Légpórus vakolat készítése

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 июл 2017

Комментарии • 29

  • @exa1716
    @exa1716 2 года назад +6

    A madarakat nagyon szepen hallani

  • @hazujitashc4050
    @hazujitashc4050 4 года назад +2

    Köszönöm a videót, hasznos tanácsokat adott. Ez a vezetősínes módszer új volt nekem, de tuti ki fogom próbálni :)

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 2 года назад

    Tisztelt Hegedűs István! A baumit sanova légporusos vakolat rendszerről mi a véleménye? Illetve melyik gyártó melyik rendszerét ajánlaná?? Tisztelettel: Kerekes János

  • @bucsistvan
    @bucsistvan 4 года назад

    Köszönöm a videót. A pontos sóder mennyiséget honnan lehet tudni? Nem lehetne azt is térfogatban megadni?

  • @gezaeckrich6773
    @gezaeckrich6773 4 месяца назад

    Csak egy kérdés ,,,,Alkalmazható ez a vakolat vályog falra is ?? Megköszönnék egy választ..🤔🤔

  • @AbarthStilo
    @AbarthStilo Год назад

    Üdv. Nemtudom mennyire aktuális még de szigeteletlen vertfalú vályog házra is mehet ilyen vakolat

  • @lajosdonko2071
    @lajosdonko2071 4 года назад +4

    Feleslegesek a profilok berakása.főleg ha régi vakolathoz kell hozzádolgoznunk.nélküle is lehet egyeneset vakolni

    • @palvolgyilorincdual-szigkf4215
      @palvolgyilorincdual-szigkf4215  4 года назад +11

      Nem is azért kellenek a profilok, hanem azért, hogy elkerüljük a felesleges tömörítéseket a kartecsnizással. Benne van a nevében, hogy légpórus vakolat. Ez azt jelenti, hogy sok mikróbuborékot tartalmaz, amely a gyors kötésnek köszönhetően összepattannak majd mikró méretű hajszálcsövekké. Ezért egy-két laza elhúzás kell, amihez kell egy vezető, hogy ebből ne 5-8 elhúzás legyen a kartecsnivel.

  • @madar7003
    @madar7003 3 года назад

    Üdvözlöm! Tetszik a videó! Nálam hasonlóan le van verve a vakolat a vályog falakról. Oda ez a falszárító vakolat jó változtatás nélkül? Elég a 0.4-es sóder,cement,víz és az adalékanyag, vagy kell bele még valami? A gúz anyagába is kell adalék? Természetesen a fal alulról szigetelve lesz.

    • @vagyokakivagyok8754
      @vagyokakivagyok8754 3 года назад +2

      A GVH elmarasztalta már a Vip rex-et, többek között azért amiért olyat állított a termékeiről, ami nem fedi a valóságot.
      Gondolom nem rendelkezik WTA minősítéssel, mert akkor azzal reklámoznák. Úgy hogy, én óvatos lennék a vályog falra történő vakoláskor.

  • @baloghmark8875
    @baloghmark8875 4 года назад

    jo csinaja

  • @mariuszbabics4878
    @mariuszbabics4878 4 года назад

    Miért kell másfél zsák cement egy keveréshez, az nagyon sok ?

  • @johnhajdu4276
    @johnhajdu4276 4 года назад +4

    A légpórus vakolat sajnos nem csodaszer. Ha nem szüntetjük meg a felnedvesedés okát, akkor a sókiválás miatt a légpórus vakolat légpórusai eltömődnek, és falban a vizesedés szintje megemelkedik. Ez igazából csak akkor alkalmazható, ha egyszeri nedvesedést (csőtörés utáni vakolatcsere, vagy tetőcserép hiba miatti beázás) akarunk párologtatással rendbe hozni.
    Ha valaki esetleg vályogház felujításán gondolkozik, és idetévedt, annak ez nem jó mert a vakolat 1-2mm-re elválik a vályogtól, ami aztán nem tudja leadni a nedvességét.
    A videoban látható munka egyébként nagyon szakszerű, gratulálok hozzá!

    • @palvolgyilorincdual-szigkf4215
      @palvolgyilorincdual-szigkf4215  4 года назад +9

      Valóban nem az, nem is annak használják. Egyetlen célja van, hogy a falak sószennyezettségéből adódó visszavizesedést megakadályozzák, mivel a sók higroszkóposak, ami azt jelenti, hogy képesek a levegő páratartalmát is felvenni. Nos alapjában véve 2 típusa van a légpórus vakolatoknak. Az egyik makró méretű hajszálcsövekkel rendelkezik, a másik pedig mikrókapillárisokkal. Az elsőnél valóban történik méretzsugorodás a sók kristályosodása miatt, ezért nem hosszú élettartamú. A videóban egy mikrókapillárisokkal rendelkező vakolatot lát. Nos ebbe kötés után nem tud a víz bejutni, még nyomáson sem, ezért azt a sók nem károsítják, ezer évig kitart, vagy talán tovább is. A magas páraelszívó képességének köszönhetően, a falban lévő maradványvizet hamar eltávolítja, megakadályozza, hogy a környezetből (pára) újra vizes legyen a fal. Mivel a sók csak oldott állapotban tudnak a falban mozogni, ez a vakolat viszont nem vezeti a vizet, így azoknak esélyük sincs, hogy bejussanak a vakolatba, vagy kijussanak a falfelszínre. Ezért az utólagos vízszigetelés elkészülte után, ideális vakolat a sók elleni védelemre. A falban lévő sók kiszáradnak, természetesen a fal is, és ártalmatlan formában maradnak ott. Ha nem alkalmaznánk, akkor a falban felhalmozódott sók (nitritek, nitrátok, szulfitok) a levegő páratartalmát felvennék, azt felhalmozzák és továbbra is vizes maradna a fal. Helytelen a gondolat, amit leír, hogy csőtörés után alkalmazható. Csőtörés, beázás után egyáltalán nem kell alkalmazni. A hálózati vagy esővíz víz nem tartalmaz annyi sót, mely ártana a falnak. A hiba megszüntetése után, a fal természetes úton, kipárolgással kiszárad, és a vakolatot sem kell lecserélni. Vályogfalak. Sajnos sok öndiplomás egyén videói jelennek meg itt a neten, akik bátran kijelentik, hogy a vályog, illetve vert falakat nem lehet mész-cement habarccsal bevakolni. Elárulom, hogy belehet. szakszerű vakolás után semennyit nem távolodik el a vakolat a faltól. Vakolásuk előtt a vakolandó felületet meg kell tisztítani, a porhanyóssá vált részeket el kell távolítani. Ügyelni kell a fal nedvességtartalmára is. A túl száraz, vagy túl nedves fal nem ideális a vakoláshoz. A a videóban látható légpórus vakolatot viszont erősen nedves vályogfalra is felvihetjük. A vályogfalakat vakolás előtt rabichálózni kell. Ennek a felrakására is figyeljünk. Ne simuljon szorosan a falhoz, hogy a gúzanyag a tcs-hálót (csibeháló) át tudja ölelni, így tökéletes kapcsolata lesz a fallal. A gúznak magas cementtartalmú higított habarcsnak kell lennie. Amennyiben mindent betartanak a vályogfalak vakolásakor, akkor kapunk egy hosszú élettartamú vakolatot. Még nem hallottam olyanról, hogy egy VIPREX-UNI légpórus vakolat eltávolodott volna a faltól. Persze kontárok vannak bőven, de az ő elrontott munkájuk gyümölcsét, ne verjük rá egy technológiára.

    • @mucsom
      @mucsom 4 года назад +2

      @@palvolgyilorincdual-szigkf4215 nem az elválással van baj a cementes vakolatnál, hanem az hogy bezárja a falba a vizet, tehát látszólag kívülről száraz a fal de belül vizes, nem tud kipárologni. Ezért kell a meszes, de még inkább a jó öreg vályog vakolat!

    • @palvolgyilorincdual-szigkf4215
      @palvolgyilorincdual-szigkf4215  4 года назад +9

      @@mucsom Badarságot azért nem kellene ide írni. Ennek a vakolatnak van a legnagyobb páraelszívó képessége az összes vakolat közül. Nem kéne összetéveszteni a vízzáró vakolatot egy légpórus vakolattal. Ez nem egy hagyományos cementes vakolat, mely valóban gátolja a kipárolgást, hanem egy mikrokapilláris vakolat, mely a természetes kipárolgásnak a többszörösére képes. Semmilyen vizet nem szorít a falba. Pontosan az ilyen pancser hozzászólások tévesztik meg azokat az embereket, akik szeretnének egy élhető, száraz lakást. Egy mészhabarcs vakolat sosem fog védelmet adni, egy sókkal telített falszerkezetnek, Pár hónapon belül újra kiüt rajta a salétrom. A másik baromság, isteníteni a tapasztást, mely önmagában egy primitív, gyenge megoldás. Igaz olcsó. Unom már az ilyen semmi építőipari végzettséggel rendelkező " vályog doktorokat"

    • @mucsom
      @mucsom 4 года назад +2

      @@palvolgyilorincdual-szigkf4215 hát persze, mondjuk el kell adni a cuccot ezt értem!A vályog több ezer éve bizonyított, nem egyszerű vele élni és igen be kell tartani szabályokat, sok mindent nem is lehet megoldani vele. De én azért maradok ennél az olcsó primitív megoldásnál. További jó munkát kívánok!

    • @johnhajdu4276
      @johnhajdu4276 4 года назад

      @@palvolgyilorincdual-szigkf4215 Én azt mondom, hogy a mikrokapillárisos dolgot megértem és elfogadom. Segíti a falszárítást, azt ist megértem, elfogadom.
      Ön azt írta, hogy szigetelés nélküli vagy tönkrement szigetelésű falra nem használná újabb alászigetelés nélkül.
      Magyarországon sok vályogház készült a 60-as években, amikor kátránypapír szigetelés volt a divat, és amit már cserélni kellene 2019-re.
      Tehát aki nem cseréli, utólagos szigeteléssel, annak ez a vakolat nem jó. Akinek nem is volt, és nem akar, annak ez a vakolat nem jó.
      Ezt a kijelentést Ön elfogadja? Ha igen, akkor ebben egyetértünk.

  • @ladis9900
    @ladis9900 3 года назад

    Tisztelt Mester!
    Kérdésem a következő és sóder mennyiségére vonatkozik:
    Mivel nem keverő géppel keverjük,ezért fontos lenne a sóder mennyiségenek meghatározása (pl 5 lapát sóder + 1.5 lapát cement)
    Guzolashoz milyen anyagot használnak
    Kösz

  • @Eva-sz7wu
    @Eva-sz7wu 10 дней назад

    Renttentően zavaró, különben nagyon kívánatos madárcsicsergés, a keverőgép/fúrógép stb.. Hogy ezt miért nem lehetett ezeket kiiktatni?

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 2 года назад

    Ezt a vakolatot már az utólagos vízszigetelés után a falazat teljes kiszáradása után készítették??

  • @fejkameradothu
    @fejkameradothu 3 года назад

    Tiszteletem! Ez alá a légpórus vakolat alá miből készült a gúz?

    • @lszucs76
      @lszucs76 2 года назад

      Ez a fickó ilyen "részletkérdésekkel" nem foglalkozik, mivel magasról nem az a szándéka, hogy oktasson, hanem, hogy magát reklámozza, "nélkülözhetetlenné" tegye :)))

  • @turainfobakony
    @turainfobakony 3 года назад +1

    Feltöltés előtt ellenőrizni kellene a hangminőséget. Aztán újra elkészíteni a felvételt. Rossz, zavaró a hangminőség.

  • @robertivan2354
    @robertivan2354 4 года назад

    Ezt bazdmeg ....(NEHARAGUDJ) UN PROFESSIONAL!!! Mfg: Robert Ivan

    • @deuexmachianist
      @deuexmachianist 4 года назад +2

      Én villanyszerelő vagyok, de most fűrdőszobát felújítok itthon és szerintem pedig baromi jó videó, még ha neked (Mekk Elek) nem is tetszik...

    • @janoskerekes7558
      @janoskerekes7558 2 года назад +2

      Hmm. Lehet az Mfg osztrákiában meg dojcslandiában bejön de ez asszem Magyarország....meg ilyen beszolást..Amúgy cáfolat vagy referenciáid???

  • @zoltanzzn
    @zoltanzzn Год назад

    Semmit nem hallani