Ryba podłej pogody, czyli wszystko o MIĘTUSIE / odc. 55
HTML-код
- Опубликовано: 14 дек 2024
- Tym razem zapraszamy Was na odcinek o jednej z najbardziej tajemniczych ryb naszych wód, czyli....wszystko o miętusie ;)
Instagram - www.instagram....
Strona - www.kamilwalicki.pl
W czasach, w których promowane jest robienie z siebie idioty w internecie, jesteście Wy - pełni pasji, zaangażowania, miłości do wędkarstwa, wiedzy... Wielki szacun! Oby tak dalej! Trzymajcie sie!
O kurcze, BARDZO DZIĘKUJEMY za tak miłe słowa!!! ;)
Jakiś czas temu chciałem sobie coś pooglądać o wędkowaniu i okazało się, że niewiele jest kanałów, które są wartościowe. Wtedy właśnie pomyślałem, że warto pokazać jak wygląda "moje" wędkarstwo. I tak to się zaczęło... ;)
Staramy się pokazywać prawdziwą pasję, ale też szacunek do ryb i Przyrody, dorzucić trochę wiedzy naukowej oraz ekologicznej i.....tak minęły nam dwa lata ;)
Bardzo dziękujemy - takie komentarze są dla nas najlepszą nagrodą za to co robimy. Dzięki! ;)
Jaką niesamowitą oglądalność ma ta seria o gatunkach ryb 😳 wszedłem na kanał żeby sobie odnaleźć film o mietusie i tak przy okazji zobaczyłem liczby wyświetleń. Widać że ludzie potrzebują takiej wiedzy.
Bardzo mnie to cieszy! ;) Nie tylko hole albo "jaka przynęta", ale również wiedza o biologii - a to podstawa naszej pasji ;)
No i jest odcinek! Mój ulubiony duet na RUclips :)
Tercet - bo jest jeszcze Rafcio, tylko z drugiej strony kamer ;)
@@kamilwalicki A jakie jest wasze zdanie w kwestii jazów w rzece.
I jak tu Was nie oglądać, zwłaszcza, że tematem jest Miętek. Rybka, która jest ciekawa, a właściwie tajemnicza ze względu na dość krótki okres możliwości jego złowienia. Dzięki za ten materiał, który zapewne przypadł do gustu Piotrowi Bergerowi, znawcy i łowcy tych wspaniałych ryb.
Dzięki, bardzo dziękujemy i cała przyjemność po naszej stronie ;)
Super! Bardzo fajnie sie ogląda wasze wspólne odcinki. I można się z nich wiele dowiedzieć o przyrodzie.
Bardzo dziękujemy! - na tym właśnie nam zależy, aby nie gadać tylko o sprzęcie, a więcej o biologii, o rybach, o środowisku ;) Na "sprzętologię" przyjdzie jeszcze czas ;)
Tak szczególnie tego okularnika co seplemi
@@abdulhabdul180 Paweł jest po poważnym wypadku i tak sobie myślę, że mam nadzieję, że zrobiło Ci się głupio. A jeśli nie, to podrzucam Ci linka - w filmie Paweł opowiada o tym, czemu czasem się jąka, ale poczytaj komentarze pod filmem - wielu widzów pisze co myśli o takich jak Ty. I naucz się kultury, bo chamstwa na tym kanale nie będzie....
Link dla Ciebie: ruclips.net/video/BoDuIMzHyxI/видео.html
@@kamilwalicki Kamil nie przejmuj się on "Abdul" jest matołem i tak mu zostanie
@@abdulhabdul180 jeśli nie jesteś zainteresowany wiedzą to znaczy że jesteś matołem i nim będziesz. Oznacza to również że pomyliłeś kanały. Kamil Łysy Wąż Walicki świetny pomysł na te filmy, uczmy się przyrody. Przypominają mi się chłopięce czasy gdzie taką wiedzę i marzenia o przyrodzie czytałem z książek wędkarskich mojego taty.
Oglądam Was z wypiekami na twarzy, tak jak kiedyś odcinki „Columbo”. Miętusy łowiłem dawno temu z bratem i kolegą, koniec lat 70’ i początek 80’ w rzece Wadąg blisko Olsztyna, gdzie mieszkam. Wtedy było ich tam naprawdę sporo. Nasze ówczesne powiedzenie dot. łowienia tej ryby brzmiało „Im gorzej, tym lepiej” - to gorzej dotyczyło oczywiście pogody. Łowiliśmy jesienią i wczesną wiosną w nocy, z gruntu, przeważnie na filety z wcześniej zamrożonych ryb. Ryb było dużo, nie były wielkie, max. ok. 0,7 kg czasem. Gdzieś w latach 80’, może w początku 90’ (nie pamiętam dokładnie roku), jezioro i rzeka Wadąg w bardzo gorące lato, dodatkowo na skutek zanieczyszczenia ściekami komunalnymi z m. Barczewo zostało dotknięte tzw. „letnią przyduchą”. Padło b. wiele różnych ryb. Także wszystkie chyba miętusy, ale one w przeciwieństwie do innych, po uśnięciu nie wypłynęły na powierzchnię. Później już nie łowiłem ich wcale. Wyjątkowa, ciekawa ryba, także kulinarnie - ach te wątróbki…
Świetny odcinek i świetna seria. Paweł to bardzo ciekawy człowiek, fajnie, że podaje konkrety i jest ostrożny w wygłaszaniu osadów na które nie ma dowodów. Wzorowe, naukowe podejście
Bardzo dziękujemy za dobre słowo ;) Szacuneczek!
Mógłbym to oglądać godzinami. świetny duet. Pan Paweł jak zawsze super przygotowany ,Kamil świetne pytania. Normalnie przy wigilijnym stole rodzinkę pseudo wędkarzy rozłożę na łopatki. Już ostatnio rozpętałem wojnę o węgorza i o dziwo skoczyło się na starych atlasach wędkarskich i wszystko się zgadało dzięki bardzo :D
Cała przyjemność po naszej stronie! ;) Bardzo dziękujemy! ;)
Kolejny ciekawy odcinek na temat tego gatunku ryby, zawsze szukałem takiego poradnika na temat miętusa ale ten odcinek najbardziej przypadł mi do gustu. Teraz już bardziej będę przygotowany na następną wędkarską wyprawę i poszukiwania miętusowe. Bardzo miło posłuchać doświadczonych wędkarzy.
Panowie oglądać was sama przyjemność naprawdę wspaniała seria tak trzymać. Obyście nie przestali takich filmów nagrywać niesamowita kopalnia wiedzy pozdrawiam
Bardzo dziękujemy i od siebie mogę obiecać, że nie mamy zamiaru kończyć tej serii ;) Na pewno nie w najbliższej przyszłości ;)
Dzięki wam wiem więcej nie tylko o rybach ale i całym otoczeniu rzek! Dziękuję za wykłady Pana Oglęckiego o całym środowisku rzecznym. Kamil dla mnie jesteś przykładem i dziękuję za relacje z różnych miejsc świata dajesz powody do marzeń i ich realizacji. Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne świetne filmy.
Jak zwykle Panowie, czapki z głów. Idealnie się uzupełniacie. Bardzo mnie te rozmowy odprężają psychicznie :)
Bardzo dziękujemy i nie kończymy jeszcze tej serii ;)
A coś jest w tym odprężeniu... bo ja też oglądam jakby dla relaksu i bardzo poprawia mi się samopoczucie na koniec.
@@rafalszachnowicz2831 - to tym bardziej nam miło! ;)
Wspaniała ryba , zawsze przypomina mi młode lata ,kiedy się łowiło ,a było jej bardzo dużo tam gdzie mieszkałem.
Fajnie ze o miętusie opowiedzieliście - tez uważam ze to wyjątkowa ryba chociaż nigdy jej nie złowiłem. Pozdrawiam👍👍💪💪🎣
Dzięki ;) Musieliśmy nagrać taki odcinek, nie było innej możliwości ;)
Tworzycie i twórzcie dalej, jest ciekawie Pozdrawiam
Nie zamierzamy przestawać, dzięki! ;)
Tak jest !
Jeszcze jak mieszkałem w Suwałkach to miałem rzeczkę opanowaną i bywały miętusy ale nie jakieś rakordy może 500g max, teraz w Wawie Wisła dała mi ujrzeć jednego 2 lata temu. Ciekawa ryba. Super odcinek pozdrawiam
Bardzo dziękujemy ;) Teraz, po nagraniu tego odcinka strasznie żałuję, że nie wybrałem się na zasiadkę miętusową w tym roku.
Super odcinek,jak zawsze.Raz w zyciu zlowilem mietusa-w latach osiemdziesiatych na jeziorze Jeziorak,na zywca(kielbik ),w nocy,na gruntowke.Ale to byl sierpien i temperatura wody miala dobre 20 stopni...
Historia bardzo podobna do mojej, środek wakacji, nocka, martwa ukleja z gruntu
Żerują przez cały sezon, ale chyba szczyt ich aktywności przypada jednak na miesiące chłodne ;)
Uwielbiam Wasze pogadanki.
BARDZO dziękujemy! ;)
Raz w życiu pojechałem na miętusa wiało jak cholera a złapałem sandacza 3,75.
Fajny odcinek pozdrawiam Panowie.
Heh, no to też wstydu nie ma, piękny sandacz ;)
Pozdrowionka!
Jak zwykle, świetny pouczający materiał .Pozdrawiam .
Dzięki, bardzo dziękujemy ;)
Pozdrowionka
Ostatni miętus jakiego złowiłem kilkanaście lat temu to był 3 cm wyjęty z żołądka okonia. Byłem b.zaskoczony. Dziękuję za ciekawy filmik. Pozdrawiam serdecznie 🤗👍🏻👍🏻🤗
Bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)
Pozdrowionka!
o miętusach opowiadał mi kiedyś tata (który nie był wędkarzem), że za dzieciaka chodzili nad jezioro latem koło źródełka i łowili je gołymi rękoma, lub nabijali na widelce, a kryły się pod kamieniami :) traktowałem te opowieści trochę z przymrużeniem oka, lecz któregoś dnia będąc ze znajomymi na kajakach, na innym jeziorze, lecz połączonym rzeczką z tym co mówił tata wypatrzyłem jednego pod zwalonym drzewem ledwo się ruszającego mimo kajaków nad głową na półmetrowej wodzie. Byście widzieli minę znajomych jak powiedziałem, że zaraz ręką złowię dorsza w tym jeziorze i po chwili trzymam około 30 cm miętusa w ręce :)))) i to był jedyny miętus jakiego kiedykolwiek widziałem na żywo (wypuściłem go z powrotem pod to drzewo, spokojnie odpłynął) czasami myślę, by na nie zapolować, ale jestem raczej ciepłolubny, więc może się to nigdy nie wydarzyć :)
Piękna historia :)
jako dzieciak łapałem miętusy ręką pod płytami betonowymi pod mostem, w zimnej leśnej rzeczce na Mazowszu. To może być racja, że zajmują swoje stanowiska np. w korzeniach drzewa - każdy w swojej dziurce. :)
Dopiero w nocy wypływają na polowanie.
Starsi wędkarze opowiadali, że łowili je na samołówki z karaską na haku. Wieczorem rozstawiali kilka przy korzeniach nadrzecznych drzew, a rano wyciągali ryby. Dziś nie maj już ani tamtych ryb, ani tamtych wędkarzy.
@@patapatatai3429 tak było nad Świdrem, środkiem był piasek i woda po łydki a ryby stały przy burcie w korzeniach i dziurach.
Miętus - The freshmaker 😜🎣
Bucket List Ryba niejednego wędkarza - wyjątkowa.
Dzięki za kolejny świetny film przybliżający do świata ryb i natury 👍 Pozdro i połamania nad wodą 🎣🖐️
Wielkie dzięki - troszkę nam zeszło z nagraniem tego odcinka, ale....jakoś się udało ;)
Pozdrowionka!
Kanał numer jeden na yotube !!
BARDZO dziękujemy!!! ;)
Ulubiona seria! Genialne są te odcinki, genialne!
Bardzo dziękujemy i od siebie mogę obiecać, że nie zamierzamy kończyć tej serii ;)
@@kamilwalicki mam nadzieje, bo tematów jest jeszcze mnóstwo ! 😊
@@mateusz7557 - oj tak, mam jeszcze kilka ciekawych pomysłów ;)
uwielbiam oglądać takie odcinki można się bardzo dużo dowiedzieć o każdym gatunku😊
Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie ;)
Super się was słucha i ogląda , ale marzy mi się odcinek , w którym obaj łowicie z pontonu , łódki lub brzegu. Nie ważne na jaką metodę , ale fajnie byłoby was zobaczyć jak machacie oboje wędkami oczywiście z fajną pogawędką na tematy związane z wędkarstwem i rybami. . Może rozważycie taki odcinek. Pozdrawiam.
Dzięki wielkie ;) Mam pomysł na taki odcinek o linach, abyśmy pojechali razem nad wodę, z wędkami i tam pogadali o tych pięknych rybach. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować ten plan ;)
Serdecznie pozdrawiamy ;)
Witam panowie kolejny super film pozdrawiam i życzę zdrówka !!!
Bardzo dziękujemy i również życzymy zdrówka! ;)
No wreszcie z panem Pawłem😁👌, bardzo ciekawie i rzeczowo przekazuje wiedzę,pozdrawiam 👌
Odcinki z Pawłem będą pojawiały się dalej, ale nie chcemy puszczać wyłącznie filmów z naszym ulubionym biologiem - żeby nikomu się nie znudziło ;) Dlatego mieszamy filmy - trochę ciekawych rozmów z Pawłem, trochę znad wody i z rybami ;)
@@kamilwalicki Ile by nie było to naprawdę nie znudzą się, bardzo pan Paweł fajnie przekazuje wiedzę i za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego o rybach które z pozoru myślałem że znam 😁👌
@@kamilwalicki A może połączenie Pana Pawła i łowienia? To byłby strzał w dziesiątkę, łowienie połączone z wywiadem. Pozdrawiam 😉
@@tomekmateusz8047 - mnie też Paweł zaskakuje przy każdym odcinku, ale tak to już jest - wiedza naukowa bardzo często jest obca wędkarzom, więc warto uczyć się od mądrzejszych ;)
@@dawidkozak257 - mam taki pomysł na odcinek o linach ;) Mam nadzieję, że uda się go zrealizować ;)
kamil i mądrego przyjemnie posłuchać.nigdy nie złowiłem miętusa i tata mi powiedział że nie złowie bo za ciepłolubny jesteś,pozdrawiam
Dzięki, dziękujemy ;) Pozdrowionka!
Jest w tych tematach moc i profeska...czas nie stracony!pozdrawiam
Cała przyjemność po naszej stronie, bardzo dziękujemy! ;)
Siema ,super seria odcinków Panowie!słucha się z przyjemnością ;)
Dzięki, bardzo dziękujemy ;)
Tę serię zawsze sobie zostawiam na deser :-) Mogę ciągle słuchać dr. Oglęckieg, super są też te wykłady online wrzucone przez SGGW (nie tylko o rybach). Ale przyznam szczerze liczyłem na wzmiankę chociaż o łowieniu miętowego na spinning. W necie malutko o tym informacji ale może są koledzy, którzy na lżejszy spinning potrafią łapać miętuska nie tylko z przypadku. Mi się udało raz (na wobka imitującego głowacza) ale to był raczej czysty fart :-) Pozdrawiam serdecznie, uwielbiam Panów oglądać
Dzięki, bardzo dziękujemy za miłe słowa! ;) Ja również uwielbiam słuchać jak Paweł opowiada o rybach i biologii - robi to w fantastyczny sposób ;)
Wydaje mi się, że w tamecie miętusów na spinning to jest to po prostu szczęście i to niebywałe ;) Obawiam się, że regularności tu nie ma i dorabianie teorii do łowienia miętusów na spinning nie ma większego sensu. Można, zdarza się, ale nie słyszałem, aby ktoś nastawiał się specjalnie na ten gatunek ze spinem.
Kamilku kolejny wspaniały i rzeczowy film. Pozdrawiam Ciebie i Pana Pawla
Dzięki wielkie! ;) A Rafcia nie pozdrawiasz? ;)
Dziękujemy i serdeczności! ;)
Wszystkich trzymajcie się👍👏💪😁
@@jacekkw79 - dzięki, wszystkiego dobrego ;)
Mi się podobalo. Warto znac ryby żyjące w naszych wodach
Dzięki i zdecydowanie masz rację ;)
Słoneczna, listopadowa noc ;-) oczywiście każdy wie o co chodzi i kolejny świetny materiał, który z przyjemnością się ogląda. Gratuluję
Tak, drobne przejęzyczenie, ale za to jakie śmieszne! ;) Dziękujemy!
Jak zawsze świetny material👍👏👏👏, z ciekawostek o mietusie pamiętam że bardzo długo wytrzymywały bez wody, przenosiliśmy je z rzeczki do strumienia oddalonego ok 1 godz drogi, fakt że wtedy byliśmy mali, ale pamiętam że miały się dobrze zawinięte w mokre ręczniki, bo wiaderka były dla Nas za ciezkie😄
Tak - ja też słyszałem, że są to bardzo wytrzymałe ryby ;)
Dziękuję - jak zwykle ciekawy odcinek!
Cała przyjemność po naszej stronie, bardzo dziękujemy ;)
Kolejna porcja dobrej wędkarskiej lekcji !!! Dzieki :)
Bardzo dziękujemy ;)
Jak przyjemnie się robi, gdy w poniedziałek wchodzisz na YT a tam odcinek na Twoim kanale. Od razu minka się cieszy :). Odcinek super jak zawsze, a z niecierpliwością czekam na odcinek gdy będziecie odpowiadać na pytania o sandaczu. Pozdrawiam
Bardzo dziękujemy ;)
Odcinek konkursowy o sandaczy nagramy pewnie dopiero w styczniu, bo.....mamy ponad 1500 komentarzy, więc....oj zejdzie mi się z tym ;) Ale na pewno będzie i na bank będzie ciekawy! ;)
@@kamilwalicki Na pewno będzie ciekawy, bo zawsze są :) To w takim razie czekamy do stycznia 😃
@@maciekkania1760 - ciekawy na bank, bo pytania niektóre świetne ;)
Pozdrowionka
Super się was ogląda ,aż chce się następnego wykładu. SUPER i pozdrowionka dla was👊👊👊👊👍
Dzięki wielkie! ;)
Ps. następny odcinek już nagrany, ale na razie poczekamy z publikacją ;)
Jak zawsze super !!!
Dziękujemy ;)
Jak zawsze ciekawy i fajny materiał pozdrawiam .
Bardzo dziękujemy! ;) Pozdrowionka
Super, łapsko w górę, doczekałem Doktora Doktorów.
Dziękujemy ;)
Dzięki za super odcinek. Pozdrawiam .
Cała przyjemnośc po naszej stronie ;)
Bardzo ciekawe, nie znam tego gatunku, jeszcze nigdy go nie zlowilem, może kiedyś się uda. Film pierwsza klasa
Dzięki i trzymam kciuki, żeby się udało ;)
Witam jeszcze jedna nazwa uzywana w Canadzie to linkat w Albercie i BC rosną do ponad metra i osiagają wage do 10 kg pozdrawiam serdecznie swietny program bardzo lubię was oglądać
Dzięki za ciekawostkę! ;) Bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)
Pozdrawiamy!
Łapa w górę kiedyś w rzekach na Podkarpaciu było sporo miętusów ale teraz ich nie widzę nawet tych malutkich które lubiły być w prądach rzecznych
Ciekawe, czy wyginęły w tamtych wodach? Może jest ich po prostu dużo mniej niż kiedyś?
Jak zwykle super film,.Pozdrawiam
Dziękujemy ;)
Fajny zbiór informacji o tej wyjątkowo tajemniczej rybie :)
oj tak miętus ryba zagadka , klimat miętusowego wędkarska nie do opisania, . Jak zwykle duża baza wiedzy i ciekawostek pozdrawiam Panowie
To prawda, te miętusowe zasiadki mają coś w sobie ;)
Bardzo dziękujemy, pozdrowionka! ;)
Pouczający i ciekawy filmik👍👍👍
Dziękujemy ;)
Witam swietny odcinek ,lowiac kiedys mietusy na Torunskiej wisle ,dalo sie ewidentnie zobaczyc ze jak zerowal mietus na kawalek filecika ,to rowniez razem z nim gryzly male sandaczyki ,a ciekawostka czesto watroba wypatroszonego mietusa wazy tyle co cala pozostalosc ,no i jest kulinarnym rarytasem podawanym w drogich knajpach.
Dzięki za dobre słowo i dzięki za ciekawostkę o tej wątrobie - słyszałem, że ponoć jest to przysmak ;)
Na Bugu jeszcze jest ich dość sporo.Na szczęście mało osób potrafi je łowić i zapewne dlatego jest jeszcze spora populacja.Ach te marmurki.Super film😉
Piękne ryby, prawda? ;)
Dzięki! Pozdrowionka
Hej bracia i siostrzyczki !
W latach 70 tych miętusów było bardzo dużo. Byłem może 10 letnim chłopakiem i pamiętam je , uwaga :
w rowach melioracyjnych w wakacje , w lipcu , nie w grudniu !!!!
Pamiętam jak koleś miętus ogromny płyną sobie powoli tym małym ciekiem , plamiasty , piękny , a my dzieciaki takie biegiem za nim do Mrogi kilka kilometrów ... Przygoda była że hej , hehe !!!
Zdrowia !
W ciekach spływających do Mrogi były też piskorze i cierniki
Kamil jest pozytywnie niereformowalny! ;) Super materiał jak zawsze. I świetnie się ogląda.
Łapka w górę. Pozdrawiam.
Niereformowalny, bo starzy ludzie już się nie zmieniają ;)
Dzięki wielkie i serdecznie pozdrawiamy! ;)
@@kamilwalicki Jak ty jestes srary? Stary, to co ja mam powiedziec??? 67??? Lyso Ci?
Odcinek świetny:) jak z resztą każdy poprzedni z Waszym udziałem. Pozdrawiam i zdrowia!!!
Wielkie dzięki, bardzo dziękujemy i również zdrówka! ;)
Fajnie posłuchać. Pozdrawiam.
Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy ;)
Świetny film jak zawsze miło się słucha. Pozdrawiam !
Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy ;)
Kompendium wiedzy jak zawsze , dzięki za fajny odcinek , pozdrawiam .
Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy ;)
Dużo informacji. Dziękujemy 🍺
Witam, ja miętusy łapie na Warcie w okolicach Gorzowa Wlkp.
Łapie je na tzw. ścianie gdzie latem rozgrywane są zawody spławikowe. Jest to 3 m woda z dosyć urozmaiconym dnem i duży uciągiem.
Co do grupowania się tych ryb to zdarzają się dni, że ciężarek nie zdąży opaść na dno a już są brania więc jest ich naprawdę mnóstwo.
Z ciekawostek to zdecydowanie wolą tylna część rybki niż tą z głową.
O widzisz, dzięki za info! ;) Co do przynęty, to chyba podobnie jak z węgorzem i sandaczem - też słyszałem, że zdecydowanie wola ogonek, niż głowę ;)
jak zwykle ciekawy odcinek dzieki
Dziękujemy ;)
Zarąbiste materiały... super odcinek 😉
Dzięki, wielkie dzięki! ;)
jak ja lubię słuchać tej pary :-)
Cała przyjemność po naszej stronie ;)
Super odcinek jak zawsze pozdrawiam serdecznie 🎣
Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy! ;)
No świetnie znowu odcineczek odpalam w tle i siadam do grafiki inż :) Kamilu jesteś najlepszy!
Bardzo dziękujemy i cała przyjemność po naszej stronie! ;)
Kiedyś, jako dzieciaki, złapałem miętusa rękami w takim małym cieku, Struga toruńska, koło cegielni... Miał ok. 30 cm i trafił na patelnię. To był mój jedyny kontakt z tym pięknym "marmurkiem".. Pzdr prowadzącego i gościa, szacun za wiedzę i umiejętność jej przekazania.👍 Kawał dobrej roboty
.. 😀
do poobiedniej kawki jak znalazł :) Super odcinek jak zwykle :) Pozdrawiam!
Bardzo dziękujemy i smacznej kawki! ;)
@@kamilwalicki dziękuję 🙂
No i kolejny świetny materia👍 pozdrawiam.
Dzięki, pozdrowionka ;)
jak zawsze ciekawie i na temat
Bardzo dziękujemy ;)
Super następny odcinek z doktorkiem👍👍👍lubię tego doktorka🙃🙃kolejna łapka dla was
Dzięki, pozdrawiamy ;)
Pozdrawiam ekipę, świetny materiał 👍
Bardzo dziękujemy i również pozdrawiamy ;)
Mazowsze rzeczka mołtawa !!!!! wpadająca do wisły w kępie poskiej !!! w latach 70 i 80 wiele miętusów około kilograma wyciągnąłem , ryba niesamowicie smaczna bez ości mięsko białe super !!
Ciekawe jak jest tam teraz?
@@kamilwalicki niestety mało wody jak wszędzie , kędyś po zimie jak spływała kra to porobiła wyrwy , dziura a teraz płasko wszędzie :(((((
Świetnie, łapka w górę. Pozdrawiam 👊
Dzięki za filmik jak zwykłe bardzo ciekawy .
Bardzo dziękujemy ;)
Łowię co roku po kilka sztuk na rzece Tanew ale nie jest to takie proste . Pozdrawiam i dziękuję za świetny film :-)
Cała przyjemność po naszej stronie, pozdrawiamy! ;)
Jedyne miętusy które widziałem na żywo to te 🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬😂😂😂😂
Pozdrawiam 💪👍✌️
Hahahaha, no to też się liczy! ;)
Filmy z tego cyklu, to Szczyt wiedzy o życiu ryb(ichtiologia)materiał o tej tematyce, tak ciekawy zainteresuje na pewno Prawdziwych Wędkarzy...złowienie tej ryby, to moje marzenie, ale w Odrze... nie wiem czy się spełni...Pozdrawiam (Idzie tą drogą)
Bardzo dziękujemy za miłe słowa i na pewno nie zamierzamy przestać nagrywać odcinków z Pawłem ;)
Ps. w Odrze są miętusy, ale coś nie słychać, aby ludzie je łowili. Nie mam pojęcia czemu...
@@kamilwalicki Ryba ta jest tajemnicza, próbowałem coś, ale wiedzy o tej rybce mało, właśnie takie przekazy otwierają oczy .. chociaż myślę że na górnej Odrze na pograniczu czeskim to trudno.. Pozdrawiam 👍 i Kibicuję...
@@bogdankupczak9340 - jeszcze raz bardzo dziękujemy i....do następnego ;)
Panowie brawo. Oby tak dalej.
Dziękujemy! ;)
w końcu odcinek z dobrze nam znanym doktorem habilitowanym biologiem środowiskowym Pawłem Oglęckim
;)
Swego czasu łowiłem miętusy na delikatny spining, ale zasiadki zimowe po prostu rewelacja. Tyle że to było 20 lat temu :)
Oj to tego zazdroszczę! - miętus na spina, bajka! ;)
Achh Uwielbiam wykłady z Naszym znawcą 😍👌💪 Pozdrawiam Serdecznie! Piona✋👊
Pomieszkiwałem w latach 80-tych na Białorusi,płynęła tam mała rzeczka i pamiętam jak jesienią Białorusini wyciągali gołymi rękami miętusy spod korzeni drzew zanurzonych w wodzie.Ciekawy odcinek,pozdrawiam
U nas ponoć też tak łapano miętusy w dawnych latach ;)
Dziękujemy i pozdrawiamy ;)
Spóźniony, ale obecny... Do śniadanka idealnie 😎😎
Łapeczka i oglądamy! Pozdrowionka! 😉
Dzięki i miłego oglądania ;)
mądrego to i dobrze posłuchać. Good job done
Dzięki Jureczku! ;)
Kiedy wracasz do kraju?
Z ciekawostek o miętusie: z tłuszczu wątroby miętusa przyrządzano niegdyś lek na oczy, a ze skóry miętusa wyrabiano dekoracyjne części siodeł, płaszczy i innych przedmiotów 😉
O widzisz Seba, dzięki za ciekawostkę! ;) Nigdy o tym nie słyszałem, więc tym bardziej cenne info! ;)
kurczę....jak musiało to być wtedy dużo....A teraz?
A wątroba miętusa zawiera więcej Wit. D niż rekina grenlandzkiego
Tak! Lekarstwo na jaskrę :0)
Jak zawsze kozak materiał, Panowie łapka w górę i czekamy na głowacice👍👍👍👍
Bardzo dziękujemy ;) Głowacice za jakiś czas, bo wcześniej planujemy jeszcze wrzucić inny filmik ;)
@@kamilwalicki ciekawe co tym razem nas zaskoczy👍
@@jaco_pdg7488 - na razie idzie słabo, nic mi nie bierze 😂😳
@@kamilwalicki trzymam kciuki żeby szybko to się zmieniło😁
No wiedza mega!!! Dzięki
Dzięki w imieniu Pawła ;)
Dzięki za nowe ciekawe informacje :) pozdrawiam :)
Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy! ;)
Super ! aż szkoda, że taki krótki odcinek. :)
No i jest Pan Paweł :D
Nie chcieliśmy na siłę przedłużać, a już więcej pytań nie miałem ;)
Jak zawsze mega film, szacun i pozdrawiam!!! Czekamy na następne gatunki
Bardzo dziękujemy i pewnie niebawem kolejny odcinek ;)
Pozdrowionka
Teraz już zdrowie nie pozwala, kiedyś te nocki w śniegu przy ognisku z nastawieniem na miętusy, wspomnienia bezcenne
Klimat miętusowych wypraw naprawdę jest niesamowity! ;)
Uwielbiam Was oglądać Panowie! Chciałbym zobaczyć Wasz jakiś film ze wspólnego wędkowania!
Bardzo dziękujemy, mamy taki plan ;)
Lota lota🤩nazwa łacińska.., jako dziecko łowiłem je na rękę w korzeniach.. Oczywiście potem Releasee🙋♀️🙋♀️🌏
Ciekawie i rzeczowo, petarda 💪
Dzięki! ;)
Jak zwykle super film!!!! Super duet!!!!!
Bardzo dziękujemy! ;)
Dzień dobry!Odcinek jak zwykle doskonały,wielkie dzięki za sposób prowadzenia i profesjonalizm!Mam tylko uwagę językową do Pana Kamila...Jak mamy jakiś problem,albo temat do omówienia,to bierzemy go na tapet/stół,stolik przykryty zielonym suknem/,natomiast tapetę przyklejamy na ścianę.Serdecznie pozdrawiam!
Dzięki za dobre słowo 😉 Dziękuję też za uwagę - oczywiście ma Pan rację! Powiem szczerze, że nawet nie byłem tego świadomy (ale sprawdziłem i faktycznie!), więc tym bardziej dziękuję 😉👍
Pozdrawiamy
Fajnie opowiadacie. Piękna ryba. Chyba zapoluje 😁. Pozdrawiam z Elbląga
Bardzo dziękujemy! ;)
Też uważam, że tytuły są od tego żeby je używać. 👌👍
Dokładnie, nikt za darmo ich nie rozdaje, trzeba zapracować ;)