Krzysztof , jestem pełen uznania dla Twojej inicjatywy, wstrzeliliśmy sie prawie w dziesiątkę bo ojciec urodził się 11 lutego 1921 roku a odcinek został wyemitowany 12 lutego. Znakomita oprawa wizualna, nawet Australia. Serdeczne dzięki.
Na tym Panu uczyłem się podstaw elektroniki . Każde słowo, zdanie lub rozdział przyprawiał o szybsze bicie serca. Wielki szacun dla pionierów elektroniki w czasach gdzie niczego nie było a każdy detal i element zdobyty z odzysku cieszył niczym skarb Inków.
Rewelacyjna retrospekcja, wywiad jak na amatora, wymiata biję na głowę większość jak nie wszystkich profesjonalnych spikerów. Żal, a raczej złość człowieka ogarnia, że w polskich internetach jest tylu ciekawych ludzi, a w głównych mediach szlam i muł ludzią serwują.
W czasach podstawówki (lata 80-te) symulowalem chorobę żeby tylko zostać w domu, bodajże we wtorki i czwartki, bo w te dni w tv były bardzo ciekawe programy naukowe i młodzieżowo-naukowe. Do tego słuchało się radia bo było ciekawe, szczegolnie w porze nocnej, wtedy to na radiomagnetofonie Wilga nagrywalem na taśmę transmitowany sygnał z grami na Atari ;). Ech to były czasy, teraz w jakichkolwiek mediach jest zwykły kibel, nic więcej....
Szanowni Panowie Chapeau bas, jestem na tych kanałach od jakiegoś czasu, cześć warsztatowa na wysokim poziome, warsztat radiowy jest dla mnie wyznacznikiem dobrego Videobloga tematycznego. Dzisiejszy odcinek porwał mnie, bo szacunek do historii z patrzeniem w przyszłość to, według mnie cecha ludzi Wielkich. Dziękuje.
Uwazam ze ponowne wydanie ksiazek Pana Witorta to genialny pomysl. I nie mysle tylko o ksiazkach w wersji elektronicznej ale rozniez papierowej. Warto o tym pomyslec. Jest obecnie mnostwo wydawnictw ktore bez problemu by sie tym zajely. Sam bym takie ksiazki kupil zarowno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Przyłączę się do tego zdania. Odświeżenie całej twórczości pana Witorta byłoby bardzo cennym wydarzeniem (niezależnie od tego, w jakiej wersji zostałyby wydane). Dla pewnej grupy ciekawskich.
Dziękuje za ten odcinek. Jako młody 20 latek, który uczy się i jeszcze dopiero poznaje informatykę, za ten odcinek i za rady. Podziwiam taką wiedzę i miłość do tego co sie robi, pozdrawiam.
Bardzo dziękuję za niezwykle interesującą opowieść , która przywołała wspomnienia czasów, kiedy z pomocą książek Pana Witorta poznawałem świat elekroakustyki. Zdobyć książki wtedy wcale nie było łatwo, jedna z pozycji w wybranych fragmentach mam w swoich zbiorach tylko w kserokopii. Liczę , że ten odcinek to początek myślę wartej przypomnienia i utrwalenia historii osób związanych z popularyzacją wiedzy szeroko pojetej elektronice w naszym kraju. Przypomniała mi się przy okazji cykliczna audycja w Polskim Radiu PRII , wtedy jedynym ogólnopolskim stereo, Pana Leszka Michniewicza "Zakłócenia odbioru" . Czekam jak zapewne i inni widzowie na opowieść Pana Zygmunta, równie nietuzinkowa postać jak Jego ojciec. Pozdrawiam
Chętnie posłuchałbym pana Zygmunta gdyby zechciał opowiedzieć o ówczesnym rynku elektroniki użytkowej tam gdzie był w '80 , wszak była to Złota Era audio. W PRL jaki taki kontakt z tym co wtedy się działo w tym zakresie był poprzez prospekty , z trudem zdobywane , i troszkę poprzez wystawy Pewex u. Taki program mógłby trwać i trwać.
"Głośniki i zespoły głośnikowe" sprawiły, że już za czasów szkoły podstawowej zacząłem budować swoje pierwsze kolumny i zachęciły mnie do poszerzania swojej wiedzy w tym temacie... Z pomocą tej książki uczyłem też kolegów co, jak i dlaczego, by swoje wizje mogli tworzyć z głową, by z tych wizji nie poszedł dym... Pozdrawiam serdecznie.
Miałem tak Samo ...w sumie Bieda była ale jakoś te Audio się konstruowało ...sensownie no czasem zfajczyło się 2N3055 ;-) ale potem wynaleźliśmy w złomie w Centrum Uzbrojenia i Elektroniki w Olsztynie - sowieckie zamienniki z elektroniki z Radarów ... :-D - Pozdrawiamy kolegę !!!
Moim zdaniem robisz najlepsze merytorycznie materiały na YT - i to niezależnie od tematyki. To zabawne, że pośród filmików gdzie jakiś wsiowy głupek wjeżdża rowerem w drzewo, czy jakaś foka puszcza bąka, znajdują się takie perełki jak Twoje filmy. Czyste złoto - subskrybuje i polecam każdemu, kto choć odrobine interesuje się zagadnieniami, które poruszasz.
Dziękuję. Ciekawe. Jak zwykle bardzo wysoki poziom. Także językowy, także dydaktyczny. Organizacja przekazu, logika, rzeczowość, szlachetna prostota, podział i rytm. Nauczycielom, wykładowcom tu się uczyć. A co do akustyki to zdziwił mnie rok urodzenia pana Witorta. Brzmi na czterdziechę max.
Słucham tego choć niewiele wiem o elektronice. Pomimo tego z przyjemnością wsłuchuję się w rozmowę ludzi z pasją i wiedzą. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
O rany! świetny odcinek. Pamiętam, jak w szkole za podręcznik mieliśmy "Podstawy elektroakustyki" Żyszkowskiego. Nasz wykładowca, polecał jednak "Elektroakustykę dla wszystkich" Witorta.
Elektro akustyka to książka która ukształtowała moje życie szczególnie obliczanie obudów dużo by opowiadać szacun do dzisiaj ta książka leży na pierwszym planie.
Z Panem Zygmuntem zdecydowanie powinien powstać osobny odcinek. Rozmowa Panów jest wysokim bardzo poziomie, a w dzisiejszych to rzadkość. Podziwiam za wiedzę i kulturę osobista!
Nie znam się na elektronice, ale bardzo lubię Pana filmy. Ten odcinek jest świetny - dwóch inteligentych Panów rozmawiających na ciekawy temat. Tak bardzo tego brakuje. Dziękuje za tak fajną treść.
Przypomniała mi się moja młodość jak w latach osiemdziesiątych marzyliśmy z kolegami szkolnymi o zrobieniu wzmacniacza. Dzisiaj chciałem posłuchać muzyki z YT i po paru kawałkach widzę jakiś nowy odcinek RS. Myślę,przecież znam to nazwisko.Obejrzałem z ciekawością i jeszcze chciałem podziękować autorowi. Tak się złożyło, że akurat książka "Układy amatorskich wzmacniaczy elektroakustycznych" leży w zasięgu ręki bo akurat ją czytam. Jest przy mnie córka i opowiadam jej o tym zbiegu okoliczności. Wzruszyła tylko ramionami. No tak myślę. Skąd może wiedzieć co to dla mnie znaczy. A ja zrozumiałem dzisiaj dlaczego tak lubię Reduktora Szumu (medialnego, dodaję sobie w myślach). Przecież to tak jakbym przeniósł się w czasie . Jeszcze raz dziękuję.
Bardzo ciekawy i wartościowy odcinek drogi Reduktorze :). Przyznam ze wstydem że nigdy o Panu Witorcie nie słyszałem. A tu i kresowiak i elektronik,. Zacnie :). Wychowalem się na elektronicznych książkach takiego niemieckiego autora wydawanych w Polsce w latach 80 (zresztą bardzo dobrych) i tej o wzmacniaczach Pana Feszczuka. Teraz czas nadrobić Pana Witorta. No cóż, człowiek uczy się całe życie :)
Zaskakujacy odcinek. Zaskakujacy, ponieważ zwrócono uwagę na fakt, że za całym rozwojem, w tym przypadku elektroakustyki, stoją realni ludzie. No i jeszcze jeden zauważalny fakt: piękna, czysta, precyzyjna i poprawna polszczyzna. Rzadkość to dzisiaj wielka, zwłaszcza na kanałach technicznych. Gratuluję i dziękuję.
Wychowałem się na książkach A. Witorta. Jestem szczęśliwy, że mogłem poznać nieco szczegółów z jego życia, oraz usłyszeć głos jego syna. Ogromnie dziękuję za ten felieton.
Bardzo dziękuje za ten materiał. Książki Witorta były bezkonkurencyjne o głebokiej podagogii. Najlepsze tradycje polularnonaukowe. Hołd oddany zasłużony.
ksiazki A.Witorta byly podstawa mojego dzialania dziekuje za doskonaly odcinek przypominajacy mi poczatki pracy w elektronice a w szczegolnosci w rozwoju pasji audio.
Reduktor Szumu przerósł już Sondę która w dawnych czasach była atrakcyjnym programem naukowym.Piątek piąteczek piątunio ale nie z alkoholem czy innymi używkami ale z Reduktorem Szumu.
Z checia wyslucham rozmowy nt Unitry, przykladowych pytan na ktore chcialbym poznac odpowiedz jest mnostwo, szczegolnie ze wiele sprzetow produkowanych owczesnie zaczynalo swoj byt w COBRESPU.
Mam część w bibliotece, Pan Aleksander świetni przekazywał wiedzę. Sporo kolumn w latach 80 zrobiłem na podstawie Elektroakustyki. Pozdrawiam i dziękuję za przypomnienie.
Super odcinek. Też wychowałem się na książkach p. Aleksandra Witorta. Słuchając rozmowy z p. Zygmuntem podejrzewam - z dużą dozą prawdopodobieństwa - że znalaźlibyśmy przynajmniej kilku wspólnych znajomych. I z dziką rozkoszą poznałbym p. Zygmunta, jesli byłoby to możliwe. Pozdrawiam.
Talenty dziennikarskie ... Jak dzisiaj trudno znaleźć kanał informatyczny ( jakikolwiek) gdzie prezenter poprzez pokaz swojej wiedzy w danym temacie służy tez rada co szukać i co kupić. Nie każdy z nas ma czas zająć się tym na tyle głęboko pomimo ze można mieć do tego jakieś predyspozycje. Tu z pomocą przychodzą tacy właśnie ludzie. Nie tylko lubisz słuchać ale jeszcze ufasz i zaczynasz szukać opinii tego właśnie człowieka opinii na temat który Cię interesuje. Co jeśli zadasz sobie pytanie a jaki nowy sprzęt kupić? Coś teraz ze sklepu od low to high... A może nawet nie warto ruszać tego tematu gdyż dziś wszystko albo znaczna większość dostępna prezentuje ten sam poziom i budowana jest w tym samym miejscu. To tez doprowadziło mnie do pytania. Pytania na które nie myśle nawet mieć odpowiedzi ale zadam je publicznie. Gdyby do Reduktora przyszedł mobbing i zapytał... Zareklamuj nam nasz sprzęt. Ciekawe pytanie choć odpowiedz jest dość jasna. Pozdrawiam Słuchaczy.
Wspaniały odcinek. W pierwszej chwili jakby "nie na temat", a ileż wartościowej treści. Przywołuje wspomnienia odbiornika lampowego z magicznym okiem w domu dziadków, transmitującego rozgłośnię Radio Wolna Europa, a w późniejszym czasie, wieczorne słuchowiska radiowe. Dla mnie chyba od tego się zaczęło... Popieram pomysł kolejnego odcinka oraz elektronicznego wydania książek.
Ile bym dal za podcasty w takim stylu. Jestem kierowca i nie zawsze mam czas na ogladanie, jednak dzisiejszy odcinek byl idealny do przejechania wielu km na nudnej autostradzie :) 👌
Wreszcie! Ktoś robił coś "jako dzieciak", a nie "za dzieciaka"! Ucieszyłem się jak to przeczytałem, serio. Wspomniane "za dzieciaka" to jest jakiś koszmarek językowy.
z serii Biblioteka Radioelektronika polecam Zestawy głośnikowe Aleksander Witort wydane w 1986 roku. Proszę o więcej takich wywiadów i bardzo dziękuję za ten :)
Mam książkę pana Witorta z 1988 "Dzwięk i technika HiFi". Kosztowała aż 400 (starych) złotych. W czasach przed internetowych była to kopalnia wiedzy. Polecam szczególnie artykuł o CD audio
Szacun! Jako dzieciak czytalem glosniki I zespoly glosnikowe. Polowy nie rozumialem, ale inzynierem elektronikiem zostalem :) I hobbistycznie dlubie.... Pozdrawiam panie Krzysztofie!
No reduktorze! Coś wspaniałego, przeskoczyłes sam siebie! Strasznie sentymentalny film. Niestety ale już miałem dziadka, który przekazał mi sporo w temacie. Musimy się zgadać mroova811 na dżimejlu, a poza tym mam nada 541cd do naprawy. Daj namiar na siebie. Wyporzycze co trochę literatury zarówno naukowej jak i popularno naukowej .
Krzysztof , jestem pełen uznania dla Twojej inicjatywy, wstrzeliliśmy sie prawie w dziesiątkę bo ojciec urodził się 11 lutego 1921 roku a odcinek został wyemitowany 12 lutego. Znakomita oprawa wizualna, nawet Australia. Serdeczne dzięki.
Na tym Panu uczyłem się podstaw elektroniki . Każde słowo, zdanie lub rozdział przyprawiał o szybsze bicie serca. Wielki szacun dla pionierów elektroniki w czasach gdzie niczego nie było a każdy detal i element zdobyty z odzysku cieszył niczym skarb Inków.
Rewelacyjna retrospekcja, wywiad jak na amatora, wymiata biję na głowę większość jak nie wszystkich profesjonalnych spikerów. Żal, a raczej złość człowieka ogarnia, że w polskich internetach jest tylu ciekawych ludzi, a w głównych mediach szlam i muł ludzią serwują.
W czasach podstawówki (lata 80-te) symulowalem chorobę żeby tylko zostać w domu, bodajże we wtorki i czwartki, bo w te dni w tv były bardzo ciekawe programy naukowe i młodzieżowo-naukowe. Do tego słuchało się radia bo było ciekawe, szczegolnie w porze nocnej, wtedy to na radiomagnetofonie Wilga nagrywalem na taśmę transmitowany sygnał z grami na Atari ;). Ech to były czasy, teraz w jakichkolwiek mediach jest zwykły kibel, nic więcej....
ludziom
Szanowni Panowie
Chapeau bas, jestem na tych kanałach od jakiegoś czasu, cześć warsztatowa na wysokim poziome, warsztat radiowy jest dla mnie wyznacznikiem dobrego Videobloga tematycznego. Dzisiejszy odcinek porwał mnie, bo szacunek do historii z patrzeniem w przyszłość to, według mnie cecha ludzi Wielkich. Dziękuje.
Uwazam ze ponowne wydanie ksiazek Pana Witorta to genialny pomysl. I nie mysle tylko o ksiazkach w wersji elektronicznej ale rozniez papierowej. Warto o tym pomyslec. Jest obecnie mnostwo wydawnictw ktore bez problemu by sie tym zajely. Sam bym takie ksiazki kupil zarowno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Przyłączę się do tego zdania. Odświeżenie całej twórczości pana Witorta byłoby bardzo cennym wydarzeniem (niezależnie od tego, w jakiej wersji zostałyby wydane). Dla pewnej grupy ciekawskich.
Witort to dobra nazwa dla lampiacza nad którym pracujesz.
Reduktorze Wielkie dzięki ,rozmowa obu Panów na dużym poziomie wysoko jest poprzeczka, tv może buty czyścić ze swoimi programami
A ja Kocham w tych starych książkach technicznych te rysunki i schematy po prostu to jest cudne
Dziękuje za ten odcinek. Jako młody 20 latek, który uczy się i jeszcze dopiero poznaje informatykę, za ten odcinek i za rady. Podziwiam taką wiedzę i miłość do tego co sie robi, pozdrawiam.
Bardzo obu Panom dziękuję. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odcinek o Unitrze. Do usłyszenia;)
Nie chce się rozpisywać ale to jest poprostu świetny odcinek. Dziękuję.
Wybitny film , wybitny gość . Panie Krzysztofie dziękuję za to.
Bardzo dziękuję za niezwykle interesującą opowieść , która przywołała wspomnienia czasów, kiedy z pomocą książek Pana Witorta poznawałem świat elekroakustyki. Zdobyć książki wtedy wcale nie było łatwo, jedna z pozycji w wybranych fragmentach mam w swoich zbiorach tylko w kserokopii. Liczę , że ten odcinek to początek myślę wartej przypomnienia i utrwalenia historii osób związanych z popularyzacją wiedzy szeroko pojetej elektronice w naszym kraju. Przypomniała mi się przy okazji cykliczna audycja w Polskim Radiu PRII , wtedy jedynym ogólnopolskim stereo, Pana Leszka Michniewicza "Zakłócenia odbioru" . Czekam jak zapewne i inni widzowie na opowieść Pana Zygmunta, równie nietuzinkowa postać jak Jego ojciec. Pozdrawiam
Chętnie posłuchałbym pana Zygmunta gdyby zechciał opowiedzieć o ówczesnym rynku elektroniki użytkowej tam gdzie był w '80 , wszak była to Złota Era audio. W PRL jaki taki kontakt z tym co wtedy się działo w tym zakresie był poprzez prospekty , z trudem zdobywane , i troszkę poprzez wystawy Pewex u.
Taki program mógłby trwać i trwać.
"Głośniki i zespoły głośnikowe" sprawiły, że już za czasów szkoły podstawowej zacząłem budować swoje pierwsze kolumny i zachęciły mnie do poszerzania swojej wiedzy w tym temacie... Z pomocą tej książki uczyłem też kolegów co, jak i dlaczego, by swoje wizje mogli tworzyć z głową, by z tych wizji nie poszedł dym... Pozdrawiam serdecznie.
Miałem tak Samo ...w sumie Bieda była ale jakoś te Audio się konstruowało ...sensownie no czasem zfajczyło się 2N3055 ;-) ale potem wynaleźliśmy w złomie w Centrum Uzbrojenia i Elektroniki w Olsztynie - sowieckie zamienniki z elektroniki z Radarów ... :-D - Pozdrawiamy kolegę !!!
Moim zdaniem robisz najlepsze merytorycznie materiały na YT - i to niezależnie od tematyki. To zabawne, że pośród filmików gdzie jakiś wsiowy głupek wjeżdża rowerem w drzewo, czy jakaś foka puszcza bąka, znajdują się takie perełki jak Twoje filmy. Czyste złoto - subskrybuje i polecam każdemu, kto choć odrobine interesuje się zagadnieniami, które poruszasz.
Wreszcie wiem co nie co o swoim idolu. Dziękuję.
Dziękuję. Ciekawe. Jak zwykle bardzo wysoki poziom. Także językowy, także dydaktyczny. Organizacja przekazu, logika, rzeczowość, szlachetna prostota, podział i rytm. Nauczycielom, wykładowcom tu się uczyć. A co do akustyki to zdziwił mnie rok urodzenia pana Witorta. Brzmi na czterdziechę max.
Wiedzialam że bedzie sztos. Ale takiej perełki w życiu 😳👍👍
Słucham tego choć niewiele wiem o elektronice. Pomimo tego z przyjemnością wsłuchuję się w rozmowę ludzi z pasją i wiedzą. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Też poznawałem elektroakustykę z książek Aleksandra Witorta.
Kto tego wtedy nie czytał? Chyba tylko niezainteresowani tematem. Dla zainteresowanych to był "a must have".
Bardzo przyjemnie jest sluchac wspaniałych ludzi 😊
Jaka wspaniała rozmowa.
Hi - Fidelity kultury słowa.
Dziękuję, Reduktorze.
Pan Aleksander Witort. Klasyka, znakomite książki, najlepsze w latach 80.
O rany! świetny odcinek. Pamiętam, jak w szkole za podręcznik mieliśmy "Podstawy elektroakustyki" Żyszkowskiego. Nasz wykładowca, polecał jednak "Elektroakustykę dla wszystkich" Witorta.
Elektro akustyka to książka która ukształtowała moje życie szczególnie obliczanie obudów dużo by opowiadać szacun do dzisiaj ta książka leży na pierwszym planie.
Witam. W latach 80` Była to podstawowa wiedza z akusyki dla mnie literatuty p. Aleksandra
Na książkach Pana Aleksandra Witorta się wychowałem i z wielką przyjemnością obejrzałem ten odcinek.
Pozdrawiam serdecznie.
Z Panem Zygmuntem zdecydowanie powinien powstać osobny odcinek. Rozmowa Panów jest wysokim bardzo poziomie, a w dzisiejszych to rzadkość. Podziwiam za wiedzę i kulturę osobista!
Nie znam się na elektronice, ale bardzo lubię Pana filmy. Ten odcinek jest świetny - dwóch inteligentych Panów rozmawiających na ciekawy temat. Tak bardzo tego brakuje. Dziękuje za tak fajną treść.
Jak zwykle pełna profeska.... odcinek obejrzany i wysłuchany z wielką przyjemnością :)
Przypomniała mi się moja młodość jak w latach osiemdziesiątych marzyliśmy z kolegami szkolnymi o zrobieniu wzmacniacza. Dzisiaj chciałem posłuchać muzyki z YT i po paru kawałkach widzę jakiś nowy odcinek RS. Myślę,przecież znam to nazwisko.Obejrzałem z ciekawością i jeszcze chciałem podziękować autorowi. Tak się złożyło, że akurat książka "Układy amatorskich wzmacniaczy elektroakustycznych" leży w zasięgu ręki bo akurat ją czytam. Jest przy mnie córka i opowiadam jej o tym zbiegu okoliczności. Wzruszyła tylko ramionami. No tak myślę. Skąd może wiedzieć co to dla mnie znaczy. A ja zrozumiałem dzisiaj dlaczego tak lubię Reduktora Szumu (medialnego, dodaję sobie w myślach). Przecież to tak jakbym przeniósł się w czasie . Jeszcze raz dziękuję.
Panowie! Wspaniały odcinek! Z wielką przyjemnością wysłucham również rozmowy o sprzęcie Unitry.
Pan Witort to legenda z tamtych czasów a książki godne polecenia nawet dzisiaj 😁
Co to za pytanie czy chcemy kolejna rozmowę jasne ze tak to pytanie w ogóle nie powinno paść proszę działać chcemy kolejny odcinek z tym panem
Dziekuje obu Panom. Faktycznie ksiazki Pana Witorta byly swoista biblia dla wszystkich, ktorzy kochali elektroakustyke.
Rewelacyjny podcast panowie!
Ale świetna historia - dziękuje ! 🙋♂️
A. Witort - majstersztyk, mistrz.
Wspaniały materiał. Dziękuje bardzo :)
Bardzo ciekawy i wartościowy odcinek drogi Reduktorze :). Przyznam ze wstydem że nigdy o Panu Witorcie nie słyszałem. A tu i kresowiak i elektronik,. Zacnie :). Wychowalem się na elektronicznych książkach takiego niemieckiego autora wydawanych w Polsce w latach 80 (zresztą bardzo dobrych) i tej o wzmacniaczach Pana Feszczuka. Teraz czas nadrobić Pana Witorta. No cóż, człowiek uczy się całe życie :)
Zaskakujacy odcinek. Zaskakujacy, ponieważ zwrócono uwagę na fakt, że za całym rozwojem, w tym przypadku elektroakustyki, stoją realni ludzie. No i jeszcze jeden zauważalny fakt: piękna, czysta, precyzyjna i poprawna polszczyzna. Rzadkość to dzisiaj wielka, zwłaszcza na kanałach technicznych.
Gratuluję i dziękuję.
Lubię takie historyczne odcinki na tematy związane z elektroniką oraz z nią powiązanymi.
Wspaniale te odcinki wspomnieniowo - historyczne z branzy. Wiecej !
Dziękuję za ten film i z niecierpliwością czekam na następny.
Już dziś nie zasnę rewelacja
Reduktor Szumu & Adam Śmiałek. Obowiązkowe kanały na YT.
Jednego dnia udostępniają film. "Przypadek? niesondze" :D
I nowy film jest u pana Adama :>
Ale mogli by wspólny odcinek/podcast zrealizować
@@tobiaszek9994 To by było coś
Dokładnie
Wychowałem się na książkach A. Witorta. Jestem szczęśliwy, że mogłem poznać nieco szczegółów z jego życia, oraz usłyszeć głos jego syna. Ogromnie dziękuję za ten felieton.
Super.Znam i czytałem książki.Wielki szacun.Dziś już nie ma takich.
Świetny odcinek, świetna rozmowa i masa bezcennej wiedzy historycznej. Wspaniale się obu Panów słuchało!
Witam
Wielki szacunek dla Pana Aeksandra Witorta
Sam korzystam z "Zestawów głośnikowych"
Wiedza zawarta pomaga w zrozumieniu "epoki"
Bardzo dziękuje za ten materiał. Książki Witorta były bezkonkurencyjne o głebokiej podagogii. Najlepsze tradycje polularnonaukowe. Hołd oddany zasłużony.
Coś wspaniałego.Bardzo dziękuję!!!!!
Szacunek,wiedza i pasja.
ksiazki A.Witorta byly podstawa mojego dzialania dziekuje za doskonaly odcinek przypominajacy mi poczatki pracy w elektronice a w szczegolnosci w rozwoju pasji audio.
Dziękuję :)
Reduktor Szumu przerósł już Sondę która w dawnych czasach była atrakcyjnym programem naukowym.Piątek piąteczek piątunio ale nie z alkoholem czy innymi używkami ale z Reduktorem Szumu.
Najgorsze w takich rozmowach są stwierdzenia:
"żeby nie przedłużać" lub "musimy powoli kończyć".
Poza tym petarda!
Z checia wyslucham rozmowy nt Unitry, przykladowych pytan na ktore chcialbym poznac odpowiedz jest mnostwo, szczegolnie ze wiele sprzetow produkowanych owczesnie zaczynalo swoj byt w COBRESPU.
I tam też kończyło niestety.
Panie Krzysztofie bardzo dziękuję za wspaniały materiał. Pozdrawiam
Łezka w oku się pojawiła. Szacunek.
Dzięki za odcinek. 32:37 to zdecydowanie Poznań (Stary Rynek, ratusz)
Wielki szacun proszę o więcej
Swietny pomysl z cyfryzacja wydawnict pana Aleksandra, goraco trzymam kciuki za!!!
Mam część w bibliotece, Pan Aleksander świetni przekazywał wiedzę. Sporo kolumn w latach 80 zrobiłem na podstawie Elektroakustyki. Pozdrawiam i dziękuję za przypomnienie.
Wysłuchane na jednym tchu. Rewelacja!
Kolejny swietny film - fajnie gdyby bylo wiecej o legendach elekroniki PRL.
Ludzie,magazyny na temat,wspomnienia itp.
Seria o Unitrze jest wspaniala.
Super odcinek. Też wychowałem się na książkach p. Aleksandra Witorta. Słuchając rozmowy z p. Zygmuntem podejrzewam - z dużą dozą prawdopodobieństwa - że znalaźlibyśmy przynajmniej kilku wspólnych znajomych. I z dziką rozkoszą poznałbym p. Zygmunta, jesli byłoby to możliwe. Pozdrawiam.
Talenty dziennikarskie ... Jak dzisiaj trudno znaleźć kanał informatyczny ( jakikolwiek) gdzie prezenter poprzez pokaz swojej wiedzy w danym temacie służy tez rada co szukać i co kupić. Nie każdy z nas ma czas zająć się tym na tyle głęboko pomimo ze można mieć do tego jakieś predyspozycje. Tu z pomocą przychodzą tacy właśnie ludzie. Nie tylko lubisz słuchać ale jeszcze ufasz i zaczynasz szukać opinii tego właśnie człowieka opinii na temat który Cię interesuje. Co jeśli zadasz sobie pytanie a jaki nowy sprzęt kupić? Coś teraz ze sklepu od low to high... A może nawet nie warto ruszać tego tematu gdyż dziś wszystko albo znaczna większość dostępna prezentuje ten sam poziom i budowana jest w tym samym miejscu. To tez doprowadziło mnie do pytania. Pytania na które nie myśle nawet mieć odpowiedzi ale zadam je publicznie. Gdyby do Reduktora przyszedł mobbing i zapytał... Zareklamuj nam nasz sprzęt. Ciekawe pytanie choć odpowiedz jest dość jasna. Pozdrawiam Słuchaczy.
Wspaniały odcinek. W pierwszej chwili jakby "nie na temat", a ileż wartościowej treści. Przywołuje wspomnienia odbiornika lampowego z magicznym okiem w domu dziadków, transmitującego rozgłośnię Radio Wolna Europa, a w późniejszym czasie, wieczorne słuchowiska radiowe. Dla mnie chyba od tego się zaczęło... Popieram pomysł kolejnego odcinka oraz elektronicznego wydania książek.
Niesamowity odcinek, KAWAŁ HISTORII, dziękuję.
Świetny materiał. Jak zwykle.
Kawał historii ! Świetny odcinek RS.
Wspaniały odcinek, bardzo przyjemnie się słucha, kawał historii. Pozdrawiam.
Ile bym dal za podcasty w takim stylu. Jestem kierowca i nie zawsze mam czas na ogladanie, jednak dzisiejszy odcinek byl idealny do przejechania wielu km na nudnej autostradzie :) 👌
Bardzo ciekawy wywiad 👍
Chętnie posłucham więcej
👋 najlepszy kanał o audio jaki znam rzetelny i zajebisty głos prowadzącego wszystkie odcinki po 2 razy obejrzane i czekam na następne pozdrawiam
Moj wujek pracowal w Unitra-Diora.
Mial ksiazki Witorta.
Czytalem je jako dzieciak.
Niczego nie zrozumialem :)
Ale wrocilem do nich w doroslosci.
Wreszcie! Ktoś robił coś "jako dzieciak", a nie "za dzieciaka"! Ucieszyłem się jak to przeczytałem, serio.
Wspomniane "za dzieciaka" to jest jakiś koszmarek językowy.
Wspaniały odcinek, pamiętam 3 książki które miałem przyjemność (wręcz) zaczytywać! Doskonały pomysł z wydaniem elektronicznym.
Lubie ten kanal. Ten odcinek jest bardzo dobry.
"Ogromny kawał histori" wielkie 🖐dla obu panów
Niech cię bóg błogosławi i święta panienka!
Ciekawa historia.
...i co już koniec? nie! to za mało! proszę o więcej!
Jak zawsze ciekawy odcinek. Proszę nigdy nie przestawać nagrywać. Drugi najlepszy kanał na Polskim YT zaraz za RS elektronika :) Pozdrawiam
Świetny odcinek!
z serii Biblioteka Radioelektronika polecam Zestawy głośnikowe Aleksander Witort wydane w 1986 roku. Proszę o więcej takich wywiadów i bardzo dziękuję za ten :)
Mam książkę pana Witorta z 1988 "Dzwięk i technika HiFi". Kosztowała aż 400 (starych) złotych. W czasach przed internetowych była to kopalnia wiedzy. Polecam szczególnie artykuł o CD audio
Super odcinek dziękuję
Dziękuję, wspaniały odcinek.
Bardzo ciekawy odcinek, świetnie się go oglądało , nawet pojawiły się niektóre książki które posiadam.
Szacun! Jako dzieciak czytalem glosniki I zespoly glosnikowe. Polowy nie rozumialem, ale inzynierem elektronikiem zostalem :) I hobbistycznie dlubie.... Pozdrawiam panie Krzysztofie!
Świetny odcinek, oby było więcej tego typu odcinków/słuchowisk.
Świetny odcinek oby takich więcej ;)
Dziękuję.
Brawo... za pasje i szacunek do dziedzictwa
Pozdrawiam 👍
Bardzo ciekawa historia, rewelacja. Pozdrawiam
Bardzo ciekawy odcinek.
Wielkie dzięki za ten materiał.
No reduktorze! Coś wspaniałego, przeskoczyłes sam siebie! Strasznie sentymentalny film. Niestety ale już miałem dziadka, który przekazał mi sporo w temacie. Musimy się zgadać mroova811 na dżimejlu, a poza tym mam nada 541cd do naprawy. Daj namiar na siebie. Wyporzycze co trochę literatury zarówno naukowej jak i popularno naukowej .