📚Zamów przygotowanie wniosku o warunki zabudowy➜ www.disinn.pl/wniosek-o-warunki-zabudowy 🏠 Sprawdź jak zamówić indywidualny projekt domu➜ www.disinn.pl/indywidualny-projekt-domu ‼Co wpisać w załączniku A do wniosku o warunki zabudowy: - Woda - 10m3 na miesiąc - Kanalizacja sanitarna - 10m3 na miesiąc - Zużycie prądu - 200 kwh na miesiąc - Zużycie ciepła - 10 000 kwh na rok - Ilośc odpadów - 500 litrów na miesiąc
@@disinn W przypadku określania zapotrzebowania należy podać jednostkę i czas, np.: m3/miesiąc. Podanie dodatkowych informacji jest nieobowiązkowe, z wyjątkiem zaznaczenia pola „inne” (wówczas określenie dodatkowych informacji jest obowiązkowe).
załącznik D nie dotyczy domu jednorodzinnego, ale wniosek w tej części musi być wypełniony - więc wpisujemy nie dotyczy (tak mi powiedziała pani w starostwie), pozdrawiam.
Dzięki za podpowiedź 👍. Stawiam 🍺Niestety z doświadczenia już wiem, że w różnych gminach oczekują różnych informacji w tym zakresie. W tej sytuacji "nie dotyczy" jest najlepszym rozwiązaniem.
Wszystko ok tylko ten wniosek trochę słabo wytłumaczone dla większości ludzi ten filmik nie wiele wyjaśnia tak jak ktoś wyżej napisał ogólnikowo. W pierwszym wniosku tzn. W poprzednim roku super pan to wyjaśnił nie tylko gadając ogólnie takie rzeczy które większość już wie inaczej to by wyglądało jak by PAN wszystko ładnie wypełnił jak w poprzednim filmie który był naprawdę bardzo dobry w każdym aspekcie a ten w skali od 1 do 10 max 2. Proponowałam bym to zrobić jak ostatnio bo ten film wygląda trochę tak żeby większość osób zwróciła się do pana architektów i zapłaciła ponad 500zł za taki wniosek bo ten film daje bardzo dużo niewiadomych. Pozdrawiam
Tak to jest, jak się coś za darmo dostaje, więcej pretensji, niż wdzięczności. A Pan, który kręci filmik i na który poświęcił z 3 dni, musi z czegoś żyć.
W tym kraju na każdym kroku wnioski, urzędy i urzędnicy. Podatek musisz płacić od wszystkiego odrazu, ale na wniosek trzeba czekać 3 miesiące, na kolejny znowu 2 miesiące. Nie wspomnę że po drodze musisz odwiedzić grono wielkich Panów urzędników i każdego prosić o łaskawe wydanie dokumentu. Do wypełnienia wniosku trzeba sobie najpierw zarezerwować weekend na przeczytanie tony ustaw żebyś widział co i jak wypełnić. To samo z urzędem skarbowym i ustawami podatkowymi, na wydawanie interperetacji podatkowa czekasz 3 miesiące po czym 89 dnia odzywa się urzędnik iż czegoś we wniosku brakuje i należy to uzupełnić a czas oczekiwania nie wlicza się w czas który już upłynął... i czekaj kolejne 3 miesiące :)
Załącznika D nie należy wypełniać przy budowie domu jednorodzinnego, ten załącznik służy tylko w przypadku budowy składowiska odpadów. Wiec ten zalacznik będzie wypełniany bardzo rzadko.
Mam jeszcze jedno pytanie dot. rodzaju projektowanego domu, punkt B.5.1. Czy w tym punkcie we wniosku można zaznaczyć więcej niż jeden rodzaj jeżeli na tym etapie nie ma się co do tego pewności (np. dwuspadowy i wielospadowy)? Co należy wpisać w punkcie D.5. w przypadku budynku mieszkalnego jednorodzinnego?
No właśnie. To jest nienormalne że na etapie składania wniosku o warunki zabudowy życzą sobie w ogóle takie informacje.Przecież ktoś może akurat nie mieć jeszcze kupionego projektu domu więc powinno się móc wpisać większe rozbieżności. Ja zaznaczyłem "inne" i kazali porawić na konkretną rzecz. Oni takie warunki dla danej działki powinni wystawiać na zwyczajną prośbę a nie z wnioskiem i opłatami urzędowymi przeszło 500 złotych. Paranoja co nam polski nieład wprowadził. Jedynie "dobrą zmianą"🤣było to że ukonkretyzowano czas na wydanie decyzji ale pożal się Boże. Aż 3miesiące. Takie rzeczy powinny być gotowe na miejscu w urzędach dla każdego suwerennego człowieka.
Dzień dobry Dziękuję za pomocny materiał :) Czy udostępnił też Pan gdzieś może na temat wypełnienia wniosku o WZ dla budynku rekreacji indywidualnej? Pozdrawiam
Dzień dobry, w pkt. 7.7 o jakie sposoby chodzi? W moim przypadku posiadam teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej bliźniaczej, zamierzam - podobnie jak sąsiad i każdy na mojej ulicy - rozbudować budynek równolegle, wzdłuż granicy działki. Co należy w takim przypadku wpisać w pkt. 7.7?
Witam, materiał wiele rozjaśnia, dziękuję. A co jeśli działkę rolną pragnę podzielić na kilka może nawet kilkanaście do sprzedaży i być może pod zabudowę nie wiadomo w jakim czasie? Grunty rolne klasy V, VI i pozaklasowe w jednej działce.
Składowisko odpadów - zlokalizowany i urządzony zgodnie z przepisami obiekt zorganizowanego deponowania odpadów. Czy we wniosku dotyczącym domu jednorodzinnego w ogóle trzeba wypełniać załącznik D? Mnie się wydaje, że temat odpadów z domu jednorodzinnego wyczerpuje podpunkt A.1.8. Dzięki za film, pozdrawiam.
Tak też myślimy. Niemniej jednak w rozporządzeniu jak i w samym urzędowym wzorze brak jest informacji, że załącznik D nie jest wymagany. Zobaczymy jak to będzie funkcjonować w rzeczywistości😀 Pozdrawiam
Trzeba zorganizować warunki zabudowy na rozbudowę domu. Chyba że planujesz garaż wolnostojący. W razie czego jesteśmy do dyspozycji. Zapraszam na konsultację, a znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie www.disinn.pl/konsultacje
Po obejrzeniu całego filmiku doszedłem do wniosku, że : Jak zwykle w ministerstwie nie "popisali się" wielcy doktorzy i profesorowie prawa, no ale nie ma się co dziwić tj. jaki kraj takie prawo.... Widać, że przy opracowywaniu wszelkich ustaw i rozporządzeń rządzący nie zapraszają do konsultacji architektów ( wmawiając ludowi, że projekt ustawy czy też rozporządzenia jest po konsultacjach społecznych ), bo nawet pan Roman Lis ( architekt i twórca niniejszego filmiku ) ma wątpliwości co do punktu dotyczącego docelowej rzędnej składowania odpadów ( 7:25 - 8:10 czas filmiku ) zakładając, że urzędnik gminny nam pomoże. I oto w państwie bezprawia będzie tyle interpretacji czy też rozwiązań tego punktu ze składowaniem odpadów ile jest gmin w całej Polsce... Na co i komu będzie potrzebna docelowa rzędna składowania odpadów np. przy wniosku o budowę WIATY REKREACYJNEJ o powierzchni 80m2 na działce gdzie już stoi od lat budynek mieszkalny i garaż, tego nawet chyba sam "mały" Jarek nie wie...
@lechokurowski3380 1 sekundę temu Czy jeśli działka jest na skarpie i wymaga niewielkich prac ziemnych, aby poprawić zjazd z drogi i uzyskać kawałek plaskiego terenu po auto, to nalezy to wpisać w załączniku C, czy tylko ująć w punkcie 7.6.3- „powierzchnia podlegająca przekształceniu”?
Proponuję pewien układ. Odpowiedź za komentarz. Wówczas każdy wygrywa😀 Skarpy , mur oporowy zaznaczasz w załączniku C. Jeśli pomogłem daj komentarz tutaj: g.page/r/CQCMpw09GB-3EBE/review Pozdrawiam
Chciałbym na działce 1000 m2 wybudować w pierwszej kolejności domek rekreacyjny o łącznej powierzchni ok 80 m2, a następnie za kilka lat drugi budynek - dom mieszkalny jednorodzinny. Mały domek będzie świadczył usługi turystyczne a w drugim będę mieszkać. Czy od razu na jednym wniosku powinienem taki fakt wykazać?
w mojej ocenia odpowiedz brzmi TAK. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji. Możemy przygotować dla Ciebie taki wniosek. Szczegóły tutaj: www.disinn.pl/wniosek-o-warunki-zabudowy
witam, a jak puki co mam działkę budowlaną ale jeszcze nie wiem jaki dom tam postawię, a chce się wcześniej dowiedzieć co tam może być budowane, wymiary wysokość, kąty i inne pierdoły, nim kupię odpowiedni projekt, da radę takie informację uzyskać czy jestem zmuszony do przedstawienia projektu,przeliczeń obliczeń i wszystkich map (mpzp nie ma dla działki)
aby wiedzieć co można wybudować na swojej działce w przypadku braku planu miejscowego (mpzp) należy wystąpić z wnioskim o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. We wniosku wpisz parametry planowanego budynku. Innej drogi nie ma. Oczywiście można wróżyć - ale jak wiadomo wróżby nie zawsze mogą się spełnić. Pozdrawiam,
Proponuję taki układ. Ja w dalszej części komentarza napiszę odpowiedź na Twoje pytanie. A w zamian Ty napiszesz opinie na nasz temat w Google Maps czyli tutaj: g.page/r/CQCMpw09GB-3EBE/review Czyli każdy wygrywa😀. Teraz odpowiedź na Twoje pytanie. Nie przejmuj się. Wpisz że nie dotyczy. Zakładam, że z własnych środków nie planujesz budowy sieci światłowodowej. Pozdrawiam
Dziendobry. Mam takie pytanie. Jeśli mam wielką działkę, na której buduję już dwa budynki i teraz chcę dobudować 3 następne, to w punkcie 7.30 zaznaczam że teren inwestycji obejmuje cała działkę, czy część? I czy w pkt 7.31 wpisuje te dwa budynki w budowie istniejące, jeśli ma to być część działki? Bo co jeśli posiadam WZ dla całej działki ale na te dwa budowane budynki?
@@disinn instalacje fotowoltaiczne nie potrzebują jednak drogi dojazdowej. Prawo się zmieniło. w gminie dostałem pisemne info. dojazd faktyczny potrzebny. Prawnie droga nie wymagana.
Czy jesli nie mamy jeszcze projektu powinniśmy wpisywać wymiary jak najbardziej uniwersalne? Czy po uzyskaniu pozytywnej decyzji w przyszłości np. kubatura może być mniejsza niż planowana/opisana?
Jesli mam wydane warunki na dom mieszkalny a chcialabym jednak wybudowac na tej dzialce dom rekreacji indywidualnej i jesli zglosze o wydanie nowych warunkow na dom 70 metrow bede mogla wrazie wybudowac dom do 35 metrow?
(więcej) Dzień dobry, posiadam działkę z wydanymi warunkami o funkcji mieszkaniowej, chciałabym zmienić na funkcję mieszkaniowo-usługową, ale minimalny promień trzykrotności frontu działki nie łapie innej działki o funkcji mieszkaniowo-usługowej. Chcę wydzierżawić działkę graniczącą z moją a w przyszłości ją zakupić , by w ten sposób trzykrotny promień terenu łapałby działkę o funkcji mieszkaniowo-usługowej, czy mogę w wniosku o wydanie warunków w punkcie 7 zaznaczyć,że inwestycja będzie dotyczyć obu działek, w takim przypadku promień frontu tego terenu będzie obejmował inną działkę o funkcji mieszkaniowo-usługowej? czy wniosek mam złożyć sama czy razem z właścicielem sąsiedniej działki? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Maja
Wszystko się zgadza. Zwiększając teren inwestycji zwiększamy teren analizy urbanistycznej👍. Na tym etapie nie jestem wstanie Ci doradzić czy lepiej wystąpić o nową decyzję o WZ z sąsiadem. Generalnie nie jest Ci potrzebna zgoda formalna (nie musisz być właścicielem terenu) by wystąpić o WZ na działkę sąsiada. Natomiast takie działanie będzie miało konsekwencje na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę. Aby to wszystko wyjaśnić proponuję zarezerwować konstacje: www.disinn.pl/konsultacje Wszystko wówczas na spokojnie wyjaśnię. Pozdrawiam
Ciekawe jak beda nadal rozpatrywane wz na część działki.. Nowy wniosek na to ewidentnie pozwala lecz jakie to ma odniesienie do przepisów. Opiniowanie starostw, sko itd. większości jest negatywne co do wz na część działki ewidencyjnej.
@@disinn jeśli chodzi o wielkopolskie - Poznań są z tym duże problemy) urzędy (starostwo i sko) uważają ze wz ma dotyczyć całej działki ewidencyjnej :(
@@mliilii Pozostawię to tutaj. Może te argumenty będą pomocne. Generalnie możliwe i dopuszczalne jest wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla terenu stanowiącego część działki ewidencyjnej. Pogląd taki wyraził Naczelny Sąd Administracyjny w wyrokach z dnia 2 kwietnia 2015 r., sygn. akt II OSK 2119/13, z dnia 24 maja 2018 r., sygn. akt II OSK 1634/16, z dnia 17 lipca 2019 r., sygn. akt II OSK 1881/18 i z dnia 23 kwietnia 2020 r., sygn. akt II OSK 1693/19. T
Proponuję pewien układ. Odpowiedź za komentarz. Wówczas każdy wygrywa😀 czyli Jeśli składasz dwa wnioski o warunki zabudowy potrzebujesz dwie mapy. Jeśli składasz jeden wniosek o warunki (ale dwa domy) składasz jedną mapę. Jeśli pomogłem daj komentarz tutaj: g.page/r/CQCMpw09GB-3EBE/review Pozdrawiam
@@disinn Jeszcze jedno warunki zabudowy zostały wydane w 1998 dla domu jednorodzinnego. Czy chcąc stawiać budynek gospodarczy muszę się ponownie o nie ubiegać? Czy tamte dalej są ważne? I czy mogę prosić o podpowiedź pod jakim symbolem zapisać ten budynek gospodarczy? Bo w tych wszystkich grupach ciężko to przyporządkować.
Nie mamy takich doświadczeń by składać wniosek o wz na mapie do celów projektowych. Proszę pamiętać, że zakres mapy do wniosku bo warunki zabudowy jest większy niż zakres mapy do celów projektowych.
Tak. Jeszcze projekt, pozwolenie na budowę i możesz budować. Chcesz poznać naszą ofertę? Zarezerwuj spotkanie www.disinn.pl/booking-calendar/wycen-projekt
Cześć, skoro masz decyzję o warunkach zabudowy na dom jednorodzinny to możesz zgłosić tylko dom jednorodzinny. Inaczej mówiąc nie możesz zgłosić budynku rekreacji indywidualnej w oparciu o posiadaną decyzję.
Super uzupełnienie poprzedniego filmu! Czy jeżeli planuję wybudowanie studni (nie ma możliwości przyłączenia do wodociągu), to czy potrzebuję na to jakiegoś dodatkowego dokumentu (np. dokumentację hydrogeologiczną)?
w mojej ocenie gmina będzie potrzebować pisemnej informacji o tym, że brakuje sieci w tym terenie. Wówczas jako alternatywa wpisujesz że wodę będziesz posiadał z własnego ujęcia - studni👍🏽
niestety potwierdzam. Dla kilku naszych wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy złożonych w 2022 roku poproszono nas o dostarczenie dokumentacji hydrogeologicznej. Nie jest to jeszcze norma, ale statystycznie wychodzi ponad 50%
Dzień dobry mam pytanie ile metrów sześciennych wpisał Pan w przypadku budowy studni i oczyszczalni wiem że najczęściej podaję się 5m3 i 7,5m3 być może Pan wpisał 7,5m3 dlatego też chcieli o dodatkowe badania hydrologiczne , gdyż powyżej 5m3 potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne, a powyżej 7,5m3 pozwolenie wodno-prawne i pozwolenie na budowę być może w tym był problem, ludzie z automatu wpisują 7,5 a to wiąże się z badania hydrauliczne wpisując 5 m zapotrzebowanie dla zwykłego użytku raczej takie badania nie będą potrzebne, a to wystarczy dla co najmniej 10 osób na dobę. Pytanie do załącznika C wpisuje się dodatkowy obiekt np. studnię i oczyszczanie czy nie jest to wymagane i wystarczy to wpisać w załączniku A dostęp do wody z studni zapotrzebowanie np.5 i tak samo odprowadzanie ścieków czy to wystarczy. Liczę na odpowiedź być może trochę Panu wyjaśniłem dlaczego chcieli od Pana decyzję hydrologiczne ,zaznaczę tylko że nie jestem pewien w 100%. Pozdrawiam
Mój geodeta tak mi wytyczył że dom stoi a linia zabudowy jest przekroczona teraz mam potworne problemy wina geodety co do czego nie chce się przyznać szkoda gadać!
📚Zamów przygotowanie wniosku o warunki zabudowy➜ www.disinn.pl/wniosek-o-warunki-zabudowy
🏠 Sprawdź jak zamówić indywidualny projekt domu➜ www.disinn.pl/indywidualny-projekt-domu
‼Co wpisać w załączniku A do wniosku o warunki zabudowy:
- Woda - 10m3 na miesiąc
- Kanalizacja sanitarna - 10m3 na miesiąc
- Zużycie prądu - 200 kwh na miesiąc
- Zużycie ciepła - 10 000 kwh na rok
- Ilośc odpadów - 500 litrów na miesiąc
ale to na osobę i mnożyć przez liczbę mieszkańców?
@@ewae.8093 przedstawione zestawienie dotyczy rodzinny 4-5 osobowej. Proszę nie mnożyć.
@@disinn W przypadku określania zapotrzebowania należy podać jednostkę i czas, np.: m3/miesiąc. Podanie dodatkowych informacji
jest nieobowiązkowe, z wyjątkiem zaznaczenia pola „inne” (wówczas określenie dodatkowych informacji jest obowiązkowe).
Czemu nigdzie nikt nie mówi o tym że po otrzymaniu warunków zabudowy trzeba udać się po miesiącu do gminy po pieczątkę o ostateczności decyzji
załącznik D nie dotyczy domu jednorodzinnego, ale wniosek w tej części musi być wypełniony - więc wpisujemy nie dotyczy (tak mi powiedziała pani w starostwie), pozdrawiam.
Dzięki za podpowiedź 👍. Stawiam 🍺Niestety z doświadczenia już wiem, że w różnych gminach oczekują różnych informacji w tym zakresie. W tej sytuacji "nie dotyczy" jest najlepszym rozwiązaniem.
Wszystko ok tylko ten wniosek trochę słabo wytłumaczone dla większości ludzi ten filmik nie wiele wyjaśnia tak jak ktoś wyżej napisał ogólnikowo. W pierwszym wniosku tzn. W poprzednim roku super pan to wyjaśnił nie tylko gadając ogólnie takie rzeczy które większość już wie inaczej to by wyglądało jak by PAN wszystko ładnie wypełnił jak w poprzednim filmie który był naprawdę bardzo dobry w każdym aspekcie a ten w skali od 1 do 10 max 2. Proponowałam bym to zrobić jak ostatnio bo ten film wygląda trochę tak żeby większość osób zwróciła się do pana architektów i zapłaciła ponad 500zł za taki wniosek bo ten film daje bardzo dużo niewiadomych. Pozdrawiam
tez odoszę takie wrażenie ze chodzi o zarobienie za wypełnienie wniosku 560zł a było 700zł spora kwota
Tak to jest, jak się coś za darmo dostaje, więcej pretensji, niż wdzięczności. A Pan, który kręci filmik i na który poświęcił z 3 dni, musi z czegoś żyć.
W tym kraju na każdym kroku wnioski, urzędy i urzędnicy. Podatek musisz płacić od wszystkiego odrazu, ale na wniosek trzeba czekać 3 miesiące, na kolejny znowu 2 miesiące. Nie wspomnę że po drodze musisz odwiedzić grono wielkich Panów urzędników i każdego prosić o łaskawe wydanie dokumentu. Do wypełnienia wniosku trzeba sobie najpierw zarezerwować weekend na przeczytanie tony ustaw żebyś widział co i jak wypełnić. To samo z urzędem skarbowym i ustawami podatkowymi, na wydawanie interperetacji podatkowa czekasz 3 miesiące po czym 89 dnia odzywa się urzędnik iż czegoś we wniosku brakuje i należy to uzupełnić a czas oczekiwania nie wlicza się w czas który już upłynął... i czekaj kolejne 3 miesiące :)
Niestety mamy już nowe praeo. Będzie tylko gorzej
Fajnie ale jednak nie wszystko jasno wytłumaczyłeś, bardzo ogólnikowo.
Załącznika D nie należy wypełniać przy budowie domu jednorodzinnego, ten załącznik służy tylko w przypadku budowy składowiska odpadów. Wiec ten zalacznik będzie wypełniany bardzo rzadko.
Z doświadczenia wiemy już, że niektóre urzędy oczekują załącznika D dla domów jednorodzinnych☹️ dziękuję za opinię😀
Ciągle odsyłasz do opisu, ale tych informacji czy linków tam nie ma.
Przydatny odcinek, brawo!
Dziękuję
Mam jeszcze jedno pytanie dot. rodzaju projektowanego domu, punkt B.5.1. Czy w tym punkcie we wniosku można zaznaczyć więcej niż jeden rodzaj jeżeli na tym etapie nie ma się co do tego pewności (np. dwuspadowy i wielospadowy)? Co należy wpisać w punkcie D.5. w przypadku budynku mieszkalnego jednorodzinnego?
No właśnie. To jest nienormalne że na etapie składania wniosku o warunki zabudowy życzą sobie w ogóle takie informacje.Przecież ktoś może akurat nie mieć jeszcze kupionego projektu domu więc powinno się móc wpisać większe rozbieżności. Ja zaznaczyłem "inne" i kazali porawić na konkretną rzecz. Oni takie warunki dla danej działki powinni wystawiać na zwyczajną prośbę a nie z wnioskiem i opłatami urzędowymi przeszło 500 złotych. Paranoja co nam polski nieład wprowadził. Jedynie "dobrą zmianą"🤣było to że ukonkretyzowano czas na wydanie decyzji ale pożal się Boże. Aż 3miesiące. Takie rzeczy powinny być gotowe na miejscu w urzędach dla każdego suwerennego człowieka.
@@robertozdowski7256 dokładnie tak!! Też nie mogę tego pojąć i dokładnie tak samo myślę jak ty
W jaki sposób zaznacza się we wniosku (i w którym punkcie) zabudowę zagrodową? Jak wylicza się powierzchnię biologicznie czynną.
Cześć, zachęcam do konsultacji. Pomożemy wypełnić wniosek o warunki zabudowy. Szczegóły tutaj: www.disinn.pl/konsultacje pozdrawiam
Dzień dobry
Dziękuję za pomocny materiał :)
Czy udostępnił też Pan gdzieś może na temat wypełnienia wniosku o WZ dla budynku rekreacji indywidualnej?
Pozdrawiam
Część. Z chęcią przygotujemy dla Ciebie taki wniosek. Szczegóły tutaj: www.disinn.pl/wniosek-o-warunki-zabudowy pozdrawiam
Dzień dobry,
w pkt. 7.7 o jakie sposoby chodzi? W moim przypadku posiadam teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej bliźniaczej, zamierzam - podobnie jak sąsiad i każdy na mojej ulicy - rozbudować budynek równolegle, wzdłuż granicy działki. Co należy w takim przypadku wpisać w pkt. 7.7?
Witam, materiał wiele rozjaśnia, dziękuję.
A co jeśli działkę rolną pragnę podzielić na kilka może nawet kilkanaście do sprzedaży i być może pod zabudowę nie wiadomo w jakim czasie? Grunty rolne klasy V, VI i pozaklasowe w jednej działce.
Składowisko odpadów - zlokalizowany i urządzony zgodnie z przepisami obiekt zorganizowanego deponowania odpadów. Czy we wniosku dotyczącym domu jednorodzinnego w ogóle trzeba wypełniać załącznik D? Mnie się wydaje, że temat odpadów z domu jednorodzinnego wyczerpuje podpunkt A.1.8.
Dzięki za film, pozdrawiam.
Tak też myślimy. Niemniej jednak w rozporządzeniu jak i w samym urzędowym wzorze brak jest informacji, że załącznik D nie jest wymagany. Zobaczymy jak to będzie funkcjonować w rzeczywistości😀 Pozdrawiam
@@disinn a w Poznaniu wymagają tego załącznik? :)
@@arkadiuszwasilewski4656 dzięki za info. Liczę, że UM sprawnie wyda Ci decyzję. Powodzenia👍
Jak postąpić w przypadku dobudowy garażu, do istniejącego domu?
Trzeba zorganizować warunki zabudowy na rozbudowę domu. Chyba że planujesz garaż wolnostojący. W razie czego jesteśmy do dyspozycji. Zapraszam na konsultację, a znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie www.disinn.pl/konsultacje
Tłumaczy co gdzie ale żeby wpisać jako przykład o co dokładnie chodzi to już problem, takie to omówienie ;o)
Po obejrzeniu całego filmiku doszedłem do wniosku, że : Jak zwykle w ministerstwie nie "popisali się" wielcy doktorzy i profesorowie prawa, no ale nie ma się co dziwić tj. jaki kraj takie prawo.... Widać, że przy opracowywaniu wszelkich ustaw i rozporządzeń rządzący nie zapraszają do konsultacji architektów ( wmawiając ludowi, że projekt ustawy czy też rozporządzenia jest po konsultacjach społecznych ), bo nawet pan Roman Lis ( architekt i twórca niniejszego filmiku ) ma wątpliwości co do punktu dotyczącego docelowej rzędnej składowania odpadów ( 7:25 - 8:10 czas filmiku ) zakładając, że urzędnik gminny nam pomoże. I oto w państwie bezprawia będzie tyle interpretacji czy też rozwiązań tego punktu ze składowaniem odpadów ile jest gmin w całej Polsce... Na co i komu będzie potrzebna docelowa rzędna składowania odpadów np. przy wniosku o budowę WIATY REKREACYJNEJ o powierzchni 80m2 na działce gdzie już stoi od lat budynek mieszkalny i garaż, tego nawet chyba sam "mały" Jarek nie wie...
@lechokurowski3380
1 sekundę temu
Czy jeśli działka jest na skarpie i wymaga niewielkich prac ziemnych, aby poprawić zjazd z drogi i uzyskać kawałek plaskiego terenu po auto, to nalezy to wpisać w załączniku C, czy tylko ująć w punkcie 7.6.3- „powierzchnia podlegająca przekształceniu”?
Proponuję pewien układ. Odpowiedź za komentarz. Wówczas każdy wygrywa😀 Skarpy , mur oporowy zaznaczasz w załączniku C. Jeśli pomogłem daj komentarz tutaj: g.page/r/CQCMpw09GB-3EBE/review Pozdrawiam
Chciałbym na działce 1000 m2 wybudować w pierwszej kolejności domek rekreacyjny o łącznej powierzchni ok 80 m2, a następnie za kilka lat drugi budynek - dom mieszkalny jednorodzinny. Mały domek będzie świadczył usługi turystyczne a w drugim będę mieszkać. Czy od razu na jednym wniosku powinienem taki fakt wykazać?
w mojej ocenia odpowiedz brzmi TAK. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji. Możemy przygotować dla Ciebie taki wniosek. Szczegóły tutaj: www.disinn.pl/wniosek-o-warunki-zabudowy
witam, a jak puki co mam działkę budowlaną ale jeszcze nie wiem jaki dom tam postawię, a chce się wcześniej dowiedzieć co tam może być budowane, wymiary wysokość, kąty i inne pierdoły, nim kupię odpowiedni projekt, da radę takie informację uzyskać czy jestem zmuszony do przedstawienia projektu,przeliczeń obliczeń i wszystkich map (mpzp nie ma dla działki)
aby wiedzieć co można wybudować na swojej działce w przypadku braku planu miejscowego (mpzp) należy wystąpić z wnioskim o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. We wniosku wpisz parametry planowanego budynku. Innej drogi nie ma. Oczywiście można wróżyć - ale jak wiadomo wróżby nie zawsze mogą się spełnić. Pozdrawiam,
@@disinn dziękuję, pozdrawiam
W przypadku, gdy nie ma dostępu do światłowodu, wystarczy użyć zwrotu internet mobilny, czy powinno się użyć innego zwrotu
Proponuję taki układ. Ja w dalszej części komentarza napiszę odpowiedź na Twoje pytanie. A w zamian Ty napiszesz opinie na nasz temat w Google Maps czyli tutaj:
g.page/r/CQCMpw09GB-3EBE/review
Czyli każdy wygrywa😀. Teraz odpowiedź na Twoje pytanie. Nie przejmuj się. Wpisz że nie dotyczy. Zakładam, że z własnych środków nie planujesz budowy sieci światłowodowej. Pozdrawiam
Dziendobry. Mam takie pytanie. Jeśli mam wielką działkę, na której buduję już dwa budynki i teraz chcę dobudować 3 następne, to w punkcie 7.30 zaznaczam że teren inwestycji obejmuje cała działkę, czy część? I czy w pkt 7.31 wpisuje te dwa budynki w budowie istniejące, jeśli ma to być część działki? Bo co jeśli posiadam WZ dla całej działki ale na te dwa budowane budynki?
czy do fotowoltaiki jest potrzebny dojazd? farma fotowoltaiczna jest zwolniona z tego obowiązku?
A czy bez dojazdu do drogi publicznej jesteś wstanie wybudować taka farmę? Pozdrawiam
@@disinn instalacje fotowoltaiczne nie potrzebują jednak drogi dojazdowej. Prawo się zmieniło. w gminie dostałem pisemne info. dojazd faktyczny potrzebny. Prawnie droga nie wymagana.
@@joahimmusk3150 dzięki za tak pozytywną informację. Pozdrawiam,
@@disinn nie wiem co w tym pozytywnego? jest to wręcz idiotyczna zmiana
Czy jesli nie mamy jeszcze projektu powinniśmy wpisywać wymiary jak najbardziej uniwersalne? Czy po uzyskaniu pozytywnej decyzji w przyszłości np. kubatura może być mniejsza niż planowana/opisana?
W zasadzie tak. Chyba że w decyzji będzie wpisane, że kubatura budynku to 1200m3 - wówczas taki budynek trzeba zaprojektować😀
Jesli mam wydane warunki na dom mieszkalny a chcialabym jednak wybudowac na tej dzialce dom rekreacji indywidualnej i jesli zglosze o wydanie nowych warunkow na dom 70 metrow bede mogla wrazie wybudowac dom do 35 metrow?
Nie znalazłam linku załączników do rozporządzenia. Może gdzieś się zgubiły.
(więcej)
Dzień dobry, posiadam działkę z wydanymi warunkami o funkcji mieszkaniowej, chciałabym zmienić na funkcję mieszkaniowo-usługową, ale minimalny promień trzykrotności frontu działki nie łapie innej działki o funkcji mieszkaniowo-usługowej. Chcę wydzierżawić działkę graniczącą z moją a w przyszłości ją zakupić , by w ten sposób trzykrotny promień terenu łapałby działkę o funkcji mieszkaniowo-usługowej, czy mogę w wniosku o wydanie warunków w punkcie 7 zaznaczyć,że inwestycja będzie dotyczyć obu działek, w takim przypadku promień frontu tego terenu będzie obejmował inną działkę o funkcji mieszkaniowo-usługowej? czy wniosek mam złożyć sama czy razem z właścicielem sąsiedniej działki? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Maja
Wszystko się zgadza. Zwiększając teren inwestycji zwiększamy teren analizy urbanistycznej👍. Na tym etapie nie jestem wstanie Ci doradzić czy lepiej wystąpić o nową decyzję o WZ z sąsiadem. Generalnie nie jest Ci potrzebna zgoda formalna (nie musisz być właścicielem terenu) by wystąpić o WZ na działkę sąsiada. Natomiast takie działanie będzie miało konsekwencje na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę. Aby to wszystko wyjaśnić proponuję zarezerwować konstacje: www.disinn.pl/konsultacje Wszystko wówczas na spokojnie wyjaśnię. Pozdrawiam
Ciekawe jak beda nadal rozpatrywane wz na część działki.. Nowy wniosek na to ewidentnie pozwala lecz jakie to ma odniesienie do przepisów. Opiniowanie starostw, sko itd. większości jest negatywne co do wz na część działki ewidencyjnej.
wiele razy uzyskiwaliśmy decyzję o warunkach zabudowy na cześć działki. Nigdy nie było z tym problemu.
@@disinn jeśli chodzi o wielkopolskie - Poznań są z tym duże problemy) urzędy (starostwo i sko) uważają ze wz ma dotyczyć całej działki ewidencyjnej :(
@@mliilii Pozostawię to tutaj. Może te argumenty będą pomocne. Generalnie możliwe i dopuszczalne jest wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla terenu stanowiącego część działki ewidencyjnej. Pogląd taki wyraził Naczelny Sąd Administracyjny w wyrokach z dnia 2 kwietnia 2015 r., sygn. akt II OSK 2119/13, z dnia 24 maja 2018 r., sygn. akt II OSK 1634/16, z dnia 17 lipca 2019 r., sygn. akt II OSK 1881/18 i z dnia 23 kwietnia 2020 r., sygn. akt II OSK 1693/19. T
czy pisząc o warunki zabudowy dwa budynki czyli dwa wnioski mogę załączyć jedną mapę? czy muszą być dwie?
Proponuję pewien układ. Odpowiedź za komentarz. Wówczas każdy wygrywa😀 czyli Jeśli składasz dwa wnioski o warunki zabudowy potrzebujesz dwie mapy. Jeśli składasz jeden wniosek o warunki (ale dwa domy) składasz jedną mapę. Jeśli pomogłem daj komentarz tutaj: g.page/r/CQCMpw09GB-3EBE/review Pozdrawiam
Jakie załączniki trzeba dołączyć do wniosku o warunki zabudowy dla budynku gospodarczego?
Nie ma znaczenia o jaki budynek się starasz. załączniki są zawsze takie same. Pozdrawiam
@@disinn
Jeszcze jedno warunki zabudowy zostały wydane w 1998 dla domu jednorodzinnego. Czy chcąc stawiać budynek gospodarczy muszę się ponownie o nie ubiegać? Czy tamte dalej są ważne?
I czy mogę prosić o podpowiedź pod jakim symbolem zapisać ten budynek gospodarczy?
Bo w tych wszystkich grupach ciężko to przyporządkować.
Czy można złożyć mape do celów projektowych zamiast mapy zasadniczej ?
Nie mamy takich doświadczeń by składać wniosek o wz na mapie do celów projektowych. Proszę pamiętać, że zakres mapy do wniosku bo warunki zabudowy jest większy niż zakres mapy do celów projektowych.
Mam warunki zabudowy z 2021 r. Czy mogę z nimi rozpocząć budowę w tym roku?
Tak. Jeszcze projekt, pozwolenie na budowę i możesz budować. Chcesz poznać naszą ofertę? Zarezerwuj spotkanie www.disinn.pl/booking-calendar/wycen-projekt
Witam. Czy jeśli posiadam WZ pod budowę domu jednorodzinnego, mogę zgłosić budynek rekreacji indywidualnej?
Cześć, skoro masz decyzję o warunkach zabudowy na dom jednorodzinny to możesz zgłosić tylko dom jednorodzinny. Inaczej mówiąc nie możesz zgłosić budynku rekreacji indywidualnej w oparciu o posiadaną decyzję.
@@disinn ok dzięki bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam 😉
Super uzupełnienie poprzedniego filmu! Czy jeżeli planuję wybudowanie studni (nie ma możliwości przyłączenia do wodociągu), to czy potrzebuję na to jakiegoś dodatkowego dokumentu (np. dokumentację hydrogeologiczną)?
w mojej ocenie gmina będzie potrzebować pisemnej informacji o tym, że brakuje sieci w tym terenie. Wówczas jako alternatywa wpisujesz że wodę będziesz posiadał z własnego ujęcia - studni👍🏽
niestety potwierdzam. Dla kilku naszych wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy złożonych w 2022 roku poproszono nas o dostarczenie dokumentacji hydrogeologicznej. Nie jest to jeszcze norma, ale statystycznie wychodzi ponad 50%
Dzień dobry mam pytanie ile metrów sześciennych wpisał Pan w przypadku budowy studni i oczyszczalni wiem że najczęściej podaję się 5m3 i 7,5m3 być może Pan wpisał 7,5m3 dlatego też chcieli o dodatkowe badania hydrologiczne , gdyż powyżej 5m3 potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne, a powyżej 7,5m3 pozwolenie wodno-prawne i pozwolenie na budowę być może w tym był problem, ludzie z automatu wpisują 7,5 a to wiąże się z badania hydrauliczne wpisując 5 m zapotrzebowanie dla zwykłego użytku raczej takie badania nie będą potrzebne,
a to wystarczy dla co najmniej 10 osób na dobę.
Pytanie do załącznika C wpisuje się dodatkowy obiekt np. studnię i oczyszczanie czy nie jest to wymagane i wystarczy to wpisać w załączniku A
dostęp do wody z studni zapotrzebowanie np.5 i tak samo odprowadzanie ścieków czy to wystarczy. Liczę na odpowiedź być może trochę Panu wyjaśniłem dlaczego chcieli od Pana decyzję hydrologiczne ,zaznaczę tylko że nie jestem pewien w 100%.
Pozdrawiam
Mój geodeta tak mi wytyczył że dom stoi a linia zabudowy jest przekroczona teraz mam potworne problemy wina geodety co do czego nie chce się przyznać szkoda gadać!
Czy w dzienniku budowy geodeta dokonał wpisu?
jaką kamerą nagrywał Pan ten odcinek ?
Co jesli ktos ma wlasna wode ?
Masz na myśli własną studnię? Jeśli tak to wystarczy udowodnić, że jest w niej woda zdatna do spożycia. Pozdrawiam
@@disinn Tak, dokladnie, mamy wode ze studni w wyzszym miejscu wiec woda jest pod wlasnym cisnieniem :)
Nowy ład to niezły bubel.
coraz bardziej xd zniewala Polaków