Már nagyon vártam a friss vidit. Ha már hajók és fékezés. Egyszer csinálhatnál egy vidit a hadihajók meghajtásáról is, különböző motorkonfigok, előnyeik, hátrányaik, üzemanyaguk fejlődése, stb. Köszönöm az eddigi érdekes és hasznos munkásságod. Maximálisan hiánypótló a csatornád :)
Tisztelt Elfnet! Nagyon szeretem a videóidat , és követem is őket! :) Egy gyors sztori Voith Schneider propeller 32tonnnás 4méteres csapágyházat munkáltam meg egy megmunkáló maróközponton ennek már 7 éve (ilyen "csillagszerű" alakot képzeljünk el)! A mérete brutálisan nagy volt! Életemben akkor MARTAM menet maró lapkával!!! :D ElŐSZÖR menetet , de vagy 120db M36x4mm-es menet volt bent, a program lefutott , majd kész lett a munkadarab , jöhetett a MEO majd a MEO azt mondta , hogy nem elég mélyen vannak bent a menetek (nem értek le a furat fenékig ami kb 6mm volt) Mivel addig már más munka meg a megmunkálóközponton , ezért kitalálták , hogy 120db M36x4mm-es meneteket kézzel hajtsuk végig M36-os menetfúró kaliberrel így is lett. (már a megrendelés késésben volt) Mire behajtottuk az összes menetet hárman , letellett egy műszak és olyan fáradtak voltunk mint a fene! És persze szidtuk is a megrendelőt rendesen na meg persze a meósokat.... :D :D Megkérdeztem , hogy hová megy ez a darab és mi lesz ebből , ha emlékeim nem csalnak ezt a választ kaptam , hogy Canadai megrendelő volt és egy óceánjáró tankerhajó/konténerhajó iránymódosítási propellerei lesznek/voltak! Én meg csak néztem ki bambán a fejemből , mondom "OKÉ"... :D (a megmunkálóközpontra a programot nem én írtam! :D )
@@nicuaurora5619 Ez akkor volt mikor még "pályakezdő" voltam! Én azóta már nem dolgozom azon a munkahelyen , ott horizontos voltam (szélerőművek motorjának a motorházát marogattuk , fúrtuk, kiesztergáltuk ,csapágyházakat meg ilyen olyan finomságokat) voltak méretek rendesen! :) 3tonna alatt nem is volt munkadarab! :) Jelenleg most szerszámkészítő vagyok/voltam! Most azon dolgozom , hogy minél hamarabb elhelyezkedjek külföldön! :)
@@nicuaurora5619 Fermat wft 130-on voltam annak idején , illetve NCT vezérelt régi de felújított TOS warnsdorf horizonton! :) A megmunkálóközpont(portálmaró) , pedig a Moline 4000 tipusú volt :)
@@BalintSagi Ha mozdulni akarsz ,ez mind jo es napok alatt treningeztetnek tipusokra . Ahova megy a nyelv kell alapfokon .Rajz tech leiras kulonbozik . Mondjuk kanadai rajzon nem forgattak a nezeteket vagy nem volt adodo meret ilyesmi ,de hamar atallsz . Suly , hossz , terfogat ,hofok atmeneti hasznaljak vegyesen . A regi munkaidrol kepeket prospektusokat ilyesmiket gyujts mert nem kell aprankent bizonyitanod hogy mit tudsz onalloan.
Csodàlatos video! Zseniálisan lett ötvözve a tudomány és az érthetöség. Kiváló szinvonal, sok mindent helyretett bennem. Gyönyörü Tavaszt és sok sikert kivànok a messzi Dániából!
A torpedó nevű régi játék 2012 es feldolgozásában... Hát itt nagyon felnevettem. Mindig is szerettem a videóid, és bár imádom a tankokat ,nagyon örülök az egyéb témáknak, de nem gondoltam volna hogy jót nevetni is fogok nem csak tanulok valami érdekeset. Köszönöm a kiváló munkád
Ahogy más is írta, ez nem vicc: a filmben van is egy jelenet, ami a játékra utal. Az angol Wikipédia első mondata a filmről: "Battleship is a 2012 American military science fiction action film based on the board game of the same name." A Csatahajó egy 2012-es amerikai katonai tudományos-fantasztikus film, amely az azonos nevű táblás játékon alapul.
Többek között Boxer hajónak hívják azon kishajókat amik kis sebességnél mozgatják a nagy hajókat. Nem csak GPS-el tájékozódnak, hanem ott a radar. ami az aktuális helyzetet mutatja a hajó körül. Tehát nem csak a szárazföldet, hanem másik hajót vagy egyéb uszadékot is mutat. Egyébként hogy nem jártál hajózási suliba nagyon jól össze szedted az infókat. Grat.
A filmbeli jelenetben jó esetben csak a lánc szakadt volna el, de akár az egész horgonyház is kiszakadhatott volna. XD Egy érdekesség. A hajókat a szolgálatba helyezés előtt, a vízre bocsátás után még sok tesztnek vetik alá. Az Iowa osztályból ha jól tudom, a Wisconsin (BB-64) fékezési tesztjénél a kapitány kiadta a parancsot a vészfékezésre. Ott ez azt jelenti, hogy a hajólapátokat maximális sebességnél teljesen merőlegesbe fordítják a menetiránnyal. Itt nincsen kígyózás, csak a lapátok teljes fékezése és a rögtön teljes sebességgel hátramenetbe kapcsolás. A Wisconsin hajólapátjai akkora terhelést kaptak ettől, hogy deformálódott a szerkezet, amit aztán hiába javítottak dokkban, a leszereléséig nem sikerült teljesen helyrehozni. Normál esetben 2km lett volna a fékezés, így vészfékezéssel állt meg 800 méteren.
A fénytöréshez hasonlóan, a hajó útja megváltozna. A buborékok függőleges erőt képeznek, míg a hajó mozgási energiáját elnyelik (a vízszintes erők). Azaz, a felfelé szálló buborékok lelassítják a hajót. Az alap statikai megközelítésben: I. számú statika: elmélet szerint egy vízszintes és egy függőleges erő van, és semmi más. A II. fokú elmélet szerint: az I. fokú elmélet tovább javul. Valóban nincs az X és Y tengelynek I-III fokon ráhatása egymásra. Akkor a buborékot én a magaménak írom.
10:35 - Nyugodtan próbáld meg autópályán 130-nál hátramenetbe tenni a kocsidat, nem fog sikerülni, mindegy, milyen évjárat... (Mítoszrombolók már kipróbálták. :-P )
Erről az epizódról van szó? MythBuster - Car Stopping in Reverse Gear ruclips.net/video/hakNxO5pME4/видео.html Mert ha igen, ebben elhangzik, hogy az automata váltós autóba egy külön biztonsági berendezés került, ami megakadályozza, hogy nagy sebesség mellett hátramenetbe kapcsolják (hiszen itt nem az ember vált, hanem a gép). Az alábbi (manuális váltós) videóban nemcsak maga a hátramenetbe kapcsolás látható, de a videós utána szétszedi a váltót és bemutatja a problémát. Shifting into reverse at 100km/h -DON'T TRY THIS! (német nyelvű, de van felirat) ruclips.net/video/ARJENV0qGdY/видео.html A lényeg 7:44-nél van és jól látható, hogy az alacsony sebességű hátramenetbe váltás is károsította a fogaskerekeket. A manuális váltónál rendkívül nehéz nagy sebesség mellett kézzel hátramenetbe váltani, hiszen egy forgó fogaskerékbe kellene beakasztani egy ellentétes irányba forgó fogaskereket.
Jó videó de megnézném hogy egy konténerszállító megáll 3-4 hajóhossz alatt. Órák vagy 10 órák kellenek az utazósebességre való gyorsuláshoz de a megálláshoz elég pár perc pár kígyóvonallal?
Mely szakirodalmak állítják, hogy a repülőgép nem kanyarodhat? A köznyelvben fordulás alatt általában helyben történő ...ühmm...fordulást értenek, míg kanyarodás alatt mozgás közbeni fordulást, ezért a hajós hasonlatnál nem akartam azt mondani, hogy mozgó hajó fordul.
@@Elfnethu Pedig a mozgó hajó is fordul és nem kanyarodik. Valamint lassít és nem fékez! Ezt már nagyon hamar megtanították még annak idején a Lékaiban. 🙂 Lehet hogy te nem oda jártál, de a szakirodalom is így fogalmaz pedig, mert így helyes. A köznyelvet meg használjuk általában, de ne egy ilyen bemutató, illetve oktató videóban. Köszönöm szépen!
A legujabb nagy tengerjarokat kihagytad. (A Mighty ships sorozatba lehetett oket latni) Ahol az iranyitas es megallasert nagyreszben maga a hajocsavar felel. Ott nincs kormanylapat a hajocsavar mogott hanem maga a hajocsavar forgathato 360 fokban igy akar teljesen meg is tud fordulni es igy teljestoloerot tud hatrafele.
Kissebb hajókon is (akár egy balatoni vitorláson is) a többé kevésbé lánc tartja egyhelyben a hajót tekintve hogy a hullámok okozta billegés feltépi a láncot az iszapból. Ha hosszú láncot leengedsz akkor ahogy a hajó billeg a láncot felemeli a fenékről és a hullámok rángatását a lánc mozgatásab fektetett munka nyeli el.
Kis komolytalanság. Külföldi vendégmunkás a hajón. Baj van a harosszal. Ez nem harossz, hanem hajó. Ha jó volna, nem mennénk neki a kikötőnek. Kedves Elfnet! Már hiányoltalak. Jó lett a videó. Utóirat: Nem tegnap volt. A Fonyódi kikötőbe egy utasszállító hajót figyeltem. Előre, hátra kellett manővereznie a számára szűk helyen. Az irány váltáshoz mindig le kellett állítania a dízelmotort.
jó videó, de én hiányoltam a különböző segédhajtóművek megemlítését, amik ha nem is pont a nyílt vizen való megállást, de annak segítését, meg a manőverezhetőséget erősen segítik.
A videónak éppen az a lényege, hogy a hagyományos kialakítást bemutassa. Ha egy hajó például képes vízszintesen elfordítani a hajócsavart, akkor úgymond nem nagy kunszt a megállás.
Hali! Tudom, hogy ez off téma: Várható esetleg, hogy ukrán páncélozott járművekről is készítesz videót? pl. T84 (bár ez volt említve) vagy BTR3 / BTR4 csapatszállítók?
Nem tervezem. Egy ideje rágódom azon, hogy legyen-e egy hosszabb videó, ami bemutatja, hogy miért megy olyan nyögvenyelősen az orosz támadás, de előbb valószínűleg megvárom, amíg véget ér a konfliktus.
Ezek szerint fékezik és irányítják a hajókat vízsugárral? Laikusként, valamiért úgy érzem, hogy ha a vizet levegővel felhabosítaná maga körül egy ilyen óceánjáró, akkor a felfelé szálló buborékokba való beleütközés lassítaná a hajót.
Igen. (ld.: videó). How a Waterjet works, Jet propulsion pump ruclips.net/video/Hg-7yJGfdak/видео.html A víz felhabosítása rettenetes lenne, hiszen attól drámai mértékben lecsökkenne a felhajtóerő és a hajó egyszerűen elsüllyedne. Nagy méretű hajók elsüllyedésénél számos vízbe esett ember ettől a habosodástól halt meg, mert az alacsony sűrűségű, oxigéndús habzó vízben kődarabként süllyedtek el.
Kedves Elfnet, alapvetően kiváló anyag, és látszik, hogy sok munkát raktál bele, amihez gratulálok, de azért sajnos jó pár alapvető hiba is bekerült. A hajók nem fékeznek, hanem lassítanak. A Voith Schneider hajtómű - ahogy a neve is mutatja - a hajó meghajtására szolgáló eszköz, amely egyben aktív kormányként is funkcionál. A videó elején látható hajó lassítása és megállítása is a Voith Schneider hajtóművel történik. A közúti járművek sebességmérőjéhez semmi köze sincs a géptelegráfnak. Ahogy magad is elmondod, mindössze a fedélzeti tiszt és a gépész közötti kommunikációt szolgálja, illetve, a modern, távvezérelt gépeknél pedig a fordulatszám közvetlen állítására. Azaz, valójában a gázpedálhoz hasonlítható a szerepe. Ugyanakkor, léteznek sebességmérő berendezések a hajókon is. A hajók nem parkolnak, hanem kikötnek, vagy horgonyoznak. A hajók nem kanyarodnak, hanem fordulnak. A kormánylapát kitérésével végzett lassításnál nem a lapát közegellenállása a lényeg, hanem az hajótesté. Hadihajók, nem katonai hajók. Az irányított hajók elleni rakéták?? talán inkább hajók elleni irányított rakéták...
Már nagyon vártam a friss vidit. Ha már hajók és fékezés. Egyszer csinálhatnál egy vidit a hadihajók meghajtásáról is, különböző motorkonfigok, előnyeik, hátrányaik, üzemanyaguk fejlődése, stb.
Köszönöm az eddigi érdekes és hasznos munkásságod. Maximálisan hiánypótló a csatornád :)
Tisztelt Elfnet!
Nagyon szeretem a videóidat , és követem is őket! :) Egy gyors sztori Voith Schneider propeller 32tonnnás 4méteres csapágyházat munkáltam meg egy megmunkáló maróközponton ennek már 7 éve (ilyen "csillagszerű" alakot képzeljünk el)! A mérete brutálisan nagy volt! Életemben akkor MARTAM menet maró lapkával!!! :D ElŐSZÖR menetet , de vagy 120db M36x4mm-es menet volt bent, a program lefutott , majd kész lett a munkadarab , jöhetett a MEO majd a MEO azt mondta , hogy nem elég mélyen vannak bent a menetek (nem értek le a furat fenékig ami kb 6mm volt) Mivel addig már más munka meg a megmunkálóközponton , ezért kitalálták , hogy 120db M36x4mm-es meneteket kézzel hajtsuk végig M36-os menetfúró kaliberrel így is lett. (már a megrendelés késésben volt) Mire behajtottuk az összes menetet hárman , letellett egy műszak és olyan fáradtak voltunk mint a fene! És persze szidtuk is a megrendelőt rendesen na meg persze a meósokat.... :D :D Megkérdeztem , hogy hová megy ez a darab és mi lesz ebből , ha emlékeim nem csalnak ezt a választ kaptam , hogy Canadai megrendelő volt és egy óceánjáró tankerhajó/konténerhajó iránymódosítási propellerei lesznek/voltak! Én meg csak néztem ki bambán a fejemből , mondom "OKÉ"... :D (a megmunkálóközpontra a programot nem én írtam! :D )
A szojalatte rajongoknak sejtesuk sincs mirol van szo . M36 mar embert kivan ! Szep darab , irtam hasonlot mindig kezi finiselessel .
@@nicuaurora5619 Ez akkor volt mikor még "pályakezdő" voltam! Én azóta már nem dolgozom azon a munkahelyen , ott horizontos voltam (szélerőművek motorjának a motorházát marogattuk , fúrtuk, kiesztergáltuk ,csapágyházakat meg ilyen olyan finomságokat) voltak méretek rendesen! :) 3tonna alatt nem is volt munkadarab! :) Jelenleg most szerszámkészítő vagyok/voltam! Most azon dolgozom , hogy minél hamarabb elhelyezkedjek külföldön! :)
@@BalintSagi cnc milyen tipuson ?
@@nicuaurora5619 Fermat wft 130-on voltam annak idején , illetve NCT vezérelt régi de felújított TOS warnsdorf horizonton! :) A megmunkálóközpont(portálmaró) , pedig a Moline 4000 tipusú volt :)
@@BalintSagi Ha mozdulni akarsz ,ez mind jo es napok alatt treningeztetnek tipusokra . Ahova megy a nyelv kell alapfokon .Rajz tech leiras kulonbozik . Mondjuk kanadai rajzon nem forgattak a nezeteket vagy nem volt adodo meret ilyesmi ,de hamar atallsz . Suly , hossz , terfogat ,hofok atmeneti hasznaljak vegyesen .
A regi munkaidrol kepeket prospektusokat ilyesmiket gyujts mert nem kell aprankent bizonyitanod hogy mit tudsz onalloan.
Csodàlatos video! Zseniálisan lett ötvözve a tudomány és az érthetöség. Kiváló szinvonal, sok mindent helyretett bennem.
Gyönyörü Tavaszt és sok sikert kivànok a messzi Dániából!
A torpedó nevű régi játék 2012 es feldolgozásában... Hát itt nagyon felnevettem. Mindig is szerettem a videóid, és bár imádom a tankokat ,nagyon örülök az egyéb témáknak, de nem gondoltam volna hogy jót nevetni is fogok nem csak tanulok valami érdekeset. Köszönöm a kiváló munkád
Ahogy más is írta, ez nem vicc: a filmben van is egy jelenet, ami a játékra utal.
Az angol Wikipédia első mondata a filmről:
"Battleship is a 2012 American military science fiction action film based on the board game of the same name."
A Csatahajó egy 2012-es amerikai katonai tudományos-fantasztikus film, amely az azonos nevű táblás játékon alapul.
Többek között Boxer hajónak hívják azon kishajókat amik kis sebességnél mozgatják a nagy hajókat. Nem csak GPS-el tájékozódnak, hanem ott a radar. ami az aktuális helyzetet mutatja a hajó körül. Tehát nem csak a szárazföldet, hanem másik hajót vagy egyéb uszadékot is mutat. Egyébként hogy nem jártál hajózási suliba nagyon jól össze szedted az infókat. Grat.
Eskü, hiányzott a hangod. 🙂
Visszatértél, yess. Nagyon hiányoztak a videóid.
Érdekes témakat dolgozol fel, nagyon tetszenek
A Szuezi-csatorna partjának segítségével is meg lehet állítani egy hajót.
Jó ez a hajós vonal, lehetne még belőle érdekes videód. :)
Lesz.
Annyira nyugtató a hangod, meló közbe fülesen hallgattam és bealudtam, köszi! :3 xD
És csoda, feltámad🥳
A filmbeli jelenetben jó esetben csak a lánc szakadt volna el, de akár az egész horgonyház is kiszakadhatott volna. XD
Egy érdekesség. A hajókat a szolgálatba helyezés előtt, a vízre bocsátás után még sok tesztnek vetik alá. Az Iowa osztályból ha jól tudom, a Wisconsin (BB-64) fékezési tesztjénél a kapitány kiadta a parancsot a vészfékezésre. Ott ez azt jelenti, hogy a hajólapátokat maximális sebességnél teljesen merőlegesbe fordítják a menetiránnyal. Itt nincsen kígyózás, csak a lapátok teljes fékezése és a rögtön teljes sebességgel hátramenetbe kapcsolás. A Wisconsin hajólapátjai akkora terhelést kaptak ettől, hogy deformálódott a szerkezet, amit aztán hiába javítottak dokkban, a leszereléséig nem sikerült teljesen helyrehozni. Normál esetben 2km lett volna a fékezés, így vészfékezéssel állt meg 800 méteren.
Hajólapátok? Az kormánylapát akar lenni?
Egyébként hajós olyat nem tesz, hogy egyszerre egész erő hátra és közben teljesen kihajtott kormánylapát.
A tartalom tök jó, érthető, köszönöm! Az előadási mód, beszéd tempó lehetne kicsit pörgősebb.
Műszaki analfabétaként én örülök a lassabb tempónak mert így megértem alényeget.sorry.
Ti észrevettétek hogy 19:17 nél a horgony tetejénél ott van egy páncélos harckocsi??????
Helló esetleg csinálnál videót a szlovák ifv-ről (bvp 2 šakal!)
A fénytöréshez hasonlóan, a hajó útja megváltozna. A buborékok függőleges erőt képeznek, míg a hajó mozgási energiáját elnyelik (a vízszintes erők). Azaz, a felfelé szálló buborékok lelassítják a hajót. Az alap statikai megközelítésben: I. számú statika: elmélet szerint egy vízszintes és egy függőleges erő van, és semmi más. A II. fokú elmélet szerint: az I. fokú elmélet tovább javul. Valóban nincs az X és Y tengelynek I-III fokon ráhatása egymásra. Akkor a buborékot én a magaménak írom.
hat ez teljesen erthetetlen
10:35 - Nyugodtan próbáld meg autópályán 130-nál hátramenetbe tenni a kocsidat, nem fog sikerülni, mindegy, milyen évjárat... (Mítoszrombolók már kipróbálták. :-P )
Erről az epizódról van szó?
MythBuster - Car Stopping in Reverse Gear
ruclips.net/video/hakNxO5pME4/видео.html
Mert ha igen, ebben elhangzik, hogy az automata váltós autóba egy külön biztonsági berendezés került, ami megakadályozza, hogy nagy sebesség mellett hátramenetbe kapcsolják (hiszen itt nem az ember vált, hanem a gép).
Az alábbi (manuális váltós) videóban nemcsak maga a hátramenetbe kapcsolás látható, de a videós utána szétszedi a váltót és bemutatja a problémát.
Shifting into reverse at 100km/h -DON'T TRY THIS! (német nyelvű, de van felirat)
ruclips.net/video/ARJENV0qGdY/видео.html
A lényeg 7:44-nél van és jól látható, hogy az alacsony sebességű hátramenetbe váltás is károsította a fogaskerekeket.
A manuális váltónál rendkívül nehéz nagy sebesség mellett kézzel hátramenetbe váltani, hiszen egy forgó fogaskerékbe kellene beakasztani egy ellentétes irányba forgó fogaskereket.
Jó videó de megnézném hogy egy konténerszállító megáll 3-4 hajóhossz alatt. Órák vagy 10 órák kellenek az utazósebességre való gyorsuláshoz de a megálláshoz elég pár perc pár kígyóvonallal?
A repülőgép nem kanyarodik, hanem fordul. Full oldalkormány belépés esetén sem kanyarodik a gép.
Mely szakirodalmak állítják, hogy a repülőgép nem kanyarodhat?
A köznyelvben fordulás alatt általában helyben történő ...ühmm...fordulást értenek, míg kanyarodás alatt mozgás közbeni fordulást, ezért a hajós hasonlatnál nem akartam azt mondani, hogy mozgó hajó fordul.
@@Elfnethu Pedig a mozgó hajó is fordul és nem kanyarodik. Valamint lassít és nem fékez! Ezt már nagyon hamar megtanították még annak idején a Lékaiban. 🙂 Lehet hogy te nem oda jártál, de a szakirodalom is így fogalmaz pedig, mert így helyes. A köznyelvet meg használjuk általában, de ne egy ilyen bemutató, illetve oktató videóban. Köszönöm szépen!
A legujabb nagy tengerjarokat kihagytad. (A Mighty ships sorozatba lehetett oket latni) Ahol az iranyitas es megallasert nagyreszben maga a hajocsavar felel. Ott nincs kormanylapat a hajocsavar mogott hanem maga a hajocsavar forgathato 360 fokban igy akar teljesen meg is tud fordulni es igy teljestoloerot tud hatrafele.
A videó elején elhangzik, hogy a hatékonyabb speciális módszerekről nem lesz szó a videóban, csak a hagyományos hajócsavar-kormánylapát párosról.
Kissebb hajókon is (akár egy balatoni vitorláson is) a többé kevésbé lánc tartja egyhelyben a hajót tekintve hogy a hullámok okozta billegés feltépi a láncot az iszapból.
Ha hosszú láncot leengedsz akkor ahogy a hajó billeg a láncot felemeli a fenékről és a hullámok rángatását a lánc mozgatásab fektetett munka nyeli el.
Nagyon érdekes videó volt, azt hittem dög unalmas a téma mert crash stop mindenhol és ennyi. Most megtudtam, hogy nem :)
Akkor ha a Titanic nem kapcsol hátramenetbe csak elforditják a kormánylapátot akkor hamarabb fordul és nem süllyed el?
tok erdekes volt, koszonjuk :)
Kis komolytalanság.
Külföldi vendégmunkás a hajón. Baj van a harosszal. Ez nem harossz, hanem hajó. Ha jó volna, nem mennénk neki a kikötőnek.
Kedves Elfnet!
Már hiányoltalak. Jó lett a videó.
Utóirat:
Nem tegnap volt. A Fonyódi kikötőbe egy utasszállító hajót figyeltem. Előre, hátra kellett manővereznie a számára szűk helyen. Az irány váltáshoz mindig le kellett állítania a dízelmotort.
jó videó, de én hiányoltam a különböző segédhajtóművek megemlítését, amik ha nem is pont a nyílt vizen való megállást, de annak segítését, meg a manőverezhetőséget erősen segítik.
A videónak éppen az a lényege, hogy a hagyományos kialakítást bemutassa. Ha egy hajó például képes vízszintesen elfordítani a hajócsavart, akkor úgymond nem nagy kunszt a megállás.
olyan a hangod mint ha mészáros lörincz rokona lennél
Szia! Játszol/játszottál a War Thunder nevü játékkal?
Nem/igen.
Hali! Tudom, hogy ez off téma:
Várható esetleg, hogy ukrán páncélozott járművekről is készítesz videót? pl. T84 (bár ez volt említve) vagy BTR3 / BTR4 csapatszállítók?
Nem tervezem. Egy ideje rágódom azon, hogy legyen-e egy hosszabb videó, ami bemutatja, hogy miért megy olyan nyögvenyelősen az orosz támadás, de előbb valószínűleg megvárom, amíg véget ér a konfliktus.
19:05 A kis Hetzer!
Ott a kicsi a sziklák közt suran a sunyi . :D
Sziasztok! Végre,végre...
Ez tenyleg jo volt
A csatahajó című filmet komolyan a torpedo játék feldolgozásának hívta?😭
Igen, A jogtulajdonos kérése (ha jól emlékszem MATEL) az volt, h a játékából (torpedó) készítsenek egy filmet. Így lett a csatahajó.
Korrekt. A filbeli viharbójás koordinátabemérős rész pl erre hajaz.
A film végén a stáblistában valahol írják is, hogy készült a torpedó játék alapján.
Ezek szerint fékezik és irányítják a hajókat vízsugárral? Laikusként, valamiért úgy érzem, hogy ha a vizet levegővel felhabosítaná maga körül egy ilyen óceánjáró, akkor a felfelé szálló buborékokba való beleütközés lassítaná a hajót.
Igen. (ld.: videó).
How a Waterjet works, Jet propulsion pump
ruclips.net/video/Hg-7yJGfdak/видео.html
A víz felhabosítása rettenetes lenne, hiszen attól drámai mértékben lecsökkenne a felhajtóerő és a hajó egyszerűen elsüllyedne. Nagy méretű hajók elsüllyedésénél számos vízbe esett ember ettől a habosodástól halt meg, mert az alacsony sűrűségű, oxigéndús habzó vízben kődarabként süllyedtek el.
130 km/h-nál nem tudod hátramenetbe tenni az autót...😂max az 1300as Daciát de még azt se
Kedves Elfnet, alapvetően kiváló anyag, és látszik, hogy sok munkát raktál bele, amihez gratulálok, de azért sajnos jó pár alapvető hiba is bekerült.
A hajók nem fékeznek, hanem lassítanak.
A Voith Schneider hajtómű - ahogy a neve is mutatja - a hajó meghajtására szolgáló eszköz, amely egyben aktív kormányként is funkcionál. A videó elején látható hajó lassítása és megállítása is a Voith Schneider hajtóművel történik.
A közúti járművek sebességmérőjéhez semmi köze sincs a géptelegráfnak. Ahogy magad is elmondod, mindössze a fedélzeti tiszt és a gépész közötti kommunikációt szolgálja, illetve, a modern, távvezérelt gépeknél pedig a fordulatszám közvetlen állítására. Azaz, valójában a gázpedálhoz hasonlítható a szerepe. Ugyanakkor, léteznek sebességmérő berendezések a hajókon is.
A hajók nem parkolnak, hanem kikötnek, vagy horgonyoznak.
A hajók nem kanyarodnak, hanem fordulnak.
A kormánylapát kitérésével végzett lassításnál nem a lapát közegellenállása a lényeg, hanem az hajótesté.
Hadihajók, nem katonai hajók.
Az irányított hajók elleni rakéták?? talán inkább hajók elleni irányított rakéták...
két intelem: lyukas hajóval nem lehet hajózni, és nyávogó vasmacskával nem lehet kikötni....
19:11 a pici hetzer:D
Belép a nyomaték. vele kapcsolatban az ERŐ.