2021.04.24. 014 Mérőműszerek: a multiméter

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 окт 2024
  • Mik azok a multiméterek? Milyen tulajdonságait tartom fontosnak? A pontosságról és az olcsóbb-drágább típusok közötti különbségekről. Analóg multiméter. Komolyabb multiméter. Tőmondatokban erről szól ez a videó.

Комментарии • 13

  • @omegaalfatervezokft.6081
    @omegaalfatervezokft.6081 Год назад

    Nagyon hasznos videó! A kezdők számára szívesen vennék mérés bemutatást (volt, amper, ohm...)

  • @bobicskornel
    @bobicskornel 3 года назад

    Hasznos video, köszönjük!

  • @potar21
    @potar21 3 года назад

    Nagyon jó videó!

  • @adorjan856
    @adorjan856 13 дней назад

    Hát ez hssznos Mostmár ezt is tudom". Kösz😊önöm

  • @janoshaasz5219
    @janoshaasz5219 3 года назад

    Végignéztem. :-)
    A kihajtható lcd-jű készülékből nekem is van egy példányom,
    sajnos most jaxley javitásra szorul, a racsnigolyók háza kopott/törött el...

  • @orhelyemreallok1811
    @orhelyemreallok1811 2 года назад

    végignéztem

  • @Hunadamxd
    @Hunadamxd Год назад

    Hmm érdekes én somogy electric my64-es multit használok már 4 éve eddig remekül működik :D az analog multi helyett pedig ott a szkóp :)

    • @csabamolnar866
      @csabamolnar866  Год назад +2

      A my64 egy egész jól használható típus, ismerem. Ha valaki vigyáz az eszközeire, akár évtizedekig is működhetnek. Az analóg multiméter és az oszcilloszkóp nem tudják egymást kiváltani és nem is egy árkategóriába esnek. Az analóg multiméternél kifelejtettem a videóból a lényeget: a másik előnye, hogy a feszültségméréshez és az áramméréshez nem igényel tápellátást, ezért napokig, hetekig, vagy bármeddig is használható folyamatos mérésre, mert nem kapcsol ki és nem meríti le az elemet. A dinamikus megjelenítési mód és az elem nélküli működés az a két ok, ami miatt létjogosultsága van még a jelen időkben is.

    • @Hunadamxd
      @Hunadamxd Год назад

      @@csabamolnar866 Igen de már egy szkóp is nagyon "olcsó" (persze olcsó húsnak...), de igazad van kell hozzá egy számítógép, vagy egy tápellátás.

  • @attilagere6186
    @attilagere6186 11 месяцев назад

    Az olcsó multiméter olyan mint az olcsó, értéktelen óra (nem kvarcóra): van de minek mert nem túl hihető amit mutat. Nincs kalibrálva és nem is lehetséges kalibrálni, nagy szórású olcsó alkatrészekből áll. Otthoni kábé van delej/nincs delej mérésre jó. A használható multiméter kalibrált, true rms mérésre alkalmas, már fogásra és látszatra és persze árkategóriában is bizalmat kelt. Pl.: FLUKE multiméterek, nem olcsók de profik.

    • @csabamolnar866
      @csabamolnar866  11 месяцев назад +1

      Ez így van, de minden más dolognál is, nem csak multimétereknél. Az igazán olcsó cipő, étel, játék, autó, szállás, stb. nyilvánvalóan azért olcsó, mert valami hiányzik belőle. A drága általában azért drága, mert prémium minőség. Illetve néha azért, mert átverik az embert vele. Viszont ami hosszú éveken, évtizedeken át drága és mégis sikeres termék, arra mondhatjuk, hogy garantáltan jó is.
      Multiméterekre szűkítve a dolgot: nyilvánvaló, hogy egy 2 eFt.-os multiméter nem tudja ugyanazt, amit egy 300 eFt.-os vagy egy 5 millió forintos kalibrátor. A kérdés az, ki mire akarja használni. Aki például 1,5 voltos elemek feszültségmérésére, annak elegendő a pár ezer forintos, mert 1% pontosságot azok is tudnak. Aki feszültségreferenciákat tartalmazó, percíz mérőeszközöket akar kalibrálni, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia és ismernie kell a mérések összes elméleti- és gyakorlati tudnivalóját.