Презентація книги Наталії Романець "Механізми творення Голодомору"

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 ноя 2023
  • У Музеї Голодомору сьогодні відбулася презентація наукового видання «Механізми творення Голодомору: хлібозаготівельні кампанії 1931-1933 рр. на Дніпропетровщині // збірник документів та матеріалів». 171 документ з цього видання публікується вперше.
    «Гадаю, науковцям не потрібно пояснювати, навіщо видавати збірки документів, - каже Наталя Романець. - Передусім це введення до наукового обігу великої кількості нових документів, які стають доступними широкому колу науковців. По-друге, нам, історикам, часто закидають що ми «переписуємо історію». А саме ці документи дають відповіді на дуже багато питань. І якщо у людини є сумніви, вона сама може взяти збірку документів, почитати їх та зробити висновки. По-третє, документи згасають. Ніхто не займається їхньою реставрацією, ніхто не займається їхнім скануванням. На багатьох із них уже не видно цифри і прізвища, Мені дуже допомогло у підготовці цієї збірки те, що коли навчалася в аспірантурі, то змогла велику кількість документів переписати від руки. Завдяки цьому вдалося реконструювати деякі цифри і прізвища».
    Розповідаючи про книжку, пані Наталя нагадала, що Дніпропетровська область у кордонах 1932-1933 років мала зовсім інший вигляд. Сформована 9 лютого 1932 року, вона включала до свого складу 4 міста обласного підпорядкування (Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кам’янське, Кривий Ріг) і 50 районів. У зв’язку з організацією 2 липня 1932 року Донецької області, до складу якої ввійшло 5 районів Дніпропетровської області, її територія зменшилася до 45 районів, але все одно вона залишалася досить великим і потужним в адміністративному плані краєм, адже включала майже всю південно-східну частину республіки.
    «Це і визначило масштаби тих репресій, які застосовували під час хлібозаготівель, у цьому регіоні», - каже Наталя Романець.
    «Мене тішить, що робота над збірником завершена, - підсумовує Наталя Романець. - Адже створювався він у непростих умовах. Я називаю цю збірку «карантинно-воєнною», бо коли почала готувати її, почався карантин, а прокинувшись уранці 24 лютого, однією з думок було, що я так і не закінчила роботу над книжкою. Тому я щаслива, що можу її зараз тримати в руках».
    Більше - на нашому сайті.
    holodomormuseu...

Комментарии •