Én 10 évig rosszul edzettem... A 90 es évek elején rengeteg testépítő magazint vettem,olvastam és az ott javasolt edzésprogramot próbáltam kopírozni ami heti 6 nap edzés és vagy 3-4 gyakorlat izomcsoprtok ként.. Persze így semmitse fejlődtem. Sohasem hittem hogy az álltalam csodált testépítők mind anabolikus szteroidokat szednek.. Egy ismerősöm tanácsara teljesen visszavettem az edzés hosszából és a gyakoriságából. Egy nap edzés,egy nap pihenő.. Visszavettem a gyakorlatok számát és elkezdtem nőni.. Egész 48-50 éves koromig fejlődtem. Most 55 évesen is egész jó az erő szintem persze natúr és a korombeliekhez képest..
49 évesen heti 2 azaz KETTŐ edzés. Nekem tökéletes! Normál táplálkozás, a fehérjére odafigyelek illetve nem eszek szemét kajákat. A túledzésekkel, heti 4-5, sérülésekkel bajlódtam, nyomás alá tettem magam. Mentálisan meg az a lényeg hogy ez nem szépítészeti verseny, nem másokhoz kell mérni, nem a nők miatt kell csinálni, mert a farokméregetés a lényeg. Nem akarom megsérteni a nagyérdeműt, de a többség nem önmaga egészségéért edz, hanem a piaci előnyökért. Pont ezért megy a koksz, a szúrás.
@@Gembird75 Kettő edzés az kevésnek tünik. Én minden második nap edzek. 4 napba van szétosztva az egész test edzésem.Van mikor kissebb súllyal mert azt jobban kiérzem és van mikor nagyobb súllyal mert tellik az erőmből..
Alap gyakorlatok, összetett gyakorlatok, mobilizációs gyakorlatok, izomfeszülési idő, gyakorlatok között pihenő idők tartása ,normális bemelegítés mert az se divat ahogy látom. Oda figyelni a nem túl edzésre (ez manapság ritka szerintem mert sokan sokkal többet edzenek mint kellene). Kicsit kevesebb súlyzózás több nyújtás,lazitás, megfelelő minőségü és mennyiségű pihenés. Alapok nem kell túl gondolni csak elvitték ebbe az irányba. Elengedő mennyiségű makrok, kaloria, szemét kaját kerülni kardiot, aerob edzést céltól függően beilleszteni.
Mi is köszönjük a tartalmakat! Sok kicsinek tűnő dolog nagyon is lényeges. Gyakorlatok helyes kivitelezése is például. Rengeteg olyat látni, hogy nem is tud szabályosan guggolni pl, vagy 10 szabályos fekvőtámaszt lenyomni vagy húzodzkodni, tolodzkodni de már nagy súllyal guggol... Ha ezek nem mennek addig felesleges szétb.szni az izületeket ész nélkül..meg akkora szabad súlyokat lóbálnak,hogy nézni rossz. És nem csak a kezdőkről van szó hanem olyan emberek is akik több éve járnak... vagy csak lejárnak.. Túl sokan mondanak nagyon sok mindent és közbe az alap dolgokról és egyszerű mozgásformákról megfeledkeznek...és igen ahogy mondtad nagyon fontos, legyünk tisztába a genetikai adottságunkkal,hogy mi való nekünk és mi nem, és ezt a tipikus csirke-rizs marhaságot hogy attól leszünk aztán hatalmasok ne higyjük el ,főleg ne olyanoknak akiknek a kox az alap.
1. Ne hanyagold a nyujtást! 2. Ne azert csinald hogy majd ha posztolod a videod hogy 200 al guggolsz akkor a szomszed csajszinak feltunsz! 3. Ne felj a gyengebb napoktol! A deload kell! 4. Az edzes az izomepites fele se! Nem nehez etrendet kialakitani! Csak azt hiszed! 5. Urald onnmagad, ne meregess f@szt, hagyj idot magadnak es menni fog. 6. Azert mert egy idoszakba gyengebbvagy vagy valami, nem azt jelenti hogy semmivel se haladaz! Kitartas es ne add fel!
@@balazsklein8737 Amit a kivitelezésről írtál, elsősorban azért van, mert legtöbbször (vagy legalábbis sokszor) az egó vezérli az edzést. Szabályos kivitelezéssel mindig jóval kisebbek lesznek az eredmények. Itt sem egyszerű megtalálni az egyensúlyt :)
Az én 5 pontom hasonló 😊 (45 vagyok) 1: Ne másokat, hanem magadat akard legyőzni. Ha ez sem sikerül mindig, sem dől össze a világ! 2: a több nem feltétlenül jobb. Sőt! 3: lehet, hogy a hipertrófiához mindig határátlépés szükséges, de a fenttartáshoz töredék munka is elég. A +1➡️+0➡️+0➡️+1 az: +2. Ami nem +4 (maximális fejlődés) - de nem is nulla. A lassabb előrelépés nem egyenlő a "visszaeséssel". 4: ha stresszelsz mert 50 kCal eltérés lett az étrendedben, többet ártasz magadnak, mintha 300 az eltérés, de nyugodt maradsz. Ugyanez igaz egy kihagyott edzésre, vagy kisebb súlyra/kevesebb ismétlésre is. 5. Ha a testépítés számodra a "minden" - akkor, ha ezt elveszted: mindent elveszítesz.
Utálom az ilyen borítóképeket! Összehasonlíthatatlan egy ifjú edzeni vágyó tini fiú, egy bőven a 20as éveiben járó felnőtt férfihoz képest (főleg ha fotózáson készül a kép). Két azonos genetikájú tini esetén 1-2 év korkülönbség esetén azonos időpontú kezdés, és azonos edzésmunka nagyon nagy mértékű eltéréseket eredményezhet.... és fiatalon amikor még az egónk az egekben van , nem annyira nyílt ki számunkra a világ stb.... na pont akkor eshetünk ebbe az idealisztikus testalkat hajszolásába. Természetesen az idő múlásával ez kiegyenlítődik.... 30 körül járva már alig számít a +-5 év. Erősen benne járok a 30as éveimben, viszont ez a videó számomra semmitmondó lenne a tini énemnek. Nem igazán "nyertem volna" tapasztalatot 15 illetve 17 évesként. Mindkét korban másért voltam idióta.. és a videó mondanivalóját túl általánosnak érzem a jelenlegi énem szemszögéből. (Persze neked kell tudnod, hogy a yt statisztikában milyen korosztályt találsz meg ;) ) Szerintem itt ki kellene hangsúlyozni, hogy a 15 éveseknek van 2-3-4 évük, hogy elérjék a 17-18-19 éves edzőtermi példaképeik formáját.... illetve 35 évesként semmiről sem késtem le, amikor a 30 éves edzőtermi társam alkatát látom. (Akár teljesen kezdő, vagy sokadszor újrakezdőek vagyunk) A megfogalmazott eszközök természetesen jók, viszont a mélyebb korosztályok közti árnyalás hiányzott számomra.
A két fotó közti összehasonlítás egyetlen célja, hogy megmutassam, miből mit lehet építeni, honnan hova lehet eljutni (meg persze a figyelem felkeltése a videó témája iránt) - a bal oldali "kezdőcsomagot" részletesebben be is mutatom a videóban, így nyer értelmet tk leginkább az indexkép. Az, hogy számodra semmitmondó, azt mutatja, hogy nem lehet mindenki számára megegyező mértékben releváns tartalmat készíteni (ez a szempont kb. minden "tippes" videómnál előjön), ahogy az epizódban is elmondom, nekem óriási segítséget jelentett volna mindez (leegyszerűsítve: ne vidd túlzásba az edzést, az életednek ez is csak egy szelete; ne hajlszolj elérhetetlen fizikumokat, a saját "csomagodra" fókuszálj, abból építkezz; ne bonyolítsd túl, az elsődleges szempont mindig a következetes munka legyen; az edzés mellett sok-sok dologra oda kell még figyelned, rengeteg téren tudsz tanulni és fejlődni; ne tulajdoníts túl nagy jelenetőséget ennek az egésznek, élvezd a tanulás és fejlődés folyamatát. Ezeket a gondolatokat akármelyik korosztály bármilyen szinten lévő tagjával örömmel és bátran megosztanám, és szerintem nagyon sokaknak szükségük van erre. Az általad említett korosztályos "bontásnak" is van létjogosultsága, de véleményem szerint ez már egy sokkal specifikusabb (célközönség és téma szintjén is), különálló anyag lenne.
@@TeamSportaholic láttam egy képet, ami az életünk alatt meghozott döntéseket mintázta.... a múltunkban elindultunk valahonnan, és a lehetőségeink mint egy bokor szárai terjeszkedtek... ebből választottunk egy ágat, mellékágakkal. A jelenünkből viszont ugyanígy elindulnak lehetőség szárak... amik ha nem rontottuk el nagyon a korábbi döntéseinket, akkor keresztezhetik az előző értékes lehetőségeink ágait. Lényegében ezt akartam megfogalmazni a kommentemben! pl 15 éves tini van a bal oldalon, neki "ezer meg egy lehetősége" van elérni 25 évesként a jobb oldalt. Ha akar csak aktív életet él 20 éves koráig... majd nyom egy 5 éves sprintet. A te megoldásod a sprintben hitt már 15 évesként is... és nem emiatt érzem semmitmondónak a videót.... hiszen én is idióta voltam 15 évesként és még 18 évesként is, (van hogy most is az vagyok)... többnyire mentem a saját fejem után. Nem a lassításra kell felhívni a figyelmet ezen fiatalok számára, hanem arra az árra, amit te megfizettél azért mert sprinteltél! Hiszen a te elmúlt sportolói időszakodról szól ez a videó elvileg.... a személyes tapasztalások hiányoznak számomra ebből!
Köszi ezt a videót és sok másikat. Ez most kifejezetten segített abban hogy le legyek depressziós azért, amiért még nem tartok ott az edzésben és a fejlődésében ahol tartani szeretnék.
Szakácsként tanultam és már 10 éve ebben a szakmában dolgozok. Mikor általános iskolás voltam, mitsem törödve csak a gép, és a kajálás körül mozgott minden! Mikor szakmunkás iskolába kezdtem láttam hogy ez így nem fog menni, csesztettek sokszor kifiguráztak a súlyom miatt. Ezután elterveztem hogy a nem "evéssel" és valami féle sportal változtatást hozok az életembe amit igazából el is értem mivel közel 95kg-ról sikerült lefogynom 65-kgra! Borzasztóan nehéz sokszor a sok szuper étel közül nem enni, de nem lehetetlen! Már azóta igazábból csak a munka ami szinte egész napos, ha tudok akkor járok a terembe és figyelek az étkezésemre! ( Persze ha tehetném minden nap mennék edzeni) Semmi sem lehetetlen csak akarni kell, nem mondom lenne hová fejlődni!: Hasam és az oldalammal, de én már erre is büszke vagyok amit akkor ssikerült elérnem! Csak várni kell, nem megy minden azonnal, erősnek kell lenni és kitartónak! 🤗🙌
Sziasztok. Sose voltam Arnold és sose leszek és ezt fiatal sracként is tudtam. Eléggé hamar rájöttem arra, hogy nem nekem való az a világ. KB 3 évet edzettem teremben utána már csak otthon folytattam de sajnos a sok munka elvette a kedvemet az edzéstől. 44 éves kezdem el újra edzeni . Kell mozgás.
Legújabb hibám az az, hogy elmentem egy online személyi edzőhöz és azt hittem, hogy jó lesz. De sajnos sok az akit csak a pénz érdekel és nem is ért hozzá, csak továbbadja azt, ami neki működik. Most szerintem nagyon sok a kókler, már mindenki ezt csinálja, mindenki online coach és az a baj, hogy nehéz köztük jót találni, hiába vannak eredményei, az sem jelent semmit.
Őszintén sajnálom, hogy csalódnod kellett. Elég sok "rémsztorit" hallottam online coaching szolgáltatásokról, amik kimerültek egy ősrégi sablonban, egy fél A/4-es oldalban, vagy egy 8 hétre kétféle ételből összeállított étrendben. Mindig elutasítottam ezt a hozzáállást. Ez igenis nagy felelősség a szolgáltató részéről.
@@TeamSportaholic Viccet kìvül. Kezdőként ne feszegesd a határaid, haladj fokozatosan, figyeld a tested reakcióit ahol fáj azt ne erőltesd amíg nem regenerálódik.(Nem az izomláz fájdalomra, gondolok,arra óvatosan lehet dolgozni.)
Erezd a celizmon a gyakorlatot. Ha nem erzed vegyel vissza a sulybol, csinalj 20-akat amig nem megy tökeletesen a celizomra a gyakorlat, utana lehet ujra 8-10-eket csinalni.
Az emberiségnek genetikailag rossz a gerince. Ahhoz, hogy 200 Kg. fölötti súlyokkal terheljük, genetikailag is alkalmasnak kell rá, ami igazából csak keveseknek adatik meg, akkor is, ha sok ilyen videót lehet látni a neten. Ezért jóval óvatosabban kellett volna nekem is terhelnem... Ha fiatal lennék, és újra kezdhetném, akkor nem a nagy súlyokra mennék rá, inkább a kinézetre. Valamilyen biztonságosabb edzéssel is kísérleteznék, pl. superslow, stb. A legfontosabb az egészség, a család, így a versenyzés is nagy hülyeség...
Az én tapasztalatom hogy minél több össze tett gyakorlatot kell el sajátitani, az izolaciós gyakorlatokat pedig “ki kell érdemelni” én úgy gondolom sokan lemennek probalnak csak izolacios gyakorlatokkal fejlődni de sokra nem mennek vele önmagában
Lenne egy kérdésem. Sajnos az étkezés, diéta nehezen megoldható nekem. Ugyanis konyhai munkát végzek, és folyamatosan kóstolgatni kell az alapanyagokat, készételeket, ez sokszor napi 9-12 óra rendszertelen kontrolálatlan folyamatos étkezés, és mivel ezek kis mennyiségű ételek természetesen rendes étkezést is be kell iktatnom nert éhes vagyok. 2 éve edzem rendszeresen de a hasi zsír így marad. Valakinek valami ötlete?
Ez egy elég sajátos helyzet. Nyilván itt a munka közben elfogyasztott mennyiséggel lehetetlen precízen számolni. Én talán azt csinálnám a helyedben, hogy mégiscsak megpróbálnék valamilyen átlagot vonni (egy nap nagyjából hány kalória csúszhat le ilyen formában) néhány nap mérlegéből, majd ehhez az átlagolt értékhez igazítanám a saját étkezéseimet. Mivel fogyni szeretnél, kalóriadeficitben szükséges lenned. Ez a számolgatás igényel némi utánajárást és munkát, de miután belőtted az irányt, könnyű lesz kisebb-nagyobb módosításokkal alakítgatni az étrendet.
@TeamSportaholic Ezt értem és tudom sajnos csak az egyöszetevős ételt tudom kb számolni de az sem egyszerű egy falatnál is kisebb adagokban. És a többösdzetevős szinte lehetetlen mert naponta változik az összetétel. De köszönöm a válaszod.
Ez eléggé leleplező: "nagyon dühös lettem volna, ha valaki azt mondja, hogy okosan csináljam a dolgokat"... hát ez azóta sem nagyon változott, ugye? Talán ezzel kellett volna kezdeni: NE AZÉRT EDDZ, HOGY JÓL NÉZZÉL KI!!! Szerintem 2 értelmes cél van életkortól függően: kardióban elit VO2 MAX, izomban 5-20 db tiszta húzódzkodás pihenés nélkül - aki ezeket meg tudja csinálni, az biztos jól is fog kinézni... a férfiasság nem attól függ, hogy mennyire vagy izmos (mármint ha a célcsoport nem a műkörmös/fodrász/cba-pénztáros szint), hanem attól, hogy mennyire vagy okos, vicces és milyen jók az érdekérvényesítő képességeid akár egy sima vitában egy ismeretlennel, akár a munkahelyen, akár egy ügyfeles tárgyaláson - már ha kerülsz egyáltalán olyan helyzetbe, hogy vannak ügyfeles tárgyalásaid, mondjuk az máris azt jelenti, hogy jók az érdekérvényesítő képességeid 😀😀😀
Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy minden lelkes újonc (vagy legalábbis a többség) számára megrendítő szembesülni egy idő után azzal, hogy hogyan is működnek a dolgok valójában, hogy a szenvedély és befektetett munka volumen - a videó példájánál maradva - önmagában nem elég, a hatékonyság (ahogy a fejlődés is) egy sokkal összetettebb fogalom. Szerintem mindenki azért eddzen, amiért szeretne, és úgy érezze magát férfiasnak (vagy nőiesnek), ahogy szeretné. Mondom ezt úgy, hogy a kinézet már rég nem az elsődleges prioritás az én életemben sem, és egyetértek azoknak az értékeknek a férfias jellegével, amiket felsoroltál.
Én 10 évig rosszul edzettem...
A 90 es évek elején rengeteg testépítő magazint vettem,olvastam és az ott javasolt edzésprogramot próbáltam kopírozni ami heti 6 nap edzés és vagy 3-4 gyakorlat izomcsoprtok ként..
Persze így semmitse fejlődtem.
Sohasem hittem hogy az álltalam csodált testépítők mind anabolikus szteroidokat szednek..
Egy ismerősöm tanácsara teljesen visszavettem az edzés hosszából és a gyakoriságából.
Egy nap edzés,egy nap pihenő..
Visszavettem a gyakorlatok számát és elkezdtem nőni..
Egész 48-50 éves koromig fejlődtem.
Most 55 évesen is egész jó az erő szintem persze natúr és a korombeliekhez képest..
Ez egy nagyon tanulságos történet... 🙏🙏🙏
Le a kalappal, hogy meg tudtad haladni magad és újra tudtad gondolni az addigi elképzeléseidet!
49 évesen heti 2 azaz KETTŐ edzés. Nekem tökéletes! Normál táplálkozás, a fehérjére odafigyelek illetve nem eszek szemét kajákat. A túledzésekkel, heti 4-5, sérülésekkel bajlódtam, nyomás alá tettem magam. Mentálisan meg az a lényeg hogy ez nem szépítészeti verseny, nem másokhoz kell mérni, nem a nők miatt kell csinálni, mert a farokméregetés a lényeg. Nem akarom megsérteni a nagyérdeműt, de a többség nem önmaga egészségéért edz, hanem a piaci előnyökért. Pont ezért megy a koksz, a szúrás.
@@Gembird75 Kettő edzés az kevésnek tünik.
Én minden második nap edzek.
4 napba van szétosztva az egész test edzésem.Van mikor kissebb súllyal mert azt jobban kiérzem és van mikor nagyobb súllyal mert tellik az erőmből..
Alap gyakorlatok, összetett gyakorlatok, mobilizációs gyakorlatok, izomfeszülési idő, gyakorlatok között pihenő idők tartása ,normális bemelegítés mert az se divat ahogy látom. Oda figyelni a nem túl edzésre (ez manapság ritka szerintem mert sokan sokkal többet edzenek mint kellene). Kicsit kevesebb súlyzózás több nyújtás,lazitás, megfelelő minőségü és mennyiségű pihenés. Alapok nem kell túl gondolni csak elvitték ebbe az irányba. Elengedő mennyiségű makrok, kaloria, szemét kaját kerülni kardiot, aerob edzést céltól függően beilleszteni.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni, köszi!👌
Mi is köszönjük a tartalmakat!
Sok kicsinek tűnő dolog nagyon is lényeges. Gyakorlatok helyes kivitelezése is például. Rengeteg olyat látni, hogy nem is tud szabályosan guggolni pl, vagy 10 szabályos fekvőtámaszt lenyomni vagy húzodzkodni, tolodzkodni de már nagy súllyal guggol... Ha ezek nem mennek addig felesleges szétb.szni az izületeket ész nélkül..meg akkora szabad súlyokat lóbálnak,hogy nézni rossz. És nem csak a kezdőkről van szó hanem olyan emberek is akik több éve járnak... vagy csak lejárnak.. Túl sokan mondanak nagyon sok mindent és közbe az alap dolgokról és egyszerű mozgásformákról megfeledkeznek...és igen ahogy mondtad nagyon fontos, legyünk tisztába a genetikai adottságunkkal,hogy mi való nekünk és mi nem, és ezt a tipikus csirke-rizs marhaságot hogy attól leszünk aztán hatalmasok ne higyjük el ,főleg ne olyanoknak akiknek a kox az alap.
1. Ne hanyagold a nyujtást!
2. Ne azert csinald hogy majd ha posztolod a videod hogy 200 al guggolsz akkor a szomszed csajszinak feltunsz!
3. Ne felj a gyengebb napoktol! A deload kell!
4. Az edzes az izomepites fele se! Nem nehez etrendet kialakitani! Csak azt hiszed!
5. Urald onnmagad, ne meregess f@szt, hagyj idot magadnak es menni fog.
6. Azert mert egy idoszakba gyengebbvagy vagy valami, nem azt jelenti hogy semmivel se haladaz! Kitartas es ne add fel!
@@balazsklein8737 Amit a kivitelezésről írtál, elsősorban azért van, mert legtöbbször (vagy legalábbis sokszor) az egó vezérli az edzést. Szabályos kivitelezéssel mindig jóval kisebbek lesznek az eredmények. Itt sem egyszerű megtalálni az egyensúlyt :)
@@Vasi_ Jó kis összegzés, köszi szépen 🔥
Az én 5 pontom hasonló 😊
(45 vagyok)
1: Ne másokat, hanem magadat akard legyőzni.
Ha ez sem sikerül mindig, sem dől össze a világ!
2: a több nem feltétlenül jobb. Sőt!
3: lehet, hogy a hipertrófiához mindig határátlépés szükséges, de a fenttartáshoz töredék munka is elég.
A +1➡️+0➡️+0➡️+1 az: +2.
Ami nem +4 (maximális fejlődés) - de nem is nulla.
A lassabb előrelépés nem egyenlő a "visszaeséssel".
4: ha stresszelsz mert 50 kCal eltérés lett az étrendedben, többet ártasz magadnak, mintha 300 az eltérés, de nyugodt maradsz.
Ugyanez igaz egy kihagyott edzésre, vagy kisebb súlyra/kevesebb ismétlésre is.
5. Ha a testépítés számodra a "minden" - akkor, ha ezt elveszted: mindent elveszítesz.
Köszi szépen! 💯
Nagyon ütött ez a videó! 👍 Köszönjük!!
Örülök, hogy tetszett 😎
Köszi a visszajelzést 🤝🏼
Itt kezdődik a minöségi video gyártás! 🤛🤜💪
Nagyon köszi! 💪
Utálom az ilyen borítóképeket! Összehasonlíthatatlan egy ifjú edzeni vágyó tini fiú, egy bőven a 20as éveiben járó felnőtt férfihoz képest (főleg ha fotózáson készül a kép).
Két azonos genetikájú tini esetén 1-2 év korkülönbség esetén azonos időpontú kezdés, és azonos edzésmunka nagyon nagy mértékű eltéréseket eredményezhet.... és fiatalon amikor még az egónk az egekben van , nem annyira nyílt ki számunkra a világ stb.... na pont akkor eshetünk ebbe az idealisztikus testalkat hajszolásába. Természetesen az idő múlásával ez kiegyenlítődik.... 30 körül járva már alig számít a +-5 év.
Erősen benne járok a 30as éveimben, viszont ez a videó számomra semmitmondó lenne a tini énemnek. Nem igazán "nyertem volna" tapasztalatot 15 illetve 17 évesként. Mindkét korban másért voltam idióta.. és a videó mondanivalóját túl általánosnak érzem a jelenlegi énem szemszögéből. (Persze neked kell tudnod, hogy a yt statisztikában milyen korosztályt találsz meg ;) )
Szerintem itt ki kellene hangsúlyozni, hogy a 15 éveseknek van 2-3-4 évük, hogy elérjék a 17-18-19 éves edzőtermi példaképeik formáját.... illetve 35 évesként semmiről sem késtem le, amikor a 30 éves edzőtermi társam alkatát látom. (Akár teljesen kezdő, vagy sokadszor újrakezdőek vagyunk)
A megfogalmazott eszközök természetesen jók, viszont a mélyebb korosztályok közti árnyalás hiányzott számomra.
A két fotó közti összehasonlítás egyetlen célja, hogy megmutassam, miből mit lehet építeni, honnan hova lehet eljutni (meg persze a figyelem felkeltése a videó témája iránt) - a bal oldali "kezdőcsomagot" részletesebben be is mutatom a videóban, így nyer értelmet tk leginkább az indexkép. Az, hogy számodra semmitmondó, azt mutatja, hogy nem lehet mindenki számára megegyező mértékben releváns tartalmat készíteni (ez a szempont kb. minden "tippes" videómnál előjön), ahogy az epizódban is elmondom, nekem óriási segítséget jelentett volna mindez (leegyszerűsítve: ne vidd túlzásba az edzést, az életednek ez is csak egy szelete; ne hajlszolj elérhetetlen fizikumokat, a saját "csomagodra" fókuszálj, abból építkezz; ne bonyolítsd túl, az elsődleges szempont mindig a következetes munka legyen; az edzés mellett sok-sok dologra oda kell még figyelned, rengeteg téren tudsz tanulni és fejlődni; ne tulajdoníts túl nagy jelenetőséget ennek az egésznek, élvezd a tanulás és fejlődés folyamatát. Ezeket a gondolatokat akármelyik korosztály bármilyen szinten lévő tagjával örömmel és bátran megosztanám, és szerintem nagyon sokaknak szükségük van erre. Az általad említett korosztályos "bontásnak" is van létjogosultsága, de véleményem szerint ez már egy sokkal specifikusabb (célközönség és téma szintjén is), különálló anyag lenne.
@@TeamSportaholic láttam egy képet, ami az életünk alatt meghozott döntéseket mintázta.... a múltunkban elindultunk valahonnan, és a lehetőségeink mint egy bokor szárai terjeszkedtek... ebből választottunk egy ágat, mellékágakkal. A jelenünkből viszont ugyanígy elindulnak lehetőség szárak... amik ha nem rontottuk el nagyon a korábbi döntéseinket, akkor keresztezhetik az előző értékes lehetőségeink ágait. Lényegében ezt akartam megfogalmazni a kommentemben! pl 15 éves tini van a bal oldalon, neki "ezer meg egy lehetősége" van elérni 25 évesként a jobb oldalt. Ha akar csak aktív életet él 20 éves koráig... majd nyom egy 5 éves sprintet. A te megoldásod a sprintben hitt már 15 évesként is... és nem emiatt érzem semmitmondónak a videót.... hiszen én is idióta voltam 15 évesként és még 18 évesként is, (van hogy most is az vagyok)... többnyire mentem a saját fejem után. Nem a lassításra kell felhívni a figyelmet ezen fiatalok számára, hanem arra az árra, amit te megfizettél azért mert sprinteltél! Hiszen a te elmúlt sportolói időszakodról szól ez a videó elvileg.... a személyes tapasztalások hiányoznak számomra ebből!
Köszi ezt a videót és sok másikat. Ez most kifejezetten segített abban hogy le legyek depressziós azért, amiért még nem tartok ott az edzésben és a fejlődésében ahol tartani szeretnék.
Már azzal, hogy dolgozol rajta, többet teszel az emberek 99,9%-ánál. Ezt sose felejtsd el 🤜🏼🤛🏼
Köszönöm Zoárd! Ez most jókor jött és sokat segített. :)
Nagyon örülök! Hajrá!! :)
Köszönöm. Ez nagyon jó. Várom a következőt.
Örülök, hogy tetszett! Hamarosan érkezik a második rész is :)
Nagyon jó videó köszi!
Remélem sok emberhez eljut. 💪🏻
Köszi szépen a visszajelzést 💪🏻
Hello, korrekt, őszinte video, nagy respekt! Üdv erdélyből.
Köszönöm.
De jó, én köszönöm!
Nagyon szeretem Erdélyt :)
Köszi a videót Zoárd! 👍
Örülök, ha hasznos volt 💪🙂
Szakácsként tanultam és már 10 éve ebben a szakmában dolgozok.
Mikor általános iskolás voltam, mitsem törödve csak a gép, és a kajálás körül mozgott minden!
Mikor szakmunkás iskolába kezdtem láttam hogy ez így nem fog menni, csesztettek sokszor kifiguráztak a súlyom miatt.
Ezután elterveztem hogy a nem "evéssel" és valami féle sportal változtatást hozok az életembe amit igazából el is értem mivel közel 95kg-ról sikerült lefogynom 65-kgra!
Borzasztóan nehéz sokszor a sok szuper étel közül nem enni, de nem lehetetlen!
Már azóta igazábból csak a munka ami szinte egész napos, ha tudok akkor járok a terembe és figyelek az étkezésemre! ( Persze ha tehetném minden nap mennék edzeni)
Semmi sem lehetetlen csak akarni kell, nem mondom lenne hová fejlődni!: Hasam és az oldalammal, de én már erre is büszke vagyok amit akkor ssikerült elérnem!
Csak várni kell, nem megy minden azonnal, erősnek kell lenni és kitartónak! 🤗🙌
Nem semmi, gratulálok az elért eredményeidhez!! 🙌:)
Jó év kezdéses videó Zoárd😀👍...Pacsi mindenkinek srácok...hajrá 2025!!✌️🌈💪🙂
Köszi köszi!
Hajrá 🔥
@TeamSportaholic 🙂💪😀
ez de jó!!
Remek összefoglaló volt 👌
Örülök, ha tetszett!
Sziasztok. Sose voltam Arnold és sose leszek és ezt fiatal sracként is tudtam. Eléggé hamar rájöttem arra, hogy nem nekem való az a világ. KB 3 évet edzettem teremben utána már csak otthon folytattam de sajnos a sok munka elvette a kedvemet az edzéstől. 44 éves kezdem el újra edzeni . Kell mozgás.
Sok sikert az újrakezdéshez! :)
Legújabb hibám az az, hogy elmentem egy online személyi edzőhöz és azt hittem, hogy jó lesz. De sajnos sok az akit csak a pénz érdekel és nem is ért hozzá, csak továbbadja azt, ami neki működik.
Most szerintem nagyon sok a kókler, már mindenki ezt csinálja, mindenki online coach és az a baj, hogy nehéz köztük jót találni, hiába vannak eredményei, az sem jelent semmit.
Őszintén sajnálom, hogy csalódnod kellett.
Elég sok "rémsztorit" hallottam online coaching szolgáltatásokról, amik kimerültek egy ősrégi sablonban, egy fél A/4-es oldalban, vagy egy 8 hétre kétféle ételből összeállított étrendben. Mindig elutasítottam ezt a hozzáállást. Ez igenis nagy felelősség a szolgáltató részéről.
Ti milyen edzéssel kapcsolatos tippet adnátok a kezdő önmagatoknak? 🤔
@@TeamSportaholic Ne menj konyhai munkára🤣🤣
@@TeamSportaholic Viccet kìvül. Kezdőként ne feszegesd a határaid, haladj fokozatosan, figyeld a tested reakcióit ahol fáj azt ne erőltesd amíg nem regenerálódik.(Nem az izomláz fájdalomra, gondolok,arra óvatosan lehet dolgozni.)
Erezd a celizmon a gyakorlatot. Ha nem erzed vegyel vissza a sulybol, csinalj 20-akat amig nem megy tökeletesen a celizomra a gyakorlat, utana lehet ujra 8-10-eket csinalni.
Ez így igaz 👍👌
Az emberiségnek genetikailag rossz a gerince. Ahhoz, hogy 200 Kg. fölötti súlyokkal terheljük, genetikailag is alkalmasnak kell rá, ami igazából csak keveseknek adatik meg, akkor is, ha sok ilyen videót lehet látni a neten. Ezért jóval óvatosabban kellett volna nekem is terhelnem... Ha fiatal lennék, és újra kezdhetném, akkor nem a nagy súlyokra mennék rá, inkább a kinézetre. Valamilyen biztonságosabb edzéssel is kísérleteznék, pl. superslow, stb. A legfontosabb az egészség, a család, így a versenyzés is nagy hülyeség...
Na igen, fiatalon a túl nagy súlyos edzéssel jó sokat lehet ártani..
Az ízületeim gyakran emlékeztetnek erre 👴
Az én tapasztalatom hogy minél több össze tett gyakorlatot kell el sajátitani, az izolaciós gyakorlatokat pedig “ki kell érdemelni” én úgy gondolom sokan lemennek probalnak csak izolacios gyakorlatokkal fejlődni de sokra nem mennek vele önmagában
Az összetett gyakorlatok valóban nagyon értékesek, én is úgy gondolom, hogy a legtöbb program alapját ezek kellene képezzék.
Első és legfontosabb KEZD EL.
👊
Lenne egy kérdésem.
Sajnos az étkezés, diéta nehezen megoldható nekem.
Ugyanis konyhai munkát végzek, és folyamatosan kóstolgatni kell az alapanyagokat, készételeket, ez sokszor napi 9-12 óra rendszertelen kontrolálatlan folyamatos étkezés, és mivel ezek kis mennyiségű ételek természetesen rendes étkezést is be kell iktatnom nert éhes vagyok. 2 éve edzem rendszeresen de a hasi zsír így marad. Valakinek valami ötlete?
Ez egy elég sajátos helyzet. Nyilván itt a munka közben elfogyasztott mennyiséggel lehetetlen precízen számolni. Én talán azt csinálnám a helyedben, hogy mégiscsak megpróbálnék valamilyen átlagot vonni (egy nap nagyjából hány kalória csúszhat le ilyen formában) néhány nap mérlegéből, majd ehhez az átlagolt értékhez igazítanám a saját étkezéseimet. Mivel fogyni szeretnél, kalóriadeficitben szükséges lenned. Ez a számolgatás igényel némi utánajárást és munkát, de miután belőtted az irányt, könnyű lesz kisebb-nagyobb módosításokkal alakítgatni az étrendet.
@TeamSportaholic
Ezt értem és tudom sajnos csak az egyöszetevős ételt tudom kb számolni de az sem egyszerű egy falatnál is kisebb adagokban. És a többösdzetevős szinte lehetetlen mert naponta változik az összetétel. De köszönöm a válaszod.
Egyet kérdeznék tőled. Mi az edzés megfogalmazása. Egy mondat csak .
2 nap edzés 1 pihenő nálam natural
Az index kép alapján meg 10szer idősebb is
Ez eléggé leleplező: "nagyon dühös lettem volna, ha valaki azt mondja, hogy okosan csináljam a dolgokat"... hát ez azóta sem nagyon változott, ugye? Talán ezzel kellett volna kezdeni: NE AZÉRT EDDZ, HOGY JÓL NÉZZÉL KI!!! Szerintem 2 értelmes cél van életkortól függően: kardióban elit VO2 MAX, izomban 5-20 db tiszta húzódzkodás pihenés nélkül - aki ezeket meg tudja csinálni, az biztos jól is fog kinézni... a férfiasság nem attól függ, hogy mennyire vagy izmos (mármint ha a célcsoport nem a műkörmös/fodrász/cba-pénztáros szint), hanem attól, hogy mennyire vagy okos, vicces és milyen jók az érdekérvényesítő képességeid akár egy sima vitában egy ismeretlennel, akár a munkahelyen, akár egy ügyfeles tárgyaláson - már ha kerülsz egyáltalán olyan helyzetbe, hogy vannak ügyfeles tárgyalásaid, mondjuk az máris azt jelenti, hogy jók az érdekérvényesítő képességeid 😀😀😀
Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy minden lelkes újonc (vagy legalábbis a többség) számára megrendítő szembesülni egy idő után azzal, hogy hogyan is működnek a dolgok valójában, hogy a szenvedély és befektetett munka volumen - a videó példájánál maradva - önmagában nem elég, a hatékonyság (ahogy a fejlődés is) egy sokkal összetettebb fogalom. Szerintem mindenki azért eddzen, amiért szeretne, és úgy érezze magát férfiasnak (vagy nőiesnek), ahogy szeretné. Mondom ezt úgy, hogy a kinézet már rég nem az elsődleges prioritás az én életemben sem, és egyetértek azoknak az értékeknek a férfias jellegével, amiket felsoroltál.
sztem elöször meg kell tanulni enni és utána edzeni.
Én úgy gondolom, hogy kéz a kézben kell járnia a kettőnek
Nesze semmi fogd meg jól..
Igen...
Ennek is csak megszületni volt nehéz.. ja az se 😅😂
Ennek :D Nem jó az irány, Péter. (gondolom 10-12 év körüli vagy, akkor még változni fog ez szerencsére)
@@TeamSportaholic :D ne vedd már úgy a lelkedre...jó edzést erőt egészséget! :)
@@TeamSportaholic amúgy nekem is csak megszületni vót nehéz... :D
Napi 100 navi sail fekvő tàmasz oszt kész.
Háát.... 🙄
"navi sail"
Az mi?
Ammeg mi...?