Opony z kodem zniżkowym MOTO LAB możecie kupić taniej o 30zł!!! Zasady? Wybierz opony zimowe lub całoroczne ze sklepu Inter Cars za minimum 900 zł: intercars.pl/wyszukiwarka-opon Wpisz w polu w koszyku kod: MOTOLABWIELOSEZON24 Ciesz się zniżką 30zł Kod ważny jest od 7.10.24r. do 4.04.25r. *Liczba kodów ograniczona.
Mam porównanie Kormoran All Season vs Goodyear gen3-mieszkam w terenach podgórskich. Kormorany były fajnym wstępem do wielosezonówek. Ogólnie dwa sezony bez zastrzeżeń, na początku głośne, potem się rozjeździły. Szybko na nich jeździłem i czułem się pewnie na asfalcie. Na początku na mokrym i suchym było super w zakrętach, hamowanie bdb. Pierwsza zima ogólnie bdb, poza oblodzeniem. Z każdego śniegu bez większych problemów wyjeżdżała, jak dobra zimówka. Pod górki wyjeżdżałem, jeśli tylko nie było zbyt wyślizgane lub góra z długim łukiem bez możliwości rozpędu-samochód się zatrzymał ale nie cofał. Po 2 latach jej właściwości na mokrym i śniegu dramatycznie spadły. Gdybym je zostawił, dokupiłbym chociaż sam nowy przód przed zimą (rocznie robię ok 10-12kkm więc nie dużo). Pierwszy rok na Goodyear gen3 super. Dużo wygodniejsza na dziurach i cichsza od letniej Dunlop Sportmax RT, na mokrym o niebo pewniej przy każdej temperaturze. Zima? Super. Porównujemy sobie ze znajomymi na jednym podjeździe opony i jego zimowe Nokiany WR d4 kopały się niemal identycznie, hamowanie na śniegu może odrobine lepiej. Wielosezonowe Vectory gen3 ogólnie nie zawiodły mnie jeszcze w żadnych warunkach, aczkolwiek najbardziej w nich odczuwam, że są w gorące dni miękcejsze i na pewno nie nadają się do sportu. Są bezpieczne, informują zanim utracą przyczepność więc łatwo nie przesadzimy. Zużycia ani ząbkowania na razie za bardzo nie widać, mają fajny rant ochronny to też na plus. Długo szukałem dobrych gum i myślę, że najlepiej wybrałem. Drugi raz chętnie bym je kupił i pewnie to zrobię jak się zużyją. One po prostu w każdych warunkach są dobre, a w pewnych bardzo dobre- nie zależnie od okna temperaturowego. Profil jaki mam to 225/45/17, przy wyższych ogólnie samochody są bardziej skłonne do pływania przy ostrzejszej jeździe i mogą się inaczej prowadzić. Pamiętajmy, że też zależy jaki mamy moment obrotowy, jak długie przełożenia, czy np mamy benzynę, diesla i jaki jest nacisk na oś napędową, jak szeroko rozstawione koła, jaka szeroka felga, jakie systemy w samochodzie, które czasem pomagają, a czasem przeszkadzają, a nawet czy większość opona siedzi na samochodzie w ocieplanym garażu czy ciągle narażona na upały i skrajne temeratury. Dlatego rozumiem, że jedna i ta sama rzecz u dwóch różnych osób/samochodów może się diametralnie inaczej sprawdzić lub nie i bierzmy to pod uwagę. Osobiście już nie planuję powrotu na dwa komplety kół przy moich przebiegach, oczwkiwaniach i wymaganiach.
Jakie masz ciśnienie w tej gen3? Miałem gen1 kilka zestawów opony bardzo dobre. Znajoma której je poleciłem zrobiła nawet 80kkm na jednym komplecie. Teraz kupiłem gen3 też w rozmiarze 225/45/17 i na ciśnieniu 2,8 nie da się normalnie jeździć, bo auto pływa. Dopiero ustawienie najniższego ciśnienia zalecanego przez producenta auta 2,4 powduje, że można normalnie jechać. Koła zostały dodatkowo sprawdzone na wyważarce Hunter z testem drogowym. Wulkanizator co sam ma Panamere powiedział, że guma jest za miętka i nic z tym nie zrobie, może zimą bedzie lepiej. Więc napisane przez Ciebie "w gorące dni miękcejsze" to mało powiedziane one są tragiczne.
@@kamilszerszen4450 2,3 i 2,4. U mnie nie powiedzialbym, że auto pływa, natomiast czuć przy szybszej jeździe przechyły na gumie. Do racjonalnych prędkości czuję się bezpiecznie i pewnie. Tak jak napisałem, do sportowej jazdy to nie są opony, ale są bardzo uniwersalne do wszystkiego i mnie nie zawiodły jeszcze.
@@kamturek u mnie 2,4 to najniższe mozliwe. Przy pełnym obciążeniu producent zaleca 2,8 i nie da się normalnie jechać bo auto pływa na prawo lub lewo. Po spuszczeniu ciśnienia do 2,4 problem nie występuje. Zakładałem inne koła i opony tylko na tych jest taki problem. Przejadę do wiosny jak się nie poprawi bede musiał kupić inne opony.
Właśnie zakupukem Goodyear Vector 4seasons gen-3 do mojego S-Maxa będą joko opony zimowe , mieszkam nad morzem i tu zimy sa łagodne bardziej mokre niz śnieżne. Zakup byl podyktowany wnikliwymi analizami i ogkadaniem wielu testów w których jest to scisla czołówka na rynku.... zobaczymy jak będzie, sa to moje pierwsze opony całoroczne.
@@tomasz6953 no mi akurat starł się bieżnik trasy do Chorwacji w upałach ciężkie auto 4wd zrobiły swoje ale kupile 2 sztuki mali jeżdżone i dalej pomykałem. Co ciekawe te pierwsze były made in Germany a te drugie Poland.
Miałem je w poprzednim aucie niewielki crossover. Pierwsza zima to bajka - moim zdaniem poziom dobrych zimówek. Ale po trzeciej zimie, bałem się ryzykować czwartego sezonu. Z roku na rok było coraz gorzej, a w lecie nigdy nie dawały Super prowadzenia. Aktualnie mam Continentale, ale to dopiero ich czwarty miesiąc, więc ciężko oceniać.
Mnie bardziej interesuje zawsze porównanie podobnych modeli TOP PREMIUM z ich odpowiednikami w klasie średniej. Są odczuwalnie tańsze. Ale użytkowo właściwie czym się różnią? 1. Kleber Quadraxer 3 - Michelin CrossClimate 2 2. Kleber Krisapl HP3 - Michalin Alpin 5 3. Firestone Roadhawk 2 - Bridgestone turanza 6 To są bardzo podobne opony, od tego samego koncernu. Ciekawe jak w testach wypadło by bezpośrednie porównanie.
Panie kierowniku a Pirelli SF3 to gdzie? Wygraly miedzynarodowy test na najlepsza opone w Tyres Review wiec ciekaw jestem Twojej opinii bo ile mozna jezdzic na Michalinkach... ;)
Gdyby nie ich super niska wytrzymałość brałbym te nowe Pirelli SF3, a tak zdecydowałem się na Bridgestone Turanze All Season 6 mam nadzieję że się nie zawiodę.
Jaka niska wytrzymalosc? opony sa nowe na rynku i ciezko ocenic ile przejada to wszystko zalezy od masy auta, charakteru jazdy i warunkow w ktorych jezdzisz. Ja na Kleberach Quadraxerach 2 zrobilem 54k km i zuzycie nie doszlo do 50%, wiec ten czynnik jest w mojej ocenie bardzo indywidualny, troche jak z klockami hamulcowymi. Najwazniejsze jest w mojej ocenie posiadanie pelnej swiadomosci w ktorym aspekcie Twoje caloroczne gumy sa lepsze a w czym gorsze i uzywac ich świadomie. W kazdym badz razie teraz za wymiane opon na 16' zaplacilem 250zl wiec juz sezonowym wymianom mowie stanowcze i zdecydowane papa!
@@maciejm.5001 Ano taka niska, że wypadły najgorzej podczas testu Tyre Revievs jak testowali opony premium wielosezonowe, w tym aspekcie jest przepaść do konkurencji.
Przejrzalem ten material jeszcze raz i nie znalazlem takiej informacji, na koncu prowadzacy sam powiedzial ze Pirelli nie ma wad i jest najlepsza opona, Bridgestone nie bralem wogole pod uwage bo radzily sobie bardzo slabo ja sniegu. Ale to zalezy wszystko od preferencji wiec nie jest to uwaga tylko spostrzeżenie. Tak czy inaczej kazda opona premium caloroczna bedzie lepsza niz cala ta chora wymiana opon i zastanawianie sie gdzie tym razem jegomosc porysuje Ci felgi. Szerokosci!
witam. pytanie które mnie nurtuje. czy użycie zamiennika opony wpływa na gwarancję nowego samochodu ? czytałem taż, że w przypadku wypadku ubezpieczyciel może nie wypłacić kasy z ac. to możliwe. proszę o odpowiedz.
Czy pojawi się test pirelli cinturato all season sf3? Dodatkowo ciekawe by było porównanie np michelin crossclimate 2 z frigo hp2. Generalnie porównanie zimowcyh klasy eko z premium wielosezonem.
Mnie bardziej interesuje zawsze porównanie podobnych modeli TOP PREMIUM z ich odpowiednikami w klasie średniej. Są odczuwalnie tańsze. Ale użytkowo właściwie czym się różnią? 1. Kleber Quadraxer 3 - Michelin CrossClimate 2 2. Kleber Krisapl HP3 - Michalin Alpin 5 3. Firestone Roadhawk 2 - Bridgestone turanza 6 To są bardzo podobne opony, od tego samego koncernu. Ciekawe jak w testach wypadło by bezpośrednie porównanie.
@@100Pseudonim Tez jestem tego ciekaw a zbliza sie zimowa aura to mozna sprawdzic na mokrym (jesien) i na suchym bo jeszcze gdzie niegdzie sucho i w sniegu o ile sie pojawi. Mam kleberka Q3 i w zimie lepiej niz 5 letnia zimowka winter sport 5 od dunlopa a dunlop bieznika jakos 6mm jeszcze.
Najwiekszą wadą opon wielosezonowych jest to, ze w 3 zimie po sniegu jedzie sie praktycznie jak na letnich mimo bardzo wysokiego bieżnika. Mialem 3 komplety wrocilem do opon sezonowych.
to prawda. 1 zima - leci jak przecinak niczym rasowa zimówka. 2 zima - da sie normalnie jezdzic, ale juz bez szalenstw, bo pozwala na duzo mniej 3 zima - jazda bardzo uważna i z bardzo dużym marginesem, opona nieprzewidywalna na śniegu..
@@adamciesielski9768 tez miałem takie odczucia , i tez po 4 letniej przygodzie z b. przyzwoitymi GY Vector 4s Gen2 wróciłem do opon sezonowych. Mam wrażenie ze mieszanka dostaje po tyłku w letnie gorące dni, przez to szybciej sie degraduje co widac w osiągach w porze zimowej.....ale to tylko moja teoria.
Producenci zgodnie mówią, że poniżej 4mm bieżnika należy taką oponę całoroczną wymieniać, gdzie polskie prawo pozwala na 1.6 mm, przy całorocznej oponie to praktycznie igranie ze śmiercią, bo taki bieżnik przy całorocznej oponie nie nadaje się do niczego.
Witam. Chcialbym sie dowiedziec co lepiej wybrac klebery 3 czy Veredstein Quatrac ? Klebery mialem poprzednio natomiast po 2 latach i przebiegu 20 tys zaczely mocno wyc a zuzycie takze bylo znaczne
Co możecie polecić w rozmiarze 195/65/15. Jazda głównie wkoło komina, czasami jakaś dłuższa trasa i bardzo sporadycznie jakiś wypad w góry zimą. Auto to Peugeot 307SW więc dość ciężkie auto jak na kombi.
Bardzo polecam Hankook Kinergy 4S2 H750, po przejechaniu pełnych 2 lat i ok 35tys km śmiało mogę polecić, kupiłbym drugi raz. Wcześniej miałem obawy co do żywotności, ale nie potrzebnie. myślę, że po przekładce zrobię drugie tyle km. Były sprawdzane latem w Chorwacji, na śnieżnych podjazdach, zawsze przewidywalna, Duży plus za sztywne ścianki boczne. Na korzyść również cena względem GoodYear czy Micheline. Z innych całorocznych na których jeżdziłem zdecydowanie mogę polecić GoodYear , a zdecydowanie odrazić Imperiale.
Ja kupiłem właśnie Conti 2 i jestem pod mega wrażeniem puki co w tych warunkach co mamy. Poprzednie letnie to seryjnie montowane w Rapid NEXE N blue hd a zimą to Bokian wrd4. I na suchym jak i na deszczu conti wymiata że głowa mała. Na nexen to momentalnie tracili się trakcje w zakręcie i hamowanie oraz ruszanie zostawiali wiele do rzyczenia. Na Conti AS2 nie ma wogole takiej możliwości. Opona sztos! Polecam bo widzę różnicę a jeżdżę odważnie i dynamicznie w zakrętach itp. Rozmiar to 185/60/15 👍
Jakie opony polecisz do Hyuindai Tucson 1.6 GDi? Zastanawiam siec nad całorocznymi lub zimówkami. Mieszkam w centralnej Polsce, ale nie wykluczone też wypady w góry. Zależy mi na dobrej przyczepności zimą. 😊
Kupiłem na wiosnę 2022 opony Michelin crossclimate 2 przez pierwszy sezon letni i zimowy było super. Niestety w następnym sezonie zimowym była masakra, zostałem zmuszony do zakupu innych opon zimowych(swoją drogą kupiłem tanie Dębice Frigo hp2 które okazały się w zimie o niebo lepsze niż cc2) wynika z tego że czym opona bardziej wytarta tym traci przyczepność na śniegu. Mieszkam w Małopolsce myślę ze ma to również ma znaczenie.
zawsze opony sezonowe będą lepsze od wielosezonówek, no chyba że jakieś zjechane czy tanie to wiadomo mogą być gorsze- i zdania w tym temacie nie zmienię
@@zbyszek9202 wiadomo że sezonowe są lepsze, bardziej w moim komentarzu chodziło o to że w pierwszą zimę Crossclimate 2 spisywały się super(czyli jak były nowe) a już już lekko się wytarły to dramat. W taki sposób na testach zawsze będą super bo testowane są nowe.
Ja od roku posiadam Michelin Crossclimate2 225/40 R18 i jestem z nich bardzo zadowolony i nie widzę na razie żadnego zużycia. Polecam te opony i myślę że następny zakup to też będą Michelin.
@@kiszektv7234 W tym rozmiarze 225/40 R18? Jest rant ochronny na oponie ? Jak w zakrętach na mokrym? Bo słyszałem że z tym jest słabo. Myślisz że dadzą radę na Audi S3?
@@ozeszrety8065Rant ochronny mają a na zakrętach kontrola trakcji czasem interweniuje ale jak dla mnie nie ma dramatu. A czy dadzą radę na S3 to nie jestem wstanie ci odpowiedzieć.
@@sylwester2465 mam zamiar kupić je do busa peugeot expert, przejechałem 35tys km na Bridgestone A005 i zostało ich 4mm auto waży 1800kg na pusto głównie jeżdżę z bardzo lekkimi ładunkami po mieście do 200kg. Na najbliższą zimę te 4mm już trochę mało więc dlatego zmieniam
Zakupiłem, plusy wobec moich letnich Goodyear performance, sa ciche, na mokrym rewelka przy temp ponizej 7 stopni rowniez, zobaczymy na sniegu, ogolnie zadowolony a sa rzeczywioscie bardziej komfortowe , z minusow cos za cos miękke inaczej wchodza w zakręty ale jest spoko i na mokrym nie moglem wprowadzic w kontrolowany poslizg. Trzeba pamiętac ze takie opony to zawsze kompromis, mnie to odpowiada, zalozone na mercedesie klasa b 225/45/17. Co do trwalosci nie mogę się jeszcze wypowiedziec:).
Dębica Navigator 3 195/65/15 wyprodukowana w Serbii ma tylko 6.9mm bieżnika. Poza tym bardzo dobra opona, wcześniej jeździłem na Goodyear 4season G2 i mam porównanie do premium.
Przez 3 sezony jeżdziliśmy w cieżkim aucie mając załozone Klebery Quadraxer 2 - fajna opona w sezonei letnim oraz przez pierwsze dwa sezony zimowe. 3 sezon to już odczuwalna różnica zimą na gorsze. Obecnie decyzja padła aby założyć Riken czyli Kormoran - odczuwalne jest to, że opona jest bardziej komfortowa (jakby miększa). Zobaczymy jak w warunkach zimowych, póki co jest ok. Druga z różnic to zachowanie się w warunkach deszczowych, Kleber szybciej tracił przyczepność w zakretach. Riken/Kormoran puszcza później. 235/45/18
Marcinie, to które wybrać w tym rozmiarze? :))) do Toyoty corolli i drugie pytanie - jeśli w speceyfikacji auta jest indeks 91V, to czy jest to rozsądne (jak mniemam zgodnie z przepisami zejść np na 91H, jeżeli całoroczne traktowane są jak zimówki dzięki 3mpsf) czy wręcz jest to lepszy wybór? Corolla w hybrydzie, jak każda inna i tak ma limit prędkości na 180kmh, więc indeks H już jest z zapasem. Czy taka opona traci na zużyciu, prowadzeniu, bezpieczeństwie? Ograniczenie do 91V mocno zawęża wybór przy zakupie... Pozdrawiam
@@Motolab zrób film o tym jak wygląda oddanie opon na gwarancje do sklepu internetowego ponieważ nie zwracają za montaż, demontaż i kolejny montaż w razie reklamacji. Ja kupiłem opony w polskim sklepie internetowym z siedzibą za granicą i jak zapytałem o gwarancje to niedowierzałem. Poczytałem opinie w internecie i to jest standard. Czyli jak oddajemy opony na gwarancje to: przykład 2 sztuk opon bo przy czterech mnożymy razy 4. Musimy najpierw zapłacić za montaż opon u mnie 2x25Euro potem demontaż 2x20Euro, kurier zabiera opony na gwarancje i uwaga jeżeli nie stwierdzą wady to musimy zapłacić za przesyłke żeby otrzymać opony z powrotem haha ( poczytaj komentarze w internecie i prawie zawsze odrzucają reklamacje ) Jak już zapłacimy za przesyłke to trzeba zapłacić za ponowny montaż 2x25Euro. To wychodzi tyle co kupienie innych opon. Ostatni raz kupiłem opony w sklepie internetowym.
do prawdziwego m powera niema takich opon całorocznych które bedą dobrze trzymać. Opona całoroczna to kompromis, a przy takiej mocy zapomnij. Mało która opona sezonowa ogarnia temat a ty chcesz iść w wielosezon.
Cześć, zastanawiam sie nad kupnem wielosezonu. Klasa ekonomiczna/średnia. Opel Insignia A 2.0 cdti kombi. Zastanawiam sie nad Kormorany/Impeliale bądź Kleber/ Hankook. Co moglibyście polecić? Jazda głównie po mieście, sporadyczne wypady do innego miasta.
Co wybrać w rozm 225/60/18 , Michelin cc2 czy nexen nblue 4season 2? Zależy mi na komforcie, nexeny 700zl tańsze na komplecie a cc2 podobno wcale nie są rewelacyjne?
Na Twoim miejscu poszedł bym na kompromis i wziął Goodyear Vector 4season gen3 SUV ;) Tańsza niż Michelin a równie dobra w testach i myśle, że z upływem czasu będzie się starzeć wolniej niż Michelin.
Witam ja zakupiłem do toyoty jaris dunlopy all season 2 ale z tego co widze to ma taki sam typ bieżnika co Dębica....wiec chyba przeplaciłem za firme😊 chyba ze jest jakas rożnica miedzy nimi....🤔
Opony z kodem zniżkowym MOTO LAB możecie kupić taniej o 30zł!!! Zasady? Wybierz opony zimowe lub całoroczne ze sklepu Inter Cars za minimum 1000zł: intercars.pl/wyszukiwarka-opon Wpisz w polu w koszyku kod: MOTOLABNEW25 Ciesz się zniżką 30zł Kod ważny jest od 24.09.24r. do 31.03.25r. *Liczba kodów ograniczona.
Moje Dębica Navigator 3 kupione rok temu produkcji Polskiej. Jestem na razie zadowolony z opony zobaczymy jak dalej będzie się spisywać przebieg ok 4,5 tys km. Brałem jeszcze pod uwagę Hankook kinergy 4s2 i widzę że cały czas te 2 opony są popularne 😅
Ja przejechałem około 20tys.km . Opony dość szybko zużywają się. Myślę że maksymalnie drugie tyle i wymiana. Na pewno na zimę już nie będą się nadawać. Rozmiar 225 50 17
Posiadam navigator3 w xsarze picasso już trzeci rok. Przebieg ok. 25 tys.km Jestem zadowolony. Brak problemów zimą, a i w pozostałe pory roku dobrze się jeździ.
Z tej trójki kumho HA32, bo jest najbardziej zrównoważona w każdych warunkach. Na Twoim miejscu wziąłbym też pod uwagę Barum Quartaris 5, bo w tej klasie cenowej (trochę taniej niż kumho) wypada świetnie jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni, a takich warunków w naszym klimacie jest sporo.
przyjacielu do astry k 1.4t 150km hatchback (bez szalu ale już trochę mocy ma) na lato sugerujesz ultracontact czy asymmetric 6 ? Lubie przycisnąć ale boje się ze A6 będzie się sporo dłużej nagrzewać. Czy jest to słuszna obawa?
A ja mam dylemat czy kupić wielosezonowe - zbyt dużo różnych zdań na ten temat z drugiej strony nie mam gdzie przetrzymywać zamienników... Samochód KIA sportage V - co polecicie?
Zależy gdzie mieszkasz, jak w górach to bym nie brał wielosezonu, albo jak robisz wielkie przebiegi. Ale tak do 15-20 tysięcy rocznie, na płaskim terenie to śmiało można iść w wielosezon.
Prosta sprawa - nie masz gdzie trzymać drugiego kompletu, jeździsz głównie po "płaskim" terenie, robisz przebiegi do mniej więcej max 15 tysięcy rocznie śmiało idź w całoroczne. Jak robisz duże przebiegi i mieszkasz lub często jeździsz zimą w góry to oddzielny komplet na zimę i lato.
Siema, potrzebuję porady bo juz zgłupiałem i totalnie nie mam pojecia. Potrzebuje opon wielosezonu do s500 tylko tył, myślałem o kormoranie ale patrząc po komentarzach sam już nie wiem doradzicie coś?
Miałem Michalin CC2, po 4 latach nadawały się na śmietnik (spokojna jazda w210). Miałem Continentale zimowe zakupione z samochodem na których jeździłem 4 sezony (spokojna jazda w163), zmieniłem choć były jeszcze w dobrym stanie. Ponad 15 lat jeździłem na wielosezonowych oponach (Yokohamy, Debice ....). Na razie lepszych od Continentali nie miałem.
Zastanawiam się nad oponą całoroczną, pacjent Accord 7 (205/55/16). Przed obejrzeniem byłem praktycznie zdecydowany na Vredestein Quatrac, ale teraz zacząłem rozważać Hankook Kinergy 4s2. Która będzie lepszym wyborem? A może jeszcze coś innego? Użytkowanie głównie na trasach.
Sam mam Vredestein Quatrac i jestem bardzo zadowolony a wręcz zdziwiony... kupiłem samochod na VQ gdzie te opony miały już 4 lata , śnieg, deszcz a co najważniejsze nawet na oblodzonej nawierzchni utrzymywały moje Polo 6R na drodze. 6 miesięcy temu 2 lepsze opony wrzuciłem na tył a na przednia oś kupiłem 2 nowki bo jak piszę w moim rejonie często występuje oblodzona nawierzchnia i mimo ze miały jeszcze bieżnik to chcialem zachować wyższy poziom bezpieczeństwa. Te na tyle maja 5/6lat i wciąż beznika wysokosc bieznika jest dobra i ich elastyczność jest odpowiednia w każdych warunkach.
Zjeździłem jeden komplet imperiali cslorocznych-super opony,kolejny komplet porażka totalna,i to o tyle dziwne bo dokładnie takie same jak pierwszy komplet...różnice nie wiem skąd
@@Marbor1974 Ciekawe czy taka loteria częściej się zdarza. Moje są ok . Wręcz zaskoczyły mnie pozytywnie . Mam nadzieję że następna zima entuzjazmu nie zgasi . Vredesteiny jak miałem to na następną zimę nie działały.
mam Continetal Allseasion 205/55/R16 i dębica navigator 3 w Golf plus 170KM 400 nm zastanawiam się które na przód lepiej? może zmianiac między osiami lato zima. Mam wrażenie że w środku jest ciszej jak mam debice na przodzie i lepiej radzą sobie z śniegiem sypkim.
Cześć Marcinie, a co powiesz na to. W samochodzie miałem założone opony zimowe 205/55/16 chińskie Aplus o efektywnoći paliwowej D ( samochód spalał 6,5l/100) . Teraz założyłem nowe Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 205/55 R16 o efektywności paliwowej A ( samochód spala 7,5l/100) styl jazdy oraz stałe powtarzalne trasy. To jak jest w końcu z tymi oznaczeniami ???? Czy nie powinno być tak, że teraz samochód zamiast więcej powinien spalać mniej????
Jest sens pchać się w Wielosezony do auta pokroju Megane 4 GT 205 KM FWD z automatem ? ogólnie jazda w 90% miasto i kilka razy jakaś ekspresówka i autostrada, rzadko góry czy cokolwiek ? Nie będzie to pływało w lato przy 30 stopniach ?
nie ma sensu w mocniejszej ośce całorocznych. sam to przerabiałem w a6 c7 3.0tdi 204 konie o zgrozo niestety fwd. upał - koła mielą. mokro - koła mielą. zimą - koła mielą. tragedia. przy niskiej temperaturze i mokrej jezdni potrafiło zrywać przyczepność przedneij osi przy depnięciu w podłogę w okolicach 100km/h.. jakiekolwiek próby szybszego startu ze świateł czy szybkiego włączenia się do ruchu nie miały sensu, bo niezależnie od warunków było tylko bezradne mielenie. miałem conti, miałem michelin - to samo.
Kurcze ja mam zupełnie inne odczucia. Miałem Forda Mondeo mk4 2.5t 220km napęd na przód w manualu, opony Michelin crosclimate w szerokości 235 i lepily jak wściekle nawet przy przepięciu z 1 na 2 i strzale ze sprzęgła koło nie zamieliło. W zimie sąsiadów z parkingu wyciągałem bo nie mogli wyjechać jak sypnęło. Zawsze mnie to zastanawia skąd takie są różnice, że u jednych ta sama opona daje rade a u drugich nie. Aż taka słaba kontrolę w fabryce mają?
Czy na pewno dalej dziala kod na Yokohamy na 100 zł? Poprzedni był ważny do końca września? Czy polecasz te opony ogólnie i czy po kilku latach dalej będą przyzwoite?
Tak konkretnie poproszę😁która będzie najlepsza? Cena obojętna! Roz.205/55/16 na trasy! śniegu nie przewiduję! Latam do pracy do NL! Chciałbym żeby była oszczedna w paliwie i cicha! Co polecacie?
@@Bartek-jr9hz wg testu tyrerewies bieżnika Continental starczy na 48,900, następna jest Turanza AS 6 44,500 a CC2 na trzecim miejscu 39,600. Wiadomo, że w zależności od stylu jazdy można te opony zajechać szybciej albo wydłużyć te wartości.
Pirelli jako jedyna mi znana całoroczna w moim rozmiarze 16 ma indeks A na mokrym. Ja używam GY4S Gen 3 i ogólnie spoko ale w awaryjnym hamowaniu na suchym są przeciętne
Pirelli wypada świetnie w testach, a goodyear jak to powiedział Marcin zawsze jest "w czubie" rankingów, natomiast jest to już kilkuletni model, pewnie wkrótce na rynku pojawi się kolejna generacja. A Pirelli to nowość, co może być plusem, bo jednak technologia w oponach całorocznych ma spory wpływ na ich skuteczność.
Goodyear ma o połowę dłuższą żywotność od Pirelli i da się na nich jeździć zimą poniżej 4mm bieżnika. Pirelli rewelacja szczególnie na suchym, ale zachowanie na śniegu przy 4mm bieżnika jest wielką niewiadomą.
Jakie opony na trasy jeżdżę prawie cały rok po Hiszpanii na zimę wracam do Polski nie chciałbym zmieniać opon jakie wielosezon polecacie najważniejsze dla mnie aby były ciche na trasę
Świetny odcinek! Skoro całoroczny Bridgestone w najnowszej edycji jest znacznie bardziej "zimowy" zastanawiam sie czy nie zmienic swoich blizaków lm005 wlasnie na turanze a/s 6. Jazda raczej dość dynamiczna, do tej pory byłem bardzo zadowolony z blizaków ale zimy zapowiadaja sie bardziej deszczowe niz sniegowe więc całoroczna mogła by sobie lepiej radzić.
Co do Kleberów to mocno się zawiodłem. Od początku był problem z wyważeniem, nie udało się do końca pozbyć lekkiego bicia, co przy prędkościach autostradowych było męczące. Niestety już drugiej zimy straciły przyczepność na śniegu - na typowych wiejskich nieposypanych drogach po prostu nie nadawały się do jazdy. Do tego z biegiem czasu zrobiły się głośne - myślałem, że jest problem z łożyskiem albo zbieżnością, ale wystarczyło wywalić opony, choć miały jeszcze sporo bieżnika.
Potwierdzam, kleber strasznie się popsuł w ciągu ostatnich 2 lat - bardzo często ma bicie i wraca na reklamacje, ale kiedyś była to bardzo dobra opona w swojej półce cenowej.
Może Marcin @Motolab też się wypowie jako ekspert, ale ja spróbuję odpowiedzieć. Zjawisko adhezji występuje kiedy śnieg utrzymuje się w bieżniku, czyli prędkość obrotowa koła jest zbyt niska by pod wpływem siły odśrodkowej śnieg był wyrzucany z bieżnika. Zależnie od rodzaju śniegu i temperatury, modelu opony i jej wielkości myślę, że to zjawisko będzie zauważalnie słabnąć od ok. 30km/h.
Cześć Radek Poleciłeś mi Michelin CorsClimate 2 do Rav4 . Kupiłem miesiąc temu . Na razie zbyt wiel powiedzieć nie mogę po tych paru kilometrach .Chetnie bym posłuchał pełniejszego opisu z twojej strony tak więc poprosze odcinek o tym modelu . Pozdrawiam i dziękuję .🤩
Mam crossclimate 2 z rocznika 22 i nie zgodzę się z tą trwałością, owszem jestem mega zaskoczony tym jak one jeżdżą w każdych warunkach, świetnie hamują i po śniegu bez stresu nie widzę różnicy między zimowymi. No ale sparcialy i zaczęły wychodzić pęknięcia, kawałki gumy podważa sie paxnokciem po dwóch latach, szybko się ścierają (trochę mało tego bieżnika) i dwie maja problem z wyważeniem (wiem że gwarancja ale każdy wie ile to kasy czasu zdjąć wysłać czekać potem znowu zapłacić za założenie). Nie są też takie ciche. Mają nalatane z 35 -40 tys. I mam dylemat bo jeżdżą ciągle dobrze i z górkami w zimie było bez problemu ale wydawać znowu tyle kasy żeby za dwa trzy lata znowu kupić to średnio się kalkuluje. Jeżdżę raczej wolno.
Ja obecnie używam Goodyear Vector 4Seasons G3 i ogólnie ok ale hamowanie na suchym takie awaryjne zaskakuje mnie negatywnie. Zastanawiam się w przyszłości nad Pirelli bo jako jedyna z całorocznych chyba wszystkich w moim rozmiarze 205.55.16 ma indeks A w hamowaniu na mokrym
Ja kupiłem sobie używane felgi na lato z Michelinami Cross Climate + bo były najtańszą ofertą i felgi nie były porysowane. Też się zdziwiłem, że na mokrym w zakrętach super ale hamowanie na suchym w temperaturach 10 - 35*C załącza ABS natychmiastowo a auto sunie do przodu. Już lepiej zimówka hamuje na suchym przy +5*C. Do tego są głośniejsze niż terenowe AT a mają niby 69db na naklejce. Rozmiar ten sam 205/55R16 V
Mam tanie Laufenny jak narazie 1 zimę przejechały i zlego slowa nie moge powiedziec. Teraz czas na zimę nr 2, pozniej 3 i wymiana. Zobaczymy. Wczesniej mialem continentalki i 3 zima na sniegu to tragedia. A przebiegi robie 10 tyś na rok wiec nie jakoś dużo.
Zajebisty koleś 🦾🦾🦾 Ma styl, charakter, fajny fryz, jest merytoryczny i nie wkurwia jak Kornacki 😄😄😄 a nie jestem gejem żeby była jasność, urodzony hetero i monogamista. Kupiłem Bridgestone all seansom 6 takie same jakie prowadzący testował na swojej maździe 🦾🦾🦾 ale NIC w tym dziwnego skoro od 10 lat jeżdżę na Bridgestone Adrenalin Re002 😄😄😄 Celowo kupiłem całoroczne, bo klimat mamy teraz spierdolony i listopad-kwiecień będę jeździł na tych całoroczny j a maj-październik na letnich. Mam wymagające auto, więc muszę 🦾🦾🦾 Opel Astra H 1.8 140 km 😄😄😄 rocznik 2007 i 112 tysięcy przebiegu 👌👌👌 Pozdrawiam z Gdyni
Chciałbym zobaczyć test docenianego szeroko następcy mojego modelu opon, czyli Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3 :) Testy z UK mówią, że to ponoć zacne ogumienie.
Zacne opony tyle, że mają żywotność o połowę mniejszą od konkurencji. Do tego ciekawe, czy da się na nich jeździć po śniegu gdy mają poniżej 4mm bieżnika.
Radziu, ta opona kormoran jest tragiczna. Nie polecaj jej... Wszystkie testy, w ktorych brała udział to pokazały, ja na nich miałem również nieprzyjemność jechac w zimę we Wroclawiu Renault Kangoo. Serio, moze jak Ty masz umiejętności to z taka opona pojezdzis, ale zwykly uzytkownik to powinien jednak mieć jakis zapas bezpieczeństwa.
Ja mam trochę inne doświadczenia. Swoje Kormorany kupiłem ponad rok temu, i pojeździłem na nich zeszłą zimę i całe lato. U mnie w prawdzie w cięższym aucie bo w Subaru Legacy III, mieszkam w okolicach Jeleniej Góry i umiejętności ma również przeciętne. Pomijam trakcje przy ruszaniu bo to kwestia napędu, ale przy hamowaniu było zupełnie akceptowalnie, zawsze wiedziałem kiedy zadziała ABS a kiedy nie. Jeśli chodzi o lato to zrobiłem 800km z przyczepą i na oponach nie widać zużycia. Doceniam też rant ochronny bo dużo jeżdżę po szutrze i kamienistych drogach leśnych i opony to wytrzymują. Będę jednak uważniej obserwował je na śniegu w tym sezonie, o ile będzie śnieżna zima. Jeśli o mnie chodzi to ja polecam, jako budżetowe rozwiązanie. Myślę, że z tych dwóch postów wniosek jest taki, że ta opona się sprawdza w cięższych autach.
@@jakubswist5839 niekoniecznie, może ktoś ma oczekiwania takie jak od opony zimowej klasy premium. Ja nie powiedziałem, że super hamują tylko, że wiesz kiedy puszczą i, że to daje poczucie bezpieczeństwa przy zachowaniu zdrowego rozsądku, po prostu budżetowa opona.
@@jakubswist5839 ja nie pisałem o Tobie tylko o tych testach. U mnie w dużym kombi hamuje poprawnie, a później ABS walczy ale dalej czuć spowalnianie auta. Ciężko mi powiedzieć czy moment zerwania jest bliżej niż w innych sezonowych, na pewno bliżej niż w moich zimowych.
Zobaczymy te Laufenny G Fit 4S LH71 na TJSie na Kielcach :D A propos rantu ochronnego, to bym powiedział, że raczej jest jego sugestia, albo jest on raczej... symboliczny. Po założeniu, prawie go nie widać (215/45R17)
Testuję właśnie zimowe laufenny w rozmiarze 225/60r17 i myślałem że będą sztywne tak samo jak hankooki zimowe z tym samym bieżnikiem które miałem w poprzednim samochodzie ale są dużo bardziej miękkie
Panowie, zastanawiam się nad używaniem dobrego wielosezonu zimą + typowo letnie na maj-wrzesień. W Krakowie zima mocno nie doskwiera. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Wielosezon da chyba przewagę przy łagodnej zimie +wiosna/jesień jak temperatura spadnie.
dobre rozwiązanie, uchroni się wielosezon przed największą degradacją w upały i nie stoi się w kolejkach w tym czasie kiedy wszyscy zmieniają sezonowe. A z testów wynika że wielosezon w dobrym stanie jeździ jak zimówka średniej klasy
Przerobiłem wiele zestawów wielosezonówek, tych premium i ekonomicznych. Bezapelacyjnie grupa Goodyear robi najlepsze opony całoroczne. Dębica ma taką samą mieszankę jak jego starszy brat doskonale radzi sobie jak 4season 3 gen.
na frigo 2 mi sie dobrze jezdzi - niesamowita trakcja na sniegu i blocie posniegowym, na mokrym juz tak srednio - od najlepszych odstaja , jezdze wieloma samochodami na roznych oponach, te wszystkie continentale, goodyeary i m. crossclimaty to jakby robione na odsniezone, polane chemia , ubity i rowny snieg, bardzo dobre drogi i autostrady niemieckie, , jak sie trafi snieg po zderzak albo breja to frigo 2 - po prostu tansza opona nacechowana mocno na warunki zimowe , - chyba przygotowana na polskie warunki zimowe - i to chyba gorskie, chyba cicha , kosztem mokrego i suchego , nawet w testach trakcji na sniegu wygrywala kiedys wszystko
ktora z opon do testu? poza laufenem to wszystkie, mysle za jak dla mnie uzytkownika calorocznych najwazniejsze cechy to halas - rzeczywisty, a nie ten z papierka , czyli nawet ton dzwieku , czy zlewa sie z otoczeniem , czy wyja jak moje maxxisy oraz szacunkowy przebieg - na torze zuzycie mozna przyspieszyc, na jednym z moich samochodow uzywam calorocznych - to peugeot 508 hdi 180KM, aktualnie to Maxxis Premitra All Season AP3 - przebieg - spokojna jazda autostradowa - osiagnalem ponad 50tys km, na zime juz bieznika malo , ale od nowosci tak wyja, ze ma sie wrazenie jakby lozyska w piastach sie uszkodzily, ( zalety to przebieg i trzymanie na sniegu i mokrym - w lato raczej slabe w porownaniu do michelin energy saver - im cieplej tym gorzej) czytajac fora i opinie wszelakie ( te negatywne najbardziej) na nastepne pewnie wybiore wiekowe Fulda Multicontrol - w NIEZALEZNYCH testach wypadaja srednio , w opiniach ciche, wolno sie zuzywaja i poczatkowa wysokosc bieznika to podobno 9mm, - macie lepsza alternatywe ? szerokosci :)
W teście opon letnich polecałeś Bridgestone turanza 6.Kupiłem i się zawiodłem. Na początku do 5 tyś kilometrów były ciche. Niestety teraz są straszne głośne przejechałem 15 tyś kilometrów. Mazda 6 .przebieg 60 tyś kilometrów. W drugiej mazdzie 6 mam Dunlop sport i są o wiele lepsze
Cześć, mam dylemat co wybrać: 1) GoodYear Vector 4Seasons Gen-3, 2) Continental AllSeasonContact 2 3) Michelin CROSSCLIMATE 2 Proszę o poradę jazda miasto, czasem trasa, ale wchodzą w grę opony tylko PREMIUM, chyba że inne modele opon ktoś poleca. Dzięki za odpowiedzi 😊
Continental jest najbardziej wszestronna. Michelin najlepiej hamuje na suchym. Goodyear ma najwyższą żywotność, ale droga hamowania jest na suchym najdłuższa. Ja mam Michelin od dwóch lat, ale obecnie kupiłbym Continental.
Michelin miękka guma, najlepiej będzie w zimę się sprawdzać, ale w lato na zakrętach tak średnio, do tego w lato zużyje się bardzo szybko. To już sam musisz odpowiedzieć w którą stronę chcesz iść.
Mimo fajnego wytłumaczenia każdej z opon to dalej nie wiem na jaką się zdecydować- myślałem właśnie top 3 z powyższego zestawienia, więc może ktoś podpowie- 10k km rocznie, głównie jazda po mieście ze sporadycznym wypadem na autostradę. Jazda raczej spokojna, bez szaleństw, chciałbym coś co wystarczyłoby przynajmniej na najbliższe 4-5 lat.
W ciemno bierz Goodyear Vector 4season gen3, bo to chyba jedyna marka która nie ma problemu z szybkim starzeniem się gumy, co zdarza się np. w Michelinach. Poza tym Goodyear mimo, że to model, który jest już na rynku od dobrych kilku lat, nadal we wszystkich testach jest w czołówce najlepszych opon, bo wypada bardzo dobrze w każdych warunkach. Continental też jest w sumie porządną oponą, natomiast to dość nowy model, więc nie do końca wiadomo jak będzie się starzał z biegiem czasu.
Michelin crosclimate 195/65/15 w saabie 9-5 to był dramat zimą i 3 sezon na mokrym a zimą to lepiej nie mówić / ake na mokrym to mało nie zaliczyłem bandy na ślimaky na wieżdzie na expresówce szok...
Czekam na ten test. Musiałem nabyć dwie opony kormoran bo moje poszły a akurat innych nie było. Jeździ mi się dobrze. Ale faktycznie w testach na mokrym wypada słabo. I teraz nie wiem?
Opony z kodem zniżkowym MOTO LAB możecie kupić taniej o 30zł!!!
Zasady?
Wybierz opony zimowe lub całoroczne ze sklepu Inter Cars za minimum 900 zł:
intercars.pl/wyszukiwarka-opon
Wpisz w polu w koszyku kod:
MOTOLABWIELOSEZON24
Ciesz się zniżką 30zł
Kod ważny jest od
7.10.24r. do 4.04.25r.
*Liczba kodów ograniczona.
A co sądzicie o oponach Kumho Solus?
Kod nie działa 😮
Mam porównanie Kormoran All Season vs Goodyear gen3-mieszkam w terenach podgórskich. Kormorany były fajnym wstępem do wielosezonówek. Ogólnie dwa sezony bez zastrzeżeń, na początku głośne, potem się rozjeździły. Szybko na nich jeździłem i czułem się pewnie na asfalcie. Na początku na mokrym i suchym było super w zakrętach, hamowanie bdb. Pierwsza zima ogólnie bdb, poza oblodzeniem. Z każdego śniegu bez większych problemów wyjeżdżała, jak dobra zimówka. Pod górki wyjeżdżałem, jeśli tylko nie było zbyt wyślizgane lub góra z długim łukiem bez możliwości rozpędu-samochód się zatrzymał ale nie cofał. Po 2 latach jej właściwości na mokrym i śniegu dramatycznie spadły. Gdybym je zostawił, dokupiłbym chociaż sam nowy przód przed zimą (rocznie robię ok 10-12kkm więc nie dużo). Pierwszy rok na Goodyear gen3 super. Dużo wygodniejsza na dziurach i cichsza od letniej Dunlop Sportmax RT, na mokrym o niebo pewniej przy każdej temperaturze. Zima? Super. Porównujemy sobie ze znajomymi na jednym podjeździe opony i jego zimowe Nokiany WR d4 kopały się niemal identycznie, hamowanie na śniegu może odrobine lepiej. Wielosezonowe Vectory gen3 ogólnie nie zawiodły mnie jeszcze w żadnych warunkach, aczkolwiek najbardziej w nich odczuwam, że są w gorące dni miękcejsze i na pewno nie nadają się do sportu. Są bezpieczne, informują zanim utracą przyczepność więc łatwo nie przesadzimy. Zużycia ani ząbkowania na razie za bardzo nie widać, mają fajny rant ochronny to też na plus. Długo szukałem dobrych gum i myślę, że najlepiej wybrałem. Drugi raz chętnie bym je kupił i pewnie to zrobię jak się zużyją. One po prostu w każdych warunkach są dobre, a w pewnych bardzo dobre- nie zależnie od okna temperaturowego. Profil jaki mam to 225/45/17, przy wyższych ogólnie samochody są bardziej skłonne do pływania przy ostrzejszej jeździe i mogą się inaczej prowadzić. Pamiętajmy, że też zależy jaki mamy moment obrotowy, jak długie przełożenia, czy np mamy benzynę, diesla i jaki jest nacisk na oś napędową, jak szeroko rozstawione koła, jaka szeroka felga, jakie systemy w samochodzie, które czasem pomagają, a czasem przeszkadzają, a nawet czy większość opona siedzi na samochodzie w ocieplanym garażu czy ciągle narażona na upały i skrajne temeratury. Dlatego rozumiem, że jedna i ta sama rzecz u dwóch różnych osób/samochodów może się diametralnie inaczej sprawdzić lub nie i bierzmy to pod uwagę. Osobiście już nie planuję powrotu na dwa komplety kół przy moich przebiegach, oczwkiwaniach i wymaganiach.
Dziękuje za bardzo merytoryczny komentarz
Jakie masz ciśnienie w tej gen3? Miałem gen1 kilka zestawów opony bardzo dobre. Znajoma której je poleciłem zrobiła nawet 80kkm na jednym komplecie. Teraz kupiłem gen3 też w rozmiarze 225/45/17 i na ciśnieniu 2,8 nie da się normalnie jeździć, bo auto pływa. Dopiero ustawienie najniższego ciśnienia zalecanego przez producenta auta 2,4 powduje, że można normalnie jechać. Koła zostały dodatkowo sprawdzone na wyważarce Hunter z testem drogowym. Wulkanizator co sam ma Panamere powiedział, że guma jest za miętka i nic z tym nie zrobie, może zimą bedzie lepiej. Więc napisane przez Ciebie "w gorące dni miękcejsze" to mało powiedziane one są tragiczne.
@@kamilszerszen4450 2,3 i 2,4. U mnie nie powiedzialbym, że auto pływa, natomiast czuć przy szybszej jeździe przechyły na gumie. Do racjonalnych prędkości czuję się bezpiecznie i pewnie. Tak jak napisałem, do sportowej jazdy to nie są opony, ale są bardzo uniwersalne do wszystkiego i mnie nie zawiodły jeszcze.
@@kamturek u mnie 2,4 to najniższe mozliwe. Przy pełnym obciążeniu producent zaleca 2,8 i nie da się normalnie jechać bo auto pływa na prawo lub lewo. Po spuszczeniu ciśnienia do 2,4 problem nie występuje. Zakładałem inne koła i opony tylko na tych jest taki problem. Przejadę do wiosny jak się nie poprawi bede musiał kupić inne opony.
@@kamilszerszen4450 Sprawdź czy kupiłeś oponę z odpowiednim indeksem nośności do Twojego samochodu. To jest bardzo ważny parametr, a często pomijalny.
Mam Michalin CC2 , zrobiłem już 33kkm . Obstawiam że do 50 dojadę . Na warunki Warszawa i okolice całkiem spoko
Właśnie zakupukem Goodyear Vector 4seasons gen-3 do mojego S-Maxa będą joko opony zimowe , mieszkam nad morzem i tu zimy sa łagodne bardziej mokre niz śnieżne. Zakup byl podyktowany wnikliwymi analizami i ogkadaniem wielu testów w których jest to scisla czołówka na rynku.... zobaczymy jak będzie, sa to moje pierwsze opony całoroczne.
jeździłem generacją 2 po górach. super opony ale na 4 lata.
@@chriskros8858dokładnie, zaczynają się rozpadać po 4 latach, pomimo że bieżnika sporo. Mowa o gen 2
@@tomasz6953 no mi akurat starł się bieżnik trasy do Chorwacji w upałach ciężkie auto 4wd zrobiły swoje ale kupile 2 sztuki mali jeżdżone i dalej pomykałem.
Co ciekawe te pierwsze były made in Germany a te drugie Poland.
@@tomasz6953 To i tak dobry wynik bo Micheliny CrossClimate + już po 3 latach są popękane.
Miałem je w poprzednim aucie niewielki crossover. Pierwsza zima to bajka - moim zdaniem poziom dobrych zimówek. Ale po trzeciej zimie, bałem się ryzykować czwartego sezonu. Z roku na rok było coraz gorzej, a w lecie nigdy nie dawały Super prowadzenia. Aktualnie mam Continentale, ale to dopiero ich czwarty miesiąc, więc ciężko oceniać.
Czemu w tabelce Goodyear ma hamowanie na mokrym C a na naklejce producenta jest B?
Mnie bardziej interesuje zawsze porównanie podobnych modeli TOP PREMIUM z ich odpowiednikami w klasie średniej. Są odczuwalnie tańsze. Ale użytkowo właściwie czym się różnią?
1. Kleber Quadraxer 3 - Michelin CrossClimate 2
2. Kleber Krisapl HP3 - Michalin Alpin 5
3. Firestone Roadhawk 2 - Bridgestone turanza 6
To są bardzo podobne opony, od tego samego koncernu. Ciekawe jak w testach wypadło by bezpośrednie porównanie.
Są zaprojektowane tak żeby były gorsze niż główny projekt koncernu.
Panie kierowniku a Pirelli SF3 to gdzie? Wygraly miedzynarodowy test na najlepsza opone w Tyres Review wiec ciekaw jestem Twojej opinii bo ile mozna jezdzic na Michalinkach... ;)
Po prostu reklama opon które zapłaciły. Życie.
Gdyby nie ich super niska wytrzymałość brałbym te nowe Pirelli SF3, a tak zdecydowałem się na Bridgestone Turanze All Season 6 mam nadzieję że się nie zawiodę.
Jaka niska wytrzymalosc? opony sa nowe na rynku i ciezko ocenic ile przejada to wszystko zalezy od masy auta, charakteru jazdy i warunkow w ktorych jezdzisz. Ja na Kleberach Quadraxerach 2 zrobilem 54k km i zuzycie nie doszlo do 50%, wiec ten czynnik jest w mojej ocenie bardzo indywidualny, troche jak z klockami hamulcowymi. Najwazniejsze jest w mojej ocenie posiadanie pelnej swiadomosci w ktorym aspekcie Twoje caloroczne gumy sa lepsze a w czym gorsze i uzywac ich świadomie. W kazdym badz razie teraz za wymiane opon na 16' zaplacilem 250zl wiec juz sezonowym wymianom mowie stanowcze i zdecydowane papa!
@@maciejm.5001 Ano taka niska, że wypadły najgorzej podczas testu Tyre Revievs jak testowali opony premium wielosezonowe, w tym aspekcie jest przepaść do konkurencji.
Przejrzalem ten material jeszcze raz i nie znalazlem takiej informacji, na koncu prowadzacy sam powiedzial ze Pirelli nie ma wad i jest najlepsza opona, Bridgestone nie bralem wogole pod uwage bo radzily sobie bardzo slabo ja sniegu. Ale to zalezy wszystko od preferencji wiec nie jest to uwaga tylko spostrzeżenie. Tak czy inaczej kazda opona premium caloroczna bedzie lepsza niz cala ta chora wymiana opon i zastanawianie sie gdzie tym razem jegomosc porysuje Ci felgi. Szerokosci!
witam. pytanie które mnie nurtuje. czy użycie zamiennika opony wpływa na gwarancję nowego samochodu ?
czytałem taż, że w przypadku wypadku ubezpieczyciel może nie wypłacić kasy z ac. to możliwe. proszę o odpowiedz.
Czy pojawi się test pirelli cinturato all season sf3?
Dodatkowo ciekawe by było porównanie np michelin crossclimate 2 z frigo hp2. Generalnie porównanie zimowcyh klasy eko z premium wielosezonem.
Ciekawe jaki przebieg na frigo?
Mnie bardziej interesuje zawsze porównanie podobnych modeli TOP PREMIUM z ich odpowiednikami w klasie średniej. Są odczuwalnie tańsze. Ale użytkowo właściwie czym się różnią?
1. Kleber Quadraxer 3 - Michelin CrossClimate 2
2. Kleber Krisapl HP3 - Michalin Alpin 5
3. Firestone Roadhawk 2 - Bridgestone turanza 6
To są bardzo podobne opony, od tego samego koncernu. Ciekawe jak w testach wypadło by bezpośrednie porównanie.
@@100Pseudonim Tez jestem tego ciekaw a zbliza sie zimowa aura to mozna sprawdzic na mokrym (jesien) i na suchym bo jeszcze gdzie niegdzie sucho i w sniegu o ile sie pojawi. Mam kleberka Q3 i w zimie lepiej niz 5 letnia zimowka winter sport 5 od dunlopa a dunlop bieznika jakos 6mm jeszcze.
@Motolab czym Hankook Kinergy 4S2 H750B różni się od Kinergy 4S2 H750?
Dlaczego w zestawieniu nie ma
Cinturato All Season SF3 ??
Najwiekszą wadą opon wielosezonowych jest to, ze w 3 zimie po sniegu jedzie sie praktycznie jak na letnich mimo bardzo wysokiego bieżnika. Mialem 3 komplety wrocilem do opon sezonowych.
to prawda.
1 zima - leci jak przecinak niczym rasowa zimówka.
2 zima - da sie normalnie jezdzic, ale juz bez szalenstw, bo pozwala na duzo mniej
3 zima - jazda bardzo uważna i z bardzo dużym marginesem, opona nieprzewidywalna na śniegu..
@@adamciesielski9768 tez miałem takie odczucia , i tez po 4 letniej przygodzie z b. przyzwoitymi GY Vector 4s Gen2 wróciłem do opon sezonowych. Mam wrażenie ze mieszanka dostaje po tyłku w letnie gorące dni, przez to szybciej sie degraduje co widac w osiągach w porze zimowej.....ale to tylko moja teoria.
Producenci zgodnie mówią, że poniżej 4mm bieżnika należy taką oponę całoroczną wymieniać, gdzie polskie prawo pozwala na 1.6 mm, przy całorocznej oponie to praktycznie igranie ze śmiercią, bo taki bieżnik przy całorocznej oponie nie nadaje się do niczego.
Ale caloroczne przeciez wlasnie sie wymienia po 3 latach
@@R3Dshuffle żeby zachować dobrą wydajność zimą, musiałbym je wymieniać co dwa lata. to absolutnie nie ma sensu.
Witam. Chcialbym sie dowiedziec co lepiej wybrac klebery 3 czy Veredstein Quatrac ? Klebery mialem poprzednio natomiast po 2 latach i przebiegu 20 tys zaczely mocno wyc a zuzycie takze bylo znaczne
Co możecie polecić w rozmiarze 195/65/15. Jazda głównie wkoło komina, czasami jakaś dłuższa trasa i bardzo sporadycznie jakiś wypad w góry zimą. Auto to Peugeot 307SW więc dość ciężkie auto jak na kombi.
Bardzo polecam Hankook Kinergy 4S2 H750, po przejechaniu pełnych 2 lat i ok 35tys km śmiało mogę polecić, kupiłbym drugi raz. Wcześniej miałem obawy co do żywotności, ale nie potrzebnie. myślę, że po przekładce zrobię drugie tyle km. Były sprawdzane latem w Chorwacji, na śnieżnych podjazdach, zawsze przewidywalna, Duży plus za sztywne ścianki boczne. Na korzyść również cena względem GoodYear czy Micheline. Z innych całorocznych na których jeżdziłem zdecydowanie mogę polecić GoodYear , a zdecydowanie odrazić Imperiale.
Ja kupiłem właśnie Conti 2 i jestem pod mega wrażeniem puki co w tych warunkach co mamy. Poprzednie letnie to seryjnie montowane w Rapid NEXE N blue hd a zimą to Bokian wrd4. I na suchym jak i na deszczu conti wymiata że głowa mała. Na nexen to momentalnie tracili się trakcje w zakręcie i hamowanie oraz ruszanie zostawiali wiele do rzyczenia. Na Conti AS2 nie ma wogole takiej możliwości. Opona sztos! Polecam bo widzę różnicę a jeżdżę odważnie i dynamicznie w zakrętach itp.
Rozmiar to 185/60/15 👍
ja uwielbiam Michelin, Conti oraz Kleber dla mnie póki co najlepsze marki opon jakie przerobiłem w życiu
Jakie opony polecisz do Hyuindai Tucson 1.6 GDi? Zastanawiam siec nad całorocznymi lub zimówkami. Mieszkam w centralnej Polsce, ale nie wykluczone też wypady w góry. Zależy mi na dobrej przyczepności zimą. 😊
Jeśli jeździsz w góry to jednak lepiej pozostać przy zimówkach, bo tam warunki bywają mocno wymagające.
Kupiłem na wiosnę 2022 opony Michelin crossclimate 2 przez pierwszy sezon letni i zimowy było super. Niestety w następnym sezonie zimowym była masakra, zostałem zmuszony do zakupu innych opon zimowych(swoją drogą kupiłem tanie Dębice Frigo hp2 które okazały się w zimie o niebo lepsze niż cc2) wynika z tego że czym opona bardziej wytarta tym traci przyczepność na śniegu. Mieszkam w Małopolsce myślę ze ma to również ma znaczenie.
Opony całoroczne to przecież g.....wno latem i g....wno zimą. A łosie to kupują.
Potwierdzam i żadna oszczędność prz normalnych przebiegach
zawsze opony sezonowe będą lepsze od wielosezonówek, no chyba że jakieś zjechane czy tanie to wiadomo mogą być gorsze- i zdania w tym temacie nie zmienię
@@damianj217 zgadza się
@@zbyszek9202 wiadomo że sezonowe są lepsze, bardziej w moim komentarzu chodziło o to że w pierwszą zimę Crossclimate 2 spisywały się super(czyli jak były nowe) a już już lekko się wytarły to dramat. W taki sposób na testach zawsze będą super bo testowane są nowe.
Jak ocieniacie zakupy w sklepie Inter Cars? Jeszcze tu nie kupowałam. Nie ma kłopotu z terminem i jakością dostarczonych opon?
Jakie opony całoroczne do 5er jako zimowki? góry w zimie okazjonalnie x1 może 2x w roku.
Ja od roku posiadam Michelin Crossclimate2 225/40 R18 i jestem z nich bardzo zadowolony i nie widzę na razie żadnego zużycia. Polecam te opony i myślę że następny zakup to też będą Michelin.
masz je na fordzie focusie st? Pytam bo chce je założyć również w tym rozmiarze na mocne auto i sie zastanawiam czy lipy nie będzie....
@@ozeszrety8065 Nie te akurat mam je na Audi A3 8P
@@kiszektv7234 W tym rozmiarze 225/40 R18? Jest rant ochronny na oponie ? Jak w zakrętach na mokrym? Bo słyszałem że z tym jest słabo. Myślisz że dadzą radę na Audi S3?
@@ozeszrety8065Rant ochronny mają a na zakrętach kontrola trakcji czasem interweniuje ale jak dla mnie nie ma dramatu. A czy dadzą radę na S3 to nie jestem wstanie ci odpowiedzieć.
Brakuje mi jeszcze nexen n blue 4season 2
Po przejechaniu 45000 na Nawigatorach właśnie przeszedłem na Nexen 2 produkcja Czechy. Zobaczymy jak będzie pierwsze odczucie jest ciszej
@@sylwester2465 mam zamiar kupić je do busa peugeot expert, przejechałem 35tys km na Bridgestone A005 i zostało ich 4mm auto waży 1800kg na pusto głównie jeżdżę z bardzo lekkimi ładunkami po mieście do 200kg. Na najbliższą zimę te 4mm już trochę mało więc dlatego zmieniam
@@najmanluk pamiętać tylko indeks nośności 94v xl
Zakupiłem, plusy wobec moich letnich Goodyear performance, sa ciche, na mokrym rewelka przy temp ponizej 7 stopni rowniez, zobaczymy na sniegu, ogolnie zadowolony a sa rzeczywioscie bardziej komfortowe , z minusow cos za cos miękke inaczej wchodza w zakręty ale jest spoko i na mokrym nie moglem wprowadzic w kontrolowany poslizg. Trzeba pamiętac ze takie opony to zawsze kompromis, mnie to odpowiada, zalozone na mercedesie klasa b 225/45/17. Co do trwalosci nie mogę się jeszcze wypowiedziec:).
@@sylwester2465 a jak komfort, jaki rozmiar opon?
Dębica Navigator 3 195/65/15 wyprodukowana w Serbii ma tylko 6.9mm bieżnika. Poza tym bardzo dobra opona, wcześniej jeździłem na Goodyear 4season G2 i mam porównanie do premium.
3 sezony jeździłem dałem za nawigatora chyba 770 zł i mogły być
@@kamilbilski5686 ostatnio było mokro około 0°C i nie ślizgały się, to już nie ten niski poziom co kiedyś.
Fajny materiał ale z brakiem ;-) Podajesz że jest zniżka 100zł na Yokohama, ale jaki kod wpisać w koszyku?
@@solsred1275 już służę kodem:
MOTOLABYOKOHAMAZIMA
Czyli Kleber to opona letnia z homologacja na zimę czy odwrtonie?
Kleber ma oponę wielosezonową z homologacją zimową. Obecnie strasznie się popsuł zwłaszcza przy opcji zimowej, ma bicie i ciężko się wyważa.
XC90 3.2 R-design 2011, 255/45R20, co najlepiej się sprawdzi do tak ciężkiego auta ze sporą iloscią mocy i 4x4?
Zima, czy całoroczne?
Czy opony Dębica Nawigator 3 sprawdzą się w Kii Ceed?
Jaka różnica względem poprzedniej wersji opon Hankook Kinergy 4S2 H750B?
Przez 3 sezony jeżdziliśmy w cieżkim aucie mając załozone Klebery Quadraxer 2 - fajna opona w sezonei letnim oraz przez pierwsze dwa sezony zimowe. 3 sezon to już odczuwalna różnica zimą na gorsze. Obecnie decyzja padła aby założyć Riken czyli Kormoran - odczuwalne jest to, że opona jest bardziej komfortowa (jakby miększa). Zobaczymy jak w warunkach zimowych, póki co jest ok. Druga z różnic to zachowanie się w warunkach deszczowych, Kleber szybciej tracił przyczepność w zakretach. Riken/Kormoran puszcza później. 235/45/18
Marcinie, to które wybrać w tym rozmiarze? :))) do Toyoty corolli
i drugie pytanie - jeśli w speceyfikacji auta jest indeks 91V, to czy jest to rozsądne (jak mniemam zgodnie z przepisami zejść np na 91H, jeżeli całoroczne traktowane są jak zimówki dzięki 3mpsf) czy wręcz jest to lepszy wybór? Corolla w hybrydzie, jak każda inna i tak ma limit prędkości na 180kmh, więc indeks H już jest z zapasem. Czy taka opona traci na zużyciu, prowadzeniu, bezpieczeństwie?
Ograniczenie do 91V mocno zawęża wybór przy zakupie...
Pozdrawiam
Hej, polecasz jakies opony caloroczne do m powera? czy raczej szukac i letnich i zimowych?
Całorocznych chcesz używać jako zimowych, czy przez cały rok?
@@Motolab przez caly rok, domyslam sie, ze to sredni pomysl, ale wole zapytac eksperta
@@Motolab zrób film o tym jak wygląda oddanie opon na gwarancje do sklepu internetowego ponieważ nie zwracają za montaż, demontaż i kolejny montaż w razie reklamacji. Ja kupiłem opony w polskim sklepie internetowym z siedzibą za granicą i jak zapytałem o gwarancje to niedowierzałem. Poczytałem opinie w internecie i to jest standard. Czyli jak oddajemy opony na gwarancje to: przykład 2 sztuk opon bo przy czterech mnożymy razy 4. Musimy najpierw zapłacić za montaż opon u mnie 2x25Euro potem demontaż 2x20Euro, kurier zabiera opony na gwarancje i uwaga jeżeli nie stwierdzą wady to musimy zapłacić za przesyłke żeby otrzymać opony z powrotem haha ( poczytaj komentarze w internecie i prawie zawsze odrzucają reklamacje ) Jak już zapłacimy za przesyłke to trzeba zapłacić za ponowny montaż 2x25Euro. To wychodzi tyle co kupienie innych opon. Ostatni raz kupiłem opony w sklepie internetowym.
do prawdziwego m powera niema takich opon całorocznych które bedą dobrze trzymać. Opona całoroczna to kompromis, a przy takiej mocy zapomnij. Mało która opona sezonowa ogarnia temat a ty chcesz iść w wielosezon.
Cześć, zastanawiam sie nad kupnem wielosezonu. Klasa ekonomiczna/średnia. Opel Insignia A 2.0 cdti kombi. Zastanawiam sie nad Kormorany/Impeliale bądź Kleber/ Hankook. Co moglibyście polecić? Jazda głównie po mieście, sporadyczne wypady do innego miasta.
Do takiej jazdy zdecydowanie polecam opony Kleber
Bierz klebera, komfortowa cicha opona, która dobrze radzi sobie w zimowych warunkach.
Co wybrać w rozm 225/60/18 , Michelin cc2 czy nexen nblue 4season 2? Zależy mi na komforcie, nexeny 700zl tańsze na komplecie a cc2 podobno wcale nie są rewelacyjne?
Na Twoim miejscu poszedł bym na kompromis i wziął Goodyear Vector 4season gen3 SUV ;) Tańsza niż Michelin a równie dobra w testach i myśle, że z upływem czasu będzie się starzeć wolniej niż Michelin.
Witam ja zakupiłem do toyoty jaris dunlopy all season 2 ale z tego co widze to ma taki sam typ bieżnika co Dębica....wiec chyba przeplaciłem za firme😊 chyba ze jest jakas rożnica miedzy nimi....🤔
Wiele wskazuje na to, ze jest to to samo. Tym bardziej, ze Goodyear oficjalnie oglosil obniżenie Dunlopa w swojej gamie do półki średniej.
Czy Michelin cross climate 2 w rozm 225/60/18 jeśli ma oznakowanie "W" też będzie miekki i komfortowy?
W tym rozmiarze w porównaniu do innych modeli dalej to będzie komfortowe rozwiązanie.
A Nokian seasonproof 1? Nie jest to opona top 10 że zabrakło jej w teście?
Opony z kodem zniżkowym MOTO LAB możecie kupić taniej o 30zł!!!
Zasady?
Wybierz opony zimowe lub całoroczne ze sklepu Inter Cars za minimum 1000zł:
intercars.pl/wyszukiwarka-opon
Wpisz w polu w koszyku kod:
MOTOLABNEW25
Ciesz się zniżką 30zł
Kod ważny jest od
24.09.24r. do 31.03.25r.
*Liczba kodów ograniczona.
Witam. Opony jakiej marki w rozmiarze 255/40r19 całoroczną Pan poleci? Pozdrawiam
W tym rozmiarze polecam Hankook intercars.pl/produkty/f56c93-opona-wielosezonowa-kinergy-4s2-h750-255-40r19-100w-xl-fr-255-40r19-coha-100w-h750
Przy tym rozmiarze odradzam wielosezonowe, lepiej sezonowe.
Moje Dębica Navigator 3 kupione rok temu produkcji Polskiej. Jestem na razie zadowolony z opony zobaczymy jak dalej będzie się spisywać przebieg ok 4,5 tys km. Brałem jeszcze pod uwagę Hankook kinergy 4s2 i widzę że cały czas te 2 opony są popularne 😅
daj znać jak już trochę pojeździsz
Ja przejechałem około 20tys.km . Opony dość szybko zużywają się. Myślę że maksymalnie drugie tyle i wymiana. Na pewno na zimę już nie będą się nadawać. Rozmiar 225 50 17
Posiadam navigator3 w xsarze picasso już trzeci rok. Przebieg ok. 25 tys.km Jestem zadowolony. Brak problemów zimą, a i w pozostałe pory roku dobrze się jeździ.
Luafen , Nexen n' blue 4 seson czy Kumho Solus . Co wybrać w rozmiarze 185/65/14
Yokohama zdecydowanie
Jaki masz budżet?
@@Motolab do 1000 zł a Laufenn byłby dobry z wyżej wymienionych?
Z tej trójki kumho HA32, bo jest najbardziej zrównoważona w każdych warunkach. Na Twoim miejscu wziąłbym też pod uwagę Barum Quartaris 5, bo w tej klasie cenowej (trochę taniej niż kumho) wypada świetnie jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni, a takich warunków w naszym klimacie jest sporo.
przyjacielu do astry k 1.4t 150km hatchback (bez szalu ale już trochę mocy ma) na lato sugerujesz ultracontact czy asymmetric 6 ?
Lubie przycisnąć ale boje się ze A6 będzie się sporo dłużej nagrzewać. Czy jest to słuszna obawa?
Jeżeli dynamiczna jazda to ultracontact odpada.
A ja mam dylemat czy kupić wielosezonowe - zbyt dużo różnych zdań na ten temat z drugiej strony nie mam gdzie przetrzymywać zamienników... Samochód KIA sportage V - co polecicie?
Zależy gdzie mieszkasz, jak w górach to bym nie brał wielosezonu, albo jak robisz wielkie przebiegi. Ale tak do 15-20 tysięcy rocznie, na płaskim terenie to śmiało można iść w wielosezon.
Prosta sprawa - nie masz gdzie trzymać drugiego kompletu, jeździsz głównie po "płaskim" terenie, robisz przebiegi do mniej więcej max 15 tysięcy rocznie śmiało idź w całoroczne. Jak robisz duże przebiegi i mieszkasz lub często jeździsz zimą w góry to oddzielny komplet na zimę i lato.
Siema, potrzebuję porady bo juz zgłupiałem i totalnie nie mam pojecia. Potrzebuje opon wielosezonu do s500 tylko tył, myślałem o kormoranie ale patrząc po komentarzach sam już nie wiem doradzicie coś?
Miałem Michalin CC2, po 4 latach nadawały się na śmietnik (spokojna jazda w210). Miałem Continentale zimowe zakupione z samochodem na których jeździłem 4 sezony (spokojna jazda w163), zmieniłem choć były jeszcze w dobrym stanie. Ponad 15 lat jeździłem na wielosezonowych oponach (Yokohamy, Debice ....). Na razie lepszych od Continentali nie miałem.
Zastanawiam się nad oponą całoroczną, pacjent Accord 7 (205/55/16). Przed obejrzeniem byłem praktycznie zdecydowany na Vredestein Quatrac, ale teraz zacząłem rozważać Hankook Kinergy 4s2. Która będzie lepszym wyborem? A może jeszcze coś innego? Użytkowanie głównie na trasach.
Sam mam Vredestein Quatrac i jestem bardzo zadowolony a wręcz zdziwiony... kupiłem samochod na VQ gdzie te opony miały już 4 lata , śnieg, deszcz a co najważniejsze nawet na oblodzonej nawierzchni utrzymywały moje Polo 6R na drodze.
6 miesięcy temu 2 lepsze opony wrzuciłem na tył a na przednia oś kupiłem 2 nowki bo jak piszę w moim rejonie często występuje oblodzona nawierzchnia i mimo ze miały jeszcze bieżnik to chcialem zachować wyższy poziom bezpieczeństwa.
Te na tyle maja 5/6lat i wciąż beznika wysokosc bieznika jest dobra i ich elastyczność jest odpowiednia w każdych warunkach.
Zróbcie testy tanich opon typu Goodride, Imperial !!! To będzie hit i zaskoczenie dla wszystkich !! 😄
Zjeździłem jeden komplet imperiali cslorocznych-super opony,kolejny komplet porażka totalna,i to o tyle dziwne bo dokładnie takie same jak pierwszy komplet...różnice nie wiem skąd
@@Marbor1974 Ciekawe czy taka loteria częściej się zdarza. Moje są ok . Wręcz zaskoczyły mnie pozytywnie . Mam nadzieję że następna zima entuzjazmu nie zgasi . Vredesteiny jak miałem to na następną zimę nie działały.
@@Marbor1974 ja mam to samo z GY em tylko ty dałeś 250zł a ja prawie 500 za sztuke. Nie warto przepłacać bo dziś jakość premium jest chyba losowy
Przecież, te chińczyki nie nadają się na warunki zimowe, nawet na mokrym asfalcie jest słabo, szkoda to zakładać.
@@pawel0010 to już nie te czasy...
mam Continetal Allseasion 205/55/R16 i dębica navigator 3 w Golf plus 170KM 400 nm zastanawiam się które na przód lepiej? może zmianiac między osiami lato zima. Mam wrażenie że w środku jest ciszej jak mam debice na przodzie i lepiej radzą sobie z śniegiem sypkim.
W dużej mierze zależy od stanu lameli i wysokości bieżnika
@@Motolabdębica 3 miesiące contonetal rok mają i jakieś 6,5 mm
Do Dacii Duster 1 i 2 jakie całoroczne polecacie?
Debica Nav 3
Cześć Marcinie, a co powiesz na to. W samochodzie miałem założone opony zimowe 205/55/16 chińskie Aplus o efektywnoći paliwowej D ( samochód spalał 6,5l/100) . Teraz założyłem nowe Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 205/55 R16 o efektywności paliwowej A ( samochód spala 7,5l/100) styl jazdy oraz stałe powtarzalne trasy. To jak jest w końcu z tymi oznaczeniami ???? Czy nie powinno być tak, że teraz samochód zamiast więcej powinien spalać mniej????
każda firma sobie sama nakleja te naklejki jak sprawdzisz czy nie mijają sie z prawda??
Ciśnienie takie samo? Może warto je delikatnie podnieść ;) Aż mi się nie chcę wierzyć, że opony w tym samym rozmiarze podniosły spalanie o litr.
Pierwsze ciśnienie było 2.1 poźniej je podniosłem do 2.3, nic to nie dało spalanie takie samo. Chińskie opony mniej spalają niż Goodyear@@D.K1503
Jest sens pchać się w Wielosezony do auta pokroju Megane 4 GT 205 KM FWD z automatem ? ogólnie jazda w 90% miasto i kilka razy jakaś ekspresówka i autostrada, rzadko góry czy cokolwiek ? Nie będzie to pływało w lato przy 30 stopniach ?
W lato się zawiedziesz a w zimę da radę.
@@mg2126 Czyli do dupy
nie ma sensu w mocniejszej ośce całorocznych. sam to przerabiałem w a6 c7 3.0tdi 204 konie o zgrozo niestety fwd. upał - koła mielą. mokro - koła mielą. zimą - koła mielą. tragedia. przy niskiej temperaturze i mokrej jezdni potrafiło zrywać przyczepność przedneij osi przy depnięciu w podłogę w okolicach 100km/h.. jakiekolwiek próby szybszego startu ze świateł czy szybkiego włączenia się do ruchu nie miały sensu, bo niezależnie od warunków było tylko bezradne mielenie. miałem conti, miałem michelin - to samo.
Kurcze ja mam zupełnie inne odczucia. Miałem Forda Mondeo mk4 2.5t 220km napęd na przód w manualu, opony Michelin crosclimate w szerokości 235 i lepily jak wściekle nawet przy przepięciu z 1 na 2 i strzale ze sprzęgła koło nie zamieliło. W zimie sąsiadów z parkingu wyciągałem bo nie mogli wyjechać jak sypnęło. Zawsze mnie to zastanawia skąd takie są różnice, że u jednych ta sama opona daje rade a u drugich nie. Aż taka słaba kontrolę w fabryce mają?
@@kacperg5880 Geometria zawieszenia też ma wpływ. Ale nie uwierzę ci że w lato przy 30 stopniach ta opona nie płynęła. Fizyki nie oszukasz.
Czy na pewno dalej dziala kod na Yokohamy na 100 zł? Poprzedni był ważny do końca września? Czy polecasz te opony ogólnie i czy po kilku latach dalej będą przyzwoite?
Też chętnie przeczytam odpowiedź
Jakie opony będą najlepiej sprawować się w wyższych letnich temperaturach i będą najbardziej uniwersalne a przy tym trwałe?
@@tomaszsobkowicz7961 im mniej lamel i bardziej tearda mieszanka tym lepiej latem
Jakieś konkretne propozycje?@@Motolab
Radku dziękuję, że podajesz wagę opon. W wielu miejscach tego mi brakuje!
Tyle, że to nie Radek a Marcin Radecki 😁
Tak konkretnie poproszę😁która będzie najlepsza? Cena obojętna! Roz.205/55/16 na trasy! śniegu nie przewiduję! Latam do pracy do NL! Chciałbym żeby była oszczedna w paliwie i cicha! Co polecacie?
Bridgestone Turanza A/S lub Michelin Crossclimate 2
@@Motolab o michelin myślałem! Dzięki za podowiedz
Continental All Seaon Contact 2, wg testów oszczędna i cicha jak Michelin, ale robi najdłuższe przebiegi
@@agresywnynalesnik8804 u mnie dość ważne! Dziś byłem na przeglądzie i wychodzi 28tys. Na rok , z 2 lata polata taka wielosezonowa?
@@Bartek-jr9hz wg testu tyrerewies bieżnika Continental starczy na 48,900, następna jest Turanza AS 6 44,500 a CC2 na trzecim miejscu 39,600. Wiadomo, że w zależności od stylu jazdy można te opony zajechać szybciej albo wydłużyć te wartości.
Pirelli Cinturato All Season SF3 vs Goodyear Vector 4Seasons Gen-3
Które wybrać?
Pirelli jako jedyna mi znana całoroczna w moim rozmiarze 16 ma indeks A na mokrym. Ja używam GY4S Gen 3 i ogólnie spoko ale w awaryjnym hamowaniu na suchym są przeciętne
Pirelli wypada świetnie w testach, a goodyear jak to powiedział Marcin zawsze jest "w czubie" rankingów, natomiast jest to już kilkuletni model, pewnie wkrótce na rynku pojawi się kolejna generacja. A Pirelli to nowość, co może być plusem, bo jednak technologia w oponach całorocznych ma spory wpływ na ich skuteczność.
@@D.K1503 Podobno ma wyjść Goodyear VS gen. 4 tylko niewiem czy w tym roku czy na początku przyszłego.
Goodyear ma o połowę dłuższą żywotność od Pirelli i da się na nich jeździć zimą poniżej 4mm bieżnika.
Pirelli rewelacja szczególnie na suchym, ale zachowanie na śniegu przy 4mm bieżnika jest wielką niewiadomą.
Jakie opony na trasy jeżdżę prawie cały rok po Hiszpanii na zimę wracam do Polski nie chciałbym zmieniać opon jakie wielosezon polecacie najważniejsze dla mnie aby były ciche na trasę
W Hiszpanii opony całoroczne z racji wysokich temperatur, bardzo szybko się zużyją
@@Motolab a jakie opony pan poleca najlepiej jak najcichsze na trasę
Jaki rozmiar? Jaki budżet?
@@Motolab rozmiar 235/55/17
Samochód Ford Kuga
Budzet obojętny
Najważniejsze dla mnie aby były jak najcichsze
Świetny odcinek! Skoro całoroczny Bridgestone w najnowszej edycji jest znacznie bardziej "zimowy" zastanawiam sie czy nie zmienic swoich blizaków lm005 wlasnie na turanze a/s 6. Jazda raczej dość dynamiczna, do tej pory byłem bardzo zadowolony z blizaków ale zimy zapowiadaja sie bardziej deszczowe niz sniegowe więc całoroczna mogła by sobie lepiej radzić.
Co do Kleberów to mocno się zawiodłem. Od początku był problem z wyważeniem, nie udało się do końca pozbyć lekkiego bicia, co przy prędkościach autostradowych było męczące. Niestety już drugiej zimy straciły przyczepność na śniegu - na typowych wiejskich nieposypanych drogach po prostu nie nadawały się do jazdy. Do tego z biegiem czasu zrobiły się głośne - myślałem, że jest problem z łożyskiem albo zbieżnością, ale wystarczyło wywalić opony, choć miały jeszcze sporo bieżnika.
Potwierdzam, kleber strasznie się popsuł w ciągu ostatnich 2 lat - bardzo często ma bicie i wraca na reklamacje, ale kiedyś była to bardzo dobra opona w swojej półce cenowej.
A co z Vredestein Quatrac? Dosłownie zaraz mam zamiar kupić opony i zdecydowalem sie na nie...w twoim teście wypadly dobrze
Skąd wy bierzecie te informacje o wysokości bieżnika,kupiłem Dębice nawigator 3 i ona ma ledwo 7mm bieżnika.
Z pomiarów. Natomiast musisz mieć na uwadze, że w zależności od rozmiaru i indexów wysokość bieżnika może być różna
Adchezja działa przy niskich prędkościach - co to znaczy? Przy parkingowych, miejskich czy innych?
Może Marcin @Motolab też się wypowie jako ekspert, ale ja spróbuję odpowiedzieć.
Zjawisko adhezji występuje kiedy śnieg utrzymuje się w bieżniku, czyli prędkość obrotowa koła jest zbyt niska by pod wpływem siły odśrodkowej śnieg był wyrzucany z bieżnika. Zależnie od rodzaju śniegu i temperatury, modelu opony i jej wielkości myślę, że to zjawisko będzie zauważalnie słabnąć od ok. 30km/h.
Cześć Radek
Poleciłeś mi Michelin CorsClimate 2 do Rav4 . Kupiłem miesiąc temu . Na razie zbyt wiel powiedzieć nie mogę po tych paru kilometrach .Chetnie bym posłuchał pełniejszego opisu z twojej strony tak więc poprosze odcinek o tym modelu . Pozdrawiam i dziękuję .🤩
Jaki rozmiar opony? Tez szukam do nx300h więc chyba rozmiar ten sam? Czy opony są ciche i komfortowe/miękkie na nieruwnościach?
CC2 była wielokrotnie na tym kanale.
@@Motolab tak ale w zależności od rozmiaru jest inny współczynnik, h ,v , w
Czemu Inter Cars daję krótszą gwarancję na te same opony co inni?
Kormoran super opona!!
Kleber również!! Innych nie miałem.
Panie operatorze, pozwól poupalać kormorana na torze :D
A Pirelli Cinturato All Season SF3?
Jakieś opinie o goodride z-401 elite??
Mam crossclimate 2 z rocznika 22 i nie zgodzę się z tą trwałością, owszem jestem mega zaskoczony tym jak one jeżdżą w każdych warunkach, świetnie hamują i po śniegu bez stresu nie widzę różnicy między zimowymi. No ale sparcialy i zaczęły wychodzić pęknięcia, kawałki gumy podważa sie paxnokciem po dwóch latach, szybko się ścierają (trochę mało tego bieżnika) i dwie maja problem z wyważeniem (wiem że gwarancja ale każdy wie ile to kasy czasu zdjąć wysłać czekać potem znowu zapłacić za założenie). Nie są też takie ciche. Mają nalatane z 35 -40 tys. I mam dylemat bo jeżdżą ciągle dobrze i z górkami w zimie było bez problemu ale wydawać znowu tyle kasy żeby za dwa trzy lata znowu kupić to średnio się kalkuluje. Jeżdżę raczej wolno.
Po 2-3 sezonach ta opona w warunkach zimowych już średnio sobie radzi, jedynie zimowa nadaje się prawie do 4 mm, które zalecane są na zimę.
Ja obecnie używam Goodyear Vector 4Seasons G3 i ogólnie ok ale hamowanie na suchym takie awaryjne zaskakuje mnie negatywnie. Zastanawiam się w przyszłości nad Pirelli bo jako jedyna z całorocznych chyba wszystkich w moim rozmiarze 205.55.16 ma indeks A w hamowaniu na mokrym
Ja kupiłem sobie używane felgi na lato z Michelinami Cross Climate + bo były najtańszą ofertą i felgi nie były porysowane. Też się zdziwiłem, że na mokrym w zakrętach super ale hamowanie na suchym w temperaturach 10 - 35*C załącza ABS natychmiastowo a auto sunie do przodu. Już lepiej zimówka hamuje na suchym przy +5*C. Do tego są głośniejsze niż terenowe AT a mają niby 69db na naklejce. Rozmiar ten sam 205/55R16 V
też jestem zawiedziony ta oponą
Jaki jest kod rabatowy na Yokohamy?
16:20 aż tak odstaje wagą od reszty?
Tak
Mam tanie Laufenny jak narazie 1 zimę przejechały i zlego slowa nie moge powiedziec. Teraz czas na zimę nr 2, pozniej 3 i wymiana. Zobaczymy. Wczesniej mialem continentalki i 3 zima na sniegu to tragedia. A przebiegi robie 10 tyś na rok wiec nie jakoś dużo.
Zajebisty koleś 🦾🦾🦾
Ma styl, charakter, fajny fryz, jest merytoryczny i nie wkurwia jak Kornacki 😄😄😄 a nie jestem gejem żeby była jasność, urodzony hetero i monogamista. Kupiłem Bridgestone all seansom 6 takie same jakie prowadzący testował na swojej maździe 🦾🦾🦾 ale NIC w tym dziwnego skoro od 10 lat jeżdżę na Bridgestone Adrenalin Re002 😄😄😄 Celowo kupiłem całoroczne, bo klimat mamy teraz spierdolony i listopad-kwiecień będę jeździł na tych całoroczny j a maj-październik na letnich. Mam wymagające auto, więc muszę 🦾🦾🦾 Opel Astra H 1.8 140 km 😄😄😄 rocznik 2007 i 112 tysięcy przebiegu 👌👌👌 Pozdrawiam z Gdyni
@@AnDyDajGo dzięki za dobre słowa!
Chciałbym zobaczyć test docenianego szeroko następcy mojego modelu opon, czyli Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3 :) Testy z UK mówią, że to ponoć zacne ogumienie.
Zacne opony tyle, że mają żywotność o połowę mniejszą od konkurencji. Do tego ciekawe, czy da się na nich jeździć po śniegu gdy mają poniżej 4mm bieżnika.
Radziu, ta opona kormoran jest tragiczna. Nie polecaj jej... Wszystkie testy, w ktorych brała udział to pokazały, ja na nich miałem również nieprzyjemność jechac w zimę we Wroclawiu Renault Kangoo. Serio, moze jak Ty masz umiejętności to z taka opona pojezdzis, ale zwykly uzytkownik to powinien jednak mieć jakis zapas bezpieczeństwa.
Ja mam trochę inne doświadczenia. Swoje Kormorany kupiłem ponad rok temu, i pojeździłem na nich zeszłą zimę i całe lato. U mnie w prawdzie w cięższym aucie bo w Subaru Legacy III, mieszkam w okolicach Jeleniej Góry i umiejętności ma również przeciętne. Pomijam trakcje przy ruszaniu bo to kwestia napędu, ale przy hamowaniu było zupełnie akceptowalnie, zawsze wiedziałem kiedy zadziała ABS a kiedy nie. Jeśli chodzi o lato to zrobiłem 800km z przyczepą i na oponach nie widać zużycia. Doceniam też rant ochronny bo dużo jeżdżę po szutrze i kamienistych drogach leśnych i opony to wytrzymują. Będę jednak uważniej obserwował je na śniegu w tym sezonie, o ile będzie śnieżna zima. Jeśli o mnie chodzi to ja polecam, jako budżetowe rozwiązanie. Myślę, że z tych dwóch postów wniosek jest taki, że ta opona się sprawdza w cięższych autach.
@@kazimierzwrona727 w takim razie wszystkie testy musza kłamać.
@@jakubswist5839 niekoniecznie, może ktoś ma oczekiwania takie jak od opony zimowej klasy premium. Ja nie powiedziałem, że super hamują tylko, że wiesz kiedy puszczą i, że to daje poczucie bezpieczeństwa przy zachowaniu zdrowego rozsądku, po prostu budżetowa opona.
@@kazimierzwrona727 ja w żadnym wypadku nie oczekuję od niej możliwości premium. Opona na rondzie ucieka, na ubitym sniegu to jest efekt sanek.
@@jakubswist5839 ja nie pisałem o Tobie tylko o tych testach. U mnie w dużym kombi hamuje poprawnie, a później ABS walczy ale dalej czuć spowalnianie auta. Ciężko mi powiedzieć czy moment zerwania jest bliżej niż w innych sezonowych, na pewno bliżej niż w moich zimowych.
Zobaczymy te Laufenny G Fit 4S LH71 na TJSie na Kielcach :D
A propos rantu ochronnego, to bym powiedział, że raczej jest jego sugestia, albo jest on raczej... symboliczny. Po założeniu, prawie go nie widać (215/45R17)
Testuję właśnie zimowe laufenny w rozmiarze 225/60r17 i myślałem że będą sztywne tak samo jak hankooki zimowe z tym samym bieżnikiem które miałem w poprzednim samochodzie ale są dużo bardziej miękkie
@@darfdrtff2417 ja tam będę porównywał do 14 letnich zimówek xD
Panowie, zastanawiam się nad używaniem dobrego wielosezonu zimą + typowo letnie na maj-wrzesień. W Krakowie zima mocno nie doskwiera.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Wielosezon da chyba przewagę przy łagodnej zimie +wiosna/jesień jak temperatura spadnie.
Właściciele mocnych aut, które nie wyjeżdżają na śnieg często decydują się na taki ruch, w którymś z filmów o tym wspominałem
@@Motolab chciałbym mieć mocne auto, moje to zaledwie 136 konny Cooper 😂
Cooper to wóz, który nie musi mieć mocy by być szybkim. taka miata fwd.
dobre rozwiązanie, uchroni się wielosezon przed największą degradacją w upały i nie stoi się w kolejkach w tym czasie kiedy wszyscy zmieniają sezonowe. A z testów wynika że wielosezon w dobrym stanie jeździ jak zimówka średniej klasy
A co myslisz o dunlop all season 2 ??
Z tych wszystkich polecam michelin jednak cena moze wyzsza ale bardzo ciche no i wlasciwosci jezdne dla mnie top po 30 k wygladaja jak nowe
Przerobiłem wiele zestawów wielosezonówek, tych premium i ekonomicznych. Bezapelacyjnie grupa Goodyear robi najlepsze opony całoroczne. Dębica ma taką samą mieszankę jak jego starszy brat doskonale radzi sobie jak 4season 3 gen.
To na czym polega jej gorszość?
Fajny odcinek pozdrawiam serdecznie 😊
Dzięki!
Pozdrawiam serdecznie 👍
Michelin CC2 po 30 000 km - zużycie ok, jazda w różnych temperaturach ok, prowadzenie i komfort ok, na śniegu ok, na deszczu bardzo słabo.
Jaka byś kupił oponę zimowa 205/60/16 ( 40 tys km rocznie - Autostrady + krajowki )
Poleciłbym Klebera. Bardzo komfortowa opona:
intercars.pl/produkty/dc243f-opona-zimowa-krisalp-hp3-205-60r16-92h-205-60r16-zokl-92h-krhp3
Albo firestone też ok
na frigo 2 mi sie dobrze jezdzi - niesamowita trakcja na sniegu i blocie posniegowym, na mokrym juz tak srednio - od najlepszych odstaja , jezdze wieloma samochodami na roznych oponach, te wszystkie continentale, goodyeary i m. crossclimaty to jakby robione na odsniezone, polane chemia , ubity i rowny snieg, bardzo dobre drogi i autostrady niemieckie, , jak sie trafi snieg po zderzak albo breja to frigo 2 - po prostu tansza opona nacechowana mocno na warunki zimowe , - chyba przygotowana na polskie warunki zimowe - i to chyba gorskie, chyba cicha , kosztem mokrego i suchego , nawet w testach trakcji na sniegu wygrywala kiedys wszystko
@@alexgrzes2562frigo 2 czy frigo hp2?
Barum polaris
ktora z opon do testu? poza laufenem to wszystkie, mysle za jak dla mnie uzytkownika calorocznych najwazniejsze cechy to halas - rzeczywisty, a nie ten z papierka , czyli nawet ton dzwieku , czy zlewa sie z otoczeniem , czy wyja jak moje maxxisy oraz szacunkowy przebieg - na torze zuzycie mozna przyspieszyc, na jednym z moich samochodow uzywam calorocznych - to peugeot 508 hdi 180KM, aktualnie to Maxxis Premitra All Season AP3 - przebieg - spokojna jazda autostradowa - osiagnalem ponad 50tys km, na zime juz bieznika malo , ale od nowosci tak wyja, ze ma sie wrazenie jakby lozyska w piastach sie uszkodzily, ( zalety to przebieg i trzymanie na sniegu i mokrym - w lato raczej slabe w porownaniu do michelin energy saver - im cieplej tym gorzej) czytajac fora i opinie wszelakie ( te negatywne najbardziej) na nastepne pewnie wybiore wiekowe Fulda Multicontrol - w NIEZALEZNYCH testach wypadaja srednio , w opiniach ciche, wolno sie zuzywaja i poczatkowa wysokosc bieznika to podobno 9mm, - macie lepsza alternatywe ? szerokosci :)
W teście opon letnich polecałeś Bridgestone turanza 6.Kupiłem i się zawiodłem. Na początku do 5 tyś kilometrów były ciche. Niestety teraz są straszne głośne przejechałem 15 tyś kilometrów. Mazda 6 .przebieg 60 tyś kilometrów. W drugiej mazdzie 6 mam Dunlop sport i są o wiele lepsze
Dalej polecam. Używam ich na codzień. Wyślij zdjęcia opon na fb lub instagram
Cześć, mam dylemat co wybrać:
1) GoodYear Vector 4Seasons Gen-3,
2) Continental AllSeasonContact 2
3) Michelin CROSSCLIMATE 2
Proszę o poradę jazda miasto, czasem trasa, ale wchodzą w grę opony tylko PREMIUM, chyba że inne modele opon ktoś poleca.
Dzięki za odpowiedzi 😊
Jeżeli premium i cena cię nie ogranicza to wybierz Michelin crossclimate2, w testach (na różnych kanałach) wypada bardzo dobrze.
Continental jest najbardziej wszestronna. Michelin najlepiej hamuje na suchym. Goodyear ma najwyższą żywotność, ale droga hamowania jest na suchym najdłuższa.
Ja mam Michelin od dwóch lat, ale obecnie kupiłbym Continental.
@@mototime3970 conti dobra, ale twarda.. jak każda konti. słaby komfort.
Michelin miękka guma, najlepiej będzie w zimę się sprawdzać, ale w lato na zakrętach tak średnio, do tego w lato zużyje się bardzo szybko. To już sam musisz odpowiedzieć w którą stronę chcesz iść.
Ciao, ti ringrazio per il lavoro che fai... puoi attivare la traduzione automatica in italiano? Grazie dell'attenzione, Buona Vita
Kupiłem Quadraxer 3 i czekają na założenie, myśle ze tak za miesiąc założę.
Mimo fajnego wytłumaczenia każdej z opon to dalej nie wiem na jaką się zdecydować- myślałem właśnie top 3 z powyższego zestawienia, więc może ktoś podpowie- 10k km rocznie, głównie jazda po mieście ze sporadycznym wypadem na autostradę. Jazda raczej spokojna, bez szaleństw, chciałbym coś co wystarczyłoby przynajmniej na najbliższe 4-5 lat.
W ciemno bierz Goodyear Vector 4season gen3, bo to chyba jedyna marka która nie ma problemu z szybkim starzeniem się gumy, co zdarza się np. w Michelinach. Poza tym Goodyear mimo, że to model, który jest już na rynku od dobrych kilku lat, nadal we wszystkich testach jest w czołówce najlepszych opon, bo wypada bardzo dobrze w każdych warunkach. Continental też jest w sumie porządną oponą, natomiast to dość nowy model, więc nie do końca wiadomo jak będzie się starzał z biegiem czasu.
Witam. Dzięki za pomiar bieżnika i kraj produkcji. Ciężko o takie informacje przed zakupem. Pozdrawiam
Problem polega na tym, że np. taka Dębica navigator 3 jest produkowana chyba w 4 różnych fabrykach, więc nie wiadomo na co trafisz.
@@D.K1503 195/65/15 z Serbii tylko 6.9mm
Dzięki za kod, kupione zimowki Hankook.
cieszę się, że mogłem pomóc
Michelin crosclimate 195/65/15 w saabie 9-5 to był dramat zimą i 3 sezon na mokrym a zimą to lepiej nie mówić / ake na mokrym to mało nie zaliczyłem bandy na ślimaky na wieżdzie na expresówce szok...
Ojjjj, zdecydowanie brakuje tu propozycji Pirelli, za co duży minus
Gdzie Pirelli cinturato sf3?
Koedy ten nowy test ?
Chcemy testu opon Kormoran All Season w letnich warunkach
Postaram się Maćka namówić
Czekam na ten test. Musiałem nabyć dwie opony kormoran bo moje poszły a akurat innych nie było. Jeździ mi się dobrze. Ale faktycznie w testach na mokrym wypada słabo. I teraz nie wiem?
Szkoda, że zabrakło świetnej opony - Pirelli Cinturato All Season SF3.
Kierowniku, a gdzie jakieś Vredestein lub Uniroyal?..😊pozdrawiam serdecznie
Bridgestone i Michalin
Miesiac temu kupilem w IC hankook kinergy
daj znać jak już trochę pojeździsz
@@Motolab pewnie pozdro