Aszkorbinsav vagy növényi C-vitamin? Melyik a jobb?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 окт 2024
  • Manapság nagyon sokszor találkozunk olyan kérdésekkel, véleményekkel, amiben azt fogalmazzák meg, hogy az úgy nevezett mesterséges C-vitamin és aszkorbinsav készítmények közel sem olyan hasznosak a szervezet számára, mint a gyümölcsökből és zöldségekből bevitt növényi C-vitamin...
    Nos, ebben a videóban Nagy Zsolt erről a tévhitről rántja le a leplet. Ha érdekel a téma, akkor mindenképp nézd meg ezt a rövid kis videót, biztosan meg fogsz lepődni!
    Az állandó egészség élménye Neked is jár! Segítségünkkel Te is könnyedén átélheted ezt az élményt. Szerezd be hozzá a szükséges információkat - ebben folyamatosan segítünk neked.
    Látogasd meg weboldalunkat: www.vitaking.hu
    Kövess minket a Facebook-on is: vitaking.eu

Комментарии • 10

  • @jozsiahegyrol
    @jozsiahegyrol 2 года назад +3

    Hiánypótló, köszönöm!

  • @VReb1
    @VReb1 Год назад

    Ha napi 5-10 gramm L-Aszkorbinsav port szeretnek inni! (Bioflavonoidok nelkul) akkor, hogyan erdemes adagolnom a maximalis biohasznosulas erdekeben?

    • @vitaking1950
      @vitaking1950  Год назад

      Az aszkorbin felszívódása reggel éhgyomorra a leghatékonyabb, de utána pár órán keresztül nem lehet enni. Se kávé, semmi. A kutatások szerint ekkor akár 20-30 g is bevihető. Nem próbáltam ki még soha ezt így, ezért ha visszajelez, azt megköszönöm. Üdv: Nagy Zsolt

  • @zsoltpesti6582
    @zsoltpesti6582 День назад

    Ez nagyon gyengére sikeredett!
    Szóval elég kimutatni a vérben a felszívódás!
    Valahogy meg kell magyarázni a bizonyítványt, hogy miért az van a termékükben ami!
    m.ruclips.net/video/jqE2g0Q9wq4/видео.html

  • @Nagyhusi
    @Nagyhusi 2 года назад +1

    Nem az aszkorbinsav az aktív forma.

    • @juditmagosi8765
      @juditmagosi8765 2 года назад

      Akkor mi az? Mi a neve? Mi a képlete?

    • @vitaking1950
      @vitaking1950  2 года назад +1

      Kedves "Nagyhusi"!
      Zsolt videója pont az elterjedt téves adatok tömkelegében próbál rendet rakni, igaz adatokkal. A videóban említi, hogy összesen 3 változata létezik az aszkorbinsavnak. Az L-aszkorbinsav, a D-aszkorbinsav és a Dehidroaszkorbinsav. És azt is elmondja, hogy minden gyártó L-aszkorinsavat használ a termékeiben. A Dehidroaszkoribsav, pedig az L-aszkorbinsav átalakulásával jön létre.
      Az aszkorbinsav elnevezést már nagyon régóta használjuk a C-vitaminra. Erről olvashatsz Szent-Györgyi Albert Válogatott tanulmányok című könyvében is. A könyv 39. oldalának közepén, a második bekezdésben találod az erre vonatkozó részt. (Ha a pdf oldalait nézed, akkor a 20. oldal jobb oldalát kell nézned.)
      A név eredete: a- fosztóképző és scorbuticus (=skorbut) mivel a molekula hiánya az emberi szervezetben skorbuthoz vezethet, így ascorbic acid = skorbut mentes sav (a c-vitaminnal elérhető skorbut nélküli állapotra utalva).
      Remélem, hogy segített neked a válaszunk. Továbbá szeretnénk megkérdezni, hogy te mit gondolsz, mi lehet az aktív forma, ha nem az aszkorbinsav?
      Üdvözlettel:
      a Vitaking csapata

    • @Nagyhusi
      @Nagyhusi 2 года назад +1

      @@juditmagosi8765 Az aszkorbinsav stabil és jól hasznosul...Elfelejtettem, szerintem az a nátriumos vacak amit a vérbe adnak, és a körfolyamatban részt vesz

    • @juditmagosi8765
      @juditmagosi8765 2 года назад +1

      Na, hát erről szól a videó, hogy az aszkorbinsav jó.

    • @Nagyhusi
      @Nagyhusi 2 года назад

      @@vitaking1950 Igen pont emiatt írtam...fenntartom, hogy nem az aktív forma az L aszkorbinsav. Az orvosok tanulják. Persze senkit nem érdekel.
      Szép kereken, gondosan fogalmaztál, és utána is néztél. Köszönöm.
      Tudod alkalmadtán folát helyett folsavat adnak, pedig az előbbitől nem fáj a fejem, vagy e vitamin helyett csak alfa tokofenolt adnak, amitől a várható életkor csökken...