153. Szczelna paroizolacja sufitu podwieszanego. Sufit podwieszany samemu. Budowa domu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 авг 2024
  • Przygotowuję przejścia na przewody elektryczne do wykonania szczelnej paroizolacji sufitu podwieszanego. Wykonuję szczelną paroizolację sufitu.
    Zapraszam do oglądania i pozdrawiam!
    JEDNORAZOWE WSPARCIE:
    Kanał ten oraz dzielenie się wiedzą realizuję w czasie wolnym od pracy. Jeśli materiały, które zamieszczam podobają Ci się, okazały się dla Ciebie przydatne i chciałbyś wesprzeć mnie jednorazową wpłatą, to możesz zrobić to bardzo łatwo poprzez Suppi: suppi.pl/progr...
    ZOSTAW SUBA, POMÓŻ MI ZWIĘKSZYĆ ZASIĘGI:
    Pamiętaj też o zostawieniu komentarza i łapce w górę. Pomagasz mi tym dotrzeć do szerszego grona odbiorców :)
    WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O NASZYM DOMU:
    → Plan naszego domu: szulctomasz.com...
    → Usytuowanie domu na działce: szulctomasz.com...
    → Projekt instalacji elektrycznej: szulctomasz.com...
    → Projekt oświetlenia: szulctomasz.com...
    → Wysokość pomieszczeń: szulctomasz.com...
    → Projekt ogrzewanie podłogowe: szulctomasz.com...
    PRZYDATNE PROJEKTY DLA BUDUJĄCYCH SYSTEMEM GOSPODARCZYM:
    → Plan stołu roboczego: szulctomasz.com...
    → Plan kibelka: szulctomasz.com...
    MUZYKA: RUclips
    #budowadomu #sufitypodwieszane #paroizolacja

Комментарии • 27

  • @mariuszzbikowski166
    @mariuszzbikowski166 Месяц назад

    kolejny filmik zwracajacy na pewne niuanse . super. dzieki :D

  • @q1fly198
    @q1fly198 Год назад +1

    Cześć ! Benedyktyńska robota - szacun !!!

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад +1

      Cześć kolego! Trzeba dokładnie to wykonać, ale w sumie to nie było tego aż tak dużo. Chyba więcej poświęciłem na planowanie projektu elektryki na suficie niż oklejałem. Dziękuję za komentarz :)

    • @q1fly198
      @q1fly198 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie Projektowanie też jest ważne, szczególnie jakiejś lampy wiszącej nad stołem w salonie. Pozdro !

  • @multideesee
    @multideesee Год назад

    Brawa za staranność i sumienność. Sam tak zrobiłem, ale w sumie teraz zastanawiam się czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią. Kable można by zakleić samą taśmą, a folia i tak jest podziurawiona wkrętami przy mocowaniu płyt. Nie mniej lepiej chyba za dokładnie niż za niedokładnie 😂

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Damian! No chyba lepiej dokładniej niż niedokładnie. Takie miejsca z przewodami świetnie się ukazują na termowizji i przy zadymieniu podczas wykonywania próby szczelności czyli trzeba się do tego przyłożyć. Dzięki za komentarz :)

  • @johnyy69
    @johnyy69 Год назад

    Przy takim dziurawieniu folii i klejeniu taśmą zawsze jest ryzyko przedostania się wilgoci .Ja bym tutaj poszedł krok naprzód i zastosował oświetlenie świeczkowe stojące bądź ścienne. Wtedy byśmy mieli ciągłość paroizolacji. Pozdrawiam

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Możesz mieć rację, natomiast niepodważalnym faktem jest, że podczas badania szczelności i zadymieniu takie nieoklejone przejścia przez folię powodują widoczną ucieczkę dymu a zatem i ogrzanego powietrza. Pozdrawiam!

  • @Ja_szczupak
    @Ja_szczupak Год назад

    A nie lepiej bylo te pol metra przewodu po prostu schowac w suficie, aby w razie jakiejs zmiany koncepcji miec zapas, niz zostawic wiszace, a potem to obcinac i bo i tak nie potrzeba az tak duzo?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Jeśli jest potrzeba to można schować w suficie. Ja już praktycznie w konkretnych miejscach wieszam pod konkretne oświetlenie. Później już nie bardzo będzie jak to poprawić tak czy siak bo przepust jest w konkretnym miejscu względem folii która będzie mocowana. W sumie mało miejsca na jakąkolwiek poprawkę. Przesuwanie przewodów tez jest ograniczone w zakresie dolnych profili stelaża. Będzie dobrze ;)

  • @tech8521
    @tech8521 Год назад

    Kiedy rozpoczynasz, lub kiedy będzie materiał o szpachlowaniu ?

  • @mrngwozdz
    @mrngwozdz Год назад

    Jak już się tak starasz to nie zrób podstawowego błędu i nie rób dziur w paroizolacji wkretami do GK. Żeby zrobić to dobrze przyklej na paroizolację w miejscu profili taśmę butylowa. Najlepiej to paroizolację przyklejać na butyl dwustronny. Tylko w ten sposób zachowasz ciągłość izolacji

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Dziękuję za poradę. Będę jednak wkręcał bezpośrednio w profil bez użycia takiej taśmy. Na szybko widzę kosmiczną cenę 2,8 zł/mb taśmy o szerokości 5 cm. Profili mam 450 mb, czyli potrzebowałbym 45 rolek taśmy, po 28 zł każda... Tyle to za dużo ;) Pozdrawiam!

    • @mrngwozdz
      @mrngwozdz Год назад +1

      @@ProgramistaNaBudowie To równie dobrze możesz wgle nie robić tej paroizolacji. Obejrzyj jak to powinno być zrobione prawidłowo: ruclips.net/video/zqw0gu4px7Y/видео.html
      Bez pełnego systemu tak naprawdę za paroizolację będą odpowiadały tylko płyty GK.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      @@mrngwozdz Płyta GK jest przezroczysta dla pary wodnej, tzn. nic nie daje. Mogłoby jej nie być i byłoby tak samo. Ogólnie nie masz racji. Więcej o tym będzie w filmie, który ukarze się za jakiś czas, trochę trzeba poczekać. Taśma butylowa jest zupełnie zbędna. Pozdrawiam!

    • @mrngwozdz
      @mrngwozdz Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie no jestem bardzo ciekawy sposobu przeprowadzenia testu po którym masz takie wnioski. Czekam bo to będzie pierwszy raz jak ktoś to chyba sprawdza na tym yt

    • @user-ex2bl6um5h
      @user-ex2bl6um5h 11 месяцев назад

      @@mrngwozdz No to poczekaj na test, a nie z gory zakładasz, ze taka paroizolacja nie ma sensu.. ludzie szukaja porad w necie i czytając takie hasełka głupieją, wiem po sobie;P

  • @4573135
    @4573135 Год назад

    Witam. Mam pytanie, czy zastanawiałeś się już lub zauważyłeś różnicę temperatur w salonie w którym masz sufit bardzo wysoko. Od znajomego który ma podobnie słyszałem, że nie umie dobrze nagrzać tego pomieszczenia, pod sufitem ma 25 stopni na wysokości jednego metra 22 stopnie.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Paweł! Ja nie ogrzewam domu, więc nie mam doświadczenia. Mam parapet na metrze i tam leży sobie termometr i tylko zerkam z ciekawości na temperaturę. Wezmę dziś drugi termometr i postawię wysoko pod sufitem, sprawdzę z ciekawości jaka będzie różnica. Z pewnością na górze będzie trochę cieplej niż na dole, ponieważ powietrze wędruje do góry. Z drugiej strony wentylacja jeśli działa, to powinna mielić to powietrze i w miarę wyrównać, ale nie wiem na ile. Jeszcze wentylacja nie chodzi u nas. Nie wiem do jakiej temperatury znajomy chce grzać pomieszczenie, ale jeśli chce mieć na dole 25, a się nie da, to znaczy, że ma źle zaprojektowaną podłogówkę lub źle ustawioną (za niska temperatura zasilania). Jeśli chce mieć równą temperaturę, to pewnie tak się nie da, ewentualnie potrzeba wiatraka u góry. Nawet w normalnych pomieszczeniach pod sufitem jest pewnie cieplej niż na wysokości metra.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Postawiłem dwa termometry, jeden na wysokości 1m (parapet) a drugi na wysokości 4,5 m, pół metra od sufitu. Po 50 minutach wykonałem pomiary. Temperatura na dole 25,7 a na gorze 27,3. Różnica 1,6 stopnia. Czyli mniej więcej według tego pomiaru temperatura rośnie o pół stopnia na metr wysokości. Wilgotność na obu taka sama.

  • @cub3rius
    @cub3rius Год назад

    Jakie wyszło Ci zużycie kleju Isover Vario DoubleFit?