En rajzbol jo voltam. Enekbol meg majdnem megbuktattak altalanos iskolaban, mert lerajzoltam a tanarnot es az osztalytarsam megmutatta neki.. a tanar felismerte magat, meg is szivatott.. meg kellett tanulnom nepdalokat, meg kottat (ebbol mindig is nagyon rossz voltam) Azt mondta a tanar hogy siman megbuktat ha nem tanulom meg az eneket. Kovetkezo oran lefeleltem. Akkor mutalodott a hangom es amikor enekeltem akkor mindenki nevetett, a tanar is. Akkor leesett, hogy nem megbuktatni akart, hanem megalazni a tobbiek elott...
@@dosdatadavkukacgmailpontco8968 jaja, ezert emlekszem erre meg mindig (38 vagyok). Raadasul az a fajta tanar volt, aki orditott a gyerekekkel. Egy aggressziv picsa volt.
Az orvosos példára csak annyit, hogy nem egy olyan eset volt, hogy a fiatal sebész nem jutott el a beteghez, mert a 70 éves főorvos nem volt hajlandó másnak átadni a stafétát, mert azt ő jobban tudja. Nem egy esetben kihalásos úton lehet csak pozícióhoz jutni, és ez is egy ok arra, hogy a fiatal sebész kimegy külföldre.
Öngyilkosságok vesszaeséséhez jegyeznék le egy futó gondolatot: vajon ezen a drasztikus visszaesésen mennyit fog módosítani az új "gyermekvédelmi" törvény? Hány fiatal lesz öngyilkos, amiért egy annyira szégyellnivaló torzszülöttnek érzi magát, hogy a nemi betegségeket érdemesebbnek tartják arra, hogy beszéljenek róluk? 🙄
Tesi, rajz, ének, technika/életvitel... az egyedüli tárgyak, amik valóban készségtárgyak, ennek ellenére pont ezek a legnevetségesebbek (meg azok, akik ezt tanítják :) )... aztán a nyelvvizsga és a jogsi előtt meg rájövünk, hogy mégis fontosak a készségek...
A rajzóra nálunk sem volt egy komoly dolog . Volt egy Etika tárgyunk is amire nem jártunk be mert úgy egy órával tovább aludhattunk , a tanár még a hiányzokat sem írta , pedig a középiskolákban a hiányzás nagyon démonizálva van . A tanár személyes sértésként veszi ha nem vagy ott az oráján . De ez is igazából csak addig tart amíg 10. Osztályra nincs egy olyan osztálytársad aki évi 120 napot hiányzik mégis teljesíti az évet osztályozó nélkül mert szarnak bele . Fizikából meg Kémiából a fakultáció választásnál a tanár megkérdezte ki az aki szeretné felvenni . Aki akarta annak órát tartott a többiek meg mehettek amerre láttak . Nem szivatott belőle .
Általános iskola második osztályában nálunk volt egy teszt ami 100 darab összeadás - kivonásból állt 30 perc alatt kellett megoldani. Ha nem ért el a diák 90% ot az kapásból elégtelen osztályzatban részesült
Robinak és úgy általában mindenkinek ajánlom James Clavell - A Sógun című két részes regényét, csodálatosan körbejárja az élet és halál értékelését a japánok és egy Japánba került angol szemén keresztül. Nagyon olvasmányos és izgalmas, 1600 körül játszódik, az Edo korszak kezdete előtti időszakban.
@@vacakgagyi5248 az, hogy más, még egyáltalán nem jelenti, hogy baromság. És sokkal árnyaltabb a dolog, mint ahogy azt a sztereotípiák vagy akár Robiék is bemutatták. Érdemes vagy a könyvet elolvasni vagy csak amúgy utána nézni.
@@vacakgagyi5248 mert az nem baromság, hogy Isten nevében meg kell kínozni azt, aki ugyanabba az Istenben hisz, csak máshogy? Minden kultúrának megvannak az idiótaságai, de ez nem képezi le a teljes kultúrát. Nézz csak utána a Japánok viszonyulásának az élet és halál kérdéséhez, nagyon sok mindenben meg fogsz lepődni.
A közösség érdekében bevállalt önkéntes véráldozat eléggé ősi misztikus tett . Krisztus se maga miatt ment a keresztre e szavakkal : "Szomorú az én lelkem mindhalálig "
Engem végzősként akart a rajz tanár megbuktatni és ezt az információt az osztálytársaimon keresztül volt csak hajlandó megosztani.. Az előző 11 év során senkinek sehol sem volt baja a munkáimmal, beadandóimmal. Ez mindössze az én személyes szivatásomról szólt:).. Azóta is “boldogan” emlékszem vissza arra az időszakra, érettségi előtt 2 hónappal.
Szerintem az oroszok inkabb csak fatalistak. Egy haveromat meg megvagtak rajzbol gimiben. Eleg sokat nevettunk. Am a tehetseghez tartozo targyakat en sem vennem veresen komolyan mint azokat ahol jozan esszel, tanulassal es gyakorlassal siman szerezhet barki negyest.
Oktatásról: Csak annyi értelme van a tantárgynak, vagy tananyagnak, amennyit te felfedezel benne. A tanár nem fog helyetted értelmezni vagy gondolkodni, motiválódni.. :)
Ezt nem olvassák, minden spontán a tèmával kapcsolatban, igy, hogy ne közhelyes szavakkal ès közhelyes megjelenèssel taglalják az adott tèmát, meg kell találniúk a megfelelő szavakat amivel kifejezik a vèlemènyüket igy lehet nem jön egyből a szájukra az adott szó, ès igy megesik, hogy ő-znek elèg gyakran, ez benne van.
@@kozonsegesplatan2810 Pedig komolyan mondtam. De ettől függetlenül én nem gondolnám, hogy a választékos és minőségi verbalitás időtartam függvénye volna. Egyes oktatók a felsőoktatásban például kifogástalan színvonalon képesek erre, akár 2-3 órás előadások keretében is, a jelenség tehát messze nem egyedi. Mindamellett nem is kell olyan messzire menni, mert Oszi általában szerintem meglehetősen jól teljesíti ezt a feladatot. Meggyőződésem, hogy igényesebb, választékosabb és a jelenleginél sokkal moderáltabb szereplések útján Robi a mostanihoz képest tízszer annyi embert tudna megszólítani. Persze valószínűsítem, hogy ez őt különösebben nem érdekli.
Gondoltam írok valami érdekeset: Miskolc egyik elit gimnáziumban tanultam 8 évet, mert az általános iskolától már az első négy alatt hidegrázásom volt, és ezt sikerült orvosolni a sikeres felvételivel. A gimnázium elkezdése előtt már sokkal nagyobb kötődésem volt a reáliákhoz, mert sokkal átláthatóbb és logikusabb volt egy egyértelmű matematika feladat, minthogy a tanár kénye kedve alapján értékelt, teljesen szubjektív tantárgyakat komolyan tudjam venni. Magyarból mindig is gyenge voltam az irodalom területén, mert a következő olvasmány intézménye maximálisan kontra produktívnak bizonyult az olvasás megszerettetése területén. Ellenben a nyelvtan szinte végig hibátlanul ment, mert azt is szabályok irányították. Folyamatosan azt kaptam, hogy ne legyek szakbarbár, igenis az alapműveltség része az irodalom és a történelem. De ezt nagyon nem tudtam elfogadni, mikor azt láttam, hogy a többi diáktársam jó része undorodott a reál tudományoktól, és igen, menőnek érezték szarnak lenni matekból, fizikából. Építésznek mentem, azóta le is diplomáztam, a szakmában dolgozom. Ehhez a művészetekbe is bele kellett tanulnom, amit élveztem, különösen az alkotóművészetet, de érdekes és kicsit kiábrándító volt látni, hogy akik inkább a művészeti oldalról talált az építészet ösvényére, az egyetemen is húzta a száját, amikor tartószerkezeteket kellett számolni, vagy akár geometriai szerkesztéseket végezni. BME hallgatókról van szó, akik a mérnöki és tudományos ismereteket egyetemistaként is csak szükséges rossznak tekintik...
@@vacakgagyi5248 nem igaz. Jelenleg is a magyar anyanyelvűek 10-15 százaléka nem tud (nem hogy helyesen) érthetően, olvashatóan írni! Azért kell a folyamatos apró csiszolása a nyelvtani szabályoknak, hogy 10 éven belül ne legyen harminc, egymás írását megérteni képtelen népcsoport, ami mind magyar lenne. Ahogy a fizikát minden mérnöknek tanulnia, tudnia kell, úgy a bölcsészeknek minimum, hogy a nyelvet kiváló minőségben használják.
@@vacakgagyi5248 hát hol a viharban tanulná meg valaki? A budin ülve? Na pontosan ezért van szükség bölcsészekre is. Valakinek muszáj azon a színvonalon használni a nyelvet, hogy meg tudjon fogalmazni gondolatokat, elveket, szabályokat, törvényeket. Nem véletlenül hívják humán tárgyaknak az irodalmat, történelmet. Azért, mert azok kellenek, hogy emberek lehessünk, ne csak gépek. Kifejezetten nagyra becsülöm a műszaki tudományokat, és irritálnak azok, akik nem fogják fel, miért is szükséges legalább alapfokon fizikát, kémiát, matematikát tanulni. De korrekt nyelvhasználat nélkül nincsen irodalom, vagyis nincs regény, mítosz, vers, színdarab, humor se film, és nincsenek szabályok, törvények, megegyezések, kommunikáció, emberi kapcsolatok. Ami nekem a bajom volt ezeknek a tanulásával, hogy sosem sikerült az érettségünknek, korosztályunknak, felfogóképességünknek és érdeklődésünknek megfelelő módon bemutatni.
Pedig most Nyári Ö. Gábor kifejezetten fontosat mondott nagyjából egy óránál. Ha a rajz és vizuális kultúra, a testnevelés és az ének-zene nem lenne közösen a tanárok és a diákok által is elbliccelve, nem néznének ki itthon az emberek és az utcai kirakatok úgy, mint egy hányadék, nem hallgatnának annyian ótvaros trash zenét, és talán nem is nézne ki minden negyedik ember széthízott roncsnak a nap minden percében, hogy aztán tíz-húsz évvel előbb elvigye egy szívroham vagy egy agyvérzés.
Megint egy kis magyar világba zárt értékelés a tanterv kapcsán. Mintha Magyarország egy külön bolygó lenne. A kádárizmus a mindenható, mintha máshol nem ugyanez lett volna a tanügyben. Elárulom, máshol is ugyanez volt, főleg a komcsi országokban. A nehezebb tantárgyak többre voltak/vannak becsülve, a termelésben szerepet játszó szakmák meg a fejlődő iparosodó országokban mindenhol voltak túllihegve. De az, hogy létezik egy “rejtett tanterv” az minden modern tanügyben jelen van. Nyugaton vagy akár Ázsiában is ugyanúgy van egy standardizálás, nem feltétlen kádárizmust, kádári kisembert akarnak mindenhol nevelni. Ez ellen a rejtett tanterv ellen, az uniformizált állampolgár ellen lázad pl. a Pink Floyd a We don’t need no education számukkal (s kicsit az egész The wall lemezzel). Nem ártana kontextusukban nézni a dolgokat, s nem beszűkíteni, leragadni a kis magyar valóságban.
Az Álmodtam egy világot erénye (nekem) nem a szöveg - bár az is elég vizuális, leíró, mozis - hanem az össz-hangulata, ami kádár noir és a zsenije az szinti/orgonaszóló a végén
Kérdésem van: egy cseppnyi ízléssel rendelkező ember hallgat Edda Műveket? Már bocsánat, de nem egy rémciki bandáról van szó?? Röhejes szövegek, gyakran rossz prozódiával... és függetlenül Pataky UFO-vonalától meg a dáridós szereplésétől.
Abszolút művészetpárti vagyok. De. Terry Pratchett mégis miért nem szépirodalom?! Attól, hogy az olvasásához valóban szükséges egy minimális természettudományos műveltség (különben a humor fele elvész..), rengeteg társadalmi kérdést boncolgat benne, és a műveinek a fele Shakespeare életművén alapszik (Ld Hölgyek és Urak, Vége a mesének stb). A jó Sci-fik pedig szépirodalmi értékkel is bírnak (van fordulatos történet, érzelmek, társadalomkritika, stb, ld Frank Herbert, Isaac Asimov), bölcsészek számára is teljesen jól érthetők, tehát ha valaki sok ilyet olvas, az valóban lehet akár érzelmi/szociális szempontból is érett.
Várjunk egy kicsit, a művészettörténet és a rajz az külön van. Legalábbis nálunk gimiben külön tárgy volt, ráadásul a művészettörténetet 2 tanár tanította párhuzamosan. Ált. suliba nem rémlik hogy lett volna művészettöri rajzon, zenetörténet éneken mondjuk volt... sajnos. :D Bár az igazi halálom az amikor klasszikus zenét akart elemeztetni velünk a tanár...
4:06 Öngyilkosság és depresszió; 44:37 Édes és mostoha tantárgyak; 1:11:23 Edda Művek: Álmodtam egy világot
Minden kibaszott adás köpeny nélküli hőse vagy.
@@kozonsegesplatan2810 NEMAGYARÁZZÁ BELE TENE OLYAN DOLOGBA AMIHEZ NEM ÉRTESZ!!!
@@kozonsegesplatan2810 Azorbánkorbány MINDENKINEK IGYEKEZNI fog Vakcinát szereznie!!!
@@kozonsegesplatan2810 MiÉrT a gYuRcSáNy JoBb lEnNe???? :-D
Nem tudom, miről van szó és ez rendben van
Vegyétek videóra a műsort.. kár hogy nem hallják többen...sok sikert...ha Dévényi mégis rendel...remélem bebaszunk együtt majd egyszer..🤗🍀🙃🤣
Úgy bìrom mikor Robi mondja, hogy .. TUDOD.
En rajzbol jo voltam. Enekbol meg majdnem megbuktattak altalanos iskolaban, mert lerajzoltam a tanarnot es az osztalytarsam megmutatta neki.. a tanar felismerte magat, meg is szivatott.. meg kellett tanulnom nepdalokat, meg kottat (ebbol mindig is nagyon rossz voltam)
Azt mondta a tanar hogy siman megbuktat ha nem tanulom meg az eneket.
Kovetkezo oran lefeleltem. Akkor mutalodott a hangom es amikor enekeltem akkor mindenki nevetett, a tanar is.
Akkor leesett, hogy nem megbuktatni akart, hanem megalazni a tobbiek elott...
ez kemeny teso
@@dosdatadavkukacgmailpontco8968 jaja, ezert emlekszem erre meg mindig (38 vagyok).
Raadasul az a fajta tanar volt, aki orditott a gyerekekkel. Egy aggressziv picsa volt.
Az orvosos példára csak annyit, hogy nem egy olyan eset volt, hogy a fiatal sebész nem jutott el a beteghez, mert a 70 éves főorvos nem volt hajlandó másnak átadni a stafétát, mert azt ő jobban tudja. Nem egy esetben kihalásos úton lehet csak pozícióhoz jutni, és ez is egy ok arra, hogy a fiatal sebész kimegy külföldre.
A Szomorú vasárnapot kihagytátok Robi!!!
Öngyilkosságok vesszaeséséhez jegyeznék le egy futó gondolatot: vajon ezen a drasztikus visszaesésen mennyit fog módosítani az új "gyermekvédelmi" törvény? Hány fiatal lesz öngyilkos, amiért egy annyira szégyellnivaló torzszülöttnek érzi magát, hogy a nemi betegségeket érdemesebbnek tartják arra, hogy beszéljenek róluk? 🙄
Tesi, rajz, ének, technika/életvitel... az egyedüli tárgyak, amik valóban készségtárgyak, ennek ellenére pont ezek a legnevetségesebbek (meg azok, akik ezt tanítják :) )... aztán a nyelvvizsga és a jogsi előtt meg rájövünk, hogy mégis fontosak a készségek...
A rajzóra nálunk sem volt egy komoly dolog . Volt egy Etika tárgyunk is amire nem jártunk be mert úgy egy órával tovább aludhattunk , a tanár még a hiányzokat sem írta , pedig a középiskolákban a hiányzás nagyon démonizálva van . A tanár személyes sértésként veszi ha nem vagy ott az oráján . De ez is igazából csak addig tart amíg 10. Osztályra nincs egy olyan osztálytársad aki évi 120 napot hiányzik mégis teljesíti az évet osztályozó nélkül mert szarnak bele . Fizikából meg Kémiából a fakultáció választásnál a tanár megkérdezte ki az aki szeretné felvenni . Aki akarta annak órát tartott a többiek meg mehettek amerre láttak . Nem szivatott belőle .
Végre vidàm témàk! 😁
Általános iskola második osztályában nálunk volt egy teszt ami 100 darab összeadás - kivonásból állt 30 perc alatt kellett megoldani. Ha nem ért el a diák 90% ot az kapásból elégtelen osztályzatban részesült
Jézusom
Oszi, a Nándorfehérvár ezen ostroma 1456-ban volt ,tehát nem a XIII.században ! Egyébként tetszett a beszélgetés!
Robinak és úgy általában mindenkinek ajánlom James Clavell - A Sógun című két részes regényét, csodálatosan körbejárja az élet és halál értékelését a japánok és egy Japánba került angol szemén keresztül. Nagyon olvasmányos és izgalmas, 1600 körül játszódik, az Edo korszak kezdete előtti időszakban.
Nagyon jó könyv, szuper, hogy "megidézted" !
@@vacakgagyi5248 az, hogy más, még egyáltalán nem jelenti, hogy baromság. És sokkal árnyaltabb a dolog, mint ahogy azt a sztereotípiák vagy akár Robiék is bemutatták. Érdemes vagy a könyvet elolvasni vagy csak amúgy utána nézni.
@@vacakgagyi5248 mert az nem baromság, hogy Isten nevében meg kell kínozni azt, aki ugyanabba az Istenben hisz, csak máshogy? Minden kultúrának megvannak az idiótaságai, de ez nem képezi le a teljes kultúrát. Nézz csak utána a Japánok viszonyulásának az élet és halál kérdéséhez, nagyon sok mindenben meg fogsz lepődni.
Látom csupa vidám téma megint:D IKSZDÉ
asszem nem létező személy Titusz. hallotam erről műsort akit érdekel keresen rá.
Így is van. Az iskolarendszer a legnagyobb fekete mágia, amit az emberen elkövetnek.
45:06, Én pl szoktam mondani hogy történelemben és irodalomban baromira műveletlen vagyok.
A közösség érdekében bevállalt önkéntes véráldozat eléggé ősi misztikus tett . Krisztus se maga miatt ment a keresztre e szavakkal : "Szomorú az én lelkem mindhalálig "
Van még olyan, hogy presszózenész?
Engem végzősként akart a rajz tanár megbuktatni és ezt az információt az osztálytársaimon keresztül volt csak hajlandó megosztani.. Az előző 11 év során senkinek sehol sem volt baja a munkáimmal, beadandóimmal. Ez mindössze az én személyes szivatásomról szólt:).. Azóta is “boldogan” emlékszem vissza arra az időszakra, érettségi előtt 2 hónappal.
Szerintem az oroszok inkabb csak fatalistak. Egy haveromat meg megvagtak rajzbol gimiben. Eleg sokat nevettunk. Am a tehetseghez tartozo targyakat en sem vennem veresen komolyan mint azokat ahol jozan esszel, tanulassal es gyakorlassal siman szerezhet barki negyest.
Oktatásról: Csak annyi értelme van a tantárgynak, vagy tananyagnak, amennyit te felfedezel benne. A tanár nem fog helyetted értelmezni vagy gondolkodni, motiválódni.. :)
Offtopic: ha valaki egészen véletlenül tudná mi a zene, ne tartsa vissza magát, hogy megossza
De tudod...! Aaa... öö... aaaa... tudod! Arról van szó, hogy akkor aaa... tudod!! Öööö... aaaa.... Tudod.
@Magyar Állampolgár Igen. Kifogástalanul sikerült.
Ezt nem olvassák, minden spontán a tèmával kapcsolatban, igy, hogy ne közhelyes szavakkal ès közhelyes megjelenèssel taglalják az adott tèmát, meg kell találniúk a megfelelő szavakat amivel kifejezik a vèlemènyüket igy lehet nem jön egyből a szájukra az adott szó, ès igy megesik, hogy ő-znek elèg gyakran, ez benne van.
@@Szabby999 XD
@@Szabby999 Kétségbe vonom ezt az állítást.
@@kozonsegesplatan2810 Pedig komolyan mondtam. De ettől függetlenül én nem gondolnám, hogy a választékos és minőségi verbalitás időtartam függvénye volna. Egyes oktatók a felsőoktatásban például kifogástalan színvonalon képesek erre, akár 2-3 órás előadások keretében is, a jelenség tehát messze nem egyedi. Mindamellett nem is kell olyan messzire menni, mert Oszi általában szerintem meglehetősen jól teljesíti ezt a feladatot. Meggyőződésem, hogy igényesebb, választékosabb és a jelenleginél sokkal moderáltabb szereplések útján Robi a mostanihoz képest tízszer annyi embert tudna megszólítani. Persze valószínűsítem, hogy ez őt különösebben nem érdekli.
Gondoltam írok valami érdekeset:
Miskolc egyik elit gimnáziumban tanultam 8 évet, mert az általános iskolától már az első négy alatt hidegrázásom volt, és ezt sikerült orvosolni a sikeres felvételivel. A gimnázium elkezdése előtt már sokkal nagyobb kötődésem volt a reáliákhoz, mert sokkal átláthatóbb és logikusabb volt egy egyértelmű matematika feladat, minthogy a tanár kénye kedve alapján értékelt, teljesen szubjektív tantárgyakat komolyan tudjam venni. Magyarból mindig is gyenge voltam az irodalom területén, mert a következő olvasmány intézménye maximálisan kontra produktívnak bizonyult az olvasás megszerettetése területén. Ellenben a nyelvtan szinte végig hibátlanul ment, mert azt is szabályok irányították. Folyamatosan azt kaptam, hogy ne legyek szakbarbár, igenis az alapműveltség része az irodalom és a történelem. De ezt nagyon nem tudtam elfogadni, mikor azt láttam, hogy a többi diáktársam jó része undorodott a reál tudományoktól, és igen, menőnek érezték szarnak lenni matekból, fizikából. Építésznek mentem, azóta le is diplomáztam, a szakmában dolgozom. Ehhez a művészetekbe is bele kellett tanulnom, amit élveztem, különösen az alkotóművészetet, de érdekes és kicsit kiábrándító volt látni, hogy akik inkább a művészeti oldalról talált az építészet ösvényére, az egyetemen is húzta a száját, amikor tartószerkezeteket kellett számolni, vagy akár geometriai szerkesztéseket végezni. BME hallgatókról van szó, akik a mérnöki és tudományos ismereteket egyetemistaként is csak szükséges rossznak tekintik...
@@vacakgagyi5248 nem igaz. Jelenleg is a magyar anyanyelvűek 10-15 százaléka nem tud (nem hogy helyesen) érthetően, olvashatóan írni! Azért kell a folyamatos apró csiszolása a nyelvtani szabályoknak, hogy 10 éven belül ne legyen harminc, egymás írását megérteni képtelen népcsoport, ami mind magyar lenne. Ahogy a fizikát minden mérnöknek tanulnia, tudnia kell, úgy a bölcsészeknek minimum, hogy a nyelvet kiváló minőségben használják.
@@vacakgagyi5248 hát hol a viharban tanulná meg valaki? A budin ülve? Na pontosan ezért van szükség bölcsészekre is. Valakinek muszáj azon a színvonalon használni a nyelvet, hogy meg tudjon fogalmazni gondolatokat, elveket, szabályokat, törvényeket. Nem véletlenül hívják humán tárgyaknak az irodalmat, történelmet. Azért, mert azok kellenek, hogy emberek lehessünk, ne csak gépek. Kifejezetten nagyra becsülöm a műszaki tudományokat, és irritálnak azok, akik nem fogják fel, miért is szükséges legalább alapfokon fizikát, kémiát, matematikát tanulni. De korrekt nyelvhasználat nélkül nincsen irodalom, vagyis nincs regény, mítosz, vers, színdarab, humor se film, és nincsenek szabályok, törvények, megegyezések, kommunikáció, emberi kapcsolatok. Ami nekem a bajom volt ezeknek a tanulásával, hogy sosem sikerült az érettségünknek, korosztályunknak, felfogóképességünknek és érdeklődésünknek megfelelő módon bemutatni.
Hogy is mondta Etus Julcsinak? Ne hangoskodjatok, mert feljönnek a lakók!
Na és aki jó magatartásból? :D
Az "elengedett" aka /nem_komoly_targyak/ terméke az Észbontók, ill. Magyarország jelene és jövője
Az észbontók egy megrendezett kamu szar műsor, abból nem érdemes következtetést levonni.
60 évesen meghalnak? ilyen sokáig élnek? Örülök ha 45-öt megélem. Temetőben sem láttam nagyon nyugdíjt megéltek sírkövét.
A nyarat már nagyon várom, de Nyárit, azt k#rv@ra nem... úgyhogy ezeket az adásokat szkippelem. Ennyi amit tehetek ellene.
Pedig most Nyári Ö. Gábor kifejezetten fontosat mondott nagyjából egy óránál. Ha a rajz és vizuális kultúra, a testnevelés és az ének-zene nem lenne közösen a tanárok és a diákok által is elbliccelve, nem néznének ki itthon az emberek és az utcai kirakatok úgy, mint egy hányadék, nem hallgatnának annyian ótvaros trash zenét, és talán nem is nézne ki minden negyedik ember széthízott roncsnak a nap minden percében, hogy aztán tíz-húsz évvel előbb elvigye egy szívroham vagy egy agyvérzés.
Megint egy kis magyar világba zárt értékelés a tanterv kapcsán. Mintha Magyarország egy külön bolygó lenne. A kádárizmus a mindenható, mintha máshol nem ugyanez lett volna a tanügyben. Elárulom, máshol is ugyanez volt, főleg a komcsi országokban. A nehezebb tantárgyak többre voltak/vannak becsülve, a termelésben szerepet játszó szakmák meg a fejlődő iparosodó országokban mindenhol voltak túllihegve. De az, hogy létezik egy “rejtett tanterv” az minden modern tanügyben jelen van. Nyugaton vagy akár Ázsiában is ugyanúgy van egy standardizálás, nem feltétlen kádárizmust, kádári kisembert akarnak mindenhol nevelni. Ez ellen a rejtett tanterv ellen, az uniformizált állampolgár ellen lázad pl. a Pink Floyd a We don’t need no education számukkal (s kicsit az egész The wall lemezzel). Nem ártana kontextusukban nézni a dolgokat, s nem beszűkíteni, leragadni a kis magyar valóságban.
lehet h feldmar andras bukott diakjai
Az Álmodtam egy világot erénye (nekem) nem a szöveg - bár az is elég vizuális, leíró, mozis - hanem az össz-hangulata, ami kádár noir és a zsenije az szinti/orgonaszóló a végén
Kérdésem van: egy cseppnyi ízléssel rendelkező ember hallgat Edda Műveket? Már bocsánat, de nem egy rémciki bandáról van szó?? Röhejes szövegek, gyakran rossz prozódiával... és függetlenül Pataky UFO-vonalától meg a dáridós szereplésétől.
A kezdeti Edda jó volt, Slamóval. A késöbbit annyira nem szeressük
Abszolút művészetpárti vagyok. De. Terry Pratchett mégis miért nem szépirodalom?! Attól, hogy az olvasásához valóban szükséges egy minimális természettudományos műveltség (különben a humor fele elvész..), rengeteg társadalmi kérdést boncolgat benne, és a műveinek a fele Shakespeare életművén alapszik (Ld Hölgyek és Urak, Vége a mesének stb). A jó Sci-fik pedig szépirodalmi értékkel is bírnak (van fordulatos történet, érzelmek, társadalomkritika, stb, ld Frank Herbert, Isaac Asimov), bölcsészek számára is teljesen jól érthetők, tehát ha valaki sok ilyet olvas, az valóban lehet akár érzelmi/szociális szempontból is érett.
Szondi Lipót sorstana (anankológia) a kenyszersorsról és választott sorsról, Robi figyelmébe
Nyári G.: "mindannyian Kelet-európában élünk"(11:34) !! Lehet hogy ő ott, de mi itt a Kárpát-medencében, Európa kellős közepén élünk.:-)
a mentalitàs keleti... ès egyre inkàbb odahùzunk
Csak ugy ideokadok tematol fuggetlenul. Az elet mar annyira szar, hogy az mar egy vicc. :D
1:00:29 Nyári trollkodott😅
Furcsa lehet, de a szürke 50 is szépirodalom, csak azon belül lektűr vagy ponyva.
Várjunk egy kicsit, a művészettörténet és a rajz az külön van. Legalábbis nálunk gimiben külön tárgy volt, ráadásul a művészettörténetet 2 tanár tanította párhuzamosan. Ált. suliba nem rémlik hogy lett volna művészettöri rajzon, zenetörténet éneken mondjuk volt... sajnos. :D Bár az igazi halálom az amikor klasszikus zenét akart elemeztetni velünk a tanár...
Első.
utolsó