Mass Effect | A Bukás | IV. Rész

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 янв 2025
  • ИгрыИгры

Комментарии • 60

  • @ProfWilliam
    @ProfWilliam 15 дней назад +40

    Az elején nem igazán értettem az értetlenkedésedet a fénysebesség feletti utazásról. Már a Mass Effect 1-2-3 -ban is napok (maximum hetek) alatt be tudtuk járni a galaxist és nem csak a ugrórelék segítségével, hiszen a hajónk alapból FTL hajtóművel volt ellátva, szóval oda is el tudunk menni, ahol nem voltak relék. Nyilkvánvaló volt, hogy a játék jelenében létezik valamiféle - jelenleg elérhetetlen - scifi FTL tech, amivel relék nélkül is lehet csillagrendszerről-csillagrendszerre utazni, csak nem olyan gyorsan.Így már "hihető" hogy a 2,5 millió fényéves út "csak" 600 évig tartott. Ettől függetlenül nagyon jó volt mindegyik videó. Remekül bemutattad a Bioware tündöklését és bukását.

    • @Dinnye01
      @Dinnye01 14 дней назад +4

      Igen, ebben teljesen igazad van. FTL hajtóművek léteztek és használják őket ebben a játékban is.

    • @bladewatcher9463
      @bladewatcher9463 14 дней назад

      Ehhez FTL sem kell, ez pusztán relativitáselmélet. Ha te a pl a fénysebesség 50%-ával haladsz és elindulsz a Földről mondjuk a 4 fényévre lévő Alpha Centaurira, akkor te 2 év alatt érsz oda, míg a Földön közben 8 év tellik el. Ergo, ha a tudnál mondjuk a fénysebesség 99.999999+%-ával haladni, akkor te percek alatt az Androméda galaxisba érhetsz, de közben a Földön eltellik a 2.5 millió év. Aki nem hiszi, h így van nézze meg Teller Ede Relativitáselmélet videóját (pont az Andromédával példálózik), fentvan youtube-on.

    • @Igazmondo-mindenttudo
      @Igazmondo-mindenttudo 10 дней назад +2

      Csak okoskodik a 8 általánosával.

  • @666overlord7
    @666overlord7 14 дней назад +3

    Köszi Zoly. Jó volt ez a 4 rész. Más nagyobb,hosszabb játékból is jöhet.

  • @Zhen_MH
    @Zhen_MH 15 дней назад +5

    Én ezzel az epizóddal ismertem meg a szériát, és mivel akkoriban nem sok story fókuszú játékkal játszottam számomra frissnek hatott. Eleinte jól elvoltam vele azt úgy 20 óra után meguntam a pusztában való fuvarozást. Amikor pár évvel később kipróbáltam az első részt akkor elég sok hasonlóságot fedeztem fel. Történetre kevés ráhatás, pusztában való furikázás, és eleinte nem értettem ha az is ilyen volt mi a gond. Hát az, hogy nem véletlenül volt más a 2. És 3. Rész! Egy felüdülés volt amikor a 2. Résszel játszottam! Imádtam minden percét, és amikor jött a felismerés, hogy az Andromeda fő konfliktusa 1 az egyben ugyan az mint a 2. Részé akkor hanyatt estem. Itt is átalakítják a korábbi falyokat... Na szép. Milyen egyedi. Mintha a disney visszahozná 40 év után ugyan azt a főgonoszt egy franchiseba mert nincs ötlete... Na várjál...
    A lényeg az, hogy szórakoztató volt a játék, és szerintem ha lenne folytatása akkor ez egy tökéletes alap lenne. De jelenleg a Bioware nem győzött meg a Veilguarddal, hogy erre képes. :D

  • @ezsiastamas3039
    @ezsiastamas3039 14 дней назад +1

    2023 óta fent van a játék. Az első harmadát nagyon élveztem de most már a vége felé nagyon nehezen szánom rá magam, hogy előszedjem.
    De eskü, most nagyon megjött hozzá a kedvem, ahogy ezt a vidit végignéztem.

  • @aszirtes
    @aszirtes 12 дней назад +1

    Ez érdekes, mert én tudtam szeretni az Andromédát (kábé7 évvel a trilógia után), és úgy emlékszem ezt is trilógiának tervezték. Én éppen ezért nem vártam, hogy bizonyos döntéseimnek azonnali következménye legyen, gondoltam ráérünk arra még. A mai napig hiányzik, hogy végül eldobták az egészet, érdekelt volna, hogy mi történt a Kvári hajóval (tudom, tudom letudták egy könyvben)..

  • @logangaming_tv
    @logangaming_tv 13 дней назад +2

    A csillagmapon való útvonal tervezés azért olyan fura, mert az Andorméda közepén konkrétan egy hatalmas Fekete-lyuk tátong, ami a valóságban elvileg évrol évre növekszik.
    AVP pontok. Az AVP nem az Aline versus Predatort jelenti - EZEN konkrétan besírtam :D

  • @raysen623
    @raysen623 12 дней назад

    Engem a 2. résznél elveszítettek az irányítás béna jellege miatt. Nem esett kézre és nem tudtam megszokni sem. Andromeda-val megkíséreltem újra belenyalni ebbe a fagyiba, de az első telepes bolygónál azt mondtam ez borzalmas. Hiába kezdik újra, lezárult egy korszak.

  • @viharkabat3518
    @viharkabat3518 11 дней назад

    06:09 Azok az arcok 😂😂😂 Mik ezek? Neandervölgyiek? 🤣

  • @archoridlolarchorid4477
    @archoridlolarchorid4477 14 дней назад +7

    A Biowarenek kuka az inquisition óta nem csináltak egy normális játékot annak meg 10 éve. Nem csoálkoznék rlyta ha bezárná az EA.

    • @raysen623
      @raysen623 12 дней назад

      Pont az EA miatt nem tudtak jó játékot csinálni. Az EA kellene már bezárni.

  • @timeanagy8495
    @timeanagy8495 15 дней назад +4

    Az a kínai kutatás inkább a kísérteties távolhatásról szólt, ami elvileg végtelenszer gyorsabb a fénynél amúgy is, de csak összefonódott részecskék között van. Tömeg nem utazhat fénysebességgel hagyományos módon, csak térhajtóművel vagy mással.

  • @imrekis-farago6143
    @imrekis-farago6143 14 дней назад +2

    Voltak pletykák DLC-ről amiben a quarian bárkát kellett volna megtalálni és a relytéjes eltűnését kideríteni.Elméletileg minden faj indított egy bárkát a tejút rendszerből viszont több faj is hiányzott a játékból.Végül nem derült ki hogy mi volt igaz ebből a pletykából és mi nem.Lehet hogy volt tervben de a fogadtatás miatt nem szántak rá több pénzt.A Veilgurdot is gyorsan elengedték amin nem is csodálkozom.Nem tudom mit lapátolnak össze a Mass Effect 5-re de már nem hiszem hogy ebből a gödörből ki tudnának mászni.

  • @lenartdavid4607
    @lenartdavid4607 7 дней назад

    Donablyn alig töltenek be vimeon a Gorefest videók, ez csak most ilyen, vagy mindig is ilyen volt?

  • @zsoltdonka5807
    @zsoltdonka5807 15 дней назад +7

    Én k*rvára imádom ezt a játekot, minden hibája ellenére, szerintem iszonyat fun a gameplay, meg én úgy általában szemet tudok hunyni a történetre, ha van ami kárpótol benne. Pont azelőtti nap platináztam, mielőtt Zoly kirakta a wrap up-ot.

  • @TotalHeroRecall
    @TotalHeroRecall 14 дней назад

    Köszi a videót, nagyon jó lett.

  • @ynnegaf
    @ynnegaf 11 дней назад

    Egy űroperán számon kérni a fizika szabályait, szerintem felesleges. Az viszont vicces, hogy a ME Andromédában jelennek meg az első vertikálisan elhelyezett ellenfelek. A Doom ezt a 90-es években már feltalálta, a Bio meg a 2010-es évekig nem vette észre a technológia fejlődését?

  • @starriport7219
    @starriport7219 15 дней назад +3

    Archont most elég visszafogottan kezelted😊

  • @palkovacs7789
    @palkovacs7789 15 дней назад +5

    A videóban elhangzott negatívumokat sokkal árnyaltabban látom. Vannak köztük szerintem kifejezetten alaptalanok és felületesek, de a jogosabbak is sokszor túl vannak gondolva. Annak viszont örültem h sok pozitívumot is említesz. Ritka ez manapság, főképp a ME:A kapcsán.
    1. Nem látom értelmét egy ilyen műben abba belekötni h a mai fizikai ismereteink szerint mi mennyire valóságos. Tele van az egész ME univerzum képtelenségekkel, miért pont ez problémás h sikerül 634 év alatt eljutni az Andromédába? Tömegrelék egyébként arrafelé nincsenek, ez kiderül a játékokból. Ahogyan az is h már a trilógiában is a fénynél nagyobb sebességgel közlekedtek, ehhez nem kellettek a relék. Tehát a lore-ban tökéletesen meg van alapozva annak h lehetséges legyen ez a bizonyos utazás, csak jobban kellett volna figyelni.
    2. A női/ffi Shepard jelentősége vélhetően a folytatásokban kapott volna nagyobb teret.
    3. Az eredeti trilógiában "minimális kilengéseket" okoztak a paragon/renegate válaszaink vagy a párbeszédekben választott opciók? Konkrétan egyes karakterek (akár a csapattagjaink) élete múlhatott ezen, komplett fajok sorsa, vagy a társainkkal teljesen más irányt vehetett a kapcsolatunk, de ezeken kívül is sok ponton másképp alakultak a dolgok ennek függvényében.
    4. Abban egyetértek h az A-ban jelentősen csorbult a válaszaink fontossága. Azt viszont hozzá kell tenni h a komolyabb döntéseink később lettek volna fontosak, a folytatásokban nyilván visszaköszöntek volna, ahogyan az eredeti trilógia is erre épült. Ott se mindennek az adott játékon belül volt hatása, hanem jóval később derült ki mennyire fontos volt 1-1 döntés. Csak épp az A esetében kaszálták a folytatást, így nem volt tér ezek kibontására.
    Az pedig túlzás h így a párbeszédek csak idegesítő időhúzásnak voltak jók. Én kifejezetten örültem neki h én döntöm el kihez hogyan viszonyulok, mire hogyan reagálok egy adott helyzetben, akk is, ha ennek nem lett közvetlen következménye a játékban. Ahogy a való életben se feltétlenül van hatása annak h pl. egy kéregetőnek pénzt adok vagy felrúgom, vagy egy buszsofőr megvárja-e a kocogó öregasszonyt vagy rácsapja az ajtót. De ha már egy részben RPG elé ülök le, akk szívesen veszem h nem a játék dönti el helyettem h épp tahó vagy épp érzelgős vagyok-e, hanem én.
    5. A szkennerrel tudunk pl. adott mellékküldetéseket megoldani. Értem h számodra ezek érdektelenek, de nem mindenkinek. Meg neked a szintlépés is felesleges, így a pontok is minek... De az így begyűjthető infók a világról is lehetnek érdekesek valakinek. Nem feltétlen kell "előnyünk származzon" abból h jobban megismerjük a játék világát, ez önmagában lehet egy érték.
    6. Igen, vannak idegesítő karakterek és bugyuta párbeszédek. Ahogyan minden játékban. Meg vannak izgalmasak, érdekesek és jól megírtak is. Az h a játékosnak van-e hozzájuk türelme, az meg nem a játék felelőssége.
    7. Mivel ez a rész csak alapozásnak volt szánva, így az outpostok jellege vélhetően később kapott volna értelmet. A 2. vagy 3. részben visszaköszönhetett volna h katonai vagy tudományos létesítményekkel pakoltuk-e tele a galaxis főbb pontjait, legalábbis ez tűnik logikusnak.
    8. A játékban többször is elhangzik a magyarázat arra h miért vannak "lakók" az egyes helyszíneken, mire mi odajutunk.
    9. Valóban rengeteg holmit lehet összegyűjteni, viszont szerencsére jól van kezelve ezek menedzsmentje. Pár kattintással el lehet adni vagy alkatrészekre bontani mindent, ami csak erre szolgál. De az első néhány órában meglehetősen kaotikusnak tűnő menük kiismerése után a felszereléseink gyártása és fejlesztése is gördülékeny.
    10. Az emlékfoszlányaink gyűjtögetésére nemcsak azt hihetjük h érdekesek, hanem tényleg azok is. Attól h téged nem érdekel a főhős háttere és motivációja, attól még az lehet izgalmas.
    11. Nem értem miért kell fennakadni a minijátékok egyszerűségén. A legtöbb játékban ilyen gagyizósak szoktak ezek lenni. Ahogyan a ME1-ben is 100x kellett ugyanilyen elcsépelt mechanikákkal ládákat, terminálokat vagy ajtókat nyitogatni. Csak ott ügyességi minijátékok voltak, nem logikaik.
    12. Erőltetettnek érzem ezeket a prothian=remnant, spectre=pathfinder vagy Aria=Sloane párhuzamokat, ink belemagyarázás, mintsem valós analógia. Ahogyan az is h ugyanaz a sztori, mint az 1-ben.
    13. Érdekes mód én az architectekkel folytatott bossharcokat is legalább annyira egysíkúnak éreztem, mint a monolitokat vagy más ismétlődő elemeket. Nem lehet h valójában nem azzal van a problémád h vannak ilyenek a játékban, hanem azzal h nem mindegyik nyerte el a szubjektív tetszésed? Történetesen az architectes harcokat élvezted, így még többet is vártál volna belőlük, pedig máshol negatívumként említed azt h "mindig ugyanazt kell csinálni".
    14. Bizonyos rendszerekben csak nyersanyagokat vagy infókat lehet találni. Ez így volt a korábbi játékokban is. A térképnél az útvonalak pedig csak grafikai elemek, nincs egyéb értelmük, dizájn. De hasonló volt emlékeim szerint a ME1-ben is a térképen. Egyébként a ME2-3 esetében a pokolra kívánta a többség a tankolást és a reaper hajók kerülgetését, szóval fura h pont ilyesmit hiányolsz innen.
    15. Ezt a képességes és szintlépéses dolgot nem is értem. Én sosem éreztem h felesleges lenne fejleszteni a karaktert. A csapattagoknál valóban sokkal kevésbé izgalmas, mint a trilógiában, de Rydernél mindig vártam mikor tanulhatok valami új skillt, milyen új kombókat lehet összehozni stb.. Ha egy félig-meddig RPG-ben totál nem érdekel ez az aspektus, az megint csak nem a játék bűne.
    16. A "minden karakter szarul van megírva" megint erősen túlzás, semmivel nem is támasztod alá. Neked nem tetszett, tehát értékelhetetlen fos az összes, ennyi. A főhős egyébként azért ilyen esetlen és bugyuta, mert a sztori szerint is kvázi egy "semmirekellő gyerek". Itt nem egy Shepard van, aki már a ME1 elején is a Szövetség hőse és a galaxis egyik legjobb katonája. Itt egy "hülyegyerek" van, aki csak az apja státusza, majd halála miatt lesz valaki, eleve megkérdőjelezhető módon. Ennek a trilógiának az adta volna a sava-borsát a főhős tekintetében h egy ilyen protekciós nímandból hogyan lesz hős, ez az ív.
    17. A feljegyzéseknél megint az a helyzet h lehet téged rohadtul nem érdekelnek, de egyébként vannak köztük érdekesek is, segítenek mélyíteni a világot. Ha nem érdekel, ne olvasd őket, nem kötelező, de egy ilyen játékban negatívumként felhozni visszás.
    18. A sztori szerintem sokkal többet érdemelne ennél. Nem ér fel a ME1-hez vagy a teljes ME trilógiához, de pl. a ME2 szintjét simán hozza. Ahogyan a legtöbb játéknál jobban teljesít ezen a téren. A mellékküldetések közt is van jó pár emlékezetes és jól sikerült. Vannak persze unalmasabbak is, ez tény, de nem látom annyira sötétnek a helyzetet. De ha pl. a főhős testvérét illetően nem látsz semmi értelmet vagy értéket, akk úgy nehéz olyat mutatni, amit értékelnél is.
    19. A feleslegesnek tűnő motívumok többsége annak köszönhető h eredetileg csak bevezetésnek szánták ezt a részt, lett volna folytatás. Ezért van annyi elvarratlan szál és jelentőségét vesztett elem. Az eredeti trilógiával amúgy vannak áthallások (pl. Liara), de ez ügyben is újabbakat hozhattak volna be a végül el nem készült folytatások.

    • @HardGenerationz
      @HardGenerationz 13 дней назад +1

      Mondjuk a jó mellékküldetésekre nem hoztál fel egy példát sem ;) a hackeres mellékküldi lehetett volna jó is akár hisz kapcsolódott az Overlord dlc-vel de annyira pocsék volt az egész. Vagy a nagy moziest mikor vagy 10 szarságot kell összeszedni, hogy végre elinduljon az is inkább volt kínos mintsem vicces vagy felemelő. De volt valami árulós mellékküldi, mikor valamelyik ügynök másnak adta ki magát de aztán mégse de mégis aj istenem a fene se emlékszik már rá annyira fos volt az összes mellékküldi amit csináltam

    • @palkovacs7789
      @palkovacs7789 13 дней назад

      @@HardGenerationz Ami most így beugrik:
      1. A Nexuson a "gyilkos" turián ügye
      2. Szintén a Nexuson a tüntetés kezelése a családtagok kiolvasztása kapcsán
      3. Az MI-ellenes hekkerek, szerintem rájuk gondoltál te is, szerintem jó küldetéssorozat volt. Nem aknázta ki teljesen a témában lévő potenciált, de messze volt a pocséktól.
      4. Az angara MI a Voelden.
      5. A Cerberus tudósok elmemanipulációs kísérletei
      6. Az a bolond figura, aki mindenáron valami hasznos munkát akart volna találni magának, de mindig csak felsült vele és bajba került, amiből ki kellett menteni
      7. Az angara "maffiavezér kocsmáros", aki a titkos vízkészletéből építette ki a hatalmát
      8. A Charlatan küldetéssorozat és az egész sztorija szerintem baromi élvezetes és ötletes volt
      9. A krogan telepeseknél is voltak tök jópofa küldetések, legink a kultúrájukkal kapcsolatosan
      10. Az elveszett arkokhoz és pathfinderekhez kötődő mellékküldetések is jók voltak
      11. A csapattagok küldetései közül is volt jó pár, ami fasza volt (pl. Jaal, Drack, Kallo)
      12. Ryder családi háttere, a tesója és SAM

    • @laszlovarjas8981
      @laszlovarjas8981 13 дней назад

      Habár sokszor elmondja, hogy kedvenc játékai közé tartozik, néha az ellenkezője jön le abból amit mond.
      A paragon/renegade konkrétan az egyik legfontosabb dolog volt, és egyes fajok sorsa múlt azon, hogy a jó választ adod e vagy sem, érthetetlen amit mond.
      A 634 év pedig ha az utazók szemszögéből nézzük nem pedig a földi "megfigyelők" szemszögéből, akkor közel fénysebességgel megtehető ez a táv a time dilation miatt.

    • @HardGenerationz
      @HardGenerationz 12 дней назад

      @@laszlovarjas8981 8 éve azzal kezdte az egyik videóját, hogy elvan a maga módján az olyan játékokkal mint a Mass Effect. Azóta gondolt egyet és hirtelen a legnagyobb rajongója lett a játéknak

    • @aszirtes
      @aszirtes 12 дней назад

      Szerintem a mellékkküldetések között is volt jó (pl. volt egy kannibálos), és persze egy csomó "gyűjtsd össze" típusú is Ez van. Ja, és úgy emlékszem a sztoriban az is meg lett magyarázva, hogy miért vannak már ott emberi telepesek..

  • @milanpalkovics7546
    @milanpalkovics7546 13 дней назад

    Mondjuk a Doom sztorija egész jó lett, már őket se szólhatjuk meg, hogy olyan egyszerűt alkotnak.

  • @danielczoller3395
    @danielczoller3395 14 дней назад +1

    “Készülő” Mass Effect-nek az tenne a legjobbat, ha szélnek eresztenék a bye-oware csapatát. Andromeda - anthem - failguard bukásai bebizonyították, hogy kifulladt a csapat. Béke poraira….

  • @dodo.1499
    @dodo.1499 15 дней назад

    Valahogy ez a videó pont jókor érkezett. Nemrégiben csöppentem bele a Mass Effect világába illetve az utóbbi hónapokban minden játékot végigjatszottam az Andromeda kivételével. Az OtherWorld Mass Effect sorozatát is végignéztem, viszont a videóban említett problémák között nem szerepel a képkocka szám. Borzasztó volt neki indulni az Andromeda-nak a sok hate és a 30 FPS mellett. Igen, nem várható el, hogy jöjjön patch a játékhoz, de akkor is PS5-ön shooter-t játszani alacsony framerate-tel borzasztó élmény. Nagyon remélem, hogy a következő Mass Effect, illetve az 1-2 éve bejelentett Exodus játékkal újra megmutatják, hogy van igény 2025-ben SC-FI játékot gyártani ami a korábbiak élményfaktorát akár meg is haladja függetlenül attól, hogy más fejlesztők csináljak. Mindenesetre köszönöm, hogy elkészült a videó ezzel is kicsit többet megtudva a legutóbbi részről.✌️

  • @zoltanbogdandy3142
    @zoltanbogdandy3142 12 дней назад

    Melyik a legjobb Mass Effect????Melyiket tartjátok kipróbálásra érdemesnek???

    • @mepatrik1
      @mepatrik1 12 дней назад +4

      Legendary edition. Benne van a trilógia az összes dlc-vel együtt. Az első részt modernizálták még benne egy kicsit, ami gameplayben így is elmarad a másik két résztől, de nem érdemes Mass Effectet játszani az első rész nélkül, a sztori meg már ott is zseni.

  • @Dinnye01
    @Dinnye01 14 дней назад +1

    Nekem egyszerűen unalmas volt az Andromeda. A gameplay loop az idegeimre ment, hogy rohangálni kellett össze-vissza minden fiszfasz mellékküldetésért olyan időtartamokig, ami nagyon vontatottá vált.
    A harcban pedig nem éreztem, hogy erősödnék az új fegyverekkel és a végére benyomtam egy trainert, hogy 1shot, mert nem volt izgi. Ahhoz képest, hogy mekkora volt a világ, nagyon keveset tettek bele.
    Woke-nak egyáltalán nem mondanám ezt a részt, szerintem semmi nem volt benne, ami megérdemelné ezt a jelzőt. A történet NEM lett volna rossz, ha folytatják. Engem érdekelt az Andromeda története, jópofák voltak az Angarák és sikerült egy, a miénktől teljesen eltérő kultúrát bemutatni. Szóval alien fronton jók voltak.
    DE így, hogy csináltak egy baromi unalmas játékot... sajnos meghalt a dolog.

  • @HardGenerationz
    @HardGenerationz 14 дней назад +1

    Ami tetszett: nyomokban Mass Effect-hangulatot tartalmaz, grafikailag talán megállja a helyét még ma is. A Pathfinderes történet szerintem klassz, azért vegyük figyelembe, hogy ezt egy többrészes játék első darabjának szánták, másrészt meg a Shepard/Kaszások után ember legyen a talpán aki izgalmas folytatást tudna írni
    Ami nem tetszett: pocsék társak. Borzalmasan untam minden párbeszédet Liammal, Nyxxel, Jallal, Cora személyisége meg kifejezetten irritált. Szóval maradt Peebee és Drack de utóbbi gyakorlatilag Wrex és Grunt, ugyanaz a karakter 4 játékon keresztül csak más névvel. A küldetések is borzalmasak, én is megcsináltam csomó mellékküldit de egy idő után hagytam a fenébe mert én sem tudnék egyet sem kiemelni ami minimálisan érdekes lett volna. Amit nem említettél és engem iszonyatosan zavart, hogy a társak képességeit harcban nem irányíthatjuk. Ez nonszensz, ez marhaság. Én imádtam kombózni a társakkal a trilógiában, itt a játék használta a képességeket és emiatt olyan "magányosnak" éreztem a harcot. Egyébként a DA Veilguardban sem irányíthatod már a csapattagodat, amit én élveztem, mert néha jó volt váltani egy unalmas harcosról egy mágusra. Továbbá kevesebb képességed lehet és a csapatod létszáma is kevesebb. Ezekkel a lépésekkel a bioware visszafelé fejlődik. A másik ami mocskosul irritált a pályadizájn, Havarl bolygón rengeteget szívtam mert nem tudtam merről közelítsem meg a célokat. Néztem yt-n végigjátszást ott is tanácstalan volt egy ideig a srác, szóval nem csak nekem volt bajom ezzel. Még ami zavart az az új fajok érdektelensége, sem a kettek, sem az angarák nem lettek izgalmasak.
    Egyébként a sok hibája ellenére egyszer elment a játék de nem hiszem, hogy újra kijátszanám. A Veilguardból kiindulva én sok jóra nem számítok, ha itt is ugyanolyan b.zin fog kinézni az összes karakter akkor inkább hozzá sem nyúlok.
    Egyébként hogy a fenébe lehet, hogy ennyi bukás után még bizalmat kap a bioware az EA-től?

  • @HungarianHorseArcher
    @HungarianHorseArcher 15 дней назад +1

    A 3 első rész vásárlása után ezt is megvettem. Kb. olyan "izgalmas" volt hogy abbahagytam már az első harmadában... 😅

    • @doomguy2553
      @doomguy2553 14 дней назад +1

      Én az első küldi után lettetten és töröltem is

  • @Thrawn1995
    @Thrawn1995 13 дней назад +3

    Már nem buziságból, de az egész kiritikát számomra élvezhetetlenné teszi ez a slendrián hozzá nem értés a csillagázsati dolgokhoz. Androméda csillagrendszer? Bro... ha már az elején ilyen fizikailag tényleg megalapozott problémákat feszegetsz, azért basszus járj utána dolgoknak. Hatalmas csalódás...

  • @fabiadi2
    @fabiadi2 14 дней назад +1

    Nem készült el a DLC de a végén elég nyíltan ki lehet venni npc beszélgetésből a célzást hogy a Quarian ark lett volna az egyik csak hát a bukott projectbe annyi pénzt már nem akartak beleölni és inkább elengedték.

  • @esclin1170
    @esclin1170 15 дней назад +2

    Az nincs odaírva, hogy az a 634 év kinek a szemszögéből telt el. Mert ha valaki fénnyel megközelítőleg utazik annak sokkal lassabban telik az idő és még reális is lehet az 634 év az űrhajó/utazók szempontjából a 2,5 millió fényéves út. Az a 2,5 millió fényéves távolság külső szemlélő számára tart annyi ideig a Földről nézve.

    • @cybernet343
      @cybernet343 14 дней назад

      Túlbonyolítod, ennek semmi köze ahhoz, amit Zoly felvet. Az ME univerzumban az első résztől kezdve a fénynél jelentősen gyorsabban utaznak, másként nem lehetne galaxison belül pár óra, vagy nap alatt eljutni A-ból B-be. Az Andromeda galaxis viszont olyan messzire van a miénktől, hogy még a számunkra lehetetlen scifi technológiával is bizonyosan jelentős idő lenne elérni odáig.
      Ez az egész felvetés Zolytól érthetetlen.

    • @laszlovarjas8981
      @laszlovarjas8981 13 дней назад

      Pontosan, az utazók szemszögéből közel fénysebességgel el lehet jutni ennyi idő alatt, ugyanakkor FTL drive "Faster Than Light" miatt is teljesen rendben van.

  • @ZsoltTaligas
    @ZsoltTaligas 12 часов назад

    Üdv. Már bocs, de kezdjük azzal hogy a játék az Androméda GALAXISBAN játszódik, nem egy rendszerben. És annak a galaxisnak is csak egyetlen csillaghalmazában. Mert itt nincsenek mass relay k. A többi félreértésre nem térnék ki de van még pár. Karcsú lett a játék de nem olyan rosz.

  • @csuccser
    @csuccser 14 дней назад +1

    Hát mit mondjak, nem keltett kellemes emlékeket ez a video. :D Pár hónapja rápróbáltam a legendary edition mass effect 1. részére, és hát szerintem az a játék se örgedett jól... Biztos nem fogom még 1x végigjátszani. (Pedig annó imádtam a trilógiát)

  • @rivaj
    @rivaj 15 дней назад

    Én azt hittem eddig, hogy 600ezer évig utaztak lol.

  • @attilagebri2656
    @attilagebri2656 15 дней назад

    meg szépült a múlt idő

  • @attilagebri2656
    @attilagebri2656 15 дней назад

    úgy magyarázták valahol hogy a tejút relékkel fel lettek gyorsitva

  • @gyurmagyuri6440
    @gyurmagyuri6440 13 дней назад

    Ennek is már 8 éve...

  • @kovcsrob
    @kovcsrob 12 дней назад +1

    A vicces az egészben az, hogy:
    A mai játékok nagy részénél is vacak a sztori. A döntések, ha számítanak is, akkor sok esetben csak tönkre vágják a történetet. (ha nem azt választod, amit a fejlesztők elképzeltek)
    De a legtöbb esetben csak a mellék szálakban van döntési lehetőséged. Az ellenséges AI ma is céllövölde. És sokszor amint elfordulsz odateleportálnak. A nyílt világ olyan, mint a valóság: üres. Ahol fel is van töltve ott is többnyire ismétlődő elemekkel.
    Tehát, amibe bele bukott az Andromeda az azóta is általános. Csak hát az elvárások.

  • @RUNCAJSZ74
    @RUNCAJSZ74 15 дней назад +1

    Ez a story alapú játék volt amit utoljára végig vittem (nekem nagyon tetszett),viszont azóta csak multiplayer shooter játékokat vagyok képes játszani

  • @g_h_0_s_t
    @g_h_0_s_t 14 дней назад +2

    Én imádtam az andromédát. Egy klassz fél nyílt világú shooter/rpg light volt, szemben a csőjáték 2. És 3. résszel.
    Szerintem ott ment félre, hogy:
    1) megjelenéskor egy minősíthetetlen hulladék volt
    2) a trilógiát vallásosan imádó félvak rajongók mindent szétfikáztak ami nem a negyedik rész
    Voltak hibái amik a videóban is elhangzanak, de ekkora bukást nem érdemelt (volna, ha normálisan jelenik meg)

  • @micsu1982
    @micsu1982 14 дней назад +1

    Elejen az a tudomanyos elemezes
    egy videojatek tekintetben atomgaz volt 😅

  • @szabolcspal3630
    @szabolcspal3630 15 дней назад

    Szerettem ezt a játékot, a helyszínek tetszettek, a történet simán jó volt "első résznek", a harcrendszer jó volt, voltak jó ötletek.
    Ez a game a karaktereken, meg az elvárások miatt bukott el.
    Ilyen idióta karaktereket régen láttam. Rendesen irritáltak,bármikor megszólaltak.
    A rajongók elvárásait meg nem is említem. Nek tudom mit vártak, semmi nem tetszett nekik, olyanokat róttak fel a játéknak, ami egyáltalán nem fair. Nem vol elég új faj, kevés a bolygo amire le lehet szallni... Ilyen hülyeségek...

  • @Igazmondo-mindenttudo
    @Igazmondo-mindenttudo 10 дней назад +1

    Látszik nincs ennek semmi baja, csak lusta dolgozni

  • @MrSlayer8484
    @MrSlayer8484 15 дней назад +3

    A Wokeguard után én nem szeretném, hogy a Bioware új Mass Effectet csináljon. Adják inkább oda az IP-t a Lariannak.

  • @palkovacs7789
    @palkovacs7789 15 дней назад +3

    Nagyra becsülöm h újra előkerült a franchise, ráadásul ilyen terjedelemben foglalkozol vele. De sajnos több ponton elég felületesnek és szigorúnak érzem a videót, ill. általános igazságként akar beállítani olyan dolgokat, amik ennél sokkal szubjektívebbek.
    A ME:A messze nem tökéletes játék, sőt a trilógia minőségétől is jócskán elmarad, viszont indokolatlanul sok savat kapott már anno is, és azóta is. Messze nem annyira rossz, mint amennyire a köztudatban él, a legtöbb fronton pedig erős kettős mérce jellemzi az értékelését. Szerintem a mai napig egy kifejezetten szórakoztató élmény tud lenni, még ha nem is mindenkinek való.
    Az irreális foszuhatagot és rendkívül rossz értékeléseket 3 fő okra vezetem vissza.
    Az egyik h ez a játék már egy olyan korban jelent meg, ahol menő volt minden nagy hype-pal érkező dolgot a porig gyalázni. Ez az alkotásokra is átterjedő cancel culture söpörte el részben az A-t is. Boldog-boldogtalan fosta magából az igénytelenebbnél igénytelenebb mémeket és pár másodperces tartalmakat, amik aránytalanul felnagyították a játék 1-1 negatívumát. Így persze a hosszabb értékelések is nagyrészt ezekre fókuszáltak, mert ez volt mainstream, a pozitívumok meg alig kerültek említésre, mert hát az nem vonzott annyi kattintást.
    A másik h ez a cím eredetileg nem egy önálló játéknak készült, hanem eleve több részesre, ha jól rémlik, egy másik trilógiának volt tervezve. Ebből fakadóan a sztori és a karakterek kapcsán ink egyfajta felvezetésnek lett szánva, mintsem kerek egésznek. A játékmenetnél olcsó lenne erre fogni az elemek egy részének kiforratlanságát, hiszen mégis a 4. ME játék volt már. Viszont pl. a döntéseink vagy válaszaink jelentősége, sztoribeli motívumok, ill. a karakterek sorsa egyértelműen emiatt tűnik erőtlennek, mert csak a harmadát kaptuk meg a nagy egésznek. Persze valahol luxus volt az az elbizakodottság és optimizmus h eleve a folytatásokra lőttek, de akkortájt nemigen lehetett arra számítani h egy ilyen brand akkorát fog bukni h kaszálják az egész vonalat.
    A harmadik h túl nagy volt a kabát az eredeti ME miatt. Az egy játéktörténeti klasszikus lett, ami irtó magasra tette a lécet, amit megugrani már eleve brutálisan nehéz lett volna. Ezt súlyosbította h sokan már a ME3 vége miatt értelmetlenül hőbörögtek, így az A feladata volt nemcsak felnőni a nagy elődökhöz, de egyben az is h a befejezés teremtette "csorbát" kiköszörülje.
    A videóban elhangzottakra részletesebben egy másik hozzászólásban térek ki. Én nagyon sajnálom h a ME ezen szála elhalt, mert nagyon sok potenciál maradt még ebben a sztoriban, a karakterekben, a felvezetett dolgokban, az Andromeda világában. De mindezek vélhetően már sosem lesznek kiaknázva, köszönhetően a habzó szájú gyűlöletkampánynak, ami a játék ellen fel lett fújva.
    Persze már akk is ment (és azóta is tart) a nagy duma h igenis gyűlölködni kell a "rossz" alkotások ellen, petíciókat írni, lázadozni, kelteni a hangulatot és utálkozásba hergelni minél több embert, mert majd ez hozza el a minőséget. Aztán látjuk hová vezetett ez a mentalitás. Lehet sorolni pl. h ME-hez hasonló tematikában hány olyan játék vagy film érkezett az elmúlt 7-8 évben, ami nemhogy az eredeti trilógia minőségét megközelíti, de akár az Andromeda szintjén van. De témától és műfajtól függetlenül se az jellemző h özönlöttek volna a számottevően jobban sikerült játékok. Ha hagyják elkészülni az A további részeit, szerintem bőven a sikeresebb címek közé emelkedett volna az ismert mezőnyben.

    • @cybernet343
      @cybernet343 14 дней назад +4

      Ne haragudj, de pár jogos észrevételedtől eltekintve ez úgy ahogy van, egy hatalmas önámító ferdítés, amivel a játékot és annak alkotóit leszámítva mindent és mindenki mást hibáztatsz, csak azokat nem, akiknek módja lett volna sikeres címet csinálni az Andromedából. Az érvelésed többnyire érzelmi elfogultságból és erősen szubjektív ítéletekből fakad, nem logikusak, vagy következetesek.
      1. Szerinted az az egyik ok, hogy ekkor már divat volt gyalázni a hype dolgokat. Ha igazad lenne, a 17-es év több sikercímének is így kellett volna végeznie, mégis jött a Nier, Prey, Breath of the Wild, Resi 7, Horizon Zero Dawn, AC Origins, Cuphead és még számos másik, amik bejelentéstől máig közkedveltek és etalonnak számítanak.
      2. Az, hogy egy trilógia első részének lett szánva, nem kifogás. Megjelent önálló produktumként, úgy el is várható, hogy ebben a formában megálljon a maga lábán. Az ME is trilógia volt, az első rész mégis kellőképp érdekes és élvezetes volt, sőt, még az alapokat is lefektette ehhez az univerzumhoz. Az Andromeda erre a bejáratott, többszörösen bizonyított alapra épült és még ezt se tudta normálisan kihasználni.
      3. Túl nagy elvárások a trilógia sikere okán. Az tény, hogy magas polcra tette magát az ME széria, de hogy azt a szintet közelítőleg sem sikerült elérni, elég beszédes és nem az elvárásokon múlott, hanem ők nem nőttek fel magukhoz (ami nem csoda, tekintve, hogy addigra már rengetegen leléceltek a Biotól, ráadásul az EA is jól bekavart a hülyeségével). Az ME 3 végződése persze megágyúzta az addig élvezett bizalmat, de ez megint a Bio sara, a játékosoknak nem kötelességük egy pofon után odatartani a másik orcájukat is. Az, hogy ezt a játékosok nyakába varrod és a 3 befejezése miatti elégedetlenséget így minősíted, sokat mond rólad.
      A fogyasztói bázis hibáztatása ugyanaz, mint a víz hibáztatása, amiért a kacsa nem tud úszni. De könnyű bűnbak, amire infantilis módon lehet mutogatni az előző évtized óta, mióta ez az önmagából kifordult trend elindult a szórakoztatóiparban. Nem a játékosok vannak azért, hogy a stúdiók működhessenek. A stúdiók vannak azért, hogy a játékosoknak tetsző produktumokat hozzanak létre. Ők a szolgáltató, a vevő meg aki a vásárlóerejével fenntarthatja a szolgáltatást, ha elégedett a termékkel. Hogy milyen megnyilvánulások illőek a vevők részéről, az mellékes. Én sem értek egyet az extremitásokkal, de ha végeredményben nem tetszett elég embernek a termék ahhoz, hogy megvegyék (függetlenül attól, ezt hogyan fejezték ki individuális szinten), onnantól nincs mit tenni, vagy magyarázni, az a termék bukott. Piaci és ez esetben szórakoztatási oldalról is.
      Te magad is úgy fogalmaztál, hogy "ha nem is mindenkinek való". Mint kiderült, nem volt elég embernek való ahhoz, hogy folytassák. Nem gondoltál még arra, hogy a negatív kritikák ugyanezért túlsúlyosak és nem csupán azért, mert szerinted trend "gyűlölködni"?
      Sajnálom, de annyi ponton vérzik amit írtál, hogy arra se időm, se energiám, se kedvem többet írni.

    • @palkovacs7789
      @palkovacs7789 14 дней назад

      @@cybernet343 Lehet. Vagy csak arról van szó h én igyekszem pozitívabban hozzáállni 1-1 alkotáshoz, ink az erényekre fókuszálni, nem minden egyes apró negatívumon folyamatosan lovagolni, mint tették azt sokan pl. ezen játék esetében is. Az elfogultság jogos felvetés lehet, de a logikátlanságot és következetlenséget nem tartom annak, az írásodban sem sikerült ezt érvekkel alátámasztanod.
      1. Attól h divat gyalázni hype dolgokat, még nem jelenti azt h minden egyes címnek így kell járnia. Mindig vannak kivételek, akár a minőségük, akár más tényezők miatt. Ettől még a tendencia és a jelenség adott, nem cáfolja az h vannak olyan címek, amiket kedveltek.
      2. Az jogos h önállóan is jobban meg kellett volna álljon a lábán, utaltam is rá h elhibázott volt eleve arra lőni h majd a folytatásban fejtenek ki csomó dolgot, mert úgyis lesz. Ettől függetlenül azt is jogos felvetésnek érzem h egy eleve trilógiának szánt alkotás esetében ne legyen elvárás az h minden 1. részben felmerülő dolog legyen is még ott fontos és elvarrt. Igen, bizonyos téren kritizálható ilyenek miatt a ME:A, mert tényleg lehetett volna jobban kezelni az adott dolgokat, viszont több esetben meg olyan elemeknél kötnek ebbe bele, ami már indokolatlan. Meg persze itt is erősen megjelenik a kettős mérce.
      3. Azért varrom a játékosok nyakába, mert a leggyakoribb panaszokból 10/9 vagy tényszerű baromság vagy csak arról van szó h XY nem azt várta, másképp képzelte el a lezárást, így hát akk az csak fos lehet.
      Akár a víz hibáztatásának éled meg, akár nem, a fogyasztók hozzáállása ettől még kártékony és abnormális. Az új kedvencem, ami az elmúlt években tört elő h "ez csak mid, úgyh felesleges szr". Mert persze megmondójóskának rögtön elit kell csak, ami konkrétan neki nagyon tetszik, minden más, ami akár csak átlagos, az meg üldözendő, minek készült el. Végül is a világ alkotásainak 99%-át lehetne is törölni, eleve miért csinálták, mert hát csak "közepes".
      Csak épp azt nem érti meg a többség h sokszor a nagy dolgok abból születnek h van előtte rengeteg átlagos dolog, amiből tanulnak, amiből inspirálódnak. A másik h a korszakos dolgok nem abból születnek h a tucatemberek igényeit és ízléseit akarja az alkotó kényszeresen kielégíteni, hanem h bátran felvállalja a saját vízióját és elgondolását. Aztán az ilyenek elsöprő többsége bukta, a maradékból meg lesz az új etalon, a legkultikusabb alkotások. De ezek nem jöhetnek létre sok-sok gyengébb próbálkozás nélkül.
      A ME:A negatív kritikáinak nagy része baromira túlzó és/vagy igazságtalan. Mint a legtöbb dolog esetében. Pár hangos negatív okoskodó által tele van sírva a média azzal h milyen értékelhetetlen fos, amit aztán mindenki más átvesz és visszhangoz. Részben emiatt is szerepel gyengén, mert divat fikázni, sokan meg felülnek ennek és elhiszik h tényleg olyan rossz és kár fizetni érte.
      Azért nem gondolom h elsősorban a jogos kritikák miatt annyira rossz a játék megítélése, mert amikor érvelni kellene, akk többségében ostobaságok merülnek fel negatívumként. Mint pl. ebben a videóban is az elhangzó támadó felvetések ~3/4-e vagy objektíven tévedés vagy irreleváns megalapozatlan kijelentés. Nem azzal van a bajom h sokaknak nem tetszik a ME:A, mert ilyen vagy olyan, és felhoznak jogos és valós hibákat, hiányosságokat. Hanem h alaptalan vagy kettős mércén alapuló hülyeségekkel próbálnak érvelni.

  • @unitednationsspacecommand6502
    @unitednationsspacecommand6502 15 дней назад

    Woke mocsok volt amikor kijött. A patchek után jobb lett. Attól eltekintve viszont benne van egy erős potenciál. Személy szerint imádtam a nyitottságát a szabad erők használatát. A harc a legjobb szerintem a triológianál is. Zene az ahh nem olyan fontos igaz a galaxis menü az szép tribute a triológiához. Viszont még mindig futottam apróbb glitcheke be de nem olyan fontosak. Élvehető játék de érződik a woke faszság rajta. Ha levan árazva akkor megéri egy végigjátszást.

  • @unitednationsspacecommand6502
    @unitednationsspacecommand6502 15 дней назад

    Nem csoda hogy a balhés 3 rész után egyből egy más galaxisba küldték a Mass Effectet. Remek lett volna ha az EA nem öli meg plusz a woke retek.