W astrze k nie ma potrzeby adaptacji akumulatorów. Układ bms sam wykrywa nowy akumulator(dlatego po wymianie w aucie ze start/stop auto musi odstać 3 godziny żeby system zaczął działać).GDS2 nawet nie posiada funkcji adaptacji akumulatorów a jest to tester serwisowy.Jak może mieć ładowanie na poziomie 9V na podłączonym akumulatorze?(chyba że akumulator ma zwarcie)Wydaje się to ewidentny błąd pomiarowy. Posiadam taki sam tester akumulatorów i już parę razy zauważyłem że potrafi oszukiwać pomiar w sposób taki jak na filmie.
Akurat trzeba resetować jak jest system s.s.Ale w tym przypadku tej astry niema startstopu a widać to po klemach gdzie niema modułu Bmi więc nic nie resetujemy
Ta teoria z brakiem adaptacji nowego akumulatora to strasznie naciągana. Raczej uszkodzony regulator go załatwił. Zapewne jak by pozostał założony z powrotem ten regulator to nowy "adaptowany" akumulator też by padł.
Wszystko fajnie pięknie ale z jednym nie mogę się zgodzić brak adaptacji w większości przypadków nie popsuje akumulatora, tu wygląda to na to że to awaria sprzętowa, a nie że ktoś nie zakodował nowego Aku i ten się popsuł. Chyba że został zainstalowany zupełnie inny typ akumulatora. Część nowych aut ma funkcję autoadaptacji trwa to trochę dłużej ale efekt końcowy jest ten sam. Jak ktoś chce więcej wiedzieć to niech sobie poczyta o BMS-ach jak to działa, bo widać tu ewidentnie że producenci robią skok na kasę , faktycznie BMS koduje takie info jaki typ aku(jego parametry chemiczne itp. ), pojemność, ilość przepracowanych cykli, ale jak wymieniamy na nowy aku, identyczny. To nie powinno być tak że blokowane są różne funkcje w aucie po to by ci uprzykrzyć życie. Na plus to że tu producenci aut nie wpadli na pomysł że blokują wszystko po odpięciu akumulatora ,tak jak ma to miejsce np. w Aku do dronów gdzie wymiana celi lub zbyt głęboko rozładowany akumulator powoduje że BMS ustawia flagę blokady i nie odpali nie naładuje się już wcale dopiero podłączenie specjalistycznego oprogramowania i zdjęcie blokady pozwala dalej użytkować taki Aku. Popieram jednak fakt że jakiś mechanizm debilioblokady przed druciarstwem powinien być stosowany ale do tego wystarczyłoby wklepanie numeru seryjnego akumulatora np. z poziomu menu dostępnego na wyświetlaczu w aucie. Dlaczego tylko numeru bo BMS na podstawie tegoż numeru może rozkodować producenta typ pojemność i datę produkcji a to już wystarczy by stwierdził czy nowy Aku jest odpowiedni czy nie. Plus wyłączenie odpowiedzialności w instrukcji że jak ktoś zakoduje inny Aku niż faktyczne zamontował to wszelkie awarie wynikłe z tego faktu to 100% wina montującego lub właściciela pojazdu. Pozdrawiam.
Jesteście pewni że to regulator? Bo jeśli nawalił akumulator, to objawy mogą być podobne. Jak wewnątrz coś nie łączyło, to możliwe że powstawały skoki napięcia. Nie znam tego auta i jak się zachowa w tej sytuacji, ale jak się odłączy akumulator w zwykłym aucie w czasie pracy silnika to będzie pogrom. Napięcie skoczy do takiego poziomu, że popali co się da. W dawnych czasach miałem tak w ciężarówce. Oderwała się masa od akumulatora. Alternator dał takie napięcie, że jedna żarówka eksplodowała. Całe szczęście że nie było tam elektroniki. Stare czasy :P
Dla mnie ten film to jakaś magia, no słyszałem o przypisywaniu aku bo komp oblicza pojemność aku w nowych autach i do niego adoptuje ładowanie , mam opla 15r i widzę jak on śmiesznie steruje ładowaniem, ale jestem przekonany że w tym przypadku po prostu padł całkowicie aku, ale czy padł regulator napięcia w alternatorze to nie byłbym taki pewien najpierw bym podłączył nowy aku i dopiero można to sprawdzić inaczej się nie da, 30V w aucie to też jakaś ściema bo zabiło by na 100% wszystkie moduły , żaden elektrolit by nie przeżył bo są na 16V, jestem przekonany że ten miernik świrował gdy aku był całkowitym śmietnikiem. No ale mnie tam nie było.
Akumulator trzeba dopasować, jeśli jest system start-stop i kontroler ładowania. Chcę jeszcze dodać, że fajnie ma to rozwiązane VW. Jeśli widać kontroler na klemie minusowej, to zazwyczaj (t-6, i pochodne, oraz up - te nie mają), jest króciec masowy. Oznacza to dwie rzeczy: 1. Producent dopuszcza podłączenie urządzenia do ładowania bez konieczności demontażu akumulatora z pojazdu - po prostu nic nie rozłączamy. Ale - patrz punkt 2. 2. Nie można podłączyć urządzenia do ładowania akumulatora bezpośrednio pod obie klemy. Podłączamy zacisk plusowy do klemy plusowej, a zacisk minusowy ładowarki podłączamy do zacisku ujemnego (masowego) pojazdu ! To jest bardzo ważne !
Ostatnio byłem w ASO z zapytaniem czy zakodują akumulator po wymianie i pan serwisant zrobił zdziwiona minę. Poinformował mnie, że niektóre auta mają taką potrzebę, ale Astra k nie. Ciekawe od czego to zależy.
Przy startstopie odpinasz wtyczkę na akumulatorze sterownik nie zna napięcia i sobie odpuszcza "regulowanie". Do tego po odpięciu wtyczki, startstop wyłączony na stałe. 👍
Prawda, sam wymieniłem akumulator i jeżdżę już drugi rok bez problemu i żadnego adoptowania. Wyjąłem jeden włożyłem drugi ładowanie maksymalnie do 14,8 volta.
@@hudymistrz jeśli sąsiad usunoł kleme ibs z auta to nie musi kodować akumulatora, w moim mam orginalne okablowanie i adaptacja akumulatora jest wręcz wskazana
Szefie troche racji miałeś ale jeśli auto posiada start/stop to raz a dla zainteresowanych poszukajcie filmu " vauxhall battery change essential on stop start vehicles with B.M.S (additional wire on earth lead) "
Akumulator nie ma przecież sterownika w sobi... Co ta adaptacja ma dać? Względnie mogę sobie wyobrazić wbicie parametrów akumulatora, co i tak w łeb weźmie bo są różnice temperatur itp. Nie wiem moze się nie znam.
Generalnie jest to po to żeby samochód wiedział w jakich warunkach może uruchomić tryb start-stop, ale bez adaptacji też będzie śmigać. W tym przypadku pewnie gówniany akumulator popsuł alternator i tyle
BENZYNA- przy Start stop może być AGM ale także zelowy. DIESEL Przy start stop AGM. Chodzi o częstotliwość oddawania prądu i cykle ladowania. Zwykły Akumulator w teorii tego nie ogarnie - tak mi w szkole naopowiadali ;p
Jak masz padnięty aku że kontrolki gasną i nadal próbujesz chechłać to prosta droga byś uwalił elektronikę w aucie i będziesz kilka lub kilkanaście tysi w plecy w zależności od wartości auta, w najlepszym przypadku wysypią ci się tylko kodowania.
Czyli, że każdy akumulator na świecie musiał by trzymać idealnie takie same parametry wychodząc z fabryki i leżąc na półce. Zajebista teoria dla tępych klientów! Z punktu widzenia fizyki teoria całkiem z dupy. A co jeżeli akumulator ma pół roku lub rok i się zużył to parametry się obniżyły i pojemność też i co wtedy z adaptacją?
Nie do końca chyba zrozumiałeś sterownik ma w pamięci stary akumulator nowy Nie został zaadoptowany i mając w pamięci stare dane ładowało akumulator od 9v do 24v i zamontowany Nie miał tyle ah co powinien
@@WARSZTATOWE_HISTORIE Co ty pieprzysz. Żaden regulator nie przepuści więcej niż jest zaprojektowany na wartość graniczną np. 14,4 w osobówkach. Komputer steruje impulsowo regulatorem w celu oszczędzania paliwa. Odcina ładowanie wtedy mierzy napięcie i jeżeli stwierdza, że aku ma odpowiednie napięcie czytaj, że jest naładowany to zmniejsza impulsy na regulatorze aby wolniej ładował. A później zwiększa ich częstotliwość aby uzyskać większe napięcie na aku.
tak samo jest w fordzie focusie MK2, postojowe to w5w, robiło się mleczko przy kloszu, zmieniłem na mniejszą w3w chyba, starczała na dłużej ale dalej było to samo, w końcu zmieniłem na LED zamiennik w5w który prawie nic enegii nie pobiera w porównaniu do w5w a do tego świeci ładnym białym światłem, wstawiłem Narva range performance LED 5w5, u mnie już siedza dwa lata i w końcu się nie palą
Kocham złomy z ubiegłego stulecia. W nich te 10% pojemności w tą czy w tamtą stronę nie robiło żadnej różnicy. Inżynierowie - programiści i ich Hi-Tech wyskoki.
Jak niema cześci denso dan są katalogowe nowe za 700 sam wymieniałem ostatnio majstry po co oszukujecie...Kolejna sprawa że ta astra niema startstopu bo niema klemy Bmi więc aku idzie zwykły kwasiak albo efb i tu nie trzeba adoptować go na nowo.Znacie się tyle że lepiej skasujcie ten film bo się kompromitujecie.Skąd wiadomo że aku śmietnik był testowany ?? Z resztą firma jego i tego co zakładacie widać januszowanie
Panie nie zgadzam się z tym co.pan mówi mam.taka sama astre i mam.aku 45 i nic się nie dzieje lądowanie 14.5 nie wiem po co wymienialiscie Aku. 5 rok jeżdżę tak bo oryginalny mi zajebali.
Wymienili, bo był ładowany prądami przekraczającymi teoretycznie, kilku(nasto)krotnie dopuszczalne prądy ładowania niszcząc akumulator. Każdy 1V ponad nominalne napięcie ładowania powoduje bardzo duży wzrost prądu ładowania. Wystarczy podłączyć ładowarkę o napięciu 16V i można zniszczyć, a co najmniej drastycznie zmniejszyć żywotność akumulatora. A tu były napięcia ponad 20V! "Przepływ dużego prądu powoduje szybką utratę wody w akumulatorze, zniszczy charakterystyki bezobsługowe oraz zredukuje czas eksploatacji akumulatora poprzez uszkodzenie dodatnich kratek."
@@zbyz63 Polecam kanał mr Akumulator. Tam gość się specjalizuje w akumulatorach i pokazuje, że w pełni naładowany akumulator jest gdy ładowarka go pociągnie do ponad 16V. Tak powinno się doładować akumulator przynajmniej dwa razy do roku. Mówię o zwykłym kwasowym.
Niedługo koła trzeba będzie pompować dedykowanym powietrzem i adoptować je do opony
Dzięki za dzielenie się wiedzą. Brakuje takich Mechaników, ale może będzie pan inspiracją dla innych. Pozdrawiam i czekam na następne odcinki.
W astrze k nie ma potrzeby adaptacji akumulatorów. Układ bms sam wykrywa nowy akumulator(dlatego po wymianie w aucie ze start/stop auto musi odstać 3 godziny żeby system zaczął działać).GDS2 nawet nie posiada funkcji adaptacji akumulatorów a jest to tester serwisowy.Jak może mieć ładowanie na poziomie 9V na podłączonym akumulatorze?(chyba że akumulator ma zwarcie)Wydaje się to ewidentny błąd pomiarowy. Posiadam taki sam tester akumulatorów i już parę razy zauważyłem że potrafi oszukiwać pomiar w sposób taki jak na filmie.
Akurat trzeba resetować jak jest system s.s.Ale
w tym przypadku tej astry niema startstopu a widać to po klemach gdzie niema modułu Bmi więc nic nie resetujemy
Ta teoria z brakiem adaptacji nowego akumulatora to strasznie naciągana. Raczej uszkodzony regulator go załatwił. Zapewne jak by pozostał założony z powrotem ten regulator to nowy "adaptowany" akumulator też by padł.
Wszystko fajnie pięknie ale z jednym nie mogę się zgodzić brak adaptacji w większości przypadków nie popsuje akumulatora, tu wygląda to na to że to awaria sprzętowa, a nie że ktoś nie zakodował nowego Aku i ten się popsuł. Chyba że został zainstalowany zupełnie inny typ akumulatora. Część nowych aut ma funkcję autoadaptacji trwa to trochę dłużej ale efekt końcowy jest ten sam. Jak ktoś chce więcej wiedzieć to niech sobie poczyta o BMS-ach jak to działa, bo widać tu ewidentnie że producenci robią skok na kasę , faktycznie BMS koduje takie info jaki typ aku(jego parametry chemiczne itp. ), pojemność, ilość przepracowanych cykli, ale jak wymieniamy na nowy aku, identyczny. To nie powinno być tak że blokowane są różne funkcje w aucie po to by ci uprzykrzyć życie. Na plus to że tu producenci aut nie wpadli na pomysł że blokują wszystko po odpięciu akumulatora ,tak jak ma to miejsce np. w Aku do dronów gdzie wymiana celi lub zbyt głęboko rozładowany akumulator powoduje że BMS ustawia flagę blokady i nie odpali nie naładuje się już wcale dopiero podłączenie specjalistycznego oprogramowania i zdjęcie blokady pozwala dalej użytkować taki Aku. Popieram jednak fakt że jakiś mechanizm debilioblokady przed druciarstwem powinien być stosowany ale do tego wystarczyłoby wklepanie numeru seryjnego akumulatora np. z poziomu menu dostępnego na wyświetlaczu w aucie. Dlaczego tylko numeru bo BMS na podstawie tegoż numeru może rozkodować producenta typ pojemność i datę produkcji a to już wystarczy by stwierdził czy nowy Aku jest odpowiedni czy nie. Plus wyłączenie odpowiedzialności w instrukcji że jak ktoś zakoduje inny Aku niż faktyczne zamontował to wszelkie awarie wynikłe z tego faktu to 100% wina montującego lub właściciela pojazdu. Pozdrawiam.
Jesteście pewni że to regulator? Bo jeśli nawalił akumulator, to objawy mogą być podobne. Jak wewnątrz coś nie łączyło, to możliwe że powstawały skoki napięcia. Nie znam tego auta i jak się zachowa w tej sytuacji, ale jak się odłączy akumulator w zwykłym aucie w czasie pracy silnika to będzie pogrom. Napięcie skoczy do takiego poziomu, że popali co się da. W dawnych czasach miałem tak w ciężarówce. Oderwała się masa od akumulatora. Alternator dał takie napięcie, że jedna żarówka eksplodowała. Całe szczęście że nie było tam elektroniki. Stare czasy :P
Dla mnie ten film to jakaś magia, no słyszałem o przypisywaniu aku bo komp oblicza pojemność aku w nowych autach i do niego adoptuje ładowanie , mam opla 15r i widzę jak on śmiesznie steruje ładowaniem, ale jestem przekonany że w tym przypadku po prostu padł całkowicie aku, ale czy padł regulator napięcia w alternatorze to nie byłbym taki pewien najpierw bym podłączył nowy aku i dopiero można to sprawdzić inaczej się nie da, 30V w aucie to też jakaś ściema bo zabiło by na 100% wszystkie moduły , żaden elektrolit by nie przeżył bo są na 16V, jestem przekonany że ten miernik świrował gdy aku był całkowitym śmietnikiem.
No ale mnie tam nie było.
Akumulator trzeba dopasować, jeśli jest system start-stop i kontroler ładowania.
Chcę jeszcze dodać, że fajnie ma to rozwiązane VW. Jeśli widać kontroler na klemie minusowej, to zazwyczaj (t-6, i pochodne, oraz up - te nie mają), jest króciec masowy. Oznacza to dwie rzeczy:
1. Producent dopuszcza podłączenie urządzenia do ładowania bez konieczności demontażu akumulatora z pojazdu - po prostu nic nie rozłączamy.
Ale - patrz punkt 2.
2. Nie można podłączyć urządzenia do ładowania akumulatora bezpośrednio pod obie klemy.
Podłączamy zacisk plusowy do klemy plusowej, a zacisk minusowy ładowarki podłączamy do zacisku ujemnego (masowego) pojazdu !
To jest bardzo ważne !
A nie jest tak przypadkiem że miał być AGM albo EFB a ktoś założył zwykły?
Ostatnio byłem w ASO z zapytaniem czy zakodują akumulator po wymianie i pan serwisant zrobił zdziwiona minę. Poinformował mnie, że niektóre auta mają taką potrzebę, ale Astra k nie. Ciekawe od czego to zależy.
Przy startstopie odpinasz wtyczkę na akumulatorze sterownik nie zna napięcia i sobie odpuszcza "regulowanie". Do tego po odpięciu wtyczki, startstop wyłączony na stałe. 👍
Teoretycznie...
4:09 Oczywiście, że to są nadal czasy, kiedy akumulator po prostu wkłada się do tylko trzeba kupić 車 a nie DAS AUTO albo L' AUTO
Prawda, sam wymieniłem akumulator i jeżdżę już drugi rok bez problemu i żadnego adoptowania. Wyjąłem jeden włożyłem drugi ładowanie maksymalnie do 14,8 volta.
Szacun- dobrze wiedzieć🙋👍 pozdrawiam 💫
Witam Witam Serdecznie Warsztatowe Historie.
Kolejna trafna diagnoza i naprawa.
Pakiet reklam plus 👍
Pozdrawiam.
Adaptacja nowego aku to juz standard w nowych samochodach 😐 Dobrze, że w czesci z nich daje sie to zrobić kombinacją przycisków na desce.
Dzieki za info właśnie będę kupować tą wersję, tak naprawde to banał z tym aku ale trzeba pamiętać to i owo pozdrawiam serdecznie.
W BMW E60 z 2005r po wymianie akumulatora też należy przeprowadzić adaptacje nowego akumulatora.
Nie trzeba tylko to jest wymysł bmw i innych marek sąsiad wymieniał bez kodowania i wszystko chodzi e 60 535d .
@@hudymistrz jeśli sąsiad usunoł kleme ibs z auta to nie musi kodować akumulatora, w moim mam orginalne okablowanie i adaptacja akumulatora jest wręcz wskazana
@@ArturMaze nic nie było robione osobiście zakladalismy przy 40stce.
@@hudymistrz trzeba kodowac bo rozwali szybko nowy akumulator ładujac go ponad 15v
Są mądrzejsi, skoro nie kodowali a działa tzn że nie trzeba 🤣
U mnie w takiej jest akumulator AGM
No właśnie, dobry temat
A mógłbyś zrobić, pokazać jak taką adaptację zrobić?
Jasne jak tylko coś przyjedzie nagram to jest proste podpinasz komputer i wchodzisz w adaptację zmiany akumulatora pozdro
Podbijam
Chciałbym się dowiedzieć czy w moim Opolu corsa z2018 roku terz trzeba przypisać do sterownika akumulator
Szefie troche racji miałeś ale jeśli auto posiada start/stop to raz a dla zainteresowanych poszukajcie filmu " vauxhall battery change essential on stop start vehicles with B.M.S (additional wire on earth lead) "
Hmm...na forum AK nikt nie wspomniał,że są kłopoty z ładowaniem po wymianie akumulatora.
o potrzebie rejestracji nowego aku też nie.
Akumulator nie ma przecież sterownika w sobi... Co ta adaptacja ma dać? Względnie mogę sobie wyobrazić wbicie parametrów akumulatora, co i tak w łeb weźmie bo są różnice temperatur itp. Nie wiem moze się nie znam.
Generalnie jest to po to żeby samochód wiedział w jakich warunkach może uruchomić tryb start-stop, ale bez adaptacji też będzie śmigać. W tym przypadku pewnie gówniany akumulator popsuł alternator i tyle
To przy rozłączeniu klemy i podłączeniu za jakieś 10min też potrzeba adaptacja?
Niedługo auto wróci, Astra J i Astra K musi mieć aku AGM !!
Po co w tej wersji AGM
Bo zapewne już ma system start stop
BENZYNA- przy Start stop może być AGM ale także zelowy.
DIESEL Przy start stop AGM.
Chodzi o częstotliwość oddawania prądu i cykle ladowania. Zwykły Akumulator w teorii tego nie ogarnie - tak mi w szkole naopowiadali ;p
Mam poliftową Astrę J bez start-stopu ale z system inteligentnego ładowania. Czasami jest nawet 15,2V. Fabrycznie siedzi w niej kwasowy akumulator?
@@Kreator1987 mam w tej samej furze zwykły ,
Witam... Mam pytanie .. Odpalanie auta jeden od drugiego zimą .. przy padniętej baterii .. Czy ma ujemny wpływ .???
Jak masz padnięty aku że kontrolki gasną i nadal próbujesz chechłać to prosta droga byś uwalił elektronikę w aucie i będziesz kilka lub kilkanaście tysi w plecy w zależności od wartości auta, w najlepszym przypadku wysypią ci się tylko kodowania.
witam. A czy corsa e 1.4 75 km. tez sie adoptuje wymieniałem akumulator rok temu na nowy ,dzwoniłem do serwisu mowili ze sie tylko wymienia i tyle
Może przeoczyłem. Jest wynik historii Pana co miał pękniętą szybę i auto przeszło przegląd? Te auto od handlarza.
Na razie jest tylko film pod tytułem SZAJKA w tajemnicy ci powiem ze właściciel nie oddaje auta będzie robiony, pozdro
A jak się adaptuje aku?
Czyli, że każdy akumulator na świecie musiał by trzymać idealnie takie same parametry wychodząc z fabryki i leżąc na półce. Zajebista teoria dla tępych klientów! Z punktu widzenia fizyki teoria całkiem z dupy. A co jeżeli akumulator ma pół roku lub rok i się zużył to parametry się obniżyły i pojemność też i co wtedy z adaptacją?
Nie do końca chyba zrozumiałeś sterownik ma w pamięci stary akumulator nowy Nie został zaadoptowany i mając w pamięci stare dane ładowało akumulator od 9v do 24v i zamontowany Nie miał tyle ah co powinien
To po co wymienił Pan regulator i mostek skoro problem z ładowaniem spowodowany był brakiem adaptacji?
@@WARSZTATOWE_HISTORIE Co ty pieprzysz. Żaden regulator nie przepuści więcej niż jest zaprojektowany na wartość graniczną np. 14,4 w osobówkach. Komputer steruje impulsowo regulatorem w celu oszczędzania paliwa. Odcina ładowanie wtedy mierzy napięcie i jeżeli stwierdza, że aku ma odpowiednie napięcie czytaj, że jest naładowany to zmniejsza impulsy na regulatorze aby wolniej ładował. A później zwiększa ich częstotliwość aby uzyskać większe napięcie na aku.
Czołem Kolego.
Super, za odcinek, a kiedy finał z i20 i Brawo?
Pozdrawiam.
Takiego źródełka ha ha :D
Mi pali ciagle przednia postojowke w AUDI A6 C6 lampa z xenonem. Jakies pomysly ? Dodam ze tylko jedna strona i zawsze ta sama - Prawa
tak samo jest w fordzie focusie MK2, postojowe to w5w, robiło się mleczko przy kloszu, zmieniłem na mniejszą w3w chyba, starczała na dłużej ale dalej było to samo, w końcu zmieniłem na LED zamiennik w5w który prawie nic enegii nie pobiera w porównaniu do w5w a do tego świeci ładnym białym światłem, wstawiłem Narva range performance LED 5w5, u mnie już siedza dwa lata i w końcu się nie palą
Pokazałeś tylko jaki akumulatora załozyłeś a raczej przypisałeś według ciebie bo ja to tak rozumię
Kocham złomy z ubiegłego stulecia. W nich te 10% pojemności w tą czy w tamtą stronę nie robiło żadnej różnicy. Inżynierowie - programiści i ich Hi-Tech wyskoki.
Zapewniam cię że tu też nie robi
Jakim programem przypisałeś akumulator? Szkoda że tego nie pokazałeś
Delphi
@@WARSZTATOWE_HISTORIE dziękuję
Mamy też K auto po prostu kibel
Jak niema cześci denso dan są katalogowe nowe za 700 sam wymieniałem ostatnio majstry po co oszukujecie...Kolejna sprawa że ta astra niema startstopu bo niema klemy Bmi więc aku idzie zwykły kwasiak albo efb i tu nie trzeba adoptować go na nowo.Znacie się tyle że lepiej skasujcie ten film bo się kompromitujecie.Skąd wiadomo że aku śmietnik był testowany ?? Z resztą firma jego i tego co zakładacie widać januszowanie
Do 24V? To nie tak źle.
Przy uszkodzonym regulatorze bywa więcej.
alternatorek opelek co wy macie z tymi zdrobnieniami
Szefie nie pokazałeś jak go przypisałeś wiec kurawa co to za pierdolenie i wprowadzanie ludzi w błąd
Dziwne,że żaden komputer ,ani inne ustrojstwo ,nie padł.
System ,,start -stop,,🤔↔
Nie ma start stop
Ale mi ekologia nawet akumulatora nie przełożysz bez komputera ciekawe czy z żarówkami i olejem też tak będzie płać i płacz
Zapomnieli o IBS prosta rzecz
Herezje
Panie nie zgadzam się z tym co.pan mówi mam.taka sama astre i mam.aku 45 i nic się nie dzieje lądowanie 14.5 nie wiem po co wymienialiscie Aku. 5 rok jeżdżę tak bo oryginalny mi zajebali.
Aku z auta zajebali? A jak tam weszli?!? Na ogół to kradną całe auto a nie tylko aku.
@@ferdekrutkowski5480 u mnie auto zawsze stało z kliczykami w stacyjce mieszkam na wsi i pewnie chłopaki miejscowe na gorzale nie miały.
Wymienili, bo był ładowany prądami przekraczającymi teoretycznie, kilku(nasto)krotnie dopuszczalne prądy ładowania niszcząc akumulator. Każdy 1V ponad nominalne napięcie ładowania powoduje bardzo duży wzrost prądu ładowania. Wystarczy podłączyć ładowarkę o napięciu 16V i można zniszczyć, a co najmniej drastycznie zmniejszyć żywotność akumulatora. A tu były napięcia ponad 20V!
"Przepływ dużego prądu powoduje szybką utratę wody w akumulatorze, zniszczy charakterystyki bezobsługowe oraz zredukuje czas eksploatacji akumulatora poprzez uszkodzenie dodatnich kratek."
@@zbyz63 Polecam kanał mr Akumulator. Tam gość się specjalizuje w akumulatorach i pokazuje, że w pełni naładowany akumulator jest gdy ładowarka go pociągnie do ponad 16V. Tak powinno się doładować akumulator przynajmniej dwa razy do roku. Mówię o zwykłym kwasowym.
@@_szod_ Widziałem.
Dobra bajera to już złom
Złom bo cele uszkodziło on się zagotował
Tak patrze na te wasze produkcję pojęcia co mechanik z prowincji to nie macie połowę, proste łatwe naprawy bierzecie