Köszönöm a kiváló áttekintését a témának. Pár pontba belefutottam: - 3 év után feltűnően hangos lett a kültéri egység, ami a tetőre lett felszerelve. Hívtam a szakit, de valamilyen indokkal mindig lerázott. Utána másik céget kerestem, akik kiderítették, hogy nem volt gumitalp alatta, hanem hilti szalaggal volt a fém a fémhez rögzítve. Most már elviselhető a zaj. - Az új cég tisztítást is végzett, ami a mosással járó módszerrel történt. Az eredeti cég pedig csak a fújkálós módszerrel végezte a kötelező éves karbantartást. - Amikor telepítették nem láttam szürke palackot, sem kompresszort. Szóval a légtelenítést tuti nem csinálták meg. Szóval többet nem fogom keresni az eredeti céget ezek után. Én is ajánlás útján bíztam meg bennük, de attól függetlenül honnan kéne tudnom, mint megrendelő, hogy mi a helyes telepítés, hiszen többek közt pont ezért bízom rá szakemberre. Szóval remek volt a videó, kár, hogy nem 3 éve láttam.
Sajnos a tetőre szerelt kültérinek mindig lesz valami zaja a rezonanciából fakadóan, mi ha lehet kerüljük. Akkor szerelünk tetőre ha nagyon szükséges. Karbantartásnál fontos, hogy olyan végezze akinek van képesítése (f-gáz száma) és akkor marad a gari is.
@@retekfekete7807 ezt találtam: "5. Mi az F-Gáz vizsga? (60/2016. (XII. 28.) NFM rendelet alapján) a klímaszerelőknek a szakmai képesítés megszerzése után kötelező F-Gáz (Klímagáz) elméleti és gyakorlati oktatáson részt venni, majd F-Gáz hatósági záróvizsgát tenni, hiszen e nélkül nem dolgozhat a szakmában, és nem vásárolhat a munkavégzéséhez szükséges anyagokat sem. Az F-gáz vizsga a szakképzési centrumokban végezhető el. A megszerzett hatósági vizsga 5 évig érvényes, és a lejárati idő előtt 6 hónappal megújító vizsgát kell tenni."
@@retekfekete7807 Én sem tudom de lehet google vagy az IM meg mondja...én egyet tudok hiába veszek egy légkondit azt csak papíros ember teheti fel vagyis csak ő telepítheti...még ha én fel is fúrom az nem jó...kb ennyi...
Magam szereltem be a klímát. A szükséges eszközöket megvettem ( a vákuum kompresszor kivételével, ami egy hűtő kompresszor lett ), a technológiai tudást a RUclips videók szolgáltatták. Az összes költségem ( a megvásárolt eszközökkel együtt ) kisebb volt mint egy klímaszerelő munkadíja.
@@Password11.11 , ha új klímát veszel, abban van gáz, nem kell adjon senki. Amúgy töltöttem már fel klímát, gázt is lehet venni. Ha csak egy klímát akarsz feltölteni, akkor van kis kivitelű palack is és még olcsó is.
Nálam 4 éve szereltek be egy ólcsón szerzett klímát, természetesen bármiféle papír nélkül. Akkor az ár volt a lényeg és nagy szerencsém, hogy máig működik, biztosan tiszta ideg lettem volna, ha nem megfelelően vagy egyáltalán megy. Az említett rövid csövezés fennáll, mivel a klímával egy vonalban van a kültéri egység a falon, így csak kb. 40 cm-re vannak egymástól.A vákuumozás, nyomáspróba nem hinném, hogy előírás szerint történt, a rövid csőre is csak egy kis takarás kellett volna, de többet nem láttam őket....., úgyhogy máig nincs eltakarva a cső. Persze én is vehettem volna azóta, de gondolom csak szálra árulják, nekem meg 15 cm kellene belőle. A lyukat is mi fújtuk ki a cső körül (amit elszívás nélkül fúrtak ki, így mindenhol állt a por a szobában), mikor abban az évben nyílászárót cseréltünk, megkértem a szakikat, hogy a purhabból nyomjanak már oda is. Az utcán találkoztam a segéddel, kb. 1 hétre rá, megígérte, hogy visszajönnek majd, de ez csak egy újabb hazugság volt. A cég már nem létezik azóta, vagy más néven szerelgetnek.... Nem hétvégi szerelők voltak, de a cégnevükben benne volt, hogy hétvégén is. :) Békéscsaba.
5 месяцев назад+4
Tisztelt Levente! Nagyon tetszett a videója, kár, hogy nem a klímaszerelés előtt láttam! :( Februárban szereltek be nála egy AUX Delta 2 Series tipusú légkondit. Ismerős ajánlotta a mestert, föl is hívtam (nem tudtam, hogy vidéki), eljött megnézni, majd közölte az árat. Nem említette, hogy számla nélkül gondolja! Én sem kérdeztem rá, mert természetesnek gondoltam, hogy számlával hozza! A videója alapján kételyeim merültek föl. egyrészt a beltéri egység a vezetékek műanyagtakarója, nagyon csúnyán van föltéve. A világos falamon a lukat reklámzöld szilikonnal tömítette, a falfestés is sérült. A nagyobb baj az, hogy én sem vákuumszivattyút, sem nitrogén palackokat nem láttam nála!!! Mivel nem is tudtam, így nem tudtam szóvá tenni. Egy szerszámosládával, létrával és egy segéddel érkezett. Számlát nem, telepítési nyilatkozatot adott, ami jótállás is egyben , -az szőrén- szálán eltűnt -, nem találom. Amikor elment a készülék dobozát mondta, hogy ki lehet dobni. Megnéztem mi van benne, láttam, hogy a kültéri egységhez való zajszintcsökkentők benne vannak, s még 1-2 szűrő, csavarok, dübelek, s egy darab fehér műa.cső, nem sima, hanem vízszintes bordázatú. Fölhívtam, hogy nincs jótállás, akkor mondta, hogy a telepítési lap felel meg a jótállásnak, s úgyis ő fogja karbantartani. Most itt vagyok dokumentumok nélkül! Amióta nagy a hőség, reggel és este a kutyasétáltatás 1-1 órára szoktam bekapcsolni a készüléket. Vasárnap csak rövid időre este, s amikor kikapcsoltam, akkor a beltéri egységből elég sok víz befolyt a szobába, a konnektorok fölött. Megijedtem, gyorsan felfogtam rongyokkal, (s persze nem áramtalanítottam rögtön!) Rögtön küldtem üzenetet a mesternek, aki hétfőn visszahívott, s azt mondta, biztos a kifolyó csőbe belement bogár, eltömődött, azért jött belül a víz. S persze, hogy 10 ezer a kiszállás, mert ez nem garanciális hiba. Vagy ki piszkáljam én. Mondtam, hogy én nem nyúlok hozzá, de ha ő szerelte be, akkor kérem, hogy jöjjön el és csinálja meg. Ma aug. 13-a van, azt ígérte, itt lesz a városban eljön. Most 11 óra van, eddig még nem jelentkezett! Én 76 éves özvegy vagyok, nem szeretnék veszekedni, de elkeserített az átverés! Úgy gondolom, a videó után nem leszek nyugodt, amíg egy számlaképes, rendes mesterrel meg nem nézetem, csak gondolom számla hiányában a jótállást elvesztettem. Elnézést a hosszú kommentért, de szeretném a véleményét kérni Levente! Előre is köszönöm és üdvözlöm ezért a nagyszerű videóért is!
Tessék feljelenteni az embert, ön át lett verve, a hatóság meg dolgozzon meg a pénzéért. Az a minimum, hogy megtéríti önnek a szakszerűtlen beszerelésért a kárt.
Pedig igen ilyen gumibakot is kispórolnak, sőt azt mondta a szerelő, be sem tud szerezni. Nekem is Midea alatt alap gumit rakott amit szinte szét is lapított, jeleztem neki, majd ugyanolyanra cserélte kicsit később amit szintúgy. Magamnak szereztem be, nem tudom mennyit fog a z induláskori zajon csillapítani, remélem jobb lesz. Lentről messzebbről nézve mintha előre dőlne, ami lehet szintén közrejátszik a zajos indulás leállásban. Bár szereléskor tudott vastagon fogni a ceruza és számla sem olyan összegekkel szerepelt, kivéve végösszeg, mint ahogy előtte neten rendeltem. Más összeg a készülék és más a munkadíj, persze munkadíj javára, ami esetleges hibás készülék csere esetén jócskán hátrányosan érinthet. Ráadásul plusz 1m 230V os vezeték és kábelvezető nem kevés plusz összegbe került. Nem beszélve olyan szerelőről aki folyamatosan, szerelés közben futtatja magát, megvan a véleményem. Sajnos ezt a szerelőt közvetítette ki a netes országos cég. Mindez igaz 2 éve, ha előbb ismerem a csatornát lehet nem így alakul.
Köszönöm a videót. Felhívtam 4 szerelőt. Mind azt mondta nem kell mitrogénezni, mert ez egy modern készülék. Úgy döntöttem a klímát is én fogom telepíteni.
Nem azért nem kell nitrogenezni, mert modern a készülék hanem azért mert lakossági klímánál elég a vákuumozás. Nitrogént ipari berendezéseknél a nyomáspróbához használnak, a lakossági klímaberendezésnél ez megoldható a vákuumozással. Egyébként gratulálok a döntéshez, biztosan szakszerűen lesz beszerelve a készülek! Ha szükség lesz klímagáz utántöltésre (a csővezeték hossza miatt) akkor biztosan a megfelelő mennyiség lesz betöltve mert ugye konyhamérlege mindenkinek van otthon. Arról nem is beszélve, hogy klímagázt minden vegyesboltban papír nélkül lehet venni... Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a difluormethan legkisebb kiszerelése 5kg és az ára is elég húzós, bár manapság lehet az e-bayen is 800 grammos R32-est szerezni. Gondolom a sikeres telepítés után minden papír szakszerűen ki lesz töltve, a szervízkönyv lepecsételve és a készülék telepítése előírás szerint regisztrálva lesz a Klímahatóságnál. Az gondolom köztudott, hogy ezt a regisztrálást a Klímahatóságnál csak az arra josult, képesített szakember végezheti el. Sok sikert a telepítéshez!
@@zoltandencs2920 És a lakosságinál , ha nem csinálod meg a nyomáspróbát, akkor hogyan tudod , hogy minden bekötés stimmel e? Ez a része egy oltári baromság amit mondtál, már ne is haragudj meg!Rálököd a gázt nyomáspróba után és elszökik?Ja értem, vacuum az mindig egy bizonyos értéket mutatott :D
@@zoltandencs2920 ilyenek miatt mind te hagytam el az országot, minden szerelő és szolgáltatás átpaszás volt, ( igen elirtam) nem értitek a customer service fogalmát, a magyar válalkozok tobbsége azt hiszi akkor jut előre ha átveri a klienst, meg az adóhivatalt meg mindent, na ezért látod hogy a Meki meg Börgerking üti ki a több céget,
Nagyon jó ismertető! Egy ponttal nem értek teljesen egyet. A referencia. Induló vállalkozónak lehet még nincs, csak amit az előző munkahelyén csinált. Arról ritkán van fénykép. Szóval ne ilyedjünk meg, ha valaki nem, vagy csak kevés referenciával rendelkezik. Ha nincs neki, akkor alkudjunk az árból.
Tisztelt Levente! Gratulálok az oktató jellegű videó anyagokhoz. Sajnálom, hogy nem korábban néztem meg őket. Nálam ugyan 3 éve szereltek fel 4db klímát, és ugye a garancia csak úgy él(10 év), hogyha az éves karbantartást ők végzik el. Természetesen látva a Mi a különbség a 8 és 18.000Ft-os klímatisztítás között! című videót nem a megfelelő tisztítást alkalmazzák nálam de ahogyan láttam a kommentekben ez a Győri régióban másnál is előfordul. A nitrogén csőrendszerbe juttatásáról már nem is szeretnék említést ejteni, persze, hogy nem történt meg! Kicsit szomorú, hogy egy nagy múlttal rendelkező cég nem a megfelelő minőséget hozza manapság. Persze feltevődik bennem a kérdés, hogy mit tehet ilyen helyzetben az ügyfél! A kérdésem az, hogy említésre került a réz cső hossza a kül és beltéri egység között ami minimum 2 méter de inkább 3 méter legyen, gyártója válogatja, de vajon van e bármilyen szabály, vagy előírás, hogy mennyi lehet a réz cső maximális hossza a kültéri és a beltéri egység között. Nálam ugyanis a kültéri és a beltéri egység között a csővezetéket a padláson vezették keresztül, így a két egység között van kb. 9 méter. Ez így ön szerint mennyire szabályos? Köszönöm!
Minden gyártó megszab egy maximális csőhosszt és emelést. 9 méterrel nem lesz probléma, maximum hűtőközeg rátöltés szükséges. Van egy témába vágó rövid videóm ezzel kapcsolatban. ruclips.net/user/shortsYxWkh-zwLHQ
Sajnos volt szerencsém olyan cégnél dolgozni mint segéd, ahol a szerelőknek nem volt klímás végzettsége. Nitrogén volt a cégnek de nem használták mert nehéz volt, ezért a nyomáspróbát és a vákuumolást is egy hűtőkompresszorral oldottak meg. Fal átfúrásnál nem használtak porszívót, így az olcsóságért cserébe az ügyfeleknek munka végeztével takarítással telhetett a napja. Átfúrásnál rendszeres volt hogy nem tömítették a lyukat, mert nem volt épp náluk purhab. 3méter csövezést gyakran nem tartották be, minek azt alapon, így jutott belőle haza is. Érvéghüvely vagy saru luxus volt, mert csak az idő ment vele. Dekor csatorna helyett a legolcsóbb 60x60-as csatornát használták, melyhez nem voltak sarokidomok kaphatóak, így azt ollóval vágták derékszögbe, már amikor sikerült. Az éves karbantartás csak priccolásból és a szűrők mosásából állt, a ventillátorra ragadt szennyeződés tisztításához nem használtak mosót mert arra is sajnálták a pénzt. Nem egy ügyfél szóvá tette a csatornázás minőségét, maximálisan eggyüttéreztem velük.
A hűtőkompresszor lehet jobban vákuumol mint egy szar 22 ezer forintos szivattyú. És elmondanám hogy a klímasok nahy részének nincs vegzettsége csak a tulajnak, ha elmész egy tanfolyamra meglátod mennyit tanítanak ott neked
Érvéghüvely csak akkor kell, ha sodrott vezetékkel kell bekötni! (4:26-nál van mindkettő) Tömör vezetéknél kimondottan káros az érvéghüvely! Különböző fémek -- elektrokémiai korrozió!
T.Gulyás Levente! Nagyon hasznosnak találtam a videóját.Jelenleg klíma felszerelés előtt állok./ 2 db lakás/ Indiszkréten kérdezem,hogy eme meggyőző tájékoztatás után Ön vállal-e beszerelést ill. madárnyelven,kiket tudna ajánlani? Várom válaszát,amennyiben lehetséges!Üdv.Anna
A vákumozás célja hogy légritka környezetet hozzunk létre a rendszerben. A légritka környezetben a víz hamarabb párolog így szárazzá válik a rendszer kizárva jégdugó kialakulása az elpárologtatóban. A nitrogén palack jelzése zöld, a szürke jelzésű szénsavas.
Kedved Levente! Egy régi vállalkozó ismerősöm kötötte be tavaly! ( 3,5 All easy pro) 1: Az újravezetékelt kábeltbe bele trafált a falfurás során, amit úgy javított,hogy elvágta, összesodorta,majd szigszalagozta. 2: Nem azt a klímát szerelték fel, amit rendeltem! ( 2 nap után orvosolta) 3: kb 1m méteres a bekötő rézcső! Felhívtam, és még ő sértődött meg rám, mondván,hogy " jól van az úgy... A klímánk folyamatosan üzemel, ha eléri sőt ha túl lépi a beálított hőfokot, akkor sem állnak meg a terelő lapátok! Húzat jön a csővezetési nyíláson, de a burkolat csecse-becse rajta! :) Kérdésem az lenne hogy beállítási hibámból eredően nem áll meg a klíma,vagy a fentiek miatt? Kérem szépen a tanácsát, hogy mit tegyek! Valóban jól van ez így Ön szerint is?
Én jókor néztem meg a videót, mert most akarok klímát szereltetni. A hozzászólók a kedvemet is elvették a beszereléstől. Kettő klímással is beszéltem. Ugyanazt a klímát árban az egyik 25 ezerrel többre mondta. Szerelési díj azonos 120 ezer. Mi lenne ha a klímát én venném meg? A válasz: Akkor drágábban szereljük be! Ha átverik a tulajdonost a szerelők, mert nem èrt hozzá, az aljasság
Lehet az olcsóbbat választani mindig! De utána ne legyen panasz! 🤣 Már gyakori hogy egy helyre kihívnak akár 6 klíma szerelőt is. A választási észéredésnek is ára van! Jól belel lehet választani a legrosszabba! 😂 Szerelést felénk 60ezret is sokallják, pedig abból majdnem fele csövek konzolok, stb. Két kiszállás és szerszámkopás költség nincs is benne. Ezen felül minden hivatalos összeg után havi 27% áfát befizeti a vállalkozó. Év végén meg a maradék nettó haszonból, még befizet 35% körül. Eközben fizeti a járulékokat, stb. Ha jól megnézzük 60 ezer szerelésből talán 15 ezer marad neki és ezért kuncsorogni kell lassan és felelősséget vállalni. Esztétikus hibátlan munkát megtervezni és végezni. Vagy egyedül kínlódni, vagy ebből még egy másik segéd bérét kitermelni.🤣Nem egyszerű! Rohadjon meg ez az ország! Hivatalosan itt már nem nagyon lehet megélni. 😂
Egy évvel ezelőtt 120.000 ft csak a szerelés??? Jóisten,errefelé,Szatmárban most 50-60000.... Gagyi klímát normális szerelő nem telepít... Persze hogy mindenki olyan készüléket telepít,amit ismer és vállalja a javítást,karbantartást
Split klíma telepítéshez nem viszek nitrogént. Ipari hűtőhöz, hűtőkamra szereléshez, ahol sokkal több a kötés, amibe sokkal több gáz megy, oda igen. Telepítésre 5 év garanciát adok.
ez igy van splít klímákhoz nem kötelező hő szívattyÚtol felfele viszont igen,1,59 nél jobboldali fúrás nem szakszerű telepítésre vall, JÓZSI A HŰTÉSTECHNIKUS
A klíma csövek kötése a falon belül lesz. Ha szerelni kell nem lehet levenni a beltérit, csak ha visszafejtjük a gázt. Ha valami baj van a beltérivel, és nem lehet elindítani, akkor csak külső tartàlyba lehet lefejteni a gázt belőle Szóval ha baj van, nagyon megnehezítheti a javítást.
Nagyon hasznos volt! Köszönöm! Engem az érdekelt volna még (gyakorlati dolgok), mennyi porral jár, mennyi időt vesz igénybe? Áramos dolgok: 16A kismegszakító elegendő-e (általánosságban persze), 1.5-es vezeték elég-e? Hova kell vinni a vezetéket? Beltérihez úgy sejtem. A kültéri egység felszerelése emeleten hogy? Kihajol a szerelő? Ilyesmik... tudom spec-ebb kérdések, mingyá nézem a többi vidit. Bocs, de nem iratkozom fel, mert x év múlva remélem már nem lesz aktuális a téma. Átlagosan mennyire érdemes előre tervezni, mennyire elfoglaltak a szerelők (úgy általában)? Nyilván a rekkenő hőségben pörög a meló, ősszel/télen más. Karbantartás menete, ideje, zajjal, kosszal jár? Más, de a zöld szempontok jutottak még eszembe. Mennyi hőt bocsát ki, tudom sok dologtól függ, Áramfogyasztás normál esetben, H tarifával, stb... Köszönöm! Legjobbakat kívánok! :)
Köszi a vidit.. Az érvéghüvelyt készre szerelt kábelként hozták amit it hagytak ..nem néztem milyen vezetékkel szerelték,,végülis de 1 nagyon fontos észrevételem van..a WIFI-s klímákat blokkolják ha nem fizetted be a 40 ezre éves karbantartást...erre most jöttem rá mivel nem vagyok hajlandó a semmiért évente 40 eret fizetni.. Leüvöltöttem öket és azután elidult a kültéri egység ami addig nem ment a 1.5 éves Cascade Klímánál...
Jó hosszú és vastag állványcsavarokkal (pl 10x300), a hőszigetelésbe pedig távtartót (pl 20-as nyomó PVC cső), hogy a konzol ne horpassza be. Oldalanként 3-5 csavar, attól függ, mekkora a gép.
Üdvözöllek , szia ! Ezekről nem hangzott el információ , ami szerintem fontos lenne . A vákumszivattyús teszt mennyi időt vesz igénybe - az kiderül a videóból hogy 10perc nem elég erre - van erre valami megállapított idő , vagy általános szabály ? A nitrogénes palackos nyomáspróba az mennyi ideig tart ? Ha rá kell tölteni a rendszerre hűtőközeget az mennyi idő ill. mennyi plusz költséget jelent ez nagyjából ? ( mennyiségfüggő ez biztos , de 1 egység , 1gramm vagy miben állapítható ez meg ) Ezzel jobb ha számol és tudja a jövőbeni vevő , legyen valami támpontja legalább. Az alap 3m csőhosszt mondjuk még 3méterrel meghaladja a telepítés akkor összesen 6m cső kell ,amihez elvileg több hűtőközeg is kellhet elvileg mint az alap 3m csőhosszhoz. Mennyi lehet a maximális csőhossz ami még az előírtaknak megfelel ? Tehát a kérdés : Mikor kell és mennyi hűtőközeget rátölteni ? Kötelező ezt megmérniük minden egyes új klímatelepítésnél ? ( gondolom igen ,hogy minden rendben van a csövezésnél mindenhol )
Azt hogy mennyit kell rátölteni, azt a gyártó határozza meg, általában benne van a gépkönyvben (installation manual). Az is benne van, hogy mennyi a minimum csőhossz (amennyiben ezt meghatározzák), a maximum csőhossz, és hogy hány méter után kell rátölteni. A suliban azt tanultuk, hogy egy split klímát kb 15 percig vákuumozzunk. Tehát nem annyi ideig kell vákuumozni, amíg elérjük a végvákuumot (mert az kb 20 másodperc). A 15p arra kell, hogy minden esetlegesen a csőben levő folyadék elpárologjon, és azt a gőzt is kiszívja a szivattyú. Egyébként a hivatalos verzió az, hogy 270 Pa alá kell vákuumozni. Ez 2,7 mbar. A szivattyúk végvákuuma pedig kb 0.3 mbar.
Egy konstruktív észrevétel. Érvéghüvelyhez nem sodorjuk a kábelt. Így adja ki rendes szál összerendezést. És lenne egy kérdésem is. Extra puha gumi talpakat hol lehet kapni közforgalomban? Sajnos a Syen klíma fűtő üzemmódban, mikor veszi vissza a teljesítményt, brutális rezgést visz át a falra.
Szakmailag korrekt összeállítás. És a laikusok számára is érthető ellenőrzési pontok említése sok segítséget adhat, hogy a felhasználók ne faragjanak rá a későbbiekben. Gratulálok! Talán csak egy fontos dologra kell önmaguknak megválaszolniuk. Mégpedig hány évig szeretném ezt a beruházást probléma mentesen használni? Gondolom általában min. egy 10-est pécéz ki magának. A 10-hez hozzáadja a vállalt garancia időtartamát 1-5-10 év és az így kapott számmal osztja költségeket és ezeket hasonlítja össze a 2-3 ajánlati árból.
Szia! Tényleg jó a vidi de légyszíves mindenki az érvéghüvelyhez érvéghüvely prést használjon és nem sarunyomót mert így elöbb utobb kicsúszik a vezeték a hideg meleg hatására ami a vezetéket éri terhelés alatt.. Szép napot
Szia! Szuper videó. Volna egy szakmai kérdésem. Ytong falazathoz milyen dübelt ajánlasz a konzol felszereléséhez? Esetleg egy linket tudnál küldeni róla? Köszönöm szépen előre is!
Szia, Kérlek segíts a vállaszoddal . Most fogok 2 klímát beszerelni . A külső villanyóra 20A. A kismegszakító 16A. A villanyszerelő azt mondta , hogy ha mind a kettő légkondi megy akkor max 1 tv plusz villágítás mehet és a mosogatógép. De kicsit hülyeségnek tartom mert a légkondi nem fog teljes gőzzel menni. Mi a véleményed ? Lenne még egy kérdésem ha szabad. Beköttettem a két klímához a villanyszerelőkkel 3 1.5 feles vezetékeket a klímához. Mind a kettőhöz külön külön. De úgy oldották meg , hogy az előszobáig vastagabb kábelt húztak be és az előszobától 3 1.5-et a klímáig. A klíma még nincs felszerelve .Megrendelés alatt van. Az lenne a kérdésem , hogy a vezetékeket közvetlenül be lehet kötni a klímába ? Nem konektoros megoldás. Köszönöm előre is a segítséget, segítségeteket. A helyesírásért bocsánat :)
@@gabormartin2052 nem lesz gond ha mind a 2 klíma megy a mosogatógép a tv ami 150w-t eszik plusz persze a többi háztartási gép? A kismegszakító 16A a lakásé 20A
A GREE PULSE 2,5 kW-os készülék közönséges (védőföldelt) konnektorról megy, a szokásos konyhai-szobai 1,5-2,5-ös kiépítésű RÉZ vezetéken át. Egyetlen fázis jön be, 16A, több áramkör van, külön kismegszakítókkal.
Szeretném ha megírnád hogy a csövezést honnan kell mérni? a belső egység nem látható részétől ami a burkolat alatt van még vagy 70cm? vagy a beltéri egység burkolatán kívül látható cm-ek számítanak? Kültérinél kell erre vmit figyelni?? Próbáltam mérni mert szerintem 1m-el átvágtak egyiknélk tuti... Köszönöm előre is!!!
Nagyon hasznos videó köszönet érte, de egy kicsit lehetne pörgősebb. 1.5 X es lejátszási sebességgel néztem végig, sokszor nem lényegre törő, körülményesen megfogalmazott egy idő után nehéz az üzenetre figyelni. Ezen lehetne fejleszteni. ;)
Szervusz! Nagyon jó a videód.Aki látta és ezek után szereltet klímát, tudja mire kell figyelni.Nekünk már 3 éve van dfenn. Eszembe ötlött, mennyire fontos a hőszigetelés. Nálunk egy beton lapon van a kültéri. Mennyire elég az a csőhéj amit a csövekre húznak.? Kellene-e pótlólag hőszigetelni a csöveket azon a 3 m-res darabon?
Igaza van, Uram, a legkorszerűbb klímákat már ezzel szerelik, de még - olcsóbban... - elérhetők a régebbi hűtőközeggel is. Én nyilván R32-essel kértem...
Hűtő-fűtő klímák téliesítése kapcsán: betesznek egy termosztátot, ami bizonyos hőmérséklet alatt kapcsol egy fűtőszálat, ami a tálcát és csövet fűti. Egyrészt ami feltűnt mivel monitorozva van a kinti, benti hőmérséklet és fogyasztás is látni mi történt. A kb 0 fokra állított termosztát 7-8 foknál bekapcsolt teljesen feleslegesen. A klíma tapasztalat alapján kb 3 fok felett úgy fűt, hogy ki/be kapcsolgat ennek oka egyszerű: ezzel megspórolja a leolvasztást, ugyanis ilyenkor amíg vár a kültéri egység magától leolvad, gyakorlatilag ezt várja meg. Ha lehül az idő, akkor átmegy folyamatos üzemre és x időnként leolvaszt. Ekkor jön jól ez a fűtés, amikor a leolvasztás megy. Ezen csodálkozom, hogy ehhez miért nem adnak olyan termosztátot, ami az olvasztáskor és utána x ideig üzemel, aztán kikapcsol. Hiszen utána feleslegesen megy és méréseim alapján kb 33%-al ilyenkor feleslegesen megnöveli a fogyasztást. (Nem vagyok klíma szerelő csak egy mérnök)
Köszönöm a videót! Nálunk 1 év után már nem hűtött. Mivel keveset használtuk, nem foglalkoztam vele. A második évben is ugyanaz a szerelő jött tisztítani, akkor mondtam neki, de szerinte, csak koszos volt. Persze hőmérővel mérni már nem mérte meg, mint beszereléskor. Utána meg már elérhetetlen volt. Hűtőközegre és csövezésre mennyi idő garanciát szoktak adni? Ha ismét elmegy belőle a gáz, akkor újra kell csövezni :(
Üdvözletem! Kollégámmal a minap beszélgettünk a klíma telepítésről, és említette, hogy a 300 milibárra levákumolt rendszerre engedték rá a klíma gázt, ez normális eljárás, vagy csak rosszul láthatta az eljárást?
Nem kötekedés csak helyesbítés. Nem az ózon bontás miatt hanem az üvegház hatás tényező növelése érdekében kell zárt technológiát alkalmazni. Hála istennek a hűtőközegek ODP száma régóta 0 ,( főleg lakosságnál akiknek a videót szántad) GWP szám ami számunkra tényező . Csak észrevétel nem kötekedés
Atverték a világot, Amerika-i légierőbe láttam hogy nem azon meg széndiokszid okozza abajt, hanem az hogy az északi mágneses pólus olyan 45 mérföldeket mozog ide oda, és az ingások egyre nagyobbak, csak ebben nem lenne pénzt, a CO2 kreditekben meg van jo sok, de a mai volágban már minden átverés lesz
@@retekfekete7807 A freon nem egy gáz ( hűtőközeg ) hanem egy hűtőközeget gyártó vállalat , márka . Mint a flex ami egy márka hiába hívja mindenki úgy a sarokcsiszolót . Másrészt van a GWP szám és az ODP szám , korántsem ugyan az a kettő.
Az ózon a légkör felső rétegében van és a nap UV sugarainak hatására képződik. Az nyeli el a földre érkező UV nagy részét, de ózon képződhet talaj kózelében is. Nyilván a légköri ózon bontása a komolyabb probléma. CO2 meg a légmozgások miatt van mindenhol csak a koncentrációja más. Mi a kérdésed valójában?
Picit kellemetlen dolog az,hogy eleve azt kell feltételezni,hogy minden klímás csaló.... És vannak kezdő vállalkozó klímások (ugye,mindenki elkezdi egyszer) ,akik végezhetnek kíváló munkát . 🤨 Amúgy jók az ötletek,jó ha tiszta sor mindenki tudjon ezekről a dolgokról
Nem óriási tragédia, csak a szakszerű beszerelés része. Majd az idő eldönti hogy tömör-e a rendszer. Csak ha hiba van garancia időn belül jöjjenek vissza.
Nagyon hasznos volt a videó, viszont bennem maradt egy kérdés. Nálam egy hónapja rakta fel a szakember az új klímát és azt tapasztalom, hogy a kültéri egység egy bizonyos ventilátor fordulatszámon annyira rezgésbe hozza a szerkezetet hogy még az erkély korlátja is enyhén érezhetően rezonál. Ezáltal a kültéri egység is hangosabb. Ez probléma-e? Vissza hívjam e a szakembert?
Rakass fel rezgécsillapító gumibakot, olyat amiben a fém csavar meg van szakítva. Klimás szaküzletben lehet venni: 2500-10.000 ft között. Sajnos a konzolhoz adott gumi alátét nem sokat ér.
@@Karesz76 GREE PULSE. A konyhaablak alatt van, a konyhában ülve NEM HALLANI, hogy megy!!!
5 месяцев назад+1
Az iskolában sok mindent tanítanak. De pl a kötőelemek csak általánosságban vannak említve. A szemes, vagy villás sáru jó dolog amikor a klíma fémtestébe van menet vágva, és oda kell kötni a földelést. De a nyomólapos sorkapcsokra vonatkozó előírásoknak azért nézz utána. Illetve javasolnám, hogy azt a bazári álatlad érvéghüvelyfogónak nevezett valamit cseréld le, mert ez pont ugyanaz a kategória, mint az 5e forintos peremező....
Mielőtt a kültéribe betöltött hűtőközeget beengedné a kiépített csővezetékbe és azon át a beltéribe is, akkor kell vákuumolni, hogy teljesen üres belrendszerbe jusson be a kültéribe gyárilag előre bepréselt hűtőközeg. Azután a műszert figyeli, hogy fennmarad-e a vákuum, mert ha nem, akkor valamelyik kötés peremezése valószínűleg nem tökéletes. Ritkán, de előfordulhat. Olyankor korrigálja a tömítetlenséget. Amúgy a beltériket gyárilag állítólag több tíz bar-ral lepróbálják, a hőszivattyúkat konkrétan 40 bar-ral, ezt tanította Nyeste Józsi a Panás tanfolyamon.
A falátfúrásnál mivel szigeteltek? Szerelőhabbal nyomjátok ki? Vagy mivel? Jöhet konkrét termék is. Nekem valami szilikonos valamit fújtak bele kívülről.
Kedves Levente! Nálam most szerelték fel a klímát. Sajnos csak most találkoztam a videóddal, jobb lett volna előbb. A vákumozás megvolt, de nyomáspróba nem volt. Aztán, amikor rákérdeztem, hogy gáz nem kell bele? Akkor azt mondták, hogy ezeknél a modern készülékeknél már nem kell. Igaz ez? Lesz ennek valami negatív következménye?
Nyomáspróba megvolt a vákuumozással. A gáz (hűtőközeg) gyárilag be van töltve a kültéri egységbe, csak akkor kell utánatölteni ha a vezeték hosszabb mint (általában) három-öt méter. Azt, hogy mikor és mennyit kell utánatölteni a gyártó adja meg és benne van a dokumentációban amit a berendezéshez adnak.
Azért még a réz cső peremezőből is lehet következtetni, gagyi vagy márkás peremező. Lehet gagyival is jó peremet csinálni de nehezebb. Volt egy hej ahol dolgoztam a főnök sajnálta a jó peremezőre a pénzt mindig perem gond volt. Vett egy komolyat márkát nem írok.. Az olcsó ára akkor 10 ezer volt minőségi peremező meg 75 ezer volt. Én személy szerint a manuális csaptelepet jobban szeretem.
@@gaborliptak7148 A manuális dolgokat üzembiztosabbnak tartón. Bár nyilván egy manuális csaptelep pár olyan funkciót nem tud ami szerintem egy szivattyúnál fontos lehet.
Még arra figyeljen mindeki hogy a nitrogén után a tűszelepet szedje , ha maradt bent sorja akkor jöjjön az is , utánna a vákuum amit 24 órán keresztül hagyjon rajta és csak masnap fejezze be a szerelést, enélkül a nyomáspróba csak pillanatnyi , nem szakszerű.
A szükséges "igényes" garanciához kötött tisztítás minőségéről nem is beszélve. Igaz elég tiszta helyen van kint és bent és csak legmelegebb pár hónapban van használva, azért pár spriccelés kint és bent, szűrő csap alatt elöblítés és kis portörlés esetleg nem nevezhető tisztításnak, ami kb. 15-20 perc elő és utó készülődéssel együtt, már arra sem szánva valamennyi időt, hogy tisztítás után járassa, biztos jó lesz, majd kapcsoljam ki x idő után.
Van olyan aki 20 éves gumiabronccsal jár a kocsival és mégsem halt meg... Az hogy nálad működik, nem azt jelenti hogy így szakszerű és így kell csinálnia egy munkájára igényes, arra garanciát vállaló szakembernek.
Érvéghüvelyt az esztétika a többszöri bontás és a lecsavarodás miatt találták ki. A sodrott vezetékkel se biztos hogy gond van ha rendesen csinálják meg. Nyilván sokkal profibb megoldás hüvelyezni.
Tudtommal sodrott vezetéknél kell érvéghüvely, merevnél nem, mivel sodrottnál jár a lecsavarozás keresztmetszet szűküléssel. Ipari alpinistaként rendszeresen hívnak rosszul lezárt klímakivezetések javítására pl. A ,,folyékony" dübel pedig szebb nevén vegyidübel.
Az erveghuvelyt bar sokan forrasztva esküsznek hogy a tutker de, ha nincs jol megszoritva a foglalatban akkor rossz erintkezes miatt megolvadhat es esetleg meg jobban meglazul ennek következteben zarlat lephet fel ...szoval egy jo minosegu saruzo fogo sokkal biztonsagosabb mint a forrasztas....mar csak azert is mivel amikor a csavart rahuzzuk az onozott kabelvegre akkor a feluleti on reteg megroppan es nem csinaltunk semmit vagyis nem 100%-os a kotes es nagyobb terhelesnel helyileg tulhevules lephet fel ezaltal az ón megjobban meglazul es csak olaj a tuzre.... Egyeduli megoldas fogadhato el ha saruzo fogo hasznalata utan a pedansabbak akarnak egy bevono reteg ónt raolvasztani a saruzott kabelvegre de az mar felesleges időtöltés.....vagyis ajanlott egy eros megfelelo saruzatra rendszeresített saruzo vagy krimp-elo ahogy a nemet/angol nyelvterulten mondják.
@@janosnagy4382 Ugyan már, miért akadékoskodsz? Az érvéghüvely drágább és macerásabb, mint a forrasztás, egy rendes érvéghüvely-fogó (nem olyan, amilyet a videóban láttunk) pedig 20k-nál kezdődik. Szóval hiába erőlködik a logika, mindig az lesz a preferált módszer, amihez speciális, kizárólag arra a célra használható szerszám vagy 3 éves képzés kell. Gépesített járművek flexibilis vezetékeinek csatlakoztatásánál ma előírás az érvéghüvely használata, amit a forrasztott kötések rezgésénél fellépő törésekkel és a forraszanyag rézhez képest különböző elektromos potenciáljával próbálnak megmagyarázni. Amúgy az ilyen kis keresztmetszetű hajlékony vezetékekre való érvéghüvelyek túlnyomórészt eleve ónozottak, ami az indoklás második részének ugyan ellentmond, de hát ez van, megveszed a 25k-s fogót, különben nem szerelsz vezetéket. Először kb. 30 éve forrasztottam hajlékony vezetékre csúszósarut (MZ ETZ 250 újravezetékelése), és láss csodát, a forrasztások 30 éve nem töredeztek el, a potenciál-különbségek 1 mV-nál kisebbek. Azt hiszem, így a vége felé engem már nem tudnak meggyőzni a frissdiplomás tudósok, a forrasztás már bizonyított.
Köszönöm a kiváló áttekintését a témának.
Pár pontba belefutottam:
- 3 év után feltűnően hangos lett a kültéri egység, ami a tetőre lett felszerelve. Hívtam a szakit, de valamilyen indokkal mindig lerázott. Utána másik céget kerestem, akik kiderítették, hogy nem volt gumitalp alatta, hanem hilti szalaggal volt a fém a fémhez rögzítve. Most már elviselhető a zaj.
- Az új cég tisztítást is végzett, ami a mosással járó módszerrel történt. Az eredeti cég pedig csak a fújkálós módszerrel végezte a kötelező éves karbantartást.
- Amikor telepítették nem láttam szürke palackot, sem kompresszort. Szóval a légtelenítést tuti nem csinálták meg.
Szóval többet nem fogom keresni az eredeti céget ezek után. Én is ajánlás útján bíztam meg bennük, de attól függetlenül honnan kéne tudnom, mint megrendelő, hogy mi a helyes telepítés, hiszen többek közt pont ezért bízom rá szakemberre. Szóval remek volt a videó, kár, hogy nem 3 éve láttam.
Sajnos a tetőre szerelt kültérinek mindig lesz valami zaja a rezonanciából fakadóan, mi ha lehet kerüljük. Akkor szerelünk tetőre ha nagyon szükséges.
Karbantartásnál fontos, hogy olyan végezze akinek van képesítése (f-gáz száma) és akkor marad a gari is.
Mit rövidít az f-gáz? Vagy ez a hivatalos neve?
@@retekfekete7807 ezt találtam:
"5. Mi az F-Gáz vizsga?
(60/2016. (XII. 28.) NFM rendelet alapján) a klímaszerelőknek a szakmai képesítés megszerzése után kötelező F-Gáz (Klímagáz) elméleti és gyakorlati oktatáson részt venni, majd F-Gáz hatósági záróvizsgát tenni, hiszen e nélkül nem dolgozhat a szakmában, és nem vásárolhat a munkavégzéséhez szükséges anyagokat sem. Az F-gáz vizsga a szakképzési centrumokban végezhető el. A megszerzett hatósági vizsga 5 évig érvényes, és a lejárati idő előtt 6 hónappal megújító vizsgát kell tenni."
@@retekfekete7807Fluortartalmú üvegházhatású gázok, amelyek jelen esetben hűtőközegkánt használatosak.
@@retekfekete7807 Én sem tudom de lehet google vagy az IM meg mondja...én egyet tudok hiába veszek egy légkondit azt csak papíros ember teheti fel vagyis csak ő telepítheti...még ha én fel is fúrom az nem jó...kb ennyi...
Magam szereltem be a klímát. A szükséges eszközöket megvettem ( a vákuum kompresszor kivételével, ami egy hűtő kompresszor lett ), a technológiai tudást a RUclips videók szolgáltatták. Az összes költségem ( a megvásárolt eszközökkel együtt ) kisebb volt mint egy klímaszerelő munkadíja.
És ki adott gázt hozzá vagy hogy lett beüzemelve végleg?
@@Password11.11 , ha új klímát veszel, abban van gáz, nem kell adjon senki. Amúgy töltöttem már fel klímát, gázt is lehet venni. Ha csak egy klímát akarsz feltölteni, akkor van kis kivitelű palack is és még olcsó is.
Én most akarok felszerelni egy klímát, te milyen szerszámokat vettél?
És hogy érvényesíted a garanciát?
Sehogy!😂
Nálam 4 éve szereltek be egy ólcsón szerzett klímát, természetesen bármiféle papír nélkül. Akkor az ár volt a lényeg és nagy szerencsém, hogy máig működik, biztosan tiszta ideg lettem volna, ha nem megfelelően vagy egyáltalán megy. Az említett rövid csövezés fennáll, mivel a klímával egy vonalban van a kültéri egység a falon, így csak kb. 40 cm-re vannak egymástól.A vákuumozás, nyomáspróba nem hinném, hogy előírás szerint történt, a rövid csőre is csak egy kis takarás kellett volna, de többet nem láttam őket....., úgyhogy máig nincs eltakarva a cső. Persze én is vehettem volna azóta, de gondolom csak szálra árulják, nekem meg 15 cm kellene belőle. A lyukat is mi fújtuk ki a cső körül (amit elszívás nélkül fúrtak ki, így mindenhol állt a por a szobában), mikor abban az évben nyílászárót cseréltünk, megkértem a szakikat, hogy a purhabból nyomjanak már oda is.
Az utcán találkoztam a segéddel, kb. 1 hétre rá, megígérte, hogy visszajönnek majd, de ez csak egy újabb hazugság volt.
A cég már nem létezik azóta, vagy más néven szerelgetnek....
Nem hétvégi szerelők voltak, de a cégnevükben benne volt, hogy hétvégén is. :)
Békéscsaba.
Tisztelt Levente! Nagyon tetszett a videója, kár, hogy nem a klímaszerelés előtt láttam! :( Februárban szereltek be nála egy AUX Delta 2 Series tipusú légkondit. Ismerős ajánlotta a mestert, föl is hívtam (nem tudtam, hogy vidéki), eljött megnézni, majd közölte az árat. Nem említette, hogy számla nélkül gondolja! Én sem kérdeztem rá, mert természetesnek gondoltam, hogy számlával hozza!
A videója alapján kételyeim merültek föl. egyrészt a beltéri egység a vezetékek műanyagtakarója, nagyon csúnyán van föltéve. A világos falamon a lukat reklámzöld szilikonnal tömítette, a falfestés is sérült. A nagyobb baj az, hogy én sem vákuumszivattyút, sem nitrogén palackokat nem láttam nála!!! Mivel nem is tudtam, így nem tudtam szóvá tenni. Egy szerszámosládával, létrával és egy segéddel érkezett. Számlát nem, telepítési nyilatkozatot adott, ami jótállás is egyben , -az szőrén- szálán eltűnt -, nem találom. Amikor elment a készülék dobozát mondta, hogy ki lehet dobni. Megnéztem mi van benne, láttam, hogy a kültéri egységhez való zajszintcsökkentők benne vannak, s még 1-2 szűrő, csavarok, dübelek, s egy darab fehér műa.cső, nem sima, hanem vízszintes bordázatú. Fölhívtam, hogy nincs jótállás, akkor mondta, hogy a telepítési lap felel meg a jótállásnak, s úgyis ő fogja karbantartani. Most itt vagyok dokumentumok nélkül!
Amióta nagy a hőség, reggel és este a kutyasétáltatás 1-1 órára szoktam bekapcsolni a készüléket. Vasárnap csak rövid időre este, s amikor kikapcsoltam, akkor a beltéri egységből elég sok víz befolyt a szobába, a konnektorok fölött. Megijedtem, gyorsan felfogtam rongyokkal, (s persze nem áramtalanítottam rögtön!) Rögtön küldtem üzenetet a mesternek, aki hétfőn visszahívott, s azt mondta, biztos a kifolyó csőbe belement bogár, eltömődött, azért jött belül a víz. S persze, hogy 10 ezer a kiszállás, mert ez nem garanciális hiba. Vagy ki piszkáljam én. Mondtam, hogy én nem nyúlok hozzá, de ha ő szerelte be, akkor kérem, hogy jöjjön el és csinálja meg. Ma aug. 13-a van, azt ígérte, itt lesz a városban eljön. Most 11 óra van, eddig még nem jelentkezett!
Én 76 éves özvegy vagyok, nem szeretnék veszekedni, de elkeserített az átverés! Úgy gondolom, a videó után nem leszek nyugodt, amíg egy számlaképes, rendes mesterrel meg nem nézetem, csak gondolom számla hiányában a jótállást elvesztettem.
Elnézést a hosszú kommentért, de szeretném a véleményét kérni Levente!
Előre is köszönöm és üdvözlöm ezért a nagyszerű videóért is!
Tessék feljelenteni az embert, ön át lett verve, a hatóság meg dolgozzon meg a pénzéért. Az a minimum, hogy megtéríti önnek a szakszerűtlen beszerelésért a kárt.
Pedig igen ilyen gumibakot is kispórolnak, sőt azt mondta a szerelő, be sem tud szerezni. Nekem is Midea alatt alap gumit rakott amit szinte szét is lapított, jeleztem neki, majd ugyanolyanra cserélte kicsit később amit szintúgy. Magamnak szereztem be, nem tudom mennyit fog a z induláskori zajon csillapítani, remélem jobb lesz. Lentről messzebbről nézve mintha előre dőlne, ami lehet szintén közrejátszik a zajos indulás leállásban. Bár szereléskor tudott vastagon fogni a ceruza és számla sem olyan összegekkel szerepelt, kivéve végösszeg, mint ahogy előtte neten rendeltem. Más összeg a készülék és más a munkadíj, persze munkadíj javára, ami esetleges hibás készülék csere esetén jócskán hátrányosan érinthet. Ráadásul plusz 1m 230V os vezeték és kábelvezető nem kevés plusz összegbe került. Nem beszélve olyan szerelőről aki folyamatosan, szerelés közben futtatja magát, megvan a véleményem. Sajnos ezt a szerelőt közvetítette ki a netes országos cég. Mindez igaz 2 éve, ha előbb ismerem a csatornát lehet nem így alakul.
én most gondolkodom belevágni a klímaszerelésbe, nagyon jó tudni ezeket az infókat (tanácsokat jelen esetben) köszi! ❤
Köszönöm a sok hasznos tanácsot!
Nagyszerű tartalom, köszönöm!!!
00a
000000000000000000000
Köszönöm a videót. Felhívtam 4 szerelőt. Mind azt mondta nem kell mitrogénezni, mert ez egy modern készülék. Úgy döntöttem a klímát is én fogom telepíteni.
Nem azért nem kell nitrogenezni, mert modern a készülék hanem azért mert lakossági klímánál elég a vákuumozás. Nitrogént ipari berendezéseknél a nyomáspróbához használnak, a lakossági klímaberendezésnél ez megoldható a vákuumozással.
Egyébként gratulálok a döntéshez, biztosan szakszerűen lesz beszerelve a készülek!
Ha szükség lesz klímagáz utántöltésre (a csővezeték hossza miatt) akkor biztosan a megfelelő mennyiség lesz betöltve mert ugye konyhamérlege mindenkinek van otthon. Arról nem is beszélve, hogy klímagázt minden vegyesboltban papír nélkül lehet venni...
Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a difluormethan legkisebb kiszerelése 5kg és az ára is elég húzós, bár manapság lehet az e-bayen is 800 grammos R32-est szerezni.
Gondolom a sikeres telepítés után minden papír szakszerűen ki lesz töltve, a szervízkönyv lepecsételve és a készülék telepítése előírás szerint regisztrálva lesz a Klímahatóságnál.
Az gondolom köztudott, hogy ezt a regisztrálást a Klímahatóságnál csak az arra josult, képesített szakember végezheti el.
Sok sikert a telepítéshez!
@@zoltandencs2920 És a lakosságinál , ha nem csinálod meg a nyomáspróbát, akkor hogyan tudod , hogy minden bekötés stimmel e? Ez a része egy oltári baromság amit mondtál, már ne is haragudj meg!Rálököd a gázt nyomáspróba után és elszökik?Ja értem, vacuum az mindig egy bizonyos értéket mutatott :D
@@csumigabi neked mi a szakmád, ha szabad megkérdezni?
Inkább ne!!!
@@zoltandencs2920 ilyenek miatt mind te hagytam el az országot, minden szerelő és szolgáltatás átpaszás volt, ( igen elirtam) nem értitek a customer service fogalmát, a magyar válalkozok tobbsége azt hiszi akkor jut előre ha átveri a klienst, meg az adóhivatalt meg mindent, na ezért látod hogy a Meki meg Börgerking üti ki a több céget,
Nagyon jó ismertető! Egy ponttal nem értek teljesen egyet. A referencia. Induló vállalkozónak lehet még nincs, csak amit az előző munkahelyén csinált. Arról ritkán van fénykép. Szóval ne ilyedjünk meg, ha valaki nem, vagy csak kevés referenciával rendelkezik. Ha nincs neki, akkor alkudjunk az árból.
Tisztelt Levente! Gratulálok az oktató jellegű videó anyagokhoz. Sajnálom, hogy nem korábban néztem meg őket. Nálam ugyan 3 éve szereltek fel 4db klímát, és ugye a garancia csak úgy él(10 év), hogyha az éves karbantartást ők végzik el. Természetesen látva a Mi a különbség a 8 és 18.000Ft-os klímatisztítás között! című videót nem a megfelelő tisztítást alkalmazzák nálam de ahogyan láttam a kommentekben ez a Győri régióban másnál is előfordul. A nitrogén csőrendszerbe juttatásáról már nem is szeretnék említést ejteni, persze, hogy nem történt meg! Kicsit szomorú, hogy egy nagy múlttal rendelkező cég nem a megfelelő minőséget hozza manapság. Persze feltevődik bennem a kérdés, hogy mit tehet ilyen helyzetben az ügyfél! A kérdésem az, hogy említésre került a réz cső hossza a kül és beltéri egység között ami minimum 2 méter de inkább 3 méter legyen, gyártója válogatja, de vajon van e bármilyen szabály, vagy előírás, hogy mennyi lehet a réz cső maximális hossza a kültéri és a beltéri egység között. Nálam ugyanis a kültéri és a beltéri egység között a csővezetéket a padláson vezették keresztül, így a két egység között van kb. 9 méter. Ez így ön szerint mennyire szabályos? Köszönöm!
A W cégről van szó? Csak jó volna tudni.
@@attilabiro6184 Szerintem egyre gondolunk, úgyhogy igen.
Minden gyártó megszab egy maximális csőhosszt és emelést. 9 méterrel nem lesz probléma, maximum hűtőközeg rátöltés szükséges. Van egy témába vágó rövid videóm ezzel kapcsolatban. ruclips.net/user/shortsYxWkh-zwLHQ
@@attilabiro6184 Melyik az a cég? Nem szeretnénk belefutni.
Sajnos volt szerencsém olyan cégnél dolgozni mint segéd, ahol a szerelőknek nem volt klímás végzettsége. Nitrogén volt a cégnek de nem használták mert nehéz volt, ezért a nyomáspróbát és a vákuumolást is egy hűtőkompresszorral oldottak meg. Fal átfúrásnál nem használtak porszívót, így az olcsóságért cserébe az ügyfeleknek munka végeztével takarítással telhetett a napja. Átfúrásnál rendszeres volt hogy nem tömítették a lyukat, mert nem volt épp náluk purhab. 3méter csövezést gyakran nem tartották be, minek azt alapon, így jutott belőle haza is. Érvéghüvely vagy saru luxus volt, mert csak az idő ment vele. Dekor csatorna helyett a legolcsóbb 60x60-as csatornát használták, melyhez nem voltak sarokidomok kaphatóak, így azt ollóval vágták derékszögbe, már amikor sikerült. Az éves karbantartás csak priccolásból és a szűrők mosásából állt, a ventillátorra ragadt szennyeződés tisztításához nem használtak mosót mert arra is sajnálták a pénzt. Nem egy ügyfél szóvá tette a csatornázás minőségét, maximálisan eggyüttéreztem velük.
Szigeteléshez miért nem jó a hungarocell és a tömítő vagy gipsz?
A hűtőkompresszor lehet jobban vákuumol mint egy szar 22 ezer forintos szivattyú. És elmondanám hogy a klímasok nahy részének nincs vegzettsége csak a tulajnak, ha elmész egy tanfolyamra meglátod mennyit tanítanak ott neked
Te Jóisten.....
Érvéghüvely csak akkor kell, ha sodrott vezetékkel kell bekötni! (4:26-nál van mindkettő) Tömör vezetéknél kimondottan káros az érvéghüvely! Különböző fémek -- elektrokémiai korrozió!
Szabvány szerint nyomólapos megszorítás esetén nem kell érvéghüvely.
...de én is mindig rakok villát, vagy hüvelyt😂
@@hofferernoke Én meg a hüvelyhez megfelelő fogót használok.
T.Gulyás Levente!
Nagyon hasznosnak találtam a videóját.Jelenleg klíma felszerelés előtt állok./ 2 db lakás/ Indiszkréten kérdezem,hogy eme meggyőző tájékoztatás után Ön vállal-e beszerelést ill. madárnyelven,kiket tudna ajánlani? Várom válaszát,amennyiben lehetséges!Üdv.Anna
Kedves Anna! Köszönöm, foglalkozunk igen. Kérem írjon emailt hogy tudjunk egyeztetni: info@klimaszerelonk.hu
😄😄😄😄
A vákumozás célja hogy légritka környezetet hozzunk létre a rendszerben. A légritka környezetben a víz hamarabb párolog így szárazzá válik a rendszer kizárva jégdugó kialakulása az elpárologtatóban. A nitrogén palack jelzése zöld, a szürke jelzésű szénsavas.
Tökéletes egy oktató videóba belerakni azt, hogy jobboldalt fúrnak ki a csövezésnek! 1:59
más megoldás nem jöhetett szóba sajnos a szűk falfelületen, továbbá a kötés is falon kívülre került.
Sajnos nekem is lesz most egy ilyen, életemben először egy 10 cm-es belső válaszfalon jobb oldalon kell fúrnom😢. A hideg kiráz tőle...
Kedved Levente!
Egy régi vállalkozó ismerősöm kötötte be tavaly! ( 3,5 All easy pro)
1: Az újravezetékelt kábeltbe bele trafált a falfurás során, amit úgy javított,hogy elvágta, összesodorta,majd szigszalagozta.
2: Nem azt a klímát szerelték fel, amit rendeltem! ( 2 nap után orvosolta)
3: kb 1m méteres a bekötő rézcső!
Felhívtam, és még ő sértődött meg rám, mondván,hogy " jól van az úgy...
A klímánk folyamatosan üzemel, ha eléri sőt ha túl lépi a beálított hőfokot, akkor sem állnak meg a terelő lapátok!
Húzat jön a csővezetési nyíláson, de a burkolat csecse-becse rajta! :)
Kérdésem az lenne hogy beállítási hibámból eredően nem áll meg a klíma,vagy a fentiek miatt?
Kérem szépen a tanácsát, hogy mit tegyek!
Valóban jól van ez így Ön szerint is?
Budaklíma. Ezüst makrélacirmos segédjük is van!
Szép napot szeretnék klimát hogy tudom felvenni Őnnel a kapcsolatot?
BUDAKLÍMA!!!
A nitrogént, ha igaz, lehet pótolni CO2-vel is ?
Én jókor néztem meg a videót, mert most akarok klímát szereltetni. A hozzászólók a kedvemet is elvették a beszereléstől. Kettő klímással is beszéltem. Ugyanazt a klímát árban az egyik 25 ezerrel többre mondta. Szerelési díj azonos 120 ezer. Mi lenne ha a klímát én venném meg? A válasz: Akkor drágábban szereljük be! Ha átverik a tulajdonost a szerelők, mert nem èrt hozzá, az aljasság
a klímát nem mindenki egy árban kapja meg a beszállítótól,vannak külön kedvezmények /mennyiségi vásárlások után/ ezért eltérő a gép ára.
Lehet az olcsóbbat választani mindig! De utána ne legyen panasz! 🤣 Már gyakori hogy egy helyre kihívnak akár 6 klíma szerelőt is. A választási észéredésnek is ára van! Jól belel lehet választani a legrosszabba! 😂 Szerelést felénk 60ezret is sokallják, pedig abból majdnem fele csövek konzolok, stb. Két kiszállás és szerszámkopás költség nincs is benne. Ezen felül minden hivatalos összeg után havi 27% áfát befizeti a vállalkozó. Év végén meg a maradék nettó haszonból, még befizet 35% körül. Eközben fizeti a járulékokat, stb. Ha jól megnézzük 60 ezer szerelésből talán 15 ezer marad neki és ezért kuncsorogni kell lassan és felelősséget vállalni. Esztétikus hibátlan munkát megtervezni és végezni. Vagy egyedül kínlódni, vagy ebből még egy másik segéd bérét kitermelni.🤣Nem egyszerű! Rohadjon meg ez az ország! Hivatalosan itt már nem nagyon lehet megélni. 😂
Egy évvel ezelőtt 120.000 ft csak a szerelés??? Jóisten,errefelé,Szatmárban most 50-60000.... Gagyi klímát normális szerelő nem telepít... Persze hogy mindenki olyan készüléket telepít,amit ismer és vállalja a javítást,karbantartást
BUDAKLÍMA.
Split klíma telepítéshez nem viszek nitrogént. Ipari hűtőhöz, hűtőkamra szereléshez, ahol sokkal több a kötés, amibe sokkal több gáz megy, oda igen. Telepítésre 5 év garanciát adok.
ez igy van splít klímákhoz nem kötelező hő szívattyÚtol felfele viszont igen,1,59 nél jobboldali fúrás nem szakszerű telepítésre vall, JÓZSI A HŰTÉSTECHNIKUS
@@jozsefbarta5982 Szia, miért nem szakszerű a jobb oldal? Mi a jelentősége? Köszi!
A klíma csövek kötése a falon belül lesz.
Ha szerelni kell nem lehet levenni a beltérit, csak ha visszafejtjük a gázt. Ha valami baj van a beltérivel, és nem lehet elindítani, akkor csak külső tartàlyba lehet lefejteni a gázt belőle
Szóval ha baj van, nagyon megnehezítheti a javítást.
Köszi a választ! Az egyik klímámnak jobb oldalon lesz a kivezetése falon kívül fog, azaz el kell hajtanom a Csöveket. Nem fognak eltörni?
Nagyon hasznos volt! Köszönöm! Engem az érdekelt volna még (gyakorlati dolgok), mennyi porral jár, mennyi időt vesz igénybe? Áramos dolgok: 16A kismegszakító elegendő-e (általánosságban persze), 1.5-es vezeték elég-e? Hova kell vinni a vezetéket? Beltérihez úgy sejtem. A kültéri egység felszerelése emeleten hogy? Kihajol a szerelő? Ilyesmik... tudom spec-ebb kérdések, mingyá nézem a többi vidit. Bocs, de nem iratkozom fel, mert x év múlva remélem már nem lesz aktuális a téma. Átlagosan mennyire érdemes előre tervezni, mennyire elfoglaltak a szerelők (úgy általában)? Nyilván a rekkenő hőségben pörög a meló, ősszel/télen más. Karbantartás menete, ideje, zajjal, kosszal jár? Más, de a zöld szempontok jutottak még eszembe. Mennyi hőt bocsát ki, tudom sok dologtól függ, Áramfogyasztás normál esetben, H tarifával, stb... Köszönöm! Legjobbakat kívánok! :)
Köszi a vidit..
Az érvéghüvelyt készre szerelt kábelként hozták amit it hagytak ..nem néztem milyen vezetékkel szerelték,,végülis de 1 nagyon fontos észrevételem van..a WIFI-s klímákat blokkolják ha nem fizetted be a 40 ezre éves karbantartást...erre most jöttem rá mivel nem vagyok hajlandó a semmiért évente 40 eret fizetni..
Leüvöltöttem öket és azután elidult a kültéri egység ami addig nem ment a 1.5 éves Cascade Klímánál...
Hogyan tudták blokkolni a készüléked? Ismerték a sorozatszámát és kapcsolatban vannak a gyártóval, akinél online látják az állapotot és letiltják?😮
20 centis vagy vastagabb polisztirol hőszigetelésnél hogy van rögzítve a kinti egység?
Erre én is kivancsi lennek
Jó hosszú és vastag állványcsavarokkal (pl 10x300), a hőszigetelésbe pedig távtartót (pl 20-as nyomó PVC cső), hogy a konzol ne horpassza be. Oldalanként 3-5 csavar, attól függ, mekkora a gép.
@@hofferernoke 10 cm-s dryvitet fúrtak át, 2-2 csavar. GREE PULSE.
Tisztelt Levente! A videódat látva felmerült bennem jó pár kérdés! Hol tudnálak elérni (telefon, facebook) hogy feltehessem Neked a kérdéseim?
Jó napot kívánok! A külső egységet kell tisztítani?
Üdvözöllek , szia !
Ezekről nem hangzott el információ , ami szerintem fontos lenne .
A vákumszivattyús teszt mennyi időt vesz igénybe - az kiderül a videóból hogy 10perc nem elég erre - van erre valami megállapított idő , vagy általános szabály ?
A nitrogénes palackos nyomáspróba az mennyi ideig tart ?
Ha rá kell tölteni a rendszerre hűtőközeget az mennyi idő ill. mennyi plusz költséget jelent ez nagyjából ? ( mennyiségfüggő ez biztos , de 1 egység , 1gramm vagy miben állapítható ez meg )
Ezzel jobb ha számol és tudja a jövőbeni vevő , legyen valami támpontja legalább.
Az alap 3m csőhosszt mondjuk még 3méterrel meghaladja a telepítés akkor összesen 6m cső kell ,amihez elvileg több hűtőközeg is kellhet elvileg mint az alap 3m csőhosszhoz.
Mennyi lehet a maximális csőhossz ami még az előírtaknak megfelel ?
Tehát a kérdés :
Mikor kell és mennyi hűtőközeget rátölteni ? Kötelező ezt megmérniük minden egyes új klímatelepítésnél ? ( gondolom igen ,hogy minden rendben van a csövezésnél mindenhol )
Azt hogy mennyit kell rátölteni, azt a gyártó határozza meg, általában benne van a gépkönyvben (installation manual).
Az is benne van, hogy mennyi a minimum csőhossz (amennyiben ezt meghatározzák), a maximum csőhossz, és hogy hány méter után kell rátölteni.
A suliban azt tanultuk, hogy egy split klímát kb 15 percig vákuumozzunk. Tehát nem annyi ideig kell vákuumozni, amíg elérjük a végvákuumot (mert az kb 20 másodperc). A 15p arra kell, hogy minden esetlegesen a csőben levő folyadék elpárologjon, és azt a gőzt is kiszívja a szivattyú.
Egyébként a hivatalos verzió az, hogy 270 Pa alá kell vákuumozni. Ez 2,7 mbar. A szivattyúk végvákuuma pedig kb 0.3 mbar.
@@hofferernoke Köszi a kirészletezett választ !
Így már kerekebb a kép az egészről , mint volt.
Egy konstruktív észrevétel. Érvéghüvelyhez nem sodorjuk a kábelt. Így adja ki rendes szál összerendezést. És lenne egy kérdésem is. Extra puha gumi talpakat hol lehet kapni közforgalomban? Sajnos a Syen klíma fűtő üzemmódban, mikor veszi vissza a teljesítményt, brutális rezgést visz át a falra.
Köszönöm! Ha a sima gumibak már nem megfelelő van tőcsavaros gumibak amiben középen nem ér össze a két tartószár. Milyen falon van a kültéri?
@@energiatudat 40x80x30 beton falazó. Üreges belsővel, 6- 7 cm falvastagsággal. Tőcsavaros van most rajta sajna.
Tisztelt Tóth úr! Bármely klíma szaküzletbe kap rezgéscsillapitó gumibakot
/nem gumialátét/rögzítő pontoknál nincs fémes kapcsolat Üdv Thunder klíma
Hello Levente
Te válalsz telepítés?
Ha igen, adnál elérhetőséget?
Előre is köszönöm.
GREE PULSE. Budaklíma.
Szakmailag korrekt összeállítás.
És a laikusok számára is érthető ellenőrzési pontok említése sok segítséget adhat, hogy a felhasználók ne faragjanak rá a későbbiekben.
Gratulálok!
Talán csak egy fontos dologra kell önmaguknak megválaszolniuk.
Mégpedig hány évig szeretném ezt a beruházást probléma mentesen használni?
Gondolom általában min. egy 10-est pécéz ki magának.
A 10-hez hozzáadja a vállalt garancia időtartamát 1-5-10 év és az így kapott számmal osztja költségeket és ezeket hasonlítja össze a 2-3 ajánlati árból.
Miért kell a 2-3 métercső hosszúság,ha elég lenne 1 méter is? A választ köszönöm.
ruclips.net/user/shortsFIKq8tbbJ6s
A gyártó írja elő a min/max csőhosszt. Sok mai klímánál már nincs minimum csőhossz, mert már sokkal kevesebb hűtőközeget raknak bele gyárilag.
NEM KELL BELE, az újakba biztosan nem!!!
Szia! Tényleg jó a vidi de légyszíves mindenki az érvéghüvelyhez érvéghüvely prést használjon és nem sarunyomót mert így elöbb utobb kicsúszik a vezeték a hideg meleg hatására ami a vezetéket éri terhelés alatt.. Szép napot
Szia! Szuper videó.
Volna egy szakmai kérdésem. Ytong falazathoz milyen dübelt ajánlasz a konzol felszereléséhez?
Esetleg egy linket tudnál küldeni róla?
Köszönöm szépen előre is!
Vegyi dűbel.
Lyukat előtte kiportalanítani kompresszorral, vagy legalább egy bicikli pumpával!
Szia Levi.Fisher klímáról vélemény?Köszi a választ!
Helló! Milyen helységbe és milyen célból szeretnéd? Gondolom hűtés és? Kiegészítő fűtés?
Sz@r. Bővebben: NAGYON SZ4R. GREE PULSE. Budaklíma.
Szia, Kérlek segíts a vállaszoddal . Most fogok 2 klímát beszerelni . A külső villanyóra 20A. A kismegszakító 16A. A villanyszerelő azt mondta , hogy ha mind a kettő légkondi megy akkor max 1 tv plusz villágítás mehet és a mosogatógép. De kicsit hülyeségnek tartom mert a légkondi nem fog teljes gőzzel menni. Mi a véleményed ? Lenne még egy kérdésem ha szabad. Beköttettem a két klímához a villanyszerelőkkel 3 1.5 feles vezetékeket a klímához. Mind a kettőhöz külön külön. De úgy oldották meg , hogy az előszobáig vastagabb kábelt húztak be és az előszobától 3 1.5-et a klímáig. A klíma még nincs felszerelve .Megrendelés alatt van. Az lenne a kérdésem , hogy a vezetékeket közvetlenül be lehet kötni a klímába ? Nem konektoros megoldás. Köszönöm előre is a segítséget, segítségeteket. A helyesírásért bocsánat :)
Be lehet, de kismegszakító kell elé. Ha nincs, akkor hogyan lesz áramtalanítva, amikor karbantartódik, vagy esetleg meghibásodik? 😊
@@gabormartin2052 van kismegszakító .Bár annyira hanyag és csunya munkát végeztek hogy szerintem többet nem hívom őket
@@gabormartin2052 1 kismegszakítóból megy a 2 klimához
@@gabormartin2052 nem lesz gond ha mind a 2 klíma megy a mosogatógép a tv ami 150w-t eszik plusz persze a többi háztartási gép? A kismegszakító 16A a lakásé 20A
A GREE PULSE 2,5 kW-os készülék közönséges (védőföldelt) konnektorról megy, a szokásos konyhai-szobai 1,5-2,5-ös kiépítésű RÉZ vezetéken át. Egyetlen fázis jön be, 16A, több áramkör van, külön kismegszakítókkal.
Szeretném ha megírnád hogy a csövezést honnan kell mérni? a belső egység nem látható részétől ami a burkolat alatt van még vagy 70cm? vagy a beltéri egység burkolatán kívül látható cm-ek számítanak? Kültérinél kell erre vmit figyelni?? Próbáltam mérni mert szerintem 1m-el átvágtak egyiknélk tuti... Köszönöm előre is!!!
csőhossz kb. a beltéri közepétől indul
Nagyon hasznos videó köszönet érte, de egy kicsit lehetne pörgősebb. 1.5 X es lejátszási sebességgel néztem végig, sokszor nem lényegre törő, körülményesen megfogalmazott egy idő után nehéz az üzenetre figyelni. Ezen lehetne fejleszteni. ;)
Szervusz! Nagyon jó a videód.Aki látta és ezek után szereltet klímát, tudja mire kell figyelni.Nekünk már 3 éve van dfenn. Eszembe ötlött, mennyire fontos a hőszigetelés. Nálunk egy beton lapon van a kültéri. Mennyire elég az a csőhéj amit a csövekre húznak.? Kellene-e pótlólag hőszigetelni a csöveket azon a 3 m-res darabon?
Ezt most nem értem. R32-es gáz van már a klímákban, nem? Az meg tudtommal nem bontja már az ózont...
Igaza van, Uram, a legkorszerűbb klímákat már ezzel szerelik, de még - olcsóbban... - elérhetők a régebbi hűtőközeggel is. Én nyilván R32-essel kértem...
Hány bárral történik a nitrogénes nyomáspróba?
30
Hűtő-fűtő klímák téliesítése kapcsán: betesznek egy termosztátot, ami bizonyos hőmérséklet alatt kapcsol egy fűtőszálat, ami a tálcát és csövet fűti. Egyrészt ami feltűnt mivel monitorozva van a kinti, benti hőmérséklet és fogyasztás is látni mi történt. A kb 0 fokra állított termosztát 7-8 foknál bekapcsolt teljesen feleslegesen. A klíma tapasztalat alapján kb 3 fok felett úgy fűt, hogy ki/be kapcsolgat ennek oka egyszerű: ezzel megspórolja a leolvasztást, ugyanis ilyenkor amíg vár a kültéri egység magától leolvad, gyakorlatilag ezt várja meg. Ha lehül az idő, akkor átmegy folyamatos üzemre és x időnként leolvaszt. Ekkor jön jól ez a fűtés, amikor a leolvasztás megy. Ezen csodálkozom, hogy ehhez miért nem adnak olyan termosztátot, ami az olvasztáskor és utána x ideig üzemel, aztán kikapcsol. Hiszen utána feleslegesen megy és méréseim alapján kb 33%-al ilyenkor feleslegesen megnöveli a fogyasztást.
(Nem vagyok klíma szerelő csak egy mérnök)
Köszönöm a videót!
Nálunk 1 év után már nem hűtött. Mivel keveset használtuk, nem foglalkoztam vele. A második évben is ugyanaz a szerelő jött tisztítani, akkor mondtam neki, de szerinte, csak koszos volt.
Persze hőmérővel mérni már nem mérte meg, mint beszereléskor. Utána meg már elérhetetlen volt.
Hűtőközegre és csövezésre mennyi idő garanciát szoktak adni? Ha ismét elmegy belőle a gáz, akkor újra kell csövezni :(
Hűtőközeg nem mehet el a csővezetékből, ha mégis akkor ott nagy gond van...
Valszeg nem kell újracsövezni, max újra kell peremezni a csöveket, és megfelelő nyomatékra meghúzni. Aztán vákuumozás, feltöltés, szivárgáskeresés
@@hofferernoke Sajnos kellett, nem a gyártó előírásai szerint építette ki.
Üdvözletem! Kollégámmal a minap beszélgettünk a klíma telepítésről, és említette, hogy a 300 milibárra levákumolt rendszerre engedték rá a klíma gázt, ez normális eljárás, vagy csak rosszul láthatta az eljárást?
😮😮
Kezdjük ott, hogy a klímát hivatalosan csak villanyszerelő köthet be, csak a klímás papír kevés hozzá!
Nem kötekedés csak helyesbítés.
Nem az ózon bontás miatt hanem az üvegház hatás tényező növelése érdekében kell zárt technológiát alkalmazni. Hála istennek a hűtőközegek ODP száma régóta 0 ,( főleg lakosságnál akiknek a videót szántad) GWP szám ami számunkra tényező . Csak észrevétel nem kötekedés
Atverték a világot, Amerika-i légierőbe láttam hogy nem azon meg széndiokszid okozza abajt, hanem az hogy az északi mágneses pólus olyan 45 mérföldeket mozog ide oda, és az ingások egyre nagyobbak, csak ebben nem lenne pénzt, a CO2 kreditekben meg van jo sok, de a mai volágban már minden átverés lesz
Egyes gázok mint pl a freon az ózont bontják, mások mint a CO2 az üvegházhatást növelik. A klímagáz az melyik?
@@retekfekete7807 A freon nem egy gáz ( hűtőközeg ) hanem egy hűtőközeget gyártó vállalat , márka . Mint a flex ami egy márka hiába hívja mindenki úgy a sarokcsiszolót . Másrészt van a GWP szám és az ODP szám , korántsem ugyan az a kettő.
@@retekfekete7807 Hol van ózon, lent vagy fent???, és a CO2???
Az ózon a légkör felső rétegében van és a nap UV sugarainak hatására képződik. Az nyeli el a földre érkező UV nagy részét, de ózon képződhet talaj kózelében is. Nyilván a légköri ózon bontása a komolyabb probléma. CO2 meg a légmozgások miatt van mindenhol csak a koncentrációja más. Mi a kérdésed valójában?
Picit kellemetlen dolog az,hogy eleve azt kell feltételezni,hogy minden klímás csaló.... És vannak kezdő vállalkozó klímások (ugye,mindenki elkezdi egyszer) ,akik végezhetnek kíváló munkát . 🤨 Amúgy jók az ötletek,jó ha tiszta sor mindenki tudjon ezekről a dolgokról
Nekünk nemrég telepítettek klímát.
Így a videó alapján egyvalami maradt ki:
A nitrogénes nyomáspróba. Ez nagy baj?
Nem óriási tragédia, csak a szakszerű beszerelés része. Majd az idő eldönti hogy tömör-e a rendszer. Csak ha hiba van garancia időn belül jöjjenek vissza.
Mennyi időn belül derül ki?
Lehet 1 hónap lehet 10 év
@@energiatudat Azért amelyik klíma 10 évig nem engedett el, ott a nyomáspróba nem hiányzott.
@@danielbihari5715 a nyomáspróba a rendszer tömörségének ellenőrzésére van. Attól még hogy elmarad lehet tömör a rendszer.
Nagyon hasznos volt a videó, viszont bennem maradt egy kérdés.
Nálam egy hónapja rakta fel a szakember az új klímát és azt tapasztalom, hogy a kültéri egység egy bizonyos ventilátor fordulatszámon annyira rezgésbe hozza a szerkezetet hogy még az erkély korlátja is enyhén érezhetően rezonál. Ezáltal a kültéri egység is hangosabb. Ez probléma-e? Vissza hívjam e a szakembert?
Rakass fel rezgécsillapító gumibakot, olyat amiben a fém csavar meg van szakítva. Klimás szaküzletben lehet venni: 2500-10.000 ft között.
Sajnos a konzolhoz adott gumi alátét nem sokat ér.
@@Karesz76 GREE PULSE. A konyhaablak alatt van, a konyhában ülve NEM HALLANI, hogy megy!!!
Az iskolában sok mindent tanítanak. De pl a kötőelemek csak általánosságban vannak említve. A szemes, vagy villás sáru jó dolog amikor a klíma fémtestébe van menet vágva, és oda kell kötni a földelést. De a nyomólapos sorkapcsokra vonatkozó előírásoknak azért nézz utána. Illetve javasolnám, hogy azt a bazári álatlad érvéghüvelyfogónak nevezett valamit cseréld le, mert ez pont ugyanaz a kategória, mint az 5e forintos peremező....
Azt fényképezek le amit akarok! 😁
1-2 év után rozsdádodik a kültéri tartó, szerinted?
Előfordul. Van amit nem szintereznek csak fújnak egy rétegben.
Kend le 😊
Ez jó videó volt!Ezt a bizonyos vákumolást szerelés közben a kültéri vagy a beltéri szerelésénél kell látnunk?
kültéri
Mielőtt a kültéribe betöltött hűtőközeget beengedné a kiépített csővezetékbe és azon át a beltéribe is, akkor kell vákuumolni, hogy teljesen üres belrendszerbe jusson be a kültéribe gyárilag előre bepréselt hűtőközeg. Azután a műszert figyeli, hogy fennmarad-e a vákuum, mert ha nem, akkor valamelyik kötés peremezése valószínűleg nem tökéletes. Ritkán, de előfordulhat. Olyankor korrigálja a tömítetlenséget. Amúgy a beltériket gyárilag állítólag több tíz bar-ral lepróbálják, a hőszivattyúkat konkrétan 40 bar-ral, ezt tanította Nyeste Józsi a Panás tanfolyamon.
A falátfúrásnál mivel szigeteltek? Szerelőhabbal nyomjátok ki? Vagy mivel? Jöhet konkrét termék is. Nekem valami szilikonos valamit fújtak bele kívülről.
Bármi jó ami hőszigetel és úgy tölti ki a rést, hogy nem tágul.
@@energiatudat Köszi a választ...még ha megkésve is. kb.1,5 éve ki is fújtam szerelő habbal. :)
Kedves Levente! Nálam most szerelték fel a klímát. Sajnos csak most találkoztam a videóddal, jobb lett volna előbb. A vákumozás megvolt, de nyomáspróba nem volt. Aztán, amikor rákérdeztem, hogy gáz nem kell bele? Akkor azt mondták, hogy ezeknél a modern készülékeknél már nem kell. Igaz ez? Lesz ennek valami negatív következménye?
Nyomáspróba megvolt a vákuumozással. A gáz (hűtőközeg) gyárilag be van töltve a kültéri egységbe, csak akkor kell utánatölteni ha a vezeték hosszabb mint (általában) három-öt méter. Azt, hogy mikor és mennyit kell utánatölteni a gyártó adja meg és benne van a dokumentációban amit a berendezéshez adnak.
@@zoltandencs2920 köszönöm a választ. Értem, akkor úgy tűnik nincs gond.
@@33.6-u5s Ha szakszerűen végezték a vákuumozást és a klímavezeték hossza miatt nem kellett klímagázt utántölteni akkor nincs gond...
@@zoltandencs2920 köszönöm a megnyugtató választ.
Azért még a réz cső peremezőből is lehet következtetni, gagyi vagy márkás peremező. Lehet gagyival is jó peremet csinálni de nehezebb. Volt egy hej ahol dolgoztam a főnök sajnálta a jó peremezőre a pénzt mindig perem gond volt. Vett egy komolyat márkát nem írok.. Az olcsó ára akkor 10 ezer volt minőségi peremező meg 75 ezer volt. Én személy szerint a manuális csaptelepet jobban szeretem.
Miért jobb szerinted a manuális?
@@gaborliptak7148 A manuális dolgokat üzembiztosabbnak tartón. Bár nyilván egy manuális csaptelep pár olyan funkciót nem tud ami szerintem egy szivattyúnál fontos lehet.
@@gaborpataki7995 manuális üzembiztosabb ez biztos, de én nem szeretem mert nem annyira pontos. Tartaléknak persze jó a kocsiba.
Még arra figyeljen mindeki hogy a nitrogén után a tűszelepet szedje , ha maradt bent sorja akkor jöjjön az is , utánna a vákuum amit 24 órán keresztül hagyjon rajta és csak masnap fejezze be a szerelést, enélkül a nyomáspróba csak pillanatnyi , nem szakszerű.
Mekkora barom vagy édes "ecsém"
@@csumigabi Mint te csak annyira 😁
Életszerű hogy a klímások két napig szerelnek?
A szükséges "igényes" garanciához kötött tisztítás minőségéről nem is beszélve. Igaz elég tiszta helyen van kint és bent és csak legmelegebb pár hónapban van használva, azért pár spriccelés kint és bent, szűrő csap alatt elöblítés és kis portörlés esetleg nem nevezhető tisztításnak, ami kb. 15-20 perc elő és utó készülődéssel együtt, már arra sem szánva valamennyi időt, hogy tisztítás után járassa, biztos jó lesz, majd kapcsoljam ki x idő után.
hát,igen,a normális tisztítás nem 10-20 perc....Jó munkához idő kell,rosszhoz meg még több....
na ebből kettőt választhatsz
0:24 Megjelölném a C választ.
6 eve kiszisszentettem a gazt az altalam attelepitett sanyo-bol es koszoni szepen jol van azota is!
Van olyan aki 20 éves gumiabronccsal jár a kocsival és mégsem halt meg... Az hogy nálad működik, nem azt jelenti hogy így szakszerű és így kell csinálnia egy munkájára igényes, arra garanciát vállaló szakembernek.
értelmes srácnak tűnsz,ezért javaslom,hogy töröld ezt a hozzászólást 😉
Ha kezdő klímaszerelő valaki,akkor honnan szerezzen referenciàt,mivel mindenkine el kell kezdeni egyszer!?
De ettől függetlenül jó a videó.
Érvéghüvelyt az esztétika a többszöri bontás és a lecsavarodás miatt találták ki. A sodrott vezetékkel se biztos hogy gond van ha rendesen csinálják meg. Nyilván sokkal profibb megoldás hüvelyezni.
Tudtommal sodrott vezetéknél kell érvéghüvely, merevnél nem, mivel sodrottnál jár a lecsavarozás keresztmetszet szűküléssel. Ipari alpinistaként rendszeresen hívnak rosszul lezárt klímakivezetések javítására pl. A ,,folyékony" dübel pedig szebb nevén vegyidübel.
A vegyi dűbel én úgy tudom hogy az üvegampullásat jelenti aminél beütéskor összetörik és a kötőanyag kiszabadul.
Màsnap leàlt a müködès nord atlas külső egysèg cserèlve azotA jo viszont az àtfurt fal ugy van hagyva bejön a hideg levegô
Ki kell tömíteni valami olyan anyaggal ami nem tágul. Szilóval-nem táguló purhabbal-méretre vágott hungarocellel/szigetelésel.
A jó szakember nem pancsol bontja a gépeket ! Az iskolában is így tanítják...
Összegezve: Csalnak,lopnak hazudnak...mért nem lehet a munkákat szabályozni,egészségesen,egyenes úton! Nem csak klímások!
De csak ipari dolgoknál,kell nyomáspróba!
Mi JÓL, GYORSAN, OLCSÓN dolgozunk. Ebből lehet választani egyet.
A vicc úgy van hogy kettőt.😂
Úgyis kijön,ne filózz!!😊
1:53. Nem a legjobb hogy a falba esik a kötés.
Nem esik a falba, mert 10-es válaszfal, de éppenséggel ha másképp nem kivitelezhető eshet akár a falba is. Nyomáspróba megmutatja úgyis.
Fogadjunk hogy egy 5 ezres peremezővel mindennélkül felrakom úgy hogy 10 évig menni fog
Érvéghüvelyt mindig forrasztom. Ez 100%-os
Az erveghuvelyt bar sokan forrasztva esküsznek hogy a tutker de, ha nincs jol megszoritva a foglalatban akkor rossz erintkezes miatt megolvadhat es esetleg meg jobban meglazul ennek következteben zarlat lephet fel ...szoval egy jo minosegu saruzo fogo sokkal biztonsagosabb mint a forrasztas....mar csak azert is mivel amikor a csavart rahuzzuk az onozott kabelvegre akkor a feluleti on reteg megroppan es nem csinaltunk semmit vagyis nem 100%-os a kotes es nagyobb terhelesnel helyileg tulhevules lephet fel ezaltal az ón megjobban meglazul es csak olaj a tuzre.... Egyeduli megoldas fogadhato el ha saruzo fogo hasznalata utan a pedansabbak akarnak egy bevono reteg ónt raolvasztani a saruzott kabelvegre de az mar felesleges időtöltés.....vagyis ajanlott egy eros megfelelo saruzatra rendszeresített saruzo vagy krimp-elo ahogy a nemet/angol nyelvterulten mondják.
Nem ideális savas hatása miatt +el keményedik törik ha rezeg
Csak kérdem az érvéghüvely hány százalékos?
@@laszlomaradics2508 Bármilyen elektronikus készülékben forrasztva vannak az alkatrészek az alaplapon, és ez így működik már a múlt évezred óta.
@@janosnagy4382 Ugyan már, miért akadékoskodsz? Az érvéghüvely drágább és macerásabb, mint a forrasztás, egy rendes érvéghüvely-fogó (nem olyan, amilyet a videóban láttunk) pedig 20k-nál kezdődik. Szóval hiába erőlködik a logika, mindig az lesz a preferált módszer, amihez speciális, kizárólag arra a célra használható szerszám vagy 3 éves képzés kell.
Gépesített járművek flexibilis vezetékeinek csatlakoztatásánál ma előírás az érvéghüvely használata, amit a forrasztott kötések rezgésénél fellépő törésekkel és a forraszanyag rézhez képest különböző elektromos potenciáljával próbálnak megmagyarázni. Amúgy az ilyen kis keresztmetszetű hajlékony vezetékekre való érvéghüvelyek túlnyomórészt eleve ónozottak, ami az indoklás második részének ugyan ellentmond, de hát ez van, megveszed a 25k-s fogót, különben nem szerelsz vezetéket.
Először kb. 30 éve forrasztottam hajlékony vezetékre csúszósarut (MZ ETZ 250 újravezetékelése), és láss csodát, a forrasztások 30 éve nem töredeztek el, a potenciál-különbségek 1 mV-nál kisebbek. Azt hiszem, így a vége felé engem már nem tudnak meggyőzni a frissdiplomás tudósok, a forrasztás már bizonyított.
Kötés a falban egy oktatói videóban nem valami profi. Én nem értek hozzá, csak a szénáért jöttem.
hang nok
Tetszett a kalapácsos megoldás...Képről még egy nőről se dönts soha!