig olcsóbb, mint a 100 ft/köbméteres gáz.
    Még azt is hiába mondom, hogy a nyári fogyasztáshoz képest is sokkal kevesebbet fogyasztok, nem igazán tudja Őket meghatni.
    Nyílván cél lenne a H tarifa, de ahhoz szabványosítani kéne, azt meg ilyen árak mellett és hiánygazdaságban képtelenség.
    Majd megtudják, amikor jövőre nem marad tüzifa, meg eltörlik a gázárstopot, amiben meg azért van ráció, mert a benzinárstopot is eddig bírta a k*rmány.

    • @richardkis8982
      @richardkis8982 Год назад +3

      1m3 gáz kb 10kwh ez azt jelenti kb 10ft 1kwh míg áz áram 70ft

    • @upcbudaors1040
      @upcbudaors1040 Год назад +2

      1kg fa kb 4,5 Kwh ami 40 Ft csak a hatásfok 50 % ami azt jelenti, hogy 4,5 kwh fával 80 Ft, 1m3 gáz kb 10 kwh hatásfok 80% ar kb 100 Ft , a gázzal 1kwh kb 12,5 , fával 18 Ft, villany 1 kwh 35 Ft 100% hatásfok kb a klíma 3 szoros jóság így 1 kwh 11,5 Ft ezek rezsicsökkentett r vannak számolva és nem h tarifával

    • @richardkis8982
      @richardkis8982 Год назад

      Tökéletes válasz!Jelen esetben én központi klímát használok de van mellette 2db öntvénykályha és konvektor is.Számításaid jók csak sajnos a rezsicsökkentett áram pont a háztartásnak elég így a klíma már 70ft kwh.H tarifa a jó megoldás csak az én esetemben szabványosítás kellene ami kb 500ezer ebből jópár évig elfűtögetek.A központi klíma előnye,hogy halkabb keringeti a levegőt(elszívás,befúvás) így a gáz rá tud segíteni nagy mínuszokban.

    • @szabozoltan9725
      @szabozoltan9725 7 дней назад

      Ha eltörlik a gázstoppot,akkor az áram stoppot is,Meg nyilván emelnek a H tarifán is.Szóval nincsenek itt csodák.A baj az,hogy most mindenkit belehúznak a klíma,hőszivattyú beruházásba.Aztán majd emelnek mindent oda,hogy ne érje meg.Ezt az elmúlt 50 évben már láttuk párszor.Semmi baj a klímával,csak legyen más alternatíva is.Ezt mintha már láttuk volna a napelemmel is,most meg hoppá,máris nincs tovább szaldó.Még jó,hogy nem rakattam fel.

  • @laszlomaradics2508
    @laszlomaradics2508 Год назад +7

    Üdv nekem a klimával való futés =foltos meleg érzet (ventilátor légáramlás)

    • @lajosvarga7992
      @lajosvarga7992 Год назад +4

      A részben sugárzással történő hőátadáshoz képest, legyen bármi a hőleadó felület a radiátortól a csempekályháig, a klíma a komfortban visszalépés saját tapasztalat alapján.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +1

      Ez a rosszul üzemeltetett klíma eredménye. Ha tud folyamatosan kis teljesítményen működni akkor teljesen egyenletes hőmérsékletet csinál.

    • @laszlomaradics2508
      @laszlomaradics2508 Год назад +1

      @@steve_video Üdv ha valakinek húzat érzékeny
      És cserébe a párásitásrol
      Is gondoskodni kell ez nem
      A megfelelő fűtés

    • @steve_video
      @steve_video Год назад

      @@laszlomaradics2508 Párásításhoz semmi köze, a huzatérzékenység lehet kizáró ok, bár ez a klíma elhelyezésével azért irányítható, de az biztos, hogy egy radiátor kevésbé mozgatja a levegőt.

  • @petronas215
    @petronas215 Год назад +1

    9.6 kwh/nap/szoba soknak tűnik...

    • @tamasdenem7892
      @tamasdenem7892 Год назад +1

      Ha kint 0fok közelében van akkor nem sok.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +1

      Szigeteletlen vályogház, nagyon durva fogyasztása van.

  • @sandorfule6946
    @sandorfule6946 10 месяцев назад

    Jók ezek a klímák...! Főleg, ha ki vannak kapcsolva! Na akkor már tényleg nagyon jók.
    Nekünk most 22 fokra állítva 18.5 - 19'c fokot tartja! Azt sem tudom mit csinál . A távkapcsolón kapcsolhatsz bármit, nem nagyon foglakozik vele, bár olyan gomb is van, ami semmit sem kapcsol, és a többi is csak amolyan úri huncutság , nagyképűsködésre jó, de különben teljesen felesleges.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  10 месяцев назад +1

      Igen valóban van egy két hülye dolog, pl. hogy én is beállítom 22 fokra és minden van csak az nem. :-) Amit mér annak se sok köze van a valósághoz. Bizony valóban nem tökéletes a dolog.

    • @sandorfule6946
      @sandorfule6946 10 месяцев назад

      @@nepazarolj Nekem a logikátlan kijelző is elképesztően tetszik! A programozás, azaz időzitő, azaz be és ki kapcsolást csak egyszerűen on vagy off jelzéssel jelzi ki, ha már megtörtént a funkció bejapcsolása.... Na de.... Azt ki kell számolnod, hogy adott időhöz képest hány óra múlva szeretnéd, hogy be kapcsoljon! Soha nem tudod kétszer, ugyanazt az időt beprogramozni, mert közben telik az időd.... 🤔😀😁
      Ha beprogramoztad, többe viszont nem mutatja, hogy mikor lessz az ominózus pillanat, mert csak egyszerűen az " ON" felirat figyel a távkapcsolón...Ha véletlenűl mégis kiváncsiságod miatt, mégis megnyomod a programozó óra gombját, már kezdhetsz is újra számolni, mert megint a bekapcsoló időzítőbe léptél... 👍😁 Kegyetlen a szett....😁🤔👍
      Ha véletlenül a párod kiszámolt már egy időpontot, és azt beprogramozta....., de te kiváncsiságból szeretted volna megtudni, rajtavesztettél....stb, stb😁😁😁👍
      Soha senki nem tudhatja, hogy éppen melyik pillanatban következik a bekapcsolás, mert azt a készülék titokként kezeli, te meg ( aki beprogramoztad ) , éppen abban a pillanatban nem néztél az órrára és nem számoltad ki a másodpercek múlását...🙃😠🤧🤥👍👍👍

    • @MadGangstaHUN
      @MadGangstaHUN 2 месяца назад

      @@sandorfule6946 Lehet nem az olcsó gagyi a klímát kellett volna megvenni és lehet még használtan is vetted... Amúgy meg azért nem csinál azzal a gombbal semmit sem, mert tömeggyártásban gyártják a távirányítókat és vannak olyan extrák, amik neked nincsen benne, mert buta és csóró vagy...

  • @GyulaPalfi
    @GyulaPalfi Год назад +1

    A hőszivattyú (a klíma levegő-levegő hőszivattyú) hőtechnikai hatásfoka SCOP ~4, azaz 1 kWh elektromos energiából ~4 kWh hőenergia lesz. A kondenzációs kazán hatásfoka ~107 %, s minden más fűtési mód hatásfoka kisebb, mint 100 %.
    Ez fizikai tény, nem kell sokat méregetni, tanakodni. Nincs hatásosabb fűtési mód a hőszivattyúnál. S ha hozzátesszük a költségeket, akkor nincs költségkímélőbb mód, mint a levegő-levegő hőszivattyú, azaz a klíma. (Ráadásul a szükséges elektromos energia napelemekkel önmagunknak megtermelhető.)

    • @upcbudaors1040
      @upcbudaors1040 Год назад

      Ezt nem így látoma kondezációs gázkazán 107 % ez csak egy normál kazánhoz képest a gépkönyv 95% ot ír hatásfoknak a múlt héten vettem

    • @peterlaszlo8917
      @peterlaszlo8917 Год назад

      csak az ugyanannyi árú gázban négyszer annyi energia van mint áramban, tehát a négyes SCOP egalizálódott, ezért nehéz kérdés eldönteni a kondenzációs kazán kóvs klíma kérdést. Szakemberek azt ajánljá, h ha már megvan a jó gázfütés akkor nem érdemes átszerelni

  • @pitta1978hun
    @pitta1978hun Год назад +1

    Szerintem nem helyes a számitás, ha a klímát 24 órára számoltad, mert a vegyestüzelésűvel sem fűtessz éjjel, gondolom...

  • @farkas84
    @farkas84 Год назад +1

    Sziasztok én 3eve fűtök klímával és szerintem tényleg jobb ill. a klíma nyáron hűteni is tud de a központi nem.

  • @Guriga100
    @Guriga100 Год назад

    Lacikam holnap csörgess megen mar probalom egy honapja kb

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад

      Hú, csak tudnám a becsületes neved. :-) Így nem vágom ki vagy a Guriga névből. :-)

  • @vikhersa3491
    @vikhersa3491 Год назад +1

    1 klímánk van, jövőre még beruházok egyre. 100 nm es ház eből kb 80 nm a lakott rész. Plusz fokokban luxus fával fűteni.Még ha van olcsó nem tüzépes fa is!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Igen pont ezért ma én is klímával fűtök inkább.

  • @feco911
    @feco911 Год назад +1

    Csak nálam nincs hang?

  • @MrDdaronn
    @MrDdaronn Год назад

    a mértékegységekkel te nagyon-nagyon hadilábon állsz... elfogyasztott energiát nem watt-ban mérik

  • @hearing82
    @hearing82 Месяц назад

    Hát én 25 fok fűtik klímával. Gyerekek miatt.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Месяц назад

      Simán beröffenti azt is.

  • @mrlaszlo6757
    @mrlaszlo6757 Год назад

    Az a baj hogy ezek az alap klímák nem térülnek még olcsóbb egy olaj radiator

    • @turulcsaba68
      @turulcsaba68 Год назад

      alap klima???? Split klima inverteres!! Ez a lényege.. Egy olajradiátor meg megeszi a gatyádat.Mert az folyamatosan megy! De ha nem akkor is napi 10h/2.2 kw...22 kw fogyaszt. és egy helység..

    • @mrlaszlo6757
      @mrlaszlo6757 Год назад

      @@turulcsaba68 jah csak ugye a rosszabb klímák még alig tudnak valamit és szerintem egy 600-800 Ft napi díj az nem sok ha kinn mínuszok vannak

    • @turulcsaba68
      @turulcsaba68 Год назад

      @@mrlaszlo6757 abbol nem fütessz ki olajradiatorral..persze ..mit!!??
      A klimák 80 % at kina gyártja.
      Ami változhat az a kinézet .és a plussz opciok..mint pl.wifi..
      Van erre egy jó mondás..
      Mi a külömbség a mokus és a patkány között??
      A mokusnak jobb az image..😉

  • @istvan19672
    @istvan19672 Год назад

    Miért kell ezt feljebb fűteni????? Nálunk maximum van ennyi.....
    Hedonizáltok????

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +3

      Igaz. Hedonizálunk valóban. Jogos. Na de hát így érzni jól magát az sszony. Márpedig ha az asszony boldog, akkor mindenki boldog, ha nyűgös, akkor mindenki nyűgös. :-)

    • @istvan19672
      @istvan19672 Год назад

      @@nepazarolj hát igen, a békesség sokat meg ér! 😄 Boldog békés karácsonyt kívánok Neked és Családodnak!

  • @andreakocsmarnesz.1980
    @andreakocsmarnesz.1980 Год назад +1

    Több sebből vérzik ez így. Csúsztatás az egész .

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +2

      Érdeklődve hallgatom konkrétan melyek is azok a sebek, amikből ez vérzik? Az is kíváncsivá tett, hol vannak ebben csúsztatások?
      Nyitott vagyok a kritikára, ha az konkrétumokról szól és nem általánosítás.

    • @tamasrexeiser3697
      @tamasrexeiser3697 Год назад

      Pl érdekelne milyen fát veszel 40 Ft/kg értékben?

  • @videomindenkinek
    @videomindenkinek Год назад

    Bìzd szakemberre a számítást 🎉

  • @azrael834
    @azrael834 Год назад +1

    Klíma átmeneti és kisegítő fűtésnek tökéletes! Gázfűtés felejtős! Fával még megéri de azt rakni kell egész nap. Nyáron is haszna van a klímának, főleg ha napelemmel van párosítva! Kisebb rendszer is elviszi. 😂

    • @Balga555
      @Balga555 Год назад +1

      Mostani faárak mellett duplájába kerül a fűtés mint kondenzációs gázkazánnal. Nekem van mindkettő. Most szereltettem napelemet is, ha bevezetik a havi szaldós elszámolást, akkor azzal is beszívtuk. Csak nyáron a hűtés lesz ingyen.

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      Több éve fűtünk klímával egész télen. Jó klímával ez nem probléma.