Wiatroizolacja i Paroizolacja dla domu szkieletowego.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 фев 2025

Комментарии • 149

  • @tomwlkp4882
    @tomwlkp4882 5 лет назад +8

    Mądrego warto posłuchać!

  • @obserwatorityle4782
    @obserwatorityle4782 5 лет назад +4

    Super wiedza a zainteresowanych bardzo dużo, nareszcie polski kanał o budownictwie szkieletowym! Powodzenia i oby jak najwięcej filmów, jest to potrzebne. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

  • @kirynkokos5751
    @kirynkokos5751 4 года назад +4

    najlepiej dać na zewnątrz płytę z włókna drzewnego od 60 do 100 mm - doskonale wygłuszy ścianę i ociepli, a także zabezpieczy przed nagrzewaniem latem.

  • @jerzywawrzynow5853
    @jerzywawrzynow5853 4 года назад +6

    Swietnie dzielisz się swoją wiedza

  • @CyprianZiewiec
    @CyprianZiewiec Год назад +3

    Witaj,
    mógłbyś polecić producentów membran wiatroizolacyjnych jak i paroizolacyjnych (dokładnie tej przezroczystej). Oraz dobrej jakości taśmę do łączeń membrany na zewnątrz.

  • @VortaneS
    @VortaneS 2 года назад +1

    Na podstawie Pana filmików buduje domek holenderski, bardzo dokładnie wytłumaczone. Dziekuje

  • @kombinator2994
    @kombinator2994 3 года назад +2

    długo ale każdy odcinek od deski do deski wazne rzeczy mówisz i dokładnie super!

  • @kirynkokos5751
    @kirynkokos5751 4 года назад

    Pod paroizoldę dałbym OSB 12mm , ruszt 5 cm i gipsowo-włókninowe na wierzch. Puszki można przyklejać do paroizoldy taśmą dwustronną piankową i przykręcać do OSB wkrętami - jest szczelnie i nie do wyrwania, nawet baba nie wyrwie gniazdka ciągnąc za kabel od odkurzarza. kable w rurach można kłaść na poziomych łatach, co znacznie ułatwia wykonanie instalacji elektrycznej.

  • @ireneuszkubik3043
    @ireneuszkubik3043 5 лет назад +1

    witam
    fajny materiał tak dalej

  • @fijau
    @fijau 6 месяцев назад +1

    Dziękuję za film. Bardzo pomocne informacje. Ale moim zdaniem trochę popłynąłeś z tą bezużytecznością paroizolacji z folią aluminiową w środku ściany. Owszem, różne rodzaje ogrzewania promieniują cieplnie w ten sam sposób - emitują fotony w podczerwieni. Folia je odbija. Jak będzie zamontowana pod 5 cm ocieplenia, to będzie je odbijała do ocieplenia. Będziesz miał w efekcie trochę większą akumulacyjność cieplną budynku, ale w naszym kraju wiele osób myśli pozytywnie o tej funkcji budynków murowanych. Zauważ, że pod podłogówkę chyba czasami też daje się folię aluminiową.

  • @MajsterKowalski
    @MajsterKowalski 5 лет назад +3

    Super film jestem w trakcie projektowania domu w systemie szkieletowym no może domku bo 35m2 wierz już widzę ze będę miał sporo pytań hihi

  • @tomekemgeokadrabka9652
    @tomekemgeokadrabka9652 5 лет назад +2

    Świetny i szczegółowy film. Dzięki.

  • @Micha-ww1gl
    @Micha-ww1gl 3 года назад +8

    Witam! Jestem tu nowy. Nasuwa mi się pytanie co w przypadku wełny w ruszcie przed paroizolacją. Ona będzie bardziej narażona na wilgoć niż ta między konstrukcją, więc spełni swoją rolę izolacyjną?

  • @MinSziHo
    @MinSziHo 4 года назад

    15:28 rozmawiałem któregoś razu z dużym dystrybutorem folii i membran. Pytam: czym różni się folia 2mm PE czarna od żółtej ? Odpowiedź: kolorem. A skąd różnica w cenie ? Odpowiedź: w ateście. W cenie żółtej, atestowanej, jest wliczona opłata biurwie, która przykłada pieczątkę, bo bez niej nikt na budowie pracy nie odbierze. I tak właśnie wszyscy pałują się atestami a za wszystko płaci na końcu klient. Dodam, że folia wychodzi z jednej maszyny tylko inny kolor granulatu jest do niej sypany. I tak to działa. Podobnie jest z "uprawnieniami" SEP.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад

      To porozmawiaj z producentami, a nie sprzedawcami co pojęcie mają nikłe!

    • @MinSziHo
      @MinSziHo 4 года назад

      @@mocdrewna Nie mówię o sprzedawcach-frontowcach, których zadaniem jest SPRZEDAĆ. Mówię o dystrybutorze, potentacie na rynku, bez wiedzy którego u polskich producentów folii (to żadna zaawansowana technologia) nie dzieje się nic. To za jego namową zrezygnowałem z jednej membrany polskiej (tej na "S") na rzecz drugiej (Tyvek) a folia PE w moim poszyciu ma ułamek tej projektowej i tylko w pomieszczeniach wilgotnych. Nic nie gnije, nic nie wilgotnieje. Przy sprawnej (ale sterownej higrometrem i miernikiem CO2 a nie ciśnieniem) rzecz jasna wentylacji z rekuperacją. To wentylacja jest podstawą. Nie ma ludzi - nie ma wilgoci.

  • @vdsmade
    @vdsmade 2 года назад

    Bardzo dobry materiał 🥸👍

  • @kirynkokos5751
    @kirynkokos5751 4 года назад +1

    Wiatroizolację dałbym na konstrukcję POD PŁYTĘ Z WŁÓKNA DRZEWNEGO GRUBOŚCI 6-10 CM. Wtedy wiatroizolacja będzie chronić dodatkowo wełnę, a płyta swobodnie wyciągnie wszelką wilgoć na zewnątrz. Płytę można siatkować i tynkować tynkiem otwartym dyfuzyjnie.

  • @pik6180
    @pik6180 4 года назад

    super film.mam jednak dylemat : rozstaw słupków co 60 cm , a steico universal black ma wymiar 60 ale posiada pióro i wpust i powierzchnia krycia wynosi 58,5 cm . jeżeli płyty mają tworzyć szczelną powierzchnię to nie będzie pasować do typowego rozstawu 60 cm

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад

      Steico Black układa się w poziomie!

  • @cezaryhaber517
    @cezaryhaber517 4 года назад +1

    Moje pytanie czy konstrukcji i rusztu nie można zaimpregnować przed obiciem paroizolacji i wiatroizolacji .
    I dzięki za nareszcie tematyczne filmy.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад +2

      Impregnuje się tylko drewno, które jest narażone na zewnętrzne warunki atmosferyczne, nie trzeba impregnować drewna, które jest w ścianach i wewnątrz budynku. Suszenie daje większą odporność niż cała ta chemia .

    • @cezaryhaber517
      @cezaryhaber517 4 года назад +1

      Dziękuję oj dużo się u Pana dowiaduje.

  • @MichaPiotrKozowski
    @MichaPiotrKozowski 5 месяцев назад +1

    A co Pan sądzie o mocowaniu paroizolacji na taśmę dwustronną??

  • @zofiadziedzic9187
    @zofiadziedzic9187 Год назад

    Dziękuje za szybką odpowiedź.Budynek jest nowy i mysz jeszcz nie widzialam ale siatkę sprawdze .Chciała bym zabezpieczyć wiatroizolacje przed przepchnieciem przez wełnę i zachować przestrzeń wentylacyjna w tym miejscu .Proszę mi wybaczyć że męcze moim problemem.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  Год назад

      Problem mi znany dobre firmy używają na zewnątrz płyt, które temu zapobiegają, a jednocześnie oddychają. Jeżeli takiej płyty brakuje, to jest to ewidentna oszczędność kosztem żywotności takiego domu!

  • @tomwlkp4882
    @tomwlkp4882 5 лет назад +2

    Myślę, że wiatroizolację powinna zaczynać się pod podwaliną, wtedy jest możliwość wywinięcia od początku na poszycie.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +3

      o tym mówię w filmie o podwalinie

  • @Prymusi_WAT
    @Prymusi_WAT 3 года назад +2

    Witam,
    czy wymagana jest wiatroizolacja oraz paroizolacja przy przekroju ściany zew. plyta cementowa - piana pur - plyta cementowa?

  • @dariuszk3714
    @dariuszk3714 5 лет назад

    Wszystko ładnie omówione myślę że spokojnie 90% problemów jest rozwiane dla początkujących.
    Fajnie by było dać jakiś filmiki z terenu z krótkim komentarzem, bo drugi raz nie ma sensu chyba mówić to samo.
    No i może pytania.
    1. Czy konieczne jest zastosowanie wełny elewacyjnej??
    2. Drugie pytanie powiazane z pierwszym trochę. Ile ma grubości ściany w domie szkieletowym, bo przy budowie domu 35m2 każdy centymetr robi różnicę:) Konstrukcja 145mm + płyta wew 20mm + płyta zew 12mm + płyta kartongips 12mm... Czy to wszystko?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +1

      Dla domku małego by spełniał aktualne przepisy do pozwolenia na budowę ściana o grubości 22 cm , czyli wełny 15 cm. Od przyszłego roku będzie trzeba robić ściany cieplejsze . Budynki na zgłoszenie nie są objęte tymi przepisami. Wełna elewacyjna jest opcją , można ją stosować. W przyszłym roku możliwe że zmienię formułę kanału na taki, który będzie z placu budowy.

  • @eklazhward4739
    @eklazhward4739 2 года назад

    cześć, w 2:50 mówisz o wstępnym poszyciu - płycie z włokna drzewnego. Ona styka się bezpośrednio z wełną? Czy zamiast takiej płyty można poprostu zastosować zwykłe deski 25mm?

  • @pavelcz-ik3766
    @pavelcz-ik3766 5 лет назад +2

    💪🔨🌲

  • @Lubof88
    @Lubof88 2 года назад

    Cześć!
    Czy jest to prawidłowy przekrój ściany (od zewnątrz) ?
    1. Tynk.
    2. Masa zbrojąca
    3. Siatka.
    4. Styropian grafitowy 12 cm
    5. Płyta fermacell 12mm
    6. Wełna 12 cm.
    7. Folia paroizolacyjna.
    8. Płyta fermacell 12mm.
    W takim przekroju brak jest wiatroizolacji od zewnątrz, niemniej producent zapewnia, że płyta fermacell i styropian skutecznie pełnią rolę folii wiatroizolacyinej. Czy to prawda?
    Styropian klejony bez ryflowania.
    Zauważyłem, że bardzo dużo firm robiących domy prefabrykowane nie stosuje przy płytach fermacell wiatroizolacji z zewnątrz. Czy to błąd, czy może tak być?
    Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  • @Badlin84
    @Badlin84 5 лет назад +1

    Najważniejsze pytanie, a nigdzie nie jestem w stanie znaleźć precyzyjnej informacji. Jeśli mam już gotowy dom, przekrój powiedzmy: GK na ruszcie 50 mm, w ruszcie wełna 50 mm, pod tym paroizolacja, dalej konstrukcja 15 ściany + 15 wełny, na to poszycie MFP, potem wiatroizolacja, wełna elewacyjna, tynk, wykończenie.
    I na tym etapie zawinszowałem sobie dodatkowego oświetlenia czy gniazdka w ogrodzie.
    W murowanym jest prosto - długie wiertło, rurka PCV, kable, potem pianka uszczelniająca i w sumie zrobione.
    A jak to zrobić w szkielecie, żeby nie musieć rozbierać całej ściany celem uszczelnienia paro i wiatroizolacji po wykonaniu przepustu?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Pierwszy sposób zrobić większy otwór by uszczelnić folię taśmami lub uszczelniaczami. Drugi sposób to zakup i montaż specjalnych kołnierzy gumowych najpierw je wklejamy a później łatwo jest prze nie przecisnąć np. rurki.

    • @Badlin84
      @Badlin84 5 лет назад

      @@mocdrewna innymi slowy, chcac zrobic przepust z rurki 25mm, powinienem zrobić najpierw taka dziure, żeby mi ręka z taśma lub kołnierzem weszła z obu stron?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      @@Badlin84 wystarczy 2cm z każdej strony , czyli otwornica np., 7cm i dasz radę jak nie to uszczelniaczem . od zewnątrz jak masz elewację drewnianą to odkręć dwie deski, oklej szczelnie i gotowe. trzeba to zrobić dobrze, by nie nawiewało zimna i nie wchodziły owady.

  • @blazej1807
    @blazej1807 2 года назад

    Dzień dobry. Ma Pan może dostępną jeszcze niebieską folie paroizolacyjną ?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  2 года назад

      Tak zapraszam do kontaktu 1mocdrewna@gmail.com

  • @marcinszczepaniak2997
    @marcinszczepaniak2997 5 лет назад +1

    Cześć.Planuję budowę domu szkieletowego. Elewacja ma być z deski z piórowpustem jodła 50mm. Czy mogę pominąć płytę włóknową ? Bardzo fajne i pełne informacji filmiki

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Lepiej dać płytę poszycia, oczywiście ta elewacja usztywni wystarczająco budynek. Poszycie utrzymuje wełnę w ścianie i przedłuży żywotność wiatroizolacji. Oczywiście można bez tej płyty ale jak zamocno wypchniesz wełnę to możliwe że zablokujesz przepływ powietrza za elewacją.

  • @mateuszmacoch1874
    @mateuszmacoch1874 8 месяцев назад

    drugie pytanie, czy przy takiej taniej paroizolacji można użyć tej szarej taśmy duck tape? ona jest wodoszczelna i zbrojona oraz tańsza o polowe od tych markowych do paroizolacji dedykowanych

  • @browarek7519
    @browarek7519 4 года назад +1

    Czy mogę zastosować membranę strotex extreme na dach i ściany?

  • @nicciekawegomotovlog2215
    @nicciekawegomotovlog2215 5 лет назад +1

    Hej. Twoje filmiki to kawał dobrej roboty. Mam pytanie... Buduje spory dom szkieletowy w ośrodku Agro. Od zewnątrz na szkielet pójdzie za chwilę 12 mm płyty mfp. Później laty 10 cm na 4 cm gdzie w środek wata 10 cm noji deska elewacyjna modrzew Robiona metoda so u shusi ban. Gdzie w takim przypadku wiatroizolacja. Zamierzam przesunąć wiatroizolacje z płyty na laty czyli na wate a pod deskę elewacyjna. Dobrze???

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Dziękuję! Wiatroizolacja na wełnę ale na to łaty przynajmniej 2.5 cm i dopiero elewacja! Musi być przestrzeń wentylacyjna między elewacją a wełną.

    • @nicciekawegomotovlog2215
      @nicciekawegomotovlog2215 5 лет назад

      @@mocdrewna ach. No dobra. To ma laty te 10 x 4 się nabije gwozdziki z boku żeby sznurek rozciągnąć i przytrzymać wełnę. Na to folia i na ta folie w miejsce lat dobije te 2 cm na 4 cm i dopiero spalony modrzew

    • @nicciekawegomotovlog2215
      @nicciekawegomotovlog2215 5 лет назад

      Ta deska będzie na pióro wpust aczkolwiek jakieś mega szczelne to nie będzie pewnie ale zrobię ta przestrzeń wentylacyjną dodatkowo. Dziękuję bardzo

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Tak, sznurka nie musisz dawać, wełna powinna trzymać się sama, docinaj 1cm szerzej i do tego wiatroizolacja i będzie OK!

    • @EmPtY414
      @EmPtY414 5 лет назад

      nicciekawego motovlog a na elewacje przypadkiem nie daje sie plyt z welny a nie maty z rolk (sznurek sluzy do trzymania maty z rolki). Plyty sa na tyle sztywne ze zadnego sznurka nie potrzebujesz.

  • @ukasz4670
    @ukasz4670 5 лет назад +2

    A jak się mają do tego płyty osb jako warstwa paroizolacyjna? Chodzi mi o montaż plyt od środka i szczelnie łączone taśmami. Taki patent wystarcza czy dajemy jeszcze folię dla świętego spokoju?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +2

      Płyty Osb to nie paroizolacja! Ani wiatroizolacja! Chociaż zdarzają się w Polsce firmy które tak twierdzą ☹

    • @kamild7336
      @kamild7336 5 лет назад

      Lepsza opcja będzie płyta gipsowa

    • @johnkowalski2880
      @johnkowalski2880 3 дня назад

      ​@@mocdrewnaDlaczego płyta OSB od wewnątrz, mając duże SD nie jest paroizolacją?

  • @rafal7846
    @rafal7846 Год назад

    Witam
    A jak wygląda sprawa gdy buduje domek mobilny na kołach. Drewno konstrukcyjne C24
    Podłoga i dach 22cm a sciany 14
    Czy mogę dać od zewnątrz i od środka osb?

  • @mateuszmacoch1874
    @mateuszmacoch1874 8 месяцев назад

    pierwsza warstwę wiatroizolacji przykrył Pan tym drzewnym produktem i znowu dal wiatroizolacje. Ma to sens? Myślałem ze spod podwaliny wyciąga się to, żeby po deskowaniu lubnalozeniu tej płyty drewnianej to naciągnąć na to i potem juz następny pas z zakładka leci. Mylę się?

  • @mihok1896
    @mihok1896 4 года назад +3

    Czy można użyć membrany dachowe jako wiatroizolacja na ścianach?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад +3

      Można, ale jest to droższe rozwiązanie!

  • @pavelcz-ik3766
    @pavelcz-ik3766 5 лет назад +1

    Dzień dobry. W 19:55 mówi pan o ochronie parkietu przed wilgocią z betonu. Jeżeli połączymy ta pozioma paroizolację z podłogi z tą ze ściany wilgoć nie pójdzie w ściany?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +1

      Beton kapilarnie podciąga wilgoć, drewno, panele nie lubią wilgoci szczególnie różnej pod spodem a na wierzchu. Na betonie nie ma wody ! więc nie zagrozi to ścianą, które przecież i tak powinny stać na izolacji poziomej czyli papie!

    • @pavelcz-ik3766
      @pavelcz-ik3766 5 лет назад +1

      Jeżeli między rusztem instalacyjnym umieścimy wełnę to wilgoć nie będzie się zbierać w tej wełnie?

    • @pavelcz-ik3766
      @pavelcz-ik3766 5 лет назад +1

      W jaki sposób wykonać wylewkę po położeniu paroizolacji żeby ta dolna krawędź folii nachodziła na wylewkę i łączyła się z tą spod parkietu?

    • @pavelcz-ik3766
      @pavelcz-ik3766 5 лет назад +2

      @@mocdrewna Ma to sens. Dziękuję za szybką odpowiedź i za jak zwykle dobry i wyczerpujący temat film.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +1

      @@pavelcz-ik3766 to co wejdzie to też bez problemów wyjdzie, przed paraizolacją nie powinno być więcej niż 7cm wełny.

  • @damiandamian344
    @damiandamian344 Год назад

    Jak już mamy tak wszystko zrobione,jak łączyć paraizolację z folio z pod wylewki?

  • @dariuszkedzierski4384
    @dariuszkedzierski4384 3 года назад

    Podobno ściana otwarta dyfuzyjnie wysycha więc trochę chyba coś nie tak skoro pan mówi że wełna nie wyschnie przy zakładaniu w czasie dużej wilgotności. Taką rzekomą otwartą ścianę dokładnie obalił obliczeniami kanał ,, Tani dom szkieletowy drzeky,,

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  3 года назад

      Proszę więc zbudować swój dom zgodnie z tym co prezentuje tamten kanał. Co do wysychania wełny, to wyschnie o ile jest ściana otwarta dyfuzyjnie.

  • @pawejazwa4547
    @pawejazwa4547 3 года назад +1

    Dzień dobry Panie Mariuszu! Mam pytanie odnośnie prawidłowości wykończenia ścian z zewnątrz.Czy w Polsce w naszych warunkach klimatycznych właściwym jest wykończenie panelem zewnętrznym ( deską elewacyjną) bez dawania wiatroizolacji pod spodem ? Tzn.konstrukcja szkieletowa wypełniona wełną,bez wiatroizolacji,bez przestrzeni wentylacyjnej,tylko po zaizolowaniu ściany od razu jest bita deska elewacyjna i tylko wewnątrz domu dawana jest paroizopacja.Czy taka metoda gwarantuje długą żywotność budynku ?! Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  3 года назад +1

      Nie, jest to bardzo nieprawidłowe w każdych warunkach klimatycznych.

  • @mariuszg3479
    @mariuszg3479 3 года назад

    Witam. Planuje postawić garaż 30m2 właśnie w konstrukcji szkieletowej z drewna c24. I mam pytanie jak na taka izolację przeciwwiatrową położyć styropian i tynk? Pozdrawiam

  • @marcinszczepaniak2997
    @marcinszczepaniak2997 5 лет назад +1

    Poproszę jeszcze o harmonogram rac przy budowie domu szkieletowego

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +2

      Jest już dostępny na stronie mojego bloga, link pod każdym filmem.

  • @zofiadziedzic9187
    @zofiadziedzic9187 Год назад

    Panie Mariuszu bardzo proszę o szybką pomoc? Zanim trafiłam na Moc Drewna kupiłam dom szkieletowy budowany przez górali (taki trik). Dom posiada elewacje drewnianą, wiatroizolacje a potem 18 cm wełnę ROCKWOOL. Niestety nie ma płyty między wiatroizolacja a wełna. Co możemy z tym zrobić? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. Obejrzałam dużą część Pana filmów i wiem że to jest błąd.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  Год назад

      Nic się nie zrobi chyba że zdemontujecie elewację. Proszę sprawdzić czy gryzonie nie siedzą w ścianach. Czy elewacja jest od dołu zabezpieczona odpowiednią siatką.

  • @Iwa8326
    @Iwa8326 Год назад

    🏡🏠

  • @karol7067
    @karol7067 5 лет назад

    Witam, czy dobrym pomysłem jest ułożenie pasa wiatroizolacji i folii pomiędzy podwalinę i tę dolną belkę do której mocujemy pionowe? Wiadzilem to kiedyś i ma to sens. Wtedy od środka można połączyć się z folią a od zewnątrz z wiatroizolacja.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +1

      Nie ma potrzeby łączenia tych dwóch materiałów! Wiatroizolacja jak najbardziej pod podwalinę, paroizolacja powinna być połączona z folią która jest na posadce, lub zakończyć równo z posadzką.

  • @laczuszka1985
    @laczuszka1985 3 года назад

    Czy można do paroizalacji zastosować folię taką jak do szklarni ogrodowych?

  • @chojnb
    @chojnb 5 лет назад +1

    A czy zatrzymując w środku parę wodną nie sprawimy że będzie się skraplać pod sufitem albo spływać ze ścian ?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +4

      Każdy dom powinien mieć wydajną wentylację! Żeby się woda wykropiła na ścianach musiał byś nie dać izolacji do niej. Tak się dzieje gdy są mostki termiczne lub w starych nie ocieplonych domach!

    • @leszekszy5091
      @leszekszy5091 3 года назад

      @@mocdrewna Jaki sens jest dawać paroizolację od wewnątrz ? Przecież to zatrzymuje parę ,która jest w wełnie . Czy nie lepsza folia paropszepuszczalna od zew. I na zewnątrz? Według mnie to absolutnie bez sensu

  • @superuisorem
    @superuisorem 5 лет назад +2

    Podałbyś nazwę producenta folii jaką używacie?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +3

      Ultipro ! nie znajdziesz jej w polskich sklepach, ale są podobne niebieskie na hurtowniach internetowych. W nowym roku postaram się znaleźć godne zamienniki na polskim rynku kilku ważnych materiałów.

    • @marianstolarczyk5730
      @marianstolarczyk5730 4 года назад

      @@mocdrewna Witam.Mam pytanie,mam zamiar zrobić kurnik konstrukcja szkieletowa nad gruntem.jak zamontować,połączyć folie paroizolacyjną ze ścian z podłogą?czy jest jakiś filmik ?czy dawać folie wiatroizolacyjna na podłogę i znowu jak ja położyć,wywinąć?

    • @leszekbartkowski305
      @leszekbartkowski305 3 года назад

      Jest taka dostępna - nie gorsza niż Ultipro, sklep.tre-plate.pl/produkt/folia-paroizolacyjna-norweska/

  • @MajsterKowalski
    @MajsterKowalski 5 лет назад +2

    Poproszę chętnie taki harmonogram

  • @nikowolf9795
    @nikowolf9795 4 года назад

    Witam!Jeśli można ,to bym prosił o odpowiedź na moje pytanie..11,00 minuta filmu,wiatroizolacja założona.Ja bym chciał jeszcze z tej strony dodatkowo ocieplić wełną o grubości około 5cm tę ścianę ,by mieć w sumie około 20 cm wełny.Czyli dajemy kontrłaty na tę wiatroizolacje ,zakładamy wełnę ,a potem bym chciał zakończyć elewację poziomymi deskami.No właśnie i jak to zakończyć?Czy na tę dodatkową wełnę trzeba by było dać znów wiatroizolację,a potem znów kontrłaty i dopiero te deski??Jak to zrobić by było dobrze i w miarę prosto?Czy pomiędzy tą wełną a elewacją też powinna być jakaś wentylacja?Może ja czegoś nie zrozumiałem i niepotrzebnie coś komplikuję?,pozdrawiam

  • @zmkom
    @zmkom 2 года назад

    Witam mam pytanie czy można zastosowac po stronie zew, na konstrukcje najpierw wiatroizolacje a nastepnie np.płyte Steico 35mm z włókna drzewnego Dziekuje i Pozdrawiam

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  2 года назад

      Można w przypadku gdy płytę się tynkuje, inaczej to nie błąd, ale nielogiczne.

    • @zmkom
      @zmkom 2 года назад

      @@mocdrewna Dziekuje za odpowiedz wlasnie takie rozwiązanie bede stosował

  • @grutkowski3639
    @grutkowski3639 3 года назад

    witam czy zamiast plyty osb na zewnatrz moge zastosowac deske

  • @wojciecht.1568
    @wojciecht.1568 4 года назад

    Hej, a co w przypadku od zewnątrz: tynk strukturalny z siatką, styropian 20 cm, wiatroizolacja, płyta osb, wełna w konstrukcji 20 cm, folia paroizolacyjna, płyta osb, płyta gipsowa. całość 56,4 cm grubości ściany. czy będzie coś "złego" w ścianie??

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад +1

      Wilgoć nie będzie się wkraplać, ale co jak będzie gdzieś przeciek, wskutek pęknięcia tynku, wiatr potrafi wpychać wodę w szczeliny, mróz będzie je powiększał i po kilku latach może sobie ściana z tym nie poradzić. Oczywiście nie musi się tak stać . Patrz na dom 30 lat do przodu !

    • @wojciecht.1568
      @wojciecht.1568 4 года назад

      @@mocdrewna Owszem, patrzę przyszłościowo, teraz pracuję i zarabiam ale za kilka lat to się zmieni i będę na głodowej emeryturze i to właśnie o ten okres życia mi chodzi by rachunek za ogrzewanie był jak najmniejszy... I żeby nie dokładać kolejnego smrodu z komina. A gdybym postarał się zrobić jak najdokładniej wewnętrzną paroizolacje czyli pokleił taśmą łączenia i miejsca po zszywkach a pod stelaż posmarował klejem uszczelniającym i dał porządną systemową strukturę i robił wnikliwe przeglądy z zewnątrz co kilka lat to czy taki układ da radę o którym pisałem?? Wiesz, zastanawia mnie dylatacja. Ok zakończę z zewnątrz płytą OSB a na nią wiatroizolacja, i jeśli zrobię dylatacje i na to styropian to efekt będzie taki ze styropian będzie tylko podłożem do elewacji gdyż powietrze schłodzone do - 20 spokojnie przedostanie się dylatacjami i tym samym ochłodzi płytę OSB przenikając przez nią. No chyba, że zrobię dylatacje szczelną co wydaje mi się bez sensu... Dom będzie stawiany po nowym roku. Na tą chwilę kończę wszystkie prace ze ślepym zerem. A gdyby zastąpić zewnętrzną OSB płytą drzewną bitumizowaną i reszta jak podałem??

  • @karolkarolewicz9815
    @karolkarolewicz9815 3 года назад

    Witam,
    Czy Można płytę OSB 12 mm dać od wewnątrz, paraizolacja, wełna, wiatroizolacja i szalówka? Czy płyta OSB usztywni konstrukcję tak samo jak montowana na zewnątrz?

  • @timbermoon8733
    @timbermoon8733 3 года назад

    Dzień dobry. Gdzie Pan dostał transparentną paroizolacje? Są różne folie transparentne ale nie paroizolacyjne. Jeśli to nie musi być folia opisana jako paroizolacja to jak ocenić czy jest odpowiednia?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  3 года назад

      Folię można zakupić u nas , zapraszam do kontaktu 1mocdrewna@gmail.com

  • @dawidkucharski5178
    @dawidkucharski5178 5 лет назад +1

    Ok wiatroizolacja ważna sprawa. Ale co z piciem wody przez te płyty przecież one ciągną wodę jak knot w zniczu mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. Także uważam że sam dół tej płyty powinien być 100 procent szczelny co najmniej mniej 15 cm od gruntu.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Oczywiście że nad gruntem i pod elewacją! Płyta może być wystawiona na warunki zewnętrzne ale krótko .

    • @i-917
      @i-917 5 лет назад

      Min. 20 cm od gruntu dla konstrukcji drewnianej, min. 15 cm dla cegły.

    • @EmPtY414
      @EmPtY414 5 лет назад

      A co jakby zastosowac taka pape jak na fillmiku pod podwaline potem przykrecic tylko dolny pas poszycia zewnetrznego (osb mfp co kto chce) i wywinac pape spod podwaliny na obicie. Na to na wierzch wiatroizolacja? Wydaje sie sensowne i mega szczelne.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      @@EmPtY414 Nie do końca rozumiem ale to co ja też często stosuję gdy remontuję stary budynek i wymieniamy poszycie to robimy tak. Przybijamy 30cm pas wiatroizolacji na dole konstrukcji tak by 10 cm było na konstrukcji, reszta sobie zwisa. Następnie przybijamy płyty poszycia i na nie wywijamy te 20cm wiatroizolacji. Następnie gdy dajemy wiatroizolację na całą ścianę sklejamy u dołu z tym dociśniętym pasem.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      @@EmPtY414 Nie do końca rozumiem ale to co ja też często stosuję gdy remontuję stary budynek i wymieniamy poszycie to robimy tak. Przybijamy 30cm pas wiatroizolacji na dole konstrukcji tak by 10 cm było na konstrukcji, reszta sobie zwisa. Następnie przybijamy płyty poszycia i na nie wywijamy te 20cm wiatroizolacji. Następnie gdy dajemy wiatroizolację na całą ścianę sklejamy u dołu z tym dociśniętym pasem.

  • @tomaszkrzyzanowski6414
    @tomaszkrzyzanowski6414 4 года назад

    Jeszcze jedno pytanie. Przy konstrukcji platformowej jak należy poprowadzić paroizolację by zachować ciągłość na kondygnacji powyżej platformy? To może być trochę skomplikowane.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад

      Tak to jest skomplikowane, folię przeciągamy do poszycia podłogi, a każdą belkę stropową trzeba okleić.

    • @tomaszkrzyzanowski6414
      @tomaszkrzyzanowski6414 4 года назад

      Dziękuję za
      podpowiedź

  • @marcinszczepaniak2997
    @marcinszczepaniak2997 5 лет назад

    Jeszcze jedno pytanie. Sposób na obsadzanie puszek na gniazda elektryczne oraz hydrauliki rzeby paroizolacja była szczelna.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Na blogu znajdziesz obszerne artykuły na temat instalacji elektrycznych i sanitarnych, link do bloga pod filmem. Jeżeli chodzi o uszczelnianie używa się specjalnych kołnierzy uszczelniających, jak nie znajdziesz w pobliskich sklepach elektrycznych to dobra taśma do paroizolacji i wiatroizolacji. Niedługo zrobię film o systemie puszek i pokaże jak się mocuje i uszczelnia .

  • @Patrick.Sanchez
    @Patrick.Sanchez 3 года назад +1

    Naprawdę świetny filmik podsumowujący temat (jeżeli nie najlepszy) ! Instant sub :) Mam pytanie odnośnie aluminiowej paroizolacji. Jeżeli chodzi o minusy wspomniałeś że jest droższa, a z części o przezroczystości widzę kolejny minus (chociaż to taki mini-bonus folii przezroczystej, ponieważ na dalszym etapie gdy juz folia jest zakryta i jest jakaś usterka i tak przezroczystość nam nie pomoże). No i pytanie: Czy są jakieś plusy zastosowania folii aluminiowej zamiast folii bez aluminium? Pytam bo po pierwszym pomieszczeniu gdzie zastosowałem aluminiową paroizolację i podłogówkę IR, po odczytach z licznika na TH na to pomieszczenie, widzę ciekawie pozytywne rezultaty.

  • @adriangorka6309
    @adriangorka6309 Год назад

    Witam Jakiej gramatury wiatroizolacja?

  • @rafapiela1656
    @rafapiela1656 2 года назад

    Cześć gdzie można kupić tą folie przezroczysta

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  2 года назад

      Mam w sprzedaży napisz na 1mocdrewna@gmail.com

  • @robertkopec2616
    @robertkopec2616 5 лет назад

    Rozumiem że zwykłą folia np. na tunel foliowy też będzie dobra ?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +2

      Należy sprawdzić karte techniczną produktu, skoro paroizolacja w sklepie czasami nie posiada odpowiednich właściwości, to folia tunelowa może być lepsza. Jak znajdę fajną folię to napiszę , dobieraniem odpowiednich materiałów niedługo się zajmę.

  • @zendyn5535
    @zendyn5535 4 года назад

    Jaki był ten wzór na kąt prosty?
    Pozdrawiam

  • @damianmazurek5494
    @damianmazurek5494 5 лет назад +1

    Gdzie można kupić ta niebieska folie?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +2

      www.kiosk-express.pl/baufol-niebieska-4x25

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +1

      www.skapiec.pl/site/cat/3892/comp/11277038#ceny

    • @piotrr.banasiak2058
      @piotrr.banasiak2058 5 лет назад +1

      @@mocdrewna w kiosku paro mają tylko niebieska

  • @cebulatvm4311
    @cebulatvm4311 5 лет назад

    Witam. Czy folia paroizolacyjna aluminiowa bedzie dobra czy tylko tak mowia ?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад

      Folie aluminiowe powinny być montowane bezpośrednio za karton gipsami, jeżeli masz ruszt instalacyjny z wełną i za nim paroizolacja to wtedy ten rodzaj paroizolacji będzie działać jak zwykła paroizolacja.

  • @marasgucio856
    @marasgucio856 3 года назад

    A gdzie można kupić taką folie?
    To jest ogrodnicza , czy budowlana ?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  3 года назад +1

      allegro.pl/oferta/folia-paroizolacyjna-0-15-mm-10955563868?reco_id=99d34d81-3f9d-11ec-b53a-40a6b731e1c0&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  3 года назад

      Nie wiem, czy link jest widoczny, mamy w sprzedaży te folie , napisz do nas kontakt@mocdrewna.pl

    • @marasgucio856
      @marasgucio856 3 года назад

      @@mocdrewna Tak , jest widoczny , dziękuję

    • @marasgucio856
      @marasgucio856 3 года назад

      @@mocdrewna A jakaś dobra membrana wysokoparoprzepuszczalna , dach bez deskowania , jednospadowy ??

  • @zbyszekszewczyk7462
    @zbyszekszewczyk7462 Год назад

    Jaka gramatura membrany

  • @piotrwazny3321
    @piotrwazny3321 3 года назад +1

    Cześć, u mnie ściana będzie wyglądać tak, że od zewnątrz 60 mm wełny, wiatroizolacja, płytka osb 15 mm, ściana 145 mm w środku wełna 150 mm na to ruszt 50 mm w tym wełna 50 mm i na to jeszcze osb 10 mm, paroizolacja i płyta 12 mm. I czy takie rozwiązanie będzie dobre?

  • @tomaszkrzyzanowski6414
    @tomaszkrzyzanowski6414 4 года назад

    A ja myślałem, że wiatroizolacja z pod spodu zachodzi na płytę i na to dopiero wiatroizolacja. Czy nie powinno być właśnie tak?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад +1

      Obie wersje są prawidłowe zależy od grubości poszycia jego rodzaju .

  • @Roberto-st3ew
    @Roberto-st3ew 5 лет назад

    A co sadzisz o tym aby pominąć płytę drzewną i położyć folie paroizolacyjna bezpośrednio na wełnę mineralną.

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +2

      chyba masz na myśli wiatroizolacyjną ? Teoretycznie można, ale ryzyko wypchnięcia wełną wiatroizolacji tak że zatkasz szczelinę wentylacyjną duże! , brak sztywności konstrukcji, ochrona przed uszkodzeniem folii. Wiatroizolacja po kilku latach się przetrze na słupkach.

  • @pawenowicki4497
    @pawenowicki4497 5 лет назад +1

    Gdzie dostanę przezroczystą paroizolację?

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  5 лет назад +1

      Poczytaj komentarze troszkę niżej, już o tym pisałem.

    • @EmPtY414
      @EmPtY414 5 лет назад +1

      Moc Drewna to dawaj linki do takich rzeczy w opis filmu dajmy na skapiec albo sponsorowane ale to juz musisz z firmami sie dogadac :)

  • @piotrebski3123
    @piotrebski3123 4 года назад

    kiedy ziomuś pijemy razem ?

  • @MinSziHo
    @MinSziHo 4 года назад

    Przy dobrze zaprojektowanej wentylacji, folia paroizolacyjna jest zbędna bo wilgoć będzie usuwana wraz ze zużytym powietrzem. Na pewno zbędna w pomieszczeniach niespecjalnie zawilgoconych jak salon czy sypialnie (wiem, brzmi jak herezja). Folia 0,2mm to jakiś kosmos - to ewidentny przerost formy nad treścią i nie mówmy tu proszę o "szarpaniu" np. wiatrem, czy dłuższej żywotności (i to w przypadku materiału, który osłonięty od UV potrafi rozkładać się 300 lat). Za 30-40 lat dom będzie się nadawał się I TAK do remontu, następne pokolenie być może w ogóle dom wyburzy bo będzie miało inne potrzeby i inny pomysł na życie a i technologie będą takie, że dziś nam trudno sobie wyobrazić...

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  4 года назад +1

      Rzeczywiście głosisz Herezję, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, każdy inżynier, architekt, poważna firma i dobrzy fachowcy powiedzą ci, że paroizolacja jest niezbędna!!!

    • @MinSziHo
      @MinSziHo 4 года назад

      @@mocdrewna Oczywiście, że powiedzą. Ten każdy inżynier/architekt/firma ręczy gwarancją. Nie ma bladego pojęcia kto obiekt będzie eksploatował teraz czy w przyszłości.

  • @FotoMatysiak
    @FotoMatysiak 3 года назад

    Mariuszu, dziękujemy za wiedzę. Czy możesz podpowiedzieć gdzie kupić taką przezroczystą folię paroizolacyjną, którą prezentujesz na filmie?
    Czy to np. taka? folnet.pl/pl/products/paroizolacje-i-hydroizolacje/folie-izolacyjne/folie-pe-ochronne/folia-transparentna-pe-rozne-wymiary-2000.html?gclid=Cj0KCQjwub-HBhCyARIsAPctr7x-dHGm7Atygb7Vob-thjwwo8BjTkClvECJjF6sNDxjFglmc09BLXUaAnvcEALw_wcB

    • @mocdrewna
      @mocdrewna  3 года назад

      Mam taką folię w sprzedaży napisz do nas na e-mail . Pozdrawiam