Pavel Vacek: Sypou filmové hvězdy?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 фев 2024
  • Co opravdu steroidy dokážou a co jsou jen mýty? Druhý díl povídání s Pavlem Vackem jsme zaměřili na steroidy. O tom, že sypal Schwarzenegger, nebo Stallone, se diskutovat nemusí, prostě se to ví a ani oni se tím nijak netají. Občas se ale ve filmu objeví jiná hvězda, která má zjevně o mnoho kilogramů svaloviny více, než v jiných svých filmech předtím a začne se divoce spekulovat. A spekulovali jsme i my s Pavlem, ale hlavně jsme se zaměřili na různé nesmysly kolem steroidů. Co vlastně dokážou, jak moc nás dokážou změnit fyzicky i psychicky? A jsou skutečně tak všemocné, že si stačí zobnout pár pilulek a hned můžete hrát nějakého superhrdinu? A co zdravotní rizika? Poslechněte si další díl podcastu Život v gymu.

Комментарии • 24

  • @frankmuzak9401
    @frankmuzak9401 2 месяца назад +4

    Doping se zacal kritizovat od Olympijskych her v Tokio 1964

  • @damasek219
    @damasek219 Месяц назад +2

    Filmové hvězdy sypou jak písečné duny. Možná ne ty naše, aspoň ne většina, ale ty mezinárodní určitě. U některých je to zřejmé, u některých se to vůbec nemusí navenek projevovat. Fakt je ale ten, že spousta z nich vypadá ve čtyřiceti lépe než ve třiceti a v šedesáti lépe než v pětačtyřiceti. A nejen muži. I ženy vypadají ve 40 často lépe než v 25. Je to proto že berou steroidy. Ne nutně na svaly, ale na regeneraci, na omlazení, na energii atd. Co se týče herců v akčních filmech, tam to často lze poznat, ale někdy také vůbec nemusí. Třeba ten Brad Pitt v Tróji klidně mohl něco brát a taky vůbec nemusel. Ten byl vyrýsovanej po většinu své kariéry takže na tu roli mu stačilo jen trocha kreatinu, trochu napumpovat, zacukrovat a zavodnit a už měl deset kilo navíc a zrovna tam, kde to bylo nejvíc vidět. Třeba Eric Bana, co hrál Hektora v tom samém filmu, byl ještě namakanější a taky klidně mohl být naturál. Věc je ta, že ačkoli toho mohl klidně dosáhnout naturálně, tak zrovna tak klidně mohl něco brát a my to nikdy nepoznáme. Věřím, že na většině lidí v showbusinessu, co něco berou, tak to na nich nikdo nepozná, protože se to nemusí vždycky nutně projevovat na figuře. Nebo může, ale ne tak, aby to zároveň nemohlo být možné naturálně. Prostě si tím jen ušetří námahu, když se potřebují dát do formy pro nějakou roli ale nemusí to nijak přehnat, nebo jen chtějí mít víc energie a lépe vypadat.
    Na jiných se to projevuje jasně. The Rock je třeba jasnej, ještě jasnější je Mel Gibson, kterej byl ve třiceti úplnej střízlík a v šedesáti měl ruce větší než Sylvester Stallone v dobách kdy byl nejsvalnatější.

  • @mr.spokesman5849
    @mr.spokesman5849 2 месяца назад +1

    Co to má s hlavou? On se tak narodil?

  • @user-gd4kd5qc9u
    @user-gd4kd5qc9u 2 месяца назад +1

    Tady je zase někdo moc chytrej

  • @pitalordik5204
    @pitalordik5204 2 месяца назад +1

    bude grznar

  • @janbens1975
    @janbens1975 2 месяца назад +4

    19:20 Já jsem to nebral , ale nechci dělat svatouška , teď už to nemám zapotřebí .... 👎 Promiňte , ale typický příklad pokrytectví , kdyby jste přiznal užívání anabolik dal bych vám za "rovinu" 👍 .....

    • @robroy5276
      @robroy5276 2 месяца назад +5

      Pokud jsem to dobře pochopil, Pavel v 19:20 mluví o růstovém hormonu a né o anabolikách. Větou "ale nechci dělat svatouška" podle mne nepřímo přiznal, že anabolika bral (bere), ale co se týče růsťáku, za mlada, když měl ambice, na něj neměl a dnes už to nemá zapotřebí.

    • @janbens1975
      @janbens1975 2 месяца назад

      @@robroy5276 Anabolické steroidy jsou uměle vyrobené hormony, které jsou často zneužívány v rámci dopingu. Jedná se o podskupinu anabolik (látek, které mj. podporují růst svalů). Anabolické steroidy jsou odvozeny od testosteronu - pohlavního hormonu,

    • @dailyplayer87
      @dailyplayer87 2 месяца назад +1

      Líp poslouchej... řeč byla o růsťáku..

  • @filhhh8715
    @filhhh8715 2 месяца назад

    Vy máte starosti sasci jestli někdo sype,košťata stary

  • @filhhh8715
    @filhhh8715 2 месяца назад

    Prej minimálně v dvaceti trubka plešatá,já říkám po třiceti nejdriv

    • @Victoryshit
      @Victoryshit 2 месяца назад +1

      Po 30 to je pozdě.

  • @petrdominika6761
    @petrdominika6761 2 месяца назад +2

    ektomorf co nabral 20 kilo za rok? nejhorší když si spoustu lidí myslí, že jsou ektomorfové, přitom to jsou jenom podvyživený mezomorfové. Tadycty lidi pak zkreslují informace pravým ektomorfům. Jeden z výrazných znaků ektomorfa je ten, že jeho tělo silně odmítá držet jakoukoliv negeneticky danou hmotu tzn. nějaké přibíračky v rámci desítek kil za rok to je úplně nesmysl. Takovej ektomorf co má geneticky danou váhu někde mezi 55 - 60 kily se nikdy nebude pohybovat v rozmezích o desítky kil více to je úplnej nesmysl, jeho tělo to prostě nedovolí. Ten nabere hmotu až se stářím a to hlavně spíše do pupku, vinou snižovaní testorenu po třicítce se to teprve v něm začne usazovat, ale zase, mluvíme tady čistě o nějakém tuku do pupku a po těle.

    • @tomasvzorek2214
      @tomasvzorek2214 2 месяца назад +2

      Ono je to složitější, málokdy můžeme říct, ze jsme čistý ektomorf, mezomorf, nebo endomorf. Mnohem častěji je to někde mezi a někdo pak i z hubenosti nabere víc, někdo míň. I moje reakce byla, že mi to nešlo, přestože jsem cvičil jak magor a sežral na co jsem přišel. Ale zrovna Pavla bych neopravoval v tom, co říká, protože má zkušeností jako málokdo. Ale jinak argumentu rozumím…😊💪

    • @mareksykora3891
      @mareksykora3891 2 месяца назад +2

      naprosty souhlas... ja byl tezky ektomorf... 180cm a 50kg... 20let a energeticky prijem 20.000kJ (!!!) a ani hoovno, mohl jsem makat malo i hodne, split nebo i full body 5x tydne... ted v 50ti letech mam 90kg a pulku z toho jsem nabral ve svalech... to mate 30let driny a gain 1kg svalu rocne... tak tohle je ektomorf natural

    • @petrdominika6761
      @petrdominika6761 2 месяца назад

      Stejný případ, po dobu šesti let neuvěřitelný kalorický příjem, strava, vitamíny, minerály atd. vše jak má být, všelijaké druhy tréninku a výsledek? objem ruky se za 6 let z 34cm navýšil na 39cm a pak už se po dobu dalších dvou let nehnul... to je méně jak jeden centimetr objemu za rok...

    • @damasek219
      @damasek219 Месяц назад

      Já jsem ektomorf (i když na žádné takové somatotypy nevěřím, ale čistě pro potřeby diskuse, to slovo použiji) a taky jsem nabral 20 kilo za půl roku. Vím z vlastní zkušenosti, že možné to určitě je. Žádný podvyživený mezomorf rozhodně nejsem. Byl jsem v gymu 3x týdně, pokaždé jednu hodinu, trénoval jsem jen základní cviky, jedl jsem více vloček a ořechů a bylo to. Nepřeháněl jsem to s jídlem, jedl jsem akorát to, co jsem potřeboval. Mnoho lidí taky dělá tu chybu, že jsou v gymu pořád a všechno to, co sní, zároveň spálí.
      Fakt je ten, že jsem vždycky předtím cvičil jen s vlastní váhou a nejedl jsem správně, takže moje tělo nemělo ty správné impulsy aby přibíralo svaly. Jak jsem začal cvičit s těžkými vahami a víc jíst, tak tělo začalo přibírat, protože jen reagovalo na typ zátěže kterou dostávalo. 20 kilo za rok je tedy klidně možné. Pokud jsi nikdy předtím nedal tělu ten správný impuls, tak můžeš přibrat opravdu hodně protože máš co. Tělo má totiž spoustu místa, kde přibrat. Existuje něco jako geneticky daný metabolismus, ale není vyhraněný nějakým somatotypem. Existuje taky přirozený sklon k určité váze, množství tuku nebo svalů, ale také není vyhraněný. Všechno tohle kategorizování do různých typů jsou zaostalé středověké terminologie.
      Odmítání jakékoliv negeneticky dané váhy není žádný znak ektomorfa, to je znak každého člověka. Už z principu, přece pokud máš geneticky danou váhu, tak jinou váhu bude tvé tělo odmítat, ať už seš tlustej, hubenej nebo něco mezi. Proto každý zdravý člověk, co jí méně než spálí, tak hubne. Kdo jí víc než spálí, zase přibírá. Co je geneticky dané v metabolismu, není daným znakem somatotypu, můžeš být i tlustý ektomorf, pokud jíš hodně a málo spaluješ. Jsou v tom samozřejmě rozdíly mezi lidmi, ale ty nejsou vázané na somatotyp. Kromě toho žádný somatotyp vlastně neexistuje, všichni jsme určitou kombinací různých predispozic a každý na určité úrovni. Někdo je hubenější, někdo tlustší, někdo rychleji přibírá a pomaleji spaluje, jiný naopak, ale není nic takového jako ektomor, mezomorf a endomorf, není žádná hranice kde začíná mezomorf a končí ektomorf nebo naopak. Všichni jsme v podstatě podobní a jsme jen určitou úrovní nějakých predispozic, které jsou u někoho více, u jiného méně výrazné. Nelze říct, že tělo ektomorfa (pokud už ty pojmy použijeme) bude reagovat úplně jinak na stravu a cvičení než tělo endomorfa nebo mezomorfa. Je pravda že bude reagovat v jiné míře, ale reagovat bude principiálně stejně.

    • @petrdominika6761
      @petrdominika6761 Месяц назад

      @@damasek219 Nejsi ektomorf, pouze si myslíš, že jím jsi a zkresluješ informace pravým ektomorfům.