MIÉRT PONT HŐSZIVATTYÚ? | Hány kW-os hőszivattyút vegyek?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 дек 2024

Комментарии • 105

  • @Tres-jq4xv
    @Tres-jq4xv 10 месяцев назад +5

    Darázsfészekbe nyúltál, szétszednek a mindenhez értő hívők, akik nem tudják a fizikát. Sok sikert! :)

  • @erik19240
    @erik19240 10 месяцев назад +1

    Egy Ladás igen pici részletből is megismeri a típust🙂
    Így van,meg kell járatni ha az időjárás engedi!

  • @kemenyzoliferka
    @kemenyzoliferka 10 месяцев назад +2

    jól látom hogy a szellőzés kimaradt? Pedig sokat számít mind komfortban mind energia felhasználásban.

  •  10 месяцев назад +12

    Ha pénz nem számít, akkor padló fűtés, mennyezet hűtéssel a legkomfortosabb.

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +6

      Gyakorlatilag igen, ez a jelenleg legkomfortosabb megoldás. Viszont amikor a 0-ról építenek egy házat nem feltétlen extra drága megoldás annak fényében hogy egy jól kivitelezett rendszer nagyon sokat hoz komfortban a későbbiekben.

  • @istvan173
    @istvan173 10 месяцев назад +3

    Szia!
    Elsősorban én padlófűtés rendszerben gondolkodnék, hőszivattyú telepítése esetén nem tartom jó megoldásnak a radiátoros és sem a falfűtés opciót,de ez csak egy vélemény! Jó a videó, várom a sorozat többi részét!!

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Köszönöm. Sima radiátornál magasabb előremenő szükséges mint amit a hőszivattyú gazdaságosan elő tudna állítani. Ha meglévő radiátoros rendszerre állunk rá akkor megoldás lehet, de kifejezetten újonnan telepíteni nem célszerű. Mi a baj a falfűtéssel?

    • @istvan173
      @istvan173 10 месяцев назад

      Szia Semmi baj a falfűtéssel, csak én a padló fűtést jobban preferálom,de mint laikus! De itt viszont egy hőszivattyú kiépítése a cél minél hatékonyabban, ezért zártam ki a fali radiátort mert annak,50 fok legalább a víz hőigénye,míg a padlófűtésnél, ezt ha jól tudom egész pontosan 39,és 40,5 fok!
      A falfűtésről igazán tapasztalatom nincs, de ott sokat számít a ház szigetelése, esetleges hőhidak stb, ha hőhíd van úgy is kimegy azaz bejön a hideg, de legalább nem közvetlen a falon megy ki!
      Kérlek javíts ki ha tévednék valamiben,mert azt megköszönném!!!!@@energiatudat

    • @zlutor
      @zlutor 10 месяцев назад +2

      @@energiatudat a falfűtéssel az a baj, hogy nagyon emlékezni kell arra, hogy hova akarom felfúrni a polcot... 😆
      meg hallani rémtörténeteket a falra lecsapódó párárról, meg ilyesmi. de gondolom, ezt is lehet jól csinálni...
      de ha elég nagy a radiátor,akkor az előremenő vizhőmérséklet talán nem akkora gond. amúgy milyen meleg vizet ad gazdaságosan a hőszivattyús megoldás? levegős és talajszondás esetben?

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 10 месяцев назад +1

      Nem kell emlékezni ha normális kivitelezővel csináltatod és nem kokány jóvanazúgy van betekerve. 5 vagy 10 cm sortávolságot szoktak tartani, annyit kell tudni hogy melyik faltól indul és onnan kell mérni fúráskor. Pl.: 10cm sortáv első indul 32cm.re a bal faltól, tehát a csőközepek a bal faltól 32-42-52-62-stb vannak oda ne fúrj és kész. Ez nem atomfizika ha jól van megcsinálva. Én mindig szoktam amúgy küldeni az ügyfélnek thermo kamerás fényképet ahol rajta vannak a cm jelölések is (azért nem mm-es a jelölés mert volt már kérdés hogy a 100mm végül is hány cm? XD ) @@zlutor

    • @gaborkiss2161
      @gaborkiss2161 9 месяцев назад +1

      @@istvan173 Mi új ingatlan esetén a padlófűtéshez időjáráskövetést állítunk be. A padlófűtés kinti hőmérséklettől függően 28-34C fokos fűtővizet állítunk be. 9 évre visszamenőleg vannak mérési tapasztalataink és ez kiemelkedő COP-t eredményez. Éves átlagban a rendszerink 3.8-4.2 COP produkálnak HMV készítéssel együtt.
      Radiátort mi sem preferáljuk, de meglévő ingatlannál nem kifizetődő ezen változtatni. Jó hőszigetelés és túlméretezett radiátorok esetén nem ritka az éves átlagos 3.2 COP vagy akár feletti hatásfok.
      Panasonic Aquarea hőszivattyúknál.
      Üdv.: Mr. PacoHaus

  • @firstlast9654
    @firstlast9654 4 дня назад

    15 cm tetőszigetelés megfelel a szabványnak?

  • @attilacsorja4041
    @attilacsorja4041 10 месяцев назад +4

    Nekunk is hőszivattyú van 12kw 200 nm 21-22 fok benti hőmérséklet és padlo fűtés.
    Nagyon kényelmes ha mégegyszer kellene válasszak csak padlo fűtést választanám..

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Egyetértek. Milyen hőszivattyú hajtja?

  • @richardrajhoczki376
    @richardrajhoczki376 10 месяцев назад +1

    Énnekem nagxon tetszenek ezek a szelőztetős hővisszanyerős légkondícionálók, ha nem az lesz akkor is mondd már él légyszi annak a tervezésénél mikre kell figyelni

  • @erdospeter9398
    @erdospeter9398 10 месяцев назад +1

    Nálunk egy 9 kW-os split hőszivattyú lesz padlófűtéssel
    (10 cm aljzat szigetelés)
    Hűtésre klíma (ha kell tud fűteni is majd)

  • @firstlast9654
    @firstlast9654 4 дня назад

    A hőszivattyút legtöbbször a melegvíz-készítés miatt kell túlméretezni. Mert a padlóba jó a 28 fokos víz, de abban nem szeretek fürödni. Ahogy nő a megtermelendő hőmérséklet, úgy csökken ráadásul a készülék hatásfoka. Azaz, ha viszonylag kicsi a ház és/vagy igen jól hőszigetelt, a család meg soktagú, akkor a melegvíz-készítés energiaigénye erősen összemérhető a fűtésével, vagy meghaladja azt. Ha sok pénzem és sok helyem lenne, külön hőszivattyús bojlert és kisebb csak fűtő/hűtó, de HMV-t nem készítő hőszivattyút vennék.
    A padlófűtés remek dolog, ám, ha egy helyiséget nappal 22 fokosra, éjjel meg 18 fokosra szeretnék (mert abban egészséges és kényelmes aludni), az megoldhatatlan, mert ahhoz túl lomha. Azaz a gyerekszobába, ahol a gyerek nappal is meg éjjel is van, radiátor. B verzió: gyerek hálószoba és külön játszószoba=gyereknappali. Javasoltam a fiataloknak, hogy a felnőtt nappalival és az amerikai konyhával egy légtérben helyezzék el, akkor nem kell elhanyagolják a csemetéket ebédfőzés közben sem. Aztán, ha felnőttek, nagyobb lesz a nappali!

  • @zlutor
    @zlutor 10 месяцев назад +2

    arról is lesz szó - vagy új videó sorozat - amikor meglévő, gázkazános-radiátoros (társasházi) rendszereket hogyan lehet/érdemes átalakítani, ha egyáltalán?

    • @peterbuza7126
      @peterbuza7126 10 месяцев назад

      Nekünk van hőszivattyúnk fancoillal és arról megy a használati melegvíz is. Bárhol utánaolvasok, érdeklődök a válasz a következő: meglévő rendszert nem érdemes hőszivattyúra váltani. Eleve érdemes úgy építkezni hogy hőszivattyú lesz. Amennyiben az ingatlan nem így készült, nehéz lesz megoldani, csak az egységek megfelelő elhelyezését. Padlófűtéssel és megfelelő szigeteléssel érdemes belevágni, viszont a kiépítés annyiba fog kerülni (villanyhálózat megoldása+egységek+átalakítások+éves szervízek) amennyiből felújítod mondjuk a kéményedet, gázkazánodat, majd 10 évig üzemelteted.

    • @zlutor
      @zlutor 10 месяцев назад

      @@peterbuza7126 kivéve, ha mondjuk megpróbálják kivezetni a gázt a fűtésből, ahogy lehet hallani.
      Mondjuk, elképzelni nem tudom, ez pl. Magyarországon hogyan működne, mert általánosságban erre nincs pénze a jónépnek, de nálunk lassan amúgy is végig kell nézni a matekot, mert a 2008-as társasházba turbós kazánokat raktak és a kémény nem jó a kondenzációshoz. A kazánok tervezett élettartama lassan lejár, ami miatt új kazán és új kémény így is, úgy is kelleni fog...

    • @zoltanhorvath6541
      @zoltanhorvath6541 10 месяцев назад +1

      Érdekes lesz ez a kérdés 2025. 06.15.-étől...

    • @zlutor
      @zlutor 10 месяцев назад +1

      @@zoltanhorvath6541 ugye a lényeg majd ördögöken részleteződik, de kétlem, hogy általános kivezetés ésszerű kötség és időkerettel megvalósítható lenne Mo-n. új építésűeknél el tudom képzelni, mint kötelező előírást (ott eleve a geothermikus megoldásokat kéne követelni magunktól is), de utólagosan több, mint érdekes lenne. akkor kitörne a lázadás, aligha nem... 😉

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Ha lesz ilyen kivitelezésünk készíteni fogok. Eddig nem foglalkoztunk ilyennel mert jellemzően a nagyon régi gravitációs rendszereknél nem érdemes, modernebb rendszernél pedig nem fordult még elő. Mindenkinek egyedi központi fűtése van vagy házközponti?

  • @gyuribacsi6503
    @gyuribacsi6503 10 месяцев назад +3

    Véleményem szerint fal ,mennyezet és padlófütéssel jársz a legjobban ill szerintem a hószivattyúnak pont ez a legideállissabb.Nem a lególcsóbb de a legjobb és a legtakarékossabb!

    • @P.Norbert
      @P.Norbert 9 месяцев назад

      Szerintem a szigetelés a legjobb, legtakarékosabb. Könnyedén értelmetlenné tehető a hőszivattyú.

  • @erik19240
    @erik19240 10 месяцев назад +1

    Elején melletted az Lada 2104? :)

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад

      Jó megfigyelés, kb nem is látszik. :) száraz időben télen is megjáratom

  • @belatoth4170
    @belatoth4170 10 месяцев назад +1

    Na én ott csesztem el, mikor nem tekertem le a csövet a padlóba betonozáskor. Ez tűnik nekem a legészszerűbb megoldásnak. Én ott csesztem el a dolgot, hogy csak 5 centiméter szigetelés került a padlóba. Amúgy milyen csővastagságokról és betonrétegről beszélünk ennél a technológiánál?

    • @Mrnessuno07
      @Mrnessuno07 10 месяцев назад +2

      16-20mm átmérőjű csövekkel terveznek padlófűtést és a szabály az, hogy a betonréteg vastagsága a cső felett minimum 6cm legyen.
      A padlóban a szigetelés nagyon lényeges az energiaveszteség szempontjából. Minimum 15cm kellene készíteni, úgy hogy a termikus burok a ház körül mindenhol megfelelően kivitelezve van.

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 10 месяцев назад +1

      Upponornak van 2cm vékony utólag szerelhető rendszere csak kicsit halál az ára

  • @szabolcsvitez2126
    @szabolcsvitez2126 10 месяцев назад +10

    Lányomèk egyszintes újépítésű 160 nègyzetmèteres hàzában egy 9 kw-os Panasonic hőszivattyú van.Falazat 30 cm tègla 20 cm szigetelès,padozat 15 cm szigetelès,mennyezet 40 cm celuloz szigetelès eddig tökéletesen működik.H tarifàval kedvezö

    • @igotafastcar
      @igotafastcar 10 месяцев назад

      Merted a hatasfokot vagy a tokeletesen mukodik azt jelenti, hogy bekapcsol?

    • @szabolcsvitez2126
      @szabolcsvitez2126 10 месяцев назад

      @@igotafastcar Hatàsfokrol èn nem tudok nyilatkozni,mivel a lànyomèknàl van,de ezek a készülékek csak nagyon jól szigetelt èpületek esetén hatèkonyag.A hàzban csak padlófűtés van ès havi àram szàmla eddig a legtöbb 15 000 forint volt ès a meleg vizet is a höszivattyú àllitja elő.Ha jól tudom 30 celziusz fokos vízzel dolgozik a kazàn.

    • @fojtodenes
      @fojtodenes 10 месяцев назад +1

      Nekem ugyan ezen paraméterek mellet 3kw készülékkel megy a hazám! És 23,5 C hőmérséklet van mindenhol!

    • @szabolcsvitez2126
      @szabolcsvitez2126 10 месяцев назад

      @@fojtodenes 24-25 Celsius fok van náluk mert most született kisgyerek,az energetikai tervek 9 kw-os hőszivattyú igènyt számoltak ki .

    • @igotafastcar
      @igotafastcar 10 месяцев назад

      @@fojtodenes hogyne. Sot, beleheled a 160nm2-t. 🤣🤣🤣🤣

  • @domitv5717
    @domitv5717 10 месяцев назад

    Fűtésre valamilyen felület fűtést(padló, mennyezet, fal) hűtés/fűtésre fan coil-t.

  • @Lucifer-lv-426
    @Lucifer-lv-426 10 месяцев назад +1

    A videoban nem hangzik el ,hogy mennyibe is kerul ez az ház es a gépészet.Könnyen lehet,hogy ugyan akkora összegből passzivhazat lehet kesziteni minimalis gépészettel.Ha 20 -30 évre tervezünk akkor biztos, hogy a passzivhaz a nyerő.

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Később mindenképpen szó fog esni róla!

  • @miszterMhun
    @miszterMhun 10 месяцев назад +2

    Azt leírnád kérlek hogy az energetikus mekkora számot számolt ki ami alapján a 10KW-és hőszivattyút választottátok??

    • @gyulapolgar1544
      @gyulapolgar1544 10 месяцев назад +1

      Erre én is kíváncsi lennék.

    • @miszterMhun
      @miszterMhun 10 месяцев назад

      Levente, kérlek írd meg nekünk h menniyről kerekítettetek a 10KW-ra! Köszönjük!

  • @jblgti6965
    @jblgti6965 10 месяцев назад +6

    Padló+mennyezet....én ebben gondolkodnék

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Jó gondolat, gyakorlatilag a legkomfortosabb megoldás.

    • @budanemoda3841
      @budanemoda3841 10 месяцев назад

      Minek ($$) dupla hőleadó? A padló bőven elég.

    • @benceeros6765
      @benceeros6765 7 месяцев назад

      @@budanemoda3841 Te pedlóhűtést használsz?

  • @sza440
    @sza440 10 месяцев назад

    Szia,? szeretném megkérdezni hogy szerinted kilehet-e váltani hőszívattúra, a 30-éve használt vegyestüzelésű kazánt,ami radiátoros rendszerrel működik,,
    Válaszod,előre is köszönöm szépen 🤗

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад

      Szia, gondolom ez egy gravitációs fűtésrendszer. Nagyon sok mindent kell alakítani rajta hogy megfelelően működjön, így látatlanban úgy gondolom nem éri meg. Érdemes elgondolkodni inkább splitklímákban, vagy légcsatornázhatóban és meghagyni a vegyes tüzelésű rendszert. De ezt látatlanban mondom csak a hasonló rendszerek alapján amivel találkoztam az országban, nem szentírás.

    • @sza440
      @sza440 10 месяцев назад +1

      @@energiatudat köszönöm szépen az infót,csak arra voltam kíváncsi hogy mit mondasz,mert ahogy olvasom a véleményed, latom értesz hozzá,👍👍🤗Az én villany szerelőm is ugyanezt mondta,,bocsi hogy zavartalak 🤗🙏🙏🙏

    • @gergelybarath3232
      @gergelybarath3232 10 месяцев назад +1

      Nem akarok más videója alá trolkodni, de nem egy ilyen referenciánk van, és amúgy nem bonyolult megoldani, és nem is drágább. Minden csak méretezés, és megfelelő technika kérdése.

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Egyáltalán nem trollkodtál. Én sem zárom ki a lehetőséget de ehhez látni kell.

    • @oszkargyulai6571
      @oszkargyulai6571 10 месяцев назад

      ​@@gergelybarath3232Igazold egy rovid peldaval allitasodat kérlek!

  • @istvanmisoka523
    @istvanmisoka523 10 месяцев назад

    Lehet hogy a gáz nem fér bele,de a kémények még bele férhetnének. A villany csak egy esetleges valami. Mivel minél alacsonyabb közvetítő közeg hőmérséklet a cél ,ezért már csak hőérzeti okból is, csak a padlófűtés és padlóhűtés az egyedüli optimális megoldás. Az pedig,hogy hőtechnikai számítást végzünk természetes.

  • @drew_idea
    @drew_idea 10 месяцев назад +1

    Fan coil plusz padlófűtés.

  • @laszlohidvegi7450
    @laszlohidvegi7450 2 месяца назад

    Vannak itt ténybeli tévedések… nem àllok le vitatkozni, de az én rendszereim olcsobbak mind a beszerzés, szerelés, üzemeltetés és karbantartàs területén is. évek ota müködtetem az ingatlanjaimban, ez tapasztalat amit szàmlàkkal alà tudok tàmasztani. De a müsor ennek ellenére jo, sok sikert.

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 10 месяцев назад

    Vidéken vannak ismerőseim arra panaszkodnak hogy a szomszéd hőszivattyús rendszere túl hangos de maga a tulajdonos is mert ha nagy hideg van egyszerűen leáll a fűtés.

  • @gaborgrano4417
    @gaborgrano4417 10 месяцев назад +1

    Nem igazán gondolom jónak az épület szigetelését. Az alapok jók, kb de a födém, meg az a 15 centis rokvool na az nagyon gyenge. Érdemes lenne elsétálni a tervekkel olyan tervezőhöz, aki egy kicsit komolyabban veszi a hőtechnikát. Manapság egy új építésű háznál 90m2-re sok a 10kW (szerintem). Én inkább a gépészeten spórolnék a szigetelés javára. Padlófűtés bőven elegendő lenne.

    • @imrekiss9534
      @imrekiss9534 10 месяцев назад

      @gaborgrano4417 A 30 éves B30-as téglából készült családi házunkat szeretném szigeteltetni, és 15 cm vastag homlokzati kőzetgyapot szigetelésre gondoltam. Viszont azt írod, hogy az nagyon gyenge. Milyen szigetelést tartasz jónak?

    • @gaborgrano4417
      @gaborgrano4417 10 месяцев назад

      @@imrekiss9534 Az oldalfalon a 15cm már elég jó (pláne grafitosból), de van egy konyharész ahol 15 centis födém szigetelést említ. A 15 centis homlokzati szigetelés mellett sokkal több hő elmegy a födémen. Nekem is 15 centis a homlokzatom eps80-ból. A födémre 25cm-t számoltam, ásványgyapotból. Így lesz a hőigényem 160nm-en kb 8kW.

    • @imrekiss9534
      @imrekiss9534 10 месяцев назад

      @@gaborgrano4417 Köszönöm válaszod. Tudsz valami olyan oldalt vagy szakirodalmat javasolni, ahonnan meg lehet tanulni, hogy lehet kiszámolni a hőigényt?

    • @gaborgrano4417
      @gaborgrano4417 10 месяцев назад

      @@imrekiss9534 épületfizika témakörben olvasgass. Van ingyenes excel kalkulátor is amivel ki lehet számítani a kb hőigényt a szerkezet ismeretében.

  • @zoltanlakatos5270
    @zoltanlakatos5270 10 месяцев назад +1

    A 10kW nem sok, ha a HMV 1000 liter:) Nem esett szó arról, h hány fôs család fogja lakni és nekik mi a vízszükségletük! Nekem pl 11kW hôszivattyú van az 500 liter HMV-re, de a szomszédban csak egy 9kW jutott és nekik már nem képes felfûteni télen 43 fokra sem… A ház egyébként 145m2… Úgy tudom, h a HMV melegítés a mérvadó a hôszipka méretezésnél, nem a fûtés/hûtés mert az lényegesen kevesebb energia igényû szokott lenni…

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 10 месяцев назад +1

      Ott nem a 9kW a hiba hanem magával a géppel lehet gond, egy 6kW-os gépnek is képesnek kell rá lennie csak több időt vesz igénybe.

  • @csakik51
    @csakik51 10 месяцев назад

    90m2 vályoház esetén mekkora hőszivattyú ajánlott ? 230cm átlag belmagasság 5centi kőgyapot szigetelés tervbe van .
    fele ház padló fütés fele radiátoros 4 helység radiátoros 3 helység padlófűtés
    napelem is tervben van monofázis van a házban .

    • @energiatudat
      @energiatudat  10 месяцев назад +1

      Sajnos erre így látatlanban szinte lehetetlen pontosan válaszolni, viszont a jó méretezés itt kiemelkedően fontos. Viszont mielőtt hőszivattyús gépészeti kivitelezéshez értek fontos, hogy határoló szerkezetek tekintetében már meglegyen a kellő modernizálás, mert ezek alapján lesz méretezve a tervező által a hőszivattyú.

    • @budanemoda3841
      @budanemoda3841 10 месяцев назад +3

      Jó tanács: ne szórakozz 5 centi hőszigeteléssel, kár nekikezdeni. 12-15 centi

    • @csakik51
      @csakik51 10 месяцев назад

      @@budanemoda3841 köszi az infót. 60 as falra is ajánlott a 10+?

    • @budanemoda3841
      @budanemoda3841 10 месяцев назад +2

      @@csakik51 Igen! 5 centivel 0,45 W/m2K az eredő hőátbocsátás, 10 centivel már 0,26W/m2K, Az előbbi egy átlag télen 40kWh-t kér négyzetméterenként, a 10 centis meg 22kWh-t A 60 centis vályogfal hőszigetelése kb 2-3 centi szigetelőanyaggal ér fel.

    • @csakik51
      @csakik51 10 месяцев назад

      @@budanemoda3841 köszi az infót 😁

  • @szabolcsqszanto
    @szabolcsqszanto 10 месяцев назад

    Én megbántam... napi 180kwh fogyasztás egy Bosch 16kw-s hőszivattyúval... (havi 300.000 Ft)
    Igényeltem h-tarifát, de még úgy is minimum 150.000 Ft lenne utána.

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 10 месяцев назад +1

      Nálunk a 16kW-os gép visz 240nm házat ami nincs szigetelve nyílászárók 20 évesek és fából vannak. Egyenlőre a gáz lett kiváltva fűtésnél és napi 40 kW a fogyasztás a legnagyobb hidegben pedig 50 fokos vizet kérünk fűtésre(290e/hó gáz helyet fizetünk 90e/hó villanyt). Nálad elég komoly gondok lehetnek a rendszerrel, érdemes lenne átnézetni. Elsőre a tippem hogy hűtőközeg vagy beállítás probléma van és ezért a 4kW-os elektromos booster fűtés folyamatosan megy ráadásul ehhez a fogyasztáshoz a kompresszornak is 100-on kell mennie 0-24 órában, máshogy nem jön ki a napi 180kW

    • @hcorEtheOne
      @hcorEtheOne 10 месяцев назад +1

      Hogy jön ki a 180KWh fogyasztás naponta? Egy LG16 Kw-os hőszivattyúnak 4.29 és 3.4 Kw között van a fogyasztása hőmérséklettől függően. Ha 24 órában megy 100%-on akkor kb 100Kw-ot fogyaszt a rendszer, mert egyéb gépészet is van, viszont elég durva lenne, ha nyél gázon menne egész nap. Akkor ott már durván van más fogyasztó is, esetleg pár hősugárzó/infrapanel.

    • @szabolcsqszanto
      @szabolcsqszanto 10 месяцев назад +2

      @@hcorEtheOne Kiderült hogy nem tud a rendszer a házban 22 fok fölé menni, (termosztátot 24-25-re állítottuk) ezért erőlködött maxon, de hiába. Most hogy 22-re csökkentettem, már tűrhető a fogyasztás. 3 szerelőből egyiknek se jutott ez eszébe. Elég költséges lecke volt...

  • @lemezlovagok
    @lemezlovagok 2 месяца назад

    21 fok fűtésnél? Laktam ilyen házba, kezét lábát eltörném annak aki ilyet tervez. Az első dolog amit megtanítanak a klímás suliban is pl. az az hogy "Az emberi jó közérzet 22-24 fok 45% relatív páratartalom és 0,3m/s légáram melett!" Erre te azt mondod hogy 21 fok tervezési. Élhető lakás az az ahol ezeket ez értékeket tudja a rendszer kényelmesen nem túl hajtva. Segítek +-1 fokot illik rádobni szóval a rendszernek tudnia kell a 25fokot fűtésben és 21 fokot hűtésben. Kb +10% a bekerülési költség de élhető lesz bárki számára nem kell +50-100%-ért átalakítani ahoz hogy eladható legyen.
    Tudom mindenki azt mondja hogy ő szereti a 20-21 fokot, de aztán télen 23-24 fokon van az összes termosztát (kivéve a háló szobáét)

  • @szszpeti
    @szszpeti 10 месяцев назад

    A hőszigetelést nem vitték túlzásba... Padlóba 15 cm, falra 25, födémre 40 illene. Szvsz.

  • @mannerg
    @mannerg 10 месяцев назад

    Oké angol klíma mellett, de túlméretes radiátorokkal: ruclips.net/video/X6qIP8snPW8/видео.html&ab_channel=HeatGeek

  • @GaborMihaly-pw8ut
    @GaborMihaly-pw8ut 5 месяцев назад

    Senki házi banda, végig hallgattam, azt vártam, mondja, hogy hány kw ra van szükség, szoba nem került, hanta banda az egész egyeruen drága nem éri meg

  • @TUNYUKA
    @TUNYUKA 10 месяцев назад +2

    Fűtésre egy micro fúziós reaktort, hűtésre meg frissen hozott zsákos sarkvidéki szelet.

  • @Czube66
    @Czube66 10 месяцев назад

    Hűtésnek mennyezeti FC, fűtésnek padlófűtés...

  • @buktatoni
    @buktatoni 10 месяцев назад

    Ez egy nagy szivattyú...

  • @leejamie7810
    @leejamie7810 10 месяцев назад

    Légcsatornás klímát érdemes lett volna még bele venni a megemlékezésbe Melegvizet ugyan nem szolgáltat, de a komfortja tökéletes, hűt-fűt, a gépészete egyszerű....

    • @pg_usa
      @pg_usa 10 месяцев назад

      Daikinnak mar van Amerikaban olyan ami mindent is eloallit, napkollektorra is kotheto es hut, fut, hmv egy gepben

  • @Anonimusz-rg8pq
    @Anonimusz-rg8pq 10 месяцев назад +1

    Azt nem értem , miért vannak oda a padló és a mennyezet fűtêsért a radiátor helyett??? Padló fűtês olyan helyen jó valamellyest ahol nincsenek bútorok vagy magas lábú bútorok vannak pl, asztalok székek , kórházi ágyak . A langyos levegőnek valahogy mozognia kell!! A mennyezet fűtést végképp nem értem. A kivitelezêse is bonyolult , a meleg amúgy is felfelé áramlik , akkor miért teszik már eleve fentre??? Nem értem!

    • @mannerg
      @mannerg 10 месяцев назад +1

      A meleg levegő felfele száll, de a sugárzó meleg nem (csak). Ha ültél infrapanel, vagy radiátor előtt uu. érzed a melegét (melette nem felette)

    • @Anonimusz-rg8pq
      @Anonimusz-rg8pq 10 месяцев назад

      @@mannerg A mennyezet fűtés infra sugárzó fűtés? Ha az infra lámpa elé , (amivel melegítem az arcomat) egy A4 es lapot teszek , akkor nem érzem a meleget !! Miért? Mert a sugárzás útjában áll! Ha a napot felhő takarja nem éget , nem melegít! A nap sugárzó fűtês! A radiátornak nem a sugárzó fűtő hatása a lényege hanem a konvekciós, ( hő áramlása)!! Igen ültem radiator mellett és valóban lehet érezni némi sugárzó fűtőhatását közvetlen közelről! De koránt sem uu mint felette az áramló meleg levegőt!! Ahhoz, hogy a sugarzó hőt nagyobb távolságból is lehessen érezni nagy felületűnek és igen magas (több száz fok) hőmérsékletűnek kell lennie! Pl! Egy szalonna sütő tüzet meg tudunk közelíteni, egy egy lángoló szalmakazlat már nem annyira. Mert nagyobb a sugárzó hője!!

  • @Anonimusz-rg8pq
    @Anonimusz-rg8pq 10 месяцев назад

    Szerintem ez a hőszivattyú meghatározás nagyon félre vezető!! Az emberek azt gondolják, hiszik , hogy ez a technika úgy szivattyúzza a hőt mint a nagyon. Holott korántsem! Nagyon minimális hőfelvételről van csak szó. Az csak a rendszerben keringő gáz folyékonyból ismét gáz halmazállapotúra való melegítését szolgálja. Semmi több!