Nie spodziewałem się że kiedykolwiek będzie mi dane !. Sprzedałem polakom wszystko co istniało w tamtym czasie na rynku polskim pracując w sieci Unitra . (zwanym półlitra serwis). Znałem produkty Pana Kudelskiego z prasy i opowieści . Świetny film !
Polak potrafi, szkoda tylko że nie w Polsce. Gdyby Kudelski został w Polsce, świat zapewne nie usłyszałby o nim. Tak jak mawiał Norwid: "Polacy - naród wspaniały, społeczeństwo żadne".
Wróciły wspomnienia... Miałem raz w życiu styczność z Nagrą IV STC i moje odczucia były identyczne z Pańskimi, Panie Krzysztofie. Używaliśmy jej przy jednej z produkcji w ITI Video, ale zdołałem dokładnie obejrzec ją od środka - inżynierski majstersztyk na zawsze zapadający w pamięć.
Pamiętam jak Kudelski przyjechał do Polski i podarował magnetofon Nagra polskiemu radiu. Ale nic więcej. Był też polski magnetofon chyba "Mak" naśladujący zewnęcznie nagrę, ale tylko obudową. Mam 73 lata i mogłem pochrzanić. Ryszard P.
26:50 - to zdaje się ton kontrolny. Jeśli napięcie baterii spada, prędkość przesuwu również spada, to ponoć nagrywana częstotliwość pilotująca daje możliwość poprawnego odczytu, bo chwilową prędkość przesuwu należy dopasować do tej właśnie częstotliwości. Usłyszałem to w WFDiF od człowieka zajmującego się filmem od ~50 lat.
Witam. Arcydzieło Stefana Kudelskiego, solidnie wykonany. Skąplikowana obsługa, dlatego potrzebna jest instrukcja obsługi pieczołowicie przetłumaczona na język polski. Bardzo dobry film Panie Krzysztofie. Pozdrawiam serdecznie. 😃👍
rolki, dzwignie, napinacze, przełączniki, płyta z otworami przy głośniku, wskaźnik va, głowice, obudowa, pokrywa, zabezpieczenie pokrywy, okablowanie, kontrola prędkości przesuwu taśmy - to robi wrażenie! świetny odcinek! baardzo dziękuję!
10:00 Wnętrze przypomina mi wnętrze Polskiego Rentgenoradiometru DP-75 (sprzęt wojskowy). Kabelki ładnie uporządkowane, elementy równiutko poukładane. Elegancko :D
Kiedyś kolejno miałem magnetofony : Piosenka, Szmaragd, Tonette, Grundig ( wszystkie polskie modele -dwu i cztero ścieżkowe, zwykły i automatic jak i lampowe i tranzystorowe, Tesla B4 i niemiecki Belinea. Potem całą serię kaseciaków Thomson MK125 zwykły i automatic, B 4 a na koniec fantastyczny polski kaseciak stereo ZRK M531S. W tych ostatnich wstawiałem głowicę uniwersalną JVS i na przedwzmacniaczu głowicy wstawiałem tranzystory niskoszumne i żeby poprawić charakterystykę górnego pasma nagrywania korygowałem indywidualnie do Producenta kasety prąd podkładu głowicy takimi trymerkami oddzielnymi dla każdego z kanałów. Dzięki temu uzyskiwałem na prawdę świetną jakość zapisu. Jeszcze parę lat temu miałem w doskonałym stanie magnetofon szpulowy Tonette. Miał założone nowe paski gumowe, nową głowicę uniwersalną oraz nową lampę wskaźnika poziomu nagrywania EM84. Niestety zawiozłem go do garażu a tam nastąpiła awaria dachu i magnetofon został całkowicie zalany. Z rozdartym sercem wyniosłem go na złom.
Świat jest piękny.. Ludzie są tak zdolni.. Oby wykorzystywali swoje talenty dla dobra innych. Zero temat szefie.. Twój kanał jest mega i to co w nim przekazujesz.. Pozdrawiam. Oby Ci się!
Jeżeli głowice nie były ruszane, to taki magnetofon jest idealny do nagrania sygnałów do kalibracji innych szpulowców. Ja na taśmach z nagry 4.2 kalibrowałem zk, uwerturę i arię pod oscyloskop. Sprawdza się też świetnie jako tape delay
Niesamowite, ta konstrukcja powstala 63 lata temu, genialna i dlugowieczna konstrukcja! To se ne vrati! Cz istnieje jakis wspolczesnie produkowany sprzet, ktory przezyje 60 lat i bedzie naprawialny? Nagra jest wsrod magnetofonow tym czym Patek wsrod zegarkow mechanicznych. Bardzo ciekawy material o historycznej legendzie techniki. PS. Ciekawe, ze takie swietne mechanicznie i dlugowieczne konstrukcje jak Nagra, Studer-Revox, czy Thorens zostaly skonstruowane w malej, bez dostepu do morza, gorzystej Konfederacji Szwajcarskiej.
@@jerzyjerzewski6162 Wiem że potrafią i dzisiaj tylko jakoś tego nie widać🙂 Dla mnie lata swietnosci produkcji sprzetu np Japan to koniec lat 80tych do poczatku lat 90tych. Kocham magnetofony,taśmy(kasety) i tylko z tego slucham Pozdrawiam
@@darekw325 Także mam takie zboczenie. Kasety , decki z magicznym słowem JAPAN moje ulubione sprzęty z tamtych , mrocznych dla mieszkańca PRL , czasów. Wtedy ... mogłem w Pewexie popatrzyć. Tylko. Złota era audio ? Myślę że jednak od połowy '70 do końca '80. Też pozdrawiam.
Niedawno w pracy udało mi się wgrzebać stary monitor Kudelski Nagra DSM Monitor. Mocno poobijany, bo nie miał lekkiego życia, jednak mimo to jakość wykonania i wzornictwo naprawdę zaskakuje. Do tego naprawdę ładnie, równo i przejrzyście gra. To naprawdę spora przyjemność obcowania z tej klasy urządzeniem
W filmie dokumentalnym o Akirze Kurosawie widać na planie filmowym model Nagra dla kina. Zatem dźwiękowcy związani z legendą japońskiego filmu używali sprzętu Kudelskiego :-).
Nagra mi się kojarzyło z systemem kodowania i kontroli dostępu do treści telewizyjnych. Pamiętam, że lama o kiedyś te systemy i można było nielegalnie odbierać canal+
Od razu staną mi przed oczami miniaturowy , szpulowy magnetofon z okresu mojego dziecinstwa , radziecka - Kometa ,używany był przez mojego ojca .Muszę uczciwie też przyznać że działał naprawdę super . Co prawda wyprodukowany był w zakładzie produkującym sprzęt dla wojska - jak prawie wszystko produkowane przez nich w tamtym okresie :) To jednak były to dwie różne klasy .
W czasach, kiedy 3 program PR był Trójką (teraz jest trujka), była wyemitowana audycja zrealizowana przez PR i radio szwajcarskie. Tytuł był "On nagra. I enregistrera" i ta kilkuodcinkowa audycja przedstawiała wiele ciekawych faktów. Jednym było to, że któraś tam misja Apolla, która zakończyła się niedoskonałym wodowaniem i zatopieniem modułu osobowego wykorzystywała magnetofon Nagra. Po wydobyciu z oceanu magnetofon odesłano do Kudelskiego. Firma ponoć jedynie wyczyściła magnetofon, wymieniła baterie i wszystko zadziałało. Kudelski złożył NASA propozycję odkupienia magnetofonu w celu umieszczenia go w muzeum, jednak NASA odmówiła, bo chciała zrobić to samoa, zyli umieścić w muzeum.
Jeżeli przekrój paska jest okrągły to można stosować zwykłe oringi których pełno jest w sklepach z uszczelnieniami. W katalogu oringów Parkera znajdują się nawet wzory do obliczenia przekładni z takimi paskami.
@tbs »nie, nie chodzi o kolorek i kształty. W ten sam sposób układano kable i elementy w amerykańskiej elektronice wojskowej, ale co ty mozsze o tym wiedzieć.
Witam panie Krzysztofie źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedz jest jak najbardziej na temat tylko Fajnie by było sprawdzić czy byłoby dużo zainteresowanych Myślę że pasjonatów radmora nie brakuje. Pozdrawiam, Marcin,B
@@marcint4521 hej , tym razem to nie jakis polonista haha , tylko zlapalem mini laga przy czytaniu Twojego komentarza , moze pora dac oczom odpoczac , w sumie to nawet fajnie Ci to wyszlo pozdro
Miałem przyjemność parokrotnie nagrywać na NAGRZE IV. Mamy do dziś na wyposażeniu 2 sztuki. Oczywiście dziś już kompletnie nie używane - leżą sobie w magazynie.
Mozesz dodac do Twojego kitu gniazda tos link przynajmniej trzy. Ciezko dostac wzmacniacz z trzema czy wiecej wejsciami. A ja mam komputer, Apple TV, Chromecast audio, telewizor a to juz sa cztery urzadzenia.
Czy dogra Pan jeszcze jakiś choćby króciutki fragment z tymi rolkami 50 i 60 ? Może da się to zrobić z zablokowanym czasem naświetlania w aparacie i wyjdzie tak jak przy jarzeniówce. Pozdrawiam!
@@ReduktorSzumu spoko i tak bardzo fajny material, bo ja choc wiele razy czytalem o tej legendzie to nigdy nie mialem okazji tak dokladnie obejrzec :) tego sprzetu.
Czyli nie tylko grafen, ale nawet audio za granicą produkujemy. A i jeszcze elektrolity. No tak, współcześnie zwijane od samego leżakowania pęcznieją...
To było pouczające. Na starość człowiek zobaczył jak wygląda legenda, o której słyszałem ale nigdy nie dotykałem. Łapa w górę się należy.
Właśnie!
SprawdIłem stronę firmową
W zakładce historyczne produkty są wszystkie modele ze schematami
To się nazywa profesjonalne podejście
Świetny odcinek !
Nie spodziewałem się że kiedykolwiek będzie mi dane !. Sprzedałem polakom wszystko co istniało w tamtym czasie na rynku polskim pracując w sieci Unitra . (zwanym półlitra serwis). Znałem produkty Pana Kudelskiego z prasy i opowieści . Świetny film !
Wspaniały odcinek, Panie Krzysztofie serdeczne dzięki! Szacun
nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku z tego magnetofonu, jestem pod wielkim wrażeniem :)
Jak to? Przecież to NAGRA!
no noo Polak potrafi :) konkretny sprzet,mozna porownac do zegarkow Patek :)
Polak potrafi, szkoda tylko że nie w Polsce. Gdyby Kudelski został w Polsce, świat zapewne nie usłyszałby o nim. Tak jak mawiał Norwid: "Polacy - naród wspaniały, społeczeństwo żadne".
Jak weźmie się prawo podatkowe do ręki to nie dziwie się że Polacy chcą emigrować i tworzyć swoje wynalazki za granicą
Jak Pan wspomniał na początku filmu. To jest po prostu dzieło sztuki. Piękno w najczystszej mechanicznej postaci.
Wróciły wspomnienia... Miałem raz w życiu styczność z Nagrą IV STC i moje odczucia były identyczne z Pańskimi, Panie Krzysztofie. Używaliśmy jej przy jednej z produkcji w ITI Video, ale zdołałem dokładnie obejrzec ją od środka - inżynierski majstersztyk na zawsze zapadający w pamięć.
Pamiętam jak Kudelski przyjechał do Polski i podarował magnetofon Nagra polskiemu radiu. Ale nic więcej. Był też polski magnetofon chyba "Mak" naśladujący zewnęcznie nagrę, ale tylko obudową. Mam 73 lata i mogłem pochrzanić. Ryszard P.
Genialne sprzęty. Jak i Pańska robota.Szkoda,że w Polsce nie doceniona.
Kudelski ... ilu takich konstruktorów poległo w walce z PRLem ? Wspaniała maszyna, dzieki za prezentacje!
Dzieło sztuki. Niesamowite. Wszystko było perfekcyjnie przemyślane.
26:50 - to zdaje się ton kontrolny. Jeśli napięcie baterii spada, prędkość przesuwu również spada, to ponoć nagrywana częstotliwość pilotująca daje możliwość poprawnego odczytu, bo chwilową prędkość przesuwu należy dopasować do tej właśnie częstotliwości.
Usłyszałem to w WFDiF od człowieka zajmującego się filmem od ~50 lat.
To puste miejsce jest na ten duzy silnik. Bo jak sie zamyka obudowe to on musi sie tam zmiescic.
Należy pamiętać, że firma Kudelsky produkuje system kodowania przesyłu obrazu, który też się nazywa Nagra, i korzysta z niego np,. Cyfrowy Polsat :)
Faktycznie, NagraVision, nie miałem pojęcia, że ten system ma związek z firmą Kudelskiego. Dzięki za uświadomienie!
@@mlodzin90 A to ciekawe, ja tez nie
Zawsze nurtowała mnie ta nazw a teraz wiem o co chodzi
Ja już po samym zobaczeniu logo w tym filmie skojarzyłem że przecież było logo Nagra na kartach CP. Jak widać to to samo ;)
@@danvanzalman83 Przecież to po polsku jest :)
pieknie i solidnie wykonany sprzet jakosc nagrania tez super.dzis można po marzyc o sprzecie tak solidnym
Witam. Arcydzieło Stefana Kudelskiego, solidnie wykonany. Skąplikowana obsługa, dlatego potrzebna jest instrukcja obsługi pieczołowicie przetłumaczona na język polski. Bardzo dobry film Panie Krzysztofie. Pozdrawiam serdecznie. 😃👍
Sprzęt robi takie wrażenie, że aż wgniata w fotel. Super odcinek.
I used to service these from 1969 and have met Stefan Kudelski. I wish I could understand what you are saying! :)
He spoke in superlatives about Kudelski, the Nagra company and this tape recorder. :)
I envy you talk with such a great man. Best regards.
rolki, dzwignie, napinacze, przełączniki, płyta z otworami przy głośniku, wskaźnik va, głowice, obudowa, pokrywa, zabezpieczenie pokrywy, okablowanie, kontrola prędkości przesuwu taśmy - to robi wrażenie! świetny odcinek! baardzo dziękuję!
10:00 Wnętrze przypomina mi wnętrze Polskiego Rentgenoradiometru DP-75 (sprzęt wojskowy). Kabelki ładnie uporządkowane, elementy równiutko poukładane. Elegancko :D
Kosmiczny sprzęt. Piękny. Jestem zachwycony.
Kiedyś kolejno miałem magnetofony : Piosenka, Szmaragd, Tonette, Grundig ( wszystkie polskie modele -dwu i cztero ścieżkowe, zwykły i automatic jak i lampowe i tranzystorowe, Tesla B4 i niemiecki Belinea. Potem całą serię kaseciaków Thomson MK125 zwykły i automatic, B 4 a na koniec fantastyczny polski kaseciak stereo ZRK M531S. W tych ostatnich wstawiałem głowicę uniwersalną JVS i na przedwzmacniaczu głowicy wstawiałem tranzystory niskoszumne i żeby poprawić charakterystykę górnego pasma nagrywania korygowałem indywidualnie do Producenta kasety prąd podkładu głowicy takimi trymerkami oddzielnymi dla każdego z kanałów. Dzięki temu uzyskiwałem na prawdę świetną jakość zapisu. Jeszcze parę lat temu miałem w doskonałym stanie magnetofon szpulowy Tonette.
Miał założone nowe paski gumowe, nową głowicę uniwersalną oraz nową lampę wskaźnika poziomu nagrywania EM84. Niestety zawiozłem go do garażu a tam nastąpiła awaria dachu i magnetofon został całkowicie zalany. Z rozdartym sercem wyniosłem go na złom.
Świat jest piękny.. Ludzie są tak zdolni.. Oby wykorzystywali swoje talenty dla dobra innych.
Zero temat szefie.. Twój kanał jest mega i to co w nim przekazujesz.. Pozdrawiam. Oby Ci się!
niesamowita konstrukcja na najwyższym poziomie, podobnie w starych Mercach, wystarczy wyczyścisz podzespoły i chodza na nowo
Ale cudo! Bardzo fajny też wstęp. Miło się słucha o polskiej myśli konstrukcyjnej, która cieszy się powodzeniem i uznaniem. Pozdrawiam.
Wspaniały odcinek, wcześniej tylko słyszałem o tych magnetofonach ale nie miałem okazji zobaczyć, wnętrze rewelacja :) Bardzo dziękuję :)
Genialny sprzęt. Kiedyś przewijała mi się ta nazwa w domu rodzinnym ale nigdy nie kojarzyłem jej z Polakiem.
Mistrzostwo tkwi w prostocie i dla tego to ma tyle lat i dalej działa
Jeżeli głowice nie były ruszane, to taki magnetofon jest idealny do nagrania sygnałów do kalibracji innych szpulowców. Ja na taśmach z nagry 4.2 kalibrowałem zk, uwerturę i arię pod oscyloskop.
Sprawdza się też świetnie jako tape delay
10:00 wiązki na somolotach wyglądają podobnie, tam też nic nie może się luzować / drgać.
Niesamowite, ta konstrukcja powstala 63 lata temu, genialna i dlugowieczna konstrukcja!
To se ne vrati! Cz istnieje jakis wspolczesnie produkowany sprzet, ktory przezyje 60 lat i bedzie naprawialny?
Nagra jest wsrod magnetofonow tym czym Patek wsrod zegarkow mechanicznych.
Bardzo ciekawy material o historycznej legendzie techniki.
PS. Ciekawe, ze takie swietne mechanicznie i dlugowieczne konstrukcje jak Nagra, Studer-Revox, czy Thorens zostaly skonstruowane w malej, bez dostepu do morza, gorzystej Konfederacji Szwajcarskiej.
To cudowne i wspaniałe miejsce o przepięknych widokach. Widać w takich miejscach ludzie są inni.
Rewelacyjny sprzęt, rewelacyjnie omówiony. Jak zwykle zresztą. Podziwiam autora za wiedzę i przekaz.
Mam z 1961 r ale f-my Grundig i jest zupelnie jak nowy ( juz na tranzystorach ) formatu kartki A4 ,są tez tasmy nagrane z 1974 r ..
Dziękuję bardzo. Na taki film czekałem.
Ależ cacko :-). Zewnętrznie i wewnętrznie piękny .
Piekny sprzęt i super wykonany.
Kiedyś potrafili solidnie zrobić.
Czekam na następne odcinki o magnetofonach. 👍
Dziś też potrafią. Ale to jest kosztowne a ludowi starczy smart.
@@jerzyjerzewski6162 Wiem że potrafią i dzisiaj tylko jakoś tego nie widać🙂 Dla mnie lata swietnosci produkcji sprzetu np Japan to koniec lat 80tych do poczatku lat 90tych. Kocham magnetofony,taśmy(kasety) i tylko z tego slucham
Pozdrawiam
@@darekw325 Także mam takie zboczenie. Kasety , decki z magicznym słowem JAPAN moje ulubione sprzęty z tamtych , mrocznych dla mieszkańca PRL , czasów. Wtedy ... mogłem w Pewexie popatrzyć. Tylko.
Złota era audio ? Myślę że jednak od połowy '70 do końca '80.
Też pozdrawiam.
Wstęp bardzo ciekawy a sprzęt przepiękny. Już daję łapkę i oglądam dalej.
2:26
Ten model był chyba pokazany w filmie Con Air...
No nareszcie coś porządnego :)
Niedawno w pracy udało mi się wgrzebać stary monitor Kudelski Nagra DSM Monitor. Mocno poobijany, bo nie miał lekkiego życia, jednak mimo to jakość wykonania i wzornictwo naprawdę zaskakuje. Do tego naprawdę ładnie, równo i przejrzyście gra. To naprawdę spora przyjemność obcowania z tej klasy urządzeniem
Nie wiedzialem, ze Stefan Kudelski zmarl. Swietny material!
Jak zwykle ciekawie. Pozdrawiam
W filmie dokumentalnym o Akirze Kurosawie widać na planie filmowym model Nagra dla kina. Zatem dźwiękowcy związani z legendą japońskiego filmu używali sprzętu Kudelskiego :-).
Zazdroszczę możliwości zobaczenia z bliska. Cudo
Sprzęt kozak. Dziękuję za dobry materiał. Pozdrawiam.
Fajnie to wygląda nie wymaga docisku do głowic :)
Jestem miłośnikiem szpuli i mam nadzieję że kiedyś znajdzie się nagra w mojej kolekcji. Pozdrawiam!
na ten odcinek czekałem ;) precyzja starych dobrych konstrukcji ;)
Nagra mi się kojarzyło z systemem kodowania i kontroli dostępu do treści telewizyjnych. Pamiętam, że lama o kiedyś te systemy i można było nielegalnie odbierać canal+
Od razu staną mi przed oczami miniaturowy , szpulowy magnetofon z okresu mojego dziecinstwa , radziecka - Kometa ,używany był przez mojego ojca .Muszę uczciwie też przyznać że działał naprawdę super . Co prawda wyprodukowany był w zakładzie produkującym sprzęt dla wojska - jak prawie wszystko produkowane przez nich w tamtym okresie :) To jednak były to dwie różne klasy .
W czasach, kiedy 3 program PR był Trójką (teraz jest trujka), była wyemitowana audycja zrealizowana przez PR i radio szwajcarskie. Tytuł był "On nagra. I enregistrera" i ta kilkuodcinkowa audycja przedstawiała wiele ciekawych faktów. Jednym było to, że któraś tam misja Apolla, która zakończyła się niedoskonałym wodowaniem i zatopieniem modułu osobowego wykorzystywała magnetofon Nagra. Po wydobyciu z oceanu magnetofon odesłano do Kudelskiego. Firma ponoć jedynie wyczyściła magnetofon, wymieniła baterie i wszystko zadziałało. Kudelski złożył NASA propozycję odkupienia magnetofonu w celu umieszczenia go w muzeum, jednak NASA odmówiła, bo chciała zrobić to samoa, zyli umieścić w muzeum.
Obecnie elektrolity działają kilka lat i są przyczyną większości awarii, które się mnie zdarzają.
Obecnie elektrolity są takie, jakie się wybierze.
@@MTWODZU no nie ja to wybierałem tyko sanyo.odezwij się,gdy coś ciekawego będziesz miał do powiedzenia.A póki co,,zamknij ryj
Przepraszam,zamknij ryja.
Zastanawia mnie, dlaczego Pan nie czyścił bieżni rolek podczas wymiany pasków?
Super film! Chciałbym posiadać tak bogatą wiedzę na tematy audio.
Jak szwajcarski zegarek... ;-)
Dokładnie, szwajcarska precyzja ;)
Z chęcią zobaczyłbym również coś pokroju Proton Minifon P55, szpiegowski lampowy magnetofon drutowy z lat 50tych rozmiaru walkmana.
Super odcinek!!! Dzieki!
Piekna wlasnie kupilem mam nadzieje ze nie trzeba bedzie durzo robic 🤗
Jeżeli przekrój paska jest okrągły to można stosować zwykłe oringi których pełno jest w sklepach z uszczelnieniami. W katalogu oringów Parkera znajdują się nawet wzory do obliczenia przekładni z takimi paskami.
Wspaniały sprzęt, nic dziwnego że amerykanie korzystali z niego podczas misji Apollo, zabierając go na Księżyc.
Podobno nie wylecieli poza studio filmowe i analiza dowodowa bardzo przybliża taką możliwość.
oniemiałem, jak usłyszałem jakość nagrania, szczerze szczęka na biurku.
Gorąco pozdrawiam
piekne sprzęt, ciekawe o co chodziło z tym wykonaniem niczym przy urządzeniach wyprodukowanych do misji apollo
Układ kabli i rozmieszczenie elementów. Faktycznie są podobieństwa.
@tbs »nie, nie chodzi o kolorek i kształty. W ten sam sposób układano kable i elementy w amerykańskiej elektronice wojskowej, ale co ty mozsze o tym wiedzieć.
@tbs »ja pitu, pieprzone prole...
Serial Gwiezdne Wrota SG-1 sezon 1 odcinek 12 około 27 minuty używaja podobnej Nagry 4.2. Puszczają "nastrojową muzyczkę". Pozdrawiam
Witam może to nie na temat ale przydałby się odcinek z RADMOREM 5412 podejrzewam że byłoby dużo zainteresowanych taki dokładny przegląd i serwis
Zdecydowanie - nie na temat.
Witam
panie Krzysztofie źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedz jest jak najbardziej na temat tylko Fajnie by było sprawdzić czy byłoby dużo zainteresowanych Myślę że pasjonatów radmora nie brakuje.
Pozdrawiam,
Marcin,B
Aż chce się powiedzieć, napisać kiedyś to było 😉
Ja napisze ze czasami inerpunkcja jest wazna.
@@atomicinca zawsze się znajdzie jakiś polonista 😜
@@atomicinca dla ciebie interpunkcja, gramatyka i co tam sobie jeszcze wymyślisz.
Dla mnie święty spokój i inne rzeczy.
Dla innych jeszcze coś innego.
@@marcint4521 hej , tym razem to nie jakis polonista haha , tylko zlapalem mini laga przy czytaniu Twojego komentarza , moze pora dac oczom odpoczac , w sumie to nawet fajnie Ci to wyszlo pozdro
Dla mnie bomba! Dzięki za ciekawy film :)
Miałem przyjemność parokrotnie nagrywać na NAGRZE IV. Mamy do dziś na wyposażeniu 2 sztuki. Oczywiście dziś już kompletnie nie używane - leżą sobie w magazynie.
Super sprzęt, ostatnio szukałem na eBay i ceny są jak za mercedesa!!!!!!!!!!!
Te zębatki pod głowicami do czego służą? I te punkty przy głowicach, a może to są otwory do regulacji?
could you please turn captions on for this video as viewers will then be able to get it translated into English
Super
Czy to sprzęt reporterski? Coś kojarzę ze starego filmu, chyba "Abba".
Coś pięknego.
Obchodzi sie Pan z tym sprzętem jakby używał takiego przez pół życia;) ja bym sie bał tam cokolwiek dotykać;d
Orientuje się ktoś gdzie w konsoli Soundcraft Si1 jest bateria podtrzymującą pamięć? Potrzebuję ją wymienić, ale nie wiem w którym miejscu ona siedzi.
Prawdopodobnie "Nagra" była montowana na podzespołach elektronicznych dla lotnictwa.
Piękna rzecz.
Mozesz dodac do Twojego kitu gniazda tos link przynajmniej trzy. Ciezko dostac wzmacniacz z trzema czy wiecej wejsciami. A ja mam komputer, Apple TV, Chromecast audio, telewizor a to juz sa cztery urzadzenia.
Czy dogra Pan jeszcze jakiś choćby króciutki fragment z tymi rolkami 50 i 60 ? Może da się to zrobić z zablokowanym czasem naświetlania w aparacie i wyjdzie tak jak przy jarzeniówce. Pozdrawiam!
Jak mam "dograć"?
@@ReduktorSzumu krótki film osobny :) nawet "unlisted" z linkiem tylko na Facebooku. Z góry dziękuję
@@darkstar2111 ?
Is there a video of this in English?
Swietny kawal sprzetu. Szkoda ze nie bylo slowa czy zdjecia mikrofonu- bo zakladam ze przychodzil w zestawie jakis.
Nie miałem oryginalnego mikrofonu. Przecież bym pokazał...
@@ReduktorSzumu spoko i tak bardzo fajny material, bo ja choc wiele razy czytalem o tej legendzie to nigdy nie mialem okazji tak dokladnie obejrzec :) tego sprzetu.
Dzieło sztuki. Zarówno sprzęt jak i odcinek.
Nagry III uzywa John Travolta w filmie "Wybuch" (Blow Out) z 1981 roku.
chyba czas zrobić odcinek "mój pierwszy magnetofon szpulowy" czyli czego szukać, kilka modeli do 500/1000zł itp
Dzięki.. Super 💪
Maskownica na głośnik, już wiem skąd Apple brało design dla swojego desktopa :D
Czyli nie tylko grafen, ale nawet audio za granicą produkujemy. A i jeszcze elektrolity. No tak, współcześnie zwijane od samego leżakowania pęcznieją...
Ten magnetofon to cudo.
Czy to ten Kudelski, co jest Twórcą analogowego systemu kodowania Syster i cyfrowego Nargavision?
Nagra- SZTOS!!!!!!!!!!
Jak się z Państwem skontaktować? Prosimy o wiadomość :)
Wykonanie magnetofonu przypomina sprzęt wojskowy, szkoda że nie wspomniano że nagra to też systemy kodowania używane np w płatnych platformach TV.
60 lat i taka jakość nagrywania!!!
Super sprzecik...jak zwykle super odcinek choć ilość reklam zaczyna skutecznie zniechęcać do oglądania...
fajne by było intro puszczane z takiej nagry
No fajne, nie widziałem , jeszcze tego sprzętu, fajny, ale ja zostaje, przy Unitrze
2:45 Czy nie był to przypadkiem mechanizm MAGNETOWIDU szpulowego?
To taśma byłaby szybsza od Roberta Kubicy sprzed wypadku, jeśli by nagrywała wideo :)
Dzisiaj, to by było nie do pomyślenia, wyprodukować sprzęt który przetrwa w takim stanie aż tyle dekad 😔