Badanie efektywności AI - projekt ZSE w Białymstoku. Finał regionalny II edycji konkursu Naukolatek
HTML-код
- Опубликовано: 30 окт 2024
- Uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku stworzyli projekt „Badanie Efektywności Sztucznej Inteligencji”, który znalazł się w gronie 5. najlepszych prac z woj. podlaskiego w II edycji konkursu „NAUKOLATEK - Nastoletni Naukowiec” Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA.
Mało tego! Ich praca wygrała wraz z 5. innymi projektami w finale międzywojewódzkim konkursu!
Autorami projektu są: Korneliusz Tryzna, Gabriel Jarocki, Szymon Litwinowicz. Wsparcie ze szkoły zapewnił nauczyciel - Rafał Michałowski, a wsparcie z Politechniki Białostockiej - dr inż. Michał Ostaszewski z Wydziału Elektrycznego PB.
- Bazą naszego projektu jest badanie efektywności sztucznej inteligencji. Pomysł na nasz projekt zrodził się we wrześniu, ponieważ pomyśleliśmy sobie o szczepieniach lisów i innych zwierząt leśnych i uznaliśmy, że to co jest teraz jest dość niebezpieczne, mało efektowne i dość kosztowne. I pomyśleliśmy, że da się to zrobić lepiej. Postanowiliśmy zbudować wyrzutnię zasilaną w obecnym momencie Raspberry Pi i Arduino Uno, używającą sztuczną inteligencję do wykrywania zwierząt czy innych obiektów. W samej wyrzutni też jest użyta replika ASG, żeby pokazać pełne możliwości tego działka - wyjaśniali działanie urządzenia młodzi innowatorzy.
Konkurs Naukolatek był realizowany w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA.
· Więcej o finale regionalnym II edycji konkursu „NAUKOLATEK” pb.edu.pl/i/elbw
· Więcej o finale międzywojewódzkim II edycji konkursu „NAUKOLATEK”: pb.edu.pl/i/w5wt
Dofinansowano ze środków dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach zadania pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego“.
#PolitechnicznaSiećViaCarpatiaPB