42:10 - lepiej jest mierzyć prąd spoczynkowy jako spadek napięcia na obu rezystorach na raz czyli różnicę potencjałów między emiterami pary tranzystorów mocy - uzyskamy 2x większe napięcie przez co pomiar będzie dokładniejszy.
Cieszę się ze Pan Krzysztof zdecydował się na naprawę. Kolumny leżały w innym serwisie prawie 7 miesięcy bez rezultatu. Pan Resuktor ogarnął to w chwile. I jeszcze video z tego procesu. Szacun wielki.
Jak zwykle profesjonalny film i profesjonalna naprawa i jak zwykle udało się naprawić bo jest Pan mistrzem w swoim fachu.Co do kolumn to nie rozumiem jednej rzeczy,skoro kolumny były aż tak drogie,to dlaczego z głośników średniotonowych wystają przewody.Przecież to zwiększa ryzyko ich uszkodzenia np. podczas czyszczenia zestawu.Naprawdę nie dało się tego zrobić inaczej?No tak średnio bym powiedział...
Pod jednym średniotonnowym jest dystansik uniemożliwiający dopchanie metalowej osłony.Na drugiej go nie ma.Ale to pewnie zostanie poprawione.Dobra robota.
Witam! Panie Krzysztofie, a może by tak jakiś odcinek na temat UV - metrów? Rozwiązania (typy) decybelowe, logarytmiczne, mocy... Praktyczne sposoby skalowania, jak to się robi? Nawet rozwiązania układowe, przykłady "dobrych" czy nawet PCB takowych. Chyba tyle wystarczy? ;-) Przy okazji dziękuję za większość interesujących odcinków! Pozdrawiam!
Jak zawsze świetny material. Jeśli chodzi o wejscia sygnałowe to mam taka teorie, ale nie wiem czy słuszną. Zestaw to glosniki studyjne z wbudowanym wzmacniaczem, wiec nie występuje duzy prad na tym gnieździe i moze bylo latwiej podpiac taki zestaw z urządzeniami występującymi w studiu.
KH O92 niegdyś usłyszane po ponad 20 latach pracy z dźwiękiem nadal są dla mnie punktem odniesienia i jednym z najlepiej brzmiących zestawów "ever made"...
Panie Krzysztofie z niecierpliwością czekałem czy pojawi się relacja z naprawy tych monitorów. Jak zawsze świetny odcinek i „good job” 👍 Zestawy wrócą do swoich zadań. Bardzo Panu dziękuję. Pozdrawiam Arek.
To jak przy instalacji 400V. Kabel z jednej strony ma gołe bolce, które wchodzą w zabudowaną wtyczkę. Wtedy na końcu kabla jest wysoki potencjał, więc musi być zabudowane. Skoro tak to w gnieździe zasilanego urządzenia muszą być gołe bolce.
Dziękuję za kolejny ciekawy film! Długość jak najbardziej ok :) W temacie kolumn i zawartych w nich wzmacniaczy, zastanawiam się jak te wzmacniacze mogą mieć (3x) 60W w klasie AB, skoro trafo zasilające ma tylko 216W? Domyślam się, że tylko wzmacniacz od sekcji niskotonowej pracuje na pełnej wydajności, a końcówki średniotonowa i wysoko. nie stanowią dużego obciążenia dla zasilania. W zasadzie dla wysokich tonów wystarczy kilka wat. Domyślam się też, że producent użył tego samego modułu wzm. we wszystkich 3 sekcjach, dla uproszczenia konstrukcji. No to chyba sobie odpowiedziałem na własne pytanie :D A może ktoś widzi to inaczej?
Dziękuję za kolejny, bardzo ciekawy odcinek. Odnośnie prądu spoczynkowego - w kilku miejscach w internecie spotkałem się z sugestią, że dla klasy AB optymalne jest te ok 30-40 mA (podobnie jak przyjął tutaj p. Krzysztof) i tutaj moje pytanie, czemu akurat taka wartość? Czy można prosić o bardziej szczegółowe wytłumaczenie poparte obliczeniami? P.S. rozumiem, że chodzi o pewien balans pomiędzy brakiem zniekształceń przejścia (tzw. skrośnych) oraz wydajnością (żeby nie robić "grzejnika"), tylko własnie nurtuje mnie to dlaczego akurat te wartości ;)
Wartość ta zależy od charakterystyki przejściowej konkretnego tranzystora. Dla "szybkich" japońskich tranzystorów nie potrzeba więcej niż 5mA i taką wartość z reguły spotykam w profesjonalnych końcówkach mocy, zaś dla starych pokroju 2N3055 potrzeba minimum 10x tyle (zwykle ustawiało się 60-90mA). Popularne tranzystory mocy o ft=3-5MHz wymagają prądu spoczynkowego między 20 a 40mA.
@@zygmuntzarzecki czytałem że jednak 532 to ten przysłowiowy strzał w 10. Osobiście mam pasywne 426, 427 i 497 poprostu jestem fanem Philipsa z tamtych lat.
Kurde chciałbym kiedyś posłuchać jak brzmi muzyka w studio, często słuchając w domu zastanawiam się kto to masterował i na czym, że mu dobrze grało sporo u mnie na sprzęcie za ~10k jedna płyta potrafi brzmieć na prawdę cudownie a innej nie da się słuchać bo brzmi jak nieprzyjemny jazgot.
Ale po remoncie podziałają długo,po kosztach różnie by było,znowu poddał by się jakiś kondensator i przy pechu końcówka mocy by się poddała i przy okazji zajechała by głośnik
Witam widzę że Pan zajmuje się reanimacja kolumn otóż miał bym pytanie co do regeneracji amphitone ac 022 200w 8ohm oraz przejzenia radmora,5412 naprawy wyserwisowania czy podjął bym pan wyzwanie
In modern speak these are called Neumann(K+H) and PSI (Studer) speakers. They are both at the very, very high end. If you ask gearspace, they would say the «studers»are better. Personally. Every room I tried, i found a more suiting «k+h» model.
Przyjrzałem się schematowi i cudów nie ma, prosta konstrukcja z parą różnicową na wejściu, w zasadzie jak by usunąć to podwójne źródło pradowe to schemat byłby jak w PW czy radmorze. Spodziewałem się lepszej konstrukcji.
Jednego nie mogę zrozumieć - są dwie niezależne kolumny aktywne. Każda z nich, ma swój regulator czułości (attenuator) - czyli głośności. Bezstopniowy, czyli płynny. W związku z tym, aby kolumny grały z jednakową głośnością (tak jak w przypadku klasycznego zestawu kolumn pasywnych i wzmacniacza stereo z jedną gałką głośności, tradycyjnie - wspólną dla obu kanałów), konieczne jest ustawienie regulatorów w obu kolumnach w dokładnie identycznym położeniu. Jest to przecież niemożliwe. Zawsze, któryś z nich, będzie w nieco innym położeniu. A zatem, zawsze, jedna z kolumn będzie grać głośniej od drugiej, co jest przecież niedopuszczalne. W związku z tym, jak ustawić jednakową głośność w obu aktywnych kolumnach, takich jak te? Może mi to ktoś wytłumaczyć?
IMHO cale nieporozumienie z glosnikami studyjnymi wynika z tego, ze w rzeczywistosci nie sa one do sluchania muzyki. Glosniki studyjne maja za zadanie podkreslac wady dzwieku, punktowac wszystkie jego niedoskonalosci, poniewaz o to wszak chodzi w przypadku pracy nad dzwiekiem. Dokladnie odwrotnie do glosnikow typowo naglasniajacych, ktore maja dzwiek wygladzac, sprawiajac ze po prostu stanie sie przyjemny dla ucha. Dlatego kupowanie sprzetu studyjnego do domowego odsluchu w wiekszosci przypadkow nie ma sensu.
Pan z Wilka robił mi już jeden zestaw. Było fantastycznie. W tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana i złożona. Chodzi głównie o aktywna zwrotnice.
Wygląda jakby kolumny leżały przez jakiś czas w wilgotnym środowisku - pordzewiałe śrubki od głośników, pośniedziałe gniazda układów i te rozpadające się gniazda bezpieczników.
Żarówka ma zadanie zadziałać jak rezystor. Ograniczy prąd płynący przez urządzenie w przypadku jakiegoś zwarcia, np tranzystorow koncowych. Zabezpieczy tez instalację bezpiecznikową w domu. Jeśli wzmacniacz będzie pracował w zwarciu to przez żarówkę popłynie max prąd z sieci i rozśwetli się ona pełną mocą. W normalnych warunkach, przy sprawnym wzmacniaczu, na początku przeplywa tylko tzw prąd udarowy więc zarówka rozświetla się na chwilę ale zaraz przygasa i powinna się lekko żarzyć, w zaleznosci od poboru mocy przez wzmacniacz. Zarówka jest włączona szeregowo ze wzmacniaczem, nie równolegle. Pozdrawiam.
No cóż, jednak "stare" nie zawsze znaczy bardzo dobre, do czego często usilnie starają się przekonać bezkrytyczni wielbiciele takiego sprzętu ignorując wszelki postęp i nowe technologie.
Ludzie kupują takie kolumny do odsłuchu w warunkach domowych i później twierdzą że są audiofilami 🤣 Temu przynajmniej kable głośnikowe nie będą grały 🤣
Ale kosmiczna wiedza panie Krzysztofie, ja nie mam o tym pojęcia, ale z jakiegoś powodu uwielbiam oglądać Pana filmy. Mam pytanie ile godzin orientacyjnie poświęciłby Pan na tą naprawę jeśli by Pan nie nagrywał?
Tym razem nagrywałem Zoomem i mikrofonem kamery, stąd różne brzmienia, w różnych scenach. Nie zawsze jest miejsce i czas na studyjne mikrofony w czasie napraw.
41,30 Tylne plecy, super mi się to podoba, uśmiałem się do łez. Bez urazy Krzysiu.
42:10 - lepiej jest mierzyć prąd spoczynkowy jako spadek napięcia na obu rezystorach na raz czyli różnicę potencjałów między emiterami pary tranzystorów mocy - uzyskamy 2x większe napięcie przez co pomiar będzie dokładniejszy.
Taki serwisant to prawdziwy skarb i dobro narodowe.
Wielkie brawa panie Krzysztofie.
Cieszę się ze Pan Krzysztof zdecydował się na naprawę. Kolumny leżały w innym serwisie prawie 7 miesięcy bez rezultatu. Pan Resuktor ogarnął to w chwile. I jeszcze video z tego procesu. Szacun wielki.
Godzina minęła jak z bicza strzelił 😊 szacun dobra robota
Byłoby super mieć tak długi odcinek co tydzień. Świetna robota. Pozdro 🥃🥃🏴
Od ponad 30-tu lat mam wzmacniacz K+H Klein + Hummel ES 20. Do dziś gra u mnie w salonie.
Bardzo przyjemne brzmienie . Pozdrawiam
super filmik czysta przyjemność Pana słuchać pozdraiiam
Panie Krzyśku jest Pan mistrzem 😂
Dokładnie BIOTAD PLUS team💪💪
Ależ mięsny odcinek. Dziękuję!
Jak zwykle profesjonalny film i profesjonalna naprawa i jak zwykle udało się naprawić bo jest Pan mistrzem w swoim fachu.Co do kolumn to nie rozumiem jednej rzeczy,skoro kolumny były aż tak drogie,to dlaczego z głośników średniotonowych wystają przewody.Przecież to zwiększa ryzyko ich uszkodzenia np. podczas czyszczenia zestawu.Naprawdę nie dało się tego zrobić inaczej?No tak średnio bym powiedział...
Spójrz na mega doceniony średniotonowiec od ATC, taka konstrukcja poprostu jest lekka, łatwo się porusza a o to przecież chodzi😊
Zapowiada się ciekawie
Pod jednym średniotonnowym jest dystansik uniemożliwiający dopchanie metalowej osłony.Na drugiej go nie ma.Ale to pewnie zostanie poprawione.Dobra robota.
Tak, to też, ale cała blacha wchodzi również za głęboko w szczelinę. Poprawione oczywiście.
Potężna wiedza. Podziwiam i gratuluje 👏💪
Już się miałem czepiać że nie ma apsik 😁 jedno było . Po tylu latach gdzieś mi tego brakowało . Pozdrowienia .
Witam! Panie Krzysztofie, a może by tak jakiś odcinek na temat UV - metrów? Rozwiązania (typy) decybelowe, logarytmiczne, mocy... Praktyczne sposoby skalowania, jak to się robi? Nawet rozwiązania układowe, przykłady "dobrych" czy nawet PCB takowych. Chyba tyle wystarczy? ;-)
Przy okazji dziękuję za większość interesujących odcinków! Pozdrawiam!
Ten model był produkowany w latach 1976-1995
Dziękuję
Miłego oglądania wszystkim, całe 54 minuty piękna 🤩
Ano tak
👍👍👍
Jak zawsze świetny material.
Jeśli chodzi o wejscia sygnałowe to mam taka teorie, ale nie wiem czy słuszną.
Zestaw to glosniki studyjne z wbudowanym wzmacniaczem, wiec nie występuje duzy prad na tym gnieździe i moze bylo latwiej podpiac taki zestaw z urządzeniami występującymi w studiu.
Materiał super.
KH O92 niegdyś usłyszane po ponad 20 latach pracy z dźwiękiem nadal są dla mnie punktem odniesienia i jednym z najlepiej brzmiących zestawów "ever made"...
Melduję się, 55 min akcji😊
No proszę, pierwszy odcinek w którym była naprawa 6 wzmacniaczy 😀
Złącza bananowe z tyłu miałeś oznaczone na początku filmu w schemacie blokowym. Wynika z niego że to wyjście ze wzmacniacza
Nooo niezłe... średni podobny do Morela, to juz musi latać ładnie
Resory orginalne tyle lat się trzymają , szkoda że nie nasze : )
Panie Krzysztofie z niecierpliwością czekałem czy pojawi się relacja z naprawy tych monitorów. Jak zawsze świetny odcinek i „good job” 👍 Zestawy wrócą do swoich zadań. Bardzo Panu dziękuję. Pozdrawiam Arek.
W jednym zestawie nie ma dystansu na środkowym głośniku. Może dlatego dotyka osłona kopułkę.
To jak przy instalacji 400V. Kabel z jednej strony ma gołe bolce, które wchodzą w zabudowaną wtyczkę. Wtedy na końcu kabla jest wysoki potencjał, więc musi być zabudowane. Skoro tak to w gnieździe zasilanego urządzenia muszą być gołe bolce.
Co do tych gniazd to pomyślałem że może chodzi o to by do tych aktywnych kolumn, nie dało się podłączyć ,,przypadkowo '' aktywnego wzmacniacza.
Ciekawy materiał
szacuneczek za monitor :)
Ja poproszę klein Hummel o 92 ! Na membranach gorlicha mam takowe mogę użyczyć !
Dziękuję za kolejny ciekawy film! Długość jak najbardziej ok :)
W temacie kolumn i zawartych w nich wzmacniaczy, zastanawiam się jak te wzmacniacze mogą mieć (3x) 60W w klasie AB, skoro trafo zasilające ma tylko 216W?
Domyślam się, że tylko wzmacniacz od sekcji niskotonowej pracuje na pełnej wydajności, a końcówki średniotonowa i wysoko. nie stanowią dużego obciążenia dla zasilania. W zasadzie dla wysokich tonów wystarczy kilka wat. Domyślam się też, że producent użył tego samego modułu wzm. we wszystkich 3 sekcjach, dla uproszczenia konstrukcji.
No to chyba sobie odpowiedziałem na własne pytanie :D A może ktoś widzi to inaczej?
Bardzo słuszne wnioski.
Bardzo ciekawe….
Dziękuję za kolejny, bardzo ciekawy odcinek. Odnośnie prądu spoczynkowego - w kilku miejscach w internecie spotkałem się z sugestią, że dla klasy AB optymalne jest te ok 30-40 mA (podobnie jak przyjął tutaj p. Krzysztof) i tutaj moje pytanie, czemu akurat taka wartość? Czy można prosić o bardziej szczegółowe wytłumaczenie poparte obliczeniami? P.S. rozumiem, że chodzi o pewien balans pomiędzy brakiem zniekształceń przejścia (tzw. skrośnych) oraz wydajnością (żeby nie robić "grzejnika"), tylko własnie nurtuje mnie to dlaczego akurat te wartości ;)
Wartość ta zależy od charakterystyki przejściowej konkretnego tranzystora. Dla "szybkich" japońskich tranzystorów nie potrzeba więcej niż 5mA i taką wartość z reguły spotykam w profesjonalnych końcówkach mocy, zaś dla starych pokroju 2N3055 potrzeba minimum 10x tyle (zwykle ustawiało się 60-90mA). Popularne tranzystory mocy o ft=3-5MHz wymagają prądu spoczynkowego między 20 a 40mA.
Jak zwykle genialny odcinek. Jak te zestawy mają się do aktywnych Philips 22RH532 które Pan dawno temu również serwisową?
@@zygmuntzarzecki czytałem że jednak 532 to ten przysłowiowy strzał w 10. Osobiście mam pasywne 426, 427 i 497 poprostu jestem fanem Philipsa z tamtych lat.
A ja mam Dss 930 i korci mnie aby wysłać je na serwis bo powstałby pewnie też ciekawy odcinek bo to ostatnie tchnienie Philipsa i do tego cyfrowe
Kurde chciałbym kiedyś posłuchać jak brzmi muzyka w studio, często słuchając w domu zastanawiam się kto to masterował i na czym, że mu dobrze grało sporo u mnie na sprzęcie za ~10k jedna płyta potrafi brzmieć na prawdę cudownie a innej nie da się słuchać bo brzmi jak nieprzyjemny jazgot.
Trochę w innym temacie, czy słuchał Pan wzmacniaczy firmy Atoll? Np in100, czy in200 sig, jeżeli tak, to co Pan o nich myśli
Chyba Panowie mieli cos wspolnego z firma Saba, te radia z tej samej epoki sa podobnie zbudowane.
Ale po remoncie podziałają długo,po kosztach różnie by było,znowu poddał by się jakiś kondensator i przy pechu końcówka mocy by się poddała i przy okazji zajechała by głośnik
By nie uszkodzić miksera zastosowany był męski wtyk ..
Witam widzę że Pan zajmuje się reanimacja kolumn otóż miał bym pytanie co do regeneracji amphitone ac 022 200w 8ohm oraz przejzenia radmora,5412 naprawy wyserwisowania czy podjął bym pan wyzwanie
Nie zajmuję się reanimacją kolumn. W tej sprawie, proszę się zgłosić tutaj: wilk-audio-projekt.pl/
Te urządzenia głośnikowe są konstrukcyjnie łudząco podobne do Studer a723 które są jednak bardziej zaawansowane technologicznie.
In modern speak these are called Neumann(K+H) and PSI (Studer) speakers. They are both at the very, very high end. If you ask gearspace, they would say the «studers»are better. Personally. Every room I tried, i found a more suiting «k+h» model.
Przyjrzałem się schematowi i cudów nie ma, prosta konstrukcja z parą różnicową na wejściu, w zasadzie jak by usunąć to podwójne źródło pradowe to schemat byłby jak w PW czy radmorze. Spodziewałem się lepszej konstrukcji.
Mając drugą sprawną kolumnę nie można było porównać pomiarów podzespołów?
Pewnie tak można było zrobić. Ale czy nie warto podnosić sobie poprzeczkę?
Jednego nie mogę zrozumieć - są dwie niezależne kolumny aktywne. Każda z nich, ma swój regulator czułości (attenuator) - czyli głośności. Bezstopniowy, czyli płynny. W związku z tym, aby kolumny grały z jednakową głośnością (tak jak w przypadku klasycznego zestawu kolumn pasywnych i wzmacniacza stereo z jedną gałką głośności, tradycyjnie - wspólną dla obu kanałów), konieczne jest ustawienie regulatorów w obu kolumnach w dokładnie identycznym położeniu. Jest to przecież niemożliwe. Zawsze, któryś z nich, będzie w nieco innym położeniu.
A zatem, zawsze, jedna z kolumn będzie grać głośniej od drugiej, co jest przecież niedopuszczalne. W związku z tym, jak ustawić jednakową głośność w obu aktywnych kolumnach, takich jak te? Może mi to ktoś wytłumaczyć?
A może po prostu posłuchać?
Would really, really love a translation! To any language!
Jestem ciekawy co musiałbym zainstalować w salonie,aby doznać wrażenia,że stoję obok prawdziwej perkusji?
Perkusję?
Prawdziwą perkusję
IMHO cale nieporozumienie z glosnikami studyjnymi wynika z tego, ze w rzeczywistosci nie sa one do sluchania muzyki. Glosniki studyjne maja za zadanie podkreslac wady dzwieku, punktowac wszystkie jego niedoskonalosci, poniewaz o to wszak chodzi w przypadku pracy nad dzwiekiem. Dokladnie odwrotnie do glosnikow typowo naglasniajacych, ktore maja dzwiek wygladzac, sprawiajac ze po prostu stanie sie przyjemny dla ucha. Dlatego kupowanie sprzetu studyjnego do domowego odsluchu w wiekszosci przypadkow nie ma sensu.
Jak by kolega z Wilk Audio je dokończył było by pewnie dużo lepiej,ale koszty,czy warto?
Pan z Wilka robił mi już jeden zestaw. Było fantastycznie. W tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana i złożona. Chodzi głównie o aktywna zwrotnice.
A ja mam problem znaleźć potencjometr do safari😂
17:45 chyba ze magnetofon to nagra III :P
Wygląda jakby kolumny leżały przez jakiś czas w wilgotnym środowisku - pordzewiałe śrubki od głośników, pośniedziałe gniazda układów i te rozpadające się gniazda bezpieczników.
@@zygmuntzarzecki coś w tym złego że ktoś odkupił i dał nowe życie klasyków?
Rzeczywiście sprzęt leżał po przeprowadzce w miejscu niezbyt życzliwym dla elektroniki. Ale tak to czasem bywa. Stan deweloperski 😒
10:55 coś odpadło... ;)
Witam serdecznie.Wzioł by pan na warsztat soundbar samsung,nie łączy się z głośnikiem basowym?
Hej. A czy była by opcja wziąć do oceny jakiś wzmacniacz Taga Harmony ? ? Proszee :)
👍🏻👍🏻
Co tak piszczy w tle?
Piszczy przetwornica od lupy z lampą. Będę musiał coś z tym zrobić.
te wyjscia bananowe są podłączone do wyjść wzmacniaczy (informacja ze odczytana schematu)
Tak, ale nie bezpośrednio, tylko przez rezystory 270 omów.
Do czego służy ta zwykła żarówka, może ktoś to łopatologicznie wyjaśnić?
wklej to do Yutuba: "Sposób na Żarówkę i warsztatowe ciekawostki...."
Świetnie wytłumaczone
Żarówka ma zadanie zadziałać jak rezystor. Ograniczy prąd płynący przez urządzenie w przypadku jakiegoś zwarcia, np tranzystorow koncowych. Zabezpieczy tez instalację bezpiecznikową w domu. Jeśli wzmacniacz będzie pracował w zwarciu to przez żarówkę popłynie max prąd z sieci i rozśwetli się ona pełną mocą. W normalnych warunkach, przy sprawnym wzmacniaczu, na początku przeplywa tylko tzw prąd udarowy więc zarówka rozświetla się na chwilę ale zaraz przygasa i powinna się lekko żarzyć, w zaleznosci od poboru mocy przez wzmacniacz. Zarówka jest włączona szeregowo ze wzmacniaczem, nie równolegle.
Pozdrawiam.
No cóż, jednak "stare" nie zawsze znaczy bardzo dobre, do czego często usilnie starają się przekonać bezkrytyczni wielbiciele takiego sprzętu ignorując wszelki postęp i nowe technologie.
Uff odpoczynek od wojny
Ludzie kupują takie kolumny do odsłuchu w warunkach domowych i później twierdzą że są audiofilami 🤣 Temu przynajmniej kable głośnikowe nie będą grały 🤣
Ale zawsze mogą założyć kable zasilające audiofilskie,tylko mogą mieć problem z wygrzaniem kabli😂😂
A jaki sprzęt trzeba mieć żeby być tym audiofilem ?
@@michal586 zapytaj audiofili, bo ja to tylko muzyki słucham, ale słyszałem o magicznych sprzętach co widać scenę, temperaturę i barwy dźwięku.
@@wiesawborowski5031 dobrze się wygrzewa kable w ognisku ewentualnie palnikiem ale to droższa metoda 😆😆
@@michal586 wystarczy że będzie drogi 🤣🤣🤣
Adam Słodowy😊
Ale kosmiczna wiedza panie Krzysztofie, ja nie mam o tym pojęcia, ale z jakiegoś powodu uwielbiam oglądać Pana filmy. Mam pytanie ile godzin orientacyjnie poświęciłby Pan na tą naprawę jeśli by Pan nie nagrywał?
Mmmmmm
Aktywne wzmacniacze kolegi mają wejście Jack i oba typy XLR
Tam XLR męski to przelot.
Panie Reduktor
wszystko ładnie pięknie
Ale Pana głos jest na serio słabym poziomie jeżeli chodzi o mikrofon
Tym razem nagrywałem Zoomem i mikrofonem kamery, stąd różne brzmienia, w różnych scenach. Nie zawsze jest miejsce i czas na studyjne mikrofony w czasie napraw.