8.3 HÁZSZEMLE: Jó épület, sok kis hibával

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 дек 2024

Комментарии • 30

  • @promega80
    @promega80 Год назад +4

    Ez egy nagyon hasznos és tanulságos összefoglalás volt!

  •  14 дней назад +1

    1981-ben kezdtem el építkezni saját tervek alapján, pedig nem vagyok mérnök. Akkor még nem nagyon létezett rézcsöves fűtés és víz rendszer és a műanyag csövek akkoriban még csak 1 rétegőek voltak, így fűtésre nem voltak alkalmasak. Az emeletre nekem is rézcsővel megy fel a meleg a radiátorokba és wc-be, de ez utólag készült el, akkor már be tudtam szerezni rézcsövet. Én is horganyzott csöveket raktam a falba a földszinten, de körbe tekerve hőszigetelővel elég vastagon. Így nem hiba a ha horganyzott csöves. A padlófűtésem 5 rétegű műanyag cső, 600 métert raktam le a 100 m2 földszintre. (Teljesen egyedül építkeztem mindenféle segítség nélkül) Az ablakaim már akkor 3 rétegűre készítettem el saját kezűleg. Az ajtókban 5 cm szigetelés van. A HB38-as téglából épült házam minden beton elemén 5 cm hungarocell volt a külső zsaluzatba berakva amihez a beton hozzákötött. A falakat úgy raktam, hogy nem telibe raktam a maltert hanem két csíkban a tégla szélére és középen egy harmad távolságban nincs malter így nem hőhidas a malter sem. Az emeleten az attika fal pillérek, a beton födém és a koszorú is 5 cm vastag szigetelést kapott a zsaluba rakva. A ház lábazata körben 5 cm lépésálló hungarocell a belső oldalon és a padlófűtés alatt is 5 cm szigetelés van. A főfalakról induló közfalakon lábazatán is 5 cm szigetelés van 2 méter hosszban. A padlófűtésnél nálam is hőcserélő van de be van építve egy hőkorlátozó hogy 32 c foknál ne legyen melegebb a padlóba menő víz hőmérséklete. A földszinten és az emeleten radiátorok is vannak a padlóban lévő csövekkel táplálva a padlófűtés csövek mellett. A tetőszerkezetben a mennyezeten van 20 cm üveggyapot, de nem csak a mennyezeten, hanem a tető csúcsáig felmegy mindenhol.
    Sok mindennel egyetértek a videóban elmondottakkal, de nem mindennel. Már 1981-ben is lehetett jó hőszigetelésű házat építeni ha nem volt ott magát szakembernek tituláló kontár. Ezért nem engedtem be senkit az építkezésre. A ház terveit ellenőrző mérnök aki csak aláírta a terveimet semmibe nem tudott belekötni, egyébként ő volt az építésvezetőnek megjelölve a papíron, de csak 1 alkalommal jött ki az építkezés során ellenőrizni és a kész házat nézte meg egyszer.
    Annyira jó lett a ház hőszigetelése, hogy a pár hónapja történt mérés és számítás alapján még most is A osztályba sorolták.
    Az éves fűtési költségem gázból és villanyból áll mert van 2 db A+++/A+++ -os Hiesense energy pro klíma az emeletentavaj január óta és H tarifával fűtök + gázzal a földszinten. Összesen 176 m2 a teljes alapterület amire 2023-ban 278.000 Ft volt a kiadásom, de ebben benne van 3 darab hűtőszekrény világítás és a többi elektromos fogyasztás is. Szerinted ez jó?

    • @goatmate1
      @goatmate1 3 дня назад

      Szep munka, minden tiszteletem.

  • @joewolf38
    @joewolf38 Год назад +1

    Szia!
    17:15 A +12 dB az 16-szor hangosabb. Én "C" súlyozással mérném a gépeket, és akkor még hangosabb lesz:-). Ez a kültéri, olyan mint egy hangos porszívó a 76dB.
    Köszi a videót!

  • @quecksilberhochdruckdampfl7429
    @quecksilberhochdruckdampfl7429 Год назад +3

    honnan tudható, hogy öt cm hőszigetelés van a padlófűtés alatt?

    • @katonaizsolt
      @katonaizsolt 7 дней назад

      pl. az elosztóknál általában jól látszik

  • @gmweb2
    @gmweb2 Месяц назад +2

    Jók a videók, de a fűtésrendszer megoldása nem ennyire egyszerű. Hidrováltóra van szükség, hogy szét lehessen választani a fűtésköröket. Bármelyik szivattyú is beindul, elindul a keringés, és ha még visszacsapó szelepek sincsenek, akkor már egymásra szívnek a körök és mindenhol megy majd a keringés. Saját tapasztalás egy 3 lakásos, de 4 fűtéskörös háznál az volt, hogy a házilag összebarkácsolt cső sem működött hidrováltóként és egy négykörös hidrováltót kellett betenni. A hiba az volt, hogy ha több kör kért fűtést, akkor teljesen bizonytalanná vált a működés, nem lehetett tudni, hogy melyik kör melegszik. A legdurvább hiba az volt, hogy egymásra rászívtak a szivattyúk, és kritikus helyzetben még a keringési irány is megváltozott a rászívás miatt. A hidrováltó lényege, hogy noha a fűtésrendszer zárt és teljesen fel van töltve, bármelyik fűtéskör elindulása esetén úgy működik a dolog, mint egy nyitott rendszer, azaz a másik körre nem szív rá, nem dolgoznak egymás ellen a szivattyúk.
    A gázfogyasztási dologra egy megoldás. Venni kell egy konyhabútort az emeletre és meg kell kérni, hogy 2 lakás van az ingatlanban. Úgy dupla gázmennyiségre lesz támogatás. Családi otthonközösség a dolog neve.

  • @DdavidHero89
    @DdavidHero89 Год назад

    A véleményed szerint a homlokzati szigetelést vagy ezt a hőszivattyú beszerelést volt érdemesebb előbb megejteni?

  • @KicsiRicsi021A
    @KicsiRicsi021A Год назад

    Hello! Esetleg készül majd egy olyan videó is, amiben az általad használt Hajdu / Midea hőszivattyú is be lesz mutatva? Érdekelnének a tapasztalatok a típussal kapcsolatban, hőszivattyús rendszer kiépítés előtt állok. :)

    • @KomKel
      @KomKel  Год назад +1

      Lesz. De sajnos az én hőszivattyúm még mindig lefóliázva áll, nem került beüzemelésre az idei fűtési szezonban (2022).
      Most készül a pince külső bejárata, utána kerülhet végső helyére a gépészet és azzal lesz beüzemelve a hőszipka is.

    • @salalala5251
      @salalala5251 Год назад

      @@KomKel Tudom nagy vitatéma a split vs mono... De megkérdezhetem, hogy te miért döntöttél a monoblokkos mellett?

    • @andrasrokay6804
      @andrasrokay6804 10 дней назад

      Nem engem kérdeztél,de hátha érdekel a tapasztalatom. Nekem Panasonic 5 kW hőszipkám van, mert annó ez volt ár/érték arányban a leg jobb. Tíz éve teszi a dolgát kifűt egy 90 nm házat+Hmv. Szerintem fantasztikusan jó, azóta a családba még 3db. telepítettem, pedig vill. mérnök vagyok nem gépész!

  •  2 часа назад

    Rég óta agyalok a szigetelésen és rengeteg információt szedtem már össze. Ami mostanában szöget ütött a fejembe, hogy egy régi ház szigetelésénél a termikus burok mennyire hozható létre. Gondok itt pl. a kéményekre amelyek nincsenek használatban mivel a központi fűtés gázzal megoldott, ezért ezek a hatalmas hőhidak télen, nem tudom megéri-e elbontani őket? A másik probléma ami eszembe jutott, hogy összekötöm a kültéri és a födém szigetelést igaz a talpszelemen és a szarufa találkozásának még így is rosszabb szigetelés érteke lesz mint a gyapotnak, de gondolom ez ennyi, ezzel nem nagyon lehet mit csinálni, de mi van az oromfallal? Az rendben van, hogy kívülről leszigetelem de ha tökéletes munkát akarok akkor az oromfal tetejét és a tetőtérben lévő részét is szigetelni kellene egészen addig, amíg össze nem ér a födém szigeteléssel, vagy ezt már túlgondolom?

  • @ricandro3423
    @ricandro3423 Год назад

    Egy ilyen - szigeteletlen - ház egy későbbi szigetelés után a terasz felől nem lesz hőhidas?

    • @tamasbodis2928
      @tamasbodis2928 Год назад +1

      De igen. Én most fogom a házunkat szigetelni. Lépcsővel ugyan ez a helyzet. Lábazaton keresztül az egy hűtőborda.

    • @KomKel
      @KomKel  Год назад +2

      Hőhidas lesz, de van egy észszerűségi határ, ami miatt nem bontunk el komplett lépcsőt és teraszt... plána ha padlófűtés van, ahol a padlófűtés ki tudja fűteni ezt a hőhidat.

  • @sandorgyenis3002
    @sandorgyenis3002 9 дней назад +1

    Az én olvasatomban egy építésügyi miniszter rendelkezik ekkora tudással ! Gratula Zsolt !

  • @danielgulyas5032
    @danielgulyas5032 Год назад

    Parkside
    ???

    • @KomKel
      @KomKel  Год назад

      van trotec is. Teljesen ugyanazt mutatja ilyen körülmények között.
      Nem igazságügyi szakértői vizsgálatot csinálok, így ennél a hangmérésnél nincs szükségem több százezres készülékre, mint pl a hőkameránál vagy nedvességmérésnél.
      A többi műszer között is van "gagyi": ruclips.net/video/u-wwiclp4Hc/видео.html

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Год назад

      @@KomKel de mi a kalibráló etalonod? Vagy ez csak van és jól mér?
      Testonál az etalon duplája a műszernek :)
      Jól jönne valami amihez hozzá lőném a laptopomon a mikrofon szoftvert.

    • @KomKel
      @KomKel  Год назад +1

      "csak van és mér" - ennyi.
      Ezek nem kalibrálnak a mérés előtt, mint pl a nedvességmérő. Szerintem alkalmatlanok hangtechnikai mérésekre.
      Az okosotthonos netatmo központi egysége ugyanazt a dB értéket mutatja egyébként, ha melléteszem a parksideosat vagy a másikat.
      Egyébként elég ritkán kell használnom, talán minden 20. háznál veszem elő.

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Год назад

      @@KomKel Köszi a választ!

  • @MK-oq3hw
    @MK-oq3hw Год назад

    Mi a baj a horganyzott csővel?
    Ja, egyébként meg a további rezsiár növekedéssel is érdemes számolni, ha hosszú távban gondolkodunk. Főleg ha fosszilis alapú.

    • @KomKel
      @KomKel  Год назад +2

      A horganyzott csövek szál csövekből és idomokból állnak, menetes kötéssel, kócolt tömítéssel. Minden toldás/kötés egy-egy szivárgási pont, ami mentén bármikor lehet csőtörés.
      komkel.hu/2022/12/04/haztuznezo-regen-minden-jobb-volt/

    • @laszlozaka4955
      @laszlozaka4955 3 часа назад +1

      A réz cső nem szál csőből áll? Tele forrasztással ami mind hibalehetőség

  • @misung74
    @misung74 Год назад +1

    Ha az arcodat vállalnád....

    • @KomKel
      @KomKel  Год назад +53

      Ezer és millió oka van annak, hogy nem vállalom, elmagyaráztam a bemutatkozó videóban.
      Nem akarok celeb lenni (hivtak már tévébe is), nem akarok influencer lenni.
      Akinek nem tetszik, le lehet lépni, van ezer más csatorna, ahol lehet nézni a bájos vagy nem bájos pofikáját a youtubernek, gyakran nulla tartalommal.
      Itt tartalom van, pofika nincsen :)

    • @rejja
      @rejja Год назад +2

      @@KomKel aaaaaj dejoooo valasz istenem

    • @champipy
      @champipy Год назад

      Te vállalod az arcod?