Do tréninku jsem tohle zařadil cca dva/tři měsíce zpátky, když jsi o tom mluvil (tuším) ve videu s Krásou a musím říct, že to byl jeden z nejzásadnějších objevů od doby, co jsem začal cvičit. Progress je znatelně rychlejší (jak síla tak objem) a zároveň šetřím spoustu času. Každý z tréninků push/pull/legs jsem schopnej odjet do hodiny. Nicméně, jak už tady někdo zmínil, bylo by fajn rozebrat ještě objem práce na základních cvicích (dřep, mrtvola, bench), kde není úplně žádoucí jet do selhání:D. Díky!
Čůs, jak třeba jezdíš tlaky na prsa na rovné lavici? Uvedu příklad, zvednu max 34ky 7x na poslední sérii (4) podle toho videa jsem pochopil ze stačí teda jen jedna série do selhání, takže mám udělat třeba 1-2 série zahřívací třeba s 22kama a pak si vzít ty 34ky a jet do selhání a to stačí ? Děkuji za odpověď
Příteli, jsem z tvých videí nadšený. To, že jsi fyzioterapeut tomu celému dodává úplně jiný rozměr. Já pracuji jako masér, takže je to pro mě zajímavé i z hlediska té anatomie a těch simulací, co k tomu přikládáš. Velmi užitečné informace ke cvičení a zároveň i pro mou profesi :D.. určitě Tě začnu odebírat na herohero, protože to za to fakt stojí ! Díky moc, měj se hezky, ať se Ti daří a hlavně ať to roste !
Chudáci kluci, co ted začínají, musi se v tom zákonitě ztrácet. Az moc informací a často si protiřečí. Před dvaceti lety jsme věděli hovno, jen, ze je treba makat a žrát, stačily casopisy a fotky Arnolda. Jediné, co bych vsem kladl na srdce je, makejte ze startu nohy, stejně jako autorovi videa...tam ma většina chlapů slabinu a tezko se to později dohání.
@@lumi4464 ramena jsou malý kosmetický sval, to se dá dohnat vždy, to samé břicho. Fakt bych první dva roky jezdil co nejvíce nohy, plus ta záda , ale hrazda a mrtvola max., ostatní doplňkově.
@@stepanfurbach135 větší než široký sval zádový, jo? 🤦 Respektivě všechny zádové svaly včetně trapézu apod? Ramena určitě nemají větší objem, váhu, než záda, pokud ano, prosím o zdroj informace
Super video, velmi uzitocne informacie, este by ma zaujimalo, nespomenul si pauzy pomedzi seriami? Ake odporucas pri rozcvicovani, alebo ci napriklad pred seriou do zlyhania treba dlhsiu pauzu. Diky
Lze toto využívat při kalistenice ? Jelikož třeba u shybu mohu volit pro prvni serii odporovou gumu, druhou serii bez do selhání, a následně zase s gumou ? Díky za odpověď
Super video! Dá sa toto aplikovat aj na calistenics? Pretože neviem ako by som spravil zhyby na 70% mojej sily potom zhyby do selhania to chápem a posledná séria na pump zhyby to tiež neviem ako :D A ešte sa chcem spýtať čo si myslis o isometrics cvikoch. Dá sa to cvičit a normalne naberať svalovú hmotu? Ďakujem :)
Já se držím jenom jednoho hesla a to co říkal CT. FLETCHER: pokud poradíte dojít po tréningu k autu,tak jste cvičili málo😉 určitě to má něco do sebe ale dlouhodobě naturálně to fungovat nebude ale pro začátečníky určitě dobré..
Ahoj zeptám se jeste takhle když mam (nejedu rozvicovaci)3 seriex12 opak 1,2 serie jsou blízko selhání dejme tomu 1-2 opak a poslední serie je úplného selhání bude to také fungovat?🤷🏻♂️Druha otázka jak u teto techniky měřit progressive overload když se člověk každej. Cítí jinak spanek stress atd Díky Luděk @nattyponny
Osobně bych 2 do selhani nedělal .. jednou jsem zkoušel taky 2 do selhani (30-50s a 2:00 TUT) ale úplně mi to tolik nesedlo. Možná bych měnil range of reps takže občas s lehčí, občas s těžší vahou víc/míň op (TUT).. a třeba jen kvůli tomu abych udělal nějakou změnu protože cvičit furt stejne taky nemusí být dobrý na hlavu a psychiku. Dost se zajímám o ten TUT s časem okolo 2:00 ale ještě nemam dost science podkladu proto abych dokázal o tom mluvit 😅
To dava smysl, jen takova otazka, kdyz tedy odjedu tlaky jednu serii, lateral raises jednu serii a jednu serii na zadni delty do selhani, tak za jak dlouho, za kolik dnu to muzu odcvicit znova aby to melo maximalni efekt?
Taková otázka ? Když jedu třeba. Hrudník jedu cvik jak na spodek, vršek i střed tak mám v jednom tréninku mít na každou část poslední cvik v sérii do selhání ?
Myslel jsem na to samé, taky bych rád viděl nějaké hard data. Přece jen názor "Je kravina chodit víc sérií do selhání, tomu mozku to stačí říct jenom jednou." je doslova v rozporu s nějakým obecným hlediskem vědeckého poznání o svalové hypertrofii. Hezky rozebráno např. ve videu Jaroslava Pecky: "TOHLE BYS MĚL VĚDĚT O BUDOVÁNÍ SVALŮ!". Neříkám že metoda z videa není funkční, jen bych se o ni rád něco dočetl na základě vědecky podložených dat.
Tu metodu znam od Pavla Berana, chápu ten princip, ale bije se to ve mně s tím ze ziju v tom, ze sval přece roste tak ze se při tréninku potrhaji vlákna a pak srostou o něco větší a silnější ne? Myslíš ze to potrhani těmi dvěma seriemi (do selhání + feed) bude stejne jako bych tech sérii jel více?
Hlavní mechanismus hypertrofie je mechanické napětí nee poškození vláken. Pokud pojedeš víc sérii do selhání tak jen zbytečně přetěžuješ svaly bez většího efektu.
Arthur Jones a Mike Mentzer meli pravdu... Koneckoncu odchovali legendarniho Doriana Yatese. Pokud chce nekdo vedet vic o tom jak spravne cvicit, najdete si MIKE MENTZER 1998 SEMINAR tady na ytb.
Měl bych takovou otázku. Dejme tomu že budu cvičit bicepsový zdvih s tyčí s 20kg a udělám třeba 15 opakování a selžu. Potom dojdu další týden a udělám s tou samou váhou třeba 13 opakování a selžu. Potom dojdu zase další týden a udělám třeba 10 opakování a selžu. Silově se můžu zhoršit ale zároveň jsem cvičil pokaždé do selhání. Bude mít toto efekt??
Všechno co tu říkáš mi vůbec nedává smysl v porovnání například s tréninkovým systémem FEST. A pakliže jedes pokaždé danou partii do selhání.... Jak často za týden jakožto natural ji můžeš cvičit ?
Tohle video nemá být o celkovém volume za týden.. (brzo bude!). Tohle video je spíš o intenzitě a o tom, že nepotřebuju dělat zbytečné série s málou intenzitou. Jinak cca 5-20 je spektrum volume za týden, které se momentálně doporučuje..
Určitě budou (zatím je toho dost na HeroHero) nicméně silový trénink je větší alchymie a celkově dost složitější věc než hypertrofie. Takže si to zaslouží vlastní video.
Ahoj Kubo prosím tě chci se zeptat, proč je feeder tak moc důležitej, když podle novejch studií má vliv na hypertrofii čistě mechanická zátěž a ne pumpování. Dále se chci zeptat, proč nemám větší stimul na hypertrofii, když se dostanu do selhání 2-3 selhávacích serií a funguje to jen při jedný selhávací serii a ještě není to moc náročný na CNS, když půjdu 3-4 tejdně 4-6 cviků do selhání v každou tréninkovou jednotku (až 24 serii do selhání tejdně). HeroHero si určitě předplatím v budoucnu, protoże máš bomba kontent. Sleduju každý video 🔥
Feeder ale nemá vytvořit hypertrofii. To je cílem stimulacni série kde využívat mechanické napětí (TUT). Smyslem feederu je dostat tam živiny, krev a kyslík.. tím by si teoretický měl podpořit tu regeneraci. Využíval to Rich Piana a Louie Simmons. A i kdyby se ukázalo že to nemá vůbec vliv na regeneraci a nemá to žádný efekt tak třeba me baví se napumpovat během tréninku a víc si ten trénink úžiju. Tím pádem muže být ten efekt jen takhle psychologický. Potrhat a napumpovat je největší blbost který se věří ještě dneska 😅 Stačí jedna série do selhání na cviku protože 1x selhání = jeden signál do mozku o selhání. Není třeba tuhle informaci posílat víc krát. Už jenom že si uvědomíš že sval není kdo ví jak chytrej a je pod vládou CNS (děla co mu říká) tak ti to bude dávat větší smysl. Defakto necvicis svaly ale jen CNS. Mechanické napětí vnímají receptory (GTO, Muslce spindles) a informace o tom jdou afferenetně do mozku. Ten se chce adaptovat (nechce selhat příště protože chce přežít v prostředí ve kterém žiješ). Musíš umět s tou intenzitou pracovat chytře. Proto stačí chodit do selhání na hlavním cviku a zbytek intenzity bude klesat. Takže na konci tréninku uz nemusíš mít 80-90 ale klidně jen 60-70. Efekt ale už nebude hypertrofie ale maintance.
Neviem či som to pochopil správne. Ale teda princíp je ísť na jeden cvik jednu sériu do úplného zlyhania a potom jednu sériu “feeder” kde len pumpujem živiny ?? Správne ?? Alebo feeder pouzit uz pri inom cviku. Potom by bolo fajn natočiť ako si ideálne vyskladať tréning z hľadiska množstva cvikov a sérii keďže optimálne je 10 až 20 sérii na partiu
Zajímalo by mě jak jet tímto stylem progresivně a postupně nestagnovat, přece jen při větším objemu práce můžeš lépe naplánovat progress, u tohohle jeden týden máš do sraček dejme tomu ty tlaky (prac. sérii 1x8 s 40kama) a další týden už třeba nervomocně o to 1 op třeba ani nepřidáš když si to jel nadoraz. Z vlastní zkušenosti jsem to tak měl dejme tomu za měsíc až 2, proto jsem přešel právě na větší volume trénink (3x12/4x8...) tak proto se ptám. Díky za odpověď :) Z
Když se soustředíš na kvalitu a ne na kvantitu tak stagnovat určitě nebudeš. Nemusíš nutné přidávat opalování. Já je vůbec nepočítám. Vezmu si váhu se kterou udělám 5-8 op (například) a civičim dokud neselžu. Tvoje tělo nepočítá kolik udělá op.. jen vnímá TUT (Time Under Tension) neboli mechanické napětí (což je hlavní mechanismus hypertrofie). Držím se cca 30-50s TUT. Ale jak jsem říkal ve videu na nižší intenzitě (Retrain) kdy děláš záměrně “Junk” série není nic špatného ale už nevytvoří novou svalovou tkáň. Takže záměrně jdi do stimualcni zóny a potom na konci tréninku klidně cvič 3x8-12 s 70-80% ale už z toho nebudou nový Gains. Baví me cvičit i takhle ale pokud se chci posouvat musím vytvářet ty podmínky pro adaptaci a to znamená jít z komfortní zóny kdy už to není úplně příjemné (stimulacni zóna) tak vzniká ten signál pro hypertrofii. Sval není tak chytrý (nemá paměť) to všechno je pod kontrolou CNS. A tohle je třeba si uvědomit. Sval je jen effektor a děla to co CNS mu řekne. Tahle komunikace mezi svalem (periferii) a CNS je zásadní 🙏
Jinými slovy bych navázal na Ponyho odpověď, že se dá intenzita jet i podle RPE/RIR kdy jedeš na výkon, které je tvé tělo schopno ten den vyprodukovat. V případě hypertrofie RPE 9-10 a RIR 0-1. Málokomu se podaří jet každý týden větší váha, hlavní je to selhání. Když dáš jeden týden 40kg a další třeba 38kg, tak to není špatně pokud to odjedeš do selhání. Pokud by ses delší dobu nezlepšoval, tak by byl vhodný třeba deload nebo změna cviku.
Zdarec, takže stačí 2 série chápu to správně? Jedna testující a následně jedna nařáchnutá do selhání? Hodím 3-4 cviky takhle na jednu partiu a stačí? Díky.
Progresivní série je když postupně zvyšuješ váhu až se dostaneš na Iniciální což je ta poslední rozcvičovací (třeba 5-10 op okolo 70-80%). Potom mas sérii do selhání (100%). ISF je to stejný ale jenom přidáš po ty sérii do selhání ještě jednu sérii (Back Off set) kdy odjedes pumpovaci opakování (třeba 10-15 op) (30-50%) Smyslem je jit do stimulacni zóny. Jak se tam dostaneš je na tobě. Pokud to nebude cvik který pojedeš do selhání tak můžeš jit poslední sérii 80-90%.. záleží.. Třeba na prsa bych jel 1 cvik horizontální tlak do selhání , pak Chest Flyes do selhání a případně třetí cvik muže být jen retrain 70-80% (třeba stroj nebo kladka) taky záleží jak je ten trénink poskládanej a co všechno chces stihnout a udělat za ten trénink.
Nastavení hypertrof. tréninku s výsledky a aby mě zároveň bavil je docela obtížné. Jednou za čas hodit dynamický trénink je podstatné. Nějaké video na disbalance??
Jedna stimulační série, která je do selhání. Ty série před tím slouží k tomu že se připravuješ progresivně na tu top sérii. Nemusíš cvičit víc sérii na jednom cviku do selhání. Musíš umět pracovat s tou intenzitou a vědět jaký efekt ta série ma a proč ji děláš..
Myslím si, že je důležité celkové volume (za trénink či týden). 2 kvalitní pracovní série mi teď nejvíc vyhovují ale počítat to z kontextu celého toho týdne. Někdy mi stačí jen jedna série a někdy udělám dvě abych navýšil celkové volume. Taky většinou ta druhá série není úplně do selhání ale spíš nechám pár op v rezervě.
Ahoj, podle toho co jsem pochopil nemusíš selhat každou sérii, ale když jdeš prsa triceps tak jednou selhat při prsou a jednou při tricepsu, zbytek rozcvičovací série jako příprava, je to tak správně??? A nehrozí při tom přetrénování???
Přetrénovaní hrozí pokud pojedeš každý cvik, každou pracovní sérii do selhání (to je to zbytčené volume). Nebo zbytečné volume co nebude v té stimualcni zóně (do selhání nebo blízko selhání) Podle mě se staci dřzet toho co je cíl tréninku. Pokud bude hypertrofie prsou + tricepsu (horizontální push day) tak hlavní cvik bude třeba ten DB Press, potom mužů odjet další cviky na prsa s menší intenzitou 80-90% ale stimul bude z té hlavní série (100%). Jelikož Triceps bude sekundární cíl tak bych klidně odjel ještě hlavní cvik na Triceps (JM press do selhání) a potom šel zase s intenzitou níž. Triceps samozřejmě zapojíš když budeš cvičit prsa ale vzal bych ho i vic izolovaně. Tudíš ten trénink bude mít 2 hlavní stimualcni série (DB press a JM press) .. zbytek bude už volume nižší a celkové s postupem tréninku bude klesat. Jde o to využívat tu intenzitu chytře. Taky jde o to jak ten trénink je poskládáný, jak je rozvrženej atd atd.. spis tu jde o ten princip že nepotrebuješ 3 śerie s 70% a očekávat zlepšení protože pro to tělo to nebude nový náročnější stimul na který se musí adaptovat.
Líbí se mi, že je z tebe cítít, že máš co předat. Sice jen 11 minut ale osobně jsem si z toho odnesl celkem dost, například jsem dost flákal ty finální mikro kontrakce. Jinak chápu dobře, že když si odjedu progresivní sérii do selhání, dejme tomu 3x8 / 4x8 /3x10 do selhání, tak bych to měl pak dopumpovat nějakou menší vahou aby se mi do svalu dostal kyslík, krev a živiny? Případně má smysl, dělat třeba u těch tlaků na ramena, série 2x8 2x6 do selhání? nebo je to už zbytečně moc opakování. Někdy mi to celkem sedne, jindy mám pocit, jestli by nestačilo méně opakování s třeba těžší vahou.
Ten Feeder je možnost navíc .. Já to mám rád se ještě napumpovat a podpořit to případně novou krvi (kyslíkem atd atd). Stačí jedna série do selhání ale musí být kvalitní. Pokud uděláš sérii před, která nebude úplně do selhání (90% cca) tak je na zvážení zkusit jeste jednu co bude 100%. Ale záleží. Pro hypertrofii funguji i série blízko selhání. Záleží taky dalších věcech .. jak ten trénink je rozvrženej, kolik mas cviku a co je tvůj cíl. Pokud te to tak baví tak je to v pořádku. Nebo i ta iniciální série muže být okolo 80% a jen se připravit na ten hlavní set co vyšle ten signál do mozku. Nerozumné je cvičit 3x10 ve stejne intenzitě bez toho aniž by si byl v stimulacni (té nepříjemné) zóně. Ale pokud by to byl takovej pohodovější trénink (cíl by tedy nebyl nová svalová tkáň ale jen udržování a celkové si ten trénink užit) tak je to úplně v pohodě. Ale nemůžeš od toho čekat nový gains ..
Chcel by som spýtať že čo hovoríš potom na to keď ideš 12,8,6,4 a pri každej sérii by si si pridal váhu a nakoniec ísť do zlyhania s nijakou ľahšou váhou.
Jsou studie, které ukazují, že pro hypertrofii má podobný účinek jak víc tak míň opalování. Víc opakování (s lehčí vahou do selhání) ale nebude už budovat sílu jako třeba 5-7 op do selhání s těžší váhou. Ale víc op s lehčí vahou nebude třeba tak náročná pro klouby. Takže říkám, že je dobrý využit váhu co je adekvátní v ten daný moment. Takže můžeš využívat oboje. Důležitý je aby ten set byl v stimualcni zóně protože pak se to tělo na to musí adaptovat. Já využívám rozmezí 6-8 op, 10-15 a občas i 20+ ale to většinou už s menší intenzitou (Detrain) ve formě feederu.
Hmm k videu som asi prvy čo to napiše ale toto video na mna posobilo strašne chaoticky.Same strihy a ty si išiel jak rozbehnuty rychlik priznam sa že z toho videa som pochytil velmi malo možno nabuduce by som viac ukazoval ako rozpraval predsa sa vravi že je lepšie raz vidieť ako stokrat počuť. Pritom si myslim,že velmi malo ľudi je na youtube čo dokažu takto odborne rozpravať ako ty len trochu spomal
Točim chvíli a nejsem žádný profi řečík, učím se za pochodu a celkově jsem introvertnějši typ a není ještě comfy mluvit v plným fitku do kamery 😂 takže neumím být perfektní hned a chce čas než najdu tu správnou notu.. uvidíme za par dalších videii🤓
Nechci být rýpavý, ale máš názory z videa podloženy tvrdými daty, máš na to nějaké studie? Popř. nasdílel bys názvy studií, ať si můžeme tvrzení ověřit? Přece jen názor "Je kravina chodit víc sérií do selhání, tomu mozku to stačí říct jenom jednou." je v podstatě v rozporu s myšlenou objemu mechanické práce. Určitě se shodneme že cílem tréninku pro růst svalů je primárně mechanické napětí, ale to rozhodně neznamená, že nechat svaly odpočinout a dát jim do selhání další sérii je nestimuluje víc. Hezky rozebráno např. ve videu Jaroslava Pecky: "TOHLE BYS MĚL VĚDĚT O BUDOVÁNÍ SVALŮ!". Neříkám že metoda z videa není funkční, jen bych se o ni rád něco dočetl na základě vědecky podložených dat. Možná jsem jen studie, které jsem do dnešního dne četl špatně pochopil. 🤷♂
Je pravda, že "stačí to říct jenom jednou" bych už dnes řekl jinak než když jsem točil to video. Tohle je dost ovlivněné Dr. Andero Spinou a Dr. Michael Chiversem.. kteří vychází z vlastní nasbírané databáze studií a další vědecké literatury .. Dr. Michael Chivers dost mluvil o mechnotransdukci a celkově o tom co se děje na mikrobiologické úrovni. Nesnažím se moc vycházet z konkrétních studií jelikož už se mi častokrát stalo, že nějaké studie se během krátké doby vyvrátili nebo nebyli dobře prováděny.. a to je velký problém studií obecně.. je to prováděné na určité skupině lidí (40ti létě ženy, average populace atd.) taky ty měření jsou častokrát zavádějící a nepřesné (měření EMG atd.) Zrovna JP už několikrát natočil video kde své trvzení zakládá na studií (která se později ukáže jako trash). Proto mi dává největší smysl využívat principy, anatomii, biomechaniku a případně více vědeckých zdrojů (které mohou být často protichůdné) co se týká studií jsem víc a víc opatrný .. pak si v tom guláši informací najít svůj názor a opřít tu teorii o vlastní praxi. Je tedy strašně snadné se splést.. což je naprosto v pořádku pokud má člověk dost sebereflexe a rád se stále učí novým věcem (celkově je otevřenější jiným informacím). Abych to nějak zakončil :D tak souhlasím s tím, že pro budování svalů je důležité celkový objem práce. Mechanické napětí je hlavní (a zatím jediný) mechanismus hypertrofie a po zkušenosti s různým spektrem volume jsem až nedávno došel k ideálnímu středu. Takže o tom bude brzo video, které naváže na tohle (kde jsem chtěl více rozebrat intenzitu než volume) . Chci tam přesně tohle uvést na pravou míru a víc rozebrat téma volume.
4 minuty stacili :D někdy si řikám, že už nikdo nevymyslí takový nesmysl a on to vždy někdo předčí a nachytá pár much v komentářích, který se přilepěj a budou takle cvičit :D
Tě zklamu ale ja tohle nevymyslel 😂 pokud si přečteš nejaktuálnější studie tak zjistíš, že pro hypertrofii má nejlepší efekt cvičit do selhání. Pokud to vyzkoušíš a budeš cvičit kvalitní série do selhání (či blízko selhání) uvidis sám výsledky. Ty poslední opakování kdy se už zpomaluje provedení tak mají největší efekt. Ale cvič si jak chceš 😂 ja nikoho nenutím 😂
četl sis taky na kom tu studii dělali a jak velkej byl vzorek :D hádám, že jsi ji nečetl, ale převzal si od někoho výcuc podle jeho výkladu. je vidět, že cvičíš chvilku a nemáš nic nacvičeno, jsi teoretik, je hezké, že se snažíš sebevzdělávat, ale vykládat tohle, ty jsi mi ale bulík.
Sorry, ale tohle video je děs po všech stránkách. Informačních, střihových, editačních, samotným projevem... ne, neměl jsem nervy na to, dokoukat do dál, než do poloviny. Obětuj jeden den týdně a jdi k někomu, kdo tě naučí mluvit a vyjadřovat se, tohle byl bizarní, nepříjemný zážitek.
Točím chvíli a celkově není to úplně sranda mluvit do kamery, říct vše perfektně a ještě to perfektně sestříhám😂 nejde být dokonalý hned a určitě se chci zlepšit ve všem ale chce to čas 🤷🏽♂️ to asi nepochopí nikdo kdo to nezkusil (ještě pro introverta jako jsem já) .. je to dost mimo moji komfortní zónu a ještě předat dost složitý info aby to bylo jednoduchý (ještě když se ucis neurofyziologii, anatomii atd) není úplně easy 😂..
9:15 Mechnické napětí je hlavní mechanismus hypertrofie a TUT je to co tělo vnímá při cvičení (neví kolik jste udělali opakování 😁)
Do tréninku jsem tohle zařadil cca dva/tři měsíce zpátky, když jsi o tom mluvil (tuším) ve videu s Krásou a musím říct, že to byl jeden z nejzásadnějších objevů od doby, co jsem začal cvičit. Progress je znatelně rychlejší (jak síla tak objem) a zároveň šetřím spoustu času. Každý z tréninků push/pull/legs jsem schopnej odjet do hodiny. Nicméně, jak už tady někdo zmínil, bylo by fajn rozebrat ještě objem práce na základních cvicích (dřep, mrtvola, bench), kde není úplně žádoucí jet do selhání:D. Díky!
Čůs, jak třeba jezdíš tlaky na prsa na rovné lavici? Uvedu příklad, zvednu max 34ky 7x na poslední sérii (4) podle toho videa jsem pochopil ze stačí teda jen jedna série do selhání, takže mám udělat třeba 1-2 série zahřívací třeba s 22kama a pak si vzít ty 34ky a jet do selhání a to stačí ?
Děkuji za odpověď
presne tak
Děkuji za video. Bylo opravdu informacemi nabušené a dozvěděl jsem se toho z něho opravdu dost.
Takové video jsem přesně hledal, díky moc Kubo! 💪
Příteli, jsem z tvých videí nadšený. To, že jsi fyzioterapeut tomu celému dodává úplně jiný rozměr. Já pracuji jako masér, takže je to pro mě zajímavé i z hlediska té anatomie a těch simulací, co k tomu přikládáš. Velmi užitečné informace ke cvičení a zároveň i pro mou profesi :D.. určitě Tě začnu odebírat na herohero, protože to za to fakt stojí ! Díky moc, měj se hezky, ať se Ti daří a hlavně ať to roste !
Moc děkuju⚡️🙏
Skvěle volená témata, která ostatní fitnesáci neřeší. Super video, díky! 🤩
Neřeší, protože nikdy nestudovali fyzioterapeuta, anatomii, atd., tak jako tady pan Štěpánek.
zatiaľ najmudrejšie vysvetlené 👍
Chudáci kluci, co ted začínají, musi se v tom zákonitě ztrácet. Az moc informací a často si protiřečí. Před dvaceti lety jsme věděli hovno, jen, ze je treba makat a žrát, stačily casopisy a fotky Arnolda. Jediné, co bych vsem kladl na srdce je, makejte ze startu nohy, stejně jako autorovi videa...tam ma většina chlapů slabinu a tezko se to později dohání.
Nohy a stred tela,hlavne vzprimovace bych radil ja xd
@@swenderosjá teda nohy, záda, břicho, ramena.
@@lumi4464 ramena jsou malý kosmetický sval, to se dá dohnat vždy, to samé břicho. Fakt bych první dva roky jezdil co nejvíce nohy, plus ta záda , ale hrazda a mrtvola max., ostatní doplňkově.
@@vitapreclik5468 Ramena jsou, co se týče objemu, největší sval horní poloviny těla😅
@@stepanfurbach135 větší než široký sval zádový, jo? 🤦 Respektivě všechny zádové svaly včetně trapézu apod? Ramena určitě nemají větší objem, váhu, než záda, pokud ano, prosím o zdroj informace
konečně , někdo díky němu chápu jak cvičit :) až budu mit víc peněz . pošlu tučný dono
Mike Mentzer by si s tebou podal ruce 😁Každopádně děkuji za video
Zdar. Bylo by super video o opakovani u drepu, benche a tahu😊
To si zaslouží samostatné video a určitě to natocim 🙏
Super video, velmi uzitocne informacie, este by ma zaujimalo, nespomenul si pauzy pomedzi seriami? Ake odporucas pri rozcvicovani, alebo ci napriklad pred seriou do zlyhania treba dlhsiu pauzu. Diky
Proc jsem tento kanal objevil az ted? Like je jasny.
Lze toto využívat při kalistenice ? Jelikož třeba u shybu mohu volit pro prvni serii odporovou gumu, druhou serii bez do selhání, a následně zase s gumou ? Díky za odpověď
dobry video
Dobrá práce 👍 Díky 💪
Super video! Dá sa toto aplikovat aj na calistenics? Pretože neviem ako by som spravil zhyby na 70% mojej sily potom zhyby do selhania to chápem a posledná séria na pump zhyby to tiež neviem ako :D A ešte sa chcem spýtať čo si myslis o isometrics cvikoch. Dá sa to cvičit a normalne naberať svalovú hmotu? Ďakujem :)
Já používám gumy u schybu.
Tak tento kanál stojí za to. Úžasné informácie, ďakujem
@nattypony Dobře, už jsi nám řekl, kolik intenzity a sérií je potřeba pro růst svalů. Jak to ale bude v případě růstu síly?
Já se držím jenom jednoho hesla a to co říkal CT. FLETCHER: pokud poradíte dojít po tréningu k autu,tak jste cvičili málo😉 určitě to má něco do sebe ale dlouhodobě naturálně to fungovat nebude ale pro začátečníky určitě dobré..
Uzasne video dakujem valmi pekne za nove informcie.
Na HeroHero je taky ten otravny strih po kazde vete? Jinak to vypada na zajimavy content :)
Ahoj zeptám se jeste takhle když mam (nejedu rozvicovaci)3 seriex12 opak 1,2 serie jsou blízko selhání dejme tomu 1-2 opak a poslední serie je úplného selhání bude to také fungovat?🤷🏻♂️Druha otázka jak u teto techniky měřit progressive overload když se člověk každej. Cítí jinak spanek stress atd Díky Luděk @nattyponny
Taky chci dodat, ze jsi jeden z mala kdo to ma v hlave srovnane :) ohledne cviceni ve fitku :)
8:26 a co top set a back off set oboji do selhani a i do mikroselhani mně to upřímně nejvíc vyhovuje tak mě zejmá tvůj názor na to?
Osobně bych 2 do selhani nedělal .. jednou jsem zkoušel taky 2 do selhani (30-50s a 2:00 TUT) ale úplně mi to tolik nesedlo.
Možná bych měnil range of reps takže občas s lehčí, občas s těžší vahou víc/míň op (TUT).. a třeba jen kvůli tomu abych udělal nějakou změnu protože cvičit furt stejne taky nemusí být dobrý na hlavu a psychiku.
Dost se zajímám o ten TUT s časem okolo 2:00 ale ještě nemam dost science podkladu proto abych dokázal o tom mluvit 😅
Všechny série do selhání ideál ❤
To si moc asi neposlouchal no
Brooo...xddd
7:43
To dava smysl, jen takova otazka, kdyz tedy odjedu tlaky jednu serii, lateral raises jednu serii a jednu serii na zadni delty do selhani, tak za jak dlouho, za kolik dnu to muzu odcvicit znova aby to melo maximalni efekt?
Taková otázka ? Když jedu třeba. Hrudník jedu cvik jak na spodek, vršek i střed tak mám v jednom tréninku mít na každou část poslední cvik v sérii do selhání ?
můžu jen poprosit nějakou studii na tento způsob cvičení s porovnáním oproti všemu do selhání?
Myslel jsem na to samé, taky bych rád viděl nějaké hard data. Přece jen názor "Je kravina chodit víc sérií do selhání, tomu mozku to stačí říct jenom jednou." je doslova v rozporu s nějakým obecným hlediskem vědeckého poznání o svalové hypertrofii. Hezky rozebráno např. ve videu Jaroslava Pecky: "TOHLE BYS MĚL VĚDĚT O BUDOVÁNÍ SVALŮ!". Neříkám že metoda z videa není funkční, jen bych se o ni rád něco dočetl na základě vědecky podložených dat.
skvělý video
Děkuju🙏
Tu metodu znam od Pavla Berana, chápu ten princip, ale bije se to ve mně s tím ze ziju v tom, ze sval přece roste tak ze se při tréninku potrhaji vlákna a pak srostou o něco větší a silnější ne? Myslíš ze to potrhani těmi dvěma seriemi (do selhání + feed) bude stejne jako bych tech sérii jel více?
Hlavní mechanismus hypertrofie je mechanické napětí nee poškození vláken. Pokud pojedeš víc sérii do selhání tak jen zbytečně přetěžuješ svaly bez většího efektu.
Arthur Jones a Mike Mentzer meli pravdu... Koneckoncu odchovali legendarniho Doriana Yatese. Pokud chce nekdo vedet vic o tom jak spravne cvicit, najdete si MIKE MENTZER 1998 SEMINAR tady na ytb.
Takže pokud to chápu tak mám jed jednu sérii do selhání a další dvě série mám snižovat intenzitu?
Měl bych takovou otázku. Dejme tomu že budu cvičit bicepsový zdvih s tyčí s 20kg a udělám třeba 15 opakování a selžu. Potom dojdu další týden a udělám s tou samou váhou třeba 13 opakování a selžu. Potom dojdu zase další týden a udělám třeba 10 opakování a selžu. Silově se můžu zhoršit ale zároveň jsem cvičil pokaždé do selhání. Bude mít toto efekt??
To mě taky velmi zajímá, našel jsi odpověď?
@@DavidDavid-zq1xh Ne
Zajímavé video. Ale furt si nedokazu představit, ze by třeba takovy tom platz mel nohy jaky ma, kdyby misto 24 serii na nohy mel v treninku jen 9 😆
On ich cvicil raz za 2 tyzdne cize to je take trosku ine ale urcite by mu mozno stacili menej serii + bola to jeho najsilnejsia svalová partia
Všechno co tu říkáš mi vůbec nedává smysl v porovnání například s tréninkovým systémem FEST.
A pakliže jedes pokaždé danou partii do selhání.... Jak často za týden jakožto natural ji můžeš cvičit ?
Kdyz se mi nechce do fitka a radeji jdu do mekače , počítá se to jako selhani ? 🤔 💪🏻
Ano dobrý nápad
Takže takové to typické doporučení 10 - 20 sérií na partii týdně, co je tak často doporučováno neplatí ?
Tohle video nemá být o celkovém volume za týden.. (brzo bude!). Tohle video je spíš o intenzitě a o tom, že nepotřebuju dělat zbytečné série s málou intenzitou. Jinak cca 5-20 je spektrum volume za týden, které se momentálně doporučuje..
Já tak cvičil vždycky za poslední dva roky mám progres jak bejk 😂 nejlíp se prokrvuje v práci při 30°+ 😊
Pomáhá k hypertrofii ty reps dělat pomalu?
ne
ano, zvýšíš tím time under tension, zlepšíš mind muscle connection a eliminuješ momentum
Určitě. Rychlá kontrakce a pomalá kontrakce funguje jinak. Soustředit se na tu negativní (excentrickou) fázi má snad největší vliv na hypertrofii.
Co třeba nějaký informace o silovém tréninku
Určitě budou (zatím je toho dost na HeroHero) nicméně silový trénink je větší alchymie a celkově dost složitější věc než hypertrofie. Takže si to zaslouží vlastní video.
Ahoj Kubo
prosím tě chci se zeptat, proč je feeder tak moc důležitej, když podle novejch studií má vliv na hypertrofii čistě mechanická zátěž a ne pumpování. Dále se chci zeptat, proč nemám větší stimul na hypertrofii, když se dostanu do selhání 2-3 selhávacích serií a funguje to jen při jedný selhávací serii a ještě není to moc náročný na CNS, když půjdu 3-4 tejdně 4-6 cviků do selhání v každou tréninkovou jednotku (až 24 serii do selhání tejdně). HeroHero si určitě předplatím v budoucnu, protoże máš bomba kontent. Sleduju každý video 🔥
Feeder ale nemá vytvořit hypertrofii. To je cílem stimulacni série kde využívat mechanické napětí (TUT). Smyslem feederu je dostat tam živiny, krev a kyslík.. tím by si teoretický měl podpořit tu regeneraci. Využíval to Rich Piana a Louie Simmons.
A i kdyby se ukázalo že to nemá vůbec vliv na regeneraci a nemá to žádný efekt tak třeba me baví se napumpovat během tréninku a víc si ten trénink úžiju. Tím pádem muže být ten efekt jen takhle psychologický. Potrhat a napumpovat je největší blbost který se věří ještě dneska 😅
Stačí jedna série do selhání na cviku protože 1x selhání = jeden signál do mozku o selhání. Není třeba tuhle informaci posílat víc krát. Už jenom že si uvědomíš že sval není kdo ví jak chytrej a je pod vládou CNS (děla co mu říká) tak ti to bude dávat větší smysl. Defakto necvicis svaly ale jen CNS. Mechanické napětí vnímají receptory (GTO, Muslce spindles) a informace o tom jdou afferenetně do mozku. Ten se chce adaptovat (nechce selhat příště protože chce přežít v prostředí ve kterém žiješ). Musíš umět s tou intenzitou pracovat chytře. Proto stačí chodit do selhání na hlavním cviku a zbytek intenzity bude klesat. Takže na konci tréninku uz nemusíš mít 80-90 ale klidně jen 60-70. Efekt ale už nebude hypertrofie ale maintance.
@@nattypony děkuju moc za odpověď 🔥
Neviem či som to pochopil správne. Ale teda princíp je ísť na jeden cvik jednu sériu do úplného zlyhania a potom jednu sériu “feeder” kde len pumpujem živiny ?? Správne ?? Alebo feeder pouzit uz pri inom cviku. Potom by bolo fajn natočiť ako si ideálne vyskladať tréning z hľadiska množstva cvikov a sérii keďže optimálne je 10 až 20 sérii na partiu
Ako ja "milujem " tie pridrbane Amerikanizmy... co chyba nam slovna zasoba?
i kdi budu vipadat jako ronnie shchatzengeger??
Zajímalo by mě jak jet tímto stylem progresivně a postupně nestagnovat, přece jen při větším objemu práce můžeš lépe naplánovat progress, u tohohle jeden týden máš do sraček dejme tomu ty tlaky (prac. sérii 1x8 s 40kama) a další týden už třeba nervomocně o to 1 op třeba ani nepřidáš když si to jel nadoraz. Z vlastní zkušenosti jsem to tak měl dejme tomu za měsíc až 2, proto jsem přešel právě na větší volume trénink (3x12/4x8...) tak proto se ptám. Díky za odpověď :) Z
Když se soustředíš na kvalitu a ne na kvantitu tak stagnovat určitě nebudeš.
Nemusíš nutné přidávat opalování. Já je vůbec nepočítám. Vezmu si váhu se kterou udělám 5-8 op (například) a civičim dokud neselžu. Tvoje tělo nepočítá kolik udělá op.. jen vnímá TUT (Time Under Tension) neboli mechanické napětí (což je hlavní mechanismus hypertrofie).
Držím se cca 30-50s TUT. Ale jak jsem říkal ve videu na nižší intenzitě (Retrain) kdy děláš záměrně “Junk” série není nic špatného ale už nevytvoří novou svalovou tkáň. Takže záměrně jdi do stimualcni zóny a potom na konci tréninku klidně cvič 3x8-12 s 70-80% ale už z toho nebudou nový Gains.
Baví me cvičit i takhle ale pokud se chci posouvat musím vytvářet ty podmínky pro adaptaci a to znamená jít z komfortní zóny kdy už to není úplně příjemné (stimulacni zóna) tak vzniká ten signál pro hypertrofii.
Sval není tak chytrý (nemá paměť) to všechno je pod kontrolou CNS. A tohle je třeba si uvědomit. Sval je jen effektor a děla to co CNS mu řekne. Tahle komunikace mezi svalem (periferii) a CNS je zásadní 🙏
*opakovaní 😂😂😂
Jinými slovy bych navázal na Ponyho odpověď, že se dá intenzita jet i podle RPE/RIR kdy jedeš na výkon, které je tvé tělo schopno ten den vyprodukovat. V případě hypertrofie RPE 9-10 a RIR 0-1. Málokomu se podaří jet každý týden větší váha, hlavní je to selhání. Když dáš jeden týden 40kg a další třeba 38kg, tak to není špatně pokud to odjedeš do selhání. Pokud by ses delší dobu nezlepšoval, tak by byl vhodný třeba deload nebo změna cviku.
Zdarec, takže stačí 2 série chápu to správně? Jedna testující a následně jedna nařáchnutá do selhání? Hodím 3-4 cviky takhle na jednu partiu a stačí? Díky.
Progresivní série je když postupně zvyšuješ váhu až se dostaneš na Iniciální což je ta poslední rozcvičovací (třeba 5-10 op okolo 70-80%). Potom mas sérii do selhání (100%).
ISF je to stejný ale jenom přidáš po ty sérii do selhání ještě jednu sérii (Back Off set) kdy odjedes pumpovaci opakování (třeba 10-15 op) (30-50%)
Smyslem je jit do stimulacni zóny. Jak se tam dostaneš je na tobě. Pokud to nebude cvik který pojedeš do selhání tak můžeš jit poslední sérii 80-90%.. záleží..
Třeba na prsa bych jel 1 cvik horizontální tlak do selhání , pak Chest Flyes do selhání a případně třetí cvik muže být jen retrain 70-80% (třeba stroj nebo kladka) taky záleží jak je ten trénink poskládanej a co všechno chces stihnout a udělat za ten trénink.
je doležite tempo napr aj v excentrickej fazy isť pomalšie
Nastavení hypertrof. tréninku s výsledky a aby mě zároveň bavil je docela obtížné. Jednou za čas hodit dynamický trénink je podstatné. Nějaké video na disbalance??
mozna prvni hero hero co si koupim
takze vlastne staci ject jednu serku v treninku na partii do selhani ?
Jedna stimulační série, která je do selhání. Ty série před tím slouží k tomu že se připravuješ progresivně na tu top sérii. Nemusíš cvičit víc sérii na jednom cviku do selhání.
Musíš umět pracovat s tou intenzitou a vědět jaký efekt ta série ma a proč ji děláš..
myslis ze 1x warmup a 2x do selhani je moc?
Myslím si, že je důležité celkové volume (za trénink či týden). 2 kvalitní pracovní série mi teď nejvíc vyhovují ale počítat to z kontextu celého toho týdne. Někdy mi stačí jen jedna série a někdy udělám dvě abych navýšil celkové volume. Taky většinou ta druhá série není úplně do selhání ale spíš nechám pár op v rezervě.
@@nattypony ja treba delam 10 setu na partii do zlyhaní
problém je že spousta lidí ani neumí jít do selhání , prostě to stopnou brzo že si myslí že už maj dost a neví co je vyloženě selhat
Dobre podané dobre povedané nebudeš veriť ale z časových dôvodov som presne začal aplikovať progresívne do zlyhania a za mňa super
Ahoj, podle toho co jsem pochopil nemusíš selhat každou sérii, ale když jdeš prsa triceps tak jednou selhat při prsou a jednou při tricepsu, zbytek rozcvičovací série jako příprava, je to tak správně??? A nehrozí při tom přetrénování???
Přetrénovaní hrozí pokud pojedeš každý cvik, každou pracovní sérii do selhání (to je to zbytčené volume). Nebo zbytečné volume co nebude v té stimualcni zóně (do selhání nebo blízko selhání)
Podle mě se staci dřzet toho co je cíl tréninku. Pokud bude hypertrofie prsou + tricepsu (horizontální push day) tak hlavní cvik bude třeba ten DB Press, potom mužů odjet další cviky na prsa s menší intenzitou 80-90% ale stimul bude z té hlavní série (100%). Jelikož Triceps bude sekundární cíl tak bych klidně odjel ještě hlavní cvik na Triceps (JM press do selhání) a potom šel zase s intenzitou níž.
Triceps samozřejmě zapojíš když budeš cvičit prsa ale vzal bych ho i vic izolovaně. Tudíš ten trénink bude mít 2 hlavní stimualcni série (DB press a JM press) .. zbytek bude už volume nižší a celkové s postupem tréninku bude klesat. Jde o to využívat tu intenzitu chytře.
Taky jde o to jak ten trénink je poskládáný, jak je rozvrženej atd atd.. spis tu jde o ten princip že nepotrebuješ 3 śerie s 70% a očekávat zlepšení protože pro to tělo to nebude nový náročnější stimul na který se musí adaptovat.
@@nattypony děkuju za odpověd
Líbí se mi, že je z tebe cítít, že máš co předat. Sice jen 11 minut ale osobně jsem si z toho odnesl celkem dost, například jsem dost flákal ty finální mikro kontrakce.
Jinak chápu dobře, že když si odjedu progresivní sérii do selhání, dejme tomu 3x8 / 4x8 /3x10 do selhání, tak bych to měl pak dopumpovat nějakou menší vahou aby se mi do svalu dostal kyslík, krev a živiny? Případně má smysl, dělat třeba u těch tlaků na ramena, série 2x8 2x6 do selhání? nebo je to už zbytečně moc opakování. Někdy mi to celkem sedne, jindy mám pocit, jestli by nestačilo méně opakování s třeba těžší vahou.
Ten Feeder je možnost navíc .. Já to mám rád se ještě napumpovat a podpořit to případně novou krvi (kyslíkem atd atd).
Stačí jedna série do selhání ale musí být kvalitní. Pokud uděláš sérii před, která nebude úplně do selhání (90% cca) tak je na zvážení zkusit jeste jednu co bude 100%. Ale záleží. Pro hypertrofii funguji i série blízko selhání.
Záleží taky dalších věcech .. jak ten trénink je rozvrženej, kolik mas cviku a co je tvůj cíl. Pokud te to tak baví tak je to v pořádku. Nebo i ta iniciální série muže být okolo 80% a jen se připravit na ten hlavní set co vyšle ten signál do mozku.
Nerozumné je cvičit 3x10 ve stejne intenzitě bez toho aniž by si byl v stimulacni (té nepříjemné) zóně. Ale pokud by to byl takovej pohodovější trénink (cíl by tedy nebyl nová svalová tkáň ale jen udržování a celkové si ten trénink užit) tak je to úplně v pohodě.
Ale nemůžeš od toho čekat nový gains ..
0:45 ten tragedek na mobilu ve fitku...je k pláči 😆😆
Chcel by som spýtať že čo hovoríš potom na to keď ideš 12,8,6,4 a pri každej sérii by si si pridal váhu a nakoniec ísť do zlyhania s nijakou ľahšou váhou.
Jsou studie, které ukazují, že pro hypertrofii má podobný účinek jak víc tak míň opalování. Víc opakování (s lehčí vahou do selhání) ale nebude už budovat sílu jako třeba 5-7 op do selhání s těžší váhou. Ale víc op s lehčí vahou nebude třeba tak náročná pro klouby.
Takže říkám, že je dobrý využit váhu co je adekvátní v ten daný moment. Takže můžeš využívat oboje. Důležitý je aby ten set byl v stimualcni zóně protože pak se to tělo na to musí adaptovat.
Já využívám rozmezí 6-8 op, 10-15 a občas i 20+ ale to většinou už s menší intenzitou (Detrain) ve formě feederu.
@@nattypony Takže dá sa povedať že je jedno koľko opakovaní pojdeš hlavne je to že sa musiš dostať do tej stimulačnej zóny
Natty kyčle prosiiiim
Hmm k videu som asi prvy čo to napiše ale toto video na mna posobilo strašne chaoticky.Same strihy a ty si išiel jak rozbehnuty rychlik priznam sa že z toho videa som pochytil velmi malo možno nabuduce by som viac ukazoval ako rozpraval predsa sa vravi že je lepšie raz vidieť ako stokrat počuť. Pritom si myslim,že velmi malo ľudi je na youtube čo dokažu takto odborne rozpravať ako ty len trochu spomal
Točim chvíli a nejsem žádný profi řečík, učím se za pochodu a celkově jsem introvertnějši typ a není ještě comfy mluvit v plným fitku do kamery 😂 takže neumím být perfektní hned a chce čas než najdu tu správnou notu.. uvidíme za par dalších videii🤓
Lépe bych to neřekl 👍👍
chlapec chce prísť s niečím novým aby nachytal ľudí a aby zarobil. to ze šíri polopravdy má na háku ved ide o prachy
16 milionov českých
Nechci si hrát na chytrýho, ale neměl náhodou Mike Mentzer totožnej styl cvičení?
Takže když cvičím 5 sérií do selhání tak mi to je k ničemu
Intenzitu můžeš měřit buď jako 0 nebo 100
🤯absolutně zmatek chaos informace-0
potrhat a napumpovat
Nechci být rýpavý, ale máš názory z videa podloženy tvrdými daty, máš na to nějaké studie? Popř. nasdílel bys názvy studií, ať si můžeme tvrzení ověřit? Přece jen názor "Je kravina chodit víc sérií do selhání, tomu mozku to stačí říct jenom jednou." je v podstatě v rozporu s myšlenou objemu mechanické práce. Určitě se shodneme že cílem tréninku pro růst svalů je primárně mechanické napětí, ale to rozhodně neznamená, že nechat svaly odpočinout a dát jim do selhání další sérii je nestimuluje víc. Hezky rozebráno např. ve videu Jaroslava Pecky: "TOHLE BYS MĚL VĚDĚT O BUDOVÁNÍ SVALŮ!". Neříkám že metoda z videa není funkční, jen bych se o ni rád něco dočetl na základě vědecky podložených dat. Možná jsem jen studie, které jsem do dnešního dne četl špatně pochopil. 🤷♂
Je pravda, že "stačí to říct jenom jednou" bych už dnes řekl jinak než když jsem točil to video. Tohle je dost ovlivněné Dr. Andero Spinou a Dr. Michael Chiversem.. kteří vychází z vlastní nasbírané databáze studií a další vědecké literatury .. Dr. Michael Chivers dost mluvil o mechnotransdukci a celkově o tom co se děje na mikrobiologické úrovni. Nesnažím se moc vycházet z konkrétních studií jelikož už se mi častokrát stalo, že nějaké studie se během krátké doby vyvrátili nebo nebyli dobře prováděny.. a to je velký problém studií obecně.. je to prováděné na určité skupině lidí (40ti létě ženy, average populace atd.) taky ty měření jsou častokrát zavádějící a nepřesné (měření EMG atd.) Zrovna JP už několikrát natočil video kde své trvzení zakládá na studií (která se později ukáže jako trash). Proto mi dává největší smysl využívat principy, anatomii, biomechaniku a případně více vědeckých zdrojů (které mohou být často protichůdné) co se týká studií jsem víc a víc opatrný .. pak si v tom guláši informací najít svůj názor a opřít tu teorii o vlastní praxi. Je tedy strašně snadné se splést.. což je naprosto v pořádku pokud má člověk dost sebereflexe a rád se stále učí novým věcem (celkově je otevřenější jiným informacím). Abych to nějak zakončil :D tak souhlasím s tím, že pro budování svalů je důležité celkový objem práce. Mechanické napětí je hlavní (a zatím jediný) mechanismus hypertrofie a po zkušenosti s různým spektrem volume jsem až nedávno došel k ideálnímu středu. Takže o tom bude brzo video, které naváže na tohle (kde jsem chtěl více rozebrat intenzitu než volume) . Chci tam přesně tohle uvést na pravou míru a víc rozebrat téma volume.
4 minuty stacili :D někdy si řikám, že už nikdo nevymyslí takový nesmysl a on to vždy někdo předčí a nachytá pár much v komentářích, který se přilepěj a budou takle cvičit :D
Tě zklamu ale ja tohle nevymyslel 😂 pokud si přečteš nejaktuálnější studie tak zjistíš, že pro hypertrofii má nejlepší efekt cvičit do selhání. Pokud to vyzkoušíš a budeš cvičit kvalitní série do selhání (či blízko selhání) uvidis sám výsledky.
Ty poslední opakování kdy se už zpomaluje provedení tak mají největší efekt. Ale cvič si jak chceš 😂 ja nikoho nenutím 😂
@@nattypony jojo vypadáš na to, že to fakt funguje :D:D:D
@@rybnikchlumecky jojo, a ty seš už od pohledu oproti němu v o hodně lepší kondici, takže určite víš lépe, o čem mluvíš. lmao
četl sis taky na kom tu studii dělali a jak velkej byl vzorek :D hádám, že jsi ji nečetl, ale převzal si od někoho výcuc podle jeho výkladu. je vidět, že cvičíš chvilku a nemáš nic nacvičeno, jsi teoretik, je hezké, že se snažíš sebevzdělávat, ale vykládat tohle, ty jsi mi ale bulík.
@@rybnikchlumecky tak ty jsi dost mimo 😂
Viac ako milión slov je názorná ukážka, nechápem prečo si tie tlaky do 40tkami vystrihol.
Nevystrihol :D jsou tam když to vysvětluju
@@nattypony Ale necvicíš s mini, čo sa hanbíš? 😅
@@vladislavondrusek8148 1:48 máš tam šipku
NEMLUV SRACKY A CVIC,PRIJD DO FITKA POD PALMOVKOU,JSEM TAM DENE OD 12 DO 14,KOSTE,JA TI UKAZU JAK MA VYPADAT FORMA
Pure insecurity
No to je zase kANÁL
Sorry, ale tohle video je děs po všech stránkách. Informačních, střihových, editačních, samotným projevem... ne, neměl jsem nervy na to, dokoukat do dál, než do poloviny. Obětuj jeden den týdně a jdi k někomu, kdo tě naučí mluvit a vyjadřovat se, tohle byl bizarní, nepříjemný zážitek.
Točím chvíli a celkově není to úplně sranda mluvit do kamery, říct vše perfektně a ještě to perfektně sestříhám😂 nejde být dokonalý hned a určitě se chci zlepšit ve všem ale chce to čas 🤷🏽♂️ to asi nepochopí nikdo kdo to nezkusil (ještě pro introverta jako jsem já) .. je to dost mimo moji komfortní zónu a ještě předat dost složitý info aby to bylo jednoduchý (ještě když se ucis neurofyziologii, anatomii atd) není úplně easy 😂..
pěkný squat racky tam maj
¨¨