Optimální frekvence tréninku

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 янв 2024
  • Jaká je optimální frekvence tréninku? Odpověď na tuto otázku není jednoznačná a zároveň často vyvolává vášnivé diskuze. Jaký názor má na to Marek a jaký Pavel?
    Mrkněte na to a napište nám do komentářů, jakou frekvenci procvičování jednotlivých partií si volíte vy.
    🔍 Sledujte nás také na sociálních sítích: #promincz
    🌐 WEB: www.prom-in.cz
    📸 Instagram: @promincz
    📘 Facebook: Prom-in.cz
  • ХоббиХобби

Комментарии • 33

  • @jirka7432
    @jirka7432 3 месяца назад +7

    Díky za skvělé video.
    Jen bych něco dodal k té frekvenci. Ten „mudrc“, jak o něm Pavel mluví, používá správná data, ale vyvozuje z nich špatné závěry.
    Protože, a to snad i studie říkají a třeba to tak i je, sval naturálovi po tréninku roste max. těch 72 hodin.
    Kdežto podpořenému klidně i týden po tréninku.
    To jsou ta data, fakta. Snad. Dejme tomu.
    No jo, jenže z toho kdosi kdesi vyvodil (třeba i na první pohled logický) závěr, že tedy naturál musí max. za tři dny partii odcvičit znovu, aby znovu spustil proteosyntézu. A že pak bude mít lepší výsledky.
    Což se právě už nepotvrdilo. Ale onen „mudrc“ z tohohle vychází.
    Ukázalo se, že jde o celkovou práci a úsilí za určité období, třeba týden, což jste říkali.
    Pro mě z toho vychází spíš to (a je to jen moje domněnka), že když naturál partií zničí na kaši, tak mu sice pořád roste třeba jen max. 72 hodin po tréninku, ale za ty tři dny mu vyroste víc.
    No a když trénink neodjede tak tvrdě, partie vyroste míň, ale zase je dřív zregenerovaná a může se cvičit znovu dřív.
    Čili vždycky jde o to celkové úsilí za určité období.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад +2

      Velmi dobrý koment. Jsem rád, že se začíná chápat, jak je nutné se na vše dívat v kontextu.

  • @vaclavhausenblas7766
    @vaclavhausenblas7766 3 месяца назад +2

    Skvělý video a konečně mám odpovědi na otázky které mě dost zajímaly.

  • @LadaKolin
    @LadaKolin 3 месяца назад +1

    Super informace jen tak dál.

  • @matusvlk3544
    @matusvlk3544 3 месяца назад +1

    Super video rozhovor. Len tak ďalej dobra robota. Len tak ďalej.

  • @fitnessGuru165
    @fitnessGuru165 3 месяца назад

    Probíhá ještě soutěž?😁 rád bych se zúčastnil. Díky

  • @TomasJilek-zs7jg
    @TomasJilek-zs7jg 3 месяца назад

    Pájíku dobry video 💪👍 mohli byste s Márou probrat téma pravidelný Deaload ( pauza od cvičení ) a přetrénování...zda jste zažili a tak. Díky a jen tak dál 👍👍👍

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад +1

      Dnes jsme byli cvičit s Tondou Témou, a zrovna jsme se bavili, že často lidi řeší věci o kterých jsme nikdy neslyšeli. A to je přesně ono, musel jsem si teď dát do google na co se vlastně ptáš. Ale teď to chápu, a určitě se na to zeptám Máry, a jsem zvědavý na odpověď. Když sem mu totiž četl část dotazů, které přišli, tak na mě koukal jestli jsem se nezbláznil. A podobně na mě kouká při pokládání dotazů z virtuálního světa kouká většina kulturistů. 🙂

    • @TomasJilek-zs7jg
      @TomasJilek-zs7jg 3 месяца назад

      No já hledal téma co se ještě řeší a nebylo probráno tak uvidíme co na to řeknete 👍🙂 nebo taky se dost řeší jak často měnit trénink, cviky...

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад +1

      @@TomasJilek-zs7jg připomínáš mi jednoho mladého co s ním cvičím. Vždy mi řekne, hodně se řeší to a to..... A já vlastně neznám jediného kulturistu co by to řešil. Příklad, tréninkový deník, z desítek kulturistů co znám, tak ho máme možná 3. Zda cvičit do selhání, neznám jediného kulturistu co by to řešil. Stejně tak znám minimum kulturistů co by jeli podle nějakého plánu, ale ano někteří o tom mluví na videu, ale v praxi jedou vše podle pocitu a absolutně se nenechají omezovat žádným plánem. Je husté, jak je obrovský rozdíl mezi realitou a on-line realitou. Ale jsou to dobrá témata, jen až zase přijdu do Olympie, tak si ze mě budou dělat srandu, že mi kape na karbit, protože řeším věci co nikdo normální neřeší.

    • @TomasJilek-zs7jg
      @TomasJilek-zs7jg 3 месяца назад

      No ve svejch 33 letech uz to nastesti taky vim ze sou to blbosti ale spousta kondicaku by to mozna zajimalo :) schvalne co by to na to rekl Tom Bureš, tesim se ma podcast s nim, chtelo by to alespon 2hodinovej 😁

  • @tomasgajdos932
    @tomasgajdos932 3 месяца назад

    Neviem ja cvičím pondelok nohy ramena utorok hrudnik chrbat streda volno stvrtok ruky nohy a piatok hrudnik chrbat zas potom dva dni volno. Teda cvicím dvakrát do týždňa partiu - ale nikdy nie tie iste cviky - prvy trenink hrudnika sa zameriam na vrch a hrubku chrbta a ten druhy na tažke benche a sirku chrbta ..možn to stále považovať za partiu dvakrát týždne? Myslím že ano .. detto nohy prvykrát hackeny a harmstringy druhykrát tažké drepy.. Som naturál .. nastavil som si to tak lebo mi to tak prišlo rozumné - regenerujem to úplne v pohode a keby sa ma niekto pýtal tak mu poviem, že toto je naj trenink pre naturála.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад +1

      A o tom přesně mluvíme. Vždy záleží na celkovém kontextu.

  • @krystofodehnal9448
    @krystofodehnal9448 3 месяца назад +1

    Bumsteadův ex trenér řekl, že nepoužíval růstový hormon, ne testosteron. Ten samozřejmě používá, jak říkal opět jeho trenér Iain Valliere. Jen mluvil o dávce max 500 mg, což by bylo hodně málo na poměry IFBB, pokud to tak je.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад

      My oba se v té chemii moc nevyznáme. Mára je úplně natty, a moje zkušenosti jsou v tomto velmi omezené. 🤷‍♂️ I proto nikoho nepřipravuji, protože se nevyznám v těchto aspektech přípravy.

    • @krystofodehnal9448
      @krystofodehnal9448 3 месяца назад

      @@PavelSamek já taky nejsem odborník, jen si zrovna tohle pamatuju z rozhovoru co Chris a Iain měli kdysi dávno v podcastu u Fouada Abiada 😀

  • @michaljarusek893
    @michaljarusek893 3 месяца назад

    Souhlas, více jak 1x za týden nejsem schopen zregenerovat. Je ale důležité názvosloví,co je týden. Pokud někdo jede tělo za týden,tj. PO-NE,pak ok. Pokud někdo jede 4+1, pak partii v rámci cyklu týdne (7 dnů)od začátku partie! jede podruhé 6.tý den a tedy ji procvičí 1x za 6 dní, ale2x za týden. Jak často zmiňujete, lidé se mohou bavit o stejné věci,ale jinak to interpretují.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад

      Je to přesně tak. Vlastně ani nevím kolikrát procvičil například LEE LABRADA, kterého mám hrozně rád, a vlastně celou dobu pracuje v systému tělo do 3 dnů, a frekvence tréninkových dnů 2+1. A ten tak trénuje celý život, a nemění. Tedy v průběhu aktivní kariery, a i dnes ve věku kolem 60 let. A pořád vypadá skvěle.

  • @mlademaso
    @mlademaso 3 месяца назад

    Když někdo tvrdí, že když zkusí jeho trénink, tak zjistí, že doteď necvičil tvrdě,naplno,doselhání a podobné výrazy, tak to většinou není tím, že by to předtím flákal, ale ta změna je to, co ho rozseká a pak nezregeneruje za ty 3 dny například,tělo se adaptuje snad na jakýkoliv opakujicí se řetězec. Když někdo má trénink hodinu, jinej 2h, obě strany se navzájem rozsekají..

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад

      Ano, absolutní souhlas a dobrý postřeh. Toto je další proměnné, které jen potvrzuje, že prostě nejde jednoznačně tvrdit, jaká frekvence je ideální.

  • @jurajsmak1081
    @jurajsmak1081 3 месяца назад

    Podľa neurotransmiterov sa ľudia delia na 5 skupín: 1a, 1b, 2a, 2b a 3 typ. Každý ma úplne iný spôsob tréningu, úplne inú regeneráciu.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад

      By mě zajímalo, jaký jsem já. 🙂

  • @janrehurek3815
    @janrehurek3815 3 месяца назад

    za mě řešit jak často cvičit bez kontextu je defacto naprosto irelevantní fakt, který se vůbec nezabývá podstatou věci a to je ,,zátěž, kompenzace, superkompenzace,, což je podstata celé věci, to, že dokážu odtrénovat trénink, obzvlášť s někým kdo mě kope do zadku tak, abych se týden nepostavil na nohy, je taky irelevantní fakt, protože jediný o co jde je nutit tělo reagovat na zátěž formou svalové hypertrofie a nemyslím, že by kdy kdo prokázal, že čím víc zdemoluji sval tím je efekt růstu vyšší, jediný co reálně a i logicky, ikdyž ne vždy co logicky má nějak být tak nakonec být musí, je ,,čím tvrdší je trénink, tím vyšší nároky na regeneraci jsou,, protože po nějakou dobu lze efektivně cvičit i sval který bolí, čili jakoby není zregenerovaný asi možná na 100%, čili ano odjedu trénink kde tlačím na váhy, cvičím co nejvíc jde každou sérii, tak ano, délka regenerace se prodlužuje, jestli to je, ale podstatný fakt k tomu, aby byla vyšší míra hypertrofie si nemyslím, čili řešit jak často bez kontextu toho jak cvičím a jak mě vyhovuje cvičit je prostě naprosto zbytečný, to jak často cvičit se odvíjí pouze od samotného tréninku, čili od toho jak náročný trénink byl, jak vysoké nároky na regeneraci tím vznikli, to zas je i otázka v jaké části nějaké cyklu zrovna jsem, jaký je stupeň mé trénovanosti, jak kvalitně a efektivně mám nastavenou stravu a regeneraci, na co vše už jsem dokázal tělo adaptovat, a ještě jen tak na okraj, to jestli dokážu další trénink odcvičit se stejnou, nebo vyšší vahou může stejně tak být naprosto irrelevantní pro samotný růst svalu, může nerovná se musí, u mě hypotrofický trénink jde naprosto proti silovému tréninku, opět na vysvětlenou chci-li maximální svalový progres určitě nebudu mít silový progres, to, že něco platí pro mě neznamená, že to musí platiti pro druhé, ale stejně tak je potřeba vycházet ze všech tvrzení, co jde a co nejde zobecnit

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад +1

      Absolutní souhlas.

    • @janrehurek3815
      @janrehurek3815 3 месяца назад

      @@PavelSamek no já to zastavil, napsal, pak pustil dál a řekl jsi to tam v podstatě stejně

  • @vladimirsagalinec5707
    @vladimirsagalinec5707 3 месяца назад

    Žijem v Nemecku a tu najlepší naturali idú minimálne 2 do týždňa každú partiu pozrite si napr Daniel Kubík alebo Patrik teutsch boli medzi najlepšími na olympia natural a to že ty čo trénujú jeden krát do týždňa a majú formu neznamená že by nemali tu formu z iným tréningom lepšiu plus stále sa pozeráte na tých najlepších ktorí je jedno ako trénujú budú mať úspech lebo majú na to genetiku

  • @samuelsulek992
    @samuelsulek992 3 месяца назад

    Free trening for me ? 😂 dakujeem

  • @vladohudec
    @vladohudec 3 месяца назад

    je blbost cvicit tak, ze clovek chodi pocas treningu grcat, dobre, raz za mesiac si clovek moze dat takyto extremny trening, ale cvicit takto exremne dlhodobo je uplna blbost, pre naturala urcite. Svalu treba dat stimul k rastu, ale vsetkeho vela skodi a urcite ked clovek grcia pri treningu, nie je to ok, to je uz za hranou normalneho dobreho treningu.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад

      Souhlas, a přesně tak je mimo, řešit, kolikrát procvičit partii, bez kontextu. Protože je tam mnoho proměnných.

    • @ThomasThomason-im3zy
      @ThomasThomason-im3zy 3 месяца назад

      No já jako nesypač hlavně koukám se nezdemolovat a celý tělo procvičit dvakrát týdně,biceps třikrát.Treninky cykluju na lehčí a těžší,ale nikdy nejdu do selhání kvůli regeneraci.

  • @romanhlavacek3036
    @romanhlavacek3036 3 месяца назад

    ja muzu kybl teda nemam :D

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 месяца назад +1

      Mě Mára zničil, a kýbl jsem nepotřeboval. Ale byl to super trénink.