Azelőtt néztem pár évadot, de ennyire nem gondoltam bele a mélyebb vetületeibe. Így újra kezdtem nézni, sőt, férjemet is rá tudtam venni, pedig tőle nagyon távol állnak a hasonló sorozatok, vagy alpári humor. Ha kajálás közben nézzük, vigyáznunk kell, ne nyeljünk félre a röhögéstől. Örülök, hogy kielemeztétek!
Mikor már harmadszor nézed végig és nem a párbeszédre és történésre kell figyelj hanem az elemzésre nagyon sok minden durva dolog van amit észre lehet venni így egy év múltán 6évad előtt hallgattam ezt meg és Róbert elemzése Rick Sanchezről makulátlan. Van itt minden de számomra a legsokkolóbb amit be mutat az az hogy ha végtelen univerzum van nem hogy az élet de a család fogalmából is ki lehet írni a szentimentálist/kötődést.
Nekem nagyon tetszik , örülök hogy nem csak én nézem , a környékemen szinte csak én voltam függő és néző , hatalmas sorozat egyszerűen annyira bele húz , nem tudom hányszor néztem meg újra és újra de nem bírom abba hagyni , és nagyon szuper a rejtett háttere a sorozatnak.
Én sosem értettem, hogy a nyugati kultúrában a rajzfilm miért kapcsolódott ennyire össze azzal, hogy gyerekeknek szól. A rajz a forma csak, nem a tartalom. Ezért kellenek ilyen magyarázkodó jelzők, hogy "felnőtt rajzfilm", ami meg úgy hangzik, mintha pornó lenne. :D
ez is a "felnőttek" hipokrita ostobasága, ami a "társadalmat" képezi.. ; ))
3 года назад
Igen, a képregényeknél is hasonló a helyzet, ott is ha mesélek egy képregényről, és mondom, hogy "felnőtt képregény", akkor gyorsan hozzá kell tennem, hogy nem, nem pornó, hanem komolyabb hangvételű műről van szó.
@@borcsabella Nyugaton is fontos vonása ezeknek a társadalomkritikus műveknek, hogy rajzfilm formába öntik őket, így nehezebb kritizálni (mert mégiscsak egy rajzfilm), ugyanakkor nyilván könnyebb akármilyen sztorit előadni is. Most képzelj el egy élőszereplős South Park epizódot, főleg a kezdeti korszakból. Bár szerintem a Simpsons és a Family Guy ma már messzemenőkig mainstream, semmilyen társadalmi tabuba nem mernek már belemenni.
@Ferenc Benedek azért kihámoztam a mondandódat.. ; ) válasz: mondjuk nem kéne megkülönböztetni "embert az embertől"... hogy értsd is: ebben az esetben "gyereket" a "felnőttől".. ; )
Jó lett volna ha mindenki végig nézi az összes részt és úgy véleményezitek mert nagyon sok helyen sántít amit mondtok. Az 5 évad utolsó 2 részében nagyon sok minden kiderül.
3 года назад+2
Konkrétan az elhangzottak 70%-át teljesen felborítja az 5. évad. :DD
@@balint7901 hát ha az a színvonal akkor is többet hoz ki belőle! A brickleberry legalább vicces! A familiguy alig vicces inkább fárasztó és szánalmas tömeg termék.. mint egy madonna album! 2 szám tök jó a többi felejtős. A brickleberry legalább vicces az összes részben! A humor szintje nyilván nem olyan kifinomult mint a rick és mortyban...
Azért az felháborit, hogy a SLIDERS-t meg sem említitek, pedig egyértelmüen alapjául szolgált a műnek. Talan még jobban, mint a vissza a jövőbe. Ez baromi nagy hiba .
Ti vagytok az első emberek, akikről tudok hogy szimpatizálnak Jerryvel. Számomra borzasztó tenyérbemászó a butasága miatt és szerintem Rick is így van vele. Például mikor a házukban van egy űrlény, akinek az van a homlokára tetoválva, hogy ne fejlessz vele appot, ő pedig természetesen....
Számomra Jerry az abszolút átlagember megtestesítője. Lehetne a szomszédom, kollegám, akibe beleütközöm a barkácsáruházban...Lehet, hogy naiv vagyok, de már csak emiatt sem tudom nem csípni a karakterét. Plusz konstans comic reliefet biztosít 🙂
Jarry épp azért fejleszt vele ,mert Rick megtiltja. Valami olyasmit mond ,hogy ha Ricknek baja van veled ,akk csak jófej lehetsz, ami nyilvanvaló önreflexió.
nem csak az ostobasága irritáló, hanem a totális gerinctelensége is. amiért még csak nem is szégyelli magát. ha a búvóhelyen csak ő fér el, a családjáért sem mászik ki. ha a földet megszállják az idegenek, egyből beáll kiszolgálni őket.
@@andrasfarkas1276 Halode tene.. há ez meg MICSODA videó volt???!!! Az embernek valami fülbevaló Ékszer VAN a szalámiján...azt úgy ... há micsoda felnőtt tartalom EZ???!!!
Szuperhősös filmek Rick and Mortija a "The boys" Nézzétek meg. Mindent felülír ami a baj a téttelenséggel és a hollywood-i happyendingekkel és PCséggel
@@csabakiss1122 oh. :D my bad akkor. ezeket nem tudom sajna nyomonkövetni apu-val meg pár másik poddal ki vagyok maxolva. De most hogy mondod rémlik is valami, de az mint ha rövidebb lett volna. Nem is vágom. Dobsz linket pls?
Nekem a Mézga család ugrott be róla. Ebből is látszik, hogy micsoda egy zseni volt az a sorozat vagy 30 évvel ezelőtt. Messze megelőzte korát. Kicsit olyan Macskafogók feeling, hogy olyat akkoriban nem nagyon csináltak. Vagy hát nem tudtunk róla.
Csak olyanok, akik lustak voltak egy héttel később felvenni az adást és megnézni valóban - két évad után beszélni róla a jelenlegi ötödik évad tükrében azt jelenti, hogy nem tudsz róla semmit. 😃🤞
@@norbertfulop6303 de te aki mindent (is) tudsz, figyelhetnél jobban. Mert igen van aki 1,5évedot nézett meg, de van olyan aki újra és újra nézi a sorozatot. 🥸
@@laszlogaborandrasi1305 nem is Robiról beszéltem, de vagy várhattak volna pár hetet vagy olyan vendég kellett volna, aki látta végig és nem tételesen olyan dolgokat magyarázott volna, amik a későbbi évadokban meg vannak magyarázva és ki vannak fejtve. Igy az adás fele inkább butaság volt. :)
@@norbertfulop6303 ebben van igazság, de szerintem nem ez a lényeg. Hanem az hogy sokak nagy kedvencéről beszéltek, így több emberhez eljuthat, illetve akik meg ismerik vitatkozhatnak kommentekben róla... 😉🤝👊
Ajánló: The Midnight Gospel (Éjféli Gospel) még inkább összetett és egy hosszú beszélgetésre hasonlóképpen alkalmas. Biztos vagyok benne hogy tetszene. Ajánlott napi adag: 1 epizód.
Tényleg nagyon egyedi élmény, leülni egy Rick és Morty epizód elé. Egyfelől lehetetlen csak egyet megnézni, mert legalább három lemegy, annyira nézeti magát. Viszont mielőtt elkezdem, tényleg ott van az a szorongató érzés, amiről a Nyári beszél. Mert már tényleg nem tudja az ember, mire számítson egy új résztől. Minden alkalommal valami teljesen váratlant húz a széria. Viszont rettenetes nagy a kíváncsiság... ellenállhatatlan, miközben szinte kibírhatatlan. Ha jól emlékszem, a második évad vége felé kellett azzal győzködnöm magam, hogy csupán kitalált karaktereket nézek, akiknek semmi tétje, hiszen annyi borzalmon esett már át a család. Nem is tudom, kit lehet jobban sajnálni. Mindannyian annyi sérülést hordoznak magukban, hogy 15 év terápia sem lenne elég. Rick meg úgy lép át rajtuk, (s kb. az egész emberiségen, világokon, stb) mintha csak bogarak lennének a verandán. Ha el is veszít párat, semmi gond, majd szerez újakat vagy pótolja egyéb módon a hiányt, már ha szükségesnek látja. Hátborzongató! Egyszerre zseniális és rémisztő tragikomédia. Egyébként nem tudom, hogy lehet egyáltalán szóba hozni mellette Bojacket. Én imádom a 90-es évek ló-sztár celebjének tragédiáját, de annyira más kategória, mintha a Vissza a jövőbe trilógiát akarnánk, a Taxival összevetni. Hogy?
@@nyoooooo Legalább annyira átütő volt. Ahhoz képest, hogy egy kis orság készítette az egész Szovjetúnióban adták, talán csak Oroszországban nem. Sokan a mai napig rajonganak érte külföldön is, és az összes újraindítása is sikeres volt.
Ha már rajzfilmekről van szó, ajánlanám az uraknak az Over the Garden Wall-t. Összehasonlíthatatlan a megjegyzésekben felsorolt sorozatokkal, de mégis több figyelmet érdemelne. Teljesen magával ragadó a világa. Rengeteget lehetne elemezni és kb 4 óra az egész sorozat.
Nézzétek meg az összes évadot aztán beszéljetek róla könyörgöm. Aki két évadot látott és akar átfogó képet festeni az sehol nincsen. Mintha a háború és békéről úgy értekeznék, hogy csak az első húsz oldalt olvastam volna el.
Puzsér csak most kezdte el nézni a Rick és Mortyt, az asszonynak meg már egy éve van plüss Rickje a filozófia nagykönyv mellett. Lehet eljár kalandozni más dimenziókba. :o
A Rick és Morty kedvelőinek ajánlanám Philip K. Dicket. Persze azoknak akik nem olvastak tőle semmit. Mert az az ember nagyon sokat tett azért, hogy legyen ma egy Rick és Morty.
az első pár évadban volt az pont amikor szét cseszi az idővonalat hogy azt mondja hogy "tudod hány ugyan ilyen világ van még ami pontosan ugyan ilyen hát nem sok max 4-5 (de lehet 3-4)" a lényeg maga is beismerte hogy hiába van végtelen számú pont ugyan olyanból nincs végtelenség hanem csak egy pár szóval adott hogy nem cseszheti szét az összeset
Spoiler Egyébként Rick aggodik Morty-ért és nem megy csak úgy át egy másik világba egy másikért. Abban a részben, mikor Rick elhívja Morty-t egy útra és napokkal később kikeveredve belőle teljesen kiborúlnak. Az arról szól, hogy elmennek egy méregtelenítésre ahol kidobják a toxikus énjüket. A toxik Rick pedig folyamatosan kiabál és zsörtölődik viszont a toxikus Rick aggódik Morty-ért a méregtelen Rick pedig kedves Morty-val de nem érdekli hogy él -e vagy hal.
A kijelentés miszerint a Rick és Morty a felnőtt rajzfilmek és mai életünk társadalom kritikájának i-nek a pontja. Javaslom a Bojack Horsemant ha nem láttátok. Mert az a személyes drámán az i -n a pont. 🙂 De vigyázzatok kemény.
18:03 azt azért ne felejtsük el hogy Beth egy szociopata gyilkológép aki a kaland lehetőségékért is elhagyna a családját és ezt meg is teszi. Lehet hogy Rick gonosz de ebbe sorozatba nem voltak ártatlan áldozatok, minden karakter szociopata, Jerri is aki pusztán az elején csak féltékenységből utálja Rick-et és akkor is szemét lenne vele ha Rick nem lenne super ember, nem a felesége miatt utálja Rick-et nem érdekli a ifja vagy a lánya vagy a felesége csak saját szánalmas legója. Stem Summer volt talán a leg értelmesebb a családba de ö nem is volt áldozat mert túl fügetelén lélekbe hogy bárki érdekelje..Amit kinézek Summer-ből talán az öccse Morty érdekli de sajnálatból.
Summer ugyanúgy függő és befolyásolható, mint amikor nem érzi elég nagynak a mellét, nem érzi magát szépnek másokhoz képest, néha pedig drogokhoz nyúl.
Az innováció nagyon találó kifejezés. Az utóbbi idők legkomplexebb felnőtt rajzfilmje. Mainstreemnek túl szofisztikált, talán ezért nem árulnak még rick&mortys kid's klub menüt a mekiben...
A Japán rajzfilmek (animék) nagy részében van jellemfejlődés, ezek közül több kiemelkedő sorozat és mozifilm is van. Kettőt említek ami szerintem Robinak is tetszene: sorozatként az Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)-t, ami olyan mint a Joker film abból a szempontból, hogy mély társadalomkritikákat fogalmaz meg egy meseszerű világban, ahol az emberiséget emberevő óriások fenyegetik. Az óriás ebben a műben egy metafora is, hiszen abból az incidensből született, hogy a szerző mangakát egy internetkávézóban egy részeg vendég a gallérjánál fogva megragadta, és többek között ezt az érzést próbálja átadni, hogy milyen az amikor olyan ellenséggel találkozunk akivel képtelenség szót érteni, és a cselekedetei kiszámíthatatlanok. Filmként tudom ajánlani a Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou (Maquia: When the Promised Flower Blooms)-t ami tényleg egy egéritatós mű. Egy fantasy szerű ám, de varázslat nélküli világban játszódik ahol a cselekményt a főszereplő Maquia szemszögéből nézzük végig. Maquia egy a világtól elzárkózott faluban él, az iorphok közül való, akik egy olyan emberi faj, ami az átlag emberekhez képest sokkal tovább, akár több száz évig is élhetnek. Maquia el akar menni a faluból világot látni, viszont a falu vezetője azt tanácsolja neki, hogy ne menjen, mivel biztos, hogy a falun kívül lesznek ismerősei, találni fog barátokat, lesznek szerettei és az, hogy őket többszörösen túl fogja élni az meg fogja hasítani a lelkét. Amikor a falut megtámadják menekülnie kell és egy szakadék előtt áll azon merengve, hogy véget vet az életének meghall egy csecsemősírást, és a hang után megy. Talál egy sátrat, ahol egy normál emberi csecsemő látképe fogadja a holt anyja mellett, és úgy dönt, hogy felneveli. A történet egyik bonyodalmát az adja, hogy állandóan költözniük kell, hogy nehogy feltűnjön az ott élőknek, hogy Maquia nem öregszik... Ezekből ki lehet következtetni, hogy mi lesz a vége, de attól még az utolsó jelenet nagyon erős! Már az utolsó fél óra-húsz percben többször meg kellett állítanom, mivel nem bírtam, és sírtam, majd egy 3 perc nyugi után, (amikor azt hittem, hogy már vége) az utolsó jelenetnél újra eleredt könnyem. Erről a műről FireReject (magyarul) készített egy nagyon jó ajánlót, itt lehet megnézni: ruclips.net/video/qDgsW4xIF4o/видео.html
Az animékkel az a baj, hogy miközben több száz, ezer jelenik meg évente, elvétve van közöttük olyan, ami minden "zsenialitása" ellenére nem sablon sztorit tartalmaz a legmélyén. Minden anime-műfajnak megvan a maga sablonja, ami a sztori vezetését, a karakterábrázolást, karakterfejlődést és a konfliktusokat jellemzi. Talán ezerből egy ami ebből ki tud törni. Ez természetesen következik, egyrészt a japán kultúra és gondolkodás tömegesen, futószalag szerűen legyártott mivoltából és a több száz részes franchise-ok "befejezhetetlensége" miatt. Ezt fejeli meg a fan-base, ami természetesen mindig a saját sorozatát tartja a legjobbnak, legátütőbbnek, a legzseniálisabb társadalomkritikának. Holott csupán az érzéseik által vezetve látnak bele sokmindent. Ha már animékkel szeretnénk mély tartalmat reprezentálni, akkor nem a sorozatok, sokkal inkább az egészestés filmek között érdemes keresni.
@@csabapajer9544 A japán animéknél minden évben van 4 darab úgynevezett anime szezon (téli, tavaszi, nyári, őszi) , amikor teljesen új animék jönnek ki. Minden szezonban 80 körüli új anime jön ki beleszámolva a kisgyerekeknek valóakat is. Ami felnőtteknek is nézhető az kb 40 darab szezononként. Egy anime sorozat hossza szezononként 12-13 rész. Tehát azt cáfolom, hogy évente százezrével jönnének ki animék! Több oldal van, többek között a MyAnimeList ahol szezononként meg tudod nézni, hogy milyen animék jönnek/jöttek ki. Itt a linkje: myanimelist.net/anime/season "Minden anime-műfajnak megvan a maga sablonja" -Ez minden műre igaz (regényekre, élőszereplős sorozatokra/filmekre, zenékre), nem véletlenül léteznek műfajok. A műfajok attól műfajok, hogy a műveket a közös tulajdonságaik (ha akarod sablonjaik) alapján csoportosítsa. Nem tudsz olyan művet mutatni, amiben nincsenek sablonelemek! "Ez természetesen következik, egyrészt a japán kultúra és gondolkodás tömegesen, futószalag szerűen legyártott mivoltából és a több száz részes franchise-ok "befejezhetetlensége" miatt." -Amiről te beszélsz az az un. "never ending" animék, mint a One Piece vagy a Naruto/Boruto. Igen, ezeket futószalagon gyártják, de az ilyen animék nagyon kis részét alkotják az egésznek. A legtöbb, általában egy szezonos animének van lezárása, ha pedig nincs akkor általában majd előbb vagy utóbb lesz, csak évek kérdése. Főleg azoknál a műveknél nagyon hosszú idő, aminek a forrásanyaga nincs lezárva, mivel még fut, mert igen az animék regényeket vagy mangákat (képregényeket) dolgoznak fel. Nagyon ritka a forrásanyag nélküli un. original animék, és általában nem szoktak jól sikerülni. Egyébként az elmúlt tízenegy évben több olyan animét tudok ami a maga műfajában eredetinek mondható: a legutóbbi nyári szezonból megemlíteném a Fumetsu no Anata e animét. De egyébként ott vannak még Re:Zero; Inuyashiki; Dororo; Dorohedoro (Netflixen fent van); Psyho Pass; Honzuki no Gekokujou; Mirai Nikki; Goblin Slayer; The Rising of the Shield Hero; Tensei shitara Slime Datta Ken; Overlord; My Youth Romantic Comedy Is Wrong, As I Expected. És ez csak az elmúlt tíz év (2010-2020) termékei, tehát azt is cáfolom, hogy a kiemelkedő műveket úgy kell keresni, mint a tűt a szénakazalban! Persze ezek közül, amiket felsoroltam nem mindegyik mély és elgondolkodtató, ha mégis egy ilyen elgondolkodtató műre vágysz, akkor tudom ajánlani az Inuyashiki-t (egy szezonos, 11 részes), vagy a Psyho Pass-t, Fumetsu no Anata e-t, esetleg a Re:Zero-t. Ha azt gondolnád, hogy animéket csak bezárkózott antiszociális emberek néznek, akkor szeretném megemlíteni a "Tanulom Magam Attist". Nem tudom, hogy ismered-e, a Tanulom Magam az egy ismeretterjesztő youtube csatorna ami az emberi pszihével foglalkozik (hasonlóan mint Dörner Csenge a közgazdaságtannal). (A Partizán is készített vele interjút erről). Attilának az első youtube csatornája az egy animével foglakozó csatorna az Animegyetem volt. Mivel a Tanulom Magam csatorna túl sok energiát emészt fel, ezért Animegyetem csatornára már csak szezononként tesz fel videót arról, hogy az animék első része alapján mit gondol róla (jó, rossz vagy ígéretes lesz)...
@@gabornagy5746 Tök jó fejnek tűnsz, és nem is akarom nagyon elvenni a lelkesedésed, de az az igazság, hogy Te maximum a megtekintett animék számában jársz előttem (hajaj), de a téma általános ismeretében nem feltétlenül. Kicsit megmosolyogtam, amikor Attist hoztad fel, lévén, hogy az animés videói miatt kezdtem el anno követni. Dobay Ádám - ha hallottál róla - vendégoktató volt a főiskolámon (és ezen kívül is követtem az előadásait, ahol csak megjelent)(www.dobayadam.hu/), illetve több anime-conon is részt vettem, részint látogatóként, részint fellépő/előadóként, mint japán harcművészettel foglalkozó. Sőt, még a Dörner Csengére is fel vagyok iratkozva! :D Magából az animéből amiatt a sablonosság miatt ábrándultam ki, ami műfajfüggetlen benne, ez pedig egyértelműen a japán kultúrában gyökerezik. Egyszerűen az anime mint műfaj, az ezredik megtekintés után átlátszó lesz, mint a víz. Ugyan azok a dramaturgiai elemek ismétlődnek, pontosan ugyan abban a sorrendben, csaknem a dialógusok szintjéig, csak épp más témát körüljárva. Ez a nagy különbség az anime és mondjuk a filmek között. Az igazán kiemelkedő filmeknél (mondjuk egy Fábry Zoltán-műnél) legalább a sablonok mindig újra vannak rendezve, hogy ne legyen minden alkotás pontosan egy kaptafa. Oké, hogy ezredik alkalommal is megnézni ugyan azt a sztorit, ahol csak a setting más, az valakit szórakoztat, de a műfaji keretek miatt nagyon lehatárolt a dolog, és az is teljesen oké, hogy az otakuság egy komoly szubkultúra, de attól még ennek is megvannak a maga buborékszerű határai, amik valamelyest azért leválasztják az objektivitásról. Ezért gondolom azt, hogy az anime(-sorozatok!), minden igényes kivitelezésük ellenére, még mesze elmaradnak még mondjuk az általam amúgy annyira kimondottan nem rajongott Rick és Morty-tól is. (Természetesen, mint írtam, az egész estés, például Miyazaki-féle művekről más a véleményem, akár csak a mangákról, még akkor is, ha bázis-művekről van szó. A legtöbb animének, amit láttam, olvastam a mangáját is - gondolom, te is tudod, hogy ég-és-föld a kettő, méghozzá szinte minden esetben a manga javára.) Apró kiegészítés: nem azt írtam, hogy százezrével jönnek ki az animék. Olvasd el még egyszer: "száz-vessző-szóköz-ezer". A többit a fantáziádra és a nyelvtantanárodra bízom. :)
Valahogy meg sem lepődök, hogy nem valóban komolyan vehető, komoly tartalommal rendelkező művek kerültek elő (Monster, eredeti NGE, Ghost in the Shell, Perfect Blue, stb.) hanem egy olyan mérhetetlenül túlértékelt, amúgy totál középszerű shounen, mint a Shingeki. =)
@@csabapajer9544 Mélységes elnézést szeretnék kérni, hogy "száz-vessző-szóköz-ezer"-ret százezernek olvastam! Hiszed vagy sem eredetileg több százat írtam, de aztán rémlett, hogy mintha lett volna ezer, és felgörgettem, majd rápillantottam és elnéztem, ennek megfelelően javítottam át a több százat, több százezerre. Sajnos az a kis rublika amit ad a RUclips, hogy a kommentekre válaszolhassunk az elég kicsi, emiatt a hosszú hozzászólásoknál megnő a félreolvasások valószínűsége. Mentségemre szolgáljon, hogy olyan hírportálokon akik hivatásszerűen foglalkoznak az írással (telex, 444), kb. ilyen hosszúságú cikkükben sokkal több hibát szoktak véteni (helyesírással együtt), mint az enyém volt! Konkrétan a 444-nél sokszor elfelejtik a szavakat ragozni... Abban igazat adok neked, hogy a legtöbb anime (sorozat) klisés és sablonos, csak a setting különbözik egy kicsit, de ugyan ez igaz az élőszereplős filmsorozatokra is. Csak példaként nézd meg akármelyik Columbo részt, szinte mindegyik részt ugyan az, kis különbségek vannak és sablonos. Ott van a Star Trek, NCIS, Férjek gyöngye stb..., amikre szintén igaz középszerűség, és szintén igaz az a sablonosság amiről beszélsz. Még az olyan streaming szolgáltatókra is igaz mint a Netflix ahol annak ellenére, hogy ott a legrosszabb filmsorozatok színvonala olyan mint az RTL-en, és a TV2-őn futó legjobb sorozatok színvonala, ott is a legtöbb sorozat középszerű, sablonos, klisés például mint a Napkelte, és ha már ott tartunk a manapság igen népszerű összes többi zombis film is ugyan azokra a bejáratott sablonokra épül. A filmsorozatoknál is ritka a kiemelkedő művek, és ott is a középszerű, jól bejáratott sablonra épülő művek dominálnak, csak a földrajzi és kulturális elhelyezkedésünkből adódóan azok jönnek szembe velünk, míg az animéket úgy kell nagyítóval keresgélnünk, ha azt akarunk nézni, és azért tűnhet neked úgy, hogy az animesorozatok sablonosabbak, mint a filmsorozatok. A szappanoperákról, és az RTL és a TV2 saját gyártású szarjairól (pl.: Bödörék, A mi kis falunk, Keresztanyu, stb..) pedig ne is beszéljünk, hogy milyen színvonal alattiak, és sablonosak... Én nem gondolom, hogy egy műnek feltétlenül kiemelkedőnek kellene lennie, hiszen ha minden mű kiemelkedő lenne, akkor az lenne a norma, és azt neveznénk középszerűnek, annál jobbat csinálni pedig szinte lehetetlenség lenne, így a katarzis is megszűnne a kiemelkedő művek láttán. Amíg a mű nem ártalmas a társadalomra, és nem zülleszti le a kultúrát addig szerintem nem probléma, és van létjogosultsága. Animéket is főleg az egyetemi éveim alatt kezdem el nézni rendszerszerűen, mivel rövidebb (25 perc/rész) és hozzáférhetőbb az interneten mint egy film. Az egyetemi órák/előadások után pedig jól esett egy kis kikapcsolódásként. Egészen addig amíg szórakoztat, addig nem érdekel, hogy mennyire klisés egy anime, ha ki tudok a nap végén kapcsolni tőle. A magyar népmesék is ugyanarra a történeti sablonra vannak felfűzve az eleje általában úgy kezdődik, hogy élt egy szegény legény és annak három fia, a vége meg az, hogy a legkisebb fiú megkapja a fél országot és a király lányát, majd boldogan élnek amíg meg nem halnak. A közepén pedig néha megkísérti az ördög a főhősünket, majd a hősünk átveri az ördögöt. A saját életünk is monoton, sablonos, egyáltalán nem vagyunk úgy különlegesek, mint ahogy a marketingesek belénk sulykolták, hiszen szinte minden nap felkelünk, elkezdjük ugyan azt a reggeli rutinunkat mint amit szoktunk, majd munkába/iskolába/egyetemre megyünk, majd ugyan azon az útvonalon hazamegyünk és végül elvégezzünk ugyan azt az esti rutinunkat, mint amit szoktunk... Ha Androidos telefonod van és nem kapcsoltad ki a nyomkövetést, akkor a Google térképen megnézheted óra-perc pontosan, hogy mikor hol voltál és milyen útvonalon közlekedtél, és az fog kiderülni, hogy ugyan azt az útvonat járjuk be nap mint nap. Arról, hogy az animék mennyire nem feltétlenül sablonosak tudok még egy slice of life műfajú animét ajánlani, ami a legutóbbi nyári szezonban jött ki, van benne karakterfejlődés (mind két főszereplő részéről). Elismerem, hogy ez a mű messze nem tökéletes, és a romantikus animékre jellemző szerelmi háromszög és optimizmus megjelenik, mint klisé, de nagyon minimálisan, viszont egy Magyarországon is igen gyakori problémát boncolgat. Ez az anime a Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. A tartalmát azért nem írom le, mivel ezen a linken pontosan leírják miről szól, illetve a részeinek a linkjei is fent vannak: animegun.eu/hige-wo-soru-soshite-joshikousei-wo-hirou-2021/
Dan Harmonra zseniálisan jellemző a csavaros gondolkodás, mufajparodia százezer fokon. Érdemes hagyományos sorozatokból megnézni a Community-t, le se lehetne tagadni hogy azt is Dan Harmon rendezte. Hasonlóan innovatív mint a Rick and Morty, csak még élő rendezés okozta korlátokkal.
@@evabruckner2892 Biztos. Amúgy sok köze nincs hozzá. A Vissza a Jövőbe Dokija nem pszichopátiás, ellenben a Rick és Morty Rickje az. Meg eleve az alapszituáció is nagyon kevés hasonlóságot mutat. A kis Morty kénytelen őrült nagyapjával tartani, mert nagyon sok barátja nincs, és sokszor kiborítja Rick manipulációi, de nincs választása. Az akarat gyenge kis srácot legyőzi a Rick fölényes, akaratos és erőszakos kiváncsisága amivel magával ragadja őt is. Szerintem ha Philip K. Dick nem írt volna az ötvenes, hatvanas években annyi sci-fi gyöngyszemet ez a Rick és Morty se született volna meg. Így ilyen formában ennyi multi-univerzummal, párhuzamos idősíkokon keresztül biztos nem.
A véleményem a sorozatról nagyon egyszerű. Nem vagyok vele megelegedve. Miért? Azért mert Rick aki mindendenható erőt birtokol, és azt mondja a sorozat nekem ismételve hogy bármit, de akármit meg tud tenni. Na már most, akor eme logika alapján miért nem teszi magát mindentudóvá hogy meg tudja oldani minden problémáját tökéletesen? Mert ahogy mondtátok Rick mindent hátrahagy és ignorálja avagy félresöpli. Ez egy olyanfajfa probléma megoldás ami magát a problémát nem kezeli csak ignorálja. És igen persze Ricknek ezek nem számítanak mert bármikor képes lenne rá valamiféle "megoldást" nyújtani, de tesz magasról mert minek. Oké ez tiszta mint a klórozott víz, de akor miért is depressziós Rick? Miért ontja a bánatát az alkoholba? Igen a sok tudás és információ amit felhalmozott a kalandjai során egy vietnámi haborús katonához képest egy könnyedt szórakozás, igen és nem tud jobb megoldást nyújtani mint a felejtést? Komolyan? Ha az egész sorozat azt bizonyitja nekem, hogy Rick bármire képes, akor a mindentudó miért nem lett? Aminek az lenne a célje hogy tökéletesen tudod mindenek a megoldását mert mindentudó vagy és te tudod hogyan lehet mindenenk a problémáját tökéletesen megoldani hogy mindenkinek megfelelő lehessen. Legalábbis én így vélekedek a mindentudó szakma felől. És így Rick ahelyett hogy mindent és mindnekit is tönkretenne ahelyett mindenkit megjavitana. (Ha mindentudó lenne) És a sorozat persze akor nem erről szólna, persze hogy nem. Hanem arról hogy a világmindenség összes problémáját hogyan lehet megoldani és nyílván ezt a fajta útmutatás a készítők nem rendelkeznek. De a lényeg a lényeg, hogy nekem ezzel a szemléletettel minden értelmetlen és felesleges, mert a sorozat az 5.évad alatt egyszer sem igazolta vagy cáfola volna meg az én elképzelésemet. Ez a téma nem is jött fel, hogy én néző tudjam a mindnetudás sem olyan szent ming ahogy azt én gondolom. Mert nem baj ha nem az, de akkor magyarázza meg. Legalábbis nekem nem essne rosszul. Ezért én végig abban a teóriában éltem, hogy rick annyira okos hogy tudatosan tudja hogy Ő csak egy animált figura. És ezért nincs szabad akarata vagy bárminek is lényege mert Rick tudja hogy abba az adott xy "veszélyes és halálos" jelenetben ő nem fog meghalni mert a sorozat nem érhet véget. És hiába akarna öngyilkossági kényszert folytatni, a készítők ezt nem hagynák. És én ezt teljesen el tudnám fogadni miért olyan rick amilyen. Vagy hogy azért itókázik mert az alkohol elfelejtetti vele ezt a tényt. Egészen addig amig ki nem józanítják ki az írók. (Érdemes ebben a felfogásban végignézni) De az 5.évad vége ad egyfajta magyadázatott Rick depressziójának okára, és hát nem az amit felvázoltam. Nem tudom hogy lesz-e még folytatása de a mindentudó kártya elsütése nélkül számomra a Rick és Morty többé kevesbé jelentéktelen. (Mert bármikor meg tudná tökeletesen oldani akármilyen elé kerülő bajt/gondott, de nem teszi. Igen, páran azzal érvelnek, hogy ha mindent tudna Rick akkor minden unalmas lenne a számára mert elveszitené a rácsodálkozás örömét és nem kellene kalandokra mennie Mortyval sem, mert tudná hogy mi lenne és annak a végtelen számú alternativáit. Én meg azzal szoktam érvelni, hogy ha igazi mindentudó vagy és akor mindenr tudnod kéne az összes problémára a tökéletes megoldást. Így akor ezt is tudnia kellene. Gondolom én, nekem ez tűnik logikusnak. De mivel nem vagyok mindentudó ezért én ezt nem tudom biztosan. Simán tévedhetek, és mondhatok hülyeségeket de ez az én meglátásom.
Szerintem nem így van. Nagyon jó a szinkron. Rick szinkronja megmásítja egy lehelletnyit a karakterét de nem vesz el belőle.. a többi viszont mintha az eredetit hallanám..
Megneztem minden evadjat a sorozatnak. Mindig is csodalkoztam, hogy mi ez a hype a R&M korul. A poenok sokszor kozonsegesek, a tortenesek ive sem volt ram akkora hatassal. Az egyes karakterek egymasra valo kihatasa sem akkora dolog, tovabba a tarsadalomkritika sem olyan hatasos, mint pl Peter (Family Guy) retardaltsagaval abrazolt megannyi elcseszett apatipus (vagy szinte barmelyik szereploje a sorozatnak). Szamomra a Rick and Morty egy osszemazsolazgatott "mindenegybe" vegtermeke az elmult evtizedek legjobb sorozatainak. A Bajom az vele, hogy bar midnen (is) van benne, megsem all ossze, egy szeretheto alkotassa. Egy film (konyv, kepregeny, jatek, stb) akkor tud magaval ragadni, es odaszogezni, ha van legalabb egy karakter akivel azonosulni tudsz. Szemely szerint nem talaltam meg egy "alteregomat" sem ebben az alkotasban, igy valoszinusitem ez lehet az oka annak, hogy az ebben abrazolt vilagban/vilagokban tortenetek nem tudtak ram erdemben hatni. Szamomra az emlitett South Park, Family Guy, Futurama, stb annyival jobb alkotasok (termeszetesen nem minden egyes reszuk, mindenhol vannak melypontok), hogy mind szorakoztatoipari, mind pedig tarsadalomnevelesi szempontbol magasan a R&M fole helyezhetoek, mivel ez utobbi sorozat pont a maga sulytalansaga miatt - tobbek kozott - komolyan vehetetlen. Talan az utolso evad meg nem jott ki, amikor ez a kritika keszult, de az volt az a pont, amikor mar rendesen szenvedve neztem vegig az egyes epizodokat. S ha mar sci-fi. Az ido hajlitasa/manipulalasa igenis lehetseges! Nekem ezek a rovidke reszek is orakig tarto szenvedesnek tuntek... A rajzok jok (kivaloak!), van bennuk fantazia. A reszek sokszinusege is okes, de a tortenetvezetes az valami borzalmas, zagyva. S, mint mar emlitettem, nem nyujt semmi ujat, lebilincselot az (valoszinuleg) inspiracioul szolgalo sorozatok/filmek utan.
A Rick and Morty egy edgy Futurama, az Amerikai Fater humorával. Vannak ettől sokkal jobbak, Venture Bros, Frisky Dingo, Boondocks (első 3 évad), Metalocalypse.
Most kezdtétek el? Úristen hol voltatok eddig... A legnagyobb mű, végre valami felér a south parkhoz. végre. Imádom kb 20x végig néztem már. Istenítem az íróit.
Javítanám, hogy nem hagyta el a családját ugyanis Beth felrobban édesanyjával együtt a Rick garázsában, majdan mikor Rick segít a többi Ricknek megépíteni a citadellát, egy saját testre szabott Beth-t csinál saját magának. Valamint minden Mortyt Rickek csinálnak a citadellában, egyikük sem természetes úton születik. :D
Kovászos uborkává változtatta magát, Oszi! Leghumorosabb ürülék amit valaha láttam.
cringe
Jó
@@defroses7520 na még Puzsér alatt ez nem volt
@@defroses7520 vagy
@@defroses7520 ah yes, gen z
Puzsér miért nem csinál sorozat kritikákat? Adnám ha évadokra bontva kielemeznék a Rick és Morty, Bojack, vagy mr robot részeit.
Mr robot
Beszél róla néhány apun...Harcosok klubja koppintásnak tartja és nem volt elalélva tőle...Famnak tetszett
@@endrevass4399 Tudod melyik részben?
@@danimarko0420 nem sajnos
Ennyi mindenre a vilag osszes ideje nem eleg. En mar most sem ertem, hogy mikor alszik es el maganeletet
Azelőtt néztem pár évadot, de ennyire nem gondoltam bele a mélyebb vetületeibe. Így újra kezdtem nézni, sőt, férjemet is rá tudtam venni, pedig tőle nagyon távol állnak a hasonló sorozatok, vagy alpári humor. Ha kajálás közben nézzük, vigyáznunk kell, ne nyeljünk félre a röhögéstől. Örülök, hogy kielemeztétek!
Mikor már harmadszor nézed végig és nem a párbeszédre és történésre kell figyelj hanem az elemzésre nagyon sok minden durva dolog van amit észre lehet venni így egy év múltán 6évad előtt hallgattam ezt meg és Róbert elemzése Rick Sanchezről makulátlan. Van itt minden de számomra a legsokkolóbb amit be mutat az az hogy ha végtelen univerzum van nem hogy az élet de a család fogalmából is ki lehet írni a szentimentálist/kötődést.
Nekem nagyon tetszik , örülök hogy nem csak én nézem , a környékemen szinte csak én voltam függő és néző , hatalmas sorozat egyszerűen annyira bele húz , nem tudom hányszor néztem meg újra és újra de nem bírom abba hagyni , és nagyon szuper a rejtett háttere a sorozatnak.
Én sosem értettem, hogy a nyugati kultúrában a rajzfilm miért kapcsolódott ennyire össze azzal, hogy gyerekeknek szól. A rajz a forma csak, nem a tartalom. Ezért kellenek ilyen magyarázkodó jelzők, hogy "felnőtt rajzfilm", ami meg úgy hangzik, mintha pornó lenne. :D
Én meg azt nem értem mint öreg (barátkozok e jelzővel) a mese szó mért rajzfilmet jelent. Stilszerűen mondva mesélje el már valaki! :))
ez is a "felnőttek" hipokrita ostobasága, ami a "társadalmat" képezi.. ; ))
Igen, a képregényeknél is hasonló a helyzet, ott is ha mesélek egy képregényről, és mondom, hogy "felnőtt képregény", akkor gyorsan hozzá kell tennem, hogy nem, nem pornó, hanem komolyabb hangvételű műről van szó.
@@borcsabella Nyugaton is fontos vonása ezeknek a társadalomkritikus műveknek, hogy rajzfilm formába öntik őket, így nehezebb kritizálni (mert mégiscsak egy rajzfilm), ugyanakkor nyilván könnyebb akármilyen sztorit előadni is. Most képzelj el egy élőszereplős South Park epizódot, főleg a kezdeti korszakból.
Bár szerintem a Simpsons és a Family Guy ma már messzemenőkig mainstream, semmilyen társadalmi tabuba nem mernek már belemenni.
@Ferenc Benedek azért kihámoztam a mondandódat.. ; )
válasz: mondjuk nem kéne megkülönböztetni "embert az embertől"...
hogy értsd is: ebben az esetben "gyereket" a "felnőttől".. ; )
Jó lett volna ha mindenki végig nézi az összes részt és úgy véleményezitek mert nagyon sok helyen sántít amit mondtok. Az 5 évad utolsó 2 részében nagyon sok minden kiderül.
Konkrétan az elhangzottak 70%-át teljesen felborítja az 5. évad. :DD
Szerintem is zavaró. Igazán belefért volna az a pár plusz óra
A kigyó jazz volt a legjobb 😁. A RUclips-on komplett csatornák jöttek létre ebben a témában 😁😁😁
Zseniális mese ahogy hallom ti is szkvancsoljátok!
‘Mese’
Nagyon imadom a Rick és Mortyt és a műsort is nagyon élveztem köszönöm a tartalmat
Legyen már majd a Bojack Horsemanről is elemzés
Jó sok időt kéne belefektetniük ahhoz a részhez, de mindenképpen megéri megnézni.
@@k-pax8704 össze sem hasonlítható, az inkább egy family guy szint.
@@balint7901 hát ha az a színvonal akkor is többet hoz ki belőle! A brickleberry legalább vicces! A familiguy alig vicces inkább fárasztó és szánalmas tömeg termék.. mint egy madonna album! 2 szám tök jó a többi felejtős. A brickleberry legalább vicces az összes részben! A humor szintje nyilván nem olyan kifinomult mint a rick és mortyban...
Egy percig nem találtam viccesnek...
Bojack elemzést adnám.
Bojack Horsemant mindenképpen érdemes lenne folytatni. Életem egyik legmeghatározóbb élménye volt.
Nagyon jó, hogy lehúztátok a zenét! Nekem ez volt a csengőhangom (az eleje). Köszi a beszélgetést a sorozatról!
Hatàsvadàsz. Ezért volt a csengőhangod, de egyébként rágógumi.
@@poncichter "hjáát te$$ miért is kell ezt a hhatásvadász dolgoot erőőőltetni?" Bezzeg aki a portal - still alive-t rakja be az már menő
Vehetnetek picit halkabbra az alafesto zenet. Koszi. Jok vagytok.
Azért az felháborit, hogy a SLIDERS-t meg sem említitek, pedig egyértelmüen alapjául szolgált a műnek. Talan még jobban, mint a vissza a jövőbe. Ez baromi nagy hiba .
basszus és tényleg
Igen pont olyan távirányító van benne amivel diemenzió ugrást lehet csinálni
Ti vagytok az első emberek, akikről tudok hogy szimpatizálnak Jerryvel. Számomra borzasztó tenyérbemászó a butasága miatt és szerintem Rick is így van vele. Például mikor a házukban van egy űrlény, akinek az van a homlokára tetoválva, hogy ne fejlessz vele appot, ő pedig természetesen....
Szerintem magasan Jerry a legszimpatikusabb egyed a családból. Nálunk abszolút kedvenc a kezdetek óta. :D
Számomra Jerry az abszolút átlagember megtestesítője. Lehetne a szomszédom, kollegám, akibe beleütközöm a barkácsáruházban...Lehet, hogy naiv vagyok, de már csak emiatt sem tudom nem csípni a karakterét. Plusz konstans comic reliefet biztosít 🙂
Jarry épp azért fejleszt vele ,mert Rick megtiltja. Valami olyasmit mond ,hogy ha Ricknek baja van veled ,akk csak jófej lehetsz, ami nyilvanvaló önreflexió.
nem csak az ostobasága irritáló, hanem a totális gerinctelensége is. amiért még csak nem is szégyelli magát. ha a búvóhelyen csak ő fér el, a családjáért sem mászik ki. ha a földet megszállják az idegenek, egyből beáll kiszolgálni őket.
Hol kell kikapcsolni a háttérzenét?
Há eztet szeretném ÉN is dudni. ....;!!!!
itt: ruclips.net/video/BeaNRbiiqGg/видео.html&ab_channel=kylelandry
@@andrasfarkas1276 Halode tene.. há ez meg MICSODA videó volt???!!!
Az embernek valami fülbevaló Ékszer VAN a szalámiján...azt úgy ... há micsoda felnőtt tartalom EZ???!!!
egy oran keresztul megy alatta ez a ket taktus? ti normalisak vagytok? :D
Ez végig megy? Akkor ki is kapcsolom xD Magamtól is tudom, hogy ez király, nem kellenek hozzá Osziék
@@akosvaradi8183 en mar evek ota a fanja vagyok, asszem 2013ban jott ki az elso? vegre mi is tudtunk valmai ujat mutatni nekik! :)
Szuperhősös filmek Rick and Mortija a "The boys" Nézzétek meg. Mindent felülír ami a baj a téttelenséggel és a hollywood-i happyendingekkel és PCséggel
Vót már.
@@csabakiss1122 oh. :D my bad akkor. ezeket nem tudom sajna nyomonkövetni apu-val meg pár másik poddal ki vagyok maxolva.
De most hogy mondod rémlik is valami, de az mint ha rövidebb lett volna. Nem is vágom.
Dobsz linket pls?
ÚÚúúúú... a citadella zene egyből. Istenem.
Ha minőséget akartok, ajánlom a BoJack Horsemant.
bezony ám
Bezony
Szappanopera
Nekem a Mézga család ugrott be róla. Ebből is látszik, hogy micsoda egy zseni volt az a sorozat vagy 30 évvel ezelőtt. Messze megelőzte korát. Kicsit olyan Macskafogók feeling, hogy olyat akkoriban nem nagyon csináltak. Vagy hát nem tudtunk róla.
Rick sanchez valójában aladár, aki megpattan amerikába amikor elege lesz a családjából.
@@sebessegesadrenalin :D
@@sebessegesadrenalin ez mindent visz... LOL
1:30 felé a háttér zene címét tudja valaki?
Háttérzene: Rick and Morty - Evil Morty Theme Song (Feewet Trap Remix)
Talán egy másik univerzumban
Nagyon jó volt a műsor! Olyanok beszélnek arról amit nagyon szeretünk akiket nagyon szeretünk! Üdv. : Csupi és Peka 😉
Csak olyanok, akik lustak voltak egy héttel később felvenni az adást és megnézni valóban - két évad után beszélni róla a jelenlegi ötödik évad tükrében azt jelenti, hogy nem tudsz róla semmit. 😃🤞
@@norbertfulop6303 de te aki mindent (is) tudsz, figyelhetnél jobban. Mert igen van aki 1,5évedot nézett meg, de van olyan aki újra és újra nézi a sorozatot. 🥸
@@laszlogaborandrasi1305 nem is Robiról beszéltem, de vagy várhattak volna pár hetet vagy olyan vendég kellett volna, aki látta végig és nem tételesen olyan dolgokat magyarázott volna, amik a későbbi évadokban meg vannak magyarázva és ki vannak fejtve. Igy az adás fele inkább butaság volt. :)
@@norbertfulop6303 ebben van igazság, de szerintem nem ez a lényeg. Hanem az hogy sokak nagy kedvencéről beszéltek, így több emberhez eljuthat, illetve akik meg ismerik vitatkozhatnak kommentekben róla... 😉🤝👊
@@laszlogaborandrasi1305 igaz
Dikk és Oszkár ! Van egy világ ahol a cingók a világ urai! 😀👍
Ajánló: The Midnight Gospel (Éjféli Gospel) még inkább összetett és egy hosszú beszélgetésre hasonlóképpen alkalmas. Biztos vagyok benne hogy tetszene. Ajánlott napi adag: 1 epizód.
Tényleg nagyon egyedi élmény, leülni egy Rick és Morty epizód elé. Egyfelől lehetetlen csak egyet megnézni, mert legalább három lemegy, annyira nézeti magát. Viszont mielőtt elkezdem, tényleg ott van az a szorongató érzés, amiről a Nyári beszél. Mert már tényleg nem tudja az ember, mire számítson egy új résztől. Minden alkalommal valami teljesen váratlant húz a széria. Viszont rettenetes nagy a kíváncsiság... ellenállhatatlan, miközben szinte kibírhatatlan.
Ha jól emlékszem, a második évad vége felé kellett azzal győzködnöm magam, hogy csupán kitalált karaktereket nézek, akiknek semmi tétje, hiszen annyi borzalmon esett már át a család. Nem is tudom, kit lehet jobban sajnálni. Mindannyian annyi sérülést hordoznak magukban, hogy 15 év terápia sem lenne elég.
Rick meg úgy lép át rajtuk, (s kb. az egész emberiségen, világokon, stb) mintha csak bogarak lennének a verandán. Ha el is veszít párat, semmi gond, majd szerez újakat vagy pótolja egyéb módon a hiányt, már ha szükségesnek látja. Hátborzongató!
Egyszerre zseniális és rémisztő tragikomédia.
Egyébként nem tudom, hogy lehet egyáltalán szóba hozni mellette Bojacket. Én imádom a 90-es évek ló-sztár celebjének tragédiáját, de annyira más kategória, mintha a Vissza a jövőbe trilógiát akarnánk, a Taxival összevetni. Hogy?
Zseniális rajzfilm!
Jó lenne el juttatni az úriemberekhez
A Midnightgospel című netflix rajzfilmet is. Más formában kicsit de hozza a rickand morty szinvonalat.
Eljuttatni.....
@@NomadRecords sajnalom autocorrect
Mi a zene a háttérben? Lécci valaki!
Evil morty song
a rikkésmort az magyar eredetileg, csak ugy hívták hogy mzperix és aladár
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nekem tűnt fel a hasonlóság.
csak az kevésbé volt átütő
@@nyoooooo
Legalább annyira átütő volt.
Ahhoz képest, hogy egy kis orság készítette az egész Szovjetúnióban adták, talán csak Oroszországban nem.
Sokan a mai napig rajonganak érte külföldön is, és az összes újraindítása is sikeres volt.
@@nyoooooo a '70-es években kellően ütött az is.
Ha már rajzfilmekről van szó, ajánlanám az uraknak az Over the Garden Wall-t. Összehasonlíthatatlan a megjegyzésekben felsorolt sorozatokkal, de mégis több figyelmet érdemelne. Teljesen magával ragadó a világa. Rengeteget lehetne elemezni és kb 4 óra az egész sorozat.
Nézzétek meg az összes évadot aztán beszéljetek róla könyörgöm. Aki két évadot látott és akar átfogó képet festeni az sehol nincsen. Mintha a háború és békéről úgy értekeznék, hogy csak az első húsz oldalt olvastam volna el.
Én szeretném 1080p-ben hallgaltni a műsort :(
Ezen a videón lesz a legtöbb megtekintés az biztos 😄
Puzsér csak most kezdte el nézni a Rick és Mortyt, az asszonynak meg már egy éve van plüss Rickje a filozófia nagykönyv mellett. Lehet eljár kalandozni más dimenziókba. :o
Mert kell ala ez a moslek zene?
Sziasztok. A Tükör című filmet be tudjuk helyezni ide?
A Brickleberry az igazi nonPC rajzfilm, ráadásul sírva röhögős 😆
No meg a Paradise PD
A kertvárosi gettó jobb nála.😁
Fekete alkotók által készítve.
ruclips.net/video/GF1ZWDx4OpU/видео.html
ruclips.net/video/BLZpjplchoY/видео.html
@@istvankobli8123 Ja igen, az is kegyetlen jó 😁😁😁
Amikor kovászos uborkává változtatta magát, vártam hogy jön Mr. Pickles és megeszi :)
Most akartam menni aludni erre látom ennek a videónak a címét
Nagyon fasza lenne a túl hangos aláfestő zene nélkül.
Legközelebb legyen Cow&Chicken.
A Rick és Morty kedvelőinek ajánlanám Philip K. Dicket. Persze azoknak akik nem olvastak tőle semmit. Mert az az ember nagyon sokat tett azért, hogy legyen ma egy Rick és Morty.
Na de álmondak-e az androidok elektronikus bárányokkal? 😀
@@codmobile_attila4920 Inkább a Palmer Eldrich három stigmája. Az a mű az, ami nélkül egy Rick és Morty se készült volna el.
Kíváncsi lennék mit szólnátok az amazon prime-os Invincible sorozathoz. Tudom szuperhős téma de csak egy próbát adjatok neki.
Ha jòl emlekszem , már elemezték tavasszal.
@@julesbuthi5399 Keresgeltem ,de szerintem osszekevered az amazon prime-os The boys-al. Ha tevednek kerlek linkeld be.
Robi még nem látott Kalandra Felt?
az első pár évadban volt az pont amikor szét cseszi az idővonalat hogy azt mondja hogy "tudod hány ugyan ilyen világ van még ami pontosan ugyan ilyen hát nem sok max 4-5 (de lehet 3-4)" a lényeg maga is beismerte hogy hiába van végtelen számú pont ugyan olyanból nincs végtelenség hanem csak egy pár szóval adott hogy nem cseszheti szét az összeset
Szerintem 100 evente tortenik ilyen csoda, es milyen lenne, ha elfogult lennek! 🙂
Kertvárosi Gettó
Mindenkinek ajánlom🤩😊
the boys szuperhős sorozat-ot én is ajánlom! egy nagyon jó karikatúra a jelenlegi társadalomról és egyfajta kifigurázása a dc marvelnak!
Most Robi 2 hétig hallgathatja az anime ajánlásokat a hallgatóitól. (Naoki Urasawa: Monster-je kiváló krimi/dráma)
Az, bár az anime tempója lehetne jobb is.
Ezt azt hiszem hogy egy bő hónapja néztem már rádión keresztül... olyan ismerős.. bár lehet hogy tévedek.🤗
Bojack Horsemant kéne még megnéznetek. Az még lehet a Rick és Morty felett van.
A háttérzene miatt nem tudtam végighallgatni : )
Fantasztikus elgondolkodtató sorozat #420
1:4:48 Kivételesen nem igaz
~ Lássuk mi véleményetek az egyik kedvenc sorozómról amire 10/10 simán adok, 20/20 at nem grafika miatt csak 19/20
Próbáltam szeretni, de nem sikerült. 3 évad után úgy döntöttem, hogy nem ér ennyi időt.
Bojack Horseman 🌃
Mikor lesz már végre valami jó kis táncos műsor amire tudunk vigadni-nevetni mulatni, örjöngeni, ünnepelni.. .?
Legjobb troll
@@lillalolly1518 Trolok a mesékben vannak...
Miben tudok segíteni, esetleg tanácsot adni befele neked tene?🤗💚💚🤗
@@lillalolly1518 (de azért köszönöm szépen 🤭)
Ha bejött a Rick és Morty akkor ajánlom a Solar Opposites-ot, aminek egyébként co-creatora Justin Roiland aki a Rick és Morty egyik alkotója.
Spoiler
Egyébként Rick aggodik Morty-ért és nem megy csak úgy át egy másik világba egy másikért. Abban a részben, mikor Rick elhívja Morty-t egy útra és napokkal később kikeveredve belőle teljesen kiborúlnak. Az arról szól, hogy elmennek egy méregtelenítésre ahol kidobják a toxikus énjüket. A toxik Rick pedig folyamatosan kiabál és zsörtölődik viszont a toxikus Rick aggódik Morty-ért a méregtelen Rick pedig kedves Morty-val de nem érdekli hogy él -e vagy hal.
Solar opposites, you're welcome 😉
Talált süllyedt
Ralph Bakshi kezdte el a "felnőtt rajzfilmeket", nem a Simpsons.
Volt olyan rész, amin 2 hétig gondolkodtam. Nagyon kedvelem összességében.
Mikor nekem ajanlottak, rogton a Matrix villant be. Arra mondtak azok akik elottem megneztek hogy nem tudjak elmeselni, ezt latni kell.
A kijelentés miszerint a Rick és Morty a felnőtt rajzfilmek és mai életünk társadalom kritikájának i-nek a pontja. Javaslom a Bojack Horsemant ha nem láttátok. Mert az a személyes drámán az i -n a pont. 🙂
De vigyázzatok kemény.
C137es Rick a legRickebb Rick és ő nem véletlen a citadella ellen van.
attól hogy ezt a 3 felnőtt animációs sorozatot láttátok, így nem nehéz véleményt alkotni :D Ott az Archer, A Brickleberry, az Amerikai fater stb.
midnight gospel
A legjobb!
igen!
18:03 azt azért ne felejtsük el hogy Beth egy szociopata gyilkológép aki a kaland lehetőségékért is elhagyna a családját és ezt meg is teszi. Lehet hogy Rick gonosz de ebbe sorozatba nem voltak ártatlan áldozatok, minden karakter szociopata, Jerri is aki pusztán az elején csak féltékenységből utálja Rick-et és akkor is szemét lenne vele ha Rick nem lenne super ember, nem a felesége miatt utálja Rick-et nem érdekli a ifja vagy a lánya vagy a felesége csak saját szánalmas legója. Stem Summer volt talán a leg értelmesebb a családba de ö nem is volt áldozat mert túl fügetelén lélekbe hogy bárki érdekelje..Amit kinézek Summer-ből talán az öccse Morty érdekli de sajnálatból.
Summer ugyanúgy függő és befolyásolható, mint amikor nem érzi elég nagynak a mellét, nem érzi magát szépnek másokhoz képest, néha pedig drogokhoz nyúl.
Ha tettel biro rajzfilmsorozatot akartok szuperhoskategoriaban akkor invincible;)
Már csak a Bojack Horseman kritika hiányzik és teljes az életem
Én elkezdtem nézni de elsőre nem volt annyira szimpi. Tényleg jó sorozat? Akkor elkezdem nézni.
@@SpecialAgentWTaylor ha los angelesben élnél akkor aktuàlisabb lenne
Legyen már Mr. Robot-ról is elemzés!! 44!
Az innováció nagyon találó kifejezés. Az utóbbi idők legkomplexebb felnőtt rajzfilmje. Mainstreemnek túl szofisztikált, talán ezért nem árulnak még rick&mortys kid's klub menüt a mekiben...
ne aggódj azért elég mainstream😆
Láttam plüss mamuszt.. asztat kell nekünk
Erre pont ráhibáztál, mert a meki Amerikában pont a sorozat miatt hozta vissza egy időre limitált kiadásban a szecsuáni szószt...
Kapaszkodj meg, a hipster reddit kedvenc geekségek = mainstream
Puzs és Oszy
A Japán rajzfilmek (animék) nagy részében van jellemfejlődés, ezek közül több kiemelkedő sorozat és mozifilm is van. Kettőt említek ami szerintem Robinak is tetszene:
sorozatként az Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)-t, ami olyan mint a Joker film abból a szempontból, hogy mély társadalomkritikákat fogalmaz meg egy meseszerű világban, ahol az emberiséget emberevő óriások fenyegetik. Az óriás ebben a műben egy metafora is, hiszen abból az incidensből született, hogy a szerző mangakát egy internetkávézóban egy részeg vendég a gallérjánál fogva megragadta, és többek között ezt az érzést próbálja átadni, hogy milyen az amikor olyan ellenséggel találkozunk akivel képtelenség szót érteni, és a cselekedetei kiszámíthatatlanok.
Filmként tudom ajánlani a Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou (Maquia: When the Promised Flower Blooms)-t ami tényleg egy egéritatós mű. Egy fantasy szerű ám, de varázslat nélküli világban játszódik ahol a cselekményt a főszereplő Maquia szemszögéből nézzük végig. Maquia egy a világtól elzárkózott faluban él, az iorphok közül való, akik egy olyan emberi faj, ami az átlag emberekhez képest sokkal tovább, akár több száz évig is élhetnek. Maquia el akar menni a faluból világot látni, viszont a falu vezetője azt tanácsolja neki, hogy ne menjen, mivel biztos, hogy a falun kívül lesznek ismerősei, találni fog barátokat, lesznek szerettei és az, hogy őket többszörösen túl fogja élni az meg fogja hasítani a lelkét. Amikor a falut megtámadják menekülnie kell és egy szakadék előtt áll azon merengve, hogy véget vet az életének meghall egy csecsemősírást, és a hang után megy. Talál egy sátrat, ahol egy normál emberi csecsemő látképe fogadja a holt anyja mellett, és úgy dönt, hogy felneveli. A történet egyik bonyodalmát az adja, hogy állandóan költözniük kell, hogy nehogy feltűnjön az ott élőknek, hogy Maquia nem öregszik... Ezekből ki lehet következtetni, hogy mi lesz a vége, de attól még az utolsó jelenet nagyon erős! Már az utolsó fél óra-húsz percben többször meg kellett állítanom, mivel nem bírtam, és sírtam, majd egy 3 perc nyugi után, (amikor azt hittem, hogy már vége) az utolsó jelenetnél újra eleredt könnyem.
Erről a műről FireReject (magyarul) készített egy nagyon jó ajánlót, itt lehet megnézni: ruclips.net/video/qDgsW4xIF4o/видео.html
Az animékkel az a baj, hogy miközben több száz, ezer jelenik meg évente, elvétve van közöttük olyan, ami minden "zsenialitása" ellenére nem sablon sztorit tartalmaz a legmélyén. Minden anime-műfajnak megvan a maga sablonja, ami a sztori vezetését, a karakterábrázolást, karakterfejlődést és a konfliktusokat jellemzi. Talán ezerből egy ami ebből ki tud törni. Ez természetesen következik, egyrészt a japán kultúra és gondolkodás tömegesen, futószalag szerűen legyártott mivoltából és a több száz részes franchise-ok "befejezhetetlensége" miatt. Ezt fejeli meg a fan-base, ami természetesen mindig a saját sorozatát tartja a legjobbnak, legátütőbbnek, a legzseniálisabb társadalomkritikának. Holott csupán az érzéseik által vezetve látnak bele sokmindent. Ha már animékkel szeretnénk mély tartalmat reprezentálni, akkor nem a sorozatok, sokkal inkább az egészestés filmek között érdemes keresni.
@@csabapajer9544 A japán animéknél minden évben van 4 darab úgynevezett anime szezon (téli, tavaszi, nyári, őszi) , amikor teljesen új animék jönnek ki. Minden szezonban 80 körüli új anime jön ki beleszámolva a kisgyerekeknek valóakat is. Ami felnőtteknek is nézhető az kb 40 darab szezononként. Egy anime sorozat hossza szezononként 12-13 rész. Tehát azt cáfolom, hogy évente százezrével jönnének ki animék! Több oldal van, többek között a MyAnimeList ahol szezononként meg tudod nézni, hogy milyen animék jönnek/jöttek ki. Itt a linkje:
myanimelist.net/anime/season
"Minden anime-műfajnak megvan a maga sablonja" -Ez minden műre igaz (regényekre, élőszereplős sorozatokra/filmekre, zenékre), nem véletlenül léteznek műfajok. A műfajok attól műfajok, hogy a műveket a közös tulajdonságaik (ha akarod sablonjaik) alapján csoportosítsa.
Nem tudsz olyan művet mutatni, amiben nincsenek sablonelemek!
"Ez természetesen következik, egyrészt a japán kultúra és gondolkodás tömegesen, futószalag szerűen legyártott mivoltából és a több száz részes franchise-ok "befejezhetetlensége" miatt." -Amiről te beszélsz az az un. "never ending" animék, mint a One Piece vagy a Naruto/Boruto. Igen, ezeket futószalagon gyártják, de az ilyen animék nagyon kis részét alkotják az egésznek. A legtöbb, általában egy szezonos animének van lezárása, ha pedig nincs akkor általában majd előbb vagy utóbb lesz, csak évek kérdése. Főleg azoknál a műveknél nagyon hosszú idő, aminek a forrásanyaga nincs lezárva, mivel még fut, mert igen az animék regényeket vagy mangákat (képregényeket) dolgoznak fel. Nagyon ritka a forrásanyag nélküli un. original animék, és általában nem szoktak jól sikerülni.
Egyébként az elmúlt tízenegy évben több olyan animét tudok ami a maga műfajában eredetinek mondható: a legutóbbi nyári szezonból megemlíteném a Fumetsu no Anata e animét. De egyébként ott vannak még Re:Zero; Inuyashiki; Dororo; Dorohedoro (Netflixen fent van); Psyho Pass; Honzuki no Gekokujou; Mirai Nikki; Goblin Slayer; The Rising of the Shield Hero; Tensei shitara Slime Datta Ken; Overlord; My Youth Romantic Comedy Is Wrong, As I Expected. És ez csak az elmúlt tíz év (2010-2020) termékei, tehát azt is cáfolom, hogy a kiemelkedő műveket úgy kell keresni, mint a tűt a szénakazalban! Persze ezek közül, amiket felsoroltam nem mindegyik mély és elgondolkodtató, ha mégis egy ilyen elgondolkodtató műre vágysz, akkor tudom ajánlani az Inuyashiki-t (egy szezonos, 11 részes), vagy a Psyho Pass-t, Fumetsu no Anata e-t, esetleg a Re:Zero-t.
Ha azt gondolnád, hogy animéket csak bezárkózott antiszociális emberek néznek, akkor szeretném megemlíteni a "Tanulom Magam Attist". Nem tudom, hogy ismered-e, a Tanulom Magam az egy ismeretterjesztő youtube csatorna ami az emberi pszihével foglalkozik (hasonlóan mint Dörner Csenge a közgazdaságtannal). (A Partizán is készített vele interjút erről). Attilának az első youtube csatornája az egy animével foglakozó csatorna az Animegyetem volt. Mivel a Tanulom Magam csatorna túl sok energiát emészt fel, ezért Animegyetem csatornára már csak szezononként tesz fel videót arról, hogy az animék első része alapján mit gondol róla (jó, rossz vagy ígéretes lesz)...
@@gabornagy5746 Tök jó fejnek tűnsz, és nem is akarom nagyon elvenni a lelkesedésed, de az az igazság, hogy Te maximum a megtekintett animék számában jársz előttem (hajaj), de a téma általános ismeretében nem feltétlenül. Kicsit megmosolyogtam, amikor Attist hoztad fel, lévén, hogy az animés videói miatt kezdtem el anno követni. Dobay Ádám - ha hallottál róla - vendégoktató volt a főiskolámon (és ezen kívül is követtem az előadásait, ahol csak megjelent)(www.dobayadam.hu/), illetve több anime-conon is részt vettem, részint látogatóként, részint fellépő/előadóként, mint japán harcművészettel foglalkozó. Sőt, még a Dörner Csengére is fel vagyok iratkozva! :D
Magából az animéből amiatt a sablonosság miatt ábrándultam ki, ami műfajfüggetlen benne, ez pedig egyértelműen a japán kultúrában gyökerezik. Egyszerűen az anime mint műfaj, az ezredik megtekintés után átlátszó lesz, mint a víz. Ugyan azok a dramaturgiai elemek ismétlődnek, pontosan ugyan abban a sorrendben, csaknem a dialógusok szintjéig, csak épp más témát körüljárva. Ez a nagy különbség az anime és mondjuk a filmek között. Az igazán kiemelkedő filmeknél (mondjuk egy Fábry Zoltán-műnél) legalább a sablonok mindig újra vannak rendezve, hogy ne legyen minden alkotás pontosan egy kaptafa.
Oké, hogy ezredik alkalommal is megnézni ugyan azt a sztorit, ahol csak a setting más, az valakit szórakoztat, de a műfaji keretek miatt nagyon lehatárolt a dolog, és az is teljesen oké, hogy az otakuság egy komoly szubkultúra, de attól még ennek is megvannak a maga buborékszerű határai, amik valamelyest azért leválasztják az objektivitásról.
Ezért gondolom azt, hogy az anime(-sorozatok!), minden igényes kivitelezésük ellenére, még mesze elmaradnak még mondjuk az általam amúgy annyira kimondottan nem rajongott Rick és Morty-tól is. (Természetesen, mint írtam, az egész estés, például Miyazaki-féle művekről más a véleményem, akár csak a mangákról, még akkor is, ha bázis-művekről van szó. A legtöbb animének, amit láttam, olvastam a mangáját is - gondolom, te is tudod, hogy ég-és-föld a kettő, méghozzá szinte minden esetben a manga javára.)
Apró kiegészítés: nem azt írtam, hogy százezrével jönnek ki az animék. Olvasd el még egyszer: "száz-vessző-szóköz-ezer". A többit a fantáziádra és a nyelvtantanárodra bízom. :)
Valahogy meg sem lepődök, hogy nem valóban komolyan vehető, komoly tartalommal rendelkező művek kerültek elő (Monster, eredeti NGE, Ghost in the Shell, Perfect Blue, stb.) hanem egy olyan mérhetetlenül túlértékelt, amúgy totál középszerű shounen, mint a Shingeki. =)
@@csabapajer9544 Mélységes elnézést szeretnék kérni, hogy "száz-vessző-szóköz-ezer"-ret százezernek olvastam! Hiszed vagy sem eredetileg több százat írtam, de aztán rémlett, hogy mintha lett volna ezer, és felgörgettem, majd rápillantottam és elnéztem, ennek megfelelően javítottam át a több százat, több százezerre. Sajnos az a kis rublika amit ad a RUclips, hogy a kommentekre válaszolhassunk az elég kicsi, emiatt a hosszú hozzászólásoknál megnő a félreolvasások valószínűsége. Mentségemre szolgáljon, hogy olyan hírportálokon akik hivatásszerűen foglalkoznak az írással (telex, 444), kb. ilyen hosszúságú cikkükben sokkal több hibát szoktak véteni (helyesírással együtt), mint az enyém volt! Konkrétan a 444-nél sokszor elfelejtik a szavakat ragozni...
Abban igazat adok neked, hogy a legtöbb anime (sorozat) klisés és sablonos, csak a setting különbözik egy kicsit, de ugyan ez igaz az élőszereplős filmsorozatokra is. Csak példaként nézd meg akármelyik Columbo részt, szinte mindegyik részt ugyan az, kis különbségek vannak és sablonos. Ott van a Star Trek, NCIS, Férjek gyöngye stb..., amikre szintén igaz középszerűség, és szintén igaz az a sablonosság amiről beszélsz. Még az olyan streaming szolgáltatókra is igaz mint a Netflix ahol annak ellenére, hogy ott a legrosszabb filmsorozatok színvonala olyan mint az RTL-en, és a TV2-őn futó legjobb sorozatok színvonala, ott is a legtöbb sorozat középszerű, sablonos, klisés például mint a Napkelte, és ha már ott tartunk a manapság igen népszerű összes többi zombis film is ugyan azokra a bejáratott sablonokra épül. A filmsorozatoknál is ritka a kiemelkedő művek, és ott is a középszerű, jól bejáratott sablonra épülő művek dominálnak, csak a földrajzi és kulturális elhelyezkedésünkből adódóan azok jönnek szembe velünk, míg az animéket úgy kell nagyítóval keresgélnünk, ha azt akarunk nézni, és azért tűnhet neked úgy, hogy az animesorozatok sablonosabbak, mint a filmsorozatok. A szappanoperákról, és az RTL és a TV2 saját gyártású szarjairól (pl.: Bödörék, A mi kis falunk, Keresztanyu, stb..) pedig ne is beszéljünk, hogy milyen színvonal alattiak, és sablonosak...
Én nem gondolom, hogy egy műnek feltétlenül kiemelkedőnek kellene lennie, hiszen ha minden mű kiemelkedő lenne, akkor az lenne a norma, és azt neveznénk középszerűnek, annál jobbat csinálni pedig szinte lehetetlenség lenne, így a katarzis is megszűnne a kiemelkedő művek láttán. Amíg a mű nem ártalmas a társadalomra, és nem zülleszti le a kultúrát addig szerintem nem probléma, és van létjogosultsága.
Animéket is főleg az egyetemi éveim alatt kezdem el nézni rendszerszerűen, mivel rövidebb (25 perc/rész) és hozzáférhetőbb az interneten mint egy film. Az egyetemi órák/előadások után pedig jól esett egy kis kikapcsolódásként. Egészen addig amíg szórakoztat, addig nem érdekel, hogy mennyire klisés egy anime, ha ki tudok a nap végén kapcsolni tőle. A magyar népmesék is ugyanarra a történeti sablonra vannak felfűzve az eleje általában úgy kezdődik, hogy élt egy szegény legény és annak három fia, a vége meg az, hogy a legkisebb fiú megkapja a fél országot és a király lányát, majd boldogan élnek amíg meg nem halnak. A közepén pedig néha megkísérti az ördög a főhősünket, majd a hősünk átveri az ördögöt.
A saját életünk is monoton, sablonos, egyáltalán nem vagyunk úgy különlegesek, mint ahogy a marketingesek belénk sulykolták, hiszen szinte minden nap felkelünk, elkezdjük ugyan azt a reggeli rutinunkat mint amit szoktunk, majd munkába/iskolába/egyetemre megyünk, majd ugyan azon az útvonalon hazamegyünk és végül elvégezzünk ugyan azt az esti rutinunkat, mint amit szoktunk... Ha Androidos telefonod van és nem kapcsoltad ki a nyomkövetést, akkor a Google térképen megnézheted óra-perc pontosan, hogy mikor hol voltál és milyen útvonalon közlekedtél, és az fog kiderülni, hogy ugyan azt az útvonat járjuk be nap mint nap.
Arról, hogy az animék mennyire nem feltétlenül sablonosak tudok még egy slice of life műfajú animét ajánlani, ami a legutóbbi nyári szezonban jött ki, van benne karakterfejlődés (mind két főszereplő részéről). Elismerem, hogy ez a mű messze nem tökéletes, és a romantikus animékre jellemző szerelmi háromszög és optimizmus megjelenik, mint klisé, de nagyon minimálisan, viszont egy Magyarországon is igen gyakori problémát boncolgat. Ez az anime a Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. A tartalmát azért nem írom le, mivel ezen a linken pontosan leírják miről szól, illetve a részeinek a linkjei is fent vannak: animegun.eu/hige-wo-soru-soshite-joshikousei-wo-hirou-2021/
Dan Harmonra zseniálisan jellemző a csavaros gondolkodás, mufajparodia százezer fokon. Érdemes hagyományos sorozatokból megnézni a Community-t, le se lehetne tagadni hogy azt is Dan Harmon rendezte. Hasonlóan innovatív mint a Rick and Morty, csak még élő rendezés okozta korlátokkal.
Meg az autista ordibálás is: ruclips.net/video/XKvsLLfRpLs/видео.html
Ha igaz lesz ÉLŐ szereplőkkel film!!! (Christopher Lloyd-dal akiről a dokit mintázták)
A Nobody-ban jó volt, de rácsodálkozik az ember hogy egyáltalán tud még magáról a csávesz.
Nem lesz igaz. Az csak promóció volt. Sose lesz egy ilyen élőszereplős változat, legalább is úgy biztos nem, ahogy abban a promóció videóban mutatták.
@@ivanyiattila3547
nagy kár pedig az egyetlen ember akivel valóban el tudom képzelni egy élő filmet!!!
Vegülis a RM egy Back To The Future paródiának indult
@@evabruckner2892 Biztos. Amúgy sok köze nincs hozzá. A Vissza a Jövőbe Dokija nem pszichopátiás, ellenben a Rick és Morty Rickje az. Meg eleve az alapszituáció is nagyon kevés hasonlóságot mutat. A kis Morty kénytelen őrült nagyapjával tartani, mert nagyon sok barátja nincs, és sokszor kiborítja Rick manipulációi, de nincs választása. Az akarat gyenge kis srácot legyőzi a Rick fölényes, akaratos és erőszakos kiváncsisága amivel magával ragadja őt is. Szerintem ha Philip K. Dick nem írt volna az ötvenes, hatvanas években annyi sci-fi gyöngyszemet ez a Rick és Morty se született volna meg. Így ilyen formában ennyi multi-univerzummal, párhuzamos idősíkokon keresztül biztos nem.
A gomba az az Adventure Time.
Solar opposites
Kicsit könnyedebb de jó
Nem lehet vegighallgatni a hatterzene miatt. Hangos es zavaro.
Már csak azt nem értem miért ilyen kevés a megtekintés , és miért csak most hallom
A Spirit FM youtube csatornáján szept.30-án volt a premierje. Sokan ott látták...
A véleményem a sorozatról nagyon egyszerű.
Nem vagyok vele megelegedve.
Miért?
Azért mert Rick aki mindendenható erőt birtokol, és azt mondja a sorozat nekem ismételve hogy bármit, de akármit meg tud tenni.
Na már most, akor eme logika alapján miért nem teszi magát mindentudóvá hogy meg tudja oldani minden problémáját tökéletesen? Mert ahogy mondtátok Rick mindent hátrahagy és ignorálja avagy félresöpli.
Ez egy olyanfajfa probléma megoldás ami magát a problémát nem kezeli csak ignorálja.
És igen persze Ricknek ezek nem számítanak mert bármikor képes lenne rá valamiféle "megoldást" nyújtani, de tesz magasról mert minek.
Oké ez tiszta mint a klórozott víz, de akor miért is depressziós Rick? Miért ontja a bánatát az alkoholba?
Igen a sok tudás és információ amit felhalmozott a kalandjai során egy vietnámi haborús katonához képest egy könnyedt szórakozás, igen és nem tud jobb megoldást nyújtani mint a felejtést?
Komolyan?
Ha az egész sorozat azt bizonyitja nekem, hogy Rick bármire képes, akor a mindentudó miért nem lett?
Aminek az lenne a célje hogy tökéletesen tudod mindenek a megoldását mert mindentudó vagy és te tudod hogyan lehet mindenenk a problémáját tökéletesen megoldani hogy mindenkinek megfelelő lehessen.
Legalábbis én így vélekedek a mindentudó szakma felől.
És így Rick ahelyett hogy mindent és mindnekit is tönkretenne ahelyett mindenkit megjavitana. (Ha mindentudó lenne)
És a sorozat persze akor nem erről szólna, persze hogy nem. Hanem arról hogy a világmindenség összes problémáját hogyan lehet megoldani és nyílván ezt a fajta útmutatás a készítők nem rendelkeznek.
De a lényeg a lényeg, hogy nekem ezzel a szemléletettel minden értelmetlen és felesleges, mert a sorozat az 5.évad alatt egyszer sem igazolta vagy cáfola volna meg az én elképzelésemet. Ez a téma nem is jött fel, hogy én néző tudjam a mindnetudás sem olyan szent ming ahogy azt én gondolom. Mert nem baj ha nem az, de akkor magyarázza meg.
Legalábbis nekem nem essne rosszul.
Ezért én végig abban a teóriában éltem, hogy rick annyira okos hogy tudatosan tudja hogy Ő csak egy animált figura. És ezért nincs szabad akarata vagy bárminek is lényege mert Rick tudja hogy abba az adott xy "veszélyes és halálos" jelenetben ő nem fog meghalni mert a sorozat nem érhet véget.
És hiába akarna öngyilkossági kényszert folytatni, a készítők ezt nem hagynák. És én ezt teljesen el tudnám fogadni miért olyan rick amilyen.
Vagy hogy azért itókázik mert az alkohol elfelejtetti vele ezt a tényt. Egészen addig amig ki nem józanítják ki az írók.
(Érdemes ebben a felfogásban végignézni)
De az 5.évad vége ad egyfajta magyadázatott Rick depressziójának okára, és hát nem az amit felvázoltam.
Nem tudom hogy lesz-e még folytatása de a mindentudó kártya elsütése nélkül számomra a Rick és Morty többé kevesbé jelentéktelen.
(Mert bármikor meg tudná tökeletesen oldani akármilyen elé kerülő bajt/gondott, de nem teszi.
Igen, páran azzal érvelnek, hogy ha mindent tudna Rick akkor minden unalmas lenne a számára mert elveszitené a rácsodálkozás örömét és nem kellene kalandokra mennie Mortyval sem, mert tudná hogy mi lenne és annak a végtelen számú alternativáit.
Én meg azzal szoktam érvelni, hogy ha igazi mindentudó vagy és akor mindenr tudnod kéne az összes problémára a tökéletes megoldást. Így akor ezt is tudnia kellene.
Gondolom én, nekem ez tűnik logikusnak. De mivel nem vagyok mindentudó ezért én ezt nem tudom biztosan. Simán tévedhetek, és mondhatok hülyeségeket de ez az én meglátásom.
A magyar szinkron sajnos rettenetes...
Szerintem nem így van. Nagyon jó a szinkron. Rick szinkronja megmásítja egy lehelletnyit a karakterét de nem vesz el belőle.. a többi viszont mintha az eredetit hallanám..
Doc and Marty ruclips.net/video/ngN7eJUQyXk/видео.html
Az átkötő a Vissza a jövőbe sorozathoz.
Most ezt ugyanígy, csak a rohadt háttérzene nélkül please :(
strici az elmém, ez egy alternatív valóság. Először MZP aztán meg ez
Megneztem minden evadjat a sorozatnak. Mindig is csodalkoztam, hogy mi ez a hype a R&M korul. A poenok sokszor kozonsegesek, a tortenesek ive sem volt ram akkora hatassal. Az egyes karakterek egymasra valo kihatasa sem akkora dolog, tovabba a tarsadalomkritika sem olyan hatasos, mint pl Peter (Family Guy) retardaltsagaval abrazolt megannyi elcseszett apatipus (vagy szinte barmelyik szereploje a sorozatnak). Szamomra a Rick and Morty egy osszemazsolazgatott "mindenegybe" vegtermeke az elmult evtizedek legjobb sorozatainak. A Bajom az vele, hogy bar midnen (is) van benne, megsem all ossze, egy szeretheto alkotassa. Egy film (konyv, kepregeny, jatek, stb) akkor tud magaval ragadni, es odaszogezni, ha van legalabb egy karakter akivel azonosulni tudsz. Szemely szerint nem talaltam meg egy "alteregomat" sem ebben az alkotasban, igy valoszinusitem ez lehet az oka annak, hogy az ebben abrazolt vilagban/vilagokban tortenetek nem tudtak ram erdemben hatni. Szamomra az emlitett South Park, Family Guy, Futurama, stb annyival jobb alkotasok (termeszetesen nem minden egyes reszuk, mindenhol vannak melypontok), hogy mind szorakoztatoipari, mind pedig tarsadalomnevelesi szempontbol magasan a R&M fole helyezhetoek, mivel ez utobbi sorozat pont a maga sulytalansaga miatt - tobbek kozott - komolyan vehetetlen. Talan az utolso evad meg nem jott ki, amikor ez a kritika keszult, de az volt az a pont, amikor mar rendesen szenvedve neztem vegig az egyes epizodokat. S ha mar sci-fi. Az ido hajlitasa/manipulalasa igenis lehetseges! Nekem ezek a rovidke reszek is orakig tarto szenvedesnek tuntek... A rajzok jok (kivaloak!), van bennuk fantazia. A reszek sokszinusege is okes, de a tortenetvezetes az valami borzalmas, zagyva. S, mint mar emlitettem, nem nyujt semmi ujat, lebilincselot az (valoszinuleg) inspiracioul szolgalo sorozatok/filmek utan.
Puzsérék azt mondják a szuperhős sorozatok klishések és ugyan olyanok. Akkor nézzék meg az Omni man-t
Vagy a The boys című sorozatot! Nah attól dobna egy hátast! 😃😃😃
@@jimraynor1223no az tuti🤣 főleg mikor Hazafi szoptatását nézné🤣
@@gyorgynemoda297 vagy amikor hazafi a tetőről belerejszol az éjszakába! 😆😆😆
@@jimraynor1223 🤣
Nem csalódtam benned Robi.. ki a Rick és Morty-t szereti rossz ember nem lehet (meg hülye sem) 😉😁
A Rick and Morty egy edgy Futurama, az Amerikai Fater humorával. Vannak ettől sokkal jobbak, Venture Bros, Frisky Dingo, Boondocks (első 3 évad), Metalocalypse.
Véééégre
bazz kicsit lassan jöttetek rá :)
Szerintem is zseniális a Rick és Morty, de a Bojack Horseman az, ami a műfajt megkoronázza!!!
Pontosan.
Mi a vicces abban a bojack izében?
@@jimraynor1223 A rajzfilm nem műfaj. A bojack remek sorozat, de összehasonlíthatalan a kettő.
@@totorohun engem inkàbb idegesített...
Ne rick és morty néven add ii!
Most kezdtétek el? Úristen hol voltatok eddig... A legnagyobb mű, végre valami felér a south parkhoz. végre. Imádom kb 20x végig néztem már. Istenítem az íróit.
Javítanám, hogy nem hagyta el a családját ugyanis Beth felrobban édesanyjával együtt a Rick garázsában, majdan mikor Rick segít a többi Ricknek megépíteni a citadellát, egy saját testre szabott Beth-t csinál saját magának. Valamint minden Mortyt Rickek csinálnak a citadellában, egyikük sem természetes úton születik. :D
Javítanám, hogy azzal csak átverte az ellenfeleit az egész történet egy kamu volt
@@andoniszsaari3295 akkor nem láttad az 5ik évadot
@@matyasabkarovits ebben igazad van, nem tudtam hogy szó esik benne erről. Akkor butaságot írtam, bocsánat
@@andoniszsaari3295 Legközelebb figgyejjè jobban oda....! ! !
Engemet is összezavartál...nah iszom valamit. .
@@andoniszsaari3295 De aranyos vagy máskülönben!🤗💚✌️
Nagyon jó a műsor. Csak egy szemrevétel, a hozzászólokhoz.Ha hozzá szóltok legalább írjatok helyesen.
Jó a műsor és ez a műsor is jó lett!
Halisten hogy az az idiota akinek mar nevet sem veszem szamra, nem volt ma a musorban. koszi