Bardzo fajny 👍 Gdybym teraz miał 9 lat to właśnie taki chciałbym dostać na komunię 😜 Nawet teraz (będąc po 40) chciałbym go dostać 🤩 (może żona albo syn przeczytają ten komentarz 😁)
Bardzo fajny rower, test wysłuchałem dokładnie. Bagażnik z przodu super pomocny może się okazać. Z tyłu również jest co czyni rower użytkowy na codzień. Sam jeżdżę na codzięń elektrykiem ale z prawie o połowe mniejszą mocą silnika. Tu te 60 niutonometrów brzmi ciekawie.
Tu nie ma czujnika nacisku na pedały. Jest czujnik obrotu korbą, a to dwie różne rzeczy. I właśnie z takiego tańszego rozwiązania powstają dalsze problemy o których mówisz. Linkę od tylnej przerzutki dałbym jeszcze dłuższą ;) Takie detale świadczą o jakości wykonania. Poza tym powielasz stereotyp klepany już od momentu pojawienia się rowerów elektrycznych, czyli że rower elektryczny jest dla starszych nie mających już siły ludzi. Rowery elektryczne są dla każdego kto będzie chciał sobie kupić.
Tak, tak, masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Niemniej są rowery podobne technicznie, w których reakcja silnika jest dużo szybsza na obrót korbą. A jeżeli chodzi o rowery elektryczne tylko dla starszych to nie przypominam sobie, żebym o tym mówił. Sam bronię elektryków w komentarzach.
Można by rzec że elektryki wręcz mogą być niemożliwe dla osób starszych lub słabszych... jak rower elektryczny waży 30+ kilo w takim wydaniu, lub nawet więcej w przypadku niektórych innych, to ani nie nadaje się jako składak do użycia takowego, ani do (prze/w)noszenia. Starsza słabsza osoba nie poradzi sobie z odpowiednim użyciem takowych ciężarów. Może bez składania rama mogłaby być lżejsza dzięki usunięciu wzmocnienia pod składanie i wtedy rower by miał inny cel i możliwości...
Zależy co to znaczy "spore". Na pewno na podjazdy ten Jobo się nadaje, silnik ma 80 Nm momentu obrotowego, czyli całkiem sporo (słabsze silniki miewają po 40-50 Nm). Ja z jazdą nim po lesie, po sporych pagórkach nie miałem problemu. Więc tym bardziej na asfalcie da on sobie radę.
Witam.. znalazłem się w tej grupie docelowej (tzn. wiekowej 😁).. zakupiłem i jest.. Super 👍...i pytanie,,jak odblokować Manetkę?...w ustawieniach, chyba tylko limit prędkości można zmienić 😎
W tej sprawie musisz skontaktować się z Jobobike'iem, albo sprzedawcą. Akurat oni mają zablokowane menu serwisowe i niestety nie wiem jaki jest kod odblokowujący ;) a pewnie tam można coś pozmieniać.
Tu producent podaje, że ich rower waży 27 kilogramów: www.geekbuying.pl/pl/rowery-elektryczne/2295-skladany-elektryczny-rower-bezior-xf200-1000w-15ah-50kmh-130km-przebiegu-20x4-fat-bike-czarny-0106956872224.html Czy tak jest w rzeczywistości, tego nie wiem. Zrobienie jeszcze lżejszego roweru z szerokimi oponami, składanego i podwójną amortyzacją może być już trudne lub dużo droższe.
Witam, a czy tym rowerem da sie jezdzic bez wspomagania silnikiem ? Mam na mysli, ze jak skonczy nam sie bateria, to czy mozna o wlasnych siłach nim wrocic ? ma takie szerokie opony, ze nie wiem czy w ogole jest to mozliwe ? dzieki
To trochę taki rower dla mojej żony - żeby było miękko, nie zmęczyć się i pojeździć 😀 no tylko ta masa trochę nie dla niej 😀 jakby bateria się wyczerpała to problem. A nie robią takich mini fatbajków w wersji analogowej?
Dzień dobry Kolego. Czy opona 20-571 będzie pasować do obręczy 559? Dla przykładu w starej, stalowej obręczy HB25-575 mam oponę 559 i pasuje. Dziękuję.
@@roweroweporady Cześć. Ona dedykowana jest do 27,5?! Jak to odczytać? Zobacz sam kolego allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-26x7-8-20-571-panaracer-triathlon-10586933158?reco_id=88eb6ff9-d856-11eb-88d9-b02628c7fac0&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227 Może do wózka inwalidzkiego? Mam jedną szwalbe dedykowaną do wózka na rowerze.
@@martyna025_ 571 mm to jest oznaczenie opony 26 cali, ale nie tej najpopularniejszej u nas, bo te mają średnicę wewnętrzną 559. Poczytaj sobie o tym czym jest ETRTO, tam jest to wszystko wyjaśnione: roweroweporady.pl/jaka-opona-do-obreczy/
Koszmarny kloc! Absurdalna konstrukcja, przekrój profilu ramy jak przęsło mostu. Po co robić składak który wymaga dźwigu, po złożeniu jest bardzo szeroki. Przekrok rama też ma wyskoki w stosunku do wielkości kół. Ciężar samych bagażników jest absurdalny. Koszmar estetyczny, wagowy i użytkowy.
mam pytanie, wg tego co słyszałem na filmie ten rower kazdy program z 5ciu ma do iluś kmh? czyli nie ma siłóy wspomagania tylko do danej predkości?np na 2 biegu nie wspomaga do 25?
@@roweroweporady ja juz kupiłem inny, ale mam 5 trybów plus 0wy oczywiscie i kazdy ciagnie do 25kmh i wyraznie odpuszcza, kolega ma jakiegos bafanga z ali to na kazdym trybie jes podobna moc ale odcina np przy 13, 18, 20, 25kmh
@@blazblaz10 Tu też moc jest podobna, ale im mniejszy tryb wspomagania, tym szybciej go odcina. Ma to jakiś sens, bo po co byłoby kilka trybów, gdyby każdy działał tak samo :D
Nie da się dokładnie oszacować zasięgu, ponieważ zależy on od kilku czynników. Naszej wagi, wiatru, nawierzchni, mocy silnika z której będzie się korzystało, temperatury otoczenia. Idealnie płaskich dróg o długości kilkudziesięciu kilometrów też nie ma :) Tak jak mówiłem w w odcinku: w najmocniejszym trybie wspomagania (bardzo lekko pedałując) - 35-40 km (miks asfaltu i raczej płaskich bezdroży). W 3-4 trybie wspomagania (z 5), pedałując już w miarę uczciwie - 60-70 km (bardziej po asfalcie). Tak więc uśredniając, jeżeli będziesz pedałować, a silnik jedynie będzie wspomagać, to te 40-50 kilometrów poza asfaltem się przejedzie (w lato, bo zimą wiadomo, że zasięg spadnie).
@@roweroweporady dzięki za info. Pytałem bo mam taki rower i w terenie w miarę płaskim na niskim ciśnieniu opon 0,5-0,8bar w temperaturze około 0 st. przy średniej prędkości około 13km/h rower ma zasięg max 20-22km. Dostałem nową baterię i ładowarkę do testów od producenta i zasięg bez zmian. Moja waga w ubraniu to około 110kg. Myślę, że ten zasięg jest za mały ale może się mylę. Dodatkowo obie baterie odcinają wspomaganie już przy 12% naładowania baterii - to też nie jest chyba normalne.
@@qnisz0378 Niska temperatura niestety sporo skraca zasięg. Do tego ważysz trochę więcej ode mnie (sam Eddy też swoje waży) i jechałeś tylko w terenie. Proponuję zrobić test - nadmuchaj opony do 0,8 bara i zrób próbę tylko po asfalcie. W wielu miejscach w kraju zrobił się plus na termometrze i nawet nie pada, więc warunki mogą być niezłe do sprawdzenia ile wyjdzie. PS napisałeś o średniej, ale spróbuj mniej więcej określić na którym trybie wspomagania najczęściej jeździsz + ile wkładasz od siebie siły w pedałowanie (prawie nic, mało, tak średnio :)
Rower mocno kontrowersyjny. Według mnie podstawową wadą jest jego masa. Zdecydowanie powinno się go odchudzić o 10 kg. Kolejna wada to opony. Wymieniłbym te Kendy na CST a także koła na lekkie koła szprychowe. Po za ty to rower fajny, bardzo uniwersalny do poruszania się po mieście i na granicy miasta. Jak będę nieco starszy i będzie mi brakować siły to na pewno taki rower kupię. Jak na razie moje 50 + nie pozwala mi na kupno elektryka.
Miałem okazję przejechać sie chwilę najbardziej denerwujace są trzaski jakby z tych wszystkich zawiasów nie mówiąc o wadze tego roweru. Myślę że to składanie jest niepotrzebne i nie użyteczne bo jak slusznie wspomniałeś samemu go nie załadujemy. Ot taki wynalazek troszke ekstrawagancki ale wg mnie mało praktyczny.
Jak mogłeś nie wytknąć chociażby tej wiszącej i odstającej na pół metra linki przerzutki. Sam pomysł na ten rower jest bez sensu, składak z założenia powinien być "mobilny".
Wizualnie ciekawy, na pewno będzie przyciągał uwagę przechodniów. Niestety waga 35 kg trochę zadziwia i odstrasza. Moja stara Delta Trend 301 na kołach 26" waży tyle z kompletem czterech sakw z pełnym ekwipunkiem wyprawowym na kilkutygodniową wyprawę (ubrania, namiot, śpiwór, kuchenka itd.) Ta firma ma w swojej ofercie zwykły składak "elektryk" i tamten wydaje się dużo bardziej sensowny, do miasta czy na zakupy jak i w las. To, co tu pokazujesz, to raczej spuchnięta wersja tamtego.
@@roweroweporady Niestety posiadają tylko baterię do 14.5A/h. To wciąż na turystykę za mało, a dodatkowa bateria to już całkowita waga roweru około 40 kg, i w tym momencie lżej będzie się jechało na zwykłym nieelektrycznym rowerze, ale sam pomysł żeby połączyć składaka z fullem i fatbikem rewelacyjny.
Przyczyn może być kilka: - niższa temperatura powietrza - większe górki - większy wiatr w twarz - wyższa waga rowerzysty/bagażu - włączony mocniejszy tryb wspomagania - mniejsza siła włożona w pedałowanie Widzę, że z Twojego komentarza wybrzmiewa niedowierzanie, więc proszę bardzo, jeden z przejazdów na Eddy'm z zeszłego roku: www.strava.com/activities/5642946336 Nie było tam ani super płasko, ani super gładko. I na pewno nie rozładowałem akumulatora do końca.
Przepisy że nie można używać tylko manetki to. jak widać na mieście nie spotkałem się żeby policja za to karała Wystarczy zaobserwować jak na taki ch rowerach jeżdżą dostawcy jedzenia Mało który pedałuje i jeździ jak skuterem i nikt ich nie zatrzymuje i wlepia mandaty .Tak jak na hulajnogach jeżdżą po dwóch .
Nie mogę zrozumieć po co wstawiać do tego roweru te amortyzatory... Wydaje się strasznie ciężki, ze trzydzieści kg, z jednej strony komfort a z drugiej mega ciężki pojazd.
@@roweroweporady no tak, ale mam wrażenie że jest tu wstawione wszystko co tylko mogło być wstawione, trochę na siłę, aby był ciekawy :p brakuje tylko opuszczanej sztycy :D
@@roweroweporady Ale nie można na publicznych. Jaka jest przydatność takiego pojazdu gdy wyłączymy drogi publiczne i lasy państwowe? Czy klient nie powinien tego wiedzieć?
@@misiukisiu 1. Przydatność jest taka, że wspomaganie działa do 25 km/h i wystarczy kręcić pedałami, nie używając za dużej siły, jeżeli się nie chce. 2. Powiedziałem w nagraniu, że z tego co wiem, można odblokować jazdę na manetce, ale nie zrobi się tego ot tak. Trzeba albo znaleźć do tego instrukcję, albo serwis, który w tym pomoże. Ja nie zgłębiałem tego tematu. 3. Czy przy zakupie samochodu, sprzedający informuje kupującego, że nie można przekraczać dozwolonej prędkości lub jeździć po alkoholu? :) W tym rowerze jazda na manetce i wspomaganie powyżej 25 km/h są przepisowo zablokowane, więc nie widzę tu żadnego problemu.
@@roweroweporady 3. Nie porównuj do samochodu, bo do jego prowadzenia potrzebne są określone kwalifikacje i egzamin. Niektóre pojazdy samochodowe mają przecież ograniczenie mimo to - są nimi np... ciężarówki. Gdyby człowiek i jego rozsądek był wystarczającym gwarantem, nie było by tachometrów i kryz. Polecam Tobie zapoznać się z rozporządzeniem o nadzorze rynku pojazdów mechanicznych, w którym określone jest jakie pojazdy są "mechaniczne" i "samochodowe", a więc podlegają procedurze DOPUSZCZENIA DO RUCHU. To nie jest dużo czytania. Generalnie wszystko, co ma kółka i osiąga prędkość AUTONOMICZNĄ pow. 6 km/h mam być dopuszczone do ruchu. Skomplikowanie procesu zależy od tego, do jakiej kategorii pojazd zostanie zaszeregowany na podstawie mocy i osiąganej autonomicznie prędkości. 2. Jeśli można odblokować jazdę na samej manetce (a można, bo instrukcję na YT znajdziesz od razu), to mamy do czynienia z "pojazdem mechanicznym / samochodowym", który nie podlega pod kategorię ROWER i nie może być formalnie używany na prawach roweru, nawet gdy jest akurat zabkolowany. Liczy się możliwość, a nie stan chwilowy. Definicję tego znajdziasz w normach technicznych EPAC:2020. 1. O przydatności wspomagania nie musisz mnie przekonywać, jednak cienka czerwona linia przebiegająca między rowerem ze wspomaganiem (EPAC) a motorowerem (L1e) leży właśnie na poziomie autonomicznego 6 km/h i kolejnych parametrów mocy i prędkości wspomagania, ale o tym wszyscy wiemy. 0. Taki jest stan prawny, kompletnie niezrozumiały (łatwy do zrozumienia, ale olewany, bo trzeba jedno rozporządzenie przeczytać) i na każdym kroku podważany - jednak istniejący. Żaden rower z renomowanym napędem EPAC nie ma możliwości odblokowania bez sztuczek oszukujących czujniki lub elektronikę, bo żaden renomowany producent nie zaryzykuje odpowiedzialności za to, że sobie użytkownik (np. 12 latek) odblokował i narobił zadymy. W całej UE są wysokie grzywny za użytkowanie pojazdu niespełniającego normy EPAC na ulicy / DDR na prawach roweru. W Polsce też są wysokie (od 01.22 usankcjonowane dokładnie), ale jeszcze nie ma szczególnej nagonki. Na razie jest za to na hulajnogi, gdzie podobnie się rzeczy mają.
nie kupiłbym raz że brzydki dwa to kto sie podejmie serwisowania go trzy prócz standardowej przerzutki alivio to w kwestii części zamiennych jesteśmy uzależnieni od producenta i jego cen
Nie dwa, tylko 1,7 takiego ADO, który będzie miał o połowę mniejszy akumulator. Okej, przez brak pełnego zawieszenia waga będzie niższa. Chociaż w podawane przez sprzedających 20 kg jakoś nie chce mi się wierzyć...
@@roweroweporady nie ma nic pejoratywnego w słowie inwalida czy kaleka. Same te słowa są bardziej precyzyjne niż ogólne niepełnosprawny. Inwalida to człowiek który utracił sprawność a kaleka urodził się że swoją niesprawnością. Ponadto nie mówi się niepełnosprawny wojenny tylko inwalida wojenny. A człowiek z ciemnym kolorem skóry to MURZYN.
@@wojtaswrr Nie niepełnosprawny, tylko osoba z niepełnosprawnością. To ciekawe zagadnienie językowe i nie chodzi o same słowa, ale wydźwięk jaki ze sobą niosą. Tak jak np. na małego Polaka nie powiesz "Polaczek". wiadomosci.wp.pl/eksperci-pojecia-inwalida-kaleka-powinny-zniknac-z-jezyka-publicznego-6027672012465281a www.rp.pl/Spoleczenstwo/200819842-Czy-slowo-Murzyn-jest-obrazliwe-Glos-jezykoznawcy.html
Przymierzałem się do tego Edka i już prawie bym go kupił gdyby nie ten film. Zastanawiam się czy warto skoro ma tyle negatywnych recenzji i do tego blokowane manetki. Pierwsza reklama jaka się wyświetliła o tym Dżobobajku zachęcała do jazdy na manetce gazu, więc jak to Kur..a jest Panie producencie, czyta Ktoś te komentarze z Dżobobajka?
Musiałbyś do nich napisać w sprawie odblokowania manetki, tylko przypominam, że zgodnie z przepisami można tak jeździć jedynie na drogach niepublicznych.
Bardzo fajny 👍 Gdybym teraz miał 9 lat to właśnie taki chciałbym dostać na komunię 😜 Nawet teraz (będąc po 40) chciałbym go dostać 🤩 (może żona albo syn przeczytają ten komentarz 😁)
Dziękuję ,wreszcie dobra jakość dżwięku ,sęsownie opowiedziane.
Dzięki :) Staram się, żeby w każdym materiale była możliwie dobra jakość dźwięku (i nie tylko to ;)
Bardzo fajny rower, test wysłuchałem dokładnie. Bagażnik z przodu super pomocny może się okazać. Z tyłu również jest co czyni rower użytkowy na codzień. Sam jeżdżę na codzięń elektrykiem ale z prawie o połowe mniejszą mocą silnika. Tu te 60 niutonometrów brzmi ciekawie.
Witam prosiłbym o taką recenzje roweru Robin. Pozdrawiam
Tu nie ma czujnika nacisku na pedały. Jest czujnik obrotu korbą, a to dwie różne rzeczy. I właśnie z takiego tańszego rozwiązania powstają dalsze problemy o których mówisz. Linkę od tylnej przerzutki dałbym jeszcze dłuższą ;) Takie detale świadczą o jakości wykonania. Poza tym powielasz stereotyp klepany już od momentu pojawienia się rowerów elektrycznych, czyli że rower elektryczny jest dla starszych nie mających już siły ludzi. Rowery elektryczne są dla każdego kto będzie chciał sobie kupić.
Tak, tak, masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Niemniej są rowery podobne technicznie, w których reakcja silnika jest dużo szybsza na obrót korbą.
A jeżeli chodzi o rowery elektryczne tylko dla starszych to nie przypominam sobie, żebym o tym mówił. Sam bronię elektryków w komentarzach.
Można by rzec że elektryki wręcz mogą być niemożliwe dla osób starszych lub słabszych... jak rower elektryczny waży 30+ kilo w takim wydaniu, lub nawet więcej w przypadku niektórych innych, to ani nie nadaje się jako składak do użycia takowego, ani do (prze/w)noszenia. Starsza słabsza osoba nie poradzi sobie z odpowiednim użyciem takowych ciężarów. Może bez składania rama mogłaby być lżejsza dzięki usunięciu wzmocnienia pod składanie i wtedy rower by miał inny cel i możliwości...
👍 się mi podoba ten rower.
Odświeżę trochę temat zna może ktoś kod do ukrytego meni standardowy 1212 nie działa w jobo.
Czy ten rower pokona spore wznesienia na drodze asfaltowej?
Zależy co to znaczy "spore". Na pewno na podjazdy ten Jobo się nadaje, silnik ma 80 Nm momentu obrotowego, czyli całkiem sporo (słabsze silniki miewają po 40-50 Nm).
Ja z jazdą nim po lesie, po sporych pagórkach nie miałem problemu. Więc tym bardziej na asfalcie da on sobie radę.
Czy wie Pan jaki jest kod do ustawień wyswjetlaczu
Witam.. znalazłem się w tej grupie docelowej (tzn. wiekowej 😁).. zakupiłem i jest.. Super 👍...i pytanie,,jak odblokować Manetkę?...w ustawieniach, chyba tylko limit prędkości można zmienić 😎
W tej sprawie musisz skontaktować się z Jobobike'iem, albo sprzedawcą. Akurat oni mają zablokowane menu serwisowe i niestety nie wiem jaki jest kod odblokowujący ;) a pewnie tam można coś pozmieniać.
Dziękuję , bardzo zrozumiały przekaz jak dla mnie . Natomiast wolałabym o podobnej konstrukcji rowerek lżejszy , jeżeli mogłabym prosić o pomoc 🤗
Tu producent podaje, że ich rower waży 27 kilogramów: www.geekbuying.pl/pl/rowery-elektryczne/2295-skladany-elektryczny-rower-bezior-xf200-1000w-15ah-50kmh-130km-przebiegu-20x4-fat-bike-czarny-0106956872224.html
Czy tak jest w rzeczywistości, tego nie wiem. Zrobienie jeszcze lżejszego roweru z szerokimi oponami, składanego i podwójną amortyzacją może być już trudne lub dużo droższe.
Witam, a czy tym rowerem da sie jezdzic bez wspomagania silnikiem ? Mam na mysli, ze jak skonczy nam sie bateria, to czy mozna o wlasnych siłach nim wrocic ? ma takie szerokie opony, ze nie wiem czy w ogole jest to mozliwe ? dzieki
Jechać się da, choć niestety pod górkę będzie bardzo czuć sporą masę.
@@roweroweporady dziękuję
To trochę taki rower dla mojej żony - żeby było miękko, nie zmęczyć się i pojeździć 😀 no tylko ta masa trochę nie dla niej 😀 jakby bateria się wyczerpała to problem. A nie robią takich mini fatbajków w wersji analogowej?
Dzień dobry Kolego. Czy opona 20-571 będzie pasować do obręczy 559? Dla przykładu w starej, stalowej obręczy HB25-575 mam oponę 559 i pasuje. Dziękuję.
Cześć,
nie będzie pasować. Jej średnica wewnętrzna (571) będzie większa od średnicy obręczy (559).
@@roweroweporady Cześć. Ona dedykowana jest do 27,5?! Jak to odczytać? Zobacz sam kolego allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-26x7-8-20-571-panaracer-triathlon-10586933158?reco_id=88eb6ff9-d856-11eb-88d9-b02628c7fac0&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227 Może do wózka inwalidzkiego? Mam jedną szwalbe dedykowaną do wózka na rowerze.
@@martyna025_ 571 mm to jest oznaczenie opony 26 cali, ale nie tej najpopularniejszej u nas, bo te mają średnicę wewnętrzną 559.
Poczytaj sobie o tym czym jest ETRTO, tam jest to wszystko wyjaśnione: roweroweporady.pl/jaka-opona-do-obreczy/
@@roweroweporady Dziękuję, doceniam Twoją pomoc.
A są też silniki które mają 500 wat o takiej mocy
Koszmarny kloc! Absurdalna konstrukcja, przekrój profilu ramy jak przęsło mostu.
Po co robić składak który wymaga dźwigu, po złożeniu jest bardzo szeroki. Przekrok rama też ma wyskoki w stosunku do wielkości kół.
Ciężar samych bagażników jest absurdalny.
Koszmar estetyczny, wagowy i użytkowy.
I jak go odblokować
mam pytanie, wg tego co słyszałem na filmie ten rower kazdy program z 5ciu ma do iluś kmh? czyli nie ma siłóy wspomagania tylko do danej predkości?np na 2 biegu nie wspomaga do 25?
Nie, w pewnym momencie moc wspomagania spada. Czy do zera, tego nie jestem w stanie stwierdzić, ale spada odczuwalnie.
@@roweroweporady ja juz kupiłem inny, ale mam 5 trybów plus 0wy oczywiscie i kazdy ciagnie do 25kmh i wyraznie odpuszcza, kolega ma jakiegos bafanga z ali to na kazdym trybie jes podobna moc ale odcina np przy 13, 18, 20, 25kmh
@@blazblaz10 Tu też moc jest podobna, ale im mniejszy tryb wspomagania, tym szybciej go odcina. Ma to jakiś sens, bo po co byłoby kilka trybów, gdyby każdy działał tak samo :D
@@roweroweporady racja dopiero sie ucze :) na razie drugie łądowanie baterii i kolejne testy :)
Jaki jest realny zasięg w terenie płaskim poza asfaltem?
Nie da się dokładnie oszacować zasięgu, ponieważ zależy on od kilku czynników. Naszej wagi, wiatru, nawierzchni, mocy silnika z której będzie się korzystało, temperatury otoczenia. Idealnie płaskich dróg o długości kilkudziesięciu kilometrów też nie ma :)
Tak jak mówiłem w w odcinku: w najmocniejszym trybie wspomagania (bardzo lekko pedałując) - 35-40 km (miks asfaltu i raczej płaskich bezdroży).
W 3-4 trybie wspomagania (z 5), pedałując już w miarę uczciwie - 60-70 km (bardziej po asfalcie).
Tak więc uśredniając, jeżeli będziesz pedałować, a silnik jedynie będzie wspomagać, to te 40-50 kilometrów poza asfaltem się przejedzie (w lato, bo zimą wiadomo, że zasięg spadnie).
@@roweroweporady dzięki za info. Pytałem bo mam taki rower i w terenie w miarę płaskim na niskim ciśnieniu opon 0,5-0,8bar w temperaturze około 0 st. przy średniej prędkości około 13km/h rower ma zasięg max 20-22km. Dostałem nową baterię i ładowarkę do testów od producenta i zasięg bez zmian. Moja waga w ubraniu to około 110kg. Myślę, że ten zasięg jest za mały ale może się mylę. Dodatkowo obie baterie odcinają wspomaganie już przy 12% naładowania baterii - to też nie jest chyba normalne.
@@qnisz0378 Niska temperatura niestety sporo skraca zasięg. Do tego ważysz trochę więcej ode mnie (sam Eddy też swoje waży) i jechałeś tylko w terenie.
Proponuję zrobić test - nadmuchaj opony do 0,8 bara i zrób próbę tylko po asfalcie. W wielu miejscach w kraju zrobił się plus na termometrze i nawet nie pada, więc warunki mogą być niezłe do sprawdzenia ile wyjdzie.
PS napisałeś o średniej, ale spróbuj mniej więcej określić na którym trybie wspomagania najczęściej jeździsz + ile wkładasz od siebie siły w pedałowanie (prawie nic, mało, tak średnio :)
Zapraszamy do Rzeczki w Górach Sowich na testy Jobobike Eddy. Rower dostępny w wypożyczalni www.ebikegorysowie.pl. Możliwość zakupu i testów
Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :P
To na pewno nie jest rower do wszystkiego :) Ot, rower do pośmigania wokół komina ze wspomaganiem i sporą dozą komfortu.
👍.
Całkiem spoko rower.
Rower mocno kontrowersyjny. Według mnie podstawową wadą jest jego masa. Zdecydowanie powinno się go odchudzić o 10 kg. Kolejna wada to opony. Wymieniłbym te Kendy na CST a także koła na lekkie koła szprychowe. Po za ty to rower fajny, bardzo uniwersalny do poruszania się po mieście i na granicy miasta. Jak będę nieco starszy i będzie mi brakować siły to na pewno taki rower kupię. Jak na razie moje 50 + nie pozwala mi na kupno elektryka.
Miałem okazję przejechać sie chwilę najbardziej denerwujace są trzaski jakby z tych wszystkich zawiasów nie mówiąc o wadze tego roweru. Myślę że to składanie jest niepotrzebne i nie użyteczne bo jak slusznie wspomniałeś samemu go nie załadujemy. Ot taki wynalazek troszke ekstrawagancki ale wg mnie mało praktyczny.
Tak jak mówiłem w materiale, jest jeszcze Jobobike Robin, bez opcji składania i bez tylnego amortyzatora. Ale ma szerokie opony jak w Eddy'm.
@@roweroweporady jak to mówią żartem oczywiście każda potwora znajdzie swojego amatora 😉 jeden kupi drugi nie kto co woli. Pozdrawiam hej
Jak mogłeś nie wytknąć chociażby tej wiszącej i odstającej na pół metra linki przerzutki. Sam pomysł na ten rower jest bez sensu, składak z założenia powinien być "mobilny".
100% chińczyk udający wytwór polskiej fabryki ;)
A która firma nie robi w Chinach?
A która firma nie robi w Chinach?
Trek, Kellys, Ridley, Cannondale to wszystko klepane w Chinach.
@@szymus190 Co innego części i składanie w Polsce, a co innego chińczyk x katalogu obrandowany. Nie widzicie różnicy. Dropshipping 100pro
To samo miałem napisać.
Wizualnie ciekawy, na pewno będzie przyciągał uwagę przechodniów. Niestety waga 35 kg trochę zadziwia i odstrasza. Moja stara Delta Trend 301 na kołach 26" waży tyle z kompletem czterech sakw z pełnym ekwipunkiem wyprawowym na kilkutygodniową wyprawę (ubrania, namiot, śpiwór, kuchenka itd.)
Ta firma ma w swojej ofercie zwykły składak "elektryk" i tamten wydaje się dużo bardziej sensowny, do miasta czy na zakupy jak i w las. To, co tu pokazujesz, to raczej spuchnięta wersja tamtego.
a macie przyczepke towarowa do tego roweru ?
Trzeba by czegoś poszukać w sklepach, bo dedykowanej chyba nie ma.
Szkoda że tak mała bateria.
Można wybrać wersję z akumulatorem o większej pojemności lub jak w przypadku każdego roweru tego typu - dokupić drugi akumulator.
@@roweroweporady Niestety posiadają tylko baterię do 14.5A/h. To wciąż na turystykę za mało, a dodatkowa bateria to już całkowita waga roweru około 40 kg, i w tym momencie lżej będzie się jechało na zwykłym nieelektrycznym rowerze, ale sam pomysł żeby połączyć składaka z fullem i fatbikem rewelacyjny.
Witam tobie bateria wystarczyła na 30 i 40 km A mi tylko na 15 jak to jest możliwe
Przyczyn może być kilka:
- niższa temperatura powietrza
- większe górki
- większy wiatr w twarz
- wyższa waga rowerzysty/bagażu
- włączony mocniejszy tryb wspomagania
- mniejsza siła włożona w pedałowanie
Widzę, że z Twojego komentarza wybrzmiewa niedowierzanie, więc proszę bardzo, jeden z przejazdów na Eddy'm z zeszłego roku: www.strava.com/activities/5642946336
Nie było tam ani super płasko, ani super gładko. I na pewno nie rozładowałem akumulatora do końca.
Przyczyna tkwi w sterowniku też mi bateria starało na 15 km wymienili sterownik i zrobiło się 40 km
A jaka cena
Link do roweru jest w opisie. A podczas zakupu jest możliwość wpisania kodu JOBOPORADY który da 230 zł dodatkowego rabatu.
👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏
A są też takie rowery Chciałbym kupić ale musi być mocniejsza bateria łapa jest za słaba jeśli są takie która ma większą moc
Przepisy że nie można używać tylko manetki to. jak widać na mieście nie spotkałem się żeby policja za to karała Wystarczy zaobserwować jak na taki ch rowerach jeżdżą dostawcy jedzenia Mało który pedałuje i jeździ jak skuterem i nikt ich nie zatrzymuje i wlepia mandaty .Tak jak na hulajnogach jeżdżą po dwóch .
wyświetlacz przekombinowany, za duży, no chyba ze tak jest jakas nawigacja, ale bez niej? polowa z tego
Nie ma nawigacji. Jest sporawy (ale nie ogromny), żeby wszystko było na nim wyraźnie widać i to się sprawdza.
Nie mogę zrozumieć po co wstawiać do tego roweru te amortyzatory... Wydaje się strasznie ciężki, ze trzydzieści kg, z jednej strony komfort a z drugiej mega ciężki pojazd.
Waży ok. 35 kg według danych producenta. Swoje robią szerooookie opony i koła. Podjeżdżanie na nim jest przyjemne, w końcu to elektryk :)
@@roweroweporady no tak, ale mam wrażenie że jest tu wstawione wszystko co tylko mogło być wstawione, trochę na siłę, aby był ciekawy :p brakuje tylko opuszczanej sztycy :D
@@roweroweporady opony nie wiele wnoszą masy. To obręcze i sztywne szprychy generują znaczną masę.
🙃👍👌
Jeśli można odblokować prędkość wspomagania, to niestety pojazd nie spełnia definicji roweru.
Na drogach niepublicznych można ;)
@@roweroweporady Ale nie można na publicznych. Jaka jest przydatność takiego pojazdu gdy wyłączymy drogi publiczne i lasy państwowe? Czy klient nie powinien tego wiedzieć?
@@misiukisiu
1. Przydatność jest taka, że wspomaganie działa do 25 km/h i wystarczy kręcić pedałami, nie używając za dużej siły, jeżeli się nie chce.
2. Powiedziałem w nagraniu, że z tego co wiem, można odblokować jazdę na manetce, ale nie zrobi się tego ot tak. Trzeba albo znaleźć do tego instrukcję, albo serwis, który w tym pomoże. Ja nie zgłębiałem tego tematu.
3. Czy przy zakupie samochodu, sprzedający informuje kupującego, że nie można przekraczać dozwolonej prędkości lub jeździć po alkoholu? :) W tym rowerze jazda na manetce i wspomaganie powyżej 25 km/h są przepisowo zablokowane, więc nie widzę tu żadnego problemu.
@@roweroweporady 3. Nie porównuj do samochodu, bo do jego prowadzenia potrzebne są określone kwalifikacje i egzamin. Niektóre pojazdy samochodowe mają przecież ograniczenie mimo to - są nimi np... ciężarówki. Gdyby człowiek i jego rozsądek był wystarczającym gwarantem, nie było by tachometrów i kryz. Polecam Tobie zapoznać się z rozporządzeniem o nadzorze rynku pojazdów mechanicznych, w którym określone jest jakie pojazdy są "mechaniczne" i "samochodowe", a więc podlegają procedurze DOPUSZCZENIA DO RUCHU. To nie jest dużo czytania. Generalnie wszystko, co ma kółka i osiąga prędkość AUTONOMICZNĄ pow. 6 km/h mam być dopuszczone do ruchu. Skomplikowanie procesu zależy od tego, do jakiej kategorii pojazd zostanie zaszeregowany na podstawie mocy i osiąganej autonomicznie prędkości.
2. Jeśli można odblokować jazdę na samej manetce (a można, bo instrukcję na YT znajdziesz od razu), to mamy do czynienia z "pojazdem mechanicznym / samochodowym", który nie podlega pod kategorię ROWER i nie może być formalnie używany na prawach roweru, nawet gdy jest akurat zabkolowany. Liczy się możliwość, a nie stan chwilowy. Definicję tego znajdziasz w normach technicznych EPAC:2020.
1. O przydatności wspomagania nie musisz mnie przekonywać, jednak cienka czerwona linia przebiegająca między rowerem ze wspomaganiem (EPAC) a motorowerem (L1e) leży właśnie na poziomie autonomicznego 6 km/h i kolejnych parametrów mocy i prędkości wspomagania, ale o tym wszyscy wiemy.
0. Taki jest stan prawny, kompletnie niezrozumiały (łatwy do zrozumienia, ale olewany, bo trzeba jedno rozporządzenie przeczytać) i na każdym kroku podważany - jednak istniejący. Żaden rower z renomowanym napędem EPAC nie ma możliwości odblokowania bez sztuczek oszukujących czujniki lub elektronikę, bo żaden renomowany producent nie zaryzykuje odpowiedzialności za to, że sobie użytkownik (np. 12 latek) odblokował i narobił zadymy. W całej UE są wysokie grzywny za użytkowanie pojazdu niespełniającego normy EPAC na ulicy / DDR na prawach roweru. W Polsce też są wysokie (od 01.22 usankcjonowane dokładnie), ale jeszcze nie ma szczególnej nagonki. Na razie jest za to na hulajnogi, gdzie podobnie się rzeczy mają.
Powiem tak za tą cene kupie lepszy :) pozdrawiam :)
Hey sir i want buy this bike but I want was using anyone here
Witam, fajny rower tylko że prędkość jest jak dla dzieci, dla mnie to min. Od 45-60km/h, no chyba że da się ściągnąć blokadę.
Fajny. Raczej nie dla mnie, ale bardzo chetnie bym go potestował :)
straszny kloc
Mi się nie podoba rower. Ale pewnie znajdzie się na to klient ☺️
nie kupiłbym raz że brzydki dwa to kto sie podejmie serwisowania go trzy prócz standardowej przerzutki alivio to w kwestii części zamiennych jesteśmy uzależnieni od producenta i jego cen
Opony, hamulce, amortyzator czy reszta napędu też są standardowe.
@Damian aaa Wg przepisów to w ogóle nie jest rower
@@roweroweporady a takie koło odlane z aluminum gdzie znaleźć xd?
@@collector4282 Według którego przepisu nie jestem człowiekiem? Retoryka na poziomie "chyba ty" przestaje działać z momentem ukończenia podstawówki...
Cena tragicznie wysoka kupię za to dwa ADO A20f z gwarancją w Polsce
Nie dwa, tylko 1,7 takiego ADO, który będzie miał o połowę mniejszy akumulator. Okej, przez brak pełnego zawieszenia waga będzie niższa. Chociaż w podawane przez sprzedających 20 kg jakoś nie chce mi się wierzyć...
ado to syf xddd
Rower dla inwalidy, marketing sie kreci na taki shit. Ani to rower ani motor😅
Obecnie się mówi "osoby z niepełnosprawnością". Inwalida czy kaleka to określenia uważane za pejoratywne.
@@roweroweporady To w Warszawie muszą zmienić nazwę Placu Inwalidów na Plac Osób z Niepełnosprawnością.
@@roweroweporady nie ma nic pejoratywnego w słowie inwalida czy kaleka.
Same te słowa są bardziej precyzyjne niż ogólne niepełnosprawny.
Inwalida to człowiek który utracił sprawność a kaleka urodził się że swoją niesprawnością.
Ponadto nie mówi się niepełnosprawny wojenny tylko inwalida wojenny.
A człowiek z ciemnym kolorem skóry to MURZYN.
@@wojtaswrr
Nie niepełnosprawny, tylko osoba z niepełnosprawnością. To ciekawe zagadnienie językowe i nie chodzi o same słowa, ale wydźwięk jaki ze sobą niosą. Tak jak np. na małego Polaka nie powiesz "Polaczek".
wiadomosci.wp.pl/eksperci-pojecia-inwalida-kaleka-powinny-zniknac-z-jezyka-publicznego-6027672012465281a
www.rp.pl/Spoleczenstwo/200819842-Czy-slowo-Murzyn-jest-obrazliwe-Glos-jezykoznawcy.html
Nie masz racji. Produkuje się takie rowery na które jest zbyt.
Koszmarnie drogie. Nawet dla Niemców 1,5=2 tys. Euro to dużo.
Przymierzałem się do tego Edka i już prawie bym go kupił gdyby nie ten film. Zastanawiam się czy warto skoro ma tyle negatywnych recenzji i do tego blokowane manetki. Pierwsza reklama jaka się wyświetliła o tym Dżobobajku zachęcała do jazdy na manetce gazu, więc jak to Kur..a jest Panie producencie, czyta Ktoś te komentarze z Dżobobajka?
Musiałbyś do nich napisać w sprawie odblokowania manetki, tylko przypominam, że zgodnie z przepisami można tak jeździć jedynie na drogach niepublicznych.
Zamiast tyle gadać to może pokaż, że to,jedzie
Zamiast marudzić, może po prostu obejrzyj. Są przebitki z jazdy.
Największą wadą są szerokie opony. Rower to nie ciągnik!!!😆
To jest jego cecha, a nie wada. Jest cała masa składaków na rynku z węższymi oponami.
👎👎👎👎👎👎👎👎👎
Po co te grube opony? Rower powinien być lekki!
Przy wspomaganiu elektrycznym nie ma to aż takiego znaczenia.