Opel zafira télen egyszer csak nem indult. Több hónapig állt mert olyan összeget mondtak hogy nem csináltattam meg. Szét volt bombázva a motortér. Kitavaszodott, összerakattam, hogy elhozzam trélerrel. Csak kíváncsiságból ráindítottam. Két és fél hónap után pöcröf indult. Nyitott állapotban befagyott a koksz, tavasszal meg melegedett az idő. Márkaszervízben 8 ezerért kitakarították az Egr-t. Három éve. ..és levettek volna több százezerre.
Az EGR szelep értelme: (Bocsánat, de a videóban ez egy olyan rész volt, ami mellett nem tudok elmenni szó nélkül.) Egy benzines motornak 1:14,7 arány esetén optimális a keverékképzése Nagy vonalakban 1 kg (~1,3 liter) benzin elégetéséhez 15m^3 levegő kell. Ekkor lambda=1 (légfeleslegtényező). Ha több benzint juttatunk be adott beszívott levegőmennyiséghez, akkor lesz dús a keverékképzés és elkezd kormolni az autó. Ilyenkor nincs elég oxigén a beszívott levegőben ahhoz, hogy a benzint teljesen elégesse, a maradék pedig jól látható formában távozik a kipufogón keresztül a szabadba. Ha túl kevés a bejuttatott benzin, akkor lesz szegény a keverék. Itt jön majd képbe később az EGR szelep. Szóval szegény keveréknél marad egy csomó szabad oxigén, ami különböző formában össze tud állni a nitrogénnel (NO, NO2, gyűjtőnéven NOx) Szegény keverék esetén az égési hőmérséklet is megnő, ami ugyancsak hozzájárul az egyébként nem éghető nitrogén oxidációjához, de a történet megértéséhez ez most nem szükséges. Keverékképzésről röviden ennyit. Most nyergeljünk át a dízelere. Ahhoz, hogy a dízel működjön be kell szívni bizonyos térfogatmennyiséget levegőből, különben nem lesz meg a működéshez szükséges kompressziónyomás (és hőmérséklet). Ugyanakkor szeretnénk csökkenteni a fogyasztást. Dízelnél (működés szempontjából) büntetlenül megtehetjük, hogy kevés tüzelőanyagot fecskendezünk be. Igenám, de ilyenkor szegény lesz a keverék és jön a NOx (Péter Szabó Szilvi nélkül). Valahogy el kéne érni, hogy ne legyen a beszívott levegőben annyi oxigén, hogy a légfeleslegtényező közel legyen az 1-hez. Na itt jön képbe az egér szelep, ami jó esetben oxigént már nem tartalmazó (kipufogó) gázt vezet át a szívóoldalra, mondjuk a videóban is elhangzó 50%-ot. Ugyanannyi beszívott levegő (+ kipufogógáz) fele annyi befecskendezett tüzelőanyag és mégis tökéletes az égésünk, mert csak fele annyi oxigént juttatunk a motorba, mint tiszta levegő beszívása esetén. Ezért is van az, hogy részterhelésen nagy a dízel kocsiknál a visszakeringetett kipufogógáz mennyisége.
Végre valaki, aki tudja mire való az EGR szelep! Én már rongyosra beszéltem a szám de a sok értelmi fogyatékos csak azt szajkózza, hogy újra megetetik a motorral a kipufogógázt! Fogalmuk sincs , hogy tökéletesen a motor csak EGR szeleppel működik!
Swiftnél jelzett a kontroll ikon kiolvasták EGR hiba. A szerelőm javasolta hogy minden tankoláshoz használjak spurit. Azóta minden rendben. Nekem bevált.
Ezzel az Euro3-as EGR-rel volt annyi baj mint a rossz nyavaja.Egyszer sem jött be tartóssan a tisztítás.Egyébként a mai dízel motoroknál akár komplett motorkárosodást is tud okozni...és az simán milliós kár is lehet.
Nekem g astra 1400-as benzines kocsim van.A kocsi 20 éves , 3 éve vettem, a vásárlás után kb 1 hónappal, kigyulladt a hibajelző 3 henger ment csak, elvittem szerelòhöz, már mindent megnéztek, utána jöttek rá hogy egr szelep miatt van a hiba, levette kipucolta, kb 1 hónapig volt jó, hibák ismét előjöttek, alapjárat elment, fordulatszám ingadozott.Új lett bele véve, kb megint 1évig bírta ,ugyanazok a hibák vannak.Hogyan koszolódik el egy év alatt és van e végleges megoldás, kiiktatni, vagy levakolni, én már halottam ezt is azt is,m ja és a kocsi vegyes használatban üzemel, nemcsak város.
Szia! Sajnos az a gond hogy az EGR szelep nem véletlenül koszolódik el. Valószínűleg már nem túl jó állapotú motor, romlott a hatásfoka és ez okozza a fokozott korom lerakódás t. A másik problémám hogy sajnos nem lehet minden járatot kitakarítani normálisan. Ehhez szét kéne szedni a henger fejet is. Ez a másik oka hogy hamar eltömődik mert nincs jó áramlás. Ha valaki hirtelen nagy gáz adásokkal közlekedik az is eltömíti az egr szelepet.
Nálam akkor tudtam meg egy Meriva 1.7 cdti-n mikor már nagyon elgyengult a motor és nem húzott . Főleg autopalyan lehetett érezni .Mi kivettük egy napos munka volt vele és kitisztitottuk de megérte azóta jobban megy . Sütő tisztító habbal vagy benzinnel és fogkefe lassú munka ...
@András Farkas Ez egy iszonyat nagy hülyeség,hogyha kezd fulladni a motor akkor azt az EGR okozza, ráadásul tisztítás után jobb lesz? 😄 Eleve alapból idióta konstrukció,mivel a kipufogóból részben visszavezetett forró gáz a szívótorokba csökkenti a motor hatásfokát, teljesítményét ! Kizárólag környezetvédelmi okokra hivatkozva alkották meg sajnos. Aki tudja mindenki "levakolja", mert egy értelmetlenül drága huncutság.
A levegő 80 %-a N2, azaz semleges nitrogén gáz, ez magas hőmérsékletű, nagy nyomású égőtérben oxidálódik. A kipufogó gáz visszavezetés csökkenti az égés jóságát (kisebb lesz az O2 arány, mint 20 %), ezért a nitrogén így nem oxidálódik. Ez az EGR szelep használatának oka. A motornak meg ez nem igazán kedvez, de ez senkit nem érdekel :-) Mondjuk a belsőégésű motor pont nem közúti járműbe való (nem stabil fordulaton üzemel, és erre nem igazán alkalmas), hajóba, repülőre talán, de ez sem érdekelt senkit az elmúlt 120 éveben :-D
Köszönöm! Végre valaki, aki elmondja a valóságot. Mérnökként a hajam égnek áll, amikor az elégett nitrogén oxidok és kipufogó gázok újra elégetéséről beszél valaki...
Minél hidegebb a motorba beszívott levegő hőmérséklete, annál több oxigént tartalmaz, ezáltal az égés is sokkal tisztább lesz. Ezt alapból elszúrták az autógyártók az EGR-szeleppel...
Lehet itt mindenki okos(kodó), egy dolgot felejt csak el mindenki. Az unióban egy a lényeg, a termelés és eladás. És mi párosul szorosan hozzá?..a TERVEZETT AVULTATÁS!!! Na, az EGR is pont ezért lett kitalálva, hogy minél előbb vegyél új autót, persze ha van miből. Ha szegény vagy járj biciklivel. De rengeteg felesleges tíltó kütyű van még az autókban. Elszineződött a lámpabúra? Mit gondolsz miért van rajta a lakkréteg? Nyugaton újat vesznek itt meg felcsiszolják. Csak hátrány Magyarország EU tagsága.
mifelénk ez az amit le szoktunk vakolni. a katalizátor meg az a dolog ami kell műszakira. vigyázunk rá, amúgy nincsen felszerelve nehogy baja essen mert kurva drága.
Valóban drága egy EGR szelep. Mercedesembe van vagy 200 EUR is... húúha... én kivonatnám a forgalomból a kocsit egy jó kis bírsággal karöltve, amelyikből ki van iktatva az EGR. Műszakin ellenőrizném... Kretén balkáni hozzáállás...
@@Sly6555 nem az egr szelep miatt iktatom ki. hanem azért mert lerakódik mindenen a korom az egr miatt. például a szívó szelepeken. meg többet fogyaszt és szarabbul megy. a dpf és a katalizátor is ezek miatt nincsen használva. ebayon lehet venni klafa váltó szelepet kipuffogóba. ha akarom a kocsiból bármikor átváltom hogy üzemeljen e vagy sem. tiszta marad így, és a kocsi is szépen hibátalnul működik. ráadásul sokkal kevesebbet is fogyaszt és még megy is. nekem win-win. te ha gondolod használd, te dolgod. nekem nem szimpi. ha valaki mégis méricskélni akar csak hajrá. egy mozfulat aztán be van iktatva. környezetkímélőbb mint alig 2-300 ezer km után kocsit cserélni. nem beszélve kb 3 köbméter (igen, köbméter) üzemanyagról amit az alatt a 300 ezer km alatt megspórolok. azzal sem szennyezem a környezetet.
@@nagyandras8857 még jó hogy nem tiszta üzemanyagot tankolsz, mert x százaléka már etanol. Amúgy meg az ilyen seggfejek miatt tart itt az ország, mindenki szarik mindenre és mindenkire, csak neki legyen jó. Az hogy mérgezed a többi embert le van szarva, mert neked nincs pénzed fenntartani egy kocsit. Lehet ám biciklivel is járni, és azt még tankolni se kell...
A kormos kipufogògàzt visszavezetni az ègèstèrbe? Biztos jòt tesz a henger falànak. Na ezèrt van nàlam kiiktatva. 400 ezer km ès köszönöm jòl vagyok. Nincs kèk, fekete vagy szürke füst. Ha lenne akkor az leesne a földre. A modern autòk korom rèszecskèi meg napokig szàlldogàlnak mìg vki be nem lèlegzi 😂😂
:) Ha Ha. Pont ma fizettem 300 €-t EGR szelep csereert. Szombaton ment meg a kocsi mint raketa. Ma mar nem volt annyi ero benne kimenni a melygarazsbol.
Így kell. Csere. Nem mókolás. Értem én hogy jót tesz vele az ember a motornak, ha kiiktatja, de ha van gyereke és apura vár ott szívja majd a mérgető nitrogénoxidokat... balkán van itt sajnos. DPF szűrő szintén cserés. Gázolajszűrőt megtudjuk venni 10 ezerért, de 300 EUR-ba kerülő DPF szűrőt már nem 200.000km után... (megjegyzem kocsimba 240.000 van és DPF és EGR köszöni szépen jól van. OM646 Mercedes). OMV MaxxMotion kell tankolni a modern dízelekbe, be kell nyelni azt a 20-30 Ft-os pluszt. Amúgy visszahozza fogyasztásban, mert nekem kevesebbet evett minden dízel autóm, mint a sima lónyálból.
Akkor mi lehet a probléma ha erő van az autoba viszont a hibakód fent van ? Persze megcsináltatjuk, viszont lehetséges hogy csak tisztításra van szüksége?
@@szandika1108 Ha mar elkezdett megszorulni akkor tisztitas csak kidobott penz, vagyis csak kis halasztas. Elobbb utobb ugyis cserelni kell. Enyem pl. nem volt szokatlanul "koszos" . Belsejeben csak fekete bevonat volt , mint egy kipufogonak. Semmi extrem, viszont maga a tekercs resze volt megrepedve. Neked azert meradt ero az autoban mert zart alapotban hibasodott meg. Enyem meg niyitott, ezert nem volt ero.
@@edincamdzic9541 --Az én Pandám azt játssza ,hogy jelez a hiba kód, majd pár nap múlva eltűnik. Utána hónapokig nem jelentkezik. A motor teljesítményében nem érzek változást. Sem a motor hangjában.
Opel zafira télen egyszer csak nem indult. Több hónapig állt mert olyan összeget mondtak hogy nem csináltattam meg. Szét volt bombázva a motortér. Kitavaszodott, összerakattam, hogy elhozzam trélerrel. Csak kíváncsiságból ráindítottam. Két és fél hónap után pöcröf indult. Nyitott állapotban befagyott a koksz, tavasszal meg melegedett az idő. Márkaszervízben 8 ezerért kitakarították az Egr-t. Három éve. ..és levettek volna több százezerre.
Az EGR szelep értelme:
(Bocsánat, de a videóban ez egy olyan rész volt, ami mellett nem tudok elmenni szó nélkül.)
Egy benzines motornak 1:14,7 arány esetén optimális a keverékképzése Nagy vonalakban 1 kg (~1,3 liter) benzin elégetéséhez 15m^3 levegő kell. Ekkor lambda=1 (légfeleslegtényező). Ha több benzint juttatunk be adott beszívott levegőmennyiséghez, akkor lesz dús a keverékképzés és elkezd kormolni az autó. Ilyenkor nincs elég oxigén a beszívott levegőben ahhoz, hogy a benzint teljesen elégesse, a maradék pedig jól látható formában távozik a kipufogón keresztül a szabadba.
Ha túl kevés a bejuttatott benzin, akkor lesz szegény a keverék. Itt jön majd képbe később az EGR szelep. Szóval szegény keveréknél marad egy csomó szabad oxigén, ami különböző formában össze tud állni a nitrogénnel (NO, NO2, gyűjtőnéven NOx) Szegény keverék esetén az égési hőmérséklet is megnő, ami ugyancsak hozzájárul az egyébként nem éghető nitrogén oxidációjához, de a történet megértéséhez ez most nem szükséges. Keverékképzésről röviden ennyit.
Most nyergeljünk át a dízelere.
Ahhoz, hogy a dízel működjön be kell szívni bizonyos térfogatmennyiséget levegőből, különben nem lesz meg a működéshez szükséges kompressziónyomás (és hőmérséklet). Ugyanakkor szeretnénk csökkenteni a fogyasztást. Dízelnél (működés szempontjából) büntetlenül megtehetjük, hogy kevés tüzelőanyagot fecskendezünk be. Igenám, de ilyenkor szegény lesz a keverék és jön a NOx (Péter Szabó Szilvi nélkül). Valahogy el kéne érni, hogy ne legyen a beszívott levegőben annyi oxigén, hogy a légfeleslegtényező közel legyen az 1-hez. Na itt jön képbe az egér szelep, ami jó esetben oxigént már nem tartalmazó (kipufogó) gázt vezet át a szívóoldalra, mondjuk a videóban is elhangzó 50%-ot.
Ugyanannyi beszívott levegő (+ kipufogógáz) fele annyi befecskendezett tüzelőanyag és mégis tökéletes az égésünk, mert csak fele annyi oxigént juttatunk a motorba, mint tiszta levegő beszívása esetén. Ezért is van az, hogy részterhelésen nagy a dízel kocsiknál a visszakeringetett kipufogógáz mennyisége.
És a szegény keveréket csak az üzemanyag okozhatja? Jelenleg szegény keverék problémával küzdök.
Végre valaki, aki tudja mire való az EGR szelep! Én már rongyosra beszéltem a szám de a sok értelmi fogyatékos csak azt szajkózza, hogy újra megetetik a motorral a kipufogógázt! Fogalmuk sincs , hogy tökéletesen a motor csak EGR szeleppel működik!
Swiftnél jelzett a kontroll ikon kiolvasták EGR hiba.
A szerelőm javasolta hogy minden tankoláshoz használjak spurit.
Azóta minden rendben.
Nekem bevált.
Már tisztítottam EGR szelepet és a hozzá tartozó csövet is hideg zsíroldó és víz segítségével négy éve azóta hibátlan.
Nagyon hasznos video! Igy szakmai vizsga elott jol jott! Koszonom
Akkor ki lehet iktatni? Nem lesz az autónak később valami baja?
Ezzel az Euro3-as EGR-rel volt annyi baj mint a rossz nyavaja.Egyszer sem jött be tartóssan a tisztítás.Egyébként a mai dízel motoroknál akár komplett motorkárosodást is tud okozni...és az simán milliós kár is lehet.
Nekem az 1.8 SCi Mondeomban nem lehet ki iktatni ezt a szart. Elvileg nincs rá program, már 3 szerelő küldött el így.
Nekem g astra 1400-as benzines kocsim van.A kocsi 20 éves , 3 éve vettem, a vásárlás után kb 1 hónappal, kigyulladt a hibajelző 3 henger ment csak, elvittem szerelòhöz, már mindent megnéztek, utána jöttek rá hogy egr szelep miatt van a hiba, levette kipucolta, kb 1 hónapig volt jó, hibák ismét előjöttek, alapjárat elment, fordulatszám ingadozott.Új lett bele véve, kb megint 1évig bírta ,ugyanazok a hibák vannak.Hogyan koszolódik el egy év alatt és van e végleges megoldás, kiiktatni, vagy levakolni, én már halottam ezt is azt is,m ja és a kocsi vegyes használatban üzemel, nemcsak város.
Szia! Sajnos az a gond hogy az EGR szelep nem véletlenül koszolódik el. Valószínűleg már nem túl jó állapotú motor, romlott a hatásfoka és ez okozza a fokozott korom lerakódás t. A másik problémám hogy sajnos nem lehet minden járatot kitakarítani normálisan. Ehhez szét kéne szedni a henger fejet is. Ez a másik oka hogy hamar eltömődik mert nincs jó áramlás. Ha valaki hirtelen nagy gáz adásokkal közlekedik az is eltömíti az egr szelepet.
Szelepet eltakarítani és lezárni az átvezetést.
Diesel motorná mien gyakran, illetve mikor tudom hogy tisztítást igényel és hogyan tisztítani ha már nagyon be van rakódva ?
Nálam akkor tudtam meg egy Meriva 1.7 cdti-n mikor már nagyon elgyengult a motor és nem húzott . Főleg autopalyan lehetett érezni .Mi kivettük egy napos munka volt vele és kitisztitottuk de megérte azóta jobban megy .
Sütő tisztító habbal vagy benzinnel és fogkefe lassú munka ...
@@s4s88 😉
@András Farkas Ez egy iszonyat nagy hülyeség,hogyha kezd fulladni a motor akkor azt az EGR okozza, ráadásul tisztítás után jobb lesz? 😄
Eleve alapból idióta konstrukció,mivel a kipufogóból részben visszavezetett forró gáz a szívótorokba csökkenti a motor hatásfokát, teljesítményét ! Kizárólag környezetvédelmi okokra hivatkozva alkották meg sajnos. Aki tudja mindenki "levakolja", mert egy értelmetlenül drága huncutság.
Én füzesabonyi vagyok hol találhato a műhely mien utca?
Hívd a megadott telefonszámot, ott mindent elmondanak!
@@nepazarolj rendben
A levegő 80 %-a N2, azaz semleges nitrogén gáz, ez magas hőmérsékletű, nagy nyomású égőtérben oxidálódik. A kipufogó gáz visszavezetés csökkenti az égés jóságát (kisebb lesz az O2 arány, mint 20 %), ezért a nitrogén így nem oxidálódik. Ez az EGR szelep használatának oka. A motornak meg ez nem igazán kedvez, de ez senkit nem érdekel :-) Mondjuk a belsőégésű motor pont nem közúti járműbe való (nem stabil fordulaton üzemel, és erre nem igazán alkalmas), hajóba, repülőre talán, de ez sem érdekelt senkit az elmúlt 120 éveben :-D
Sajnos így van. Csak a profit számít, meg ha lassan annak nincs is semmi értelme mert élhetetlen a környezetünk . 🙁
Köszönöm! Végre valaki, aki elmondja a valóságot. Mérnökként a hajam égnek áll, amikor az elégett nitrogén oxidok és kipufogó gázok újra elégetéséről beszél valaki...
Minél hidegebb a motorba beszívott levegő hőmérséklete, annál több oxigént tartalmaz, ezáltal az égés is sokkal tisztább lesz. Ezt alapból elszúrták az autógyártók az EGR-szeleppel...
@@sandorpalyi4757Hát ezzel én is így vagyok! 👍
Egy mód van megóvni, szépen eltakarítani és lefalazni. LAcettimen 10 éve ilyen, azóta sem P300-as sem EGR szelephiba nem volt.
ok, de átmegy a műszakin? hisz jobban szennyez
@@relaxvideo3d Muszakira ki kell szedni, utana meg visszarakni.....
Van ennél egy jobb megoldás is!!!
De ha ki lehet iktatni, akkor minek van benne?
EU előírás. :-) Ez is.
Lehet itt mindenki okos(kodó), egy dolgot felejt csak el mindenki. Az unióban egy a lényeg, a termelés és eladás. És mi párosul szorosan hozzá?..a TERVEZETT AVULTATÁS!!! Na, az EGR is pont ezért lett kitalálva, hogy minél előbb vegyél új autót, persze ha van miből. Ha szegény vagy járj biciklivel. De rengeteg felesleges tíltó kütyű van még az autókban. Elszineződött a lámpabúra? Mit gondolsz miért van rajta a lakkréteg? Nyugaton újat vesznek itt meg felcsiszolják. Csak hátrány Magyarország EU tagsága.
Nem megóvni kell hanem kiiktatni!
Erősebb lesz a motor mivel nem a saját szarát etetjük meg újra vele.
Mellesleg egy gonddal kevesebb.
Mekkora elmerozzant vagy! Fogalmad sincs miért és hogyan működik! Semmit nem etetsz meg semmivel, inkább járj utána mielőtt baromságokat írsz!
mifelénk ez az amit le szoktunk vakolni. a katalizátor meg az a dolog ami kell műszakira. vigyázunk rá, amúgy nincsen felszerelve nehogy baja essen mert kurva drága.
Valóban drága egy EGR szelep. Mercedesembe van vagy 200 EUR is... húúha... én kivonatnám a forgalomból a kocsit egy jó kis bírsággal karöltve, amelyikből ki van iktatva az EGR. Műszakin ellenőrizném... Kretén balkáni hozzáállás...
@@Sly6555 nem az egr szelep miatt iktatom ki. hanem azért mert lerakódik mindenen a korom az egr miatt. például a szívó szelepeken. meg többet fogyaszt és szarabbul megy. a dpf és a katalizátor is ezek miatt nincsen használva. ebayon lehet venni klafa váltó szelepet kipuffogóba. ha akarom a kocsiból bármikor átváltom hogy üzemeljen e vagy sem. tiszta marad így, és a kocsi is szépen hibátalnul működik. ráadásul sokkal kevesebbet is fogyaszt és még megy is. nekem win-win. te ha gondolod használd, te dolgod. nekem nem szimpi. ha valaki mégis méricskélni akar csak hajrá. egy mozfulat aztán be van iktatva. környezetkímélőbb mint alig 2-300 ezer km után kocsit cserélni. nem beszélve kb 3 köbméter (igen, köbméter) üzemanyagról amit az alatt a 300 ezer km alatt megspórolok. azzal sem szennyezem a környezetet.
@@nagyandras8857 még jó hogy nem tiszta üzemanyagot tankolsz, mert x százaléka már etanol. Amúgy meg az ilyen seggfejek miatt tart itt az ország, mindenki szarik mindenre és mindenkire, csak neki legyen jó. Az hogy mérgezed a többi embert le van szarva, mert neked nincs pénzed fenntartani egy kocsit. Lehet ám biciklivel is járni, és azt még tankolni se kell...
@@johnnyhun1 á, van az a szint amikor szarik valaki mindenki másra. na én már arra se vagyok hajlandó.
@@Sly6555 még az a szerencse, hogy nem te döntöd el milyen kocsik járnak az utakon!
Sok hondába kisértetiesen hasonlot tesznek
A kormos kipufogògàzt visszavezetni az ègèstèrbe? Biztos jòt tesz a henger falànak. Na ezèrt van nàlam kiiktatva. 400 ezer km ès köszönöm jòl vagyok. Nincs kèk, fekete vagy szürke füst. Ha lenne akkor az leesne a földre. A modern autòk korom rèszecskèi meg napokig szàlldogàlnak mìg vki be nem lèlegzi 😂😂
egér szelep :D
:) Ha Ha. Pont ma fizettem 300 €-t EGR szelep csereert. Szombaton ment meg a kocsi mint raketa. Ma mar nem volt annyi ero benne kimenni a melygarazsbol.
Így kell. Csere. Nem mókolás. Értem én hogy jót tesz vele az ember a motornak, ha kiiktatja, de ha van gyereke és apura vár ott szívja majd a mérgető nitrogénoxidokat... balkán van itt sajnos. DPF szűrő szintén cserés. Gázolajszűrőt megtudjuk venni 10 ezerért, de 300 EUR-ba kerülő DPF szűrőt már nem 200.000km után... (megjegyzem kocsimba 240.000 van és DPF és EGR köszöni szépen jól van. OM646 Mercedes). OMV MaxxMotion kell tankolni a modern dízelekbe, be kell nyelni azt a 20-30 Ft-os pluszt. Amúgy visszahozza fogyasztásban, mert nekem kevesebbet evett minden dízel autóm, mint a sima lónyálból.
Akkor mi lehet a probléma ha erő van az autoba viszont a hibakód fent van ? Persze megcsináltatjuk, viszont lehetséges hogy csak tisztításra van szüksége?
@@szandika1108 Ha mar elkezdett megszorulni akkor tisztitas csak kidobott penz, vagyis csak kis halasztas. Elobbb utobb ugyis cserelni kell. Enyem pl. nem volt szokatlanul "koszos" . Belsejeben csak fekete bevonat volt , mint egy kipufogonak. Semmi extrem, viszont maga a tekercs resze volt megrepedve. Neked azert meradt ero az autoban mert zart alapotban hibasodott meg. Enyem meg niyitott, ezert nem volt ero.
@@edincamdzic9541 --Az én Pandám azt játssza ,hogy jelez a hiba kód, majd pár nap múlva eltűnik. Utána hónapokig nem jelentkezik. A motor teljesítményében nem érzek változást. Sem a motor hangjában.
@@NyMozdonyvezeto mert nem folyamatosan fennálló hiba, de eltárolja. Jellemzően 3 indítás után tűnik el.
Szerintem a sok lusta embernek van baja,vegyen űj aut9t vagy menyen biciklivel.