Třetí porucha "šaliny" aneb spolehlivé pražské T6

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 апр 2023
  • 12.3.2023 Czech Republic, Brno
    ◄ Kde mě můžeš sledovat ►
    📷 / dobrovolny_salinar
    🎬 / dobrovolny_salinar
    📺 www.stream.cz/dobrovolny-salinar
    👨‍💻 / discord
    ◄ Jak mě můžeš podpořit ►
    👍🏻 Pokud se ti líbí moje tvorba a chceš mít předběžný přístup k novým nebo nezveřejnitelným videím, vědět kdy a na jaké lince jezdím nebo být uveden na začátku či konci videa, můžeš se stát členem tohoto kanálu: www.youtube.com/@Dobrovolnysa...
    DĚKUJI MOC!
    ◄ Aktuality ►
    📯 Nezapomeň občas kouknout do záložky Komunita: www.youtube.com/@Dobrovolnysa...
    ◄ Playlisty ►
    🚊 Jízdy v kabině: • Jízdy v kabině
    🚘 Kompilace všehochuti: • Kompilace z kolejí
    🧐 Zajímavosti: • Zajímavosti
    🎙️ Livestreamy: • Livestreamy
    🚒 Hasiči: • Hasiči
    🎓 Cvičné jízdy: • Cvičné jízdy
    #cabview #dashcam #driver
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 294

  • @michalk0076
    @michalk0076 Год назад +72

    Z toho "můžeš" by mi asi začalo hrabat😂. Jinak moc pěkné video.

  • @Voltorb1993
    @Voltorb1993 Год назад +22

    Obdivuji koordinovanost dispečerů. Nepřijemná situace, ale výborně řešená.

  • @jakub.boucek
    @jakub.boucek Год назад +100

    Moc pěkný video. Díky, že neplýtváš čase diváka nesmyslnými znělkami a jdeš rovnou k věci. Takhle by měli dělat edit všichni!

    •  Год назад +39

      Me nejvic stve, kdyz nekdo na zacatek 10 minutovyho videa da "co uvidite".

    • @madPav3L
      @madPav3L Год назад +6

      @ "co uvidíte" no to mě také pěkně štve, sakra si to nechci vyspoilerovat všechno na začátku... automaticky to všechno přeskakuju.

  • @evasragova8335
    @evasragova8335 Год назад +65

    To si budu pouštět jako motivační video, až nebudu moct 🤣🤣🤣 MŮŽEŠ!
    Super video, Dominiku. Hrozně se mi líbí, jak je zpracovaný 😊

    •  Год назад +2

      Děkuji mnohokrát :))

    • @evasragova8335
      @evasragova8335 Год назад +2

      Já taky 😊

  • @matyasjekl7771
    @matyasjekl7771 Год назад +102

    Perfektní video, tady člověk vidí, jak máme ve Štatlu neschopné vozy, ale zato velice schopné a bleskurychlé dispečery 😄
    9:08 Nějakej šotouš 😉

    •  Год назад +53

      Jo ten šotouš jel semnou v šalině totiž, tak se mu poštěstilo :D Pak mi psal, že prý nějaká paní ve voze říkala, že někomu furt pípá mobil :D :D :D

    • @moravskysoutous7732
      @moravskysoutous7732 Год назад +1

      Však tu šalinu nám prodali Pražáci

    • @TrainSpotter_Vrsovicak
      @TrainSpotter_Vrsovicak Год назад +2

      ​@@moravskysoutous7732 právě 😂 Určitě vám tam něco dali aby byli samé poruchy 😂😬

    • @matyasjekl7771
      @matyasjekl7771 Год назад +5

      ​@@moravskysoutous7732 To už samo o sobě zní dost nebezpečně 😂

    • @moravskysoutous7732
      @moravskysoutous7732 Год назад

      @@matyasjekl7771 no právě jsem proto myslel, že to není až tak naše vina 😅

  • @Sotouszbohnic
    @Sotouszbohnic Год назад +11

    Mužeme Mužeme Mužeme😄9:44

  • @natan9334
    @natan9334 Год назад +49

    Z toho "můžeme" by mi jeblo :D jinak ty pražský T6 jsou fakt tak poruchový? Oproti těm brněnským třeba

    •  Год назад +12

      Jsou to jedny z nejporuchovějších vozů v Brně, není snad dne kdy by pražské T6 někde nedělaly paseku v dopravě.

    • @natan9334
      @natan9334 Год назад +1

      @ Myslíš, že tomu ty generálky pomůžou? Podle mě se v blízké budoucnosti úplně nepočítá s jejich nahrazením vzhledem k finanční situaci dopravního podniku.

    •  Год назад +1

      To netuším.

    • @Simon-jb7xx
      @Simon-jb7xx Год назад +12

      @ No v závěru provozu v Praze se ty T6 taky neskutečně sraly. Ale doufal jsem, že v Brně dostanou nějakou péči a budou na vás hodnější. Bohužel se tak očividně nestalo. :D

    •  Год назад +17

      @@Simon-jb7xx problem je asi v tom, ze spousta poruch z niceho nic zmizi a objevi se znovu treba az druhy den. Kdyz se pak dotahne do vozovny rozbita souprava, u ktere se uz zavada neprojevuje, tak to mechanici vrati do provozu a zavada se zas projevi az druhej den. Stejne to bylo u teto soupravy, ktera zdechla druhej den na to stejny na lince 5.

  • @ThePostevak
    @ThePostevak Год назад +10

    A je vidět jakej je rozdíl mezi. Šalinou a tramvají. :D

  • @BobrBeta
    @BobrBeta Год назад +5

    Co to auto na 03:24 :D

  • @DedaNebagr
    @DedaNebagr Год назад +22

    Proč v 9:40 dispečer přehazuje tu výhybku do trojúhelníku, když 11 jezdí rovně? 😂
    Kolega to pak musel přehazovat zpátky 😂😂

    •  Год назад +22

      Dobrej postřeh :) taky jsem to nepochopil, asi se spletl z těch všech výhybek.

    •  Год назад

      @ Možná tím signalizuje pozor, úsek je nestandardním způsobem obsazený.

  • @danzatecky5088
    @danzatecky5088 Год назад +5

    Velmi hodnotím profesionální přístup řidiče, a sehranost dispečerů a techniků. Moc hezký.
    Na druhou stranu... v životě se nikomu nepokazilo auto, že se tady z pražských T6A5 dělají nespolehlivé a poruchové krámy...

    •  Год назад +1

      Fakt je ten, že ty T6 jsou jedny z nejporuchovějších strojů. Já ty vozy měl za celou dobu cca 10x a z toho 2x porucha na odtah. Takovou bilanci nic jinýho nemá :D

    • @krystofledl9175
      @krystofledl9175 Год назад +9

      @ No protože jste to přejmenovali z tramvaje na šalinu. To bych taky přestal pracovat, kdyby mě někdo takhle blbě přejmenoval🤣

    • @navnadaoriginal5406
      @navnadaoriginal5406 Год назад

      @ Tak v Brno si objednalo T6 totožné s pražskými už v polovině 90. let a pak dokoupilo ty pelechy co jezdily v Praze 15 let. Navíc v těch letech kdy se ty tramvaje pořizovaly už bylo ČKD těžce v rozpadu a navíc nebyly pořádně ani náhradní díly. Takže možná si jel šalinou, kterou si koupilo jako prvotní majitel už Brno :)

    •  Год назад +3

      @@navnadaoriginal5406 Nene, ty T6 který máme v Brně od začátku jsou jiné a jsou téměř bez poruchové. Ty vozy mají spoustu věcí rozdílných, takže to jde poznat na první pohled, jestli je to "brněnská" nebo "pražská" T6. Pražský T6 mají jiné spřáhla a jezdí jen s jedním pantografem, mají jiné dveře, interier je taky úplně jiný.

  • @gamboland4550
    @gamboland4550 Год назад +10

    Proste nejlepsi system zaloh v CR :) Proto mam tu nasu brnensko MHD tak rad :D

  •  Год назад +10

    _To je Iča_ 🤣🤣
    Jinak super, šikula

  • @jakubbaxant
    @jakubbaxant Год назад +3

    Ještě teď mi píská v uchu a v hlavě slyším slova „můžeme, můžeme, ...“. 🤯 Co dodat k těmto vozům, přeci nejlepší kvalita až z Práglu, takže cajk, jen styl jízdy poladit a bude to příště bez problému. 🤣 Ta tvoje poznámka o explozi vozidla (1:00) by nebyla daleko od pravdy, kdyby bylo +36 °C, v tomto případě hrozilo jen explodování trpělivosti řidiče a cestujících. Každopádně cením trpělivost v této více než náročné situaci 👍 a šťastnou ruku při výběru dalších služeb ... T6 neumírají! 😆

    • @marcokoehler8832
      @marcokoehler8832 Год назад

      Do jisté doby žádné jiné vozy neexistovaly než "z Práglu", ty naivní mlíko🤣 to až v 90.letech se do toho začali srát v Plzni, Ostravě a kdovíkde jinde, teprve od té doby máme opravdickou "kvalitu" 😂👎

  • @trhni-si
    @trhni-si Год назад +6

    Možná by se měli naučit taky něco v depu. Když to jezdilo v Práglu, tak až na pár vyhlášenejch souprav to bylo vcelku dobrý. A se starejma řadičema jsem s tím dokázal ujet i Kačeně. Jo a když se to sepříhlo do čtveřice, to byla raketa. To mě nestačili pozorky s šestnáctkovou feldou. Jo to byly časy, tenkrát byl snad i sníh bělejší....

  • @fallout8516
    @fallout8516 Год назад +12

    Po tomto videu se zdám neskutečně motivovaným.. jako bych *mohl* všechno... 😆

  • @JustTade
    @JustTade Год назад +2

    Super video!! Hrozně mě baví sledovat tady takový videa o šalinách tohoto pohledu. Díky :D

    •  Год назад

      Tak to jsem rád :)

  • @sotousadam
    @sotousadam Год назад +2

    supr zdokumentováné 😁👍🏻

  • @Hradišťskáletecká
    @Hradišťskáletecká Год назад +6

    Máš možnost zahlásit poruchu a přestup, to je dobré, Rezistor to vždy dělal ručně. 🙂

    •  Год назад +4

      Jojo, ale stejně jsou na to lidi imunní a musím pak některé vyprovodit osobně :)

  • @kiuchi5651
    @kiuchi5651 Год назад +8

    Závidím vám takové dispečery. U nás v Ostravě je polovina dispečerů akorát hromada arogance..

    •  Год назад +2

      Ale tak to je člověk od člověka, musím říct že mám na dispečery docela štěstí, ale pár jich tu máme taky takovejch povýšenějších.

  • @kubabejsovec3705
    @kubabejsovec3705 Год назад +8

    Tak člověk by si mohl myslet, že jako náhradní souprava bude nějaká T3 nebo možná i Poršák a ona přijela další pražská T6 😀.

    •  Год назад +4

      Aneb past vedle pasti :D

  • @svatopluksroubek7928
    @svatopluksroubek7928 Год назад +2

    Pěkný shit, ty T6A5. Ještě že u nás v Praze byly už vyřazeny.

  • @fisk1092
    @fisk1092 Год назад +2

    8:30 dobrá zastávka "Mozolky" 🤔😂😂

  • @pgmcz
    @pgmcz Год назад +12

    Každou Sobotu čekám na tvoje video, já prostě miluju ty poruchy

    •  Год назад +23

      Já moc ne :D

  • @NeedforMine1
    @NeedforMine1 Год назад +6

    Proto jsme je vyřadili (:

  • @frantisekleiterman2082
    @frantisekleiterman2082 5 месяцев назад

    PERFEKTNÍ PRÁCE! 👏👏🙂

  • @Trampilot_Vlad
    @Trampilot_Vlad Год назад +7

    Dispečer tě s tím kočárkem teda pěkně zmátl! 😁

    •  Год назад +1

      Trošičku :)

  • @almyk3644
    @almyk3644 Год назад +4

    Problém bude asi v tom, že na tratích pro šaliny vám tramvaje moc fungovat nebudou. 🤣

  • @MrCzech78
    @MrCzech78 Год назад +1

    Tady je vidět týmová práce a bezvadná pohotovost všech zůčastněných.Všichni si asi většinou myslí, že k přepravě tramvají jsou nutné jen Tramvaj,řidič a elektrárna a ani je nenapadne komplexnost celé operace.

  • @fisk1092
    @fisk1092 Год назад +1

    3:21 v tento okamžik za mě nejrozumnější dojet na vozovnu, tam vysadit lidi a nacouvat buď do Komínské smyčky nebo to uklidit směr Stránského 🤔

    • @fisk1092
      @fisk1092 Год назад

      3:40 v zápětí mou teorii dispečer potvrdí 🤔😄

  • @romandvoracek9704
    @romandvoracek9704 Год назад +1

    Děkuji za video. Je to Pech když se poroucha tramvaj ta se musí vymanevrovat aby se mohla odtahnout.Hezký víkend ROMAN Ostrava. Dispeceři super.👍🎥👏👍

    •  Год назад

      Dikec do Ostravy :)

  • @petrriedl4977
    @petrriedl4977 Год назад

    Zdarec Dominiku 😁 super video párkrát jsem viděl rozbitou t 6 klasika, když se tramvaj porouchá a odveze se vozovny dostává řidič náhradní soupravu dikec za odpověď tvá videa jsou boží 👏👍 přeji ti hezký víkend 👍👍

    •  Год назад +1

      Děkuji ti moc, tobě taky hezký víkend :)

  • @PK-by1br
    @PK-by1br Год назад +1

    hezke takhle videt pod poklicku...👍

  • @jiristanek2164
    @jiristanek2164 Год назад +1

    Ještě, že jsem je měl už jen v kurzu. Neříkám, že se mi ten zvuk nelíbí, ale jsem rád, že už u nás jezdí jen občas na historické lince :)

    •  Год назад

      Šťastný to člověk :)

  • @milann.9197
    @milann.9197 Год назад

    Díky, úžasný pohled na poruchu a couvání pro laika 😁👍

  • @libusebrychtova7456
    @libusebrychtova7456 Год назад +14

    😂 když už tak už 😂 super video, dobře sestříhané, hudba, titulky atd. ***** Prostě plný počet ...

    •  Год назад +1

      Dekuji :)

  • @h947cz
    @h947cz Год назад +2

    jeste jsem si vzpomnel, ze jsem nekde slysel, ze v Praze nechavali tramvaje (nevim, jestli konkretne tento typ) i po odstaveni ve vozovne po sichte v noci neustale “nastartovane”, pry aby potom nebyla nejaka porucha jako treba nezavreni dveri nebo tak. uprimne me to trochu zaskocilo, jestli to treba nemuze nekdo ukrast a odjet s tim nebo jestli to treba nema zbytecnou spotrebu energie…

    •  Год назад

      Tak to nevím, o tom slyším poprvé. Spotřebu to nemá asi skoro žádnou, pokud není puštěné topení a pod. Kabina se dá zamčít, takže by se neměla dát ani ukradnout, stejně jako na konečné když jde řidič pryč od vozu.

    • @marcokoehler8832
      @marcokoehler8832 Год назад

      Naprostá kravina

  • @96janslavicek
    @96janslavicek Год назад +1

    Tramvaje jsou vyrobeny v České republice a jsou zvyklé jezdit v České republice.

  • @user-ez1ni1vv5r
    @user-ez1ni1vv5r Год назад +1

    Ji, super video.. Musím konstatovat, že takový videa jsou fakt zajímavý. Promiň, ale víc poruch, aby bylo zase na co koukat.. 😉

    •  Год назад

      Zatím to vychází, že cca každá 5. služba s T6 = porucha, takže kdybych vyhledával služby s těmato vozama, tak bych měl videí dost :D Ale ne díky.

  • @CzechTruckerYT
    @CzechTruckerYT Год назад +7

    Kdo udělá " můžeme " counter? :D

    • @Otamak
      @Otamak Год назад +2

      ja. stav na konci je presne 197 povedaných může---, ak som sa niekde nesekol, zrýchlené časti som nerátal

  • @Cornholiogsm
    @Cornholiogsm Год назад +1

    Me by zajimalo, jestli na tech tramvajich probehla nejaka vetsi uprava pro provoz v brne krom zmeny polarity. Nejsem ridicem tramvaji, takze do toho tolik nevidim, nicmene sem jezdil do poslednich dnu provozu T6 jako cestujici na nocnich linkach a nezazil sem zadnou poruchu...jen asi dve nehody.

  • @hedgehog7022
    @hedgehog7022 Год назад +7

    Vezmi si starý vergl, říkali... Bude to určitě prima jízda, říkali...😂

  • @zicho1st
    @zicho1st Год назад +3

    Vymakané, vyskytol sa problém a hneď náhradný voz. Toto som v Brne obdivoval.

  • @Thales_WH
    @Thales_WH Год назад +2

    Teda to jsou ale čachry s tím couváním. Ale asi by mě bavilo jako dispečer tyhle věci řešit.

  • @vtmvidea970
    @vtmvidea970 Год назад +2

    jak ti říkal "můžeš, můžeš, můžeš" chvilema sem tam už slyšel "umřeš" :D

  • @harrykvCZ
    @harrykvCZ Год назад

    Pomsta Pražáků Brnu. Jinak organizace dispečerů je obdivuhodná. Smekám.

  • @patrikfiser3630
    @patrikfiser3630 Год назад +2

    Zrovna dneska mi na 10 přijely a já si říkal, jak ty vozy nemám jako cestující rád. Přitom brněnské T6 jsou vlastně fajn vozy

    •  Год назад +4

      Já je taky nemám rád ani jako cestující, je v nich hrozný vedro, protože se nedaj normálně otevřít okna a v létě je to úplná sauna, než dojedu z Komína na Českou tak su vyuzenej.

    • @patrikfiser3630
      @patrikfiser3630 Год назад +1

      @ tak to nevím, já s nimi moc nejezdím, protože do Bystrce moc často nepotřebuju. Ale i ten zbytek je za trest. Nepohodlný sedačky, uprostřed schodů ve dveřích nepraktické zábradlí a korunu tomu dává to černé cosi okolo oken, co vypadá fakt strašně. Tu saunu mi kompenzují trolejbusy 21Tr na 38/39. Na celý bus tři nebo čtyři otevíratelná okénka je ve 35 stupních ve stínu fakt hodně málo...

  • @BBeret
    @BBeret Год назад +1

    Ten časosběr by se hodilo rozmazat taky, jinak jsou tam všechny obličeje a značky v pauze krásně vidět...

    •  Год назад

      Tak to nesmíš pauzovat :D

  • @chuckmaurice3646
    @chuckmaurice3646 Год назад +1

    You can do away that high speed, keep with the standard

  • @sampus88
    @sampus88 Год назад +1

    👍 super video! (tady aspoň cestující vidí, co je v zákulisí) 👍👍 zodpovědná hokna!!

    •  Год назад

      Dikec, to máš pravdu!

  • @SamDow2021
    @SamDow2021 Год назад +1

    9:10 hmmm to je tak zajímavé vidět rozbitou tramvaj to si musím vifotit 😂

    •  Год назад

      A k tomu ještě když jsem v ní já :p

  • @korkiasek
    @korkiasek Год назад +1

    Tak jakoby nemůžeš se takhle na to koukat protože ty pražské T6ky mají taky něco za sebou. Ale máš hrozně super videa i když jsem Pražák😂😎💪👌

  • @MRTrain_V2
    @MRTrain_V2 Год назад +1

    Nejlepší video :D

    •  Год назад

      Dík :D

  • @thomashp11cz
    @thomashp11cz Год назад +4

    můžeme, můžeme můžeme🙂

    •  Год назад

      Můžeme? :)

  • @hofi9004
    @hofi9004 Год назад +2

    Nedá mi to, ale musím. Ale co s nima děláš? 🤣Já s nima jezdil několik let a žádný problém - vždy jsem do vozovny dojel, byť třeba na jeden vůz nebo v případě sóla na jeden podvozek.
    Ale toto je přesně chyba, o které jsem říkal, že se v Brně nepovedla - kdyby se nezrušila funkce vyklápění řadiče, tak při výpadku EDB se brzdí s vyklopeným řadičem (na vadném voze v ten okamžik nenastupuje mechanická brzda - ta nastoupí až v okamžiku nástupu na zdravém voze)! A jak bylo už psáno: po stisku tlačítka porucha Ti ta porucha ztichne. Ale ne nadarmo jsme si dělali srandu, že T6 je generátor náhodných poruch a závad :D Ale teď vážně: kritizovat něco, co je z Prahy případně je to staré, je hloupost. Hodně záleží na údržbě!
    A co tomu teda bylo? Co ukazoval panel za Tebou?

    •  Год назад +1

      Vada regulatoru. Druhej den to na to taky chciplo. Ja vam zavidim ze rekonstrujete ty T3 a my tady jezdime s vyklopkama jak v 90. Letech :D

    • @hofi9004
      @hofi9004 Год назад

      @ Tak na poruchu regulátoru (centr. kontrolka na panelu + za tebou červená) by mělo postačit podržení řízení ve "dvojce". Ale tam si myslím, že toho bude víc... Odtah? No překuplovat a odvézt jako mrtvolu s brzdařem :D
      A ad výklopky? Radši s T6 než s T3R. Měl jsem to dvakrát a stačilo..
      Závidíš nový wany? Jo ty jsou "super" - na pedály, v laku alá 80. léta... Brr. Ještěže už jezdím jinde :D

    •  Год назад

      @@hofi9004 T3R mam zrovna ted a su spoko, protoze to ma kamery :) no a ty pedale v T3 to je jedina nevyhoda.

  • @CoolGrovyle
    @CoolGrovyle Год назад +2

    To jsou normálněže šalinový brikule :D :D

    •  Год назад

      Já mám na to štěstí, někdo s tím jezdí denně a nic a já se jednou za kvartál odhodlám pro T6 a hned se to musí popi*it :D Ale útěchou mi zůstává, že se naplnila moje předpověď a další den to zdechlo na to stejný na Náměstí 28. října, takže to nebylo jenom mnou.

  • @l2folk3
    @l2folk3 Год назад +1

    Zdravím Nejvyššío pana Śalináře díky za video.

    •  Год назад

      Zdravím nejvyššího komentátora a děkuji :)

  • @Hatsukooo
    @Hatsukooo Год назад +4

    MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ MŮŽEŠ

    •  Год назад

      Fakt můžu?

    • @Hatsukooo
      @Hatsukooo Год назад

      @ Podle mě asi ano :D

  • @vh_zebrikarska
    @vh_zebrikarska Год назад +2

    Ty ex-Prahy to nejsou ani šaliny, ani tramvaje, ale městské kolejové traktory

  • @limerock5392
    @limerock5392 Год назад +3

    Ahoj,
    chtěl bych se zeptat, jak se může člověk stát takovým dispečerem, který jezdí v terénu? Je k tomu třeba i nějaké vzdělání, nebo se jím může stát i například řidič tramvaje po určité době (například 5 let)? Ještě by mě zajímalo, jak je to s tímto u výpravčích?

    •  Год назад +1

      Ahoj, vzdělání potřeba není, ale nějaká praxe nejlépe alespoň na dvou trakcích. Na výpravnu se dostávají starší mazáci, kteří už mají něco zažito :)

    • @limerock5392
      @limerock5392 Год назад

      @ Díky za odpověď. :)

  • @marvinfoox1216
    @marvinfoox1216 Год назад +2

    Hezký video, prosimtě můžu se jen zeptat co se s T6kama ex pražskýma tady v Brně dělalo? Už málokdy vidím nějaký vůz s původníma sedačkama a ČKD logem ve předu. Pokud se to nějak modernizovalo a ty loga se dávaly pryč, nedáš mi jedno? ;DD

    •  Год назад

      Ahoj, tak to vůbec netuším co se s nima dělalo, já mám pocit že většina má původní sedačky a co se týče loga tak to nevím vůbec :D Já sám žádný nemám.

    • @hofi9004
      @hofi9004 Год назад

      Znaky ČKD se sundávaly při prohlídkách vyššího stupně ještě v Praze. Na některé vozy se již nevracely.

    • @marvinfoox1216
      @marvinfoox1216 Год назад

      @@hofi9004 No jo jenže těch vozů ještě s tím logem v Brně jezdilo hodně, teď to hrozně málo vidím. A myslím že i v Brně to nějak dodělávalo.

  • @Rem.s_public_transport_channel
    @Rem.s_public_transport_channel Год назад +2

    2:25 ED Brzda, NEMÁ JISTIČ! Je jištěna adhezí kol. Jasně, procvakání jističů může pomoct v tom smyslu že to "zblbne" obvody a porucha se nějak uklidní. Ale samotnou porchudu ED tím nevyřeší, jak je vidět v další části videa...

    • @cetovac
      @cetovac Год назад

      Motorgenerátor má jistič :D
      A že by ED brzda běžela úplně sama, to si těžko představit - vlastní buzení.
      Jinak samozřejmě, procvakání jističů když nejsou shozený, to je jenom pokus o restarty jednotlivých bazmeků

    • @Rem.s_public_transport_channel
      @Rem.s_public_transport_channel Год назад

      @@cetovac Ale tady není řeč o motorgenerátoru, mmch tyto vozy mají staťák. Řeč je o nefungující ED brzdě, a ta je jištěna jen adhezí kol. Procvakání jističů je spíše taková oblbovací praktika pro vůz, která třeba pomůže.

  • @ceskacholericka
    @ceskacholericka Год назад +1

    Už tu T6 zahoď někam na pole 😃

  •  Год назад +3

    Ty máš pech, ty naše pražský tramvaje ti nesvědčí :D

    •  Год назад +1

      Přesně, mám je jednou za kvartal a co rok to porucha.

  • @KL53986
    @KL53986 Год назад +1

    Bavíme se o EX pražských T6 ? Rozhodně se nedivim ze Praha byla poslední "zákazník" protoze T6 nebyly zrovna nejlépe stavěny pro různorodý obsah Pražských kolejnic.

  • @jakubpeths3436
    @jakubpeths3436 Год назад +4

    po shlédnutí bude znít v hlavně - můžeš, můžeš, můžeš, můžeš 😀

    •  Год назад +1

      Můžu? :D

    • @jakubpeths3436
      @jakubpeths3436 Год назад +1

      @ můžeš, můžeš, můžeš, můžeš ..
      jako docela drsný jak to fakt není jednoduchý takové problémy... držím palce pro další pohodovou směnu 🙂

  • @jirisebek8709
    @jirisebek8709 Год назад +1

    V Praze s nimi problem nebyl, když se do nich Brno muselo hrabat, jejich boj 🤷🏼‍♂️😁😁

  • @karelkarel3782
    @karelkarel3782 Год назад +6

    Super video. Jeho název: Můžeš. Ty Pražandy byl čert dlužen.

    • @patrikadamec4696
      @patrikadamec4696 Год назад +1

      Tak proč si nevyrábíte vlastní tramvaje Chachaři?

  • @michalkortus6348
    @michalkortus6348 Год назад +1

    Ten dispečer se hodně umužoval 😂😂😂

  • @matejvanek6728
    @matejvanek6728 Год назад +1

    Chtěl bych se zeptat zda u vás jezdí nějaké nepražské šaliny, děkuji.

    •  Год назад

      Spoustu.

  • @michal_cz17
    @michal_cz17 Год назад +1

    Ahoj, chtěl bych se zeptat, snažím se najít písničku z outra, jelikož je úžasná, ale... Shazam ji bez problémů najde, to je v pohodě... jenomže jako "Videoklip" označí úplně jinou písničku, a když to dám přímo na youtube do vyhledávání? Najde to úplně jiný videa který s tím ani trochu nesouvisí. Existuje vůbec youtube video a nebo je to jen stažený... teda koupený odjinud?😅

    •  Год назад

      Jojo, je to koupený z knihovny, ale už si nepamatuju kde jsem to přesně kupoval, teď jsem to našel třeba tady: www.deezer.com/cs/album/6968341

    • @michal_cz17
      @michal_cz17 Год назад

      @ Děkuju, to jsem přesně hledal😄

  • @sotousluky1234
    @sotousluky1234 Год назад +1

    Myslim ze ty sorky zas tak daleky pribuzny nebudou. Treba 7706 ktere vzdy pred otevřením dveří chcipal motor.

  • @jakubk4332
    @jakubk4332 10 месяцев назад +1

    Když máš tahkle poruchu a odstavíš tramvaj, tak co pak? Máš volno nebo se přesuneš na jiný stroj a pokračuješ směnu? Jinak moc pěkné video :-)

    •  10 месяцев назад +1

      Směna pokračuje na jiném voze.

  • @vojta129
    @vojta129 Год назад

    Co jste jim provedli že takto zlobí? Jasně byla to dřina někdy je opravit a hlavně "výzkumy" kdy se třeba vyklepal jen konektor a nebo poškodil vodič, ale jinak jsem je na Žižkově měl rád. Teď nám tu zbyli 8601 a 8750 a 01 je sice "horší" protože to je 1. generace" ale 2. a 3. generace což je 8750 je fajn a vše se dá vyřešit za pár minut.
    Ps: když zmáčkneš tlačítko porucha, tak to přestane při závadě otravně pípat 🙂

    •  Год назад

      To netuším, nejsem mekánik :) Ale co jsem tak odpozoroval, tak se některé závady projevují a pak z ničeho nic zmizí, takže na vozovně se zapíše "závada se neprojevila" a druhý den to jde do provozu a pak to zase někde chcípne a takto třeba týden v kuse než se to nějak odchytí :D

    • @jakubpeths3436
      @jakubpeths3436 Год назад

      @ to by teda chtěl do každého spoje s T6 jednoho mekánika, a jak by porucha nastala, šup odstavit, a rovnou hezky v terénu zjistit :-))))))))

  • @Matej_o
    @Matej_o 3 месяца назад

    V Košiciach by prišla otázka z dispečingu: „ Ako veľmi nefunguje? Ale voz nehorí, že? Tak dôjdete aspoň na konečnú?“ 😂

  • @paveladamek3502
    @paveladamek3502 Год назад +1

    Pamatuju videa z brněnského provozu, kdy BRNO101 automaticky tykačka řidičům.

  • @jaroslavstava3704
    @jaroslavstava3704 Год назад +5

    Můžeš

  • @FilHavlicek
    @FilHavlicek Год назад +2

    Aneb šalinace zase neproběhla, jak měla... ;)

  • @honzanr338
    @honzanr338 11 месяцев назад +1

    My pražský cajzliii jsme vám je dali v perfektní stavu. Tož tak vy chachaři :-)))

    •  11 месяцев назад

      :D beztak je to od vas cilena sabotaz dopravy na blizkem vychodu.

  • @martinxxcz2919
    @martinxxcz2919 Год назад +8

    Se ani nedivím že to v práglu už vyřadili 😂

    •  Год назад +10

      On si asi někdo v DPMB myslel, že když někdo vyřazuje šaliny, tak budou v TOP stavu :D

    • @natan9334
      @natan9334 Год назад

      @ Taky ale jedna stála snad 300 tisíc. To je v soupravě i po opravách a zprovozňování pod milion. Nový Škodovky stály kolik, 60? :D

    •  Год назад +1

      @@natan9334 to jo, ale nebylo lepsi za mega opravit T3?

    • @natan9334
      @natan9334 Год назад

      @ Možná ano, ale nejspíš by to bylo i mnohem pracnější. Navíc je taky otázka, jak rychle by ty opravy/rekonstrukce šly vzhledem k tomu, že se stále staví vozy EVO2, to je možná ten důvod, proč se přistoupilo na výměnu a menší opravy.

    •  Год назад +4

      Ale tak to že T3 budou potřebovat větší opravu se vědělo dlouho, to přece nebylo tak že ze dne na den se zjistilo že T3 nemůžou jezdit a musí se koupit šrot z Prahy.

  • @Masterroyalethings
    @Masterroyalethings Год назад +1

    Klasika

  • @helmkladivo
    @helmkladivo Год назад +1

    Jestli ono to nebude spíš údržbou, ta poruchovost...

  • @fisk1092
    @fisk1092 Год назад +2

    11:23 součást práce dispečera: říkat 100x můžem a můžeme 🤔😄 chudák..

  • @TrainSpotter_Vrsovicak
    @TrainSpotter_Vrsovicak Год назад +2

    Trochu troll z Prahy 😂

    •  Год назад +1

      Nemálo :D

  • @horyss5496
    @horyss5496 Год назад +1

    Můžeš :D

  • @mintaka57
    @mintaka57 Год назад +1

  • @hradeckybusak8
    @hradeckybusak8 Год назад +2

    To musí být sranda tohleto v Hradci mi zase nefungovali troleje naštěstí to byl parciální trolejbus ale zachvíli nefungovali baterky takže jsem uvízl na Centrálu s nepojízdným trolejbusem čekal jsem teda na další spoj té linky a pak přijela náhrada prostě zmatek jako sviňa a co se teda s tím tbusem dělo? Odtahovka musela přijet asi po hodině a půl😅

  • @barca_a_doprava
    @barca_a_doprava Год назад +3

    můžeš, můžeš, můžeš, můžeš,můžeme, můžeme, můžeme... :D

    •  Год назад +1

      můžu můžu můžu? :D

  • @jankudla9334
    @jankudla9334 Год назад +1

    můžeš, můžem, můžeme!

  • @lumirolbrich7616
    @lumirolbrich7616 Год назад

    můžeme remix :-D

  • @simonanovotna4780
    @simonanovotna4780 Год назад +1

    Stoho s nic nedělej jezdím s busem taky v Brně a za 4 dny sem vyměnila 6 autobusu na různý poruchy 😂. Všechny vozy dpmb vypovídají službu očividně 😂😂😂

    •  Год назад

      Tak to je slusny skore :D

  • @MrAjelinek
    @MrAjelinek Год назад +1

    3:05 Odkud máš to "Vážení cestující, není to možný"?

    •  Год назад

      Už ani nevím :D jednu dobu to kolovalo internetem a od té doby to mám stáhnutý :D

    • @hofi9004
      @hofi9004 Год назад

      Já to třeba mám v PC. A je to nahrávka, když paní Hazdrová namlouvala hlášení... ještě tam zaznělo "já měla chrapot, víte"

  • @BlbounNejapny-ks6rv
    @BlbounNejapny-ks6rv 9 месяцев назад

    Šmarjá chlape, tvoje nervy bych chtěl mít 👍 (platící cestujíci DPmB)

  • @matasek9154
    @matasek9154 Год назад +4

    Když už jsou tu ty pražandy po druhé ve videu o poruše, tak to nemůže být nic dobrýho :D. To couvání muselo být zajímavý.

    •  Год назад

      Já myslím že budou i do třetice :) stačí pár služeb s T6 a měl bych další video o poruše. Ale já se jim poslední dobou radši vyhýbám, protože mě to nebaví řešit :D

  • @honzovamhd
    @honzovamhd 4 месяца назад

    Nebyla to náhodou stejná tramvaj kde jste minule řešili výpadek elektrického proudu?

    •  4 месяца назад

      Myslim, ze ne.

  • @patriksy
    @patriksy Год назад +1

    Můžeš Můžeš Můžeš Můžeš Můžeš to mě zabíjí🤣

  • @KRRoby
    @KRRoby Год назад +1

    Toá to betelné dispečer..... Můžeš.....

  • @tomassysel8956
    @tomassysel8956 Год назад +1

    Tak ty vozy nejsou zvyklé jezdit na vesnici no :)

  • @bronikus999
    @bronikus999 Год назад +1

    Ono to chce dělat také údržbu

  • @malikovajana
    @malikovajana Год назад +1

    panáka pokaždý když řekne mužeš nebo můžeme :D