Vályogvakolat oktatás - Hobbit Ház Eger 1. rész

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 янв 2025
  • НаукаНаука

Комментарии • 46

  • @zsuszannaszendrei6030
    @zsuszannaszendrei6030 2 месяца назад +1

    Nagyon szépen köszönöm ezt a hasznos filmet.

  • @gyulabujtor7378
    @gyulabujtor7378 5 лет назад +5

    Ez nagyon megfogott. Ötven éves kőműves szakmával a birtokomban nagyon keveset találkoztam vályoggal. Így utólag azt is látom, milyen durva hibák lettek elkövetve (felújítás) kapcsán. Most újra bele kerültem egy ilyen feladatba. Nagyon örülök, hogy elkészítetted ezt a videót. Árpád egy fantasztikus EMBER, kár hogy nem ismerhetem személyesen. Kell az információ az elérhető anyagokról és azokat alkalmazó technológiákról. Még egyszer köszönöm.

  • @kacsa78
    @kacsa78 5 лет назад +6

    Már nagyon vártam ezeket a vályog videókat.

  • @gergelysandor7920
    @gergelysandor7920 5 лет назад +2

    Nagyon jó videó lett,egyben hasznos és érdekes.

  • @MartinPlanner2
    @MartinPlanner2 5 лет назад +4

    köszönöm, hogy erről is tanulhatok általad!
    kérlek folytasd még.

  • @SpongeHu
    @SpongeHu 5 лет назад +5

    Üdv, kezdtem hiányolni hogy nincsenek leírva sehol a használt anyagok, aztán a videó végén olvastam hogy a következő részben láthatjuk ezeket. Előre is köszönöm a segítségeket, jövő héten költözünk be egy vályog házba. Fürdő szoba felől vannak érdekességek. :)

  • @antaljani
    @antaljani 5 лет назад +39

    Kedves László! Bocsánat hogy mostantól tegezlek, de jó ha tudod, a Te hatásodra vásároltunk 30 év budapesti élet után vidéken egy vályog házat. Még budapesti lakásunkban nyomorogtunk, de már a Te videóidon tanultuk milyen az élet a vályog házakban, így nálunk családtag lettél, még ha nem is tudsz róla. Nagyon megfertőztél bennünket, így aztán vásároltunk egy csodálatos vályog házat, nem is bántuk meg. Azóta is rengeteget tanulunk Tőled, és nagyon köszönjük ezt a tartalmat is, mert ez is nagyon haszos dolog a házunk jövője érdekében.
    Szigetelni szeretnénk, és most már tudjuk hogyan és honna szerezhetjük be a külső szigetelést.
    Millió köszönet, és nagyon nagyon örülök, hogyvan aki Magyarországon ezt képviseli Bíró úrral együtt!
    Várom a további videókat és ezer hála, az életünket változtattad meg, nagyon hálásak vagyunk Neked!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +4

      Köszönöm! Továbbra is azon leszünk, hogy ellássunk mindenkit hasznos információkkal.

    • @zsoltzajdacki203
      @zsoltzajdacki203 5 лет назад +6

      Azért ne csak az ő videóiból vagy szakértelméből táplálkozzatok. Alapjában véve sok hasznos dolog van a videóiban ez tény, de elhangzott mar tőle egy pár videóban bődületes baromság is. Szóval olvassatok a témában szakirodalmat, blogokat, előadásokat érdemes meghallgatni. Szakemberekkel érdemes beszélni. Szóval a lényeg az, hogy képben legyetek megfelelő információkall tudással, hogy külömbséget tudjatok tenni jó és rossz információ között.

    • @monikabalogh3919
      @monikabalogh3919 3 года назад

      @@zsoltzajdacki203 így van, igaz

  • @weberf4
    @weberf4 4 года назад +3

    Tisztelettel érdeklődnék (egyetlen oktató anyagban sincs fent)...mit és milyen arányba kell keverni a vakolásra szánt anyagba....a simításhoz szánt anyagba?

  • @attilapall9485
    @attilapall9485 3 месяца назад

    Tisztelt László Úr! Köszönjük szépen a hasznos videókat! Az lenne a kérdésem, hogy riolit tufából készült lakóház felújításán dolgozott már? Tud hasznos információval szolgálni a riolit tufa "müködéséről" ? A Lázbérci Tájvédelmi Területen van ez a ház. Köszönöm előre is. Üdv, Attila.

  • @sevenhorse8563
    @sevenhorse8563 5 лет назад +2

    Megint tanultam valamit , köszönöm. Erre rendkívül kíváncsi lennék ,a mosható vályog vakolatra.

    • @antaljani
      @antaljani 5 лет назад

      Ez engem is érdekelne

  • @gaborbarna4135
    @gaborbarna4135 Год назад

    Üdvözletem , kérdés lenne hogy ez igazából szimpla agyag plusz víz megfelelő aránya?

  • @imreforras4660
    @imreforras4660 3 года назад

    A vakoló és a falazóhabarcs ugyan olyan összetételű? Milyen egy jó falazóhabarcs vályogtéglához?

  • @pifoeko4580
    @pifoeko4580 2 года назад +3

    Mekkora eredményeket lehetne elérni vályogépítészetben és a hozzákapcsolódó egyéb agákban ha a modern technológiát és tudást ötvöznék a vályogépítészetben. Ha csak abba belegondolunk hogy rengeteg olyan vályogház még mindig áll amiket a világháborúk ellőt állítottak! És akkor nem volt számítógép nem volt cement vagy még elérhetetlen volt! Érdemes lenne elővenni a nagyokosoknak és kihozni a legjobbat ebből a technológiából!

  • @mcst6969
    @mcst6969 5 лет назад +3

    *Viaszos vályogból lehet kültéri medencét építeni?* Mármint konkrétan kiásni a medencének helyét a földben és úgy megcsinálni a talajhoz tapasztva a medencének az oldalfalait (és persze az alját is)? Bizonyára nem csak vályog, hanem háló, "dübel" és egyéb rögzítés is kell hozzá, de lehetséges?...Vagy ez már nagyon elvakult ötlet?

  • @tucsoksophie7863
    @tucsoksophie7863 4 года назад +1

    Én csak amatőr érdeklődőként szeretnék feltenni egy látszólag laikus, de technikai szempontból igenis fontos kérdést: ha a szellőztetéssel ellátott gipszkarton tényleg annyira lezárja a vályogot, hogy az tönkremegy, akkor hogyan tudok egy bútorsort nekitolni a falnak? Vagy azt sem lehet? Laikusként látok magam előtt egy házat, amiben nincs fürdőszoba (legalább is a könnyen tisztítható, tartós, vízálló, dekoratív csempéket elfelejthetem) és a bútorok a szoba közepén állnak, képek sincsenek a flakon. Pedig Isten bizony azért kezdtem el nézegetni ezeket a videókat, mert megfordult a fejemben, hogy vályogházat építek. Nem trollkodásnak szánom, amit írtam, de jó lenne, hogyha fel tudnál sorolni olyan érveket, tényeket, amik meggyőznek engem vagy másokat arról, hogy a vályogház valóban alkalmas egy XXI. sz-i ember komfortigényének kielégítésére! Előre is köszönöm!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 года назад +3

      Szia!
      Nos, akkor úgy talán érthetőbb lesz a válasz, ha megfordítjuk a feltett kérdést. :-) A végén írtad, hogy győzzelek meg beneteket, arról, hogy a vályogházak alkalmasak a mai ember számára is. Nos a válasz egyszerű. Ahogyan és amilyen céllal ezek épültek, természtesen nem alkalmasak a mai ember számára. Ugyanis a több száz éves ilyen házak úgy épültek, hogy legtöbbször föld padló volt, a taljaszinttel megeggyezett a belső talajszint és nem volt alapjuk sem a házaknak, nádfedéssel készültek. Ha megnézzük ebben hogyan éltek a régiek, akkor láthatjuk, hogy alig voltak bútoraik, azoknak mindnek lábuk volt, alig töltöttek a házban időt, csak aludni jártak be és csak télen lakták szinte, amikor jól befűtöttek a búbus kemencékbe és egész télen fűtve voltak, ki tudtak száradni a falak. Nem létezett vezetékes víz, mindennel spóroltak egyébként is. A WC kint volt az udvaron, a kútból vödörben hordták be a vizet, kis lemezkádban fürödtek, nem is biztos, hogy napi rendszerességgel. És külső nyári konyha volt, hogy ne fűtsenek a masinával, sparhelttel nyáron is az épületben.
      Most jön a mai ember és mivel természtesen nem vágyik sem ilyen életre, sem földpadlóra, tehénlepénnyel felkenni a padlót pláne nem vágyik. Nos jól megerőszakolja a sárból készült házat, mert egyenes falakat szeretne, így 10 cm vakolattal kiegyengetik azt, betont szeretne, tesznek 20 cm betont, 5-10 cm hungarocellt. Modern, jól záró ablakokat szeretne, ezért tesz be műanyagot, ami már nem fogja kiengedni a falakból elpárolgó párát sem, modern fürdőszobát szeretne a mennyezetig telibe csempézve, igen egy sárból készült épületben! Szerintem az eddig leírtakban benne is vannak a válaszok. Én pont azon dolgozom, hogy olyan valóban biztonságos és működő technológiákat találjak, amivel ezek mégis csak kivitelezhetők, ám jó anyagválasztással. Sokan dolgoznak még ezen rajtam kívül is, mert rengeteg a vályogház. Ám meggyőzni én senkit nem akarok. :-)
      Amit írtál a szoba közepére tolt bútorokkal és más egyebekkel, az nyílván irónikus és eltúlzott. Ám, ha modern anyagot szeretnél betonozott padlót, laminált padlót, csempézett fürdőszobát, mindezt egy vízszigetelt vályogban, akkor el is veszíti az értelmének nagy részét a vályogház. Akkor inkább építkezz égetett téglából, kőzetgyapot szigeteléssel és belső vakolatnak tegyél csak vályogvakolatot. Így a páradiffúziót, pára szabályozást élvezheted, ám úgy éled az életed benne, ahogyan csak tetszik.

    • @ferenccsordas7053
      @ferenccsordas7053 3 года назад +1

      @@nepazarolj Nagyon tetszett a válasza mester látom maga, nagyon érzi ezt a vályog témát ..a vérében van.azt még hozzá tehette volna,Azok a tiszességes munkás paraszt emberek azér épitettek igy ill ,használták et a technikát mert napi kaocsolatot ápoltak a terermtövel ,azal a lénnyel akinek a hátán ill által éünk itt a földön és megköszöntek neki mindent, amit ad. amit Mi már elfelejtettünk ill kiverték a fejünkböl és ennek isszuk a levét most.. bocs a hibákért ...Tisztelettel:.,Cs F.

  • @zoltanlagzi4442
    @zoltanlagzi4442 5 лет назад +1

    Az úriember elérhetőségeit megkérdezhetem?vidéken vállal munkát?

    • @markzalavari1780
      @markzalavari1780 5 лет назад +2

      Biró Árpád, konkrét munkát nem vállal, de tanácsadást igen, sőt, a kőműves "átkonvertálását", tanítását is nagyon szívesen. FB-n: Árpád Biró.

  • @zalaikertem
    @zalaikertem 3 года назад +2

    Egyre inkább érdeklődöm az effajta építészet iránt. Köszönöm az értékes tartalmat. Üdvözletem: Veronika

  • @Csongi1
    @Csongi1 5 лет назад +7

    Nekem egy kicsit csalódás ez a videó, illetve a reklámozott termékek.. Persze biztosan nagyon szuper anyagok, de ezek az árak nem földi halandóknak vannak kitalálva, nem azoknak akik nagy nehezen össze hoznak egy régi kis parasztházat, hanem azoknak, akik divatból építkeznek egy kis plázavályogot a luxus soron, mert most éppen az a trendi, meg egészséges..
    Pont az a varázsa a 100 éves vályog házaknak, hogy természetes, és olcsó anyagokból készítették őket, kétkezi munkával, ettől olyan otthonosak, és barátságosak..

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +6

      Szia!
      Na akkor tisztázzunk valamit. Én mindig is a helyben fellelhető anyagokat támogattam. Én magam is a saját telkünkön bányásztam az agyagot. Ez lenne mindenki számára a leg optimálisabb. A megvásárolható anyagok csak alternatívák, ám sajnos legtöbb ember ehhez van már szocializálódva hogy megveszi zsákos anyagot és azt használja fel. Ezért mondjuk el ezt a lehetőséget is. De még egyszer mondom nem ezt támogatjuk!

  • @suliakos2898
    @suliakos2898 5 лет назад

    Nem azt a hazát mutatta be HAndrás ?

    • @markzalavari1780
      @markzalavari1780 5 лет назад

      De! :-D Nem tudtam, hogy a SD-ról is van benne szó! Bocsánat!

  • @gabortoth5436
    @gabortoth5436 5 лет назад +1

    Jo a video

  • @aszandek
    @aszandek 5 лет назад

    Hali! Köszi ezt is, nagyon várjuk a következőt. Talán összefutnak a szálak, de nem pont épp ez volt az a ház Szentendrén? ruclips.net/video/5R1Uw4wPD_k/видео.html

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +2

      De igen, ez az a bizonyos ház. Csak azt nem értem miért pont a HAndrás foglalkozik ezzel bakker? :-) Lehet mert én is belekóstoltam a villanyautó témába? :-)
      A kommentekből ott látszik, hogy ez többet ártott a vályogtémának, mint használt, mert fogalmi sem volt az egész lényegéről. :-(

    • @aszandek
      @aszandek 5 лет назад +1

      @@nepazarolj Szia, hát András elmondja a videójában, nem csak villanyautókkal foglalkozik, hanem mindennel ami megújuló, vagy az élet fenntarthatósára törekszik. Ez is egy másik vonal, azt hiszem valójában mindenki ezen a vonalon van, mivel segíteni akar másoknak. Az élet javításának módjai számos szálon futnak. A vályog témát részben érinti, de legalább felkavarta az állóvizet. Az emberek előbb úgyis csak ellenzik az új és "újra új" dolgokat, mivel sokat kell tanulni ezen a téren (is). Na ez a nagy bűne a jelenlegi iskoláztatásnak, hogy az életre nevelés minimális és mindent 0-ról kell megértenie az embereknek az élet témájában, saját tapasztalatuk árán. Mire megöregszik akkorra csinálná kellően jól a dolgait. Sajna ez van, de van kiút, hogy jobbá tegyük amit csak lehet.

  • @szilidszudzsaro7243
    @szilidszudzsaro7243 5 лет назад +3

    A kapa önerő 0watt

  • @justchris1318
    @justchris1318 5 лет назад +2

    hehe, hobbinak a kertben jó unaloműző, amúgy meg szárazépítészet, könnyüszerkezetes építészet forever!

    • @tantris8527
      @tantris8527 5 лет назад +1

      Semmit természetes csak a sok műszar, saját vélemény.

    • @Etin74
      @Etin74 5 лет назад +4

      A könnyűszerkezetes alatt azt a vackot érted, amiből az amcsik építkeznek? És ahol az így épített településeket egy gyenge orkán is elfújja? :D

  • @orhelyemreallok1811
    @orhelyemreallok1811 Год назад

    Nem értettem a cég nevét, ami a juta szövetet árulja!

  • @48696
    @48696 5 лет назад +2

    kár hogy kimaradt a vakolás...

  • @andrasfabian4024
    @andrasfabian4024 Год назад

    Igazi amatőr tökölődés.😄🤣

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Год назад +1

      Így van! A profik mindig a billentyűzet előtt üllnek a monitorok mögött.