Minu 7 päevane veepaastumine ehk 'water fast'

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 сен 2017
  • Tegin rahulikumal ajal läbi 7 päevase veepaastumise ning salvestasin endale mälestuseks ka selle video. Oli tõeline teekond, väga hea väljakutse ja iseloomu proovilepanek. Eesmärk ei olnud kilode kaotamine. Soovisin nö omal nahal läbi proovida ning kogeda seda, mida see ainult vee joomisel põhinev paastumine (tegelikult pigem nagu nälgimine) tähendab, millest inimesed räägivad ja mis imesid see keha ja vaimuga teeb.
    Veepaastumine 7 päeva
    Paastumisi on igasuguseid. Küll tehakse neid õlide, mahlade, puuviljade, smuutide ja muuga. Perioodid on loomulikult erinevad samuti. Mind isiklikult inspireeris veepaastumist tegema ühe kunagise trennikaaslase postitus, kus ta samuti tegi 7 päeva veepaastumist, ei söönud midagi, absoluutselt mitte midagi, ei tarbinud ühtegi kalorit, jõi ainult puhast vett. See tundus niivõrd väljakutsuv mõte, et hakkasin selle kohta lähemalt uurima. Sain teada väga palju, nii ekspertide kui ka tavaliste inimeste kogemuste põhjal.
    Selle 7 päevase veepaastumisega soovisin ma eelkõige proovile panna oma tahtejõu, iseloomu, õppida ennast ja oma keha paremini tundma. Ja seda kõike teha vaid 7 päevaga, pannes end sellisesse ekstreemsemasse olukorda... see kõik tundus seda väärt olevat. 7 päeva on lihtsalt nii lühike aeg, et enda kohta teada saada nii palju.
    Mida siis veepaastumine õigemini tähendab?
    Mõned teevad veepaastumist mõningate toidulisanditega, mõni sööb kõrvale päevas ühe õuna näiteks. On erinevaid viise, et see ekstreemne ettevõtmine endale mõnusamaks teha. Perioodid on samuti väga erinevad. Alustatakse tavaliselt 3 päevaga. Mõni teeb 5 päeva. Mulle tundus aga, et 7 päeva on see, mis on tõsiselt väljakutsuv, sest 7 päeva paastuda ehk tegelikult ikkagi konkreetselt nälgida, see tundus tõsise katsumusena. Nii ma jäingi seitsme päeva juurde. Mõned hullud teevad seda muidugi lausa kuu aega ja pikemalt, aga see on juba liigagi ekstreemne, ning selleks peab olema väga konkreetne põhjus.
    Ehk siis:
    Ei söö mitte midagi
    Ei tarbi ühtegi kalorit
    Ei sega vee sisse sidrunimahla, toidulisandeid ega midagi muud
    AINULT PUHAS VESI!!!!! (mineraalvesi, Evian, Borjomi)
    2-3 või lausa 4 liitrit päevas
    and that's it!!!
    Sellel perioodil keha puhastub kõigest: mürkidest, jääkainetest, haigustest, viirustest, mikroobidest jne jne, kogu puhastuse protsess on naturaalne. Seega, lisaainete tarbimine tähendab seda, et sa siiski segad seda naturaalset protsessi. Soovitatakse isegi loobuda näo meikimisest, deodorantidest, parfüümidest, kreemidest, sest nendes kõigis on kemikaale, mis läbi naha organismi imenduvad. Selline veepaastumine on muidugi aastatuhandeid vana, ei ole midagi uut. Aga mulle isiklikult tundub, et viimasel ajal on sellest hakatud rohkem rääkima.
    Veepaastumise eeltöö ja ettevalmistus
    Eeltöö osas lugesin mitmeid artikleid, vaatasin RUclips videosid. Sealt saingi palju detaile, mida ja kuidas teha. Enne paastumist sõin kergelt, lasin organismil puhata, puhastuda, et paastumisele minek ei oleks järsk kukkumine. Hoolitsesin selle eest, et külmkapp oleks tühi, et ei tekiks ahvatlusi. Varusin hulganisti vett (EVIAN ja soolaka maitse pärast vahelduseks jõin ka BORJOMI vett). Kindlasti tuleks igal päeval midagi aktiivset teha. Mina isiklikult tegin üsna palju tööd. Kuna vaim oli ergas ja pea töötas eriti hästi, siis tegin vahel 12-tunnised tööpäevad. Liikusin väljas ringi, käisin jooksmas, võimlesin, kahel päeval käisin golfi mängimas ja saunas. Füüsilise koormusega siiski ei tasu üle pingutada, sest nii kaob liiga palju energiat.
    Oma kogemusest ja igast päevast lähemalt räägingi siin oma blogis: www.teiselpoolmaakera.ee/minu...

Комментарии • 6

  • @dom....3066
    @dom....3066 6 лет назад

    Igal juhul super ettevõtmine :) . Kuna Eesti on väike , siis ma rohkem ei kommenteeri. Tähelepanu vajadus puudub., aga kui keegi mitteavalikult küsib , ma vastab meelsasti ja annan ka allikad , mille kaudu ma ennast sel teemal tuunisin. Minu kogemus on olnud 10 päeva.

  • @inga1721
    @inga1721 6 лет назад +2

    Mind huvitab paastumine. Suudan juba praegu 24h söömata olla. Tahakski pikemat teha vaimu kirgastamisek ja "taaskäivitumiseks". Samas madal kehmassiindeks + 7 päeva hmm :/ Süda võib seisma jääda. But maybe the latter is good😉

    • @teiselpoolmaakera
      @teiselpoolmaakera  6 лет назад +1

      Hei. 24h on juba hea tulemus. Üsna levinud väljakutse on inimestel teha 3-päevane ehk 72h veepaastumine, mis on juba saavutus omaette. 7 päeva on loomulikult ekstreemsem ettevõtmine ja selleks peab valmis olema. Aga, mis mulle tundub, siis kõige olulisem seejuures on kuulata lihtsalt oma keha, ja mitte endale liiga teha. Kui kõrvalnähud (peavalu, liigne nõrkus jms) kujunevad liiga väljakannatamatuks, siis ei ole mõtet pikka perioodi teha. Kannatama kindlasti ei peaks. See peaks ikkagi olema meeldiv kogemus. Tühjakõhu tunne on loomulikult, see on tavaline. Kui tegin 7 päevast, siis huvitav oligi just minu puhul see, et 3 esimest päeva oli ikka korralik söögiisu, aga sealt edasi see mulle endalegi üllatuseks kadus.

    • @inga1721
      @inga1721 6 лет назад

      Teisel Pool Maakera Aitäh vastuse eest:) Jep. Nii on. Kusjuures kuivpaastu kiidetakse ka. Et nälga ja külmatunnet olevat vähem. Ise pooldaksin seda, et joon kui tugev janu. Kuivema paastu ajal kasutavat keha oma sisemisi veereserve ning puhastus pidi tõhusam olema:)

    • @dom....3066
      @dom....3066 6 лет назад

      nälgida ei tohiks üle 3 päeva ainult medikamentidel haiged , anorekikud või siis need, kes ilmselgelt alakaalulised. 4 päeval käivitub siseressursside tarbimine, organism "hakkab sööma seestpidiselt" vanu ja haigeid rakke, et nooremad saakid kiiremini kasvada. Toimub nöö noorenemise protsess, seda näeb ka silmaga , kui oled piisavalt tähelepanelik. Selle avastuse eest sai hiljuti üks Jaapani teadlane ka Nobeli preemia. Vanaaja tohtrid soovitasid 1 kord nädalas teha paastu päeva ja kord kuus 3-5 paastu päeva ainult veel. See hoiab ära organismi saastumise ja aitab tal paremini toime tulla mürkide väljutamisega, mida tänasel päeval on praktiliselt igas toiduaines , mida pakendatakse ja mitte ainult.

    • @inga1721
      @inga1721 4 года назад

      @Sauna Mart Raseduse ja imetamise ajal läheb kõht ikka natuke kiiremini tühjaks🙃 Näen aga vaeva, et natukenegi kaalu kõrgemana hoida. Kindlasti hiljem vaatan taas intermitent fasting'u poole. Aga mitte näljutamise eesmärgil:)