Dzięki za pracę. Dzięki temu następni mogą trochę poprawić kolejne testy: 1) Sprawdzenie objętości elektrolitu, zalanie tą samą objętością ( urządzenie wibracyjne do ułożenia ilości czynnika), 2) Sprawdzenie stężenia elektrolitu i stężenia dla żelu ( najlepiej aby stężenie było podobnej wartości, dorobienie roztworu), 3) Zalanie przy rozładowanych celach, i ładowanie od zera ( czyli w teorii właśnie przy najbardziej płynnym czynniku). 4) Sprzęt do ładowania i rozładowywania z pomiarem pojemności - najlepiej automat z logowaniem pomiaru, oraz ilości cykli,
Jest nadzieja na lepsze jutro 👍👍👍🤝 myślę że bardzo ważny jest stopień czystości krzemionki dlatego, że producenci lubią miksować różne g ó w n o i potem są marne efekty takiej konwersji.
Mam nadzieje, ze teraz po tych video dla wielu będzie łatwiej robić kolejne eksperymenty. Widać, ze kierunek właściwy a patrząc z boku zawsze można cos ulepszyć. Ja robiłem ten experiment tak jak się idzie po polu minowym ;) Udostępnij , Może ktoś z twoich znajomych tez na to czeka. Pozdrawiam
Muszę sprawdzić jutro w moim Aku czy opadło jak u ciebie.ja zauważyłem że mój akumulator dziś naładował się do 12.5v a przed przeróbką do 12.3v.zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam fajne nagranie. Im bardziej miałki tlenek krzemu tym lepiej. Warto zaraz rozrobić całość i zalać blach w celach powyżej ok. 1cm od góry. Dobże by było akumulator naładować do pełna kwas sprawdzić stężenie. Można i troszkę gęstszy zrobić roztwór by lepiej się skrystalizował.Ja będę też to robił to dam znać co i jak. Mam nowy i stary akumulator to się porówna. Szczęść Boże Pozdrowienia ze Śląska. A u was też taka nagonka na węgiel? Oraz takie trudności z gazem ropą prądem? Ceny u nas wysokie.Węgiel w ziemi a kopalnie zamykają. Masakra. Niech moc będzie z nami!
Thanks for comments . Mam nadzieje, ze teraz po tych video dla wielu będzie łatwiej robić kolejne eksperymenty. Widać , ze kierunek właściwy a patrząc z boku zawsze można cos ulepszyć. Ja robiłem te probe tak jak się idzie po omacku i na dodatek po polu minowym ;) Udostępnij , bo może ktoś z twoich znajomych tez na to czeka. Pozdrawiam z USa
Oni w USA raczej wszystko mają na ropę i często sami sobie ją wydobywają w jakimś miejscu działki. Kiedyś Cejrowski to pokazywał i omówił dość obszernie. Teraz promują tam gaz wydobywany z łupków, ale nikt tego samemu nie robi tylko koncerny.
Dzień dobry. Dzięki za Twoją pracę. Sam chciałem coś takiego sprawdzić, a teraz nie muszę. Co do ilości czynnika, wystarczyło zmierzyć objętość wylaną elektrolitu, i dorobić tyle "kiślu" aby była taka sama objętość co wcześniej zlanego elektrolitu :-) Pozdrawiam.
Nie jestem pewien czy w przypadku kwasu i krzemu tworzy sie mieszanina czy może roztwór. Przy tym drugim objętość sie zwiększa bardzo nieznacznie. Pamiętaj ,ze w końcowym rezultacie udało sie zmieścić wszystek elektrolit który zlałem z aku. Pozdrawiam
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że przy rozładowaniu akumulatora, elektrolit przechodzi w rozkład elektrochemiczny, sprawiając że woda z elektrolitu podchodzi do góry, zaś sam kwas siarkowy krystalizuje się, oczywiście w tym przypadku, mniej... na płytach. Co w późniejszym ładowniu, stan skupienia połączenia elektrolitu z krzemem, nie powraca z powrotem do jednorodnego stałego stanu skupienia w postaci jednorodnego żelu, poprzez dużą gęstość fizyczną. Stąd też później, można było zaobserwować, że elektrolit z powrotem nie "zgęstniał", o czym wspomina autor. Oczywiście, nie znam się również na tym, ale to są moje przypuszczenia i domniemania, które z chęcią także bym chciał je zweryfikować, przez opinie eksperta.
Szkoda, że nie masz cęgówki. Przy teście miej więcej wyszłoby, ile Ah posiada ten akumulator. Przetwornica na własne potrzeby zużywa nie mniej niż 20V. Tak sobie myślę - Akumulator "hybrydowy", aby miał gęstość dobrze byłoby potraktować napięciem do 16V prądem do 2A przez ostatnie 3 godziny. Akumulator sam ograniczy pobór prądu jak będzie już naładowany. Przy 0stC, aby zrobić gęstość w połowie zużytym kwasiaku (ze 100Ah zostało 54) używałem na końcu ponad 17V, a prąd spadał do 1A.
Mój akumulator w Toyocie ma już 7 lat (z salonu) na dzień dzisiejszy przy -10c pali na dotyk, ale jak padnie zrobie eksperyment, widzę że inni youtuberzy podłapują temat i też zaczynają eksperymentować, ciekawe co wyjdzie 😊
Akumulator 600 CCA to odpowiednik europejskiego 60 ah, rozładowanie było średnio prądu około 9A przy tak dużej przetwornicy, prąd około sześciogodzinny C6. Dla C6 pojemność nominalna 52Ah, tutaj oddało 31 Ah. Akumulator stracił około 40% pojemności.
Super, następnym razem jeśli będzie można to podłącz jakiś grzejnik żeby rozładować aku w miarę szybko. Przy 80w wentylatora + 20w potrzeb przetwornicy to wychodziło by że ten aku wytrzyma około 10 godzin. Wartość SOH to po prostu cały ten Crank czyli jak wpisujesz 600, i odczyta 600 to masz 100% = odczyt/wartość wpisana = soh.
@@Krystian_D Mysle ze masz racje 110W to for sure. Czy moglbys przeliczyc i podac ile on oddal energii, bo ja sie na tym nie znam wiec nie bede udawal madrego ;)
@@americanwoodworkingtrickss6543 350 Wh mniej więcej zależy od sprawności przetwornicy przy tym obciążeniu. To wychodzi w że ten Aku ma obecnie około 30Ah.
@@americanwoodworkingtrickss6543 czyli 190w przez 3 godziny to ~600wh. 600/12v= 50Ah. Wychodzi na to że aktualnie ten aku ma 50% swojej sprawności, zobaczymy jeszcze czy będzie szło dolać elektrolitu po czasie. I najważniejsza sprawa, ile cykli przetrwa aku bo nawet jeśli pozostanie na tych 50% sprawności a będzie miał faktycznie 6000+ cykli to też to robię dla mojej mini farmy solarnej :D
oczywiście wszystko "mniej więcej" bo nie wiem ile przetwornica bierze na swoje potrzeby. Czekam na kolejne za jakiś czas filmiki i pozdrawiam for sure ! :)
Mnie osobiście troszkę martwi to głębokie (poniżej 11V) rozładowanie zimą, gdzie sprawność akumulatora spada poniżej 20%. Te parametry prądu rozruchowego i sprawności wyglądają jakby akumulator już był po roku użytkowania, ale gdy się ociepli może się podniosą i będzie Ok. Czekam cierpliwie na testy gdy temperatura otoczenia będzie ok 25 stopni Celsjusza.
Dziękuję za informację, co do ładowania to przy tej elektronicznej ładowarce za pierwszym razem ustawiasz na automat( tryb STD) i po zakończeniu tego uruchamiasz jeszcze raz w trybie repare. Taki schemat umożliwi ci pełne naładowanie akumulatora. Pozdrawiam jeszcze raz i czekam na następne relacje.
@@americanwoodworkingtrickss6543 przełączanie programów masz po prawe stronie przy ekranie to ten podświetlony przycisk mode. Wystarczy dotknąć. Pozdrawiam i szczerze życzę sukcesu przy eksperymencie.
W ładowarkach tryb repair działa różnie. W mojej są to impulsy, jak by zamiast mostka była jedna dioda. Służy on głównie do odsiarczania. Trybem repair nie naładuje do pełna akumulatora. Ale może macie inne modele.
@@fddevnull dlatego najpierw ładujesz w trybie standardy a potem podbijają impulsami, najlepiej sprawdzić stan jeśli jest możliwość przez badanie elektrolitu. Plusem ładowania impulsami jest jeszcze to że jest mniejsze gazowanie przy takim ładowania. Te chińskie ładowarki jak w video mają w większości takie same działanie. Ale o innych się nie wypowiem. Pozdr dla wszystkich eksperymentatorów.
git ... ale przed zlaniem elektrolitu z accu trzeba go dobrze naładować aby uzyskać właściwą gęstość - inaczej kwas zostanie na celach a zlejesz wodę z odrobiną h2So4...
Czy ja dobrze widzę że ten Aku w teście miał jakieś 30 Ah ? ;) Ale spodziewałem się gorszego wyniku. Trzeba ten test jednak zrobić kiedyś samemu. Szczególnie jak wygląda degradacja. Thx anyway ;)
Bateria byłą rozładowana prądem blisko 0.05C (około 7A z jakąś dokłądką na straty invertera) z tego co pokazywał inverter, w czasie 3,5h x 80W to około 280Wh to przy napięciu 12V to około 23 Ah a gdzie reszta? hmm ta bateria z tabliczki ma 110Ah. Kiepskie baterie kwasowe chińskie w granicach 400zł 110Ah na allegro mają w granicach 720Wh przy 0.1C około 60Ah. To albo źle liczę albo coś w tym wszystkim się nie zgadza. CCA nie wychodzi źle
Czegoś nie rozumiem. Jakim cudem po dodaniu prawie 0,6 kg krzemu do oryginalnej ilości kwasu, to wszystko się zmieściło w tej samej obudowie ? Mieszanina się skurczyła ?
Mie tez to zaskoczylo. Moze z tego robi sie pod wplywem czasu jakis roztwór a nie mieszanina, bo nie zmieściło sie od razu ,ale po wielu tygodniach. Pozdrawiam
@@americanwoodworkingtrickss6543 Już wiem dlaczego! Żona chemiczka mi wytłumaczyła. Np. Cukier puder rozpuszczony w wodzie, też nie zwiększy objętości wody. Chemia jest genialna. Pozdrawiam 👍
@@americanwoodworkingtrickss6543 Mam pomysł na zalewanie akumulatora tym żelem. Po wstępnym zalaniu można by poddać akumulator działaniu podciśnienia. Np. przy pomocy zwykłego odkurzacza .🤗
@@a.blacksmith187 Na kanale mam okolo 400 filmow. Zaden nie wzbudzil takiej kontrowersji jak ten o akumulatorze. Powtarzam jeszcze raz. Ja nie jestem ekspertem i nie robie w branzy akumulatorow. To byl zwykly test z robiony z ciekawosci. i co sie stalo? Sprawdzilem i najbardziej krzyczą Ci którzy handlują akumulatorami, ze to wogule ciemnogrod i ze znuszczysz akumulator natychmiast i ze w ogole wybuchnie jak bomba atomow a. Powinno przecież im zależeć aby jak najwiecej ludzi psulo swoje akumulatory. Dlaczego? Rachunek jest prosty. Tak czysto teoretycznie pomyslcie logidcznie!!! Jesli w skali kraju, w przeciagu jednego roku ludzie by zniszczyli dodatkowo 100 tys. szt. aku X$200 to daje $20,000,000.00. To ogromna suma do podzialu na rynku pomiedzy handlowcow. Czyz nie? Natomiast jesli te sto tys. ludzi nie kupi przez dodatkowe 2-4 lata nowych aku to wychodzi kosmiczna cyfra strat. Matematyka nie klamie i nie poddaje sie indoktrynacji. A tak wracajac do mojego aku. Ma sie swietnie i kreci przy mrozach. Jednakze mysle , ze przed dodaniem krzemu powinno sie zwiekszyc stezenie elektrolitu o 2%, bo pomimo ,ze wlany zostal caly kwas to od poczatku bateria nie dala sie naladowac do 100% tylko zawsze do 98%, tak wiec widac ze stężenie przynajmiej teoretycznie trzeba by zwiekszyc nieznacznie. Milego dnia wszystkim zycze. Tu dla tych co znaja ang. stary film : Baterie żelowe i Cristal to dwie różne rzeczy a caly zysk w tym ze je można rozradowywać do 0V i z powrotem bez szkody dla nich. ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
@@urszulakauzka7066 Nieważne ,ważne żeby z innymi podzielić sie wynikami. Dobrze jednak by bylo aby, ktoś kto ma dobry tester oraz możliwość i chęci oraz czas na dalsze testy zrobił to lepiej niż ja. Teraz korzystając ze swoich doswiadczen wiem , ze nalezalo by to zrobić taki test ponownie. Aby taki test miał naukowe podstawy należałoby wziąć dwa takie same akumulatory kwasowe o takich samych parametrach. Sprawdzic je ,doladowac i sprawdzic ponownie. Następnie jeden przerobić a drugi nie. Potem po odstaniu z tydzień naładować je lub doladowac a potem rozładowywać do np.0V lub 1V i naładować oba Ponownie. Zrobic pomiary i tak z 5 -10 cykli i wtedy dopiero będzie bardziej klarowny obraz. Oczywiście ten kwasiak takiej operacji z pewnością nie przeżyje !!!!!, , ale jeśli ten przerobiony przeżyje i będzie miał niezle wyniki ,lepsze od kwasiaka oryginalnego to będzie dowód ,ze to działa. Najwazniejsze!!!! Ten silicon dioxide musi być puder i to czysty a nie wypełniacz do żywic , który ma 20- 30+% zanieczyszczeń. Zanieczysczenia wejda w reakcje z kwasem z elektrolitu i zaburza caly test ,aa napewna pogorsza test pojemnosci. Można tez stężenie elektrolitu zwiększyć o około 2%. Pozdrawiam. ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
Ja nie wiem . Popytaj na forach polskich lub naopisz dokanalu co zrobil taka przerobke w Pl i pelne udokumentowane 100 cykli: ruclips.net/video/hyMi1o2HHWM/видео.html
Nie zgodzę sie z tym, to dezinformacja. Jako pierwszy dowód powiem, ze sprzedają oba typy u tego samego dystrybutora. Po zatem krystaliczny można rozradować do 0V wiele razy bez uszkodzenia a żelowego nie . Można go tez ładować od zera V w ujemnych temp. a spróbuj zrobić to z żelowym. ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
Miałem nie zaglądać na filmy tego pana rozpoczynające się literą "A", ale że jestem technikiem elektromechanikiem to nie potrafię odmówić sobie tak pysznej zabawy. Więc uwaga: jeśli chcecie osiągnąć takie same efekty, to koniecznie sypcie proszkiem na oko, no i kwas musi być strong bo właściwie gęstość elektrolitu jest całkowicie bez znaczenia, byle przez lejek przeszło. To co się rozsypie na stole warto zgarnąć szpachelką i zassać słomką, wiecie jak, żeby gardłem poleciało. Jak wam się rozbabrze co nieco po akumulatorze, to nie wycierać! W połączeniu z pianą gaśniczą da piorunujący efekt. Koniecznie cała zabawa musi odbywać się w dobrze umeblowanej stolarni, fat wood żeby się walał wszędzie, jakieś farby i lakiery mile widziane, na bogato. Gaśnica...Cóż, gaśnica wystarczy jedna, chociaż dla oszczędności warto ją ewakuować z pomieszczenia wcześniej. Wcześniej również warto zadbać o dobry insurance policy, dla sąsiadów również. A teraz serio: John i ewentualni wyznawcy twojej religii - nie idźcie tą drogą. Ucz nasz przyjacielu robienia mebli a nie robienia "żelowych" akumulatorów. Pozdrawiam bro!
Po doświadczeniach z ostatnich lat z pandemia okazuje sie ,ze nie można wierzyć nikomu nawet tzw. ekspertom i to tez prowadzący powtórzył kilka razy sam w swoim filmie. To co on tam wrzucił po zmieszaniu wygadało szere jak cement z wapnem a powinno być białe jak klej do tapet. Nie będę się kłócił kto ma racje, bo z opinia jest jak z dupa ,każdy ma swoja. Pyzatym każdy i ja tez mogę jej nie mieć, ale skoro armia w USA ma i używa to znaczy ,ze to działać musi tylko jeszcze nie znamy wszystkich detali. To nieprawda ,ze akumulator żelowy i krystaliczny to to samo ,bo wielu dystrybutorów ma oba typy. Tego krystalicznego podstawowa zaleta to taka, ze można go rozładować do 0V i naładować bez uszkodzenia i tak wiele razy. Podobno nie trzeba go doładowywać jak kwasiaka i się nie zasiarcza. Na te pytania czy taka przeróbka jaka zrobiłem ja działa odpowie mi tylko czas nie żaden ekspert. Ja pokazałem producenta , który produkuje tek tlenek krzemu wiec każdy może sprawdzić sam i się przekonać. ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
Tu zrobił człowiek profesjonalny naukowy test. Zapraszam: ruclips.net/video/BVAjSH99suM/видео.html
Dzięki za pracę. Dzięki temu następni mogą trochę poprawić kolejne testy:
1) Sprawdzenie objętości elektrolitu, zalanie tą samą objętością ( urządzenie wibracyjne do ułożenia ilości czynnika),
2) Sprawdzenie stężenia elektrolitu i stężenia dla żelu ( najlepiej aby stężenie było podobnej wartości, dorobienie roztworu),
3) Zalanie przy rozładowanych celach, i ładowanie od zera ( czyli w teorii właśnie przy najbardziej płynnym czynniku).
4) Sprzęt do ładowania i rozładowywania z pomiarem pojemności - najlepiej automat z logowaniem pomiaru, oraz ilości cykli,
Polak potrafi :)
Brawo!!!
Brawo, gratuluję wytrwałości!
Super czekamy na dalsze testy. Pozdrawiam :) dobra robota
Dziękuję za dobra robotę. Dużo zdrówka!
Czekałem na ten materiał 😀👍👍👍
dobra robota.
fajnie że się dzielisz swoimi doświadczeniami
Jest nadzieja na lepsze jutro 👍👍👍🤝 myślę że bardzo ważny jest stopień czystości krzemionki dlatego, że producenci lubią miksować różne g ó w n o i potem są marne efekty takiej konwersji.
Bardzo ważny Update. Dzięki!
Przyda się na pewno.
Łapka poszła.
Super
Pozdrawiam 💪💪💪
Pozdrawiam serdecznie i czekam💪💓😁
Edit
Oglądam drugi raz i powiem szczerze że rozwaliłeś system. Brawo Ty💪💓
Mam nadzieje, ze teraz po tych video dla wielu będzie łatwiej robić kolejne eksperymenty. Widać, ze kierunek właściwy a patrząc z boku zawsze można cos ulepszyć. Ja robiłem ten experiment tak jak się idzie po polu minowym ;) Udostępnij , Może ktoś z twoich znajomych tez na to czeka. Pozdrawiam
@@americanwoodworkingtrickss6543
Już poszło w świat😁💪💓
Dzień dobry, trzeba będzie przetestować.
21:54 właśnie miałem pytać oto
Muszę sprawdzić jutro w moim Aku czy opadło jak u ciebie.ja zauważyłem że mój akumulator dziś naładował się do 12.5v a przed przeróbką do 12.3v.zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam fajne nagranie. Im bardziej miałki tlenek krzemu tym lepiej. Warto zaraz rozrobić całość i zalać blach w celach powyżej ok. 1cm od góry. Dobże by było akumulator naładować do pełna kwas sprawdzić stężenie. Można i troszkę gęstszy zrobić roztwór by lepiej się skrystalizował.Ja będę też to robił to dam znać co i jak. Mam nowy i stary akumulator to się porówna. Szczęść Boże Pozdrowienia ze Śląska. A u was też taka nagonka na węgiel? Oraz takie trudności z gazem ropą prądem? Ceny u nas wysokie.Węgiel w ziemi a kopalnie zamykają. Masakra. Niech moc będzie z nami!
Thanks for comments . Mam nadzieje, ze teraz po tych video dla wielu będzie łatwiej robić kolejne eksperymenty. Widać , ze kierunek właściwy a patrząc z boku zawsze można cos ulepszyć. Ja robiłem te probe tak jak się idzie po omacku i na dodatek po polu minowym ;) Udostępnij , bo może ktoś z twoich znajomych tez na to czeka. Pozdrawiam z USa
Oni w USA raczej wszystko mają na ropę i często sami sobie ją wydobywają w jakimś miejscu działki. Kiedyś Cejrowski to pokazywał i omówił dość obszernie. Teraz promują tam gaz wydobywany z łupków, ale nikt tego samemu nie robi tylko koncerny.
Dzień dobry.
Dzięki za Twoją pracę. Sam chciałem coś takiego sprawdzić, a teraz nie muszę.
Co do ilości czynnika, wystarczyło zmierzyć objętość wylaną elektrolitu, i dorobić tyle "kiślu" aby była taka sama objętość co wcześniej zlanego elektrolitu :-)
Pozdrawiam.
Nie jestem pewien czy w przypadku kwasu i krzemu tworzy sie mieszanina czy może roztwór. Przy tym drugim objętość sie zwiększa bardzo nieznacznie. Pamiętaj ,ze w końcowym rezultacie udało sie zmieścić wszystek elektrolit który zlałem z aku. Pozdrawiam
@@americanwoodworkingtrickss6543
Ten kisiel zwany jest koloidem😉
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że przy rozładowaniu akumulatora, elektrolit przechodzi w rozkład elektrochemiczny, sprawiając że woda z elektrolitu podchodzi do góry, zaś sam kwas siarkowy krystalizuje się, oczywiście w tym przypadku, mniej... na płytach. Co w późniejszym ładowniu, stan skupienia połączenia elektrolitu z krzemem, nie powraca z powrotem do jednorodnego stałego stanu skupienia w postaci jednorodnego żelu, poprzez dużą gęstość fizyczną. Stąd też później, można było zaobserwować, że elektrolit z powrotem nie "zgęstniał", o czym wspomina autor.
Oczywiście, nie znam się również na tym, ale to są moje przypuszczenia i domniemania, które z chęcią także bym chciał je zweryfikować, przez opinie eksperta.
Szkoda, że nie masz cęgówki. Przy teście miej więcej wyszłoby, ile Ah posiada ten akumulator. Przetwornica na własne potrzeby zużywa nie mniej niż 20V.
Tak sobie myślę - Akumulator "hybrydowy", aby miał gęstość dobrze byłoby potraktować napięciem do 16V prądem do 2A przez ostatnie 3 godziny. Akumulator sam ograniczy pobór prądu jak będzie już naładowany.
Przy 0stC, aby zrobić gęstość w połowie zużytym kwasiaku (ze 100Ah zostało 54) używałem na końcu ponad 17V, a prąd spadał do 1A.
Supero
Mój akumulator w Toyocie ma już 7 lat (z salonu) na dzień dzisiejszy przy -10c pali na dotyk, ale jak padnie zrobie eksperyment, widzę że inni youtuberzy podłapują temat i też zaczynają eksperymentować, ciekawe co wyjdzie 😊
Akumulator 600 CCA to odpowiednik europejskiego 60 ah, rozładowanie było średnio prądu około 9A przy tak dużej przetwornicy, prąd około sześciogodzinny C6. Dla C6 pojemność nominalna 52Ah, tutaj oddało 31 Ah. Akumulator stracił około 40% pojemności.
Super, następnym razem jeśli będzie można to podłącz jakiś grzejnik żeby rozładować aku w miarę szybko. Przy 80w wentylatora + 20w potrzeb przetwornicy to wychodziło by że ten aku wytrzyma około 10 godzin. Wartość SOH to po prostu cały ten Crank czyli jak wpisujesz 600, i odczyta 600 to masz 100% = odczyt/wartość wpisana = soh.
Przy przetwornicy 4kW pobór był szacunkowo 110-120w
@@Krystian_D Mysle ze masz racje 110W to for sure. Czy moglbys przeliczyc i podac ile on oddal energii, bo ja sie na tym nie znam wiec nie bede udawal madrego ;)
@@americanwoodworkingtrickss6543
350 Wh mniej więcej zależy od sprawności przetwornicy przy tym obciążeniu. To wychodzi w że ten Aku ma obecnie około 30Ah.
@@americanwoodworkingtrickss6543 czyli 190w przez 3 godziny to ~600wh. 600/12v= 50Ah. Wychodzi na to że aktualnie ten aku ma 50% swojej sprawności, zobaczymy jeszcze czy będzie szło dolać elektrolitu po czasie. I najważniejsza sprawa, ile cykli przetrwa aku bo nawet jeśli pozostanie na tych 50% sprawności a będzie miał faktycznie 6000+ cykli to też to robię dla mojej mini farmy solarnej :D
oczywiście wszystko "mniej więcej" bo nie wiem ile przetwornica bierze na swoje potrzeby. Czekam na kolejne za jakiś czas filmiki i pozdrawiam for sure ! :)
Mnie osobiście troszkę martwi to głębokie (poniżej 11V) rozładowanie zimą, gdzie sprawność akumulatora spada poniżej 20%. Te parametry prądu rozruchowego i sprawności wyglądają jakby akumulator już był po roku użytkowania, ale gdy się ociepli może się podniosą i będzie Ok. Czekam cierpliwie na testy gdy temperatura otoczenia będzie ok 25 stopni Celsjusza.
Dziękuję za informację, co do ładowania to przy tej elektronicznej ładowarce za pierwszym razem ustawiasz na automat( tryb STD) i po zakończeniu tego uruchamiasz jeszcze raz w trybie repare. Taki schemat umożliwi ci pełne naładowanie akumulatora. Pozdrawiam jeszcze raz i czekam na następne relacje.
Niestety u nas musi byc wszystko idioto odporne i te "mądre ładowarki" w większości nie maja żadnych przełączników. Pozdrawiam
@@americanwoodworkingtrickss6543 przełączanie programów masz po prawe stronie przy ekranie to ten podświetlony przycisk mode. Wystarczy dotknąć. Pozdrawiam i szczerze życzę sukcesu przy eksperymencie.
W ładowarkach tryb repair działa różnie. W mojej są to impulsy, jak by zamiast mostka była jedna dioda. Służy on głównie do odsiarczania. Trybem repair nie naładuje do pełna akumulatora. Ale może macie inne modele.
@@fddevnull dlatego najpierw ładujesz w trybie standardy a potem podbijają impulsami, najlepiej sprawdzić stan jeśli jest możliwość przez badanie elektrolitu. Plusem ładowania impulsami jest jeszcze to że jest mniejsze gazowanie przy takim ładowania. Te chińskie ładowarki jak w video mają w większości takie same działanie. Ale o innych się nie wypowiem. Pozdr dla wszystkich eksperymentatorów.
git ... ale przed zlaniem elektrolitu z accu trzeba go dobrze naładować aby uzyskać właściwą gęstość - inaczej kwas zostanie na celach a zlejesz wodę z odrobiną h2So4...
Dla zasiegu ;)
Czy ja dobrze widzę że ten Aku w teście miał jakieś 30 Ah ? ;)
Ale spodziewałem się gorszego wyniku. Trzeba ten test jednak zrobić kiedyś samemu. Szczególnie jak wygląda degradacja. Thx anyway ;)
Wystarczy szlifierka oscylacyjna przylozona z każdego boku
Jak kupię kawę 0,5 i przesypuję do pojemnika o tej samej pojemności co opakowanie, to co chwilę w niego pukam, żeby cała weszła.
super, dziękuję
Bateria byłą rozładowana prądem blisko 0.05C (około 7A z jakąś dokłądką na straty invertera) z tego co pokazywał inverter, w czasie 3,5h x 80W to około 280Wh to przy napięciu 12V to około 23 Ah a gdzie reszta? hmm ta bateria z tabliczki ma 110Ah. Kiepskie baterie kwasowe chińskie w granicach 400zł 110Ah na allegro mają w granicach 720Wh przy 0.1C około 60Ah. To albo źle liczę albo coś w tym wszystkim się nie zgadza. CCA nie wychodzi źle
Nie pomoge , bo sie na tym nie znam.
Czegoś nie rozumiem. Jakim cudem po dodaniu prawie 0,6 kg krzemu do oryginalnej ilości kwasu, to wszystko się zmieściło w tej samej obudowie ? Mieszanina się skurczyła ?
Mie tez to zaskoczylo. Moze z tego robi sie pod wplywem czasu jakis roztwór a nie mieszanina, bo nie zmieściło sie od razu ,ale po wielu tygodniach. Pozdrawiam
@@americanwoodworkingtrickss6543 Już wiem dlaczego! Żona chemiczka mi wytłumaczyła. Np. Cukier puder rozpuszczony w wodzie, też nie zwiększy objętości wody. Chemia jest genialna. Pozdrawiam 👍
@@americanwoodworkingtrickss6543 Mam pomysł na zalewanie akumulatora tym żelem. Po wstępnym zalaniu można by poddać akumulator działaniu podciśnienia. Np. przy pomocy zwykłego odkurzacza .🤗
@@a.blacksmith187 Na kanale mam okolo 400 filmow. Zaden nie wzbudzil takiej kontrowersji jak ten o akumulatorze. Powtarzam jeszcze raz. Ja nie jestem ekspertem i nie robie w branzy akumulatorow. To byl zwykly test z robiony z ciekawosci. i co sie stalo?
Sprawdzilem i najbardziej krzyczą Ci którzy handlują akumulatorami, ze to wogule ciemnogrod i ze znuszczysz akumulator natychmiast i ze w ogole wybuchnie jak bomba atomow a. Powinno przecież im zależeć aby jak najwiecej ludzi psulo swoje akumulatory. Dlaczego? Rachunek jest prosty. Tak czysto teoretycznie pomyslcie logidcznie!!!
Jesli w skali kraju, w przeciagu jednego roku ludzie by zniszczyli dodatkowo 100 tys. szt. aku X$200 to daje $20,000,000.00. To ogromna suma do podzialu na rynku pomiedzy handlowcow. Czyz nie? Natomiast jesli te sto tys. ludzi nie kupi przez dodatkowe 2-4 lata nowych aku to wychodzi kosmiczna cyfra strat. Matematyka nie klamie i nie poddaje sie indoktrynacji.
A tak wracajac do mojego aku. Ma sie swietnie i kreci przy mrozach. Jednakze mysle , ze przed dodaniem krzemu powinno sie zwiekszyc stezenie elektrolitu o 2%, bo pomimo ,ze wlany zostal caly kwas to od poczatku bateria nie dala sie naladowac do 100% tylko zawsze do 98%, tak wiec widac ze stężenie przynajmiej teoretycznie trzeba by zwiekszyc nieznacznie. Milego dnia wszystkim zycze.
Tu dla tych co znaja ang. stary film : Baterie żelowe i Cristal to dwie różne rzeczy a caly zysk w tym ze je można rozradowywać do 0V i z powrotem bez szkody dla nich.
ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
No bo Fabryka po wlewie nie zamyka od razu a zostawia lejki na akumulatorach i co pewien czas dolewa..
Cześć może zamiast wibrowania albo czekania wystarczy podłączyć próżnie i odessać powietrze pozdro Krzysiek
To teoria ,ale aby to udowodnic ,ktos kto ma taka mozliwosc musi zrobic test i sie podzielic z nami rezultatami ;)
@@americanwoodworkingtrickss6543 tak mi szybko wpadło do głowy . Na pewno spróbuję tylko że ja nie mam wiedzy o nagrywaniu filmów
@@urszulakauzka7066 Nieważne ,ważne żeby z innymi podzielić sie wynikami. Dobrze jednak by bylo aby, ktoś kto ma dobry tester oraz możliwość i chęci oraz czas na dalsze testy zrobił to lepiej niż ja. Teraz korzystając ze swoich doswiadczen wiem , ze nalezalo by to zrobić taki test ponownie. Aby taki test miał naukowe podstawy należałoby wziąć dwa takie same akumulatory kwasowe o takich samych parametrach. Sprawdzic je ,doladowac i sprawdzic ponownie. Następnie jeden przerobić a drugi nie. Potem po odstaniu z tydzień naładować je lub doladowac a potem rozładowywać do np.0V lub 1V i naładować oba Ponownie. Zrobic pomiary i tak z 5 -10 cykli i wtedy dopiero będzie bardziej klarowny obraz.
Oczywiście ten kwasiak takiej operacji z pewnością nie przeżyje !!!!!, , ale jeśli ten przerobiony przeżyje i będzie miał niezle wyniki ,lepsze od kwasiaka oryginalnego to będzie dowód ,ze to działa.
Najwazniejsze!!!! Ten silicon dioxide musi być puder i to czysty a nie wypełniacz do żywic , który ma 20- 30+% zanieczyszczeń.
Zanieczysczenia wejda w reakcje z kwasem z elektrolitu i zaburza caly test ,aa napewna pogorsza test pojemnosci. Można tez stężenie elektrolitu zwiększyć o około 2%.
Pozdrawiam.
ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
Witam, , Pytanie gdzie w Polsce mozna zakupić krzemionkę jak na filmie ?
Ja nie wiem . Popytaj na forach polskich lub naopisz dokanalu co zrobil taka przerobke w Pl i pelne udokumentowane 100 cykli:
ruclips.net/video/hyMi1o2HHWM/видео.html
🇵🇱
Myślę,że po tych obiecanych 6000 cykli ten akumulator będzie sam śpiewał,tańczył i robił fikołki . Ale przekonamy się dopiero za 16 lat.....szkoda ,
Ten Aku nie działa u niego jako buforowy tylko rozruchowy. Jak chcesz policzyć te cykle ? ;)
@@fddevnull a jak liczą w rozruchowych,korbką? :)
ile ten silicon dioxide kosztuje w USA?
www.amazon.com/LFA-Silicon-Dioxide-Silica-Powder/dp/B0798R4FHJ/ref=sr_1_3?keywords=silicon%2Bdioxide&qid=1678038631&sr=8-3&th=1
Trza było zawibrować ten żel to by go więcej weszło! 😂😂😉
Ten typ baterii nazywa się: akumulator żelowy.
pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_%C5%BCelowy
Nie zgodzę sie z tym, to dezinformacja. Jako pierwszy dowód powiem, ze sprzedają oba typy u tego samego dystrybutora. Po zatem krystaliczny można rozradować do 0V wiele razy bez uszkodzenia a żelowego nie . Można go tez ładować od zera V w ujemnych temp. a spróbuj zrobić to z żelowym.
ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html
Bo roztwór był za rzadki ... Białko było za rzadkie
Teraz to każdy mundry😉
Miałem nie zaglądać na filmy tego pana rozpoczynające się literą "A", ale że jestem technikiem elektromechanikiem to nie potrafię odmówić sobie tak pysznej zabawy. Więc uwaga: jeśli chcecie osiągnąć takie same efekty, to koniecznie sypcie proszkiem na oko, no i kwas musi być strong bo właściwie gęstość elektrolitu jest całkowicie bez znaczenia, byle przez lejek przeszło. To co się rozsypie na stole warto zgarnąć szpachelką i zassać słomką, wiecie jak, żeby gardłem poleciało. Jak wam się rozbabrze co nieco po akumulatorze, to nie wycierać! W połączeniu z pianą gaśniczą da piorunujący efekt. Koniecznie cała zabawa musi odbywać się w dobrze umeblowanej stolarni, fat wood żeby się walał wszędzie, jakieś farby i lakiery mile widziane, na bogato. Gaśnica...Cóż, gaśnica wystarczy jedna, chociaż dla oszczędności warto ją ewakuować z pomieszczenia wcześniej. Wcześniej również warto zadbać o dobry insurance policy, dla sąsiadów również.
A teraz serio: John i ewentualni wyznawcy twojej religii - nie idźcie tą drogą. Ucz nasz przyjacielu robienia mebli a nie robienia "żelowych" akumulatorów. Pozdrawiam bro!
Czekamy z niecierpliwoscią na twoją przeróbkę, z pewnościa zrobisz to lepiej. Dowiemy się jak prawidłowo to zrobić, do dzieła.
@@tomeq4993 Tomasz, takich rzeczy po prostu nie wolno robić. Ale jeśli sądzisz że jesteśmy świadkami przełomowego odkrycia, to proszę, do dzieła ;D
@@danielduda6111 u nas moze i nie wolno ale w Ameryce mozna😉
Masz tu temat sprawdzony dokładnie i opomiarowany,. Myślę , ze powinieneś to zobaczyć. ruclips.net/video/9D1n6ihnhxg/видео.html
Po doświadczeniach z ostatnich lat z pandemia okazuje sie ,ze nie można wierzyć nikomu nawet tzw. ekspertom i to tez prowadzący powtórzył kilka razy sam w swoim filmie. To co on tam wrzucił po zmieszaniu wygadało szere jak cement z wapnem a powinno być białe jak klej do tapet. Nie będę się kłócił kto ma racje, bo z opinia jest jak z dupa ,każdy ma swoja. Pyzatym każdy i ja tez mogę jej nie mieć, ale skoro armia w USA ma i używa to znaczy ,ze to działać musi tylko jeszcze nie znamy wszystkich detali. To nieprawda ,ze akumulator żelowy i krystaliczny to to samo ,bo wielu dystrybutorów ma oba typy. Tego krystalicznego podstawowa zaleta to taka, ze można go rozładować do 0V i naładować bez uszkodzenia i tak wiele razy. Podobno nie trzeba go doładowywać jak kwasiaka i się nie zasiarcza. Na te pytania czy taka przeróbka jaka zrobiłem ja działa odpowie mi tylko czas nie żaden ekspert. Ja pokazałem producenta , który produkuje tek tlenek krzemu wiec każdy może sprawdzić sam i się przekonać.
ruclips.net/video/RZSuYaAUIVU/видео.html