Izolowanie domu szkieletowego, izolowanie dachów.
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- Trochę o wełnie mineralnej, jaką wybrać jak układać .
#MocDrewna budowa domów szkieletowych, filmy z placów budowy, omówienia, porady.
#AkademiaBudownictwaSzkieletowego poradnik dla budujących własnymi rękoma.
grupa na Facebook / 763182307379338
Blog drewnamoc.blog...
Kontakt 1mocdrewna@gmail.com
Super film.
Drewnomaniak
Kawusia po pracy i wchłaniam kolejną wiedzę. Dziękuję bardzo👍😀
Super kanał i ogrom wiedzy na wiele tematów. Jedynie co to brak informacji i wskazówek o wykonaniu sufitu gips -karton na stropie użytkowym. W jaki sposób go podwiesic aby nie pękał i zachował maksymalne właściwości akustyczne !!!!.
Świetne filmiki.Najmniejszy współczynnik 0,031.
pozdrawiam
Jednostki! Dobrze pamiętać o jednostkach, bo nie można do tych wzorów podstawiać np. grubości w cm. To najczęstsze błędy studentów budownictwa.
Witam,dzięki za olbrzymią dawkę wiedzy,leci sub i łapka. Życzę powodzenia i zdrówka.
Podoba mi się twoja wrogość do styropianu i piany.
Nie jestem wrogiem tych materiałów, tylko chcę, by były stosowane w taki sposób, który zapewni konstrukcji optymalne właściwości.
@@mocdrewna ok, wrogiem styropianu nie jesteś . Fajnie tłumaczysz za i przeciw. Proszę o poradę, mam dom z bala 20 x 20 cm. Ma 100 lat i chce go docieplić. Czy ruszt w pionie gr.10 cm w to wełna, witroizolacja i kontrłaty i deska elewacyjna to dobre rozwiązanie?
łapka w góre
Isover Super Mata Plus, według producenta lambda 32.
Festool ma idealna pilarke do cięcia wełny :)
Wiem, może kiedyś kupię, na razie zainwestowałem w stół do cięcia wełny.
Proszę o taki harmonogram prac. Pozdrawiam i dziękuję za rzetelne informacje.
pod filmem jest kontakt do mnie proszę tam pisać !Pozdrawiam
@@mocdrewna Proszę o harmonogram prac.
@@magdalenadehr3018 proszę pisać na 1mocdrewna@gmail.com , potrzebuję kontakt, by wysłać.
Witam, dziękuję za dzielenie się wiedzą ❤ Mam pytanie, a w jaki sposób najepiej zamontować wg Pana wełnę do doachu - tę między krokwiami i poniżej 🙂
👍
Witam. Czy przekroj słupków ma jakiekiolwiek znaczenie dla ocieplenia? Grubość słupków 2x95 (poziom pion - 2 wełna 10cm) lub od razu 195mm słup i wełna 20cm. Logika podpowiada, że 2x95 da bardziej jednolitą termicznie powieżchnie. Na ściany przypadnie 9 razy mniejsza powierzchnia gdzie drweno o niższej lambda wystąpi na całym przekroju ściany. I jak do cholery wcisnąć wełnę w narożnikach bez uszkodzanie jej? Jakich zasad należy się trzymać układając wełnę w podwujnym ruszcie?
Przekrój ma znaczenie ponieważ drewno ma gorszą lambdę od wełny. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie jednej belki 195 zamiast 2x 95 . Chodzi o łatwość i czas pracy , po co sobie utrudniać konstrukcję ,szczególnie że to generuje później problemy i niedokładności. Dodatkowo koszty są wiele większe proszę pomyśleć ile trzeba do tego kupić porządnych wkrętów. Układanie wełny w możliwie w jednym kawałku czyli 200 mm zamiast 2 x 100 . Mit o tym że dwie warstwy są lepsze niż jedna polega na tym że ci co tak twierdzą nigdy wełny nie układali. Wełnę trzeba układać starannie, a układając dwie warstwy w ścianie nie jest to łatwe.
Świetny filmik. Łapka w górę. Chciałem przy okazji zapytać co pan sądzi o bitumowanych płytach izolacyjnych firmy Steico, czu się nadadzą na dach i poszycie zewnętrzne ścian ?
Bardzo dobry produkt, polecam!
Prędkość x 1,5 idealna
A co jesli zdecyduje sie na piane PUR na zewnetrznych scianach i dachu jak zrobic konstrukcje elewacji? dodam ze chce zrobic tynk silikonowy
Czy jest sens kleić taśmą łączenia poziome arkuszy wełny, którą układamy w szkielecie? Może to mieć wpływ na zniwelowanie mostków termicznych?
lambda 0,032 Ursa platinum, korzystam z niej
A może płyty Termano? , dużo lepsze od wełny
Panie Mariuszu jaką płytę pan poleca na zewnętrzną ścianę domu szkieletowego
witam , co sądzi Pan o ociepleniu ścian tym produktem - Wełna mineralna szklana Isover Multimax 30 w płycie.
Witam mam pytanie ma domek drewniany postawiony na słupach betonowych od podłoża jest jakieś 40cm ma w podłodze wsadzone 15cm wełny i folie a na folie mam płytę osb i cały czas jest zimno zima wieje od spodu mimo jest zabudowane mam pytanie jak dołożę profile i wełna 10 czy nie będzie się skraplac tamta wełna
Mam szerokość belki 12cm, czy mogę dać dwie płyty jedna na drugą o grubości 7 i 5 cm? Jak wpłynie to na parametry wełny?
"maczeta stadionowa" 🤔😁 hihi
witam , czy przy konstrukcji małego domku 35 m ( ściana 15 ) , ekonomicznie jest uzasadnione stosowanie np. welna-mineralna-isover-multimax-30
Ma się rozumieć że cienka ściana od środka to minimum 10cm?
czy w domach ktore budujesz uzywasz welny 20cm czy 15cm ?
czy duza roznica jest pomiedzy domem ocieplonym 20cm a 15cm i warto dolozyc do sciany 20cm ?
ostatnie trzy lata głównie 20 cm w konstrukcji plus 5 cm w ruszcie instalacyjnym. Polskie normy minimalnej izolacyjności cieplnej przegród budynku są co roku podnoszone więc na dzień dzisiejszy 15 cm to za mało. Pamiętaj każda złotówka zainwestowana w izolację , zwróci się przy rachunkach za ogrzewanie.
@@mocdrewna jak zastosowac 20cm w ścianie 15cm ? :)
Ile cm izolacji 0,033 potrzeba do zapewnienia NF15 ?
Rockwool ma wełnę o szerokości 565mm, ale dosyć drogo.
platformaizolacji.pl/poddasza/159-welna-skalna-rockwool-superrock.html#/rozmiar-565_x_1000_mm/welna_mineralna-15cm_150mm
Tak, ale to jest ich najlepsza wełna dlatego cena też odpowiednia.
jak palna jest wełna drzewna?
Proszę mi powiedzieć czy dom szkieletowy można dodatkowo docieplać styropianem na zewnątrz bezpośrednio na płytę zewnętrzna zatopić siatkę i zrobic elewacje
Jeżeli styropian będzie jako nośnik tynku a zanim i płytą będzie szczelina wentylacyjna to Tak można zastosować. Natomiast jeżeli konstrukcja będzie obita płyta OSB i na to zamocowany styropian , jest to niepoprawnie. Będzie to ściana zamknięta dyfuzyjnie.
@@mocdrewna (www.muratorplus.pl/technika/wentylacja-klimatyzacja/sciany-nie-oddychaja-aa-LRUE-cAGY-jup6.html) przez ściany usuwana jest znikoma ilość wilgoci z budynku i utrzymanie ich w dobrym 'suchym' stanie zależy od wentylacji; izolacja ściany powinna być na zewnątrz a nie w środku ściany - wtedy punkt skraplania rosy znajduje się również na zewnątrz i kondensacja nie zagraża drewnianej konstrukcji, konstrukcja jest w przestrzeni 'klimatyzowanej'; mieszanie warstwy konstrukcyjnej z warstwą izolacji nie ma sensu, tworzy zagrożenie zawilgocenia oraz mostki termiczne; dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że w okresie ciepłym powietrze na zewnątrz jest cieplejsze i wilgotne i będzie przez 'otwartą dyfuzyjnie' ścianę penetrować do środka domu; bardzo istotną rolę gra też szczelność powietrzna budynku, o której warto wspomnieć gdyż tylko szczelny budynek może być dobrze wentylowany, a miejsca nieszczelności są narażone na zawilgocenie o wiele bardziej niż obszary poddane działaniu pary wodnej dyfundującej przez ścianę; dla budynku w pierwszej kolejności należy zaprojektować szczelność powietrzną, szczelność wodną, szczelność akustyczną, szczelność cieplną po czym dopasować do tego konstrukcję a nie odwrotnie gdzie stawiamy konstrukcję a potem upychamy wełnę gdzie się da, gdzie akurat nie ma belki, rury, puszki, przewodu, słupa itp.
Witam. Jest domek letniskowy, który ma ściany z deski elewacyjnej 20mm. Od środka będzie boazeria. Po między wełna 10cm. Czy folia paraizolacyjna ma być z dwóch stron wełny? Czy może z jednej wiatroizolację? Pozdrawiam
Wiatroizolacja powinna być od strony zewnętrznej ściany czyli pod elewacją. Paroizolacja od strony wewnętrznej pod boazerią .
@@mocdrewna czyli 1.pierwsza z zewnątrz jest ściana (deska elewacyjna),potem 2folia wiatroizolacyjna, następnie 3. Wełna, 4. Znów folia, ale już paroizolacyjna, i na koniec 5. Boazeria? Tak powinno być?
Tak, oczywiście między elewacją a wiatroizolacją dobrze by była przestrzeń wentylacja 2cm.
@@mocdrewna teraz wszystko jasne, dziękuję. Jak taką szczelinę zrobić?
Na konstrukcję przybijasz wiatroizolację, następnie łaty grubości 2 lub 2.5 cm i na to elewację.
Nawet pepicki wiedza jak stawiac dom i osb w dobrym miejscu:). A u nas wszyscy na odwrót.
ruclips.net/video/X_uY1W5hG4w/видео.html