Zielony rewelacyjny film! Przy tylnym błotniku wyciągasz element dalej w kierunku rury podsiodłowej i do rury na pasek mocujesz by uzyskać sztywność. Mam te błotniki. Absolutny TOP. Pozdro
Ja jestem fanem pełnych błotników. Co jak co, komfort jazdy z pełnymi błotnikami to niebo a ziemia. Nikogo nie ochlapiesz, tyłka i pleców nie ochlapiesz. Rura podsiodłowa (w ramie) jest całkowicie chroniona - zero błota w okolicy przedniej przerzutki i w okolicach supportu od góry oczywiście, bo od dołu to... jest jak jest. Jak chodzi o przedni błotnik - buty i nogawki suche, jak się ma z przodu jeszcze chlapacz (elastyczny, taki dłuższy, rozchodzący się na boki) Wygląda jak wygląda, ja mam to gdzieś, bo przyjeżdżam do domu suchy, a rower czysty ;)
10:57 . ten błotnik mozna wyciagnać zeby go przedłóżyc i sięga do ramy. ze tak powiem cześć błotnika chowa sie w błotniku. wiem bo mam zamontowany przy swoim gravelu :P pozdrawiam
Dzięki za film. Ubawiłem się. Łapka w górę. Ps. Mam te SKSy w eskerze 6. Pasują idealnie i robią robotę. Warto okleić miejsca styku uchwytów z lakierem.
Trza być twardym a nie miętkim. Nie wiem jak wy ale jak się solidnie ucioram w terenie to siakoś lepiej się czuje. No chyba że ktoś do pracy śmiga...do takich ujęć gdzie śmigasz z błotnikami w tle powinna lecieć muzyczka... na oczach mom gogle carera, zicherką mom spięte galoty😁🤭
Ja stwierdziłem że jak błotniki to tylko pełne, żadnych dziwnych wynalazków. Wybór padł na SKS EDGE AL 46. Założone raz i śmigam cały rok. Dla mnie wyglądają całkiem nieźle (czarny mat, rower też mam prawie czarny także fajnie się komponują). No i teraz przynjamniej korba nie jest ciągle uwalona błockiem i innym syfem.
Jeden z najlepszych filmików o gadżetach. SKS zamówione - nie idziemy w półśrodki! Rower to się jeszcze domyje, ale te ubrania... A wiemy bardzo dobrze, km muszą się zgadzać ;)
Od błotników jest już tylko krótka droga do klamerek przy nogawkach, także podziękuję. Jak człowiek ubłocony przyjedzie po paru godzinach, to przynajmniej wie, że był na rowerze:)
Chyba że jeździsz na nim codziennie do pracy i nie masz ochoty być dzień w dzień ubłocony. Też nie jestem zachwycony wyglądem roweru, ale komfort przeważa.
w gravelu błotniki nie przeszkadzają aż tak bardzo - napiszę więcej - idealnie pasują do rajstopek, obcisłej koszulki, i modnych skarpetek czyli wyjściowego zestawu dla miastowego pedrylka.
Mam speedrocker też na stalowym gravelu. Bez tej końcówki w tylnym błotniku woda z błotem będzie chlapała z rury podsiodłowej na napęd i w buty. Jeżdżę z nimi trzeci sezon, niezależnie od pogody dzień w dzień. Silikon się z przednich rzepów odlepia już, ale poza tym niezniszczalne. Patyk w szprychy wpadł, pogiął druty z tyłu. Chwila zabawy i w rękach wyprostowane i jak nowe :)
Ja tam popylalem z błotnikami cały rok za dużo nerwów mnie kosztował montaż ale wkoncu się udało :) jest się co kolibotac na szuterkach i wracam czyściutki pozdro zielony i spoko film
na MTB już tez sobie odpuszczam ściagnie jak jest sucho, i tak prawie zawsze w jakies bagno sie wpakuje na trasie wiec w zasadzie zawsze sie przydają. Na szose wkladam tylko jak muszę. Z grawela na trasy 100km+ lub 5h+ tez raczej nigdy bym nie ściągał, bo mozna w słońcu wyjechać a i tak dwie ulewy złapać.
Odgrzeje kotleta 🧆Tylny ass savers w moim przypadku sprawdza w 100% . Przejezdzilem cała zimę i ani razu nie musiałem prać kurtki z powodu zachlapanych pleców 👍Przedni zawieszony pod ramę chroni suport i nogawki z kolei dopiero teraz założyłem ten mini na widełki bo stery wyglądały jak po kąpieli błotnej 😮 Także ja te błotniki polecam 🤫 I moim zdaniem wyglądają zjawiskowo na rowerze i nigdy ich nie zdejmę 😉
Sksy są bardzo praktyczne więc jeśli ktoś jeszcze się zastanawia to gorąco polecam, bo jeżdżę na nich już 2 lata i robią robotę, a co do wyglądu to chyba jeszcze dużo zależy od koloru rowerka bo u mnie w krossie jest czarny mat i idealnie się wpasowały ;)
Ja jakoś zawsze montowałem błotniki pełne na stałe i było ok. No, pewnie do górala to bym raczej takie założył, ale górala jeszcze nie mam :). No ale prawda jest taka, że SKS ma błotniki dla każdego :)
dobry film jak zawsze, te emocje dobry przekaz leci :D ale jest jedno ALE, zielony musisz poprawic sposob nagrywania jak nam cos pokazujesz z bliska bo jest... bieda :D pozdro miszczu !
Najgenialniejszy wynalazek to Kross Crow II Tylny, posiadam już dwa egzemplarze w dwóch rowerach (przełaj i xc). Szybko się montuje i demontuje, bardzo dobrze chroni ,,tyły''. Jedyne lepsze rozwiązanie to pełne błotniki przód/tył.
Cały rok jeżdżę z tymi SKS. U mnie wpasowały się idealnie. Warto zabezpieczyć punkty styku montażu na ramie dołączoną w zestawie folią. Jedyne co mogę powiedzieć negatywnego, to niestety przy dłuższej jeździe na naprawdę większych nierówność błotnik na przednim kole potrafi osunąć się na widelcu. Poza tym polecam w 100%.
Co do Speed Rockerów to mam je od około 2 lat. Największa zalet o szybkość montażu i demontażu. No i nie telepią się specjalnie na wybojach. Ochrona przed wodą ok ale Crud Racer mk3, które miałem przy cieńszych oponach chroniły lepiej. Za to masakrycznie zalepiają się błotem. Szczególnie w miejscach gdzie przechodzą pręty gromadzi się tyle, że po chwili trze o oponę i mamy dodatkowy hamulec. Jak dla mnie wada konstrukcyjna. Gdyby przechodziły na zewnątrz byłoby mniej estetycznie ale pewnie by się tak nie zapychały.
Mam gravela Cube Nuroad Race i tutaj akurat świetnie pasują dedykowane błotniki (w przeciwieństwie np. do Meridy Silex 400 gdzie dedykowane błotniki od Meridy to kompletne dno i tu wlecą właśnie sks speedrocker).
Też go mam, ale kupiłem SKS. Rower super tylko nie wiem czemu suport press fit, to jakaś porażka, w montażu, serwisie. Mój się zatarł po 1500 km, w sensie fizycznie nie dało się kręcić korba, na szczęście blisko domu. Pomyśleć co to za porażka mieć coś takiego daleko w podróży. Kto wymyślił to gówno i po co?
13:20 W tych nietuzinkowych, nieokiełznanych, autentycznych emocjach podczas nagrania pojawiło się chyba mini-przejęzyczenie. Miało być summa smarów, a nie summa summarów 🤔
Szukam błotników do mojego gravela. Miały być montowane na rzepy, bo nie widać no ale rzep zostaje na ramie jak je zdemontuję. Poza tym nie ta szerokość opony, bo co jak na zimę zmienię na szersze? Znalazłem SKS'y ale myślę sobie zobaczę, może Zielony coś ma.. kurde ma! To samo, Panie biorę! Przecież nie możemy się mylić :)
@@ZielonyF16 Dokładnie, wziąłem pod maksymalnie taką która wejdzie mi w ramę czyli szalone 40mm i czekam.. czekam.. zaczyna padać.. dalej czekam, jeżdzę. Na szczęście jutro mają być, zobaczymy ale myślę że się nie rozczaruję.
Film trochę już ma, ale co tam... ja już drugi sezon zimowy jeżdżę na SKS Blumels Primus 45mm. W tym roku spróbowałem krótsze wynalazki, ale ostatecznie zdjąłem koła i zamontowałem pełne. Jednak suche nogawki to dobra rzecz. Przy tych krótszych właściwie niewiele mi to dawało, bo i tak któraś część odzierzy była kompletnie przemoczona. Inna sprawa, że takie pełne, dopasowane prawie do koła są nawet ładniejsze niż te szybko montowane wynalazki na rzepy, bo korzystają z już przewidzianych otworów montażowych.
Mam te błotniki SKS i mogę śmiało polecić na mokre dni. Dotyczczas miałem uwalone błotem plecy, jak wszyscy wiemy nic fajnego. Zatem trzeba przełknąć tę gorzką pigułę w postaci wyglądu roweru i śmigać dalej.
Jako, że się nie znam chętnie się wypowiem gdyz posiadam speedrockery od ponad roku. Rower, typowy trekking na miasto Marin Fairfax 2, opony 700x32c z początku obawy były takie, ze czy aby z przodu rzepy będą trzymać ale po roku czasu trzymają doskonale tak jak nowe ale moze to dlatego ze jak raz zapiąłem to juz tej pozycji są bo jakbym zaczął rozpinać i zapinać co chwila to by sie mogły wyrobić mam takie wrażenie. Dwa takie mankamenty chcialbym wymienic ale to mozna z nimi zyc. Pierwszy to w błotniku z przodu jak opona mokra/wilgotna wjade na piasek, ziemię to dosyc mocno szura tak jakby piasek sie ocieral o wewnetrzna czesc blotnika bo niestety ale w moim rowerze pasują one na styk o od opony do błotnika (mowię o dolnej części przedniego błotnika) mam jakieś 0,5cm odległości albo i mniej. Na szczęście w czasie jazdy z przodu nic nie obciera nawet jak wjade w dziurę. Z tyłu błotnik mam wyciagniety do dołu rury posdiodłowej i zapięty paskiem gumowym o tą rurę ale nie zasłania ten błotnik nawet tak wyciągnięty przerzutki przy korbie także wszystko po srodku roweru przy korbie jest zafajdane piaskiem. Mimo wszystko polecam, jak przychodzi do czyszczenia roweru to zeby "podetrzeć" błotniki u mnie najłatwiej jest koło z przodu odpiąć zeby nie odpinac blotnikow bo wiązanie przedniego błotnika i spasowanie go to mordęga u mnie a z tyłu łatwiej jest odpiąć blotnik ale to moze dlatego ze zdejmowanie i zakładanie tylnego koła nie jest przyjemne szczególnie jak sie ma rower w pokoju w bloku a nie w garazu. Tak czy siak polecam, spełniają swoją rolę.
Błotniki na drutach nie są złe, jeśli chodzi o montaż, Co prawda, trzeba przy pierwszym założeniu trochę się pobawić i ustawić, ale później to ustawienie zostaje na zawsze, wystarczy tylko 6 śróbek ogarnąć i można zdejmować i zakładać bezproblemowo. 5 min roboty.
Z przodu mam na stałe tego MudderMini, żeby brud do sterów nie leciał. Na deszcz z tyłu do sztycy zakładam wielką płetwę od SKS. Do błotników pełnowymiarowych "przy oponie" nie mam przekonania.
Ziomek. Po testuj te ostatnie błotniki i daj Cynka po sezonie co i jak. Bo gumki, rzepki, teleskopki, wygląda to tak jak zaraz miało odpaść albo zreformować się na słonku od ciepła... Wrażenie galaretki na zimno:)
Ja mam gdzies zakazy i mój Esker 4 wygląda super z błotnikami Sks Edge i bagażnikiem crosso ;P No ale ja to wole sakwiarstwo w wersji bardzo heavy i do tego mi gravel potrzebny, a nie jakis tam bikepacking spartanski pfff ;) Gravel do swirowania bez "zbędnych" didatków dopiero w planach jak skoncze mojego muła wyprawowego doposażać.
Mój kolega ma biały rower bez błotników. Ja mam identyczny ale czarny z błotnikami. Mój zawsze upier...ny jak świnia a jego czysty jak narzędzia chirurga. On służył w OPP, umie przemieszczać się między kroplami deszczu.
A co sądzisz o zakupie tego długiego Ass Savera, zrobienia w nim kilku otworów i przymocowaniu od spodu do bagażnika? Nie rozpadnie się podczas tworzenia otworów lub zaciskania trytytkami na Twoje oko? Mam 1 cm luzu między oponą a bagażnikiem i takie manewry przyszły mi do głowy po ostatnim powrocie po deszczu z mokrym tyłkiem. Opona dość sroga bo 29x2.25 ale myślę że jak będzie tak blisko opony to ogarnie temat. Będę wdzięczny za Twoje przemyślenia w tym temacie.
Na szose używam SKS Raceblade Pro XXL i też są dobre, nic nie lata, chornią mnie całkowicie ale rower już słabiej. U Ciebie faktycznie bardzo na styk, nie da sie wyciagnąć teleskopów troche? Z drugiej strony na MTB wiekszosc blotnikow tych "przylegających" załatwiłem sobie szyszkami, bo gruby bieznik zbiera szyszke i jak sie zakleszczy miedzy blotnik i koło to łamie/urywa mocowanie błotnika.
Ja tam śmigam cały rok z błotnikami i w tyłku mam wygląd roweru można przywyknąć. Jestem napewno mniej umorusany, faktem jest ze lubi coś pobrzdekac, finezja dla ucha 😏😜
Wiesz co ... Z tym tylnym błotnikiem to do..rysowałeś pi..sance uszy 😂 Mam te błotniki od roku, zajefajne. I faktycznie warto zabezpieczyć lakier w miejscu montażu uchwytów.
Zielony, w 11:00 styknęło by Tobie tego błotnika aż do rury podsiodłowej gdybyś te gumeczkowate mocowania obrócił do przodu czyli o 180 st. :-). Albo - wydłużył błotnik rozsuwając go teleskopowo.
Tylny można przedłużyć, wyciągasz po prostu ten element który dochodzi to rury podsiodłowej i mocujesz go do niej. Ass savera nie musisz pod takim kontem montować. Ja mam prawie na płasko, żeby lampka była widoczna.
No to uwaga, sks-y do gravela dobre do użytku miejskiego, na sporych wyrypach opadają, szczególnie przedni, jeśli jeszcze jest mokro... Najlepsze mimo, że upierdliwe w montażu i trochę cięższe są błotniki na druty i śrubki.
Mam te błotniki - trzeba uważać na montaż szczególnie na przedni - przy testach poluzował się na wertepach (czytaj trasa MTB) w lesie i ocierał razem z piaskiem o dolną rurę - szybko wyszlifował mi lakier do metalu. Polecam na widelcu dodatkowo taśmą wzmocnić zaczepy. Druga uwaga, że długość tylniego błotnika jest regulowana i można go dopasować tak żeby spokojnie ochraniał rurę podsiodłową - u mnie aż do koszyka na bidon. U zielonego wygląda jakby brakowało mu tej regulowanej końcówki.
Zielony rewelacyjny film! Przy tylnym błotniku wyciągasz element dalej w kierunku rury podsiodłowej i do rury na pasek mocujesz by uzyskać sztywność. Mam te błotniki. Absolutny TOP. Pozdro
Podoba mi się twoje poczucie humoru, wiedza poprzedzona doświadczeniem i oczytaniem. LUX!
Scenka o praniu, na początku vlogu, jest piękna. BRAVO TY.
Z tym "jak wyschnie to się wykruszy" to szczera prawda.... Zawsze czekam :)
Świetne błotniki, polecam, do tej pory niezastąpione lepszych nie znalazłem na forach, poradnikach, wszyscy polecają tylko i wyłącznie ten model.
Ja jestem fanem pełnych błotników. Co jak co, komfort jazdy z pełnymi błotnikami to niebo a ziemia.
Nikogo nie ochlapiesz, tyłka i pleców nie ochlapiesz. Rura podsiodłowa (w ramie) jest całkowicie chroniona - zero błota w okolicy przedniej przerzutki i w okolicach supportu od góry oczywiście, bo od dołu to... jest jak jest.
Jak chodzi o przedni błotnik - buty i nogawki suche, jak się ma z przodu jeszcze chlapacz (elastyczny, taki dłuższy, rozchodzący się na boki)
Wygląda jak wygląda, ja mam to gdzieś, bo przyjeżdżam do domu suchy, a rower czysty ;)
Lepsze niż komedia, czekam na następny odcinek 😉
Myślałem że to Comedy Central a to kanał zielony F16😁😂. Z tych zamówionych 30 książek śmieje się cały czas. 👏
Jesteś niezłym czubem, ale jak napisał klasyk, tylko wariaci są coś warci :) Pozdrawiam
Super odcinek! Jesteś mistrzem, bardzo lubię Twoje poczucie humoru!
Pozdrowienia 🚴♂️
Poziom nagrania utrzymany 👍 Fajnie się oglada, a przede wszystkim słucha. Dylemat rzeczywisty. Być suchym i nie wyglądać czy ... 😀
Poczatek filmu pieknie powiedziane to sa wspaniale mowy powitalne naszych kochanych drugich polowek😃😃😃😃😃😃 ilez to razy sie teslowa slyszalo🙂🙂🙂🙂😃😃
10:57 . ten błotnik mozna wyciagnać zeby go przedłóżyc i sięga do ramy. ze tak powiem cześć błotnika chowa sie w błotniku. wiem bo mam zamontowany przy swoim gravelu :P
pozdrawiam
O kurka na wacie, że też się nie pokapowałem
Ten skecz na początku to czyste złoto!
Dzięki za film. Ubawiłem się. Łapka w górę.
Ps. Mam te SKSy w eskerze 6. Pasują idealnie i robią robotę. Warto okleić miejsca styku uchwytów z lakierem.
Właśnie kupiłem Eskera 6 i już wiem co zamontować na zimę i wiosnę, kiedy jest mokro i szkoda jeszcze szosy. Pozdrawiam
Trza być twardym a nie miętkim. Nie wiem jak wy ale jak się solidnie ucioram w terenie to siakoś lepiej się czuje. No chyba że ktoś do pracy śmiga...do takich ujęć gdzie śmigasz z błotnikami w tle powinna lecieć muzyczka... na oczach mom gogle carera, zicherką mom spięte galoty😁🤭
Ja stwierdziłem że jak błotniki to tylko pełne, żadnych dziwnych wynalazków. Wybór padł na SKS EDGE AL 46. Założone raz i śmigam cały rok. Dla mnie wyglądają całkiem nieźle (czarny mat, rower też mam prawie czarny także fajnie się komponują). No i teraz przynjamniej korba nie jest ciągle uwalona błockiem i innym syfem.
Sensowny zakup. Dzieki za rekomendację.
końcówka piękna :D uwielbiam Cię oglądać, tak trzymaj i się nie zmieniaj ;)
Uwielbiam formę recenzji !
Zawsze jak Cię oglądam to się uśmieje, coś zobaczę i jeszcze przy okazji czegoś dowiem. Pozdrawiam
Jeden z najlepszych filmików o gadżetach. SKS zamówione - nie idziemy w półśrodki! Rower to się jeszcze domyje, ale te ubrania... A wiemy bardzo dobrze, km muszą się zgadzać ;)
Od błotników jest już tylko krótka droga do klamerek przy nogawkach, także podziękuję. Jak człowiek ubłocony przyjedzie po paru godzinach, to przynajmniej wie, że był na rowerze:)
Chyba że jeździsz na nim codziennie do pracy i nie masz ochoty być dzień w dzień ubłocony. Też nie jestem zachwycony wyglądem roweru, ale komfort przeważa.
w gravelu błotniki nie przeszkadzają aż tak bardzo - napiszę więcej - idealnie pasują do rajstopek, obcisłej koszulki, i modnych skarpetek czyli wyjściowego zestawu dla miastowego pedrylka.
Fachowa porada, specyficzny humor i dobry scenariusz--za to cie warto lubiec i ogladac Zielony!!!
Sytuacja napięta jak plandeka na Żuku! Pozdrowienia.
Ubawiłem się przednie, lepszy taki odcinek od dzisiejszych kabaretów :)))
Mam speedrocker też na stalowym gravelu. Bez tej końcówki w tylnym błotniku woda z błotem będzie chlapała z rury podsiodłowej na napęd i w buty. Jeżdżę z nimi trzeci sezon, niezależnie od pogody dzień w dzień. Silikon się z przednich rzepów odlepia już, ale poza tym niezniszczalne. Patyk w szprychy wpadł, pogiął druty z tyłu. Chwila zabawy i w rękach wyprostowane i jak nowe :)
Przezabawny odcinek :)
Jestem tu pierwszy raz i mam ochotę zostać na stałe :) Super podejście do tematu ! Leci sub !
Ja tam popylalem z błotnikami cały rok za dużo nerwów mnie kosztował montaż ale wkoncu się udało :) jest się co kolibotac na szuterkach i wracam czyściutki pozdro zielony i spoko film
na MTB już tez sobie odpuszczam ściagnie jak jest sucho, i tak prawie zawsze w jakies bagno sie wpakuje na trasie wiec w zasadzie zawsze sie przydają. Na szose wkladam tylko jak muszę. Z grawela na trasy 100km+ lub 5h+ tez raczej nigdy bym nie ściągał, bo mozna w słońcu wyjechać a i tak dwie ulewy złapać.
Kurde kocham tego gościa, aktorzyna jakich mało 😅🤣
Odgrzeje kotleta 🧆Tylny ass savers w moim przypadku sprawdza w 100% . Przejezdzilem cała zimę i ani razu nie musiałem prać kurtki z powodu zachlapanych pleców 👍Przedni zawieszony pod ramę chroni suport i nogawki z kolei dopiero teraz założyłem ten mini na widełki bo stery wyglądały jak po kąpieli błotnej 😮 Także ja te błotniki polecam 🤫 I moim zdaniem wyglądają zjawiskowo na rowerze i nigdy ich nie zdejmę 😉
Sksy są bardzo praktyczne więc jeśli ktoś jeszcze się zastanawia to gorąco polecam, bo jeżdżę na nich już 2 lata i robią robotę, a co do wyglądu to chyba jeszcze dużo zależy od koloru rowerka bo u mnie w krossie jest czarny mat i idealnie się wpasowały ;)
Nie no, kabaret to wymięka przy Zielonym!!😆 To jest Flow!
Ja jakoś zawsze montowałem błotniki pełne na stałe i było ok. No, pewnie do górala to bym raczej takie założył, ale górala jeszcze nie mam :). No ale prawda jest taka, że SKS ma błotniki dla każdego :)
dobry film jak zawsze, te emocje dobry przekaz leci :D ale jest jedno ALE, zielony musisz poprawic sposob nagrywania jak nam cos pokazujesz z bliska bo jest... bieda :D pozdro miszczu !
Zielony,jestes przegigant,tak trzymaj.
Aero ktore dociska tylne koło... 🤣🤣🤣👍
No niezła beka...
Poza tą fantazją super filmik..
Pzdrsky
Ale się uśmiałem. Dzięki za odcinek! Ps. Kiedy wydajesz książkę, bo Twoją chętnie kupię ;)
Nie umiem pisać wiec może być z tym problem
@@ZielonyF16 To jak kiedyś odebrałeś z poczty szkło do telefonu :D
Najgenialniejszy wynalazek to Kross Crow II Tylny, posiadam już dwa egzemplarze w dwóch rowerach (przełaj i xc). Szybko się montuje i demontuje, bardzo dobrze chroni ,,tyły''. Jedyne lepsze rozwiązanie to pełne błotniki przód/tył.
Cały rok jeżdżę z tymi SKS. U mnie wpasowały się idealnie. Warto zabezpieczyć punkty styku montażu na ramie dołączoną w zestawie folią. Jedyne co mogę powiedzieć negatywnego, to niestety przy dłuższej jeździe na naprawdę większych nierówność błotnik na przednim kole potrafi osunąć się na widelcu. Poza tym polecam w 100%.
"jakbyście jeździli bez rowerów " - czy dobrze słyszałem? super film, na czasie :)
Hej Zielony! super fim ale tylny sks powinien się wysuwać na zasadzie teleskopu. wtedy sięgnie do rury podsiodlowej 😁 w każdym razie mój tak działa 😉
Dokładnie tak jest.
ruclips.net/video/ryJ0bzXb7tg/видео.html zgadza się.
Tego ass savera z tyłu można zastąpić bardzo dobrze łyżką do butów, miałem tak w ostrym kole ;)
Pierwszy film na RUclips o błotnikach zrobiony z jajem! 👏😄
Tylny błotnik się wysuwa żeby go przypiąć do ramy 😉 film rewelka 😀
Jest jeszcze dostępny Ass Savers Speed Mullet. Montujemy go na dolnej rurze.
Nie mogłem na niego patrzeć dłużej niż 5 sekund
No popłakałem się,ze śmiechu oszywiście 🤪
Świetny materiał :) Bardzo przyjemnie się ogląda :) pozdrawiam
Co do Speed Rockerów to mam je od około 2 lat. Największa zalet o szybkość montażu i demontażu.
No i nie telepią się specjalnie na wybojach. Ochrona przed wodą ok ale Crud Racer mk3, które miałem przy cieńszych oponach chroniły lepiej.
Za to masakrycznie zalepiają się błotem. Szczególnie w miejscach gdzie przechodzą pręty gromadzi się tyle, że po chwili trze o oponę i mamy dodatkowy hamulec. Jak dla mnie wada konstrukcyjna. Gdyby przechodziły na zewnątrz byłoby mniej estetycznie ale pewnie by się tak nie zapychały.
"Gdzieś Ty był?" He he he. Klasyka gatunku 😃
Mam gravela Cube Nuroad Race i tutaj akurat świetnie pasują dedykowane błotniki (w przeciwieństwie np. do Meridy Silex 400 gdzie dedykowane błotniki od Meridy to kompletne dno i tu wlecą właśnie sks speedrocker).
Też go mam, ale kupiłem SKS. Rower super tylko nie wiem czemu suport press fit, to jakaś porażka, w montażu, serwisie. Mój się zatarł po 1500 km, w sensie fizycznie nie dało się kręcić korba, na szczęście blisko domu. Pomyśleć co to za porażka mieć coś takiego daleko w podróży. Kto wymyślił to gówno i po co?
@@rodzerrogowski1915 oryginalne błotniki lepiej wyglądają zdecydowanie ;) Co do suportu to u mnie po 7000km nic się nie dzieje.
13:20 W tych nietuzinkowych, nieokiełznanych, autentycznych emocjach podczas nagrania pojawiło się chyba mini-przejęzyczenie.
Miało być
summa smarów, a nie summa summarów 🤔
Szukam błotników do mojego gravela. Miały być montowane na rzepy, bo nie widać no ale rzep zostaje na ramie jak je zdemontuję. Poza tym nie ta szerokość opony, bo co jak na zimę zmienię na szersze? Znalazłem SKS'y ale myślę sobie zobaczę, może Zielony coś ma.. kurde ma! To samo, Panie biorę! Przecież nie możemy się mylić :)
z tą szerokością opony to trzeba uważać, bo te błotniki są w różnych rozmiarach pod różne szerokości opony
@@ZielonyF16 Dokładnie, wziąłem pod maksymalnie taką która wejdzie mi w ramę czyli szalone 40mm i czekam.. czekam.. zaczyna padać.. dalej czekam, jeżdzę. Na szczęście jutro mają być, zobaczymy ale myślę że się nie rozczaruję.
Super odcinek!!! 👍
Film trochę już ma, ale co tam... ja już drugi sezon zimowy jeżdżę na SKS Blumels Primus 45mm. W tym roku spróbowałem krótsze wynalazki, ale ostatecznie zdjąłem koła i zamontowałem pełne. Jednak suche nogawki to dobra rzecz. Przy tych krótszych właściwie niewiele mi to dawało, bo i tak któraś część odzierzy była kompletnie przemoczona. Inna sprawa, że takie pełne, dopasowane prawie do koła są nawet ładniejsze niż te szybko montowane wynalazki na rzepy, bo korzystają z już przewidzianych otworów montażowych.
Mam te błotniki SKS i mogę śmiało polecić na mokre dni. Dotyczczas miałem uwalone błotem plecy, jak wszyscy wiemy nic fajnego. Zatem trzeba przełknąć tę gorzką pigułę w postaci wyglądu roweru i śmigać dalej.
Hehe jak zwykle najlepsze teksty :)
Nawet w TVN Turbo "najlepsze teksty i tłumaczenia" nie były takie :D
Pozdro
jak zawsze śmiechłem :)
Super.Uwielbiam twoje filmy ;) pozdrowki
Wykruszy się 🤩
No to czekamy na książkę😎
Osobiście nie uzy błotników ale słyszałem że produkty firmy Mudhugger świetnie się spisują.
Super film, kurde kupuje te speed rockery
Jako, że się nie znam chętnie się wypowiem gdyz posiadam speedrockery od ponad roku. Rower, typowy trekking na miasto Marin Fairfax 2, opony 700x32c z początku obawy były takie, ze czy aby z przodu rzepy będą trzymać ale po roku czasu trzymają doskonale tak jak nowe ale moze to dlatego ze jak raz zapiąłem to juz tej pozycji są bo jakbym zaczął rozpinać i zapinać co chwila to by sie mogły wyrobić mam takie wrażenie. Dwa takie mankamenty chcialbym wymienic ale to mozna z nimi zyc. Pierwszy to w błotniku z przodu jak opona mokra/wilgotna wjade na piasek, ziemię to dosyc mocno szura tak jakby piasek sie ocieral o wewnetrzna czesc blotnika bo niestety ale w moim rowerze pasują one na styk o od opony do błotnika (mowię o dolnej części przedniego błotnika) mam jakieś 0,5cm odległości albo i mniej. Na szczęście w czasie jazdy z przodu nic nie obciera nawet jak wjade w dziurę. Z tyłu błotnik mam wyciagniety do dołu rury posdiodłowej i zapięty paskiem gumowym o tą rurę ale nie zasłania ten błotnik nawet tak wyciągnięty przerzutki przy korbie także wszystko po srodku roweru przy korbie jest zafajdane piaskiem. Mimo wszystko polecam, jak przychodzi do czyszczenia roweru to zeby "podetrzeć" błotniki u mnie najłatwiej jest koło z przodu odpiąć zeby nie odpinac blotnikow bo wiązanie przedniego błotnika i spasowanie go to mordęga u mnie a z tyłu łatwiej jest odpiąć blotnik ale to moze dlatego ze zdejmowanie i zakładanie tylnego koła nie jest przyjemne szczególnie jak sie ma rower w pokoju w bloku a nie w garazu. Tak czy siak polecam, spełniają swoją rolę.
mam te same dają radę nawet z śniegiem i opony z kolcami, tylny błotnik końcówka się wysuwa, pozdro
Posiadam sks speedrocker. Wygląd mi się nie podoba. Ale spełniają dobrze swoją funkcję 😊
Super filmiki
Do gravela polecam SKS Velo 47 trekking
Wykruszy się 😂 mistrz
Niezły odcinek! 😂😂
Jest też wersja XL dla opon do 52mm
Błotniki na drutach nie są złe, jeśli chodzi o montaż, Co prawda, trzeba przy pierwszym założeniu trochę się pobawić i ustawić, ale później to ustawienie zostaje na zawsze, wystarczy tylko 6 śróbek ogarnąć i można zdejmować i zakładać bezproblemowo. 5 min roboty.
Ja tak teraz mam z czytaniem Żulczyka 💪😎
Z przodu mam na stałe tego MudderMini, żeby brud do sterów nie leciał. Na deszcz z tyłu do sztycy zakładam wielką płetwę od SKS. Do błotników pełnowymiarowych "przy oponie" nie mam przekonania.
Speedrockery są spoko. Mam je. Dla mnie 9/10
Ziomek. Po testuj te ostatnie błotniki i daj Cynka po sezonie co i jak. Bo gumki, rzepki, teleskopki, wygląda to tak jak zaraz miało odpaść albo zreformować się na słonku od ciepła... Wrażenie galaretki na zimno:)
Mam sks w szosie na takich gumkach i przez 4 lata nic się nie wydarzyło
przecież jest zakaz montowania błotników do gravela... a za montowanie stopki ma być 25 lat ciężkiej celi.
Gravel to stan umysłu 🤫🤣🤪
Ja mam gdzies zakazy i mój Esker 4 wygląda super z błotnikami Sks Edge i bagażnikiem crosso ;P No ale ja to wole sakwiarstwo w wersji bardzo heavy i do tego mi gravel potrzebny, a nie jakis tam bikepacking spartanski pfff ;)
Gravel do swirowania bez "zbędnych" didatków dopiero w planach jak skoncze mojego muła wyprawowego doposażać.
@@dziwny666 ...i ile musisz pod stołem płacić żeby badania techniczne przeszły? ;)
@@martzmartz Przed badaniem demontuje stopke i wszystko jest git ;)
Ten tylny błotnik można wyciągnąć dalej😉
Mój kolega ma biały rower bez błotników. Ja mam identyczny ale czarny z błotnikami. Mój zawsze upier...ny jak świnia a jego czysty jak narzędzia chirurga. On służył w OPP, umie przemieszczać się między kroplami deszczu.
Scena finałowa sztos 😄
Ten argument od 6:33 mnie rozwalił XDDdDDD proszę powiedz, że to dla jaj mówiłeś xD
Błłł, błłł, błłł 😉😄😈 bezcenne
A ja myślałem że rowerzysta błota i deszczu się nie boi, a z błotnikami na dzielni to najwyżej po zmierzchu ,😉
A co sądzisz o zakupie tego długiego Ass Savera, zrobienia w nim kilku otworów i przymocowaniu od spodu do bagażnika? Nie rozpadnie się podczas tworzenia otworów lub zaciskania trytytkami na Twoje oko? Mam 1 cm luzu między oponą a bagażnikiem i takie manewry przyszły mi do głowy po ostatnim powrocie po deszczu z mokrym tyłkiem. Opona dość sroga bo 29x2.25 ale myślę że jak będzie tak blisko opony to ogarnie temat. Będę wdzięczny za Twoje przemyślenia w tym temacie.
Haha padłem no w punkt z tym diabłem :) mialem identyko w MTB
Na szose używam SKS Raceblade Pro XXL i też są dobre, nic nie lata, chornią mnie całkowicie ale rower już słabiej. U Ciebie faktycznie bardzo na styk, nie da sie wyciagnąć teleskopów troche? Z drugiej strony na MTB wiekszosc blotnikow tych "przylegających" załatwiłem sobie szyszkami, bo gruby bieznik zbiera szyszke i jak sie zakleszczy miedzy blotnik i koło to łamie/urywa mocowanie błotnika.
Ja tam śmigam cały rok z błotnikami i w tyłku mam wygląd roweru można przywyknąć. Jestem napewno mniej umorusany, faktem jest ze lubi coś pobrzdekac, finezja dla ucha 😏😜
Wiesz co ... Z tym tylnym błotnikiem to do..rysowałeś pi..sance uszy 😂 Mam te błotniki od roku, zajefajne. I faktycznie warto zabezpieczyć lakier w miejscu montażu uchwytów.
Hej co to za opuszczony budynek? Bo widzę że dobry spot na deskę.
Zielony, w 11:00 styknęło by Tobie tego błotnika aż do rury podsiodłowej gdybyś te gumeczkowate mocowania obrócił do przodu czyli o 180 st. :-). Albo - wydłużył błotnik rozsuwając go teleskopowo.
Super film! Ile ma Pan wzrostu i jaki jest rozmiar ramy tego roweru?
187cm roz L
Panowie, proszę o poradę. Noszę się z zamiarem zakupu gravelka i nie wiem czy do lajkr zakładać striny czy raczej w ogóle sote?
Mam do szosy SKS raceblade pro xl. Potwierdzam, wyglądem rower nie powala. Pewnie dlatego użyłem ich może 3-4 razy. Natomiast swoje zadanie spełniają.
Wczoraj zamówiłem tylni błotnik na allegro o 12 a o 22 już miałem do odebrania z paczkomatu 😅
Ja mam te niemieckie speedrocker i są spoko
Tylny można przedłużyć, wyciągasz po prostu ten element który dochodzi to rury podsiodłowej i mocujesz go do niej. Ass savera nie musisz pod takim kontem montować. Ja mam prawie na płasko, żeby lampka była widoczna.
Inaczej się nie trzyma
@@ZielonyF16 Ciaśniej rzepa zapiąć. Możliwe, że konstrukcja ramy w tym miejscu jest inna niż u mnie.
No to uwaga, sks-y do gravela dobre do użytku miejskiego, na sporych wyrypach opadają, szczególnie przedni, jeśli jeszcze jest mokro... Najlepsze mimo, że upierdliwe w montażu i trochę cięższe są błotniki na druty i śrubki.
Stand up 😀👏👊stary chłop 😀
Dlatego kupiłem trenażer!
Mam te błotniki - trzeba uważać na montaż szczególnie na przedni - przy testach poluzował się na wertepach (czytaj trasa MTB) w lesie i ocierał razem z piaskiem o dolną rurę - szybko wyszlifował mi lakier do metalu. Polecam na widelcu dodatkowo taśmą wzmocnić zaczepy. Druga uwaga, że długość tylniego błotnika jest regulowana i można go dopasować tak żeby spokojnie ochraniał rurę podsiodłową - u mnie aż do koszyka na bidon. U zielonego wygląda jakby brakowało mu tej regulowanej końcówki.
@ZielonyF16 - a ten przedni błotnik nie zsuwa Ci się po widelcu? Mi na dużych wertepach zjechał, bo widelec zwęża się ku dołowi.
Nie ,ale lepiej zabezpieczyć widelec jakaś folia
Musisz ta część z tyłu wysunąć :D