Carolina Const o odzyskiwaniu ciała, które przetrwało traumę

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 янв 2025

Комментарии • 16

  • @ewazielinska3515
    @ewazielinska3515 2 года назад +8

    Dziękuje Wam dziewczyny, za gigantyczna porcje wiedzy na temat traumy- przedstawionej w tak przystępny sposób. Słucha się tej rozmowy z otwartymi szeroko oczami, uszami, ciałem i umysłem. Każda minuta powoduje za chcesz wiedzieć więcej. Słucham już 3 raz. Tyle informacji tak ważnych. Myśle, ze w każdym z nas kryje USD trauma- w każdym. Jeszcze raz. Bardzo dziękuje. Kama tobie za zawsze interesujące gościnie i gości a tobie Karolina za to co nam przekazujesz. To była uczta, przyjemność, nauka, życie, podróż, wspinanie się na szczyt. Pozdrawiam i życzę spokoju w tym ciężkim dla wszystkich czasie ❤️❤️❤️💛💙💛💙💛💙

  • @_laif_
    @_laif_ 2 года назад +5

    Turbo wywiad. Ultra wiedzą. Mega dziękuję.

  • @MagDa-kx8be
    @MagDa-kx8be 2 года назад +5

    Dziękuję bardzo za ten temat, za wspaniałe i mądre (w moim odczuciu) podejście do tego zagadnienia. Bardzo wiele ta rozmowa wniosła do mojego życia ❤️

  • @punkjoginka
    @punkjoginka 2 года назад +6

    Ponieważ popłynęłam wstępem 😎 do odpowiedzi i zaskutkowało to brakiem jasnej odpowiedzi na pytanie Kamy o to, czy dla uznania doświadczenia za traumatyczne konieczne jest subiektywnie odczuwane lub faktyczne zagrożenie życia - doprecyzowuję!
    Według najnowszej (2022) wersji klasyfikacji chorób ICD (Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób wydawana przez WHO) w nowo dodanej jednostce CPTSD (złożone zaburzenie po stresie pourazowym) zagrożenie życia nie jest konieczne. W opisie CPTSD czytamy, że jest to "zaburzenie, które może rozwinąć się wskutek ekspozycji na zdarzenie lub serię zdarzeń o ekstremalnie zagrażającej lub przerażającej naturze, najczęściej powtarzających się lub zachodzących przez długi czas, w których ucieczka jest trudna lub niemożliwa (np. tortury, niewolnictwo, kampanie ludobójcze, przedłużona przemoc domowa, powtarzające się nadużycia seksualne lub fizyczne w dzieciństwie)".

  • @monikafiszebrandt6755
    @monikafiszebrandt6755 2 года назад +2

    wielkie dzięki, wspaniałe treści

  • @szpulka
    @szpulka Год назад +3

    Wspaniała rozmowa ❤ Bardzo za nią dziękuję

  • @annaevenot7900
    @annaevenot7900 2 года назад +2

    Wspaniała emisja. Bardzo ciekawy temat. Bardzo dziękuję 💚

  • @beatakomar7230
    @beatakomar7230 2 года назад +2

    Super, bardzo dziękuję i proszę o kontynuację :)

    • @punkjoginka
      @punkjoginka 3 месяца назад

      Dziękuję, jak dobrze to słyszeć! 💙Polecam odcinki z Igorem Rotbergiem i Katarzyną Schier - super do kompletu ;)

  • @HedaLuiza
    @HedaLuiza 8 месяцев назад +3

    Moja matka wyjechala kiedy mialam 8 lat. Bylam akurat u babci na weekend i kiedy wrocilam do domu juz jej nie bylo. Nigdy wiecej jej noe zobaczylam, ani z nią nie rozmawialam. Ojciec podrzucil mnie babci, a sam wiązal sie z roznymi kobietami.
    Bylam dzieckiem niewidzialnym. I o takich dzieciach - zaniedbanych emocjonalnie, porzuconych, osamotnionych, jest bardzo malo materialow. Glownie jest o DDA i DDD, ale gdzie są obecni rodzice.

    • @punkjoginka
      @punkjoginka 3 месяца назад +1

      Ogromnie współczuję tego doświadczenia, dla dziecka jest bez wątpienia czymś wstrząsającym, co bez odpowiedniego wsparcia zabieramy później do dorosłości - w siebie i w nasze relacje. Mam nadzieję, że mimo tak trudnych przeżyć odnalazłaś wspierający gabinet i ludzi 💛 Warto poszukać materiałów dotyczących traumy złożonej lub CPTSD - one najbliżej leżą traumie zaniedbania, DDA/DDD.

  • @jerry-mind-sky
    @jerry-mind-sky Год назад +1

    Ksiaźka ,, Kwiat pustyni,, autobiografia modelki poddanej female genital
    mutilation najgłębszego stopnia.

  • @marzenababij5148
    @marzenababij5148 Год назад +1

    💙🦋💙

  • @HedaLuiza
    @HedaLuiza 8 месяцев назад

    Proszę powiedziec jak rozroznic czy nadmierna reaktywnosc jest wynikiem traumy czy np ktos ma borderline.

    • @punkjoginka
      @punkjoginka 3 месяца назад

      To bardzo zasadne pytanie i myślę, że warto przyglądać się temu pytaniu z odpowiednio wyspecjalizowanym psychoterapeutą lub psychotraumatologiem. Zaburzenia potraumatyczne i zaburzenia osobowości borderline często współwystępują, dlatego to ważne, żeby zgłębiać ten temat w fachowym towarzystwie.