Klíma vs Elektromos fűtőpanel I Összehasonlítás, 1. Rész (Kiadások, fogyasztás)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 янв 2025

Комментарии • 125

  • @biharydavid
    @biharydavid 2 года назад +37

    Viszont egy valami nem hangzott el a videóban: a klíma hűt is, nem csak fűt, tehát 2 az egyben, sőt, akár páramentesítésre is alkalmas.
    Nyilván csak fűtésre jól levezetted, sőt, komfortosabb hőérzetet is ad a fűtőtest.
    Klassz videó!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад +4

      Köszönöm, és igaz, a 2. részben kitérek az egyéb dolgokra is majd, de természetesen kizárólag a fűtésről van szó ebben a videóban.

  •  2 года назад +29

    Nagyon jó az összehasonlítás hiánypótló a videó.
    Három hibát talaltam a számításban amit hianyoltam.
    1. A klímát ha csak fűtésre használom (itt csak fűtésről van szó) akkor elég csak évi 1 karbantartas, a masik a hűtési időszak, azt ezert nem kell ide számolni.
    2. 36ft helyett 70ft/kw -al kellett volna szamolni, szerintem senkinek nem fér bele a havi kvótába a fűtés.
    3. Ha a klímát 23ft/kw áron szamolod akkor H tarifa kell, ahhoz viszont tudni kell, hogy ha valakinek nem mostanaban épült a háza szabvanyositani kell a villanyorat az kb fél millió forint kiadás.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад +1

      Köszönöm, és nagyon jók az észrevételek :)
      Az 1. és 2. pontra úgy reagálnék, hogy egyértelműen a leggyakoribb felhasználásra számoltam fűtés oldalról.
      Azaz jó energetika, 1 db helyiség, 1 db fűtőtest. 2023.01.01, azaz mai naptól sokaknak nem lesz emelt tarifa, nemrég jött új rendelet ezzel kapcsolatban, de kitérek majd a 71 Ft-ra, hiszen jogos a felvetés.
      A 3. pont abszolút így van, egy esetleges óracsere nagyon drága, direkt nem számoltam hozzá, a 2. részben kitérek majd rá. De jogos, a klíma összköltségét növelheti sok esetben.

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад

      @@elektromosfutesek Mindenkinek emelt tarifa marad akinek eddig az volt, marad minden változatlan áprilisig.

    • @Attila880805
      @Attila880805 2 года назад +1

      Pedig van benne bőven.

    •  Год назад +8

      2023.Január 27.-én szabványosították a villanyórámat. Kellett hozzá új légvezeték, új tetőtartó, új mérőszekrény, villanyóra áthelyezés az épület másik oldalára, vezetékezés a padlástérben, új biztosítékok + munkadíj = 300.000 Ft volt. Ezen kívül kértem H tarifát is, ahhoz új mérőszekrény + szerelés 60.000 Ft és + 50.000 Ft a hálózat bővítéshez az mwm felé. A H tarifa a klímákhoz kellett 10 Amper 2 db klímához. Ha ezt a H tarifa bekötést nem számolom akkor 300.000 Ft volt a szabványosítás munkadíjjal együtt amit az MWM egyik regisztrált szerelője hajtott végre. Aki ettől többet kér, az le akar húzni.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      @ Köszönöm, hasznos infó volt!

  • @noemilukacsinebuki582
    @noemilukacsinebuki582 2 года назад +17

    Szia Mi 2db 3.5 kw-os klímával hűtők és fűtöm be a 140 m2 szigetelt házunkat. H tarifás mérővel ez 90.000ft éves szinten. Az biztos, hogy ezt a 2db panel nem tudná.

  • @Gellert128
    @Gellert128 2 года назад +6

    Nagyon jó videó, köszönjük!
    Viszont nekem hiányzott a fűtőpanelek költéségénél az, hogy egy nem új építésű (vagy egy nem erre optimalizált) háznál hogy fogja bírni a hálózat a terhelést, ha mondjuk egyszerre kapcsol be 3-4 2000W-os fűtőpanel, ami egy átlag háznál/lakásnál azért kell (pláne ha emellett egyéb elektromos eszközök is üzemelnek). Nagyon elméletinek tartom a 0 ft-os szerelési költség, mert itt komoly szakértelemre és fejlesztésre lehet szükség, ami jócskán megdobja a végösszeget. Remélem a 2. videóban lesz erről szó!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад +1

      Igazán nincs mit, örülök, hogy tetszett.
      Amit ír igaz és jogos, de nem szerettem volna 1,5 órás videót készíteni, (mert kb senki nem nézte volna meg :D), viccet félre téve, itt kifejezetten 1 mondjuk úgy nappali és 1 fűtőtest volt a cél.
      Amit felvet, hogy több fűtőtest esetén hálózat fejlesztés, A (amper) növelés, stb szerelés szükséges szükséges egy pl 80-as évekbeli háznál, teljesen jogos, és vannak is ilyen jellegű videóim a csatornán, amely ezekkel a kérdésekkel foglalkozik, Hőigény számítás címmel kell őket keresni, azokban korábbi épület falazatokra vonatkozóan több helyiségre is számolok.
      De a hozzászólásokra igyekszem kitérni a 2. részben.

    • @monikabobak7651
      @monikabobak7651 Год назад +4

      Sajnis nekem 207 es unfra panelem van. Szobába 4 kinyhába 2 a fürdőbe 1. Ez nem igazán jó sőt unkább klímát vennék ha lenne rá pénzem. Ezek a panelek nem tudják 22 fimra befűtenu a 18 nm ey szobát egész télen fázram és most jött ku 2 hónapra 93000Ft villanyszámlám. 😡

  • @Polika270
    @Polika270 2 года назад +5

    AZt is tegyük hozzá a klíma inverteres, és nem fogyaszt mindig 800w körül.... nálam van mikor órákat 100-150w al ketyeg.... és van mikor 20w al csak a venti megy..

  • @gregfurrier8240
    @gregfurrier8240 Год назад +9

    Klima futes 5 evre napi 25 kwh x 5honap ( 375.000ft ) , futopanel ( 1.312.500ft ) 70ft-al szamolva.

    • @tamasantal3974
      @tamasantal3974 Месяц назад

      Na akkor mi a drága? :D És még csak nem is fog 25kwh-t fogyasztani naponta egy klíma az inverter miatt :)

  • @TheMzs1978
    @TheMzs1978 Год назад +8

    Villamos hálozat felújítás 2millió teljesítmény bővítés 800e , ezwk kimaradtak

  • @user-xn2cu8we1u
    @user-xn2cu8we1u 2 года назад +4

    Én pont ebben a két cipőben vagyok, gree inverteres klímánk van, a karbantartás 1 óra alatt megvan, ezt a klímaszerelők megmutatják. 30nm helységet kell befűtenie külön fürdőszobával együtt, ez szerencsére megy is neki. Viszont épűlt egy 16 nm plusz helységem, ami fűtőpanellal fogom fűteni. Semmi tapasztalatom nincs a fűtőpanelról, de akik használják azt állítják, hogy olyan mint egy radiátor. Én csak egy 1200w osat tudok felszerelni, mert két ablak közé az fér csak el, bárhova nem lehet felszerelni, és viszonylag magasra, nehogy majd a gyerek hozzányúljon.
    Én a klímát nem bántam meg, 2. éve megy, elég sűrűn szellőztetünk, és viszonylag gyorsan betud fűteni. A hűtési funkcióját meg nem részletezem, az 5 évre kivetítve az a többlet költség belefér.
    Jövőre beszámolok a fűtőpanelról 😊

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      Köszönöm a hozzászólást, egy fontos dologra felhívnám a figyelmet, ha esedékes a fűtőpanel vétele. Magasra nem érdemes, mivel termosztáttal vannak felszerelve, így minél magasabban van, annál gazdaságtalanabb lesz a működtetés. Ahogy mondták, hasonló egy radiátorhoz a fűtési elve, így lent célszerű elhelyezni. A gyerekek nem problémák, mivel a legtöbb fűtőtesten van gyerekzár, így nem tudja elnyomkodni. :)
      Fűtőpanelek között pedig vannak pl a videóban szereplő típustól kisebbek is, pl a Compact típusa az Adaxnak 30-40cm-el kevesebb.

  • @masonfree4145
    @masonfree4145 Год назад +3

    KLIMA HATÉKONYSÁGA felbecsülhetetlen. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy foglalkozós, minden téren. Takarítani, plusz hangos is lehet valakinek, szál a por a lakásba, ja és ha szerelni kell, lehet nem épp aznap, fog kiérni a szerelő! Meg talán a hő érzet is más, mert jobban mozog a levegő a lakásban. Mindennek meg van az előnye, plusz a hátránya. 3 légkondival megyünk, mellet fa tüzelésű kazán is van ha nincs áram, valami istenverte természeti katasztrófának köszönhetően. Plus panelek is vannak olyan helyen ahol többet tartózkodunk, alszunk. Vegyesen használjuk ezeket, a kinti hőmérséklettől függően. 13 kw rendszer van fent a tetőn, hogy a mindennapjaink kényelmesebb legyen.

  • @Icarus90x
    @Icarus90x Год назад +4

    Szerintem legközelebb gondold át ha ilyen összehasonlító videót csinálsz! :) Ebbe nagyon beleszaladtál🤭

  • @RexpecT_
    @RexpecT_ 2 года назад +7

    Nekem nem teljesen világos, hogy jött ki ez a 3350Ft vs 13000Ft-os ár. Ha adott a helyiség fűtésigénye, ami az elektromos fűtőpanel esetén normál tarifával havi 13000Ft, akkor a klíma 4.5-ös COP-al négy és félszer kevesebb összegből oldja meg. Ez már kevesebb mint a videóban szereplő összeg, pedig még a H tarifa előnyét nem is vettük hozzá.
    Elektormos fűtőpanel esetén egy kisebb ház havi áramszámlája sem fér bele a rezsicsökkentett árba, de ezt már más is írta.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      A klíma esetében a fűtésteljesítmény és a 4-5 COP-ból adódik a napi 6 órás fűtési idő alapján az egészen konkrétan 3343,99 Ft-os havi összeg H tarifával számolva.
      A 71 Ft a panel esetében jogos felvetés lehet sokaknál, ideális esetet számoltam kizárólag a fűtéssel számolva, hiszen a videó arról szól.
      Egyéb körülményekre a 2. részben kitérek és költségekre.

    • @gaba1231000
      @gaba1231000 Год назад +2

      Szia. Szerintem az lehet a különbség oka, hogy a klímának a 3,7kw-os fűtési teljesítménye lett visszaosztva a scop-al és nem a 2kw-os fűtési igény.

    • @Nickker4
      @Nickker4 Год назад +1

      ugy hogy koze nincs a matekhoz :D 2000:4.5 es meg is van a 444 watt igeny ... valami 2800ft normal arral, 23-as H tarifa 1800 ft.... ez a 30nm egy vicc. nalam van 5 ilyen helyseg minimum, es akkor most szorozd fel a kulombseget a szimpla 6 ora per nappal sima 36 forint/ futopanellel arral. a 70et meg sem emlitem. 9000 ft az egyik, 65k a masik. ez 1 honap napi 6 ora, 5 darab 30nm helysegre..

  • @ferencfeher7950
    @ferencfeher7950 2 года назад +8

    Jelenlegi helyzetben ne 36, hanem 70.-Ft-al számold már a fűtési áramot a panelhez. A kedvezményes árú áram kell a háztartás fenntartásához. Na akkor már nem is olyan vidám a barak ugye?? :D

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      Egyszerű oka is van, hogy 36 Ft-al számoltam. A legegyértelműbb, hogy 2023.01.01-től (azaz mai naptól) újra változik egy rendelet szerint az energia ár a lakosságnak pozitív irányba, sokaknak eltörlik az emelt árat, mivel az energiaárak nyárhoz képest jóval alacsonyabbak lettek a piacon.
      De a 2. részben kiérek majd a 71Ft-ra.

    • @ferencfeher7950
      @ferencfeher7950 2 года назад

      @@elektromosfutesek én nem olvastam sehol ezt a rendeletet, pedig erősen érintett vagyok, mert nincs vezetékes gázunk. De a matek teljesen mást mutat nálunk, mint amit Te itt kiszámoltál, az biztos. 9nm fürdőszobát fűtünk 1,5-ös BVF panellel (ez volt kéznél), illetve a maradék területet 3 klímával fűtjük a többi helyiségben H árammal. Áramfogyasztás mérővel nézve a fürdőszoba fűtése nap 9kWh áramot fogyaszt, ami decemberre 31x9=279 kWh. Az a klíma amelyik kb26nm területet fűt, szintén 9kWh áramot fogyaszt naponta. 3x nagyobb területet fűtök ugyanannyi energiával klímával, ugyanolyan hőfokra!. A számok nem hazudnak, szívesen megmutatom ha érdekel!

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад +4

      @@elektromosfutesek tudnád ezt a rendeletet idézni?

  • @peterk0203
    @peterk0203 2 года назад +14

    Szeretem a videóidat, de ennek sajnos nem lett sok értelme, illetve legfeljebb akkor, ha nagyon kihangsúlyozod (nem egy fél mondatban), hogy a példa és számítás CSAK akkor érvényes, ha egyetlen helyiség kifűtése a feladat, és villanyszerelő a lakás tulajdonosa. :) Minden más esetben ugyanis a számok sajnos nem jók. (Nálam van mindkettő, klíma is és elektromos fűtőtest is, és gyakorlatilag semmi nem annyi volt vagy lenne ma, mint a példákban.) Egyrészt a klíma telepítési díj sok. Persze biztosan van olyan klímás is aki elkér ennyit, de inkább az a jellemző, hogy az árban már benne van a telepítés is. (Nálam is ez volt a helyzet.) A villanyszerelői díjjal viszont nem számoltál. Egyik esetben sem, pedig azért ha nem kiegészítő, hanem állandó fűtési megoldásként telepítjük akármelyiket is, az nem dugós lesz, hanem fixen bekötött. Amit jó (sőt kötelezőnek mondanám), ha szakember csinál. A karbantartási díjnál én még nem hallottam 20 ezerről klímánként, bár biztosan lehet találni olyant, ahol ennyi. Nálam a klímák karbantartása 4.200 forint klímánként, alkalmanként például. Nem mekk elek, hanem professzionális, regisztrált, 40 éve működő vállalkozás ára ennyi. Egyszerűen azért, mert több klímára komoly kedvezményt tudnak adni, hiszen több klímához is egyszer kell kiszállni és egy klímához is, így a költségeik is alacsonyabbak egy klímára vetítve. Nem azt mondom, hogy a 4200-al számolj, ez se egy "átlagár" de legalább egy tól-ig-et jó lett volna betenni ahelyett az abszurdum 20 ezer per alkalom helyett, ami garanciális karbantartási díjnak sok. (A 20 ezer inkább az ad-hoc, garancián kívüli "nagymosás" díja lehet szerintem).
    Aztán a garancia. Az én klímáimra 10 év teljes körű gyártói garancia van. És nem az én klímám az egyetlen. (A példában szereplő Gree klímákra is éppen 10 éves garancia akció van úgy tudom). A 10 év miatt a számítási periódus is kitolódik 10 évre (úgy, hogy elektromosból is egy 10 év garisat kéne mellé tenni .... ha van ilyen, gondolom van). De akár van, akár nincs, az 5 éves periódus semmiképpen sem oké. Fűtési rendszert senki nem öt évre telepít, akármennyi is a garancia, hanem minimum 10, de inkább 15-20 évre. Ha kell, akkor számolni kell hozzá a garancia utáni éves átlagos karbantartási költséget még (klímás szakembert megkérdezve), de minimum 10 évvel kellett volna számolni. Az áram költségnél pedig a H tarifánál a költség számításba be kellene venni a H tarifa igénylés összegét - ami néhány tízezertől fél millióig bárnennyi lehet -, az elektromos fűtőtestnél meg nem 36 forinttal számolni, hanem 70-el, mert nem életszerű, hogy a 210-es havi limit alá beférjen valaki vele, ha világít, mos, főz, lakik is abban a lakásban. Hacsak nem egy egy személyes pici garzon, de akkor meg ezt el kéne mondani.
    Összességében azt hiszem, hogy jobb lett volna maradni a jól bevált módszerednél: teljes lakásra/házra számolni. Ahogy a korábbi kalkulációkat is csináltad. Venni egy tipikus 2 v. 3 szobás, fürdőszobás házat, kiszámolni rá az energia igényt, aztán arra kérni egy (normális) klímás ajánlatot - mindenestül, beszerelés, villanyszerelő, karbantartások, odafigyelve arra is, hogy ha van 10 év garanciás klíma akkor egy norvég panel mellé (ami a piacnak nem az alja) tegyük már be azt -, te pedig összeállítanál egy azzal fűtésben egyenértékű elektromos ajánlatot mellé, aztán úgy kalkulálni. Nem öt évre, hanem minimum 10 évre.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      Köszönöm a hozzászólást!
      Röviden úgy reagálnék, hogy az első mondattal ki is emelted a lényeget. Ez (ahogy a videóban fel is írom és mondom), 1 db 30m2 helyiség 1 db fűtőtesttel való kifűtése. Semmi több.
      Természetesen jogos a felvetés, hogy lehetnek plusz költségek, de azokat már azért nem vettem bele, mert nem mindenkire igaz feltétlenül.
      A klíma díjak (szerelés és tisztítás) kereskedőtől és szerelőtől származnak, olyannyira, hogy konkrétan a videóban szereplő klíma szerelési költsége a 60.000 Ft. Nyilván úgy is lehetett volna, hogy 458.000 a klíma, amiben benne van a szerelés...ez részletkérdés. Továbbá többféle tisztítás is van, és nyilván vannak kedvezmények. Azzal számoltam, amit egy klíma kereskedő és szerelő mondott.
      Villanyszerelői díj is lehet, de az is esetleges. Egy jól szigetelt épület van a videóban, valószínűleg 20 évnél fiatalabb lesz, amiben már réz a vezetékelés, vagy 20 év alatt felújították. Fűtőtest esetében ez így már meg is oldott, klíma esetében még lehetséges plusz költség, de a videóba nem szerettem volna esetleges költségekkel számolni.
      A 2. részben kitérek majd többre.
      A 10 éves garanciához is csak azt tudom hozzáfűzni, hogy a videóban szereplő klímához 3+2 év garancia van, ezt a kereskedő maga írta le.
      Ennél konkrétabb nem lehetek egy videóban.
      Természetesen jobban mutat a kép, ha 10-15 évre van egy költség, de direkt a garanciális időben számoltam, több dolog miatt is, amire majd kitérek szintén a 2. részben, de az egyik, hogy azon kívül megint csak esetleges költségekkel számolhattam volna csak, és nem egyetemes konkrét számokkal, hiszen egy meghibásodás költsége esetleges.

  • @vilmoskerner2936
    @vilmoskerner2936 2 месяца назад

    Egyelőre nincs 21000Ft a villany-gáz költség együtt havonta 160 négyzetméterre Ytong családiházban, beruházásra viszont nincs keretem.😢

  • @devizaman5452
    @devizaman5452 Год назад +3

    Szia! Nagyon jó a videó de az Adax esetében én inkább a 70 ft-tal kalkulálok, a 36 ft -tal csak a rezsicsökkentésig számolhatunk. Ja és az Adax javára írható még a hőszivattyúhoz szükséges H tarifa kiépítésének egyszeri költsége

    • @steve_video
      @steve_video Год назад +2

      A1 órára rákötve is negyedét fogyasztja egy hőszivattyú. És ha valaki a régi 16-20A-es házába akar elkezdeni 2kW-os fűtőpaneleket rakosgatni akkor nála is szükség lesz amperbővítésre, onnantól meg bejön a mérőhelyszabányosítás költsége neki is. Ebben az esetben a H tarifa plusz költsége egy műanyagdoboznyi.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Köszönöm! Igen, ez mindenkinek kiszámolandó, hogy a tarifa hogy alakul, bármivel is szeretne fűteni.
      A 2. részben ki van bővítve a számítás több dologgal.

  • @ispapp
    @ispapp Год назад +7

    Az alap hozzáállás jó, de szerintem sok sebből vérzik az összehasonlítás:
    -5 évvel számolsz azért, mert a fűtőpanelnak annyi a garija, holott egy ilyen beruházást nem 5 évre tervez az ember
    Halkan megsúgom, hogy a cekászos rendszerek nem igazán bírják 10 évig (egyszerű fizika, elég az anyag)
    -Klímánál számolsz telepítési költséget, míg a fűtőpanelnál nem (nem biztos hogy mindenki fel tudja magának szerelni, ha igen, akkor spórolt rajta), mellesleg nem biztos, hogy a legjobb elhelyezés ott lesz ahol szabad konnektor van (pl ajtó mellett), így vagy csúnya hosszabbítót alkalmaz az ügyfél, vagy rosszul helyezi el, vagy csináltat egy konnektort oda ahol a fűtőtest lesz.
    -Fűtópanelnak is vannak előnyei/hátrányai (ha már a klímánál megemlíted), pl forró felület, ami akár tűzveszélyes is lehet (lásd karácsonyfa izzósor, nem bolondbiztos), de ha csak a kezünkkel érünk hozzá az se kellemes, mivel nincs benne semmilyen ventilátor, így működését tekintve hasonlíthatjuk a radiátorhoz is csak még kisebb, még pontszerűbb a fűtés (közelében melegebb van, mint tőle távolabb, ami klíma esetén egy pluszpont), korlátozza a lakóterület használhatóságát (ugyanis ha elé pakolsz, nem olyan hatékonysággal fűt)
    -Bár említetted, hogy 1 szoba fűtéséről van szó, de valóságban nem igazán van ilyen eset, egész házat v lakást fűtünk, ilyen esetben az elektromos hálózat fejlesztésével is kell kalkulálni
    -Klíma bekötés + karbantartás szerintem kicsit magasa áron lett számolva (olvastam, hogy utánakérdeztél, de akkor is magas)
    -Bár csak fűtésről volt szó, de a klíma képes hűteni is és ha nem vagy otthon 1 hónapig, akkor olcsón, kevés energiával temperálni is tud
    -Bár 1 szobáról beszéltél, de azt elfelejtetted megemlíteni, hogy ha a klímát használók hirtelen áttérnének a fűtőpanelre, akkor kb összeomlana az elektromos hálózat (globális szinten is érdemes ritkán gondolkozni)
    -Napelemes dolgot belegondolva, pl egy klímás fűtést még talán télen kiszolgál, de egy fűtőpaneles fűtést már garantáltan nem
    -Energiaár annyiban sántít, hogy a kvótarendszerbe tuti nem fogsz beleférni ezzel a rendszerrel (feltételezve, hogy nem csak fűteni, de használni is szeretnéd a szobát/házat)
    -...stb
    Egyébként 10 évre számolva már jelentős lenne az eltérés a klíma javára
    Érdemesebb lett volna a fűtőszőnyeges rendszerrel összehasonlítani, az egy sokkal érdekesebb téma lenne
    (bár ott is energiazabáló fűtésről van szó, de egyenletesebb hőeloszlást kapsz cserébe, amitől sokkal komfortosabb, mint a fűtőpaneles megoldás)
    Egyébként a videó témája jó lett volna
    Véleményem szerint, a kombinált rendszer az arany középút
    Klímás fűtés napközben, estére meg úgy is kellemesebb, ha picit hűvösebb van, ilyenkor mehetne csak a fűtőszőnyeg, akkor nem hűl ki a szoba/ház és a klíma minimális zaja se zavaró (nálam ilyen megoldás van tervben)

    • @nagybio
      @nagybio Год назад

      @ispapp A fűtőszőnyeg nem igazán melegíti a szoba hőjét, nem erre való. Nyilván van hőátadás valamennyi, de a padlót melegíti fel, így az kellemes lesz, nem hideg. A szoba hőjén nem igazán segít, és sokat fogyaszt ha folyton megy. Kizárólag olyan helyre való, ahol nincs más megoldás (pince van a helyiség alatt, és-vagy már nem fér a betonalapra más hőszig rendszer, vagy kő-csempe a járófelület, ami süti a hideget télen, stb.) Helyi megoldás.

  • @steve_video
    @steve_video 2 года назад +2

    Azt még lehetne említeni, hogy minél jobb a ház hőszigeteltsége annál jobban a COP1 felé tolódik el az előny, egy nagyonjóhöszigeteltházban (a B20+10centi az messze nem ez a kategória) aminek nagyon alacsony a hőigénye már érdemi alternaiva lehet a cekász, egy rossz höszigeteltségűben viszont ami zabálja a meleget a klíma van előnyben az olcsó etetéssel. Negyedrészt a H tarifa egy régi háznál lehet jelentős pluszköltség, egy új építésnél szinte semmi hiszen a villanyszerelést meg kell csinálni, max a villanyóradoboz ára jön be pluszba. Ötödrészt, ha egy házba mindenhova 2kW-os paneleket kell pakolni az jóval több ampervásárlásal jár mint a klímáké ami csúcsra járatva esznek 1kW-ot. Mindemellett én kicsit szkeptikus vagyok, 30m2 U = 0,286 W/m2K falazatú szobát napi 6 óra üzemeltetéssel egy 2kw-os radiátor kellemes hőfokon tud tartani.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      Igen, órákat lehetne beszélni és számolni a különféle esetekről, hiszen ahány ház, annyi energetika, felhasználás, vezeték, amper, stb, stb...sajnos nyilván ez lehetetlen RUclips videó formában.

  • @zoltanpaplanos4686
    @zoltanpaplanos4686 2 года назад +4

    Illetve a következő nagy lényeg.....a fűtést szerintem nem 5 évre tervezünk.....és itt több tényező csal.....ez az egyik....fűtést legalább 10 évben mérünk...

  • @TheMzs1978
    @TheMzs1978 Год назад +2

    Jájj báttya a rendszer elintezte neked a forgalom negatív alakulását , már hiába a napelem bolond aki panelt vesz . Nézzél valami jó klimás állást , az még menni fog H tarifával .

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +2

      Egyrészt nagyrészt nem csak a napelemesek vettek eddig elektromos fűtést, ők csak a kis része a vásárlóknak. Másrészt a klíma sem olcsóbb, ahogy a videóból kiderül, sőt, most lett igazán elgondolkodtató.
      A H tarifa kiépítési költsége pedig már a félmilliót is meghaladhatja jelenleg. Csak ezt szeretik elfelejteni.

  • @IstvánMajóczki
    @IstvánMajóczki Год назад

    Jó a matek de egy komplett lakásra kellene számolni nem egy helységre akkor a norvég paneleknél villanyszerelés + amper vétel így számolva ienne reális szerintem.És a nyári hűtés mivel lesz megoldva?
    Tehát télen nem helységenként fütünk hanem a komplett lakást 4x2000w=8000w 35amper 1fázison + a lakás fogyasztása (mosógép mikro kávéfőző bojler) tehát ha minden egyszerre indulna véletlenül,vagy kismegszakító lekapcsolás,vagy amper vétel ami szintén költség.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Míg egy szoba, nappali adott, addig egy lakás/ház esetében túl sok változó lenne a nézők szempontjából. Mekkora lakás, mekkora helyiségekkel, milyen elosztással, hány fázissal, stb stb, végtelen a lehetőség, amire lehetne számolni, az épületfizikai különbségekről nem is beszélve. Ha egy xy lakással számoltam volna, az a nézők talán 1%-a lett volna igaz.
      20m2 körüli helyisége viszont mindenkinek van otthon.
      A hűtés ebben az esetben lényegtelen, továbbá fűtenie mindenkinek muszáj, hűteni viszont keveseknek igénye, de aki hűtene, annak nyilván hozzá kell adnia a nyári fogyasztást.

  • @jozsefkoroknai5727
    @jozsefkoroknai5727 Год назад +2

    1. Csak a beltéri zajszintet kellene nézni! Az prémium klímánál ~20dB.
    2. Nem mindegy, hogy a klíma -10, vagy -20 fokról is tud fűteni.
    3. a klímás oldalon megadott szezonális fogyasztást komoly szakemberek sok éves időjárási átlagok alapján számolják. A valóság mindig más lesz, de kiindulási alapnak jó. A szezonális fogyasztás már nemcsak a klímás oldalon van fent, hanem már szinte minden elektromos eszköznél. Pontosabb adat, mint a "vegyünk napi 6 órát"!
    4. egy fűtési szezonhoz egy karbantartás tartozik.
    5. amikor a fűtőpanel fűt a lakás maximális elektromos teljesítményének 1/4-ét elveszi. A klíma nem.
    6. Fűtést 10 évre számolunk!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      1. Természetesen a beltéri zajszint van a videóban. A klíma műszaki adatinál volt megadva.
      2. Ez az egyik videóban el is hangzik.
      4. Klímákkal foglalkozó és kereskedő szakembertől származó információ a 2 karbantartás.
      5. Ez egy óriási feltételezés, milyen lakás, hány fázissal, stb, stb?
      Természetesen ez így valótlan. Ráadásul a videóban 2000W-os fűtőtest szerepel, és a 4-szeres teljesítményéből származó Amper mennyiségű fázis nem létezik.
      6. Fűtést addig számolunk biztosan, ameddig a fűtőtest működik. Azt pedig a jótállás biztosítja egyedül. Minden más csak feltételezés lenne, az pedig szakmaiatlan és ferdítés.

    • @jozsefkoroknai5727
      @jozsefkoroknai5727 Год назад

      @@elektromosfutesek 1. A beltéri zajszintje ~20 dB. ; 4. A két karbantartás egész évre vonatkozik, egy tavasszal egy ősszel. Ha az áramfogyasztást 6 hónapra számoltad a karbantartást is 6 hónapra számold. 5. Igen ezek már nem on-off fűtőtestek, de a max teljesítmény felvételhez hány A tartozik? 6. Miden hőtermelő berendezés tovább működik, mint amennyi a jótállása. Öt év élettartammal számolni nagyon karcsú.

  • @nandorhalm7918
    @nandorhalm7918 Год назад

    Szia, miért számoltál 6 órás fűtéssel? Ezt nem értem.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +1

      Szia! Azért, mert egy ilyen számításba egy matematikai átlaggal kellett számolni. Átlagosan ennyi időt fűt egy átlagos épültefizikájú helyiségben.
      Ez természetesen valakinek lehet kevesebb, valakinek több.

  • @vicket638
    @vicket638 2 года назад +3

    Nagyon jó videó lett, de a tapasztalatom az hogy való életben nem jön így ki a matek. Sem a klímánál sem a panelnél.

    • @steweeasmr640
      @steweeasmr640 2 года назад

      Kedves Jankó!
      Részleteznéd ezt légyszíves forintosítva...klímás fűtést tervezek ! :)

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад +1

      @@steweeasmr640 A 2. részben kitérek egyéb költségekre és lehetséges költségekre is.

  • @emceje1
    @emceje1 Год назад +11

    Olyan dolgokról beszélsz, amikhez hallhatóan nem értesz.

    • @ossz13
      @ossz13 Год назад +1

      Ellenben veled, valószínű atomfizika a hobbid!

    • @leventedevai1822
      @leventedevai1822 3 месяца назад

      A matematika fix! nem kell szaknyelv hozzá! Állj ki egy jobb videóval.. VÁROM A LINKEDET!

  • @mihalyturanyi6634
    @mihalyturanyi6634 Год назад +1

    Klíma VS elektromos fűtőpanel. Klíma 24 óra 2 kW, elektromos fűtőpanel 2:30 2Kw!🤣

  • @katalinberes1136
    @katalinberes1136 Год назад

    Köszönöm szépen!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад +1

      Az áramszolgáltatónál érdemes érdeklődni, vagy olyan villanyszerelő cégnél, ahol foglalkoznak ennek az intézésével.

  • @tamasantal3974
    @tamasantal3974 Месяц назад

    Hát nem ebből a videóból fogok fűtés alternatívát választani az is biztos. Számomra alapból értelmezhetetlen az,hogy mivel különb egy 80-100ezres fűtő panel mint egy 8000ftos Lidlöshez képést mivel a hatásfoka ugyan az. Illetve azt látom,hogy ez egy elfogult videó a fűtő panel irányába,de nyílván el kell adni azokat is…

  • @zoltanpaplanos4686
    @zoltanpaplanos4686 2 года назад +5

    Nah! amit én vettem észre! Évi 1 karbantartást kérnek a gépre a garancia miatt!!! Akkor miért kell 2 x ? Ha most az évi 1 karbantartás elég a garanciához akkor miért kell 2x? Ezt most saját tapasztalat én 6 év garanciát kaptam és 1 karbantartást kérnek ezért! a gépem ennél olcsóbbra jött ki! (350.000 ft) és a SCOP nálam 5,3!!!!! tehát jóval jobb! nálam a matek így teljesen más!!!! Tehát a választáson sok múlik! És akkor az én számaim: (ezek mostani számok): 350.000ft gép, szerelés nálam 75.000/gép, karbantartás: 10.000 (ebben egyeztem meg!), garancia: 3+3=6 év, fűtési költség a te matekod alapján vetítve: 2450 ft/hó tehát x5, évre 12.250 ft! összesen így= 350.000+75.000+(10.000x5)+(2450x5) = 487.250, magyarul a Klíma jobb! Nem néztél szét a piacon, mindent tudok igazolni számlával!

    • @SaNyIkArCsI
      @SaNyIkArCsI 2 года назад

      Milyen klímád van 5.3-as SCOP-vel?

    • @zoltanpaplanos4686
      @zoltanpaplanos4686 2 года назад +2

      @@SaNyIkArCsI 3 db Fisher Nordic 123, scop:5,3

    • @zsoltnagy7949
      @zsoltnagy7949 Год назад +1

      Nem tudsz számolni 1 s😂

    • @zsoltnagy7949
      @zsoltnagy7949 Год назад

      2450x12 x5=147000 te matek zseni

    • @zoltanpaplanos4686
      @zoltanpaplanos4686 Год назад

      @@zsoltnagy7949 Jah Te 12 hónapig vagyis egész éveben fűtesz! Én csak azt számoltam amikor fűteni is kell! (5 hónap) Én nyáron nem szoktam fűteni! Tényleg tudsz számolni! :) Nyáron fűteni, megyen a TAPS!

  • @Attila880805
    @Attila880805 2 года назад +4

    Van egy mondás,minden szentnek maga felé hajlik a keze.
    Gree mint premium? 😂😂😂
    Biztos nagyon jók a szakmai ismereteid de hogy nem klíma terén az biztos.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      A Gree helyett bármi más felső kategóriás márka is lehetett volna, egyszerűen ez lett kiválasztva, mint az egyik legelterjedtebb és kedvelt márka. Semmilyen érdek nem fűzött hozzá.
      Az, hogy valaki szubjektív véleménye az, hogy az nem jó, az megfoghatatlan, mert lesz másik 10 szintén szubjektív vélemény, hogy az a legjobb.

    • @Attila880805
      @Attila880805 2 года назад

      @@elektromosfutesek
      De a gree nem felső kategóriás,pont erről beszélek,az hogy sokan ezt tudják megvenni nem jelenti hogy felső kategóriás lesz mert akkor a Suzuki Swift is az.

    • @csabit113
      @csabit113 Год назад +1

      285 eFt-ért rakták fel a Fujitsu 3,5kW klímámat 4 éve. Évente 15 000 Ft a karbantartása és nonstop fűtök vele 52 nm2-t. Ezidő alatt 3600 kW-ot fogyasztott összesen. Ez ohmikus fűtéssel 14 000kW minimum. Soha nem éri meg infrának nevezett sima fűtőtestet megvenni, üzemeltetni.@@elektromosfutesek

  • @laszloszoboszlai9578
    @laszloszoboszlai9578 Год назад

    ez mind nagyon jol bizonyitotta, hogy a klima jobban megeri, hiszen hutesre ugyis megveszed, es akkor mar legalabb 10 evig jo lenne uzemeltetni. Ha kiszamolod 10 evre pont ugyanott lesz a kettore kiadott pénz, ha szerencsed van es kitart 15 evig akkor meg ra is vert a futopanelre. Akkor lenne a panel jobb ha H tarifas lenne, de addig....

    • @Nickker4
      @Nickker4 Год назад

      sehogy nem jobb a panel...

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      A videó nem arról szól, hogy a klíma rossz, vagy nem éri meg... arról szól, hogy teljesen más fűtési megoldás, és mindenki gondolja át, hogy jól válasszon a sok lehetőség közül.
      Természetes, hogy megosztó lett a videó, ezt előre tudni lehetett, de ez így normális :)

  • @michalkiss4871
    @michalkiss4871 2 года назад +1

    Nagyon jó a videó de a mostani forró nyaraknál aki fűtőpanellel fűt az úgyis vesz egy klímát mert különben elviselhetetlen a hőség. Akkor viszont már fűthet is vele. De ez már egy másik gondolatmenet.

  • @Jozsef-uj6yh
    @Jozsef-uj6yh Год назад

    És mivan ha 10 évet számolunk?

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      A 2. részben erre kitérek kis részben, a lényeg az, hogy túl sok lenne a független változó és feltételezés garanciális időn kívül, főleg a klímák esetében, esetleges javítási költségek, vagy akár új egység költsége. A 4-5 év garanciális év biztosít egyfajta korrekt matekot.

  • @noemilorincz2926
    @noemilorincz2926 2 года назад +2

    130000ft/hónap fogyasztás,jól gondolom túl lép a rezsicsökkentett áron?
    Így több lessz az a bizonyos 13000ft.
    Egyébként jó videó!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      Pont a határ alatt van, de kitérek majd a 71Ft-ra a 2. részben.

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад +1

      @@elektromosfutesek 360kWh az a 210kWh alatt van?

    • @Nickker4
      @Nickker4 Год назад

      @@steve_video hat nala igen.. kituno volt matekbol :D amugy mindenkepp tul lepi, mert egy atlag haztartas mondjuk epp bele fer abba a ...9000 forint? talan valami 9k koruli a limit. szoval a klimas is es a paneles is eleri kb. csak ugye a H tarifa nem szamlazza tovabb.. itt ha gaz van, az sem, de ez a paneles bohockodas.. ez baszottul

  • @steve_video
    @steve_video 2 года назад +1

    Hőszivattyús tarifa COP1 fűtésre? Hát tényleg, miért is ne lehetne :)

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      Nyilván ez remény, az ország még távol áll ettől sajnos.

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад +2

      @@elektromosfutesek Tényleg nem érzed mi a probléma abban, hogy szerinted kedvezményes HŐSZIVATTYÚ tarifa kellene járjon COP1 fűtésre?

  • @fdani14abc
    @fdani14abc Год назад

    Nagyon sokat beszélsz, de alig mondasz valamit. Az elhangzott 68db ÉPÜLETFIZIKA szóval meg elég durva ivós játékot lehetne játszani.

  • @Leslie19720110
    @Leslie19720110 Год назад

    Ha leveszük az árát és a szerelési költséget mivel az csak egyszeri összeg ,akkor a klima jobban megéri.Mert ott 5 év alatt a kiadás 300 ezer ft míg a panelnál 390 ezer ft.Ha jól tudom,de nem vagyok benne biztos,de a fűtöpanelhet nem lehet hozzá érni mert forró. De jó lett a videó, mert érthető és jó a magyarázás.

    • @mihalyturanyi6634
      @mihalyturanyi6634 Год назад

      Nem forró csak jó meleg. Itt már nem írtuk a fűtőszákál.

  • @gmbh5506
    @gmbh5506 2 года назад +1

    78000 ft sem sok 6 hó ra szerintem....

  • @guzturet
    @guzturet 2 года назад +2

    Hát a klímánál az kimaradt hogy a H tarfiát be is kell köttetni, ami több százezres költség!

    • @GyulaSzuts
      @GyulaSzuts 2 года назад +1

      Nem több százezres.

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад +2

      Az adaxnál meg az, hogy egy házat nem fogsz a 210kWh-s limitből fűteni, szóval *2-ről indul az ára.

    • @guzturet
      @guzturet 2 года назад +1

      Én rákérdeztem az energia szívatsos jogszabályok után. Nálam úgy kezdődne hogy maga a szkrény ami felraknak 120 ezer a kiépités meg 80k. Ez mi ha nem több száz ezer.. Szekrény árát csak úgy úszod meg ha műanyag új szekrény a jogszabályoknak megfelelő van fent és bele is fér az óra vagy kitudják váltani egy régivel. Változtak a szabályok nézz utána. Egy új bekötés is vagy 3kiló lett. Egyébként villanyszerelő vagyok csak én nem vagyok regisztrált az e-onál vagy mvm-nél ami kell az adott szolgáltató hálózatának be kötéséhez.

    • @guzturet
      @guzturet 2 года назад

      @@steve_video Klímából se nagyon ha kint keményebb mínuszok vannak. H tarifával éri meg csak a klíma ott nincs se jelleggörbe mint a gáznál és nincs limit se mint az A és kapcsolt üzemű tarifánál. Van viszont ha régi vagy zsúfolt a szekrény egy nem kevés új fogyasztásmérő szekrény költség(80-150) attól függ épp mit tudnak beszerezni mert hiánycikk.

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад +1

      @@GyulaSzuts Helye válogatja. A pártizezrestől a sokszázezerig lehet.

  • @steve_video
    @steve_video 2 года назад

    A klímánál a 3350Ft nem értem hogy jött ki. Ha csak simán COP4,5-el átszámolod (ezt mondtad) a 13ezres árat akkor 2889Ft jön ki kedvezményes A1 tarifával, H-val meg (azt mondtad, hogy a neki megfelelő tarifával) 1926Ft. Adax havi 360kWh, klíma havi 90kWh ha csak SCOP4-et számolunk. Ha nincs H tarifa és a teljes fűtésfogyasztás a 210kwh felett van akkor az adax 25200ft-ba került, a klíma 6300-ba. 18.900ft különbség/hónap. 6 hónap alatt 113.400Ft a klíma fogyasztáselőnye H tarifa nélkül, H tarifával 138.240. Javítson ki valaki, ha rosszul számoltam.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  2 года назад

      A klíma fogyasztási költsége nem a fűtőpanel 13.000-es árából származtatható, hanem természetesen a saját fűtésteljesítményéből, ami 3,8KW.
      Az Adax költségéhez nincs köze.
      A klíma havonta konkrétan 3343,99 Ft H tarifával, de kerekítettem 3350-re.
      A 2. részben kitérek majd az egyéb esetekre.

    • @steve_video
      @steve_video 2 года назад +1

      @@elektromosfutesek Értem én, hogy te adaxot akasz eladni de ennek nem az a helyes módja, hogy kamu számokat mondasz. A 3350Ft COP3,8-al és 36Ft-os tarifával jön ki, COP 4,5el és H tarifával 1926 a havi számla.

    • @Nickker4
      @Nickker4 Год назад

      @@steve_video na... fentebb mar leirtam ezeket a szamokat kb hasra utes szeruen... 1926 akkor. tippre 1800at irtam :D az ember nem erti ha a 30nm szobat 2kw-tal futom akkor 4.5 scop-ra 444 watt kell a klimanal. ha 2000 watt, ha 10kw... ez meg a masik fele. bele olsz egy misit egy 30nm szobaba? nem.. de egy komplett hazba legcsatornaval mar siman. nincs huzat erzet, nincs semmi zaj!!! futo panel szerintem kattan mikor hotagul ( bar lehet ez ennyiert mar nem ) :D szoval meg az sem jott be. mind1 is. a 11556ft 6 ho alatt vagy a 78000ft 6 honapra egy szobanal, az smafu :D 3 szobanal 234k vs 35k. es akkor asszem a 36 forintot szamoltuk a panelnak. 23 a h tarifa..

  • @edelaczko4442
    @edelaczko4442 3 месяца назад

    Nem friss videó de írok hátha kephetok választ.... Ha igen köszönöm.... A ház tégla építésű 8cm szigetelessel a födém perlites beton 20cm uveggyapittal befedve... Egy nagy méretű konvektor fűti 35nm2....ehez építettem hozzá egy kis szobát és egy előszobát 12nm2 a hozzá épített rész 14cm Nikecellel van szigetelve.... A lényeg hogy nem szeretnénk zárni az ajtókat a konvektor nagyon gazdaságos kis költséggel befuti az eredeti 35nm2t mit ajánlanál fűtenek az új 12nm2 hez hogy össze tudjon dolgozni a konvektorral jó legyen a hó érzet és gazdaságosan össze tudjanak dolgozni... A nyilaszarok jók 2 éve új műanyag nyilaszarok ajtók stb.... Ezen paraméterek mellet mit ajánlanál? Infra? Norvég? Esetleg egy 2kwos klíma?

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  3 месяца назад

      Ezen a csatornán senki nem marad válasz nélkül, ön sem fog. :) Mivel az új rész energetikailag remek épületfizikából adódik, így normál, 2,7m belmagasság esetén elég egy kis 1000W-os fűtőpanel is a 12m2-re. Akár norvég is, minőségben nincs jobb.
      futesotthon.hu weboldalunkon található ezekből elég bő választék a megbízható és gazdaságos típusokból. Kérdés esetén keressen telefonon.

  • @herevr7075
    @herevr7075 2 года назад +7

    Sírva röhögök a tévedéseken.

  • @kornelburany9040
    @kornelburany9040 Год назад

    Panelhez nincs H tartifa…. Klimahoz van

  • @peterszakos6298
    @peterszakos6298 Год назад

    Nem jó a számítás. Mindkét megoldásra azonos napi működési idővel számol, de a klíma 3,5kWos, a fűtőpanel 2kWos. Tehát a példa szerint a klímanál majdnem dupla annyi a leadott energia...
    Van klímán és fűtőpanelom is amúgy.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Год назад

      Több dologgal a 2. rész ki lett egészítve.
      Bár vannak, amelyekkel nem lehet, vagy direkt nem számoltam. A klímánál pl rosszabb a hőérzet a felülről fújás miatt. De innentől meg minden egyéneken múlik, azzal meg nem lehet számolni objektíven.