#8 MW-SC6B 16,2V Kulon w opcji Recond STD!!! - szok bo żadna ładowarka tak nie ładuje. Info od widza

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 ноя 2020
  • Zapraszam na forum dyskusyjne na temat ładowania akumulatorów:
    / 2724758901120365
    Pokazuję jak używać stosunkowo taniego, budżetowego sprzętu by skutecznie naładować akumulator samochodowy AGM i z elektrolitem płynnym.
    #Wskazówki dotyczące ładowania akumulatorów samochodowych i zakupu nowego akumulatora
    #ŁadowanieAkumulatoraKwasowoołowiowegoZEelktrolitemPłynnym
    1.Ładowanie jednostopniowe - najczęściej stosowane.
    Polega na ładowaniu prostownikiem stałą wartością prądu 0,1C do uzyskania oznak pełnego naładowania - jeśli gęstość mierzona przez 3 kolejne godziny w odstępach 1 godzinnych nie rośnie i/lub osiągnęła 1,28 g/cm3. W akumulatorach, w których nie ma dostępu do elektrolitu można stan pełnego naładowania rozpoznać po trzech kolejnych pomiarach napięcia w odstępach jednogodzinnych. Gdy napięcie nie rośnie akumulator jest pełny.
    2.Ładowanie dwustopniowe - najbardziej zalecane z uwagi na trwałość akumulatorów.
    Polega na ładowaniu akumulatora w pierwszej fazie stałą wartością prądu 0,1C do wystąpienia stanu gazowania elektrolitu, a następnie po kilkugodzinnej przerwie (2 stopień) ładowaniu prądem 0,05C czyli 5% do uzyskania oznak pełnego naładowania lub 1,28 g/cm3. Podobnie jak w ładowaniu jednostopniowym rozpoznanie pełnego naładowania można przeprowadzić pomiarami gęstości elektrolitu w odstępach czasu jak również napięcia na klemach.
    Skrótowe zasady ładowania akumulatora z elektrolitem płynnym
    I. ŁADOWANIE WSTĘPNE do 15 V - prądy 10 - 30% C
    II. ŁADOWANIE WYSYCAJĄCE powyżej 15 V - prądy 2 - 5% C
    Przyjęte wyżej napięcia ładowania mają służyć TYLKO i wyłącznie
    UŁATWIENIU ZAPAMIĘTANIA W/W WARTOŚCI.
    Jeśli gęstość nie rośnie przerywamy ładowanie.
    W akumulatorach, w których nie ma dostępu do elektrolitu:
    - posługujemy się woltomierzem - multimetrem
    Jeśli napięcie nie rośnie przez kolejne 3 godziny przerywamy ładowanie.
    #ŁadowanieAkumulatoraAGM
    Ważne:
    Napięcie końca ładowania 14,5V-14,9V prąd do 0,3C (30%C)
    1. Ładowanie zasadnicze - po głębokich rozładowaniach.
    • - Prąd ładowania maksymalnie do 0,3C czyli 30% pojemności.
    • - Koniec ładowania, gdy spadnie do około 1,5-2,5A zależnie od pojemności akumulatora.
    • Zwykły PROSTOWNIK NADAJE się do ładowania tego typu akumulatora tylko pod nadzorem.
    2. Ładowanie wysycające - do napięcia 15,6V przy malejącym prądzie ograniczonym do 5% pojemności przez 2 godziny do 100% pojemności.
    IDZIEMY NA ZAKUPY CZYLI KUPUJEMY NOWY AKUMULATOR
    Co sprawdzić podczas zakupu czyli jak nie dać się oszukać?
    Na zakupy idziemy z :
    - multimetrem cyfrowym lub
    - miernikiem parametrów elektrycznych akumulatora.
    - wagą łazienkową, sprężynową lub wiedzą jaką markę wybrać
    Parametry do sprawdzenia:
    1. Napięcie spoczynkowe 12,55 - 12,88V
    2. Waga - im więcej tym lepiej
    3. Ogólną sprawność akumulatora (prąd rozruchowy, SOH - sprawność, SOC - poziom naładowania) - pomiar przeprowadzamy profesjonalnym lub posiadanym przez siebie miernikiem.
    Napięcie na zaciskach - między 12,55V-12,8 V
    Jeśli ma mniej niż 12,55V odrzucamy jako leżak magazynowy. Ma początki zasiarczenia, zmniejszoną pojemność i zdolność rozruchową na starcie - również krótsze życie w dobrym stanie.
    Świadomy zakup akumulatora z niskim napięciem może być uzasadniony odpowiednio niższą ceną. Akumulator taki powinien jednak być dokładniej sprawdzony, przetestowany i koniecznie przed użyciem odpowiednio naładowany.
    Waga akumulatora w danej pojemności różnych producentów.
    - wybieramy najcięższy. Różnice w wadze akumulatorów do 100Ah dochodzą do 10kg !!!
    W niektórych dobrych sklepach sprzedawcy mają wagę jeśli nie to waga łazienkowa lub sprężynowa musi wystarczyć albo bazujemy na informacjach z Internetu.
    Prosimy o pomiar testerem Midtronik lub podobnym w celu weryfikacji parametrów i odrzuceniu ewentualnie wybrakowanej sztuki. Wybór końcowy można zweryfikować dodatkowo opornicą - o ile sprzedawca na to pozwoli.
    - Akumulator zdjęty z półki sklepowej zwykle nie osiąga deklarowanych parametrów prądu rozruchowego, wartości odczytane są lekko niższe od deklarowanych przez producenta, gdyż nie są idealnie naładowane. Przed użyciem warto o nie odpowiednio zadbać, przygotować. Odwdzięczą się dłuższym życiem.
    Akumulator autora tekstu Banner 72Ah 700A EN miał w sklepie 649A, po wysyceniu 6 godzin 670A a tygodniu w samochodzie 820A EN !!!
    Ważne przy zakupie akumulatora:
    • Nowy akumulator fabrycznie posiada ok. 80% ładunku i należy go wysycać wg wskazówek zamieszonych powyżej. Im dłużej leży na półce tym dostępna pojemność jest niższa.
  • НаукаНаука

Комментарии • 273

  • @Tab7.6.Tab7.6
    @Tab7.6.Tab7.6 3 года назад +34

    Mmmm... Rzeczywiście warta zainteresowania. Przynajmniej oferuje to, co obiecuje producent, a i przy odrobinie pomysłowości nawet więcej. I wreszcie można ustawić coś więcej niż tylko typ akumulatora. Rzekłbym nawet, że ładowarka lepsza niż CTEK 5, a przy tym dużo tańsza. Kolejny ciekawy test, dziękuję 🙂

    • @mowca100
      @mowca100 10 месяцев назад +3

      Nie jest lepsza niż Ctek. Ctek to first class i finezja. Mam obie i mam porównanie. Ctek po zakończeniu ładowania podtrzymuje akumulator w sposób jaki nie oferuje żadna inna ładowarka na rynku i jest to realizowane w sposób najkorzystniejszy dla trwałości akumulatora.

  • @aleurwal2000
    @aleurwal2000 3 года назад +12

    milo sie ogląda - wincyj takich filmów kurła wincyj xD

  • @stanisawcholewczuk3160
    @stanisawcholewczuk3160 3 года назад +10

    Witam.
    Podoba mi się kanał i sposób prowadzenia. Przekazuje Pan dużo szczegółowych i przydatnych informacji. Miałbym tylko jedną sugestię. Proszę więcej informacji o kabelkach (schemat połączeń). Czasem trudno się zorientować e gąszczu.

  • @user-ac4uo7my0d
    @user-ac4uo7my0d 2 года назад +5

    Na podstawie Twojej recenzji kilka dni temu kupiłem sobie tą ładowarkę. Jutro wyjmuje aku i auta i zobaczę co ten sprzęt potrafi 🙂

  • @krzychujerzyna3833
    @krzychujerzyna3833 3 года назад +19

    Super materiał, nareszcie kanał na którym nie reklamuje się sprzętu którym się handluje 😉 z miłą chęcią wspomogę Pańską pracę co miesięczną symboliczną dyszką. Pozdrawiam

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      Dziękuję :-)

    • @pawe6821
      @pawe6821 2 года назад

      @@piotrsch1976 kupiłem ją, dzięki za materiał , ale czy funkcja recondition przy 15.7v nie uszkodzi mi instalacji w aucie ??

    • @awmawm6995
      @awmawm6995 Год назад +1

      @@pawe6821 odłącz klemę do ładowania i masz 100% pewność

  • @aladom756
    @aladom756 3 года назад +10

    Kolejny super test , szacun za test taniej uniwersalnej ładowarki .

  • @Hrzybs
    @Hrzybs 2 года назад +6

    Super ładuje akumulatory od bizona, szybciej niż stary prostownik ważący 20 kilo

  • @krzysztofg2025
    @krzysztofg2025 3 года назад +4

    Ooo coś ciekawego się szykuje

  • @astra16v8
    @astra16v8 2 года назад +4

    W końcu po testach różnych ładowarek, od marketowych po Chińskie Foxsur znalazłem ładowarkę która mi odpowiada. Polecam każdemu niezdecydowanemu, występuje pod dwiema markami czyli ta z filmu MW-SC6B oraz CarCommerce NC-SC6E która ja posiadam. Działa identycznie z tym ze u mnie ładowanie bez regeneracji kończy się przy napięciu 14.64

  • @marcinneroj4181
    @marcinneroj4181 Год назад +2

    bardzo fajna ladowarka, kupilem z polecenia pana tomasza hudy, i jestem bardzo zadowolony. wczesniej uzywalem tzw radyjka... naprawde fajna propozycja i mozna nia latwo zbudowac gestosc. warta polecenia.

  • @przemyslawb.829
    @przemyslawb.829 2 года назад +3

    Po lekturze tego filmiku, różnych dyskusji na grupie fb oraz testu mw sc8e, zakupiłem model mw sc6b. Wygląda na to, ze grzeje sie on mniej przez co nie ogranicza napięcia a do tego jest na allegro tansza od swojej mocniejszej siostry o 50zł. Wybór mógł być tylko jeden.

  • @semprefidelis1769
    @semprefidelis1769 2 года назад +4

    Mam i działa

  • @NoiseHunter-ux9vm
    @NoiseHunter-ux9vm Год назад +1

    13'50 "może zrobi wam ładne wykresiki..." ile razy się z tego uśmiałem

  • @SuperItaliano83
    @SuperItaliano83 Год назад +3

    Mój Foxsur 8A daje nieobciążony ~13.8V na żabki, a klon Foxsur'a 5A aż 16.7V na żabkach. Jeśli chcemy ładować delikatnie z dołu, wystarczy skorzystać funkcji ładowania akumulatora motocyklowego, tam jest ograniczenie prądu ładowania do 1.5A .

  • @carburator52
    @carburator52 7 месяцев назад +1

    Nie, nie ma podtrzymania napięcia po naładowaniu akumulatora. Jednak gdy nie odłaczymy tej ładowarki od akumulatoro po zakończonym ładowaniu to znów samoczynnie wznowi się ładowanie gdy napięcie na 12V_wym akumulatorze spadnie do 12,3V (przynajmniej tak sprawdziłem w Trybie AGM 12V - 1A. Wszystko w tej ładowarce zostało dobrze przemyślane i zaprojektowane. Mnie to jednak nie boli gdyż w 98% i tak po naładowaniu odpina sie akumulator. Za to dobrze, że jest zasilana również z akumulatora, który ładuje gdyż w razie zaniku napięcia w Sieci 230V i ponownym pojawieniu, ładowarka kontynuuje ładowanie z uprzednimi nastawami bez zająknięcia, no chyba, że już zakończyła ładowanie to już go nie wznowi.

  • @tomaszjar541
    @tomaszjar541 3 года назад +19

    Łapka w górę za mozolne poszukiwanie czegoś co odróżni tę jedyną ładowarkę wśród ogólnie dostępnego badziewia. Super analizujesz i podchodzisz drobiazgowo do każdego sprzętu by osiągnąć cel czyli gęstość - jak nie drzwiami to oknem:) Niestety przeciętny niezaawansowany Kowalski nie zna się na ładowaniu aku i będzie mu b.trudno zrobić to samo. Dla mnie ta ładowarka to jednak jeszcze nie to choć przyznam, że już więcej potrafi od innych. Czekam w końcu na ładowarkę inteligentną albo zwykłą chamówę, która kilkoma wciśnięciami bądź nawet dwoma (rodzaj aku i start) naładuje porządnie aku, i że nie będzie trzeba walczyć i kombinować/oszukiwać ładowarkę programami i nastawami amperażu. Tak się zastanawiam, czy nikt nie potrafi w Polsce zrobić wreszcie ładowarki na bazie np. Noco gdzie pod przyciskiem Std (kwasowy) uzyska się nap. około 16V z odpowiednim czasowym wysyceniem, a drugim przyciskiem np recond uczciwie impulsowo przerzeźbić kilka albo kilkanaście godzin odsiarczając chociaż delikatnie aku? Do tego wszystkiego wykorzystać algorytm ładowania aku nowych - prądem 0,2C albo i 0,3C do nap. gazowania, a później dopiero spadek prądu. Albo wykorzystać algorytm do aku starszych z ładow. prądami np 0,05C albo mniejszymi. Czy nikt nie chce zarobić czy to jest po prostu jakiś matrix producentów do otępiałych klientów albo na odwrót. Życzę Ci kolejnych dobrych poszukiwań i analiz. Pzdr/Tomasz

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +7

      Dzięki za taki miły komentarz myślę, że jakakolwiek z ładowarek modelarskich spełni Twoje oczekiwania w ładowaniu 2 etapowym co też pokazuję na swoim kanale...

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 3 года назад +4

      @@piotrsch1976 Mam modelarską ImaxB6Mini. Muszę spróbować to może polepszę efekty podstarzałego aku. Do tej pory walczyłem innymi sprzętami w tym Kulonem912. Niedawno wpadła mi też w oko ładowarka "Victron Blue Smart 12V 10A/15A IP65 Bluetooth". Na pierwszy rzut oka standardowa tzn. byle jaka nap14,7V max +recon16,5V przez 1h, ale jak się wejdzie przez telefon w ustawienia zaawansowane można sobie tworzyć własne programy ładowania. Może takie coś przetestujesz?! Pzdr

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +19

      @@tomaszjar541 Skoro masz kulona to jesteś obeznany w temacie i dasz radę podnieść gęstość do pożądanej wartości. Polepszysz na pewno rozładowując go choć raz do napięcia 10,5V i ładując go ponownie do pełnej gęstości. Taki zabieg najlepiej odświeża każdy rodzaj akumulatora łącznie z tymi samochodowymi. Wiesz, ja uparty jestem, założyłem sobie, że nie wezmę do ręki i testów urządzenia droższego niż 200zł a Viktron to już sprzęt z wyższej półki bo cena jak widziałem dobija nawet do 7 stów. Za takie pieniądze to osobiście bym chciał żeby taka ładowarka sama się wyjęła, podłączyła, zrobiła gęstość i podziękowała za użycie a nie wymagała jeszcze pokazywania jak jej użyć żeby zrobiła porządnie swoją robotę. Jest już w naszym kraju parę osób testujących drogie ładowarki, wmawiających ludziom, że by dobrze zadbać o akumulator trzeba wydać na ładowarkę 8 stów by zadbać o akumulator za 2 stówy, no jakiś nonsens ekonomiczny. Nie lubię robić rzeczy bez sensu chyba że to hobby, wtedy o koszty nie pytam, ale mówimy tu o powszechnym użytku i masowych użytkownikach a nie hobbystach męczących swoje akumulatory.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 3 года назад +8

      @@piotrsch1976 tak jestem trochę obeznany- nie żebym się chwalił ale by informacji stało się za dość:) Rozładowywałem go już wiele razy ale obawiam się, że trupa nie ożywię i nie poprawię/dodam mu lat życia, a przy okazji tylko wypróbuję inną ładowarkę porównując jej pracę do kolejnych:)) To dobrze, że jesteś uparty, więc jest szansa na dalsze testy i udane poszukiwania:) Ja patrzę trochę na to wszystko inaczej. Oczywiście też nie twierdzę, że tylko sprzęt za ileś stów załatwi robotę, a coś co jest właściwe i przeznaczone do konkretnej roboty. Aczkolwiek muszę przyznać, że jeżeli znalazłaby się ładowarka prosta w obsłudze, która skutecznie i w odpowiednim czasie naładowałaby aku bez "kombinowania", tak jak opisałem wcześniej np. przyciskiem do odpowiedniego programu i typu aku, to byłbym w stanie zapłacić nawet i te 7 stów. Tak by przeciętny obsługiwacz ładowarki nie musiał znać się na budowie akumulatora, znać procesów w nim zachodzących czy skomplikowanych algorytmów odbudowywania gęstości w rożnych stanach zmęczeniowych aku. Tak by po prostu podłączyć i nawet zapomnieć:) O tego właśnie szukam dla swojej rodziny, dla znajomego, a i nawet dla siebie. Fajnie by było wpiąć ładowarkę przeznaczoną i wybraną do danego aku albo trochę uniwersalną bez wstukiwania i sprawdzania danych itd. Wiesz o co chodzi przecież. Sam wyobraź sobie, że polecasz ją - jakąś ładowarkę komuś znajomemu i co dalej? Nienaładowany aku bądź spalony garaż albo jeszcze coś innego typu - co Ty mi poleciłeś:)
      ps. dowiedziałem się, że ten Victron z bluetooth za każdym razem wymaga włączania komóry i ustawiania zaawansowanego by osiągnąć te upragnione 1,28. Przecież to jakieś kuriozum. A wystarczyłoby dodać włącznik "własne ustawienia" i po sprawie albo dać uczciwe algorytmy przypisane odpowiednim programom. Pzdr

    • @michaelbmw1931
      @michaelbmw1931 3 года назад

      Jaki najlepszy ? Czy coś z tej z filmu czy foxsur??? Potrzebuję info

  • @janjanuszczak105
    @janjanuszczak105 3 года назад +4

    Poniżej polska
    Inteligentna Ładowarka w dobrej cenie = 129 zł Identyczna , jak chińska MW POWER MW-SC 6 B i MW-CS 6 B CARE COMMERCE. / Service w Kraju, gdyby coś. /, .... ale polecam od razu
    MW - SC 8 E

  • @grzegorzpilipczuk849
    @grzegorzpilipczuk849 3 года назад +9

    Testowałeś w trybie agm, wystarczy przełączyć w std i mija 16v dla zwykłych kwasiak ów. Używam jej już ponad rok, bije na głowę noco i ctek

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      To mi teraz klina zadałeś. Testowałem w trybie agm ze względu na wyższe napięcie końca ładowania. Możesz napisać coś więcej jak ona się zachowuje? Czy po zakończeniu ładowania do 14,1V w trybie std po jakimś czasie kontynuuje ładowanie? Jakim prądem ładuje std powyżej 15V? Czy ma ograniczenie napięcia czy daje stały prąd?

    • @grzegorzpilipczuk849
      @grzegorzpilipczuk849 3 года назад +6

      Spróbuj trybu std i w nim też możesz załączyć recond ładowarka podniesie napięcie powyżej 16v. W trybie agm recond nie minie 15,8V (według własnego pomiaru), realnie ładnie wysyca akumulatory kwasowe które nią ładuje. Lekko nie ma bo dwa największe to 80 i 100 ah

    • @grzegorzpilipczuk849
      @grzegorzpilipczuk849 3 года назад +6

      Napięcie końca ładowania to ok. 16,2V natężenie spada według podobnego algorytmu jak w trybie agm. Bardzo ładnie się ten sprzęt zachowuje, nie przegrzewa itd. Ładuje tym akumulatory do łódki i jest ok, wiadomo że to trwa więc jak zależy mi na czasie przy 100ah podłączam 15A stefpola. Ale zaciekawiłeś mnie ta ładowarka toolkitrc zamówiłem 18a

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      @@grzegorzpilipczuk849 Super, dzięki. Żadna ładowarka nie różnicuje opcji Recond w zależności od typu akumulatora, dlatego nie przyszło mi nawet do głowy żeby to sprawdzić. To mamy drugiego Kulona ;-)

    • @TheDevilek1983
      @TheDevilek1983 3 года назад +3

      @@piotrsch1976 ja od razu pomyślałem dlaczego trzymasz się tylko trybu AGM :)

  • @robasjusi
    @robasjusi 3 года назад +4

    👍👍👍👍👍🔋

  • @mmdd3634
    @mmdd3634 3 года назад +4

    Łapka w górę 👍
    Piotrze, ale przy rozwarstwieniu elektrolitu ten gęstszy opada na dół 🤔

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      Na logikę tak, a praktyka pokazuje że w akumulatorze jest odwrotnie, zawsze pierwsze nabranie do aerometru pokazuje wyższą gęstość, a nabierasz z góry to co jest nad płytami. Dopiero po kilkukrotnym zmieszaniu gęstość wychodzi mniejsza.

  • @MDuck-cl8og
    @MDuck-cl8og 3 года назад +7

    Dzięki Panie Piotrze za dużo pracy włożene w testy. Zakupiłem sobie właśnie tę ładowarkę i super sprawa. Moja dotychczasowa z marketu tak ładowała że niby full a następnego poranka napięcie spoczynkowe 12.2V. Tą ładowarką od MW naładowałem sobie mój STD 74Ah 680A do pełna, potem jeszcze dałem Recon na kolejne 2 godziny ( Ładował 15.4V-nie wiem czemu nie więcej ale myślę że mój aku więcej nie potrzebował, na początku z 1A a potem 0.7A ) i doszło do 12.7V które następnego dnia dalej się utrzymało, więc myślę że będzie ok i gęstość poszła już po tym czasie fajnie do góry - niestety aku bez korków, więc nie sprawdzę. Mój Bosch ma dopiero 3 lata ale auto lata w koło komina więc przyda się zapewne takie odświeżanie co 3-4 miesiące. Poprzedni akumulator Varty wytrzymał tylko 4 lata, prawdopodobnie przez to że był wiecznie niedoładowany (Pierwszy montaż Varty wytrzymał 11 lat, ale wtedy auto jeździło często w trasach). Pozdrawiam! UPDATE: Mój Bosch S4 008 ma najprawdopodobniej zabezpieczenie i nie wpuszcza w siebie więcej jak 15.5V bo jak przełączę na 24V by go trochę bardziej wysycić to akumulator "cyka" i nie dopuszcza więcej jak wymienione 15.5V. Producent zapewne zabezpiecza akumulator przed uszkodzeniem lub doładowaniem do 100% by ten przypadkiem nie pociągnął 10 lat...

    • @superAN77
      @superAN77 3 года назад +2

      Mi też pykało i max 15,5 1A. Kolega Sailor 88 mi podpowiedział, cytuję poniżej i to faktycznie działa. Mam MW-SC8E i wysyca ok 16-16,5V i 1-1.5A bez pykania.
      "Bo na 24V trzeba zrobić "myk" z odpięciem klemy, inaczej ładuje trybem impulsowym (masz to na filmie) i stąd to cykanie w aku."

    • @MDuck-cl8og
      @MDuck-cl8og 3 года назад +1

      @@superAN77 Widziałem ten "myk" i faktycznie przestało cykać ale już po kilkunastu minutach wyskakiwał błąd i nie podbijał do tych 16-16,5V. Narazie odpuściłem. Wysycałem kilkukrotnie normalnie, dochodziło do 15.6V bodajże i to musi wystarczyć narazie. Może przed tymi wszystkimi zabiegami akumulator musi być faktycznie mocno rozładowany? Mój nie jest. Za miesiąc, może dwa znowu popracuję nad nim trochę.

    • @antoniusz6023
      @antoniusz6023 2 года назад

      #Donald Duck którą kupiłeś 6A czy 8A ?

    • @MDuck-cl8og
      @MDuck-cl8og 2 года назад +1

      @@antoniusz6023 Ja mam 6A i myślę że wystarczy.

  • @pawcioja1867
    @pawcioja1867 2 года назад +1

    Fajnie się ogląda .
    Ponieważ filmik ma charakter edukacyjny , to warto odmieniać:
    1amper,
    2 ampery,
    10 amperów.

  • @boryswaw
    @boryswaw 3 года назад

    Aku na którym zacząłem się bawić tym urządzeniem (SC8E) to kilkuletnia Centra 45Ah, już nieźle zdarta. Napięcie spoczynkowe przed ładowaniem wynosiło 10,4V, gęstość w granicach 1,15-1,17
    Odpaliłem tryb ładowania dla STD 4A.
    Po całym cyklu włączyłem regenerację (cały czas było 15,8V i 0,8A-0,0A).
    Po tym włączyłem ładowanie w trybie AGM 24V (cały czas było 16,2V i 2A)
    Po sprawdzeniu gęstości wyszło 1,22-1,25.
    Chciałem jeszcze raz załączyć to ładowanie w trybie 24V ale już za każdym razem od razu wskakiwało na 15,8V i 0,8A, nie ważne czy wybierałem AGM czy STD zawsze to samo. W żaden sposób nie byłem w stanie wymusić większego napięcia i prądu.
    Jestem totalnym amatorem więc grzecznie zapytam Was czy macie jakiś pomysł na to dlaczego tak się dzieje?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      Włącz recond w trybie std dla 12V. I powtarzaj wielokrotnie. Zależnie od pojemności takie ładowanie może potrwać wiele godzin jeśli prąd jaki daje ta ładowarka nie zawiera się w zakresie 2-5%C.

    • @pawe6821
      @pawe6821 2 года назад

      @@piotrsch1976 @Piotr Schimke kupiłem ją, dzięki za materiał , ale czy funkcja recondition przy 15.7v nie uszkodzi mi instalacji w aucie ??

    • @mirosawjodowski38
      @mirosawjodowski38 2 года назад +1

      @@pawe6821 była o tym mowa w materiale. Lepiej odpiąć od instalacji. Pozdrawiam

  • @superAN77
    @superAN77 3 года назад +4

    Po Pana zachęcającym filmie kupiłem ME Power ale właśnie model mocniejszy czyli przeze mnie wspomniany 8A MW-SC8E. Udało mi się kupić na aukcji za 138zł czyli w cenie jak za 6A. Było jeszcze parę dostępnych, lecz po moim zakupie aukcja została zakończona.
    Jestem bardzo zadowolony. Ładowarka działa praktycznie tak samo jak model przez Pana testowany.
    Posiadam ok miesięczny akumulator Viking Silver 75/720. Po wyjęciu z auta miał 12.85V. Rezystancja 3,48, tester pokazuje 720A/793A. Po naładowaniu elektrolit miedzy czerwonym, a białym ok 1,20. Uruchomiłem Recondition na STD 12V. Ładowało średnio 15.5/15,6V i 0,9/1,2A. Na 24V akumulator chyba blokował, maksymalnie 15,5V i było słychać pykanie w aku. Po zdaje się 4 krotnym przejściu 12V Reco elektrolit między białym, a zielonym ok 1,26/1/27. Tester pokazuje, rezystancje 3,35 i prąd 720A/823A
    Następnie podłączyłem ładowarkę Redox Beta w celu wysycenia. Na początku na 1 godzinę ustawiłem 1,5A 18V. Napięcie dochodziło do ok 15,96V, było słychać bulgotanie. Zmniejszyłem na 1A 18V i godzinę ładował pokazując 1A i ok 15,88V. Aktualnie wysycam 1,5A przy ok 16,15V.
    Wysycając przy ok 16V na jaki prąd najlepiej ustawić, mam płynną regulację co 0,1A? Pisaliście coś o 5%. Przy 75ah wychodzi 3,75A, ale to chyba za dużo?
    Co ciekawe pomimo większego napięcia akumulator nie pyka jak na MW Power, który maksymalnie wysyłał 15,6V

    • @sailor8864
      @sailor8864 3 года назад +4

      Bo na 24V trzeba zrobić "myk" z odpięciem klemy, inaczej ładuje trybem impulsowym (masz to na filmie) i stąd to cykanie w aku.

    • @superAN77
      @superAN77 3 года назад +4

      @@sailor8864 Faktycznie musiałem przedtem coś źle robić. W tej ładowarce myk też działa. Leci 16,6V 1A i już nie pyka :-)

    • @sailor8864
      @sailor8864 3 года назад +5

      @@superAN77 Niczego nie robiłeś źle, ona tak działa. W trybie 24V, najpierw pobudza aku prądem impulsowym a dopiero po tym ładuje. Odpinając na chwilkę klemę pomijasz po prostu tryb ładowania impulsowego.

  • @eugeniuszandrearczyk1300
    @eugeniuszandrearczyk1300 7 месяцев назад +1

    Mam kulona 912 - super ładowarka

  • @dobrosawkrok1973
    @dobrosawkrok1973 3 года назад +1

    czemu używasz określenia "wysycić" akumulator ? Jeśli posiadam diesla i aku 120Ah to ta ładowarka da radę go naładować ?
    Bardzo dziękuje za film, super materiał, widać u Ciebie pasję i chęć dzielenia się z innymi, dzięki i pozdrawiam :)

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      Określenie "wysycić" to naładować akumulator do osiągnięcia pełnej gęstości elektrolitu wymaganej przez producenta czyli 1,28,g/cm3. Etap ładowania do 15V i ok 80%C to etap ładowania zasadniczego dalej to już powolne wysycanie płyt do pełna albo bardziej elektrolitu bo tak na prawdę to płyty pozbywają się siarki zagęszczając elektrolit

  • @lipiecpiotr
    @lipiecpiotr 3 года назад +2

    Dobra tylko do ładowania konserwacyjnego. Tą ładowarką w opcji 12V nie naładuje aku do 100% możliwości akumulatora i gęstości nie zrobi. Owszem można siedzieć i spać z nią parę dni i próbować ładować w opcji 24V, ale to wymaga ciągłego włączania (bo aku nie uzyskuje napięcia minimalnego więc po pewnym czasie się wyłącza) oraz obowiązkowo pomiaru napięcia. Poza wyborem prądu albo dla mniej wtajemniczonych wielkości i rodzaju akumulatora ładowarka ma być bezobsługowa czyli ustawiamy, podłączamy i czekamy na naładowanie do 100%. Na koniec szczegół ale warto zwrócić uwagę - naprawdę dobra ładowarka powinna mieć kompensacje temperatury a ta jej nie posiada. Panie Piotrze przy okazji prosimy o wykresy napięć i prądów. Po charakterystykach dla AGM i ciekłych od razu będzie widać z jak dobrą ładowarką mamy do czynienia. Dziękujemy za filmy. Pozdrawiam

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +7

      Ile życzeń noworocznych w tym poście. Trzeba było by je rozesłać do producentów wszystkich istniejących ładowarek, ciekawe, który by je spełnił bo na razie z tego co się orientuję NIE MA TAKICH NA RYNKU. Wiem, że przyzwyczailiście się do tego, że wszystko pokazują ładnie na wykresikach, ale może zauważyłeś, że na moim kanale masz wg mnie, bardziej istotne informacje typu jak tanio i na różne sposoby naładować akumulator a wykresiki niech sobie rysują inni ;-) mi szkoda na to czasu. Co do robienia gęstości, podczas kręcenia filmu nie wiedziałem, ale jeden z widzów mnie oświecił co zawarłem w tytule. Recond należy włączać odpowiedni dla danego typu aku i nie trzeba wtedy korzystać z opcji 24V. Wiele ładowarek w tym tych najdroższych za kwoty wielokrotnie wyższe wymaga wielo, wielo, wielo krotnego ponawiania opcji Recond, więc nie wyróżnia się specjalnie na niekorzyść a jednak ma parę zalet w tym cenę. Kompensacja temperatury powiadasz, hmm czy nie chodzi tutaj o w najgorszym razie 0,45V podczas ładowania w temp 0'C gdzie ładowanie to niezła ekwilibrystyka? Jeśli przyjąć że zwykłego kwasiaka ładuje do 14,1V a AGM do 14,4V to chyba nie problem znając już trochę teorię ładowania włączyć opcję odpowiednią w danym momencie? 13,8V też jest napięciem poprawnym potrafiącym zaspokoić potrzebę naładowania aku więc te różnice wiele nie wnoszą, resztę dzieła dokończy alternator bez rozdrabniania się na ułamki mAh władowanych bądź nie do akumulatora. A może Recond dokończy dzieła? No nie czepiał bym się aż tak bardzo tej kompensacji, jak wiesz jak ładować to poradzisz sobie i bez niej ;-) to nie apteka akumulator sobie z tym poradzi, w końcu jest mocnej konstrukcji. Przy okazji z tym "obowiązkowym" pomiarem napięcia to panie pojechałeś.....

  • @marcinl4010
    @marcinl4010 3 года назад +10

    Hej, koniecznie filmik o tym Toolkicie, mam zbędny zasilacz laptopowy 19V 6A (są na alledrogo z uciętym kablem za 10 zł) , byłby idealnym źródłem. Byłby to św Graal ładowania aku?? Dzięki!

    • @MrTigger015
      @MrTigger015 3 года назад +3

      toolkit ma zakres napięcia 7-28V więc masz już fajną ladowareczkę do akumulatorów

  • @kamilkos335
    @kamilkos335 2 года назад

    Witam podłączyłem ta ładowarkę do akumulatora spiętego szeregowo 2 x 24v tj. 2 x 7 AM oczywiście ładowarka nie była wpięta do sieci. Zaiskrzyło przy podpięciu akumulatora, na sekundę zaświecił się wyświetlacz LCD na niebiesko i po włóczeniu do sieci ładowarka nie działa i po odpięciu akumulatora jest to samo słychać w niej tylko puknięcia bardzo ciche

  • @slawes73
    @slawes73 Год назад

    Witam czy ta ładowarka nadaje się do ładowania akumulatorów żelowych a jeśli tak to na jakim ustawieniu powinna być żeby naładować bezpiecznie taki akumulator Pozdrawiam

  • @krystiansz740
    @krystiansz740 Год назад

    Panowie. Zastanawiam się nad zakupem prostownika. Głównie do motocykli quadoe. Polecili mi te 2 wersję. Co byście z tego wybrali. Ma to być orezent pod choinkę, napewno też będzie ładowany aku od fury.
    1. NOCO GENIUS 2 EU 6V 12V 2A GENIUS2
    2.MW Power model MW-SC6b

  • @franksinatra6487
    @franksinatra6487 2 года назад

    Do zwykłych kwasowych akumulatorow lepiej brać tą czy unita?

  • @rafarafa3094
    @rafarafa3094 2 года назад +1

    Witam, czy roznica pomiedzy ladowaniem w trybie agm/std. jest tylko w napieciu maksymalnym?
    Mam do naladowania aku ca/ca(producent napisal ze maksymalne napiecie 16.25v) wiec pewnie musze wybrac opcje agm? a potem ze dwa razy ta opcje recon? a i jeszcze jedno pytanie trzeba odczekac pomiedzy tymi ladowaniami?
    pozdrawiam.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад +1

      Tak różnią się tylko końcowym napięciem. Co do tego ile razy będzie trzeba powtarzać recond to życie pokarze...

  • @wojtekernest7040
    @wojtekernest7040 3 года назад +3

    @Piotr Schimke Czy możesz opisać taką produre poprWiania gestosci aku, ktory jest w samochodzie z Start/stop, I z powodu utrudnienia w jego wyjeciu, chcemy to zrobic poprzez styk dodatkowy styk plus oraz masę z silnika. Mam wątpliwości co ostrzeżeń przed przkraczaniem 14,9 V w takim procesie. Sam uzywam modelarskiej ISDT, ale jestem ciekaw Twojego zdania. Pzdr

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      Jeśli chodzi o przekraczanie 14,9V to obawy bym miał tylko jeśli chodzi o instalację samochodu a nie o akumulator, ale z tego co słyszałem to system ładowania w start/stop podnosi wysoko napięcie ładowania, ale nie chcę tutaj nikogo do niczego namawiać..

    • @wojtekernest7040
      @wojtekernest7040 2 года назад +1

      Mam te ladowarke. W praktyce robie tak ze ładuje aku podlaczony do samochodu do max w trybie AGM. Potem odlaczam plus i ładuje aku w trybie 24V aby osiagnac okolo 16V przy malym pradzie. Koncze ladowanie i z powrotem podlaczam plus aku do instalacji. Czyli aku pozostaje odlaczony od ssmochodu względnie krótko .

  • @MechatronikMr
    @MechatronikMr 5 месяцев назад

    Jaka ładowarka do podtrzymywania aku w zamkniętym aucie w garażu? Chodzi o to, że czasem moje niektóre auta nie wyjeżdżają w zimę nawet przez miesiąc. Chciałbym utrzymać pełną sprawność akumulatora po takich przerwach. Wielu kolekcjonerów aut tak robi, że mają podpięte jakieś ładowarki do aut....Tylko ctek?

  • @marcin1676
    @marcin1676 2 года назад +1

    Gdzie go można kupić? Potrzebuje coś do akumulatora 150 Ah

  • @tomfab4000
    @tomfab4000 3 года назад +2

    Jeśli mamy mocno rozladowany aku. to trzeba włączyc w foxsurze tryb moto i będzie ok.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      Niestety nie, przy niskich napięciach też daje duży, kilkuamperowy prąd, przy napięciu 6,5V daje 9A i maleje do 1,3A przy ok 10V ładując już tak niską wartością prądu do końca. Nie wiem czy z powodu takiej wątpliwości nie czeka mnie errata do tego nagrania, ale na razie uwierz mi na słowo albo sam sprawdź podłączając tak jak ja żarówkę H4 z dwoma włóknami na raz by była w stanie mocno obciążyć te ładowarkę. Sama żarówka w moim wypadku jest w stanie obniżyć jej napięcie do 8V przy którym na ustawieniu dla motocykla płynie prąd 7,5A....

    • @tomfab4000
      @tomfab4000 3 года назад +4

      @@piotrsch1976 możesz mieć rację, nie sprawdzałem poniżej 11V,przy ekstremalnych rozladowaniach stosuje zwykły prostownik przełączony na 6V i po 24h włączam na 12V i kolejne 12-24h

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@tomfab4000 Errata do Foxura dotycząca prądu ładowania przy ustawieniach dla aku motocyklowego ruclips.net/video/4yCaURaCIzk/видео.html

    • @tomfab4000
      @tomfab4000 3 года назад

      @@piotrsch1976 widziałem, dziękuję

  • @jankos7526
    @jankos7526 3 года назад

    Dzięki Panie Piotrku, świetna robota. Szukałem, grymasiłem prawie miesiąc. Znalazłem tutaj to, czego potrzebuję, łapka, subskrypcja, kibicuję, oglądam, czytam, poznaję.
    Mam pytanie. Czy po wyborze funkcji STD (AGM), 3A, ładowarka na koniec ładowania samoczynnie uruchomi RECONDITION (bez mojego wyboru, bo życzę sobie wyłącznie doładowanie) uznając, że aku jest w słabej kondycji? Chcę ją podładować i sam zadecydować co dale, ponieważ odsiarczanie w funkcji RECONDITION ma być świadomym wyborem użytkownika i wiąże się z odpięciem klem od aku. Samo ładowanie nie wymaga odłączania klem, bo napięcie końcowe nie przekracza 14.1 (STD) albo 14,4 (AGM) - już tak robiłem na innej (bez RECOND.), ustawienia i dane ocalały.
    W instrukcji urządzenia w pkt 8.Proces ładowania, specyfikacja techniczna. Etap 9: Analiza, napisano: „sprawdzenie, czy akumulator utrzymuje swoją pojemność. W tym etapie ładowarka może rozpocząć proces odsiarczania w przypadku akumulatorów w słabej kondycji”
    Co to jest słaba kondycja nie napisano a ładowarka nie oferuje testu kondycji z powiadomieniem i zatrzymaniem procesu. Proszę coś napisać, nawet nie wiem, nie badałem mnie zadowala. Liczę, że Pan zbada to i dopisze. Dziwne to jest, bo przecież powinienem mieć możliwość wyboru: aku fail, użyj RECODITION, tak, nie.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +1

      Sorki, badałem ładowarki dość pobieżnie z nastawieniem tylko na to która jest w stanie naładować akumulator do pełnej gęstości elektrolitu, resztę zostawiam widzom i liczę na dzielenie się informacjami pod filmem lub na forum.

    • @jankos7526
      @jankos7526 3 года назад

      @@piotrsch1976 ok. Dzięki za piorunującą odpowiedź. Jak będę miał jakieś doświadczenia to podzielę się z forumowiczami.

    • @tomaszusiewicz6798
      @tomaszusiewicz6798 3 года назад +1

      @@jankos7526 Mam tą ładowarkę w wersji 8A i nie ma czegoś takiego, że po ładowaniu "NORMAL" czy "AGM" sama przechodzi w tryb RECOND. Tryb RECOND to napięcie - u mnie 15,8v, a to już trochę dużo dla AGM-ów i akumulatorów żelowych, jeżeli taki aku byłby ładowany. Dla mnie ładowarka super dla "świadomych" użytkowników. Funkcja Recond ładuje przez około 2 godz. Jak to mówią specjaliści - najlepiej naładować akumulator w normalnym trybie lub AGM - naładować akumulator i potem załączyć tryb RECOND.

    • @jankos7526
      @jankos7526 3 года назад

      @@tomaszusiewicz6798 Tak, zgadza się. Pisałem tuż po zakupie i przed pierwszym użyciem. W instrukcji pisało jak byk po polsku, to co ująłem w cudzysłów. Nie podobało mi się, że po procesie ładowania "może rozpocząć proces odsiarczania w przypadku akumulatorów w słabej kondycji". Gdyby tak było to zwróciłbym zakup. W użyciu okazało się to nieprawdą. Dlatego zachowałem ładowarkę i uratowałem dwa aku STD i jeden AGM. Jestem zadowolony z ładowarki MW. Ktoś popełnił błąd w instrukcji i szukałem podpowiedzi na moją wątpliwość.

  • @antoniusz6023
    @antoniusz6023 2 года назад +1

    No to teraz mam Panowie poważny dylemat w wyborze ładowarki aku.... Już chciałem kupować Noco Genius 5 ale ta MW bardzo mnie zainteresowała i czytając Wasze komentarze o oglądając ten filmik jestem mile zaskoczony co potrafi to urządzenie. Ale zauważyłem że polecacie też Unit 6.5A ....i poradzicie co wybrać do ładowania aku 75 Ah zwykły kwasiak ? MW 6A lub 8A czy może Unit 6.5A czy Noco Genius 5 ?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад

      Wożę ze sobą Volt 8A i pomijając jej kiepskie kable, które zaczynają pękać na zgięciach bo izolacja jest z twardego tworzywa to jest super. Prosta i robi robotę. Niedawno zostawiłem sobie pracującą przetwornicę na 230V i spadła mi gęstość w aku do 1,25. Podpiąłem ją i na spokojnie w ciągu dnia podniosłem sobie gęstość robiąc coś innego w pobliżu samochodu. Jej główna zaleta dla mnie to małe wymiary, zwarta konstrukcja i wręcz idealny pulsujący prąd wysycania do mojego aku 77Ah 1,5-1,9A. Pozostałe ładowarki które testowałem też mają swoje zalety więc jest wybór.

    • @elfista3503
      @elfista3503 6 месяцев назад

      Cześć, czy volt 8a będzie lepsza do zrobienia gęstości? Oglądałem obydwa pańskie filmiki i już zgłupiałem 🙂 chyba że poleci Pan coś innego? Volt 8a ma bardzo krótki tryb Boost i jest to troszkę uciążliwe

  • @omek4050
    @omek4050 Год назад

    Witam, mam akumulator banner 77h i nie mogę zrobić gęstości, ładuję 16.2 i o,5 a przez 24 godziny i nic, próbowałem różnymi prostownikami i nic

  • @dariopiec9552
    @dariopiec9552 3 года назад +2

    Na ustawieniu 12 Volt STD jakim napięciem jest ładowany akumulator kwasowy?

  • @pawemalinowski9742
    @pawemalinowski9742 3 года назад +4

    Witam oglądałem filmik dosyć uważnie albo przegapiłem, albo nie sprawdziłeś :
    1. Po naładowaniu napięcie podtrzymania 13.6 jaki jest prąd?
    2. Ile maksymalnie trwa podtrzymanie ? 2, 4, 24 godziny?
    3. Czy ładowarka pamięta ustawienie i kontynuuje ładowanie po braku prądu?
    4. I czy polecił byś ją do ładowania prawdziwych akumulatorów żelowych ?(Czy na pewno w trybie AGM nie przekroczy 14.9V).
    Z góry dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      1. Pytanie wynika z braku Twojej wiedzy na temat prądu i akumulatorów. Jeśli napięcie ustawione jest na sztywno to prąd zależy tylko od akumulatora, ile pociągnie tyle popłynie.
      Niestety nie pamiętam już wielu szczegółów i nie odpowiem na niektóre pytania. Czy polecił bym ją do AGM? Dlaczego nie? Do tego została stworzona, to dobrze przemyślana konstrukcja dedykowana do tego typu akumulatorów. Co do przekraczania 15V podczas ładowania AGMów to nie jestem już taki ortodoksyjny. To zwykłe kwasiaki. Chodzi tylko o to żeby ich nie przesuszyć, ale to też nie problem zawsze można mu się dać trochę napić...

    • @pawemalinowski9742
      @pawemalinowski9742 3 года назад +2

      @@piotrsch1976 1. Wiedza jakaś jest może niedoprecyzowałem pytania. Ładowarka służy do ładowania różnej wielkości akumulatorów więc rozumiem z Twojej odpowiedzi że jeśli będę ładować duży akumulator 120A (jej moc jest zamała wiem) to prąd podtrzymania może być nawet 6A nie ma w niej ograniczenia prądu maksymalnego podtrzymania ?
      2. Napisałem o akumulatorze żelowym GEL. Niestety dużo ludzi myli je z AGM a są bardziej wymagające (niższe maksymalne napięcie ładowania).
      Niektóre ładowarki w trybie AGM nie osiągają maksymalnych napięć dla AGM ale dla GEL już tak.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      @@pawemalinowski9742 Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania bo nie mam już tej ładowarki a nie testowałem jej na wszystkie możliwe sposoby. Skupiałem się głównie na możliwości podniesienia gęstości elektrolitu. Najlepiej zamów i sprawdź zawsze możesz zwrócić. Pozdrawiam

  • @pablomarko2483
    @pablomarko2483 Год назад +1

    nie wiem jak taka ladowarka mialaby uszkodzic elektornikę w aucie, jesli przykladowy booster baseus podaje blisko 16V i 30 A przed potencjalnym uruchomieniem silnika i nikt nie zglaszał uszkodzenia elektorniki i to przed i po wlaczeniu stacyjki

  • @leszekmak2441
    @leszekmak2441 Год назад

    A czy lepsza będzie ładowarka MW 8 amperowa ?

  • @awmawm6995
    @awmawm6995 3 года назад +5

    Kupiłem tę ładowarkę dzięki temu filmowi. Powiedz mi proszę jaki tryb wybrać do ładowania akumulatora EFB?
    Czy tryb recond jest bezpieczny dla AGM i EFB?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      EFB to zwykły kwasiak tylko mocniejszy do głębokich rozładowań a AGM jak wyschnie to daj mu się trochę napić i dalej pociągnie :-)

    • @MrTwotickets
      @MrTwotickets 3 года назад +2

      @@piotrsch1976 Czyli co, dolać wody destylowanej?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +5

      @@MrTwotickets Tak. W moich zasobach masz film o regeneracji AGM.

    • @kwiatek999999
      @kwiatek999999 2 года назад +1

      @@piotrsch1976 sądzisz że jest sens dopłacać do EFB czy lepiej od razu iść w AGM?
      AGM są dużo odporniejsze i bardziej żywotne od EFB?

  • @grom14197
    @grom14197 3 года назад +4

    Witam. Czy ta ładowarka bedzie odpowiednia do akumulatora varty 68ah 680 A z oznaczeniem agm i do akumulatora 2 ktory jest w technologii ca ca?
    Czy moze ewentualnie Pan poleci cos innego w cenie do 200 zł?
    I rozumiem ze funkcja agm jest do aku agm a std w tej ladowerxe do czego służy?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +5

      Myślę że to świetna ładowarka i bardzo dobrze nada się do Twojego akumulatora. Std to aku z elektrolitem płynnym a ładowanie do pełna kwasiaka należy robić w ustawieniu std w funkcji recondition. Trzeba 3-4 razy uruchomić recond żeby dobrze naładować akumulator.

    • @grom14197
      @grom14197 3 года назад +3

      @@piotrsch1976 Dziękuję. A może lepiej zainwestować w Unita 6,5A. Która będzie lepsza??

    • @kwiatek999999
      @kwiatek999999 2 года назад

      @@piotrsch1976 myślisz że ta MW Power będzie lepszym wyborem niż Foxsur 7A do zwykłych kwasiakòw i AGMa 70A?

  • @13trela
    @13trela 2 года назад

    Cóż widzę w 19.27 - recondition w AGM???

  • @lootpasjaa9525
    @lootpasjaa9525 2 года назад

    Witam, czy nada sie do akumulatora 100ah głebokiego rozładowania 12v pod silnik elektryczny do lódki?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад +3

      Nada się ale jest mocniejsza wersja tej ładowarki. Do tak dużego akumulatora dobrze było by kupić coś mocnego żeby było w stanie zregenerować taki aku w jedną noc czyli jakaś ładowarka dająca rzeczywisty prąd ładowania 8-12A.

  • @booba747
    @booba747 2 года назад

    Czy mogę bez obaw ładować tą ładowarką 2 letni akumulator Bosch 52Ah natężeniem 6A? Słyszałem o zasadzie 10% pojemności, prąd 3A wydaje mi się znowu trochę mały

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад

      ta zasada dotyczy tylko ładowania prostownikiem. Tak były dobierane trafa by po przekroczeniu progu gazowania nie przekraczać prądu 5%C by nie zniszczyć płyt w akumulatorze. Do progu gazowania można ładować prądem do 25%C.

  • @piotrsch1976
    @piotrsch1976  3 года назад +6

    Errata do Foxura dotycząca prądu ładowania przy ustawieniach dla aku motocyklowego ruclips.net/video/4yCaURaCIzk/видео.html

    • @michaelbmw1931
      @michaelbmw1931 3 года назад

      MW, UNIT, FOXSUR która najlepsza!?????

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  Год назад

      @Kamil Kup sobie Volta 8A z opcją Boost. Foxur jest szybki ale Repair ma tragiczny. Pod tym względem MW jest lepsza ale Volt i tak przebija wszystkie.

  • @waldemarnieslony2163
    @waldemarnieslony2163 Год назад +2

    Witam. Zachęcony Pan filmem kupiłem sobie taka ładowarkę. Mam pytanie czy 72Ah akumulator EFB mam ładować na AGM czy na STD.

    • @MegaTomzet
      @MegaTomzet 4 месяца назад

      I co ustaliłeś ?

    • @waldemarnieslony2163
      @waldemarnieslony2163 4 месяца назад

      @@MegaTomzet ładuje jaki zwykły akumulator no efba elektrolit w sobie

  • @marekk6998
    @marekk6998 Год назад

    Panie Piotrze a gdyby tak w trybie 24v przedłużyć kable na tyle aby spadek napięcia na akumulator był taki aby ładowarka odczytywała ponad 18v wtedy może nie wyłączyła by się po 2 godzinach? Miało by to sens ?

    • @mowca100
      @mowca100 Год назад

      Po co tak cudować? Nie prościej przez żaróweczkę? Ostatecznie - jaki by to miałoby mieć sens?

  • @mroqqq7871
    @mroqqq7871 6 месяцев назад

    Witajcie wszyscy.
    Chciałbym zakupić prostownik, dla typowego laika, automatycznym, ale fajnie by było gdyby miał monitorek i pokazywał podstawowe wartości. Mam w samochodzie akumulator AGM. Tutaj widzę, że ustawia się ręcznie natężenie prądu. Co byście polecili? Naoglądałem się pełno filmików w internecie i po prostu spuchłem. Prostownik będzie mi służył pewnie aby 2 razy do roku doładować akumulator.

  • @batmanPL
    @batmanPL 3 года назад +5

    Potrzebuję ładować akumulator do samochodu (62 - 72 Ah) i do motocykla. Czy lepiej kupić MW-SC6B 16,2V czy UNIT 6,5A. Pieniądze podobne. Co będzie lepszym wyborem?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      Ja wybrał bym Unita, bardzo wszechstronne i mocne urządzenie....

    • @kamog4334
      @kamog4334 3 года назад +4

      @@piotrsch1976 Czy unita bez przeróbki też wyżej stawiasz niż MW SC6B?

    • @michaelbmw1931
      @michaelbmw1931 3 года назад +1

      MW, UNIT, FOXSUR która najlepsza??

    • @batmanPL
      @batmanPL 3 года назад

      @@michaelbmw1931 Ja mam Unit i jestem zadowolony

    • @michaelbmw1931
      @michaelbmw1931 3 года назад

      Ale unit podobno nie ma ładowania impulsowego?

  • @superAN77
    @superAN77 3 года назад +3

    Jest też dostępna MW-SC8E. Droższa o ok 40zl. Na 12V prądy 1/4/8A

    • @janjanuszczak105
      @janjanuszczak105 3 года назад +1

      Dziś / 18-03-2021 / otrzymałem zamówówione w Łodzi obie ładowarki: MS-SC6B / 132,39 zł / i..
      MS-SC8E / 139,92 zł / +
      Przesyłka 18 zł. ~ 290 zł

    • @michaelbmw1931
      @michaelbmw1931 3 года назад +2

      Która lepsza b czy e czy foxsur ?

    • @janjanuszczak105
      @janjanuszczak105 3 года назад

      @@michaelbmw1931 Polecam MW - SC8E ( 1A, 4A, 8A) W razie pilnej potrzeby naładuje szybciej. Mam też MW - SC 6B ( 1A, 3A, 6A ). Jest także dodtępna polska
      allegro.pl/oferta/prostownik-elektroniczny-ladowarka-12-24v-gel-agm-10110586923

    • @awitszubert4172
      @awitszubert4172 3 года назад

      Można prosić jakiś link do sklepu?
      Chyba zdecyduje się na MW-SC8E

    • @superAN77
      @superAN77 3 года назад

      @@awitszubert4172 kupiłem na Allegro, szukaj na aukcjach

  • @mavannnn
    @mavannnn 2 года назад +1

    Witam zakupiłem model mw sc8e. . Posiadam akumulator Varta 74Ah 680A 2 letni bez dostępu do elektrolitu. Po naładowaniu podstawowym i przerwa 8godzin i ładowanie STD RECOND 0,8 - 1A , 15.3 - 15.5V i nic wyżej.Powtórzylem 4razy i napięcie spoczynkowe 12,74V Po myku na 24V dochodzi do 15.3V. Czy coś źle robię? czy ten akumulator po prostu jest pełny i ta ładowarka nie dopuszscza do 16 -16.2V Pozdrawiam.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад +2

      Napięcie 16,2V nie jest regułą. Jeżeli aku ma więcej wapnia to ładuje się przy dużo niższym napięciu niż się spodziewałeś. Po prostu proszę przestać się sugerować napięciem. To tylko wskazówka na jakim etapie ładowania w danym momencie się znajdujemy.

    • @mavannnn
      @mavannnn 2 года назад +3

      Dziękuję dobrze Pan tłumaczy wszystko. Rozladowalem ten akumulator do 10.5v żarówka i ta ładowarka naprawdę ładnie ładuje. Potem 4x recond STD 12v Po 2 dniach w spoczynku 12.90v podpięty w aucie. Dużo dał ten zabieg. Następny akumulator będę szukał z dostępem do elektrolitu bo bardzo mnie to zaciekawiło:)

  • @policeman1983
    @policeman1983 3 года назад +3

    @Piotr Schimke kiedy można spodziewać się filmu o ładowarce ToolkitRC

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +6

      Hmm, pewnie jak znajdę trochę wolnego czasu, ale dzięki za zainteresowanie. Coś pomyślę....

    • @metallummaximum4236
      @metallummaximum4236 3 года назад +2

      @@piotrsch1976 Podbijam prośbę Mikołaja. Z takimi możliwościami ToolkitRC jest jedną ładowarką do wszystkiego. Tylko odpowiedni operator jest potrzebny.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      @@metallummaximum4236 chłopaki obojętnie czy ja zrobię ten film czy nie to na pewno przyda wam się utrwalenie teorii. Gdy zrozumiecie o co w tym chodzi, co jest ważne, jakie są założenia to akumulator naładujesz jeden z drugim transformatorem z jedną diodą i drutem nawiniętym na gwoździu 😉. Lubicie mcGyvera? 🙂

    • @metallummaximum4236
      @metallummaximum4236 3 года назад +3

      @@piotrsch1976 Tu nie ma co utrwalać. Akumulator to można naładować nawet z gniazdka 230V przy pomocy żarówki/grzałki i diody prostowniczej.
      Na co dzień od ponad trzech lat używam SON-1210D+, znam jej wady i zalety ale taki ToolkitRC to już zupełnie inny poziom kontroli parametrów procesu ładowania.

    • @awitszubert4172
      @awitszubert4172 3 года назад

      Jak wypada SON-1210D+ w stosunku do Foxsura 8A? Oba kuszą ceną. Czy lepiej dołożyć do MW-SC6B lub mocniejszej MW-SC8E. Dodam, że jestem kompletnym laikiem. Chciałem kupić sobie tylko ładowarkę... No i się zaczęło :)

  • @user-hf2nh6jd2u
    @user-hf2nh6jd2u 10 месяцев назад

    Czy RECONDITION lepiej robić w trybie AGM czy STD? Akumulator Varta oryginalny Hondy.

  • @przemekgra3558
    @przemekgra3558 3 года назад +2

    Ładuję tą ładowarką kwasowy aku Bosch 60Ah od 3 dni i nie chce skonczyc ladowania. Cały czas utrzymuje prad 1A i napiecie w okolicy 14,1V. Akumulator jest bezobslugowy. Nie wiem teraz czy akumulator juz odmowil wspolpracy czy ta ladowarka. Napiecie na aku wynosi 13,3V

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      Skłaniał bym się ku temu że to akumulatorowi coś dolega, bo prąd ładowania jest zależny w tym momencie nie od ładowarki a od akumulatora. Ona w końcówce ładowania utrzymuje stałe napięcie i kończy ładowanie gdy prąd spadnie poniżej określonej wartości coś ok 0,4-0,6A już nie pamiętam dokładnie tej wartości. Jeśli utrzymuje się prąd 1A przy tak niskim napięciu to znaczy, że akumulator jest uszkodzony. Najprawdopodobniej ma zwartą celę.

    • @przemekgra3558
      @przemekgra3558 3 года назад +2

      To prawda akumulator uszkodzony. Teraz podłączyłem nową Centre plus 74ah. Niestety mój egzemplarz ładowarki nie przekracza 16V w trybie recond w ustawieniach 12V STD tylko jest stałe 15,8 i 0,9A takze jeżeli chciałbym zrobić gęstość pewnie musiałbym przełączyć na 24V a chyba nie będę ryzykowal

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@przemekgra3558 Nie ma co żałować tego, że nie osiąga takiego czy innego napięcia. Ja bym raczej żałował, że do takiego aku nie mogę z tej ładowarki dostać prądu na poziomie 3,5A, napięcie jest mniej istotne i zależne od budowy akumulatora. Kolega parę dni temu ładował takiej pojemności Westę i przy prądzie 3,5A nie przekroczył 15V. Żadne ryzyko, ale boisz się bo nie rozumiesz jak to działa. Przy prądzie 0,9A 24 godziny powinny wystarczyć choć jest to zależne od stanu początkowego i temperatury w jakiej ładujesz. Musiał byś napisać jakie miałeś napięcie na klemach po zakupie przed podłączeniem ładowarki byśmy mogli oszacować poziom naładowania przed rozpoczęciem. Nawet jak ustawisz 30V a ograniczenie prądu ładowania będzie ustawione na poziomie kilku %C to napięcie na klemach nigdy nie wzrośnie powyżej dopuszczalnego 16,8V. Strach bierze się z niewiedzy.

    • @przemekgra3558
      @przemekgra3558 3 года назад +1

      Jak wyjalem go z auta mial 12,6V podlaczylem go dzis o 12 w trybie normalnego ladowania. Recond wlaczylem okolo 15 no i trwa do tej pory. Prad 0,8A a napiecie 15,8V. Laduje go w garazu wiec temperatura okolice 3 stopni. Czyli jakbym chcial go doladowac do pelna to nie musze sie obawiac wlaczenia 24V bo on i tak sobie dostosuje napiecie?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@przemekgra3558 dopuki prąd ładowania mieści się w granicach do 5%C to napięcie nigdy nie osiągnie nadmiernych wartości. Włączenie 24V może być o tyle lepsze że jak zrobisz ten numer z błyskawicznym odpięciem i poniwnym podpięciem klemy to może osiągniesz troszkę wyższy prąd ładowania ale niestety będziesz musiał ponawiać to wielokrotnie bo trwa tylko trochę powyżej 2 godziny a ładowanie w tak niskiej temperaturze jest mało efektywne.

  • @grzegorzbanaszewski3832
    @grzegorzbanaszewski3832 2 года назад

    Kupiłem 8A i mam pytanie czemu na moim aku 72AH osiąga 6A na 8 nawet nie wskoczy

  • @leszekmak2441
    @leszekmak2441 2 года назад +1

    Ale jedno proste pytanie. Naładuje aku np 55Ah do pełna czy nie ?

    • @wt761
      @wt761 Месяц назад

      Zwykłego kwaasiaka nie wysyci (nie zrobi pełnej gęstości) według tego co mówił autor.

  • @agawoj1791
    @agawoj1791 Год назад +1

    Ładowarka do akumulatorów MW-SC6B POPSULŁA się po około 8-10 ładowaniach przez dwa lata,,,,, kupiona 7-12-2020 r. dnia11-01-2023 próbowałem podładować akumulator, pokazuje tylko prąd na akumulatorze i NIC WIĘCEJ nie można włączyć SMIEĆ (leżała w suchym garażu ).

  • @Przemek23zip
    @Przemek23zip 3 года назад +3

    Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem ładowarki BC-20-PRO 7. Ktoś używał/ posiada ? Może coś więcej na jej temat powiedzieć?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +3

      Do aku AGM pewnie fajna, w kwasiaku gęstości nie zrobi bo ładuje tylko do 14,8V....

    • @Przemek23zip
      @Przemek23zip 3 года назад +1

      @@piotrsch1976 A coś w cenie ok 300 zł mógłbyś polecić? Zastanawiam się także nad CTEK MXS 5.0.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@Przemek23zip żeby komuś coś polecić to musiał bym po pierwsze znać Twoje oczekiwania poza tym nie handluję tym sprzętem. Najpierw określ do czego jej potrzebujesz, pojemność akumulatora, wygląd, kształt, waga, czyli jakieś upodobania do tego parametry techniczne. Trudno jest zgadywać co może Ci się spodobać. Pozdro...

    • @Przemek23zip
      @Przemek23zip 3 года назад +3

      @@piotrsch1976 Nie mam wielkich wymagań co do sprzętu. Chodzi mi o doładowywanie kwasiaków o pojemności 60 - 70 Ah. Kształ, wygląd, waga- bez znaczenia. Autem robię bardzo małe przebiegi po 5 km dziennie i w tym zimowym okresie co jakiś czas chcę go podładować, aby utrzymać go w pełni naładowanym. Chciałbym urządzenie, które powiedzmy podłacze na weekend i zrobi swoje, podniesie gęstość elektrolitu.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      @@Przemek23zip trochę już tych urządzeń przetesowałem a filmy są na moim kanale, możesz coś z tego dla siebie wybrać. Sam znam tylko te które miałem w rękach ale żadne urządzenie w pełni automatyczne nie sprawdzi ci na razie gęstości elektrolitu i samo go nie podniesie nawet noco za 1000zł. W ładowarkach tych mniejszych zawsze jest to dwuetapowo a Agri jak podniesiesz napięcie to zrobi to na raz ale musisz odpinać kleme. Nie ma rozwiązań idealnych przy każdym trzeba myśleś i mieć pojęcie o zagadnieniu. Dla siebie zostawiłem Volt 8 A bo mi odpowiadają jego małe gabaryty, jest lekki i Tobie też by wystarczył. Jak bedziesz potrzebował zrobić gęstość to też jest to możliwe po kilkuktrotnym uruchomieniu. Sam musisz coś dla siebie wybrać, ale najlepiej po wcześniejszym przyswojeniu teorii żebyś wiedział na co zwrócić uwagę.

  • @zbignieworzechowski4886
    @zbignieworzechowski4886 8 месяцев назад

    Gdzie mogę kupić tą ładowarkę?

  • @Whoknowsthefuture.
    @Whoknowsthefuture. 2 года назад

    Chciałem zapytać dlaczego cały test przebiegał ładując akumulator kwasowy tradycyjny gdzie w ładowarce jest wybrany tryb AGM

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад

      Dlatego że nie wiedzieć dlaczego tryb AGM daje wyższe napięcie końca ładowania. :-)

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад

      @Kamil Dla AGM wystarczy nawet 13,8V ale 14,1V czy 14,4V też jest ok bo różnice w przyjętym ładunku są prawie żadne. 14,9V też nie uszkodzi tego akumulatora jeśli krótko dostanie takie napięcie, ale w tej okolicy zaczyna się już gazowanie a nie należy go przesuszać. Potem zostaje ewentualnie dolanie wody destylowanej ;-)

  • @robertwojcik6198
    @robertwojcik6198 3 года назад +2

    Czy jest szansa na test ładowarki OSRAM 4A? Ostatnio dość dużo tego modelu na rynku . Cena do 150 zł powoduje że cenowo jest konkurencyjna w najbardziej popularnej klasie. Niestety brak obiektywnej informacji jak wypada w realnych testach. Funkcja ładowania zimowego od - 20 stopni. Produkcja jak w większości China ale z mocnym zaznaczeniem sygnatur produkcji dla OSRAM Deutschland sugeruje konkurencyjną jakość w podstawowej cenie. Ani słowa o funkcji recond, ale test pokaże ewentualnie funkcje ukryte.

  • @grzegorzpilipczuk849
    @grzegorzpilipczuk849 3 года назад +6

    Widzisz Piotr za 140 zł jest to mega sprzęt

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      Tym bardziej, że z tego co da się słyszeć tu i tam prawdziwe Kulony palą się na potęgę. Prywatni importerzy, którzy wyczuli interes w sprowadzaniu tego urządzenia z Rosji i wywalili ceny 800-1000zł/szt są w dosyć dużym kłopocie. Ładowarki się palą, ludzie żądają zwrotu pieniędzy i grożą sprzedawcom podkablowaniem do skarbówki bo wszystko odbywa się w nie legalnym obrocie bez paragonów, do tego sprzęt nie ma legalizacji na rynku europejskim CE i panowie mają ciepło. Jeśli już to zostaje import prywatny i jeszcze przed rozpoczęciem używania trzeba sobie poprawić w nim parę rzeczy żeby wytrwał i popracował trochę dłużej niż 2 tygodnie.

    • @grzegorzpilipczuk849
      @grzegorzpilipczuk849 3 года назад +6

      Jak zobaczyłem Twojego toolkitrc, to zupełnie nie rozumiem skąd taki pęd za tym kulonem. Zamówiłem wersję 8s z zasilaczem 400w za 260 zł która ma możliwości tyle, że kulon przy niej to taki ubogi prostowniczek

    • @dariopiec9552
      @dariopiec9552 3 года назад +1

      @@piotrsch1976 czy aby te Kulony nie są na 220 Volt a u nas jest 230 Volt i dlatego sie psują.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      @@dariopiec9552 mozjet bytć. Paprobuj awtotransformator z mojewo kanala zanizyt niemnożka napreżjenje dzwonkowym trafem o dwienatcat volt i budjet rabotatć. A ostatnio ludzie prąd oszczędzają energooszczędnymi odbiornikami i zamiast 230 mamy 240 bo spadki napięć od transformatora się zmniejszyły to tym bardziej to możliwe nie mówiąc już o osiedlach obsypanych solarami gdzie prześcigają się w sprzedaży prądu i falowniki podnoszą już napięcie sieci do wartości ekstremalnych dopuszczalny zbliżonych do 150V!. 🙂😉

    • @bbekkaa365
      @bbekkaa365 3 года назад +2

      @@dariopiec9552 niee taka mała różnica to nie problem. Zmierz sobie jaki masz prąd w gniazdku rano a jaki o 16 :)

  • @inzynier.
    @inzynier. 2 года назад +1

    Czegoś nie rozumiem... Mówisz w filmie, że nie będziesz podejmował się przerabiania napięć w tej ładowarce, ponieważ nie jesteś elektronikiem, natomiast na Twoim kanale w filmie #15 prezentujesz na sprzedaż prostownik własnej konstrukcji, rozbudowany o różne funkcje (pomijając błędne założenia ładowania akumulatorów przez co działanie tego prpstownika jest błędne) To jak to jest z Tobą Piotrze...? 🤔 😁

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад

      Nie jestem profesjonalnym elektronikiem bo jestem profesjonalnym elektrykiem i elektronikiem hobbystą uzdolnionym manualnie i potrafię poskładać do kupy parę klocków, które robią robotę i czasem jak mam ochotę i możliwości potrafię rozgrzebać jakąś elektronikę by robiła dla mnie to czego potrzebuję. Odnosząc się do uwagi o błędnych założeniach ładowania to częste wśród elektroników tego typu uwagi, napiszę tylko tyle, nie masz racji. Sięgnij do podstaw elektrotechniki akumulatorowej. Zapraszam na grupę akutronik na fejsbooku w dziale pliki znajdziesz potrzebne materiały żeby wyjść z błędnego myślenia.

  • @kiler530
    @kiler530 2 года назад

    Czemu 6 odrazu ładowac?

  • @mirekantoniak3743
    @mirekantoniak3743 2 года назад

    Piotrze mam tą ładowarkę tylko że 8A, rozładował mi się ostatnio Aku jenox 74Ah do jakichś 11V a Aku jest nowy i ładowarka nie dała rady go naładować, gęstość przed ładowaniem ok 1,16 po ładowaniu 1,18, po recond wzrosło do 1,20 zawiodła mnie ta ładowarka, teraz pracuje nad akumulatorem malatec(zamiennik foxur) na repair po jakichś 3 h było już 1,23. Warto by było przetestować tą ładowarkę w taki właśnie sposób z pomiarami gęstości i czasami pracy i definitywnie ocenić dobra albo szajs, chyba się słyszę na unita 6,5A albo volta 8A

    • @ozieeizo
      @ozieeizo 2 года назад +1

      Skoro po 2 godzinach recond gęstość wzrosła o 0,2 g/cm3 a po 3 godzinach repair o 0,3 g/cm3 to obie ładowarki podnosiły ja z równą prędkością 0,1 g/cm3/h więc o co panu chodzi że się pan czepiasz wersji 8A? Wszędzie tłuką do głowy, że recond trzeba wiele razy powtórzyć, żeby zrobić gęstość.

  • @pawederszen8343
    @pawederszen8343 Год назад

    Akumulator efb jaki tryb podobnie gel bo w instrukcji nie piszą? Czy agm czy std

    • @andywade172
      @andywade172 6 месяцев назад

      AGM

    • @Krzysztunio
      @Krzysztunio 5 месяцев назад

      Tryb jak do zwykłego akumulatora, żadne AGM !

  • @maciekm1618
    @maciekm1618 Год назад

    Zastanawiam się nad zakupem tego typu ładowarki jako dodatku przy tradycyjnym prostowniku. Oglądałem testy porównawcze ładowarek na kanale mrAkumulator i w Boschu C7 oraz Volt 8A mamy po naładowaniu 70Ah akumulatora spory spadek pojemności. To niestety bardzo dużo. Ciekawe czy alternator potem trochę to poprawi po czasie. W trasie może tak ale w mieście na krótkich odcinkach cięzko. Może ktoś z użytkowników MW-SC6B sprawdzał gęstość i ewent pojemnośc po naładowaniu i może coś powiedzieć. Pozdrawiam.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +1

      Jako dodatek dlaczego nie. Można w standardowych trybach bezpiecznie doładować akumulator bez konieczności odpinania klem. Działa w automacie, więc nie trzeba nadzorować. Jednak właściwą gęstość elektrolitu za pomocą tej ładowarki osiągniemy tylko w taki sposób jak to przedstawił Piotr, to jest wielokrotnie uruchamiając tryb regeneracyjny lub szybką żabkę 24V.

    • @mowca100
      @mowca100 Год назад

      @@Tab7.6.Tab7.6 Gęstość po standardowym naładowaniu jest bez recond ale między płytami. Z czasem samoczynnie (proces dyfuzji) się wyrównuje nad płytami akumulatora do pożądanej. Jak rozumiesz rosyjski albo jak masz dużo samozaparcia aby oglądać z przetłumaczonymi automatycznie napisami, to polecam kanał misha343. Gość fachowo rozprawia się z mitem 16,2V i uzyskiwaniem w ten sposób mitycznej gęstości, który to zabieg tak naprawdę za każdym razem coraz bardziej uwala akumulator (zwiększa się Rw), oraz tym że wyrównuje gęstość w całej objętości. Ja się z nim zgadzam, bo dokładnie takie same wnioski wyciągnąłem na podstawie swoich obserwacji z ładowania akumulatorów.

    • @melislaw
      @melislaw 10 месяцев назад

      @@mowca100 A czy pomogło by zwykłe zamieszanie akumulatorem? Elektrolit jest płynny, więc nie trzeba chyba czekać na powolną dyfuzję.
      Ciekawe jest jeszcze jaka gęstość pojawia się po tygodniu w takim aku naładowanym do 1,28g/cm3, osobiście widzę że po ładowaniu nawet zwykłą ładowarką na 14.7V aku ma napięcie spoczynkowe nawet 13.1V, gęstość w okolicach 1.20g/cm3. Napięcie w kolejnych dniach spada powoli do wartości 12.8V a gęstość wtedy rośnie do np. 1.27g/cm3. Zresztą w którymś odcinku identyczne wyniki miał Tomasz Hudy.
      Napięcie 16.2V sprawa jedynie że prądy płyną większe, bo jest większa różnica potencjału.

    • @mowca100
      @mowca100 10 месяцев назад

      @@melislaw Zamieszanie akumulatorem nawet jeśli jest nowy, niewiele pomoże. A w takim gdzie już nastąpił opad masy może pogorszyć jego działanie. Silnie zagęszczony elektrolit jest na styku płyta separator, które w celi są ciasno upakowane. Specjalnie się nie przejmuję, że po naładowaniu jest niska gęstość. Daję odpocząć akumulatorowi, i następnego dnia znów doładowuję, a potem następnego itd. A w międzyczasie normalnie eksploatuję w samochodzie. Po paru dniach jest tyle ile trzeba -> 1,28g.cm3
      Jeśli prąd ładowania spadł do minimum to oznacza, że akumulator już więcej ładunku nie przyjmie. A zwiększenie napięcia powyżej 14,4V aby popłynął prąd powodują tylko wydzielanie ciepła i gazowanie elektrolitu, które powoduje jego szybsze wymieszanie. Ale podczas rozpadu wody (gazowanie) towarzyszy wydzielanie tlenu, który jest silnie aktywny chemicznie i wchodzi w reakcję z ołowiem kratek i masy czynnej powodując ich korozję (utlenianie), co skutkuje zwiększeniem Rw a przez to mniejszym prądem rozruchowym oraz spadkiem pojemności. Wyrównywanie gęstości prądem powyżej zalecanego napięcia ładowania14,4V stosuje się okazjonalnie w stosunku do zaniedbanych, głęboko rozładowanych akumulatorów aby przynajmniej częściowo usunąć skutki zasiarczenia.

    • @melislaw
      @melislaw 10 месяцев назад +1

      @@mowca100 Czyli w skrócie to cierpliwość i nie walić trybem recond na lewo i prawo.

  • @adrianpolakniemay9155
    @adrianpolakniemay9155 3 года назад +2

    Posiadam tą ładowarkę, od paru dni. Próbowałem wysycić nią akumulator z auta Arctic 80Ah 740A ale w trybie 24 dochodzi do napięcia 15,6 prąd 0.8. Ladowany tak 4 godziny i cały czas tylko 15,6. Mogę tak próbować jeszcze dłużej? Tu chyba prąd za niski i nie chcę podbić dalej napięcia no i akus ma napewno więcej niż 3 lata tyle posiadam auto i pierwszy raz wyjęty w celu ładowania.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +4

      Można a nawet trzeba ponawiać to wysycanie. Nie musisz tego robić w trybie 24V. Ustaw tryb std i recond wtedy ona nie ma ograniczenia napięciowego i wysyca tak samo długo. To duża pojemność jak na tę ładowarkę. Poprawa gęstości będzie trwała długo, a jak długo to może Ty nam powiesz ja ci się to uda. Powtarzaj do skutku albo podłącz coś co da wyższy prąd podczas wysycania bo ja nie miał bym tyle cierpliwości ;-)

    • @adrianpolakniemay9155
      @adrianpolakniemay9155 3 года назад

      @@piotrsch1976 w trybie 24V STD ładuje mi 3 A przy napięciu ponad 15V , przynajmniej tak miałem ostatnio to chyba dość spory prąd. Ciekawe czy działa ten patent z resetem czasu przez programator np. jeszcze nie sprawdzałem ale w ten weekend się postaram.

  • @bartflis
    @bartflis Год назад

    Czy można ta ładowarka ładować akumulator w aucie tzn. bez ściągania z niego klem?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 Год назад +1

      Tak, w trybie STD lub AGM. Bez odpinania klem nie używamy trybu RECONDITION.

  • @tomekusiewicz2293
    @tomekusiewicz2293 3 года назад +2

    Co myślicie o ładowarce MW Power mw-sc8e? Warto dołożyć te około 20zł do niej? Byłem już praktycznie zdecydowany na ładowarkę z testu MW Power mw-sc6b, ale...
    Kusi te 8A, a nawet ta ładowarka 6A robi już robotę, fajna opcja ładowania głęboko rozładowanych akumulatorów oraz funkcja recondition.
    Mam jeszcze pytanie: czy po zaniku prądu ładowarka sama wystartuje - zacznie ładować? Jeśli tak to czy według ostatnich ustawień, czy w ustawieniach domyślnych?

  • @ukaszwychowaek4162
    @ukaszwychowaek4162 Год назад

    Witam ta m 8 o której mówisz to też ma?

  • @OREU_DTR
    @OREU_DTR 2 года назад

    MW-SC8E.
    Przy sposobie z "szybką żabką" i trybem recond 24V uzyskałem prąd wysycania 4A przy napięciu 16.3V.
    Czy takie parametry wysycania dla aku 74Ah/680A będą okej? Przy wysycaniu powinno być max do 5% pojemności, zalecane 2,5, ale chyba się nie ugotuje, co?
    Udało mi się ten tryb osiągnąć przypadkiem, już któryś raz z kolei. Jeszcze dokładnie nie zbadałem kiedy ta sytuacja następuje.

    • @OREU_DTR
      @OREU_DTR 2 года назад

      Kwestia jak szybko uruchomimy recond 24V. Jeśli napięcie będzie wystarczająco wysokie, ładowarka użyje pradu 2 lub 4A. Teraz miałem około 13.1V, szybka żabka i mam wysycanie 2A

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  2 года назад +1

      Lepiej ładować tymi dwoma amperami.

  • @marianzielinski6322
    @marianzielinski6322 3 года назад +1

    Gdzie go można kupić

  • @amidalamidal2309
    @amidalamidal2309 3 года назад +3

    Czy ta ladowarka jest lepsza od Unit -a 6.5A ?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +5

      Myślę, że to porównywalne urządzenia raczej na korzyść Unita. Unit zrobi gęstość wykrywając pełny akumulator jednym ciągiem ładując aku do samego końca i można, jeśli potrafisz podnieść mu prąd wysycania z 0,9A do porządanego dla danego akumulatora np 2A co przyspieszy ładowanie.

    • @amidalamidal2309
      @amidalamidal2309 3 года назад +5

      @@piotrsch1976
      Ja nigdy nie doprowadzam akumlatora do pełnego rozładowania . jesli jezdze .Ogólnie badam napięcie na klemach. ....wychodzi ok.12.50V czyli wychodzi ze ma ok 70% stopień naładowania to mu daje 0.02 pojemności np 74ah =1.48A (1.5) i lecę 10h pilnując napięcia by nie przekroczyło
      16.2 V .
      Inaczej by było gdyby miał napięcie np.11.94V to wskazuje ok.30 % stopnia naładowania.
      Wtedy daje 0.2 pojemności z 74ah i lecę 20h -3.7A .A potem wysycam po tym ladowaniu z przerwą ok 10h prądem ok 0.02 (1.48) sprawdzając na cegach napięcie 😊To się tyczy ruskiego prostownika Elektronika. Wiesz który to jest?

    • @mm-1965
      @mm-1965 3 года назад +1

      15,7 dla AGMa sprawnego nie przynosi nic dobrego.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@mm-1965 no właśnie też widziałej jeden test potwierdzający to co piszesz, wykazuje zmniejszenie się pojemności. Będziemy musieli więc lekko zmodyfikować swoje procedury ładowania AGMów...

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +1

      @@amidalamidal2309 nie, nie znam tego sprzętu, to widzę że dobrze zorientowany jesteś w tych procedurach. Jakaś stara szkoła?

  • @mariuszl7066
    @mariuszl7066 Год назад

    Etam... - jak aku jest padaczka, to za wiele te konserwacje nie pomogą. Ten Foxur lepszy w mojej ocenie - trzeba podładować aku, a nie bawić się w sentymenty. Mam pare takich cudaków to jakbym chciał naładować aku to bym osiwiał (bardziej)...

  • @alterego7440
    @alterego7440 3 года назад +2

    Co to znaczy głęboko rozładowany akumulator? ,ja wiem kupując samochód dostałem w prezencie akumulator 12V 72Ah centra futura z napięciem 0V (aku dwuletnie) i co ? akumulator uratowałem w ciągu tygodnia ładowania prostownikiem (oczywiście własnej konstrukcji) , aku był ładowany prądem 1-2 A i napięcie nie przekraczało 15V , nie miałem dostępu do pomiaru gęstości kontrolowałem tylko temperaturę i ogólnie doglądałem czy wszystko jest w porządku, no i po tygodniu akumulator orzył i kręci diesla bez problemów. aktualnie napięcie spoczynkowe ma ok 12,4 V . narka .

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +6

      To, że wiesz co to głęboko rozładowany akumulator to już ustaliliśmy, ale to, że masz niedoładowany akumulator z gęstością elektrolitu ok 1,22g/cm3 jeszcze nie. Napięcie spoczynkowe 12,4V wskazuje na poziom naładowania 70% jego pojemności bo wysycony ma napięcie powyżej 12,7V a napięcie poniżej 12,55 wskazuje na potrzebę doładowania o czym dowiedział byś się czytając materiały dostarczane przez wielu producentów akumulatorów, ale akurat nie amerykańskiej centry, która w swoich kartach katalogowych zaleca kategorycznie ładowanie do napięcia 14,4V co jest oczywistym oszustwem dla człowieka mającego jakiekolwiek doświadczenie w ładowaniu akumulatora samochodowego i miał już parę razy aerometr w ręce, oczywiście mam tutaj na myśli sytuację taką jak twoja czyli rozładowanie aku do bardzo niskiego poziomu napięcia. Banner wyraźnie już w karcie gwarancyjnej pisze o konieczności utrzymywania gęstości elektrolitu 1,28g/cm3 i ani mniej ani więcej nie jest korzystne dla akumulatora i tylko przy takiej gęstości elektrolitu bierze na siebie odpowiedzialność gwarancyjną i nie obchodzi ich napięcie do jakiego będziesz ładował ich akumulator. Napięcie spoczynkowe akumulatora przekłada się bezpośrednio na gęstość elektrolitu i napięcie 12,4V wyraźnie wskazuje na gęstość zbyt niską w całym akumulatorze lub uszkodzenie jednej z cel, ale nie dowiesz się o tym nie badając dogłębnie elektrolitu w każdej z cel akumulatora lub ładując akumulator poprawnie prostownikiem czy ładowarką pozwalającą uzyskać skuteczny prąd ładowania minimum 2% pojemności akumulatora co da napięcie z pewnością powyżej 15,7V o ile masz sprawny akumulator bo w razie zwarcia w celi napięcie podczas ładowania szybko zacznie spadać a akumulator zacznie się mocniej grzać. Trzymając zaniżoną gęstość w akumulatorze skracasz mu życie przez przyspieszoną erozję płyt i większe niż pożądane prądy ładowania po każdym rozruchu silnika co też nie jest bez znaczenia i przekłada się na żywotność akumulatora. 1-2 A to jeszcze nie tragedia, Foxur o którym tutaj mowa daje przy takim poziomie napięcia 9A i zniszczył by ci akumulator po pierwszej takiej próbie ładowania. Jeśli jak piszesz nie przekroczyłeś 15V podczas ładowania to nawet po miesiącu nie zrobił byś pożądanej gęstości i nie naładował byś porządnie tego akumulatora, to że odpaliłeś diesla nie świadczy o tym, że dobrze zadbałeś o akumulator. Naładowałeś go prawdopodobnie do poziomu maksymalnie 1,25g/cm3 a co teraz dokładnie dzieje się w tym akumulatorze musiał by stwierdzić ktoś kto już wie coś na ten temat.

    • @alterego7440
      @alterego7440 3 года назад +1

      @@piotrsch1976 nie miałem możliwości sprawdzenia gęstości bo to akumulator bezobsługowy a nie będę wiercił dziur w aku które jak się okazuje jest sprawne , a 12,4V to ma po ok dwuch dniach nieużywania samochodu , mam drugi aku który też ratowałem i ma nonstop 12,8 V w spoczynku tylko nieznam nazwy ale dostęp do pomiaru gęstości jest.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@alterego7440 mam akumulator Jenox gold, w którym za nic nie mogę zrobić gęstości pomimo, że aku ma rok, był dobrze traktowany i ma czysty elektrolit. Są takie rzeczy na ziemi, że czasem najstarsi górale nie wiedzą jak wytłumaczyć dopuki nie zajrzą do środka. Ale jak ci się chce to jeszcze podłącz go do prostownika, nie patrz na napięcie tylko prąd i wysyć go 6-8 godzin porządnie a wtedy zobaczysz czy się mu poprawi czy nie...

    • @alterego7440
      @alterego7440 3 года назад +2

      @@piotrsch1976 jest często podłączany samochód jest raczej mało używany , ładuje go np całą niedzielę aż w nim szumi , szkoda że niema dostępu żeby zmierzyć gęstość, ale uważam że i tak nie jest źle bo był rozładowany do zera ,a teraz dobrze kręci , napięcie spoczynkowe ma 12,4V .A ten drugi co ma dostęp do pomiaru gęstości ma napięcie 12,7- 12,8 V i po podłączeniu do prostownika najpierw skoczy 5A i powoli spada do 2A gęstość ma bo można zmierzyć.Różne akumulatory różnie reagują na proces ładowania ,no i oczywiście to nie jest moje pierwsze w życiu ładowanie akumulatora ,tylko dawniej to był dostęp do pomiaru gęstości. narka .

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +1

      @@romanjanicki6601 obejrzyj film z prostownikiem wojskowym tam o tym mówię.

  • @patrykniemkiewicz7446
    @patrykniemkiewicz7446 Год назад

    Fajny materiał ale foxsur ma chłodzenie aktywne i na nim jak ładuje się akumulator nie da się usmażyć jajek nią w pozostałych bez aktywnego chłodzenia i zamkniętej odbudowie

  • @janjanuszczak105
    @janjanuszczak105 3 года назад +2

    www.smd-led.pl/inteligentna-ladowarka-akumulatorowa-mw-sc6b-34783 *** i SC 8 E
    www.smd-led.pl/inteligentna-ladowarka-akumulatorowa-mw-sc8e-40371
    *

  • @grzegorzpal4030
    @grzegorzpal4030 Год назад

    Witam. W instrukcji jest : Jeżeli napięcie spadnie poniżej wartości progowej, ładowarka ponownie rozpocznie pracę, aby utrzymać pełne naładowanie akumulatora.- I teraz pytanie jaka to jest wartość progowa. Przy jakim napięciu wznawia ładowanie. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi a jest mi potrzebna taka wiedza.

    • @piotrsz2188
      @piotrsz2188 Год назад

      W mojej MW-SC8E zaczyna doładowywać gdy napięcie spadnie z 12,6V na 12,5V. Działa to i po zwykłym ładowaniu i recond. Trzymałem tak podpięty samochód przez kilka dni.

  • @robasjusi
    @robasjusi 3 года назад +4

    Skoro tylko dwie godziny działa recond, można wykorzystać patent Tadka
    ruclips.net/video/P7oh-Si5mW8/видео.html

    • @adrianpolakniemay9155
      @adrianpolakniemay9155 3 года назад +3

      A działa ten patent z tą ladowarka? Nie mam obecnie czasu sprawdzić ale jak wyłączam na chwilę z pradu to jeszcze ładuje jakby z 5 sekund zanim zgasnie całkiem. Gdy ponownie włączam to ładuje dalej tylko ciekawe czy sie czas resetuje

  • @arturbrunet1812
    @arturbrunet1812 3 года назад +1

    Czy w tej ładowarkę pierwsze podłącza się kremy do akumulatora a potem do sieci czy odwrotnie?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      Wszystko jedno, to bez znaczenia. Można w każdej chwili przerwać ładowanie.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      @@romanjanicki6601 Chodzi tylko o przypadkowe zwarcie które można zrobić do masy samochodu. To taki dupochron dla nich. Jak idziesz chodnikiem też uważasz żeby się nie potknąć...

  • @sylwekbogumil9993
    @sylwekbogumil9993 3 года назад +1

    Czy można nim ładować aku nie dołączając go od auta?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +2

      Można w podstawowych opcjach ładowania gdzie nie przekracza 15V. Recond z wyjętym kluczykiem ze stacyjki na własną odpowiedzialność. W starszych samochodach to przechodzi...

    • @sylwekbogumil9993
      @sylwekbogumil9993 3 года назад +1

      @@piotrsch1976 dzięki za odpowiedź.

  • @januszwitkowski5693
    @januszwitkowski5693 3 года назад +4

    Co z Twojego komentarza zrozumie zwykły Kowalski.

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  3 года назад +6

      Zrobię poradnik dla opornych jak ładować akumulatory kwasowo-ołowiowe z elektrolitem płynnym. W filmach, w których skupiam się na robieniu gęstości zakładam, że widz wie o czym mówię, gdyż musiał bym w każdym ze swoich filmów zaczynać od wykładania teorii, a szkoda mi na to czasu i czasu zaawansowanych w temacie widzów. Pod każdym z moich filmów umieszczam wskazówki ładowania a w przyszłości planuję zrobić poradnik dla początkujących czy opornych bo widzę, że to nie pierwszy taki komentarz i ciągle jest taka potrzeba.

    • @januszwitkowski5693
      @januszwitkowski5693 3 года назад +4

      @@piotrsch1976 Ciągle się rodzą, rosną i przybywa potrzebujących wiedzy. Moźe zorganizujemy pogotowie ratunkowe. Podjeźdzasz .Zabierasz aku do ładowania i po naładowaniu zwracasz. Mianuję się prezesem spółki. PozdrWiam.

  • @boryswaw
    @boryswaw 3 года назад

    Nieco większy model bo MW-SC8e podpiąłem pod mocno rozładowany aku (10,4V) i jednak raczej ostro zaczął, - wystartował z 6A, więc moim zdaniem nie do końca delikatny dla mocno rozładowanych akumulatorów.

    • @sailor8864
      @sailor8864 3 года назад +1

      No właśnie, większy model...Ja mam MW-SC6B i zawsze jest delikatnie na początku, więc pewnie algorytm ładowania jest inny...(nie zawsze więcej, znaczy lepiej).

    • @ozieeizo
      @ozieeizo 2 года назад +2

      @@sailor8864 Wystarczy na początku ładowania wybrać prąd ładowania 1A a jak napięcie wzrośnie do 12V przełączyć na 8A.

  • @loreslores7116
    @loreslores7116 Год назад

    Polecasz?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976  Год назад

      MW to dosyć fajna ładowarka, ale najbardziej uniwersalną którą wożę ze sobą jest wolt 8A. Ma opcję Boost która robi super robotę w kwasiakach.

  • @janjanuszczak105
    @janjanuszczak105 3 года назад +4

    Czekam na opis Inteligentnej Ładowarki MW-SC 8 E

    • @faurl35h
      @faurl35h 3 года назад +2

      MW-SC8E

    • @michaelbmw1931
      @michaelbmw1931 3 года назад

      @@faurl35h jaka różnica? Która lepsza?

    • @faurl35h
      @faurl35h 3 года назад

      @@michaelbmw1931 Pan Jan popełnił literówkę.. poprawna nazwa większej MW-SC8E to z "E" na końcu.
      "B" to mniejsza ładowarka MW-SC6B

    • @janjanuszczak105
      @janjanuszczak105 3 года назад

      @@faurl35h To prawda. Z rozpędu wpisałem,, B" zamiast ,, E"

    • @janjanuszczak105
      @janjanuszczak105 3 года назад

      @@michaelbmw1931 Mam też MW - SC 4B. ( 6V / 12V) - do motocykli, MW - SC 6B i MW - SC 8 E / kupiłem ich już 5 szt znajomym i Przyjaciółce w prezencie. Lepiej KUPIĆ. MW - SC 8 E. Taka szybciej naładuje ,, padalca". / 92 letniemu Wujowi akumulator zjechał do 2,1 V, a te podejmują ładowanie od 1,5 V. Jechał do Teatru, więc wstawiłem Mu inny sprawny, a rozładwany podłączyłem na 8 A. Po kilku cyklach odsiarczania trzyma 12 V, choć przeważnie miał ok. 12 V i raz tylko 9 V. Teraz Wuj ma już swoją 8 - kę.

  • @kamilkos335
    @kamilkos335 2 года назад

    Ma Pan pojęcie co to może byc

  • @mowca100
    @mowca100 11 месяцев назад

    Ta ładowarka wraz z naładowaniem akumulatora (osiągania napięcia na zaciskach) redukuje prąd ładowania stopniami. Jeśli podczas ładowania pod słupki akumulatora podłączymy odbiornik prądu (np. żarówkę obciążającą prądem 1,8A), który pobiera prąd większy niż w danej chwili ładowarka zadysponowała (w tej sytuacji np. 1A) , to nie "zauważy" ona tego odbiornika i w nieskończoność aż do rozładowania akumulatora będzie ładować tym prądem (1A), pomimo spadku napięcia na słupkach akumulatora, który wraz z czasem następuje. Taka ona "inteligentna" że śledzi tylko wzrost napięcia.
    Może się więc zdarzyć, że ktoś kto ładuje tą ładowarką akumulator podpięty do instalacji elektrycznej samochodu, która jest niesprawna (ma jakiegoś złodzieja prądu) to pomimo próby naładowania nie tylko nie naładuje akumulatora ale i go rozładuje. Jak widać są ładowarki inteligentne i "inteligentne inaczej".

  • @alchemik2010
    @alchemik2010 2 года назад

    ale miesza. Żaden amator nie zrozumie o co mu chodzi.

  • @cezarypsiuk7962
    @cezarypsiuk7962 2 года назад

    no gościu akumulator żelowy 7 AH ładujesz trybem zwykłego akumulatora czy ciebie pop... ło. co ty ludziom pokazujesz i jeszcze gadasz że prąd za wysoki. taki akumulatorek to max 2A i 14,4v max podczas recowewry a normalnie 14,1v bo zniszczysz tego maluszka